Tiemen wil je een stuk Aandeelhouders van de V.A.T. niet verzekerd KLANKBORD K.R.0.-t.v, brengt Anneke Grönloh ..„maar alleen op het tweede net jonge, belegen, oude Edammer of Goudse Britten 15 oktober naar de stembus N.K.V. WIL EXTRA-BIJDRAGE OVERHEID VOOR A.O.W. EN A.W.W. Putten uit middelen Eind 1966 pas dienstplichtigen teveel GEMEENTELIJKE HERINDELINGEN AKKOORD VATICAAN- H0NGARIJE WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT IR. HEEREMA BEVESTIGT Lloyds dekt alleen confiscatie van het eiland De aandeelhouders van de Volks aandelen Trust N.V. (V.A.T.) de moedermaatschappij van de R.E.M. hebben geen enkele ze kerheid dat zij hun geld terug krijgen, indien de regering maat regelen neemt tegen het R.E.M.- eiland. Alleen het eiland zélf plus de zich daar op bevindende installatie is by Lloyds in Londen tegen confiscatie verzekerd. De tot dusver nog achter de schermen ge bleven eigenaars zouden dus schadeloos gesteld worden door de verzekering, ter- '.Si. «Sfö: OPLOSSING. Een Engelse arts heeft in het medisch tijdschrift „Medical Officer", anoniem als „ex-nagelbijter, med.drs.". geschreven dat hij van zijn levenlangdurende gewoonte om nagels te bijten is genezen door zijn voortan den te laten trekken. De valse tanden maken het hem nu onmogelijk om zijn nagels goed af te bijten, schreef hij. wyl de aandeelhouders van de V.A.T. er echter rekening mee moeten houden, dat zij slechts een gedeelte van hun ge storte kapitaal terugontvangen. De kosten van de R.E.M., die het eiland slechts in exploitatie heeft en de recla me verzorgt, plus de N.V. Reproma (ook de dochtermaatschappij van de V.A.T.), die de programma's en recla mespots produceert, zijn tot dusver aan zienlijk geweest, zodat aangenomen mag worden dat deze van het inge brachte aandelenkapitaal zullen worden afgetrokken, indien de V.A.T. geliqui deerd zou worden. Bevestiging Spaans schip werd in brand geschoten Het State Department te Wash ington heeft bekend gemaakt dat het Spaanse schip „Siërra Aran- zazu" dat vorige week voor de kust van Cuba in brand raakte en waar van bemanning door het Neder landse vrachtschip „P. G. Thulin" aan boord werd genomen, door „snelle kanoneerboten" in brand is geschoten. Dit hebben overlevenden van de Sierra Aranzazu gisteren bekendgemaakt. Het Amerikaanse ministerie verklaart niet zeker te weten tot welke nationaliteit de aanvallende boten behoorden. maar aangenomen wordt dat de aanval het werk is van Cubaanse bannelingen die fel gekant zijn tegen het onderhouden van handelsbetrekkingen met Castro' Cuba. De gouden koets met de koningin en prins en de prinsessen Beatrix en Margriet passeert het paleisje aan de Kneuterdijk. De Britse algemene verkiezingen zullen op 15 oktober gehouden worden, zo heeft premier Sir Alec Douglas-Home gisteren bekendge maakt. Deze datum was reeds maanden tevoren voorspeld. Het huidige parlement, het eerste in vredestijd dat de volle rijf jaar heeft be staan sinds deze limiet in 1911 werd in gesteld, zal op 25 september door ko ningin Elizabeth worden ontbonden. Het nieuwe parlement zal op 27 oktober bij eenkomen om zijn „speaker" (voorzit ter) te kiezen. Het nieuwe parlements- jaar begint op 3 november. PLEIDOOI VOOR 150 MILJOEN beschikbaar voor belastingverlaging In „Ruim zicht", hel blad derlandH Katholiek Vakverbond, komt hr-t N.K.V. nader terug op zijn me ning, dat de regering voor de financie ring \an het optrekken van de A.O.W.