CENTRIFUGE- Me MUL A. P. Modde 25 jaar wethouder Oostburg Dertien dagen lid van de raad en reeds wethouder ZEEUWSCH-VLAANDEREN AC.FNDA WEDVLUCHTEN J. F. Rouw, DANSEN „Het Witte Huis", MARKTBERICHTEN een V.W. 1200 de luxe met roldak vrijdag ii september 1964 VV/sie/ Zee uws'Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 OP 18 SEPTEMBER A.S.: Vrijdag 18 september aanstaande js het precies 25 jaar geleden dat de heer A. P. Modde (k.v.p.) door de gemeenteraad van Oostburg werd benoemd tot wethouder. Zijn verkiezing als zodanig was eigen lijk een direct gevolg van de oor log. die kort daarvoor in Europa wat uitgebroken. Enkele dagen tevoren op 5 september 1939 had de raad namelijk de heren Ph. A. de Vuijst en J. Mijs tot wet houder gekozen maar aangezien eerstgenoemde door mobilisatie maatregelen onder de wapenen was geroepen, kon zelfs een be noeming tot wethouder hem daar van niet redden. Wethouder De Vuijst bleef dus in uniform en de heer Modde toen pas 13 dagen raadslid werd zijn opvolger. „Het waren niet zozeer politieke i Óostburg namelijk niet in de meenteraad vertegenwoordigd, zodat men een beroep op mij deed", aldus de heer Modde in een gesprek over die afgelopen kwart eeuw. De toen 37- jarige landbouwer zat bovendien niet om werk verlegen. De boerderij eiste zijn volle aandacht op, zijn kinderen waren nog klein en alsof hij daar nog niet genoeg werk aan had, stuurde men hem ook nog 28 militairen op zijn dak voor inkwartiering. Om het wethouders- salaris behoefde hij het ook niet te doen, want dat bedroeg toen nog maar 0 gulden per jaar. Overigens gaf het baantje van wet houder in die jaren niet zo veel kop zorgen. De grote crisis was nauwelijks voorbij en de tweede wereldoorlog was juist begonnen. De papieren rompslomp gaf de secretariën heel wat meer werk dan het college van b. en w. In decem ber 1939 ging burgemeester P. Erasmus met pensioen, waarna wethouder (nota ris) J. Mijs met de waarneming werd belast. Oorlogsjaren In de oorlogsjaren verging het Oostburg al niet beter dan de meeste andere ge meenten. De gemeenteraden werden buiten werking gesteld, burgemeesters, die niet naar de poppen van de bezet ters wilden dansen werden opgeborgen en van een normaal bestuur kwam niet veel terecht. Dat begon eerst na de be vrijding. waaraan West-Zeeuwsch- Vlaanaeren zo'n zware tol had moeten betalen. Ook Oostburg was zwaar ver woest. Het grootscheepse herbouwplan begon; eerst door de.noodgemeenteraad onder voorzitterschap" van waarnemend- burgemeester J. M. A. C. van Dongen, later weer onder leiding van de in 1941 benoemde burgemeester mr. K. Hoek- zema en de beide wethouders J. H. van Kampen en A. P. Modde. Tal van plannen moesten worden voor bereid. ontworpen en uitgevoerd, ge steund op besluiten van de raad. Naast zyn veelomvattend werk van landbouwer en wethouder van Oostburg, heeft de heer Modde tyd kunnen vinden voor tal van andere functies. Zo is hy onder meer lid van de paclitkamer voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen, hoofdbe stuurder en voorzitter afdeling Oost- burg van de N.O.B., voorzitter van de K.V.P.-afdeiing Oostburg, hoofdinge land van het waterschap het Vrije van Sluis en directeur van do coöp. brand verzekering. Het werk op de boerdery heeft hy enkele rpaanden geleden over gedragen aan zyn zoon. Zelf woont hy nu in één van de nieuwe woningen in de Paulus Potterstraat te Oostburg, van waar de nu 62-jarige heer Modde nog vele steentjes hoopt by te dragen gemeentelijke, politieke, verenigings- waterschapszaken. „Ik heb zelfs nog een paar stukjes grond overgehouden, zodat ik me beslist niet behoef te ver velen", aldus de heer Modde. Gemeente nam afscheid van G.S.W.-opzichter A. Westerbeke De heer A. Westerbeke, opzichter van de gemeentelijke sociale werkplaats in Souburg, heeft woensdag in een byeen- komst op het gemeentehuls van Oost- en West-Souburg afscheid genomen in ver hand met het hem eervol verleende ont slag. Op deze afscheidsbijeenkomst waren aanwezig het college van b. en w. van Souburg, verschillende raadsleden, de voltallige G.S.W.-commissie, gemeente- personeel en tewerkgestelde handarbei ders. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny dankte namens het gemeentebestuur de heer Westerbeke voor hetgeen hij tot stand heeft gebracht in de tijd dat hij opzichter was. Hij liet zijn dank verge zeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Wethouders F. Leenhouts sprak in zijn hoedanigheid als voorzitter van de G.S.W.