f Rapport over afgraven binnendijken in vergadering „Het Vrije van Sluis" DE VEY MESTDAGH AGENDA NIEUWE AANWINSTEN OPENBARE BIBLIOTHEEK TE VLISSINGEN P. A. G. van Dijk te Zierikzee overleden MARKTBERICHTEN HOGERE SUBSIDIE OVER '65 VOOR HET GROENE KRUIS UITVOERIG PROGRAMMA VOOR VIERDE LUSTRUM BEVRIJDING Generaal S. Maczek opent Maczekstraat 101-jarige Scherpenisse Toch heffing van geschot Thoolse waterkeringen WETHOUDER OUD-VOSSEMEER GEHULDIGD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Algemene vergadering dinsdag 15 september Afgraven gedeelte van Ringdijk en St.-Jansdijk jn de zomervergadering 1963 van het waterschap Het Vrye van Sluis heeft het bestuur het idee geopperd een aantal binnendijken, die uit /eer goede klei be staan en geen of slechts geringe beteke nis meer hebben als reserve-kering by een eventuele doorbraak van de zeedyk, voor de bekleding van de te verzwaren dijk Breskens-Nummer Eén te zyner tyd te doen afgraven. In verband hiermee is onderzocht welke dijken door hun lig ging en hoedanigheid als reserve-water kering van betekenis zyn en als zodanig niet alleen moeten worden gehandhaafd, maar indien daarin nog zwakke plaatsen voorkomen, zo mogelijk in de toekomst voor versterking in aanmerking komen. Naar aanleiding van dit onderzoek wordt voorgesteld in verband met de kleibehoefte voor het dijkvak Breskens- Nummer Eén het gedeelte Ringdijk ge legen tussen de Herenweg, weg no. 5 van de wegenlegger van Cadzand en de Ambachtsdijk en het gedeelte St.-Jan- djjk gelegen tussen de provinciale weg Buitenlust-Sluis en do Sluisse dijk te doen afgraven. Van talrijke binnendijken zijn in het ver leden een aantal of geheel afgegraven of door ploegen of aanleg van wegen op de kruin daarvan sterk verlaagd. Daar naast zijn sommige dijkgedeelten door zetting van de ondergrond aanmerkelijk lager geworden. De meer landinwaarts gelegen binnendijken hebben door de opeenvolgende inpolderingen in de laat ste eeuwen praktisch geheel hun oor spronkelijke betekenis verloren. Na op meting van de daarvoor in aanmerking komende binnendijken is een stelsel van eerste binnendijken opgesteld. Door ve lerlei oorzaken is van een uniform dwarsprofiel of hoogte van de tot dit stelsel te rekenen binnendijken geen sprake. Globaal genomen hebben de voormalige zeedijken van de jongere pol ders hun oorspronkelijk profiel nog en zijn daardoor hoger dan de dijken van de oudere polders. De dijken van de oudere polders hebben eeuwenlang als onver harde wegen gediend en zijn daardoor in sterke mate afgeplat en verlaagd. Hoe wel de als zodanig aangewezen dijken van de oudere polders qua hoogte niet geheel voldoen aan de eisen, welke aan een eerste binnendiH? worden gesteld, is door het geheel ontbreken van een meer landinwaarts gelegen gesloten ring van binnendijken geen alternatief mogelijk. Doordat het merendeel van de op deze dijken gelegen wegen in de laatste jaren van eéh gesloten wegdek is voorzien, moet het om financiële reden vrijwel uit gesloten worden geacht dat hierin nog een belangrijke verbetering is aan te brengen", aldus het rapport. Het rapport vermeldt voorts, dat in een dergelijke situatie verkeren de binnendijken rond om de Tienhonderdpolder, de Oude Bres- kenspolder (gedeeltelijk) en het voor malige waterschap Groot en Klein Baar- zande gedeeltelijk). „Niettegenstaande deze situatie moet aan deze dijken als reservekering toch nog een belangrijke waarde worden toegekend". In verband met de minder gunstige toestand van het stelsel van eerste binnendijken van het kustvak tussen de Vlamingpolder en de Hoofdplaat polder is onderzocht of dieper "landin waarts nog een gesloten ring van binnendijken aanwezig is. welke als stelsel van tweede binnendijken nog als reservewaterkering van betekenis is. Men is daarbij tot de conclusie ge komen, dat een gesloten ring van tweede binnendijken niet overal aan wezig is. Waar deze dijken geheel ontbreken dient volgens het 'rapport aan de eerste bin nendijken bijzondere aandacht te worden besteed Voorts komt men in het rapport tot de conclusie, dat vele kunstwerken gelegen in de stelsels van eerste en tweede binnendijken afsluitbaar dienen te worden gemaakt, waarbij in vele ge vallen algehele vernieuwing gewenst is. Wegenplan Voor 1965 ligt het in do bedoeling weer een aantal by hot waterschap in beheer en onderhoud zynde wegen te doen ver beteren met subsidie van de Cultuur technische dienst. Ten einde in aanmer king te kunnen komen voor een derge lijke subsidie, zullen de plannen tot het verbeteren van de daarvoor in aanmer king komende wegen, alsmede de aan vrage om subsidie daarvoor, tydig moe ten worden ingediend hij de desbetref fende Instantie. Het waterschap heeft oen ontwerp-wcgonplan 1965 opgesteld, een wand versiering die het doet Kom kijken bij Bellamypark 45-58 Middelburg The Beattles, Yeah, yeah. yeah. 20 u.. a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 918 uur Van Benthem en Jutting: Expositie Verenigde Nederlan den, kaarten van provincies en gezich ten van steden. 9—10 uur. Goes - Grote Kerk: Tentoonstelling Neder- landscb Bijbelgenootschap. 1012 en 13.30—16 uur Zlerllczve Concertzaal: La Belle Amerl- caine, 20 uur. Vllsslngcn - Alhambru: Yeah. yeah. yeah, hlor iljn we the Beatles, 20 uur. a.l. Uci„. ,i up Zuom - Rox.v: De opgejnagden. 20 u 18 J Luxor: Alle vrouwen van de wereld. 