- en de A.W.W.-uitkeringen tot een so ciaal minimum, zoo kunnen putt«-n uit een deel van het bedrag dat z{j be schikbaar wenst te stellen voor de be lastingverlaging. De gedachten van het N.K.V. gaan dan uit naar een bedrag van 100 mil joen gulden dat vrij komt als men de vermindering van het progressie effect voor bepaalde groepen niet realiseert en naar de 50 miljoen gul den die geput zou kunnen worden uit de vermindering van de voorstel len tot koopkrachtaanpassing. I De lonen zullen in 1965 moeten worden liek Vakverbond verder In „Ruim zicht' Men denkt, aldus het N.K.V., dat allerlei economische verschijnselen en ook de lonen eenvoudig willekeurig kunnen I worden bepaald door <-<-n of ander or gaan of door 'n of andere Instantie. Deze opvatting is echter een illusie. Zelfs het Ne- als de regering een loonpauze zou wil len. is zij daartoe niet in staat: onder de huidige omstandigheden zou dat een papleren loonpauze w WERVINGSACTIVITEITEN VOOR FUNCTIE BIJ DE Het Wereldgebeuren Goldwater, geen doe-het-zelver Kandidaten in verkiezingscampag nes, het valt steeds weer op, zijn doorgaans lieden die nogal goed ge sorteerd zijn in humoristische opmer kingen en spitsvondigheden. Zo nu en dan vindt men daarvan een proeve in de kranten. Senator Barry Gold- Re- ater, de Amerikaanse kc" publikeinen bijvoorbeeld, wordt ge regeld geciteerd. Men krijgt de indruk met een bijzonder spitse \e maken te hebben Maar is die indruk helemaal juist? Heeft de senator wel alles zelf bedacht? Zeer zeker niet. Een Amerikaanse verkiezingscampag ne is geen eenmanszaak en een mil jonair als Goldwater kan rekenen op een staf van deskundigen, die vast besloten is al het mogelijke en nog veel meer te doen om hem in het Wit- t POLITIE DRINGEND GEBODEN olijven op de achtergrond en treden Haagse redactie) nimmer in het felle schijnsel van de ■I=- '-andidaat die leen. Toch ls Prioriteit In „Ruim zicht" wordt nogmaals na drukkelijk gesteld, dat het N.K.V. prio riteit geeft aan een hogere overheids bijdrage voor de A.O.W.- en de A.W.W.- uitkeringen boven bepaalde onderdelen van de belastingverlaging. De verhoging van de belastingsvrye voet. een maatre gel die een bedrag van 300 miljoen zou vergen, verdient volgens het N.K.V. de hoogste urgentie. Voor wat de vermindering van het progressie-effect voor de middengroe pen betreft, wordt echter in „Ruim zicht" opgemerkt, dat het regerings voorstel daartoe voornamelijk beteke nis heeft voor de Nederlanders met een inkomen van 21.000 tot 60 000 gulden per jaar. terwijl het N.K.V. bij het woord „middengroepen" meer denkt aan personen met een inkomen van 10.000 tot 20.000 gulden. Aangezien voor deze laatste groep het resultaat van de door de regering voor gestelde vermindering van het progres sie-effect miniem is. zou dit deel van de voorstellen wat het N.K.V. betreft kun nen vervallen, hetgeen 100 miljoen gul den zou opleveren. De nog ontbrekende 50 miljoen voor een hogere overheids bijdrage in de A.O.W.- en A.W.W.