Frans Luitjes: „Ik ben van Europese klasse" Defensie van GVAV nog niet geklopt STERKE 100 M. LOPER Ook Zeeuwse korfballers beginnen aan competitie Van Athene totTokio LEZERS SCHRIJVEN ii Tokio brengt mogelijk een halve finale Rotterdamse dames en Antwerpse heren wonnen in Hulsters Reinaarttoernooi Geheel open strijd in eerste klas Promotie degradatie amateurvoetbal Primitief 00K VOOR DE VOETBALAMATEURS BEGINT HET AVONTUUR WEER Drie km hoogtepunt van atletiekstrijd Blauw Wit-zege op Elto II: 4-2 Pijnen in Cadzand snelste sprinter WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DEN HAAG „Daar heb ik kunnen bewijzen een reis naar Tokio waard te zijn", zegt zelf verzekerd de Haagse sprinter Frans Luitjes, als ik hem com plimenteer met zijn prachtige race afgelopen zondag in Brus sel. „Daar heb ik laten zien dat mijn bewering, dat ik 10.3 jongens kan kloppen, geen grootspraak is. Die Fransman Laidebeur heeft de 100 meter al enkele keren in 10.3 seconden gelopen. Waar bleef-ie nou? Zo heb ik er dit seizoen al meer ge klopt. Wel toevallig, dat ze nooit goede tijden maakten als ze naast mij liepen. Omstandighe den, dat is wat alles uitmaakt op ons nummer!" Frans Luitjes, twintig jaar en stu dent aan de economische hogeschool in Rotterdam, praat snel, nerveus, zoals hij loopt. „Die omstandigheden hebben wij hier in ons land bijna steeds tegen. Hoe veel moeite heb ik dit seizoen niet gehad om een behoorlijke tijd te ma ken. Rob Heemskerk liep eerder 10.4 dan ik simpel omdat hQ tijdens een wedstrijd in Bei-lijn alles meehad: warm weer, een goede baan, één en achttiende wind in de rug en een snelle Japanse loper voor hem om aan op te trekken. Ik gun Rob die tijd van harte, hij is mijn meest sportieve en kameraadschappelijke rivaal, maar die 10.4 van hem geeft toch wel een scheef beeld, want Rob heeft nog nooit van mij gewonnen. Toen hij die tijd in Berlijn liep, had ik pas één keer 10.5 gehaald. Dat was op 17 juni hier in Den Haag op de Laan van Poot in een interland te gen Oostenrijk. Voor die tijd had ik vier wedstrijden gelopen, alle vier met wind tegen en met tijden van 10.9 en 11 rond, en twee keer 10.8. Bijna tegelijk met het bericht in de krant, dat Rob in Berlijn 10.4 had ge lopen, stonden er nare stukken in de dagbladen over mij, omdat ik ge weigerd had te starten op een wed- Hockeys dames- en herenteams uit Hulst, Terneuzen, Rotterdam, de Belgi sche plaatsen Antwerpen en Mechelen en de Franse plaats Rijssel hebben het afgelopen weekeinde in het sportpark van Hulst het zesde internationale Rei- naert-hockeytoernooi gehouden, onder auspiciën van de Hulsterse hockeyclub Radide. Een Duits team, dat eveneens had ingeschreven liet, vermoedelijk door het slechte weer, verstek gaan. De vele regen was er trouwens oorzaak van, dat dé wedstrijden op de moeilijk bespeelbare velden slechts een matige publieke belangstelling trokken. eindoverwinning ging bij de dames n de Rotterdamse club R.B.C.. op de v gevolgd door het Rijsselse damesteam van LUC. Bij de heren ging de eind overwinning naar de Antwerpse club The Dragons. De Zeeuwse dames sloe gen overigens in dit internationale ge zelschap niet zo'n slecht figuur: het da mesteam van de Terneuzènse hockey club Olympia behaalde in de eindrang schikking de derde plaats, op de voet gevolgd door de Hulsterse Rapide-da- mes. Na afloop van het toernooi, waarvan het tijdschema door het slechte weer in de war was gelopen, reikte voorzitter Frans Saman uit Hulst in de kantine bij de sportvelden de prijzen uit. Het verloop van de wedstrijden was als volgt. Zaterdag, heren: Mechelen-Rapide 3-1; Dragons-Olynipia 5-0; Mechelen-L.U.C. 3-5, Dragons-R B.C. 1-0; Rapide-L.U.C. 3-4, Olympia-R.B.C. 1-3. Dames: Mechelen-Rapide 0-4; Dragons- Olympia 0-1; Mechelen-L.U.C. 0-4; Dra- gons-R.B.C. 0-1; Rapide-L.U.C. n-"" Olympia-R.B.C. 1-1. De wedstrijden van zondag.' heren: Ra- Eide-Olympia 4-0; Mechelen-R.B.C. 1-1; iragons-L.U.C. 2-1. Dames: Mechelen-Dragons 0-4; Olym- pia-Rapide 2-0. R.B.C.