Voor halve ton schade in Breskens Succes met inzendingen uit Zeeland „Elvina" St-Maartensdijk opende nieuwe fabriek in de „Pluimpot" BILT „MARGRIET" RAMDE FUIK Eerste Schouwse „herindelingsraadhuis" Met bokken J. W. HUPKES: „IMPRESSIES VAN ENIGE REIZEN NAAR CHINA" ALMANAK Burgemeester liet goudvisje in de vijver zakken Winterprogramma van Niiverheid en Handel IVog meer F.XAMF.NS verwacht: I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1964 'SM* L •®J*ïp!3TOtH - •.j '';t; - - - ffiïSï ,v Zeker vijftigduizend gulden scha de is vrijdagmorgen ontstaan aan de fuik in Breskens van de Pro vinciale Stoomboot Diensten in Zeeland toen de veerboot „Prinses Margriet" er bij het binnenlopen tegen aanvoer. Het is de grootste schade dit jaar aan de P.S.D.-aan- leginrichtingen ontstaan. De ferry zelf kreeg vrij geringe schade. De fuik is eigendom van de rijkswa terstaat. De oorzaak van de bot sing is onbekend. Vermoedelijk is de „Prinses Margriet" door één of andere oorzaak, mogelijk zuiging bij het laag water, uit het roer gelopen. Het schip heeft overigens de rest van de dag normaal dienst gedaan, gaf men ons van de zijde van de P.S.D. te verstaan. De botsing van de „Prinses Margriet" tegen de kop van de lange fuikwand ge beurde tegen half tien vrijdagmorgen. Het schip liep bovenop de houten, van een veringssysteem voorziene palen bij de ronding van de fuik. Zes palen aan die kant werden grondig beschadigd, zowel boven als onder het wateropper vlak. Ook het veringssysteem kreeg ihade. De overige, delen van de instal latie liepen minder schade op. De „Prinses Margriet" de nieuwe, derde veerboot op de dienst Vlissin- gen-Breskens v.v., die nog maar kor te ttfd in de vaart is, kreeg schade aan het hekwerk bij de bolders, dat finaal afscheurde. Een kantplaat aan de zijde van het promenadedek werd vernield. De schade aan de veerboot zal waar schijnlijk tijdens een normale onder houdsbeurt worden hersteld. De „Prin ses Margriet" hoeft er niet voor uit de vaart. Anders i3 het met de ernstige schade aan de Breskense fuik. Men moet voor herstel een dusdanig tijdstip kiezen, dat de veerdienst er de minste stagnatie van ondervindt. Zo zal voor het plaatsen van zes nieuwe palen bokken gebruik moeten worden maakt, die alleen kunnen werken als alles stilligt. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is de zaak geïnspecteerd door de P.S.D., sa men met een schade-expert. Rijkswater staat moet de schade nog opnemen en zal dan deze schade laten herstellen. De P.S.D. is verzekerd. Voorzover bekend deden zich aar. boord van de veerboot tijdens de schok van de aanvaring geen persoonlijke ongelukken voor. Ook zou er geen schade aan auto's e.d. zijn ver oorzaakt. Afscheidsreceptie Historische vondst van directeur in Waterlandkerkje loodswezen Waterlandkerkje is een historisch voor werp rjiker: een zandstenen paaltje van omstreeks één meter hoog in Romaanse Velen waren vrijdagavond aanwezigvorm ,lal vernioedelük ais tijdelijk in het Lampsinsliuis te Vlissingen op grenspaaltje heeft dienstgedaan bij de een door kapitein ter zee en mevrouw Van Beusekom-Notten belegde af scheidsreceptie. Zoals bekend is ka> pitcin ter zee J. A. van Beusekom directeur van het loodswezen te Vlis singen, benoemd tot directeur van het loodswezen te Rotterdam. Op de bijzonder druk bezochte en ge animeerde bijeenkomst was tevens gelegenheid kennis te maken met ka pitein-luitenant ter zee en mevrouw Van der Graaf-van Hengel. Overste G. van der Graaf, inspecteur van het district Rotterdam van het Neder landse Loodswezen, is, zoals eerder gemeld, per 1 oktober benoemd tot directeur te Vlissingen. vroegere Sint-Baafsabilij. Het paaltje is te voorschijn gekomen by wegaanleg, waarvoor een huis met een tuin werden opgeruimd in Waterlandkerkje. Het is een rond paaltje met een zoge naamd tcerlingkapitee. en basement. Erin zijn gebeiteld de letters