Veer se Meer taboe voor vissers met kornetten ZUID-BEVELAND KLOVENIERSDOELEN WORDT (EINDELIJK) OPGEKNAPT AGENDA MARKTBERICHTEN DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 W/SSEl BEVELANDEN PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT S KANTONGERECHT MIDDELBURG Overtreders kregen zware boetes De uit Arnemuiden afkomstige garna- lonvissers weten allemaal heel goed, dat het hen verboden is op het Veerse Meer met kornetten te vissen. Daarvoor dient men in het bezit te zijn van een visakte voor binnenwateren en een vergunning van de rechthebbende (in dit geval de dienst der domeinen). En als men deze papieren heeft is het nog niet toege staan met garnalenkorren te gaan vin- Woensdagmiddag heeft het Middelburg se kantongerecht vijf zaken behandeld, waarbij vissers uit Arnemuiden en Co lijnsplaat zich moesten verantwoorden voor het feit, dat zjj met kornetten in het Veerse Meer hadden gevist. De heer B. S. uit Colijnsplaat had de heer M. A. M. uit Middelburg als ge machtigde gestuurd. De heer B. S. had op 23 januari en op 11 juni met kornet ten op het Veerse Meer gevist. De heer M. wist te vertellen, dat hij dit uit pro test had gedaan, omdat hij geen toe stemming had gekregen op het Veerse Meer te mogen vissen. De kantonrechter, mr. J. Moolcnburgh, vond het maar een vreemde manier van protesteren: „De heer B. S. wist toch drommels goed, dat hij daar niet mocht vissen!". De heer M., die zei zeer goed op de hoogte te zijn met de moeilijkheden van de vissers, vertelde, dat het de vissers uit Colijnsplaat zeer hoog zit, dat een aantal mensen, die nooit op het Veerse Meer hebben gevist, daar de rechten hebben gekregen. De hoeveelheden vis uit het Veerse Meer, verlagen boven dien de prijs op de vismijn te Colijns plaat, waardoor de vissers, aldus de heer M. dubbel zijn benadeeld. Overi- eens gaf hij volkomen toe, dat de heer B. S. fout was geweest. Hij riep de cle mentie van de kantonrechter in om de netten terug te geven. De officier van justitie, mr. P. K. Doe- dens, eiste voor de eerste maal (23 ja nuari) respectievelijk ƒ100, ƒ100 en 50 en voor het vissen op 11 juni 50, ƒ50 en 25 met inbeslagname van de netten. Mr. Moolenburgh vonniste voor het vis sen op 23 januari driemaal 75 te ver vangen door driemaal twintig dagen hechtenis en voor de tweede maal, twee maal 100 en 35, respectievelijk te vervangen door tweemaal 20 dagen en zeven dagen. Hij besloot tot terug gave van de netten. De heer J. S. uit Arnemuiden had op 23 maart op het Veerse Meer gevist. Ook deze verdachte had de heer M. A. M. als gemachtigde. De heer M. ver klaarde, dat de heer S. naar aanleiding van een krantebericht gemeend had, dat het visverbod voor kornetten was opge heven. De officier zag dit strafbare feit, dan ook door de vingers. Voor het ont breken van de nodige papieren eiste hij tweemaal 75, subs. 15 dagen. De kan tonrechter vonniste conform. Laatste midzomeravond vaartocht vanuit Breskens De V.V.V. Breskens heeft de laatste midzomeravond rondvaart gehouden, welke nog een groot succes is geworden. Er waren 800 deelnemers. Wederom ging de tocht langs de West Zeeuws-Vlaamse kust tot voor Knokke, van waaruit over- 6es tol: en werd naar de Walcherse kust. e muziek werd verzorgd door de Bres- kense muziekvereniging „Uit. het Volk voor het Volk" en „Teddy, Freddy and the bleu Jets" uit Sluis. De V.V.V. had aan het personeel van de Prov. Stoom- bootdienst een gratis vaart aangeboden waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Ooft- en tuinbouw tentoonstelling te Schoondijke Op 18 en 19 september a.s. houdt de af deling Schoondijke van Ooft en Tuin bouw haar jaarlijkse tentoonstelling in de zaal van Wijffels. Iedereen kan bloe men, planten, groenten, fruit, schalen en manden met fruit en snijbloemen in zenden. Inzending kan geschieden op 17 sep tember tot 20.00 uur. De eerste prijzen zullen worden beloond met bloembollen. Ook zal er aandacht worden besteed aan bloemstukjes. Voor bejaarden wordt er een wisselbeker beschikbaar gesteld. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 18 september van 17.00 tot 22.00 uur en zaterdag 19 september van 10.00 tot 11.00 uur voor bejaarden en van 13.30 tot 22.00 uur. Het geheel wordt opge luisterd door de „Boeren Kapel" uit Schoondijke. DEMONSTRATIE MET WERKTUIGEN IN SOUBURG De Walcherse agrariërs zullen vrijdag aanstaande een demonstratie met werk tuigen en trekkers kunnen meemaken, die speciaal is afgestemd op het kleine re land- en tuinbouwbedrijf. Met name de gebruiksmogelijkheden van de ma chines zal de aandacht krijgen. De de monstratie wordt gehouden op het be drijf van de heer A. Lorier te Souburg en begint om half twee. Ze gaat uit van de strcekverbeteringscommissie, de ver eniging voor bedrijfsvoorlichting, de Zeeuwse Groententelersvereniging en de rfjkslandbouwdiensten. Openbare verkoping Mi-. P. W. Meylink, notaris te Middel burg heeft dinsdagmiddag in het vereni gingsgebouw te Veere in veiling ver kocht de hofstede Veerseweg 89 te Veere groot ongeveer 1.32.00 ha. Werd ver kocht aan W. Kluijfhout te Koudekerke voor 48219.—. Ongeveer 2.2700 ha ach-, torgelegen bouwland aldaar werd ver kocht aan C. Willemse te Middelburg q.q. voor 21800.— De hofstede me'tl bouwland Meiwerfweg 4 te Gaplnge werd opgeboden tot 25500.doch voor dat bedrag nog niet toegewezen. |De heer M. S. uit Arnemuiden had op 7 januari het plan geopperd in het Veerse I Meer te gaan vissen. Op dat ogenblik was de heer M. S. zetschipper, hoewel hyzelf ontkende het bevel te hebben gevoerd en zich daardoor wilde vrijplei ten, aangezien de eigenaren van het schip aan boord waren. Toen de politic het vissersvaartuig aanhield en infor meerde naar de herkomst van de aanwe zige vis, verklaarde de heer M. S., dat deze misschien wel uit de lucht was komen vallen of dat ze wellicht met een helikopter op het dek was gegooid. Dit sprookje kon verdachte niet lang staande houden tegenover de kanton rechter. Eis en vonnis luidden driemaal 50 subs, driemaal tien dagen. De heer L. de N. uit Arnemuiden erken de volmondig, dat hij op 11 juni in het Veerse Meer had gevist: „Het was ge woon broodnood. We hadden het eerste halfjaar praktisch geen cent verdiend'. Mr. K. P. Doedens eiste driemaal 75 subs, driemaal 15 dagen en teruggave van de kornetten. De kantonrechter ver laagde de boetes tot f 60 en sloot zich voor het overige bij de officier aan. Ook de heer R. van B. uit Colijnsplaat had op 11 juni ook in het Veerse Meer ge vist. Hij betoogde, dat er duizenden ki lo's vis uit het Veerse Meer worden ge haald door mensen, die er nooit hebben gevist. Hij kreeg dezelfde boetes als de vorige verdachte. Raam raadhuis Breskens overgedragen De heer Antoine Mes heeft het door hem vervaardigde raam voor het nieuwe ge meentehuis te Breskens aan het comité „Geschenk gemeentehuis" overgedragen. Hierbij waren aanwezig de voorzitter van het comité de heer K. Maas; burge meester J. Eekhout en architect J Loo- nen uit Breskens. De heer Maas en de heer Loonen voerden het woord en dank ten de heer Mes voor de prettige samen werking en het mooi vervaardigde glas in lood raam, dat een verfraaiing bete kent voor het nieuwe raadhuis. GOES SPEELT PARTIJ TEGEN ZWIJNDRF.CHT Zondag a.s. speelt de voetbalvereniging Goes op eigen terrein een vriendschap pelijke wedstrijd tege nde tweedeklas ser Zwijndrecht. De aanvang van deze wedstrijd is om 14.30 uur. Op een ander terrein van het sportveldencomplex aan de Westhavendijk wordt dan gespeeld de ontmoeting Goes nZwijndrecht I Bromfietser brak been bij botsing De bromfietser A. H. uit Vlissingen heeft woensdagmiddag tussen vijf uur en half zes op de hoek Paul Kru- gerstraat-Irislaan te Vlissingen bij een botsing zijn rechteronderbeen ge broken. H. kwam uit de richting Keersluis. iUt de Irislaan kwam de vrachtauto bestuurd door H Z. uit Kapelle. De bromfiets werd door de botsing, die ontstond, nadat de vrachtauto geen voorrang had ver leend. licht beschadigd. H. werd naar het ziekenhuis „Bethesda" overge bracht. GOES Spaarbank In de maand augustus werd spaarbank van de coöperatieve raiffei- senbank te Goes gestort f779.931.95. Opgenomen werd 716.471,16. zodat er een spaaroverschot was van f63.460.79. Per 31 augustus was het totaalbedrag van ingelegde spaargelden f 18.745.400,35 In de afgelopen maand werden 44 nieu we spaarbankboekjes uitgereikt. HEINKENSZAND Euterpe geeft concert Vrijdagavond geeft de Heinkenszand- se muziekvereniging „Oud en Jong Euterpe" een concert in de muziek tent aan de Kerklaan te Heinkens- zand. Dit begint om half acht. KRUIDINGEN Vergadering van „De Zwarte Dame" Dinsdag hield de schaakvereniging „De Zwarte Dame" te Kruiningen haar jaar vergadering in „Ons Dorpshuis" onder leiding van haar voorzitter, de heer J. W. Hasman. Door het vertrek van medeoprichter-pen ningmeester, de heer M. Schrijver naar Goes werd als nieuwe penningmeester benoemd de hoer C. Jansen. Als wedstrijdleider werd aangesteld, de heer M. van Gastel. De vergadering koos als voorzitter en secretaris de heren J. W. Hasman en H. v. d. Berg. Wat