DWS WINT CUPDUEL ■ah Publiek stort zich na afloop vechtend op het terrein Raadslidmaatschap is beslist geen sinecure Onvoorstelbaar woeste tonelen in catacomben TURKEN BEGINNEN THUIS MET 2 DOELPUNTEN ACHTERSTAND Waarschuwing Jammer Overtredingen Arbiter gestompt en getrapt door Turken Kwart eeuw „eenling" als lid staatkundig gereformeerde partij SEPTEMBERMAAND kOEkJfS-MAAND DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Ongekend hoog voor Nederlandse begrippen al thans laaiden de hartstochten woensdagavond op in het Amsterdamse Olympisch Stadion, waar D.W.S. met een 3-1 zege op Fenerbahce de eerste stap zette op de weg naar de tweede ronde van het toernooi van de Europese beker voor landskam pioenen. Op de tribunes, waar Turken en Neder landers herhaaldelijk handgemeen raakten, werd vuurwerk afgestoken, op het veld gingen de meest onbetekenende botsingen aan Turkse zijde gepaard met dramatische gebaren van de schlemiel acteur van het volkstoneel. Na afloop werd het veld over spoeld door vechtende Nederlandse en Turkse sup porters. Voor anderhalf uur had het Olympisch Stadion deze woensdagavond de bekende Holland se nuchterheid buiten gesloten. De zege van D.W.S. alom verwacht was verdiend, maar het is de vraag of het verschil van twee doelpunten voldoen de zal zijn voor de return in Istanboel, waar de toch al heetbloedige Turken de steun krijgen van nog eens vijftigduizend hysterische landgenoten. Met als meest enthousiaste supporter] de door een beenbreuk uitgeschakelde Joop de Jong, die op een brancard I vanuit een op de sintelbaan gepar-| keerde ziekenauto de wedstrijd volgde begon D.W.S. met een offensief. Met' In Amsterdam, vormde D.W.S. ondanks de nervo siteit van enkele spelers een homogenere ploeg, die de vooral aanvallend zwakke Turken soms een voudig overklaste. D.W.S. dankte de zege voorna melijk aan drie voorhoede-spelers: de uiterst ge vaarlijke rechtsbuiten Frans Geurtsen (twee tref fers), de zwoegende linksbinnen Huub Lenz en de snelle, gevarieerd spelende linksbuiten Dick Hol lander, die de derde D.W.S.-treffer scoorde, Rechtsbinnen Vonhhoff deed op het middenveld vaak knappe dingen, maar middenvoor Temming was tegen de snelle Turken duidelijk te traag. In de Amsterdamse verdediging was eens te meer de betrouwbare Daan Schrijvers de grote man. Toch werden er wel fouten gemaakt en één daarvan re sulteerde in het Turkse tegenpunt. Fenerbahce schotelde de Amsterdamse toeschouwers een nogal systeemloos speltype voor, waarbij de spelers blijk gaven individuele staaltjes van voetbal te kunnen leveren, maar als team kwamen ze slechts tot weinig gevaarlijke aanvallen. omdat hij linkshalf Ali Ihsan wel wat al te fel aanviel. Ihsan's on middellijk volgende reactie een trap naar de maag van de Neder lander bleef ongestraft. sneÜe aanvallen, aanvankelijk nog wel Hoewel D.W.S. in die periode iets te- eens strandend door nervositeit, maar allengs beter lopend, werden de Tur ken teruggedrongen. Het eerste op windende moment werd ingeleid door een gave voorzet van de al snel naar rechts uitgeweken middenvoor Tem-( ming. Bij gebrek aan rugdekking kwam de blonde Huub Lenz in volko men vrije positie. Krachtig zond hij de bal met het hoofd laag in de hoek, maar hij miste zijn doel op enkele de cimeters. Fenerbahce schrok. De Amsterdammers bleven komen. Linksbuiten Holander vuurde na een Lenz-Geurtsenactie gejaagd naast en Geurtsen kwam even later wel heel dicht bij een treffer doordat rechts back Oczan bij een voorzet van Tem ming opnieuw verzuimde rugdekking te geven. Geurtsen's kopbal kon door Ali niet ineens worden gestopt, doch met een tweede greep corrigeerde de Turkse doelman dit foutje juist voor de lijn. Intussen ontzagen de spelers elkaar tijdens de duels allerminst. Jos Vonhoff kreeg in de 31ste minuut een waarschuwing van de niet al tijd even gelukkig ingrijpende Deense arbiter Aage