Veel belangstelling voor militaire manifestaties Commissie behoorde tot de eregasten AGENDA NOORD-ZEELAND GROENE KRUIS" IN GOES BOEKTE 3000STE LID TWEEMAAL JERRY LEWIS IN ZIJN VELE DAVERENDE DWAASHEDEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALS ZEEUW8B COURANT BEVRIJDINGSFEESTEN IN AXEL In de straten van Axel heeft zich donderdagmiddag opnieuw een „slag om Axel" afgespeeld. Mili tairen van de 13 Infanterie Ver kenning Compagnie uit Oorschot, onder leiding van de kapitein J. M. Leeflang, herhaalden, ditmaal voor een uitgebreid publiek, de gevech ten die zich twintig jaar geleden werkelijk in de straten van Axel afspeelden. Ruim 135 man in met takken gecamoufleerde jeeps trok ken uit alle windstreken Axel bin nen om na „bittere" gevechten het Marktplein te bezetten, waar de eregast van het Axelse gemeente bestuur, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, één van de toeschou wers was toen de militairen daar aankwamen. De donderdagmiddag stond in Axel in het teken van militaire evenementen, die door de burgerij in de straten met grote belangstelling werden gevolgd. Na de aanval door de militairen van de ver kenningcompagnie was er een stuntde- i.ionstratie van het straaljagersstunt- team ..Whisky four" van de vliegbasis Woensdrecht, waarbij kapitein J. Kegge voor tekst en uitleg zorgde voor de hon derden belangstellenden, die zich langs de Axelse kreek hadden opgesteld. Deze demonstratie vormde wel het hoogte punt van het donderdagmiddagprogram ma. Het weer bleek de Axelse organisa toren daarbij bijzonder welgezind te zijn. Tegen half vijf, de geplande tijd voor het optreden van het stuntteam, brak de bewolking en konden de T-33's van de vliegbasis Woensdrecht hun kunstige figuren draaien. Het gebruik van rook gaf aan de diverse figuren een bijzonder accent: het was overigens voor de eerste maal. dat de vliegers van „Whisky four" bij een publieke demon stratie gebruik maakten van rook. Bezichtiging Na de aanval van de militairen op Axel was er op het parkeerterrein nan de Oranjestraat een demonstra tie met bezichtiging van het mate rieel. De commissaris der koningin maakte van deze gelegenheid gebruik een gesprek aan te knopen met de zeven bij de compagnie ingedeelde Zeeuwen. Kapitein Leeflang zorgde bij deze „inspectietocht" van de commissaris voor de nodige tekst en uitleg. Naast de demonstratie van de Infante rie Verkenning Compagnie en het straal- jagersstuntteam was er nog een derde militaire manifestatie, die van de zijde van het publiek veel belangstelling on dervond. Het was een concert door de kapel van de Limburgse Jagers, onder leiding van kapelmeester H. J. Bougue- non. dat 's avonds plaatsvond op het parkeerterrein aan de Oranjestraat. Het concert, dat onder meer bijgewoond werd door de Poolse gasten van het ge meentebestuur van Axel. opende met een eigen compositie van de dirigent. Een oogewekt ..When the Saints" be sloot dit concert van deze bekende mili taire kapel. In de middaguren had de Middelburg City: Het meisje dat de Eiffel- toren stal. 20 uur, alle leeftijden. Elec tro: Lemmy Caution Incognito. 19.30 uur. 14 Jaar: Molenwater: Miniatuur Walche ren, 9—18 uur: Van Benthem Jutting: expositie Verenigde Nederlanden, kaar ten van provincies en gezichten van ste den. 9—IS uur: Sporthal Nassaulaan: 20 uur officiële opening: Markt: optreden Trommelaeren van Roessendaele. 21.15 VUssingen Alhombra: Jerry, de schrik van het bataljon. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Ver nietigingscommando Bikini. 20 uur. 14 Gons Grand: Jerry als de preutse profes sor, 20 uur, 14 Jaar Schuttershof: Expo sitie Drie-onder--één-dak 14—18 en 19— 22 uur. Grote Markt: Brandweershow Vroeger en Nu. 20 uur Grote Kerk" Ex positie 150 Jaar hijhei, 1012 en 13 3016 Terneuzen Luxor: Dokter weet het beter. 20 uur. 18 jaar Axel Bevrijdingsfeesten. 10 en 11.30 Ge- raldini's jeugdfestlval. parkeerterrein aan de Oranjestraat of in Het Con ti um. 13.00 kinderspelen, bij Prinses Mnrijkeschool. sportterrein aan de Bui tenweg, bij chr school te Spui. 1600 modeshow. Kaaiwal; 18 30 demonstratie parachutespringen. Doorndljk—Burcht- straat: 19.1520.00 brandweerdemonstra- ttes, hoek MarljkestraatVerlengde Sln- gelweg: 20.30 volksbal. parkeerterrein aan de Oranjestraat: 13 00—24 00 Luna park op het Szydlowsklplein Bergen op Zoom Roxy: Irma la douche. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Beach party. 