-uit- keringen zou naar het oordeel van het N.K.V. dan kunnen worden geput uit een vermindering van de voorstellen tot koopkrachtaanpassing. Dat inderdaad uitsluitend het eiland verzekerd is, werd ons bevestigd door ir. P. S. Heerema, die samen met de heer Verolme en het Amster damse bankiershuis Teixeira de Mat- tos de initiatiefnemers tot het Noord- zee-project zijn geweest. „De R.E.M. heeft aanzienlijke kosten gemaakt, die niet verzekerd zijn", aldus ir. Heerema. Wie de eigenaar van het eiland is wordt1 door de initiatiefnemers nog angstvallig geheim gehouden. Men houdt er nog steeds ernstig rekening mee, dat de for mele eigenaar een in het buitenland ge vestigde vennootschap is waarin de he-1 ren Verolme en Heerema met hun kapi taal deelnemen. Overigens is het gehele Noordzeeprojeet in handen gelegd van de Amerikaans- Nederlandse onderneming Brown en Root-Heerema S.A.", die in Panama ge vestigd is. Deze vennootschap heeft; voor onbekende financier(s) de tekenin gen gemaakt en de bouwopdracht ver-i leend aan Verolme. Het plaatsen werd, verricht door de „Global Offshore Struc-1 tures", een in Venezuela gevestigde dochtermaatschappij van Brown en Root-Heerema. Global is eigendom vanl Heerema's Engineering in Den Haag en door ir. Heerema ingebracht in de gezamenlijke vennootschap in Panama. Brown en Root-Heerema is een onder- neming, die zeeconstructies booreilan- den e.d.) uitvoert uitsluitend langs de j Europese kust. Pas aan het einde van 1966 zal voor het eerst een situatie ontstaan dat een aan tal dienstplichtigen van dat lichtings jaar (degenen die geboren zyn in 1946) niet in militaire dienst zal behoeven te worden opgeroepen. Dat lichtingsjaar zal namelyk (ten gevolge van de „ge-! boortogolf") zoveel dienstplichtigen; kunnen opleveren, dat niet alleen de ooruitgreep" op jongere lichtingen on gedaan kan worden gemaakt, maar dat bovendien het „aanbod" de „vraag" zal overtreffen. Dit zegt de minister van defensie de heer P. J. S. de Jong in zyn memorie van toelichting op de begroting van de fensie voor 1965. De Nederlandse defen sie-uitgaven worden voor 1965 begroot op 2.956.400.000. Dat is 256.377.800 gulden meer dan de begroting voor 1964 aangaf. Van die ruim tweeënhalf mil jard is 543.446.000 gulden voor de mari ne, 1.128.677.200 gulden voor de land macht en 610.831.600 voor de lucht macht bestemd. Het ministerie vergt in 1965. zo wordt in de begroting geraamd, een bedrag van 83.834.600 gulden. De gemeen schappelijke uitgaven worden begroot op 217.310.600 en aan civiele verdedi gingsvoorbereiding zal 12.300.000 wor den besteed. Vergeljjkt men de cijfers met die van vorige jaren, dan blijkt dat de defensie begroting in vijf jaar tijds met ruim een half miljard gulden is gestegen. In 1961 werden de defensie-uitgaven namelijk geraamd op 1.912.567.500. in 1962 op 2.06S.988.000. in 1963 op 2.187.920.000 n in 1964 op 2.340.022.200. (Van onze Haagse redactie) Indien er geen vertraging optreedt in het nieuwe zittingsjaar aan de Statcn-Cie- neraai voorstellen worden aangeboden tot opheffing van de gemeente Rozen- daal (bij Arnhem), tot gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen en van Stadskanaal (gemeenten Onstwedde Veendani en VV'ildervank), aldus minis ter Toxopeus in zijn memorie van toe lichting op de begroting 1965 van het ministerie van binnenlandse zaken. Verder zullen voorstellen worden inge diend tot uitbreiding van Rotterdam in het Botlekgebied. tot wijziging van de grens lussen de gemeenten Doetinchem en Bergh en tussen zuidelijk Flevoland en de aangrenzende Gelderse gemeenten. Binnenkort zullen voorstellen voor een nieuwe gemeentelijke indeling betref fende Helmond en randgemeenten. Goe- ree-Overflakkee en Maassluis-Maasland- Naaldwijk-Vlaardingen de Staten-Gene- raal bereiken. Over een nieuw voorstel ter vergroting van de gemeente Oss met een beperkt gebied van Berghem wordt door