PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HERSTEL ECONOMISCH EVENWICHT DOEL IN 1965 Financieringstekort op begroting bedraagt ongeveer één miljard „Wij hebben nieuw monsterachtig wapen" „Onderhoud van recreatiewegen geen taak van waterschappen" OVERHEID VERHOOGT HEFFINGEN Prinses Margriet vergat haar manteltje TWEEDE KAMER BEGINT VANDAAG DEBAT OVER ANTI-R.E.M.-WET „Het is macht zonder begrenzing Installatie drie nieuwe leden Troonrede 1964 MAAR WIE MOET HET WEL DOEN? KLEUTER LIEP TEGEN HOFAUTO 207e jaargang - no. 218 t WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F, va Wolstraat 68-t 2:'ll Zlerlkzee; red. tel. 2425, adm. tel 2094 Adv. O. A. de Kok Abonnementsprijs 75 c le Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. HoofdredactieW. Leertouwer e_ tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,80. Ingez. mïd' 3 tarief. Kleine adv. <m 8 regels) 32 ct. p. regel r franco per post 10.- p. kw. Losse nummers 16 ct, Bureaus: Vliulngen b.g.g, red. 7852, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; TerneuzenArsenaalstraai 2. tel ƒ1.60). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 16 sept. 1964 Anneke alleen voor kijkers tweede net Pagina 3 REGERING PLEIT IN MILJOENENNOTA VOOR BEPERKING STAATSUITGAVEN GESTEGEN TOT 15 MILJARD (Van onze parlementaire redacteur) De minister van financiën prof. dr. H. J. Witteveen heeft gistermiddag de Tweede Kamer de rijksbegro ting voor het dienstjaar 1965 aange boden, vergezeld van een memorie van toelichting, die in de loop der jaren de naam van miljoenennota heeft gekregen, maar langzamer hand de naam van miljardennota verdient. De voornaamste punten uit de mil joenennota zijn de volgende: IDe staatsuitgaven zijn tot boven de vijftien miljard gestegen. 2. Het financieringstekort op de begroting voor 1965 bedraagt ongeveer één miljard gulden. 3. Langzaam herstelt zich in Ne derland het economisch over wicht. 4. Tot en met 1970 wil de regering 800 kilometer snelweg aanleg gen. 5. In overweging is de stichting van een wegenfonds en de heffing van een betaling voor het gebruik maken van snelwegen. 6. De collegegelden zullen worden verhoogd van 200 tot 400 per collegejaar. 7. Het kleuterschool geld wordt verhoogd van 1tot 2,50 pet maand. 8. De P.T.T. zal in 1965 40 a 45 miljoen gulden meer moeten op brengen. Het is de regering bij het opstellen van de rijksbegroting voor 1965 weer niet gelukt de tering naar de nering te zetten. De rijks uitgaven zijn in totaal geraamd op 14.745 miljoen, waarvan 11.844 miljoen aan lopende uitgaven en 2901 miljoen aan kapitaaluitgaven. De daartegenoverstaande inkomsten zijn in de begroting voor 1965 geschat op 14.026 miljoen, zodat het tekort 719 miljoen bedraagt. Dat wil zeggen, als bij dit tekort niet nog enkele posten zouden moeten worden opgeteld, die eveneens ten laste van de begroting voor 1965 komen. De voorgenomen extra hulp aan Suriname zal 6 miljoen vergen. De financiering van andere dan rijkswegen vraagt om 41 mil joen. De gevolgen van de voorge nomen verhoging van de A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen tot een so ciaal minimum op 1 januari 1965 moeten worden geraamd op 161 miljoen. Er zijn gelukkig ook nog enkele kleine meevallers, die de be groting weer ontlasten, namelijk 6 miljoen als gevolg van de wij ziging van de werkloosheidswet en van de verlaging van het premie percentage en 8 miljoen als re sultaat van de verhoging van col legegelden. Er komt bij het tekort van 719 mil- door een oplopen van de prijzen, al thans voor een groot deel op te hef fen, De regering is zich ervan be wust, dat dit een moeilijke taak is, die grote terughoudendheid op veler lei gebied vergt. Wat dat betreft ver trouwt zij er echter op, dat even als in een vorige periode van over- besleding bij het Nederlandse de bereidheid zal bestaan om n verworven aanzienlijke stijging van de welvaart de pas in te houden, tot dat produktie en bestedingen