S. B. van de vroegere Sint-Baafsabdij Het paal tje is naar zijn Romaanse vorm veel ouder te schatten dan deze letters en wel uit de dertiende eeuw. Tegenover de letters S. B. bevindt zich aan de ver moedelijke voorzijde van het paaltje een uitgehouwen wapen, dat echter niet meer leesbaar is. Het paaltje deed in de tuin zeker vijftig jaar dienst als steun voor een pot met bloemen (Slot van pag. I) een houten barak, dat eenderde van deze ruimte biedt. En dat ka mertje is dan tegelijk het werk vertrek van de burgemeester, die de pers tijdens de openbare verga deringen maar achter zijn eigen bureau Iaat zitten. ..Gelukkig komt er nooit veel publiek naar de ver gaderingen. ik zou anders echt niet weten waar we iedereen moes ten bergen", zegt de burgemeester een beetje mat. Hij is in de afgelopen vier jaar wel gewend geraakt aan de ruimtepro blemen voor het gemeentelijk ap paraat in Midden-Schouwen. Maar ermee verzoend? Beslist niet. Ie- Lezing voor Nijverheid en Handel Oude handelspartner ALARMOEFENING ZEEUWSE RODE-KRUISCOLONNES In ons artikel over een alarmoefening van het Zeeuwse Rode Kruis in de krant van vrijdag leest men over het aantal kolonneieden als volgt: van de 27 Rode- Kruisafdelingen in Zeeland zijn er ze ventien, die eén of meer kolonnes tellen. Er zijn totaal 750 kolonneieden. Advertentie Zeeuwse Honderd Deze krant heeft de goede ge woonte honderdjarigen een kort bezoek te brengen, ten einde de lezers op de hoogte te stellen van de handel en wandel van de grijs aard, wat op zichzelf in hoge ma te indiscreet is, maar waarvoor nu eenmaal belangstelling bestaat, omdat we allemaal honderd hopen te worden. Toen onlangs één onzer verslagge vers de toegang tot een honderd jarige- door een rijzig familielid werd onthouden, wat voor ons nog steeds een onbegrijpelijke zaak is, want de jarige zat zelf, grote sigaren rokend, vriendelijk naar onze man te lachen, schoot ons een geval te binnen, waarbij het te genovergesteld toeging: de fami lie had, gesteund door het ge meentebestuur, het dorpshuis af gehuurd, ten einde televisie, pers en verdere belangstellenden ruim schoots de gelegenheid te geven zich van de welstand van de jarige te overtuigen. Dat kon in dit geval, want de ja rige, die aan het eind van de zaal op een soort verhoging troonde, bleek een nog zeer vitaal man, die iedereen, dm kans zag door de drukte het podium te bereiken on middellijk overviel met- „Di-jie al een konjakje had wat hij zelfs zeer subtiel in koffie wijzigde, toen een afschaffer hem de hand kwam schudden Maar de televisie viel toch geheel buiten zijn generatie. Voordat de uitzending de lucht inging. men enkele vragen met hem dooi- genomen, waarop hij levendig en met veel fantasie n as aangevallen. Na zo'n geslaagde repetitie durfde men het. wel aan. Het is een wei nig geslaagde uitzending gewor den, die de kijkers een zeer v>er- draaide voorstelling ran zaken gaf. Reeds na de eerste vraag viel de jarige fel uit: „Dat-ei-je dereve ook-a gevrogel Jie bin d'ook kort van memorie.'", waarna hij, teleur gesteld over deze nieuwe, krachte loze generatiein een somber zwij gen verzonk en eerst veel later, toen zijn verdraagzaamheid het won, het verhaal nogmaals af draaide, maar nu heel langzaam en nadrukkelijk articulerend, zo als hij het verhaal van Roodkapje aan zijn achterkleinkinderen mort hebben gedaan, zonder stemver heffing, zelfs niet als de wol] dat oude Ueve vrouwtje opvrat. VERHOUDING NEDERLAND- CHINA LIGT WEL GOED Onder leiding van de heer D. F. P. Hoe gen hield het departement Zeeland van de Mij. voor Nijverheid en Handel vrij dag een bijzonder druk bezochte lunch- bijeenkomst in hotel Dc Burg te Mid delburg. De heer J. W. Hupkes, voor zitter van de Scheldedirectie hield in deze bijeenkomst een causerie onder de titel „Impressies van enige reizen naar China". Dc heer Hupkes gaf allereerst ccn sum mier overzicht van