Veerse Meer taboe voor vissers met kornetten AGENDA WALCHEREN KLOVENIERSDOELEN WORDT (EINDELIJK) OPGEKNAPT MARKTBERICHTEN DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B KANTONGERECHT MIDDELBURG Overtreders kregen zware boetes Do uit Arnemuiden afkomstige garna- lenvissers weten allemaal heel goed, dat liet hen verboden is op het Veerse Meer niet kornetten te vissen. Daarvoor dient men in het bezit te zyn van een visakte voor binnenwateren en een vergunning van de rechthebbende (in dit geval do dienst der domeinen). En als men deze napieren heeft is het nog niet toege staan inet garnalenkorren te gaan vis- Woensdagmiddag heeft het Middelburg se kantongerecht vijf zaken behandeld, waarbij vissers uit Arnemuiden en Co- lijnsplaat zich moesten verantwoorden voor het feit, dat zy met kornetten ln liet Veerse Meer hadden gevist. De heer B. S. uit Colijnsplaat had de heer M. A. M. uit Middelburg als ge machtigde gestuurd. De heer B. S. had op 23 januari en op 11 juni met kornet ten op het Veerse Meer gevist. De heer M. wist te vertellen, dat hij dit uit pro test had gedaan, omdat hij geen toe stemming had gekregen op het Veerse Meer te mogen vissen. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, vond het maar een vreemde manier van I protesteren: „De heer B. S. wist toch drommels goed, dat hij daar niet mocht De* heer M., die zei zeer goed op de hoogte te zijn met de moeilijkheden van de vissers, vertelde, dat het de vissers uit Colijnsplaat zeer hoog zit, dat een aantal mensen, die nooit op het Veerse Meer hebben gevist, daar de rechten hebben gekregen. De hoeveelheden vis uit het Veerse Meer. verlagen boven dien de prijs op de vismijn te Colijns plaat, waardoor de vissers, aldus de heer M. dubbel zijn benadeeld. Overi gens gaf hij volkomen toe, dat de heer B. S. fout was geweest. Hij riep de cle mentie van de kantonrechter in om de netten terug te geven. De officier van justitie, mr. P. K. Doe- dens, eiste voor de eerste maal (23 ja nuari respectievelijk 100, 100 en 50 en voor het vissen op 11 juni 50, ƒ50 en ƒ25 met inbeslagname van de netten. Mr. Moolenburgh vonniste voor het vis sen op 23 januari driémaal 75 te ver vangen door driemaal twintig dagen hechtenis en voor de tweede maal, twee maal 100 en 35, respectievelijk te vervangen door tweemaal 20 dagen en zeven dagen. Hij besloot tot terug gave van de netten. De heer J. S. uit Arnemuiden had op 23 maart op het Veerse Meer gevist. Ook deze verdachte had de heer M. A. M. als gemachtigde. De heer M. ver klaarde. dat de heer S. naai- aanleiding van een krantebericht gemeend had, dat het visverbod voor kornetten was opge heven. De officier zag dit strafbare feit, dan ook door de vingers. Voor het ont breken van de nodige papieren eiste hij tweemaal 75, subs. 15 dagen. De kan tonrechter vonniste conform. Laatste midzomeravond vaartocht vanuit Breskens De V.V.V. Breskens heeft de laatste midzomeravond rondvaart gehouden, welke nog een groot succes is geworden. Er waren 800 deelnemers. Wederom ging de tocht langs de West Zeeuws-Vlaamse kust tot voor Knokke, van waaruit over- Sestoken werd naar de Walcherse kust. e muziek werd verzorgd door de Bres- kense muziekvereniging „Uit het Volk voor het Volk" en „Teddy, Freddy and the bleu Jets" uit Sluis. De V.V.V. had aan het personeel van de Prov. Stoom- bootdienst een gratis vaart aangeboden waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Ooft- en tuinbouw tentoonstelling te Schoondijke Op 18 en 19 september a.s. houdt de deling Schoondijke van Ooft en Tuin bouw haar jaarlijkse tentoonstelling de zaal van Wijffels. Iedereen kan bl< men, planten, groenten, fruit, schalen en manden met fruit en snijbloemen in zenden. Inzending kan geschieden op 17 sep tember tot 20.00 uur. De eerste prijzen zullen worden beloond met bloembollen. Ook zal er aandacht worden besteed aan bloemstukjes. Voor bejaarden wordt er een wisselbeker beschikbaar gesteld. De tentoonstelling is geopend op vrijdag IS september van 17.00 tot 22.00 uur en zaterdag 19 september van 10.00 tot 11,00 uur voor bejaarden en van 13.30 tot 22.00 uur. Het geheel wordt opge luisterd door de „Boeren Kapel" Schoondijke. DEMONSTRATIE MET WERKTUIGEN IN SOUBURG De Walcherse agrariërs zullen vrijdag aanstaande een demonstratie met werk tuigen en trekkers kunnen meemaken, die'speciaal is afgestemd op het kleine re land- en tuinbouwbedrijf. Met name de gebruiksmogelijkheden van de ma chines zal de aandacht krijgen. De de monstratie wordt gehouden op het be drijf van de heer A. Lorier te Souburg cn begint om half twee. Ze gaat uit van de sli eckverbeteringscommissie, de eniging voor bedrijfsvoorlichting, Zeeuwse Groententelersvereniging en de rijkslandbouwdiensten. Openbare verkoping Mr. P. W. Meyllnk, notaris te Middel burg heeft dinsdagmiddag in het vereni gingsgebouw te Veere in veiling ver kocht de hofstede Veerseweg 89 te Veere groot ongeveer 1.32.00 ha. Werd ver kocht aan W. Kluijfhout te Koudelcerke voor 48219.Ongeveer 2.2700 ha ach' tergelegen bouwland aldaar werd ver kocht aan C. Willemse te Middelburg q.q. voor 21800.