Veerse Meer taboe voor vissers met kornetten Meer aanvoer op 27e fokveedag in Oostburg ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MARKTBERICHTEN DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 KANTONGERECHT MIDDELBURG Overtreders kregen zware boetes Do uit Arnemoitlen afkomstige garna- Jenvissers weten allemaal heel goed, dat het hen verboden is op het Veerse Meer niet kornetten te vissen. Daarvoor dient nien in het bezit te zyn van een visakte voor binnenwateren en een vergunning van do rechthebbende (in dit geval de dienst der domeinen). En als men deze napieren heeft is het nog niet toege staan met garnalenkorren to gaan vis sen. Woensdagmiddag heeft het Middelburg se kantongerecht vijf zaken behandeld, waarbij vissers uit Arnemuiden en Co lijnsplaat zich moesten verantwoorden voor het feit, dat zij met kornetten in hot Veerse Meer hadden gevist. De heer B. S. uit Colijnsplaat had de heer M. A. M. uit Middelburg als ge- I machtigde gestuurd. De heer B. S. had op 23 januari en op 11 juni met kornet ten op het Veerse Meer gevist. De heer M. wist te vertellen, dat hij dit uit pro test had gedaan, omdat hij geen toe stemming had gekregen op het Veerse Meer te mogen vissen. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, vond het maar een vreemde manier van protesteren: „De heer B. S. wist toch drommels goed, dat hij daar niet mocht l vissen!". De heer M., die zei zeer goed op de hoogte te zijn met de moeilijkheden van de vissers, vertelde, dat het de vissers uit Colijnsplaat zeer hoog zit, dat een aantal mensen, die nooit op het Veerse Meer hebben gevist, daar de rechten hebben gekregen. De hoeveelheden vis uit het Veerse Meer, verlagen boven dien de prijs op de vismijn te Colijns plaat, waardoor de vissers, aldus de heer M. dubbel zijn benadeeld. Overi gens gaf hij volkomen toe. dat de heer B. S. fout was geweest. Hij riep de cle mentie van de kantonrechter in om de netten terug te geven. De officier van justitie, mr. P. K. Doe- dens. eiste voor de eerste maal (23 ja nuari) respectievelijk 100, 100 en 50 en voor het vissen op 11 juni 50. 50 en 25 met inbeslagname van de netten. Mr. Moolenburgh vonniste voor het vis sen op 23 januari driemaal 75 te ver- I vaneen door driemaal twintig dagen hechtenis en voor de tweede maal, twee maal ƒ100 en ƒ35, respectievelijk te vervangen door tweemaal 20 dagen cn zeven dagen. Hij besloot tot terug- I gave van de netten. De heer J. S. uit Arnemuiden had op 23 maart op het Veerse Meer gevist. Ook deze verdachte had de heer M. A. M. als gemachtigde. De heer M. ver klaarde, dat de heer S. naar aanleiding van een kranteberïcht gemeend had, dat 1 het visverbod voor kornetten was opge heven. De officier zag dit strafbare feit. dan ook door de vingers. Voor het ont breken van de nodige papieren eiste hij tweemaal 75, subs. 15 dagen. De kan tonrechter vonniste conform. De heer M. S. uit Arnemuiden had op 7 januari het plan geopperd in het Veerse Meer to gaan vissen. Op dat ogenblik was de heer M. S. zetscliipper, hoewel hjjzelf ontkende het bevel te hebben gevoerd en zich daardoor wilde vrijplei ten, aangezien de eigenaren van het schip aan boord waren. Toen de politie het vissersvaartuig aanhield en infor meerde naar de herkomst van de aanwe zige vis, verklaarde de lieer M. S., dat deze misschien wel uit de lucht was komen vallen of dat ze wellicht met een helikopter op het dek was gegooid. Dit sprookje kon verdachte niet lang staande houden tegenover de kanton rechter. Eis en vonnis luidden driemaal 50 subs, driemaal tien dagen. De heer L. de N. uit Arnemuiden erken de volmondig, dat hy op 11 juni in het Veerse Meer had gevist: „Het was ge woon broodnood. We hadden het eerste halfjaar praktisch geen cent verdiend'. Mr. K. P. Doedens eiste driemaal 75 subs, driemaal 15 dagen en teruggave van de kornetten. De kantonrechter ver laagde de boetes tot f 60 en sloot zich voor het overige bij de officier aan. Ook de heer R. van B. uit Colijnsplaat had op 11 juni ook in het Veerse Meer ge vist. Hij betoogde, dat er duizenden ki lo's vis uit het Veerse Meer worden ge haald door mensen, die er nooit hebben gevist. Hij kreeg dezelfde boetes als de vorige verdachte. Laatste midzomeravond vaartocht vanuit Breskens De V.V.V. Breskens heeft de laatste midzomeravond rondvaart gehouden, welke nog een groot succes is geworden. Er waren 800 deelnemers. Wederom ging do tocht langs de West Zeeuws-Vlaamse kust tot voor Knokke, van waaruit over gestoken werd naar de Walcherse kust. De muziek werd verzorgd door de Bres- kense muziekvereniging „Uit het Volk voor het Volk" en „Teddy, Freddy a.nd the bleu Jets" uit Sluis. De V.V.V. had aan het personeel van de Prov. Stoom- bootdienst een gratis vaart aangeboden waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Ooft- en tuinbouw tentoonstelling te Schoondijke Op 18 en 19 september a.s. houdt de af deling Schoondijke van Ooft en Tuin bouw haar jaarlijkse tentoonstelling in de zaal van Wijffels. Iedereen kan bloe men, planten, groenten, fruit, schalen en manden met fruit en snijbloemen in zenden. Inzending kan geschieden op 17 sep tember tot 20.00 uur. De eerste zullen worden beloond met bloer Ook zal er aandacht worden besteed aan bloemstukjes. Voor bejaarden wordt er een wisselbeker beschikbaar gesteld. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 18 september van 17.00 tot 22.00 uur en zaterdag 19 september van 10.00 tot 11.00 uur voor bejaarden en van 13.30 tot 22.00 uur. Het geheel wordt opge luisterd door de „Boeren Kapel" Schoondijke. DEMONSTRATIE MET WERKTUIGEN IN SOUBURG De Walcherse agrariërs zullen vrijdag aanstaande een demonstratie met werk tuigen en trekkers kunnen meemaken, die speciaal is afgestemd op het kleine re land- en tuinbouwbedrijf. Met name de gebruiksmogelijkheden van de ma chines zal de aandacht krijgen. De de monstratie wordt gehouden op het be drijf van de heer A. Lorier te Souburg en begint om half twee. Ze gaat uit var de streekverbeteringscommissie, de ver eniging voor bedrijfsvoorlichting, de Zeeuwse Groententelersvereniglng cn de rijkslandbouwdiensten. Openbare verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg heeft dinsdagmiddag in het vereni- fingsgebouw te Veere in veiling ver- ocht de hofstede Veerseweg 89 te Veere groot ongeveer 1.32.00 ha. Werd ver kocht aan W. Klutjfhout te Koudekerke voor 48219.Ongeveer 2.2700 ha ach tergelegen bouwland aldaar werd ver kocht aan C. Wiilemse te Middelburg q.q. voor 21800.De hofstede met bouwland Meiwerfweg 4 te Gapinge werd opgeboden tot 25500.doch voor dat bedrag nog niet toegewezen. Raam raadhuis Breskens overgedragen Teener-shows in Sas van Gent De heer Antoine Mes heeft het door hem Vrijdag 9 oktober wordt het winteramu- sementsprogramma te Sas van Gent ge opend met een grootse tiener-show in dr „Geschenk gemeentehuis" overgedragen. Hierbij waren aanwezig de voorzitter van het comité de heer K. Maas; burge meester J. Eekhout en architect J Loo- nen uit Breskens. De heer Maas en de heer Loonen voerden het woord en dank ten de heer Mes voor de prettige samen werking en het mooi vervaardigde glas in lood raam, dat een verfraaiing bete kent voor het nieuwe raadhuis. GOES SPEELT PARTIJ TEGEN ZW1JNDRECHT Zondag as. speelt de voetbalvereniging Goes op eigen terrein een vriendschap pelijke wedstrijd tege nde tweedeklas ser Zwijndrecht. De aanvang van deze wedstrijd is om 14.30 uur. Op een ander terrein van het sportveldencomplex aan de Westhavendijk wordt dan gespeeld de ontmoeting Goes HZwijndrecht II. Bromfietser brak been bij botsing De bromfietser A. H. uit Vlissingen heeft woensdagmiddag tussen vijf uur en half zes op de hoek Paul Kru- gerstraat-Irislaan te Vlissingen bij een botsing zijn rechteronderbeen ge broken. H. kwam uit de richting Keersluis. iUt de Irislaan kwam de vrachtauto bestuurd door H. Z. uit Kapelle. De bromfiets werd door de botsing, die ontstond, nadat de vrachtauto geen voorrang had ver leend, licht beschadigd. H. werd naar het ziekenhuis „Bethesda" overge bracht. feestzaal van de N.V. Glasfabriek aan dc Westkade. Het Is een show georgani-j Xoor bctnft dc «IjzJ^ng seerd door de VARA waarin optreden Kemrentegrenren op h.-t eiland Thole» Trea van der Schoot. Johnny Lion, The stelden b. en w. van Poortvllctinde Jumping Jewels. Bob Marijs and his woensdag gehouden raadsvergadering Slaughters en Herman Stok. voor, over het algemeen In te Herman Stok presenteert het gehele pro-' met bet ontwerp voor de k'-meent,- gramma dat duurt van 's avonds 8 uur Poortvliet Dit ls ln gunstige zin veran- tot 's nachts 1 uur. de produktie en re-<h-rd ten opzichte van het voorlopige gie is in handen van Co de Kloet. In ver-1 plan van 1961. Volgens dat plan kwa band met speciale omstandigheden heeft men de Krokkeweg en de westzijde van men het aantal bezoekers vastgesteld op, de Randweg bij de gemeente Sint-Maar- 700. Tijdens dit programma zal Herman j tensdyk. Thans Is het In die zin gewij- Stok een jury leiden die in een speciaal; zigd. dat de handweg in zijn geheel bij decor zal beoordelen over gloed-nieuwe Poortvliet blijft. Alleen de Krokkeweg CADZAND Consulent Pronto-woningen te Terneuzen voor „Werkmansbelang" De woningbouwvereniging „Werkmans belang" te Terneuzen zal tegen het eind van dit jaar de bouw gunnen van 344 pronto-woningen, welke gebouwd zullen worden op het terrein tussen boerderij De Regt en het Donkerstraatje Op het ogenblik zijn voor rekening van deze wo ningbouwvereniging 403 woningen in aanbouw. Voorts zijn onderhandelingen aande over de bouw van 35 eengezins woningen in Sluiskil. Dit blijkt uit de agenda voor de leden vergadering, die vrijdag 18 september in Terneuzen zal worden gehouden Tij dens die vergadering zal voorzitter J. Meeusen een toespraak tot de leden hou den in verband met het 50-jarig bestaan van de vereniging. Zoals bekend werd dit jubileum kort geleden gevierd. Aan de leden zal machtiging worden ge vraagd, tot aan de volgende vergadering alle handelingen te mogen verrichten met betrekking tot de nieuwbouw. De bestuursleden J. Hamelink en W. J. We- terings zijn aan de beurt van aftreden. Beiden stellen zich herkiesbaar. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de gemeentepolitie in Terneuzen zijn reeds geruime tijd een blauwe en drie rode kindersteppen en een blauw, driewielig kinderfietsje als gevonden voorwerpen gedeponeerd. De termijn waarbinnen deze voorwerpen kunnen worden afgehaald loopt op 10 september 1964 af. Na deze datum vindt verkoop plaats ten bate van de gemeen te. Raad St.-Jansteen vrijdag bijeen N.H.-gemeente In verband met het vertrek van ds. W. S. H. van Dalen treedt vanaf 1 sep tember ds. W. C. Luuring uit Cadzand op als consulent van de hervormde ge meente te Oostburg. BRESKENS Weer 2 missen in r.-k. parochiekerk Daar het toeristenseizoen teneinde is zullen vanaf a.s. zondag in de r.-k. pa rochiekerk te Breskens slechts twee H. Missen meer worden gedaan, namelijk om 8 uur en 10 uur. Burgerlijke stand ZUmZANDE. Geboren: Izaak J., z. v. W. BastingLuteijn. De raad van Sint-.Tansteen komt vrijdag 4 september a.s., des namiddags om 16 uur, bijeen ter bespreking van het ont- werp-structuurplan en ontwerp verka velingsplan West. De agenda bevat ver der o.m. een voorstel tot aankoop van de kinderen De Kerf van 2.97.30 ha grond a 2,50 per m2 in het exploitatie plan west, voorstel voor een eenmalige bijdrage van 1251,30 aan de Camere van Rhetorica „Sint-Jan ten Steene" voor aanschaf van een basisdecor, en voorstel tot vaststellen van een wacht- verbod voor de Sportlaan. Raad Axel De eerstvolgende raadsvergadering te Axel wordt gehouden op dinsdag 15 sep tember om 7 uur 's avonds ten stad- huize. SCHOONDIJKE Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Het percentage dat geweigerd heeft aan het bevolkingsonderzoek op t.b.c. mee te werken bedroeg 15,9. Een per centage van 84,1 heeft dus deelgenomen of wordt reeds geregeld doorgelicht. Nieuwe straatlantaarns Sinds enkele dagen heeft de P.Z.E.M. de Kon. Wilhelminastraat te Schoondijke verrijkt met drie decoratieve straatlan taarns ln de vorm van een schaal. Bouwvergunning voor landbouwloods De landbouwloods van de heer P. L. Ver- mue aan de Cathalljneweg, die enkele maanden geleden door brand, veroor zaakt door blikseminslag, geheel werd verwoest, kan weer worden opgebouwd. Vorige week is de rijksgoedkeuring af gegeven. VANDAAG. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 9-18 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 u. Abdij: Klank- en lichtspel, 20.30 en 21.00 uur. Bogardzaal: Verga dering C.P.B-. 14 uur City: The Beatles, yeah. yeah. yeah. 20 uur. a l. Electro: bodenval der commando's. Vlissingen Alhambra: Yeah. yeah. yeah, hier zijn wc. 20 uur. alle leeftijden. Heden overleed, zacht en kalm, in haar Heer en Heiland, na een kortstondig lijden, in het Sint-Antonius- ziekenhuis te Oost burg, onze geliefde schoonzuster, tante, behuwd- en oudtante ADRIANA SARA VAN DEN BROECKE, in de ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, J. M. Vos- van den Broecke Uzendjjke, 1 sept. '64. Oranjestraat 8. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 4 september 1964, des namiddags om 3.00 uur, op de al gemene begraafplaats te Uzendijke. RAAD POORTVLIET HEEFT BEZWAREN TEGEN GRENSWIJZIGINGEN platen in een zaal proef. Tijdens de l zending op 7 december vorig jaar had men in het voorprogramma ook een zaal Top of Flop opgenomen. Die proef is toen mislukt, nu wilt men het opnieuw 6roberen in een andere formule. ■aar men van plan is om „Top of Flop" volgend seizoen in Zeeuwsch-Vlaanderen op t.v. uit te zenden wordt de Top of Flop-creatie op vrijdag 9 oktober zeer interessant. Wie de tiener-show op 9 ok tober, bezoekt, krijgt voorrang bij de kaartverkoop van de „Woef-show" die vrijdag 18 december vanuit Sas van Gent zal worden uitgezonden. Tijdens die uit zending zal met het oog op de opstel ling van speciale radio-apparatuur, een beperkt aantal kaarten beschikbaar zijn. Gelijkertijd met de „Woef-Show" wordt het programma Discobal opgenomen, waarschijnlijk niet in Sas van Gent maar in een omliggende plaats. Bezoek zwembad Ook tijdens de warme augustus maand heeft het zwembad te Sas van Gent ge profiteerd van een groot aantal bezoe kers. Niet minder dan 12.474 mensen brachten een bezoek aan het zwembad. Het totaal vanaf de opening bedraagt 67.480 bezoekers. Schieting De uitslag van de kampioenschieting 1964 van de schuttersvereniging Sint- Sebastiaan te Aardenburg was: 1. H. van Iwaarden, Aardenburg. 