Rapport over afgraven binnendijken in vergadering „Het Vrije van Sluis" Sport en wedstrijden DE VEY MESTDAGH AGENDA ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN 101-jarige in Scherpenisse HOGERE SUBSIDIE OVER '65 VOOR HET GROENE KRUIS Toch heffing van geschot Thoolse waterkeringen WETHOUDER OUD-VOSSEMEER GEHULDIGD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1964 WISSEL BEVEL ANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Algemene vergadering dinsdag 15 september In de nacht van zaterdag oi» zondag De gemeenteraad van Oontkapelle heeft Is Sn de winkel van de brood- en ban- dinsdagavond voorlopig afwijzend be- ketbakkerij P. ii. de G. in Wcstdorpe schikt op een verzoek van de heer A. ingebroken. Aangezien reeds verschil- de Kam om een door hem aan te gaoe lende malen in Zeeuwsch-Vlaanderen I Kcldlenlnir van 100.000 te garanderen, inbraken van deze soort zijn voorge-K;,m een riolering yntcii komen vermoedt men dat hier de/elf- aanleggen op ^recrcatlcUrreln .JJurg- de inhrekers aan het werk ziin ge- v,JCt Na uitgebreide ditn'us»ie besloot dc raad het verzoek voorlopig weest' honden. Het Afgraven gedeelte van Ringdijk en St.-Jansdijk In de zomervergadering 1963 van het waterschap Het Vrije van Sluis heeft het bestuur het idee geopperd een aantal binnendijken, die uit zeer goede klei be slaan en geen of slechts geringe beteke nis meer hebben als reserve-kering bjj eon eventuele doorbraak van de zeed|jk, voor de bekleding van de te verzwaren dijk Breskens-Nununer Eén te zijner t|jd ledoen afgraven. In verband hiermee is onderzocht welke d|jken door hun lig ging en hoedanigheid als reserve-water kering van betekenis zjjn en als zodanig niet alleen moeten worden gehandhaafd, maar indien daarin nog zwakke plaatsen voorkomen, zo mogelijk in de toekomst voor versterking in aanmerking komeu. Kaar aanleiding van dit onderzoek wordt voorgesteld in verband met de kleibehoefte voor het dijkvak Breskens- jfummer Eén het gedeelte Ringdijk ge legen tussen de Herenweg, weg no. 5 van de wegenlegger van Cadzand en de Ambachtsdjjk en het gedeelte St.-Jan- djjk gelegen tussen de provinciale weg Buitenlust-Sluis en de Slulsse d|jk te doen afgraven. Van talrijke binnendijken zijn in het ver leden een aantal of geheel afgegraven of door ploegen of aanleg van wegen op de kruin daarvan sterk verlaagd. Daar naast zijn sommige dijkgedeelten door zetting van de ondergrond aanmerkelijk lager geworden. De meer landinwaarts gelegen binnendijken hebben door de opeenvolgende inpolderingen in de laat ste eeuwen praktisch geheel hun oor spronkelijke betekenis verloren. Na op meting van de daarvoor in aanmerking komende binnendijken is een stelsel van eerste binnendijken opgesteld. Door ve lerlei oorzaken is van een uniform dwarsprofiel of hoogte van de tot dit stelsel te rekenen binnendijken geen sprake. Globaal genomen hebben de voormalige zeedijken van de jongere pol ders hun oorspronkelijk profiel nog en zijn daardoor hoger dan de dijken van de oudere polders. De dijken van de oudere polders hebben eeuwenlang als onver harde wegen gediend en zijn daardoor m sterke mate afgeplat en verlaagd Hoe wel de als zodanig aangewezen dijken van de oudere polders qua hoogte niet geheel voldoen aan de eisen, welke aan een eerste binnendijk worden gesteld, is door het geheel ontbreken van een meer landinwaarts gelegen gesloten ring van binnendijken geen alternatief mogelijk. Doordat het merendeel van de op deze dijken gelegen wegen in de laatste jaren van een gesloten wegdek is voorzien, moet het om financiële reden vrijwel uit gesloten worden geacht dat hierin nog een belangrijke verbetering is aan te brengen", aldus het rapport. Het rapport vermeldt voorts, dat in een dergelijke situatie verkeren de binnendijken rond om de Tienhonderdnolder, de Oude Bres- kenspolder (gedeeltelijk) en het voor malige waterschan Groot en Klein Baar- zandë (gedeeltelijk). „Niettegenstaande deze situatie moet aam deze dijken als reservekering toch nog een belangrijke waarde worden toegekend". In verband met de minder gunstige toestand van het stelsel van eerste binnendijken van het kustvak tussen de Vlamingpolder en de Hoofdplaat polder is onderzocht of dieper landin waarts nog een gesloten ring van binnendijken aanwezig is, welke als stelsel van tweede binnendijken nog als reservewaterkering van betekenis is. Men is daarbij tot de conclusie ge komen, dat een gesloten ring van tweede binnendijken niet overal aan wezig is. Waar deze dijken geheel ontbreken dient volgens het rapport aan de eerste bin nendijken bijzondere aandacht te worden besteed. Voorts komt men in het rapport tot de conclusie, dat vele kunstwerken gelegen in de stelsels van eerste en tweede binnendijken afsluitbaar dienen te worden gemaakt, waarbij in vele ge vallen algehele vernieuwing gewenst is. aarin een aantal wegen, verdeeld over e verschillende districten is opgeno men, welke naar de mening van het be stuur voor verbetering