Gede puteerde Staten van Noord-Brabant met de besturen van die gemeenten overleg gepleegd. (Van De lichte verbetering die zich vorig publiciteit. Het jaar in de wervingsresultaten leek af ane eer gaat te tekenen heeft zich voorgezet. Op 1 april jl. bedroeg het aantal vacatu res bij de gemeentepolitie 1386 tegen 1468 op 1 juli 1963. Het aantal adspi- ranten in opleiding, dat in deze cij fers buiten beschouwing is gelaten, bedroeg 1 april jl. 584 tegen 520 per 1 augustus 1963. De stijgende belangstelling voor een functie bij de politie is, volgens de memorie van toelichting op de be groting 1965 van het ministerie van binnenlandse zaken, ingetreden na de vrijwel gelijktijdige verhoging van de politiesalarissen, verlaging van de aanstellingsleeftijd en inzet van de wervingscampagne onder de uloleer lingen. Een verdere ontwikkeling van de wer- vings activiteiten is volgens de be windsman dringend noodzakelijk, om dat over een aantal jaren, wanneer als gevolg van de leeftijdsopbouw van de politiekorpsen grote aantallen de pensioengerechtigde leeftijd zullen be reiken, zeer veel politieambtenaren moeten worden geworven. het wel bekend wie Goldwater terzij de staan. In de eerste plaats heeft hij een staf van goedgesalarieerde krachten, die een dagtaak heeft aan het voorbereiden van tournees, ont vangsten en toespraken. Daarnaast heeft Goldwater een aantal boezem vrienden, die hem goede raad ver schaffen. Onder de bekende nationale figuren zijn: Clare Boothe Luce, ex-am bassadrice In Italië, die op de Repu blikeinse conventie ten gunste van Goldwater sprak. Dr. Russel Kirk. auteur van „The Conservative Mind" en wellicht een van de mees*, geres pecteerde conservatieve intellectuelen in Amerika. Raymond Moley, een der geestelijke vaders van de „New Deal" die met Franklin D. Roosevelt brak en thans een conservatieve rubriek schrijft in „Newsweek Magazine". Dr. Milton Friedman, econoom aan de universiteit van Chicago, John Rhodes lid van het Huis van Afgevaardigden uit Arizona (dezelfde staat waaruit Goldwater afkomstig ls) en senator John Tower, een voormalige hoogle raar en een van de meest uitgespro ken conservatieven in de Senaat. De man die misschien wel de groot ste invloed op Goldwaters gedachten- gang en op de standpunten over ac tuele onderwerpen die tijdens de cam pagne ter sprake komen, heeft is Ed ward Mccabe, 45, een roodharige ad vocaat uit Washington. Mccabe heeft in de administratieve staf van presi dent Eisenhower gediend en was jaren lang raadsman van de commissie van arbeid uit het Huis van Afgevaardig den. Zonder salaris werkt hij als „re search director" in de campagne- organisatie van Goldwater. Gisteren is in Boedapest een over eenkomst ondertekend tussen het Vaticaan en de Hongaarse rege ring, zo is door het Vaticaan mee gedeeld. De overeenkomst verandert niets aan de toestand waarin kardinaal Mindszenty verkeert. Beide partijen hebben zich be- IZ ft redwater intiems* adviseur inzake ver mogelijk tot uitgebreidere overeen- e campagne-strategie en ae komsten te komen. Het Vaticaan heeftmedewerker die hem persoonlijk net onder de overeenkomst rijf nieuwe bis- meest na staat is Denison Kitchel, schoppen benoemd, zo is in Wenen uit een kleine, gedrongen 45-jarige advo- gezaghebber.de bronnen vernomen. caat uit Phoenix, Arizona, die al vele Vaticaanse kringen zeiden dat de bis- jaren bevriend is met de senator, schoppen en geestelijken in Hongarije Kitchel