Oplossing terugkeer van profs naar amateurs LEZERS SCHRIJVEN STILBÉPAN HOFNAR het behoud van uw haar. Indeling naar sterkte er door D.W.S. VROEG TEVEEL VOOR T.V.-REPORTAGE IFA-klanten eten er goed van en leven goedkoper! LEVENSMIDDELEN 1 pak IFA koffie 194 RUIME OVERWINNINGEN VOOR BENFICA EN RAPID WENEN Uitslagen Zeeuws juniorenvoetbal VOOR WARM WONEN Tweede nederlaag voor Swift? „KERK MOET NIET SUPERIEUR NEERZIEN OP DE WERELD" NIEUWS UIT DE KERKEN CARLTON VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 (Van een onzer redacteuren). Het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft een aanvaardbare oplossing gevonden voor de terugkeer van semi-profclubs naar het amateur voetbal. Daardoor is zo goed als zeker een einde gekomen aan de controverse tussen het betaalde- en het amateurvoetbal, welke en kele maanden geleden dreigde te ontaarden in een „voetbaloorlog" in ons land. Te hoge financiële eisen van de zijde van D.W.S. zijn er de uiteindelijke oorzaak van dat de N.T.S. gisteren slechts een deel van de voetbalwed strijd D.W.S.-Fenerbahce op het eer ste net van de televisie heeft kunnen brengen. Tussen de Europese voetbalunie en de Euïopese radio-unie bestaat een af spraak welke onder andere inhoudt dat voor t.v.-reportages van wedstrij den in eerste ronden in Europese be kertoernooien door de betreffende clubs een bedrag mag worden ge vraagd en door de betreffende t.v.- stations mag worden betaald tussen de tien- en twintigduizend gulden, mits voor de reportage voldoende belang stelling bestaat ook in andere Euro- visielanden dan alleen de landen die met de voetbalwedstrijd te maken hebben. De praktijk is dat voor eerste rondewedstrijden f 15.000 wordt be taald. D.W.S. eiste echter een bedrag van f 25.000. De N.T.S. was bereid f 15.000 te betalen ook al was er voor de reportage geen belangstel ling in andere landen. Dinsdag heeft Jean Smits, hoofd sportzaken van de N.T.S., nog een gesprek van vier uur gehad met het D.W.S.-bestuur. Doch D.W.S. wilde de prijs niet laten zakken. Eerst dinsdag avond laat werd de N.T.S. een schik kingsvoorstel gedaan. Het ligt hoger dan de gebruikelijke f 15.000. Dinsdag avond was het echter niet meer moge lijk het t.v.-programma van het eerste net te wijzigen omdat de documentai re in de serie ,,De Bezetting" werd uitgezonden. Besloten werd der halve de wedstrijd op het tweede net te brengen. Nog voordat het boze tele foontjes in Hilversum ging regenen van t.v.-kijkers, die het tweede net niet te pakken kunnen krijgen, was in overleg met de A.V.R.O. althans voor een deel van de reportage nog een gaatje gevonden in het programma van het eerste net. René Pijnen naar overwinning in wielercompetitie Nu er nog slechts enkele wedstrijden te rijden zijn, zal er in de Zeeuwse wielercompetitie niet veel meer ver anderen. Na de wedstrijden in Cad- zand en Ovezande is René Pijnen vrij wel zeker van de overwinning en ook de volgende 3 renners zullen hun plaats wel behouden. Voor de 5e plaats is er nog strijd tus sen De Vrieze, Brouwer en Beun er. het zijn juist deze 3 renners, die sa men met Wagtmans de laatste weken de meeste punten binnenhalen. De stand bij de nieuwelingen is na 25 wedstrijden: 1 R. Pijnen, Woensdrecht 181 pnt2 R. Wagtmans, Zundert 129; 3 C. Rentmeester, Ovezande 106; 4. W. de Feber, Sluiskil 88; 5 J. de Vrie ze, Souburg 69; 6 J. Brouwer, Rotter dam 63; 7 J. Beun, Biervliet 57; 8 P. Legierse, Den Bommel 52; 9 R. Bu- kacki Axel 42, 10 J. Roosendaal Steen bergen 41; 11 R. Koene Achthuizen 34 12 H. Mol Lewedorp 32. De nieuwe lingenwedstrijd die zaterdag a.s. in Aardenburg wordt verreden zal waar schijnlijk de laatste