Rapport over afgraven binnendijken in vergadering „Het Vrije van Sluis" DE VEY MESTDAGH AGENDA NOORD-ZEELAND H.L.O.-proeven Emmabloemcollecte 101-jarige in Scherpenisse P. A. G. van Dijk te Zierikzee overleden MARKTBERICHTEN 10% KORTING dubbele RINGZEGELS FIRMA M. L. PLEUNE De krant kunt U niet missen. Geen dag! Toch heffing van geschot Thoolse waterkeringen WETHOUDER OUD-VOSSEMEER GEHULDIGD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1961 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Algemene vergadering dinsdag 15 september Afgraven gedeelte van Ringdijk en St.-Jansdijk jn de zomervergadering 1963 van het waterschap Het Vrye van Sluis heeft het bestuur het idee geopperd een aantal binnendijken, die uit zeer goede klei be staan en geen of slechts geringe beteke nis meer hebben als reserve-kering by een eventuele doorbraak van de zeedyk, voor de bekleding van de te verzwaren dijk Breskens-Nummer Eén te zyner tyd te doen afgraven. In verband hiermee is onderzocht welke dyken door hun lig ging en hoedanigheid als reserve-water kering van betekenis zyn en als zodanig niet alleen moeten worden gehandhaafd, maar indien daarin nog zwakke plaatsen voorkomen, zo mogelijk in de toekomst voor versterking in aanmerking komen. Naar aanleiding van dit onderzoek wordt voorgesteld in verband met de hiel behoefte voor het dykvak Breskens- Nummer Eén het gedeelte Ringdijk ge legen tussen de Herenweg, weg no. 5 van de wegenlegger van Cadzand en de Ambachtsdyk en het gedeelte St.-Jan- djjk gelegen tussen de provinciale weg Boltenlust-Sluis en de Sluisse dyk te doen afgraven. Van talrijke binnendijken zijn in het ver leden een aantal of geheel afgegraven of door ploegen of aanleg van wegen op de kruin daarvan sterk verlaagd. Daar naast zijn sommige dijkgedeelten door zetting van de ondergrond aanmerkelijk lager geworden. De meer landinwaarts gelegen binnendijken hebben door de opeenvolgende inpolderingen in de laat ste eeuwen praktisch geheel hun oor spronkelijke betekenis verloren. Na op meting van de daarvoor in aanmerking komende binnendijken is een stelsel van eerste binnendijken opgesteld. Door ve lerlei oorzaken is van een uniform dwarsprofiel of hoogte van de tot dit stelsel te rekenen binnendijken geen sprake. Globaal genomen hebben de voormalige zeedijken van de jongere pol ders hun oorspronkelijk profiel nog en zijn daardoor hoger dan de dijken van de oudere polders. De dijken van de oudere polders hebben eeuwenlang als onver harde wegen gediend en zijn daardoor in sterke mate afgeplat en verlaagd. Hoe wel de als zodanig aangewezen dijken van de oudere polders qua hoogte niet geheel voldoen aan de eisen, welke aan een eerste binnendijk worden gesteld, is door het geheel ontbreken van een meer landinwaarts gelegen gesloten ring van binnendijken geen alternatief mogelijk. Doordat het merendeel van de op deze dyken gelegen wegen in de laatste jaren van een gesloten wegdek is voorzien, moet het om financiële reden vrijwel uit gesloten worden geacht dat hierin nog een belangrijke verbetering is aan te brengen", aldus het rapport. Het rapport vermeldt voorts, dat in een dergelijke situatie verkeren de binnendijken rond om de Tienhonderdpolder, de Oude Bres- kenspolder (gedeeltelijk) en het voor malige waterschap Groot en Klein Baar- zande (gedeeltelijk). „Niettegenstaande deze situatie moet aan deze dijken als reservekering toch nog een belangrijke waarde worden toegekend". In verband met de minder gunstige toestand van het stelsel van eerste binnendijken van het kustvak tussen de Vlamingpolder en de Hoofdplaat polder is onderzocht of dieper landin waarts nog een gesloten ring van binnendijken aanwezig is, welke als stelsel van tweede binnendijken nog als reservewaterkering van betekenis is. Men is daarbij tot de conclusie ge komen, dat een gesloten ring van tweede binnendijken niet overal aan wezig is. Waar deze dijken geheel ontbreken dient volgens het rapport aan de eerste bin nendijken bijzondere aandacht te worden besteed. Voorts komt men in het rapport tot de conclusie, dat vele kunstwerken gelegen in de stelsels van eerste en tweede binnendijken afsluitbaar dienen te worden gemaakt, waarbij in vele ge vallen algehele