Jubilerend „HOSANNA" maakte van Goes complete muziekstad Burgemeester Terneuzen opende sportcomplex Veertien gezelschappen hielpen bij „opbouw" van groot festival AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN WEDVLUCHTEN h* Ex-rijkswachter wilde vroegere minnares doden Wissel Zeevws-Vlaandtrên MAANDAG 7 SEPTEMBER 19&4 WISSEL SCHOUWËI WlSSELBEVELANOE^ROVINClALBZBBÜWBa COURANT EEN NIEUW VAANDEL VAN DE BURGERIJ GOES was zaterdag muziekstad. Het christelijk muziekgezelschap „Hosan na" vierde zijn 75ste verjaardag. En voor zo'n jubileum is eigenlijk maar één recent: een festival. Welnu, veer tien gezelschappen uit de provincie, uit de beide Bovelanden, uit Walcheren, uit Schouwen-Duiveland en zelfs uit Bra bant hebben dat voor „Hosanna" hel pen opbouwen. Wie door de stad liep of reed noorde overal muziek. En wie aan het begin van het programma op de Grote Markt was, heeft kunnen vast stellen, dat de burgerij van Goes „Ho sanna" een goed hart toedraagt. Als voorzitter van een actiecomité kon burgemeester mr. F. G. A. Huber in de tent voor het stadhuis het jubilerende gezelschap een nieuw vaandel cadeau aoen. Vaandeldrager Rinus de Jonge heeft het de hele dag fier opgeheven. „Onder een nieuwe vaan de oude glorie voortzetten, dat is onze wens", zei de Goese burgemeester, terwijl de muzikanten, ae deelne mers aan de daarop volgende m. wedstrijd en de twaalfhonderd w delaars van de V.V.V.-P.Z.O.-frtüt- tocht stonden aangetreden. Het was een belangrijk moment voor het 75- jarig „Hosanna", tóen het jubileum comité het geschenk officieel aan voorzitter L. J. Hillebrand kon over dragen. „Wé zien het als een sym bool van verjonging. We hopen dat vele Goesenaren zich erachter zul len scharen. Harteljjlf bedankt alle maal". In een Körte toespraak bracht de voorzitter-de erkentelijk heid van het korps onder woorden. Het oude vaandel krjjgt een plaats in het repetitielokaal. Muziek dus. veel muziek bij het volma ken van driekwart eeuw in het be staan van het Goese muziekgezelschap „Hosanna". Het begon zaterdagmiddag met een muzikale hulde van de gezel schappen, die de wandelaars hielpen af marcheren. Een half uurtje later ston den de gezelschappen voor de mars- wedstrijd op de Grote Markt aangetre den. Vier drumbands, twee muziekge zelschappen en het Goese tamboers- er pijperskorps „Excelsior". Voor een dich te naag van publiek en onder kritische ogen en oren van een jury, die aan het eind van de middag voor de verrassing bij de prijsuitreiking zorgde. In de af deling drumbands ging de hoofdprijs een beker van de P.Z.C. naar „Euphonia" te Goes 65 punten. De Een nieuw vaandel van de burgerij het geschenk voor het 75-jarig muziek gezelschap Hosanna in Goes bij de jubi leumviering afgelopen zaterdag. (Foto P.Z.C.) VANDAAG. Middelburg: City: Yeah. yeah, yeah, 20 uur. alle leeftijden. Molenwater: Minia tuur Walcheren. 9—18 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie verenigde Neder landen. kaarten van provincies en gezich ten van steden. 918 uur. Vlissingen Alhambra: Yeah. yeah. yeah, hier zijn we. 20 uur alle. leeftijden. Goes Grote Kerk: Expositie Nederlands Bijbelgenootschap. 1012 en 13.3016 Terneuzen Luxor: Een avond aan het strand. 20 uur. 18 jaar. Oosthurg Ledeltheater: Operatie vals geld. 20 uur. 14 jaar. a Gent Olympla: Helen's jazzfeest. 19.4i Hulst Bioscoopgebouw: De onbevredigden. 