zijn voor de com petitie. Het bondsbestuur is tot het volgende besluit gekomen, na succesvol overleg met de twee sectiebesturen: ASemiprofclubs, die in hun geheel terugkeren, zullen naar sterkte worden geplaatst in een klas van de sectie amateurvoetbal, zoals bijvoor beeld Be Quick dit seizoen werd opgenomen in de 2e klas amateurs. BBij z.g. „Telstar"-fusies zullen de zelfstandige amateurafdelingen in de 4e klas worden geplaatst, met dien verstande dat wanneer het 3e elftal van de fuserende semiprofclub uitkwam in de res. Jste klas het standaardelftal in de 3e klas ama teurs zal worden opgenomen. CBjj het vormen van stichtingen worden de terugkerende semi- profclubs geplaatst in de 4e klas amateurs. Tussen de stichting en de naar het amateurvoetbal terugge keerde semiprofclub zal geen enkele binding mogen bestaan. Dit besluit van het bondsbestuur van de K.N.V.B. is voorgelegd aan de districts- besturen, hetgeen reglementair is voor geschreven. Verwacht wordt, dat het zonder meer zal worden aanvaard en dat verder op de komende bondsverga dering dit bestuursbesluit zal worden bekrachtigd. Bij uw IFA-kruidenier: Kwaliteits-levensmiddelen voor de laagst mogelijke prijzenl Voorbeeld?.. 2e pak halve prijs 35 zegels U krijgt bij de IFA bovendien veel. héél veel zegels. Let op de huis-aan-huis verspreide aan- biedings-folders. Verrassing: Franse kampioen aitgebekerd Het Weense Rapid heeft woensdag t de stryd om de Europacup op eigen ter rein een 30 overwinning geboekt op de kampioen van de Ierse republiek, Groep AI: Zeeland Sport AlGoes AI 24, Middelburg AlVlissingen AI 2 4, Zierikzee AlZeelandia Al 70. Groep AH: Serooskerke AlOostburg Al 3—4, Walcheren Al—RCS Al 14— 1, Vlissingen AllMiddelburg AH 11. Groep AJHZeelandia AH 31, Mid delburg ATVVlissingen AIV 04, Vlissingen AHIVlissingen AV 55. Groep A IV: Bruse Boys AIRenesse AI 13, Mevo AIDuiveland AI 55. Groep A V: Hansw. Boys AIWemel- dinge AI 24, Rillandia AIKapelle AI 30. Groep A VI: Nieuwdorp AI Robur AI 40, Wolf aartsdijk AI Burgh AI 19, Goes AHKloetinge AI 1—2. Groep A VH: Axel All—Corn Boys AI 24, Hontenisse AITerneu- zen All 51, Ter. Boys AISteen AI 101, Vogelwaarde AITerneuzen AI 04, HW '24 AI—Axel AI 0—9. Groep B I: RCS BI—Vlissingen BI 2— 3, Zeelandia BIMiddelburg BI 04, Zeeland Sport BIVCK BI l4. Groep B H: Noormannen BISerooskerke BI 83, Oostkapelle BIDomburg BI 1 9, Meeuwen BIBevelanders BI 0—6. Groep B Hl: Middelburg BHNieuw- land BI 60, RCS BH—Zeeland Sport Bn 101, Vlissingen BHMiddelburg BIH 51, Walcheren BHZeeland Sport Bin 42, Vlissingen BillZee landia BH 5—0. Groep B IV: Middel burg B IV—Middelburg BVT 21—0, Vlis singen BVIMiddelburg BV 14. Groep B V: Breskens BIGroede BI 0—3, Hoofdplaat I—IJzendijke BI 4—1, Oostburg BISchoondijke BI 39, Oostburg BHBiervliet BI 028, Aar denburg HAardenburg BI 09. Groep B VI: Kruiningen BIWaarde BI 11, Kapelle BIHansw. Boys BI 34, Yer- seke BI—Hansw. Boys BH 60, We- meldinge BIRillandia BI 31. Groep B VII: Wissenkerke BILewed. Boys BI S—3, Kloetinge BI—Wolfaartsdijk BI 3—1. Groep B VIH: Goes BH— Nieuwdorp BI 013, Heinkenszand BI Robur BH 31, Patrijzen BILuctor BI 32. Groep B IX: Dreischor BI Mevo BI 10, Zierikzee BIBruse Boys BI 1—3, Zierikzee BH—SKNWK BI 02. Groep B X: Burgh BIRenesse BI 40, Zwaluwen '6J. BIBrouwers- saven BI 110. Groep B XI: Zaamslag BIHoek BI 21, Terneuzen BIAxel BI 2—3, AZW BI—Corn Boys BI 5—0. Groep B XH: Terneuzen BilAxel BH 2—2, Spui BI—Axel Bill 8—0, Corn Boys BH-Sluiskil BI 0—1. Groep B XHI. HW '24 BI—Koewacht BI 10—1, Steen BIVogelwaarde BI 13. Clinge BI—Hontenisse BI 7—1. Groep BXIV: HW '24 BIVHontenisse BII 16, Steen Bn—HW '24 BIH 0—7. Shamrock