Walcherse klompen voor Maria Callas en Onassis AEG Druk programma rondom opening sporthal ALMANAK ST.-PHILIPSLAND VERKOCHT TERREIN VOOR BOLLENSCHUUR VLIEGTUIGBOM IN GREVELINGEN GEVONDEN Brand in duingebied bij Cadzandse haven Bedrijfsongeval bij J DOW-chemical Jhr. A. Feith stelt hal in gebruik Anglicaanse dienst in Vlissingen MIDDENSCHOUWEN GAF GELD VOOR AANLEG IJSBAAN IN KERKWERVE Kantoor A.S.F. in Goes wordt met vleugel uitgebreid t PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 AFSCHEID MEDIO VAN LEFKAS Zeeuwen kregen de meeste sympathie van de Grieken (Van één onzer verslaggevers). Boordevol indrukken, overweldigd door de Griekse gastvrijheid en bruinverbrand zijn de boertjes en boerinnetjes van de folkloristische dansgroep van Medioburgum uit Middelburg gisteravond terugge keerd uit Lefkas, waar ze een week acte de presènce hebben gegeven op het derde internationale dans- festival in de hoofdstad van dit ge lijknamige eiland in de Ionische zee. Voor twee leden van de Mid delburgse dansgroep heeft het af scheid van het Griekse stadje bo vendien een bijzondere herinnering gebracht. Ze kregen namelijk de gelegenheid om een specifiek natio naal attribuut, een klomp, aan te bieden aan twee beroemdheden. Wij weten, wat Uw reac tie is, als U met dé AEG Lavamat hebt gewassen: U dacht wel, dat volauto matisch wassen erg com fortabel was. Maar dat de AEG Lavamat steeds op nieuw al die was- en drooghandelingen zo feil loos alléén verricht, dat moet je èerst in de prac- tijk ervaren. Ja, de AEG Lavamat is gemaakt voor al Uw was. AMSTERDAM met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM reeuwse Politiek Tot nu toe hebben we de -politiek aardig uit dit hoekje kunnen hou- en, maar thans willen roe dit zwij gen verbreken, omdat we onze centjes in een R.E.M.-antenne hebben gestoken, een ondoordach te investering, want wat ons be reikt zijn vage beelden zonder veel samenhang, op de achter grond ondersteund door een zwak gemompel, waaruit verder niets valt af te leiden. We zijn er nu tegen, want het is zo gesteld, dat men alleen dat waardeert wat binnen de eigen waarneming valt. Toch houden we het liever op de dorpspolitiek, die lief en overzich telijk is, ofschoon ook daarin de problemen de gemoederen zeer bezig kunnen houden. Zo kennen we een dorp in Zeeland, dat jaren lang één communist telde, zoals de uitslag van de kamerverkiezin gen telkens bevestigde. Men hield het op een man, die in een ver verleden wel eens wat bezijden de nachtspiegel had gedaan en die men bovendien voor eer anarchist hield, omdat hij een keer „boe" tegen een raadslid had geroepen. Het tragische was, dat juist deze man het vrije westen zeer toege negen was een bejaard vrouw tje, dat Cornelia Pieternella N. heette, had in blind vertrouwen haar steun aan de eigen initiale gegeven. Melden wij ten slotte, dat U Hoofdplaat een fles is aange spoeld, bevattende een in het En gels gesteld briefje, gedateerd Z.8 'juli 191,6, met de volgende inhoud: „Help. Ik ben op een eiland in de Atlantische Oceaan en ben over meesterd door kannibalen die kip- pesoep van me- zullen maken Help. Hoogachtend, Adolf Hitler" waarbij onze zegsman aantekent. .Men vermoedt, dat het één of an dere grap is, daar Hitier zeer waarschijnlijk geen Engels sprak." Koos Sjjrier bood /.