— De hofstede met bouwland Meiwerfweg 4 te Gapinge w opgeboden tot 25500.doch voor bedrag nog niet toegewezen. VANDAAG. t>. Jilelburg Molenwater: Miniatuur Wal vlieren, 9-13 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie verenigde Nederlanden kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 u. Abdij: Klank- en lichtspel. 20.30 en 21.00 uur Bogardzaal: Verga dering C.P.B.. 14 uur City: The Beatles, yeah, yeah, yeah. 20 uur. al Electro: Dodenval der commando's. Vlissingen Alhambra: Yeah. yeah. yeah, hier zijn we. 20 uur. alle leeftijden. De heer M. S. uit Arnemuiden had op 7 januari het plan geopperd in het Veerse Meer te gaan vissen. Op dat ogenblik was de heer M. S. zetschipper, hoewel hyzelf ontkende het bevel te hebben gevoerd en zich daardoor wilde vrijplei ten, aangezien de eigenaren van het schip aan boord waren. Toen de politic het vissersvaartuig aanhield en infor meerde naar de herkomst van de aanwe zige vis, verklaarde de heer M. S„ dat deze misschien wel uit de lucht was komen vallen of dat ze wellicht met een helikopter op het dek was gegooid. sprookje kon verdachte niet lang staande houden tegenover de kanton rechter. Eis en vonnis luidden driemaal 50 subs, driemaal tien dagen. De heer L. de N. uit Arnemuiden erken de volmondig, dat hij op 11 juni in het Veerse Meer had gevist: „Het was ge woon broodnood. We hadden het eerste halfjaar praktisch geen cent verdiend'. Mr. K. P. Doedens eiste driemaal 75 subs, driemaal 15 dagen en teruggave van de kornetten. De kantonrechter ver laagde de boetes tot f 60 en sloot zich voor het overige bij de officier aan. Ook de heer R. van B. uit Colijnsplaat had op 11 juni ook in het Veerse Meer ge vist. Hij betoogde, dat er duizenden ki lo's vis uit het Veerse Meer worden ge haald door mensen, die er nooit hebben gevist. Hij kreeg dezelfde boetes als de vorige verdachte. Raam raadhuis Breskens overgedragen De heer Antolne Mes heeft het door hem vervaardigde raam voor het nieuwe ge meentehuis te Breskens aan het comité „Geschenk gemeentehuis" overgedragen. Hierbij waren aanwezig de voorzitter van het comité de heer K. Maas; burge meester J. Eekhout en architect J Loo- nen uit Breskens. De heer Maas en de heer Loonen voerden het woord en dank ten de heer Mes voor de prettige samen werking en het mooi vervaardigde glas in lood raam, dat een verfraaiing bete kent voor het nieuwe raadhuis. GOES SPEELT PARTIJ TEGEN ZWIJNDRECHT Zondag a.s. speelt de voetbalvereniging Goes op eigen terrein een vriendschap pelijke wedstrijd toge ndo tweedeklas ser Zwijndrecht. De aanvang van deze wedstrijd is om 14.30 uur. Op een ander terrein van het sportveldencomplex aan de Westhavendijk wordt dan gespeeld de ontmoeting Goes IIZwijndrecht II. Bromfietser brak been bij botsing De bromfietser A. H. uit Vlissingen heeft woensdagmiddag tussen vijf uur en half zes op de hoek Paul Kru- gerstraat-Irislaan te Vlissingen bij een botsing zijn rechteronderbeen ge broken. H. kwam uit de richting Keersluis. iUt de Irislaan kwam de vrachtauto bestuurd door H. Z. uit Kapelle. De bromfiets werd door de botsing, die ontstond, nadat de vrachtauto geen voorrang had ver leend, licht beschadigd. H. werd naar het ziekenhuis „Bethesda" overge bracht. ARNEMUIDEN Wedvlucht DOMBURG. V.. z. v. C. Provoost—Minder- v. J. RoelsePassenicr: Hen- v. H. Despinoisv. Oosten. L. v. Os, 24 J. cn W. Thomp- MIDDELBURG Brand in schuurtje aan Seisbolwerk Vanuit een rondtoerende surveillancewa gen van de Middelburgse gemeentepoli tie werd gistermiddag omstreeks half drie een brandje ontdekt in een schuur tje van de wed. P. F. R. aan het Seisbol werk te Middelburg. Brandweerlieden hadden de vuurhaard snel bedwongen. Een ijlings aangevoerde lagedrukspuit behoefde niet meer in werking te wor den gesteld. De oorzaak van de brand is onbekend. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te bekomen om trent de aldaar in het tijdvak van 19 tot en met 31 augustus als gevonden aange geven voorwerpen t.w. verschillende handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, op vouwbare paraplu, stalen meetlat, bril in koker, tas met inhoud, wit baby schoentje, alpinomuts, etui met bril, filmtoestel, bankbiljet, schaar, onderdeel laadslee van truck, haspel met tocht- band, blauw windjack, linker wit kinder schoentje, pedaal van bromfiets, schild pad, legertas met inhoud, postduif, ak- :entas met inhoud, muntbiljet, 2 bankbil jetten, bruine fietstas, hondepenning, paar witte kinderschoentjes, scooterpa pieren, fototoestel in bruin etui, bruine tas met inhoud, grijze heren trui, heren polshorloge, kralen ketting, rechter zwarte kinderlaars, transistor radio, lin ker bruine schoen, onderdeel van fototoe stel. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald gelieve men daarvan ken nis te geven aan het bureau van politie te Middelburg'. VLISSINGEN Concert „Ons Genoegen" Zaterdag 5 september a.s. zal de Ko ninklijke harmonie „Ons Genoegen" het laatste zomeravondconcert geven op het Bellamypark te Vlissingen. Aanvang 8 uur. Het programma omvat de volgende nummers: Marche Lorraine. Ganne: Dichter und Bauer. Suppé: Wiener extrablatter, Kli- ment; Andante in G, Batiste: Arnhem mars, Kelly: Tesoro mio. Wittman; lm Weissen Rössl, Benatzky-Stolz; 12e Re giment, mars. O.- EN W.-SOUBURG Coöp. Raiffeisenbank Gedurende de maand augustus werd bij de spaarbank van de Coöp. Raiffeisen bank Oost- en West-Souburg en het kan toor te Vlissingen ingelegd 316.658,08 en terugbetaald 220.249,67. Het spaar saldo over de maand augustus bedroeg 96.408,41. Aan het eind van de maand bedroeg het totaaltegoed van de spaar ders 6.191.050,17. Gedurende dezt maand werden 47 boekjes uitgereikt. WESTKAPELLE Raad Westkapelle De gemeenteraad van Westkapelle komt morgen vrijdag 's avonds om acht uur in o| apenbz .da sU de a„ verhoging van de jaarlijkse beloning voor het brandweerpersoneel, alsmede een voorstel tot verhoging van het pre- sentatiegeld voor de raadsleden. Wat dit laatste betreft wordt voorgesteld de ver goeding te stellen op 15.voor dag- vergadering (voorheen 10,en 10, voor avondvergaderingen (voorheen 8,B. en w. stellen verder voor aan het besluit tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Oude Zand- eg, ter grootte van 8000 vierkante me ter, aan de Deltabakkerscombinatie n.v. de volgende voorwaarde toe te voegen: „de kosten van voorzieningen, welke eventueel in de toekomst door de ge meente moeten worden getroffen met be trekking tot de ontsluiting van het bouw terrein. waaronder onder meer wordt ■erstaan de kosten terzake van riole ring, afvoer van afvalstoffen, aanleg/ en of verbreding van toevoerwegen, weg- verlichting, zijn voor rekening van de koper". Dit in verband met opmerkingen van Ged. Staten van Zeeland, die de koopprijs te laag achtten. Officiële publikatie MIDDELBURG. Officiële publikatie Woningwet. Het hoofd van het gemeen («bestuur van Middelburg, brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37, 3e lid der woningwet ter openbare kennis, dat vanaf 7 september 1964. gedurende een tijdvak van 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter Inzage is nedergelegd de door de raad in zijn vergadering van 31 augustus 1964 vastgestelde parliële herziening 1964, met de bijbehorende bebouwingsvoorschriften van liet uitbreidingplan in onderdelen 1959 (gedeelte Stromenwijk) vastgesteld bij raads besluit van 20 juli 1959. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij be schikking van 2 februari 1960 no. 2294/266. derde afdeling. Binnen zes weken na afloop van bovenbe doelde termijn van tervisiclegelng kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen dit plan bezwaren Indienen. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. mr. J. Drijber. MIDDELBURG. Officiële publikatie Woningwet. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg, brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37. 3e lid der woningwet ter openbare kennis, dat vanaf 7 september 1964. gedurende een tijdvak van 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter inzage is nedergelegd de door de raad in zijn vergadering van 31 augustus 1964 vastgestelde partiële herziening 1964. met de bijbehorende bebouwingsvoorschriften, van het uitbreidingsplan Brceweg. Binnen zes weken na afloop van bovenbe doelde termijn van tervisiclcgging kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tol de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen dit plan bezwaren indienen. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, mr. J. Drijber. 7. en 9. gebr. v. Dalen; 5. J. Sch roe vers: 6. en 8. G. d. Nooijer Zn.; 10. M. Schroevers. Uitslag oude duiven: 1. en 2. P. v. Sei zen: 3 G. d. Nooijer en Zn.; 4. L. Schroe vers: 5. 