20 uur, 18 jaar. aarin een aantal wegen, verdeeld over de verschillende districten is opgeno men, welke naar de mening van het be stuur voor verbetering in aanmerking komen. Do totale lengte daarvan be draagt ongeveer 20.690 meter. Het ligt in de bedoeling de verbetering van een gedeelte van deze wegen in aan besteding uit te voeren. Het eventueel overblijvende gedeelte zal in eigen be heer worden verbeterd. De voorgestelde verbetering omvat 5130 meter in het dis trict Oostburg, 5800 meter in het distriet Groede (Cadzand), 4690 meter in het district IJzendijke (Biervliet) en 5070 meter in het district Aardenburg. In het district Oostburg zullen onder meer wor den verbeterd een gedeelte van 1260 meter van de Tragelweg en een gedeelte van 1100 meter van de Scherpenheuvel- scheweg; in het district Groede: 1200 meter van de weg over de Mettenijen- dijk, 1000 meter van de Lange Strink- weg en een gedeelte van de weg langs het kanaal EU en de weg langs het ka naal n en de gehele westelijke kanaal- weg (tussen Retranchement en Cad zand) tot een totale lengte van 3100 meter; in het district IJzendijke: een gedeelte van r> Laurinaweg en de ge hele dwarsweg in de Ameliapolder tot een lengte van 1450 meter, de weg naar de Maagd van Gent, de Patientieweg (Philippine) en de Patientieweg (IJzen dijke) tot een totale lengte van 1880 meter en in het district Aardenburg de Ooshavendijk met een lengte van 2250 meter. De algemene vergadering wordt ge vraagd het dagelijks bestuur te machtigen een aanvrage in te dienen bij de Cultuurtechnische dienst ter verkrijging van de financiële bijdrage voor het verbeteren van de wegen en het dagelijks bestuur te machtigen een nader vast te stellen gedeelte van de wegen te doen uitvoeren in eigen beheer, waarvan de kosten op meer dan 10.000 worden geraamd. Aanbeveling De algemene vergadering van het water schap Het Vrye van Sluis, die dinsdag 15 september 's morgens om 10 uur in hotel „Du Commerce" te Oostburg zal worden gehouden, zal voorts een aanbe veling van drie personen moeten opma ken voor de benoeming van een gezwo rene wegens het periodiek aftreden van de heer A. Luteyn-Bruijnooge te Zuid- zande voor het district Groede en we gens aftreding van de heer C. A. Mabe- soone te Oostburg voor het district Aar denburg. In verband met. het bereiken van de 70-jarige ieeftyd is de heer Ma- besoone niet herbenoembaar. De agenda vermeldt voorts het verslag over het jaar 1963, aan- en verkoop en ruiling van gronden, een voorstel tot het aanleggen van een dijkovergang Ange- linapolder/Braakmanpolder, het aan gaan van een suatie-overeenkomst met de Braakmanpolder, het onttrekken aan het openbaar verkeer van verscheidene wegen of gedeelten van wegen te Bier vliet en het treffen van salarismaatrege len. In de maand juli en augustus werden in de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlis- singen uitgeleend: 5070 romans. 415 romans andere talen en 2187 studieboeken. In de jeugdleeszaal 3746 boeken (totaal 113)8. De tijdschriften en krantenzaal werd bezocht door 979 mannen en 516 vrouwen. De jeugd leeszaal door 179 meisjes en 192 jongens (To taal 1866). Het boekenbezit van de openbare leeszaal werd uitgebreid met de volgende nieuwe wer- Romans: Andric, De brug over de Drina; Ba- chér. Schone vogel Quetzal: De Beauvon-, Uitgenodigd: Beste boek. hel: Carrière. Oom Hulot; Chilton, Operatie Luna; Cconin, Dok tersroeping: Del-Rivo. De kamerbewoner; Dored, Ik had Tiberius lief....: Douglas. Een huis in Homochitto; Forester, Alle hens aan dek; Forester, De taal der scheepskanonnen: Van der Geest, Eiland in de branding; De Geus, Plet Heyn: Gordon. Het wonder aan de Kwai; Van Gulik, 4 Vingers; Hardy, De deserteur van Muratoli; Holesch, El Fuego; Jongejan-de Groot, Harry-trilogie: Kerouac, De Dharma schooiers: KLrsl, De laatste da- van Europa; Kortooms, Deze jongeman Lacy, De verdachte; Lenz, Het. lichtschip; Mansfield (Murry-Beauchamp), Millie; Mu- lisch. Het zwarte licht; De Nenard. Een slagboom aan de ingang: Noël de Gaulle :de Graat), Revanche: Orczy (=Barstow), Een vrolijk avontuur: Proos. Een restje tro penkolder: Rand, De vrijheid gloorde: Rob- be-Grlllet, In het labyrint: De Roberlo, Het geslacht Uzeda: Sharp. Nkwala; Soubiran, Dokter Roch: Stewart, Dal van de stormen: Van der Veen, De man met de zilveren hoed: Verburg, Storm over Nederland; Vestdijk. De bruine vriend, Het veer, Barioni en Peter, Uijpen; Vinkenoog, Zolang te water; Wal lace, De deur met zeven sloten; De Wlspelae- Een eiland worden; Van Zeijst, De auto- Bultenlandsc romans: Von le Fort, Das fremde Kind: Green Habeas Corpus; Yource- Denier du rêve. Studieboeken: Allen. Londen: Anoullh, Le voyageur sans bagage: Bachraeh, Swart en Van Thienen, Rondom Shakespeare: Baldwin, Niet door water maar door vuur; Banks, De :t met jezelf te leven; Bauters, Jean- Paul Sartre; Behrendt, De mens en zijn toe- komsl; Berendsen, Verborgenheden uit het oude Delft; BesanCon. Struik en Brugmans, Abrégé de Llttérature francaise: Bhagawad, Gita, de: Bicker Raye, Het dagboek van Ja cob Bicker Raye; Bleyie, De elektrische gi- r; De Boer. Feesten op school: De Boer Van Sluyters. Rekenen: Blokzijl en Mal- da. Veeteelt; Bouma, Douane: Bouma, Grens gevallen; Buys Brandts, De Passies van Jo- i Sebastian Bach; Buys Brandts, Het Wohltemperlrte Clavier van Johan Sebas- tiaan Bach; Breman, Spirituals: Bru.vn, We gen door de