vernieuwing gewenst is. waarin een aantal wegen, verdeeld over de verschillende districten is opgeno men, welke naar de mening van het be stuur voor verbetering in aanmerking komen. De totale lengte daarvan be draagt ongeveer 20.690 meter. Het ligt ln de bedoeling de verbetering van een gedeelte van deze wegen in aan besteding uit te voeren. Het eventueel overblijvende gedeelte zal in eigen be heer worden verbeterd. De voorgestelde verbetering omvat 5130 meter in het dis trict Oostburg, 5800 meter in het district Groede (Cadzand), 4690 meter in het district IJzendrjke (Biervliet) en 5070 meter in het district Aardenburg. In het district Oostburg zullen onder meer wor den verbeterd een gedeelte van 1260 meter van de Tragelweg en een gedeelte van 1100 meter van de Scherpenheuvel- scheweg; in het district Groede: 1200 meter van de weg over de Mettenijen- dijk, 1000 meter van de Lange Strink- weg en een gedeelte van de weg langs het kanaal III en de weg langs het ka naal H en de gehele westelijke kanaal- weg (tussen Retranchement en Cad zand) tot een totale lengte van 3100 meter; in het district IJzendijke: een gedeelte van de Laurinaweg en de ge- ïele dwarsweg in de Ameliapolder tot een lengte van 1450 meter, de weg naar de Maagd van Gent, de Patientieweg (Philippine) en de Patientieweg (IJzen dijke) tot een totale lengte van 1880 meter en in het district Aardenburg de Ooshavendijk met een lengte van 2250 meter. De algemene vergadering wordt ge- W egenplan Voor 1965 ligt het in de bedoeling weer een aantal hij het waterschap ln beheer en onderhoud zynde wegen te doen ver beteren met subsidie van de Cultuur technische dienst. Ten einde in aanmer king te kunnen komen voor een derge lijke subsidie, zullen de plannen tot het verbeteren van de daarvoor in aanmer king komende wegen, alsmede de aan vrage om subsidie daarvoor, tydig moe ten worden ingediend bij de desbetref fende instantie. Het waterschap heeft een ontwerp-wegenplan 1965 opgesteld, een wand versiering die het doet Kom kyken by Bellamypark 45-58 Middelburg The Beattles. Yeah, yeah, yeah. 20 u.. a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 918 uur. Van Benthem Jutting: Expositie Verenigde Nederlan den. kaarten van provincies en gezich ten van steden. 918 uur. Goes - Grote Kerk: Tentoonstelling Neder- landsch Bijbelgenootschap, 1012 er 13 30—16 uur Zlerikzee Concertzaal: La Belle Amerl- calne. 20 uur. Vlissingen Alhambra: Yeah. yeah. yeah. hier zijn we the Beatles, 20 Bergen op Zoom Roxy: De opgejaagden, 20 u 18 J. Luxor: Alle wereld. 20 uur. 18 jaar. vraagd het dagelijks bestuur te machtigen een aanvrage ln te dienen by de Cultuurtechnische dienst ter verkrijging van de financiële bijdrage voor het verbeteren van de wegen en het dagelijks bestuur te machtigen een nader vast te stellen gedeelte van de wegen te doen uitvoeren in eigen beheer, waarvan de kosten op meer dan 10.000 worden geraamd. Aanbeveling De algemene vergadering van het water schap Het Vrye van Sluis, die dinsdag 15 september 's morgens om 10 uur in hotel „Du Commerce" te Oostburg zal worden gehouden, zal voorts een aanbe veling van drie personen moeten opma ken voor de benoeming van een gezwo rene wegens het periodiek aftreden van de heer A. Luteijn-Bruynooge te Zuid- zande voor het district Groede en we gens aftreding van de heer C. A. Mabe- soone te Oostbnrg voor het district Aar denburg. In verband met het bereiken van de 70-jarige leeftyd is de heer Ma- besoone niet herbenoembaar. De agenda vermeldt voorts het verslag over het jaar 1963, aan- en verkoop en ruiling van gronden, een voorstel tot het aanleggen van een dijkovergang Ange- linapolder/Braakmanpolder, het aan gaan van een suatië-overeenkomst met de Braakmanpolder, het onttrekken aan het openbaar verkeer van verscheidene wegen of gedeelten van wegen te Bier vliet en het treffen van salarismaatrege len. Het H.L.O.