P.Z.C. Terneuzenaar reed zonder rijbewijs met autowrak door zijn woonplaats NOORD-ZEELAND ZILVEREN CHEF-AQUISITEUR VAN P.Z.C. WERD GEHULDIGD DE VEY MESTDAGH AGENDA DE MAGNEET" het meest gelezen dagblad in Zeeland. MARKTBERICHTEN Zeeuws woordenboek nadert voltooiing WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 KANTONGERECHT TERNEUZEN Woonwagen had wel remkabels maar geen remmen Niets, maar dan ook helemaal niets deugde er van de personenauto, waar mee de Terneuzenaar P. P. op 8 mei van dit jaar op de Axelsestraat van ztfn woonplaats reed. De kantonrechter in Terneuzen, nir. A. Berkhout, las dins dagmorgen een waslijst van gebreken voor, variërend van ondeugdelijke rem men, ondeugdelijke ruitenwissers, slech te gasafvoer, versnellingsbak, een stuurinrichting, die er maar net mee door kon, tot een totaal doorgeroeste bodem en deuken over de gehele carros serie. Daarbij kwam dan nog, (iat de bestuurder niet in het bezit van een rij bewijs was, alles bijeen voldoende om de kantonrechter de uitlating te ont lokken: „U was net zo gevaarlijk als iemand, die met een geweer loopt te zwaaien". De officier van justitie, mr. Th. Lebret, vond de zaak al even bedroevend: „U hoorde niet in de auto en de auto hoorde niet op de weg", zo stelde hij. De ge- eiste boetes waren er ook naar f 100, subs. 20 dagen voor het rijbewijs, f 50,— voor de remmen en voor de andere fei ten boetes van driemaal f 10,en een van f20,—, in totaal f200,— subs. 40 dagen, alsmede onttrekking van het autowrak aan het verkeer De kanton rechter maakte van de eerste boete f75,subs. 15 dagen maar oordeelde verder comform. „De auto kan ik dus voor de sloop verkopen?", informeerde P. nog eens. „Niets daarvan, die bent U kwijt", deed de kantonrechter de zaak af. De woonwagenbewoner F. K. uit Breda had op 15 juli over de Graafjandijk te Westdorpe gereden met een personen auto, waarachter een woonwagen hing, waarop geen remmen waren aange bracht. Toen K. moest remmen was de hele zaak als een schaar „dichtgeklapt" ten koste van een lantaarnpaal, een afras tering, een schuur en een tegemoetko mende auto, alles tezamen een schade, die in de duizenden liep. K. die niet verzekerd was. zei niet te weten, dat er op de wagen geen remmen zaten, om dat hij hem pas gekocht had. Wel wa ren er remkabels aangebracht, die de indruk wekten, dat er normaal kon zelf misleid te zijn. „Welja", zei mr. worden geremd. K. beweerde daardoor Berkhout, „als ik een kat koop kijk ik eerst in de zak". Dat had U ook maar moeten doen". De officier, die de manier van rijden van K. onvoorzichtig noemde eiste f 60.subs. 12 dagen, een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan den met een proeftijd van twee jaar, met de voorwaarde, dat K. zich zou la ten verzekeren. „En mijn eigen schade van f3500,informeerde de ver dachte. „Daar moet U niet over kla gen", stoof mr. Berkhout op, „het is voldoende, dat het tot U doordringt, dat U op een rare manier over de wég reed". Hij eiste conform. nog wel doen", suste de kantonrechter de opgewonden verdachte. De zaak werd aangehouden tot de volgende zitting. A. L. W. uit Hulst kreeg conform de eis een boete van f40,subs. 8 da gen, omdat hij op 23 april bij het ach teruitrijden op de Markt te Axel een aanrijding had veroorzaakt. A. M. uit het woonwagenkamp bij Bre da had op 22 april bij het wegrijden in de Julianastraat te Axel een per sonenauto beschadigd. De officier eiste daarvoor f 30,subs. 6 dagen en toe wijziging van de schadevordering van f 135,—Mr. Berkhout maakte van de boete f 15,subs, drie dagen, omdat het maar een klein foutje was. Roekeloos J. A. uit St. Jansteen had op 3 april bij het linksafslaan op de As- daalseweg te Hulst een aanrijding veroorzaakt met een achterop ko mende autobus. Hij zei op goed ge luk te hebben afgeslagen, omdat de spiegel beslagen was. „Roekeloos", vond de officier, die f75,subs. 15 dagen eiste. De kantonrechter oordeelde conform. R. J. P., een bij de DOW werkzame Amerikaan, had op 9 april