47 punten; 2. J. van Iwaarden, Sluis, 46 punten; 3. M. van Iwaarden. Aardenburg. 34 pun ten; 4. Rob. de Rijcke, Aardenburg. 33 punten; 5. Jul. de Rijcke, Aarder.burg. 31 punten; 6. Em. Minnaert. Sluis, 23 punten: 7. H. de Rijcke, Aardenburg, 21 punten; 8. Iz. Puijenbroeck, Aardenburg, 19 punten; 9. G. Blondeel, Eede, 15 pun ten; 10. H. Lippens, Aardenburg. 13 pun ten. De kampioen 1963 de heer J. van Iwaar den werd dus onttroond door zijn broer de heer H. van Iwaarden. De 3 hoogst geklasseerde schutters ont vingen elk een beker. Wedvlucht „De Grensvliegers" De vereniging van postduivenhouders „De Grensvliegers" te Aardenburg nam in sa menwerking met „De Bonte Duif' deel aan I de prijsvlucht uit Albert met 78 Jonge dui ven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1225.7 meter per minuut. 1 V. de Vreeze: 2 en 6 R. Galle: 3 Blaeke-Willems; 4 Cl. Rodts; 5 en 8 J. Cattoor; 7 G. Standaert: 9 en 10 W. de Clerck. Aan dezelfde vlucht namen 12 oude duiven deel. De snelheid van de eerstaankomende duif bedroeg hier 1220.5 meter per minuut. 1 G. Lampaert; 2 CL Rodts: 3 V. de Vreeze; 4 G. de Zutter. IN OOSTBURG OP 16 SEPTEMBER In totaal 144 inschrijvingen In het kader van de Zeeuwse Kringfokveedagen houdt de Rege lingscommissie Veetentoonstelling Oostburg dit jaar haar 27e ten toonstelling op woensdag 16 sep tember te Oostburg op het Ledel- plein Op deze dag zal op dit ten toonstellingsterrein weer het beste van het West-Zeeuws-Vlaamse vee worden aangevoerd om de inzen ders de gelegenheid te bieden hun dieren door een deskundige jury te laten beoordelen en waardoor deze jaarlijkse fokveedag een terugke rende en daardoor met elkaar ver gelijkbare afspiegeling geeft van de ontwikkeling van de veeteelt in dit gebied. Zeker opvallend is hierbij, dat uit de voor deze 27e tentoonstelling aange geven dieren in de afdeling fokvee blijkt, dat het aantal te verwachten dieren groter is dan het vorig jaar, alhoewel algemeen wordt aangeno men dat het aantal bedrijven waarop nog rundvee aanwezig is vanwege kostenstijgingen en personeelsgebrek steeds kleiner wordt. Naast de oude bekende inzenders zijn er dit jaar ook enkele nieuwe fokkers uit de streek, die hun bedrijfsprestaties zullen to nen om te trachten uit de keurings uitslagen lering te trekken voor de toekomst. Dat deze tentoonstelling voor de fokkers nog steeds zeer in de belangstelling staat, blijkt wel uit het feit dat vooral in de rubrieken van het jongvee een goede en grotere aanvoer dan vorig jaar verwacht wordt. Vrouwelijk Van de in totaal 144 aangegeven die ren bjj het fokvee, neemt dit jonge vrouwelijk fokvee met 58 stuks een zeer goede plaats in. Bij die stieren zullen naast de bekende WK.I.-stier Lytse Rudolf ook een 7-tal jongere stieren aan de keuring deelnemen, terwijl in de rubrieken bij het oude re vrouwelijk fokvee de inzendingen geen grote veranderingen te zien zul len geven. Bekende namen als Johanna 30 (L. P. de Regt, Retranchement), Tosca van de Belt (A. E. de Milliano, Oost burg), Gonda (J. A. Cauwels, Sluis), Nannie (fa. J. de Rijcke en zn.. Sluis) enz. zullen ook nu weer zowel in de individuele rubrieken als in de beide produktieklassen trachten hun goede prestaties van vorige ja ren te herhalen. Voorts zal in de z.g. stalgroepen groepen van minstens 3 stuks rundvee ouder dan 1 jaar van 1 eigenaar met 11 inzendingen en in de fokgroepen (d.z. groepen van min stens 3 stuks zelfgefokt rundvee gen en-of kleinkinders met 8 deelne- nemende inschrijvingen zal de jury het bepaald niet gemakkelijk krij gen. Naast de normale prijzenrang schikking zullen in de afdeling Fok vee bovendien een kampioen en re serve-kampioen stier, een kampioen en reserve-kampioen koe en de bes te vaars worden aangewezen. Voor de afdelingen vetvee en han delsvee, waarvoor opgave tot deel name openstaat tot op de dag van de tentoonstelling, zijn de verwachtingen wat de aantallen inschrijvingen be treft niet zo hoog gespannen. Zo mo gelijk worden hier kampioenen en de beste groepen door de jury aan gewezen. Voor het eerst na enkele jaren van afwezigheid door een geldend markt- verbod, zullen dit jaar ook de var kens weer present zijn, zij het nog in een voor de streek zeker kleine hoeveelheid van totaal 17 stuks als mede 1 bedrijfscollectie van 3 zeu gen. Ondanks dit kleine aantal in de ze afdeling kan zowel bij de manne lijke als bij de vrouwelijke dieren toch een kwalitatief goede vertegen woordiging verwacht worden. Ongunstig In de afdeling geiten, waarvoor dit jaar voor het eerst alleen in het stamboek ingeschreven dieren mogen worden ingezonden, wordt de aam'oer door ziekte van de bekende fokker Jac. Sonnevijlle uit Schoondijke dit maal ongunstig beïnvloed. Door deze bijzondere omstandigheid zal