Rovers. Het was de eerste wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de Europeso beker voor landskampioenen. Bij de rust stonden de Oostenrijkers al met 10 voor. In Luxemburg boekte Benfica in de eerste wedstrijd van hetzelfde toer nooi een duidelijke 52 zege op Aris Bonneweg, de kampioen van het groothertogdom. Bij de rust hadden de pupillen van ex-bondseoach Elek Schwartz reeds een 40 voorsprong. Torres die viermaal scoorde was de ster van het veld. De Zwitserse kampioen La Chaux de Fonds bereikte verrassend de tweede ronde van het toernooi. Na vorige week in de eerste wedstrijd in en tegen het Franse Saint Étienne een 22 gelijk spel te hebben bereikt, slaagden de Zwitsers er woensdag in Ztirich in een 21 zege op de Fransen te behalen. Beide Zwitserse treffers werden in de tweede helft gescoord, want Saint Étienne nam voor de rust een 10 voor sprong. Met La Chaux de Fonds hebben zich nu voor de tweede ronde gekwali ficeerd: Inter Milaan, Vasas Gyoer (Hongarije) en F.C. Liverpool. In Belfast deelden de Noordierse kam pioen Glentoran en het Griekse Panathi- naikos de punten 22 (12) in de eerste wedstrijd van de eerste ronde van het Europees bekertoernooi. Onder leiding van generaal Haruo Umezaxoa bereidt het Olym-pische korps van de Japanse strijdkrachten zich sinds december van het vorig jaar voor op zijn taak tijdens de achttiende Olympische Spelen in Tokio. Het korps, dat bestaat uit 5109 man van de landmacht en S000 man van de marine, is verdeeld in zes groepen, n.l.: het protocolkorps, het korps van het Olympische dorp, het gezondheidskorps, het vervoerkorps, het korps voor bijstand in de lucht, en het atletiek hulpkorps. Foto: leden van het korps van het Olympische dorp, soier taak het o.m. zal zijn het Olympische dorp te bewaken en de scheiding tussen mannelijke en vrou welijke atleten te handhaven, oefenen in het leggen van verbindingen met handie-talkies voor het Olympische theater in het dorp. Het teleurstellende verloop van de wed strijd tegen D.K.C. heeft duldelylt aan getoond dat Swift nog niet In een beste vorm verkeert. Daarom is er weinig reden om de thuiswedstrijd a.s. zater dag tegen Fluks met optimisme tege moet te zien. De Leidse ploeg heeft de competitie goed ingezet door nieuwko mer H.S.V. een duidelijke 51 neder laag toe te brengen, en het zou ons niet verbazen als Fluks een belangrijke rol in de kopgroep gaat spelen. Een nog naar zyn vorm en de juiste opstelling zoekend Swift zal van de Leidenaren wel geen kans krijgen om ook maar één punt thuis te houden. Quick wil dit jaar hoge ogen gaan gooi en getuige de 43 overwinning in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Zui derkwartier. Nu ontvangt de Dordtse ploeg D.K.C., dat ook al uitstekend be gonnen is. Een kleine overwinning voor de Merwedestadploeg. De beide Rotter damse O.S.C.R. en Eibernest 2 en Zuiderkwartier te ont vangen. De punten blijven dank zij klei ne overwinningen in de Maasstad. H.S.V. heeft kans zich van de eerste schok te herstellen door in Den Haag van Deetos 2 te winnen. In de reserve derde klas B voert Swift 2 voor eigen publiek de pre mière op. De reserves ontvangen Vi- cus Oriëntus 3. Hoewel de reserve- ploeg in de oefenwedstrijden met een fris spelletje voor de dag is gekomen, zal de grotere routine van de Vicus- ploeg wel de doorslag geven. Het programma luidt: le klas: Swift 1Fluks (aanvang drie uur), Quick—D.K.C., O.S.C.R.