-L U.C. 5-0. De eindrangschikking is als volgt: he ren: 1. Dragons; 2. L.U.C.; 3 en 4 R.B. C. en Mechelen; 5. Rapide; 6. Olympia. Bij de dames: 1, R.B.C.; 2. L.U.C.; 3. Olympia; 4. Rapide; 5. Dragons; 6. Me chelen. Twee jonge mensen, die uitgeko zen werden om de Nederlandse atletielceer op de olympische spe len te verdedigen. Twee vechters basen: de sprinter Frons Luitjes en de hordenloopster-vijfkampster -Z00 meter loopster Lia Hinten. >rNog enkele weken", zei Frans Luitjes, „enkele weken van lichte training vo-rm behouden wat1 starts, wat triplings, anders niet en dan strijd van mijn eigen vereniging „De Trekvogels". Ik had ingeschreven op voorwaarde dat de omstandigheden gunstig zouden zijn om een goede tijd te lopen. Ik moest goede tijden ma ken. Nog eens 11 rond lopen zou me schaden. Omdat die dag weer een storm tegen was, startte ik niet. Achteraf bekeken had ik beter wel kunnen lopen. Ik vermoedde toen echter niet, dat er zo'n ophef van mijn weigering gemaakt zou wor den". Extra spanning „Dat goede tijden moeten maken, steeds maar weer, heeft een exti/a- spanning op het hele seizoen gelegd, Voor iedere atleet of atlete. Of dat goed is of niet kun je niet in het al gemeen beoordelen. Voor de een wel, voor de ander niet. Voor mij was het ook al weer achteraf bekeken een goede stok achter de deur, die me steeds meer dan serieus deed trainen. Of ik dat laatste zonder die „stok" niet gedaan zou hebben is ook al weer moeilijk te zeggen. Ik geloof het wel, daar lijkt me het woord Tokio magnetisch genoeg voor. Maar ik ken atleten en atletes voor wie de spanning van het voort durend topprestaties moeten leveren te zwaar was en die er nu naast zit ten. Misschien zijn ze daardoor ook minder geschiktvoor de spelen. U zult het toch met me eens zijn, dat wij Nederlanders het daar in Tokio helemaal moeten hebben van mentaliteit, van onze vechtlust. Wij missen een uitgesproken talent, dat spelenderwijs records breekt. Strijd vaardigheid heeft iedere atleet, maar om die net op het goede moment tot het allerlaatste partje energie, dat je in je body hebt, te gebruiken, dat is niet iedereen gegeven". Moeilijk „Gerda Kraan?", wagen wij. Even is het stil, even is er een dam in de vloed van vlug gesproken woor den van de jonge Haagse atleet. „Ik weet niet of dat het geval is met Gerda. Ik ken haai' niet vol doende. zij uit zich niet genoeg om daar iets over te zeggen. Ik weet wel dat Gerda het heel moeilijk heeft op het ogenblik. De kranten schreven na haar derde nederlaag tegen Mary- vonne Dupereur zondag in Brussel, dat ze tactisch dom gelopen had. Is dat zo? Om die wedstrijd te win nen, ja. Maar Gerda wil alleen in Tokio winnen, heeft ze verschillende keren gezegd. Wat heeft ze in Brus sel geprobeerd, uitgezocht? Pas na Tokio kunnen we zeggen of voor Gerda de druk van het steeds in het middelpunt van de belangstelling staan te zwaar is geweest, of dat ze helemaal haar eigen weg volgend, zich niets van tijden van anderen aantrekkend, goed gegokt heeft. Zo heel dom lijken mij Gerda en haar trainer toch ook niet! Ik hoop van harte dat Gerda ons en iedereen in Tokio aangenaam zal verrassen, want en dat mag wel eens een keer gezegd worden diezelfde Ger da Kraan heeft met haar Europees kampioenschap veel voor de natio nale atletiek gedaan". Vechtersbaas „Of Gerda op het juiste moment tot uiterste strijd want daarover had den we het in staat is, weet ik niet. Daarvoor ken ik haar niet vol doende. Weet U wie dat beslist wel kan? Lia Hinten! Wat is dat een vechtersbaas! Nou zeg ik misschien iets heel gevaarlijks, maar die Lia ondanks