(ju „houten schoen" de Italiaanse zangeres Ma ria Callas aan, tcrwjjl Gerda v. d. Mart haar klomp overhandigde aan olieniagnaat Onassis. Het was een geste, die door deze eregasten van het festival op hoge prys werd ge steld, Koos Sijrier kreeg een hand van Maria Callas, Gerda een hand kus van Onassis. En ook de Griekse bevolking had vee! waardering voor dit gebaar. De Nederlandse «lans- groep kreeg een enorme ovatie, «lm de goeie indruk, die zij bij de Grie ken had gemaakt, nogmaals duidelijk bevestigde. Onmiddellijk daarop be klom Maria Callas het podium om tot groot enthousiasme van Griekse en festivaldeelnemers haar talenten te laten horen in een scène uit de opera Norma van Puccini. Het gebeurde allemaal tijdens de slot- avond van het festival zondagnacht laat, toen Medioburgum dc organisato ren en de bevolking van Lefkds kwam danken voor de gastvrijheid, die de dan sers een week lang hadden ondervonden. De dank van de Walcherse groep werd tijdens deze slotavond vertolkt door de heer Hein Cats, de secretaris van de fe deratie van folkloristische groepen in Nederland, die de reis met de Middel burgers had meegemaakt. De heer Cats verzekerde, dat de wijze, waarop de be woners van Lefkas de jonge Zeeuwse dansers en danseressen tegemoet getre den zijn en heeft verzorgd, onvergetelijk zal blijven. Hij verklaarde er van over tuigd te zijn, dat dit festival in ruime mate heeft bijgedragen tot een betere verstandhouding tussen de jonge men sen uit de verschillende Europese landen en hij hoopte tot slot eens een Griekse groep naar Nederland te kunnen uitno digen. VROUW (70) OVERLEDEN NA VERKEERSONGELUK BIJ DE POSTBRUG Grondprijs nog niet vastgesteld MOGELIJKHEID, DAT ER GEEN UITWEG BIJ IS De 70-jarige weduwe M. van der' lEndt-Martijn uit Yerseke is dinsdag- avond omstreeks zeven uur in het zie-| kenhuis Bergzicht te Goes overleden jten gevolge van de verwondingen, die zij had opgelopen bij een verkeers ongeluk, maandagavond bij de Post- brug over het Kanaal door Zuid-Be- 1 veland. I Mevrouw Van der Endt zat op het Er was in de jongste vergadering van de i moment van het ongeluk in de auto| raad van Sint-Philipsland een voor van haar broer, de heer A. M. uit I stel om ongeveer 1800 vierkante meter I Yerseke, die uit de richting Kapelle industrieterrein te verkopen voor liet ide Postbrug over reed. Over de Ooste-Iplaatsen van een droogschuur voor gla- lijke kanaalweg kwam uit de richting! diolen. B. en w. wilden zo de plaatselijke Wemeldinge een vrachtauto, bestuurd bedrijvigheid snel een handje helpen. Het door de heer A. A. de L. uit Krui-| ningen die voorrang had. De heer M. Met de helft Ook mej. J. C. Vermeulen, de leid ster van de Middelburgse groep, zei verheugd te zijn dat haar groep gast is geweest in Lefkds en overhandig de één van haar klompen aan de or ganisator van het festijn, de heer Antoine Zevelekis. Ook enkele ande re organisatoren kregen van de Mid delburgse dansers en danseressen een klomp en zo kon het gebeuren, dat de Zeeuwen slechts met de helft van hun „voorraad" klompen de terug reis aanvaardden. Ondanks de meermalen zeer gebrekkige organisatie van het festival, waardoor de deelnemers vaak niet wisten wat ze Gistermiddag is op de Loskade te Middelburg een aanhangwagen met een lading stenen omgeslagen. De wagen kapseisde bij een manoeu vre om de wagen tot dicht bij een daar reeds gedeponeerde stapel stenen te rijden. De chauffeur en de bijrijder van de vrachtwagen van de firma TV. Z. uit. Nisse hadden de stenen (ongeveer vierduizend stukstoen voor het oprapen. De- schade bleef beperkt tot een ver bogen verbindingsstang en een aan tal gesneuvelde stenen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (Foto P.Z.C.) moesten doen en waardoor o.a. de Me- diogroep slechts éénmaal in de gelegen heid werd gesteld om z'n karakteristieke Walcherse «lansen te demonstreren, is het verblijf in Lefkas voor de Zeeuwer niettemin een heel prettige ervaring ge worden. Zonder overdrijving mag ge steld worden, dat de Middelburgse jon gens en meisjes door hun ongedwongen