-commissie waarderende woorden tot de heer Westerbeke. Na mens het secretariepersoneel sprak ge meentesecretaris J. J. van Ginkel; na mens de gemeentewerklieden sprak de heer B. Reijerse terwijl de heer D. van Moolenbroek het woord voerde namens de tewerkgestelde handarbeiders. Alle sprekers lieten hun waarderende woor den voor het werk van de heer Wester beke vergezeld gaan van cadeaus. De scheidende functionaris dankte het gemeentebestuur en de sprekers voor hun vriendelijke woorden en de aange boden cadeaus. S CHOOND1JKE Concert in kiosk Zaterdagavond 12 september a.s. zullen de muziekverenigingen ..O.K.K." Schoondqke en ..De Volharding" Zaamslag weer een concert verzorgen op de kiosk te Zaamslag. Dirigent is de heer J. Meijers te Terneuzen. AXEL Ook Axel heeft plannen voor een jeugdverkeerstuin In navolging van Terneuzen blijkt ook Axel plannen te hebben voor de reali-. satie van een jeugdverkeerstuin. Hoewel deze plannen nog in het beginstadium erkeren, is in principe reeds gedacht ran een vestigingsplaats, namelijk in iet recreatiegebied ten zuiden van Axel, nabij de sportvelden van de voet balvereniging „A.Z.V.V." Burgemeester M. K. van Dyke van Axel zei ons, dat de opzet beheersvorm en bestemming van de jeugdverkeerstuin nog niet in de finesses zijn uitgewerkt. Het kan namelijk nog wel enige jaren duren eer de plannen kunnen worden ge realiseerd. „Wij zullen voorlopig met genoegen gebruik maken van de in aan leg zijnde jeugdverkeerstuin te Terneu zen, maar menen tevens, dat Axel op den duur niet buiten een eigen verkeers lum zal kunnen", aldus burgemeester Van Dijke. „De functie van Axel en de uitbreiding van het verkeersonderwijs maken dat noodzakelijk" zo voegde hij er aan toe. Op de vraag, of twee van dergelijke jeugdverkeerstuinen op nau welijks tien kilometer van elkaar, ter wijl op het ogenblik geheel Zuid-Neder land er nog niet één heeft, niet teveel van het goede zou zijn, zei burgemeester Van Dijke niet te kunnen beoordelen, of het mogelijk zal zijn in de toekomst al het praktisch verkeersonderwijs in Ter neuzen te kunen concentreren. HONTEN1SSE Demonstratie met slootreinigingsmachines te Walsoorden Geëvacueerde bewoners kwamen te rug en wilden een woning hebben. Zaitenpanden, kantoren en scholen moesten geheel of gedeeltelijk wor den herbouwd, kortom ook voor het college van b. en w. uit die jaren was er werk genoeg. Eerst verrees een complex van ongeveer 100 nood- 2X$"S££E'nS de° bo"I 132 won"ngen nh eTz e Finland nes" De demonstraties zijn van s imd- ïoz woningen in net z.g. „tinland dagg één tQt ha,f vjjf Dc organisaue is in handen van de landbouwstudie clubs. rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, kroondomein en de polders en water schappen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ge demonstreerd zal worden met zowel gro te als eenvoudige onderhoudsmachines. Ir. H. M. Elema van het Consulentschap voor Landbouwwerktuigen te Wagenin- gen zal een toelichting geven over de gedemonstreerde machines. het Oostburgse bungalowpark ,,'t Schut- tebocht", gelegen in de Veerhoekpolder langs de provinciale weg Oostburg- Zuidzande. Twee adspirant-oouwers heb ben kort na elkaar de vereiste goedkeu ringen verkregen om hun bouwplannen realiseren. „Er is natuurlijk wel eens kritiek ge weest in die jaren van plannenmakerij", zo vervolgde de heer Modde. Sommigen meenden dat de plannen van de stede bouwkundigen te ver gingen en dat zij met name de marktpleinen en straten te ruim ontwierpen. „Nu betreurt men het dat die heren nog niet verder zijn gegaan. Voor de weekmarkt zou men beslist wel wat meer ruimte kunnen ge bruiken". Ook de streekfunctie van Oostburg is na de oorlog sterk toegenomen Onder de vele scholen van Oostburg. zijn er verscheidene die pas na die tijd zijn ge bouwd en die het onderwijs op velerlei gebied mogelijk maken voor kinderen uit vrijwel de gehele streek. Zaken, waaraan uiteraard ook wethouder Mod de zijn steentje heeft bijgedragen. Ge heel of gedeeltelijk werden gerealiseerd de uitbreidingsplannen Tragel en Veer hoekpolder. de sportvelden met tennis- en sintelbaan. een beschuttende werk plaats. terwijl juist dezer dagen een begin kon worden gemaakt met de bouw van de eerste bungalow in 't Schutte- bocht. Stadhuis Het herbouwplan werd min of meer af gerond met de officiële opening van hot stadhuis door de commissaris dei- koningin in juli 1958 Een gebouw waar over heel wat te doen is geweest maar waar Oostburg uiteindelijk toch trots op is. Plannen voor de toekomst heeft Oost burg nog genoeg. Met name de bouw van een nieuw ziekenhuis, een bejaar dentehuis. een zwembad (liefst over dekt) verbetering van de openbare ver lichting enz. Allemaal zaken waaraan de heer Modde in bestuurlijk opzicht zijn medewerking hoopt te kunnen ver lenen. De heer Modde is ook nog 15 maanden waarnemend-burgemeester ge weest namelijk vanaf december 1959. toen burgemeester Hoekzema met ziek teverlof werd gezonden tot de instal latie van burgemeester J. L. van Leeu wen in februari 1961. ir: Johnny wai 1-1 Jaar. Grc r Bijhei". 