Technische Hogeschool Twente: boeiend experiment Rentespaarbrieven BNG 1964 Op „Drienerlo" is alles anders Integratie groot geschreven NIEUWS UIT DE KERKEN „GROOTSTE VRAAG NAAR KLEDING BIJ VROUWEN TUSSEN 15 EN 30" B0uK- Speldjes Hedenavond MOSSELMAALTUD Autobezitters, Wedstrijd bloemschikken. SIEBAU LILIBOX „FINATA" FINATA N.V. AUTOPLAN A.M.Z., B 0 H A N PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ma ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1964 (Van een onzer redacteuren) De Twentse T.H. is gevestigd op een landgoed, dat heeft toe behoord aan de maecenas van de vroegere N.S.B. Drieneloo behoorde tot de uitgebreide bezittingen van de nationaal-so- cialistische filantroop mr. G. A. Lasonder uit Enschede. Deze multi-miljonair stierf enkele maanden voor de bevrijding. Zijn Duitse vrouw keerde vervolgens „Heim ins Reich". Direct na de oorlog werd beslag gelegd op het vermogen van de overleden „weldoener". Een justitieel onderzoek werd ge last, waarna bleek dat de voortvluchtige echtgenote enig en universeel erfgename was. Haar claims om iets van de bezit tingen terug te krijgen indertijd werden afgewezen. De zaak kwam namelijk in behandeling bij een tribunaal te Enschede. Begin 1947 besliste dit college dat hier sprake was van een „vijandelijk vermogen", dat diende te worden verbeurd ver klaard. Dit blijkt uit de archieven van het rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie in Amsterdam. Aldus kreeg de staat der Nederlanden de beschikking over o.m. landgoed Drieneloo. De gemeente Enschede kreeg het in eigendom. Voor de symbolische prijs van 1,werden later de gronden „doorverkocht" aan de stichting Twentse T.H. I produktie door nieuwe en meer ratio nele werkmethoden en vakkundige op leiding van personeel zag hij als be langrijke voorwaarden om de invoergolf te beperken. Het door de werkgroep Van Tijen-Boom-Posno ontworpen eerste grote gebouw op de campus van de T.H.T.: het B.B.-beheer en bestuurgebouwen. Voorlopig is dit het hoofdgebouw. Dit vertelde de heer F. Horsman, alge meen secretaris van de Nederlandse EEconomlsche Vereniging voor de Con- fectie-lndustrle tijdens de traditionele persvoorlichtingsdag van de Vereniging Amsterdam Fashion Week in het I.C.C.- paviljoen te Amsterdam. Voor de Ne derlandse damesbovenkledingindustrie is het daarom zaak de in de komende jaren optredende verschuivingen in de leeftijdsgroepen scherp te onderkennen en haar aandacht op de juiste wijze over deze groepen te verdelen. Hoge import Op „Drienerlo" is alles anders: er werd en wordt anders ge bouwd, er wordt anders geleefd, er wordt ook anders gedacht. Een plotselinge confrontatie met de derde T.H., de Techni sche Hogeschool Twente op het voormalige landgoed „Driener lo" bij Enschede, die maandag door koningin Juliana wordt ge opend, levert een zodanige veel heid aan gegevens, aan ideeën, aan gedachten en filosofieën en aan uitermate boeiende visuele indrukken op, dat een keuze bij zonder moeilijk is. Die keuze is vooral moeilijk, omdat het woord „integratie", waarvan de rector-magnificus van de t.h.t., prof. dr. G. Berkhoff, nu wel mag zeggen, dat liy het bij voorkeur niet gebruikt, hier toch wel heel groot geschreven wordt. Het vele nieuwe op „Driener lo" en het oude vormen inderdaad een zodanig geïntegreerd geheel, dat het bijzonder moeilijk is en bo vendien ook een scheef beeld zou geven er zomaar één facet uit te lichten. Naast „Drienerlo" en T-H.T. heeft deze derde Ui. nog een andere bena ming: campushogeschool. En dan