in aanmerking komen. De totale lengte daarvan be draagt ongeveer 20.690 meter. Het ligt in de bedoeling de verbetering van een gedeelte van deze wegen in aan besteding uit te voeren. Het eventueel overblijvende gedeelte zal ln eigen be heer worden verbeterd. De voorgestelde verbetering omvat 5130 meter in het dis trict Oostburg, 5800 meter in het district Groede (Cadzand), 4690 meter in het district IJzendijke (Biervliet) en 5070 meter in het district Aardenburg. In het district Oostburg zullen onder meer wor den verbeterd een gedeelte van 1260 meter van de Tragelweg en een gedeelte van 1100 meter van de Scherpenheuvel- scheweg; in het district Groede: 1200 meter van de weg over de Mettenijen- dijk, 1000 meter van de Lange Strink- weg en een gedeelte van de weg langs het kanaal in en de weg langs het ka naal n en de gehele westelijke kanaal- weg (tussen Retranchement en Cad zand) tot een totale lengte van 3100 meter; in het district IJzendijke: een gedeelte van de Laurinaweg en de ge hele dwarsweg in de Ameliapolder tot een lengte van 1450 meter, de weg naar de Maagd van Gent, de Patientieweg (Philippine) en de Patientieweg (IJzen dijke) tot een totale lengte van 1880 meter en in het district Aardenburg de Ooshavendijk met een lengte van 2250 meter. De algemene vergadering wordt ge- GOES Zaterdag werd onder gunstige weersom standigheden met 36 deelnemers de zgn. Guiran-oriëntatierit gereden over 61 km door oostelijk Zuid-Beveland. De start was bij hotel Ockenburg in Goes. De finish was bij het Stationskoffiehuis te Krabbedijke. De uitslag was als volgt: 1. J. Corstanje; 2. G. J. Hollestelie; 3. P. Sinke; 4. L. A. Quaak; 5. A. J. Rie- dijk; 6. C. P. van Viegen; 7. L. P. Lam- per; 8. L. Van Asselt; 9. C. M. Boot en 10. H. Stam. Wedvlucht „De Zeeuw" Uitslag van de wedvlucht van de post- duivenhoudersvereniging „De Zeeuw" te Goes, gehouden vanuit Chateauroux. 1. 6. en 7. G. Koks, 2., 3-, 4., 5., 8. en 10. De Witte-Balvers, 9. E. Maas. Wegenplan Voor 1965 ligt het in de bedoeling weer een aantal bij het waterschap in beheer eu onderhoud zijnde wegen te doen ver beteren met subsidie van de Cultuur technische dienst. Ten einde in aanmer king te lcunnen komen voor een derge lijke subsidie, zullen de plannen tot het verbeteren van de daarvoor in aanmer king komende wegen, alsmede de aan vrage om subsidie daarvoor, tijdig moe ten worden ingediend bjj de desbetref fende instantie. Het waterschap heeft een ontwerp-wogenplaii 1965 opgesteld, een wand versiering die het doet Kom kijken bij Bellamypark 45-58 Vlissïngen Middelburg The Beattles, Yeah, yeah, yeah, 20 u,. a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Van Benthem Jutting- Expositie Verenigde Nederlan den, kaarten van provincies en gezich ten van steden. 0—18 uur Goes Grnie Kerk' Tentoonstelling Neder landse!) Bijbelgenootschap. 10—12 13.30—16 uur Zlcrlkzee Concertzaal: La Beile Ameri- calne. 20 uur Vltsslngen Alhambra: Yeah, yeah, yeah, hier zijn we the Beatles, 20 uur. a.l. Dergen op Zoom Roxy: De opgejaagden 20 u„ 18 j. Luxor: Alle vrouwen van de wereld, 20 uur, 18 laar. vraagd het dagelijks bestuur machtigen een aanvrage in te dienen bij de Cultuurtechnische dienst ter verkrijging van de financiële bijdrage voor het verbeteren van de wegen en het dagelijks bestuur te machtigen een nader vast te stellen gedeelte van de wegen te doen uitvoeren in eigen beheer, waarvan de kosten op meer dan 10.000 worden geraamd. Aanbeveling De algemene vergadering van het water schap Het Vr|je van Sluis, die dinsdag 15 september 's morgens om 10 uur in hotel „Du Commerce" te Oostburg zal worden gehouden, zal voorts een aanbe veling van drie personen moeten opma ken voor de benoeming van een gezwo rene wegens het periodiek aftreden van de heer A. Luteijn-Bra|jnooge te Zuid- zande voor het district Groede en we gens aftreding van de heer C. A. Mabe- soone te Oostburg voor het district Aar- denbnrg. In verband met het hereiken van de 70-jarige leeftijd is de heer Ma- besnone niet herbenoembaar. De agenda vermeldt voorts het verslag over het jaar 1963. aan- en verkoop en ruiling van gronden, een voorstel tot het aanleggen van een dijkovergang Ange- linapolder/Braakmanpolder, het aan gaan van een suatie-overeenkomst met de Braakmanpolder, het onttrekken aan het openbaar verkeer van verscheidene wegen of gedeelten van wegen te Bier vliet en het treffen van salarismaatrege len. Oriëntatierit BLOEMENTENTOONSTELLING TE KLOETINGE Collecte In augustus werd in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle voor de bond hervormde evangelisatie 132,58 en voor de varende gemeente 90,06 bijeen gecollecteerd. Een inzameling voor het kerkewerk bracht 106,41 op, KAPELLE Bekerwedstrijd van de kanaalvissers De hengelsportvereniging „De Kapelse kanaalvissers" Meld zaterdagmiddag in het kanaal door Zuid-Beveland de voor laatste bekerwedstrijd van dit seizoen. De 71 leden die er aan deelnamen boek ten een vangst van bijna zes