op de Nieuw Neuzenpolderweg door onvoorzichtig wegrijden een aanrijding veroorzaakt. Conform de eis kostte hem dat f 50, subs. 10 dagen. R. F. uit Antwerpen werd bij verstek veroordeeld tot f35, subs. 7 dagen, omdat hij op 22 april bij het wegrijden in de Nieuwediepstraat te Terneuzen een bestelauto had bescha digd. Hij werd tevens veroordeeld tot betaling van de schade ad f 133,Zijn landgenoot, A- de B. uit Gent-Brugge, had op 27 juni in de Oranjestraat te Axel bij het links afslaan een aanrij ding veroorzaakt met een motorrij der, die hem op dat moment passeerde. De officier eiste f 15.subs. 3 dagen. De kantonrechter maakte er 10, subs. 2 dagen van. omdat de motorrij der evenveel schuld aan de aanrijding had. J. van der W. uit Clinge had op 23 juli bij het wegrijden in de Gravestraat te Clinge een wielrijdster op zijn motor kap geschept, die daarbij zwaar letsel opliep. Hy had even een praatje ge maakt en was plotseling „weggespron gen". „Op de grens van een misdrijf", vond de officier, die een boete van f75,subs. 15 dagen en een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de lijd van drie maan den met een proeftijd van twee jaar eiste. De kantonrechter vonniste form. KNVB-bondsinsigne voor S. van der Zee in Goes De heer J. J. Platteeuw, lid van het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond afdeling Zeeland, heeft dinsdag aan de heer Sjaak van Zee te Goes het bondsin- signe van deze bond uitgereikt. Deze korte plechtigheid ten huize van de heer Van Zee werd o.m. bijgewoond door enkele bestuursleden van de voetbalvereniging Goes. De heer Van Zee kreeg dit bondsinsigne, omdat hij een kwart eeuw deel heeft uitgemaakt van commissies en bestuur van de voetbalvereniging Goes. Wegens ziek te moest de heer Van Zee zich kort geleden uit de voetbalsport terug trekken. Vanwege zijn verdiensten in het belang van de voetbalvereniging Goes werd de heer Van Zee in de on langs gehouden algemene jaarverga dering reeds benoemd tot erelid. Z1ERIKZEE Geslaagden voor de H.L.O.-proeven Dokter De Putter na elf jaar weg uit Oosterland Directie en personeel van de P.Z.C, en van de fa. G. W. den Boer te Mid delburg hebben dinsdagmorgen in de bovenzaal van het Nederlands Koffie- Voor de negende maal hebben de heren Uil VOSierLUTlU. J"uis de heer J E. Witte, chef-aquisi- K J Feijen en H Koevoets, beiden te Zie- t?,ur. gehuldigd in verband met zijn rikzee de H.L.O.-proeven afgelegd. Dokter J. W. de Putter uit Oosterland is zilveren jubileum. Nadat aan me- Het diploma tweede graad naar me- benoemd tot controlerend geneeskundige vrouw Witte bloemen waren aange- vrouw E. van de Zande-van der Linde te]bij de Sociale Verzekeringsbank, met als boden, beschreef de heer F. B. den Nieuwerkerk en mej. B. J. H. Mooiweer j voorlopige standplaats Leiden. Op 15, Boer, directeur van de P.Z.C., de ju- - KA^an ta -7 r. (jf,r*Tom Hor 75I rlnlriAv T"lA Pl Auto reed tegen bromfiets Maandagavond had een aanrijding plaats op het kruispunt Jacob Catalaan Augustalaan— Prinses Beatrlxlaan— Casper Fagellaan te Bergen op Zoom. tussen een auto bestuurd door H. v. O. te Goes en een bromfiets bestuurd door A. V. te Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat de bromfietser V. die vanaf de Casper Vagcllaan het kruis punt opreed geen voorrang verleende aan de autobestuurder Van O- die vanaf de Jacob Catslaan het kruispunt opreed. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd, de verwondingen waren van lichte aard. BROUWERSHAVEN Opnamen voor film van Ned. Blindenbond In Brouwershaven zal de Nederlandse Blindenbond dinsdag 8 september a.s. opnamen maken voor een filmpje over deze gemeente. De film zal ook een beeld geven van het verenigingsleven, waarvoor een optocht zal worden gehou den, waarvan de opstelling plaatsvindt om kwart over zes bij het politiebureau aan de Noordzijde haven. In het komen de halfjaar zal de blindenbond deze film ter plaatse vertonen. SCHERPENISSE Collecte N.H. kerk De collecte voor de kerkvoogdij