het feit dat ze met haar dit seizoen gemaakte toptijden op papier kansloos is kan door haar mentaliteit wel eens blijde dingen doen. Ook bij haar zijn die tijden een kwestie van omstandigheden. Zondag in Brussel gaf ze op de 200 meter en de 80 meter horden toch maar niemand een schijn van kans. Dat zegt iets! Niet die tijden!" Dik tevreden „Over mijn voorbereiding voor Tokio kan ik niets anders dan dik tevreden zijn. De K.N.A.U. heeft werkelijk alles gedaan voor me. Een keer per maand kon ik naar Bert Sumser, de coach van wereldrecordhouder Ar- min Hary. Het Leo van der Karfonds stelde nie in staat drie weken de training van Sumser te volgen. Die periode was voor mij beslissend, deed me doorbreken van een algemeen 10.7-loper naar een 10.4-sprinter. Sumser heeft bij mij de kleine on- effenheden, die de laatste tienden van seconden weghalen, bijgeslepen. Mijn clubtrainer, Meindert Blankenstein, de oud 1500-meter kampioen, heeft vijf jaar lang het zware werk ge daan, hield me na teleurstellingen op de sintelbanen, vecht minstens drie dagen per week met me. Niet als een goed gesalarieerd coach als Sumser, maar voor niets. Ook dat mag wel eens gezegd worden: het volhardende, slopende, langdurige, weinig spectaculaire werk van club trainers, die eigenlijk altijd in de schaduw van successen van hun pu pillen staan, is nooit genoeg te waar deren". Halve finale „Sumser corrigeerde mijn loop, wees er me op. dat ik teveel hing, mijn benen niet correct neerzette, slecht startte. Dat laatste is nog steeds mijn zwakke punt. Ik heb nog geen vloei ende start. Mijn eerste pas is nog altijd te veel omhoog. Die ogenschijn lijk kleine oneffenheden kosten je de beslissende tienden van seconden. Sumser houdt al enkele maanden vol, dat ik 10.3 kan lopen. Dat 10.4 voor mij bij gunstige omstandigheden haal baar is, heb ik veertien dagen ge leden in Beverwijk dubbel en dwars bewezen door zonder noemenswaar dige tegenstand zowel in de serie als in de finale die 10.4 te lopen. Zo'n uitspraak van Sumser én de gunstige resultaten op buitenlandse wedstrijden geven je zelfvertrouwen. Ook daarvoor ben ik de K.N.A.U.- heren dankbaar, dat ze me veel over de grenzen lieten lopen. Hoogtepunt in die reeks vind ik nog steeds Keu len, waar ik verschillende 10.3-lopers achter me liet. De meeste Europese sprinters heb ik dit seizoen al ont moet. Gebleken is. dat we meestal van gelijke kracht waren. Dat geeft je de moed te zeggen, dat er in Tokio voor mij misschien een plaats in de halve finale is". De derde plaats, die GVAV op de rang lijst van de eredivisie inneemt, is alles zins opmerkelijk. In de eerste drie wed strijden van dit seizoen scoorden de Groningers namelijk welgeteld één doel punt en toch haalden zij vier punten uit die drie duels: door een overwinning en twee gelijke spelen. De Groningse defensie is dan ook de enige, die nog niet gepasseerd is. Dat zal na zondag vrijwel zeker niet meer het geval zijn. GVAV moet immers naar landskampi oen DWS, die tegen Ajax wel heeft ge toond nog in uitstekende vorm te zijn. Verlies dus voor de Groningers. Inmiddels lijkt leider Heracles boven zijn stand te leven, maar in sommige op zichten blijft voetbal ondoorgrondelijk en werd vorig jaar ook niet dikwijls van DWS gezegd, dat de nositie van de Am sterdammers te geflatteerd was? De Overijselaren hebben bewezen een ploeg te zijn, waarmee duchtig rekening gehouden moet. worden. Niettemin liikt een gelijk spel tegen DOS al een gun stig resultaat. Feijenoord zal ongetwijfeld willen profiteren van het falen van A-fax en PSV. De Rotterdammers hebben nu al 'n voorsprong van twee punten op de Amsterdammers en de Einclhove- naren en ongetwijfeld zal Feijenoord ditmaal winnen van Go Ahead. PSV krijgt het in de uitwedstrijd tegen ADO moeilijker, maar Ajax moet bij MVV in Maastricht gemakke'"'.