6. en 7. M. Schroevers: 8. C. d. Ridder Zn.: 9. de Graaff; 10. Baas. Uitslag Parkeston (Engeland), afstand 174 km. 1. 7. en 10. M. Schroevers; 2. A. Marteijn: 3. J. Siereveld; 4. C d Graaff; 5 L. Schroevers; 6. P. v. Dalen; 8. C. d. Ridder Zn.; 9. Tramper. Burgerlijke stand ARNEMUIDEN. Geboren: J. Schroevers—de Ridder, d.: B. Huiszoon—Kusse, z.: N. de RijkeMeerman, z.: J. v. BelzenBaaijens. z.: M. de Ridder Siereveld, cl.: A. v. Eenennaamv. Belzen, z. Getrouwd: W. Jobse. 28 en C. de Waardt. 23 j. Geboren: Jan houd; Léon, z. drika J. C.. d. Ondertrouwd: son, 25 j. WESTKAPELLE. Geboren: Johannea W. S., z. v. L. Minder houdStroo; Leuntje. d. v. N. VerhulstSi- Jan J.. z. v. J. BrasserMinderhoud: Frans. z. v. R. de HoopMinderhoud. Scheepuaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-9: Niobe van Immingham, Ceuta van zee. 2-9' Andrea- Masset van Gent Vlissingen vertrokken op 1-9: Nlobe naar Norfolk. Andrea-Masset naar Rouen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 1- 9: Fiona van Kotka. Sommelsdijk van Le- Havre. Fnsia van Lerwick. Alert van Eeb- jerg, Batavier 3 van Vasleras. Prinsenborg van Kotka/Brussel. Adrlana van Londen/ Brussel. Andijk van Rotterdam. 2-9: Burgun- dia van Rotterdam, Prins Willem v Oranje van Roterdam. Edda van zee/Gent. Spolesta van Rotterdam/Breskens. Johnny van Kopen hagen. Sparta van Rotterdam. Vrede van Am- sterdam/Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1- 9: Anholl naar Hull, Daniel naar Vannes. Frans v. Seumeren naar Varberg/Gent. Virgo naar Londen. Johannes naar Odense/Gent. Despatch naar Fulham. Sinon naar Amster dam. Seabreeze naar Londen/Gent. Lea naar Par/Terneuzen. 2-9: Teun naar St-Malo/ Gent, Gironde naar Londen. ZUID-BEVELAND Creil met jonge en oude duiven, afstand 263 km. Uitslag jonge duiven: 1. P. v. Belzen; 2. Caljouw; 3. Jac. Siereveld; 4, 'CR UININGEN Vergadering van „De Zwarté Dame" Dinsdag hield de schaakvereniging „De Zwarte Dame" te Kruiningen haar jaar vergadering in „Ons Dorpshuis" onder leiding van haar voorzitter, de heer J. W. Hasman. Door het vertrek van medeoprichter-pen ningmeester, de heer M. Schrijver naar Goes werd als nieuwe penningmeester benoemd de heer C. Jansen. Als wedstrijdleider werd aangesteld, de heer M. van Gastel. De vergadering koos als voorzitter en secretaris de heren J. W. Hasman en H. v. d. Berg. Wat de huishoudelijke wintercompetitie betreft besloot men in het nieuwe sei zoen een enkelrondige competitie te spe len, waaraan alle leden ongeacht hun sterkte zullen meedoen. Dit zal de com petitie ongetwijfeld interessanter maken en waardoor de minder geoefende spe lers een schat van ervaringen zullen op doen. gelukt was zich in het afgelopen seizoen in de eerste afdeling van de Zeeuwse Schaakbond te handhaven, doch sprak de hoop uit, dat alle leden zich sportief van hun taak zullen kwijten en in de a.s. wintercompetitie van de bond al hun krachten zullen Inspannen om hel verlo ren gegane terrein zo mogelijk nog dit jaar te herwinnen In ieder geval is het programma van de tweede afdeling van de Zeeuwse Schaakbond aantrekkelijk genoeg om met veel enthousiasme schaaksport te beoefenen. Ten slotte besloot men, dat voortaan van kwart voor acht tot kwart over acht eerst een half uur interessante theorie zal worden gegeven voor de liefhebbers en minder geoefende schakers en wel door de heer C. Jansen, kampioen van Zeeland en lid van „De Zwarte Dame' WISSENKERKE Uitstapje N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrouwenbond te Wissenkerke begon haar vergade ringsseizoen dinsdagmiddag met een uit stapje naar het Veerse Meer. Meer dan twee uren bracht men door in een rond vaartboot op het Zeeuwse Meer. Men voer langs Het Zilveren Schor en de jachthaven van Wolphaartsdijk. De te rugtocht ging per bus langs de Banjaard nu naar Duïnlust in de Anna Frisopol- der waar de lunch werd gebruikt. RAAD POORTVLIET HEEFT BEZWAREN TEGEN GRENSWIJZIGINGEN gemeentegrenzen op het eiland Tholen Kielden I». cn w. viui Poortvliet in uoi-mtdag gehouden raadsvergadering voor, over het algemeen In te stemmen met het ontwerp voor de gemeente Poortvliet. Dit is ln gunstige zin veran derd ten opzichte van het voorlopige plan van 1961. Volgens dat plan kwa men de Kroklteweg en de westzijde van de Randweg l>y «Ie gemeente Sint-Maar tensdijk. Thans Is net in die zin gewij zigd, dat de Randweg in zyn geheel bij Poortvliet blijft. Alleen de Krokkeweg gaat. over naar Sint-Maartensdijk. Ook gaan 100 hectare grond naar de gemeen te. Sint-Annaland, maar hierdoor wordt een meer logische grens verkregen. B. en w. meenden, hier geen bezwaren tegen te moeten inbrengen. Alleen voor de overgang van de Krokkeweg naar