weer in hetzelfde tempo zijn gebracht. Het gaat erom, vindt de regering, de be reikte hogere welvaart te consolide ren en daarvoor de basis te leggen voor een nieuwe periode van wel vaartsstijging. Wat het financieringstekort van één miljard gulden betreft constateert zij optimistisch dat tot een bedrag van 800 miljoen zal kunnen worden voor zien uit de zogenaamde voorinschrijf- rekeningen globaal gezegd: uit de toezeggingen van de grote institu- joen dus nog een bedrag van 197 jtionele beleggers om de st?at geld te miljoen.waardoor hp lo ale tekort |le hij daaraan behoefte heeft, tot 1 916 mil,oen oploopt. We ^."jvoor 200 miljoen zal een beroep nodig zijn op de open kapitaalmarkt. er dan nog niet helemaal, want met inachtneming van het verwachte te kort van het gemeentefonds zal de financieringsbehoefte van het rijk 1965 ongeveer één miljard gulden be dragen. Geen paniek De regering is er niet eens erg van overstuur. Zij erkent de ernst van de toestand, maar zij heeft, het gevoel, dat het haar gelukken zal om even als in 1964 de toeneming van de rijks uitgaven ondanks het begrotings tekort binnen de structurele groei van het nationale inkomen te houden en dat zij er door haar beleid toe zal kunnen bijdragen de verstoring van het evenwicht die zich in 1964 door verschillende oorzaken in de Neder landse economie heeft voorgedaan en waarvan wel de voornaamste is de sterke stijging van de lonen, gevolgd Met loeiende sirene en lichtende zwaailamp reed een auto van de Haagse politie gistermiddag van het paleis Huis ten Bosch naar het paleis Lange Voorhout. Zodoende slaagde men er in het bontmanteltje van prinses Mar griet haar nog voor de rijtoer door Den Haag begon te bezor gen. Juist voor de prinses van „Huis ten Bosch" vertrok in een auto, zei ze: „ik vergeet mijn boni manteltje". Een hoffunctionaris spoedde zich het paleis in, kwam terug met het kleding stuk. zag dat prinses Margriel uit het gezicht was verdwenen kreeg een plaats in de politiewa gen. drong op Het Lange Voor hout alle nieuwsgierigen opzij klom over de hekken, gaf he manteltje aan de eerste stal meester overste W. F. K. Bi- schoff van Heemskerck en zag enkele ogenblikken later het Ko ninklijk paar en zijn dochters Beatrix en Margriet uit het pa leis komen voor de rijtoer. schuld ongeveer 550 miljoen belo pen, zodat het rijk nog nettobespa ringen aan de kapitaalmarkt toevoert, die beschikbaar komen voor andere sectoren van het economisch leven. We komen er, voorzichtig manoeu vrerend, v/el, schijnt de regering te zeggen. Dat zal haar ongetwij-' feld voldoening schenken. Het her stel van het economisch evenwicht ligt in het verschiet, ondanks 'de bedragen, die de schatkist zal ont beren door de van de „technische" belastingher- zieningen. waartoe onlangs in de St„ten-Generaal is besloten, on danks het bedrag, dat de schatkist zal dienen bij te dragen voor de verhoging van de a.o.w. en de a.w.w. en ondanks de aangekon digde algemene belastingverlaging^ die echter zeker tot 1 januari 19661 zal moeten wachten. De verstoring van het evenwicht in[ de Nederlandse economie als gevolg van de loonexplosie demonstreert zichl onder meer door het grote tekort opi de lopende rekening van de beta-' lingsbalans van naar schatting 1250 miljoen voor 1964. Daarin komt tot uitdrukking dat de bestedingen de inwerkingtreding produktie in aanzienlijke mate over- treffen. Dit voorziende heeft de re gering om een herstel van het wicht te bevorderen in het jongste verleden reeds gebruik gemaakt van een aantal conjunctuurpolitieke instru- Zie slot pag. 11 kol. 4) KROESJTSJEW VERKLAART: De eerste vergadering van de Tweede Kamer in het nieuwe zit tingsjaar begon gisteren met een droeve plechtigheid. Mr. Van Thiel, die als voorzitter de Kamer in de vorige zittingsperiode presi deerde en daarom ook nu weer als voorzitter optrad, herdacht het enige tijd geleden overleden lid de heer H. van Eysden, fractievoor zitter van de