20 uur. 14 Jaar. kapel van de Limburgse Jagers het de- filé geopend, dat op het Marktplein werd afgenomen door Zeelands commis saris, de in Axel aanwezige hoge mili tairen van land-, zee- en luchtmacht en het Axelse gemeentebestuur. Kunst De militaire evenementen, die don derdagmiddag de hoofdschotel vorm den van het Axelse bevrijdingspro gramma, werden voorafgegaan door de opening van de tentoonstelling „Kunstenaars exposeren hun werk", die tot en met 26 september wordt gehouden in de showroom van de fir ma gebroeders Esselbrugge aan de Evertsenstraat. Burgemeester M. K. van Dijke herin nerde in zijn openingswoord aan de be zettingstijd, waarin vooral de kunste naars sterk geleden hebben omdat zjj aan handen en geest gebonden waren. de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot behoorde donderdagmiddag in Axel tot de belangstellenden, die het materieel van de IS Infanterie Verkenning Compagnie kwamen be zichtigen. De commissaris onder hield zich geruime tijd met de zeven Zeeuwse soldaten, die deel uitmaken uon de compagnie. Foto P.Z.C.) De heer N. W. Eisen, voorzitter van de stichting „Zeeuwse beeldende kunste naars", bracht het gemeentebestuur van Axel dank voor de "gelegenheid, die het de kunstenaars biedt om hun werk te exposeren. Als tweede artistieke evenement opende burgemeester Van Dijke daarna een kunst- en antiekmarkt op de Kaaiwal. Door het in werking zetten van een oude grammofoon verrichtte burgemees ter Van Dijke hier de opening. De snel tekenaar Ben van Vliet, één van de op de kunstmarkt aanwezige artiesten, kreeg Axels burgemeester als eerste klant. Het donderdagmiddagprogramma werd besloten met een receptie door het ge meentebestuur in restaurant „Zomer- lust". Hier kwamen opnieuw alle gas ten van het gemeentebestuur bjjeen voor een ongedwongen onderhoud. Gedurende de hele middag en avond vermaakte de Axelse jeugd zich met de vele attracties die een uitgebreid Lunapark op het Szydlowskïplein bood. Aan de drukte In Axels straten kwam pas heel laat een einde. ZIER1KZEE LEGER DES HEILS START WINTERWERK N.C.V.B. Poortvliet kreeg verkeersles Voor de N.C.V.B. te Poortvliet is het vergaderseizoen weer aangebroken. Op maandag 21 september a.s. opent .Deze week werd de eerste vergade- het jeugdclubhuis ,,De Lichtboei" vanrjng na zomervakantie gehouden, het Leger des Heils zijn poorten en kun nen Zierikzeese jongens en meisjes er weer terecht voor diverse club-activitei ten. De week-indeling van het program ma ziet er als volgt uit: Iedere maan dagmiddag na schooltijd is er een han- denarbeidclub voor de kleuters van 4 tot 7 jaar. Op maandagavond worden ach tereenvolgens meisjes van 9 tot 13 jaar en meisjes van 13 jaar en ouder ver wacht. Voor hen is er een uur handwer ken of pitrietwerk. Voor de jongens van 5 tot 8 jaar gaat op maandagmiddag half vijf de timmerzaal open. De jongens van 8 tot 32 jaar en van 12 jaar en ouder kunnen hier terecht in de avond uren. Dit jaar zal men zich ook gaan toeleggen op mazïekwerk. En dan is er op diezelfde maandagavond om acht uur in het gebouw aan de Poststraat ook nog ruimte voor een borduurclub van dames. Bovendien wordt aan de handen arbeid dit jaar voor het eerst een boet- seerclub toegevoegd. Het programma van dinsdag en woens dag is gelijk aan de maandag. Op dins dag zal ook 's avonds van 7 tot 9 uur de instuifzaol open zijn met gelegenheid voor tafeltennis, biljarten, c.d. Boven dien start men weer met een toneel groep. De speelzaal is op woensdag open voor de kleinere jongens en meisjes. Op woensdagavond om acht uur wordt er voor dames een naaicursus gegeven. Op de donderdagavond worden er om de veertien dagen twee voorstellingen ge geven voor het vertonen van een ge luidsfilm. En muzikale jongelui kunnen dan op de vrijdagavond aan hun trekken komen tijdens de muzieklessen in accordeon, blokfluit, gitaar, e.d. Aan dit alles wordt nog een knutselclub toegevoegd speciaal voor heren. De zaterdagavond zal uit sluitend gereserveerd zijn voor de rijpere jeugd, waarin zij in de „Rjjpere Jeugd- sociëteit" zich naar hartelust kunnen vermaken. Voor de jeugd is er op zondag om 12 uur zondagsschool en half vijf een bijzondere jeugdsamen- komts met filmstrips, flanelvoorstellin gen, poppenkast en toneel. Als extra zal er elke maand ook een jeugdrally wor den gehouden. En tenslotte is „De Licht boei" elke schooldag van 12 tot 1 uur open voor de scholieren. Om