is nog nooit actief geweest in door de overeenkomst wat meer vrijheid een nationale politieke campagne. ambt uit te oefenen. maar zijn belangrijke rol in Goldwa- Over^o^enKonde^js^rehpe^ or. |^rs streven naar de republikeinse nominatie heeft hem in beide par- wc^dv^dfrv^^^ïïSelSlK» ^.o^eraars «.geleverd, nlsterie van buitenlandse zaken heeft ."rr heeft zyn sporen t p het Vaticaans-Hongaarse akkoord be schreven als een „positieve" gebeurie- Gemini-vlucht volgend jaar De eerste Amerikaanse ruimtevaart met 2 man is nu definitief uitgesteld tot volgend jaar, zo deelt het bureau voor ruimtevaart mee. Men was voornemens, in december 2 man tegeiyk de ruimte In te sturen, maar er is vertraging in de uitvoering van het plan ontstaan. Een raket is door de bliksem getroffen en de stormen „Cleo" en „Dora" heb ben ook grote schade aangericht. Men hoopt nu in het eerste kwartaal van het komende jaar te kunnen lanceren. De terugkeer van de koninklijke familie bij het paleis Lange Voor hout. Aantal gemeenten met tekorten steeg in 1964 (Van onze Haagse redactie). Het aantal gemeenten in ons land met een niet-sluitende begroting steeg van 16 procent in 1963 tot 19 procent in 1964. Het bedrag van de tekorten is gestegen van 46 miljoen in 1963 tot 54 miljoen in 1964. Van deze stijging (8 miljoen) komt 6,2 miljoen voor rekening van de ge meente Amsterdam. Volgens de memorie van toelichting op de begroting 1965 van het ministerie van binnenlandse zaken blijkt uit een door de raad voor de gemeentefinanciën ge houden enquête, dat in 1964 vooral kiei- ne gemeenten moeite hebben tot een sluitende begroting te komen. De definitieve vaststelling van de uitke ringen uit het gemeentefonds over de jaren 1960. 1961 en 1962 - opgehouden door de veel tijd vergende controle van de gegevens voor de bepaling van de uit kering lager onderwijs en het onderdeel sociale zorg van de algemene uitkering zal thans spoedig haar beslag krijgen. Het vraagstuk van de verfijningen van de algemene uitkering bl\jft de bijzon dere aandacht behouden zowel van de departementen als van de raad voor de gemeentefinanciën. Met herziening van gemeentewet wordt spoed betracht (Van onze Haagse redactie) Van de drie ontwerpen tot wijziging van dc gemeentewet zullen, naar de mi nister van binnenlandse zaken in zijn memorie van toelichting op de begroting 1965 mededeelt, na liet wetsontwerp be treffende de commissies ook die betref fende de positie van de ontvanger en het toezicht op de gemeentebesturen bin nen afzienbare tijd het staatsblad be reiken, waarmee dan een belangrijk deel van de herziening van de gemeen tewet zal zyn afgesloten. De minister zal blijven streven naar een spoedige opstelling van de verschillende ontwerpen in het kader van de verdere herziening van de gemeentewet. Hij ver wacht nog in dit parlementaire jaar een voorontwerp voor de eerste twee titels, waarvan de indeling globaal overeen komt met die van de provinciewet, ge publiceerd en aan de daarvoor in aan merking komende instanties om advies gezonden zal kunnen worden. De zg. derde commissie van de wette lijke bepalingen betreffende de crematie, zal waarschijnlijk in de loop van dit zittingsjaar rapport uitbrengen. De be windsman hoopt binnen niet al te lange tijd na indiening van dat rapport het ontwerp voor een nieuwe wet op de lijk bezorging aan de orde te kunnen stellen Programma s voor het komende seizoen CORRÏ BROKKEN-SHOW EENS PER 14 DAGEN OP DE RADIO (Van onze radio- en t v.