-diploma derde graad werd behaald door de dames L. van de Velde-Hendrikse te Nieuwerkerk en M. J. Coumou te Zierikzee, en door de heren M. J. Lievense en H. C. var de Zande, beiden te Nieuwerkerk, T. Visser te Zierikzee, J. J. Geluk te Schuddebeurs. Het diploma vierde graad werd behaald door de dames C. Huurling te Zierikzee en C. M. van de Zande te Nieuwerkerk en door de heren J. M. van der Klooster te Burgh J. M. Geluk te Schuddebeurs, J. Koop man en H. H. Bos te Noordgouwe, P. Renshof, F. J. van Sloten, H. Vieira en L. J. Stoel te Zierikzee. Aan de daartoe gestelde eisen werd voor de tweede maal voldaan door de heren A. W. de Haas te Haamste de en L. C. H. van der Werve te Zie rikzee. en door mejuffrouw M. J. Koo- man te Renesse. De afdeling Burgh-Haamstede van het Groene Kruis zal van 14 tot 20 september de jaarlijkse Emmabloem collecte houden. Normaal hield men deze collecte in het toeristenseizoen. Bijeenkomst van oud-gereformeerde gemeente Woensdagavond om half acht zal ds. L. Gebraad, predikant van de oud-gere formeerde gemeente in Sint-Philipsland een spreekbeurt vervullen voor de oud- gereformeerde gemeente aan het Groe- nendaal in Oosterland. SCHERPENISSE Wedvlucht De „Reisduif" uit Scherpenisse hield een wedvlucht uit Vilvoorde. De uitslag was: 1, 2, 6, 8 en 9 K. Lisseveld, Poort vliet; 3, 4, 5, 7 en 10, M. Spe(jer, Poort vliet. Bekerwedstrijd „De Zeebaars' De hengelsportvereniging „De Zeebaars" uit Scherpenisse zal zaterdag in de „Schelphoek" bij Scherpenisse een be kerwedstrijd houden. De prijzen zullen 's avonds in „De Gouden Leeuw" Scherpenisse worden uitgereikt. BROUWERSHAVEN WON MET 16 - 3 VAN WOLPHAARÏSWK II Ondanks het zeer drukkende weer en het spiegelgladde veld heeft Brouwers haven I zaterdagmiddag de nieuwe com petitie geopend met een 16-3 monster zege op het bezoekende Wolphaartsdyk II. Het Bronwse elftal, dat in zyn nieu we constellatie (samenvoeging van zon dag- en zaterdagdagvoetbal) opereerde, bleek een ploeg te zjjn met grote aan- valskracht. een sterke verdediging en snelle voorhoede. In de vijfde minuut gaf M. v. d. Weele een mooie voorzet, welke Roon hoog koppend achter Verheule deponeerde: 1-0. Twee minuten later gaf Kees Wurth een hard en laag schot onder de vallen de keeper: 2-0. Linksbuiten De Boer knalde even later in het zijnet. De mid- voor der gasten probeerde met snelle rushes op De Jonge af te stevenen maar spil Slager, goed gesecundeerd door de prima spelende Han v. d. Velde, smoor de iedere aanval in de kiem. Toen Plat- teschorre in de 25e minuut zwaar werd gehinderd knalde hij de vrije trap mooi voor doel, waar rechtshalf Kees de Moor met een kort tikje inkopte 3-0. Roon tikte even later de bal listig ach terwaarts waar Kees de Moor opnieuw klaar stond om in te schieten: 4-0. In de 33e minuut schoot De Boer heel kalm langs de keeper uit een voorzet van Roon. Het was dezelfde speler die even later een van zijn befaamde verre vleu- gelschoten achter Verheule deponeerde 6-0. Na de thee was het opnieuw een oppermachtig Brouwershaven dat de doelpunten met de regelmaat van de klok maakte. In de 26e minuut kwam het eerste tegenpunt uit een penalty, die Westeren benutte: 12-1. De hitte werd back Verstelle wellicht te mach tig, want plotseling viel deze speler be wusteloos neer. De gasten gingen met 10 man verder. R. de Boer maakte er in de 33e minuut 13-1 van en even later 14-1. Toch wisten de gasten nog tegen te scoren door Krijnse: 14:2. Van de Weele bracht de stand op 15-2 en Krijn se op 15-3. Ten slotte bepaalde De Boer de eindstand van deze eenzijdige wed strijd op 16-3. Scheidsrechter T. Kramer leidde rustig en bekwaam. Opbrengst collecte De collecte van het Koningin Wilhel- mina fonds voor de kankerbestrqding heeft in Schoondijke een bedrag van f 125,45 opgebracht. BURGH-RENESSE 4-1 Doordat Burgh ook Renesse versloeg, staan de groen-wltten er voor de komen de competitie goed voor. In de oefen wedstrijden verspeelde Burgh maar één puntje aan Smerdiek. De vriendschap pelijke wedstrijd tegen Renesse is een forse, doch niet onaardige wedstrijd ge worden. met voor de rust het beste ge deelte. Na de rust toen Burgh een 2-0- voorsprong had weten te veroveren na men de gr oen-witten het wat gemakke lijker op, waardoor Renesse tot 2-1 kon komen, doch toen zakte de Renesse- ploeg, waan-an enige spelers ook in öe voorafgaande wedstrijd der reserves hadden gespeeld, ver terug en mocht men tenslotte nog birj zijn met de 4-1- nederiaag. Keeper Everaers had een groot aandeel in de eindstand en hij