20 uur, 18 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Verraad op Mont- martre, 20 uur. 18 Jaar. Luxor: De man met de vijf paspoorten, 20 uur, 14 jaar. verdere uitslag: 2. „Excelsior". Goes 63 pt.; 3. „Advendo". Wolphaarts- dijk, 60 pt.; 4. „Wilhelmina", Colijns- plaat, 58 pt. In de afdeling muziekge zelschappen kwam de hoofdprijs een medaille van de commissaris der ko ningin terecht bij „Euphonia", Goes 64 pt. Tweede werd „Excelsior", Goes 60 pt. en derde „Onda" te Mid delburg 58 pt. Ontvangsten regisseerde showmars op ae Grote Markt zorgde, ontving net bestuur van jubilerend „Hosanna" in hotel „Centraal" feliciterende gasten: het gemeentebestuur van Goes, het ju bileumcomité, de Stichting „Zeeuws Fruitcorso", zusterverenigingen en vele anderen uit stad en omgeving. Het was een druk bezochte receptie. Aan het begin van de middag had zich een soortgelijke officiële plechtigheid afgespeeld in de raadzaal van het stad huis. Daar bood het gemeentebestuur van Goes een ontvangst aan. „Het is niet zo eenvoudig meer, een 75-jarig ju bileum te halen en te vieren", zei Bur gemeester Huber. „Maar ondanks con currentie van t.v. en dergelijke hebben de Goese gezelschappen het toch klaar gespeeld. Vorig jaar „Euphonia" en thans „Hosanna". We kunnen rustig vaststellen dat deze muziekgezelschap pen in het beeld van Goes niet meer ge mist kunnen worden. We mogen daar om blj| zijn, dat er nog steeds mensen zijn, die het een genoegen vinden op re- Eetities en bij een optreden in het open aar met uw korps muziek te beoefe nen". De burgemeester bracht graag nog eens de grote zorgen van de mu ziekgezelschappen onder ieders aan dacht: het tekort aan muzikanten vaak en het gebrek aan financiële middelen. „Moge het uw korps gegeven zijn, steeds bij de tijd te blijven, nog vele ja ren aan het Goese leven luister bij te zetten en voortdurend het peil op te voeren Voorzitter Hillebrand kon niet anders doen dan de dank overbrengen aan ieder, die „Hosanna" in de afgelopen driekwart eeuw zo prettig heeft gehol pen. En daarbij zette hjj de geestdrift van de burgemeester even voorop. Ook de padvinders werden niet vergeten. Bovendien bedankte voorzitter Hille- Mar&wedstrijden op de Grote Markt waren een onderdeel van het mu ziekfestival ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Hosanna, in Goes. Bier marcheert het Goese tamboer- en pijperkorps (Excel sior". (Foto P.Z.C.) Korte concerten Korte concerten aan het begin van de avond werden de Goesenaren als het ware thuis bezorgd. Al zorgde een plot selinge regenbui voor wat vertraging ten opzichte van het tijdschema. Op zes verschillende plaatsen in de stad lever den muziekkorpsen uit de omgeving hun bijdrage aan het festival van „Ho sanna". Zo concerteerde „Euterpe" uit Heinkenszand in de tuin van Rusthuis „Randwijck", „De Echo" uit Wilhelmi- nadorp in het plantsoen aan de Heems kerkstraat, bij de Stenen Brug kon men „ONDA" uit Ritthem beluisteren, „Ad vendo" uit Wolphaartsdjjk zorgde voor een muzikaal presentje bij ziekenhuis „Bergzicht", „Juliana" uit Baarland had het plantsoen aan de Van Gogh- straat voor een concert uitgekozen. Op de Grote Markt waren het „Ons Genoe gen" uit Kamperland en „Soli Deo Glo ria" uit Colijnsplaat, die voor de over gang van het middag- naar het avond programma zorgden. Die avond was er een muzikaal allerlei. „Hosanna" trad toen zelf naar voren met een groot concert, heel toepasse lijk geopend met „Jübelklange", een mars van Ernst Uebel. Onder leiding van directeur Peter de Wildt uit Breda „Hosanna" en „Volharding" uit Steen bergen eerst ieder een concertgedeelte om ten Plotte nog samen op te treden. In de pauze bracht de drumband van „Volharding" een show op de Grote Markt. Om tien uur kwamen de drum band en de muzikanten van de Konink lijke harmonie „Kunst en Eer" uit Zie rikzee van de stadhuiskelder uit de markt opgemarcheerd voor een grote siottaptoe in schijnwerperlicht. Direc teur Peter de Wildt ook van dit korps presenteerde zijn gezelschap bij de Goese burgemeester en het vol tallig bestuur van jubilerend „Hosanna". Pittige muziek, van strakke marsen tot swing, gevat in figuurwerk en exi citie maakten