Kantonrechter bindt de strijd aan tegen rijden zonder achterlichten AGENDA NOORD-ZEELAND Verbond werkgevers op jaarvergadering Vragen over St.-Philipsland Fruitevenementen Goes - VANDAAG Installatie rector Goese lyceum Verkeersmaat regelen bii opening sporthal in Middelburg MARKTBERICHTEN Wedstrijden in de Goese fruitweek Gabriëlse opende te Goes meubelbeurs voo" nartirid'eren DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1064 W/SSFL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S MR. MOOLENBURGH: „ERNSTIGE OVERTREDINGEN" VAN LANDBOUW VOERTUIGEN De Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, heeft gisteren J. M. uit Oudelande conform de eis van de officier van justitie, mr. K. P. Doedens, veroordeeld tot een boete van 50 gulden, nadat deze verdachte op 24 augustus 's avonds om 9 uur met een aanhanger zon der achterlichten achter zijn trac tor reed. „Dit is een ernstige over treding", verzekerde de kanton rechter, „die we zullen proberen de kop in te drukken, vooral nu in de komende maanden onder ande re het landbouwvervoer met bie ten, 's morgens vroeg en 's avonds laat, weer zal beginnen. Wanneer bestuurders van deze voertuigen zonder achterlichten rijden, zullen we ze ernstig bestraffen, verklaar de mr. Moolenburgh. „Onschuldige mensen, evenals U weggebruikers, worden er de dupe van", voegde de kantonrechter er nog aan toe. H. had kunnen schikken voor 50, Op een vraag van de kantonrechter waarom hij dat niet gedaan had, was het antwoord: „Te duur". „II kijkt alleen maar naar de eigen portemon nee, maar eventuele ernstige ongeluk ken, die uit uw wijze van rijden had den kunnen voortvloeien, telt U niet", beklemtoonde de kantonrechter. De officier wees er nog op, dat derge lijke ongelukken in de praktijk vaalt voorkomen. „En is men zo zorgeloos, dan moet er een boete uitgedeeld worden, die de overtreders nog lang heugen zal", voegde mr. Doedens er aan toe. Vele manieren Tijdens deze zitting werd een aangehou den zaak voortgezet tegen L. de B. uit Vlissingen, die er van beschuldigd werd op de kruising Scheldestraat-Paul Kru- gerstraat brj het naar rechts afslaan met zijn bromfiets niet gestopt te heb ben. Evenals vorige maal zocht hij ook nu alle mogelijke manieren om er on deruit te komen: hij was gestopt, had hij vorige maal verzekerd, vervolgens was hij praktisch gestopt, daarna verklaarde hij niet met grote snelheid zoals in het proces-verbaal stond de bocht te hebben genomen, hij had in vierde in stantie de agent niet zien staan en zou ten slotte hebben kunnen doorrijden, „omdat er niemand te zien was in de Paul Krugerstraat". Ook gisteren pruttelde hij nog wat tegen, maar toen de agent als ge tuige gehoord verzekerde, dat De B. met vrij grote snelheid dp bocht genomen had, gaf verdachte toe toch wel enige snelheid te hebben gehad. De eis was 25,het vonnis 17,50. Parkeerschijf Voorts stonden enkele verdachten te recht, die in de Middelburgse zone zon der parkeerschijf geparkeerd hadden. J. B. uit 's-Hcer-Hendrikskinderen in de Lange Delft verbaliseerd zei het toen niet te weten, dat er zo'n schijf ge bruikt moest worden. „Ik licb op het drukke verkeer van rechts gelet en op de Markt wist ik nog niet wat voor bor den ik in de Lange Delft zou tegenko men", verklaarde B. „Een automobilist zou meerdere ogen moeten hebben", merkte de kantonrechter op, waarna hij B. tot een boete van 7,50 veroordeelde, ƒ2,50 minder dan de eis. Rekenkamer vraagt antwoord over sanering Thoolse waterleidingmij (Van onze Haagse redactie) De algemene rekenkamer herinnert de minister van sociale zaken en volksge zondheid in haar woensdag verschenen verslag over 1063 er aan, dat nog steeds geen nadere berichten zyn ont vangen over de sanering van de finan ciële positie van de N.V. Waterleiding maatschappij „Tholen". De rekenkamer heeft, nadat de minister in 1962 Gede- Kuteerde Staten van Zeeland voorstellen ad gevraagd betreffende de sanering, do minister in september 1063 gevraagd of er reeds antwoord was ontvangen. De minister deelde mede, dat hij nog niets gehoord had, maar Gedeputeerden opnieuw had geschreven en gevraagd hem te willen mededelen in welk stadi um van behandeling de aangelegenheid zich bevond en wanneer een definitief antwoord te verwachten was. Bij het samenstellen van dit verslag, aldus de algemene rekenkamer, waren nog geen nadere berichten omtrent de afwikke ling ontvangen. VANDAAG. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 918 uur: Van Benthem Jut ting: expositie Verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden, 918 uur; Electro: Eddy Constan- tïne incognito, 14 jaar. 19.30 uur. Vlissingen Alhambrn: Jerry, de preutse professor. 20 uur. 14 jaar. Goes Grote Kerk: Expositie ..150 Jaar bij bel. 10—12, 13-30—16 uur. Schuttershof: Expositie Drie-onder-één-dak". 1418. 19—22 uur. Grote Mnrkt: Braderie 12—22 Axel Bevrijdingsfeesten. 8.30 H. Mts in de r.