heeft talrijke gevaarlijke ballen onscha delijk gemaakt. Burgh miste Theo van Nieuwenhuize en Theo Wessels, terwijl by Renesse Besuyen absent was. Voor de rust duurde het tot kort voor de rust voor Rini Dijkman een nogal omstreden doelpunt maakte. Hij zou de bal uit de handen van Everaers in het doel hebben getrapt, doch scheidsrechter Speelman was onverbiddelijk: 1-0. Het Burgh- overwicht werd voorlopig nog door de Renesse-achterhoede in verdere doel punten tegengegaan doch even voor het rust- fluitsignaal schoot Nico v. d. Graal uit een dieptepass de bal hard met J- linkervoet in het net: 2-0. Na de rust verkleinde Kooman de ach terstand tot 2-1 doch weer kon Graaf scoren, waarbij de Renes. terhoede voor buitenspel bleef 3-1. Burgh heeft toen veel kansen om de stand nog verder ln haar voor deel te veranderen maar door veel soio in de voorhoede kon de verdediging va de rood-witten op tijd ingrijpen. Het was Kees Rijnberg die met een schot de eindstand op 4-1 bracht. Tevoren speelden de re r- - arbij de Burghvoorhoede onproduktief was. Re nesse scoorde 2 maal door Krijger er. Mathtjsse: 0-2. NIEUWERKERK Geslaagde wandeltocht Onder grote belangstelling werd dezer dagen in Nieuwerkerk een wandeltocht georganiseert door de sportvereniging „Nieuwerkerk". Meer dan 200 deelneem sters en deelnemers verschenen aan de strat. Het parcours was 8 en 15 km. Aan de 8 km werd deelgenomen door kleuters o.a. van 5 jaar die, achterna ~ekeken door de ouders, het terrein af- iepen. Het aantal deelnemers hiervoor was ongeveer 80. Hieraan namen o.a. ook deel: „S.V. Duiveland" te Ooster land. de openbare school 'e Sir-Jansland. de „kaboutertjes", de „Steenzwaantjes" en de „Vlerbannengroep". Aan de 15 km namen ruim 130 personen deel. Voor deze gelegenheid was overgekomen de heer A. Hogerdijk uit Waddinxveen, die op zijn klompen meewandelde. Bij de groepen werd o.m. deelgenomen door: „S.V. Duiveland", de ppadvinders-Zeka- togroep en de Vierbannengroep onder leiding van mevr. Lodewyk-de Witte. Deze groep ontving de uitgeloofde beker voor het wandelen in de mooiste styl. De heren Joh. Lensom en C. A. Lievense begeleiden de tocht met trommels. Er waren geen uitvallers geweest. De deelneemsters en deelnemers ontvingen een herinneringskruis. OUD-VOSSEMEER Wedvlucht De uitslag van de zaterdag jl. gehou den vlucht vanaf Vilvoorde over 75 km. luidt voor „De Zwaluw" te Oud-Vosse- meer, die daaraan met 81 duiven deel nam, als volgt: A. van Daalen 1 en 2 en le overduif; D. Havermans 3, 4 en 5; H. Lindhout 6J. Tholenaar 7, 8, 9en 10. De duiven waren gelost te 9.45 u. Aan komst eerste duif 10.45.46 uur (gem. snelheid 1207.80 m/min.); aankomst laatste prijswinnaar 10.59.20 uur (gem. snelheid 987.35. m/min.) WESTENSCHOUWEN Nieuw raadslid Westerschouwen In de vacature in de raad van Wes- tenschouwen, ontstaan door het overlij den van wethouder P. L. Vis, is voor zien door de benoeming van de heer R. H. Blom, landbouwer te Renesse. De heer Blom is lid van de V.V.D. In de voormalige gemeente Renesse was hij 12 jaren raadslid en juist voor de sa menvoeging der gemeenten 2 jaren wet houder. In een der eerstvolgende raads vergaderingen zal de raad een wethou der kiezen. DIEVEN ER VANDOOR MET LEGE KASSA In de nacht van zaterdag op zondag is in de winkel van de brood- en ban ketbakkerij P. H, de G. in Westdorpe ingebroken. Aangezien reeds verschil lende malen in Zeeuwsch-Vlaanderen inbraken van deze soort zijn voorge komen vermoedt men dat hier dezelf de inbrekers aan het werk zijn ge weest. Om ongeveer 3 uur 's nachts is de ruit van de voordeur, 6 mm dik, in geslagen met een steen, waarna de dieven er met de kassa vandoor zijn gegaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn de inbrekers met een auto ge vlucht. De heer De G. gewaarschuwd door zijn vrouw die het glasgerinkel had gehoord, hoe vlug hij ook bene den was, kon geen spoor van de die ven meer ontdekken. Hij belde onmid dellijk de rijkspolitie waarna de op sporing begon. Er werd een speur hond bijgehaald, echter zonder resul taat. De inbrekers hebben zich echter wat de inhoud van de kassa betreft lelijk misrekend. De heer De G. had namelijk alleen wat wisselgeld in de kassa laten liggen en de ontvangsten