Nederlands-Latijns uitgesproken als „kampus" voor „veld" en vooral niet als „kempus", zoals de Amerikanen dat doen voor hun hogescholen. Want ofschoon de campusgedachte, de sa mensmelting van het wonen, leven en werken der studenten, misschien op de Amerikaanse organisatie is ge- ent, zijn de verschillen te groot om zelf maar in de naam een navolging van het Amerikaanse systeem te suggereren. Voor de opzet als campushogeschool waren twee steekhoudende motieven. Het eerste was, dat toen eenmaal vaststond, dat ér in het oosten van het land een derde t.h. moest komen, geen enkele universitaire traditie be- men zich tevens realiseerde, dat daar stond, dat geen oude steden de ba kermat van een studentengemeen schap zouden kunnen zijn en dat de studentenhuisvesting een onoplos baar probleem zou vormen. Voorts, dat de faciliteiten, zoals lokalen voor het gezelligheidsleven, sportvelden en andere noodzakelijke accommoda ties, die in de traditionele hoger-on- derwijscentra van lieverlee gegroeid waren, hier niet zomaar uit de grond konden worden gestampt. En boven dien nog. dat de verbindingen in de ongeveer oostelijk Gelderland. Over ijssel en zuidelijk Drente omvattende „actieradius" van de nieuwe t.h. zo danig (lees: zo slecht) waren, dat het spoor- of busstudentschap wel heel zwaar zou drukken op zowel studie als studentenleven. Weinig persoonlijkheid Het andere belangrijke motief was: hier kunnen wij, gegeven de fysieke noodzaak om zelf als hogeschool, de huisvesting te verzorgen, een aantal gedachten in praktijk brengen, die in de naoorlogse jaren gegroeid zjjn rond het studeren, de studie en hot, student-zijn. In andere woorden staat het in de campusgids, die dit jaar voor het eerst is uitgereikt aan de 200 jonge studiosi, die op 1 septem ber „Drienerlo" gingen bevolken: „Kennis en kunde kunnen slechts in een wijde horizon fungeren. Academische vorming is meer dan het aanleren van een weten schappelijke denkmethode. ..Wel knap, maarte weinig persoonlijk heid, is de veelgehoorde klacht van het bedrijfsleven. Het gaat niet om intellectuele ontwikkeling alleen, maar om totale menswor ding. Uit deze overweging is de campusgedachte geboren". Behalve de verplichting voor de stu denten om de eerste twee jaar op de campus te wonen, is er heel weinig, dat hem in zijn vrijheid beperkt. Maar wel is er heel veel, dat hem het studeren vergemakkelijkt. HU heeft huisvesting, hij heeft een war me maaltijd, hij kan zonder veel tijd verlies, sport beoefenen, hij heeft zijn sociëteit, hjj kan net zoveel bezoek ontvangen als hij wil er zijn zelfs logeerkamers en slechts als zijn vrijheid tot excessen zou leiden, is ingrijpen mogelijk. En dat ingrijpen zal dan toch in de eerste plaats ge schieden door de studenten zelf. in hun eigen besloten woongemeen schap. Hoe de student zijn eigen le ven wil inrichten is iets. dat hij zelf in handen heeft. Er is sléchts één be perking en die geldt voor elke sa menleving in de campusgids als volgt omschreven: „Iedere vrijheid van handelen wordt beperkt door de heersende zeden en gewoonten van de samenleving, waarvan hij, (de student) deel uit maakt. Wenst hij zich daaraan niet te storen, dan moet hij zich niet ver wonderen, wanneer die samenleving hem dadelijk of op den duur uit stoot. Een student, die de opvatting van de anderen niet weet de eerbie digen en de naam van de hogeschool in opspraak brengt, maakt zich schuldig aan een tuchtrechtelijk ver grijp"- Niets exclusiefs Voor één ding is er geen mogelijkheid namelijk voor het