Terneuzenaar reed zonder rijbewijs met autowrak door zijn woonplaats ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE VEY MESTDAGH AGENDA EXAMENS gesloten wegens huwelijk. Fa. H. B. Picavet Zn., toonaangevend tapsel Zeeuws woordenboek nadert voltooiing MARKTBERICHTEN COLLEGA'S EN BEVOLKING VAN SLUISKIL HULDIGDEN C. BRACKE woensdag 2 September i9m Wissel Zeeuws-Vlaander&n PROVINCIALE ZBBUW8E COURANT KANTONGERECHT TERNEUZEN TERNEUZEN Meerkamp wedstrij d in Zuidersportpark Woonwagen had wel remkabels maar geen remmen Niets, maar dan ook helemaal niets deugde er van de personenauto, waar mee de Terneuzenaar P. P. op 8 mei van dit jaar op de Axelsestraat van zijn woonplaats reed. De kantonrechter in Terneuzen, rnr. A. Berkhout, las dins dagmorgen een waslijst van gebreken voor, variërend van ondeugdelijke rem men, ondeugdelijke ruitenwissers, slech te gasafvöer, versnellingsbak, eer stuurinrichting, die er maar net mee door kon, tot een totaal doorgeroeste bodera en deuken over de gehele carros serie. Daarbij kwam dan nog, dat de bestuurder niet in het bezit van een rij bewijs was, alles bijeen voldoende on de kantonrechter de uitlating te ont lokken: „U was net zo gevaarlijk als iemand, die met een geweer loopt te zwaaien". De officier van justitie, mr. Th. Lebret. vond de zaak al even bedroevend: ,.U hoorde niet in de auto en de auto hoorde niet op de weg", zo stelde hij. De ge- eiste boetes waren er ook naar f 100, subs. 20 dagen voor het rijbewijs, f 50. voor de remmen en voor de andere fei ten boetes van driemaal f 10,en een van f20,—, in totaal f200— subs. 40 dagen, alsmede onttrekking van hel autowrak aan het verkeer De kanton rechter maakte van de eerste boet< f75,subs. 15 dagen maar oordeelde verder comform. „De auto kan ik dus voor de sloop verkopen?", informeerde P. nog eens. „Niets daarvan, die bent U kwijt", deed de kantonrechter de zaak af. De woonwagenbewoner F. K. uit Breda had op 15 juli over de Graafjandijk te Westdorpe gereden met een personen auto, waarachter een woonwagen hing, waarop geen remmen waren aange bracht. Toen K. moest remmen was de hele zaak als een schaar „dichtgeklapt" ten koste van een lantaarnpaal, een afras tering, een schuur en een tegemoetko mende auto, alles tezamen een schade, die in de duizenden liep. K. die niet verzekerd was, zei niet te weten, dat er op de wagen geen remmen zaten, om dat hij hem pas gekocht had. Wel wa ren er remkabels aangebracht, die de indruk wekten, dat er normaal kon zelf misleid te zijn. „Welja", zei mr. worden geremd. K. beweerde daardoor Berkhout, „als ik een kat koop kijk ik eerst in de zak". Dat had U ook maar moeten doen". De officier, die de manier van rijden van K. onvoorzichtig noemde eiste f 60.subs. 12 dagen, een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tiid van drie maan den met een proeftijd van twee jaar, met de voorwaarde, dat K. zich zou la ten verzekeren. „En mijn eigen schade van f3500,informeerde de ver dachte. „Daar moet U niet over kla gen", stoof mr. Berkhout op, „het is voldoende, dat het tot U doordringt, dat U op een rare manier over de weg reed". Hij eiste conform. Geen auto M. van E. uit Axel stond terecht, om dat hij op 23 mei met zjjn bromfiets de bocht Julianastraat-Oesterstraat zo ruim had genomen, dat hij in botsing