de huishoudelijke wintercompetitie betreft besloot men in het nieuwe sei zoen een enkelrondige competitie te spe len, waaraan alle leden ongeacht hun sterkte zullen meedoen. Dit zal de com petitie ongetwijfeld interessanter maken en waardoor de minder geoefende spe lers een schat van ervaringen zullen op doen. De voorzitter sprak er zijn teleurstelling over uit, dat het „De Zwarte Dame" niet gelukt was zich in het afgelopen seizoen in de eerste afdeling van de Zeeuwse Schaakbond te handhaven, doch sprak de hoop uit, dat alle leden zich sportief van hun taak zullen kwijten en in de a.s. wintercompetitie van de bond al hun krachten zullen inspannen om het verlo ren gegane terrein zo mogelijk nog dit jaar te herwinnen. In ieder geval is het programma van de tweede afdeling van de Zeeuwse Schaakbond aantrekkelijk genoeg om met veel enthousiasme de schaaksport te beoefenen. Ten slotte besloot men, dat voortaan van kwart voor acht tot kwart over acht eerst een half uur interessante theorie zal worden gegeven voor de liefhebbers en minder geoefende schakers en wel door de heer C. Jansen, kampioen van Zeeland en lid van „De Zwarte Dame". OVEZANDE Collecte De collecte voor het classicaal hulp fonds in de Ned. herv. kerk te Ovezan- de heeft f20,37 opgebracht. WISSENKERKE Uitstapje N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrouwenbond te Wïssenkerke begon haar vergade ringsseizoen dinsdagmiddag met een uit stapje naar het Veerse Meer. Meer dan twee uren bracht men door in een rond vaartboot op het Zeeuwse Meer. Men voer langs Het Zilveren Schor en de jachthaven van Wolphaartsdijk. De te rugtocht ging per bus langs de Banjaard nu naar Duinlust in de Anna Frisopol- der waar de lunch werd gebruikt, WOLPHAARTSDIJK Viswedstrijd voor jeugd Zaterdagmiddag hield de hengelsport- vereniging de Zandkreek te Wol phaartsdijk haar jaarlijkse viswedstrijd voor de jeugd in de vijver achter het getrakteerd op li monade en ijs, In totaal vingen zij 5860 gram vis. De tulband, geschonken door bakkerij De Regt, voor de eerste vis, won Maarten v. d. Kreeke, terwijl de taart, geschonken door de hengelsport- "Tan Keulen, werd gewonnen door \~ijsse. De verdere uitslag was: Kramer, 1020 punten, (wissel beker en verrekijker); 2 Koos Slabbe- koorn. 855; 3 Maarten v. d. Kreeke, 474; 4 Han Goetheer, 371; 5 Jan Goet- heer, 358; 6 Han Stroo, 348; 7 Bram van Loo, 339; 8 Robbie Ossewaarde, 300; 9 Ad Kuzee, 296; 10 Louw Schip per, 251; 11 Adrie Nijsse, 250; 12 Philip Goetheer, 248; 13 Sjaak de Regt, 209; 14 René Kloet, 121; 15 Krijn Knjnsen, 100; 16 Rinus Bolle, 99; 17 Bert Broijï, 60; 18 Dik Dixhoorn, 60; 19 Jaap Hoo- gerland, 51; 20 Kees Lamain. 50. Alle deelnemers kregen als troostprijs een ballpoint. iAPELLE Gevonden voorwerpen Bij het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle werden in augustus de vol gende goederen als gevonden aangege ven: zilveren ringetje, kinderportemon nee met inhoud. 2 plastic wasteilen, da- mesvest. kinderhengselmandje, teddy poesje en portemonnee, dekzeil, gitten armband, huissleutel, damespantalon, sleutel, snoeischaar en regenbroek. Spaarnieuws Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd in augustus f 21.670.90 meer ingelegd dan opgeno men. Er hadden 146 stortingen plaats tot een totaal van f33.415,91 en er wer den 36 terugbetalingen gedaan tot een bedrag van f 11745.01. Er werd 1 nieu we rekeninghouder ingeschreven. ELLEWOUTSDIJK Collecte De collecte voor de kankerbestrijding heeft in Ellewoutsdijk ƒ51,20 opge bracht. \RILLAND-BATH Wedvlucht „De Luchtbode De duivensportvereniging „De Lucht post" uit Rilland-Batn nam deel aan wedvluchten vanuit Mon» met oude duiven en vanuit Novon met j duiven. De uitalag vanuit Mons met duiven is als volgt: 1., 6. en 8. C. Corc- mans; 2. Jac. van Stel: 3. en 7. M, West- strate; 4. en 5. S. J. Prevo; 9. en 10. H. Roeland. De uitslag van de vlucht vanuit Noyon luidt: 1., 3. en 9. Jac. van Stel; 2. en 7. C. Coremans; 4. M. Bolier; 5. C. de Meester, 6 A. v. d. Klooster, 8. H. Roe land. WEMELDINGE Rij kspostspaarbank Op het rijkspostkantoor te Wemeldinge werden in augustus aan spaargelden gestort tot een bedrag van 28.185 met 139 inleggingen en terugbetaald met 31 betalingen 13.382,52. Er werden in augustus geen nieuwe boekjes uitge reikt. KRABBENDIJKE Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke nam met 65 duiven deel aan een wedvlucht van uit Arras over 159 km., met de volgen de uitslag: 1, 3 en 9 L. Paauwe, 2 en 7 Jac. Minnaard, 4 M. Minnaard, 5 H. Blok. 6 en 