—Ons Eibernest 2. SperwersZuiderkwartier, H.S.V.Deetos 2. Res. derde klas B: Swift 2Vicus Oriëntus 3 (aanvang drie uur), Ons Eibernest 5—A.L.O. 2, Deetos 5—T.O.V. U kunt niet meer (en niet minder) doen voor uw haar dan het dagelijks verzorgen met Stilbépan. Het tonicum dat haaruitval effec tief stopt. De haarcream die beslist geen Professor Schillebeec\x Kritiek op sckema 13 over tegenwoordigheid kerk in de wereld Ten aanzien van het schema dertien „De tegenwoordigheid van de kerk in de f dige wereld" op het Vaticaans conc waarvan de tekst ternauwernood bekend is, heeft professor magister J. Schille- beeckx o.p. van de Nijmeegse universi teit woensdag bij voorbaat enige kri tische kanttekeningen gemaakt. Hjj deed dit by de inzegening van het nieuwe on derkomen voor het Nederlandse docu mentatiecentrum concle DO-C in Rome. Zijn toespraak handelde over de houding tussen kerk en wereld. Men wenst niet meer uit te gaan van de gedachte dat hot geloven of het gelovig zijn een ideologische bovenbouw is van de menselijke en wereldlijke verhoudin gen en men verwerpt het ghetto-chris tendom, aldus professor Schillebeeckx in de inleiding tot zijn toespraak. De profane wereld is tengevolge van de menswording van Christus opge nomen in het mysterie en aldus ge heiligd, zo stelde hij. Kerk en wereld zijn complementaire belevingsvor- men van het christendom en de ver houding kerk-wereld is dus niet een tegenstelling maar een aanvulling. Het „impliciele christendom" is het erkterrein van schema dertien dat be ginnen moet met te erkennen, dat de kerk de wereld niet moet beschouwen luisteren naar wat er in de wereld tot uitting wordt gebracht aan verwachtin gen omtrent toekomst, menswaardig le- op dat de leek, nu allerlei, vroeger door de kerk uitgeoefende activiteiten op ge bied van onderwas, ziekenzorg e.d. gese culariseerd zijn, als christen opdrachten kan hebben die niet aan de hiërarchie toekomen. Misvattingen hieromtrent kunnen er toe leiden dat sommigen van een concilie beslissingen-in-concreto ver wachten die het niet kan geven. De hoogleraar merkte op, dat het sche ma gaat nog te zeer uit van een zeker „dualisme" tussen kerk en wereld welke voor het christendom alleen betekenis zou hebben als materie van en gelegen heid tot het beoefenen van de christelij ke caritas. In die zin kan het schema nog iets leren van wat reeds jaren terug aan theologische bezinning naar voren kwam te Evanaton, in 1954, in de Wereldraad van Kerken in verband dialoog met de andere christelijke kerken bevruchtend kunnen werken op de juiste formulering van de ka tholieke zienswijze. Het eigenlijke probleem komt niet uit de een theologisch-theoretische conceptie van het (in zich wel juiste) traditionele probleem over de verhouding „van de natuur tot de bovennatuur", en niet vanuit de bestaanservaringen van christenen als leken die vragen om een bepaling van de plaats van de kerk in hun leven. Maar dan kan ook niet tot een bevrijdende uitdrukking komen hoe de kerk van de ene kant niet-wereld is en hoe van de andere kant „de reca pitulatie van alles in Christus" een apos tolische seculariteit in het leven roept. Kardinaal dr. B. J. Alfrink, die de inze gening van het DO-C verrichtte zei on der meer dat de arbeid van de theologen onmisbaar is voor de kerk en de vaders van het concilie zullen hun taak ais „juges de la foi" nauwelijks op de juiste manier kunnen vervullen als zy geen kennis nemen van de studies der theolo gen en hun arbeid niet met aandacht blijven volgen. De openingsplechtigheid werd gepresi deerd door mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda in tegenwoordigheid van on der meer, dr. Lukas Vischer, secretaris van de commissie „Faith and Order" van de Wereldraad van Kerken, dr. G. C. Berkhouwer, professor aan de Vrije Uni versiteit van Amsterdam en kanunnik prof. dr. P. J. Maan, professor in het nieuwe