avond; Buchner, Maximiliaan; Bueno de Mesquita, D. A. Bueno de Mesqul- ta; Buitkamp, Het ontstaan van de Bijbel; Campert, Bij hoog en bij laag; Centraal eco nomisch plan 1964; Cohen, Beknopte He breeuwse grammatica: Constandse, Cuba: Demedts, Axel Coetzee; Donker Donker- sloot.). De dichter en de muze: Dürrenmatt, De fysici: Duits: Dijk, De schoonheid onzer binnenschepen; Dijkhuizen. Nieuw cabaret; Dijkstra, Verklarend handelswoordenboekje; Eggebracht, I-Ieinricht Sehlllz; Eltfers, 200 kamerplanten in kleuren en hun verzorging; Elseviers encyclopedie van de Bijbel: Engels- Amerikaans: Evans. Leven in de middel ven: Van Eijsselsteijn. Tristan en Isolde; Fase. Plantenteelt; Fetter, De priester-roman ;en gesaeculariseerde wereld: Firet en Van Riessen, Een dozijn is meer dan twaalf: Fishman, Mijn liefste Clementine; Frans: Fuchs, Het koninklijke gezin op postzegels; Galan en Nelissen, Onze technische school jeugd; Gemeente onderweg: Gerrit Ach terberg, 20 mei 1905—17 januari 1962; Geur- sen, Horen, zien en zingen: De Gooyer, Bij beltaal en moedertaal; Grater. Gids vooi moderne orkestmuziek; Gutenberg-Museum Mainz. Ter Haar, De grote sagen van de don kere mindeleeuwen; Ter Haar en Ter Haar Kruize, Pakistan: Hartong. Mijn balletboek; Heerkens, Tarabom: Heringa. De student: La Heij. De Bruyn en Muilwijk, Calorische werktuigen: IIoek-Apostolopoulou, Grieks op reis; Hoffman, Noord- en Zuidnederlandse sagen en legenden: Horn, Leo I-Iorn fluit; Howard, Frank Buchmans geheim; Ilulzinga, Het juiste woord voor puzzelaars; Huygens. Voet-maet. rijm en reden: Janse, Kent u Zuid-Holland ook zó?; Jansen, Algemene ge schiedenis' der middeleeuwen; Jesse, Mensen in Londen; Jesse. Mensen in Rome: Karak ter en cultuur van Europa: Keiler. Drie in de Kast; Kennedy. DSmme gegen die Flut.: De Klerk, Zie de vijand aan; Koclstra en Welling, Motorenkennis voor land- en tuin bouw, Kooistra en Schuit, A shorter Intro duction to English literature: Kretzmann, De elektronentechnlek In de industrie: Kroon, Camping; Kwant, Fenomenologie van de taal; Lakens Douwes, Waterskieën; Lange- meljer, Klein houtwerk om zelf te maken; Last, Golven der gele rivier: Leeflang, Kerst gedichten uil alle tijden; Van Leeuwen, Raceroeien; Van Leeuwen, Roeien en roei vaartuigen; Lematre, De muze met de scher pe tong: Lemor, Papa strijkt de vlag: Let terkunde. de, der klassieken; Lezer, De Soendaneesche Taalcursus: Lindenberg, Het mysterie der ontmoeting: Long, De grij: wolf; Lubberink. Onze samenleving; Ludolph en Legger, Sterkteleer; De Madariaga. Por- Officiële publikatie VLISSINGEN. De wethouder belast met de werkzaamheden betreffende de woonruimtewet 1947 te Vlls- singen, is verhinderd donderdag 10 septi ber spreekuur te houden. in de tuin; Van Marken. Echo en visioen; Mayne. De gemeenschappelijke markt; Mer- ten, John D. Rockefeller; Meyer en Heggie, Elektronische muziekinstrumenten; Meijers, Het woord: Middeldorp. Construeren ex perimenteren; Mills, Wright, De sociologi sche visie; Moderne Amerikaanse verhalen; Moderne geschiedenis (1815-heden): De Mo lenaar. Kleine suite; De Molenaar. Muzikale vlinders vangen; Molière (=Poquelin), Les precieuses ridicules: Mulisch, De zaak 40-61; Nederland als handelspartner: Nienaber, Tennis, sport en spel; Niet radicaal genoeg?; Nieuwe Pansverhalen; Nooteboom, De zwa- van de Theems; Van 't Oever, Docu mentatie... een voorpost van uw bedrijf; Van Onek. en Van Beurden. Wegwijs naar de illkel; Oort en Meijer. Algemene reken kunde; Opstellen op het gebied van biblio theekwezen; Panorama der wereld: Europa, Oost-Europa-Azië. Afrika-Amerika-Australië. Peelers. Het Vlaamse volksleven: Van Poelje. Hedendaags gemeentewezen: Politiek 1958: Post,ma en Kleijn, Het strand in kleuren: Po- Het dagelijks leven In de middeleeuwen Praag. Beknopte geschiedenis der Spaan se letterkunde: Punt, Bloedtransfun6ie: Que- rido, Godshuizen en gasthuizen; Kalmer, Kerk en sacramenten: Rechtswetenschap; Richter, Islands of the Sahara; Ridderhos. Beschouwingen over Genesis I; Van Riessen, Kadaster: Sagan (nrQuoirez). Kasteel In Zwe den: Sartre, Met geslolen deuren; Sartre, De gevangenen van Altona; Scheikunde voor het dagelijks leven; Schipper, U en uw adem haling; Schouten, Duitse literatuur als le vensspiegel; Shakespeare, De feeks wordt ge temd: Shakespeare, ICimbehjn; Shakedespeare Othello; Shakespeare. Wat u maar wilt; Shaw. Saint Joan; Sierens, Alfred Hitchcock; Simenon, De roman van de mens; Smeets, Grondbeginselen van de belastingheffing; Smith. Radio-astronomie; Snethlage, Voltai- Splerings en Nieuwendijk, Wonderwereld der reptielen; Stellwag, Vuyk cr. Van de Griend. De leraar en zijn klas; Stevens en De Leye, Elektrische ^huishoudapparaten; Stibbe. Assurantiën: Slllma, Van de ene naar de andere kant; Stilma, Werkend Nederland in woord en beeld; Teilhard de Chardin, 1-Iet verschijnsel mens; Tropisch Afrika; Va der, Een oud-Walcherse boerderij; Valentin, Beethoven: Van Veer (=de Bouvère), Op :en schoenen kriskras door Amerika; Völlmar, Vermaas en Hofman, Nederlandse wetboeken en aanverwante wetten: Vrcden- duin. 85 wiskundige puzzels; L. de Vries. Paape en H. de Vries. De jaren '40-'45; Th. de Vries. Oldenbarneveldt; Vijf eeuwen Faust.; Vijfhonderd jaren Staten-Generaal in de Nederlanden: Vijftien Paasverhalen; We reld. de. van de kleuter: Weyand. In het iderland van de opera: Wilkeshuis, Di derot; Wilkeshuls, Hoe