-k. kerk: 10-00 Krnnslegging bij Poolse Kruis; 10 30 Opening Generaal Maczek- straat; 13.30 Opening „Kunstenaars expo seren hun werk", showroom Esselhurgge: 14,00 Opening Kunstnijverheids- en An tiekmarkt. Kaalwal; 14.30 Militaire de monstraties door 13 Inf. Verk. Cle. Po- lenstraat, Weststraat en Kerkdrecf: 14.45 Demonstratie en bezichtiging materieel van de verkenningscompagnie, parkeer terrein aan de Oranjestraat; 15.45 Mars door de stad; 16.30 Demonstratie door ..Whisky four" boven de Grote Kreek: 20.00 Concert door de kapel van de Lim burgse Jagers, parkeerterrein aan de Oranjestraat: 13.00 o" T.nnanarU op het Szydlowskipb n Bergen op Zoom Ro>.20 uur, 18 jaar. Luxor: Beach Party, 20 uur, 14 jaar N. de H. uit Vlissingen werd tot een zelfde boete veroordeeld (zelfde eis), na dat hij op 3 juli op de Nieuwe Burg zon der schijf geparkeerd had. De aandui ding. zou volgens De H. „vreselijk ondui delijk" geweest z(jn. „De borden zijn er later pas neergezet", zei hij. „Ze ston den er wel, hoor", verzekerde mr. Moo lenburgh. Zodanig snel rijden, dat hij niet op tjjd kon stilhouden achter een stop- Eende auto, kwam C. L. uit Middel- urg conform op een boete van f 35 te staan. Daardoor veroorzaakte hij op de Kanaalweg een kleine ketting botsing. L. zei net een nieuwe auto te hebben gekocht, waarvan de rem blokkeerde. „Het is daar ter plaatse een glad stukje weg", vertelde hij de kantonrechter. Voor hetzelfde feit werden H. S. uit Oostburg en J. W. uit Vlissingen (de laatste zei door de rem heengetrapt te zijn) veroordeeld tot een boete van 25,eveneens conform. Zo graag P. L. uit Westkapelie reed op 22 augus tus op een motorfiets over de provin ciale weg zonder een rijbewijs te be zitten. Hij had dat al eerder gedaan. „Waarom zo tegen de draad in wilde de kantonrechter weten. „Ik rijd zo graag", was het antwoord. De officier achtte geen reden aanwezig om clement te zijn en eiste een boete van 50, waartoe de kantonrechter de jongeman conform veroordeelde. J. S. uit MeLiskerke was verbaliseerd omdat hy in mei een zomerhuisje op zijn erf had gebouwd en dat had ver huurd. Het bleek echter, dat het huisje nog maar drie weken op zijn terrein had gestaan en dat er nog niemand in gewoond had. Financieel had hy er dus nog geen plezier van gehad en daarom wilde de officier het laten by 10,De kantonrech ter deed er nog eens ƒ4,af; zes gulden boete dus. P. V. uit Yerseke zou in november van het vorige jaar bewust een fiets voor een auto van een neef gelegd hebben, omdat hij die wilde beletten de auto voor zijn kantoor te parkeren. Volgens V. zette de neef er zijn auto voor het gemak en om te plagen. Daar de kan tonrechter uitgezocht wilde zien of het stukje terrein openbare weg dan wel particulier bezit van V. is, hield hij de zaak voor nader onderzoek aan. J. K. uit Ovezande had 2 reservoirs met petroleum onder zijn zaak opge slagen zonder daarvoor een vergun ning te bezitten. Het bleek, dat de handelsonderneming, voor wie K. de olie verkoopt, de vergunning had moeten aanvragen. Daar dit inmid dels gebeurd is, werd verdachte conform wél schuldig verklaard, maar geen straf opgelegd. Foutief inhalen M. D. uit Rotterdam was met zyn auto bij het inhalen van een tractor op de rijksweg by Kruiningen op het Ilnker- wegdeel In botsing gekomen met een tegenligger. Conform werd hy veroor deeld tot een boete van 150,B(j het inryden van een inrit op de Schelpweg te Domburg was H. R. uit Vlissingen in botsing gekomen met een tegenligger. De eis was 150,het vonnis 35, De Belg J. V. werd tot 15,conform veroordeeld, nadat hy in Goes in een auto zonder goede stoplichten gereden had. G. S. uit Vlissingen, die met zijn brommer op het trottoir van de Presi dent Rooseveltlaan gereden had, werd tot 5,conform veroordeeld. Mej. T. S. uit Vlissingen was op het kruispunt bij de Keersluisbrug, toen een auto haar inhaalde, op haar rijwiel naar links gekomen, waardoor een botsing ontstond. Volgens mej. S. zou ze ge schrokken zijn van de rakelings langs haar komende wagen, maar de inzitten den van de auto verklaarden, dat mej. S. meer aandacht voor twee brommers had. De eis was ƒ15,het vonnis 11,—. J. van P. uit Vlissingen zou met een autobus de bocht van de Rotterdamse- kaai naar de Nederstraat te Middelburg niet goed rechts genomen hebben. Een botsing met een auto was het gevolg. „Ik reed wél helemaal rechts, maar de bocht is te nauw om die met een bus te kunnen nemen", verweerde Van P. zich. De eis was 15,het vonnis f 11,O. K. nit Serooskerke had in de bebouwde kom te Serooskerke te snel met zijn auto eereden. De els was het vonnis 25, ZIERIKZEE Nut gaat op tournee langs kerkorgels De leden van het Nutsdepartement Zie- rikzee krijgen dezer dagen de eerste avond van het nieuwe seizoen. Het pro gramma omvat het zien en beluisteren van enkele fraaie kerkorgels in de eigen woonplaats. Dit is het resultaat van een voorstel dat door een lid werd gedaan tijdens de laatst gehouden ledenverga dering. Het bestuur rekent erop dat er veel belangstelling zal zijn voor dit ex clusieve programma-onderdeel van een nog maar nauwelijks begonnen winter- De directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool in Zierikzee, de heer Jac. M. Luykenaar, zal als deskundige by elk orgel een toelichting geven en de fraaie instrumenten ook bespelen. De muzikale tournee langs vier kerk orgels zal plaatsvinden op maandag 28 september. Er wordt dan om half acht begonnen bij het Nederlandse van Vul pen-orgel in de gereformeerde kerk aan de St.