- '-lin nen winnen, NAC moet tegen Sittar- dia zijn eerste overwinnig kunnen te- halen, maar Enschede zal ook tegen Fortuna '54 puntloos blijven. Prikkel „Daar in Tokio is het verschil in omstandigheden uitgeschakeld. Eén reflex, één snelle prikkel van hersens naar benen, maakt je tot sprinter. Wie in Tokio de snelste prikkel heeft of krijgt en dat hangt na tuurlijk enorm nauw samen met dagconditie, geconcentreerdheid op het juiste moment die wint het metaal. Over twee weken de laatste vormcontrole in een interland tegen Denemarken, dan voor mij twee tentamens, waarvoor ik nu elke dag van 9—12 en van 2—5 studeer, en dan weg naar Tokio. Wie weet welke prikkels er straks daar bij mij prikkelen JAN DASSEN Het valt dit jaar wel bijzonder moeilijk om een voospeiling te doen voor de com petitie van de Zeeuwse korfbalbond, vooral wat de eerste klas betreft. Uit gesproken sterke ploegen zitten er niet tussen, zodat de kampioen misschien net als vorige competitie pas in do laatste wedstrijden naar voren komt. Bij kam pioen Luctor I is Jackie Xholcns in mili taire dienst, hetgeen voor de Xerneuze- naren een verzwakking betekent. Zou Animo 2 inderdaad gaan bewijzen, dal haar lage plaats vorig seizoen een ver gissing was? In Goes lieten ze hij de trainingswedstrijden goed doortastend spel zién, dat beloften inhoudt voor de toekomst. Zouden ze de aan Tjoba 2 toegedachte rol over gaan nomen? Benieuwd zijn we of Ondo h-cr duktiviteit behouden heeft. Indien dit 't geval is, kunnen ze zewei een .-ug- rjjke rol gaan spelen. Ook Elto I achten we tot betere prestaties in staat dan vorig jaar We verwachten dat benjamin Vedo I het niet gemakkelijk zal krijgen, doch in Togo II en Volharding he eu ze zeiter medegegadigden gevonden voor een plaats in de onuers.c eg- .u... I. westers I is goed voor een plaats achter de leiders. In 2A zijn we nieuwd naar de prestaties van het ge- promotie-degradatieregeling ama teurvoetbal seizoen 1964-196.') is voor rat. hetrelt district Zuid I gelijk aan die an het vorig seizoen. De kampioenen an de 2e klas A en B promoveren naar Ie le klas en de nummers laatst en ,'oorlaatst degraderen naar de 3e klas. i De kampioenen van de 3e klas A. B. G en D promoveren naar de 2e klas, terwijl de nummers laats' en voOrRa'-c - deren naai- de 4e klas. In de 4e klas A tot en met H promoveren de kampioenen naar de desbetreffende afdelingen. De promotie van de afdelingen naar de 4e klas KNVB wordt ln overleg met de betrokken afdelingen geregeld. Voor wat betreft de - reserves geldt de regeling dat de nummers laatst en voor laatst van de reserve Ie klas degraderen naar de reserve 2e klas. Van de drie kampioenen van de reserve 2e klas A. B en C promoveren de twee kampioenen met het hoogste winslpuntenpercentage naar de reserve 3e klas. (Bij gelijk per centage wordt één beslissingswedstrijd gespeeld). Als een kamnloen nie' r promotie ln aanmerking komt, verkrijgt nummer twee op de ranglijst dit reetu. (Bij een dergelijke situatie heeft een kampioen, die wel recht op promotie heeft, voorrang). De nummers laatst degraderen naar de reserve 3e klas. Zo als bekend ging vorig jaar aan Zeeland Sport II de'kans op promotie de neus voorbij doordat de Vlissingers een lager winspuntenpercentage hadden dan de beide andere kampioenen. De kampioe nen van de reserve 3e klas A. B en C promoveren naar de reserve 2e klas en de nummers laatst degraderen naar de afdelingen. Ook hier wordt in overleg met de betrokken afdelingen de promo tie van de afdelingen naar de reserve 3e klas KNVB geregeld. PROGRAMMA EREDIVISIE: SC Enschede-Fortuna '54, Go Ahead- Feijenoord, ADO-PSV. DWS-GVAV, MW-Ajax, Sparta-Telstar, NAC-Sittar- dia, DOS-Heracles. EERSTE DIVISIE: Willem II-RBC, VVV-NEC, Alkmaar- Elinkwijk, Volewijckers-Velox, Veen- dam-Blauw Wit, Excelsior-Holland Sport, DHC-Volendam, Eindhoven-En- schedese Boys. TWEEDE DIVISIE A: ZFC-RCH, Heerenveen-EDO, Zwarte- meer-Graafschap, Vitesse-Zwolse Boys, PEC-Wageningen, Haarlem-AGOVV, Tubant.ia-SC Cambuur, Hilversum-FC Zaanstreek. TWEEDE DIVISIE B: HVC-Baronie, SW-'t Gooi. DFC-BW, Wiilhelmina-Roda JC, Helmondia '55- Hermes DVS, Limburgia-Longa, For tuna Vl.