10 P. van den Dorpel, 8 C. J. Clement. Spaarnieuws Bij de rijkspostspaarbank te Krabben dijke is over de maand augustus f32.585.13 ingelegd, terwijl over dezelf de maand f 41.888,44 werd uitbetaald. Coöperatieve Raiffeisenbank Bij de spaarbank van de coöperatieve Raiffeisenbank te Krabbendijke werd in de maand augustus f456.828.64 inge legd. Opgenomen werd een bedrag van f 403.658,62 zodat het totale tegoed per ultimo augustus f 9.851.302,5.1 t Er werden in dezelfde maand 38 nieuwe spaarders ingeschreven. YERSEKE Rij kspostspaarbank In de maand augustus werd aan het postkantoor te Yerseke bij de rijkspost spaarbank ingelegd 31.805.44 met 172 handelingen en uitbetaald 1 20.258.26 met 47 handelingen. In Kruiningen werd met 177 handelingen 31.081.95 inge legd en met 30 handelingen 18.565.52 uitbetaald. Burgerlijke stand GOES. Geboren: Margit Angéligue, d. Mijnsbergenvan der Hell; Jozina Helena. N. J. BrandtHarinck; Hendrika. d. StraubJobsen; Jan Willem, z. v. Keijvan Vlaanderen: Ronald, z. v. D. M. de KamWestdorp te Middelburg; Hendrika. d. v. A. M. Weezepoelvan Gelder: Jo'nannes Hubertus Franciscus Jozef. z. v. S. Oude HesselinkRemijn. Ondertrouwd: P. J. van den Hemel. 29 j. cn A. A. M. Martens. 24 j.; J. B. M. Rentmecs- J. en M. E. Voois. 19 3-: W. M. Dhondt, 1 W. E. Vissers. 23 j.; J. A Pellegrino. 26 jaar en M. S. Salomé. 19 j. Getrouwd: H. D. de Koning, 21 j. cn D. M. Koster. 17 J-: J. Proos. 33 j. en J. Knuist. 24 H. Wauro. 21 j. en T. F- van Zweeden. 21 A. G. Verburg. 26 j. en P. E. de Blaey. 22 J. Overleden: G. Wilschut, 71 j„ wed. v. M. Zweedijk; J. A. Voorhaven, 73 j., e. v. M. J. Krijger ie Colijnsplaat; W. Roubos, 68 o. v. H, Korstanje; F. C. Sieuw. 61 j.; A. Leen- houts, 78 j.. w. v. C. de Pagter. YERSEKE. Geboren: Marianne, d. v. J. Fraanje—de Leeuw; Pieter D. J.. z. v. J. Westslrate Dekker: Santina J.. d. v. P. de Koeijer Oele; Adriana. d. v. L. NieuwenhuizeMoe- liker; Jacobus G., z. v. J. LouwerseNeels. Getrouwd: J. Koeman. 20 j. en J. Vrolijk. 21 j H. Vlug. 22 j. en C. Dieleman. 21 j.; P. Huissen. 22 j. en G. v. Stee. 21 j.; Th. van Huizen, 36 j. en J. Noordhoek, 18 j.: L. Nijs- 25 j. en J. Kosten. 22 j. •S-HEER-ABTSKERKE. Geboren: Jacoba C. A. d. v. N. Vermuede Winter. Getrouwd: D. Starr. 29 j. en L. Tolhoek. 26 J. NISSE. Geboren: Anneke, d. v. W. v. d. Endt—van Hese. RILLAND-BATH. Geboren: Elisabeth A. M.. d. v. A. Raaljma- kersKeusters: Erica. d. v. J. WeijerBasU- Petronella E. W.. d -v. E. Timmerman Tijs. Ondertrouwd: A. de Bokx en J. de Waard: H. Meeuwsen en P- v. d. Boomgaard. Getrouwd: A. Blok en A. Pool. Overleden: G. de Feijter. 67 j. 'S-GRAVEXPOLDER. Geboren: Pieternella C-. d. v. AL v. Oosten- Rei jnhoudt. Ondertrouwd: M. Vermaire. 24 j. en C. de Koster. 28 j.: J. Lokerse, 26 j. en E. Jobse, 23 j.: C. Visscher. 27 j. en C.' Biok. 21 j. Getrouwd: C. v. d. Velde. 28 3- en M. Blok. 25 3-: AL Vermaire. 24 3- en C. de Koster. 28). VANDAAG. Middelburg Molenwater- Miniatuur Wal cheren. 9-18 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-13 u. Abdij: Klank- on lichtspel. 20 30 en 21.00 uur Bogardzaal: Verga dering C.P.B.. 14 uur. City: The Beatles, yeah. yeah. yeah. 20 uur. a.l. Electro: Dodenval der commando's. Vlissingen Alliambra: Yeah. yeah. yeah. Lier zijn we, 20 uur. alle leeftijden. Sinds kort belemmert een vele meters lange schutting een volledig zicht op de Kloveniersdoelen te Middelburg. Reeds een drietal maanden geleden hebben werklieden een aanvang gemaakt met de restauratie van het gebouw Achter de Houttutnen. Thans is men bezig met het opknappen van de fundering, verder zal een aantal moerbalken worden ver nieuwd of gelast en ook is er nog heel wat metselwerk te doen. De trap aan de voorzijde zal in oorspronkelijke stijl worden opgetrokken. Hoelang de werk zaamheden, die naar plan van architect M. J. J. van Beveren worden uitgevoerd in beslag zullen nemen is thans nog niet te schatten (foto P.Z.C.). RAAD POORTVLIET HEEFT BEZWAREN TEGEN GRENSWIJZIGINGEN Voor wat betreft de wijziging van de gemeentegrenzen op het eiland Tholen Kleiden b, en w. van Poortvliet in de woensdag gehouden raadsvergadering voor, over het algemeen In te stemmen met het ontwerp voor de gemeente Poortvliet. Dit Ik In gunstige zin veran derd ten opzichte van het voorlopige plan van 1961. Volgens dat plan kwa men de Krokkeweg en de westzijde van de Randweg b(J de gemeente Sint-Maar tensdijk. Thans Is het Sn die zin gewij zigd, dat de Handweg in zijn geheel bij Poortvliet blijft. Alleen de Krokkeweg gaat over naar