-redacteur) In de hengel wedstrijd om de ster ren die het komende seizoen het televisie-amusement moeten ver zorgen. heeft de K.R.O. Anneke Grönloh aan de haak geslagen. Ze komt echter alleen op het tweede net. Ook de Hitchcockfilms zijn verhuisd naar Nederland 2. Niet iedereen kan het tweede net ont vangen maar. zo zegt de K.R.O.. we hebben gemeend van meet af aan ook op dit net een volwaardig programma te moeten verzorgen. Op de vrijdagavonden dat de K.R.O. op Nederland 1 uitzendt wordt een nieuwe quiz vertoont, „Duel". Twee partners, die op de zaterdag zijn geboren, maar een generatie verschillen, treden tegen elkaar in het strijdperk met vaar- digheidsproeven Het zaterdagavondamusement op het eerste net wordt om en om, dus eens per twee maanden, ge vuld met de show „Midzomer- avondserenade" en met een nieuw soort programma „Vier maten van nu". Jan Blaaser, Allard van der Scheer Paul Meyer en Wim Burger gaan leuk doen bij een Engels revue- ballet. In elk programma ver schijnt een buitenlandse ster. De eerste is Vera Lynn. Het zaterdagavondprogramma op net 1 begint de K.R.O. met Lan celot. Daarna „Brandpunt", ver volgd door „Midzomeravondsere- nade". Voor de epiloog draai; een afleve ring van Bonanza. De epiloog be sluit de programma's op zondag, dinsdag, donderdag en zaterdag Zondag Zondags brengt de K.R.O. op net 1: een feuilleton waarvoor achter eenvolgens drie series beschikbaar zijn: een vervolg van „Stadhuis op stelten", nu met Johan Kaart, „Via Sidonia" een kolderstrip van Wim Meuldijk, en „De vogel in een hand" van Jaap ter Haar; een af levering van de Andy Williams- show, een nieuwe Amerikaanse co medyserie; een concert door het Amsterdams Kunstmaandorkest, die dit seizoen Slavische muziek speelt, of door het Concertge bouworkest. Dinsdag Dinsdag vertoont de K.R.O. op Ne derland 1 achtereenvolgens een ca baretprogramma van André Meurs afgewisseld met „Jan en Alleman" het cabaretprogramma van Jan Blaaser; een documentaire over structuurwijzigingen van de maat schappij; een aflevering uit een nieuwe Amerikaanse comedyserie Hazel", gebaseerd op de Hazel- kartoons van Ted Key; een nieu we parlementaire rubriek, geti teld „Vanavond in Nieuwspoort". Woensdag Woensdagavond Nederland 1: de rubriek „Van onze sportredac teur"; de actualiteitenrubriek „Brandpunt"; ofwel het program ma „T.V.-dansant" ofwel het va riétéprogramma „Piste"; een van de feuilletons in de serie „Stad huis op stelten" enz; een docu mentaire over een actueel onder werp. Donderdag Donderdag Nederland 1: „Brand punt"; een documentaire over een cultureel onderwerp; het weke lijkse televisiespel. Vrijdag Vrijdag Nederland 1: „Brandpunt" een aflevering uit de feuilletonse ries „Stadhuis op stelten", enz; de nieuwe quiz „Duel"; een reli gieuze documentaire waarin the ma's worden behandeld welke een positieve bijdrage kunnen zijn voor de vernieuwing in de kerk. Radio Evenals de AVRO-radio gaat de K.R.O. het komende seizoen rond het avondeten muziek uitzenden. Het meest exponent zijn de nieuwe K.R.O.-muziekprogramma's op vrijdag en zaterdag. Eenmaal in de veertien dagen wordt vrijdags van half zes tot zeven uur het pro gramma „Coda" uitgezonden, een montage van grammofoonplaten, sprinkplanktieners, het Rainbow kwartet en het Cascadeorkest. Zaterdag tussen zes uur en tien voor zeven gaat het muziekpro gramma „Mascotte" de lucht in en speelt het K.R.O.