kilo vis, wat voor het Zuidbevelandse kanaal niet slecht is. De uitslagen zijn: 1. G. C. Ver sluis, 455 pnt.;2. J. Snoep, 335 pnt.; 3- A. Zegers, 315 pnt.; 4. A. van Liere, 310 pnt.; 5. G. de Rijder, 260 pnt.; 6. J. C. Walrave, 250 pnt.; 7. A. Klap. 235 pnt.; 8. J. Slabbekoorn, 210 pnt.; 9. J. Smallegange, 190 pnt. en 10 P. Evers- dijk 190 pnt. Na deze wedstrijd is de stand voor de bekercompetitie: senioren: 1. M. Zuid- weg 3450 pnt.; 2. C. van Liere, 2770 pnt.; 3. W. v. d. Vrede, 2065 pnt.; 4. G. Cabboort, 1985 pnt. en 5. C. Visscher, 1950 pnt. De tussenstand bij de junioren is: 1. G. J. Burger, 855 pnt.; 2. W. Dijks man, 850 pnt. en 3. mej. M. Ganseman, 750 pnt. De laatste wedstrijd zal medio oktober gehouden worden in de Wester- schelde. DRIEWEGEN Spaarbank Driewegen" Bij de spaarband van de coöp. boe renleenbank „Driewegen" werd ir augustus gestort 132.498,81 en te rugbetaald 136.706,12. Het totaal der spaargelden bedraagt een bedrag van 4.149.768,92. Er werden 2 nieu we spaarders ingeschreven. KLOETINGE N.C.V.B, Kloetinge opende seizoen De N.C.V.B. afdeling Kloetinge is het nieuwe seizoen begonnen. Spreker voor deze eerste vergadering was dr. M, V. J. de Craene van Baarland die sprak over: „Het Protestantisme in België". Op deze boeiende lezing volg de een geanimeerde bespreking. Na de pauze werden de huishoudelijke za ken geregeld. De vergadering stond onder leiding van de presidente me vrouw D. Kole-Blomaard. Zaterdag hield de Vereniging van oud leerlingen van land- en tuinbouwwinter- cur8ussen te Kloetinge in verband met het 50-jarig bestaan, in het gemeente lijk verenigingsgebouw „Amicitia" een grote bloemententoonstelling, welke door vele belangstellenden werd bezocht. Als attractie was aan deze tentoonstel ling een loterij verbonden. De jury be stond uit de heren J. Hertgers en J. Eversdijk beiden te Kloetinge en D. Her- te 'Goes. De volgende stands waren te bezichti gen: 5 stands dahlia's, 3 stands potplanten, 1 stand gladiolen, 1 stand chrysanten en 1 stand van de fa. J. Reyerse te Goes buiten mededinging. .Voorts was er een stand kamerplanten, een afdeling bloemstukken, een afdeling gedroogde bloemstukken, een afdeling bloemen manden, een afdeling wedstrijddahlia's en een afdeling grootste en mooiste dah lia's. De schoolplanten bestonden uit Co- leis, Fuchsia's, zalmgeraniums, rode geraniums, rode begonia's en roze be gonia's. DE UITSLAG. De volgende prijzen werden toegekend: Schoolplanten: ie prijzen Kees Kasse, Lenie Dalebout, Marjan Spee, Rinus Proos, Hannie de Jonge, Peter Jacobus- 2e prijzen Hannie Moerland, Irma Nous- se, Ineke Dalebout. Hannie Bloek, He- leen Nousse en Ellie Glerum. 3e prijzen Hetmïe Ubbink, Greetje van der Waa, Rinus Deutekom, Jan Nousse, Marjan Spee en Ankie Westrate. 4e prijzen Bert Hollestelie, Helma Ver- weij, Jan Toorenaar, Gerrie Poortvliet en Wim de Jonge. Dahlia's: 1. J. van de Guchte, Goes; 2. M. Rijk, Goes; 3. J. A. I. Hoogstrate, Kloetinge. Potplanten: 1. J. A. I. Hoogstrate, Kloe tinge; 2.J. Letis, Kloetinge; 3. J. Janse te Wilhelminadorp. Grootste en mooiste dahlia: 1. C. Toore naar, Kloetinge; 2. J. A. I, Hoogstrate, Kloetinge. VVedstrijddahlia's: 1. J. van de Guchte, Goes; 2. J, A. I. Hoogstrate, Kloetinge. Bloemstukken: 1. Mevr. Jung-van Ko nijnenburg, Kloetinge. Gedroogde bloemstukken: 1. Mevr. Van de Velde: 2. mevr. De Neef, beiden te Kloetinge. Kamerplanten: 1. Mevr. L. Corstanje- van de Plasse; 2. mevr. De Vrieze, bei den te Kloetinge. Bloemenmanden: 1. C. Deurloo, Kloetln- Emmabloemcollecte De afdeling Burgh-Haamstede van het Groene Kruis zal van 14 tot 20 september de jaarlijkse Emmabloem collecte houden. Normaal hield men deze collecte in het toeristenseizoen. Burgerlijke stand GOES Geboren: Jannetje Helena Hendrika. d.) H. Krijger-de Jonge; Adrlana Christina. J Leendertse-Oele te Kloetinge; Susanna Johanna, d.v. J. C. Mouris-Schenk; Jan Izak z.v. C. H. Kooiman-de Wolff: Suzanna Wil- helmina. d.v. S. A. Markusse-van der Does te Kloetinge; JacobuB Marinus Nicolaas. T de Winter-Vermue te Heinkenszand; Ene, z.v. W van Bremen-Wisse; Marinus Cornells, z.v. J. M de Munter-Blomaard: Leendert Philippus. z.v. C. S. E. de Bokx-de Vroe: Sjeerd Cornells Ott.o, z.v, J- M van Ben- them-van Willigen: Johanna Elizabeth Adrla na d.v. A J. de Regt-Fllpse te Yerseke. Getrouwd'. A. J de Waard. 24 jaar en C. J van Dalen. 21 jaar L. de Glopper, 41 jaar en K. Schoneveld, 23 Jaar. Overleden: J. A. Joosse. 7 maanden te Mid delburg; M. Marteijn. 70 jaar. w.v. J. J. van der Endt te Yerseke! M. van der Male, 75 Jaar. e v. A. Schrijver te Goes; R. A. M. Enel, jaar lo Badhoevedorp. dahlia's met minder dan 10 vazen: 1. J. van der Walle te Kloetinge. Chrysanten: 2e prijs J. Leijs te Kloetin- DIEVEN ER VANDOOR MET LEGE KASSA GEEN GEMEENTEGARANTIE VOOR LENING VAN TON beclt-sbericllt mark veiling st.