optreden de meeste sympathie van de Griekse bevolking ontvingen. Ook in verschillende Griekse kranten werd de nadruk gelegd op de goede indruk, die de groep uit Walcheren maakte. Maandagmorgen begon de groep aan de terugtocht: per bus van Leskas naar Igoumenitsa en vandaar uit per boot naar het eiland Corfu, waar de nacht werd doorgebracht in hotel Ionion. Gis teren vracht een Convair van Martins Air Charter de festivaldeelnemers terug naar Amsterdam, waarvandaan het ..laatste rukje" per trein naar Middel burg werd afgelegd. Aan het station wachtten talrijke familieleden en vrien den de groep met bloemen op. De heer B. C. A. van den Oever aan boord van het jacht „De vrouw Elisa beth" heeft maandag op de Krammer plaat in de Grevelingen een uit het zand stekende vliegtuigbom van zeer grote afmetingen (1000 kilo) ontdekt. Waar schijnlijk is het een in de oorlog afge worpen bom, die niet ontploft is en in liet zand is verdwenen. Door wind en stroom is het projectiel nu weer droog geschuurd. Het1 ligt enkele honderden meters oostelijk van de Grevelingendam en is alleen bij laag water te zien. Met boeien heeft men de plaats gemarkeerd. Woensdagmiddag zal de" mijnoprui- mingsdlenst het projectiel verwijderen. reed echter te ver door en veroor zaakte daardoor een ernstige botsing, waarbij hijzelf en zijn zuster werden gewond. De heer M. en mevrouw Van der Endt moesten, na behandeld te zijn door dokter A. J. Eckhardt uit Wemeldinge, naar het ziekenhuis Bergzicht in Goes worden vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. De heer M. had een been gebroken. De personenauto werd zeer zwaar, de vrachtwagen zwaar beschadigd. AFSCHEIDSCONCERT VAN EDUARD FL1PSE OP 22 SEPTEMBER IN GOES Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft op 22 september 's avonds om half acht het traditionele najaarsconcert in de Maria Magdalenakerk in Goes. Dit zal het laatste concert zijn. dat het or kest onder leiding van Eduard Flipse in Zeeland geeft, omdat hij per 1 sep tember als artistiek leider is terugge treden. Voor dit afscheidsconcert staan de vol gende werken op het programma: de ouverture „Don Giovanni" van W. A. Mozart en het tweede pianoconcert in Bes van Joh. Brahms, met Michel Block als solist. Samuel Brill speelt de cello solo in dit concert. Na de pauze volgt een uitvoering van de zevende symfonie van L. van Beethoven. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur brak brand uit in het duingebied gele gen ten westen van de Cadzandse ha ven. die zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien. De aanwezige polder-arbei ders konden, geassisteerd" door verschil lende badgasten, de brand lokaliseren. De inmiddels gearriveerde plaatselijke brandweer was de brand spoedig mees ter. Circa 500 vierkante meter "duinbe planting is vernield en de rijkspolitie stelt een nader onderzoek in. Twee werknemers van DOW-chemical in Terneuzen zijn dinsdagmiddag ter ob servatie naar het Julianazïekenhuis te Terneuzen gebracht, nadat een slang, die zij op het fabrieksterrein in de Nieuw Neuzenpolder op een tankwagen aan het aansluiten waren, was losge sprongen. Bij het onderzoek in het zie kenhuis werd geen letsel geconstateerd. De betrokkenen hebben later hun werk hervat. Vrijdag 18 sept. ingebruikname met feestelijk vertoon Zaterdag 19 sept. groot sportgala met keur van prominenten Met veel feestelijk vertoon zal op de avond van vrijdag 18 september de sporthal aan de Nassaulaan in Zeelands hoofdstad officieel in ge bruik worden genomen. Dat ge beurt door jlir. A. Feith, voorzit' ter van de Nederlandse sportfede ratie om 8 uur precies. Rondom de ingebruikname van de hal, die in recordtempo en met