de Chinese geschie denis. In 221 v. Chr. is het grote Chinese keizerrijk ontstaan, dat in 1912 ten on der ging door een revolutie onder lei ding van dr. Soen Jat Sen. De heer Hupkes beschreef kort de op komst van de communistische partij in China. Moskou had in het begin al di rect weinig vertrouwen in deze commu nistische. partij en het knoopte banden aan met de nationalistische partij, die uiteindelijk Onder leiding kwam van Tsjang Kai Sjék. In de strijd tegen de Japanse invallers werkten de politieke partijen samen, maar na de bevrijding ontstond een broederkrijg tussen de communisten en de nationalisten, welke krijg eindigde nese Volksrepubliek. Economische opbouw In deze repi nomische opl meerjarenpla De verhouding Nederland-China ligt wel goed, aldus de heer Hupkes. Men kent Nederland nog als oude handelspartner. Bijzonder belangrijk noemde spreker de breuk tussen China en Rusland, die hij zag als een finale breuk. De Chinezen weigeren aan de hand van Rusland te lopen. Reeds direct na de stichting van de communistische partij in China nam Mao Tse Toeng een onafhankelijke hou ding aan tegenover Rusland. Ook me nen de Chinezen, dat zij hun Invloed in de niet-blanke werelddelen gemakkelij ker kunnen uitbreiden zonder de Rus sen, omdat de Russen in het blanke kamp behoren. Spreker achtte liet voor het westen van groot belang, dat de twee communis tische grootmachten thans gescheiden optrekken, maar hij waarschuwde, dat men niet aan twee soorten communisten moest denken. Zij behoren allen tot één soort. Na de causerie bestond nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Schapen en varkens in Den Bosch GOEDE PRESTATIES OP NATIONAAL NIVEAU Op de nationale tentoonstelling van schapen en varkens, die vrijdag in 's- Hertogenboseh is gehouden, heeft de Zeeuwse inzending een goede indruk ge maakt op de vele belangstellenden uit binnen- en buitenland. Vooral met de rammen kwamen de Zeeuwse inzenders goed voor de dag, ook landelijk. De ram van de heren P. J. Risseeuw uit Breskens en I. J. Risseeuw uit Oostburg kreeg een eerste prijs en was de besle ■nding uit Zeeland. De individuele keuringsuitslagen luiden voorts: Een eerste prijs voor de ram van J. J. A. v. d. Velde uit Nieuwer- kerk en de ram van R. C. Jansen uit Waterlandkerkje en I. J. Risseeuw uit Oostburg. Een tweede prijs ging naar de ram van C. J. Zoeter uit Ouwerkerk en J. C. J. v. d. Velde Uit Kamperland, alsmede naar de ram van I. J. Risseeuw uit Oostburg en R. C. Jansen uit Water landkerkje. De ooi met 1 ramlam en 1 ooilam van de heer R. C. Jansen uit In deze republiek werd dc nieuwe eco nomische opbouw ter hand genomen via meerjarenplannen. Heel geleidelijk heeft men landbouwcommunes laten ontstaan. Spreker kreek de indruk, dat de mechanisatie van de landbouw nog niet ver is voortgeschreden. De pro- duktie is wel opgevoerd, maar de hoofd taak van de landbouwende bevolking is op dit ogenblik: het verdienen van de investeringen voor het stichten van een machtige industrie. Het stedelijk patroon is geheel anders dan dat van het platteland, het is het patroon van de intellectuelen. De heer Hupkes wees er op, dat de Chinese communisten bij de industrialisering evenals brj de landbouwhervorming uiterst voorzichtig tewerk zijn ge gaan. Zij maakten gebruik van de reeds aanwezige niet-communistische krachten. Het industrieel bezit werd niet ineenb geconfisceerd en vaak werden vroegere eigenaren benoemd tot direc teuren van het genationaliseerde bedrij ven. Het spoorwegverkeer in China is goed georganiseerd. Het grensverkeer met Hongkong is bepaald druk. Opval- „VAN EEN BARAK NAAR EEN PALEISJE" Een niet alledaagse opening in St.