Seoerensen, rugviel, behield het toch het initiatief. Wel moesten de Amsterdammers toe zien hoe een Turkse aanvaller na dat de scheidsrechter voor een over treding gefloten had de bal langs doelman Jongbloed schoot, doch ver der speelde de strijd zich toch voor namelijk op de Turkse helft af. Het was dan ook volkomen verdiend dat de Amsterdammers kort voor het einde van de eerste helft een voor sprong namen. Voor de derde maal bracht een voorzet vanaf de rechter vleugel de Turkse verdediging in ver warring en deze keer, was de bal van Vonhoff's voet vertrokken zo goed geplaatst, dat Geurtsen slechts behoefde te knikken: 10. D.W.S.-supporters stroomden het ter rein op en toen de orde weer enigs zins was hersteld, behoefde Fener bahce zelfs niet meer af te trappen. man Ali schoot en ten slotte Hollan der na een prachtige dribbel van Lenz ongehinderd langs diezelfde Ali kon schieten, omdat er geen te genstander in de buurt was: 20. Op dat moment waren er voor de Am sterdamse ploeg mogelijkheden te over en het was daarom zo jammer, dat men Fenerbahce de gelegenheid gaf zich enigszins te herstellen. De elf mannen uit Istanboel wilden maar al te graag. Ze trokken gretig in de richting van Jongbloed en zeven mi nuten na Hollanders' treffer resul teerde dat in een tegendoelpunt van Birol. De linksbinnen van Fenerbah ce kon door een dekkingsfout van de Amsterdamse defensie de bal uit een voorzet van links vrijwel ongehinderd langs Jongbloed koppen: 21. D.W.S. wilde echter per se de marge van 2 doelpunten gehandhaafd zien. Onmiddellijk na de aftrap stortten de hoofdstedelingen zich met inzet van alle energie in de aanval en opnieuw wankelde de Turkse defensie. Dit doelpunt op de valreep had de Turken iets gedaan. Dat bleek onmiddellijk na de hervatting, toen binnen enkele minuten achtereen volgens Temming naast kopte, Hol lander na een wervelende Geurt- senactie de getrokken bal genade los hard op de vuisten van de doel- Zes minuten later had D.W.S. zün zin. Geurtsen, de ineens ongrijpbare Geurtsen, dartelde op een dieptepass van linksback Pijlman moeiteloos langs de toch heus niet langzame spil Isman en als de D.W.S.-rechtsbuiten eenmaal alleen tegenover een doel man staat weet hij in de regel wel wat hij moet doen. Zo ook nu: 31. Daarna raakten de Turken, die met de verdediging belast waren, pas goed Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van DIRK MEINDERT J. Specht-Keyser. J. Specht. Anneke. Goes, 13 september 1964. Rembrandtlaan 65. Verloofd: M. J. CORPERAAL F. J. v. TIL. Donderdag 24 sep tember D.V. hopen on ze geliefde ouders en grootouders A. HOEFKKNS en J. HOEFKENS- WARRINK, hun 40-jarige echtver eniging te gedenken. Aalsmeer: P. Hoefkens F. S. Hoefkens- Wielemaker Jeanette en Ad i Middelburg: J. Nonnekes- Hoefkens R. Nonnekes Rein, Marjan en Adrie. Vlissingen, Koudekerkseweg 138. Heden overleed plotse ling onze lieve broe der, zwager en oom ADRIAAN KAKEBEEKE, in de ouderdom van 69 jaar. Fam. M. Kakebeeke. Fam. M. P. Pleijte. Nw. St.-Joosland. september 1961 Heden overleed, geheel onverwachts, onze in nig geliefde en zorgza me man er vader, in de ouderdom van 69 jaar. K. Kakebeeke- Pleijte. P. Kakebeeke. Nieuw- en Sint-Joosland, 15 september 1964. Oudendijk 29. De plaa dag 19 september te Algemene kennisgeving. Heden is zacht en kalm van ons heenge gaan, onze lieve zorg zame vrouw, moeder, behuwd-, groot- ei overgrootmoeder JOHANNA THEODORA VAN AKKEREN, geboren Woltering, in de ouderdom van 81 jaar. H. van Akkeren. A. van der Hout van Akkeren. J. van der Hout A. F. Roelofs van Akkeren. W. Roelofs. J. W. van Akkeren. A. C. C. van Akkeren-den Boer. H. van Akkeren. N. van Akkeren- Schets. J. Th. van Akkeren. F. M. van Akkeren- Boucherie. Klein- en achter kleinkinderen. Vlissingen, 15 september 1964. Verkuyl Quakkelaarstraat 88. De overledene ligt op gebaard in het zieken huis „Bethesda". De rouwdienst zal plaatshebben in de zaal Dr. Stavermanstraat 61, op vrjjdag 18 sep tember a.s., om 12.30 uur, waarna de ter aardebestelling op de Noorderbegraafplaats, te plm. 14.30 uur. Geen bloemen. Zie onze etalage. Deze istaat In 't teken van' Voor de vele bewijzen van deelneming, mij betoond na het overlijden van myn ge liefde man. de heer CORNELIS PI ETER POLDERMAN, C. P. Polderinan-Buys. Vlissingen, sept. 1964. Menno van Coehoorngracht 6. Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen voor en na het overlijden van onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder, zuster en schoon- zustë- ELIZABETH BROUWER, wed. van A. L. Roskam, Mede namens de familie. A. Wagenaar- VASA, üw garantie voor eerste kwaliteit, perfecte pasvorm en afwerking en voor de nieuwste modellen. Onze etalage i toont U een keur van pullovers, vestjes, \truien enz. /waarde in paniek. Geurtsen strandde bij een volgende poging na een fraaie dribbel op Ali, Lenz vuurde 2-maal voorlangs en Temming deed dat eenmaal. Al deze aanvallen vonden plaats in een tijdsbestek van enkele minuten. Terwijl de strijd zich verplaatste naar het middenveld, waar meer en meer overtredingen' werden begaan, omdat toch al gespannen spelers door ver moeidheid nog minder controle over hun bewegingen kregen, bleef de D.W. S.-defensie doelijiatig aanvallen afbre ken, voor ze goéd en wel opgezet wa ren. de laatste goede kans was ten slotte nog voor D.W.S Geurtsen snel de eens te meer door de laatste Fe- nerbahce-linie, maar op het moment' dat de situatie kritiek werd trok spil Osman de Amsterdammer bij zijn shirt terug. Kort daarop kwam op vreemde wijze het einde van D.W.S.' eerste Europa cupduel. Spil Schrijvers won een laat ste kopduel van zijn tegenstanders en kwam ten val, omdat hij werd vastge houden. Arbiter Soerensen floot lang durig en als bij afspraak stormden honderden Amsterdamers het veld op. Een wraakoefening op de Turken? Toch niet, want terwijl de politie en secondanten op het middenveld slaags raakten en op de tribunes Turken en Nederlanders elkaar vlijtig aftuigden, verlieten de 22 „acteurs" het terrein, wel kibbelend met elkaar maar niet zozeer lastig gevallen door het pu bliek. Het was echt afgelopen. SLECHTS ÉÉN MET DERTIEN Het afgelopen weekeinde namen 584.313 personen deel aan de sporttoto. Voor prijzen kwam be schikbaar ƒ227.804. waarvan voor de eerste prijs ƒ125.292,20. Es kwam slechts één melding binnen met 13 goed voorspelde uitslagen, die de maximum nettoprljs van 50.000 gulden oplevert. De tweede prijs, vermeerderd met tweederde van het overschot van de eerste prijs, bedroeg 112.653,65. De 18 deelnemers, die 12 uitslagen goed voorspelden, zullen ieder bruto 6258,60 ontvangen. Voor de der de prijs (vermeerderd met een dercfe van het restant van de eer ste prijs) van ƒ56.236,82 meldden zich 119 kandidaten, van wie 1 met 2 goed voorspelde kolommen. Per goede kolom zal netto ƒ470 worden betaald. Middelburger A. Schot na 25 jaar Geen Italiaanse voetballers naar Tokio Het Italiaanse Olympische Comité heeft besloten het Italiaanse elftal terug te trekken uit het Olympische voetbaltoer nooi in Tokio. De reden hiervan is, dat de amateurstatus van de spelers sterk in twijfel wordt getrokken door het I.C.I. Volgens een zegsman van de Ja- janse voetbalbond zal het terugtrekken van Italië geen invloed hebben op de poule-indeling. Italië was in een groep ondergebracht met Argentinië, Ghana en Japan. Als een wilde horde stormden ae Turken na afloop van de wedstrijd de catacomben van het Olympisch Stadion binnen. Spelers en suppor ters. „Hun doelwit was scheidsrech ter Tage Soerensen. Zjj stortten zich op hem, sloegen en trapten tot de Deen niet hulp van toegeschoten Ne derlanders kon worden bevrijd. In zjjn kleedkamer vond Soerensen wilde tonelen af gespeel* Daan Schrijvers op de grond lig gend werd geschopt. Spelers na men de bokshouding aan en het pu- i het