een in verge lijking tot andere projecten gering bedrag gereed komt thans moe ten alleen de vloer en de binnen wanden nog worden geschilderd is een druk programma gegroe peerd. Dit programma is even in teressant als attractief. De dag daarop, de negentiende, krijgt de openingsgebeurtenis nog een boeiend verlengstuk, in de vorm van een sportgala, die een keur van prominente figuren naar Mid delburg zal brengen. De plannen voor dit tweedaags feest werden gisteren ten stadhui- ze tijdens een persconferentie ont vouwd door Middelburgs wethou der van sportzaken, de heer A. J. Berenpas. Deze memoreerde nog eens de bijzondere snelle gang van zaken bij de bouw. Daarbij vestigde hij de aandacht op de bijzondere pres taties van de dienst gemeentewer ken en de mensen van de Pellikaan- ploeg, en andere medewerkers, die er in belangrijke mate toe hebben bijgedragen, dat het werkschema thans tot op het uur klopt. Voorts -wees hij op de financiële steun, on der meer van de Middelburgse be drijven. Leden van sportverenigin gen, voornamelijk van „Middel burg", „Zeelandia" en E.M.M. as sisteren thans tot laat in de avond bij het aanleggen van de finishing touch. Tot nu toe is er tien weken aan de bouw gewerkt. FOLKLORISTISCH TINTJE Al die tijd heeft een comité, bestaan de uit de heren P. M. van Hese, R. J. van Slrien, C. H. van Herwijnen en J. Schollen, sportambtenaar van de ge meente Middelburg gedokterd aan een programma, dat de officiële open stelling cachet zal moeten geven. De feestelijke ingebruikname op 18 sep tember krijgt een folkloristisch tintje. Om half acht stelt die avond de boe- renkapel uit Serooskerke zich op het terrein vóór de hal op. Ringrijders zullen zich daar bij hen voegen. Later op de avond verzorgt „Medioburgum" folkloristische dansen. Maar voor het zover is staat er nog een en ander te gebeuren. Om kwart voor acht vertrekt op de avond van 18 september vanaf het Molenwater een lange stoet met le den van de Middelburgse sportver enigingen E.M.M., M.M.H.C., Swift Luctor et Emergo, de volleybal club. de voetbalvereniging „Zee landia" en „Middelburg", de roei vereniging „De Honte", de chris telijke gymnastiekvereniging Vel- In gebouw „Ophir" aan de Badhuis straat in Vlissingen is vrijdagavond a.s. een Anglikaanse evensong, vesperdienst, waarna zaterdagmorgen daaropvolgend een heilige mis wordt opgedragen, de ho ly communion. De evensong begint om acht uur 's avonds, de communiedienst begint om kwart voor negen 's morgens. De diensten worden geleid door de An glikaanse priester reverend W. Popham Hosford, landelijk priester van de Mis sions to Seamen, de Anglikaanse zee- manszorg, te Rotterdam. Schotschrift op kerkdeur in Oostburg Aan de deur van de Nederlands her vormde kerk te Oostburg ontdekte dins dagmorgen ds. W. S. Hugo van Dalen een schotschrift, waarop een aantal voor hem beledigende opmerkingen waren geschreven. Boven en onder de tekst was een hakenkruis getekend. Ds. Van Dalen waarschuwde de politie, die het schotschrift weghaalde. Collecten Voor het classicale hulpfonds werd te Driewegen f27,43 bij elkaar gebracht De opbrengst van de collecte ten bate van de zending bedroeg f222.50. Voor de kerkvoogdij en «liaconie werd in de maand juli resp. f 74,63 -r 74,36 ingezameld. do, de gymnastiekverenigingen Achilles, Wilhelmina en Mediobur gum en de badmintonclub Avanti. Wanneer de openingstoespraken ir de bij die gelegenheid sfeervol ver sierde sporthal omstreeks tien voor half negen afgelopen zullen zijn zwaaien de deuren open en zal de Middelburgse sportwereld „met vliegend vaandel en slaande trom" zoals de heer Berenpas het uit drukte de in schijnwerperlicht ba dende hal in bezit