Sint-Maartensdijk. Ook gaan 100 hectare grond naar de gemeen te Sint-Annaland, maar hierdoor wordt een meer logische grens verkregen. B. en w. meenden, hier geen bezwaren tegen te moeten inbrengen. Alleen voor de overgang van de Krokkeweg naar Sint-Maartensdijk zagen zij geen termen aanwezig. Het motief, dat G.S. hier voor naar voren brengen is de georiën- teerdheid van de daar wonende gezin nen. B. en w. stelden hier tegenover, dat de georiënteerdheid van de huizen in het grenswijzigingsplan over het algemeen niet als uitgangspunt is genomen, leen in een paar gevallen, waar dit van pas kwam. De raad kon over het alge meen wel akkoord gaan met het ont werp voor Poortvliet, terwijl ten aan zien van de Krokkeweg het standpunt van het college van b. en w. werd inge nomen. In beginsel ging de raad akkoord met de subsidieregeling voor de aansluiting op het elektrisch net van tuinbouwbe drijven. Volgens deze regeling zal de gemeente 20% in de kosten van aanslui ting van tuinbouwbedrijven bijdragen, voor zover deze kosten de duizend gul den overschrijden. De eerste duizend gulden blijft voor de tuinder, vermeerderd met de helft van de meerdere kosten. Voor de overblijven de 30% zal getracht worden, bij andere instanties subsidie te verkrijgen. Besloten werd een kasgeldlening van 60.000 aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse gemeenten. Bij het voorstel om een subsidie van 11,36 per kind te verlenen voor het onderzoek door de Zeeuwse stichting voor beroepskeuze, merkte de heer D. Uijl a.r.op. dat de bijdrage per ouder voor de beter gesitueerden hoger dient te zijn. Overigens kon de raad met het voorstel akkoord gaan. De gemeente raad besloot verder tot verkoop van bouwgrond voor de bouw van „Bogaers- woningen" aan A. A. Nieuwkerk te Poortvliet en aan A. van Terheijden te Vlaardingen. LEDENWINST BIJ DE V.V. „KAPELLE" De voetbalvereniging „Kapelle" heeft het afgelopen jaar flinke ledenwinst ge boekt. Het ledental steeg van 92 tot 106. Dit was te horen in het jaarverslag dat tijdens de dezer dagen in hotel „De Zwaan" gehouden jaarvergadering werd uitgebracht. In financieel opzicht ging het de vereniging niet zo voor de wind. Het jaar moest worden afgesloten met een nadelig saldo van 663,81 Ook voor het komende jaar wordt geraamd dat de uitgaven de Inkomsten zullen over treffen. Ten einde hierin evenwicht te brengen, werd besloten de contributie aanzienlijk te verhogen. In zijn openingswoord stond voorzitter C. van Overloop stil bij de prestaties van het afgelopen Jaar. Voor een waar dig jubileumgeschenk in juni was het 25 jaar geleden dat de vereniging werd opgericht zorgde het eerste elftal, door voor de derde maal in successie de afdellngsvoetbalbeker te winnen. Uit de rekening en verantwoording van de pen ningmeester, de heer W. D. Sohier, was te horen, dat de uitgaven zich In stijgen de lijn voortzetten. Vooral de reiskosten zijn zeer hoog. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. J. van Wlllegen, Jac. Schrier en P. Kramer bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature wegens bedan ken van de heer J. Ganseman-Wisse werd voorzien door verkiezing heer I. J. Haverhoek. Tot lid van de elftalcommissie werden herkozen de heren Jac. Landman en A. Ridderhof. De heer C. Nieuwenhuize zal in deze commissie de plaats innemen van de heer A. de Schipper, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Ten einde het geraamde tekort voor het komende voor een groot gedeelte te dekken hoogde de vergadering de contributies van" de senioren met 50 cent per maand en die van de juniores met 25 cent Aan de komende competitie zal de ver eniging met twee senioren- en twee ju niorenelftallen deelnemen. Getracht zal worden een volgend jaar zowel nioren als junioren een toernooi te orga niseren. Filmopnamen in Colijnsplaat In het kader van zijn landelijke film actie laat de Ned. blindenbond in Co- ljjnspiaat een film opnemen. De te ver vaardigen film is daarom iets bijzonders omdat deze niet, zoals bij een docu mentaire, alleen het karakteristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat woensdag 9 september een film opnamewagen door de plaats rijdt om de inwoners bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven waarvoor een optocht wordt gehouden. De opstelling hiervan vindt om 18.15 uur plaats bij de vissershaven terwijl op de dag van opname eveneens geluidsop namen worden gemaakt. In de komen de winter zal de film worden vertoond. Junioren-voetbaltoernooi te Wemeldinge Wemeldinge hield een