-NOAD. De winnende kolom? Enschede-Fortuna '54 x Go Ahead-Feyen. X A.D.O.-P.S.V. X D.W.S.-G.V.A.V. x M.V.V.-Ajax X Sparta-Telstar x N.A.C.-Sittardia X D .O. S .-Heracles X Willem n-R.B.C. X V.V.V.-N.E.C. Alkmaar-Elinkwijk X V olewy ckers-Velox Exelsior-S.H.S. X D.H.C.-Volendam X Eindh.-Ensch. Boys X In het gebied van Rijn en Roer in West- Duïtsland neemt het aantal mensen dat. aan hartkwalen overlijdt toe. In 1952 was dal 175 pot., maar in 1963 21.8 pet. Hel aantal mannen dat aan hartkwalen bezwijkt is aan zienlijk groter dan het aantal Het zal de lezer van deze Minia tuurtjes zo langzamerhand wel duidelijk zijn, dat de wijze waarop men rond 1900 «port bccn-f.-nde en wedstrijden organiseerde nauwelijks te vergelijken ls met wat wij op dat gebied gewoon zijn gaan vinden. Ja. wat wilt U? Wisten ze veel van sintelbanen. van stadions, van veren de sintelbanen. van stadions, van verende vloeren? Het stadion in Athene w.'ia het enige in Europa, een sprinter die op de moderne wijze startte, wegflitsend uit de geknielde houding, werd argwanend bekeken, want hij nam toch wel zijn toevlucht tot heel vreemde methodenEn kon iemand, als hij voor uitzending naar of (bij gebrek aan een ..uit zendende" instantie) uit eigen beurs betaalde deelneming aan een zo be langrijk evenement ais de olym pische spelen ln aanmerking kwam, zo maar op reis gaan? Het is ge beurd dat atleten met ontslag be dreigd werden als ze het in hun hoofd haalden zich halfnaakt op het sportveld te vertonen en het lijkt ons onwaarschijnlijk dat deze werkgevers over een extra-verlof met het oog op o.s. zijn gaan praten. Goed, het moest allemaal nog ge leerd worden en misschien h'-bben we het nu wel iets té goed geleerd, maar dat is een ander verhaal. Parijs wilde in 1900 wel iets met olympi sche spelen doen en, laten we eerlijk zijn, Frankrijk had er als De Cou- bertins vaderland ook wel recht op. Maar, daar heb je het weer: wisten die Parijzenaars veel! V Ze organi seerden t.e zelfder tijd een wereld tentoonstelling voor het publiek. Trouwens, hoe had men een massale publieke belangstelling moeten ver werken? Er was geen stadion, er waren geen tribunes. De op zichzelf interessante en spannende atletiek wedstrijden werden gehouden in het Bois de Boulogne, op de velden van N' lui zélf 1 et dai zich maakt hebben, maar de stemming niet. Bij zulke wedstrij den is publiek nu eenmaal onont beerlijk, lawaai, toejuichingen, ap plaus. het hoort er bij. Eh boven dien kwamen de sportmensen toch wel erg duidelijk op het tweede plan. Een Franse krant van die dagen schreef: „De deelnemers aan de Olympische Spelen hebben snertprijzen gekregen. Vele prijzen hadden bij lange na niet de afgesproken waarde. Zo heeft de winnaar van het kogelstoten een portefeuille ter waarde van 3 franc 50 gekregen. Andere Olympische kampioenen ontvingen als prijs wan delstokken. die j<- in iedere bazaar voor een prikje kunt kopen. Vooral de Amerikanen, die nu eenmaal de meeste overwinningen behaald heb ben, waren bijzonder boos en onte vreden en hebben ongezouten verteld wat ze van deze behandeling duch ten. Het is een groot schandaal ge weest'" U ziet het. het moest allemaal nog geleerd worden, men stond er nog wat vreemd tegenover. De o.s. wa ren nog niet zo verschrikkelijk be langrijk. zo van al het andere over heersende betekenis. Tegenwoordig sturen we het beste van het beste, de crème de la crème, tot en