in de Nederlands hervormde kerk te Scherpe- nisse bij het afscheid van ds. Alblas heeft f 961,5 opgebracht. Asl nagiften zijn nog ontvangen f25,f3.50 en f 10,zodat het totaal is geworden f 1000,09. De collecte voor de schuldelging bracht f 80,81 op hier kwamen nog twee na- giften van f 10 voor de kerkvoogdij. De diaconie ontving f 60, TREINEN KWAMEN TOT STILSTAND VOOR AUTO Dinsdagmiddag geraakte een auto op de spoorlijn naast de overweg gelegen in rijksweg 58 bij de gemeente Krabben- dijke. Uit de richting Bergen op Zoom naderde ren Belgische personenauto de spoorwegovergang op het moment dat de rode waarschuwingslichten van de overweg begonnen te werken waarop de bestuurder zijn auto langzaam afremde. De bestuurder van de achter hem ko mende bestelauto met vierwielige aan hangwagen zag de stoplichten van d< voor hem rijdende personenwagen op lichten maar lette niet op de waar schuwingslichten van de overweg. Toen hij deze op het laatste moment zag, pas seerde hjj om een botsing te voorkomen de voor hem staande auto en schoot daardoor naast de rijbaan dwars op de spoorlijn, waardoor beide spoorbanen werden gestremd. De bestuurder van de bestelwagen K. J. uit Tholen en de naast hem zittende 15-jarige J. C. even eens uit Tholen vluchtten direct, nadat de auto tot stilBtand kwam, var spoorbaan. Vlak daarop naderden treinen uit beide richtingen. De bestuurders hiervan merkten tijdig op dat de rails geblok keerd waren en konden hun treinen voor de auto tot stilstand brengen. De spoorwegrecherche heeft daarna de baan vrij laten maken. Beide treinen hadden 10 minuten vertraging. De auto was door het stoten op de rails licht be schadigd. Auto's botsten Op de splitsing Antwerpsestraatweg Guido Gezellelaan te Bergen op Zoom had dezer dagen een aanrijding plaats tussen een auto bestuurd door G. d. K. uit Bergen op Zoom en een auto be stuurd door A. v. d. B. uit Vlissingen. De aanrijding ontstond, doordat v. d. B. zonder voor te sorteren naar links vanaf de Antwerpsestraatweg de Guido Ge zellelaan op wilde rijden op het moment dat K. hem links inhaalde. Beide auto's liepen schade op. „Een praktisch psycholoog" Veel gelukwensen voor ie heer J. E. Wille en familie Geen auto M. van E. uit Axel stond terecht, om dat hij op 23 mei met zyn bromfiets de bocht Julianastraat-Oesterstraat zo ruim had genomen, dat, hy in botsing kwam met een van rechts komende personenauto. „Allemaal niks van waar", zei de verdachte, „ik heb geen auto gezien". „Waarom benl [I -an gevallen", informeerde de kantonrech ter belangstellend. „Dat was een heel eind verder, omdat ik tegen de trot toirband reed", antwoordde de verdach- en de heer M. Wieringa, beiden te Zie- rikzee. Het diploma vierde graad werd behaald door de heren M. Hogerheide en L. van Tiggolhovcn, beiden te Zicrikzce cn dc heer C. Moelker te Renesse. Mevrouw R. J. L Moelker-van Deventer te Renesse voldeed voor de vierde maal aan de gestelde eisen. Het H.L.O.-comité voor Schouwen-Dui- veland geeft op de vrijdag 4 en 11 sep tember a.s. weer gelegenheid tot het af leggen van proeven tussen zeven en acht uur 's avonds op het sportpark „Ban- nink". OOSTERLAND Gemeentewerkman Hage nam afscheid Maandagmiddag heeft het gemeente bestuur van Duiveland afscheid geno men van gemeentewerkman Joh. Hage Hz., die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst gaat verlaten. Sinds 1953 heeft de heer Hage in Oosterland te. Toen de kantonrechter nadrukkelijk I gewerkt. Burgemeester A. A. van de getuigenverklaringen had voorgele- Eeten prees de ij'ver^ en de bekwaam- waaruit bleek, dat verdachte in derdaad tegen een auto was gereden, omdat hij de bocht te snel en te ruim had genomen, bleek Van E. zicli toch iets van een auto te herinneren: „Maar die kwam met een snelheid van wel 80 kilometer aanrijden en de bestuur der heeft mij niet gezien, want hy keek naast zich. De dame naast hem moest eerst zeggen: pas op daar komt een bromfiets aan, toen remde hjj pas". „Hoorde U dat?", vroeg de kantonrech ter verbaasd. „Nee. maar ik keek in de auto en ik zag het", verklaarde ver dachte met rotsvaste overtuiging. De officier bleek overigens van zijn schuld terdege overtuigd en eiste f 30.subs. 6 dagen, waarop de Axelaar onmiddel lijk inging met de kreet: „Ik ga in ho ger beroep, de getuigen moeten maar eens onder ede komen". „Dat wil ik een pracht- sortering potterij nieuwe vormen. Kom eens kijken bij Bellamypark 45 - 58 Vlissingen VANDAAG. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 9-22 uur. Van Bcnlhem en Jut ting: Expositie verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 uur. City: Waar revolvers regeren. 20 uur. 14 Jaar. Vlissingen Alhambra: Tussen kogels en granaten, £0 uur. 14 Jaar. Luxor: De rim boepatrouille. 20 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Zeven meisjes op een eiland. 20 uur. 14 jaar. Grote Kerk: Expositie Ned. Bijbelgenootschap. 1012, 13.3016 Oostburg Ledeltheater: Het geheim van de zwarte koffer. 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Yeah. yeah, yeah, hier zijn we. 20 uur. alle leeftijden. Bergen op Zoom Roxy: Het bloed kruipt. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Drift en begeerte, 20 uur, 18 jaar. heid van de scheidende gemeente werkman en dankte hem voor al het geen hij in het belang van de gemeen te had verricht. Vooral op het gebied van de beplantingen heeft de heer Hage zich bijzonder verdienstelijk ge maakt. De eigen boom- en heester kwekerij van de gemeente was voor al zijn werk. De burgemeester hoopte dat de heer Hage nog lang van een welverdiende rust mag genieten en boód hem een boekebon aan. Namens de collega's en het secretarieperso- neel sprak de heer Schuiling. Hij dankte de scheidende gemeentewerk man voor de prettige samenwerking en bood hem namens allen een vier delige encyclopedie aan. De heer Hage sprak ten slotte een dankwoord. RENESSE Lampionoptocht in Renesse trok veel publiek Wie gedacht mocht hebben dat prak tisch alle gasten reeds waren verdwe nen moeten bij de lampionoptocht en het kampvuur dat in het afgelopen weekend door de attractiecommissie van de V.V-V. Renesse werd georgani seerd wel tot andere gedachten zijn gekomen. Zo om en nabrj de 5000 per sonen, waarhij ook velen uit de omge ving, gaven hierbij van hun belangstel ling blijk: een menigte als nog nimmer bij een dergelijke gelegenheid werd waargenomen. Precies om 7 uur werd op het terrein van de heer J. P. Ber- revoets aan de Jan van Renesseweg door de leden van de attractiecommissie een aanvang gemaakt met het gratis uitdelen van de lampions. In een vlot tempo konden de 1500 be schikbare lampions worden uitgereikt. Om kwart voor acht marcheerde het fanfarekorps Luctor et Emergo vanaf het dorpshuis naar de Laone waar ter hoogte van de Laan va.n slot Moermond zich enige honderden kinderen van „Het Zeehuis" zich hadden verzameld. „Luctor et Emergo" maakte hier rechts omkeer, waarna men naar de kom van Renesse ging, waar de stoet steeds gro ter werd. Jammer was het dat de Kon. harmonie Witte van Haemstede op het laatste moment verstek moest laten gaan. Vele honderden sloegen ook langs de weg het kleurrijke schouwspel gade. Via de Hoogezoom en Kabbelaarsweg ging het naar het terrein van de heer Kooman aan de Vroonweg waar brand weerlieden het daar aanwezige kamp vuur hoog lieten oplaaien. Met vrolijke marsmuziek zorgde Luctor et Emergo voor de juiste stemming waarbij de jeugd haar gebruikelijke rondedans maakte. Nadat het kampvuur in een massa houtskool was veranderd, ging het met het muziekkorps voorop weer naar de 1 kom van Renesse, waar de optocht werd ontbonden. Inmiddels hadden de brandweerlieden j druk werk gekregen, daar zij niet alleen j zorg moesten dragen voor het blus-1 sen van de laatste resten van het kamp vuur, maar daarnaast nog werk kregen met een door kwajongens in brand ge stoken houtstapel op een in de nabij heid gelegen terrein. Ook op een cam ping, waar eveneens een kampvuur werd georganiseerd, moest nog