Sint-Maartensdyk zagen zij geen termen aanwezig. Het motief, dat G.S. hier voor naar voren brengen is de georiën- tecrdheld van de daar wonende gezin nen. B. en w. stelden hier tegenover, dat de georiënteerdheid van de huizen in het grenswijzigingsplan over het algemeen niet als uitgangspunt Is genomen. Al leen in een paar gevallen, waar dit van pas kwam. De raad kon over het alge meen wel akkoord gaan met het ont werp voor Poortvliet, terwijl ten aan zien van de Krokkeweg het standpunt van het college van b. en w. werd inge nomen. In beginsel ging de raad akkoord met de subsidieregeling voor de aansluiting op het elektrisch net van tuinbouwbe drijven. Volgens deze regeling zal de gemeente 20% in de koeten van aanslui ting van tuinbouwbedrijven bijdragen, voor zover deze kosten de duizend gul den overschrijden. De eerste duizend gulden blijft voor de tuinder, vermeerderd met de helft van de meerdere kosten. Voor de overblijven de 30% zal getracht worden, bij andere instanties subsidie te verkrijgen. Besloten werd een kasgeldlening van 60.000 aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse gemeenten. Bij het voorstel om een subsidie van 11.36 per kind te verlenen voor het onderzoek door de Zeeuwse stichting voor beroepskeuze, merkte de heer D. UtJl (a.r.) op. dat de bijdrage per ouder voor de beter gesitueerden hoger dient te zijn. Overigens kon de raad met het voorstel akkoord gaan. De gemeente raad besloot verder tot verkoop van bouwgrond voor de bouw van „Eogaers- woningen" aan A. A. Nïeuwkerk te Poortvliet en aan A. van Terheijden te Vlaardingen. Kloveniersdoelen te Middelburg. Reeds een drietal lDaanden geleden hebben werklieden een aanvang gemaakt met de restauratie van het gebouw Achter, ...v: iiuuuu.»,., ..uiucii opgetrokken. Hoelang üe werk- het opknappen van de fundering, verder zaamheden, die naar plan van architect zal een aantal moerbalken worden ver- M. J. J. van Beveren worden uitgevoerd nieuwd of gelast en ook is er nog heel in beslag zullen nemen is thans nog niet wat metselwerk te doen. De trap aan de te schatten (foto P.Z.C voorzijde zal in oorspronkelijke styl I LEDENWINST BIJ DE V.V. „KAPELLE" De voetbalvereniging „Kapelle" heeft het afgelopen jaar flinke ledenwinst ge boekt. Het ledental steeg van 92 tot 106. Dit was te horen in het jaarverslag dat tydens de dezer dagen in hotel „De Zwaan" gehouden jaarvergadering werd uitgebracht. In financieel opzicht ging het de vereniging niet zo voor de wind. Het jaar moest worden afgesloten met een nadelig saldo van 663,81 Ook voor het komende jaar wordt geraamd dat do uitgaven de inkomsten zullen over treffen. Ten einde hierin evenwicht te brengen, werd besloten de contributie aanzienlijk te verhogen. In zijn openingswoord stond voorzitter C. van Overloop stil bij de prestaties van het afgelopen jaar. Voor een waar dig jubileumgeschenk in juni was het 25 jaar geleden dat de vereniging werd opgericht zorgde het eerste elftal, door voor de derde maal in successie de afdellngsvoetbalbeker te winnen. Uit de rekening en verantwoording van de pen ningmeester, de heer W. D. Sohier, was te horen, dat de uitgaven zich in stijgen de Irjn voortzetten. Vooral de reiskosten zyn zeer hoog. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. J. van Willegen, Jac. Schrier en P. Kramer bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature wegens bedan ken van de heer J. Ganseman-Wisse werd voorzien door verkiezing van de heer L J. Haverhoek. Tot lid van de elftalcommissie werden herkozen de heren Jac. Landman en A. Ridderhof. De heer C. Nieuwenhuize zal in deze commissie de plaats innemen van de heer A. de Schipper, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Ten einde het geraamde tekort voor het komende jaar voor een groot gedeelte te dekken ver hoogde de vergadering de contributies van de senioren met 50 cent per maand en die van de juniores met 25 cent Aan de komende competitie zal de ver eniging met twee senioren- en twee ju niorenelftallen deelnemen. Getracht zal worden een volgend jaar zowel voor se nioren als junioren een toernooi te orga niseren. Filmopnamen in Colijnsplaat In het kader van zijn landelijke film actie laat de Ned. blindenbond in Co lijnsplaat een film opnemen. De te ver vaardigen film is daarom iets bijzonders omdat deze niet. zoals bij een docu mentaire, alleen het karakteristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat woensdag 9 september een film opnamewagen door de plaats rijdt om de inwoners bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven waarvoor een optocht wordt gehouden. De opstelling hiervan vindt om 