-Domusstraat, een orgel met 26 stemmen. Vervolgens gaat het naai- het Deense Marcussenorgel met 18 stem men in de rooms-katholieke kerk, daar na naar het Zweedse ingebouwde orgel in de lutherse kerk en als laatste naar het eveneens Deense Marcussenorgel met 19 stemmen in de Gasthuiskerk. P. den Haan in Burgh overleden Geheel onverwachts is de heer P. den Haan, wonende aan de Weeldeweg te Burgh, overleden. Bekendheid genoot de thans overledene in het Domeinge- bied waarvan hy administratïeambte- naar en eerste voorwerker was. Tal rijke malen leidde hij zomeravondex cursies naar de broedgebieden der zil vermeeuwen. Sinds 1928 was hij Domeinen werkzaam. De heer Den Haan was tevens mede oprichter van de Vogelwacht „Schou- wen-Duiveland". Vanaf de oprichting in 1949 was hij penningmeester. Op uitstekende wijze heeft hij dit werk verricht, waardoor hij zowel bij het bestuur als bij de leden in hoog aan zien stond. Zijn heengaan betekent voor de Vogelwacht een zwaar ver lies. De afdeling Westhoek van de Al gemene Bond van Ambtenaren ver liest in de heer Den Haan een volijve rige secretaris. Als plaatsvervangend lid van de bijzondere commissie van overleg voor ambtenaren bij de dienst der Domeinen genoot hij eveneens grote waardering. De heer Den Haan die 56 jaar oud werd, was tevens een der eerste op Schouwen die het tuurgidsendiploma behaalde. De be grafenis zal vrijdagmiddag in Burgh op de algemene begraafplaats plaats vinden. OUD-VOSSEMEER Wedvlucht Met 67 duiven namen de leden van de duivensportvereniging „De Zwaluw" te Oud-Vosscmeer deel aan de vlucht van uit Neufvilies, over 113 km. De uitslag luidt: J. Tholenaar 1, P. de Wilde 2 en 6. C. Boogaart 3 en S, Jac. Vaders 4, D. Haverïhans 7, C. van Meer 9, A. van Daalen 10. Inzameling muziekvereniging „Oud-Vossemeer Muziekver." staat, reeds verscheidene jaren voor de noodzaak een groot aantal instrumen ten te moeten vervangen. De finan ciën van de vereniging lieten echter niet toe dat voor dit doel het noodza kelijke beschikbaar kwam, met het gevolg dat deelnemen aan concour sen e.d. door de slechte kwaliteit van de instrumenten praktisch onmogelijk is geworden. De vereniging heeft nu een beroep op de gehele bevolking gedaan om haar financieel te steunen. In de loop van deze week worden overal enveloppen bezorgd, die a.s. zaterdagmiddag tij dens een muzikale rondgang van de vereniging worden opgehaald. Ter af sluiting van de actie wordt 's avonds een concert op de tent gegeven. Wedvluchten De P.V. de Reisduif te Brouwersha ven hield een wedvlucht op 29 aug. vanaf Parkingstone. Afstand 191 km, Joh. Flikweert 1 en 5, J. Quist 2, 6, 8 en 9, W. Blom 3, C. Wesdorp 4, C. J. v. Dixhoorn 7, L. J. Fonteine 10. Dit was een snelle vlucht, waarbij cle eerste duif van de heer Joh. Flikweert over deze afstand over water er 2 uur en 2 min over deed. Vlucht op 5 sept. vanaf Vilvoorde. Afstand 96 km. W. Blom 1, 3 en 5, J. M. Kloet 2 en 4, A. J. Flikweert 6, Vlucht op 12 sept. vanaf Neufvilies. Afstand 131 km. J. M. Kloet 1 en 2, A. J. Flikweert 3 en 6, W. Blom 4 en 5. Dit was de laatste vlucht van dit zware seizoen waarin veel jonge dui ven verloren gingen. OOSTERLAND Woningbouw De woningbouwactiviteit in Oosterland, die verschillende jaren stil scheen te staan, begint nu weer meer los te ko men. Behalve de eerste „Bogaerswo- ning" die onlangs officieel in gebruik genomen werd, zijn er inmiddels weer een tweetal bijna gereedgekomen, één in de Oud Heiligenweg en één in de Burg. van der Havestraat, Verder is men in de laatstgenoemde straat begon nen om de fundering te leggen voor een dubbel woonhuis, dat gebouwd wordt onder auspiciën van de Bouwkas voor Nederlandse Gemeenten. Waarschijnlijk zullen er in de naaste toekomst nog eni ge woningen verrqzen. De vele grond aankopen van de gemeente duiden wel in deze richting. STAVENISSE Bietencampagne begint Op vrijdag 18 september a.s. zal de bietencampagne 1964 weer beginnen. Een met, de jaren vertrouwde aanblik zal men dan op de haven van Stave- nisse kunnen waarnemen, n.l, het aan voeren van suikerbieten op het haven plateau. Daar er een flinke oogst van suikerbieten verwacht mag worden, zal de aanvoer groot zijn. Voor zover bekend zullen alle suikerbieten per as naar de fabriek vervoerd worden. Het vervoer per schip zal niet meer plaatsvinden, ROXY - BERGEN OP ZOOM Tel. 01640 - 3434. Wegens enorm succes vanaf heden, donderdag 17 september 2e week IRMA LA DOUCHE. De minister van economische zaken professor dr. J. E. Andriessen zal donderdag 8 oktober op de algemene ledenvergadering van het Verbond van Nederiandsche Werkgevers in Vlissingen spreken over Economisch overheidsbeleid toen en nu". Vrijdag 9 oktober spreekt drs. D. Roe mers. voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen voor de werkgevers over „A'erknemer, vakbe weging en onderneming in 1964". De algemene ledenvergadering van het werkgeversverbond in het Sehelde- kwartier te Vlissingen staat in het teken van het 65-jarig bestaan van het Verbond. De deelnemers komen 8 oktober des middags half drie met een extra trein in Vlissingen waarna om drie uur de vergadering begint in het Schelde- kwartier. De heer H. J. de Koster, al gemeen voorzitter van het Verbond zal de jaarrede uitspreken, waarna minister Andriessen zijn rede houdt. Om half zes is in de Statenzaal te Middelburg een ontvangst door het provinciaal bestur van Zeeland. De eerste da*g wordt besloten met een diner om half acht in het Schelde- kwartier, aangeboden door de leden van het verbond in Zeeland. Vrijdag 9 oktober 's morgens vertrekken vier groepen per bus voor bezoeken aan respectievelijk de fabriek te Sluiskil van de Nederlandse Stikstof Mij, de Kanaalwerken te Terneuzen, de Vi- trite fabriek te Middelburg en de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Bij de laatste excursie wordt in het bijzon der de nadruk gelegd op de nieuwe Scheldepoortwerf in het Sloegebied. Om één uur vrijdagsmiddags 9 okto ber lunchen de deelnemers in hotel „Britannia" te Vlissingen. Tijdens de ze lunch zal drs. Roemers het woord voeren. Het Tweede-Kamerlid M, Visser (v.v.d.) heeft de minister van binnenlandse za ken gevraagd of het juist is dat in de gemeente St. Philïpsland de begroting voor het dienstjaar 1965 in de raadsver gadering van 31 augustus aan de ge- meentesaad is aangeboden, zonder dat de cyfers der verschillende diensten be schikbaar waren. Indien de vraag bevestigend moet wor den beantwoord, acht de minister dit dan niet een overtreding naar letter en geest" van de wettelijke bepalingen ter zake van de begrotingsbehandeling, zoals in het antwoord van vraag 8 van het door het lid der Tweede Kamer, de heer Scheps op 6 december 1963 gestelde vragen, op 12 februari van dit jaar werd gesteld, zo wil de vragensteller weten. Ook wordt gevraagd of het juist is dat openbare raadsvergaderingen op geen enkele wijze worden aangekondigd in St. Philïpsland en dat ook de pers hier van niet in kennis wordt gesteld. Voorts of in dezelfde raadsvergaderingen door b. en w. werd voorgesteld grond te ver kopen zonder, dat daarvoor een ver koopprijs genoemd kon worden? Het Kamerlid vraagt de minister of hij deze gang van zaken nog in overeen stemming acht met de eisen van be hoorlijk bestuur en indien het antwoord op deze vraag ontkennend luidt, welke maatregelen de minister dan denkt te nemen, „opdat ook in St. Philïpsland een democratisch en goed gemeentelijk beleid zal worden gevoerd". N.Z.V. houdt in Goes regionale conferentie De „Nederiandsche Zondagsschool Ver eniging", de N.Z.V. organiseert zater dag drie oktober een regionale najaars conferentie in „De Prins van Oranje" te Goes. De bijeenkomst begint om half elf 's morgens en omvat onder meer in formatie over het dit jaar begonnen ex periment van de kinderkampdiensten waarover op onze wekelijkse pagina „De kerken en de maatschappij" werd ge schreven bespreking van het studie blad „Kind en zondag" alsmede een ex positie van bij het onderwijs te gebrui ken hulpmiddelen. De bijeenkomst in Goes staat onder lei ding van ds. J. W. van Kooten. Spreker is ds. B. Hol). Het morgenprogramma begint met een terugblik op de kinderkampdiensten (zondagsschoolcultuur), die deze zomer op enkele kampeercentra in ons land zijn gehouden. De zondagsschool past zich aan bij de veranderde situaties, die zich wat dit werk betreft vooral in de zomermaanden voordoen. Voor de kin derkampdiensten werd speciale voor lichting gegeven en werden hulpmiddelen beschikbaar gesteld. Leiders van kinder kampdiensten zullen hun ervaringen uit wisselen. Tevens zullen plannen voor volgend jaar bekend worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling in 1965 ook dergelijke kinderkampdiensten in re creatiecentra in Zeeland te organiseren, In de middaguren zal de voordrachts kunstenaar Coos van Hoboken spreken over de wijze van vooi-dracht bij de ver tellingen uit de Bijbel, zoals deze een on derdeel vormen van de zondagsschool- byeenkomsten. In de avonduren komt het studieblad „Kind en zondag" sprake. Vanaf 's morgens negen uur kunnen de deelnemers aan de conferen tie een expositie van hulpmiddelen be kijken. De N.Z.V. omvat in ons land om streeks 400.000 kinderen; zij telt 14.000 leden. Begroting 1965 vrijdag in raad De gemeenteraad van Stavenisse krijgt vrijdagavond 18 september om acht uur de gemeentebegroting voor 1965 aange boden. De agenda vermeldt een voorstel tot wijziging van de algemene politie verordening, vaststelling van een haven reglement, wijziging van de verordening op de begrafenisrechten, vaststelling van een nieuwe verordening op het ge bruik van kleedhokjes en huur van de onderbermen van de Scheldedijk van het waterschap Tholen. De raad zal zich verder uitspreken over voorstellen tot verhoging van het subsidie aan de Stavenisser voetbalver eniging