assis tentie worden verleend. september zal dokter De Putter uit bilaris als een gewaardeerde en Oosterland vertrekken. Vanaf 10 decern- devolle medewerker, een goed verko- ber 1953 is hij in Oosterland huisarts ge-!peri die jn zijn klantenkring een weest en gemeentegeneesheer van Oos- uitstekende reputatie geniet, ter- en Sirjansland. Naar de dokter me dedeelde heeft hij ongeveer twintig pro-[De heer Den Boer herinnerde aan de cent van de huidige plaatselijke bevol- moeilijke jaren waarin „papierbeper- king het levenslicht helpen aanschou-1 kende bepalingen" de omvang van de wen. Bij ongeveer 400 bevallingen heeft hij geassisteerd. De inwoners van Oosterland hebben dok ter De Putter leren kennen als een goed arts, die steeds voor iedereen klaar stond en zij zien hem dan ook node ver trekken. Als opvolger van dokter De Putter is sinds 1 september dokter. H. Speelman uit Overscneie werkzaam; uit Overschie werkzaam. Burgerlijke stand Z1ERIKZEE. Getrouwd: J. Dorreman. 23 J. en W. de Kos ter, 23 J. Overleden: M. Goudzwaard, 86 j.: H, Manni, 65 J„ e. v. M. Stoutjesdijk. krant limiteerden. „Voor een adver tentie-acquisiteur was een dergelijke beperking niet prettig, maar gelukkig is er een tijd gekomen waarin je je capaciteiten weer ten volle kon ont plooien", aldus de heer Den Boer. Mede namens directeur F. van de Velde jr., uit Vlissingen bood spreker ten slotte een aantal geschenken aan. Directeur W. de Pagter noemde de heer Witte als verkoper een „prak tisch psycholoog". Hij prees de ju bilaris voor zijn goede inzichten als verkoper: „Je weet dat het ook om het belang van de klant gaat". De heer De Pagter hoopte dat de heer Witte nog vele jaren in goede gezondheid aan zijn werk tevens zijn hobby zou kunnen wijden. De heer De Pagter richtte ook ge lukwensen tot mevrouw Witte en tot de (eveneens aanwezige) T jaarde ouders van de jubilaris. De heer C. P. Buijs, administrateur van de P.Z.C. dankte de heer Witte mede namens de collega's van de kantoren te Middelburg. Vlissingen, Goes en Terneuzen voor de prettige samenwerking. Hij hoopte op besten diging van deze goede onderlinge ver standhouding. De felicitatiewoorden gingen vergezeld van een rokertje. Gelukwensen kwamen er ook van de personeelsvereniging, waarvoor de heer L. J. Breel het woord voerde. De heer Witte wimpelde al die compli mentjes voor zijn werk af met de woorden „Ik had het nooit kunnen doen, als de directie niet achter me had gestaan en ik niet over een perfecte samen werking met prettige collega's kon beschikken. Zij allen hebben ertoe bijgedragen dat deze resultaten be reikt konden worden", aldus de ju bilaris in zijn dankwoord. Vervolgens kreeg men de gelegenheid om de heer Witte te feliciteren, waarna het ge zelschap nog enige tijd in genoeglijke stemming bijeenbleef. Er waren ook gelukwensen binnengekomen van re laties van de heer Witte. Deze foto werd genomen op het moment, dat de heer F. B. den Boerdirecteur van de Provinoiale Zeeuwse Courant de echtgenote van de heer J. E. Witte zijn gelukwen sen aanbiedt. Zittend naast de heer Witte, de vader van de zilveren" chef-aquisiteur. (Foto P.Z.C.) Op 28 augustus jl. is van ons heengegaan onze lieve man en va der, behuwd- en groot vader CORNELIS VAN DER VLIET, op de leeftijd van 61 jaar. L. van der Vliet-Pijl P. F. van der Toom- van der Vliet J. van der Toom Mieke Hans Paul Amsterdam, 2 september 1964. Slotermeerlaan 1651. De teraardebestelling heeft in stilte plaats gehad. benzine- en doorsmeer- station GARAGE WANDEL NIEUWERKERK Telefoon 0 1114-482 Wat een verrassing Ik wist niet dat je een huis zo leuk kon inrichten Doe deze ontdekking ook bij NIEUWERKERK - Tel. 265 BRUINISSE - Tel. 470 UW DRUKKER Kampeer- artikelen f Hengelsport artikelen Strand- artikelen Souvenirs Lees bibliotheek Tijdschriften L. C. HOGERHUIS, Renesse - Telefoon 343 BEURSBERICHT MARKT GOF.S i 1 september- Granen en peulvruchten Tar-1 baata 1T*. boerenachaon af boerderij 33—33 JO per 100 kg. Ge rul. boerenschoen af j