junioren voetbal toernooi op het sportveld aan de Bonzij weg, zes clubs namen deel. In poule B kwamen uit: Wolphaartsdijk, Kloetinge cn Wemeldinge BI en in poule A: Kapelle. Kruiningen en We meldinge B II. De uitslagen waren: poule B: Wol phaartsdijk—Wemeldinge BH 03; WolphaartsdijkKloetinge 22; We meldingeKloetinge 11. Wemeldinge winnaar met 3 punten. Poule A: uitslag: Kapelle—Kruiningen 2—0; KapelleWemeldinge 30: We meldingeKruiningen 01. Kapelle winnaar met 4 punten. Om de 5e en 6e plaats streden Wemel dinge en Wolphaartsdijk 01: om de 3e en 4e plaats KloetingeKruiningen 21; om de le en 2e plaats Wemel dinge—Kapelle 1—1. Na strafschoppen werd Kapelle win naar. De einduitslag was dus: 1 Kapelle: 2 Wemeldinge BI; 3 Kloetinge; 4 Krui ningen; 5 Wolphaartsdijk: 6 Wemeldin ge BH. Wemeldinge op de film Zoals in ons blad van dinsdag was ver meld. zal niet a.s. vrijdag maar op vrij dag 11 september de film over het dorpsleven gemaakt worden Deze film wordt gemaakt voor de Ned Blinden bond onder het motto „Hoe het hier reilt en zeilt". VEILING MIDDELBURG. 2 tepL Tom»tra export per e kir: Al 279. Bl 298—313. Cl 150—180. CCl doordraai. Tomaten per 12 kg: A2 313. B2 314. C2 doordraaf Aardappelen: Bintje» bonken 12,80. grote 11.30. Koopmans Blauwe grote 14—16. Appelen: Jamea Grieve 80- 15-27. 75-60 14- 26. 70-75 20—26. 65-70 12—25. «>-«5 1». 2D 11—12. 3 grof 10—19. 3 fijn 10—14. Manks Codim 75-BO 1023. 70-75 13-19. 65-70 12- 20. 60-65 10—17. 2D 10—11. 3 grof en 3 fijn 10. Tydeman 75-80 63. 70-75 55 Transparant de CronceU 75-80 23—23. e3-70 14—16. 3 grof 14. Peren: CUpps Fav. 55-60 38. 3 fijn 8—43 Triomphe do Vienne 70- 48—64. 65-70 50—58. 60-65 51. 3 grof 42. 3 fijn 42, Solgn. d'Eape- ren 60-65 56. 55-60 40—42. Pruimen: R Vic toria 90—135. R. Ct d'Althan 116—164. Jeffer son 84—122. R. Cl- d'Oulllln* 78—93 R. Cl. Hoeffer 71—109. Meloenen: net 76—96. ogen 31—95. oranje ananas 33—137. suiker 49—112. Druiven 156—182. Bramen 28—40 Perziken 5—19. Aardbeien 47. Groenten: Bloemkool 3 per kist 89106. 4 82—109. 6 82—83. 8 46—67. Postelein 9—27. Sla 4—27. Spinazie 34—31. Bospeen 16—51 Prei 18—35. Komkommers wit 18. StoksnlJ- bonen 49—94. Waspcen 27—52. Pronkbonen 43—63. Rode kool 7—21. Rabarber 6—17 An dijvie 1 930 per 100 kg Komkommers groen: 75- 31. e0-75 21—27. 50-60 1 6—31. 40-50 12—16. 35-40 15. krom per kg 10—12. Snv. kool 1 10.40. 2 6.40. Uien 10—18. Dubbele bonen 58—117. StokprlnBcsscn 98—106. Augurken 15—118. Blauwkoprapen 15—17. Witte kool 9. Breekpeen 12—14. Andijvie 2 8,40. VEILING KRABBENDIJKE. 2 sepL Appels: James Grieve 1 80-85 27. 75-80 26—28. 70-75 27—28. 63-70 23-24. 2 80-35 18—21. 75-80 22—23. 70-75 21—25. 65-70 19—22. 2D 55-60 6. 2D 60-e5 14—15, 3 grof 6—16. fijn 6—10. kroet 6. Rode James Grieve 1 85-90 25. 80-85 27—30. 75-80 27 —32. 70-75 28—31 65-70 24—27. 2D 10—16. Tydeman E 75-80 45—46. 70-75 42. 65-70 36, 60-65 23. 2D 10. 3 grof 31. fijn 6. kroet 10- Manks Codltn 2 70-75 12. 65-70 14. 60-65 10. 2D 3 grof. fijn en kroet 6. Zigeunerin 1 85-90 11. 80-85 13. 75- 80 14. 70-75 14. 65-70 12. 2D. 3 grof. fijn kroet 6. Peren: 1 85-90 42. 80-85 45—46. 75-80 48—50. 70-75 51—53. 65-70 49—50. 60-65 46—48. 2 85-90 37. 80-85 39. 75-80 42. 70-75 43-53. 65-70 41—49. «0-65 37—48. 2D 33-37. 3 grof 30. fijn 12—15. kroet 8—11. VEILING GOES. 2 sept Export- en lndustrievetllng. Appels* James Grieve 1 85-90 24. 80-85 23—27. 75-30 26—28. 70-75 26.10—27. 65-70 22—24. D «Ö-65 32—16. 2 85-90 17—19. 80-85 16-21. 75-80 16— 22.60. 70-75 18—21. 65-70 13-20. 2D 8.50—10. grof 6—16. fijn 6—11. Tydemans KW i 85-90 33—40. 80-85 43. 75-80 35-47. 70-75 34—45. 65-70 28—37. 60-65 12—27. 2 85-90 31. 80-85 26. 75-80 28. 70-75 20. 65-70 15. 60-65 6. 2D 6. grof 15—24. fijn 6—11 Zigeunerin 1 80-85 11. 75-80 12. 70-75 13. 65-70 10. 2 80-85 10. 75-30 11. 70-75 11. 65-70 6—10. Manks Codlin 2 70-7S 11. 65-70 12. 60-65 10. 2D 7.50. grof 7.50. fijn 6.50. Transp. de Cronceis 2 75-85 17. e5-75 16. 2D 3. grof U—13. Ellisons Orange 1 75-80 27. 70-75 30. 65-70 25—25. Early Victoria 2 70-30 10—::. 60-70 7. 2D 6. Diverse appels kroet 6. val 6—8. Peren: Triomphe de Vienne 1 85-90 42. 80-85 43—46. 75-80 47—49. 70-75 51. 65-70 50. 60-65 47. 2D 34—35. 2 85-90 36. 80-85 33. 75-80 33—43. 70-75 41—46. 44—47, 60-65 41—45. grof 32—37, fijn 22—30. rijp 3638. Clapps Favourite 2 70-75 33. 65-70 34. 60-65 28—33. 55-60 24. 2D 17. grof 26—32. fijn 1819. Beurre Lebrun 1 70-75 21. 65-70 22. 60-65 22. 55-60 17. 2 70-75 21. 65-70 22. 60-65 16, 55-60 10. Pruimen: Belle de Louvaln grof 6296. briek 37—38. Reine Victoria 1 83—112. 