de taptoe voor het pu- hliek tot een groot succes. Tegen het einde kreeg men nog te kampen met een fikse stortbui. Maar aan het festival van 75-jarig „Hosanna" kon die nog ir weinig bederven. WALCHEREN MIDDELBURG Eerste vergadering C.P.B. Walcheren Dezer dagen hield de afdeling „Wal cheren" van de Christelijke Platte landsvrouwenbond in Middelburg haar eerste vergadering in het nieu we seizoen onder leiding van haar presidente mevrouw Davidse-Meijers. Na de gebruikelijke opening heette deze alle leden en bezoeksters harte lijk welkom, in het bijzonder da. Valk uit Grijpskerke, die sprak over „Ons gebedsleven". Met grote aandacht werd deze lezing aangehoord. Da. Valk ging de verschillende fasen van het bidden na. „Echt bidden", aMus spreekster, „moet geleerd worden. Soms kan spontaan een gebed opwel len bij grote vreugde of diep verdriet, maar dit kan ook als een muur tussen ons en God staan. Nood leert bidden maar ook leert nood vaak het bidden af". Ook de plaats van bet bidden en de gebedshouding is belangrijk", zo vervolgde de predikante. Zij meende dat men niet altijd woorden nodig heeft voor het gebed. „Willen we toch woorden gebruiken dan kunnen we het Onze Vader bidden, dit gebed houdt alles in. Ook het psalmboek is een ge bedenboek. Daarnaast kunnen we onze eigen woorden gebruiken", zo besloot de predikante. OOSTBURG Tafeltennisclub „O.N.A." vergaderde De Oostburgse tafeltennisclub „O.N.A." vergaderde deze dagen in de Katholieke Kring onder voorzitterschap van de heer J. Aers. Besloten werd ook voor het sei zoen 1964-1965 weer met 4 teams in de Zeeuwse competitie deel te nemen, en wel met 1 team in de le klas, 2 teams in de 2e klas en 1 team in de 4e klas. De verschillende teams werden als volgt sa mengesteld: le teom (J. Aers, Joh. Poppe en J. Fijnaut); 2e team: G. D. Carpentier en J. Carpentier en J. Boer- jan, 3e team: H. Boerjan, K. Man gnus en mej. I. de Does, 4e team: mevrouw J. Carpentier, mevrouw A. M. Kosten en mevrouw J. Poppe. De beide periodiek aftredende bestuurs leden J. Aers en J. Carpentier werden resp. ais voorzitter en secretaris herko zen. In plaats van de heer F. de Paauw, die als bestuurslid bedankte, werd geko zen de heer J. Boerjan. Voorzitter J Aers dankte de heer de Paauw, die 10 jaar bestuurslid is geweest, voor al het geen deze in het belang van de vereni ging heeft gedaan. Verder werd besloten een actie te voeren om te trachten meer juniorleden aan te trekken en mede daardoor het vrijwel constant blijvende ledenaantal uit te breiden. AARDENBURG Zwembad Aardenburg In het gemeentelijk zwembad te Aar denburg werden in de maand augus tus in totaal 14.749 baden genomen; nl. door 1070 dames, 7491 meisjes, 826 heren en 5362 jongens. De drukste dag was 27 augustus met 1308 baden. Z UIDZANDE Pakken stro in vlammen De vrijwillige brandweer te Zuidzan- de werd donderdagavond omstreeks half zeven gealarmeerd voor een in brand staande grote partij geperste pakken stro, op een perceel bouwland langs het Pompedijkje. De brand werd ontdekt door personeel van een vrachtbedrijf, die bezig waren het stro te laden op een vrachtauto. De auto met aanhangwagen konden bijtijds worden weggereden Aan blussen van het stro viel niet te denken en omdat nagenoeg geen gevaar bestond voor overslaan van de brand, beperkte de brandweer zich dan ook tot het uit elkaar trekken van de stropakken, waarmee men tot laat in de avond doende was. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. SAS VAN GENT „Krijt op tijd" trad toe tot K.N.B.B. Met het nieuwe biljartseizoen voor de deur heeft de Sas van Gentse biljartclub „Krijt op Tijd" de heer F. C. Melsc, voorzitter van het district VValcheren- Zuid-Beveland in haar clublokaal „De Oude Brug" op bezoek gehad. Na een duidelijke uiteenzetting dat een speler in de laagste (5e klasse 0,501,25 gemid deld) kampioen van Nederland kan wor den heeft deze club met algemene stem men besloten toe te treden met 15 leden tot alle klassen van de K.N.B.B. De eer ste wedstrijden in de 5e klasse worden vanaf 7 tot 18 september te Axel ge speeld. KLOOSTERZANDE Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der rijkspolitie te Kloosterzande, zijn inlichtingen te beko men, over de huidige verblijfplaats van twee runderen, die enige tijd geleden zijn komen aanlopen, bij anderen dan de ei genaars. De runderen zjjn vermoedelijk afkomstig uit weilanden in de omgeving en uitgebroken, zonder dat dit door de eigenaren bemerkt is. Burgerlijke stand BIERVLIET Geboren: Emilia d. v. A. v. Weyensbergen— Martens, Krijn F. z. v. J. Koole—Verdonk. Jannetje S. d. v. J. Koole—Verdonk. Erik O. P. z. v. A. de BoevereVerbeke. Overleden: I. Kesteloo, 84 j. e.v. P. Heeren- thals, J. Kouijzer. 78 j., e. v. E. van Damme. AXEL Ondertrouwd: K. Siecker. 29 J. en C. de Feijter. 21 I J. Hamelïnk, 23 j. en J. Vreeke, 21 j., P. de Maat. 21 j. en C. Dleleman, 23 j„ K Buijze, 22 j. en S. v. Doeselaar, 23 j., Th. Verbist, 73 J. en A. de Emedt, 66 j. J Kera- pe, 21 j en T. Dieleman. 20 J. Getroudw: F, Antheunis, 25 j. en h. Cort- vrlendt-, 24 j., T. Vermeulen, 22 j. en C. Wle- 22 j„ F. Provoost, 23 j. en G. de Feijter, 24 j„ J. Dogge. 31 j. en M. Heydens, 22 J„ J. Hamelink. 23 J, en J. Vreeke. 21 j.. K. Sie cker. 29 j. en C. de Feijter. 21 j.. P. de Maat. 21 j. en C. Dleleman, 23 j. Collecte De collecte ten behoeve van de Kan kerbestrijding heeft in 's-Gravenpol der f 250,opgebracht. NOORD-ZEELAND SINT -ANNALAND Ongeval met brommer Dezer dagen reed de zesenzestigjari- ge J. D. te St.-Annaland op zijn brom fiets naar Bergen op Zoom. Nog maar juist daar aangekomen werd hij on wel met het gevolg, dat hy met zijn brommer kwam te vallen. Dokters-1 hulp moest worden ingeroepen. D. werd overgebracht naar het zieken huis, waar by onderzoek bleek, dat een been op twee plaatsen gebroken was. W.l.K. hervat oefeningen De gymnastiekvereniging „Willen is Kunnen" uit St.-Annaland zal na een paar maanden niet te hebben geoe fend, trachten de zaak weer op gang, te brengen. Het ligt in de bedoeling, zoals voorheen, de oefeningen te doen houden in het dorpshuis. SCHERPENISSE Rij kspostspaarbank Over de maand augustus is er op het hulppostkantoor te Scherpenisse voor de rijkspostspaarbank ingelegd met 48 handelingen f 15.112,00 en terugbe taald met 14 handelingen f 3093,17. Een nieuwe rekening werd uitgege ven. THOLEN Jubileum „Concordia" Een groot aantal muziekgezelschap pen heeft zaterdag in Tholen de ju bileumviering van „Concordia" opge luisterd. Het korps bestond tachtig jaar. Op deze jubileumviering komen wij nog nader terug. Burgemeester mr, H. Rijpstra van Terneuzen heeft zat er da gmridag ter gelegenheid van de off iciële ope ning van hetZuidersportpark te Terneuzen de aftrap verricht voor de voetbalwedstrijd Terneuzen Vlissingen. Foto P.Z.C.) ZUID-BEVELAND BORSSELE Coöp. Boerenleenbank Bij de spaarbank van de coöp. boe-| renleenbank „Borseele" werd in de| maand augustus ingelegd f 106.291,61 en terugbetaald f 107.372,07. Het saldo bedroeg aan het eind der maand! f 2.306.737,94. COLIJNSPLAAT Rijtoer bejaarden Dezer dagen maakten de bejaarden uit Colijnsplaat hun jaarlijkse rijtoer. Ditmaal ging de tocht naar de mati nee van de „Taptoe Delft", 's Mor gens werd de koffie gebruikt in Zeven- bergse Hoek. Hierna ging de tocht verder naar Delft, waar de lunch werd gebruikt. Door de zeer goede plaatsen bij de taptoe, waarvoor de organisator van het uitstapje, de heer J. A, Pouwer, had gezorgd, genoten de bejaarden van een fantastisch schouwspel, 's Avonds werden de be jaarden