hun meege nomen boterhammen op te eten met ge legenheid om diverse spelen te beoefe nen. Bezichtiging praalwagen Evenals vorig jaar zal de Westhoekse praalwagen, die deelneemt aan het Goese fruitcorso te bezichtigen zijn op zondagmiddag vanaf 14.00 uur in de veilingloods. Ook maandag is hier voor gelegenheid. Maandagavond rijdt de wagen door Renesse, Haam stede en Burgh. We herinneren die genen die zaterdag naar Goes gaan dat er om 11.15 een laatste boot van Kats naar Zierikzee vertrekt. Hierop sluit een bus aan vanuit Goes, echter niet aan de Schouwse kant. Zy die dus het vuurwerk in Goes willen zien kunnen op deze verbinding wachten en hiervan gebruik maken. N.C.V.B. Tholen koos nieuwe presidente Voor de eerste maal in het nieuwe sei zoen kwam de N.C.V.B. afdeling Tho len weer bijeen in het verenigingsge bouw De gewestelijke presidente van Friesland, mevrouw M. Faber- de Jong hield een causerie over „De taak der vrouw". Bij een bestuursver kiezing werd in de plaats van mevr. Van der Hoeven als presidente geko zen mevr. T. Reith-Slotema. De vol gende vergadering is vastgesteld op dertien oktober. Dan zal ds. MV. J de Craene, gereformeerd predikant te Baarland, een spreekbeurt vervullen. ring na de zomervakantie gehouden. Het seizoen werd ingezet in het teken van veilig verkeer. De opperwacht meester der rijkspolitie J. M. Tim mermans, postcommandant te Poort vliet, hield een praatje over de ver keersveiligheid. In het bijzonder werd gewezen op de gedragsregels voor de voetgangers, fietsers en brommers. Vooraf werd twee filmpjes over het verkeer vertoond. Nadat de heer Tim mermans zijn praatje gehouden had werd nog het filmpje Een minuut of eeuwigheid van het Verbond voor Vei lig Verkeer vertoond. De presidente, mevrouw Mullié, besloot deze voor lichting met de opmerking dat men als Christenvrouwen verplicht is ook in het verkeer het leven en de ge zondheid van de naaste te ontzien. Zij dankte de heren Timmermans en Meertens, die voor de vertoning van de films gezorgd had, voor de gege ven voorlichting. Meegedeeld werd nog, dat de volgende vergadering op 20 oktober a.s. de vereniging haar jaarvergadering hoopt te houden. Hand met beitel verwond De heer J. den E. te St.-Annaland, had tjjdens werkzaamheden het ongeluk zich zodanig met een beitel te verwon den dat doktershulp noodzakelijk bleek. De plaatselijke arts A. C. J. Noteboom bracht de nodige hechtingen aan. Het „Groene Kruis' 'in Goes heeft drie duizend leden. Dat ronde getal werd de ze week geboekt. Het was voor het da gelijks bestuur van de vereniging aan leiding om de Inwoner van de Ganze- stad, die deze „score" op zyn naarn zet te, enkele attenties te overhandigen. Vandaar, dat donderdagmiddag een de- eutatie van het „Groene Kruis" aan- elde bU de woning van de heer J. C. van Dienst aan de Bramestraat in de Frultwijk. Voor mevrouw Van Dienst waren er bloemen en voorzitter M. J. Taillie bood de heer Van Dienst Zeelands fotoboek „Ontworsteld Land" aan. „Wij vonden het echt wel een punt om even bij stil te staan", zei voorzitter Taillie, toen hij de familie het doel van het bezoek uit eenzette. „Want drieduizend leden in een stad als Goes, met bjjna 17.000 in woners, het is een heel aantal". En de heer Taillie wees erop, hoe het „Groe ne Kruis" de nieuwe inwoners van de Bevelandse centrumstad nauwkeurig bijhoudt door een abonnement op de „Jk met verschillende momentopnamen van de ledenlijst. Het begon in 1902 met een aantal van 252. Tien jaar later waren dat er 365. En weer dertig jaar verder was de stand 833. In de afgelo pen twintig jaar is het ledental van de kruisvereniging echter meer dan ver dubbeld. Van 833 in 1942 sprong het naar 1566 in 1952 maar de grote toe vloed kwam tussen 1952 en 1962: twee iaar geleden namelJJk waren er 2863 leden. Nu is men dus over de streep van de 3000, voorlopig op weg naar de de 3100 Raad Poortvliet maakte uitstapje De gemeenteraad van Poortvliet maakte dinsdag onder leiding van de burgemeester een uitstapje naar de Oosterscheldebrug en naar Middel burg. In Kats werd 's morgens de koffie genoten bij de voormalige post commandant der rijkspolitie uit Poortvliet, de wachtmeester le kl. D. de Lange. Sedert januari van dit jaar woont hij in Kats en op deze wyze werd hem door het gemeentebestuur een bezoek gebracht. Na een kijkje genomen te hebben bij de werkha- ven van de Oosterscheldebrug en bij de in aanbouw zijnde brug werd de lunch gebruikt te Colijnsplaat. In de namiddag bezocht men de abdijgebou wen te Middelburg. Met voet in landbouwegge De landbouwer P. G. te Sint-Anna- land had tijdens werkzaamheden op het land, het ongeluk met zijn voet in de tanden van een egge te geraken. De man werd zodanig verwond, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De plaatselijke arts A. C. J. Noteboom verleende de eerste hulp. Voorlopig zal de heer G. rust moeten houden. V oorlichtingsavond over koffie Op uitnodiging van de bond van plat telandsvrouwen afdeling St.