ontstaan van exclusieve „kroegen". De T.H.T. heeft nog geen studentenkorps en geen (confessionele) studentenver enigingen. Misschien zullen zij ont staan en daar heeft dan niemand bezwaar tegen maar.... die ver enigingen zullen hun bijeenkomsten alieen kunnen houden in de ter be schikking gestelde gezelligheidsge bouwen i.e. het restaurant met bij gebouwen, de grillige, aantrekkelijke schepping van architect P. Blom, die hij entte op de vorm van een oude Twentse boerderij. Op de campus is. letterlyk en figuurlijk, geen enkele gesloten deur. Deze „vrijheid in gebondenheid", om een oud cliché te gebruiken, komt ook tot uiting in de plattegrond van het terrein. ..Drienerlo" was voor de helft een park, voor de helft land bouwgrond afgewisseld door bosjes. In het park is voornamelijk het woongedeelte gelegd. Voorlopig zijn dit zeven studentenflats, prachtig gelegen tussen de oude bomen en grasvelden, die voor een deel later bebouwd zullen worden met wonin gen, voor een deel als sportvelden zullen worden gebruikt. Op het wat zakelijker deel van het terrein ko men de afdelingsgebouwen van de t.h. Drie practicumhallen zijn daar van klaar. Centraal gelegen bij de ingang is het gebouw beheer en be stuur met aangrenzend een aantal collegezalen. Het klinkt nuchter. Dat is de opzet natuurlijk ook wel, maar de reali satie voorzover klaar is land schappelijk en architectonisch uiter mate fascinerend en estetisch bewon derenswaardig opgelost. Een aantal architecten heeft en dat is een der vele unica van dit project de vrije hand gekregen om ook bouw kundig te experimenteren in dit on derwijsexperiment. Het was een ar chitectendorado. Zo is er een blok studentenkamers in aanbouw, waar de architect de behuizing groepeerde rond patio's, waarin hij de bomen liet staan. Het restaurant is ccn an der voorbeeld van de vrijheid, die een architect kreeg, de personeelskanti- ne en de sporthal eveneens. Functio naliteit gaat hier duidelijk gepaard aan een sterk streven naar het scheppen van sfeer, noodzakelijk, omdat de gebruiker en bewoner zelf geen keuze kan maken. En wat dat betreft hebben de architecten, on danks het feit, dat er goedkoper per .kubiek" werd gebouwd dan in de woningbouwsector, er heel wat meer van gemaakt, dan gewoonlijk gebo den wordt aan een willekeurige be woner, die óók geen keus heeft. Zware studie Intussen moet en dat vormt ook onderdeel van dit geïntegreerde ge heel deze t.h. ook de student ver overen. De docenten en de weten schappelijke staf, samen met de campu3raad, die wordt voorgezeten door de campusdecaan (een der hoogleraren), dienen zich ook te be zinnen op hun plaats in deze gemeen schap en de wellicht noodzakelijke modificaties in hun wijze van doce ren. Officieel komt dit ook al tot uiting in de onderwijsopzet van de T.H.T. Er zijn vier afdelingen: werktuig bouwkunde, elektrotechniek en che mische technologie en daarnaast al gemene wetenschappenmaatschap pijleer). In deze laatste afdeling moet door alle studenten gestudeerd worden. Er is meer ruimte dan el ders ingeruimd voor zogenaamde werkcolleges, sterk passend in de sfeer van een groter contact tussen de studenten onderling en van de studenten met de wetenschappelijke staf. De studie zal zwaar zijn In Twente, de vakanties zijn nauwelijks langer dan b(j het v.li.m.o., maar anderzyds: door de concentraties van wonen, werken en ontspanning op één ter rein gaat veel minder kostbare tyd verloren dan elders het geval Is. Ten slotte is voor de T.H.T. ook nieuw de mogeiykheid tot het afronden