ingehaald door de harmonie „Wilhelmina". Dr. J. A. Klein-Was- sink die de reis meemaakte, dankte de velen die dit reisje mogelijk ge maakt hadden. Traditiegetrouw declameerde de 86- jarige heer J. Kramer over de beleve nissen van de dag. De heer Kramer deed dit zoals gewoonlijk op zeer ori ginele wijze. Ook de wijkverpleegster zr. J. van Exe! en mevrouw Schuit aan de reis deel. Slot van pag. I) van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Met het uitspreken van de wens dat het nieuwe sportpark tot in lengte van Jaren zal mogen voorzien in een reële behoef- Felicitaties Wedvluchten Uilslagen wedvluchten vanuit Arras van zon dag 30 augustus. .De Eendracht". Terneuzen. 153 duiven, hoogste snelheid 1249,2 m p. m. 1. 7 en 8 combinatie Meijer-van de Berge. 2 C. van de Bluck .3 A- van Es. 4 en 5 C. Stoffels. 6 Jaen Doorns. 9 en 10 J. Peeman. „Verwachting". Axel. 53 Jonge duiven. 1 Joh. Giele. 1298.1 m. p. m- 2 Eug. van Dorsselaer. 3 P. Ortelee. 4 D. Haulez. 5 J. Weesepoel. 6 Joh. Wieland. 7 D. Goossen, 8 M- van Be ren. 9 D. Dieleman. 10 P. den Engelsman: oude duiven: 1 en 8 Aug. Lippens, 1295,6 p. m. 2 Cam. Verstraeten. 8 en 9 Eug. van Dorsselaer. 4 en 7 D. Goossen, 5 Alb. Peers- 6 D. Haulez. 10 Joh. Giele. „De snelle duif'. Terhole. 81 duiven, boog- snelheid 1280.2 m. p. m. 1. 2. 5. 7 en 9 Hon. Colsen. 3 L. Brand. 4 P. Provoost. 6 an Sikkelerus, 8 W. Cambeen. 10 Fr. Pardon. Combinatie Rapenburg.Hengstdijk-Boschka- pelle: 122 duiven. 1 J. Wauters. 2 D. Dobbe- laer, 3 E. Pieters. 4 P. van de Veen. 5 P. Dobbelaer. 6 J. Stallaert. 7 Jo« de Klerck, Bilterijst. 9 G. de Nijs, 10 A Verbrac- „De reisduif', Graauw. 32 jonge duiven: 10 P. Mattheijssen, 1238,9 m. p. m. 2. B. de Koster, 3 A. van Waterschoot, 4. 7 en 9 Ad. Blanckaert, 5 Ed. Mattheijssen, 6 H. Leenknecht, 8 A. de Block: 32 oude duiven: en 8 Gebrs. de Koster, 32405 m. p. ro. 2 P. de Caluwé. 3 Ed Matheijssen. 4 Ad Blanckaert. 5 A. Boogaert, 6 P. Bouwens. 7 F. Leeraert, 9 A. van Waterschoot. 10 A. de Block. „Nieuw Leven", Koewacht. 78 Jonge duiven. H. de Bock. 1205.7 m. p. m. 2 A. de Bock. 3. 7 en 10 Aug. van Hootje, 4 Raf. Martens. 3 F. Kips, 6 en 9 L. Seghers. 8 A. Goossens: 21 oude duiven: 1 v. d. Block, 1258.8 m. p. m. 2. H. de Bock. 3 Ch Suy, 6 O. de Vos, 5 en 10 Raf Martens, 7 en 9 L. Belaert, Zuiddorpe, 10 P. de Waele. „Zondags Vermaak". Sint-Jansteen. Quié- i. 48 Jonge duiven. 1 P. Uitendael. 1252.11 r per minuut: 2 en 7 J. de Moor: 3 P. de Moor: 4 en 10 J. Danckaert: 5 gebrs. Ver straeten: 6 en 9 Alb. Jansen: 8 Alph. Sturm. 43 oude duiven: 1 gebrs. Verstraeten. 1215,e9 r per minuut: 2 J. Schelfhout: 3. 4 en 6 F. Blommaert: 5 en 10 J. de Moor: 7 J. Danckaert: 8 P. de Moor: 9 J. Pauwels. „Eendracht Maakt Macht". Terneuzen. Parke- stone (Engeland). 29 augustus. 53 duiven. Hoogste snelheid 1726 meter per minuut. 1 en 3 J. de-Smldt; 2 en 9 F. Verhelst; 4 D. Deurwaarder. Znamslag: 5 Joh. d'Haeze: 6 J. Bakker. Zaamslag: 7 A. Smallegange: 8 J. de Kraker; 10 J. Snelders. Sas van Gent. „De Herleving". Kloosterzande. Orleans. Met 464 jonge duiven. 1 en 4 J. A. Kouijzer. Graauw: 2 en 3 D. Moorthame, Graauw: 5 A •aet. Walsoorden: 6 F. Leeraert, Graauw; van de Veen. Boschkapelle: 8 J. Kou ijzer. Graauw: 9 A. Kouijzer. Graauw: 10 A. Colpaert. Kloosterzande „C.C.". Hulst. Doornik. 45 jonge duiven 1318,1 meter per minuut- 1, 4 en 5 All. Pieters; 2 W. Blommaert; 3 H. Reijns: 6 J. Antheunis; 7 P. Hlllaert; 8 en 10 J. van Helsland: 9 J. Everaerd. 15 oude duiven. 1 L. van Landeghem, 1334,6 p. m.; 2 All. Pieters; 3 en 7 P. Hlllaert; 4 Blommaert: 5 en 8 J. Koolmees; 6 J. An theunis. Wedvluchten vanuit Arras. De Vrede". Sas van Gent. 59 oude duiven. 1 H. Marquinie. 1280 roeter per minuut: 2. 3. 