-Annaland hebben twee propagandisten van een fabriek Buisman uit Zwartsluis, in de zaal van de heer L. van Dijke aan de Hoederweg de dames een voorlich ting gegeven over het zetten van kof fie. Na een praatje over het ontstaan van de koffie werd dit alles nog eens duidelijk gemaakt door het vertonen van dia's. Vooral het zetten van een goede kop koffie werd wel zeer diu- delijk weergegeven en gedemon streerd. Alle dames kregen een aar dig aandenken ni de vorm van een set met spelden en naalden. De presi dente mevr. M. Boogaard-Bolier sprak een dankwoord. Extra kerkdienst In de kerk van de Gereformeerde Ge meente aan de Weststraat te St.-Anna land zal op woensdag 23 september a.s. om zeven uur een extra kerkdienst wor den gehouden waarin zal voorgaan ds. M. van Beek te Alblasserdam. Bromfiets botste tegen personenauto Op het kruispunt Van Woelderenlaan en de President Rooseveltlaan te Vlis- singen botste woensdagmiddag de brom fietser A. P. van S. uit Westkapelle te gen de personenauto, bestuurd door R. J. C. uit Vlissingen. De bromfietser ver leende geen voorrang aan het voor hem van rechts komende verkeer. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. FILMS IN ZEELAND Audrey Hepburn en Parijs horen een beetje bij elkaar Jerry Lewis domineert dit week einde door zijn gelijktijdige aan wezigheid in twee bioscopen. Voor zijn fans wordt dat dus een paar drukke avonden. We hebben de Amerikaanse komiek al in heel wat gedaanten ontmoet. Dit keer krijgen we de kans hem als sol daat en als professor te zien,- twee nogal uiteenlopende beroepen, waarin Jerry zich natuurlijk weer veel narigheid op de hals haalt als gevolg van zijn virtuoze onhandig heid. Jerry als de preutse professor". Grand (Goes) bespraken we reeds eerder Het merkwaardige van Jerry Lewis is dat hy ondanks al zijn dom me gedoe op amoureus terrein steeds weer weet te slagen. In genoemde film bijvoorbeeld is het Stella Stevens die zich tot de onbeholpen hoogleraar aangetrokken voelt. Om Jerry Lewis in het uniform te aanschouwen moeten we naar Alham- bra (Vlissingen) waar Jerry, de schrik van het bataljon" op het pro- grama orijkt. Ook dit is een gecom pliceerd stukje lachwerk, dat zich deels afspeelt op een Amerikaanse ba sis en deels in Noord-Afrika. Het is in dit laatste gebied, dat Jerry een jongedame ontmoet, die op slag een eind maakt aan de dolle avonturen. Zo gaat dat nu eenmaal. Soldaten spelen ook de hoofdrol in „Vernietigingscommando Bikini", een oorlogsfilm met Tab Hunter, Frankie Avalon, Scott Brady, Jim Backus, Gary Crosby en enkele an dere verruwde types. Om misver standen te voorkomen, Bikini is het befaamde eiland in de Pacific. Er wordt flink gevochten in deze rol prent, maar er is voor de mede werkers aan deze gevechten toch ook nog enige tyd voor ontspan ning over. Vrouwelijk schoon ont breekt op het eiland al evenmin. Te zien in Luxor (Vlissingen). Er is weer een Constantinefilm, zij het dat deze niet gebaseerd is op een boek van Peter Cheyney. ..Lemmy Caution Incognito", Electro (Middelburg) is van scenarioschrijver Albert Simonin, maar dat doet aan de spanning niets af. Het gaat in deze avonturenfilm om de herkomst van en schrikbarende hoeveelheid valse dollarbiljetten. Plaats van handeling de zonnige, vro lijke Rivièra. Onnodig op te merken dat het er rauw toegaat. Frankrijk levert ook de achtergrond voor de rolprent in City (Middelburg), een heel aardige amusementsfilm, licht als champagne, met Audrey Hepburn in een jongemeisjesrol en William Holden als romantische sce narioschrijver. „Het meisje dat de Eifeltoren stal", zo luidt de titel van deze Hollywoodfantasie, waarvan men niet meer dan wat lichte verstrooiing moet verwachten. De jeugd komt ten slotte zondag aan haar trekken in CITV (Middelburg). ,,Rin-Tin-Tin. de dappere wolfshond" beleeft daar nieuwe avonturen. AANDELEN „VL.A.M." INCOURANT VERHANDELD Vanaf donderdag worden op de Incou rant'- markt van de effectenbeurs ver handeld aandelen „Vllsslngse Aanne ming* MaatschappU N.V. „V.L.A.M." In Papendrecht. Donderdagmiddag waren r.