nemen. VEEL MUZIEK Op beide feestdagen zal er in de sporthal gelegenheid bestaan om er een tentoonstelling van diverse takken van sport, in te richten door leden van de Middelburgse verenigingen, te bezichtigen zijn. sloten en bouwrijp gemaakt, een grond-' prys is nog niet vastgesteld. Die linken en ogen remden de verkoop in de raad wel even. De lieer Rjjstenbil herinnerde eraan, dat hij een jaar geleden op ont sluiting en bestrating had aangedron gen. Voor het voorstel „op losse schroe ven" wilde hij nu geen verantwoording nemen. Vooral ook omdat men niet ze ker is van een mogelijkheid tot uitban ning voor de droogschuur. Rijkswater staat wil geen toestemming geven het terrein op de rijksweg 18 te verlat' De heer W. J. Beurkens (c.h.) zei er dit van: „We kunnen deze grond eigenlijk niet verkopen. Wanneer je die grond verkoopt en zij kunnen er het terrein niet verlaten, dan doe je jezelf en hen de das om". SPORTGALA 's Middags begint de sportgala met tal van aantrekkelijke programma punten. Wedstrijden van hoog niveau worden georganiseerd door Avanti, die we meldden het reeds eerder de volgende spelers en speelsters heeft aangetrokken: Het zijn bij de dames: Imre Rietveld 118), nationaal kampioene 1961, '62 en '63 en Agnes Geene (17), nationaal jeugdkampioen 1963. Bij de heren zijn het: Gerard Stel- Iaard (17). nationaal jeugdkampioen Over het ontbreken van de nodige muziek zal men dan niet hoeven te klagen want in het défilé marcheren mee de Middelburgse gezelschappen O.N.D.A., het Middelburgse!» Muziek korps, de drumband van de eerste C.O.A.K.. de drumbands van Achilles, - Juliana, de padvinders en het Leger 1963 en Herman Leidelmyer (17 des Heils. Voorts verleent medewer- tionaal jeugdkampioen 1964. king Oranje Nassau uit Vlissingen. Na afloop van het défilé trekt de stoet naar de Markt. Intussen begint in de sporthal de demonstratie lange mat springen gevolgd door optreden van Medioburgum. Herauten zullen met trompetsignalen de onderdelen muzi kaal omlijsten. Tegen kwam over negen zullen de genodigden tot wie zeer waar schijnlijk het hoofd van de afdeling lichamelijke opvoeding en spoit van het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen zal behoren op de Markt arriveren. Daar begint een grootse taptoe, te verzorgen door de vermaarde Trommelaeren van Roessendaele tweemaal wereld kampioen op het muziekconcours te Kerkrade. Daarna volgt er een offi ciële ontvangst van de genodigden door het gemeentebestuur in de Bur gerzaal van het stadhuis. Raad ging er mee akkoord Grond voor ophogen Bekeken 1 van oefensportveld Middenschouwen heeft zich dinsdag ge zet aan «Ie afwikkeling van de plannen om in Kerkwerve een ijsbaan aan te leg gen niet een pompput voor de brand weer. Was in een vorige vergadering de grond voor dit doel aangekocht, ditmaal ereiktc de raad een voorstel het geld voor dit karwei te voteren. De heren de- bekeken. Voor de avonduren staal op het programma een microkorfbal- wedstrijd tussen de Nederlandse kampioen RODA en de Belgische kampioen Scaldis uit Antwerpen. Tussendoor wordt er nog een demon stratie met een tennisapparaat ge geven. De sportgala wordt besloten met een zaalhandbalwedstrijd tussen E.M.M. en ESCA uit Arnhem, deelde nïee, dat «1e Helde Mij, <le plannen nu zal afwerken. Dc centrale dienst „Noord-Zeeland" heeft er geen tijd voor. Tweeduizend kubieke meter zand zal er vrijkomen als de ijsbaan wordt gegraven, zo kon dc burgemeester zijn raadsleden inlichten. Dat is een flinke portie, die zal worden benut voor het bouwrijpmaken van een terrein in Kerkwerve en voor het ophogen van het oefensportveld. Ten las te van deze werken komt 7200 en 4200. Voor de aanelg van de