het fok- materiaal van F. Vanhulle nit Zuid- zande zeker toonaangevend zijn. In deze afdeling zijn in totaal 17 dieren ingeschreven. Wat de afdeling fokschapen ten slot te betreft, kan tengevolge van een gunstige ontwikkeling in de schapen fokkerij in West Zeeuwsch-Vlaande ren, niet alleen op een grotere aan voer gerekend worden, maar zal on getwijfeld ook de kwaliteit ten op zichte van vorige jaren een vooruit gang te zien geven. In deze afdeling worden 54 dieren verwacht, afkomstig van een 9-tal fokkers. Hier zal naast de kampioenskeuring van rammei ooien ook de beste bedrijfsgroep aan gewezen worden. De organiserende regelingscommissie veetentoonstelling Oostburg, waarin verschillende vertegenwoordigers van verenigingen en instanties op veeteelt- gebied uit de streek zitting hebben, heeft voor deze 27e veetentoonstelling de navolgende juryleden uitgenodigd. Afdeling fokvee: W. van Sluijs (Goes) A. J. van Tiggelen (Wouw), J. Vos (Koudekerke), J. d. Weduwen (Kerk- werve), H. P. Wolfert (Biervliet), E. van Acker (St. Jansteen) en J. Pop- pe (Biggekerke) Afdeling vet- en handelsvee: A. M. Zuidweg (Krabbendijke), C. Noord- hoek (St. Philipsland) en A. H. B. Pi- cavet (Hulst), Afdeling varkens: J. de Bruijne (St. Laurens) en L. Wattel (Oostkapelle), Afdeling geiten: C. den Engelsen (Middelburg) en K. Kleinepier (Zou- telande). ouder dan 1 jaar van 1 eigenaar) eenj Afdeling fokschapen: J. H. Lantinga felle strjjd gevoerd worden om dej (Kloetinge), J. A. de Bourgraaf eretitels. Ook in de rubriek koeien(Oostburg) en J. Nieuwenhuvse (Le- met minstens 3 directe afstammelin- wedorp). gaat over naar Sint-Maartensdijk. Ook gaan 100 hectare grond naar de gemeen te Sint-Annaland. maar hierdoor wordt ren meer logische grens verkregen. E. en w. meenden, hier geen bezwaren tegen te moeten inbrengen. Alleen voor de overgang van de Krokkeweg naar Sint-Maartensdijk zagen zij geen termen aanwezig. Het motief, dat G.S. hier voor naar voren brengen is de georiën- teerdheid van de daar wonende gezin nen. B. en w. stelden hier tegenover, dat de georiënteerdheid van de huizen in het grenswijzigingsplan over het algemeen niet als uitgangspunt ie genomen. Al leen in een paar gevallen, waar dit van pas kwam. De raad kon over het alge meen wel akkoord gaan met het ont werp voor Poortvliet, terwijl ten aan zien van de Krokkeweg het standpunt van het college van b. en w. werd inge nomen. In beginsel ging de raad akkoord met de subsidieregeling voor de aansluiting op het elektrisch net van tuinbouwbe drijven. Volgens deze regeling zal de gemeente 20% in de kosten van aanslui ting van tuinbouwbedrijven bijdragen, voor zover deze kosten de duizend gul den overschrijden. De eerste duizend gulden blijft voor de tuinder, vermeerderd met de helft van de meerdere kosten. Voor de overblijven de 30% zal getracht worden, bij andere instanties subsidie te verkrijgen. Besloten werd een kasgeldlening 60.000 aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse gemeenten. Bij het voorstel om een subsidie van 11,36 per kind te verlenen voor het onderzoek door de Zeeuwse stichting voor beroepskeuze, merkte de heer D. Uijl (a.r.) op, dat de bijdrage per ouder voor de beter gesitueerden hoger dient te zijn. Overigens kon de raad met het voorstel akkoord gaan. De gemeente raad besloot verder tot verkoop van bouwgrond voor de bouw van „Bogaers- wonlngen" aan A. A. Nieuwkerk te Poortvliet en aan A. van Terheijden te Vlaardingen. LEDENWINST BIJ DE V.V. „KAPELLE" voetbalvereniging „Kapelle" heeft het afgelopen jaar flinke ledenwinst ge boekt. Het ledental steeg van 92 tot 106. Dit was to horen in het jaarverslag dat tijdens de dezer dagen in hotel „De Zwaan" gehouden jaarvergadering werd uitgebracht. In financieel opzicht ging liet de vereniging niet zo voor de wind. Het jaar moest worden afgesloten met een nadelig saldo van f 663.81 Ook voor het komende jaar wordt geraamd dat de uitgaven de inkomsten zullen over treffen. Ten einde hierin evenwicht te brengen, werd besloten de contributie aanzienlijk te verhogen. In zjjn openingswoord stond voorzitter C. van Overloop stil bij de prestaties van het afgelopen jaar. Voor een waar dig jubileumgeschenk in juni was het 25 jaar geleden dat de vereniging werd opgericht zorgde het eerste elftal, door voor de derde maal in successie de afdelingsvoetbalbeker te winnen. Uit de rekening en verantwoording van de pen ningmeester, de heer W. D. Sohier, was te horen, dat de uitgaven zich in stijgen de lijn voortzetten. Vooral de reiskosten zjjn zeer hoog. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. J. van Willegen. Jac. Schrier en P. Kramer bH enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature wegens bedan ken van de heer J. Ganseman-Wisse werd voorzien door verkiezing van de heer I. J. Haverhoek. Tot lid van de elftalcommissie werden herkozen de heren Jac. Landman en A. Ridderhof. De heer C. Nieuwenhuize in deze commissie de plaats innemen van de heer A. de Schipper, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Ten einde het geraamde tekort voor het komende jaar voor een groot gedeelte te dekken ver hoogde de vergadering de contributies van de senioren met 50 cent per maand en die van de juniores met 25 cent. Aan de komende competitie zal de ver eniging met twee senioren- en twee ju niorenelftallen deelnemen. Getracht zal worden een volgend jaar zowel voor se nioren als junioren een toernooi te orga niseren. Filmopnamen in Colijnsplaat In het kader van zijn landelijke film actie laat de Ned. blindenbond in Co lijnsplaat een film opnemen. De te ver vaardigen film is daarom iets bijzonders omdat deze niet. zoals bij een docu mentaire. alleen het karakteristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat woensdag 9 september een film opnamewagen door de plaats rijdt om de inwoners bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven waarvoor een optocht wordt gehouden. De opstelling hiervan vindt om 18.15 uur plaats bij de vissershaven terwijl op de dag van opname eveneens geluidsop namen worden gemaakt. In de komen de winter zal de film worden vertoond. Junioren-voetbaltoernooi te Wemeldinge Wcmeldingc hield een iuniorenvoetbal- toemooi op het sportveld aan de Bonzij weg, zes clubs namen deel. In poule B kwamen uit: Wolphaartsdijk, Kloetinge en Wemeldinge BI en in poule A: Kapelle, Kruiningen en We meldinge BIL De uitslagen waren: poule B: Wol phaartsdijkWemeldinge BH 03; WolphaartsdijkKloetinge 22; We meldingeKloetinge 11. Wemeldinge winnaar met 3 punten. VEILING MIDDELBURG. 2 nept. Tomaten export per kg: Al 279. Bl 29ï—3'.3. Cl 130—180. CO doordrssL Tomaten per 12 kg: A3 313. B2 314. C2 doordraai. Aardappelen: Bintje* bonken !2;80. «rote Af. 11.». Koopman* Blauwe grote 14—16. Appelen: James Grieve 80- 15—27. 75-80 14— 55. 70-75 20-26. 65-70 12—25. 60-65 19. 2D 12. 3 grof 10—19. 3 OJn 10—34. Mank* Codlin 75-60 16-23. 70-75 13-19. «5-70 12— 20. €0-95 10—17. 2D 10—11. 3 grof en 3 fijn 10. Tydeman 75-80 63. 70-75 05. Transparant de Croncels 75-80 28-25. 65-70 14-16. 3 grot 14. Peren: Clapp» Fav. 55-60 38. 3 fijn 8—43. Triomphe de Vitrine 70- 48—64. «5-70 50—58. «•-65 51. 3 grof 42. 3 fijn 42. Selgn. d'Espe- ren 00-65 58. 55-60 40—42. Pruimen: R- Vic toria 90—135. R CL d'Althan 116—164. Joffer- 84—122. R- CL d'Oulllina 78-03. R. Cl. Hocffer 71—109. Meloenen: net 76—06. ogen 31—95. oranje anana* S3137. suiker 49112. Druiven 156—182. Bramen 28—40. Perziken 5—19. Aardbeien 47. Groenten: Bloemkool 3 per kist 89108, 4 82—109. 6 32—83. 8 46—67. Postelein 9—27. Sla 4—27. Spinazie 34—51. Batpeen 16—51. Prei 18—35. Komkommers wil 18. Sloksnlj- bonen 49—94. Wa*peen 27—52. Pronkboncn 4363. Rode kool 7—21 Rabarber 6—17 An dijvie 1 9.80 per 100 kg. Komkommers groen 75 - 31. 60-75 21—27, 50-60 16- 31, 40-50 12—16, 35-40 15, krom per kg 10—12. Sav. kool 1 10.40, 2 6.40. Uien 10-18. Dubbele bonen 58—117. Stokprinscsscn 98—106. Augurken 15—118. Blauwkoprapen 15—17. Witte kool 9. Breekpeen 12—14. Andijvie 2 5.40. meldingeKruiningen 01. Kapelle winnaar met 4 punten. Om de 5e en 6e plaats streden Wemel dinge cn Wolphaartsdijk 01; om de 3e in 4e plaats KloetingeKruiningen J1; om de le en 2e plaats Wemel dingeKapelle 11. Na strafschoppen werd Kapelle win naar. De einduitslag was dus: 1 Kapelle; 2 Wemek.inge BI; 3 Kloetinge; 4 Krui- nin^eru Wolphaartsdijk; 6 Wemc.din- Wemeldinge op de film Zoals in ons blad van dinsdag was ver meld. zal niet a.s. vrijdag maar op vrij dag 11 september de film over het dorpsleven gemaakt worden. Deze film wordt gemaakt voor de Ned. Blinden bond onder het motto „Hoe het hier reilt en zeilt". VEILING KRABBENDIJKE. 2 sept. Appels: James Grieve 1 80-85 27, 75-80 26—28. 70-75 27—28. 65-70 23-24 2 80-85 18—21. 75-80 22—23. 70-75 21—25. 65-70 19—22. 2D 55-60 6. 2D 60-65 14—15. 3 grof 6—16. fijn 610. kroet 6. Rode James Grieve 1 85-90 25. 27—30. 75-80 27—32, 70-73 28—31. 65-70 2427. 2D 10—16. Tydeman E W. 1 8 75-80 4546. 70-75 42. 63-70 36. 60-65 23, 2D 10. 3 grof 31. fijn 6, kroet 10. Manks Codlin 2 70-75 12. 65-70 14, 60-65 10. 2D. 3 grof. fijn en kroet 6. Zigeunerin 1 85-90 11, 80-85 13. 75- 80 14. 70-75 14. 65-70 12. 2D. 3 grof. fijn en kroet 6. Peren: 1 85-90 42. 80-85 45—46. 75-80 43—50. 70-75 51—53, 65-70 49—S0. 60-65 40—43. 2 85-90 37. 80-85 3). 75-80 42. 70-75 43—53. 65-70 41—49. 60-65 37—48. 2D 33—37, 3 grof 30. fdn 12—15, kroel 8—11. VEILING GOES. 2 sept Export- en induslrieveiling. Appels. James Grieve 1 85-90 24. 80-85 23—27. 75-80 26—28. 70-75 26.10—27, 65-70 22—24. D 00-65 12—16. 2 85-90 17—19. 80-85 16—21. 75-80 16— 22.60. 70-75 18—21. 65-70 13—20. 