van de vrijdag (de koopavond in Westdorpe) en zaterdag waren naai nu bleek veiliger opgeborgen. Mejuffrouw M. M. Bruijnzeel uit Scher penisse hoopt maandag 101 jaar te wor- In de ouderdom van byna 80 jaar is te Zierikeze overleden, de heer Pie- ter Albert Gerrit van Dijk, oud-ont- vanger-griffier van het voormalig wa terschap Schouwen, namelijk van 28 april 1919 tot 1 augustus 1951. Reeds in 1905 begon de heer Van Dijk zijn loopbaan bij het voormalig water schap. Hij werd toen aangesteld als klerk en werkte onder de toenmalige ontvanger-griffier mr. D. van der Vliet. Op 21 mei 1916 overleed mr. Van der Vliet en vanaf die datum tot en met 17 augustus van dat jaar was de heer Van Dijk waarnemend ont vanger-griffier. Toen als opvolger van mr. Van der Vliet de heer J. van der Vliet op 17 augustus 1916 als zodanig werd benoemd, zette de heer Van Dijk zijn loopbaan verder als commies. De functie van ontvanger-griffier kreeg de heer Van Dijk op 28 april 1919. In deze functie waren ook de voormalige polders Groot-Bettewaerde, Drei- schor, Klein-Bettewaerde en Gooi- kensnieuwland begrepen. De heer Van Dijk was ridder in de Orde van Oranje Nassau en secretaris van de raad van commissarissen van de N.V. De Scheldebank. Collecte De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft te Nisse 142,20 op gebracht. Burgerlijke stand SINT-MAARTENSDIJK. Geboren: Adriaan z. v. J. de Jonge-de Haan. Johannes M. z. v. C. Westerlaken-Hoek. Cornells z. v. J. Wielaard-Oostdijk. Maatje J. v. d. Hoek-Slager. Ondertrouwd: J. Moerland 16 J. en A. Bazen 18 j. Getrouwd: J. Jansen 22 j. en A. op d. Bouw 23 j. Overleden: J. v. Popering 64 J. N. Nellsse 58 j. DUIVELAND. Geboren: Marina C. d. v. P. v. d. Werf- Pankow. Elisabeth C. d. v. M. Maliepaard- de Vries. Jambe d. v. D. de Jonge-de Bruine. Arie C. z. v. N. Flikweert-Nieuwenhuis. Jacob z. v. J. Brekelmans-de Rijke. Izaük z. v. P. v. d. Berge-Manten. Cornelia P. <t v. H. v. d. Wekken-v. Wel. Overleden: D. Meerman 69 j. e. v. I. Flohil. J. Pannekoek 64 j. e. v. D. Dorst C. Hooger- huls 69 j. e. v. M. Verstraaten. M. Goud zwaard 86 j. Getrouwd: P. Boonman 27 j. en A. Onder- donck 22 J. A. Mol 19 j. en A. Boogaart 17 j. H. Clerx 24 j. en M. Hage 24 j. Met genoegen delen wij U mede, dat onze zaak in confectie- manufacturen op donderdag 10 september a.s. om 14.00 uur zal worden geopend door de edelachtbare heer D. C. Bouwense, burgemeester van Sint-Maartensdijk. op al de artikelen, behalve op artikelen met vastgestelde ver koopsprijs daarop krijgt U Een leuke attractie voor de kinderen. Haven 18, Sint-Maartensdijk - Telefoon 01666-640 Oost-west thuis-best met meubels van H. J. BEUKELAAR Vraag proefrit bij: dealer voor St.-Phi- tipsland en Tholen: A. VOS - Tholen, Eendrachtsweg 5, tel. 01660 - 565. BEURSBERICHT MARKT GOES. pept. Granen en peulvruchten. Tarwe, laxui 17 bocrenschoon al boerderij f 33 -f 33.50 per 100 kg. Gerst. ld. f 27-f Groene crwlen. KL. t 3b-f Schokker*, ld., t 30—t 45. Kapucijner*, ld. f 33—t 40. Bruine bonen f 6bf 75 per 100 kg. Aardappelen. Bintje». 35 mm opw. blnnenl Bartering f 9—f 10 per 100 kg- Levering aan de porteerinrtchUng. Sorteerkoeten voor re kening koper. Bintje vi»or export f 9—f 10 per SCO kg Uien. Onafjpetaart aan de sorteerinriehtlng geleverd 13—14 eb per kg. Hooi. Luzemehooi f 95—f 105. Weidehool f 80 f 100 Dijkhooi f 65—f T0. Vctdbcemd 1 40— f 55. Zwcnksoorten f 40. Tarweuro f 47.5b- f 50. van goede kwaliteit Wmterleverlng f 62.50. Ger»te»tro t 50 van goede kwaliteit. Winterlevertng t 6X50- Eerwtenntro <kL groen i t 62.50 van goede kwaliteit. Winter- levering f 70. alle» per 1000 kg. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlaa bedroeg 21—25 ct. per kg op auto geleverd Voor 2e kwaliteit was de notering 1221 cent. De handel verloopt traag. Eieren. De cicrprijp bedraagt f 1.06—f 1.70 per kg. VISMIJN COLIJNS PLAAT. Exports am alen. aanv. 4193 kg. 83149. han- delsgamalen, 588 kg. 86-120. schar 3 kg. bot 197 kg. achol 39 kg. tong 44 kg. paling 178 kg. tarbot 3 kg. herder 112 kg. kabel jauw 8 kg. onge»orL vt» 30 kg. VEILING STAVE NISSE Bintje* 1 10.50—10.80. H 9.70. bonken 13 30—Ü40. Eigenheimer* gew 12.70—13 40 bonken 10. drielingen 8.30. Aanvoer 70 ton. e zPY:édeeintne44&&Aéï5alr-7e4r VEILING ST.