het vroëger was; Willemze. Algemene muziekleer; Wolff-Bek- en Deken, Bloemlezing uit de Econo- :he leidjes; Wljdenes, Planimetrie; Ze- Huwelijk. huwelijksgoederenrecht, echtscheiding; Zo doen wij het. DIEVEN ER VANDOOR MET LEGE KASSA In dc nacht van zaterdag: op zondag I is In de winkel van de brood- en ban ketbakkerij P. H. de G. in Westdorpe ingebroken. Aangezien reeds verschil lende malen in Zeeuwsch-Vlaanderen inbraken van deze soort zijn voorge komen vermoedt men dat hier dezelf de inbrekers aan het werk zijn ge weest. Om ongeveer 3 uur 's nachts is de ruit van de voordeur, 6 mm dik, in geslagen met een steen, waarna de dieven er met de kassa vandoor zijn gegaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn de inbrekers met een auto ge vlucht. De heer De G. gewaarschuwd door zijn vrouw die het glasgerinkel had gehoord, hoe vlug hij ook bene den was, kon geen spoor van de die ven meer ontdekken. Hij belde onmid dellijk de rijkspolitie waarna de op sporing begon. Er werd een speur hond bijgehaald, echter zonder resul taat. De inbrekers hebben zich echter wat de inhoud van de kassa betreft lelijk misrekend. De heer De G. had namelijk alleen wat wisselgeld in de kassa laten liggen en de ontvangsten van de vrijdag (de koopavond in Westdorpe) en zaterdag waren naar nu bleek veiliger opgeborgen. In de ouderdom van bijna 80 jaar is te Zierikeze overleden, de heer Pie- ter Albert Gerrit van Dijk, oud-ont- vanger-griffier van het voormalig wa terschap Schouwen, namelijk van 28 april 1919 tot 1 augustus 1951. Reeds in 1905 begon de heer Van Dijk zijn loopbaan bij het voormalig water schap. Hij werd toen aangesteld als klerk en werkte onder de toenmalige ontvanger-griffier mr. D. van der Vliet. Op 21 mei 1916 overleed Van der Vliet en vanaf die datum tot en met 17 augustus van dat jaar was de heer Van Dijk waarnemend ont vanger-griffier. Toen als opvolger van mr. Van der Vliet de heer J. van der Vliet op 17 augustus 1916 als zodanig werd benoemd, zette de heer Van Dijk zijn loopbaan verder als commies. De functie van ontvanger-griffier kreeg de heer Van Dijk op 28 april 1919. In deze functie waren ook de voormalige polders Groot-Beltewaerde, Drei- schor, Klein-Bettewaerde en Gooi- kensnieuwland begrepen. De heer Van Dijk was ridder in de Orde van Oranje Nassau en secretaris van de raad commissarissen van de N.V. Scheldebank. Opbrengst collecte De collecte van het Koningin Wilhel- mina fonds voor de kankerbestrijding heeft in Schoondijke een bedrag van f 125,45 opgebracht. GEEN GEMEENTEGARANTIE VOOR LENING VAN TON Dc gciuwntAraad van Ooatkupelle heeft dinsdagavond voorlopig afwijzend be schikt op een verzoek van de heer A. dc Kam om een door hem aan te gane geldlening van 100.000 te garanderen. Do heer De Kam wil een riolering ijaten aanleggen op zijn recreatieterrein „Burg vliet". Na uitgebreide discussie besloot de raad liet verzoek voorlopig aan te houden. Het college van b. «-n w. stond "n zijn preadvies afwyzend tegenover het B. en w. waren wel doordrongen van de noodzaak van de riolering, maar het college stelde, dat het hier een zuiver particulier bezit betrof en dat de ge meente ervoor moet waken geen prece denten te scheppen. Het P.v.d.A.-raadslid A. Don zag op dit verzoek gaarne de helpende hand van het gemeentebestuur, maar andere raadsleden meenden, dat betrokkene wel de weg van de minste weerstand had gekozen. Zij meenden, dat ter financie ring van dit project nog wel andere mo gelijkheden van garantie zijn. Men be sloot daarom het verzoek aan te houden. De raad ging over tot herbenoeming van de bestuursleden voor de schoolartsen- dienst op Walcheren en keurde enige i wijzigingen in de verordening voor dei tegemoetkoming van studiekosten goed.' Voorts besloot de raad, dat de 3.5 pro-i cents salari6uïtkering voor het rijksper-' soneel ook van toepassing is op het ge-1 meentepersoneel. VLISSINGEN Wedvlucht De P. V. Scheldevliegers te Vlissingen hield een wedvlucht vanuit St.-Quentin. Afstand 181 km. In concours 205 jonge duiven. De uitslag was: 1 en 7 G. J. van Zweeden; 2 en 4 C. Sponselee: 3, 5 en 6 D. Donmanchet; 8 P. Alebregtse; 9 J. Tienpond; 10 L. Lievense. Aan een wedvlucht vanuit Noyon werd deelgenomen met 185 duiven, afstand 214 km. De uitslag was: 1, 2. 4 en 5 L. A. Lievense; 3 J. Izeboud; 6 C. Sponse lee; 7 C. Hendriks; 8 G. Ventevogel; 9 en 10 P. J. Alebregtse. BEURSBERICHT MARKT GOES. 8 sept- Granen cn peulvruchten. Tarwe, basl* J7 boerenschoen nf boerderij f 33 f 33,30 per 100 kg. Gerst. ld. f 27—f 29.23. Groene erwten, ld., f 30—f 30. Schokker*. 1<J., f 30—f <5. Kapucijners, ld. f 35—f 40. Bruine bonen f 60— f 73 per 100 kg. Aardappelen. Bintje*. 33 mm opw. blnnenl. sortering f 9—f 10 per kg. levering aan dc sortccrinrichtlng. Sorteerkoaten voor re kening koper. Bintje voor export t 9—f 10 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan do sortcerlnriehtlng geleverd 13—14 et- i<cr kg. Hooi. Luzernehool f 95—f 105, Weidehool f 3-0 f 300. Dijkhooi f 65—f 70. Veldbccmd f 40— f 35. Zwcriksoortcn f 40. Tarwe?,tro f 47.50 f 50. van goede kwaliteit. Wintcrleverlng 62,30. Gerstcfltro f 30 vnn goede Wintcrleverlng f 62*0. Eerwtenstro groen) f 62.50 van goede kwaliteit. Wlnter- levering f 70. alles per 1000 kg. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 2125 ct. per kg op auto geleverd. Voor 2c kwaliteit was de notering 1221 cent De handel verloopt traag. Eieren. De elcrpri;s bedraagt f 1,64—t 1.70 per kg. VISMIJN COL7JNSPLAAT. Exportgarnalen, aanv. 4193 kg, 83149. han- dclsgam.ilen. 588 kg. 86120. schar bot 397 kg. fchol 39 kg. tong 44 kg. paling 178 kg. tarbot 3 kg. herder 112 kg. kabel jauw 8 kg. ongesort vis 30 kg. VEILING STAVENI88K Bintjes gew. I 10.50—10.80. II 9.70. bonken 13.3013-40- Eigenheimers gcw. 12.70—13.40. bonken 30. drielingen 3.80. Aanvoer 70 ton. e zPYiédseinlne44&8s&é75alr-7e4r VEILING 9T.-ANNALAND Doré gcw. 10.60. Eigenheimer* gcw. 14 00. Bintjes gew. 10-JO—10.10. bonken 1320 Aan- VF.EMAKKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2691. Weekaanvoer 4387. Vet te koelen 180. Gebruiksvee 463. Vette kalve- 6SO. Granknlveren 264. Nuchtere kalvr- 540. I-opcr» 80. Biggen 52, Paarden 36, Veulen» 28. Schapen of lammeren 341, Bok ken of geiten 37. Prijs In cent* per kg <1.!, 2e en 3e kw.) 359-423 370-385 330-36.5 315-330 295-310 280-290 Voorstel b. en w. Krabbendijke Burgerlijke stand KOUDEKERKE. Geboren; Johanna d. v. L. Brasser-Janse. Edwin R. z. v, L. Kooman-Willemse Anii.a A. d. v. H. de Wit-Wisse. Annemieke d. v. J. Wibbens-v. d. Broekc. Getrouwd; J. Kramer 29 j. en C. Koppejan 23 j. J. Boom 22 j. cn D. Berting. Overleden: J- Pattenier 81 j. e. v. A. Smilh. J. Jacobse 88 j. wed. v. E. Weug. J. Castel 87 j. wed. v. M. Alewijnse. M. de Blom 68 j. e. -v. J. Kapelle. S. Verhulst 79 j. wed. v. J. Minderhoud. J. Franse 83 j. wed. v. A. Janse. C. Krijger 80 j. e. v. E. v. d. Weel. J. v. Weele 73 j. wed. v. J. Almekinders. C. Merison 70 j. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 7 september: Meidoornsingel van Corlc, Kilo van Liverpool, Metropole van Grangemouth. Osiris van Napels, Rlfo An van Cork, Schelde van Hamburg, Dolores van zee, Dutch Mas ter van Thameshaven, op 9 september: Ga- nymedes van Rotterdam, Spoorsingel van Rotterdam, Stella Antares van Rotterdam, Henny J. van Rotterdam, Zuidpool van Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 7 september: Philetas naar Amsterdam. Pa loma naar Rotterdam. Hulst naar Rotterdam, Noorderhaven naar Stavanger-Gent, Irene S. naar Brest, Mare Magnum naar Kopenhagen, op 9 september: Gronitas naar Kingslynn, Delfzijl naar Norwich, Viking naar Aarhus- Gent. Globe naar Rotterdam. Vlissingen aangekomen op 7 september; Maas van Terneuzen. Axel houdt herdenking en feest Woensdag 16, donderdag 17, vrydag 18 en zaterdag 19 september vinden in Axel de lierdenkingsplechtighede» en festiviteiten plaats ter gelegenheid van het feit, dat liet, twintig jaar geleden is dat Axel werd bevryd. In zijn voorwoord op het uitvoerige programma schrijft burgemeester M. K. van Dijke van Axel: „Laten wij allen heseffen en waarderen het grote goed. dat wy thans bezitten doordat wij in vryheid mogen leven in een vry land. „Voorts schryft de bur gemeester: „Een woord van welkom mag ik toeroepen aan de vele Poolse vrienden, die deze dagen weer in ons midden zullen zyn. Een bijzonder wel kom geldt generaal S. Maczek, alsmede de, Poolse delegatie uit Londen, bestaan de uit majoor Grzecskowski en luitenant Deimei. Tot. onze spyt. is kolonel dr. Z. M. Szydiowski verhinderd uit Canada over te komen". Het programma vermeldt voor woens dagmiddag half zes een officiële ont vangst van generaal Maczek en de Pool se gasten door het gemeentebestuur van Axel in het stadhuis, 's Avonds vinden kransleggingen plaats op de algemene begraafplaats, de r.-k, begraafplaats en bij het Poolse monument aan de Zee straat. In de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef vindt een herdenkingssa menkomst plaats onder leiding van ds. A. Kuiper. Tijdens deze bijeenkomst spreken dr. L. A. M. Goossens, hoofd- vlootaalmoezenier en ds. A W. T. Nij- enhuis, luitenant-kolonel, legerpredikant in algemene dienst. Donderdagmorgen om half elf zal generaal S. Maczek officieel de ge neraal Maczekstraat openen, 's Mid dags geeft de dertiende infanterie verkenningscompagnie militaire de monstraties en maakt daarna een mars door de stad. Om half vijf zal het straaljagerstuntteam „Whisky Four" van de vliegbasis Woensdrecht boven de Grote Kreek zijn acroba tiek in de lucht vertonen, 's Avonds geeft de Kapel van de Limburgse jagers onder leiding van kapel meester H. J. Bouguenon een con cert op het parkeerterrein aan de Oranjestraat. Vrijdagmorgen krijget. de schoolkinde ren een programma te zien van Geral- dini's jeugd festival en "s middags zyn er kinderspelen. Om half zeven 's avonds geven 12 leden van de eerste Nederland se parachutistenclub een demonstratie parachutespringen, 's Avonds treden de Blue Diamonds op tijdens een volksbal op het parkeerterrein aan de Oranje straat, dat om half negen begint. Zater dag zal de gehele dag tromgeroffel van tien drumbands door Axel weerklinken. De avond wordt om tien uur besloten met een groot slotvuunverk aan de Gro te Kreek. Tydens deze bevrijdingsfeesten is de ge hele dag een lunapark geopend op het Szydlowskïplein, op de Kaaiwa) zijn ge zellige terrasjes ingericht en de etalages zyn feestelijk versierd. De stichting beeldendv kunstenaars in Zeelanti heeft in samenwerking met het gemeentebe stuur van Axel een expositie georgani seerd in de showroom van de firma ge broeders Esselhrugge. Voorts is er een kunstnijverheids- en antiekmarkt op de Kaaiwal. en zal een mijnenveger een be zoek brengen aan Axel. waarbij