kwam met een van rechts komende personenauto. „Allemaal niks van waar", zei de verdachte, „ik heb geen auto gezien". „Waarom h«»nt U a:>deze gemeente een begrip geworden", zo gevallen", informeerde de kantonr -li jzei de burgemeester. Vervolgens voerde ter belangstellend. „Dat was een he«l I w^ouder F. de Koeler, oud- eind verder, omdat ik tegen de trot- nog wel doen", suste de kantonrechter de opgewonden verdachte. De zaak werd aangehouden tot de volgende zitting. A. L. W. uit Hulst kreeg conform de eis een boete van f40,subs. 8 da- fen, omdat hij op 23 april bij het ach- eruitrijden op de Markt te Axel een aanrijding had veroorzaakt. A. M. uit het woonwagenkamp bij Bre da had op 22 april bij het wegrijden in de Julianastraat te Axel een per sonenauto beschadigd. De officier eiste daarvoor f30,— subs. 6 dagen en toe wijziging van de schadevordering van f.135,— Mr. Berkhout maakte van de boete f 15,subs, drie dagen, omdat het maar een klein foutje was. Roekeloos J. A. uit St. Jansteen had op april bij het linksafslaan op de As- daalseweg te Hulst een aanrijding veroorzaakt met een achterop ko mende autobus. Hij zei op goed ge luk te hebben afgeslagen, omdat de spiegel beslagen was. „Roekeloos", vond de officier, die f 75,subs. 15 dagen eiste. De kantonrechter oordeelde conform. R. J. P., een bij de DOW werkzame Amerikaan, had op 9 april op de Nieuw Neuzenpolderweg door onvoorzichtig wegrijden een aanrijding veroorzaakt. Conform de eis kostte hem dat f50, subs. 10 dagen. R. F. uit Antwerpen werd bij verstek veroordeeld tot f35, subs. 7 dagen, omdat hij op 22 april bij het wegrijden in de Nieuwediepstraat te Terneuzen een bestelauto had bescha digd. Hij werd tevens veroordeeld tot betaling van de schade ad f 133,Zijn landgenoot. A. de B. uit Gent-Brugge, had op 27 juni in de Oranjestraat te Axel bij het links afslaan een aanrij ding veroorzaakt met een motorrij der, die hem op dat moment passeerde. De officier eiste f15,subs. 3 dagen. De kantonrechter maakte er f 10, In het Zuidersportpark te Terneuzen zijn het afgelopen weekeinde voor I het eerst in Zeeland meerkampwed strijden gehouden voor jongens a en B. Bij de A-jongens werd II. Ran- schaert van Scheldesport winnaar. Bij de B-jongens was dit a. de Bokx. eveneens van Scheldesport. De Bokx ]en j. van den Dries van Zeeland subs. 2 dagen van, omdat de motorrij- Sport gaven elkaar weinig toe: de be- der evenveel schuld aan de aanrijding slissing viel pas in het laatste num had. J. van der W. uit Clinge had op 23 jnll bij het wegrijden in de Graveistraat te Clinge een wielrijdstcr op zyn motor kap geschept, die daarbij zwaar letsel opliep. Hij had even een praatje ge maakt en was plotseling „weggespron gen". „Op de grens van een misdrijf', vond de officier, die een boete van f75,subs. 15 dngen en een waardelyke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan den met een proeftijd van twee jaar eiste. De kantonrechter vonniste con form. mer, de 600 meter hardlopen. De win naars worden afgevaardigd naar de nationale kampioenschappen. Bijzondere prestaties leverde Ran- schaert op het nummer 110 meter horden, dat hij in 16,3 seconden af werkte. Ook met een sprong van 6.68 meter en een speerworp van 43,75 meter klasseerde hij zich ver boven de middelmaat. Bijzondere prestaties van