8 10 Joh. Fruijttier: 4 en 5 K. de Bakker: 6 Ed. van de Berghe: 7 I. de Wit: 9 J Reni- quie. jonge duiven. 1 en 2 J. Fruijttier. 1269 m m.; 3 en 5 Aug. van de Bilt; 4 A. Claeijs- is; 6 L. van de Berghe: 7 G. Vermeulen. Westdorpe; 8 en 9 Th. van Zeele: 10 Fr Mollet, Sluiskil. „C.C.", Hulst. 62 Jonge duiven- 1 A Nljs. 1260,6 m p. m.; 2 All. Pieters; 8 gebrs. Van der Vlieseh; 4 en 9 Th. Olieslager; 5 H. Blom maert; 6 en 7 W. Blommaert; 8 B. de Booij; 10 P. Luicks, 17 oude duiven: 1 H. Blommaert. 1214.2 meter per min.: 2 en 3 J. Everaerd: 4 P. Antheu nis; 5 en 6 B. de Booij: 7 P. Hlllaert: 8 A Hendriks: 9 A de Maagt „De Postduif'. Sint-Jansteen. 45 duiven. 1 en 2 Th. de Block; S Fr. Thijs: 4 G. de Rechter: 5 Aug. Vonck. „De Zwaluw". Sint-Jansteen 42 duiven. 1 J. Everaerd. 1212.9 meter per minuut: 2 P. Lee- tens: S P. de Cock-, 4 en 7 Ed. Strofe be; 5 en 6 gebrs. De Kouwer; 8 P. Rottier; 9 P. van Dalen; 10 Ed. van Goethem. „De Snelle Duif', Clinge. Qulévraln. 92 Jonge duiven. 1 Em. Verstraeten. 1235,91 ro p m.; 2 gebrs. Colsen: 3 D. van Goethem: 4 en 10 R. Willaert: 5 en 7 B. van de Brande: t 3. Ler- nout; 8 P. Bolsens; 9 Th. Casteels. BLOEMENCORSO TE ZUNDERT (Van onze verslaggever) De Westbrabantse grensgemeente Zon dert heeft zondagmiddag feestelijk af scheid genomen van de zomer 1964. Het gebeurde met een kleurrijk bloemen corso dat alweer voor de 26ste keer drommen belangstellenden een paar boeiende uurtjes bezorgde. Naar schat ting waren rnim 75.000 mensen getui gen" van dit dorpsfeest van Interna tionale allure. Toch maakte Zundert een allesbehalve volgepropte indruk. Men was er meer publiek gewend. Dat de bezoekersinva- sie vooral van de zuiderburen zich tot de helft van het verwachte aantal beperkte was aan de weergoden te wij ten. Langdurige regenbuien in de mor genuren hielden velen thuis. Winderig, maar droog was het echter toen de 24 praalwagens en 13 muziekkorpsen tel lende stoet zich 's middags aan het pu bliek presenteerde. Op het tijdstip dat verschillende buurtschappen op het marktplein arriveerden brak zelfs voor korte tijd de zon door. Op zondag 20 september zal een jeugdcorso door de straten van Zundert trekken. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 4 sept Aardappelen 1215. Andijvie 815 per kg. Bloemkool I 6 75—109. I 8 58—71. I 10 42—56. n 6 38—86. H 8 31—67. II 10 26—29 per stuk. Dubbele bonen I 70—92, II 47—80. Pronkbonen 3356. Kassnijbonen 109359. Spekbonen 40—63. Rode kool 12—15. Gele kool 5—14 per kg. Sla IA 18—36. HA 12—18 per stuk. Sla 1716- Spinazie 2544 per kg. Selderij 7—15. Peterselie 3—7 per bos. Prei 3345 per kg. Komkommers 70-80 3945. 60- 70 3948. 50-60 3-7—39. 40-50 27—31 per stuk. Witlof IA 170:—171. IIA 154—158, IB 130 per kg. Suikermeloenen 41133. Ananasmeloenen 120174. Oogmeloenen 62116 per stuk. Fran- kenthalers 180—220. R. Victoria 120—174 per kg. Tomaten IA 245—250. IB 250—275. IC 175 190 per bak. Aanvoer 4000 bakjes. Aanvoer wiltof 600 kg. Aanvoer dubbele bonen 23 000 kg. Tomatenprijzen van 4.00 n.m. Tomaten IA 240—245. IB 225. IC 165 per bak. Aanvoer 5000 bakjes. Benoni IAA 49—59. IA 46—57. IB 3117. IC 23. James Grieve IAA 30—41. LA 30—43. IB 24—38. IC 20—27. Ellisons Or. LAA 30—46. IA 23—44 ÏB 24—31. Laxton's IAA 31 —33. IA 30—36, IB 18—34. IC 13—17. Clapp'S IAA 3716. IA 3215. IB 26—36. IC 24—35. Beurré Hardy IAA 48—54. IA 51—53. IB 48— 51. IC 40—51. Cox's Orange IAA 65—69. IA 58—66. Triumph IAA 46—62. IA 49—65. IB 47—57. IC 40—58 per kg. Diverse aanwezigen wensten de gemeen te Terneuzen vervolgens geluk met de totstandkoming van bet sportpark. Ve len onderstreepten hun felicitaties met een gesefaenk. De heer L. van den He mel. voorzitter van de Ternetrzense hoc keyclub, bood een tinnen wandbord aan. Namens de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij bood de heer