Olym pisch Stadion speelden zich tonelen af. die naar Nederlandse grippen onvoorstelbaar waren. Huilend, ondersteund door Turkse supporters hinkte een der spelers van Fenerbahce naar de kleedkamer. Hij had het allemaal niet kunnen verwerken. En toen gebeurde het. Turkse supporters waren er in ge slaagd langs de suppoosten, die de kleedkamers voor „onbevoegden" ge sloten moesten houden, tc komen. Zij molesteerden de scheidsrechter. Er werd geslagen en geschopt, en ineens kwamen uit de.kleedkamers de Turk se spelers in gesloten gelid oprukken. lifip tlnnlf hpt Po ITn. „Ik wist het wel. Ik ben zelf ook niet zachtzinng.-maar ditStil zochten de andere spelers de douche op, ter wijl het in de catacomben rumoerig bleef. Met een gapende hoofdwond werd er van buiten de kuip een toe schouwer binnengebracht. Het gistte aan alle kanten. De warmbloedige Turken konden de nederlaag niet verkroppen en wilden zich wTeken, hoe dan ook. De kleedkamer van scheidsrechter en grensrechters bleef gesloten. Leo Horn kwam naar buiten met het sprek kwam op de schuldvraag. „Na- „nieuws" over de meniscus. Het ge- tuurlijk, de Turken hebben dit op hun geweten, maar de thuisclub is verantwoordelijk".... Wat de gevol gen zijn Stellig zal de heer Soeren sen in zijn rapport melding van de zaak maken en dan is het laatste woord aan de U.E.F.A. „De clubs moeten ons beschermen, doen zij dit niet, dan moeten wij dat zelf doen", aldus Leo Horn, die zijn felle afkeu ring over de handelwijze van de Tur ken niet onder stoelen of banken stak. Buiten wachtte nog steeds de ziekenauto met Joop de Jong, de D.W.S .-back. die de week tevoren in de oefenwedstrijd van Nederlandse topspelers te Nijmegen een gecom pliceerde beenbreuk opliep. Vanuit de ziekenwagen had hij de wed strijd gevolgd. Blij zal hij met de overwinning zijn geweest, maar ook met het spel....? spel „Politie, politie...." 'else trainer van de Turkse klonk het. De En- de Turkse ploeg. Oscar Hold, was er eerder en wist zijn spelers tot orde te brengen. In de Nederlandse kleedkamer keken de spelers strak voor zich uit. Óp de massagetafel zat aanvoerder Daan Schrijvers, de hand op zijn pijnlijke heup. Er kon moeilijk iets vriende lijks over zijn tegenstanders over zijn lippen komen. Dodeliik ongeval op schietterrein Op het marineschietterrein Vlieland is gisteren omstreeks half vier door een defekt aan een twaalf centimeter proef- kanon een deel van het sluitstuk van dit kanon geëxplodeerd. Door de rondvlie gende stukken werd de artillerie-beamb te, de heer W. Zuurrng uit Den Helder dodelijk getroffen. Het stoffelijk overschot van de heer Zuuring is inmiddels per helekopter naar Den Helder overgebracht. Naar de oor zaak van het ongeval wordt een onder zoek ingesteld. „Het is een periode geweest, die ik niet gTaag had willen missen; een tijd waarin ik mün blik heb kunnen verruimen". Dat is de indruk van de heer A. J. Schot wanneer hij te rugziet op zijn vijfentwintigjarig lid maatschap van de Middelburgse ge meenteraad. Aanstaande maandag is het zover. Dan zal tijdens de openba re raadsvergadering officieel aan dacht worden besteed aan het zilve ren jubileum van het nu 62-jarige S.G.P.-raadslid. Slechts na aandrin gen staat hH toe wat van zyn er varingen in deze functie te vertellen. Liever zou hjj de gebeurtenis zonder al te veel ophef voorbij laten gaan. „Ik heb namelijk de illusie gehad steeds in stilheid te mogen werken", zo luidt zjjn toelichting op deze hou ding. Met nadruk spreekt hij tegen over God zijn erkentelijk uit dat hij de vrijmoedigheid heeft gekregen dit werk in het belang van de gemeen schap - en niet alleen voor de S.G.P. zoals men soms denkt - te mogen verrichten. Een kwart eeuw heeft de heer Schot zich onder het toeziend oog van to taal zes burgemeesters beziggehou den met de gemeentehuishouding. Het zou niet juist zijn te stellen dat hij 25 jaar zitting had in de raad van