ONSTUITBARE TIEMEN GROEN BEZORGDE NEDERLAND TWEEDE REGENBOOGTRUI Ik reed zo hard ik kon" Dolgelukkige kampioen Opening haven Vlissingen-Oost moet nieuw tijdperk inluiden fonstriuta Tokio rechtstreeks op Nederlandse radio Belg Van Loo in finale geklopt Goed gekookt is half gewassen. Tóch Van Loo Snelle start Uitslagen rond regenhoogtrui „HIJ KLIMT OP ZIJN FIETS EN RIJDT" Minstens driemaal per dag in ether VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 (Van onze speciale verslaggever) Tiemen Groen uit Follega heeft zijn belofte waar gemaaktGister avond in liet Pare des Princes klonk te zijner ere plechtig het Wilhel mus en toonde hij voor het eerst zijn grote blijdschap over de wereld titel bij de amateur achtervolgers, die hij behaalde door overtuigende overwinningen op de Tsjech Daler en de Belg Van Loo. Te zijner ere zongen bijna honderd Friezen, overgekomen met een tweetal bussen, tijdens de ereronde het Friese volkslied. Ze zwaaiden met Friese vlag gen en bliezen op scheepstoeters. Ze forceerden de opgetrokken om heining en stormden de piste en het veld op. Ze ontliepen de contro leurs, dansten en juichten Het was hetzelfde beeld dat enkele dagen geleden in Salanches met Jan Janssen. Weer vreugde, weer een schit terende prestatie van een Nederlandse wielrenner. Opnieuw een be wijs hoe de wielersport in ons land aan een indrukwekkende opmars bezig is. Wat is er in liet rustige leven Tieinen Groen, ja van heel zyn fami lie, in een korte spanne tijds veel veranderd. Follega is geen onbekend plaatsje in het Friese land meer, iedere wieleren thousiast in de gehele wereld weet nu aar het ligt, ieder een kent ook de krachten van de achttienjarige Tiemen Groen, de re gelmaat waarmee hij zijn prestaties verricht. Viermaal heeft hij in Parijs gereden. Het verschil tussen zijn slechtste en beste tyd was niet gro ter dan anderhalve seconde. Tegen die regelmaat ook tijdens de ritten konden de tegenstanders niet op. In de halve finale bleek dat al. Jiri Daler de 24-jarige Tsjech, hij was zo vreselijk snel gestart. Hij had alles gegeven in die eerste ronden, toen hij even schuin opkeek naar de flitsende Advertentie De Constructa 100 Volauto- maat kóókt witte was - maar dan ook werkelijk op 100 graden Celsius, tien minuten lang. Ver dere sterke punten van de Constructa 100: extra droog- effect, geheel automatisch, élle wasprogramma's (ook voor wol) en een sterk hart voor een lang leven. Vraag nadere informatie of demonstratie bij uw Con structa handelaar of bij Con structa Nederland Voorlichtings centrum, Middenweg 233, Am sterdam, tel. 020-947484.' rode en groene lichtjes zag hij geen verschil. Nog feller bonkte hij de peda len, het hielp niet. Hijgend werd zijn adem, h(j kwam achter. „Die eerste vier ronden, daar ben ik niet bang voor, mag Tiemen achter komen, neen, tweede helft van de koers dan komt het op je ribbenkast aan" had vader Groen gezegd en opa Groen knikte goed keurend. Nee, goedmoedig nee. Voor het eerst kwamen de Friese vlaggen en toeters van de supporters voor de dag. Ze hadden de beste plaatsen op de tri bunes in het Prinsenpark en ze beproef den hun stemmen in een ouverture ge heel in Nederlandse stijl „voor Tiemen nog eenmaal troelala". Daler hoorde het niet. De Tsjech streed tevergeefs tegen de vermoeid heid, die na de vreselijk veel krach ten vergende, snelle start over zijn lichaam trok. Vijf meter verloor hij, tien, ineens waren het er veertig. Tie men Groen zag de ineenstorting en stopte af. Zijn finaleplaats was hem. Zijn tijd onder deze ideale omstandig heden, een windstille avond, 5.00.39. „Een pak van mijn hart", zei sport- commissielid Zwartepoorte „als die ijskouwe