10—1 Vlissingen Alhambra: patrouille. 20 uur. 14 vaarlijk blond. 20 uur. Bergen op Zoom - Luxor Jaar. Luxor: Ge- 18 Jaar. Oorlog en vrede. 14 Jas - Ledelthcaler: De zoon van Sr >0 uur. 14 ]aar Luxor: Guadalcanal. 20 i Middelburg - ËlCClro: Dc Sabijuse m donroof. 19.30 uur. 14 jaar City: Gejaagd door de wind. 20 uur. 14 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren. 9—18 uur Van Benthem en Jutting- Expositie Ver enigde Nederlanden, kaarten van pi vincles en gezichten van steden. 918 AARDENBURG Agnes Melens en Carlos Staelens houden expositie Zaterdag 12 september zal burgemees ter M. G. M. van Berckel, van Aarden- hurg, 's middags om 4 uur in liet jeugd- gebouvv in de Brouwerijstraat in Aar denburg een tentoonstelling openen van werken van Agnes Melens en Carlos Staelens. beiden uit F,ede. Beide kunstenaars hebben hun opleiding ontvangen in Brugge België waarbij mejuffrouw Melens zich gespecialiseerd heeft in het vervaardigeri van gravures, en de heer Saelens zich heeft ontwikkeld als kunstschilder. Bij de opening van de tentoonstelling zal de heer W. Enzinck uit Óostburg een inleiding houden over het werk van beide kunstenaars. WESTDORPE Jongdierendag te Westdorpe )e vereniging van konijnen- en pluim veehouders „Westdorpe en Omstreken" organiseert a.s. weekend de jaarlijkse jongdierendag. Dit zal plaatshebben in het "Verenigingsgebouw ..Concordia". Vrijdag heeft de keuring van de dieren plaats en zaterdag wordt de tentoon stelling gehouden. Deze tentoonstelling is voor toegankelijk. Kankerbestriiding In de loop van de volgende week zal in Westdorpe door middel van een enve- loppenactie een collecte worden gehou den voor het Koningin Wilhelminafonds, ten bate van de kankerbestrijding. „Crescendo" in uniform De stof voor de uniformen van de leden van het zangkoor is deze week gereed-: gekomen Nog enkele weken en de nieuwe uniformen kunnen in gebruik worden genomen. De zangvereniging is in verband hier mee van plan om bij de ingebruikne ming een muziek- en zangfeest te orga niseren. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit in oktober gebeuren. De plaatse lijke muziekvereniging „Eikels worden Bomen" zal haar medewerking aan dit feest verlenen. iedereen OOSTBURG Bridgesociëteit hield vergadering De Oostburgse Bridge-Sociëteit hield dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een jaarvergadering. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer K. Belderok werd besloten de wekelijkse promotie-degradatiewedstrij den voor de leden te laten beginnen op 15 september. In januari zal een begin worden gemaakt met een onderlinge be kerwedstrijd, welke in 3 klassen wordt gespeeld. De vergadering werd het eens over het voorstel om dit jaar te begin nen met een persoonlijk kampioenschap, waartoe in de te spelen wedstrijden op- ;legde spellen zullen worden verwerkt, 'egens zijn vertrek naar Utrecht werd 'scheid gen in der Vele w der Velden dankte allen voor de pret tige tijd welke hij en zijn echtgenote ge durende hun 5-jarig verblijf in Oostburg in de sociëteit hadden meegemaakt. Uit een mededeling van de secretaris, de heer F. M. J. c. van Hee bleek dat het ledenaantal vrijwel constant blijft en momenteel 50 bedraagt. Direct ha af loop van de vergadering brachten de aanwezige leden riog enige uurtjes rond de speeltafels door. Start bouwplan ,'t Schuttebocht' Uitslagen wedvluchten vanuit Qulévraln van zondag 6 september. .Dc Zwaluw". Sint-Janstcen. 60 Jonge dul- 'en. 1 en 10 Ed. de Bruijn. 1272 meter per mlnuut. 2 en 7 Ed. Ringo-.it. 3 Ach. van de Linde. 4. cn 9 gebr*- Dc Kotiwer. 5 All. Vinck. 8 gebrs. De Bruijne. 40 oude duiven: 1 en 3 R. Vermorckcn. 1258 meter per minuut. 2 J. Daalman. 4 Joh. van de Velde. 5 Ed. van Goetbcm. „De Eendracht". Terneuzen. 1 en 2 C. van de Bulck, 1174,2 m. p m.. 3 Meijer-van de Berge. 4 en 10 gebrs- Van Houdt. 5 J. Rouw, 6 C. Stoffels. 