FOTOWEDSTRIJD ilölll mm taterdagnummer TWEEDE PRIJS Prijs meest bewerkelijke foto Él j||B DERDE PRIJS Zaterdag 5 september 1964 Hier zijn ze dan, de winnende foto's in de Zeeuwse voorronde van de wedstrijd „De krant in Nederland", waarvoor de P.Z.C. zes prijzen beschikbaar stelde. De eerste prijs, honderd gulden, gaat naar de heer J. den Engelsman, Schuitvaartgracht 289, Vlissingen. Twee de prijzen van vijftig gulden werden gewonnen door de heer B. van Wingen te Kapelle met zijn inzending „Haar rubriek" en de heer S. Roosendaal, Hoofd straat 14, Kruiningen met zijn foto „Het eerste nieuws". Twee derde prijzen van vijfentwintig gulden gaan naar mevrouw N. Flipse-Roelse, Markt 98, Westkapelle en de heer J. Zuidweg, Grintweg 33, Yer- seke. Twee tweede en twee derde prijzen dus, in tegenstel ling tot wat was aangekondigd, namelijk een eerste prijs van honderd gulden, één tweede van vijftig en één derde prijs van vijfentwintig gulden voor de in zenders in groep n (volwassen amateurs) en een eer ste prijs van vijftig gulden, een tweede van vijfen twintig en een derde van tien gulden voor de inzen ders in groep I, de jeugdgroep. Omdat het aantal inzendingen in de jeugdgroep vrij wel nihil was, besloot de jury in deze categorie geen prijzen toe te kennen en in groep II, die honderden goede inzendingen opleverde, twee tweede en twee derde prijswinnaars aan te wijzen. Restte toen nog een prijs van tien gulden, die inder haast als een premie voor de meest bewerkelijke foto (links onder) werd toegekend aan een meneer, wiens werk aan het met kranten optuigen van een zeilkano hiermee nauwelijks beloond is. Alle foto's, ook die van de prijswinnaars, zijn intus sen doorgezonden naar de Stichting ter bevordering van de Amateurfotografie in Amsterdam en maken opnieuw een kans in de landelijke wedstrijd. S. ROOSENDAAL De heer P. J. van der Borgt, Nieuwe Vlissing- seweg 69 Middelburg, voorzag een kano van een geheel uit kranten samengesteld zeil en krijgt de inderhaast ingestelde prijs voor de meest bewerkelijke foto. Dat het hem voor de wind moge gaan. J. DEN ENGELSMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13