met de laatste vezel getraind toen hield Duitsland bijv." zijn beste zwemmer» thuis om hen te laten deelnemen aan grote internationale wedstrijden in Hamburg, 't Heeft de Duitsers waarschijnlijk heel wat wandelstok ken gescheeld. En misschien ook wel een enkele portefeuille van drle-en- een-halve -franc inkoop, de trofee die de Amerikaan Sheldon kreeg voor zijn reeordstoot van 14J 9 m. Ik had zijn gezicht wel eens willen zien! Bob Spaak. Zeeland heeft ook nu verschillende favorieten Het onbekende avontuur gaat zondag weer beginnen voor duizenden amateur- voetballers en niet te vergeten voor hun talloze supporters. In de hoogste afde ling, de eerste klas, is Zeeland dit jaar kwantitatief sterk vertegenwoordigd ditmaal spelen er drie clubs in de eerste klas E. Behalve Vlissingen, dat de kam pioenstitel te verdedigen heeft, en Mid delburg start nu ook H.V.V. '24 uit Hulst in deze klas. Zonder twijfel start de jonge, technisch vaardige ploeg van Middelburg als een der favorieten, hoewel de Middelburgers in de oefenwedstrijden in het algemeen een slechte generale repetitie gereali seerd hebben. Na de oefenwedstrijden en vooral na het revanchetoernooi is in de gelederen van de Vlissingse aanhang het pessimisme verdwenen. Zowel aan vallend als verdedigend lijkt Vlissingen nu versterkt en opnieuw mag men de V.C.V. een belangrijke rol voorspellen in de aanstaande competitie. Wat vager moet men zijn ten opzichte van H.V.V. '24. De Hulstenaren hebben echter een energiek tema, dat zich ongetwijfeld staande zal houden in de eerste klas. Merkwaardig genoeg heeft Zeeland in de tweede klas minder vertegen woordigers: „slechts" twee. Met Veerse Boys moeten Zeeland Sport uit Vlissingen en Terneuzen echter tot de favorieten gerekend worden. In de derde klas moet Zeeland waar schijnlijk het meest verwachten van Axel. maar ook het gepromoveerde Sluiskil zal zich ontpoppen als een geduchte tegenstander. Misschien hebben Zeelandia, Hontenisse Goes ook positieve verrassingen petto. In het kader van de officiële opening van het Zuidersportpark te Temeu- erden in de rust van de voetbal- Van de Zeeuwse vertegenwoordigers in de vierde klas G zal vooral Vosmeer een rol van betekenis kunnen spelen. Burgh heeft in de oefenwedstrijden een goede vorm getoond en ook Zierikzee zal het weer vol goede moed opnemen tegen de kwantitatieve Brabantse overmacht. De' vierde klas H is een „raadsel". Een voor- uedstryd Terneuzen-Ylissingen atle- beeld: Breskens mag tot de grote favo-1 tiekwedstrijden gehouden. Door de rieten gerekend worden, maar verloor nalle „tetclbaan waren de lijden op zondag jl. al van Koewacht. Hier kam het dus. dooien of vriezen. jde verschillende loopnummers met PROGRAMMA bijzonder goed te noemen. Toch heb- EERSTE KLAS E ben de vele toeschouwers kunnen ge- BrataUa-mddeUmrgv .Vllsaingen-De „|els een dricta, moole vask Spechten, RKC-TOP, De Valk-Valken3- waard, HW '24-Helmond, Sparta '25- Boxtel. TWEEDE KLAS B Alliance-Zeeland Sport, MOC '17-Sarto, ODIO-Temeuzen, Steenbergen-Rood Wit W, Veerse Boys-DESK. DERDE KLAS D Roosendaal-DOSKO, Zeelandia-BSC, Kaaise Boys-Hontenisse. NSV-Meto, Axel-Grenswachters, Sluiskil-Goes. VIERDE KLAS G spannende loopnummers. De hoofdschotel, van dit treffen tus sen Dynamo, AV '56, RKHAV, Mara thon en Schelde Sport was ongetwij feld de wedstrijd over de 3000 m. Hem Cujé, na lange afwezigheid wegens blessure weer in de baan, bewees zijn grote klasse en won met grote voorsprong op zijn naaste rivalen, Bostelaar en Tolhoek. Na 3 van de Gastel-RKFC, Nieuw Efrrgvliet- lrjlrn ronden lag Cujé al alleen op Burgh, DIVO-Halsteren, NVS-Vosmeer, I ':oP "iel een voorsprong van ruim 30 Kruisland-Oudemolen. Zierikzee-DeP1- °P Bostelaar en Tolhoek. Schutters. iIn een prachtige stijl vergrootte Cujé VIERDE KLASS HI ziJn