7 J. van de Graaf, 8 P. van Meir. 9 A. Verpoorte. „C.C.". Hulst, 8 9 oude duiven, 1 W. Blom- maert. 1269 m. p. m., 2 F. Wegcnhausen, 3 J. Everaerd, 4 F. Kroes, 5 W. dc Nlje, 6 If. Everaerd, 7 AU. Pleters, 8 J. Antheunis, 9 L. van Landeghem. 10 gebrs. Kramers. 39 Jonge duiven, 1 en 4 J. van Helsland. 1193,9 meter per minuut, 2 H. Blommaert. 3 A. van Iteghem, 5 A. de NIJs. 6 A. D'Hondt. 7 A van de Velde, 8 A. NIJs, 9 J. Pieters. 10 A. Schauwaert. „De snelle duif. Terhole. 54 duiven. 1. 2. 3. 6 en 8 Hon. Colsen. 1261 m- p. m.. 4 J. Hil- laert. 5 en 10 P. Provoost. 7 W. Cambeen. 9 All. Dobbelaer. ..De vrede". Sas van Gent. 69 oude duiven. 1 A. Lampo. 1163.4 m. p. m.. 2 J. Acke. 3 A. Wlllems. Sluiskil. 4 en 7 G. Vermeulen. Westdorpe, 5 E. NeiJt, 6 H. Boutens. 8 P. Fermont, Sluiskil. 9 J- Heida. 10 J. Renlqule. 53 Jonge duiven: 1. 4 en 7 P. Goossen. West dorpe. 2 en 6 G. Elegeert. 3 J. Heida, 5 Gllb. Begijn. 3 J. van Oppen. 9 A. Claeijs- sens, 10 A. Lampo. „De Volharding". Westdorpe, 37 jonge dui ven. 1 G. Gijsel. 1181,6 m. p. m., 2 Raf GIJsel, 3 D. Teerling, 4 cn 9 Gebrs. Auden- aerde, 5 D. Teerling. 6 W. Verhagen. 7 Em. Baeckc, 8 Raf Gijsel. 10 Joh. Gijsel. 32 oude duiven: 1 en 4 Em. Baecke. 1234.8 m. p. m.. 2 G. Gijsel, 3 en 8 Joh. Gijsel, 5 en 7 Raf Gijsel. 6 Gebr. Audenaerde. 9 M. de Smet. 10 A. de Krijger. „De Herleving". Kloosterzande. 1 en 7 F. Colpaert. 1209 m. p. m„ 2 J. de Bruijn. 3 R. van Goethem, 4 en 8 L. Blommaert. 5 Th. de Kort. 6 C. Bisschop. 9 E Sloot, 10 C Bis schop. ..De reisduif'. Graauw. 67 duiven. 1 P. Bou tens. 1267.1 m. p. m.. 2 J. van Vltemberghen, 3 A. van Waterschoot. 4 en 8 A. Hofman. 5 D. de Koster. 6 en 9 A. de Block. 7 P. Dalen. 10 C. de Klerck. „Zondags vermaak". Sint-Jansteen. 35 oude duiven. 1. 2. 3 en 8 F. Blommaert. 4 gebrs. Verstraeten. 5 A. Sturm. 8 en 9 J. de Moor. 7 L. de Wind. 10 C. van Helsland. 28 Jonge duiven, 1 A. Jansen. 2 J. de Moor, 3 J. Piessens. 4 en 10 gebrs. Verstraeten. 5 9 J .Danckaert. 6 en 8 P. de Moor. 7 C. l Helsland. TERNEUZEN TWEE AUTO'S SLIPTEN INDEZELFDE BOCHT Ten gevolge van de gladheid van de weg woensdagmorgen 11 uur slipten twee voertuigen kort na elkaar in de bocht Grenulaan-Schoolweg te Terneu zen. Het eerste voertuig, een bestel auto bestuurd door H. Z. uit Utrecht kwam na de slip tot stilstand op de oprit naar de Schependijk. Een perso nenauto bestuurd door G.G. uit Waal wijk slipte in dezelfde richting en botste tegen de bestelauto. Beide voertuigen liepen aanzienlijk schade op, doch de inzittenden bekwamen geen letsel. ZU1DZANDE Kampvuur hervormde jeugdkapel De hervormde jeugdkapel uit Zuidzande houdt voor jongeren van 12 tot 17 jaar een kampvuur op vrijdagavond 11 sep tember om half acht. Het programma bestaat uit: zang bij gitaar, schetjes, verhaal en taptoe. Het kampvuur wordt waarschijnlijk op de speelweide bij het voetbalveld gehouden. HULST Uitslag schietïng „Elk zijn recht" te Hulst. Deelname 32 schutters. Hoogvogel: J. Cocheijt, Absdale, le zijvogel: e Rljck. Hulst. 2e zij vogel: P. de Rijck. Hulst. Grootste aantal kleine vogels: B, v. d. Branden, Hulst, met 3 stuks. .De snelle duif'. Cllnge. 87 Jonge duiven. 2 en 8 A. Potter. J237.71 m. p. m3 en 10 Ern. Verstraeten. 4 J. Goovaert. 5 en 7 P. Cocheijt. 8 P. van de Brande. 9 J. de Wit, 11 oude duiven. 1 cn 4 C. van de Velde. 1155.72 m. p. rr... 2 J. dc Wit, 3 A. van Kouteren. 5 R. Wlllaert. Verwachting". Axel. 72 jonge duiven. 1 P. Peersman. Rapenburg. 1207 m. p. m_. 2 J. Glcle. 3 J. Vasseur. 4 D. Dieleman. 5 en 9 K. Verbunt, 6 A. Peersman. 7 J. de Visser. 8 P. den Engelsman. 10 P- Dey. 46 oude duiven. 1 en 4 Aug. Lippens, 1243,1 10 J. Wcesepoet, 3 Cam. Verstraeten. 5 M. Dieleman, 6 Km. Pleters. 9 Eng van Dorsselacr, 8 F. Sijs, Sluis kil. „Nieuw Leven", Koewacht. Qulévrain. 126 Jonge duiven, 1 en 4 R. Marlens. 1229.4 m. p. 9 A. Goossens, 3 O. de Vos. 5 J. Verschueren, 6 Ch. Suy, 7 P. van Goethem. Em. Hamcrlinck. 10 L. Seghers. 20 oude duiven. 1 Raf. Martens. 1229, 8 H. Mannes. 3. 7 en 10 Raf. Mar- van Dorsselacr. 5 en 6 A. de Vos. 9 L Belaert. Zuiddorpe. „De Herleving". Kloosterzande. Vlisslngen. 124 duiven. 1. A. Hoefijzers. 2 L. Stallaert. 3 R. de Boolj, Walsoorden. 4 Fr. Roctus. 5 J. Sponsclce. 6 en 8 R. van Goethem. 9 F. Colpaert. 10 J. Neeteson. Wedvluchten vanuit Chateauroux- „De Eendracht". Terneuzen. 90 duiven. 1 10 P. Pladdet. 1215.3 m. p. m.. 2 J. Oppeneer, 3 C. van de Bulck, 4 en 6 J. de Smldt. 5 J. Harte. 7 J. Dooms. 8 P. van Melr. 9 M. Soo- mers. „De vredo", Sas van Gent. 132 duiven. 1 W Lauret. Philippine. 