-ann a land veemarkt rotterdam Om ongeveer 3 uur 's nachts is de ruit van de voordeur, 6 mm dik, in geslagen met een steen, waarna de dieven er met de kassa vandoor zijn gegaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn de inbrekers met een auto ge vlucht. De heer De G. gewaarschuwd door zijn vrouw die het glasgerinkel had gehoord, hoe vlug hij ook bene den was, kon geen spoor van de die ven meer ontdekken. Hij belde onmid dellijk de rijkspolitie waarna de op sporing begon. Er werd een speur hond bijgehaald, echter zonder resul taat. De inbrekers hebben zich echter wat de inhoud van de kassa betreft lelijk misrekend. De heer De G. had namelijk alleen wat wisselgeld in de kassa laten liggen en de ontvangsten van de vrijdag (de koopavond in Westdorpe) en zaterdag waren n nu bleek veiliger opgeborgen. Mejuffrouw M. M. Bruijnzeel uit Scher penisse hoopt maandag 101 jaar te wor den. P. A. G. van Dijk te Zierikzee overleden In de ouderdom van bijna 80 jaar is te Zierikeze overleden, de heer Pie- ter Albert Gerrit van Dijk, oud-ont vanger-griffier van het vooimalig wa terschap Schouwen, namelijk van 2E april 1919 tot 1 augustus 1951. Reeds in 1905 begon de heer Van Dijk zijn loopbaan bij het voormalig water schap. Hij werd toen aangesteld als klerk en werkte onder de toenmalige ontvanger-griffier mr. D. van der Vliet. Op 21 mei 1916 overleed mr. Van der Vliet en vanaf die datum tot en met 17 augustus van dat jaar was de heer Van Dijk waarnemend ont vanger-griffier. Toen als opvolger van mr. Van der Vliet de heer J. van der Vliet op 17 augustus 1916 als zodanig werd benoemd, zette de heer Van Dijk zijn loopbaan verder als commies. De functie van ontvanger-griffier kreeg de heer Van Dijk op 28 april 1919. In deze functie waren ook de voormalige polders Groot-B ettewaerde, Dr ei- schor, Klein-Bettewaerde en Gooi- kensnieuwland begrepen. De heer Van Dijk was ridder in de Orde van Oranje Nassau en secretaris van de raad van commissarissen van de N.V. Scheldebank. •olloj kwaliteit. en w. waren wel doordrongen van dc noodzaak van de riolering, maar het f 55. Zwenk» college stelde, dat het hier een zuiver particulier bezit betrof en dat de ge meente ervoor moet waken geen prece- Kro'ón i f iiVio va denton te scheppen. levering t 70. alU Vlas. De prijs voor ongcrcpcia vu Het P.v.d.A.-raadslid A. Don zag op dit 21—23 ct. per kg op auto geleven verzoek gaarne de helpende hand van kwaliteit was de notering 2: het gemeentebestuur, maar andere handel verloopt traag, raadsleden meenden, dat betrokkene wel Eieren. Dc cierpre-t bedraagt t 1 de weg van de minste weerstand had pcr gekozen. Zij meenden, dat ter financie ring van dit project nog wel andere mo gelijkheden van garantie zijn. Men be sloot daarom het verzoek aan te houden. De raad ging over tot herbenoeming van de bestuursleden voor de schoolartsen- dienst op Walcheren en keurde enige ij, wijzigingen ln de verordening voor del tegemoetkoming van studiekosten goed. veiling stavenisse Voorts besloot de raad, dat de 3,5 pro- Bintjes gew. I 10,50io,so. II 0.70. bonken cents salarisuitkering voor het rijksper-113.30—13.40. Eigenheimers g«w. 12.70—J3.40. soneel ook van toepassing is op het ge- bonken 10- drielingen 8 80 Aanvoer 70 ton. meentepersoneel. zPYiédsointncM&&4jC75alr-7e4r WISSENKERKE Gemeenteraad komt bijeen De gemeenteraad van Wissenkerke zal maandagmiddag om een uur in open bare vergadering bijeenkomen. Burge meester en wethouders stellen de raad voor een strook grond tussen de Voor straat en de Weststraat te verkopen aan de Cebeco te Goes. De grond (ongeveer 50 vierkante meter) zal 15,per vier kante meter kosten. Dit is ook de prijs, die de heren A. van der Maas uit Geers- dijk en Th. de Loof uit Kamperland moeten betalen voor de grond, waarop zij belden een Bogaerswoning willen bouwen. B. en w. stellen voor aan ieder van de genoemde heren een perceel grond van 335 vierkante meter aan de Nieuwstraat te Kamperland te verko pen. De raad wordt voorgesteld tien procent van de totale kosten van de restauratie van de korenmolen „Land zicht" voor rekening van de gemeente te willen nemen. Het gaat hier om een bedrag van 1064,B. en w. stellen de heer G. van Hekken voor als lid van het algemeen bestuur van de Bestuurs- school Zeeland en als plaatsvervangend lid de heer P. Balkenende. Na afloop van de vergadering zullen de raadsleden een bezoek brengen aan de Oosterscheldebrug. NISSE Collecte De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft te Nisse 142,20 op gebracht. KAPELLE-MIDDELBURG V Het vorig jaar gedegradeerde Middel burg V heeft zaterdagmiddag duidelijk te kennen gegeven, hoge ogen te zullen gaan gooï'-n naar een ereplaats ln de eerste kla se van de zaterdagafdeling. Kapelle, dat als eerste ploeg de hoofd- stedelingen in eigen huis ontmoette, werd al direct met 0-S het slachtoffer. Voor Middelburg, dat de gehele wed strijd een duidelijk technisch overwicht demonstreerde, zag het met nog een half te spelen niet deze overwinning uit. Toen ae scheidsrechter in de 17e mi nuut van de tweede helft op onbegrij pelijke wijze de