-dansorkest of is de jazzrubriek te beluisteren. In het zondagprogramma van de K.R.O.-radio keren terug rubrieken „Het radioprentenbroek als „Medaillon", „Sprinkplank" „Het radioprentenboek", het zon dagmiddagconcert. sportprogram ma zondagmiddagklanken. „Wisse wassen". „Variato" en ..Retour tjes". 's Avonds om kwart over acht keert na een afwezigheid van twaalf jaar het programma „De Zilvervloot" terug, een program ma van in het Nederlands ver taalde buitenlandse volksliedjes. Corry Brokket De meeste dinsdagsprogramma's zoals „Onder ons", .Draaien maai „Wij vrouwen van het land", ,,D< zonnebloem". „En nu myn geval alsmede de hoorspelen of grott klankbeelden 's avonds, zijn ge handhaafd. Ook keert het middag programma van Kees Schilperoor en Cees de Lange „Draaien maar terug. Nieuw is 's avonds om vij. over acht een kort programma over kerkmuziek en 's avonds om kwart over elf, eens in de veer tien dagen, een Corry Brokken- show. welke door Corry Brokken zelf wordt aaneengepraat In het vTijdagmiddagprogramma zijn de boekenbeurs, het kinder koor en de lichte muziek van twin tig voor zes vervallen. Om vijf uur begint voortaan een muzikaal kinderprogramma dat enkele ma len wordt onderbroken door korte boekenbesprekingenDe titel is „Lezen en luisteren". •erdiend in de Arizona-politiek toen hij Goldwa ters campagnes voor zijn zetel in de senaat leidde en zes jaar lang alge meen raadsman van de Republikeinse commissie van Arizona was. Hij is de auteur van „Too grave a risk", welk boek steun geeft aan de „Connally re servation" die de jurisdictie van ae wereldrechtbank zou willen beperken over elke aangelegenheid waarbij Amerikaanse belangen betrokken zijn. „krijgs- an Goldwater is een an dere advocaat uit Phoenix, de 36-jari- ge Dean Birch, thans voorzitter van het Republikeinse Nationale Comité. Andere belangrijke medewerkers van Goldwater zijn: Clifton White. 45, een New Yorker en een van de weinige personen in Gold- •aters omgeving die uit de „east" af komstig is. White is vroeger hoog leraar in de politieke wetenschappen aan de Cornell universiteit geweest en heeft veal ervaring in presidentiële campagnes opgedaan. In 1950 was hij assistent-voorzitter van de ..Nixon- Lodge Volunteers" die onder de onaf hankelijke kiezers stemmen voor de Republikeinse partij trachtten te ver en. Hij was mededirecteur in no minatie-campagne van Goldwater en zal een gelijksoortige rol in ae presi dentiële campagne spelen. Karl Hess. 41. een voormalige redac teur van „Newsweek Magazine" en auteur van vijf boeken over nationale aangelegenheden en buitenlandse be trekkingen is- de voornaamste tekst schrijver van Goldwaters redevoerin gen. Hess is een self-made" intellec tueel die op 14-jarige leeftijd reeds van school was gegaan en een jaar la ter disc jockey van een radio-omroep in Washington D.C. werd. De laatste jaren woonde hij in de hoofdstad, schreef boeken en artike len voor conservatieve periodieken en hielp tal van bekende figuren met het schrijven van hun autobiografieën. Men ziet Goldwater doet n:et alles zelf. BARRY GOLDWATER staf van medewerkers O la New Delhi wordt een half miljoen kin deten ingeënt in verband met de mogelijk heid van het uitbreken var. chohra en tyius wordt verontreinigd, als gevolg van de jong - «e overstromingen Ondanks extra toevoe ging van chloor aan het drinkwater het aantal gevallen van maagcatarre toegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3