2 71. grof 73—120. fabriek 14—69. Reine Claude d'Althann 1 110. grof 100—113. fbarlek Jefferson 1 100—108. 2 41—62. grof 69—98, fabriek 32—38. Abrlkoosprulm grof 57—74. fabriek 2839. Warwick Dropper 1 100. grof 76. Burbank Giant 1 63. 2 43, fabriek 12. Druiven 1 170180. Bramen in doosjes per kg 1 138—145. 2 118—119. Bramen per doos 1 3536. 2 27—28. Bramen' (4 kg per krat) Totale aanvoer hard fruit 7100 kisten. Groenten: Per stuk: Kropsla 2 620. Cl 13. Bloemkool A2 75—80. B2 20—27. afw. 30— 39. Komkommers Al 2536. A2 24. Bl 23, B2 12—26. afw. 10—15. Meloenen 1 51—100. 2 64 Per bos: Selderij 3-4. Uien 16. Kroten 1 210. 2 2. Per kg: Aardappelen bonkne 313. grote 711. drielingen 34VJ. Snijbo- 1 74—77. 2 34—48. afw. 30. Pronkbonen 1 56—65. 2 24—47. Spekbonen 2 43. Dubbele prins, bonen 2 77. 2B 56—68. Tomaten Al 25 A2 35. Bl 25—38, B2 27—38. afw. 25. Augurken A 88—110. B 50- 57. C 13- 29. Pos telein 2 1L Spitskool 2 6. Rode kool 1 56. BI 4ti- Groene sav. kool 1 12—14. Bl 9—18. Prei Al 33—42. Waspeen 1 34—35. Bl 12—13. 2 12. Kroten Bl 4Vj—12. Andijvie 1 6.40—9. Uien 12—13. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 410—1600. Bloemkool A2 60—73. B2 4647. afw. 2946. Groene komkommers 1029. Witte komkommers 17. Meloenen 1 2 3750. Selderij 12—20. Eerstelingen 1210—1300. Meerlanders 1 1190—1200. Bintjes bonken 1610. 1 11501270. Eigenheimers 1330. Andijvie 16—32. Stoksnijboncn 1 79— 100. 2 49—53 Pr. bonen 2 60—83. Kroten 20. Rode kool 826. Sav. kool 17—33. Witte kool Waspeen 1625. Prei 2735. Rabarber 2 14 Spruiten B2 22. Tomaten A 32—45. A2 25—32. B 37—42. C 25—29. Pronkbonen 2 50. Uien 1624. Augurken grof 7. Bramen 1 29—32. Reine Claude d'Althan grof 121. fa briek 81. Jefferson fabriek 71. Appelen: Ja- Grieve 1 85 23-25. 80 25—26. 75 25-27. 2—26. 2 85 20. M 20—21. 75 21—22. 70 20—24. 65 15—20. 2D 10. 3 grof 14—17. 3 fijn 10. Rode James Grieve 1 85 20. 80 22—27. 75 24—26. 70 23—26. 65 20—21. 2 80 29-21. 75 22—23. 70 22—24. 65 18—!9. 60 14—15. 2D 10. 3 grof 20. 3 fijn 10. Tydeman 2 85 45. 60 46— 47. 75 47—19. 70 47—18. 65 37—33. 60 20-21. grof 32. Peren: Triomphe de Vienne 44—46. 1 80 43—47. 75 48—49. 70 50—51 48—50. 60 45—46. 2 85 35. 80 37. 75 44—46. 70 41—42. 60 40—44. 2D 33—36, 3 grof 40—43. 3 fijn 30. Clapps 2 70 28. 65 29—33. 6t 30—31, 55 28. 2D 19. 3 grot 18. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3195 kg. 75176. Handelsgar- nalen 238 kg. 87—106. Schar 39 kg Be! 182 kg Schol 33 kg Tong 29 kg Paling 75 kg. Kabeljauw 4 kg. Ongesorteerde vis 7 kg. VEILING THOLEN. Doré bonken 5. gewone 1811. Bintjes^ bon- VEILING ST -MAARTENSDIJK. Doré 10—8.20. Eigenheimers 13,90—12.90, bon ken 9.40- Bintje 10.508,50. bonken 13,10 12,50. Aanvoer 103 ton. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewoon I 10.7010.60. II 10.20. bonken 13.30. Eigenheimers gewoon 13,60—13.70. Aan- 95 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 3sept. Sla 4—23. Bloemkool 12—115. Andijvie 8—13. Sav. kool 7—15. Waspeen 12—32 Net- meloen 43123. Snijbonen 3294. Staakprin- sessen 76—194. Kroten 16—22 Selderij 18—56. Rode kool 418. Witte kool 1519. Dubbele n 4272. Aardappelen 2—16. Reine Vic toria 43—123 Reine Claude Dalton 82—129. Triomphe de Vienne 4356. Manks Codlin 10—16. James Grieve 12—25- Brand in schuurtje aan Seisbolwerk Vanuit een rondtoerende surveillancewa gen van de Middelburgse gemeentepoli tie werd gistermiddag omstreeks half drie een brandje ontdekt in een schuur tje van de wed. P. F. R. aan het Seisbol werk te Middelburg. Brandweerlieden hadden de vuurhaard snel bedwongen. Een ijlings aangevoerde lagedrukspuit behoefde niet meer in werking te wor den gesteld. De oorzaak van de brand is onbekend. VEILING ROTTERDAM. 1 september. Aardappelen 12—16. Andijvie 1 12—17. II 19—12 per kg. Bloemkool 1 6 63— 76. 1 3 48—94. 1 10 29—3». II 6 44—48. I 38— 43. II 10 19—27 per «tuk. Dubbele bonen 1 96 3. II 63-99 per kg. Aanvoer liOOO kg. Pronkbonen 50—64. Snijbonen 94—132 Spek bonen 60—64. Rode kool 6—18 Gele kool 10— 14. Groene kool 12—17. Spitskool 18—32 Spi nazie I 46—63 per kg.. SU IA 26-». 1IA 7— 20 per stuk. Sla 32 per kg- Selderij 510. Pe terselie 2—4 per bos. Uien 10—15 Postelein 38—46 per kg. Komkommers 70-80 48—60. 60- 70 41—59, 50-60 33-95. 40-50 30—42. Suiker- meloen 95—120. Ananasmeloen 120—122. Oog- meloen 64—106 per stuk. R. Victoria 73—133. Frankenthalcrs 180—220. Golden Champion 250-200 per kg Tomaten IA 355—360. 