- Maartensdijk: burgemeester Bou- wense werpt goudvissen in het wa- Burgemeester D. C'. Bouwense van Sint-Maartensdijk heeft vrijdag middag tien goudvisjes uitgegooid in de vijver met fontein vlak voor het nieuw gebouwde atelier van de dameseonfectiefabriek „Elvi na" op het industrieterrein in de voormalige „Pluimpot". Toen hij met bloemen versierde emmer tje had leeggegoten, was het; >j smaakvol opgezette, nieuwe ge- S bouw officieel geopend. Alle 35 I meisjes, die er werken, de Amster- jdamse en de Thoolse directie van de N.V. Eling Visser, het gemeen tebestuur en een grote groep geno digden verzamelden zich rond de keurig aangelegde vijver op het moment dat de burgemeester klaar stond om deze met. de eerste vis te bevolken. Even tevoren, in een korte toespraak, had de eerste burger van Tholens industriekern de gulden toekomst van de vijver vergeleken met de gulden toe komst van het bedrijf. „Elvina" is al een oude bekende Sint-Maartensdijk. Vijf jaar geleden vestigde na" verhuisde naar een houten nood- school, die aanvankelijk op het Kerk plein stond, maar later werd overge plaatst naar het industrieterrein. Naar mate de produktie toenam en het per soneel uitbreidde werd de jas voor het bedrijf steeds krapper en minder flat teus. Daarom heeft de directie van Eling Visser ten slotte flink vaart gezet ach ter nieuwbouwolannen. Architect H. Weertman uit Goes werkte deze uit en begin dit jaar kwam er zicht in de bouw De directeur van het bedrijf te Amsterdam, de heer K. Drost, haalde de recente historie in een toespraak voor de officiële opening nog even op. Hij roemde de goede samenwerking met allen, die zich voor deze nieuwbouw De tentoonstelling van varkens en schapen in 's-Hertogenbosch trok veel belangstelling uit binnen- en buitenland. Waterlandkerkje kreeg een eerste prijs. In deze categorie kreeg de ooi van J. Buteijn uit Aardenburg een derde prijs. In de categorie ooien met 2 ooilamme ren kreeg de ooi van R. C. Jansen uit Waterlandkerkje een tweede prijs Het viertal ooien van C. J. Zoeter uit Ou werkerk kreeg in combinatie een tweede prijs. Het drietal ramlammeren van één vaderdier, een inzending vain P. 'J. Ris seeuw uit Breskens, kreeg in combi natie een derde prijs. Het drietal ooien van C. J. Zoeter uit Ouwerkerk kreeg een tweede prijs, het drietal van P. J. Risseeuw uit Breskens kreeg een derde prijs. Het viertal ooilammeren van J. L. de Jager-de Vlieger uit Biezelinge, kreeg een tweede prijs. Varkens JU de produktie achter de machi nes. Maar Sint-Maartensdijk ging zijn nen voor restauratie van het stadhuis zo afstemmen, dat de voormalige kli terschool erin werd opgenomen. „Elvi- Verschil op 6 mei 1959, vestigde dc Am- i teraam se confectiefabriek een doch-1 hebben ingezet. Voor de burgemeester teronderneming in de Thoolse smai-!cn. de architect zette hij de dankbaar- stad. Maar tof gisteren is het steeds heid van het bedrijf zelfs om in een „improviseren" geweest met de be-1 geschenk, drijfsruïmte. Eerst in een oude kleu-! terschool op de Markt. Daar lava-1 de Thoolse meisjes bij de start' Het verschil tussen de versleten barak en de nieuwe fabriek zal vooral iedere dag duidelijk zijn voor wie er moet werken. Voor de 35 modinettes, die in de nieuwe atelierhal achter de machines, in de afdeling afwerking, in de sectie speciaal-machines en in do strijkerij cn controlea.fdellng een produktie van ge middeld 1500 japonen en deux-piêces per week halen. Daarom was het beslist niet over dreven bedoeld toen de tochntsch- directeur, de heer D. van Weezei bij de begroeting van de gasten zei: „We kunnen onmogelijk praten van een fabriek. We openen een paleisje In dc categorie Nederlandse land- varkens kreeg de beer Camiel van R. C. Jansen uit Waterlandkerkje een tweede prijs, en de beer Rudi van P. Th. de Caluwé uit Koewacht een derde prijs. De beste Zeeuwse zeug was „Oldlen" van J. de Bruine uit St.