van de studie met een baccalaureaat drieëneenhalf jaar. Er is nog een belangrijk probleem dat op het ogenblik de aandacht van de Nederlandse damesconfectie-ln- dustrie eist en dat is de balans van de in- en uitvoer der confectiekle- ding. De import is sterk gestegen o.m. ten gevolge van de grotere vraag naar confectiekleding in het kader van de ruimere bestedlngsmo- geiykheden. Een vraag die door de Nederlandse produktie niet voldoen de kon worden opgevangen. Boven dien is de Nederlander, zo stelde de heer Horsman, wat men noemt over-import-minded" ondanks het feit dat het buitenland kwaliteit en prys van de Nederlandse kleding zeer gunstig beoordeelt. AI deze factoren maken het nodig dat de Nederlandse damesconfectie-indus- trie haar produkten intensief biyft pro pageren in de Euromarktlanden. „Doen we het nu niet, dan zullen we binnen enkele jaren onze kansen aan een an der verspeeld hebben", zo waarschuwde de heer Horsman. Vergroting van Ds. J. C. Neeleman 40 jaar predikant Maandag 14 september a.s. zal het veer tig jaar zijn geleden, dat ds. J. C. Nee leman uit Rotterdam-Overschle werd bevestigd als predikant in de Neder landse Hervormde Kerk. Na eerst vier maanden te Uithuizen werkzaam te zjjn geweest als hulppredi ker werd hjj op 14 september 1924 be vestigd als predikant van de hervormde femeente Eikerzee. Daarna stond de ju- llaris verder o.a. nog te Krabbendijke van 1927 tot 1929. Vorig jaar werd hjj te Zuiderdorp op vijfenzestigjarige leef tijd emeritaat verleend. Na zqn emeri taat vestigde hij zich metterwoon te Rotterdam-Overschle. „Pax Christi"-congres vraagt onmiddellijk eind bewapeningswedloop De oncontroleerbare gevolgen van het gebruik der moderne vernietigingswa pens vereisen achtereenvolgens de on middellijke beëindiging van de bewape- nigswedloop, de geleideiyke verminde ring in de bewapening en het verbod van de nueciaire bacteriologische chemische wapens, ten einde te geraken tot een algemene gelijktydige en gecon troleerde ontwapening. Aldus luidt een van de conclusies van de in Den Bosch gehouden bijeenkomst van de internationale katholieke vredesbe weging „Pax Chrlsti", die werd bijge woond door mensen van 20 nationali teiten en die werd geleid door kardinaal Fel tin, van Parijs, verdere conclusies op deze bijeenkomst waren, dat een wereld, waarin zelfvernietiging en vernietiging op een noodlottige wijze met elkaar zijn verbonden, nieuwe kansen biedt en nieu we perspectieven opent voor het ontwa- penfngsstreven. De beweging is daarom van mening, dat een algemene ontwa pening een alles overheersende en vol strekt reële doelstelling is. In onze tyd zijn de vraagstukken van oorlog er vrede, evenals de vraagstukken van ont wikkeling en welvaart, van een mondi ale dimensie geworden, die slechts kun nen worden opgelost door een gezagsor gaan met geleidelijk groter wordende bevoegdheden en voorzien van daaraan aangepaste doeltreffende middelen. Het is van belang, de openbare mening in deze richting te beïnvloeden en ieder na tionalisme te bestreden dat een derge lijke ontwikkeling belemmert en de vol keren blind maakt voor de eisen van de universele, algemene welvaart, aldus „Pax Christi". Naar buitenland FASHIONWEEK AMSTERDAM CONFECTIEPROBLEEM NEDERLANDSE IS TE VEEL „IMPORTMINDED" (Van onze medewerkster). In het huidige Nederlandse beste dingspatroon is bij de vrouwelijke bevolkingsgroep tussen 15 en 30 jaar de vraag naar kleding zeer groot. Bovendien hecht deze groep de meeste waarde aan de modi- sche vormgeving der produkten