18.15 uur plaats bij de vissershaven terwijl op de dag van opname eveneens geluidsop namen worden gemaakt. In de komen de winter zal de film worden vertoond. Junioren-voetbaltoernooi te Wemeldinge Wemeldinge hield een juniorenvoetbal toernooi op het sportveld aan de Bonzij weg, zes clubs namen deel. In poule B kwamen uit: Wolphaartsdijk, Kloetinge en Wemeldinge BI en in poule A: Kapelle, Kruiningen en We meldinge B II. De uitslagen waren: poule B: Wol phaartsdijkWemeldinge BH 03; wolphaartsdnkKloetinge 22; We meldinge—Kloetinge 11. Wemeldinge winnaar met 3 punten. Poule A: uitslag: KapelleKruiningen ,2—0: KapelleWemeldinge 30; We- jmeldingeKruiningen 01. I Kapelle winnaar met 4 punten. |Om de 5e en 6e plaats streden Wemei- Idinge en Wolphaartsdijk 01: om de 3e i en 4e plaats KloetingeKruiningen 21; om de le en 2e plaats Wemel dingeKapelle 11. Na strafschoppen werd Kapelle win naar. De einduitslag was dus: 1 Kapelle; 2 Wemeldinge BI; 3 Kloetinge; 4 Krui ningen: 5 Wolphaartsdijk: 6 Wemeldin ge BH. Wemeldinge op de film Zoals in ons blad van dinsdag was ver meld. zal niet a.s. vrijdag maar op vrij dag 11 september de tilm over het dorpsleven gemaakt worden Deze film wordt gemaakt voor de Ned Blinden bond onder het motto „Hoe het hier reilt en zeilt". VEILING MIDDELBURG. 2 «cpt. Tomaten export per 9 kg: Al 279. Bi 298—313. Cl ISO180. CCl doordraai Tomaten per 12 kg: A2 313. B2 314. C2 doordraai. Aardappelen: Bintje» bonken 1290. grote 11.30. Koopman* Blauwe grote jt Appelen: Ja mee Grieve 80- 15—27. 75-80 14— 29. 70-75 20-29. 65-70 32-25. «1-95 19. 2D 11—12. 3 grof 10—19. 3 fijn 10-14. Mank» COdiin 75-80 19-23. 70-75 :3-19. 65-70 13— 20. 60-65 10—17. 2D 10—3 3. 3 grof en 3 fijn 10. Tydeman 75-80 70-75 55. Transparant de Croncel* 75-80 23-25. «-70 14—16. 3 grof 14. Peren: Clapps Fav. 55-90 38. 3 fijn 843. Triorophc de Vienne 70- 4364. «-70 50—58. 60-65 51. 3 grof 42. 3 fijn 42. Selgn. d'Eape- ren 60-« 56. 5S-tt> 40-42. Pruimen: R_ Vic toria 90113. a Cl- d'AlUinn 119—194. Jeffer son 84—322 R. Cl. d'OuUUna 78—93. R- Cl. Hoeffer 71—109, Meloenen: net 79—69. ogen 31—93. oranje ananas 33—137. suiker 49—112- Druiven 156—182. Bramen 28—40 Perziken 5—19. Aardbeien 47. Groenten: Bloemkool 3 per kist 89106. 4 32—109. 6 82—83. 8 46—67. Postelein 9—27 Sla 4—27. Spinazlo 31—51. Bospeen 16—51 Prei 18—35. Komkommen) wit 18. StoksniJ- bonen 49—94. Waspeen 27—52. Pronkbenen 43—63. Rode kool 7—21. Rabarber 6—17 An dijvie 1 9.80 per 100 kg. Komkommers groen: 75- 31. 60-75 21—27, 50-60 16-31. 40-50 12—16, 35-40 15. krom per kg 10—12. Sav. kool 1 10.40, 2 6.40. Uien 10—18. Dubbele bonen 58—117. Stokprinscssen 98—106. Augurken 15118. Blauwkoprapen 1517. Witte kool 9. Breekpeen 12—14. Andijvie 2 5.40. VEILING KRABBENDIJKE. 2 sept- Appels: James Grieve 1 80-85 27, 73-80 2628 70-75 27—28, 65-70 23—24 2 BO-85 18—21. 75-80 22—23. 70-75 21-25. 65-70 19—22. 2D 55-60 6. 2D 60-65 14—15. 3 grof 6—18. fijn 6—10. kroet 6. Rode James Grieve 1 85-90 25. 80-85 27—30. 75-80 27—32. 70-75 28—31 65-70 24—27 2D 10—16. Tydeman E.W. 1 30-85 47, 75-80 45—46, 70-75 42. 65-70 36. 60-65 23. 2D 10. 3 grof 31. ÜJn 6. kroet 10 Manks Codlln 2 70-75 12, 65-70 14. 60-65 10. 2D 3 grof. fijn en kroet 6- Zigeunerin 1 85-90 11. 80-85 13. 75- 80 14. 70-75 14. 65-70 12. 2D. 3 grof. fijn en kroet 6. Peren: 1 85-90 42. 80-85 45—16. 75-80 43—50. 70-75 51—53. «-70 49—50. 60-65 46—43. 2 85-90 37. 80-85 39. 75-30 42. 70-75 43—53. 65-70 41—49. tO-65 37—48. 2D 33—37. 3 grof 30. fijn 12—15. kroet 8—11. VEILING GOES. 2 sept- Export- en ïndustrievelling. Appels: James Grieve 1 «-90 24. 60-85 2327. 75-30 26—23. 70-75 26.10—27. 65-70 22—24. D 60-6S 12—16. 2 85-90 17—19. 80-35 16—21. 75-30 16— 22.60. 70-75 18—21. «-70 13—20. 2D 830-10. erof 6—16. fijn 611 Tydemans E.W 1 85-90 39—40. 80-85 43. 75-60 3547 70-75 34—45. «-70 28—37. eO-65 12—27. 2 «-90 31. S0-8S 26. 75-30 28. 70-75 20, 65-70 15. 60-65 6. 2D 6. grof 15—24. fijn 6—11 Zigeunerin 1 30-« 11. 75-80 12. 70-75 13. 65-70 10. 2 80-« 10. 75-80 11. 70-75 1!. 65-70 6—10 Manks Codlin 2 70-75 11. «-70 1 2. 60-65 10. 2D 7.50, grof 7.50. fijn 6.50. Transp. de CronceJs 2 7S-85 17. «-75 16. 2D 8. grof 11—13 Ellisons Orange I 75-80 27. 70-75 30. 65-70 25—26- Early Victoria 2 70-80 10—11. €0-70 7. 2D 6 Diverse appels kroet 6, va! 6—8 Peren: Triomphe de Vienne 1 85-90 42. 80-85 43—46. 75-80 47—19. 7 51. 65-70 50. 60-« 47. 2D 34—35. 2 «-9Ö 36. 80-85 38. 75-30 33—43. 70-75 4!—16. 65-70 44—47. 60-65 41—45. grof 32—27. fijn 22—32. rijp 36—38. Clapps Favourite 2 70-TS 33 «-70 34. 60-65 23-33. 55-60 24. 2D 17. grof 26-32. fijn 18—19. Beurre Lebrun 1 70-75 21. «-70 22. 