gelijkmaker voor Kapel- Ie afkeurde, gaf de fruïtploeg, die met enkele invallers verzwakt van start moest, zich min of meer gewonnen. De bezoekers, die in deze periode danig in de verdediging werden gedrongen, put ten hieruit moed en toen de zeer ver dienstelijke Dirven met nog 16 minu ten te spelen doelman Hundersmarck voor de tweede maal liet vissen, was het fleit beslecht. n een zeer hoog tempo gingen beide ploegen van start. Al spoedig bleek, dat net voor de thuisclub kwaad kersen eten worden zou tegen een elftal dat in tech nisch opzicht zijn supprematie toonde. Het gevolg hiervan was, dat Kapelle het middenveld dikwijls prijs moest ge ven, waardoor Middelburg "gemakkelijk zijn spel kon ontplooien. Toch gaf dc verzwakte Kapelse ploeg flink partij en het ging er op lijken dat gedraaid moest worden met een dubbelblankc stand. Toen 4 minuten voor rust doel man Hundersmarck een schot van de alleen op hem afstormende Flipse niet goed onder controle wist te krijgen, was deze speler er ten tweede male als de kippen bij om de bal nog juist over de doellijn té werken. Even later kreeg de oud-Wemeldinge speler Houtekamer de kans van zijri leven, maar zijn schot ging hoog over. Na 'de hervatting was het vooral in het eerste kwartier Kapelle dat de toon gedrongen. Toen Beenakker in de 17e minuut een doelpunt aantekende dat werd afgekeurd, zette dat een domper op de ploeg temeer nog omdat kort daarvoor de ploeg nogmaals een ver zwakking moest ondergaan toen ook spil Braam wegens een blessure het veld moest verlaten. Middelburg wist zich hierna van de druk te ontdoen, vergroot te zelfs haar voorsprong om in de 10e minuut voor het einde zelfs de zege veilig te zien stellen toen Hunders marck een hoge bal niet meer over de lat wist te werken. In de laatste minu ten was het nogmaals Beenakker, die doelman De Witte het nakijken gaf maar ook dit doelpunt werd door de ar biter afgekeurd. Voor Middelburg kwam hierbij het einde van een verdiende maar ook enigszins fortuinlijke overwinning. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 1-1 Wolphaartsdijk startte met de wind in d rug en drong Wemeldinge ge durende de eerste helft in de verde diging. De gasten beschikten in hun doel over de 16-jarige A. Lamper, die zijn heiligdom voortreffelijk ver dedigde. Wemeldinge moest het heb ben van uitvallen, die niet geheel van gevaar ontbloot waren. Na een half uur spelen loste linksbuiten J. Vleu gel uit een hiervan een hard schot, waaruit de bal via de binnenkant paal toch weer het veld insprong. De constante druk van Wolphaartsdijk moest echter tot een doelpunt leiden en vijf minuten voor rust scoorde linksbinnen Husson een mooi doelpunt uit een vloeiende aanval. Bijna kwam de thuisclub op 20. De bal was reeds onderweg naar het lege doel, doch voordat deze de lijn passeerde, floot de scheidsrechter voor rust. Na rust een omgekeerd spelheeld. Nu een voortdurend aanvallend Wemeldinge en een met uitvallen gevaarlijk uit brekend Wolphaartsdijk. waar vooral midvaar Cruq de aandacht op zich vestigde. Nadat 25 min. in de tweede helft gespeeld was scoorde linksbin nen J. Gijssel uit een over rechts voorbereide aanval de gelijkmaker. Korte tijd later scoorde Wemeldinge een tweede treffer. De arbiter wees resoluut naar het midden, doch op advies van de Wolphaartsdijkse grens rechter J. de Klerk, die eerst hands en later outbal had geconstateerd, werd dit doelpunt alsnog geannuleerd. De laatste 10 minuten vochten beide partijen fel voor de overwinning. Doch deze harde wedstrijd, waarin de scheidsrechter erg lankmoedig op trad, bleef 11 een resultaat waar beide ploegen uiteindelijk tevreden mee mochten zijn. jjn preadvies afwijzend tegenover het 11 elevcrd 13-14 CL per kg. Hooi. Luzcrnrhool I 95-f V Kil f 8 >rij* In cents per kg Ce. 2c en 3c kw.i 1-330 295-3-0 230-290 vismijn coi.ijnsplaat. Exportgarnalen, nanv. 4193 kg. 83H delBgarnalen. 583 kg. 86120. schai bot 197 kg, schol 39 kg. tong H kg '8 kg, tarbot 3 kg. herder 112 kg. handel kalm. -3.40 Voorstel b. en w. Krabbendijke Pinken >rijzcn al* gisteren. ;«r kg. Vette kalveren aanvoer k. del tamelijk, prijzen aanvankelijk hoger, af loop teruglopend, enkele prima's boven noth ing, Craskaiveren aanvoer tamelijk, han del kalm. prijzen vooral niet hoger. Nuch tere kalveren aanvoer als vorige week. han- redolljk. prijzen hoger, mcstkalvercn 225 O per stuk. Lopers en biggen aanvoer ner. handel rustig, prijshoudend. Slacht- paarden aanvoer matig, handel traag, prij- vooral niet hoger. Schapen cn lammeren voer even groter, handel zeer kalm. prlj- voorsl niet hoger. Kalf- en melkkoeien an voer als vorige weck, handel redelijk. GEMEENTEBEGROTING IN A.S. RAAD De raad van Krabbendijke komt dins dag, 15 september a.s. des avonds 7.30 uur, in vergadering byeen. In deze ver gadering zullen o.m. worden behandeld ae gemeentebegroting van 1965 en de begroting 1965 van het gemeentelijk woningbedrijf, welke begrotingen wer den aangeboden in de vergadering