1288 m. p. m.. 2, 4, 8 er 10 W, Rademakers. 3 Cam. Vermeulen. West dorpe. 5 R. Lippens. Philippine. 6 P. Goos sens, Westdorpe. 7 R. Geernaerd. Heida. .Nieuw Leven". Koewacht. 56 duiven, 3, 6 en 7 J. van Bunderen. 1097.6 m. p. m., 2 H. Mannes, 3 A. de Kind. 4 Ch. Suy. 5 en 10 J. Verschueren, 8 Ed. Macs. Heikant. 9 P. de Waele. De postdulvenhouderevereniglng „De Getrou we Duif' te Cadzand nam zondag 6 septem ber JI. deel aan een kermlsvlucht Beaumetz met 110 Jonge duiven, w: de uitslagen lulden: 1. 3 en 4 A. P. de Putter ("hoogste snelheid 1113 meter per minuut). 2 J. J. Kools. 5 J. A. Vasseur. 6 I. P- Goossen. 7 en 30 A. Vasseur. 8 M. P. Provo, 9 A. P. J. Mabells. De heer A- P. de Putter kwam eveneens in het bezit van de jaarlijks beschikbaar gestelde wisselbeker. Uitslag wedvlucht kringsconcours West Z. Vlaanderen op 5 september vanuit Cha- met 406 jonge duiven. Snelheid eerstaankomende duif 1303 meter per min. 1. J. de Krijger. Groede, 2 J. van Gijs Bres- kens. 3 gebr. Calon, Hoofdplaat. 4 C. de Wae le Hoofdplaat. 5 gebr. Temmerman. Hoofd plaat. 6 I. Tellier. Schoondijke. 7 Ch. de Poorter Hoofdplaat. 8 P. L. Mangnus, Bier vliet, 9 J. Becu. Groede. 10 P. de Winne Biervliet. ..Steeds Sneller" IJzendijke. Pnjsvlucht uit Beaumetz met 58 jonge duiven. Afstand 136 km. Snelheid eerste duif 1175 m- 1. C. Geer- t. 2 en 5 Pr. de Jaeger. 3 en 4 A- Mus- 6 en 7 B. Tanghe. 8 V. -Claeijs. 9 Aerssens, 10 J. Depréz- Oudc duiven, snelheid 1168 m. 1. J. Boei je 2 L van de Velde. 3. 8 en 9 J. de Smet. 5 P. Neve. 6 A. Mussche. 7 P. Broeke. 10 P. Dellaert. Prijsvlucht uit Chataouroux met 23 jonge duiven: 1, 5 en 8 Frans Dieleman. 2 P. de Broeke. 3 L. van de Velde. 4 en 1 Dellaert. Dc postdulvenhoudersvereniging Recht Allen uit Sluis deed met 78 duiven mee prijsvlucht uit Beaumetz. De hoogste snelheid bedroeg 1079 m. per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 en 6 J. Focke M. Baert. 3 J. van Ommen. 4 J. Visser. 5 P. Macnhout. 7 J. Wage. 8 J. de Ltjzer. 9 Iz. Aalbregtse 10 A. dc Smit. Uitslag wedvlucht „De Snelvliegers" 1e Oost burg op 6 september vanuit Beaumetz met 65 duiven. Hoogste snelheid lioe meter per minuut. 3 J. Simpelaar Pzn. 2 en 7 R. Mer- relaar. 3 en 5 R. Verstraeten. 4 en 9 H. Oosterbaan. 6 M. Cimpelaar, 8 E. de Mil- liano. 10 mevr. Risseeuw. Dezelfde vereniging nam op 5 september deel met 37 jonge duiven aan de vlucht ve uit Chateauroux. 1 en 5 H. Oosterbaan, D. Luteljn. 3 en 6 R. Verstraeten. 4 C. Bron, 10 P. Barre. 8 mevr. Risseeuw. 9 R. Mer- Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltastraat 2. Terneuzen. tel. 01150-3270. GEVRAAGD nette hulp in net dorpscafé. Bij ge scheiden man. Leeftijd 25- 35 jaar. Brieven onder no. 1046, bureau P.Z.C., Middel burg. Iedere Zeeuw leest natuurlijk de P.Z.C. Weer of geen weer ït altijd j,illlllllltllllll!!illlllllllllllllllllllllllillllillllliuili weer is het altijd M1ELE SCHARF A.E.G. HOOVEK ZET ROBUSTA ACME PON BICO Vlooswijkstraat 70 - Terneuzen - Telefoon 3066 LUXOR THEATER TERNEUZEN Vrijdag 11, zaterdag 12, zondag 13 september. Aanvang 8 uur brengen wij: ANTHONY Q INN, PRESTON FOSTER. WILLIAM BENDIX e.v.a. GUADALCANAL (Dagboek van Guadalcanal) Guadalcanal, het eerste Japanse bolwerk, dat dank zij de duivelse moed der Amerikaanse ma riniers genomen werd. Het dagboek van een har de, explosieve strijd tegen het machtigste Jap- penbolwerk in de Stille Oceaan. Een grote film van begin tot einde. 14 jaar. Maandag 14 en dinsdag 15 september, aanvang 8 uur, brengen w(j: RITA CADILLAC, ALAIN LIONEL, EVELYNE DASSAS en INTERPOL, in de zeer realistische film: DE PROSTITUTIE Gemaakt met volledige medewerking van Inter pol, laat deze film openhartig zien hoe een meisje gedwongen kan worden het oudste beroep ter wereld uit te oefenen. 18 jaar. ATTENTIE: Zondagmiddag 2.30 uur: Guadalca nal, 14 jaar; zondagmiddag 5 uur: Do prostitu tie, 18 jaar. LEDEL THEATER OOSTBURG Vrijdag 11, zaterdag 12, zondag 13 september, aanvang 8 uur, STEVE REEVES, GIANA MA RIA CAN ALE in: DE ZOON VAN SPARTACUS 'n Zoon die zijn vader evenaarde in dapperheid tegen de onderdrukker van zijn volk. 14 jaar. Dinsdag 15 september, aanvang 8 uur, brengen wij: RORY CALHOUN, ROD CAMERON, RUTA LEE in de technicolor western GUN-HAWK Gun Hawk, de man die zijn pistool streelde, zoals een ander een vrouw. Hij doodde de slechtste veroverde de mooiste vrouwen. 14 jaar. Zondagmiddag 2 uur: Gun-Hawk; zondagmiddag De zoon van Spartacus. 