A.R.P. De traditie in Nederland wil. dat de regerende vorst(in) de zittingen van de Staten-Generaal opent met een nogal loodzware redevoering, waartoe alle departementen hun „steentje" bij dragen. De ministers krijger, in die rede een aantal zinnen toegemeten, waarin ze alles moeten zeggen wat bij hen en hun hoofdambtenaren „op 's herten gront leyt". Niet in alle landen praat men zo plechtig bij de opening van de parle- mentszittingen en soms moet een Ne derlander wel het gevoel krijgen, dat men het in die landen nog zo kwaad niet doet. Men zoekt het daar wat meer in de menselijke sfeer van het directe en persoonlijke contact tussen het staatshoofd en het volk. Jammer genoeg zal die eenvoud voorlopig wel niet weggelegd zijn voor Nederland. Wij mogen direct daarna wel op merken, dat H.M. de Koningin ook in 1964 weer een bijzondere waar digheid aan de troonrede wist te ge ven door de wijze, waarop zij dat stuk voordroeg. En van de rede zelf moet dan gezegd worden, dat het ondanks de kleine gebreken van soms wat brokkeligheid en soms wat vaagheid toch een stuk is. dat de moeite van het aanhoren en van het nalezen waard is. Het kabinet presenteert zich in de troonrede als een actieve „werk groep". die de worsteling met een aantal grote problemen bepaald wel aandurft, die beslissingen weet te ne men en die beschikt over „stuurmans kunst". De troonrede anno 1964 is zeker geen „nietszeggend" stuk, al zal he: altijd moeilijk blijven aan zo'n stuk een ac tuele inhoud te geven. Veel uit de troonrede is tevoren al bekend, om dat het begin van een parlementszit- ting in wezen geen rustpunt of start punt vormt bij het ontplooien van re geringsactiviteiten. Men valt er met 'n troonrede midden tussen! Bijzonder weinig actueel waren dit maal de inleidende passages over de bevrijding van Nederland nu 20 geleden. Een herdenking na 20 jaar heeft geen zin. De opmerkingen over de nauwe samenwerking me'. België en Luxemburg en die over de eenwording van Europa waren gebrui kelijke, maar ietwat holle frasen. Jammer genoeg weten we. dat Neder land tot op heden een weinig positieve rol speelt bij de politieke ..eenwor ding" in Europa. Het staal zelfs ta melijke geïsoleerd in de Gemeenschap sten: zodat de verhoging van de Ratio- van de Zes en het heeft hoofdzakelijk nale uitgayen blijven binnen de verho-1 uitgemunt in neenzeggen. Uit de ging van het nationale inkomen In 65 troonrede blijkt niet, dat onze mïnis- zaï derhalve een deel van de in 1964 .,an buitenlandse zake- deze -eaa. ontstane achterstand kunnen worden in- ,ter van ÖuUenlandS€ zaken aeïe.P?*a jehaald. tieve houding tegenover de politieke ton,, rede- R«5«« verhelend te. da. de Ne- voering opende de bewindsman het u aerlandse regering by net ver- nieuwe koffertje, ter gelegenheid van lenen van hulp aan ontwikkelingslan- haar 150-jarig bestaan door de staats- oen het bilaterale element wil uitbrei- drukkerij aan de regering geschonken den. De regering zal aan het Neder- en haalde er twee dikke pakken, met I land se bedrijfsleven een kans geven, oranje linten samengebonden paperas-1 wanneer het in bepaalde ontwikke lingslanden activiteiten wil ontwikke- I len. Het verband tussen handel en ontwik kelingshulp komt daardoor beter naar Bij het opstellen van de nominatie voor'™I?.n *nH het voorzitterschap van de Tweede Ka- ™e, e n,? vaak politiek karak- mer plaatsten de afgevaardigden met ze "multilaterale hulp wordt er - de 129 uitgebrachte geldige en'gszms door recht getrokken. Thiel tk.vp) num. ,eit da, de aan vier hoogleraren 'erken ■■SÉIM erkmg van Zes (enigermate) Voorzitterschap Tot leden der kamer werden vervolgens geïnstalleerd de heren M. \V. Schakel, burgemeester van Noordeloos, wonende stemmen mr. Van Thiel (k.v.p.f nuni-i_ - te Hoornaar, die in de plaats treedt vanlmer één op de voordracht. De heer \/erneugend de heer Van Eysden: drs. J. Boersma teiBommer (p.v.d.a.) kreeg met 127 van v regering Zeist, wetenschappelijk