gelegen heid zal bestaan het sehip te bezicliti- GEMEENTEBEGROTING IN A.S. RAAD De raad van Krabbendjjke komt dins dag, 15 september a.s. des avonds 7.30 uur, in vergadering by een. In deze ver gadering zullen o.m. worden behandeld do gemeentebegroting van 1965 en de begroting 1965 van het gemeentelijk woningbedrijf, welke begrotingen wer den aangeboden in de vergadering van 21 augustus ji. Tevens worden in deze vergadering ter voorlopige vaststelling aangeboden de gemeenterekening 1963 en de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf over dat jaar, terwijl ook de rekening 1963 van de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg ter vaststelling wordt aangeboden. De commissie tot nazien dezer rekenin gen geeft in zyn vaststellingsadvies de volgende eindcijfers gemeenterekening I inkomsten 983.378.02; uitgaven 985.560,22; nadelig saldo gewone dienst 2182,02. Voor de kapitaaldienst zijn deze cijfers: inkomsten 3.463.981,53; uitgaven 3.723.081,25; nadelig saldo 259.099,72. Eveneens wordt ter goedkeuring aan geboden de begroting 1965 van het pen- siontehuis voor bejaarden „Nieuwlan- de", zoals deze door het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg in Krabbendij- ke is vastgesteld. Voorts vermeldt de agenda een aan- vraag op grond van artikel 72 van de Lagcr-onderwrjswet 1920 van de vereni ging tot stichting en instandhouding van een hervormde christelijke school voor de aanschaffing van rywieistan- daards. Aan de achterzijde van het schoolgebouw bevindt zien een rijwiel stalling die plaats biedt aan 24 rijwielen, namelijk 12 voor de hervormde school en 12 voor de openbare school. Aangezien het moeilijk is normen te stellen voor het naar school komen per fiets, enkel voor buitenleerlingen zou de stallingruimte wellicht voldoende zijn stellen burgemeester en wethouders voor de achteruggende rqwielbergplaats §eheel voor de Teerlingen van de open- are lagere school te bestemmen en aan het bestuur van de hervormde school medewerking te verlenen voor het plaatsen van enkele rywielhekken met een totaal aantal plaatsen voor 40 rijwielen aan de voorzijde van het ge bouw. Gevraagd worden 80 rijwieltegels. Dit aantal wordt echter te groot geacht voor deze school die plm. <5 leerlingen heeft, terwijl rijwieltegels minder ge schikt worden geacht. Bovendien zal aan de zijgevel van het gebouw een voorziening worden getroffen, teneinde te hard rijden vanaf de weg naar de speelplaats" tegen te gaan. De kosten worden in totaal op 350,geraamd. Ter herbenoeming voor de tijd van één jaar van leden en plaatsvervangende le den van de woonruimte-adviescommis sie bevelen burgemeester en wethou ders aan: J. Zandijk, plv. H. J. van Harn; M. L. Markusse, plv. J. C. En gelse; A. Zeevaart, plv. C. J. van I waar den; M. J. Benou, plv. L. Buteyn en mevrouw A. Verschuure, plv. mevrouw M. H. J. van Hekken-Dregmans. SUBSIDIES. gemeester en wethouders voor de ge vraagde verhoging van het subsidie niet ingang van 1 januari 1964 toe te staan tof een totaal subsidiaal plafond van 80 Ook in de kosten van de leiding wordt voorgesteld te subsidiëren zoals is gevraagd. Ten slotte wordt voorgesteld het sub sidie aan het Kon. WUhelminafonds le handhaven op 1 ct. per inwoner of plm. 30,per jaar en aan dc R.-k. Stich ting voor Kraamzorg van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis te Hulst evenals aan de andere in deze gemeente werkzaam zijn de Kraamzorgstichting een subsidie var. 1,per kraamdag te verlenen, gedu rende welke een kraamverzorgster in een gezin in deze gemeente ls werkzaam geweest. Burgemeester en wethouders stellen voor tot afwijzing van een subsidie aanvraag van de Ned. vereniging tot bescherming van voetgangers, 330 310 Pril* In gulden» per kir. 1140 1175 an het jaar ontvangen subsidie aanvragen aan de orde worden ge steld. De „Vereniging het Groene Kruis" te Krabbendijke vraagt een subsidie tot het geraamde tekort over 1965 ad 2863,16. Tot nog toe werd f 1275,per jaar aan subsidie verleend. Burgemeester en wethou ders hebben het tekort becijferd op plm. f 2397.88. rekening houdende met een per 1 juli 1964 van kracht geworden regeling voor vergoeding van vervoerskosten voor wijkver pleegsters. Zij stellen titans voor een subsidie te verlenen van maximaal f 2500,voor 1965, onder voorwaar de dat de jaarrekeningen met ingang van die van 1964 de goedkeuring van de raad behoeven nadat deze vanwe ge burgemeester en wethouders met alle stukken gecontroleerd zullen zyn. Tevens ware hier ook de voorwaarde aan te verbinden dat het bestuur ten aanzien van het voeren van de financië le administratie zich dient te voegen naar dienaangaande door burgemeester en wethouders te stellen regelen. Voor wat betreft de subsidieaanvraag van de Coördinatiecommissie Maat- Mejuffrouw M, M. Bruijnzeel uit Scher penisse hoopt maandag 101 jaar te wor den. Vrachtauto ramde stoplichtbak Een vrachtauto met aanhangwagen, geladen met stro en bestuurd door D. J. J. uit Hoek, draaide maandag avond om elf uur met een te krap genomen bocht de Axelsebrug te Ter- neuzen op. De stropakken raakten daardoor een stoplichtbak, die tegen dit geweld niet bestand bleek en af brak. Voorts werd een aantal ket tingpaaltjes langs de brug ontzet. Te gen de chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. De Ambachtsheerlijkheid van Oud- Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe N.V. zal voor haar dijken toch een geschot van| zeven gulden ner hectare moeten be- talen aan het waterschap Tholen. Dat is de beschikking van de kroon op een beroep, ingesteld door dc rentmeesterl van de ambachtsheerlijkheid VV. J. van Doorn tegen het besluit van G.S. van Zeeland om de bezwaren tegen de ge- schotsheffing van het waterschap onge grond te verklaren. De rentmeester van de ambachtsheer lijkheid voerde tegen de geschotsheffing op de zeedijken aan, dat de aard van het object waterkerende dijk zich niet verdraagt met de heffing van dijk- geschot. Zo'n dijk is toch een onderdeel van de outillage en de uitrusting van het waterschap, die juist door deze hef fing in stand* wordt gehouden om het waterschap tot de vervulling van zijn taak in staat te stellen, zo werd aange voerd. De appellant vond het zowel met de aard van het object de dijk dus als met de doelstelling van het water schap in strijd deze waterkering in het geschot te betrekken. Zo'n dijk kan toch niet worden beschouwd als een eigen dom, die tegen het water wordt be schermd, immers zij vormt zelf de be scherming tegen het water. De am bachtsheerlijkheid verzocht daarom de kroon het besluit van G.S. en dat van het waterschap te vernietigen. De kroon heeft dus op dit beroep voor appellant ongunstig beschikt. Er wordt in de beschikking gesteld, dat de opvat ting van de ambachtsheerlijkheid geen steun vindt in het waterschapsregle ment: de dijken zijn terecht in het ge schot aamgeslagen. De waarde van de dijk kan volgens de beslissing van de algemene vergadering van het water schap Tholen worden gesteld op 1/7 deel van die van landbouwgronden. Afge rond komt dit ook voor de Ambachts heerlijkheid van Oud- en Nieuw-Vosse meer en Vrijberghe N.V. neer op ƒ7 per hectare. Tijdens een bijeenkomst in het ge meentehuis van Oud-Vossemeer van de gemeenteraad en het gemeenteper- soneel vierde wethouder P. van Driel dinsdagavond ziin 25-jarig ambtsjubi leum. De heer Van Driel was in feite in dubbele zin jubilaris In de eerste vergadering, die hij als C.H.U.-afge- vaardigde bijwoonde op 5 september 1939, werd hij namelijk direct tot wet houder gekozen. Het jubileum van raadslid en wethouder viel dus samen. De heer Van Driel heeft sinds 1939 onafgebroken deel uitgemaakt van het dagelijks bestuur der gemeente. Al tijd samen met burgemeester mr. J. J. Versluijs, maar met diverse colle- ga-wehouders. ,,U was echt een blij vertje", zei de burgemeester in zijn felicitatiewoord tot de heer Van Driel. De burgemeester dankte de heer Van Driel voor hetgeen hij in deze 25 jaar in het belang van de gemeente heeft verricht en voor de aangename wijze, waarop hij met hem mochr samen werken. Hij bood de jubilaris namens de aanwezigen een t.v -tafeltje aan Volgens gemeentesecretaris A. J. Rijstenbil heeft de heer Van Driel zijn ambt altijd met blijdschap vervuld. Hij dankte hem voor de vriendelijke omgang en de betoonde samenwer king. In ziin dankwoord herinnerde de heer Van Driel aan de moeilijke tijds omstandigheden, waaronder hij zijn ambt aanvaardde. „Het was een ver heugende daad te mogen meewerken aan alle veranderingen ten goede, die deze 25 jaar plaatsvonden", aldus de jubilaris? Een verrassing voor de jubilaris vormde later de komst vat. ,,Oud-Vos- semeers muziekvereniging" De voor zitter, de heer A. Geertsen, zei, dat het hem een genoegen was om in plaats van financiële steun te vragen, nu eens iets te mogen brengen, te we ten een muzikale hulde. Na het offi ciële gedeelte van de bijeenkomst was men nog geruime tijd gezellig bijeen. Vette koelen Vette kolveren Slachlpsarden Graxka! veren kolveren Loper* BiKKen Schapen Lammeren Kolf- cn melkkoeien koelen 8Xi Pinken 875 750 6X1 Vette kocle-n aanvoer gewoon, handel kolm. prijzen als gisteren, woratkoeien 2.20—3.40 per kg. Vette kalveren aanvoer kleiner, han del tamelijk, prijzen aanvankelijk hoger, af loop teruglopend, enkele prima'* hoven note ring. Graskalvcrcn aanvoer tamelijk, han- I kalm. prijzen vooral niet hoger. Nuch- re kalveren aanvoer al* vorige week. han del redelijk, prijzen hoger, mcatkalvoren 223 -350 per stuk. Lopers en biggen aanvoer ruimer, handel ruitig, prijshoudend, Slaciit- paarden aanvoer rnatig. handel traag, prlj- vooral niet hoger. Schapen cn lammeren .■oer even groter, handel zeer kalm. prlj- vooral niet hoger. Kalf- en melkkoeien weck. handel redelijk, prijzen onveranderd. Vare koelen, aanvoer iets korter, handel «troef, prijzen gedrukt Vaarzen en pinken aanvoer matig, handel traag, prijzen onveranderd. VEILING 8T. MAARTENSDIJK Uit-n bonken 22.22—22.11. middel 40-70 18.70. drielingen 23.65, pickles 23.30. Aanvoer 73 ton. Eigenheimers 12.60—13.20. Bintje* 10.60 9.10. bonken 13.30—12.90. Aanvoer 56 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 september. Appelen: James Grieve 12—29. Coxa Orange 14—31. Manks Codiln 1013. Tle- deman 2333. Zigeunerinnen 1013. Peren: Margriet Marllat 1521. Bonne Lou- bain 32—43. Br. Hardy 42—54. St. Remy 26— 29. Triumph de Vienne 46—52. Willam Dugest 20—24. VEILING GOES. 3 sept. Export- en industrieveiling appel*. James Grieve 1 85-90 20-28. 80-85 21—». 75-80 22—32, 70-7S 25—31. 65-70 22—27, €0-65 15—19, 2 85-90 23—29. 80-85 21—27, 75-80 24— 26, 70-75 24—29, 65-70 24. 2 D 10-12, 3 grof 7—17, fijn 6—13. Tydemans Worcester 1 30-85 50—56. 75-80 54—56, 70-75 51—54, 65-70 43—45. 60-65 29. 3 grof 29—31. 