4.30 i Zondag 13 september, aanvang 7 uur. in onze sfeervolle dancing m.m.v. „The Everly Stars", veruit het beste dansorkest. KLOOSTERZANDE Telefoon 646. GEZELLIGHEID VEILING 8 INT-ANN ALAND. Do ré gewone 10.90 Eigenheimer# gewor 12.70-12,80. bonken 10.10 Bintje* gowor 10,60—10.70. bonken 17>-0—13. Koopmai Blauwe 10. Patsones 9 40. Aanvoer 105 toi VEILING S Bintje# gewor.e i io ken J3.40-13.70 Eigenheimer* gewone :2..0— 13.10. bonken J0. drielingen 9. Furore gewone 9.40. Aanvoer 72 ton. VEILING HT.-MAAItTENSDUK. Uien bonken 20.71. middel 40x70 18.2418.2!. drielingen 22.51. piek lei* 23,30. Aardappelen Doré 10.40. Eigenheimer» 12.70-10,40. Bintje 9.20—10.80. bonken 10.70-12.70. VISMIJN COLIJN8PI.AAT. Exportgarnalen, aanvoer 3272 kg. 136237. binnenlandse garnalen, 400 kg. 92—121. bot 140 kg. tong 29 kg. paling 110 kg. kabeljauw 3 kg. tarbot 4 kg. ongesorteerde vi# 13 kg. MARKTBERICHT BAKNKVELD- Coöperatieve Veluwjr Eiervelling Ede. 310.074 #luk». handel redelijk. Prij- f per 100 «tuks). Kleren van: 35-43 gram 4 10-6.30, 4i-S« gram 6.58-30 51. 55-60 gram 10.72—11.28. 63-73 gram 11.80—13-29. VEILING BERGEN OP ZOOM. 10 sept- Cox» Orange 17—40. Lemocn appelen 14—13. St. Remy 20—22. Bonne Loulstc 22— 38. Br. Hardy 36—52. Trtumphe de Vienne 32—39. Conference 28—39. VEILING T1IOLKN. 10-9. Eigenheimer* bonken 770. gewoon 930— 1300. Bintje» bonken 3260. gewoon 790-1020. Aanvoer 21 ton I9-9. ÜO-ok, 4«0—ICO. 75-80 4.V.0—1730. 70-75 4270—4340. SS-70 3530-3710. 00-65 2770-2950. Aanvoer 42 ton. Vliaaingrn gepasseerd naar Antwerpen op 9 september: Twin van Londen-Gent. Alme van Londen, Herta van Coole. op 10 sep tember: Aardenburgh van Rotterdam. Boe kanier van Huil. Peperkust van Amsterdam. Five! van Londen. Hoc Vlnce» van Londen, jSagltta van Londen. Port Talbot van Lon- Van particulier te koop. wegens wagen, aanschaf grotere Te zien na telefonische afspraak. TELEFOON 01150-3690. MIDDELBURGER VOOR ZEELAND NAAR TELEVISIE- PRIJSUITREIKING De hoer C. van de Sande uit Middelburg zal vergezeld van zyn echtgenote op zaterdag 19 september a-s. als vertegenwoordiger van Zeeland aan wezig zyn bij de uitreiking van de gouden en zilveren TeleVizicrringen In het Internationaal cultureel cen trum in het Amsterdamse Vondel park. Het lot heeft de hoer Van de Sande voor deze uitnodiging aange wezen nadat de Middelburger had deelgenomen aan de Telepoll (ver kiezing) van het televlsicweekbJad TeleVizier. Nadat via een voorverkiezing de tele visiekijkers vijf programma's uit ver schillende secties (toneel, documen taire, reportages en actualiteiten, cultuur en amusement) hadden aange wezen, moest daaruit het beste pro gramma gekozen worden. De lezers van het betreffende weekblad kozen het programma „Stiefbeen en zoon", dat is bewerkt door Jaap v. d. Mer- we cn waarin Piet Römer en Rien van Nunen de figuren in deze tv- serie uitbeeldden Ook de heer Van de Sande had, een keuze makend uit de vijf programma's. „Stiefbeen en zoon" als het beste daarvan aange merkt. Tijdens een bijeenkomst in tegenwoor digheid van tientallen bekende tele- visiemensen zullen Willy Walden en Piet Muyselaar twee gouden ringen uitreiken aan Piet Römer en Rien van Nunen en een zilveren ring aan Jaap v. d. Merwe. Wim lbo, die als gastheer zal optreden, stelde het pro gramma samen, waarin de vertoning is opgenomen van een Engelse afle vering van de oorspronkelijke BBC- versie van „Steptoe and son". Boven dien zullen hierbij aanwezig zijn de Engelse auteurs van de serie. Alan Simpson en Ray Galton. Op het officiële gedeelte volgt een re ceptie in het cultureel centrum, te voren wordt in het Amsterdams ha vengebouw geluncht. Twaalf Tele- poll-inzenders uit elke provincie één, waarbij dus de heer Van de San de uit Zeeland zullen bij dit feest namens alle weekbladlezers aanwezig zijn. Kapelle-Biezelinge: best verzorgde stationstuin Het station Kapelle-Biezelinge is dit jaar het predikaat van de best verzorg de tuin toegekend in het distriet Breda van de Nederlandse Spoorwegen. De eerste prijs, die het station hiervoor is toegekend, bestaat uit een geldbedrag dat volgens chef J. Bekene.s besteed zal rorden voor de aanleg en verzorging an de stationstuin voor het volgend jaar. Over het gehele land wordt voor de aanleg en verzorging van stationstuinen een wedstrijd gehouden. Enkele malen per jaar komt men hiervoor kijken, waarna er op het eind van de zomer een beslissing wordt genomen. Het dis trict Breda omvat 9 stations die voor deze wedstrijd in aanmerking komen. Het station Kapelle-Biezelinge. dat het met het