-ANNALAND Doré few. 10 60. Eigenheimer* gew. M-00. Bintje* gew. 10-50—10.70. bonken 13.20. Aan voer 68 ton. Uien middel 19.18. bonken 2: v>. drielingen 22 M, Pickle* 23.00. Aanvoer 85 ton. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2691. Weekaanvoer 4337. Vet te koelen 180. Gcbruikavee 463. Vette kalve ren 650. Graakalveren 264. Nuchtere kalve ren 560. Loper* 80. Biggen 52. Paarden 36. Veulen* 28. Schapen ot lammeren 341. Bok ken of geiten 37. Prlj« ln cent* per kg «le. Je en 3, kw.) Vette koelen 359-42$ 370-385 3S0-M3 Vette kalveren 315-3-V) 295-310 2a0-:fl0 Slachtpaarden 330 310 280 Prlj* :n gulden» per kg- Gra*kalver*n «x> 480 370 Nuchtere kalveren 230 210 190 Lopers 125 110 90 Biggen T0 60 SS Schapen 1» 100 90 Lammeren 125 115 105 Kalf- en melkkoeien 1570 1370 1170 1140 9«0 I. Swaneveld overleden In het weekeinde overleed in Zierik zee de heer I. Swaneveld, voor vele inwoners een bekende figuur. De heer Swaneveld. die 70 jaar is geworden, werd zaterdagavond omstreeks half acht op het Havenplein onwel. Dokter C. M. van Hoorn constateerde een hartaanval en liet hem overbrengen naar het Zweedse Rode-Kruiszieken- huis. Daar is de heer Swaneveld in de nacht van zaterdag op zondag over leden. De heer Swaneveld is werk zaam geweest bij de N.V. Rotterdam- sche Tramwegmaatschappij. Hij be gon zijn loopbaan als conducteur op Voorne-Putten. In 1926 verwisselde hij dit eiland voor Zierikzee en werd aan gesteld als agent van de bekende R.T.M.-boot de „Stad Zierikzee" die op Dordrecht en Rotterdam voer. Toen deze bootdienst na de oorlog werd opgeheven kreeg wijlen de heer Swaneveld een administratieve func tie op het kantoor van de R.T.M. In Zierikzee. In 1957 ging de heer Swa neveld met pensioen. Ook op kerkelijk terrein is de heer Swaneveld actief geweest. Hij heeft onder meer het ambt van ouderling in de Nederlandse hervormde kerk vervuld. Do Ambachtsheerlijkheid van Ond- en Nieuw-Vossemeer en Vryberghe N.V. zal voor haar dyken toch een geschot van zeven gulden per hectare moeten be talen aan het waterschap Tholen. Dat is de beschikking van de kroon op een beroep, Ingesteld door de rentmeester van de ambachtsheerlijkheid W. J. van Doorn tegen het besluit van G.S. van Zeeland om de bezwaren tegen de ge- schotshefflng van het waterschap onge grond te verklaren. De rentmeester van de ambachtsheer lijkheid voerde tegen de geschotsheffing op de zeedijken aan, dat ae aard van het object waterkerende dyk zich niet verdraagt met de heffing van dyk- geschot. Zo'n dyk is toch een onderdeel van de outillage en de uitrusting van het waterschap, die juist door deze hef fing in stand wordt gehouden om het waterschap tot de vervulling van zyn taak ln staat te stellen, zo werd aange voerd. De appellant vond het zowel met de aard van het object de dyk dus als met de doelstelling van het water schap in strijd deze waterkering in het geschot te betrekken. Zo'n dyk kan toch niet worden beschouwd als een eigen dom, die tegen het water wordt be schermd, Immers zy vormt zelf de be scherming tegen het water. De am bachtsheerlijkheid verzocht daarom de kroon het besluit van G.S. en dat van het waterschap te vernietigen. De kroon heeft dus op dit beroep voor appellant ongunstig beschikt.'Er wordt in de beschikking gesteld, dat de opvat ting van de ambachtsheeriykheid geen steun vindt in het waterschapsregle ment: de dyken zyn terecht in het ge schot aangeslagen. De waarde van de dijk kan volgens de beslissing van de algemene vergadering van het water schap Tholen worden gesteld op 1/7 deel van die van landbouwgronden. Afge rond komt dit ook voor de Ambachts heerlijkheid van Oud- en Nieuw-Vosse- meer en Vryberghe N.V. neer op 7 per hectare. Tijdens een bijeenkomst in het ge meentehuis van Oud-Vosscmeer van de gemeenteraad en het gemeenteper- soneel vierde wethouder P. van Driel dinsdagavond zijn 25-jarig ambtsjubi leum. De heer Van Driel was in feite in dubbele zin jubilaris In de eerste vergadering, die bij als C.H.L'.