2D 340—10. grof 616. fijn 611. Tydemans E-W. 1 35-90 39—40. 80-85 43. 75-SO 35—47. 70-75 34—45. 65-70 28—37. 60-65 12—27. 2 85-90 31. 80-85 26. 75-SO 28. 70-75 20. 65-70 15. 80-65 6 2D 6. grof 1524. fijn 611. Zigeunerin 1 80-85 11. 75-30 12. 70-75 13. 65-70 10. 2 80-85 10. 75-80 11, 70-75 11. 65-70 6—10. Manks Codlin 2 70-75 11. 65-70 12. 60-65 10. 2D 740. grof 7.50. fijn 6.50. Transp. de Croncels 2 75-85 17. 65-75 16, 2D 8. grof 1113. Ellisons Orange 1 75-80 27. 70-75 30. 65-70 25—26. Early Victoria 2 70-30 10—11. 60-70 7. 2D 6. Diverse appel* kroet 6. val 68. Peren: Triomphe de Vienne 1 85-» 42. 80-85 43—46. 75-80 47—49. 70-75 51. 65-70 50. 60-65 47. 2D 34—35. 2 85-» 36. 80-85 38. 75-80 3843. 70-75 41—46. 65-70 4447. 60-65 41—45. grof 32—37. fijn 22—». rijp 3635. Clapps Favourite 2 70-75 33. 6S-70 34, 60-65 2333. 55-60 24. 2D 17. grof 26—32, fijn 18—19. Beurrc Lebrun 1 70-75 21. 65-70 22. 60-65 22. 55-60 17, 2 70-75 21. 65-70 22. 60-65 16. 55-60 10. Pruimen: Belle dc Lcuvain grof 62—96. fa briek 3738. Reine Victoria 1 83—112. 2 45 grof 73—120. fabriek 14—69. Reine Claude d'Althann 1 110. grof 100—113. ftiarlek 59. Jefferson 1 100—103. 2 41—62. grof 69—98, fabriek 3238. Abrikoospruim grof 5774. fabriek 2839. Warwick Dropper 1 100, grof 76. Burbank Giant 1 63. 2 43. fabriek 12. Druiven 1 170—180. Bramen in doosjes per kg 1 138145. 2 118119. Bramen per doos 35—36. 2 27—28. Bramen (4 kg per krat) 89. 2 79. Totale aanvoer hard fruit 7100 ki6ten. Groenten: Per stuk: Kropsla 2 620. Cl 13. Bloemkool A2 75—80. B2 20—27, afw 30— 39. Komkommers Al 25—36, A2 24. Bl 23. 12—26. afw. 10—15. Meloenen 1 51—100, 2' 64. Per bos: Selderij 3i. Uien 18. Kroten 1 210. 2 2. Per kg: Aardappelen bonkne 3—13. grote 7—11, drielingen 3—4%. Snijbo nen 1 74—77. 2 34—48, afw. 30. Pronkbonen 1 56—65. 2 2447. Spekbonen 2 48. Dubbele prins, bonen 2 77. 2B 56—68. Tomaten Al 25 39. A2 35. Bl 25—38. B2 27—38. afw. Augurken A 88—110, B 50—57. C 18—29. Pos telein 2 11. Spitskool 2 6. Rode kool 1 5—6, Bl 4',i. Groene sav. kool 1 12—14. Bl 9—18. Prei Al 3312. Waspeen 1 34—35. Bl 12—13. 2 12. Kroten Bl 4'.'»—:32. Andijvie 1 6.40—9. 2 3.60—8. Uien 12—13. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 410—1600. Bloemkool A2 60—73. B2 4647. afw. 2946. Groene komkommers 1029. Witte komkommers 17. Meloenen 1 109. 2 37—40. Selderij 12—20. Eerstelingen 1210—1300. MeerJanders 1 1190—1200. Bintjes bonken 1810. 1 1150—1270. Eigenheimers 1 1330. Andijvie 16—32. Stoksnijbonen 1 79— 100. 2 4953. Pr. bonen 2 60—83. Kroten 20. Rode kool 8—26. Sav. kool 17—33. Witte kool Waspeen 3625. Prei 2735. Rabarber 2 14. Spruiten B2 22. Tomaten A 33—45. A2 25—32. 3 37—42. C 25—29. pronkbonen 2 50. Uien 1624. Augurken grof 7. Bramen 2932. Reine Claude d'Althan grof 121, fa briek 81. Jefferson fabriek 71. Appelen: J» mes Grieve 1 85 23—25. 80 25—26. 7 22—26. 2 85 20. 80 20—21. 75 21—22. 70 20—24. 65 15—20. 2D 10. 3 grof 14—17. 3 fijn 10. Rode James Grieve 1 85 26. 80 22—27. 7; 70 23-26. 65 20—21. 2 80 20—21. 75 22—23. 70 22—24. 65 18—19. 60 14—15. 2D 10. 3 grof 20. 3 fijn 10. Tydeman 2 85 45. 80 46— 75 47—49. 70 47—48. 65 37—38. €0 20—23, grof 32. Peren: Triomphe de Vienne 85 4445. 3 80 43—47. 75 48—49. 70 50—51, 48—50. 60 45—46. 2 85 35. 80 37. 75 44—46 41—42. 60 40—44. 2D 33-36. 3 grof 40—43. 3 fijn 30. Clapps 2 70 23. 65 29—33. 60 30—31. 55 23. 2D 39. 3 grof 18. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3195 kg. 75176. Handelsg: nalen 238 kg. 87—306. Schar 39 kg. Bot 182 kg. Schol 33 kg. Tong 29 kg. Paling 7.7 kg Kabeljauw 4 kg. Ongesorteerde vis 7 kg. VEILING THOLEN. Doré bonken 5. gewone 1811. Bintjes bon ken 13.20—13.50. gewone 8.40—10,50. Eigen heimers bonken 8,50. gewone 9,4013, Aan voer 37 ton. VEILING ST--MAARTENSDIJK. Doré 108». Eigenheimers 13.9012.90. bon ken 9,40- Bintje 10,50—8,50. bonken 13,10— 12,50. Aanvoer 103 ton. VEILING STAVENI8SE. Bintjes gewoon I 10,7010,60, II 10,20. bonken 13,30, Eigenheimers gewoon 13,6013,70. Aan voer 95 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 3sept Sla 4—23. Bloemkool 12—115. Andijvie 8—13. Sav. kool 7—15. Waspeen 12—32 Net- meloen 43123. Snijbonen 3294. Staakprin- sessen 76—194. Kroten 16—22. Selderij 18—56 Rode kool 4—18. Witte kool 15— !9. Dubbele bonen 4272. Aardappelen 216. Reine Vic toria 43—123. Reir.e Claude Dalton 82—129. Triomphe de Vienne 4356. Manks Codlin 1016. James Grieve 12—25. VEILING ROTTERDAM. jptember. Aardappelen 32li. Andijvie I 12—17. U 10—12 per kg. Bloemkool 1 62— 76. I 8 48—31. I 30 29—». 11 6 44—48. I 8 38— 43. II 10 19—27 per stuk- Dubbele bonen I 96 - €3-99 per kg. Aanvoer 15 «O kg. Pronkbonen 50«4. Snijbonen 94132. Spek- 64. Rode kool 6—18 Gele kool 10— 14. Groene kool 32—17. Spitskool 18—32. Spi nazie I 4663 per kg.. Sla IA 2«29. HA 7— 20 pre stuk. Sla 32 per kg. Selderij i—10. Pe- tcrseUe 2—4 per bos. Uien 10—15. Postelein per kg. Komkommers 70-80 48«0. 