Ijsbaan werd bijna 7000 op de begroting ge bracht. Als er nog grond overblijft wil de gemeente die voor 1,50 verkopen. Het Baken in Middenschouwen zal wor den verbeterd. Over een afstand van 90 meter wordt de weg een meter breder, over 40 meter komt er een goot langs de kanten. „Het was eerst het plan. dat het zonder meer zou gebeuren", zei burge meester Francke. „Maar waarschijnlijk is er een bijdrage van 65 procent van de j provincie té krijgen. „De raad besloot het 'karwei onderhands aan te besteden. i de IHMRleeft de volle instemming van Middenschou wen. Er verandert trouwens weinig voor de gemeente, nu Tholen centrumplaats is geworden, De heer J. N. Viergever (a.r). attendeerde de heren erop. dat vol gens de cijfers Westerschouwen en Brou wershaven me', hun eigen dienst aanzien lijk duurder uit zijn dan de gemeenten ln de gemeenschappelijke regeling. Dit raadslid legde de vinger nog evén op een onderdeel van de organisatie, waar bij de bouw van een niéuw kantoor ter sprake komt. „Zijn de oude gebouwen, die in Tholen beschikbaar waren en die de dienst heeft afgewezen ook door de vertegenwoordigers van de gemeenten bekeken?" wilde hij weten. Burgemeester Francke verklaarde dat dit niet het ge val was. „Maar de verbouwing zou toch een aanzienlijk bedrag kosten en het is de vraag of ze helemaal tot tevreden heid zijn in te richten. Er is ook uit Tho len niet voor huisvesting daarin gepleit", voegde hij eraan t.oe. De burgemeester kon nog meedelen, dat de bouw van het nieuwe raadhuis van Middenschouwen in Scharendijke ge smeerd loopt: het gebouw is al bijna wind- en waterdicht: de schilder is be zig het glas te zetten. Tn de rondvraag drongen de heren J. N. Viergever (a.r.) en J. H, de Jonge (p.v.d.a.) aan op de vervanging van dc zware draagbaren, die bfj begrafenissen in Eikerzee en Ellc- meet worden gebruikt. B en w zullen dit punt nader in studie nemen. na- Verder komen de herendubbelkam- pioenen '63 naar Middelburg. Zij spe len 'n demonstratiewedstrijd tegen het kampioensdno van 1961. Op het speel- programma staan: 1 dames- en een herenenkelspel een gemengd-dubbel en 2 herendubbelpartijen. Ook is er een ontmoeting gepland tussen de eredivisie volleybal clubs Tornado uit Tilburg en SOS uit Utrecht. Pogingen om de verenigin gen DES en Libanon aan te trekken' liepen op niets uit, omdat beide vere nigingen door het afstaan van spe lers aan Tokio niet met een repre sentatief team voor de dag kunnen ko men. De tenniswedstrijd brengt waar schijnlijk de sterren Ronny van Gel der. Eddy Knol, Evert Snijder en Piet van Eijsden naar Middelburg. De mogelijkheden voor zaalhockey- Dit is de heer J. P. Geluk, die dins dagmorgen ten kantore van ,Sod- daerf' te Middelburg werd gehul digd bij het volmaken van de veer tig dienstjaren. Foto P.Z.C.) De regionale Agrarisch Sociale Fond sen in Goes zjjn deze week gestart met de uitbreiding van het kantoor aan de Frans den Hollanderlaan. Naast het kantoor het vroegere hotel „Tivoli" dat dc A.S.F. in 1957 betrokken, treffen de werklieden van aannemer R. Siotema uit Wissenkerke nu de voor bereidingen voor de bouw van een nieu we vleugel. Met deze uitbreiding wil de A.S.F. het ruimtegebrek, waarmee men van het begin af aan kampt, oplossen. Dat heeft men eerder willen doen door een nieuw- bouwplan aan de Parallelweg in Goes. Maar dit plan is niet gerealiseerd in verband met het steeds aaiende aantal mensen, dat in de landbouw werkzaam is. Daarop zocht de A.S.F. het in een uitbouw van het huidige kantoor. De barak ernaast, waarmee men zich tot nu toe heeft beholpen, is afgebroken en de weg is vrij om er een nieuwe vleugel neer te zetten: een gebouw van vijftien bij tien meter, dat in laagbouw wordt opgetrokken. In het nieuwe gebouw zullen het ar chief. de dokterskamer, een wachtka mer en de spreekkamers voor de bezoe kers worden ondergebracht. Het ont werp is van het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland. In het huidige kantoor zal intern verbouwd worden, onder meer om het personeel aan een kantine te helpen. De schuur achter het tegenwoordige A.S.F.