H. Heu- j KERKNIEUWS Ds. Nawijn bevestigd in gereformeerde kerk te Zierikzee Met de bevestiging en intrede van ds. J. H. Nawijn in de gereformeerde kerk van Zierikzee la zondag een eind ge komen aan een vacante periode van bijna een jaar. Ds. Nawijn is de opvol- jer van ds. Y. J. Tiemensma, die op 15 september 1963 naar Vlaardingen vertrok. In de morgendienst werd ds. Nawijn bevesügd door zijn vader, ds. E. I. F. Nawijn uit Hattem, naar aanlei ding van de tekst uit de Openbaring van Johannes. hoofdstuk 1 16a: „En Hij had zeven sterren in Zijn rechter hand". In de nüddagdienst van vijf uur heeft ds. Nawijn zieh aan de gemeente van Zierikzee verbonden met de tekst uit Johannes 8 12b:, die boven de kansel is aangebracht: „Ik ben het licht der wereld, wie Mij volgt, zal nimmer in de duisternis wandelen, maar hy zal het licht des levens hebben". Na de preek richtte ouderling J. C. van den Doel zich tot de nieuwe predikant namens de kerkeraad en de gemeenteleden. Hij wenste ds. Nawijn en zijn gezin een prettige tijd toe in Zierikzee en vroeg de gemeente haar nieuwe predikant te steunen in het werk dat hem wacht. Daarna zong de gemeente ds. Nawijn de zegenbede uit psalm 134 3 toe. Woorden van welkom namen® de clas sis Zierikzee van de Gereformeerde Ker ken, sprak da. H. Scholing van Scha- rendljke. Ook de vorige predikant, ds. Tiemensma. feliciteerde de gemeente met haar nieuwe predikant. De. A Lam die namens de Ned. herv. kerk van Zierikzee sprak, uitte de hoep, dat de uitnodiging voor de inwijdingsdienst zou uitgroeien tot een hechte vriendschap en samenwerking tussen de beide ge meenten. Burgemeester mr. F. T. Dijck- meester was de tolk van de gemeenten Zierikzee en Middenschouwen. In zijn toespraak trok hij een parallel tussen de taak van de predikant als dienaar Gods en de overheid, die ook werken bij ae gratie Gods. In een humoristische toe spraak bedankte tenslotte de nieuwe dominee alle sprekers, terwijl hij ook woorden van welkom tot zijn nieuwe ge meente sprak. De dienst werd bijge woond door een aantal gemeenteleden uit Moordrecht, de vorige gemeente van ds. Nawijn. Ds. Boer nam afscheid van Haamstede Ds. L. Boer, Nederlands hervormd predikant te Haamstede, heeft zon dagmiddag afscheid genomen wegens zyn vertrek naar Almkerk. Ds. Boer had als tekst voor de prediking geko zen Mattheüs 28 20: „Zie Ik ben met U allen de dagen tot de voleinding der wereld". Na de dienst werd het woord gevoerd door ds. J. Westerhof namens de clas sis Zierikzee. Ds. F. van Liere, her vormd predikant uit Renesse, 'sprak namens het convent van predikanten van het eiland, dat in zijn geheel aan wezig was. Namens de gemeente Wes- terschouwen en de stichting rusthuis Duinoord" voerde burgemeester H. P. Everwijn het woord. Ouderling C. van Oord van de gereformeerde kerk te Haamstede roemde de samenwer king met andere kerken. Ouderling A. Burghout sprak namens de hervorm de gemeente Almkerk enkeie woor den. Het Nederlands hervormd kerk koor uit Haamstede zong als afscheid enkele verzen van Psalm 121. De pre sident-kerkvoogd van de hervormde kerk te Haamstede, de heer L. Hanse en de heer H. Zijta namens de kerke- raad, sloten de rij van sprekers. Ds. Boer dankte hierna voor de vele wel gemeende woorden en sprak de hoop uit, dat Haamstede weer snel een Na de dienst werd van alle aanwezi gen met een handdruk afscheid geno Namens de kerkvoogdij kreeg ds Boer de kleurendiaserie „De kerk ir. klank en kleur" aangeboden. Deze se rie is voor een groot deel samenge steld door ds. Boer. Ook kreeg ds. Boer een projector en een bandrecor der. vink een elektrische klok aan. onder hi lariteit van de aanwezigen gevolgd door een tweede elektrische klok, die werd aangeboden door de heer J. de Bruin, I de