00- 50-60 33—55. 40-50 30—12. Suiker- meloen 95—120. Ananasmelocn 120—122. Oog meloen 04—106 per stuk. R. Victoria 73—333. Prankenthalre* 330—2». Golden Champion 250—260 per kg. Tomaten IA 355—360. IB 350. IC 330 per bak. Aanvoer 5000 bakjes. Kom kommers 45—61. Benoni IAA 55—61. IA 37— 5e. IB 19—38. IC 14. James Grieve IAA 32— 41. IA 26—38. IB 26—37. IC 22—32. Tijdetniin IAA 5763. IA C2—«4. IB 45—56. Laxton IAA 2840. IA 17—24. IB 13-20. IC 12—15 Clapps IAA 34—41. IA 33-39. IB 30-36. IC 27- 32. Tlumph IAA 44—61. IA 50—60, IB 49-61. IC 42—53 per kg. Aanvoer James Grieve 30000 kg. Aanvoer Clapp's 25.000 kg. VEILING KAPELLE. september. Industrie- en exportvelllng. Tomaten IA 291, IB 294—299. 1BB 285, IC 230. ICC doordraai, 2A 194—200. 2B 1919-198, 2BB 192. 2C 165—166. Peren: Beurre Lebrun 1 70 2223, 63 25.90— 26. 60 24.40—26.10. 55 21-50—22-60, 2 70 21. 65 23. 60 22. 55 IS. 2D 10. 3 grof 10-13. 3 fijn 67. Triomphe de Vienne 1 85 44. 80 46, 75 50. 70 54. 65 52. 60 47. 2 30 40. 75 44—47. 70 51. 65 42—13. 60 39—41. 2D 31—31. 3 grof 29- 33, 3 fijn 18. Clapps Favourite 1 70 39. 65 39. 60 36. 2 65 31. 60 29. 1 55 32. 2 55 24, 2D 17, 3 grof 18. 3 fijn 13. Bon Chrétten William 1 65 14. 3 grof 12. Beurre de Merode 1 75 33. 70 32. 65 17. 60 21. 2D 15. 3 grof 16. 3 fijn 13. Seigneur d'Esperen I 60 62. 5S 37. Appelen: James Grieve 3 85 24. 80 24—26. 75 24-60—28.30. 70 25 60—27. «5 2190—22.80. 2 80 19—22. 75 20. 70 39—20, 65 19. 2D 60 14—16. 2D 55 8.50. 3 grof 10—12. 3 fijn 8.40. Jack Lcbel 1 75 16. €S 13. 2 75 14—15. 65 1 2. 2D 7. 3 grof 7.50, 3 fijn 7.50 Manks Codlin I 70 18—19. 65 16. 60 13. 2 75 15. 70 14—16. 65 12—15. 60 10. 2D 8. 3 grof 10. 3 fijn 7. Transparant de Croncels 3 85 38. 80 16. 75 16. 70 14. 65 14. 2 85 36. 75 34. 65 11. 2D 8. 3 grof 30. 3 fijn Early Victoria 2 70 13 60 '.2. Zigeunerin 80 11. 75 12. 70 12. 65 13 2 75 10. 70 10. 7.50. 2D 7. 3 grof 7. 3f!Jn 7. Tydeman E.W eo 39. 75 42. 70 44 65 33. Cod lm Kerwlck 2 70 12—13. 60 650. James Grieve LI red 1 80 29—31. 75 33. 70 23. 65 22. 2 30 21. 75 19—32. 70 23—». Ellisons Orange 1 80 23. 75 32. 70 —31. 65 25. 2 70 38—23. 65 16. James Grieve Ketunan l 75 20. to ie. 2 65 36. Valappel* Kroetappels 7.70. Ongesorteerde appel* lonster: Tr. de Croncels 11.3012.10. Jack Lcbel 11.30. Diversen: Bramen industrie Sn kratten van 4 kg 1 8995. 2 79. Bramen per doos van gram 1 3244 2 2427. Druiven: Fran- kenthaler 1 165. 2 158—363. Aardbeien per doos I 76. 2 40. Kas perziken per Stuk ex'.-a 23. extra A 22. extra B 15. 1 7. 2 5 Rode bessen per doos 12. Pruimenveiling: Reine Victoria 100526. 2 4677. grof 69—306. Belle de LouvaJn 1 90— 92. 2 53—79. grof 48—70. fabriek 26—46 Reine Claude d'Althan 1 119—150. 2 61—82. grof 85—94. Warwick Droper 1 99. 2 34. grof 65— 84. fabriek 22. Monarch 1 149. 2 86. fabriek Abrikoospruim grof 40—63. 2 26. fabriek 27—44. Rode eierpruim I 76—85. 2 36. Rade- maker extra 160- Gele eierpruim 1 74. grof 33. Jefferson 1 95—330. 2 39—52. grof 74. Groentenvellhig: Andijvie 18- Kropsla 4'i-- 9U. Bloemkool 1214. Komkommers 10. Sav. kool 712. Snijbonen 4555. Kroten 4V4— Prei 40. Augurken 48. Rabarber 30. Pronkbonen 58. Stoofsla 12. Dubbele prinses- senbonen 1 71—75, 2 55—63. 3 30—38. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 3 september 1964. Prijsklas 0 18 cent. 1 17 cent. 2 16 cent, 3 15 cent. 4 12 cent. 5 10 cent VEILING ST--ANNALAND. Doré gewoon 11.20—11.80. bonken 5.60. Eigen heimers gewoon 13.20—13.80. Bintjes gewoon 10.6010,80. bonken 13.1013.40. Patrone ge woon 9.20—9». Aanvoer 250 ton. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde vader, be huwd- en grootvader, de heer AR EE WOLF, weduwnaar van Adriana van Dijke, in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, C. P. van Eeek-Wolf. A. van Beek. Middelburg. 2 september 1964. Waalstraat 64. 4 september a.s. Vertrek vanaf sterfhuis te 12 t Brand in schuurtje aan Seisbolwerk Vanuit een rondtoerende surveillancewa gen van de Middelburgse gemeentepoli tie werd gistermiddag omstreeks half drie een brandje ontdekt in een schuur tje van de wed. P. F. R. aan het Seisbol werk te Middelburg. Brandweerlieden hadden de vuurhaard snel bedwongen. Een ijlings aangevoerde lagedrukspuit behoefde niet meer in werking te wor den gesteld. Be oorzaak van de brand is onbekend. Heden behaagde het de Heere, na een droe vig ongeval, van onze zqde weg te nemen, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder Yerseke: J. van der Endt. L. van Stee van der Endt M. van Stee Jan en Marjo Breda: A. van der Endt Yerseke: J van der Endt M. L. van der Endt -Vermast Yerseke, 1 sept. 1964. Burg. Sinkelaan 25. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. za terdag 5 sept. as. om 1 uur. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21