medewerker bij j de 129 stemmen de tweede plaats en die zuilen samenwerken met een afde- In een toespraak tot Japanse par lementsleden heeft premier Kroesj tsjew gisteren verteld dat Rusland T - --een „monsterachtig nieuw ver in 196d zal evenwel de aflossing op T de binnenlandse gevestigde staats-|schnkkelijk wapen bezit. oorts verklaarde hij dat enigerlei poging van Peking de grens tussen China en de Sowjet-Unie te wijzigen tot oorlog zou leiden. Prins honorair luchtmaar schalk van Britse R.A.F. het C.N.V., die de anti-revolutionairemevrouw Stoffels-van Haaften iv.v.d.l üng van een der departementen op- „Ik had nooit iets dergelijks gezien, heer Van Eybergen. die benoema is tot met H6 van de 125 stemmen de derde dracht heef: gegeven een proeve voor Het is een middel voor vernietiging voorzitter van het Christelijk Nationaal I plaats. Een commissie uit de Kamer een nieuwe grondwet te ontwerpen, van de mensheid. Het is het mach- Vakverbond, vervangt en de heer C. A. heeft deze voordracht nog dezelfde mid- Ditmaal dus geen traagwerkenöe tigste van alle bestaande wapens.A. van Beek burgemeester an Reutel, dag op het paleis Huis ten Bosch in Denstaatscommissie, maar eer. werk- Het is macht zonder begrenzing", al- die de heer Gijzeis (k.v.p.) opvolgt, dieHaag aan de koningin, die de voorzitter groep van specialisten" Zij zullen dus de premier. benoemd is tot burgemeester van Heer- yan de Tweede Kamer benoemt, aange- de grondwet moeten ontdoen van veel ooden- overbodige en verouderde formulerin- Op voorstel van de voorzitter mr. Van =en Daardoor zal die wet korter en Thiel besloot de Kamer op vandaag eaIduidelijker worden. Bovendien zal ze morgen het wetsontwerp „installaties worden aangepast bij de huidige in- Xoordzee" meer hekend als anti-rem- ternationale ontwikkeling Als de wet. te behandelen. Vandaag zal de Ka- proeve gereed is kan de politieke mer in eerste termijn spreken. De rege- discussie losbarsten en het moet niet nng antwoordt donderdag waarna de zo moeilijk zijn daarna in snel tempo de dupliek en de eventuele politieke overeenstemming te berêi- jken over de nieuwe grondwet. Dit Kroesjtsjew keek de 15 Japanners aan len. wier land de macht van het atoomwa pen aan den lijve heeft gevoeld en merkte op: „Dit vreselijke middel voorj vernietiging, ik wens er geen gebruik van te maken". Na die opmerking schakelde de premier onmiddellijk over op een aanval op de Chinese leider Mao Tse Toeng. Naar evenwicht Raadsel De verklaring van Kroesjtsjew heeft Britse regeringskringen volkomen ver rast. Men zei er geen idee van te heb ben wat voor een wapen het zou kun nen zijn. Waarnemers stonden onmid dellijk met veronderstellingen klaar: misschien is liet de knbaltbom, of mis schien een dodelijke straal. Al in 1950 heeft prof. Albert Einstein gezegd dat de kobaltbom de dampkring radio-actief zou kunnen vergiftigen en zo alle leven op aarde zou kunnen vernietigen. „Ver- Kroesjtsjew vertelde de in Moskou op bezoek zijnde Japanners dat Sowjetge- leerden hem maandag het nieuwe wa- Prins Bern hard is benoemd tot honorair pen hadden getoond. Maar, zei de pre- luchtmaarschalk van de Britse Royal I mier, „wij wensen zulke vreselijke wa- Air Force, zo heeft een woordvoerder pens niet te gebruiken en we zullen blij- van het ministerie van defensie in Lort-1 ven aandringen op vreedzame co-exis- den bekendgemaakt. tentie en economische ontwikkeling. Minister van defensie Peter Thorney- welke de enige hoop voor de mensheid croft heeft de prins schriftelijk gelukgé-1 vormen". op aarde zou kunnen vernietigen. „Ver- besteding* wenst. Prins Bernhard kreeg in 1941 te Kroesjtsjew vertelde dat het nieuwe nietïging van de mensheid" waren woor- j Ken gelukkige omstandigheid achtte de Hatfield in Zuid-Engeland het vliegers- wapen hem was getoond op een ge- den die gisteren door Kroesjtsjew wer-1 minister het, dat de uitgaven achter blij- insigne van de R.A.F. heime militaire onderzoekinrichting. den