de B-jongens waren de 11,4 se conden die Van den Dries van Zee land Sport over de 80-meter horden deed en de 1.28.9 minuut waarin hij de 600 meter aflegde. De Bokx (Schel desport) leverde bij het verspringen een prestatie met een sprong van 6,25 meter. W. Denekamp van Zeeland Sport leverde met een hoogtesprong van 1.65 meter de beste prestatie in zijn afdeling. De prijsuitreiking ge schiedde door de voorzitter van Schel desport, de heer J. W. Becks. UITSLAGEN LUIDEN jongens a 100 meter: 1. H. Ranschaert (Schelde Sport) 11.4; 2. W. Wijnacker (id.) 12.4; 3. C. de Grave (Zeeland Sport) 14.-. Kogelstoten: 1. Ranschaert, 11.34 2. Wijnacker, 9.76; 3. De Grave 8.44 Hoogspringen: 1. Ranschaert, 1.60; 2 Wijnacker, 1.50; 3. De Grave, 1.30; 110 meter horden: 1. Ranschaert, 16.3 2. Wijnacker 20.7; 3. De Grave 28.8. Speerwerpen: Ranschaert 43.75: 2. Wijnacker, 30.83; 3. De Grave, 23.50; Verspringen: 1. Ranschaert, 6.68; 2. Wijnacker, 5.55; 3. De Grave 4.47; Duizend meter: 1. Wijnacker, 2.50.2: 2. Ranschaert 3.11.5; 3. De Grave 3.21.8. De einduitslag luidt: 1. Ran schaert, 3699; 2. Wijnacker 2506; 3. De Grave 1246. jongens B Tachtig meter horden: J. van den Dries (Zld. Sport) 11.4; 2. A. de Bokx (Schelde Sport), 11.5: 3. C. van de Bulck (Zld Sjort), 12.0; 4. W. Dene kamp (Zld Sport) 12.8: 5. W. de Gra ve (Zld Sport), 15.3. Speerwerpen: 1. Denekamp 37.47; 2. De Bokx 29.04; 3. Van de Bulck 27.22; 4. Van den Dries 26.89; 5. De Grave 20.16. Verspringen: 1. De Bokx 6.25; 2. Van den Dries, 5.91; 3. Denekamp 5.24; 4 Van de Bulck 4.91; 5. De Grave 4.56. Hon derd meter: Van den Dries 11.5; 2 In het gerelomeenle jeuedgeboow „De Satert de gemeenteraad"" van Sluis, ,3,' 1'i,4. Poort" te Zaamslag SehbeS maandag-Het college van b. en w. stelt voor Van de Bulck, 12.8, 5. De Grave, 13 3 KNVB-bondsinsigne voor S. van der Zee in Goes De heer J. J. Platteeuw, lid van he dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond afdeling Zeeland, heeft dinsdag aan de heer Sjaak van Zee te Goes het bondsin- signe van deze bond uitgereikt. Deze korte plechtigheid ten huize van de heer Van Zee werd o.m. bijgewoond door enkele bestuursleden van de voetbalvereniging Goes. De heer Van Zee kreeg dit bondsinsigne. omdat hij een kwart eeuw deel heeft uitgemaakt van commissies en bestuur van de voetbalvereniging Goes. Wegens ziek te moest de heer Van Zee zich kort geleden uit de voetbalsport terug trekken. Vanwege zijn verdiensten in het belang van de voetbalvereniging Goes werd de heer Van Zee in de on langs gehouden algemene jaarverga dering reeds benoemd tot erelid. Hoofdonderwijzer A. van Overbeeke nam afscheid avond zeker 250 belangstellenden scheid genomen van hoofdonderwijzer A. van Overbeeke van de gereformeerde school te Reuzenhoek, die de pensioen gerechtigde leeftijd bereikte. Talloze bloemstukken versierden de zaal en het podium, waarop de heer Van Overbeeke en zyn echtgenote hadden plaatsgeno men met familie en de heer L. F. J. H. Frantzen, inspecteur voor het lager on derwijs in het district Goes, burgemees ter J. van Wijk van Zaamslag. Onder de vele aanwezigen bevonden zich voorts H. A. baron CoUot d'Escury uit Klooster- zande. De voorzitter van het bestuur tot bevor dering van het gereformeerd lager on derwijs, afdeling Zaamslag, de heer J. J. Verlinde .las