op dit gebied en als het om de ver breiding van de modeverschijnse len in Nederland gaat zijn deze jongere leeftijdsgroepen dan ook toonaangevend. Wat de exportbevordering betreft: de Amsterdam Fashion Week (voorheen een stichting, sedert enige tijd een ver eniging) houdt zich nog altijd yverlg bezig met het ontdeken van nieuwe mo gelijkheden voor de Nederlandse dames bovenkledingindustrie in het buitenland. Men haalde vroeger de buitenlandse in kopers naar Amsterdam, in de laatste jaren ging de Fashion Week met haar presentaties naar het buitenland toe. Dit najaar gaat men het proberen met een zo rechtstreeks mogelijke voorlich ting aan buitenlandse publiciteitsmedia. Begin oktober komen daartoe vertegen woordigers van de Duitse vak- en mode- pers naar Nederland, terwyl de buiten landse inkopers worden verwacht op de Fashion Weck. die van 26 tot 31 okto ber in Amsterdam wordt gehouden. Bo vendien zal de Nederlandse damescon- fcctic deelnemen aan de vakbeurs „Prét a porter" die in november In Pa- rys wordt gehouden. Eens per maand kip op menu van militairen (Van onze Haagse redactie). De eerstkomende drie maanden zal de Nederlandse soldaat kippebout on zijn menu vinden, al zal dat voorlopig slecht» eenmaal in de vier weken zyn. Dit wel kome Initiatief heeft twee achtergron den: de intendance zocht al een geruime tyd naar een wijze om het militaire me nu aantrekkelijker te maken: dit kon nu gebeuren omdat het gebruikelijke rund en varkensvlees duurder en de kip goed koper is geworden. Vooralsnog worden de resultaten van de proef afgewacht, daarna zal beslist worden of het leger vaker een kwart kip (200 gram) voor gezet zal krygen. De huidige hoeveelheid kip is onder hands van een leverancier in Boxmeer Eekocht. maar als de proef slaagt zal op e gebruikelijke wijze een inschrijving worden gehouden. De marine heeft de kip al per 1 juli il. op de vocdingslijst staan, maar daar houdt men zich liever aan een halve kip per man. Zo mogelijk bij de gebruikelijke nasi goreng van woensdag. Op de overige dagen wordt dan weef wat op de andere rantsoenen bezuinigd. Filmprijzen in Venetië Op het filmfestival van Venetië is de Gouden Beer, de hoofdprijs, toegekend aan „De rode woestijn", de eerste kleu renfilm van de Italiaanse regisseur Mi chelangelo Antonioni. De Volpi-beker voor de beste vrouwelij ke hoofdrol ging naar de Zweedse ac trice Harriet Andersson in „At al ska." van de Zweed Jorn Donner. De Volpi- beker voor de beste mannelijke hoold- rol werd toegekend aan de Engelse spe ler Tom Courtenay in „Voor koning en vaderland" van de Brit Joseph Losey. De Franse film „La vie en l'envers" van Alain Jessua werd bekroond als het bes te eerste werk. De speciale prijs van de jury ging naar „Het evangelie volgens Matt he üs" van de Italiaanse Marxisti sche schrijver-cineast Pier Paolo Pasoll- ni. die ook al de prijs van het interna tionale rooms-katholieke filmbureau had gekregen. Ook de film „Hamlet" van ae Rus Gregory Kozinstsew kreeg een speciale prijs van de jury. Kerkelijke mutaties Aangenomen r.aar Emmercompascum: H. H. van der Neut te Lemclerveld. Aangenomen naar Apeldoorn (vac. wij len J. de Vries): dr. W. Bloemendaal te Winterswijk. Bedankt voor St.-Annaland: W. van Tuyl te Ryssen. Enige en algemene kennisgeving. NEL DE WAARD I ANTONIO DE ANDRADE geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk. Het burgerlijk huwelijk zal met volmacht worden vol trokken op woensdag 16 september 1964 te 15 uur ten stadhuize. Het kerkelijk huweUjk zal te Curasao gesloten wor den. Receptie van 16.0017.00 uur in het Strandhotel. Vlisslngen, Sottegemstraat 46. Curasao, Suffisantdorp, Sportlaan 3. Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons geacht mede bestuurslid, de heer O. DE KONING, Zijn nagedachtenis zal by ons in ere blijven. Het bestuur van de stichting Bejaarden centrum Middelburg L. Meijers, voorz. G. K. Hesselink- Mondria, secretaresse. 11 september 1964. Hiermede betuigen wy, ook namens onze kinderen, onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstel ling bij de viering van onze 45-jarige echtvereniging. N. Tramper. A. P. Tramper- Cornelisse. St.-Laurens, Noordweg 272. GESLOTEN WEGENS VAKANTIE van maandag 14-9 t.m. 21-9 Lunchroom Atlanta Hiermede vervullen wij de droeve plicht U mee te delen, dat het God behaagd heeft, na een geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze lieve vrouw en zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder, DINGENA CHRISTIANA COMMEE, echtgenote van P. Sinke, in de ouderdom van 75 jaar. Kruiningen, 10 september 1964. Oude Plein 8. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 14 september om 12.30 uur op de alge mene begraafplaats te Kruiningen, vertrek vanuit het jeugd ge bouw van de gerefor meerde kerk. Wij zeggen hartelijk dank voor het medeleven, ons betoond na het overlijden van onze geliefde oom en huisgenoot. JACOBUS LANGEBEKE. Fam. Langebeke en Den Herder en verdere familie. De Waranda, Heinkenszand september 1964. WEGENS VAKANTIE GESLOTEN an 14 t.m. 25 september. Zaterdag 26 september geopend. WESTKAPELLE Zuidstraat 66, telefoon 01187 - 284. Enige en algemene kennisgeving. Heden ontsliep, zacht en kalm, na een kort gedragen ïyden, onze lieve moeder, groot moeder en tante CORNELIA HOOZE, geb. Vogel, op de leeftijd van 86 jaar. 's-Gravenhage: J. M. de Zeeuw- Huibregtsen N. de Zeeuw Rotterdam H. A. N. de Zeeuw 's-Gravenhage: J. de Zeeuw H. de Zeeuw- Huizenga J. M. de Zeeuw Middelburg: Fam. L. Vogel Amsterdam: W. F. Oltman Vlissingen, 10 sept. '64 Verkuyl Quakkelaarstraat 7. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 14 sept. a.s. Vertrek Verk. Quakke laarstraat 7. des na middags 1 uur. Geen bloemen. Liever geen bezoek. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons beloond na het overlijden van onze in nig geliefde zoon, man, va der en behuwdvader, de heer PIETER CORNELIS VISSER, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam. C. C. Visser - Mabilot. Middelburg, sept. 1964. lijders (siers) de franse vinding zonder veer en kussen doet »lnd« 1953 In Nederland aan duiienden van Uw landgenoten hun breuk en hun breukband vergeten. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze broer en zwager, de heer PIETER CORNELIS VISSER, betuigen wij onze hartelijke dank. wyire (Limburg): J. Visser. Th. Visser-v. d. Post. Mulderberg: F. Dingemanse. C. Dlngemanse- Visser. Rotterdam: H. Moenen. J. Moenen-Visscr. Vlissingen: C. Verschoor. R. Verschoor-Visser, i Middelburg, september 196 I Middelburg, sept 1964 Nu ook vorkligboor In ultra lichte, snel waibare uitvoering Myotonic. Stabil gordels voor steun bl| zwaarlijvigheid. U kunt op Uw beurt deze oppa- rofen kosteloos proberen bi| de deskundige van INSTITUT HERNIAIRE DE LYON, die zitting zal houden te: MIDDELBURG„Focus". Nieuwe Burg 9, woensd. 16 sept. 14-16 u. GOES „Fo cus", Grote Markt/Opril, woensd. 16 sept. 10.30-12.30 u, TERNEUZEN Drog. Dingemanse, Axelsestr. 3, donderd. 