60-65 22, 55-60 17. 2 70-75 21. «-70 22. 60-05 16. 55-60 10. Pruimen: Belle de Louvain grof 62—96. fa briek 37—38. Reine Victoria 1 83—112. 2 45— 71. grof 73—120. fabriek 14—6.9- Reine Claude d'Althans 1 110. grof 100—113, fbariek 59 Jefferson 1 100—103. 2 41-62. grof 69—93. fabriek 32—33. Abrlkoosprulm grof 57—74. fabriek 28—39. Warwick Dropper 1 100. grof 76. Burbank Giant 1 63. 2 43. fabriek 12. Druiven 1 170—180. Bramen In doosjes per kg 1 138—145, 2 118—119. Bramen per doos 1 35—36, 2 27—23 Bramen (4 kg per krat) 1 89. 2 79. Totale aanvoer hard fruit 7100 kisten. Groenten: Per stuk: Kropsla 2 6—20. Cl 13. Bloemkool A2 75—80. B2 20—27, afw. 30— 39- Komkommers Al 25—36. A2 24, Bl 23, B2 12—26. afw. 10—15. Meloenen 1 51-100. 2 64. Per bos: Selderij 34. Uien 16. Kroten 1 2—10. 2 2. Per kg: Aardappelen bonkne 3—13. grote 7—11. drielingen 34'^. Snijbo nen 1 74—77, 2 3448, afw 30. Pronkbonen 1 56—65. 2 2447. Spekbonon 2 48. Dubbele prins, bonen 2 77. 2B 5668. Tomaten Al 25— 39. A2 35. Bl 25-33. B2 27—38, afw. 25. Augurken A 88—110. B 50—57. C 18—29 Pos telein 2 II. Spitskool 2 6. Rode kool 1 5—6. BI 414. Groene sav kool 1 12—14. Bl 9—13. Prei Al 33—42. Waspeen I 34—35. Bl 12—13, 2 12. Kroten Bl 4Vi—12. Andijvie 1 6.40—9. 2 3.60—8. Uien 12—11 VEILING TERNEUZEN. Sla 2 410—1600. Bloemkool A2 60—73. B2 4647. afw. 2946. Groene komkommers 1029. Witte komkommers 17. Meloenen 1 109. 2 37—50. Selderij 12—20. Eerstelingen 1210—1300 Meerlanders 1 1190—1200 Bintjes bonken 1610. 1 1150—1270. Eigenheimers 1 1330. Andijvie 16—32 Stoksnljbonen I 79— 100. 2 49—53. Pr. bonen 2 60—83 Kroten 20. Rode kool 8—26. Sav kool 17—33. Witte kool 4S- Waspeen 1625 Prei 2735. Rabarber 2 14. Spruiten B2 22. Tomaten A 32—45. A2 25—32. B 37—42. C 25—29. Pronkbonen 2 50. Uien 16—24. Augurken grof 7 Bramen 1 29—32. Reine Claude d'Althan grof 121. fa briek 81 Jefferson fabriek 71 Appelen: Ja mes Grieve 1 85 23—25. 80 25—26. 75 25-27. 70 22—26. 2 85 20. 80 20—21. 75 21-22. 70 20—24. 15—20. 2D 10. 3 grof 14—17. 3 fijn 10. Rode James Grieve 1 85 28. 80 22—27. 75 24—26. 70 23—26. G 20—21. 2 80 20-21. 75 27—23. 70 22—24. 18—19. 60 14—15. 2D 10. 3 grof 20. 3 fijn 10- Tydeman 2 45. 80 46— 47. 75 47—49. 70 47—43. 65 37—38. 60 20—21. 3 grof 32 Peren: Trlomphe de Vienne 1 44—46. 1 80 43—47. 75 48—49. 70 50-51. 48—50, 60 45—46. 2 35. 80 37. 75 44—45. 70 44. 41—42, 60 40-44. 2D 33-36. 3 grof 40—43. 3 fijn 30. Clapps 2 70 23. 29—33. 60 30—31. 55 28. 2D 19. 3 grof 18- VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3195 kg, 75—176 Handelsgar nalen 233 kg. 87—106. Schar 39 kg Bot 182 kg. Schol 33 kg. Tong 29 kg. Paling 75 kg. Kabeljauw 4 kg. Ongesorteerde vis 7 kg. VEILING THOLEN. Doré bonken 5. gewone 18—11 Bintjes bon ken 13.20—13.50. gewone 8.40—10.50. Eigen heimers bonken 8,50. gewone 9.4013 Aan voer 37 ton, VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Doré 10—8,20. Eigenheimers 13.90—12.90, bon ken 9,40. Bintje 10,508,50. bonken 13.10 1. Aanvoer 103 ton. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewoon 1 10,70—10,60. II 10,20. bonken 13.30. Eigenheimers gewoon 13,6013,70, Aan- 95 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. osept. Sla 4—23. Bloemkool 12—115. Andijvie 8—13. Sav. kool 7—15. Waspeen 12—32 Net- meloen 43123 Snijbonen 32—94. Slaakprln- sessen 76194. Kroten 1622 Selderij 1856- Rode kool 4—18. Witte kool 15—19 Dubbele bonen 4272. Aardappelen 216 Reine Vic toria 43—123 Reine Claude Dalton 82—129. Trlomphe de Vienne 4356. Manks Codlln 10—16. James Grieve 12—25- Afscheid, bevestiging en intrede ds. L. Boer Ds. L. Boer zal zondagmiddag 6 septem ber a-s. afscheid nemen van de Hervorm de gemeente van Haamstede en de week daarop, nl. zondagmiddag 13 september door ds. L P. C. van t Hof uit Zutphen, intrede doen als predikant van de her vormde gemeente van Almkerk. Ds. Boer die ook nog van februari 1952 tot februa ri 1953 hulpprediker te Slrjansland is geweest, was van 1957 predikant te Haamstede. VEILING ROTTERDAM. ■epternbe.-. Aardappelen 12—11. Andijvl» 12—17. I! 10—12 per kg. Bloemkool I 6 62— I 5 48-54. 1 10 29—39 II 6 44—48. I 8 33— 43. II 10 19—27 per «tuk- Dubbele bonen I 96 -118. II 63—OT per kg Aanvoer -5O00 kg. Pronkbonen 50-64. Snijbonen 94—132. Spek- boncn 60—64. Rode kool 6—18 Gele kool 10— 14. Groene kool 12—17. Spitskool 18—32 Spi nazlo l 46-63 per kg.. Sla IA 26—29. IIA 7— 30 per «tuk. Sla 32 per kg. Selderij 5—10. Pe terselie 24 per bos. Uien ÏO—15 Postelein 31—46 per kg. Komkommer» 70-80 48—60. 60- 70 41—59. 50-60 32-65. 