(j 325 tot 330. De maatschappij werd ln 1956 te Vlis singen opgericht met het doel de uit voering van het bouw- en aannemings bedrijf en wel in het bijzonder particu liere woningbouw en bclezgersbouw. In 1964 werd het geplaatste kapitaal gelei delijk vergroot tot 1 miljoen. Over 1962 en 1Ö63 werd een dividend uitge keerd van 22 procent. Over het vergrote kapitaal wordt, on voorziene omstandigheden voorbehou den. een dividend verwacht van 20 pro cent. De reserves en voorzieningen be liepen per 31 december 1963 rond 567.000. De maatschappij heeft ca. 1150 werknemers in dienst. Het ligt niet in het voornemen nog dit jaar beursnotering aan te vragen. In 1956 bedroeg de omzet 1,5 miljoen, ln 1963 15,5 miljoen. Voor 1964 wordt de omzet getaxeerd op f 40 miljoen voor 1965 op 55 miljoen. Blijkens de winst en verliesrekening, beliepen de baten in totaal f 15,54 miljoen, de directe en in directe „kosten werken" 14,61 mil joen. Na afschrijvingen en voorzienin gen resteert een winst van 325.274. Per 31 december 1963 bedroeg het to taal der bouwsommen van onderbande zijnde werken ca. 102 miljoen, het daarvan nog te verwerken bedrag ca. 89 miljoen, terwijl voor ca. 92 mil joen ln portefeuille Is aan plannen die gereed liggen en ln voorbereiding zijn. Gecompliceerde aanrijding te Bergen op Zoom Woensdagavond omstreeks 9 uur had op de W'ouwseweg te Bergen op Zoom een kettingbotsing plaats, waarby vjjf au- 's waren betrokken en nogal wat ..-hade werd aangericht. Een auto bestuurd door R. H. uit Arnhem kwam vanaf Wouw gereden en stopte bij de kruising van de Kerkhoflaan om deze laan in te rijden. Terwijl de wagen voorgesorteerd stond, slipte een achter op komende vrachtauto van B. F. uit Vlissingen en daarachter een vrachtauto van S. M. uit Halsteren. Het gevolg was dat de wagen van F. uit Vlissingen door de botsing tegen een langs de weg staande boom vloog en de wagen van M. tegen de auto van H. uit Arnhem reed. Op dat moment naderde uit de richting Bergen op Zoom een auto be stuurd door A. A. uit Halsteren die weer tegen de auto van H. opbotste. H. sprong uit zijn auto ornaat hij nog meer aanrijdingen vreesde en terwijl het portier van zijn auto nog geopend was, reed nog een andere auto, bestuurd door W. V. uit Den Helder tegen dit portier. De auto van deze en de vrachtauto van M. werden niet ernstig beschadigd. De auto van A. uit Halsteren werd zwaar beschadigd. De vrachtauto van de Vlis- singer en van H. uit Arnhem moesten worden weggesleept. Alleen de heer F. uit Vlissingen werd aan het hoofd gewond. Nadat ter plaat se de eerste hulp was verleend werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Ovezande sluit lening voor gymnastieklokaal De raad van Ovezande heeft donder dagavond besloten om een lening sluiten voor een bedrag van f 220.000 voor het bouwen van een nieuw gym nastieklokaal. In een spoedeisende vergadering gaf de raad zijn fiat aan de overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, die hiertoe een aanbod had gedaan. De goedkeuring voor de bouw van het gymnastieklokaal was afhankelijk van het besluit van de raad om deze geldlening aan te gaan. De opname datum van de lening was gesteld op 23 september 1964. Dat was het enige punt waartegen de raad wel enige be denkingen had, maar waaraan men toch niet kon ontkomen. Liever had men gezien, dat de lening vier maan den later had kunnen worden afgeslo ten om renteverlies te voorkomen. Maar de zaak lag nu eenmaal niet an ders en dus moesten de heren wel ak koord gaan met het voorstel van b. en w. Bij de rondvraag in deze korte vergadering werd nog wat nagetafeld over de kermis. Daarbij kwam de suggestie naar voren om de kermis in het vervolg met de zondag uit te brei den, zodat die drie dagen zal duren. Het bleef in deze vergadering bij een suggestie. B. en w. zullen er nog wel eens op terugkomen. Nieuws uit het zakenleven P. EN C.