TUSSEN OOSTERSCHELDE EN HET SLOE DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT grond ir. J. H. Mulock Houwer, directielid van „De Schelde, jhr. De Casembroot, de heer G. N. van Ginkel, eveneens directielid, de heer Hupkes, de koningin en geheel rechts overste A. J. van Thiel, commandant de* rijkspolitie in Zeeland. Uitvoerig liet de vorstin zich inlichten over de toekom- tige werkzaamheden voor het jongerenontmoetingscen trum ,,Het Zilveren Schor" (foto midden links). Links van haar op de foto mr. M. B. van de Werk, voorzitter van de raad van advies van de stichting „Zilveren jeugd centra". Rechts van de koningin K. J. A. baron Collot d'Escury (Kloosterzande)rentmeester van het kroon domein „Het Zilveren Schor"; geheel rechts mr. H. baron Collot d'Escury (Amsterdam), voorzitter van de bouwcommissie. Midden: vanuit de auto bekeek de landsvrouwe het werkterrein aan het Katseveer. En rechts: op de in aanbouw zijnde Oosterscheldebrug maakte de koningin een wandeling. Op de onderste rij foto's links een blik op het gezelschap, terwijl het vanaf de Veerse Gatdam geniet van het wijd- se vergezicht. Rechts burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere. Geheel links burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder en naast hem burgemeester P. Wisse van Wissenkerke. Sofietje de Kam, dochtertje van de burgemeester en tevens petekind van het echt paar De Casembroot, genoot mee. Met de veerboot „Prinses Margriet" voer het gezelschap naar de Scheldepoortwerf. De foto rechtsonder geeft een beeld van deze tocht. Van links naar rechts mr. E. H. Toxopeus, minister van binnenlandse zaken, zijn ambt genoot van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen en mevrouw C. van Aartsen-Stap, koningin Juliana, burgemeester D. M. Vermet van *s-Heer-Arendskerke en jonkvrouwe C. E. B. Röell, particulier secretaresse van de vorstin. (Alle foto's P.Z.C.). Op deze fotopagina enige flitsen uit het koninklijk be zoek aan Zeeland. Na de aankomst van de vorstin op de vaste wal van de Scheldepoortwerf bood de heer J. W. Hupkes, voorzitter van de directie van „De Schelde" haar éen tegeltableau aan met een afbeelding van een oudma'newerf. Van links naar rechts op de foto links boven de heer Hupkes, mr. F. S. K. J. Graaf van Rand- wijck, burgemeester van Nieuw- en St-Joosland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en koningin Juliana. Rechts daarvan een blik op de rondgang over de Schel depoortwerf. Op de achtergrond de gepavoiseerde tan ker „Barendrecht". Van links naar rechts op de voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9