Middelburg, want de oorlogspe riode was er de oorzaak van dat de heer Schot evenals een aantal andere volksvertegenwoordigers tijdelijk op non-actief werd gesteld Maar de tijd, dat hij de gemeenteproblematiek bestudeerde is een periode van aan pakken geweest. „Het raadslidmaatschap ls beslist geen sinecure", zo zegt de heer Schot er zelf van. „Zeker niet als je als eenling tussen de anderen staat". De verhouding tussen de gemeenteraadsleden onderling schetst hij als „uitstekend". Heel De 62-jarige heer A. J, Schot, die op j september 25 jaar lid was voor de Staatkundig Gereformeerde Par tij in de gemeenteraad van Middel burg. Tijdens de raadsvergadering van aanstaande maandag krijgt de- herdenking van dit feit een officiéél tintje. (Foto P.Z.C.) wat anders dan vroeger, toen er nog al scherpe persoonlijke aan vallen te verwachten waren". Dikwijls alleen Toch betreurt de heer Schot het zo dikwijls alleen te staan, wanneer het om belangrijke zaken gaat. „Als het over de roeping van de overheid gaat, zoals die verankerd is in Gods woord e.n de belijdenisschriften der reformatoren komen de contrasten naar voren". Men verwijt het S.G.P. raadslid wel eens te negatief te zijn. Dat meent hij echter te moeten be strijden. „Als het om principes gaat is men niet negatief. Zelfs zeer po sitief". aldus de heer Schot. Veel respect heeft de heer Schot voor de wijze waarop het gemeente bestuur met voortvarendheid de plannen naar voren brengt. Met het financiële beleid kan het S.G.P.- raadslid zich evenwel niet altijd ver ken. „Men springt op dit punt veel te ver. Moeilijkheden in de toekomst zullen hiervan de consequenties zijn", zo verwacht de heer Schot. De in Tholen geboren maar met een onderbreking van vijf jaar sinds 1927 in Middelburg woonachtige hoofdcontroleur A. van 's rijks belas tingen heeft naast zijn taak als ge meenteraadslid ook nog andere be langrijke bezigheden. In het kerke lijk leven is hif 27 jaar ouderling van de gereformeerde gemeente in Zee- lands hoofdstad, waarvan twintig jaar scriba. Voorts hanteert hij de voorzittershamer in het schoolbe stuur van de gereformeerde gemeen te, dat een ulo een v.g.l.o. en een lagere school onder zien heeft. Ook is hij voorzitter van de klesvereni- ging van de S.G.P. en verder heeft de heer Schot nog zitting in een aan tal commissies. Voor de zeer vele blijken van deelneming, ontvangen na het heengaan van onze lieve zorgzame man en va- GILLIS DE HAMER, betuigen wij onze oprechte dank. N.- en St.-Joosland, sept. 1964. Voor de zeer grote belang stelling zowel van hier als van elders ondervonden bij onze 50-jarige echtvereni ging, zeggen wij, mede na mens onze kinderen, op rechte dank. Knip deze BON uit! Wij betalen *U hiervoor f 1.50, bij aankoop van minstens f 15.- aan VASA-bonneterie. gratis voor uw kinde ren MOOI VASA- MERKELIJN is afwezig tot 25 september. Praktijkwaarneming dr. Oey. TANDARTS SMIT, Middelburg hervat. Overalls Manchester kleding - stofjassen Witte vakkleding-kinderoveralls DEGELIJK EN BETROUWBAAR CONFECTIEFABRIEK G. H. KAYSER N.V HUIZER, - Tel. 01103 - 305 Kledingmagazijn VAN LOO, Korte Noordstraat 4, Middelburg - Tel. 0 1180 - 2003 ADVERTEREN DOET VERKOPEN PRINSESJES ons meest gewaardeerde koekje, knappend vers en zeer licht in gewicht 250 gram Ü7 MOKKASPRITS 'n kruimig spritsje, geglaceerd met moccalaagje; iets fijns 250 gram J7 ROOMBOTER-ALLERHANDE met 100 roomboter bereid; voor de zondag een extra fijn koekje. 250 gram OD LANGE SPRITSJES 'n verrukkelijk zandkoekje voor el ke dag. Deelt goed uit. 250 gram JD SPECULAAS ons eigen, prima merk. Heerlijk zacht gekruid; vooral als bo- terhambeleg geliefd. Per pak van 500 gram ó5 OOMBOTERCAKE heerlijk vers, met 100 roombo ter gebakken. U kunt het er zelf niet voor maken. 300 gram 70 Slechts geldig van 18 september tot en met 26 september. MIDDELBURG VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11