van 21 augustus jl. Tevens worden in deze vergadering ter van het gemeentelijk woningbedrijf ovi dat jaar, terwijl ook de rekening 1963 van de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg ter vaststelling wordt aangeboden. De commissie tot nazien dezer rekenin gen geeft in zijn vaststellingsadvies de volgende eindcijfers gemeenterekening inkomsten 983.378,02; uitgaven 985.560,22; nadelig saldo gewone dienst f 2182,02. Voor de kapitaaldienst zijn deze cijfers: inkomsten 3.463.981,53; uitgaven 3.723.081,25; nadelig saldo 259.099,72. Eveneens wordt ter goedkeuring aan geboden de begroting 1965 van het pen- sïontehuis voor bejaarden „Nieuwlan- de", zoals deze door het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg in Krabbendij ke is vastgesteld. "Voorts vermeldt de agenda een aan vraag op grond van artikel 72 van de Lager-onderwiiswet 1920 van de vereni ging tot stichting en Instandhouding van een hervormde christelijke schooi voor de aanschaffing van rijwielstan daards. Aan de achterzijde van het schoolgebouw bevindt zien een rijwiel stalling die plaats biedt aan 24 rijwielen, namelijk 12 voor de hervormde school en 12 voor de openbare school. Aangezien het moeilijk is normen stellen voor het naar school komen per fiets, enkel voor buitenleerlingen zou de stallingruimte wellicht voldoende zijn stellen burgemeester en wethouders voor de achterliggende rijwielbergplaats geheel voor de leerlingen van de open bare lagere school te bestemmen en aan het bestuur van de hervormde school medewerking te verlenen voor het plaatsen van enkele rijwielhekken met een totaal aantal plaatsen voor 40 rijwielen aan de voorzyde van het ge bouw. Gevraagd worden 80 rijwieltegels. Dit aantal wordt echter te groot geacht voor deze school die plm. 75 leerlingen aan de zijgevel van het gebouw een voorziening worden getroffen, teneinde te hard rijden vanaf de weg naar de speelplaats tegen te gaan. De kosten worden in totaal op 350,geraamd. Ter herbenoeming voor de tijd van één jaar van leden en plaatsvervangende le den van de woonruimte-adviescommis sie bevelen burgemeester en wethou ders aan: J. Zandijk, plv. H. J. van Harn; M. L. Markusse, plv. J. C. En gelse; A. Zeevaart, plv. C. J. van Iwaar- len: M. J. Benou, plv. L. Buteijn en mevrouw A. Verschuure, plv. mevrouw M. H. J. van Hekken-Dregmans. SUBSIDIES. Bjj de behandeling van de begroting 1965 zuilen nog een aantal in de loop van het jaar ontvangen subsidie aanvragen aan de orde worden ge steld. De „Vereniging het Groene Kruis" te Krabbendijke vraagt een subsidie tot het geraamde tekort over 1965 ad 2863,16. Tot nog toe werd 1275,per jaar aan subsidie verleend. Burgemeester en wethou ders hebben het tekort becyferd op plm. 2397,88, rekening houdende met een per 1 juli 1964 van kracht geworden regeling voor vergoeding van vervoerskosten voor wijkver pleegsters. Zy stellen thans voor een subsidie te verlenen van maximaal f 2500,voor 1965, onder voorwaar de dat de jaarrekeningen met ingang van die van L964 de goedkeuring van de raad behoeven nadat deze vanwe ge burgemeester en wethouders met alle stokken gecontroleerd zullen zijn. Tevens ware hier ook de voorwaarde aan te verbinden dat het bestuur ten aanzien van het voeren van de financië le administratie zich dient te voegen naar dienaangaande door burgemeester en wethouders te stellen regelen. Voor wat betreft de subsidieaanvraag van de Coördinatiecommissie Maat schappelijk Werk en Gezinsverzorging in Noord- en Zuid-Beveland. stellen bur gemeester en wethouders voor de ge vraagde verhoging van het subsidie met ingang van 1 ïanuari 1964 toe te staan tot een totaal subsidiaal plafond van 80 Ook in de kosten van de leiding wordt voorgesteld te subsidiëren zoals is gevraagd. Ten slotte wordt voorgesteld het sub sidie aan het Kon. Wllhelminafonds te handhaven op 1 ct. per inwoner of plm. 30,per jaar en aan de R.-k. Stich ting voor Kraamzorg van het Zeeuwse Wil-Gele Kruis te Hulst evenals aan de andere in deze gemeente werkzaam zijn de Kraamzorgstichting een subsidie van 1,per kraamdag te verlenen, gedu rende welke een kraamverzorgster in een gezin in deze gemeente is werkzaam geweest. urgemeester en wethouders stellen voor tot afwijzing van een subsidie aanvraag van de Ned. vereniging tot bescherming van voetgangers YERSEKE Ambtsdragers bevestigd Zondagmorgen werden in de gerefor meerde kerk aan de Damstraat te Yer seke de heren J. J. de Koeijer-Wave riin en -T Sinke.-Vader als ambtsdragers bevestigd, respectievelijk ais ouderling en diaken. KRABBENDIJKE Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke nam met 23 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux over 543 km. De uitslag •was: 1 cn 2 L. Paauwe: 3. 