hoofdaannemer. Ir. J. Detiie, oud- voorzitter van de v.v. Terneuzen bood de voetbalvereniging een rlnbvlag aan en pleitte voor daadwerkelijke *tenn van de industrie voor «to sport. De heer P. Bnroman, voorzitter van de v.v. Ter neuzen sprak zijn bewondering uit voor de ruime visie en het doorxettlnggvr- i.»ogen van het gemeentebestuur bij de realisatie van het sportpark. De heer J. Bakker, voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. sprak tot slot de hoop uit dat de bevolking viui Ter neuzen even voethal minded zal worden ah» bijvoorbeeld die van Vlissingen. Vol- STW» de heer Bakker is znlks nodig om de v.v. Terneuzen het nodige draagvlak te verschaffen als de vereniging nog eens een trapje hoger mocht klimmen. Na afloop van het officiële gedeelte In het gemeentehuis begaf het gezelschap zich naar het hoofdterrein van het Zu£- dersportpark voor het bijwonen van do voetbalwedstrijd TerneuzenVlissingen. waarvan belangstellenden het verslag eriers in dit nummer kunnen vinden. Burgemeester Rijpstra verrichtte de af- Tevoren hadden junioren van de korf- teJv^emging Luctor, de hockeyclub Oiyrapia, de v.v. Terneuzense Boys en "en rond het veld opgestelde masten gelijktijdig vlag- J^tiesen In de rust van de voetbal- wedstryd waren er hardloopwedstrijden over 100. 400 en 3000 meter. dTt^ n«izense harmonie zorgde voor een muztkaJe omlijsting. Na afloop van de sportieve ontmoetingen keerde het ge zelschap officiële genodigden terug naar net gemeentehuis voor een ontvangst door het gemeentebestuur. De rijkepoli tie Is Huist heeft vorige week donderdagavond, zo Is thans bekend geworden, de voormalige Belgische rijkswachter A. B. uit Merhsem over de grens gezet. De nian werd er van verdacht een aan slag te willen plegen op mevrouw M. C. uit Zandberg (gemeente Graauw) die anderhalf jaar geleden uit Ant werpen naar Zeeuwsch-Maanderen verhuisde en met wie dt ex-politie- man Indertijd een verhouding had. De Belg had mevrouw C. telefonisch laten weten dat zij bij hem terug moest komen en dat hij haar. ais zij niet vrijwillig meeging, zou neer schieten. Politieambtenaren van de groep Hulst die door de vrouw ge waarschuwd waren, hielden de auto van B. donderdagavond aan en von den verborgen onder een zeiltje een jachtgeweer en patronen. Omdat mevrouw C uit angst voor re presailles geen aanklacht wilde in dienen. kon de Nederlandse politie niets anders doen dan proces-ver baal opmaken wegens overtreding van de vuurwapenwet. Na een ver hoor werd de Belg teruggeleid naar de grens. Wel is de Belgische rijks wacht verzocht hem voorlopig in gaten te houden. Het contact tussen de ex-rijkswachter en mevrouw C. dateert al van jaren her. toen de echtgenoot van de vrouw wegens het clandestien sto ken van jenever door de Belgische politie werd opgepakt. Toen hij zich later in Nederland ves tigde. waar hij een nieuw en eerlijk bestaan opbouwde, ging zijn vrouw met hem mee. De rijkswachter bleef haar echter achtervolgen en lastig vallen. Het blijkt dat de vrouw uitermate be vreesd is voor wraakoefeningen van B., die in zijn omgeving bekend staat als een opschepper Om die re den ook werd hij per I juli van dit iaar ontslagen uit zijn functie van rijkswachter Hri vond een baan als narticulier chauffeur, maar hield niet op het echtpaar C. lastig te val len. "rigens neemt de Nederlandse poli tie aan dat de hele onverkwikkelij ke zaak nog meer asoecten heeft, ondermeer van financiële aard De Belg is er niet het type naar zijn pogingen op te geven, reden waar om de Belgische en de Nederlandse politie hem voorlopig goed in het oog zullen houden. AFWEZIG A. E. Lievens, arts, x'an 15 september tot en met 4 oktober. Waarnemend: J. H. M. LOCKEFEEB, arts Telefoon 366 te IJzendijka.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11