17 sept. 10-12 u. OOSTBURG Drog. Huis man, Raadhuisplein 11, don derd. 17 sept. 13.30-15.30 u. BERGEN OP ZOOM: Drog. Besling, Fortuinstr. 12, za- terd. 19 sept. 10-12 u. In lichtingen I.H.L., Postbus 89, Heemstede. in 5 modellen, zie raambiljetten GOESE MIDDENSTAND CENTRALE. Voor elke 100,welke U thans belegt in Rentespaar brieven 1964 van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten ontvangt U na 7 jaar en 7 maanden 150,terug. In totaal wordt voor 25.000.000,van deze Rentespaar brieven uitgegeven en wel in stukken van 500,en van 100,— aan toonder. Tot woensdag 16 september 1964 - 4 uur - kunt U zich als gegadigde voor deze Rentespaarbrieven opgeven bij alle bankiers en commissionairs in effecten in Nederland, waar ook alle gewenste inlichtingen zijn te verkrijgen. Toewijzing heeft spoedig na 16 september a.s. plaats. Stor ting behoort te geschieden op 15 oktober 1964. PUBLICATIE VAN DE N.V. BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN, LANGE VIJVERBERG 10, 'S-GRAVENHAGE, TELEFOON (070) 18 27 30 564ste STAATSLOTERIJ 4e kias ize iijst HOGE PRIJZEN n 30.000; ƒ200 1760 11164 13737 13920 ƒ80 5410 met PRUZEN VAN ƒ80,— 75 9160 10361 11329 13122 14122 14888 18619 18832 19336 NIETEN 2130 2167 2250 2357 2596 2844 2938 2988 3737 3866 3952 5448 5624 5653 5729 5799 li 159 6273 6116 6418 6513 6836 10345 11067 12082 12330 2539 13507 K V 9 14008 14023 16361 16418 16591 16768 i6823 16821 17 '7256 17549 19419 19562 19933 20115 -0684 2US42 21038 21/34 in GOES. Indien nog voorradig, kaarten verkrijgbaar op de Grote Markt. Gezien de grote belangstelling verzoeke vroeg tijdig (vóór acht uur) aanwezig te zijn. Maandag 14 september „TALENTENJACHT" op de Grote Markt, aanvang 8 uur, bij slecht weer in de grote hal van de A.M.Z. Gastoptreden van André van Duyn en Fllomene Maglstro; verder de gehele week „inhaak- evenementen" van de Goese Middenstandscentrale. TIJDENS TENTOONSTELLING IN SCHUTTERSHOF Gratis deelname voor iedereen Aanvang dinsdagavond 7 uur (15 september). Opgave deelneemsters tot dinsdag 12 uur. Tel. 7231. Goese Middenstand Centrale of aan het Schuttershof. do oplossing voor uw stal- 1 lingsprobleem is een j Wordt als zelfbouwpakket geleverd voor slechts 1045.-. Afmetingen 5.10 x i 2.60 x 2.00 m met kantel- 1 deur. Inlichtingen: Fa. De Graaf Co., Goes, telefoon 01100-5992. Fa. van Malde- gem, Souburg, telef. 01183- 241. EEN GROTE UITGAVE DOEN? HELPT U SNEL AAN CONTANT GELD DOOR EEN LENING. Het tarief ligt ver beneden het wetteiyk toegestane. De restanlschuld bij overiyden word kwijtgescholden. Kastanjelaan 75 - Bergen op Zoom Telefoon (01640) 6392 GELD NODIG Bel nr. 0 1600-4 78 50* Afhandeling per post. Kik doel. Bijv.: U ontvangt r 988,— en betaalt terug 20 x f S0, G ELDS CHIETB ANK FISKALEEN Vccmarktstraat 14 B, BREDA HYPOTHEEKGELDEN 1053 1145 1197 1402 J768 2015 3953 3990 4550 4572 -73' 5399 7522 8297 S163 8504 862' 993b 14043 14172 1.4572 11 '57 14990 17820 18371 18460 19176 19290 Reizen zonder zorgen mei Een volledig verzorgde vakantie met eigen wagen. Vraag inlichtingen bij: Westsingel 1. GOES. tel. 7600. II U W E L IJ K Bureau DE ELF PROVINCIËN Schotersingel 87 Tel. 0200-51894 - Haarlem Detective-echtpaar De Vries bekend door radio en pers. Vrijblijvend inlichtingen in blanco couvert. beschikbaar op woonhuizen, woon/winkelhuizen en boer derijen. Inlichtingen: HYPOTHEKEN N.V. Brlgittenstraat 17. Utrecht, tel 030-23341. alsmede bij onze Inspecteur H. Fran ken. WUheJminapleln 4. Oudenbosch. tel. 01652-2234. Iedere Zeeuw leest natuurlijk de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 26