-afge- vaardigde bijwoonde op 5 september 1939. werd hij namelijk direct tot wet houder gekozen. Het jubileum van raadslid en wethouder viel dus samen. De heer Van Driel heeft sinds 1939 onafgebroken deel uitgemaakt van het dagelijks bestuur der gemeente. Al tijd samen met burgemeester mr. J. J. Versluijs, maar met diverse col'.e- ga-wehouders. „U was echt een blij vertje", zei de burgemeester in zijn felicitatiewoord tot de heer Van Driel. De burgemeester dankte de heer Van Driel voor hetgeen hij in deze 25 jaar in het belang van de gemeente heeft verricht en voor de aangename wijze, waarop hij met hem mocht samen werken. Hij bood de jubilaris namens de aanwezigen een t.v.-tafeltje aan. Volgens gemeentesecretaris A. J. Rijstenbil heeft de heer Van Driel zijn ambt altijd met blijdschap vervuld. Hij dankte hem voor de vriendelijke omgang en de betoonde samenwer king. In zijn dankwoord herinnerde de heer Van Driel aan de moeilijke tijds omstandigheden, waaronder hij zijn ambt aanvaardde. „Het war een ver heugende daad te mogen meewerken aan alle veranderingen ten goede, die deze 25 jaar plaatsvonden", aldus de jubilaris. Een verrassing voor de jubilaris vormde later de komst vai, „Oud-Vos- semeers muziekvereniging" De voor zitter, de heer A. Geertsen, zei, dat het hem een genoegen was om in plaats van financiële steun te vragen, nu eens iets te mogen brengen, te we ten een muzikale hulde. Na het offi ciële gedeelte van de bijeenkomst was men nog geruime tyd gezellig byeen. 1175 Pinken 875 750 650 Vette koelen aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen «1* gilleren. wor*tkoelen 3 3D—3 40 per kg. Vette kalveren aanvoer kleine*-, han del tamelijk, prijzen aanvankelijk hoger, af- oop teruglopend, enkele prima boven note ring. Graakal veren aanvoer tamelijk, han del kalm. prijzen vooral niet hoge*-. Nuch tere kalveren aanvoer als vorige week. han del redelijk, prijzen hoger. mef.kaTveren 225 —350 per stuk. Lopers en biggen aanvoer ruimer, handel rustig, prijshoudend. Slacht paarden aanvoer «enaUg. handel traag, prij- vooral niet hoger. Schapen en lammeren voer even groter, handel zeer kalm. prlj- voora! niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vonge week. handel redelijk, prijzen onveranderd. Vare fcoeicsi. aanvoer iets korter, handel «troef, prijzen gedrukt- plnken aanvoer matig, handel traag, prijzen onveranderd. VEILING ST. MAARTENSDIJK Uien bonken 2222—22.11. m:ddd 40-70 18 70. drielingen 23.65. pickles 23-30. Aanvoer 75 Eigenheimers 12.80-13.20- Bintje* 10-60 9.10. bonken 133012-90. Aanvoer 58 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 september. Appelen: James Grieve 12—29. Cox* Orange '.431. Manks CorBln 10—IX Tle- deman 2838. Zigeunerinnen 10—13. Peren: Margriet Marilat 15—2L Bonne Lou- baln 32—4.7. Br. Hardy 42—54. St. Remy 26— 29. Triumph de Vienne 4652. Willam Dugest 20—24. VEILING GOB6. 8 sept. Export- en Industrieveiling appels. James Grieve 1 85-90 20—28. 80-85 21—30. 75-80 22—32, 70-75 25—31. 65-70 22—27. 60-65 i19. 2 85-90 23—29. 80-85 21—27. 75-80 24— 70-75 24—29. 65-70 24. 2 D 10—12. 3 grof 7—17. fijn 6IX Tydemans Worcester I 80-85 5058. 75-80 54—56, 70-75 51—54. 85-70 43—45. 60-65 29. 3 grof 29—31. 3 flia 6—7. Trans, de Croncel 1 85-95 14—18. 75-80 14—17. 65-75 12— 15. 2 65-75 11. 2 D 9. 3 grof 9—12. 3 fijn 9JO. Ellisons Orange 1 85-90 27. 75-80 23-25, 70-75 22—23. 65-70 17. 2 80-85 21. 85-90 19. 75-80 22. '0-75 16. 65-70 15 2 D 8.50. 3 grof 13—14, 3 fijn 12. Laxton Fortuna 1 30-35 32—36, 75-80 37—40. 70-75 26—38. 65-70 18—32. 60-65 10 —21, 2 D 8. Coxs Orange Pippin 1 85-90 50. 80-85 50. 75-80 47—48. 70-75 4620—47,70. 65-70 41.60-4120. 60-65 29. 2 75-80 35. 70-75 27. 60-83 9. 3 grof 8—23. Jac Lebel 1 75-85 15. 65-75 2 2 D 8. 3 grof 8—10. 3 fijn 7—8. Valappels 8.50. kroetappels Peren: Triomphe de Vienne 1 80-85 42—49. 75- 80 50—54 70-75 56. 65-70 47—54. 60-65 43—51. 2 85-90 39. 80-85 42—44 75-80 43—18. 70-75 42—49. 65-70 39—48. 60-6S 33—42. 2 D 26--S2. grof 21—38. 3 fijn 23—32. Bonne Loui*e d' Avr. 1 65-70 54. 60-65 54. 55-60 46—47. 50- 5 53. 65-70 54 60-65 52—53. 55-60 46. 50-55 32. 2 D 18. 3 grof 17—34. 3 fijn 6—18. Br. Hardy 1 93-90 55 80-85 56. 75-80 59. 70-75 20-56. 65-70 4820—48,70. 60-65 44.10—44.50. 55-60 28, 2 80-65 51. 75-80 55. 70-75 54. 65-70 45—46. 60-65 40. 3 grof 27—39. 3 fijn 14—19. 1 50—55 17. Will. Duchesse 1 80-85 26. 75-30 30. 