doorgereden had, zou hij de tijd van Frey-Mogens zeker ver beterd hebben". Frey-Mogens, de Deen. het Franse pu bliek had heel wat van hem verwacht, na zyn formidabele tijd even onder de vijf minuten van de avond tevoren. Het bleek evenals vorig jaar in Luik een uitschieter geweest te zijn. Frey-Mogens was reeds nerveus bij de start. Hij reed na het schot van pure nervositeit het gras in. De tweede start. Weer ging er iets mis bij de Deen. Was het een wonder dat de Belgen op de tribunes moed kregen? Ze waren Luik nog niet vergeten. Ze jouwden de voortsjouwende Deen uit. Telkenmale als hy voorbij kwam. Het was niet nodig. Herman van Loo reed als in een fauteuil naar de zege, na de revanche op Frey-Mogens, die alle souplesse miste en slechts een schaduw was van de pour suiteur die de avond tevoren de wielerwereld ver baasd had doen staan. En daar was dan toch de algemeen verwachte finale Tiemen GroenHerman van Loo. Een finale om nooit te vergeten. J0B <OOKV KOKEN Herman van Loo was snel gestart. Hü kwam enkele meters in die eer ste ronde voor, verder niet. Tegen Tiemen Groen was niemand bestand. Tegen het enorme tempo van deze Fries rydt ook Herman van Loo niet ver genoeg. Na twee ronden teken de het verschil zich al af. Groen had niet alleen de achterstand goed ge maakt, ook omgebogen in een voor sprong van zeker vijf meter. „Tie- men-Tiemen" klonk het gescandeerd van de tribunes. Tiemen reed alsof hij het hoorde. Wat ging hij hard! Ineens was het gebeurd. Vijf, zestig meter lag onze landgenoot' voor. Spandoeken, Friese vlaggen be-1 TIEMEN GROEN ..nu in een regenboogtrui. heersten nu het beeld van de tribunes. Het werd een zegetocht voor Tiemen Groen uit Follega, die eindelijk blijk gaf verheugd te zijn en gelukkig. Nog voor de finish stak hjj zijn beide handen juichend omhoog. In 5.01.74 had hij de vier kilometer afgelegd. Hij was wereld kampioen. Daarna was het één groot feest. De voorzitter van de U.C.I. Signor Rodoni die hem de regenboogtrui aan trok. de felicitaties van vele vreemde mensen. Gelukkig was de voorzitter van de K.N.W.U., dokter P. van Dijk erbij, en zijn vader, die geen ogenblik van zijn zijde was geweken. „Ik heb het al tijd al gezegd. Tiemen kan niet verlie zen", zei hij. „Ach vader, ik reed maar zo hard ik kon. Het was helemaal niet moeilijk. Eigenlijk had ik liever wat wind gehad", vertelde Tiemen. Het waren de woorden van een waar dige wereldkampioen. Van een 18-jarige jongen die nu in het volle licht van de publiciteit is getreden. Mogen verstan dige mensen hem met goede raad en daad terzijde staan, dan kan de wieier- toekomst van Tiemen Groen een grootse zyn Behalve dan het fantastische wereld kampioenschap van Tiemen Groen wa ren er voor de Nederlanders geen hoog tepunten meer. Onze amateur-stavers Romijn en Neesman werden in de her kansing resp. zesde en achtste, waar door zij werden uitgeschakeld. Een gTote tegenvaller was het rijden van Henk Nyaam bij de profs achter volging. De ex-wereldkampioen, die weliswaar goed begon, maar later sterk terugzakte ondanks dat won hü over tuigend van de Fransman Jo Vellv kwam op het nippertje de kwartfinale binnen. Hij was in tijd nummer acht. Dit betekent, dat hij in de kwartfinale moet aantreden tegen de sterke Belg Ferdinand Bracke, algemeen getipt als de grote kanshebber. Als we het goed hebben zal dit een te zware opgave wor den voor Nijdain. Zijn tijd van 6.19.80 tegen 6.07.55 van Braeke belooft in elk geval weinig goeds. Bracke reed in zijn rit tegen de Duitser Klaus May bijzon- der overtuigend. Hij haalde zyn tegen stander zelfs in. De Nederlandse amateur stayers Bert Romijn en Rinus Meesman hebben zich niet kunnen plaatsen voor