1B 330. IC 330 per bak Aanvoer 5000 bakjes. Kom kommers 45—51. Braonl IAA 59-61. IA 37— 56. IB 19—38. IC 14. Jame* Grieve IAA 32— 41. IA 26—38. IB 26—37. IC 22—32. Tijdeman IAA 67—63. IA 62—64. IB 45—56- Laxton IAA 28—46. IA 17—24. EB 13-20. IC 12—15. Clapp» IAA 34—41, IA 32—39. IB 30—36. IC 27- 32. Tiumph IAA 44—61. IA 50-60. IB 49-61. IC 4253 per kg- Aanvoer James Grieve 30.000 kg. Aanvoer Clapp's 25.000 kg. VEILING KAPELLE. 2 september. Industrie- en exportveillng. Tomaten IA 291. 1B 294—299. 1BB 285. IC 230. ICC doordraai, 2A 194—200. 2B 1919—198, 2BB 192. 2C 165—166. Peren: Beurre Lebrun 1 70 2223. 65 25.90— 20. 60 24.40—26.10. 55 21.50—22.60. 2 70 21. 65 23. 60 22. 55 15. 2D 10. 3 grof 10-13. 3 fijn 6—7. Triomphe de Vienne 1 85 44. 80 46. 75 70 54. 65 52. 60 47. 2 80 40. 75 44—47. 70 51. 42—13. 60 33—41. 2D 31—34. 3 grof 29- 33. 3 fijn 13. Clappa Favourite 1 70 39, 65 3», 60 36. 2 65 31. 00 29, 1 55 32. 2 55 21. 2D 17. 3 grof 18. 3 fijn 13 Bon ChréUen William 14. 3 grof 12. Beurre de Merode 1 75 33. 70 32. es 17. 60 21. 2D 15. 3 grof 16. 3 fijn 13. Seigneur d'Esperen 1 60 62. 55 37. Appelen: James Grieve 1 85 24 80 24—26. 75 24-60—26.30. 70 25.60—27. 65 21.90—22.80. 2 80 19—22. 75 20. 70 19—20. 65 19. 2D 60 14—16. 2D 55 350. 3 grof 10—12. 3 fijn 8.40. Jack Lebel 1 75 16. 65 13. 2 75 14—15. 65 12. 2D 7. 3 grof 7.50. 3 fijn 7.50 Manks Codlin 1 70 18-19. 16. 60 13. 2 75 15. 70 14—16. 65 12—15. 60 10. 2D 3. 3 grof 10. 3 fijn 7 Transparant de CronceU I 85 18. 80 16. 75 16. 70 14. 65 14. 2 85 16. 75 14 65 11. 2D 3 3 grof 10. 3 fijn 7 Early Victoria 2 70 13, 60 12. Zigeunerin I 80 11. 75 12. 70 12. $3 11. 2 75 10. 70 10. 85 750. 2D 7. 3 grof 7. 3fijn 7 Tydeman E.W. 1 80 39. 75 42. 70 44. 65 33. Codlin Kerwlcfc 2 70 12—13 60 6.50. James Grieve Ured 1 80 29—31. 75 33. 70 23. 65 22. 2 30 21, 75 19—32. 70 23—29. Ellisons Orange 1 30 23. 75 32. 70 30 —31. 65 25. 2 70 18—23. 65 16 James Grieve Neuman 1 75 20. 70 16. 2 65 16. ValappeU 7.30 Kroetappels 7.70. Ongesorteerde appel* op monster: Tr. de Cronceis 11.30—12.10. Jack Lebel 11.30. Diversen* Bramen industrie ln kratten van kg 1 8995. 2 79. Bramen per doos van 230 gram 1 32—44. 2 24—27. Druiven: Fran- kenthaler 1 165. 2 158—161 Aardbeien per doos 1 76. 2 40. Kas perziken per stuk extra AA 23. extra A 22. extra B 15. 1 7. 2 5 Rode bessen per doos 12. Pruimen veiling: Reine Victoria 1 ICG—120. 2 4677. grof 69—:ca. Belle de Louvaln 1 90— 92. 2 53-79. grof 48-70. fabriek 26—46 Reine Claude d'Althan 1 119—150. 2 61—82 grof 85—94. Warwick Droper 1 99. 2 34. grof 65— 84. fabriek 22. Monarch 1 149. 2 86. fabriek 28. Abrlkoosprulm grof 40—68. 2 28. fabriek 27—44. Rode eierpruim 1 76—65. 2 36. Rade maker extra 160. Gele eierpruim 1 74. grof Jefferson 1 95—110. 2 39—52. grof 74. Grocnlenveillng: Andijvie 18- Kropsla 4',i— 914- Bloemkool 1214. Komkommers 10. Sav. kool 7—12. Snijbonen 4555. Kroten 4V4 Prei 40. Augurken 43. Rabarber 10. Pronkbonen 53. Stoofsla 12. Dubbele prinse»- senbonen 1 71—75. 2 55—63. 3 30-33. EIERVEILÏNG BERGEN OP ZOOM. Elemoteringen van de Coöp. Wouwsc Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 3 september 1964. Prijsklas 0 18 cent, 1 17 cent. 2 16 cent, 3 15 cent, 4 12 cent, 5 10 cent VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewoon 11,2011.80. bonken 5.60. Eigen heimers gewoon 13.2013,80. Bintjes gewoon 10.60—10.80. bonken 13.10—13.40. Patrone ge- n 9.20—9.30. Aanvoer 250 ton. Nagekomen advertenties. Op D.V. 4 sept. as. hoopt onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JANNETJE VAN DALEN, wed. van C. de Jonge, haar 85ste verjaardag te gedenken. Haar dankbare kinde ren, behuwd- en klein kinderen. Nisse, Wilhelminastraat 12. Heden overleed tot c ze diepe droefheid, c.. ze geliefde vader, be huwd- en grootvader, de heer AR IE WOLF, weduwnaar van Adriana van Dijke. in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, C. P. van Beek-Wolf. A. van Beek. Middelburg, 2 september 1964. Waalstraat 64. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 4 september as. Vertrek vanaf fc sterfhuis te 12 uur. Heden de Heere, na een droe vig ongeval, van onze zijde weg te nemen, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder MAATJE VAN DER ENDT- geb. Marteijn, op de leeftijd van 70 jaar. Yerseke: J. van der Endt L. van Stee van der Endt M. van Stee Jan en Marjo Breda: A. van der Endt Yerseke: J. van der Endt M. L. van der Endt -Vermast Yerseke, 1 sept. 1964. Burg. Sinkelaan 25. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. za terdag 5 sept. as. om 1 uur. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15