echtpaar Bekenes bijzonder goed heeft getroffen, omdat zij in het verzorgen van de tuin een hobby heb ben, is dit jaar de hoogste eer te beurt gevallen. De tweede prijs in het district Breda is dit keer naar het slation Best gegaan. Reparatie aan motorschip Parangon in Wemeldinge Aan het Belgische motorschip Paran gon. dat sinds maandagmiddag met averij in de buitenhaven van Wemeldin ge ligt, zijn woensdag enige noodrepa- raties verricht. Zoals bekend had het 1114 ton metende motorschip Parangon maandagmiddag een aanvaring met het Nederlandse motorschip Betsy (337 ton) vlak voor de buitenhaven van Wemel dinge. Beide vaartuigen liepen toen met de voorsteven op elkaar in. De Betsy bleef vr(j van schade, maar ae Parangon kreeg een gat beneden de waterlijn, waarbij het voorschip tot aan het wa terdichte schot vol water stroomde. Woensdagmiddag hebben de bergers in Wemeldinge een gedeelte van de lading uit de Parangon het schip was ge laden met geperst schroot gelost om een aantal stalen platen voor het gat te lassen. Na deze werkzaamhe den zal het Belgische motorschip naar de werf worden gesleept A. P. Dansen neemt afscheid van P.T.T. De heer A. P. Dansen, bureauchef van het post- en telegraafkantoor te Goes, stopt binnenkort met zijn werk zaamheden Na een dienstverband1 van meer dan vijftig jaar bereikt hij de pensioengerechtigde leeftijd. Om het personeel van het Goese kantoor en van de hieronder ressorterende hulpkantoren en poststations in de ge legenheid te stellen persoonlijk af scheid te nemen van de heer Dansen wordt op 10 oktober aanstaande in de ..Prins van Oranje" te Goes een re ceptie gehouden. Met dit afscheid valt ook zijn ..gouden" jubileum bij P.T.T. den. Vlisslngen gopawerd van Antwerpen op 9 september: Dutch Master naar zee. Tycha naar Londen. Polaris naar Rotterdam. Goc- ree naar Vasteras-Gent. Meldoornsingcl naar Rotterdam. Dolores naar Rotterdam. Metro- pole naar Londen. Walcnburgh naar Rotter dam, Moriscsl Lopez naar Rotterdam, op 10 september: Spirit naar Ipswich. Hasewint naar Wlsznar. Wim II naar Benghazi. Jonet Vlisslngen aangekomen op 9 september: Hontestroom van Amsterdam. Vlisslngen vertrokken op 9 september: Hon- leslroom naar Shoreham. Eiervelling S.B.E. Aanvoer 492.030 stuks, handel rustig. Eieren van: 35-43 gram 4 52—6 32. 43-60 gram 640— J *-25. «0-65 gram 11.20—1136. 66-72 gram 13-49. Eendeélercn: aanvoer stuks. 62-75 gram 8.90-9.25. 66-69 gram 9.52—10.43. Eiermarkt Darneveld. Aanvoer 2503000 stuk». handel redelijk. Eieren van 60-65 gram 11.65—12.30. alg. prijs 12.00, kg-prljs 1.94 op bn#js 62 gram. K:errn van 45-59 gram 7.00—11.60. kg-prljs 1.56— I.97. VEILING KAPELLE-BIEZELJNOE 10 september. Industrie- cn exportvcllln^. Appelen'. Coxs Orange Pippin 1 80 34. i 7i 37.2038.20. 1 70 38.90—39.00. 1 CS "33.20—34.90. 1 60 24.70-25. 2 80 31. 2 75 33. 2 70 32. 2 65 29. 2 «0 20. 3 grof 15—16. 3 fijn 9. James Grieve I 80 21. J 75 23—24. 1 70 23. 1 65 19. 2 75 !9. 2 70 19. 2 65 15—17. 2 D 60 12—ió. 2 D 55 950. 3 grof 14—16. 3 fijn 10.45 Jamev Grieve Llred 2 75 22. 2 70 22—24 2 «5 18. Bramley's Seedling 1 90 16. 1 80 17. 1 70 15. 2 90 11. 2 80 14, 2 70 13. 2 D 10. 3 grof 10. Ellisons Orange 1 30 18. 1 75 19. I 70 20. 1 65 13. 2 70 16. 2 65 13. 2 D «O 10. 2 D 55 950. 3 grof 13. Transparant de Croncels 2 75 11. 2 65 10. 2 D 950. 3 grof 12- Jacques Lebel 1 75 13. 1 65 12. 2 85 3. 2 75 10. 2 65 10, 2 D 9. 3 grof 10. Zigeunerin 2 80 8. 2 75 850. 2 70 850. Marq. Marrilot 2 70 12. 2 65 10. 2 60 10. Kroetappels 10.45. valappcls 9.40. Manks Codlin ongesorteerd op monster per kg 9.90. Transparant de Cronsels ongesorteerd op monster per kg 10.85. Peren: Br. Hardy 1 80 46. 1 75 56. 1 70 49.70 52.20. 1 65 41.40—4250, 1 60 40,70-41.30. 2 75 39, 2 70 42. 2 65 35. 2 60 35. 2 D 55 23. 2 D 50 10, 3 grof 27—29,10, 3 fijn 10. kroet 8.50. Bonne Louise 1 65 44. 1 O» 45. 1 55 38.20 —38.40. 1 50 24.30—25.30, 2 65 41. 2 60 40. 2 55 35. 2 50 23. 2 D 15—16. 3 grof 25. 3 fijn 950. Conference 3 70 32. 1 65 3250—32.40. 1 <50 29.30—30.05. 1 55 23 2 70 30. 2 65 27. 2 f.0 23— 24. 2 55 16—17. 3 grof 20. 3 fijn 10- Pltm&slon Du ch esse 2 80 22. 2 75 26. 2 70 25. 2 65 22. 2 D 12. 3 grof 14. 3r. Lebrun 1 70 19, 1 65 20, 1 60 17. 1 55 16. 2 70 16. 2 65 18. 2 60 !6, 2 55 14. 2 D 850. 3 grof 11. 3 fijn doordraai. Triomphe de Vienne 1 75 44. 1 70 45. 1 65 42. 2 75 39. 2 70 43. 2 65 43. 2 60 39. 2 D 28. 3 grof 29. 3 fijn 13. Maagdepeer 1 65 16. 1 60 17. I 53 14. 2 D doordraai. 3 grof doordraai. 