-VESTIGING IN BERGEN OP ZOOM GEOPEND Donderdagmorgen heeft in de Wouwse- straat te Bergen op Zoom, de presi dent-commissaris mr. J. Peek het 19e fi liaal in Nederland geopend van Peek en Cloppenburg N.V. Dr. E. A. Bartel, di recteur van Peek en Cloppenburg N.V. Nederland, gaf een overzicht van het werk. De heer H. Brunclaus, memoreer de hierna alles rond de totstandkoming van het pand. „Het bedrijf rust op 2 pijlers, n.l. de medewerking van de be volking van Bergen op Zoom en Zee land en de bediening door de bedrijfs leider de heer J. Tuinder en zijn staf", zei mr. J. Peek in zijn toespraak. Door het indrukken van een knop van een t.v. toestel in de grote zaal, kwam het beeld van de zaak op het scherm en verklaarde de heer Peek het grote pand voor Bergen op Zoom en Zeeland voor geopend- Daarna waren er nog enkele sprekers onder wie de burgemeester van Bergen op Zoom, ir. L. Peters. Het nieuwe bedrijf is modern ingericht. Het pand te Bergen op Zoom beslaat een oppervlakte van 400 m2, de verkoop ruimte op de parterre is 240 m2 en op de le etage 350 m2. Op de 2e etage bevin den zich de ruimten voor atelier, ma gazijn en lunchkamer. Het etalagefront meet 22 m. Het pand is ontworpen door architectenbureau W. J. Bunnik. Na de officiële opening volg de voor de autoriteiten en genodigden een bezichtiging van de zaak. 's Mid dags was de winkel open voor het ko pend publiek. Algemene vergadering damclub „Kapelle" De damclub „KapeLV' zal aan de ko mende damcompetitie met één tien tal deelnemen. Verder zal het de ko mende maanden weer een onderlin ge competitie houden. Deze zal bepa lend zijn voor de bordenbezetting van het volgende jaar. Dit werd besloten tijdens (le woensdagavond in het vere nigingsgebouw „Obadja" gehouden al gemene vergadering, die dit keer on der leiding stond van de heer C. van Liere. Deze reikte ook de prijzen uit van de zomercompetitie. Winnaars hiervan waren resp. Iz. op 't Hof over de maanden juni-juli en C. de Blaaij over augustus. De bordenbezetting voor de komende competitie is: 1 A. v. d. Schraaf, 2 L. Adriaanse, 3 Chr. Korstanje, 4 C. v. Liere, 5 Iz. op 't Hof, 6 H. A. v. d. Vrie, 7 J. J. Ganse man, 8 C. Sulsters, 9 C. v. d. Vliet en 10 J. de Neef. Na afloop van de besprekingen werd een gongwedstrijd gehouden. Winnaars hiervan werden A. v. d. Schraaf, Iz. op 't Hof Adriaanse. 17 «eptcmber. Bonne Louise I 70-75 «0. 63-70 42. 60-65 42. 55-60 34. 50-55 27. II 63-70 35. 55-60 31. 30-55 25. I1D 6, III frof 2». Ill fijn 10. William» Ducheiae II 75-80 14—15. 70-75 14—18. 65-70 15—17, 80-85 13. 85-00 12 Cox Orange Pippin I 75-B0 43, 70-75 43 65-70 40. 60-65 31. 55-60 12. II 80-85 40. 75-80 39 70- ÏS 37. 65-70 33. 60-65 24—27. 55-60 13. TID 7. Ill grot 21. Ill fljn 7—10. Conférence I 75-80 31. 70-75 30. 65-70 29. €0-65 30. 55-60 21—25. IID 8. Ill grof 20. UI fijn 12—13. Lrgipont I 75-80 29. 70-75 31. 63-70 33. 60-65 31. IID 10. I 55-60 21. Ill grot 18. UI fijn II. Beurré Hardy I 70-73 49. 65-70 42. 60-65 33. IID 23. Ill grof 28. UI fijn 19. Ellison» Orange II 70- '5 18. 75-80 17. 65-70 14. IID 10. Ill grof 10. in fijn 6 VEILING THOLEN. Eigenheimers bonken 9. gew. 11.40—13.20. Bintje», bonken 13.30-13,50. gew. 8.30-0.80. 25 ton. VEILING ST.-ANNAI.AND. Eigenheimers, gewone 13 40. Bintjes gewone 10.30—1040. bonken 1320. Aanvoer 56 ton. VEILING STAVENISBE. Bintjes, gewone 10,50—10.70. bonken 13,60— drielingen 4 Eigenheimers gewone 1370, drielingen 8A0. Aanvoer 45 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 17 september. Bevrre Hardy 2643. Bonne Louise 23—37. Beurre Clalrgeau 13—17. Goud renetten 20—23. Programma sportfeest Middelburg Om nog even een laatste indruk te krijgen van de feestelijkheden, die znn gegroepeerd rondom de officiële opening van de Middel burgse sporthal volgen hier kort samengevat de programmapun ten van vandaag: 17.15—18.00 uur. aperitief in hotel De Nieuwe Doelen, gevolgd door een diner voor de genodig den. 20.00 uur: officiële opening door jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sportfedera tie. 20.20 uur: défilé door de hal van alle Middelburgse sportver enigingen, begeleid door muziek korpsen en drumbands. 