5 en 6 C. J Clement en 4 J. van de Vreede. Opbrengst collecte De collecte van het Koningin Wilhel- mina fonds voor de kankerbestrijding heeft in Schoondijke een bedrag van f 125,45 opgebracht. prijzen onveranderd. Vare koelen, i is korter, handel stroef, prljxrn gedrukt, aarzen en pinken aanvoer matig, handel traag, prijzen onveranderd. VEILING ST. MAARTENSDIJK bonken 22.22—22.11. middel 40-70 18.70. driellngc-n 23.65. pickles 23.30. Aanvoer 73 ton. Eigenheimers 1260— 13.20. Bintjes 10.60 9.10. bonken 13.30—12.90. Aanvoer 56 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM- _jptember. Appelen: Jamea Grieve 12—29. Coxs Orange 1431. Manks Codlln IO—13. Tle- deman 2338. Zigeunerinnen 1013. Peren: Margriet Marilat 15—21. Bonne Lo'j- baln 3243. Er. Hardy 42—54. St. Remy 26— 29 Triumph de Vienne 4652. Willam Dugest 20—24. VEILING GOES. 3 sept. Export- en lndustrieveillng appels. Jame6 Grieve 35-90 2028. 80-83 2130. 75-80 22—32. 70-75 25—31. 65-70 22—27. 60-65 •:9. 2 85-90 23—29, 80-85 21—27. 75-30 24— 26, 70-75 24—29. 65-70 24 2 D 10—52. 3 grof 7—57. fijn 8—13. Tydemans Worcester 30-35 50—56. 75-80 54—56. 70-75 55—54. 65-70 42—55. 60-65 29. 3 grof 29—31. 3 fijn 6—7. Trans, de Croncel 5 85-95 54—56. 75-80 54—57. 65-75 52— 55. 2 65-75 55. 2 D 9. 3 grof 9—52. 3 fijn 9.50 Ellisons Orange 5 85-90 27. 75-80 23—25. 70-75 - -70 17. 2 80-85 21. 85-90 19. 75-80 22. 70-75 56. 65-70 15. 2 D 8.50. 3 grof 53—14. 3 fijn 12. Laxton Fortuna 1 80-85 32—36. 75-80 37—40. 70-75 2633. 65-70 18—32. 60-e5 10 —21. 2 D 8. Coxs Orange Pippin 1 85-90 50. 80-85 50. 75-30 47—48. 70-75 4C.20—S7.70. 65-70 45,60—53.20. 00-65 29, 2 75-30 35, 70-75 27. eO-65 59. 3 grof 8—23. Jac. Lebel 1 75-85 1 5. 65-75 5 2. 2 D 8. 3 grof 8—10. 3 fijn 7—8. Valappcls 8,50. kroetappels Peren: Triomphe de Vienne 5 80-85 4249, 75- ,80 50-54 70-75 56. 65-70 47—54 60-65 43-51. ibachtsheerlijkheid van Oud- en g5_go 39 80_85 42—54, 75-80 43—48. 70-75 Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe N.V. zal 42_i9 65.70 39—43, go-es 33-42. 2 D 26—42. voor haar dijken toch een geschot Yanj., grof 2i—33. 3 HJn 23—32. Bonne Louise zeven gulden per hectare moeten be-1 r,. Avr 65_70 54 ^-05 54 55-60 46-47. 50- talen aan het waterschap Tholen. Dat is j ,3 2 70_-3 j, G5,70 M eo-65 52—53. 55-60 de beschikking van de kroon jop^een 50 5- 32 2 d 13. 3 grof 17—34. 3 fijn 6—53. I Br. Hardy 1 95-90 55. 80-85 56. 75-80 59. 70-75 20—56. 65-70 48.20—48.70. 60-65 44.50—44.50. 80-35 51. 75-80 55. 70-75 54. beroep, ingesteld door de rentmeester van de ambachtsheerlijkheid W. J. van Doorn tegen het besluit van G.S. van Zeeland om de bezwaren tegen de ge- schotsheffing van het waterschap onge grond te verklaren. De rentmeester van de ambachtsheer lijkheid voerde tegen de geschotshefflng op de zeedijken aan. dat de aard van het object waterkerende dijk zich niet verdraagt met de heffing van dijk- geschot. Zo'n dijk is toch een onderdeel van de outillage en de uitrusting van het waterschap, die juist door deze hef fing in stand "wordt gehouden om het waterschap tot de vervulling van zijn taak in staat te stellen, zo werd aange voerd. De appellant vond het zowel met de aard van het object de dijk dus als met de doelstelling van het water schap in strijd deze waterkering in het geschot te betrekken. Zo'n dijk kan toch niet worden beschouwd als een eigen dom, die tegen het water wordt be schermd, immers zij vormt zelf de be scherming tegen het water. De am bachtsheerlijkheid verzocht daarom de kroon het besluit van G.S. en dat van het waterschap te vernietigen. De kroon heeft dus op dit beroep voor appellant ongunstig beschikt. Er wordt in de beschikking gesteld, dat de opvat ting van de ambachtsheerlijkheid geen steun vindt in het waterschapsregle ment: de dijken zijn terecht in het ge schot aangeslagen. De waarde van de dijk kan volgens de beslissing van de alpemene vergadering van het water schap Tholen worden gesteld op 1/7 deel van die van landbouwgronden. Afge rond komt dit ook voor de Ambachts heerlijkheid van Oud- en Nïeuw-Vosse- meer en Vrijberghe N.V. neer op 7 per hectai-e. Tijdens een bijeenkomst in het ge meentehuis van Oud-Vossemeer van de gemeenteraad en het gemeenteper- soneel vierde wethouder P. van Driel dinsdagavond zijn 25-jarig ambtsjubi leum. De heer Van Driel was in feite in dubbele zin jubilaris In de eerste vergadering, die bij als C.H.U.-afge- vaardigde bijwoonde op 5 september 1939, werd hij namelijk direct tot wet houder gekozen. Het jnbileum van raadslid en wethouder viel dus samen. De heer Van Driel heeft sinds 1939 onafgebroken deel uitgemaakt van het dagelijks bestuur der gemeente, tijd samen met burgemeester mr. J. Versluijs. maar met diverse colle- ga-wehouders. „U was echt een blij vertje", zei de burgemeester in zijn felicitatiewoord tot de heer Van Driel. De burgemeester dankte de heer Van Driel voor hetgeen hij in deze 25 jaar in het belang van de gemeente heeft verricht en voor de aangename wijze, waarop hij met hem mochi samen werken. Hij bood de jubilaris namens de aanwezigen een t.v.