testament aan het oudkatholieke seminarie van Amersfoort. VUILNISVAT VAN EUROPA Vuilnisvat van Europa. Opdat de Ne derlanders patatesfrites eten en loem pia's en croauetten (enz.) noemt Elias, ons land de vuilnisvat van Europa. Ik zeg maar zo, zo lang we niets anders doen stichten we geen kwaad. Er zijn landen genoeg waar dit niet wordt ge geten en waar toch vuilnishaarden zyn. Wat moeten we dan eten, mijnheer Elias (nfllpaardcroquetten?, sneetjes olifant?, timbaaltjes vos? of luipaard- snitzei?) Moge ik U er op wijzen dat de advertenties tegenwoordig op vuil nis gaan lijken. Neem bijv. eens deze: „Drinkt bier, vierkant bier, bier dat vierkant voor U staat". Is dit soms bier wat in bevroren toestand in blokjes van 10 bij 10 cm opgediend wordt? In dit geval kan men het niét drinken, maar eten. Dus ijsbier (lekker). Nog een an der soort bier: „Drinkt binnen bier". Ja dat moet U beslist binnen drinken an ders smaakt het niet. Daarvoor bestaat weer voor- en achtertuinbier. Straks krijgen we kelder- en zolderbier of naast-de-deurbier of over-buurmanbier. Zo met al hebben we weer lekker gege ten en gedronken. U gaat toch door met uw schrijven? Ik lees uw stukjes gaar ne. Dit bewijst het! Vlissingen c. J. B. Restauratie of nieuwbouw RUïNE VAN HOOGELANDE Enige tijd geleden nam ik met verwon dering kennis van het m.i. wat over spannen plan tot restauratie van de ruïne van Hogelande. Nu tot mijn te leurstelling de financiële basis van dit plan gereed schijnt te zijn gekomen en zelfs het rijk zyn goedkeuring niet heeft onthouden, is het wellicht gewenst zich af te vragen wat het doel is van dit alles. Centraal voor mij staat het verdwijnen van de ruïne. Dit markante punt in het toch al zo ontluisterde Walcherse land schap heeft zo'n eigen plaats op ons eiland gekregen, dat het niet aangaat er zonder meer afstand van te doen. In z(jn huidige vorm heeft de ruïne toch ook bepaalde historische rechten ge kregen, die sprekender zijn dan een bij elkaar gefantaseerd steenklompje, dat de gerestaureerde kapel van St. Maar ten zou zijn! Bestaan er inderdaad be trouwbare afbeeldingen van de kapel? Staat het bijvoorbeeld wel vast, dat de ruïne uitsluitend het koor van de kerk is, zoals destijds werd bericht? Walche- Gezamenlijk vormingswerk Kerkeirke mutaties van Remonstranten en Protestantenbond De Remonstrantse Broederschap en de gezamenlijk een vormingscentrum ves tigen in het tegenwoordige conferentie oord van de protestantenbond, het in de Lage Vuursche gelegen landgoed „Ven- woude". Tot directeur van de Vrqz. Prot. stich ting in oprichting „Vormingswerk Ven- woude" is benoemd ds. W. Sangers (39), sinds 1955 directeur van de volks hogeschool „Overcinge" te Havelte, Het ligt in de bedoeling dat het centrum zijn werkzaamheden 1 januari a.s. be gint. Ds. Ype Schaaf secretaris voor Afrikaanse bijbelgenootschappen Ds. Ype Schaaf, die van 1959-1963 voor het Nederlands Bijbelgenootschap in Ka- nieroen heeft gewerkt, is per 1 januari 1965 benoemd tot secretaris belast met DAGRA N V. DIEMEN grondverf, met name de vraag naar depubliciteit en informatie voor alle in aardse toekomst van het mensdom, in Afrika werkende bijbelgenootschappen, verband met het christen-zijn. Een ze- Deze nieuwe adviserende en coördine- ker augustinisme blijft dit schema be- rende functie is door de bijbelgenoot- heersen. De huidige betekenis van de1 schappen gecreëerd met het oog op de „apostolische seculairlteit" komt daar-1 ..Afrikanlsatie" van de veertien vestt- door niet ter sprake en heel de collectie- gingen van de bijbelgenootschappen in ve en historische dimensie van heti Afrika. mensdom blijft op de achtergrond, zo