gebezigd. ven bij het normale accres der inkom- In deze drukbezochte vergadering ook de tribunes waren dicht bezet door belangstellenden, die de opening van de gewone zitting van de beide Kamers der Staten-Generaal hadden bijgewoond heeft de minister van financiën prof. Witteveen de rijksbe groting voor het dienstjaar 1965, ver gezeld van de toelichtende miljoenen nota aangeboden. Hij deelde daarbij mee, dat het evenwicht in de Neder landse volkshuishouding ernstig ge stoord is. De bestedingen zijn sterk gestegen als gevolg van de loonex plosie in 1963. De betalingsbalans toont een groot tekort. Het beleid van de regering is daarom in de eerste plaats gericht op een herstel van het evenwicht. Terughoudendheid in de bestedingen is daartoe geboden. WATERSCHAP „HET VRIJE VAN SLUIS": „Wordt het geen tijd, dat andere instanties dan polders- en water schappen het onderhoud en de ver betering van recreatiewegen voor hun rekening gaan nemen?" Deze vraag is dinsdagmorgen in Oost- burg uitvoerig aan de orde gesteld j! op de algemene vergadering van het waterschap „Het Vrije van r Sluis". De zaak werd nogal scherp den. „Er zijn nu eenmaal autori- jl gesteld door hoofdingeland (nota-|teiten, die hardhandig met de neus si ris) J. Mijs uit Oostburg, die aan- op de feiten moeten worden ge il kondigde, dat als er geen verande-1 drukt, eer zij begrip tonen voor be- j'ring in deze situatie komt, door paalde zaken", aldus de heer Mijs. hem in de volgende vergadering een rel zal worden uitgelokt om alle voorstellen tot wegverbetering te verwerpen. Spreker betoogde, dat door velen behoorlijk aan de recreatie wordt verdiend en dat men de vreemdelingen in tal van recreatieoorden zelfs belasting laat betalen. Daarom moet het volgens hem maar eens uit zijn met de boe ren uit West Zeeuwsch-Vlaande ren te laten betalen voor onder houd en herstel van wegen, die door toeristen worden kapot gere- Uit de openingsrede van dijkgraaf J. B. Becu bleek, dat dit onderwerp ook aan de orde is geweest in de verschillende districtsvergaderingen. Algemeen was men daar van mening, dal met name het waterschap „Het Vrije van Sluis" financieel niet in slaat is wegen voor recreatiedoeleinden te verbeteren en dat de kosten daarvoor door anderen zullen moeten worden gedragen. Meer gelden „Het dagelijks bestuur deelt deze me ning", aldus de heer Becu. „Uit vragen in het parlement en het antwoord daar op van de minister, is gebleken, dat ook de regering er zo over denkt. Maar de bewindsman heeft niet uit de doeken ge daan hóe en door wié het dan wel moet gebeuren", zo voegde dijkgraaf Becu er aan toe. „Te zamen niet de Unie van waterschappen en gesteund door de com missie „Oud" zal er met klem op worden aangedrongen de onderhoudsplichtigen meer gelden te verstrekken om de we gen te kunnen verbeteren en te onder houden. Dat is door minister Algra al in 1961 beloofd, maar nooit waargemaakt", aldus de heer Becu. Hjj wees in dat ver band op de subsidies, die verstrekt wor den voor andere recreatieve doeleinden. Voor wat betreft verbetering van de Ka naaldijk te Retranchement-Sluis. opge nomen in het wegenplan 1965, is een subsidie van zeventig procent toegezegd. De gemeenten Retranchement en Sluis hebben zich bereid verklaard deze weg (mits in goede staat gebracht) over te nemen. De heer Becu noemde dit een kans. die aangegrepen moet worden, omdat dit de meest aanvaardbare op lossing is om van deze recreatieweg af te komen. De heer Mijs zei zich bezorgd te maken over deze hele aangelegenheid. „De re creatie breidt zich steeds verder uit, het verkeer wordt zwaarder, zodat hij zich afvroeg of het uitgeven van gelden aan wegen, die vrijwel uitsluitend voor re creatiedoeleinden worden gebruikt, niet een halt moet worden toegeroepen. Zelfs de overblijvende kosten van dertig pro cent noemde hij veel te zwaar voor het waterschap. Spreker vond het de hoogste tijd. dat men zich gaat bezinnen op een andere regeling. Na deze discussie werd het wegenplan voor 1965 zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. In zijn openingsrede zei dijkgraaf Becu voorts, dat het nieuwe gemaal aan Cad- .zand-haven nu geheel klaar is en nog (Zie slot pag. 2 kol. 5) repliekeiT beslissingen en stemmingen volgen. Een driejarig jongetje uit Den Haag j systeem lijkt heel wat aantrekkelijker dan het zwoegen met een staatscom- in de troonrede over het omroep- bestel. Uit. deze passage blijkt, dat de regering voorstandster is van een heeft gistermiddag" een hcrscnschu,hh^g t°P^,Z.