boerderij 27—29.25 per ICO kg. Groene erw ten. boererwhoon af boerderij 3039 per 100 kg. Schokker*, boererwchoon «f boerderij )0Ml per 100 kg. Kapucijner*. boercn*choon af boerderij 35(O per 100 kg. i. Onaffe* taart aan de «orteerlnrlchung geleverd 13I3H cent per kg. Hooi. Lueernchooi 95—105 per 1000 kg Wel- dehooi 80-100 per 1000 kg- Dijkhool «5—70 per 1000 kg. Veld beemd 40—55 per 1000 kg Zwenknoorten 40 per 1000 kg. Tarwe*tro 47.50 per 1000 kg van goede kwaliteit Win- terlevering 62.50 Ger*te»tro p--r 1000 kg van goede kwaliteit Win ter levering '.250 Erwtenstro (klein groen» «50 per 1000 kg Wtnterleverlng 70. Vla*. Voor vlag van de nieuwe oog*i wa* de notering voor goede partijen v.in I90O- 2250 per ha. uit de iichelf geleverd- De prijs pc-r kg bedroeg 21—25 cent op auto geleverd Voor 2e kwaliteit vla» worden prijzen van 1500—1800 per ha belaald, terwijl een kg- prijs van 15—21 cent werd genoteerd. De handel verloopt traag. Eieren. De elerprlj» bedraagt 1-80—1.84 per kg- VEILING KRABBEN DUKE, 1 september. Appel*. Jame» Grieve I 85-90 23, 80-85 26. 75-80 27—28, 70-75 26—27 65-70 23, 2 85-90 18. 80-85 19—24, 75-80 21—23 70-75 22—28, 85-70 19-22. 2D 60-85 12—16. 2D 55-60 6—12. 2D 8, 8 grof 6—17, fijn 6—11. kroel 6. Rode J. Grieve 1 85-90 21, 80-85 26. 7S-~" 28. 70-75 27. 65-70 21. 2D II- Billot Oranje 1 90-95 20, 85-90 21. 80-85 23, 73-80 25 70-75 24. 65-70 20. 3 grof 15, kroet 6. M. Codlin 1 65-70 15. 60-65 12. 2 75-80 17. 70-75 17 ©-" 15, 2D 6. Tijdeman E. W. 1 80-85 38. 75-80 39—45. 70-75 40—18 85-70 34—11. 60-65 22—25. 2D 6, 3 grof 21—28. fijn 6. kroet 6. Pc-ren Tr. de Vienne 1 85-90 41—43. 80-85 42-44, 75-80 43-48. 70-75 46-49. 65-70 45—48 80-65 41—43. 2 90-95 34, 85-90 37—42. 80-35 27—45. 75-80 4243. 70-75 43-50 65-70 41—18. 60-65 37. 2D 27—33. 3 grof 31—30. fijn 22—31 kroet 7II. Pruimen: R. CL d'Althan 1 107. 2 63. Reine Victoria 1 38—100. 2 58—06. 3 grof 57. VISMIJN COLTJNSPLAAT. Exportgarnalen 3535 kg. 81—144. Handelsgar nalen 139 kg. 72—99. Schar 9 kg. Bot 32 kg Tong 23 kg. Paling 161 kg. Ongesorteerde vis 18 kg. VEILING THOLEN. Doré bonken 5,10, gewone 10.80. Bintje* bon ken 13J0—14. gewone 8.60—1030. Eigenhei mers bonken 7.30. gewone 11,60—12.50. poters 6.20. Aanvoer 40 ton. VEILING STAVEN1S8E. Bintjes gewone I 19,801050. II 1050. bon ken 13.40—13.50. Eigenheimers gewone 1350. Aanvoer 70 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien bonken 22.29. middel 40-70 19J30 drie lingen 22.98. picklers 23.93. Aardappelen Do ré 9.60—7,10. Eigenheimers 13.80—0.60. Bintje 1050—9.40. bonken 1350—1250. VEILING ST.-ANN"ALAND. 1 september. Doré gewoon 8 301150. bonken 550. Eigenheimer» gewoon 1355. bonken 950. Bintjes gewoon 10.70. bonken 14. Aanvoer 220 ton. Uien middel 18.99—19.20. bonken 20.10—21,19, drielingen 22. picklers 23.50- Aanvoer 30 ton. MARKT SINT-ANN ALAND. Marktberichten van de Cavetho te Sint-An- naland. Pe tarwe was ook heden flauw ge stemd, de meelfabrieken zijn niet bereid meer te betalen dan 34,60 franco levering Brauwgerst. Onveranderd- Het C-B-K. Is aan de markt voor f 33,70. Levering Januari 34,— voor februari a.s. Het i» evenwel van plan de inkoopprijs nogmaals te verlagen Kippegerst weinig gevraagd tot 1 29,—. Maal- gerst eveneens flauw gestemd tot 1 23,—. Peulvruchten blijken weinig gevraagd Drie procent erwten deden 46— F.A.S. levering september. Zes procent erwten 4450 op monster van f 34,— lot f 43,—. Drie procent schokkers 58,— F. A.S. levering september. Vijf procent schokkers 55.— op monster van 45,— tot 52.Karwelzaad. Prima doorsneekwallleit 1 101.—. Blauw maanzaad idem 1 100.