en over een wijziging van de verordening op de heffing van precario rechten in de gemeente Wandeltocht Fort de Rovere Dezer dagen hebben 34 jeugdige in woners van Stavenissi en vier gelei ders deelgenomen aan de z.g. Fort de Rovere-wandeltocht in de omgeving van Halsteren. Deze tocht was geor ganiseerd door de Halsterse wandel club „Halep". Om ruim twee uur des middags werd gestart voor de 5 km, 10 km en 15 km. Allen kwamen in goede welstand weer aan de finish, waar hun een medaille werd uitge reikt, voor een enkele deelneemster de 9e of 10e. Elke groep kreeg bo vendien nog een herinnering, terwijl later nog een prijs wordt uitgereikt. Vandaag 'donderdag) zal fruitfee Matty Schipper met haar hofdames een laatste rondgang langs bejaar den- en ziekenhuizen maken om daar bakjes fruit uit te reiken. Haar „expeditie voert vanmiddag langs het algemeen verzorgings huis aan de Beestenmarkt, het be jaardentehuis aan de Zusterstraat, het rusthuis „Schild en Hof" en het 'iekenhuis St.-Joanna", f de Grote Markt vanmiddag en anavond een grote braderie. Dat betekent dus: winkeliers en fabri kanten als „standwerkers". Een twintigtal kramen zal in carré het podium op de markt omranden. Bezoekers kunnen er voor de meest uiteenlopende zaken terecht. Het is ook de bedoeling er een groente en fruitmarkt bij te trekken, 's Avonds wordt braderie opgevro lijkt met muziek van de Babyton band. Dit GMC-evenement duurt van twaalf uur 's middags tol tien uur 's avonds. En dan zijn er in het „Schuttershof" de exposities „Drie-onder-één dak": foto's van de amateurfoto- grafenvereniging „De Bevelan- den", kindertekeningen van het groepje „Palet" en een serie boot en vliegtuigmodellen. Men kan ir het „Schuttershof" binnenlopen tussen 26 en 710 uur. In de aula-gymnastiekzaal van het Goe se Lyceum vond woensdagavond de in stallatie plaats van dr. A. Schaper rector van het lyceum. Dr. J. L. Brants, inspecteur v.h.m.o. in de twee de inspectie C, installeerde dr. Schaper als rector van de afdeling r.h.b.s. In zijn installatierede belichtte spreker de si tuatie rondom de vele nieuwe problemen, die zich na de invoering van de mam moetwet voordoen. De omschakeling van het oude ver trouwde naar het onbekende nieuwe, noemde hij niet eenvoudig en het getuig de dan ook van een gezonde moed om in deze situatie schoolleider te worden. De heer Brants vond het voor de nieuwe rector een geruststelling te weten, dat hij naast het volle vertrouwen en mede werking van het lerarenkorps ook kan rekenen op de positieve instelling van de ouders en de meeste leerlingen. Met het uitspreken van de hoop, dat de heer Schaper zijn beste krachten zal mogen geven in het belang van het onderwijs en de school, verklaarde hij hem officieel te zijn geïnstalleerd als rector van de r.h.b.s. Burgemeester mr. F. G. A. Huber gaf oen historisch overzicht van de ontwik keling van het klassieke onderwijs in Goes. Reeds in de veertiende eeuw ken de men in Goes de Latijnse school. Hy noemde het verheugend, dat dit onder wijs nog steeds wordt gegeven, daar dit een zeker tegenwicht vormt op het zui ver afstemmen van de praktijk. Geeste lijk gevormde mensen zijn naast prak tijkmensen dringend nodig. Burgemees ter Huber installeerde dr. Schaper ten slotte als rector van de gymnasiale afde ling van de school. Woorden van felicitatie en welkom wer den voorts uitgesproken door de heer J. A. E. van der Feen namens het curato rium van de gymnasiale afdeling, de heer D. Schipper te Kloetinge namens de oudervereniging; dr. J. J. Westerdorp Boerma uit Zierikzee namens de Zeeuw se kring van rectoren en de 's middags gekozen voorzitter van de schoolvereni ging „De Vlam". De heer J. v. d. Woude, conrector, sprak namens de leraren en het personeel de hoop uit, dat de heer Schaper lange tijd zijn krachten aan de school zal mogen geven. Hij noemde het een voorrecht op deze school te werken, een school met een minimum aan conflicten. In zijn dankwoord zei dr. Schaper getroffen te zijn door de stimulerende ontvangst door de docenten. Als wens noemde hij te streven naar een school, die rn'et alleen een instituut is voor de overdracht van kennis, doch tevens een culturele vor ming moet inhouden. Hij vond het dan ook jammer, dat het nieuwe scholen complex niet beschikt over een geschikt muzieklokaal of een aula, die hiervoor dienen kan. RAAD OVEZANDE OVER GELDLENING VOOR BOUW VAN GYMZAAL De raad van Ovezande zal donder dagavond in een spoedeisende verga dering bijeenkomen om een besluit te nemen dat voortvloeit uit de beslis sing een gymnastieklokaal te bouwen in het kader van de seriebouw van 14 van dergelijke lokalen in Zeeland; het aangaan van een geldlening van 220.000 met de bank van Neder landse gemeenten. De goedkeuring voor de bouw van het. gymnastieklo kaal is namelijk afhankelijk van het besluit voor dat doel een geldlening aan te gaan. In verband met de te houden festivi teiten ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van de Middelburgse sporthal heeft de gemeentepolitie voor aanstaande vrijdagavond verschillen de