3 fijn doordraai. Br. Durondeau 1 70 34. 1 65 29, 1 60 17. I 55 14. 2 D 9,50. 3 grof 10. 3 fijn doordraai. Seigneur d' Esperen 2 65 43. 2 60 31. 2 55 14. 2 50 9.50. Herzogln Elza 1 65 19. 1 60 38, 2 D 32. 3 grof 8.50. Br. Hardy rijp 1 75 43, 1 70 42. 1 65 40. 1 60 37. Diversen. Bramen industrie ln kratten van 4 kg, per kg 1 en 2 65. VEILING KRABBEN'DIJKE. 10 sept. Appels: James Grieve 1 80-85 23. 75-80 27. 70-75 27. 65-70 22. 2 75-80 22. 70-75 24. 65-70 20. 2 D 60-65 12—15. 2 D 55-60 3. 3 gr. 15. f. 8—II. kr. 6-«. Rode Grieve 3 30- 85 26. 75-30 29. 70-75 29. 6S-70 26. 2 30-85 -9, 73-30 21. 70-75 20. 65-70 13. 2 D 11. 3 gr. 13— -4. f- 630. kr. 6, val 6. Ellison I 60-85 36. 75-30 20. 70-75 19. 65-70 15. 2 D 60-65 6. 2 D 55-60 6. 3 gr. 7.U Coxs O P. 1 85-90 80-85 Si—11. 75-80 39—48. 70-75 40—55 65-70 3235. eO-65 24. 2 80-35 33—41. 75-30 31 —51. 70-75 38—60. 65-70 31—51. 60-65 16—33. 3 gr. 12—22. kroet 7. Manks Codlin 2 65-70 16. 2 D 6. 3 fijn 7—12. Ingria Marie 1 75-80 28. 70-75 28. Peren. Conference 1 80-85 36. 75-80 38. 70-75 30. 65-70 32. 60-65 28. 55-60 20. 2 70-75 28. 65-70 30. 60-65 27, 55-60 13, 3 gr. 19 Bonne Louisse 1 70-75 51. 65-70 49—50. eO-65 44.70—47, 55-60 39.10—10.70. 50-55 24—29. 2 65-70 44 60- 65 43. 55-60 33. 50-55 24. 2 D 16—18. 3 gr. 29. t 14, kr. 6. Hardy 1 80-85 43. 75-80 53, 70-75 49—51, 65-70 43—34 60-65 41. 2 75-80 4439. 70-75 45—51. 65-70 47—48, 60-65 42. 2 D 55-60 25-29. 2 D 50-55 6—12. t. 15. kr. 9—19. Her zogln Elza 3 "0-75 2!. 65-70 20. 60-65 17. 2 D 13. 3 gr. 33. f. 6- Triomphe 2 "5-80 30. 70-75 35. 65-70 37. 60-65 33. 2 D 21. 3 gr. 23—31. f. 1227. William Duchesse 1 80-35 24. 75-30 31. 70-75 34. €5-70 32. 2 D 60-65 13. 3 gr. 16. f. 9. kroet 6. Dubbele bonen 2 51. VEILING GOES. 10 sept. Export- en industrieveiling appels. James Grieve 3 85-90 39. 80-85 22. 75-80 23 —27. 70-75 23-29. 65-70 1 9—23. 60-65 13. 2 80-85 20. 75-30 19. 70-75 20. 65-70 14 2 D 9.50, 3 grof 10—36. Transp. de Croncels 1 75-30 ie! 65-75 13. 2 D 9, 3 grof 9. 3 fijn 9. Ellisons Orange 1 80-85 20, 75-80 20. 70-75 19—21. 65-70 14. 2 85-90 14. 80-35 16. 75-80 13. 70-75 16. 65-70 12. 2 D 10. 3 grof 8.50—10. 3 fijn 9. Coxs Orange Pippin 1 85-90 37. 80-85 37. 75-80 33 —55. 70-75 39.30—40. 65-70 35.40—3620. 60-65 21—26.20. 2 80-85 32. 75-80 34 70-75 36. 65- 70 23. 60-65 21. 3 grof 16—21. Bramleys Seed ling 1 90-100 14. 80-90 13. 70-80 15. met hagel- schade 930. Kroetappels 9.50. valappels 9. Peren: Herzogi.n Eisa 1 70-75 15. 65-70 13. €0-65 16. 2 D 10. 3 grof 6.50. Maagdepeer 1 70-75 36. 65-70 17. 60-65 16. 55-60 15. Triomphe de Vienne 1 75-80 51. 70-75 47. 65-70 46. 60-65 39. Bonne Louisse d" Avr. l 70-75 48. 65-70 47. 60-65 43,70—45.70. 55-60 37.20. 50-55 26. 2 70-75 47. 65-70 44. 60-65 41. 55-60 35. 50-55 23. 2 D 15. 3 grof 21. Br. Hardv 1 85-90 47 80-35 49. 75-80 53.6O-54.50. 70-75 49.70—51. 65-70 40—42. 60-65 40—41. 55-60 42. 2 75-80 42. 70-75 46. 65-70 37,30. €0-65 36.60. 2 D 12— 23. 3 grof 2628. 3 fijn 10—16. Williams Du chesse 1 80-85 22. 75-30 27. 70-75 27. 65-70 21. Conference 1 75-30 36. 70-75 34. 65-70 33.80— 34, 65-70 33.80—34 60-65 33. 55-60 23.30— 23.70. 2 EO-75 29, 65-70 29. 60-65 26—27. 2 D II. 3 grof 1217. Totale aanvoer hard fruit 15.400 kisten. Pruimen: Abrikoospruim grof 66. fabr. 24— 35 Warwick Dropper 1 81. grof 63 Monarch 2 88. Bramen ln doosjes per kg 1 162. 2 123. Bramen ln krat met 4 kg 1 65. 2 65. Bramen per doosje 2 26—27. De heer Dansen treedt sedert het trek van de heer J. P. van Laar als waarnemend-directeur van het Goese p en t. kantoor op. Hij heef* voor het bedrijf vele verdiensten gehad in de afgelopen vijftig jaar. Zijn persoon en zijn werk worden bijzonder ge waardeerd. Daaraan is in 1962 al uiting gegeven, toen hij werd be noemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Provinciale Afzeteommissie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dal op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild vanaf: Cox's Orange Pippin, alle maten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Légiponi, alle maten, op 5 mm sorteren. In grid Mane, alle maten, voldoende gekleurd, op 5 mm sorteren. 20 kg per kist. Notarisappel, alle maten, met gele tint. op 5 mm sorteren. 18 kg per kist. Allington Pippin. alle maten, op 10 mm sorte ren. 20 kg pet kist Conference, alle maten, op 5 mm sorteren. President Loutreuil. alle maten, op 5 mm sorteren. Vanaf heden kan de val van Goudreinette aange voerd worden met 20 kg per kist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17