— voor september en 102,— voor oktober en november. VEILING BERGEN OP ZOOM. 1 september. Appelen: Manks Codlin 10—22. James Grieve 1032. Peren: Beurré Louise 3244. Beurré Merode 1619. Clapps 3642. Triomph de Vienne 4257. Juttepeer 15—27. Het Zeeuws woordenboek nadert zyn voltooiing. Binnen afzienbare ty'd zal het derde, tevens laatste deel van de persen komen. In 1959 en 1961 verschenen respectieve lijk de eerste en tweede aflevering, nadat in 1929 de eerste stappen wer den genomen voor dit lexicon van de Zeeuwse dialecten. Als eindredactrice van het woordenboek is zoals bekend opgetreden juffrouw dr. H. C. M. Ghijsen Domburg, die ter voorbereiding de werkzaamheden indertijd subsidies kreeg van de Nederlandse organisatie voor zuiver-weten8chappelijk onder zoek. Z.W.O. De uitgave van het woordenboek is on der meer bekostigd door de Z.W.O. en door de provinciale staten van Zeeland. Doel is geweest te komen tot een woor denboek van de streektaal, dat alle plaatselijke idiomen zou omvatten van het gehele Zeeuwse taalgebied met inbegrip van Goeree-Overflak- kee. In 1939 omvatte de gereedgemaakte ko pij de letters a tot en met g. Bij de brand van Middelburg ging op 17 mei 1940 het grootste deé! van dit afge werkte materiaal, dat in de provin ciale bibliotheek was ondergebracht, verloren. Door andere oorlogsomstandigheden, de evacuatie en inundatie van Walche ren, moest het werk in 1943 geheel worden stopgezet. In 1947 kon men weer beginnen. Eind 1956 kreeg de uitgave van het Zeeuws woordenboek in samenwer king met de provinciale besturen var. ZeeTand en Zuid-Holland zijn beslag. Toen was men tot de letter s gevor derd. De afgewerkte kopij omvatte toen de letters a tot en met n. Werkbezoek commissaris der koningin aan Polder Walcheren De commissaris der koningin, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, bracht een werkbezoek aan de Polder Walcheren. Na een ontvangst door het dagelijks be stuur. onder leiding van de voorzitter, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozen burg op het Polderhuis, nam het gezel schap enige zwakke plaatsen in de zee wering van de polder in ogenschouw In het bijzonder toonde de commissaris grote belangstelling voor de plannen tot versterking van de zeewering bij Oran jezon. alsmede voor de boulevards Ban- ckert en Evertsen te Vlissingen. Voorts besprak men de dijkverbetering tussen Westkapelle en Zoutelande met de daar aan verbonden problemen van de pro vinciale weg. die bij Westkapelle over de zeedijk loopt. Te Westkapelle kreeg de commissaris een aquarel, vervaar digd door duinwachter Rottier (nage schilderd van een prentbriefkaart) van het oude polderhuis in Westkapelle aan geboden. De commissaris heeft' indertijd, toen hfl pas burgemeester van Westka pelle was. tijdelijk gewoond in dit oude polderhuis. den 47. Veulen okken of «ei Prijzen (re*p Nuchtere Loper* Schapen Lammeren Kalf- en i 1175 975 850 650 even minder, handel flauw, prijzen al* gisteren. Vette kalveren' aanvoer kleiner, handel levendig, prijzen niet geheel prijshoudend. Graskalveren: aanvoer handel stug. prijzen gedrukt. Nuchtere kalveren: aanvoer iet* meer. han del stroef, prijzen vooral niet hoger. Loper* biggt-n: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen Iets gedrukt. Siachtpaarden: annvoer week. handel zeer kalm. prijzen let* lager. Schapen en lammeren: aanvoer minder, handel stroef prijzen vooral hoger Kalf- en melkkoeien: aanvoer redelijk, handel kalm. prijzen goed prijshou dend. Vare koelen: aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen niet geheel prijshou dend. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel lui, prijzen onveranderd. VEILING GOES. 1 sept Export- en lndustrieveiilng. Appel*: James Grieve 1 85-90 24—28. 80-85 23—27. 75-80 23—33. 70-75 25.60—30. 65-70 22.70—27. 60-65 14—18. 2 85-90 23. 80-85 26. 73-30 19— 27. 70-75 23—27. 85-70 13—23. 60-65 18. 2D 10. grof 7—18. fijn 6—12. Tydemana E. W. 1 85- 90 40—12. 80-85 33—44. 75-80 41—46. 70-75 43- 49. 65-70 22—39, 80-65 18. 2D 14. 2 80-85 31. 70-76 26. ©-70 21. grof 22—27. fijn 6—12. Zigeunerin I 80-35 11. 75-80 14. 70-75 14. 65-70 12. 2 80-35 10-11. 75-30 10-11. 70-75 '0 10. 2D 7.50. grof 6—7.50. fijn 6—7.50. Mank* Codlin 1 7S-30 19. 70-75 18. 65-70 17. 60- 65 15, 2 75-30 15. 70-75 15. ©-70 14. 60-© 12. 2D 3.50. grof 7—11. fijn 7.80—8. Tranfp. de Cron- eels 1 85-95 13. 