70-75 32. 65-70 29. 2 D 15. 3 grof 7—12. 3 fijn 7—9. Br. Lebrun 1 70-75 23. 65-70 22—25. 60-65 18. 55-60 15. 3 grof IX Seign. d. E*pern 1 70-75 63. 65-70 35—60. 6b-65 '49. 35-60 33. 2 55-60 21. Br. de Mérode 1 75-80 19. 70-75 17. 65-70 1617. 60-65 14. Speanse wijnpeer 1 60-65 30—33. 55-60 20. 50-65 1 2. 2 60-65 26, 55-60 22. 50-55 17. Totaal aanvoer hard fruit 14.900 kisten- Bramen per doos 2 30—3X 3 2024. ln doos per kg 146153. 2 112114. Bramen per krat van 4 kg 1 96. 2 87. Bramen voor industrie op vrijdag. Deze week geen levering van bramen voor Industrie op vrijdag. Meloenen 1 115—124. Perziken 1 14—37. 2 37. Druiven: Frankenthaler 1 176—191. 2 152. Pruimen: Belle de Louvaln fabr. 6IX Betne Victoria 1 109. 2 46—53. grof 70—110. fabr. 638. Abrikoosprulm 2 43, grof 5979. fabr. 655. Warwick Dropper L 80117. 2 50. grof 5275. fabr. 7. Burbank Giant 1 6678. 2 31—55. grof 46-54. fabr. 24—30. Monarch 1 120—167. 2 83—100. grof 40—110. fabr. 5b-61. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 8 sept Industrie- en exportveiling. Bramen ln kratten voor de Industrie 1 96—103. 2 87. Peren: Br. Hardy 1 80 55. 1 75 58. 1 70 54— 54,10. 1 65 47—47.50. 1 60 42,90—43J0. 2 75 51. 2 70 51. 2 65 44 2 60 36. 2 d 55 27—28. 2 d 50 15. 3 grof 28—31. 3 fijn 12—13. Bonne Louise 1 65 52. 1 60 53-54. 1 55 44.5b—45.50. 1 50 31.303150. 2 65 49. 2 60 49. 2 55 42. 2 50 29. 2 d 18. 3 grof 23. 3 fijn 13. Pitmastoc Du chesse 2 80 21. 2 75 26. 2 TO 28. 2 65 25. 2 d 14. 3 grof 14. 3 fijn 6. Br Lebrun 1 70 24. 1 €5 23. 1 60 22. 1 55 18. 2 65 24. 2 60 20—22. 2 55 16. 2 d 9.50. 3 grof 11. 3 fijn 6—7. Triomphe de Vienne 1 80 44. 1 75 43. 1 70 50. 1 65 49. 45. 2 80 41. 2 75 44. 2 70 46. 2 70 46. 2 65 45. 2 60 39. 2 d 26. 3 grof 34. 3 fijn 19. Seig neur d' Esperen 1 65 65. 1 60 54. 1 55 32. 2 50 16. Souvenir de Congres 2 80 19. 2 75 21, 2 65 18. 2 d 11. 3 grof 12. 3 fijn 6.50. Br. de Me- rode 1 70 19. 1 65 15. 1 60 IX Appelen: Coxs Orange Pippin 1 80 49—50. 1 75 47—45. 1 70 46.50—17.10. 1 65 40.75—41.60. 1 60 23. 2 80 42. 2 75 42. 2 70 37. 2 65 29. 2 60 24. 3 grof 21. James Grieve 1 80 27. 1 75 27— 29. 1 70 30. 1 65 23—25. 2 S0 22. 2 75 24. 2 70 25—26, 2 65 20—21. 2 d 60 15—17. 2 d 55 8.50. 3 grof 11—16. 3 fijn 8.30- Jacq Lebel 1 75 16. 1 65 12. 2 d 7.50. 3 grof IX Manks Codlin 2 70 14. 2 65 11. 2 60 9. Transparante de Croncel 2 75 12. 2 65 10—11. 2 d 8. 3 grof 3. Brantley's Seedling 1 80 53. 1 70 15. 2 d 8. 3 grof 10. Zigeunerin 2 80 10. 2 75 tl. 2 70 10. 2 65 10. 3 grof 6. Ellisons Orange 1 SO 20. 1 75 24—26. 1 70 21—25. 1 65 17. 2 75 17. 2 70 16. 2 65 15. 2 d 60 10. 2 d 55 8. 3 grof 51. James Grieve Lired 1 85 27. 1 80 26—31. 1 75 23—3». 1 70 27—31. 1 65 23—24. 2 80 23—30 2 75 25—27. 2 70 20—26. 2 65 20—23. 2 d 10— 11. 3 grof 1617. James Grieve Neuman 1 85 24. 1 80 25—30. 1 75 26—32, 1 70 26—32. 1 65 22—27 Crimsons Coxs 1 75 40. 1 70 37. 1 €5 32. 1 60 26. Zoete Bloemmee 1 70 23. 1 65 22. 1 60 14. Geplukte kroetappelen 830. val appe len 8.40. Ongesorteerde appelen op monster: Transpar. de Croncel 10—11. Manks Codlin 9. VEILING KRABBENDIJKE. 3 sept. Appels. J. Grieve 1 85-90 26. 80-85 75-30 23—31. 70-75 25—31. 65-70 23—27. 2 30 S3 2!23, 75-80 24—26. 70-75 22—27. 65-70 20—24. 2 D 60-65 16—13. 2 D 55-60 6—10. 3 gr. '•3—24 f. 10. fcroet 7. Ellison 1 35-90 21. SO-85 23. 75-30 2K. 70-75 24. 65-70 18. 2 SQ-35 22. 7$. 30 25—27. 70-75 21—23, 65-70 16—13. 2 D 60-65 11—12. 2 D 55-60 8. 3 gr. 11. t 8. kr. 7. Ty- deman 1 S0-8S 36—47. 75-80 33—51. 70-75 36— 50. 65-70 28—41. 60-65 IX 3 gr. 25, t 6. kr. 6. Cox Orange Pippin 1 75-80 46. 70-75 43. 65-70 41. 60-65 27. 3 gr. 17—30. val 7. Manks 3 f. 10 Rode Grieve 1 30-85 30. 75-60 33. 70-75 33. 65-70 24. 3 gr. 16. L 7. kroet 7. val 6. Peren: Tr. de Vienne 1 85-90 4017 80-35 43-48. 75-80 46—49. 70-75 51—53. 65-70 43— "->. 60-65 42—45. 2 80-85 45. 75-30 47. 70-75 43 65-70 4». 2 D 20—31. 3 gr 29—34. t 19—27. kr- 6—3. Hardy 1 80-35 53. 75-60 57. 70-75 55.3055.20. 65-70 47—47.70. 60-65 42—»3. 2 D 55-60 29—30. 2 D 50-55 1 6—25. 3 gr. 32. t 16. kroet IX Williams I 80-85 22. 75-30 23. 70-75 30. 65-70 28. 3 gr. XI. f. kroet 7. Pruimen: Reine Victoria 3 4b—ICS. Bramen 2 36 per doos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19