voorsprong nog meer. zodat de- Clinge-IJzendijke, Vogelwaarde-Bres- kens, Biervliet-Steen, Lewedorpse Boys- RCS. RESERVE le KLAS TSG 2-De Spechten 2, Eindhoven 3-Lon- ga 3. Middelburg 2-De Valk 2. NAC 3- Internos 2, PSV 3-Brabantia 2. RESERVE 2e KLAS C Roosendaal 2-Sarto 2, Corn Boys 2-Goes 2. HVV '24 2-MOC '17 2, Middelburg 3- DOSKO 2. RESERVE 3e KLAC S Meto 2-Temeuzen 2, Zeeland Sport 3- Steenbergen 2, Vlissingen 3-Alliance 2, Rood Wit W 2-Hontenisse 2. OUD PAPIER In uw blad van zaterdag 5 september stond een foto welke de le prijs verwierf in de fotowedstrijd „De krant in Neder land". Zo ik het bekijk worden hier kranten opgeruimd en gedeponeerd in de vuilnisbak. Hier gaat het nu om. Als Rode-Kruisman ben ik tegen papierver nietiging als het geen geld opbrengt. Zo het oud papier bij het Rode Kruis terecht komt brengt het geld op, van welk geld patiënten uitgezonden kunnen worden naar het Henri-Dunanthuis te Zeist of met de Henri-Dunantboot (deze week Zeeuwse boot). Op grond van het vorenstaande doe ik een beroep op alle personen die papier willen wegdoen. Geef het aan het Rode Kruis en U steunt een goed doel. Hebt U tijdschriften en boeken over. bel ons even als het de moeite waard is en wij halen het af. Tel. 01183-282. De penningmeester Rode Kruis Oost- en West-Souburg, J. Thoma. P0LYF0T0 promoveerde B.K.C, Met een beetje ge luk stomen de Bressiaanders meteen door naar de le klas. Wie hier roet in hel eten zou moeten gooien durvan we zo direct maar niet te zeggen. Misschien het naar boven komende Atlas? Storm vogels zal zeker wel enige moeilijheden ondervinden zich aan te passen, doch zal zich wel weten te handhaven. Een voor spelling voor de laatste plaats is moei lijk te doen. In 2B achten we Blauw Wit I in staat de titel te gaan veroveren. Elto Luctor U en Olympia I zyn beslist geen zwakke ploegen, doch niet ca pabel de Kloetingers te kloppen, daar ze over te weinig routine beschikken. De Poel behoort zeker tot de zwak kere zusjes. In 3A zien we heel wat nieuwe ploegen, o.a Valkenisse, dat nog heel wat erva ring zal moeten opdoen, maar ook B.K.C. II en Stormvogels II zijn nieuwe gezichten. K.V.L. zal als oud-gediende wel lijstaanvoerder worden. Tn 3B kan DOS '55 tonen, dat liet in de Zuidbevelandse afdeling ook mee zal kunnen komen. De Nieuwdorpers kun nen hier zelfs beslag op de titel leg-ren, al moeten ze Animo IV niet onder schatten. daar dit één van hun g'. uo.si.e rivalen zal worden. Bij de nieuwe juniorenafdeling zitten be slist ploegen met spelers, die beloften inhouden "Voor de toekomst. Een voor spelling in :1e ',e moeilijk te doen, doch we tippen Swift en Atlas. Nu en dan laat de pers ons zien hoe „het nieuws" tot stand komt. Hoe iemands woorden door een haag van microfoons worden opgeslorpt, hoe een horde foto grafen met hun lenzen en flitsers hem of haar in een plaatje vangen, hoe jour nalisten het doen en laten van de uit verkorenen uitpluizen en openbaar ma ken. Een opgeblazen en dikwijls be- De Zeeuwse korfbalcompetitie is za terdag jl. gestart met een viertal thuiswedstrijden voor het Kloetingse Blauw Wit. In 2B behaalde het eer ste een 42-zege, hetgeen betekent dat het bij keuze gepromoveerde El to II hier zeker niet uit de toon zal vallen, daar Blauw Wit I toch altijd beschouwd moet worden als één der kampioenspretendenten. De 42 uit slag luidt er op, dat het zeker geen ééntonige wedstrijd is geweest. We kunnen dus in deze klasse rekenen op een spannend competitieverloop. Bij de juniorencompetitie startte Blauw Wit. tegen DOS '55. Ook hier trokken de Blauw Witters' aan het langste eind, al werd het dan een ze ge met het kleinst mogelijke verschil (54). De andere uitslagen zijn: adsp. E: Blauw Wit BTogo A 12. pupil len: BlauwWitTogo 06. lachelijk gedoe en men verbaast zich dan wel over