Ds. Schaaf blijft voorlopig in Nederland merkte hij verder op. wonen en zal regelmatig reizen door Het schema is te zeer opgezet vanuit I Afrika maken. ren telde in de middeleeuwen niet min der dan 67 kerken. Deze moeten wel zeer klein zijn geweest, daar vrijwel elk ambacht, ook zonder bepaalde behoefte van de kerk van SL Jar.skerke bloot te leggen. Kortom, het wordt meer nieuwbouw dan restauratie. Een nieuwbouw waaraan geen behoefte bestaat. Een zinvolle be stemming is nauwelijks voorstelbaar. Of had men een jaar geleden soms En gelse diensten in de zin voor „onze" wolkammers? De explosieve ontwikke ling van onze stad, desnoods zonder wolkammers dan, kan men toch niet zóver opblazen, dat het gebouw een functie binnen de gemeente zou kunnen krijgen. bouwsel van de firma Woudenberg Zoon. De wetenschap, dat de kapel In de tachtigjarige oorlog werd verwoest en sindsdien in zijn tegenwoordige ge daante de eeuwen heeft verduurd, lijkt me voldoende om enige eerbied voor de ruïne te hebben. Deze eerbied wordt niet tot uiting gebracht door de ruïne te slopen en er een steenklompje voor in de plaats te zetten. En als er bij Ho- gelande persé iets gebouwd moet wor den, laat drs. Hoegen dan de Noorman- nenburcht doen herleven, die vlakbij de kapel moet hebben gestaan. Daar hebben de toeristen tenminste nog iets aan... Historische kerkjes ontbreken sinds 1673 bijvoorbeeld in Krommenhoe- ke, Boudewijnskerke, St. Janskerke en ga zo maar door. Deze kerken zouden te „restaureren" zijn zonder er een be staand monument voor te vernielen. Eerbied voor de historie valt niet ge noeg te waarderen. Zorg van een am bachtsheer voor zijn ambacht verdient eveneens alle lof. Maar in dit geval is de combinatie naar mijn smaak niet geluk kig geweest. En als de ambachtsheerlij- ke macht inderdaad nog zó groot is. dat deze initiatieven als het onderhavige kan nemen en doorvoeren, dan zou eni ge beknotting van die macht misschien gewenst zijn. De stellages rond de ruïne mogen de ambachtsheerlijke macht symboliseren; in wezen zijn zij een ernstiger bedrei ging voor het gebouw dan de tand des tijds en de zerk op wat eens een histo risch monument was. Slechts voor Middelburg ware het ge wenst zulk een ambachtsheer te hebben. Wellicht had hij weten te voorkomen, dat het stadssllhouet schaamteloos zou worden verstoord door een brutale, vor meloze toren, dat de stadsbolwerken er ger worden vernield dan men in de vorige eeuw had kunnen dromen en dat het stadhuis ai jaren in de steigers staat zonder dat er enige vooruitgang W. de Smit. Wijk bij Heusden. voor Uitwyk. Bedankt voor Waarder: J. v. Sliedregt te Baarn. Bedankt voor Noordwijk aan Zee: W. I. Doude van Troostwijk te Doorwerth voor Eist, Utrecht: H. Zethof iel Kockengen. GEREF. KERK Beroepen te Siegerswoude: J. j. R Baas. kand. te Amsterdam; te Etmon- ton Ontario)F. Guillaume te Toronto, I voorheen te Amsterdam-West. Bedankt voor Alkmaar vac. C. van Meyenfeldt: H. Kremer te Giessenburg Beroepen te Grotegast vac. B. Smil- de: J. N. Nammensma te Weesp; te Almelo vac. dr. A. Wind: G. Rang! te Haarlem-Zuid. Aangenomen naar Groningen-Zuid. evangelisatie pred.: voor heel Groningen: G v. a. Berg te Grijpskerke. Beroepen te Nederhorst-Den Berg en: te Oud- en Nieuw Bildtzijl: J. J R. Baas, kand. te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Zuid: Blok te Dirksland en P. v. d. Bijl te Gene-! muiden. CHRIST. GER. KERKEN Tweetal te 's-Gravenhage-centrurn H. W. Eerland te Amersfoort en C. Verhage te Hilversum-centrumBe dankt voor Urk: E. Venema te Zwijn- drecht; voor Dokkum: J. Kievit te Noordeloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13