de finale voor de wereldtitel, waarin Nederland nu alleen vertegenwoordigd zal zijn door Jaap Oudkerk. De uitslag van de her kansing, waaruit de eerste drie over gaan naar de finale, luidt: 1 Daniel Sal man (Fr.), 50 km in 38 min. 56.6 sec.; 2 Louis Delpiano (Fr.) op 30 meter; 3 Antonio Carniel (It.) op 100 meter; 4 Wolfram Hinnenberg (Did.) op 2S0 meter; 5 Freddy Krattenmachter (Zwits.) op 310 meter: 6 Bert Romijn (Ned.) op 1 ronde en 360 meter: 7 Johnny Audiffret (Belg.) op 2 ronden 340 meter; 8 Rinus Meesman (Ned.) Raad Staphorst weigert subsidie aan bibliotheek (Van een onzer redacteuren) De gemeenteraad van Staphorst heeft met een meerderheid van 7 tegen 6 stemmen (4 s.g.p., 1 g.p.v., 2 a.r. contra 2 a.r., 1 c.li., 1 p.v.d.a. en 2 gem. bel.) besloten een verzoek tot subsidiëring van de centrale plattelandsbibliotheek Overijssel, afdeling Staphorst, af te wij zen. Motivering: in de collectie van de bibliotheek zitten boeken, die zoals A.R.-raadslid Klaas Coster zegt „in een gezin niet kunnen worden gelezen". De boeken waar het om gaat. bevinden zich op een zogenaamde vrije Ityst en zijn in de rekken gekenmerkt door een rode band. Jongeren kunnen hiervan slechts werken meenemen, wanneer zij daarvoor een toestemming van de ou ders kunnen tonen. Op de vrije lijst komen namen voor als Remarque. Hemingway Anton Coolen, Mulisch. Van Eemland. De heer Coster achtte veel van wat hij uit de vrije lijst had gelezen te realis tisch en te prikkelend. Ook had hij be zwaar tegen bepaalde exclamaties, zo als naar hij ons zei „allemachtig" De heer R. Troost, gemeentesecretaris, deelde ons mede dat het gevraagde sub sidie een bedrag van 12.S03. omvat te. De bibiliotheek die in Rouveen is ge vestigd wordt al door rijk en provincie gesubsidieerd Hij meende dat er toch wel door gewerkt zal kunnen worden, al valt het ontbreken van het gemeen telijke subsidie danig tegen. op 3 tonden en 400 meter; 9 Pal Orban (Hong.) op 5 ronden en 10 meter; 10 Arnold Ruiner (Oost.) op 9 ronden en 140 meter. De uitslagen van de halve finales: eer ste rit: 1 Herman van Loo (België) 5.04.47; 2 Mogens-Frey (Denemarken) 5.09.20. Tweede rit: 1 Tiemen Groen (Neder land) 5.00.39; 2 Jiri Daler (Tsjecho- Slowakije) 5.05.25. Voor de halve finales sprint dames plaatsten zich de Russinnen Irina Kiri- chenko. Galina Ermolaeve, de Franc ai se Giseie Cailee en de Britse Barbara Mapplebeck. De uitslag van de finale achtervolging amateurs was: 1 Tiemen Groen (Neder land) 5.01.74: 2 Herman van Loo (Bel gië) 5.08 01. Om de derde en vierde plaats- I Jiri Daler (Tsjecho-Slowakije) 5.02.11: 2 Mogens-Frey (Denemarken) 5.04.40 De snelste "acht van de achtervolgers prof, die overgaan naar de kwart fina les, waren: Roland Ziefel (Zwits.) 6 min. 17.73 sec.; Hugo Scrayen (Belg.) 6.16.37; Lenadro Faggin (It.) 6 11.72: Henk Nijdam (Ned 6 19 80; Ferdinand Bracke (Belg.) 607.55: Freddy Eugen (Den.) 6.16.S1; Dieter Kemper (Did.) 6.18.83; Ercole Baldini (It.) 6 19.71. De indeling van de kwart finales is als volgt: Bracke tegen Nijdam, Faggin tegen Kemper, Scrayen tegen Baldini en Eugen tegen Zieffel. Meisje valt uit snelrijdende trein Woensdag is de tienjarige Loesje Post- iTiu uit Harlingcii tussen Franeker en haar woonplaats uit de trein gevallen toen die reed met een snelheid van on geveer 100 km per uur. Het meisje was van de b.l.o -schooi in Leeuwarden onderweg naar huis en waarschijnlijk hebben kinderen aan de treindeur zitten morrelen zodat die op een bepaald ogenblik openging Door de sterke zuiging van de lucht zou het meisje naar buiten zijn getrokken. Won der boven wonder kwam ze er nog vrij goed af. Ze liep een hersenschudding op en een wond aan de