de goedmoedigheid van de slachtoffers. Nu toont zich ook de P.Z.C. lichtelijk ge pikeerd, dat onze koningin deze goed moedigheid eens liet varen. Men had dit kunnen voorzien. Wat een Fidel Cas tro c s. blijkbaar prachtig vinden, bevat reeds een waarschuwing. En het kan toch ook anders? De techniek staat vandaag de dag voor niets: een onzicht bare microfoon kan die profusie van blinkende koppen, stangen en kabels best vervangen. En zou één filmcamera, welke onopvallend haar werk deed in plaats van een horde fotografen, onze koningin geïrriteerd hebben Dan had men evengoed de beschikking over honderden foto's en dus keus ge noeg. Of is bij de persfotografen de na ijver en kliekjesgeest zo groot dat sa menwerking is uitgesloten? Sjaak Beun won koers in België ze na 5 ronden 21 seconden bedroeg op Bostelaar en Tolhoek, Verschil lende lopers waren toen al door Cu jé gedubbeld. Maar ook Bostelaar en Tolhoek lie pen in een soepele stijl en vochten om de tweede plaats. In de laatste ronde viel pas de beslissing toen Bostelaar Tolhoek voorbij ging en als tweede eindigde. De 100 m. werd een ruime zege voor Cees de Groot van Dynamo. Met enkele meters ach terstand werd Sinke van AV '56 hier tweede. Na enkele weigeringen van het start pistool, gingen de 4 deelnemers aan de 400 m van start. De Rijcke en Sin ke namen na 200 m de kop en behiel den deze positie. Op de laatste 50 m. kwam De Rijcke sterk naar voren en finiste als eerste. De uitslagen waren als volgt: 100 m.: 1. De Groot, Dynamo, 11,4; Sinke. 3V '56 11,6; 3. Versluis, Dy namo 11,3, 4. De Rijcke, Marathon 12,0, 5. Van Straten, Schelde Sport 12,0; 6. Naessens, RKHAV 12,0. 1. De Rijcke, Mar. 52,4; 2. De wielrenner Sjaak Beun uit Bier vliet heeft zondag een wielerwedstrijd 5 voor nieuwelingen over 75 kilometer r in het Belgische Kaprijke gewonnen. Beun was bij een ontsnapping van j vijf man in de derde ronde. Hierbij was ook Steenbakker uit Kwadendam- - -- - ,-'zz me. Deze groep heeft gedurende de a3-4: 3. Versluis, Dyn. gehele koers de leiding behouden. I o4,o; 4. Van Straten. Sch. oo,0. Beun won de sprint en Steenbakker 3000 m.: 1. Cujé, Dynamo 8.52.1; 2. werd vijfde. Het peloton had een ach-1 Bostelaar, Dynamo 9.28.1; 3. Tolhoek terstand van drie minuten. Hierin' 9.32.3, 4. Louwerse, Schelde Sport zat de Goesenaar Rijk, die dertiendei9.39.2; 5. Oggel, Schelde Sport 9.47.0; werd. 6. Lauret, Schelde Sport 9.54.6. Goes, ,T. Polderman. Bjj de nieuwelingen is wielrenner Re- né Pijnen uit Woensdrecht dit seizoen met name op Zeeuwse bodem opper machtig. Zaterdagmiddag behaalde hij zijn 29e zege in dit seizoen door in de ronde van Cadzand triomferend over de eindstreep te gaan. Sjaak Beun uit Biervliet, Stultjens uit Oos terhout en Akkermans uit Nieuw-Vos- meer „maakten" overigens de wed strijd door al vroeg weg te springen. Soms leken zij een beslissende voor sprong te nemen, maar steeds kwam het peleton wat dichterbij. Na vele schermutselingen ontstond ten slotte in de eindfase een kopgroep van elf man. De uitslag luidt: 1. R. Pijnen uit Woensdrecht, 2-. R. Wagtmans uit Zundert, 3 J. Brouwers uit Rotter dam, 4. S. Beun uit Biervliet, 5. A.' Akkermans uit Nieuw-Vosmeer. 6 C. Stultjens uit Oosterhout, 7 A. Warts uit Brouwershaven. 8 A. van Overveld 9 J. Mesu en 10 H. Barendrecht. Arie van Vliet in jury in Tokio Arie van Vliet zal. zo heeft N.O.C.-voor zitter ir. A. Paulen in SaJlanches meege deeld, voor rekening van het Neder-, landsch Olympisch Comité naar de olympische wielerwedstrijden van Tokio' reizen. De Nederlander, die by de wereld kampioenschappen in Sallanches als commissaris op de weg en de baan debuteerde, zal ïn Tokio zitting ne men in de jury van de wielerwedstrijden. als de regen alles op zijn \op zet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11