-kantoor zal even eens worden afgebroken; daar werden tot nu toe de fietsen gestald en het archief opgeborgen. Dat betekent een aanzienlijke verfraaiing van het aan zicht van Goes op dit punt van de stad. Het karwei zal een half jaar in beslag nemen en een bedrag van rond 130.000 vergen, zo deelde de directeur van het regionale kantoor van de A.S.F. Goes, de heer M. Roelfs mee. Philips Harmonie naar Terneuzen Ter gelegenheid van de officiële opening van het Philips bedrijf te Terneuzen zal de Philips Harmonie donderdagavond half acht een taptoe met show op de Markt te Terneuzen geven. HANDVORMER „BODDAERT" BIJ JUBILEUM GEHULDIGD Tijdens een intieme bijeenkomst op de directiekamer van Van Boddaert Co's ijzergieterij en machinefabriek N.V. te Middelburg is dinsdagmorgen de heer J. P. Geluk (54), handvormer in het bedrijf, gehuldigd in verband met zijn veertigjarig jubileum. Direc teur J. J. Ubbink schetste bij die ge legenheid de heer Gelnk als een be werker, die in een bedacht- maar toch regelmatig tempo zijn plicht vervult. „Uw chef noemt U steeds prijzend", zo merkte de heer Ubbink op, die ten slotte de wens uit sprak. dat de handvormer de vijftig jaar in dienst van de ijzergieterij kunnen volmaken. In zijn toespraak vestigde de direc teur de aandacht op de bouw van een nieuwe hal voor het Middelburgs be drijf waarmee men thans bezig is. Veel animo voor het ijzergieterijbe- drijf is er niet. De directeur hoopte echter bij het gereed komen van de bouw over nieuwe jonge arbeids krachten te kunnen beschikken. „Ik hoop. dat de ouderen de jongeren en thousiast zullen maken voor het vak van handvormer" zo zei hij. Vervol gens ging de heer Ubbink over tot het uitreiken van het getuigschrift van de maatschappij voor nijverheid en han del, wat even later werd gevolgd door de overhandiging van een verguld zil veren legpenning met inscriptie en een oorkonde van de coöperatieve vereniging van Nederlandse ijzergie terijen te Utrecht. Daarnaast kreeg de heer Geluk een enveloppe met in houd aangeboden. Ook mevrouw Ge luk werd in de hulde betrokken. Voor haar waren er bloemen. De heer C. Kollaert bood de jubilaris voorts na mens de personeelsvereniging even eens een geschenk onder couvert aan. Verder spraken de heer A. Boon( na mens de ondernemingsraad) en de heer A. de Nooyer als oud-gediende. er eenmaal een gebouw staat zal nie mand dat laten afbreken. En wat de prijs betreft: die zullen we zo veilig mogelijk stellen. Toch ging de raad pas akkoord met een adstructief voorstel van «ie heer Beurkens: machtiging aan b. en w. de industrie- grond te verkopen onder voorwaarde dat de prijs vaststaat en dat de gega digden ontheffing kunnen krijgen van het verbod het terrein op de rijksweg ■:e verlaten. raad nam ook een besluit om riole- rings- en bestratingswerken uit te voeren ten westen van de Wilhelmi- 1 nastraat. Dat zal gebeuren door de firma M. v. d. Velde uit Bruinisse. De kosten: 50.000. De heer Rijstenbil toonde zich ontstemd over het feit, dat deze zaak telefonisch was afge handeld. Hij maakte duidelijk, dat de gemeenteopzichter de raadsleden over dit karwei heeft opgebeld, om dat er nogal haast bij zat. „Niet één raadslid heeft er iets van ge zien of gelezen", zei hij. Jammer vond de heer Rijstenbil ook. dat