lip Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis Oranjeoord in Harlingen Het ongeluk gebeurde met de trein die om 15.41 uur uit Franeker was vertrokken Een an dere scholier zag wat er gebeurde en trok aan de noodrem. (Van onze speciale verslaggever) „Ik ben nu 45", zei Jan Derk- sen, „en ik heb nog nooit zo iets meegemaakt. Die Tie men klimt op zijn fiets en rijdt. Alles wat hij nu ge presteerd heeft is louter op eigen krachten. Ik heb hem zijn gang maar laten gaan, zo kort voor een dergelijk wereldtoernooi mag je niet gaan schaven. Maar als dat gebeurt, groeit Tiemen naar een plafond dat onpeilbaar hoog is. Zonder twijfel wordt hij een tweede Gerrit Schul- te. Ik acht hem nu reeds in staat de profs te verslaan". Inderdaad iedereen in binnen- en buitenland staat versteld van deze 18-jarige eenvoudige Frie se jongen Hij zegt weinig, lacht weinig en lijkt ijskoud. Er schuilt een ijzeren wil achter dit alles. De manier waarop hij in juli nieuweling kampioen van Nederland werd op Zandvoort: eenvoudig wegrijdend en voor blijven, dat was nog nooit ver toond. Dat debuut hij had nog nooit op de baan gereden enkele weken later in het Olym pisch Stadion te Amsterdam Hij deed op die achtervolging in feite niets anders dan in al de Nieuwelingkoersen die hij won! Starten en zo snel mogelijk naar de finish. Zelfs Jaap Oudkerk kreeg geen schijn van kans. En Jaap Oudkerk behoorde toch al sedert enkele jaren tot de Euro pese achtervolgers-elite. „Goli ath" Groen schreef l'Equipe. De Franse wielerkenners hebben het bij het rechte eind. De dreu mes van opa Groen is een krachtpatser geworden in de wielerwereld OLYMPISCHE SPELEN (Van onze radio- en t.v.-redactie) De radio heeft by de komende olympi sche spelen een voorsprong op de tele visie, omdat zy in staat zal zijn directe reportages van de wedstryden te verzor gen. In de radioprogramma's van de A.V.R.O„ K.R.O. en VARA, die samen met de Wereldomroep en met de Vlaam se Radio een radio-equipe naar Tokio zenden, zullen tussen 7 en 25 oktober in totaal zestig reportages te horen zyn. Per dag zyn er drie vaste uitzendingen. De eerste is 's ochtends om half zeven, dus een half uur voordat de radio nor maal begint. De regeringscommissaris heeft hiervoor extra zendtijd gegeven. Zondags is de uitzending een uur later. Het programma bevat reportages van wedstrijden die in Tokio voor het mid daguur zijn gehouden. De tweede dagelijkse uitzending ls om 12.33 en duurt tot één uur. De eerste is op 7 oktober, twee dagen voor de ope ning van de spelen. Een aantal van de uitzendingen begint al om twaalf uur. Tussen twaalf en één uur. dat is in Ja panse tijd tussen acht en negen s avonds, zijn de finales van verschil lende wedstrijden, oa.. zwemmen. De luisteraars horen rechtstreekse versla gen. De derde dagelijkse vaste uitzending is om half vier. althans gedurende de eer ste week. Dan zijn verslagen te horen van wedstrijden die na negen uur Ja panse tijd waren afgelopen, alsmede overzichten van wat er nog meer die dag is gebeurd. tends tussen negen en elf uur worden NEDERLAND LEVERT 1 CHEMISCHE FABRIEKEN AAN SOWJET-ME Dc Continental Engineering, dochter van de Verenigde Machinefabrieken Stork- Werkspoor, zal volgens het Russische persbureau Tas* In !965/'67 twee ca- prolactamfabrieken, ter waarde van on geveer 45 miljoen roebel (volgens de of ficiële koers ca. 180 miljoen gulden) aan de Sowjet-L'nle leveren. Caprolactam I* een grondstof voor de produktle van synthetische vezels. lie contracten zyn In Londen door ver tegenwoordigers van de Nederlandse firma en de Russische staatshandel- maatschappij „Terhmachlmport" gete kend. uitgezonden, nl. op het moment dat In Tokio weer finales plaatsvinden. Het radioteam dat naar Tokio zal gaan bestaat uit: Peter van Brakel van de Wereldomroep als chef d'cquipe, Dick van Rijn (A.V.R.O.). Leo Pagano <K. R.O.). Bob Spaak (VARA, die zich in Tokio niet met de t.v.