3 fijn 6—7. Trans, de Croncel 1 85-95 3 4—16. 75-80 1 4—17, 65-75 3 2— 15. 2 65-75 11. 2 D 9, 3 grof 9—12. 3 fijn 9.50. Ellisons Orange 1 35-90 27. 75-80 23—25, 70-75 2223. 65-70 17. 2 80-85 21. 85-90 19. 75-80 22. 70-75 16, 65-70 15. 2 D 8.50, 3 grof 13—14, 3 fijn 12. Laxton Fortuna 1 80-85 3236, 75-80 2740, 70-75 26—33. 65-70 18—32. 60-65 10 —21. 2 D 8. Coxs Orange Pippin 1 85-90 50. 30-85 50. 75-30 47—48. 70-75 46.20—47.70. 65-70 41.60—41.20. 60-65 29. 2 75-80 35. 70-75 27. 60-65 19. 3 grof 823. Jac. Lebel 1 75-85 15. 65-75 12. 2 D 8. 3 grof 8—30. 3 fijn 7—8. Valappei* 8,50, kroetappels Peren: Triomphe de Vienne 1 30-35 4249. 75- 80 50—54. 70-75 56, 65-70 47—54. 60-65 43—3! 2 85-90 39. 80-85 42—44. 75-80 43—43. 70-75 •52—49. 65-70 39—48, 60-85 33-42. 2 D 26—42, i grof 2138. 3 fijn 23—32. Bonne Louise I' Avr. 1 65-70 54. 60-65 £4. 55-60 46—47. 50- 15 33. 2 70-75 53, 65-70 54. 60-65 52—53, 55-60 16. 50-55 32. 2 D 18. 3 grof 17—34. 3 fijn 6—18. Br. Hardy 1 95-90 55. 80-35 56. 75-80 59. 70-75 20—56. 65-70 48.2048.70. 60-65 44.10—44,50. 55-60 28. 2 80-85 51. 75-30 55. 70-75 54. 65-70 4546. 60-65 40. 3 grof 27—39. 3 fijn 14—19. I 50—55 17. Will. Duchesse 1 80-85 26. 75-30 30. 70-75 32, 65-70 29. 2 D 15. 3 grof 7—12. 3 fijn 79. Br. Lebrun 1 70-75 23. 65-70 2225. 60-65 13. 55-60 15 3 grof 12, Seign. d. Espern 1 70-75 63. 65-70 35—60. 60-65 49. 55-60 33, 2 55-60 21, Br. de Mérode 1 75-80 39. 70-75 17. 65-70 1617. 60-65 14. Spaanse wijnpeer 1 60-65 30—33. 55-60 20. 50-55 12. 2 60-65 26, 55-60 22. 50-55 17. Totaal aanvoer hard fruit 14.900 kisten. Bramen per doos 2 3032, 3 2024. In doos per kg 146153, 2 112114. Bramen per krat van 4 kg I 96. 2 87. Bramen voor industrie op vrijdag, Deze week geen levering van bramen voor Industrie op vrijdag. Meloenen 1 115—124. Perriken 1 14—3T. 2 37. Druiven: Frankenthaler 1 176191. 2 152. Pruimen: Belle de Louvaln fabr. 613 Reine Victoria 1 109. 2 46—53. grof 70—110 fabr. 633 Abrikoosprulm 2 43. grof 5979. fabr. e53. Warwick Dropper L 80!17. 2 50. grof 52—75, fabr. 7. Burbank Giant 1 66—73. 2 31—55. grof 46—54. fabr. 24—30. Monarch 1 120—167. 2 83—100. grof 40—110. fabr. 50—61. VEILING KAPELLE-BIEZELtNGE. 3 sept. Industrie- en exportvelitng. Bramen in kratten voor de industrie 1 96103. 2 87. Peren: Br. Hardy 1 80 55. 1 75 58. 1 70 54— 54.10. 1 65 47—47.50. 1 60 4290—43.30. 2 75 51. 2 70 51. 2 65 44, 2 60 36. 2 d 55 27—23, 2 d 50 15. 3 grof 2831. 3 fijn 1213. Bonne Louise 1 65 52. 1 60 53—54. 1 55 44.50—45.50. 1 50 31.30—31.50. 2 65 49. 2 60 49. 2 55 42. 2 50 29. 2 d 13. 3 grof 28. 3 fijn 13. Pitrnaston Du chesse 2 80 21. 2 75 26. 2 70 28. 2 65 25. 2 d 14. 3 grof 14, 3 fijn 6- Br. Lebrun 1 70 24, 1 65 23. 1 60 22, 1 55 18. 2 65 24 2 60 20—22 2 55 16. 2 d 9.50. 3 grof 11. 3 fijn 6—7. Triomphe de Vienne 1 80 44. 1 75 48. 1 70 50. 1 65 49. 1 69 45. 2 80 41. 2 75 44 2 70 46. 2 70 48, 2 65 45. 2 60 39. 2 d 26. 3 grof 34. 3 fijn 19 Seig neur d' Esperen t 65 65. 1 60 54. I 55 32. 2 50 16- Souvenir de Congres 2 80 19. 2 75 21. 2 83 18. 2 d 11. 3 grof 12. 3 fijn 6.50. Br. de Me- rode 1 70 19. 1 65 15. 1 60 12. Appelen: Coxs Orange Pippin 1 80 49—50. 1 75 47—48. t 70 46.50—47,!0. 1 65 40.75tl.60. 1 60 28. 2 80 42. 2 75 42, 2 70 37. 2 65 29. 2 60 24. 3 grof 2L James Grieve 1 80 2J, 1 75 27— 29. 1 70 30. 1 65 23—25. 2 80 22. 2 75 24. 2 70 25—26. 2 65 20—21. 2 d 60 15—17. 2 d 55 8,50. 3 grof 11—16. 3 fijn 8.30. Jacq Lebel 1 75 16. 1 65 12. 2 d 7.50. 3 grof 13- Manks Codltn 2 70 14 2 65 11. 2 60 9. Transparante de Croncel 2 75 12. 2 65 10—11. 2 d 8. 3 grof 8. Bramley'a Seedling 1 80 13. 1 70 15. 2 d 3. 3 grof 10. Zigeunerin 2 80 10. 2 75 11. 2 70 10. 2 65 10. 3 grof 6. Ellisons Orange 1 30 20. 1 75 24—26, 1 70 21—25. 1 65 17. 2 75 17 2 70 16. 2 65 15. 2 d 60 10. 2 d 55 8. 3 grof 11. James Grieve Lired 1 85 27, l 80 26—31. 1 75 2334. 1 70 27—31. 1 65 23—24. 2 80 23-30. 2 75 25—27. 2 70 20—26. 2 65 20—23. 2 d 10— 11. 3 grof 1617. James Grieve Neuman 1 85 24. 1 80 25—30. 1 75 26—32. 1 70 26—32, 1 65 22—27 Crimsons Coxs 1 75 40, 1 70 37. 1 65 32. 1 60 26, Zoete Bloemmee 1 70 23. 1 65 22, 1 60 14. Geplukte kroelappeien 3 80. val appe len 8.40. Ongesorteerde appelen op monsler: Transpar. de Croncel 10—11. Manks Codiln 9. VEILING KRABBENDIJKE. 8 sept Appels. J. Grieve 1 85-90 26. 80-85 29. 75-80 23—31, 70-75 25—31. 65-70 23—27, 2 50-85 21—23. 75-80 24—26. 70-75 22—27 65-70 20—24 2 D 60-65 16—13. 2 D 55-60 6—10, 3 gr. 15—24. f. 10. kroet 7. Ellison 85-90 21. 80-35 23. 75-80 26. 70-75 24. 65-70 13. 2 80-85 22. 75- 80 25—27. 70-75 21—23. 65-70 16—18. 2 D 60-65 11—12, 2 D 55-60 8. 3 gr. II. f. 8. kr. 7. Ty- deman 1 80-85 36—47. 75-80 38—51. 70-75 36— 50. 65-70 28—41, 60-65 13. 3 gr. 25. f. 6. kr 6. Cox Orange Pippin I 75-30 46. 70-75 48. 65-70 41. 60-65 27. 3 gr. 17—30. va] 7. Manks 3 f. 10. Rode Grieve 1 30-85 30. 75-80 33. 70-75 33. 65-70 24. 3 gr. 16. L 7. kroet 7. val 6. Peren: Tr, de Vienne 1 85-90 40—47. 80-85 4348. 75-80 46—49. 70-75 51—53. 65-70 48— 50. 60-65 42—45. 2 80-85 45. 75-30 47. 70-75 48, 65-70 44. 2 D 20—31. 3 gr. 29—34. t 19—27, kr 68. Hardy 1 80-85 53. 75-80 57. 70-75 55.30—56.20. 65-70 47—47.70. 60-65 42—43. 2 D 55-60 29—30. 2 D 50-55 16—25. 3 gr. 32. f. 16. kroet !2 Williams 1 80-85 22. 75-80 23. 70-75 30. 65-70 26. 3 gr. 11. f 7. kroet 7. Pruimen- Reine Victoria 2 40103. Bramen 2 36 per doos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5