75-85 20. ©-7S ie. 2D 7. 2 83- 95 16. 75-© 10, «-75 14—16. grof 8—14. fijn 8. Ellisons Orange 1 ©-90 22. 80-© 25. 75-80 70-75 22. ©-70 25. 2 75-80 20. 70-75 16. ©-70 grof 7—18. Laxton Fortuna 1 »-© 35. 75-60 41, 70-75 44. ©-70 24. Jac. Lebd ©-95 17. 7S-© 17. ©-75 14. Benoni ©-70 51. 60-© 33. 55-60 21. Peren: Trlomphe de Vienne 1 ©-00 41—43. 80-© 44—45. 75-80 47—52. 70-75 51—56. 65-70 49—57. 60-© 46—49. 2D 3538. 2 ©-90 36—41. 80-© 38—43. 75-80 4!46. 70-75 44—49. ©-70 43—45. 60-© 30— 42. grof 2539. fijn 20—30. Clapps Favourite 1 70-75 38. ©-70 33—39. 00-© 36-33. 53-60 32— 35. 2D 18. 2 70-75 33. ©-70 35. 60-65 95 55-60 39, grof 24. rijp 34—54. Seigneur d'Eeperen 70-75 62—68. ©-70 59—©. 60-© 54—©. 55-60 3441. 2D 29. grof 19—21. fijn 9. Beurre d'Amanlis 2 75-80 20. 70-75 22. ©-70 26. 60-© 25. 2D 15. grof 17. fijn 12—13. Beurre Lebrun 1 70-75 27. 65-70 27. 60-© 24—25. 55-60 22. 2D 11. grof 14. fijn T8. Rode Bon Chr. Williams 2 75-30 16. 70-75 18. 65-70 13. 60-© 15. 55-00 12. Op monster: Tranrp. de Croncels ongesor teerd 10 Manks Codlin ongesorteerd 3. Donderdag worden partijen Transp. de Cron cels met hagelschade op monster geveild voor de Industrie. Bramen ln doosjes per kg 1 133140. 2 116 122- Bramen (4 kg per krat) 1 92—103. 2 77. Totale aanvoer hard fruit 8900 kisten. Gewone veiling: Bramen per doos 1 3637, 2 23. Pruimen: Belle de Louvain 1 96—99. 2 44—67, grof 58—96. fabriek 30—71. Reine Victoria 1 97—127. 2 48—70, grof 64—112. fabriek 20— 53. Reine Claude d'Althan 1 116—149, 2 51 106. grof 128.' fabriek 3877. Jefferson 1 89— 127, 2 43—67. grof 80—103, fabriek 53—66, Kirkus 2 81. grof 129, Abrlkoospruim grof 5177, fabriek 3050. Warwick Dropper 1 99—110, 2 37, grof 32—62, fabriek 39. VEILING KAPELLE. september. Industrie- en exportveiilng. Appelen en peren: James Grieve 1 85 24. 80 25—26, 75 2623. 70 26—27. 23—24, 2 80 17— 19. 75 23, 70 23—22. 65 19. 2D 60 15. 2D 55 7. 3 grof 13. 3 HJn 8 30. James Grieve Lired 1 80 19—23. 75 19—30. 70 19—31. 65 17—26. 2 80 21—22, 75 20. 70 18—27. 65 15—19. 2 grot 15—21 Jacques Lebel 1 75 17. 65 17, 2 75 15, SS 13. 2D 3. 3 gref 10. Manks Codün 75 15. 70 17. 16, 60 13. 2 75 15. 70 14. 13. 60 10. 2D 8. 3 grof 10. Manks Codlin ongesorteerd 8.10. Transparant de Croncel 1 38. 75 19. 16. 2D 8. 3 grof 10. Zigeunerin 1 75 12. 70 12. 12. 2 80 714. 75 10. 70 10. 10. 2D 3. 3 grof 8. 3 fijn 8. Early Victoria 2 70 13. 60 10. 2D Vn. 3 grof 7«4. 3 fijn 7H- Dr. Julius Gu- got 1 70 20. 22. 60 14. 55 12. Beurré Lebrun 1 70 23. 25.60—2S.70. 60 25.10—25.60, 55 21.50 —23-10. 2 70 20. 65 22. 60 20. 55 15. 2D 9. 3 grof 13—14, 3 fijn 7. Bon Chrétien William 1 70 19. 65 20—©. 60 24. 55 24, 2 70 17. 20, 60 19. 55 16. 2D 6—634. 3 grof 8!ó—11. 3 fijn 7—9. Triomphe de Vienne 1 33, 80 43. 75 46. 70 13—49. 48. 60 42—43, 2 80 40. 75 42. 70 44. 43. 60 40. 2D 29—36. 3 grof 29—31. 3 fijn !9. Triomphe de Vienne rijp 3 30 46. 75 50. 70 48. 44. 2 80 43. 75 46. 70 45. 41. €0 36. Clapps Favourite 1 70 35. 38. 60 37. 55 33. 2 29—31. 60 31—33. 55 23. 2D 18. 3 grof 23, 3 fijn 18. Beurré de Merode 1 75 32, 70 30. 23. 60 24. 2D 19. 3 grof 18. 3 fijn 11. Seigneur d'Esperen 1 66. S3. 55 32. 2D 6. 3 grof 10. 3 fijn 6. Juttepeer 1 50 60. 2D 17. Précoce de Trévoux 1 32. Valappels 8.10- Kroetappels 3.10. Diversen: Bramen In dustrie in kratten van 4 kg. per kg 1 95— 103. 2 77. Heden overleed in het St.-Joannaziekenhuis te Goes ons zoontje JOOST ABRAHAM JOOSSE, Middelburg, 1 september 1964. Koestraat 2. In Jezus ontslapen, on ze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader in de ouderdom van bij na 84 jaar. Souburg J. Polderman- Jacobse Middenmeer: P. J. Pouwer- Polderman Bruinis3e: J. P. de Waal- Polderman Souburg: C. M. van de Putte- Polderman P. A. van de Putte. Klein- en achter kleinkinderen. Oost- en O.- en W.-Souburg, 1 september 1964. Spoorstraat 12 De teraardebestelling zal plaat, hebben op vrijdag 4 september a.s. Vertrek Spoor straat 12 des namid dags 2 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17