-reportages zal bezighouden, hoewel t.v. zijn nieuw vak is). Piet Theys en Rik de Saedeleer van de B.R.T.. allen als verslaggever, en Cor Krijnen van de N.RU. als klank- I technicus. ECONOMISCHE KRONIEK OVER AUGUSTUS VOORZITTER SCHUTTENHELM WAARNEMEND PROGRAMMA- COMMISSARIS N.T.S. In zijn vergadering van gisteren heeft het bestuur van dc Nederlandse Televi-I sie Stichting besloten eerst te voorzien in de vacature van programmacommis- saris van de N.T.S. nadat de door het bestuur uit zijn midden benoemde com missie. welke de gang van zaken bij de produktie van de N.T.S.-programma's onderzoekt, rapport heeft uitgebracht. De voorzitter van dc N.T.S., de heer E. A. Schüttenhelm, zal voor deze peri ode, ingaande 1 oktober a.s., als waar nemend programmacommlssaris optre den. Het bestuur neeft voorts de samenstel ling van de raad van beheer besproken en daarin wijziging aangebracht. In deze raad hebben thans zitting de he ren: E. A. Schüttenhelm, voorzitter en waarnemend commissaris voor pro grammazaken; J. C. Bongenaar. com missaris van economische zaken; drs A. J. J. van der Made. commissaris voor personeel en sociale zaken; mr. A. H. van de Veen, commissaris voor tech nische zaken. De vergaderingen van de raad van beheer worden bijgewoond door de heer mr. A. A. Bakker als waar nemer namens de V P R.O Aan het be stuur van de V A R.A zal worden ver zocht eveneens een waarnemer aan te wijzen. 0 De tngelsman Howard Murray ui opge scheepi met veertig oude Rolls-Royce lijk wagens Murray heeft ze opgekocht om toerwagens van te maken maar er zijn weinig kopers op komen dagen dat hij c een surplus zit De rr> zijn gemaard in jaren 1322 en 1330 Terneuzen sterk veranderd I_Iet overzicht van de achter ons liggende maand wordt beheerst door de opening van de haven Vlissïngen-oost door de konin gin, een symbolische daad die een nieuw tijd perk moet inluiden. Nu de acquisitiebrochure in vier talen uit is, de haven als ontwikke lingskern zal worden aangewezen en er bin nenkort een directeur wordt benoemd mogen snelle resultaten worden verwacht. Inhoudelijk was de officiële opening van de N.V. Philips in Terneuzen het belangrijkst. Er werken al 700 personeelsleden, waarvan er 216 als pendelaars uit Roosendaal zijn „te ruggehaald". Onder die 700 zijn 170 vrou wen. De bebouwde oppervlakte is een ha. Er worden speciale lampen gefabriceerd zo als voor flitsen en voor de kerstboom. Phi lips heeft nog een optie op 10,6 ha. Wie de stad enige jaren niet bezocht heeft, herkent haar niet meer. De opening van het 31 ha grote sportpark, waarvan de kosten 1,1 miljoen bedroegen, accentueert het streven Terneuzen ook een beter woonklimaat te ge ven. Philips (zoals Dow en andere bedrijven) werkt be vruchtend op de omgeving. De beschuttende werk plaats is een gelangrijk toeleveringsbedrijf. Zo wor den er 750.000 flitslampjes per week verpakt. Voor de Meterfabriek wordt bijgedragen aan de produk tie van 400 stofzuigers per dag. Men kan dit werk als volwaardig beschouwen. De werkplaats zal wor den uitgebreid. Ook vervoersbedrijven en drukkerijen profiteren van de expansie. Intussen bleek uit een mededeling van de burge meester van Zelzate dat de werken op het Belgi sche gedeelte van het Kanaal Gent-Terneuzen vol gens het programma verlopen. Er wordt binnenkort aan de laatste fase begonnen, waarvoor o.m. 500 woningen moeten worden afgebroken. In 1968 re kent men gereed te zijn. In Zierikzee werd met het heiwerk begonnen voor de fabriek van de N.V. Hage, producente van bandre corders e.d. In St.