Ü wiI voPr de opgelopen, toen het werd aangereden! f ot d ^es!el zo/,el voor door een hofauto, die aan de koninklijke 10 a s vo?r televisie en ten be stoet tijdens de rijtoer door de residentie hoeve van de verscheidenheid in de voorafreed. .programma's de nieuwe technische Het ongeluk gebeurde om vijf minutenmogelijkheden zoveel mogelijk benut- over vier op de Denneweg nabij de Mau- teri- ritskade. De kleuter stak plotseling dei Om te beginnen heef: /ij al gekozen weg over en liep tegen de auto. "Het[voor een landelijk centraal antenne- kind lag nog op straat toen de stoet pas- systeem, waardoor buitenlandse ïele- seerde. Volgens de Haagse politie heeft visieuitzendingen ook aan de Neder- koningin Juliana belangstellend naarlSanase kijkers doorgegeven kunnen het kind gekeken. De kleuter werd in j worden. Het is duidelijk, dat de nieu- het Juhanakinderziekenhuis opgenomen. ,ve technische mogelijkheden ruimte laten voor allerlei andere activiteiten ydan die van de bestaande organisaties lop het gebied van radio en televisie, oorkomen van nieuwe kostenstygin- Vooral buiten de randstad Holland zal gen. De loonstijging moet binnen nau-Tnen het waarderen, dat er dan veel we grenzen blijven. De nationale be-.grotere mogelijkheden voor regionale stedingen worden beperkt en ook voorprogramma's ontstaan het particuliere verbruik predikt de regering matiging en beperking FAe gemotoriseerde weggebruikers Uit de gegevens van het Centraal U zullen waarschijnlijk niet zo en- Planbureau, welke 'egelijk met de thousiast zijn over de troonrede. Aan miljardennota werden gepubliceerd.'deze weggebruikers wordt namelijk blijkt, dat voor het jaar 1965 nog meegedeeld, dat er voor de uitbrei- maar een klein tekort op de betalings-l ding en verbetering van het rykswe- balans in het verschiet ligt. Ook ver- gennet een tvegenfonds komt, waar- wacht het bureau enige ontspanning; aan die weggebruikers moeten mee- op de arbeidsmarkt. Wij geloven op'betalen in de vorm van een soort tol- dit ogenblik nog niet zo erg aan diei heffing op de snelverkeerswegen. ontspanning op de arbeidsmarkt en Prettig is dat niet. maar wanneer, wij geloven ook niet aan de mogelijk-1 uank zij die gelden, het Nederlandse heid om voor' 1965 de loonstijgingen wegennet in een vlugger tempo wordt binnen „nauwe" grenzen te houden, j aangepast aan de eisen van het mo- erkelijkheid week in de laatste;derne snelverkeer, zal men die heffing jaren nogal sterk af van de prog- rustig moeten aanvaarden. Het geld noses, welke tevoren met scherp in- moet ten slotte ergens vandaan komen tellect en dank zij de bestudering van en dan zijn de direct-belanghebbenöen eel feitenmateriaal opgesteld konden'ook de eerst-aangewezenen om nun worden Maar dat mag toch géén be-!steentje bij te drager, letsel zijn om waardering te uiten voor de koers waarin de regering so-:T°s sio* n.°3 iets over net sociaai- ciaal-economisch en financiee'.-econo- economische beieiri van de rege- misch stuurt. ring. Dat beleid :s zo zegt de troon- Vooral de departementen van f!nan-| reöe bovenal gericht op net beret- eiën en economische zaken worden;^en ontspanning op de arbeids- op knappe wijze geleid en men zal markt, op het herstel van het even- daar ook bij afwijkingen van de prog- WÏC*lt °P de betalingsbalans en het nose voor 1965 wel tijdig bijsturen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1