verkeersmaatregelen moeten ne men. Zo is het noodzakelijk dat voor het formeren van de verenigingen, die deelnemen aan het défilé de Koepoort laan en het gedeelte van de Zuidsïngel tussen de Bleek en Bree vrij blijft van voertuigen. Dit tussen 19.00 en 20.30 uur. Automobilisten die vrijdagavond op de Markt komen moeten er rekening mee houden, dat'tusen acht en tien uur geen voertuigen op en langs de rijbanen geplaatst mogen worden. Ook het middenplein dient vrij van auto's te blijven. Op.het middenplein kan in verband met het geplande op treden van de showband de Tromme- laeren van Roessendaele vanaf zes uur niet meer geparkeerd worden. De op de markt uitkomende straten zul-, len vanaf kwart voor negen die avond voor al het verkeer worden afgesloten, AFSLUITING GEDEELTE PAUL KRUGERSTRAAT _.i verbapd met werkzaamheden aan het deel van de Paul Krugerstraat tus sen de Scheldestraat en de Badhuis straat te Vlissingen, wordt het verkeer vanaf 17 september omgeleid. Genoemd straatgedeelte wordt afgeslo ten en het verkeer wordt over de Sin gel omgeleid. Voorts wordt de splitsing Badhuisstraat-Singel gedurende de werkzaamheden voorrangssplitsing, waarbij het verkeer over de Badhuis-1 straat voorrang heeft. VEILING „WALCHEREN" G A. MIDDELBURG 16 september. Tomaten export per 6 kg: Al 291. EI 331. Cl 187. CC1 61 en doordraai. To maten per 12 kg: All 300—504 CO doordraad. BII 30©—»68 cn doordraai. CII doodraaL Aardappelen: Bintje», bonken 11—16. grote 10—11. Koopman» Blauwe, grote 14—15. éAppelen: Jamea Grieve 80-85 27. 75-80 24 36. 70-75 22—31. 63-70 16—33. »-« 17—22. ni grot 10—24, m fijn 10—20. Tydeman 65- 70 50. 60-63 48. 55-60 36- Mank* Codlln 70-73 17—21. 63-70 14—20. 60-66 12—16. 53-60 10— 12, III grof 14, III fijn 10. Transp. de Cron- celfi 85 14—17. 80-85 26. 75-80 1619. 70-75 15. 65-70 11—21, 60-65 10. III grof tl. Ingld Marie 70-75 39. 60-68 30, Peren: Conférence 65-70 32, 60-65 23 -28. 55- 60 3 5—24. LH grof 16—24, III fijn 26. Br. llar- dy III grot 30—33. III fijn 21—26. Bonne Louise 60-65 28. 55-60 15-24. BD 8. Dl grof 20—24. III fijn 8—13. Druiven 168—202. Aardbeien 50. Perziken 9—23. Pruimen 135. Bramen 31—31. Meloe nen: net 14—82. oranje anana» 49—100. ogen 72—108. suiker 64—99. Groenten: Bloemkool 3 per kist 72—71, Idem 4 per ki»t 3867. Idem 6 per kist 26—57. Idem 8 per kist 12—46. Komkommer» groen 60-75 17—27, 50-60 14—20, 40-50 10—19, krom per kg 11. Spinazie 9—35. Pronkbenen 2213. Boskroten 1154. Duhbele bonen 64123 Rode kool 819. Uien 15—20. Komkommer» wit 14—21. Veldsla 77. Andijvie per 100 kg I 15,—. Idem per 100 kg II 12.50. Savooiekool per 100 kg I 9,—. Idem per 100 kg II door draai- Prei 1219. Ka*snlJboncn 109139. Sla 4—17. PoBteleln 16—28. Waspeen 27—37 Kro ten 5—15. Witte kool 5—20. Sloksnljbonen 31—52. Stokprinseesen 97—101- Breckpeen 9— 11. Augurken 12—79. VEILING KRABBENDIJKE 16 september. Appelen: James Grieve I 75-80 26. 70-75 28, 65-70 24. IID 14. III grof 14. F 13. kroet 8. Ingrld Marie I 80-85 23. 75-80 32. 70-75 31. Ill grof 16. kroet 7. Ellisons I 80-85 18, 75-80 19—21, 70-75 20, 65-70 12—14. IID 60- 85 8—10. IID 55-60 7. III grof 8—12, F 8. kroet 7. Cox Orange Pippin I 85-90 39. 80-85 3343. 75-30 33—50. 70-75 39—47. 65-70 36—41. 60-65 26—29. 55-60 12—13. II 80-85 45, 75-80 46—50. 70-75 48—49. 65-70 38—40. 60-65 29—31. 55-60 13—16. IID 7. III grof 11—22. F 6—0. kroet 78. Peren: Bonne Louise I 75-80 46. 70-75 3846, 65-70 40—44. 60-65 38—40, 55-60 31—34. 50-55 20—21. n 70-75 38. 65-70 39, 60-65 33. 55-60 32, 50-55 20. IID 10, III grof 24, F 10, kroet doordraai. Conférence I 70-75 28, 65-70 31, 60-65 29. 55-60 23, II 70-75 25. 65-70 26, 60-85 20. 55-60 16. m grof 19. F 8. kroet. doordraai en 6. Hardy I 65-70 42. 60-65 37. II 75-80 43. 70-75 46, 65-70 42, 60-65 33. IID 55-60 21. IID 50-55 9. ni grof 24, F 17. kroet 7. Williams I 80-35 23. 75-80 29. 70-75 32. 65-70 26, 11D 60- 65 14. III grof 6. F 6. kroet 6. Dubbele bonen H 35. Eerste prijs voor Goes' trio Een trio van amusementsmuziek uit Goes „Gerry, Louis en Li sa" heeft dinsdagavond in een „talentenjacht" van Radio Vero nica een eerste prijs gewonnen. Ze bereikten in de te Zwijndrecht gehouden finale twee bekers: een van de reclamezender en een van een periodiek op het gebied van teenérmuziek. Voor Gerry Kramer, gitaar. Louis Polfliet, zang, en Lisa Voois, zang te zamen het trio vormend waren er 79 punten in de catego rie Country-West en 78 in die van Rock and Roll. Aan de evenementen van «Ie tiende Fruit- weak in Goes heeft de organisatrice de Goese Middenstands Centrale nog al wat wedstrijden verbonden. In het „Schuttershof" is, zoals men weet, een expositie .Drie-onder-één-dak" inge richt. Er zijn foto's, tekeningen, boot en vliegtuigmodellen en stukjes bloem schikken te zien. Onder de tekeningen zjjn de resultaten van een wedstrijd tussen veertig kinde-, ren van tien verschillende scholen in Goes te vinden. In anderhalf uur tijd hebben drie ploegjes van vier kinderen deze week hun werkstukjes afgeleverd. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: 1. Prinses Ireneschool, 34 pnt.: 2. Van de Veenschool, 31 pnt.; 3. Jan Ligt- hartschool, 30 pnt.; 4. Caspar Berse- school en Chr. Nat. School, 29 pnt.; 5. Prinses Beatrixschool, 27 pnt. In dezelfde „Schuttershofzaal" zijn der tig bloemstukken geplaatst, die hebben meegedongen in een wedstrijd bloem schikken. Deze werkstukjes werden door een jury ondergebracht in drie catego rieën. In elke categorie zijn drie prij zen boekebonnen toegekend. Categorie I. Een vaas in bet rond op maken. Ie prijs: mevr. G. de Haan-Veenstra te Middelburg: 2e prijs: mej. Domïnicus te Wemeldinge; 3e prijs: mevrouw Huïs- soon te Kamperland. Categorie II. Blopmstuk met behulp van lage bak en prikker. Ie prijs: mej. J. de Haan te Middelburg: 2e prijs: mevr. G. de Haan-Veenstra te Middelburg; 3e prijs: mej. Eversdijk te Kattendijke. Categorie III. Fruit met bloemen com bineren in fruitschaal of bak. Ie prijs: mej. Eversdijk te Kattendijke: 2e prijs: mevr. C. J. Coppoolse te Goes: 3e pry's: mej. Haandrlkman te Goes. Uit het zakenleüen De Goese middenstand blaakt tijdens deze fruitweek van activiteiten. Dat blijkt uit diverse programmapunten. Sinds gisteren heeft men er in de Gan-| zestad weer een attractie bij: de meu-l belbeurs voor particulieren, die tot| aanstaande zaterdag van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur bezocht kan worden in de Korenbeurs op de markt. Zonder te kloppen kan men er zomaar verschillende huiskamers bin nenlopen. Demontabele stands hebben de grote zaal een intiem karakter ge geven. f Op de beurs krijgt men een kijkje van cie smaak voor huiselijke sfeer in Bel gië. Engeland, Italië, Frankrijk en Scandinavië. Voor de aankleding zorg de Zeelands woninginrichting Ga briëlse, die het initiatief voor de meu belbeurs heeft genomen en er wellicht de volgende jaren mee zal doorgaan. Fabrikanten van r.aam stuurden hun meest opvallende werkstukken naar Goes. De interieurs, die woensdag middag vooral door vrouwelijke be zoekers werden bekeken, worden op gesierd door een zowel hypermoderne als superklassieke verlichting. Men kan op de meubelbeurs te Goes verder een ruime keuze doen uit tafel- en wandkleden en oosterse tapijten. Zij die nadere inlichtingen over het ten toongestelde wensen kunnen terecht bij een informatiestand naast de in gang of bij de stand van het advies bureau van de bond voor plattelands vrouwen. VEILING V.V.ZB. GOER 16 «eptembcr. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 39. 75-80 46. 70-75 41—42. 65-70 30. 60-45 27, 12—13. IID B. KL. II 81-90 38. 60-83 33. 75-60 38. 70-75 34 63-70 23. 60-65 20. Ill grof 22. Ill fijn 6. Jam» Grieve KL. I 80-85 22. 75-80 24 70-73 25. 65-70 21. D «-65 13, IID 8. KL II 80-85 17. 70-75 21. «-70 18. «-65 10. III grof 10—18. BI fijn 0—9.50 Ellisons Oran ge KL. I 70-73 12. 65-70 12. D «-65 8. Transp. de Croncels KL I 75-85 13. 63-75 11. Bramlcya Seedling KL II 80-90 14. 70-80 14, IID 11. Ill grof 10—11. Ill fijn 9—10. Diverse appelen: val 7,508. kroet 9.50. Peren: Bonne Louize d'Avranelie» KL. I 70- 75 43. 65-70 44 60-65 41. 35-60 33,80— 50-55 22.70-23. KL. II 65-70 33. «-«5 SJ. 55-GO 31. 50-51 19. IID 10. III grof 13-23. IB fijn 8,50—9. Pitmaaton Ducliewe KL II 85-90 17— 18. «-35 20. 75-80 27. 70-75 27. 65-70 24. BD 6. III grof 8—10. III fijn 6. Léglpont KL. I 75-80 31. 70-75 35. 63-70 31. 60-65 29. 35-60 22. Con férence KL I 80-85 32. 75-80 33. 70-75 21—32. 65-70 28.90—30.05, 60-65 27.20—27.70. 55-60 19.50 -19,70. KL II 75-80 24. 70-75 24. «3-70 23. 60-65 21.50. 55-60 16. III grof 16—21- Beurro Hardy KL- I «-85 42. 75-80 53. 70-75 50. 65-70 42. 60-65 32—33, D 65-60 23. HD 11. KL !I 85- 90 33. 80-85 39. 7S-M 46. 70-75 48. 65-70 38—39, 60-65 28. III grof 21—26- Spaaw wijnpeer KL t 65-70 23. 00-eS 21. 55-W 15. 50-35 8— 9,50. Diversen: Bramen In doosje» per kg II 131. per doosje II 28—32. Bramen (4 kg per kat) II 78. Tomaten <6 kg per krat) All 26. AI 31, BI 3334. BII 27. Druiven - Black Alicante) 167—184. Druiven (Frankenhaler l 161—170. II 94. Aardbeien per doosje 85103. Perziken pc-r stuk 9. Abrlkoosprulm grof 60. fabriek 8—8,50. Totale aanvoer hard fruit 07» kisten Groenten: per *tuk: Kropsla II 10—21, CII 4.50. Komkommers AI 26. BI 16. Cl 10. Bloem kool AI 47-60, All 34—58. BI 31—33. CII 12— 16. afwijkend 14—30 Meloenen 51—109. Per bos: Uien 6.50—9. Kroten 10—13. Selderij 5. Wortelen 24. Per kg: Aardappelen 13 Dub bele prln»e«enboncn I II 4577. Pronk- bonen I 31—15. II 48. Witlof 100—104. Andtj- vie 4.60—11. Spinazie 39 Groene navooickool 7.50. Rode kool 4.50—850. Witte kool 4.50—5. Prei 21—24. Krolen U. Waspcen 12—26. VEILING KAPELLE 16 september. Industrie- en exportvetllng. Appelen: Transparent de Croncels 1 85 13— 18. 1 75 1 3—16. 1 65 11—12. 3 grof 10. James Grieve 1 75 23. 1 70 23, 1 65 18—19. 2 80 15. 2 75 15. 2 70 15. 2 65 13, 2D 60 10—11, 2D 55 9. 3 grof 8)4. James Grieve Lired 2 80 23. 2 73 23. 2 70 18. James Grieve Neuman 1 80 21. 1 75 23. 1 70 22. 1 65 16. Cox Orange Pippin 1 85 37, 1 80 39. 1 75 40.85—1150. 1 70 41.20— 42.», 1 CS 38.70—39.10. 1 60 28.30-28.». 