-tafeltje aan. Volgens gemeentesecretaris A. J. Rijstenbil heeft de heer Van Driel zijn ambt altijd met blijdschap vervuld. Hij dankte hem voor de vriendelijke omgang en de betoonde samenwer king. In zijn dankwoord herinnerde de heer Van Driel aan de moeilijke tijds omstandigheden. waaronder hij zijn ambt aanvaardde. „Het wa? een ver heugende daad te mogen meewerken aan alle veranderingen ten goede, die deze 25 jaar plaatsvonden", aldus de jubilaris. Een verrassing voor de jubilaris vormde later de komst vat. „Oud-Vos- semeers muziekvereniging" De voor zitter, de heer A. Geertsen, zei, dat het hem een genoegen was om in plaats van financiële steun te vragen, nu eens iets te mogen brengen, te we ten een muzikale hulde. Na het offi ciële gedeelte van de bijeenkomst was men nog geruime tijd gezellig bijeen. 45—46. 60-65 40. 3 grof 27—39. 3 fijn 14—19. 1 50—55 17. WilL Duehesse 1 80-85 26, 75-80 30. 70-75 32. 65-70 29. 2 D 15. 3 grof 7—12. 3 fijn 7—9. Br. Lebrun 1 70-75 23. 65-70 22—25. 60-65 13. 55-60 15. 3 grof 12. Selgn. d. Espern '0-75 63. 65-70 35—60. 60-85 49, 55-60 33. 2 55-60 22 Br. de Mérode 1 75-80 19. 70-75 17. ■70 16—17. 60-65 14. Spaanse wijnpeer 1 85 30—33. 55-60 20. 50-55 12. 2 60-65 26. 55-60 22. 50-55 17. Totaal aanvoer hard fruit 14.900 kisten. Bramen per doos 2 3032. 3 2024. ln doos per kg 146—153. 2 112—114. Bramen per krat van 4 kg 1 96, 2 87. Bramen voor industrie op vrijdag. Deze week geen levering van bramen voor Industrie op vrijdag. Meloenen 1 115—124. Perziken 1 14—37. 2 37. Druiven: Frankenthaler 1 176191. 2 152. Pruimen: Belle de Louvain fabr- 6—13. Reine Victoria 1 109. 2 46—53. grof 70—110. fabr. 638. Abrikoospruim 2 43. grof 5979. fabr. 6—55. Warwick Dropper L 80—117. 2 50. grof 52—75, fabr. 7. Burbank Giant 1 66—73. 2 31—55. grof 4654. fabr. 24—30- Monarch 1 120—167. 2 83—100. grof 40—110. fabr. 50—61- VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 8 sept. Industrie- en exportveiling. Bramen in kratten voor de Industrie 1 96103. 2 37. Peren: Br. Hardy 1 80 55. 1 75 53. 1 70 54 54.10. 1 65 47—47.50. 1 60 42.90—43.30. 2 75 51. 51. 2 65 44, 2 eo 36, 2 d 55 27—28. 2 d 50 15. 3 grof 28—31. 3 fijn 12—13. Bonne Louise 1 65 52. 1 60 53—54. 1 55 44.50—45.50. 1 50 31.30—31.50. 2 65 49. 2 60 49. 2 55 42. 2 50 29. 2 d 18. 3 grof 23. 3 fijn 13. Pitmaston Du- rhesse 2 80 21. 2 75 26. 2 70 28. 2 65 25. 2 d 14. 3 grof 14, 3 fijn 6- Br- Lebrun 1 70 24. 1 65 '22. I 55 18. 2 65 24. 2 60 20—22. 2 55 16. 2 d 9.50. 3 grof 11. 3 fijn 6—7. Triomphe de Vienne 1 80 44. 1 75 43. 1 70 50. 1 65 49. 45. 2 80 42. 2 75 44. 2 70 46. 2 70 46. 2 65 45. 2 60 39. 2 d 26. 3 grof 34. 3 fijn 19. Seig- d' Esperen 1 e5 65. 1 eO 54. 1 55 32. 2 50 16. Souvenir de Congres 2 80 19. 2 75 21. 2 63 18. 2 d 11. 3 grof 12. 3 fijn 6.50. Br. de Me- rode 1 70 19. 1 65 15. 1 60 12. Appelen: Coxs Orange Pippin 1 80 49—50. 1 75 48. 1 70 46.50-47.10. 1 65 40.75—41.60. 1 60 2 80 42. 2 75 42, 2 70 37. 2 65 29. 2 60 24. 3 grof 21. James Grieve 1 80 27. 1 75 27— 1 70 30. 1 65 23—25. 2 80 22. 2 75 24. 70 25—23. 2 65 20—21. 2 d €0 15—17, 2 d 55 8.50. 3 grof 11—16. 3 fijn 8.80. Jacq Lebel 75 16. 1 65 12. 2 d 7.50. 3 grof 13 Manks Codlin 2 70 14. 2 65 11. 2 60 9. Transparante de Croncel 2 75 12. 2 65 10—11. 2 d 8, 3 grof 3. Bramley's Seedling 1 80 13. 1 70 15. 2 d 8. 3 grof 10. Zigeunerin 2 80 10. 2 75 11. 2 70 10. 2 65 10. 3 grof 6. Ellisons Orange 1 80 20. 1 75 24—26. 1 70 21—25. 1 65 17. 2 75 17. 2 70 16, 2 65 15. 2 d 60 10. 2 d 55 8. 3 grof 11. James Grieve Lired 1 85 27. 1 80 26—31. 1 75 23—34. 1 70 27—31. 1 65 23-24. 2 80 23-30. 2 75 25—27. 2 70 20—26. 2 65 20—23. 2 d 10— 11. 3 grof 1617. James Grieve Neuman 1 85 24. 1 80 23—30. 1 75 26—32. 1 70 26—32. 1 65 22—27 Crimsons Coxs 1 75 40. 1 70 37. 1 65 32. 60 26. Zoete Bloemmee 1 70 28. 1 65 22. 1 60 14. Geplukte fcroetappelen 8.80. val appe len 8.40. Ongesorteerde appelen op monster: Transpar. de Croncel 10—11. Manks Codlin 9. VEILING KRABBENDIJKE. 8 sept- Appels. J. Grieve 1 85-90 26. 30-85 29. 75-80 23—31. 70-75 25—31. 65-70 23—27. 2 80-85 21—23. 75-80 24—26, 70-75 22—27. 65-70 20—24. 2 D 60-65 1 6-18. 2 D 55-60 6—10. 3 gr. 15—24. f. 10, fcroet 7. Ellison 1 85-90 21. 80-85 23. 75-80 26. 70-75 24. 65-70 18. 2 80-85 22. 75- 80 25-27. 70-75 21—23. 65-70 16—13. 2 D 60-65 11—12. 2 D 55-60 8. 3 gr. 11. L 8. kr. 7. Ty- deman 1 80-85 35—47. 75-80 38—51. 70-75 36— 50. 65-70 23—41. 60-65 13. 3 gr. 25. t 6. kr. 6 Cox Orange Pippin 1 75-80 46. 70-75 48. 65-70 41. 60.-65 27. 3 gr. 17—30. val 7. Manks 3 t 10- Rode Grieve I 80-85 30. 75-30 33. 70-75 33. 65-70 24. 3 gr. 16. t 7. kroet 7. val 6. Peren: Tr. de Vienne 1 85-90 4047. 80-85 4343. 75-80 46—49. 70-75 51—53. 65-70 48— 50. 60-65 4215. 2 80-85 45. 75-80 47. 70-75 43. 65-70 44. 2 D 20—31. 3 gr. 29—34. f. 19—27. kr. 6—8. Hardy 1 80-S5 53. 75-80 57. 70-75 55.305620. 65-70 47-^47.70. 60-65 42—13. 2 D 53-60 29—30. 2 D 50-55 1 6—25. 3 gr. 32. f. 16. kroet 12 Williams 1 80-85 22. 75-80 28. 70-75 30. 65-70 26. 3 gr. 11. f. 7. kroet 7. Pruimen- Reine Victoria 2 40103. Bramen 2 36 per doos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15