20.3021.00 uur: sportdemon- straties te verzorgen aoor leden van de gymnastiekvereniging „Krallngen". Daarna folkloristi sche dansen uit te voeren door de dansgroep van de gymnastiekver eniging „Medioburgum onder leialng van mej. J. C. Vermeulen. Om 21.05 uur vertrekken de genodigden per bus naar het stad huis. Op de Markt begint om streeks 21.15 uur een taptoe, te verzorgen door de Trommelaeren van Roessendaele. Tegen 22.00 uur volgt een officiële ontvangst door het gemeentebestuur in de Bur gerzaal. De route, die de deelnemende verenigingen na het doortrekken van de hal zullen volgen, voert via de sportvelden langs de Sport - laan, Noordsingel, Koepoort, Mo lenwater, Korte Herengracht, Korte Noordstraat. Lange Noord- straat naar de Markt, waar de ongeveer veertienhonderd deelne mers tegen negen uur zullen ar riveren. Raadslid Sini-Jansteen klaagt over wachttijden veer Kruiningen-Perkpolder In de raadsvergadering van Sint-.Jan- steen op donderdagavond was by de In gekomen stukken een brief van het raadslid P. Stevens (k.v.p.), waarin deze klaagde over de lange wachttijden by het veer Krniningen-Perkpolder. B. w. beloofden de zaak te zullen onder zoeken. De raad benoemde c.q. herbenoemde voor het jaar 1 oktober 1964 -1 oktober 1965 de leden en plaatsvervangende le den van de commissie van advies, als bedoeld in artikel 8 van de woonruimte- wet 1947. Als lid zjjn benoemd de heren A. S. Lockefeer, F. Dobbelaer, P. de Kerf, L. C. C. Polspeol en G. C. Poppe. Tot plaatsvervangend lid zijn benoemd de heren C. L. Martinet, C. F. Blom- maert, A. Ringoot, C. L. Ingels en C. Valke. Het agendapunt betreffende het instellen van een college voor de verlening van bijstand. al3 bedoeld in artikel 2. lid 6 van de Verordening tot uitvoering van artikel 72 van de alge mene bijstandwet, werd opgeschort, om dat de raad voorgelicht wilde worden door een deskundige op dit gebied. De raad besloot de subsidie aan de Stich ting Zeeuwse Muziekschool voor het cursusjaar 1964-1965 vast te stellen op maximaal ƒ550. Verder keurde de raad het plan goed voor de aanleg van een rondweg om de gemeente Sint-Jan steen. Men voteerde voor deze aanleg 388.150, zijnde 35 procent van de aan- legkosten, verhoogde met 100 van de meerdere kosten voor aanleg van een oarallelweg met riolering aan de west zijde van de aan te leggen rondweg tussen Molenstraat en Gesleehtendijk. Voorts voteerde de raad een bedrag, groot 35 van 3 van de raming voor het opmaken van een ontwerp. De uitvoering van de aanleg van de rond weg en zijtak met bijbehorende werken werd opgedragen aan de provincie Zee land. VEILING KAPELLE-BIEZEL1NGE. 17 tepV Industrie- en exporlveillng. Appelen: Coxa Orang* Pippin 1 60 38. I 73 41.1041.70. 1 70 41.60—42,40. 1 65 38.10—38.60. 1 60 29.10— 30. 1 55 13. 2 80 35. 2 73 38. 2 70 34 2 65 30. 2 CO 28. 2 55 12. 2 D 9. 3 grof 18—23. 3 fijn 9.50. Bramley» Seedling 1 90 '.3. 1 ZO 18, 1 70 14, 2 90 10. 2 80 14. 2 70 12. 2 D 9. 3 grot 10. Ellisons Oranje 2 75 14. 1 65 13. 2 D 55 8.50. James Grieve 1 75 23. 1 70 17-22. I 65 19. 2 75 17. 2 70 20. 2 65 16. 2 D 12. Jame» Grieve Lired 2 80 22-23. 2 75 25—27. 2 70 21—25. 2 65 18. kroetappela 9.70. valappei» 8.20. val Sterappels 10 Peren Leflpont 1 75 33. 1 70 33. 1 65 33. 1 «O 28. I 55 17. 2 D 7,50. 3 grof 14. 3 fijn doordraai. .Maagdepeer 1 70 14. 1 65 15. 1 60 16. 1 55 12. 2 «0 13. 2 55 6. 2 D doordraai. 3 grot doordr. Br. Durondeau 1 75 29. 1 70 37. 1 €3 29. 1 «0 12. 1 55 10. 3 D 6. 3 grof 730. 3 fijn doordraai. Hcrzogln Elza 1 75 14. 1 70 14. 1 65 16. 1 «0 14. 2 D doordraai, 3 grof 6. Bonne Louis* 1 60 42—43, l 55 34.10—34.70. 1 50 24 2 65 42. 2 60 39. 2 55 32. 2 50 22. 2 D 9.50. 3 grof 22. 3 fijn 6. Bonne Louis* rijp I 65 43. 1 60 41, 1 55 34. I 50 23- Br. Hardy 1 80 a. 1 75 49. 1 TO 52. I 63 44. 1 60 36. 2 80 2 75 44. 2 70 43. 2 65 40. 2 60 30. 2 D 55 28. 2 D 50 12. 3 grot 27. 3 fljn 11. Conference 70 27.20-28.20. 1 65 28.60—29.30. 1 00 27 JO— 27JO. 1 55 18.2018/0. 2 70 24. 2 65 38. 2 60 24JO—24.70. 2 58 16J0. 2 D 7,50-8.10. 3 grof 15—16.10. 3 fijn 6-6.10. VEILING V.V.Z.B. GOEB 17 september. Export- en Industrteveillng. Appelen: Jame» Grieve KL I ZO-85 23. 75-80 26. 70-75 25. 65-70 16. D «0-65 12. IID 9. KL. II 80-85 20. 75-80 18. 70-75 20. 65-70 14. Ill grof 12, III fljn 8. Cox Orange Pippin KL. I 85-90 44, 80-85 42. 75-80 43. 70-75 43. 65-70 40 JO— 41.30, 60-65 31. 55-60 14. KL II 60-Z5 39. 75-80 41. 70-75 39. 65-70 35. 60-eS 27. 55-60 12. IID 9. III grof 14—16. Ill fljn 11. Ailing ton Pippin KL I 70-80 17JO—18. 60-70 12.70—13.40. Tr. de Croncels KL. II 75-65 14—15. «0-70 12. 01 grof 10. Ill fljn 7. Diverse appelen, kroet 9. val 7 JO—8. Peren: Bonne Louise d'Avranche» KL I 75- 80 46. 70-75 45. 65-70 42—43. 66-65 42. 55-60 34 JO—35.20. 50-55 25—26. IID 11. KL II 70-75 43. 65-70 41. 60-65 36. 55-60 33. 50-55 24. Ill grof 20—26. Ill fljn 8. Beurre Hardy KL I •85 41. 75-80 46—47. 70-75 50. 65-70 45—46. ■63 33. D 55-60 28. IID 12—13. KL 0 80- 85 39. 75-80 43, 70-75 47. 65-70 43. 