het werk onder hands was aanbesteed. Hij noemde het vreemd, dat dit werk nu opeens door gang kan vinden zonder dat er een post voor op de begroting staat en andere be stratingen wel in de begroting voor 1964 waren opgenomen en nog niet zijn uitge voerd. Burgemeester De Jonge verklaar de, dat de aannemer kwam "zeggen, dat hij zijn mensen kon houden als hij het karwei kreeg opgedragen. De noodzaak van een spoedeisende vergadering zag de burgemeester niet in: éWe dachten, we kunnen het misschien wel zo doen". Tegengestelde inzichten kwamen naar voren, toen b. en w. een voorstel lan ceerden de havenkade- en opslaggelden, de rioolbelasting en de brandverzeke ringsbelasting voor 1965 wilden vaststel len, omdat de verordening afloopt. „Nee", zei de heer Beurkens. „Dat kan niet. Je kunt geen belastingen gaan vaststellen, zonder dat je weet hoe de begroting eruit ziet. Dat moeten we aan houden". Hij kreeg steun van de heren Rijstenbil en Bolier. „Drie aanhouden en het restje vóór", constateerde burge meester De Jonge. Geen genoegen Eenstemmig was de raad over het schrijven, dat de Koninklijke Neder landse Toeristenbond geen toestem ming tot het plaatsen van borden bij de kom van Anna Jacoba Polder had gekregen van de hoofdingenieur van rijkswaterstaat te Goes. Rijkswater staat meent, dat de kom niet belang rijk genoeg was voor deze aanwijzing. En dat griefde in het bijzonder de heer Beurkens. „Daar moeten we on der geen voorwaarde genoegen mee nemen", vond hij. Als het niet op de weg kan. zet ze dan maar op een particulier stuk land. A. J. Polder wil niet onbeduidend zijn. ,,'t Is weer echt Zeeuws", zei de heer A. P. Nelisse (s.g.). „In Brabant zie je ze overal Gezamenlijk drong de raad er bij b. en w. op aan toch nog te trachten, dat die borden er komen. in de Abijgebouwen. Woensdag-, donderdag- en vrijdagavond. Aanvang 20.30 en 21 uur. Ingang Nieuwe kerk. INSLUIPERS OP HETERDAAD BETRAPT DOOR RECHERCHE Rechercheurs van de Middelburgse ge meentepolitie hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Middelburgers, die na een „geslaagde" insluiping «ie be nen wilden nemen met liet geldkistje van een bar in de Zusterstraat, op heterdaad betrapt. ontdekt, dat een tweetal sleutels verdwe nen was. behorend bij deuren, die via het Kerspel toegang geven tot de achterzijde van de bar. Hij waarschuwde de politie, waarop een aantal rechercheurs ging posten bij de achteringang van de bar. Deze toegang loopt door en gnragc en hier stelden de politicmannen zich ver dekt op. Omstreeks half vier werd het wachten beloond. Een tweetal figuren kwam via het Kerspel binnen en verdween in de bar. Enige tijd later verschenen zij op nieuw nu met het geldkistje bij zien. Zij Henen echter in dé armen van de po litie. De insluipers bleken de 32-jarige koopman J. van der S. en de 24-jarige los-werkman L. B. te z(jn, beiden atkom- stig uit Middelburg en geen onbekenden van de politie. Zij zijn ingesloten en zul len vandaag woensdag voorgeleid worden vooi' de officier van justitie. De „buit" was erg mager. De exploitant heeft namelijk de gewoonte om na slui tingstijd de geldkist te legen en de in houd op een veiliger plaats op te slaan. Overwegend oostelijke wind en iets liogei turen dan gisteren. STR AN DV KRW ACHTING. (Van onze weerkundige medewerker). Vandaag droog en zonnig strandweer met een zwakke oostelijke wind. In de middag 20 h 21 graden. Zeewater 17 gra den. Vooruitzichtenhet sterke hogedrukge- bied met het. centrum hij Denemarken blijft fraai weer brengen, met nog enige, temperatuurstijging. ZON EN MAAN 3 september Zon op 05.54 onder 19.23 Maan op 01.50 onder 18.35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2