-Laurens. Ook de zeug Laura van C. A. M. van Gastel uit Overslag kreeg een eerste prijs. Tweede prij zen waren voor de zeugen Adeel en Agnes van G. Noorthoek uit An na Jacobapoider en voor Corona van J. v. d. Hoek uit Ellemeet. Derde prijzen gingen naar de zeugen Bar bara en Harrys van P. Lous uit Oost- kapelle. Josephine van J. Segers uit Clinge cn Asta van Zuidvliet van J. Hermans uit Souburg. Van de Nederlandse piétra in varkens kreeg de beer Julien van P. J. den Ha mer uit Axel een derde prijs. Van de zelfde eigenaar behaalde de zeug Leo nora een tweede prijs. Ook de zeug Ju dith van A. K. Scheele uit Boschka- pello kreeg een tweede prijs. H. P. J. de Nijs uit Tcrneuzen behaalde met zijn zeug Elza een tweede prijs en met Ju lienne een derde prijs. De genodigden van de nieuwe industrie op het „Pluimpot-terrein" van Sint- Maartensdijk hadden zich bij het begin van de korte plechtigheid cn later bij de receptie in de modern, in frisse kleu- Daar constateerde burgemeester Bou se dan ook: „Het zal hier goed toeven zijn voor de bloem van Tholen. Eling Visser heeft er mede voor ge zorgd. dat Sint-Maartensdijk een geva rieerde staalkaart van bedrijven heeft gekregen. Eigenlijk moeten we zeggen: Elvina heeft meegeholpen, heeft een duwtje in de goede richting gegeven naar de status van industriekern voor Sint-Maartensdijk Zonder dat het be drijf er direct va.n kon profiteren We kennen uw bedrijf al uit een tijd dat de ontwikkeling hier nog op g.ing moest komen, dat er nog geen industrieterrein was. Het liep allemaal prachtig in uw onderneming, we hebben voorbeeldige buren aan U gehad", aldus de burge meester, redenerend vanuit het stad huis-voor-de-restauratie. Burgemeester Bouwense noemde de confoctiefabrikan- ten „oude vrienden, een waardevol be zit". j Hij ertuigcl, dat het bedrijf Tijdens de vrijdag in Middelburg ge houden lunchbljeeh komst van het De partement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft voor zitter D. E. P. Hoegen enkele medede lingen gedaan over het winterprogram ma. Minister Van Aartsen van verkeer cn waterstaat zal in de tweede helft gadering zullen nog nader worden vast gesteld. Voor de bijeenkomst van 11 de cember in Middelburg is uitgenodigd de heer H. A. A. Cornells, ere-gouverneur- gcneraal van het voormalige Belgische Congo, die een inleiding houdt over het onderwerp: „Dc ontwikkeling langs het Belgisch gedeelte van het kanaal Ter- neuzen-Gent". In januari 1965 is er een bijeenkomst van het departement in Middelburg, waarop drs. J. de Vries, president-direc teur van dc Verenigde Bedrijven Bre- dero, zal spreken over het bouwbeleid. Voorts heeft het bestuur van het de partement plannen om een middag te wijden aan de problematiek rond, en de mogelijkheden van een vaste oeverver binding onder of over de Westerschelde. Hiervoor zal een aantal deskundigen worden uitgenodigd. NAJAARSVERGADERING ZEEUWSE PLATTELANDSVROUWEN s. spyt heeft van "z(jn vestiging in hou,dt haar provinciale najaarsyerga- 1 Sint-Maartensdijk. Vanzelfsprekend kon dering donderdag 22 oktober in het hij het niet laten nogmaals de spyt van [dorpshuis „Luctor et Emergo" te Rii- j de gemeente uit te drukken over het 'and Bath. Na afloop van het huishou- I wegvallen in de toekomst van de indus-1 (lelijk gedeelte, dat in de ochtenduren triefaeillieiten aan Sint-Maartensdijk.1 afgewerkt wordt, behandelt de heer H. „Maar we hebben nog even respijt. We'Wielek uit Amsterdam het onder- zullen ons best doen die. lijd zo goed I werp: ,,De l'ilm in deze tijd". Zijn le- I mogelijk te benutten". zing zal door een film gevolgd worden. dere keer als er een trouwlustig paartje voor hem verschijnt, moet hij zijn excuses maken voor de zeer bescheiden ontvangst van de fami- lie. Want ook de huwelijken worden in de krappe burgemeesterskamer voltrokken. In de groene barak, onder aan de zeedijk, huist de burgemeester en de afdeling financiën van de secre tarie. Een dikke honderd meter verderop zetelt de secretaris met zijn staf. ..Die splitsing van het gemeentelijk apparaat is op zich zelf al een handicap. En zeker is