60-65 35. Ill grof 16—26. 01 fljn 7—17. Léglpont KL. I 80-85 34. 75-80 35. 70-75 38. B5-70 35 60-6S 31. 55-60 23. KL. II 70-75 29. 65-70 31. 60-65 28. 55- 60 19—20. IID 7.50, 01 grof 15—19. Ill fljn 6. Conférence KL I 75-B0 32. 70-75 23—29. 65-70 29,40—30.16. 60-65 29.10—30.05. 55-60 19.50—20. IID 9. KL II 70-75 24. 65-70 26. 60-65 23— 23.30. 55-60 18. 01 grof 7JO—13. 10 fljn 6—10. Totale aanvoer hard fruit 15 ICO ktsten. Diversen: Druiven (Frankenthaler I 169. id. (Black Allcant) I 175—176. Bramen por doo» 0 3543. Ill 16. Abrifcoosprulm grof 27. fa briek 6. Monarch grof 41. Warwick Dropper 1 6187. II 24. grof 70. fabriek 34. VEILING KRABBENDIJKE 17 September. Appelen: James Grieve I 75-80 20, 70-75 22. 65-70 19. II 80-85 20, 75-80 25. 70-75 24 65-70 20. IID 60-65 1 3, IID 55-60 7. Ill grof 11. F 6. Ellison I 80-85 18. 75-80 20. 70-TS 19. 65-70 1 3. II 80-85 15. 75-80 17—18. 70-75 16—17. 65-70 13—14. IID 60-65 7. 01 grof 11. F 7. kroet 7. Cox Orange Pippin I 85-90 49. 80-85 48—52. 75-80 31—54. 70-7$ 30—54. 65-70 25—44. 60-65 21—30. 55-60 13-15. 0 80-35 43. 75-80 47—48. 70-75 45-50. 65-70 37—40. 60-65 22—31. IID 7. III grof 14—30. T f—8. kroet 7—12. Perer.: Conférence I 75-30 25. 70-75 28. «-70 29. 60-65 26. 55-60 19. 0 75-80 24. 70-75 36. 60-65 20—23. 55-60 1415. IID 7. 10 grof 17— 18. F 8. kroet 7. Bonne Louise I 75-80 44. 70-75 41—45. 65-70 40—44. 60-65 40—42.10. 55- 60 33—34.40. 50-55 22,60—23.40. II 65-70 40. 60- 65 33. 55-60 31. 50-55 20. IID 10—11. 01 grof 23. F 9. kroet doordraai en 5. Hardy II 75-80 41. 70-75 42. 65-70 40. 60-65 32. IID 55-60 23, nD 50-55 1 3. Ill grof 26. 7 11—15. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien, bonken 19J6. middel 40-70 17.50. drie lingen 22 50. pteklcrs 22.50. Aanvoer 62 ton. Eigenheimers 1312JO. Bintjes 8JO1L bon kon 13.40—ÏIJO. Aanvoer 44 ton. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coëp. Veluwse eiervelllng Ede. Aanvoer 314 267 stuks, hande! kalm. Prijzen f per ICO stuks: eieren van 43-51 gr 5J7 8,05. 51-59 gr 8.44—10.72. 60-66 gr. 10.73—11.70. 66-75 gr. 11.92—13.53. Elervelling B.B.E. Aanvoer 526 050 stuks, handel traag. Eieren 35-43 gr 3.65—5.40. 51-59 gr. 8.50—10.35, 59-65 gr. 10 04—11.74. 66-73 gr. 11.72—14,17. Eendeëieren: aanvoer 2737 stuks. Prijzen: 62- 65 gr. 8.02—9.51. 67-68 gr. 10.00—10.22. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 2 400 000 stuks, hande! flauw. Eieren 60-65 gr. 10.70—13.75. alg. prijs 1120. kg- prijs IJl op basis 62 gr. 45-59 gr. 6X<010.40. kg prijs 1.33—1.76. De Provinciale Afzetcom- miasie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 21 september '64. Pondspeer. alle maten, op 10 mm sorteren. Beurré Clairgeau. alle maten, op 5 mm sorteren. Donderdag 24 september '64 Glorie van Holland, alle maten, met gele tint. op 5 mm sorteren. 20 kg per kist Sterappei. alle maten, rood gekleurd, op 5 mm sorteren. 20 kg per kist. Laxton's Superb, 65 mm en op. op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Doyenné du Cornice, alle maten, op 5 mm sorteren. Il-D sorteren in 55-60 en 60-65 mm. In Goes. Kapelle en Krab- bendljke moeten de export- maten van de Doyenné du Comice om direct te veilen in meermalige %'erpak- kingskratten aangevoerd worden met een inhoud van 15 kg. Heden werd van ons weggenomen, nog vrij onverwachts onze ge liefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader. TIN" US MAAS weduwnaar van Huigtje Elenbaas in de hoge ouderdom van ruim 87 jaar. Kats: P. A. Zuidweg-Maas. C. P. Zuidweg. Heerjansdam: A. H Heyboer- Maas. J. J. Heyboer. Kats: H. J. Maas. J. J. Maas van der Maas J. 1. Klaassen-Maas. C. Klaassen. Bergen op Zoom: J. Maas J. Maas-de Wild. Klein- er achter kleinkinderen. Kats, 17 sept. 1964. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 21 september a.s. des namiddags om twee uur vanaf het Verenigingsgebouw. Wederom werd onze familie diep getroffen, daar heden na een ge duldig gedragen Hjden. tot onze diepe droef heid ons door de dood kwam te ontvallen, on ze geliefde broeder, oom en behuwdoom, de heer Zwaar valt ons dit verlies. inzonderheid voor haar. die altijd met hem heeft samen gewoond. Wed. L. Janse- Zachariasse Johanna P Zacnarlasse Neven en nichten. Middelburg, 17 september 1964 Seisweg 88. De begrafenis zal D.V plaatsvinden op zater dag 19 september a.s om 12.00 uur op de al gemene begraafplaats te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21