40-50 30—42. Suiker- meloen 95—120. Ananasmeloen 120—122- Oog- meloen 04—106 per «tuk. R Victoria 73—133. Frankenthalem ISO—220 Golden Champion 250—200 per kg. Tomaten IA 355—360, 1B 250, IC 334 per hak Aanvoer 5000 bakje». Kom kommer* 4551. Bcnoni IAA 5561. IA 37— 56. IB 19—». IC 14- Jarncs Grieve IAA 32— 41. IA 26—38, IB 26—37. IC 22—32. Tljdeman IAA 57—83. IA 62—64. IB 45—56, Uucton IAA 28—40. IA 17—24. IB 13—20. IC 12—15. Clapps IAA 34—41. IA 32—39. IB 30-36. IC 27—St. Tiumph IAA 44—61, IA 50—60, IB 49—61. IC 42—53 per kg. Aanvoer James Grieve 3Ó-CC0 kg. Aanvoer Clapp's 25.000 kg. VEILING KAPELLE. 2 «eptembcr. Industrie- en exportvelllng. Tomaten IA 291, 1B 294—299. 1BB 285. IC 230. ICC doordraai. 2A 194—200. 2B 1919—193, 2BB 192, 2C 165—166. Peren: Beurre Lebrun 1 70 2223. 65 25.90— 26. 60 24.40—26.10, 55 21-50—22-60, 3 70 21. 63 23, 60 22. 55 35. 2D 10. 3 grof 10-13, 3 fijn 6—7. Trlomphe de Vienne 1 85 44 80 4 8. 7» 50, 70 54, 65 52. 60 47. 2 80 40. 75 44—47. 70 51. 63 42—43, 60 39—41, 2D 31—34. 3 grof 29-33. 3 fijn 18. Clapps Favourite I 70 39. 63 39. 60 36. 2 31. 60 29. 55 32. 2 55 24. 2D 17. 3 grof 18. 3 fijn 13. Bon Chretien William I 65 14. 3 grof 12. Beurre de Me rode 1 75 33. 70 32. 65 17. 60 21. 2D 15. 3 grof 16. 3 fijn 13. Seigneur d'Esperen 1 60 62. 55 37. Appelen: James Grieve 1 24. 80 24—28, 75 24.60—26.30. 70 25-60—27. 2190—22S0. 2 80 19—22. 75 20. 70 19—20. CS 10. 2D 60 14—16. 2D 55 8.20. 3 grof 10—12. 3 fijn 8.40. Jack Lebet 1 75 16. €5 13. 2 75 14—15. 12. 2D 7. 3 grof 7.50. 3 fijn 7.50 Mank» Codlln 1 70 18—19. 16. 60 13. 2 75 15. 70 14—16. 12—35. 60 10 2D 8. 3 grof 10. 3 fijn 7 Transparant de Croncels 1 85 13. 80 16. 75 16. 70 14. 14. 2 85 16. 75 14. 11, 2D 8. 3 grof 10. 3 fijn 7. Early Victoria 2 70 13, 60 12. Zigeunerin 1 80 11. 75 12. 70 12. 11. 2 75 10. 70 10. 7.50. 2D 7. 3 grof 7. 3fljn 7. Tydeman E.W. SO 39. 75 42. 70 44. 33. Codlin Kcrwlcle 2 70 12—13. 60 6.50 James Grieve Lired 1 80 29—31. 75 33. 70 23. 22. 2 80 21. 75 19—32. 70 23—29 Ellisons Orsr.ge 1 80 28. 75 32. 70 —31. 25. 2 70 18—23. 65 16. James Grieve Neuman 75 20. 70 16. 2 16 Valappe!» 7.30. Kroetappels 7.70 Ongesorteerde appel» op monster- Tr. de Cronceli 11.30—12.10. Jack LebeJ 11.30. Diversen: Bramen Industrie ln kratten van 4 kg 1 89—95. 2 79. Bramen per doos van 2SO gram 1 32—44. 2 24—27. Druiven: Fran- kenthaler 165. 2 158—161 Aardbeien per doos 1 76. 2 40 Kasperzlken per stuk extra AA 23. extra A 22. extra B 15. 1 7. 2 Rode bessen per doo» 12- Pruimenvelling: Reine Victoria 1 100—126, 2 46—77. grof 69—103. Belle de Louvain I 90— 92. 2 58-79. grof 46—70. fabriek 28-46 Reine Claude d'Althan 1 119—150. 2 61—82. grof 85—94. Warwick Droper 1 99. 2 34. grof 65 34. fabriek 22. Monarch 1 149. 2 88. fabriek 23. Abrikoospruim grof 4068. 2 26. fabriek 2744. Rode eierpruim 1 762 33 Rade maker extra 160 Gele eierpruim 1 74, grof 33, Jefferson 1 95—110. 2 39—52. grof 74. Groentenveüing: Andijvie 18. Kropsla 4Ï4 9',4. Bloemkool 1254. Komkommers 10 Sav. kool 7-12. Snijbonen 45—55 Kroten 414— 614. Prei 40. Augurken 43. Rabarber 10. Pronkbonesi 58. Stoofsla 12. Dubbele prinses- senbonen 1 73—75. 2 55—63. 3 30—38. E IER VET LING BERGEN OP ZOOM. Eiernoterlngen van de Coöp Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 3 september 1964. Prijsklas 0 18 cent, 1 17 cent, 2 16 cent. 3 15 cent, 4 12 cent, 5 10 cent VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewoon 11.20—11.80, bonken 5,60. Eigen heimers gewoon 13,20—13,80. Bintjes gewoon 10,601080, bonken 13,10—13.40. Patrone ge woon 9.20—9,30. Aanvoer 250 ton. Nagekomen advertenties. Op D.V. 4 sept. a.s. hoopt onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JANNETJE VAN DALEN, wed. van C. de Jonge, haar 85ste verjaardag te gedenken. Haar dankbare kinde ren, behuwd- en klein kinderen. Nisse, Wilhelminastraat 12. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde vader, be huwd- en grootvader, de heer ABIE WOLF, weduwnaar van Adriana van Dijke, in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, C. P. van Beek-Wolf. A. van Beek. Middelburg, 2 september 1964, Waalstraat 64. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 4 september a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis te 12 uur. Heden behaagde het de Heere, na een droe vig ongeval, van onze zijde weg te nemen, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder Yerseke: J. van der Endt L. van Stee van der Endt M. van Stee Jan en Marjo Breda: A. van der Endt Yerseke: J. van der Endt M. L. van der Endt -Vermast Yerseke, 1 sept. 1964. Burg. Slnkelaan 25. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. za terdag 5 sept. as. om 1 uur. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5