-Annaland werven twee confectie- ateliers om een vestigingsplaats. Het gemeentebe stuur is zo verstandig de zaak niet te forceren en wil een keuze tussen de twee maken. De gemeente Yerseke( die naar compensaties zoekt voor de be dreigde visserijcultures onteigent grond voor de aan leg van een nieuw Industrieterrein, waarna eco nomische zaken een subsidie zal toekennen. In Goes is de bovenbouw van een brug over het kanaal ge gund voor ƒ440.000,Daarmee zal een begin ge maakt worden met de spoorwegaansluiting die zo veel gerucht heeft veroorzaakt. Verkeer De verkeersontwikkeling in Zeeland overtreft die van ons land als geheel. De toeneming van het verkeer over de grote Westerscheldevercn bedroeg over de eerste zeven maanden van dit Jaar op het traject VlissingenBreskens 19'? en op het traject KruiningenPerkpolder 27% meer dan in dezelfde periode in 1963. Dit laatste jaar begon weliswaar met verkeersstagnaties ten gevolge van de stenige vorst, maar ook alleen over de maand juli is er een vooruitgang van respectievelijk 15 en 13%. Dat hier het westelijk veer hoger uitkomt wordt veroor zaakt door de bijzonder sterke stijging van het toe risme. Dit laatste bleek ook op de stationsbrug in Middelburg. Op een normale dag passeerden er deze zomer 8500 a 10.000 voertuigen in tien uur Op een abnormale dag was er een etmaal van 28.700 voer tuigen. Het volgende jaar zullen vele nieuwe records worden gebroken, vooral op Schouwen-Dulveland waar met de sluiting van de Grevelingendam een begin is gemaakt. Men rekent dat deze in februari 1965 voor het verkeer zal worden opengesteld. Toerisme Het toeristenseizoen was ongeëvenaard, al leek dit er in de aanvang van dit mooie seizoen nog niet op. Zo lijkt het er op dat Miniatuur Walcheren het topjaar 1954 (206.000 bezoekers) gaat evenaren. Het seizoen loopt bovendien langer door dan in vo rige jaren en het dagbezoek overtreft alle voorgaan de jaren. In Borssele werd nog vrij laat een kam peerterrein geopend en in Sasput bij Schoondijke is een Duits vakantieverblijf gebouwd. Aan het eind van het jaar zal het broederschapshuis in Aarden burg gereed zijn. met plaats voor 100 a 125 perso nen. De kosten belopen f 650-000. Het tehuis zal ook dienen voor vormingswerk en conferenties. Op de camping werden er dit jaar al 2500 overnachtingen geteld. De accommodaties worden dus nog steeds uitgebreid, ook in het achterland. Het vermelden waard is nog het subsidie voor de voormalige wa terstaatshaven bij Vrouwenpolder, toegekend door „Den Haag". Enkele belangrijke diversen lagen in de sectoren tuinbouw^ onderwijs, middenstand en arbeidsmarkt. De cijfers over de groei van de tuinbouw zijn zeer verheugend. De groenteteelt op Walcheren, in Waarde. Koewacht en Aardenburg breidde zich sterk uit, de glasteelt op Walcheren. Tholen en in Kapelle. Op Tholen is thans 150 ha voor gla- diolenteelt in gebruik. Men is er met de tulpen teelt begonnen. De nieuwe Land- en Tuinbouwschool in Zierikzee is voor haar eerste klas geopend. Voor de eerste fase van het brugplan in Oost- Souburg is rijksgoedkeuring aangevraagd. Het gaat om 21 winkels en 28 woningen Eind juli telde Zeeland 657 werkloze mannen, een minder dan een maand tevoren. In de andere gewesten steeg het cijfer. Drs M. C. Verburg Met het indrukken van een knop verrichtte ko- •unrfin Juliana de officiële opening van de haven Vhs/nngen-nnst. Zeeland# commissaris fhr. mr. A F. C. de Casem- broot, opende de Terneuzense vestiging van Phi lips. •■iiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiioa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7