2 2 75 35, 2 70 34. 2 65 29. 2 M 25. 2 55 1 3, 2D 9%. 3 grof 15—17, 3 fijn 9>é. Cox Orange Pippin geel 1 75 50. 1 70 55. 1 65 44. 1 60 28. Bramiers Seedling l 90 12. 1 80 17. 1 70 14. 2 90 10. 2 13. 2 70 12. 2D 10. 3 grof 10. 3 fijn 9)4. Ellisons Orange 1 80 15. 1 75 19. 1 70 21. 1 65 17. 2D 60 10. 3 grof 12. 2 70 15. 2 65 16. 2D 55 9. Bloemzoet 2 15. Zoete Rode Rlb- bellng 1 65 31. 1 55 19. Bramleys Seedling ongesorteerd 9.30—10.80. Transparent de Cron- cels ongesorteerd 9.70—10. Kroetappelen 9.90. Valappeien 8.30- Sterappelen, val 10- Peren: Beurre Hardy 1 80 41. I 75 48. 1 70 47—48. 1 65 37—42. 1 60 30-35. 2 75 33. 2 70 40. 2 65 37. 2 32. 2D 55 24. 2D 50 10. 3 grof 21—24. 3 fijn 10—11. Conférence 1 70 28—30, 1 65 27,30—28,». 1 60 25.10—28.50. 1 55 17,70— 18,40, 2 70 23-24, 2 65 21.70—22.10, 2 M 19.90, 2 55 15, 3 grof 15.80—16.20. 3 fijn 7.70—3.20. Bonne Louise 1 65 43. 1 60 42, 1 55 33,40— 34,80. 1 50 22.70-23.». 2 65 38. 2 30. 2 55 2 50 20, 2D 9)4—10. 3 grof 13—21, 3 fijn gi£_7'/2. Legipont 1 75 30, 1 70 33. 1 65 31— 32. 1 60 26. 1 55 17. 2D 8, 3 grof 15. 3 fijn 6. Maagdepeer 1 70 13. 1 65 13, 1 60 13. 1 55 10. 2 55 8. 3 grof 8-4- Beurre Lebrun 2 65 23. 2 60 22, 2 55 18. 2D 8)4. 3 grof 14. Herzogin Elza 75 12. 1 70 15. 1 65 16, 1 16. 3 grof 7'.). Spaanse wijnpc«ïr 1 60 18, 1 55 12. 1 50 2 60 13. 2 55 0—9)4. 2 50 7)4—10. 2D 6- Bonne Louise ijp 1 85 42. 1 60 41. 1 55 33. 1 50 20. Beurré Hardy rijp 1 75 42, 1 70 40. 1 65 41. 34, 2D 27. Trlomphe de Vienne 2 80 45, 2 75 47. 2 70 49. 2 65 49, 3 grof 28. Marq. MarUlot 1 75 19. Diversen: Pruimen: Warwick Droper l 59— 78. 2 1828. grof 35—62, fabriek 6—20. Mo narch 1 1.36. Tomaten per krat van 6 kg 2A .65—1.66. 2B 1.65. 2BB 1.65. Druiven per kg 1.79—1,94, 2 1.63—1.80 Aardbeien per doos /an 250 gam 1 83—1,12. 2 48—79. Meloenen pe stuk 2 6263. Pompoenen per kg 1 7)4li- Bramen industrie ln kratten van 4 kg. per kg 2 78. Bramen per doos van 2» gram 2 34—43. Groenten: Kropsla 21. Komkommers 10. Bloemkool 25. Savooiekool 1315. Rode kool 7)4. Andijvie 10 Kassnljbonen 1 91—IjOl. af wijkend 37. Dubbele honen 3056. Augurken 24—26. Prei 21—25. Kroten 7. Pronkbenen 28. Aardappelen: 1 1011. 2 7. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4042 kg exportgarnalen 0.751.50. 28 kg bin nenlandse garnalen 1.22. 7 kg schar. 159 kg bo. 63 kg schol. 24 kg tong. 136 kg paling. 3 kg tarbot. 5 kg visiever. 11 kg rog. 42 kg gesorteerde vis. VEILING ST.-ANNALAND. Eigenheimers gewoon 13.40. Bintjes gewoon 10,20—10.». bonken 13.10. Aanvoer 61 ton. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewone I 10,5011, II 9.40. bonken 13,60—13,70. Eigenheimers gewone 13.40—14, Aanvoer 55 ton. VEILING ST.-MAARTENSDUK. VEILING THOLEN Cox Orange I 80-85 41.40, 75-30 43.», 70-75 33,3040.40. 65-70 36.10-36.80. 60-65 26.40. 55- 12.50. n 75-80 27.». 70-75 24.». 65-70 20.00 ■26.00. 60-65 15.00—21.». 50-55 !0.«. Bonne Louise I 70-75 37». 65-70 40.00. 60-65 29». 33», 50-55 22,00. IID 600. Conférence I 70-75 27». 65-70 27». «-65 24.00—25». 55-» 20.00. IID 20». Totale aanvoer 45 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 september. Sla 412- Andijvie 810. Sa- ■ooïekool 8 -11. Uien 3 -10. Spinazie 7 23. Komkommers 12—31. Bloemkool !754. Wile kool 9—11. Rode kool 7—12. Kroten 6—1!. Prei 18—33. Bospeen 22—34. Selderij 34—71. Dubbele bonen 32—91. Snijbonen 30—67. Ra- dijB 5. Waspeen 12—23. Ananasmeloen 63 Netmeloen 351.07 Tomaten 1»3.02. Staakprinsessen 831.05. Goudrenetten 20 21. James Grieve 22 Perzik 3688- 3onne Louise 1634. Beurre Hardy 39—41. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp- Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 17 september 1964. Prijsklasse o 17 cent, idem I 16 cent. idem 2 15 cent. idem 3 14 cent. idem 4 12 cent. idem 5 10 cent. VEILING ZUID-HOLL EILANDEN. :5 september. Aardappelen 1015. Andijvie 1 8—14 Bloemkool 1 A 6 27—49. 3 22—35. 10 20—27. 2 A 6 26—29. 8 19—27. 10 1 6—24. Dubbele bonen 1 78—94. 2 42—70 Aanvoer 17 ton. Pronkbonen 3356. Kassnljbonen 117 :32. Spekhonen 4647. Rode kool 1320. Gr. kool 7—12. Gele kooi 6—20. Spitskool 20—23 Prei 15—24. Sla 1 A 10—16. 2 A 49. per kg 16. Komkommers 70-80 3235, 60-70 26—32, 50-» 22—27, 40-50 16—22. Ana nas meloenen 85122. Suiker meloenen 72 110 Oogmeloenen 77—ir. Selderij 59. Peter selie- 3—5 Uien 8—16. Witlof I A 113—124. 2 A 78—117. 2 B 52—92. aanvoer 4 ton. To maten A 1 255. B 1 240. C 1 165—170- Aanv. 25» bakken. Franfeenlhalers 140—2». Black Alicante 160—!70. Golden Champion 170 2». Museaal Alexandre 220—240. Rode James Grieve 1 AA 25—33. I A 25—35. 1 B 22—32. 1 C 22—27. James Grieve 1 AA 24—27. IA 22—29. I B 19—26. 1 C 15—». El lison Oranje AA 26—32. 1 A 24—». 1 B 2326. 1 C 1719. Cox Oranje Pippin AA 40—56. 1 A 27—54. 1 B 15—25. Conference 1 AA 22—29. 1 A 22—27. 1 B 17—21. Br Hardy 1 AA 44—49. 1 A 36—52. 1 B 35—45. 1 C 25—35 Bonne Louise d' Avr. 1 AA 4045. 1 A 33—45, 1 B 23—38. C 19—23. Triomphe de V. I A 3314. I B 33—42. 1 C 23—35. St. Remy 1 AA 24—23. 1 A 21—26, 1 B 19—22-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19