dat het geval voor een nieuw ge formeerde gemeente, waar perso neel van verschillende voormalige secretarieën is samengebracht." Voor het bevorderen van een goede teamgeest onder het personeel acht burgemeester Francke het nieuwe raadhuis van groot belang. De huisvesting van Middenschou- wens bestuursaparaat zal nog een korte periode primitief zijn. Begin volgend jaar zal het nieuwe raad huis er kant en klaar staan: voor de raad, de burgemeester en zijn ambtenaren zal herindeling op het vlak van de eigen outillage dan pas iets anders worden dan improvise ren. Er zijn nog meer raadhuisplanncn in de heringedeelde gemeenten op Schouwen-Duiveland. Maar die zijn eigenlijk nog geen van alle verder dan het papier. Westerschouwen heeft de zaken op dit stuk bijna „rond". Het huidige veel te krappe raadhuis in Haam stede zal worden gesloopt en op de zelfde plaats zal een nieuw, in de omringende bebouwing passend complex worden opgetrokken, dat ook nog grond van de naastliggen de panden zal beslaan. Bouwteke ningen hebben de eerste fiatten al gekregen, maar het wachten is nog op de nodige goedkeuringen. Ook Westerschouwen huisvest zijn ge meentelijke diensten op het ogen blik nog op twee plaatsen. Ook het raadhuis van de voormalige ge meente Renesse wordt nog ge bruikt. In Duiveland zit er weinig schot ïl de raadhuisplannen. In Oosterland heeft het gemeentelijk apparaat onderdak in een comfortabel ge meentehuis. Maar de raad van de gemeente Duiveland heeft beslist, dat het bestuurscentrum niet het dorp Oosterland, maar het dorp Nieuwerkerk moet zijn. De conse quentie: verbouwplannen maken voor Nieuwerkerks vroegere raad huis. Dat is gebeurd. Al geruime tyd terug. Maar aan uitvoering is men nog steeds niet toe. In het nieuwe Brouwershaven lig gen de zaken nog veel gecompli ceerder. Het monumentale stad huis aan het Havenplein in de Smalstad moet worden gerestau reerd. Maar naar de laatste ont wikkelingen zou het geen bestem ming meer krijgen als huisvesting voor het gemeentelijk apparaat. Met een kleine meerderheid heeft de raad uitgemaakt, dat er in het dorp Noordgouwe een nieuw, mo dern raadhuis neergezet moest worden. Drie ton zou het moeten kosten. Dat werd het provinciaal be stuur te kortig: in Brouwersha ven een gebouw zonder bestem ming restaureren en in Noord- gouwe nieuwbouw plegen. Het mag niet doorgaan. Een half jaar terug kwamen de zaken er voor te staan. Sindsdien heeft Brouwershaven nog geen nadere raadhuisplannen geproduceerd. En ondertussen bivakkeert men tijdelijk in Dreischor. Op twee plaatsen. Afscheid van commies Herrebout in raad van Hoofdplaat In de raadsvergadering van de gemeen te Hoofdplaat hebben b. en w. en de raadsleden vrijdagavond afscheid ge nomen van de heer D. Herrebout, com mies ter secretarie, die per 1 oktober secretaris-ontvanger wordt van de ge meente Retranchement, Burgemeester J. F. C. Temmerman sprak namens de gemeente een dankwoord Lot de schel dende ambtenaar". De heer Herrebout heeft zich tijdens zijn tien jaar trouwe dienst steeds een goed ambtenaar be toond, die algemeen vertrouwen genoot", aldus de burgemeester. Als bewijs van dank bood hij de heer Herrebout een schrijfset aan. Secretaris M. G. J Wijf fels zei het vertrek van de heer Herre bout te betreuren, maar hij wenste hem geluk met zijn promotie naar Retran chement. Hij dankte de heer Herrebout voor de prettige samenwerking en wenste hem een succesvolle loopbaan toe. Aan de rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het examen Frans m.o.-B, mej. A. L. Cruson, Breskens. OPKLARINGEN. Aanvankelijk plaatselijk een bui. Tot matig tot krachtig toenemende wind, draaiend naar west tot noordwest. Be langrijk koeler, vooral in het binnen land. ZON EN MAAN 13 september Zon op 06.11 onder 19.00 Maan op 14.19 onder 22,21 leptember Zon op 06.12 onder 18.57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2