de verzen één tot en met vijftien uit het bijbelboek Prediker, waarna men zong psalm 138 vers 1 met orgelbegeleiding van de heer J. Haak. De eerste spreker was inspecteur Frant zen, die de heer Van Overbeeke dank bracht voor zijn werk in de afgelopen 43 jaar, waarna burgemeester Van Wijk de scheidende onderwijzer prees. „U bent in toirbaud reed", antwoordde de verducli- te. Toen de kantonrechter nadrukkelük de getuigenverklaringen had voorgele zen, waaruit bleek, dat verdachte in derdaad tegen een auto was gereden, omdat hy de bocht te snel en te ruim had genomen, bleek Van E. zich toch iets van een auto te herinneren: „Maar die kwam met een snelheid van wel 80 kilometer aanrijden en de bestuur der heeft mij niet gezien, want hy keek naast zich. De dame naast hem moest eerst zeggen: pas op daar komt een bromfiets aan, toen remde hij „Hoorde U dat?", vroeg de kantonrech ter verbaasd. „Nee. maar ik keek in de auto en ik zag het", verklaarde ver dachte met rotsvaste overtuiging. De officier bleek overigens van zijn schuld terdege overtuigd en eiste f 30,subs. 6 dagen, waarop de Axelaar onmiddel lijk inging met de kreet: „Ik ga in ho ger beroep, de getuigen moeten maar eens onder ede komen". „Dat wil ik een pracht- sortering potterij in geheel nieuwe vormen. Kom eens kijken bij Bellamypark 45 - 58 Vllssingen VANDAAG. Middelburg Molenwater- Miniatuur Wal cheren. 9-22 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 uur. City: Waar revolvers regeren. 20 uur, 14 Jaar Vlissingen - Alhambra: Tussen kogels en granaten. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De rim boepatrouille. 20 uur. 14 jaar. Goes Grand: Zeven meisjes op een eiland. 20 uur. 14 Jaar. Grote Kerk: Expositie Ned. Bijbelgenootschap, 1012. 13 3016 Oostburg Ledeltheater: Het geheim van de zwarte koffer. 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Yeah. yeah. yeah. hier zijn we. 20 uur, alle leeftijden. Bergen op Zoom Roxy: Het bloed kruipt. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Drift en begeerte. 20 uur, 18 jaar. voorzitter van het schoolbestuur, die de oorlogsperiode memoreerde. Namens het oud-personeel sprak mejuffrouw SLUIS Aanleg ijsbaan in de raad Donderdagavond nteraad van Sluis. —0». j. en w. stelt voort de aanleg van een ijsbaan op te dra-Hoogspringen: 1. Denekamp 1.6o gen aan de Fa. P. R. Toussaint Zn. T5~,~ 1 *4~" 1 te Cadzand voor 5176. Het terrein kan dan verhuurd worden aan plaatselijke ijsclub voor 511} per jaar. Destijds was dat berekend voor 500 per jaar, maar dit bedrag moet worden verhoogd, omdat nu pas de aanlegkosten bekend zijn. De heer M. H. Stevense vraagt raadhuiskelder te mogen inrichten voor restaurant, maar het pre-advies van het college is afwijzend omdat de raad 30 juli besloot deze ruimte niet permanent aan derden beschikbaar te stellen. Te Terneuzen slaagden aan het Nederlands Handelsinstituut, Kantoor- en Handelsoplei ding, voor het diploma typen: P. L. M. van den Ende. Terneuzen; Oostdijk, Terneuzen: C. M. de Visser, Ter neuzen: M. P. Siereveld, Terneuzen: M. N. Hoekman. Axel: M. C- Pijpelink, Terneuzen: M. N. Jansen. Zaamslag: M. A. M. Vergouwe. Hoek; A. Hangoor. Terneuzen: A. J. van 't Hof, Terneuzen: R. A. Wilhelm, Zaam slag: D. J Diclcman, Zaamslag-, M. Loss. Het hoofd van de gereformeerdemelink, Zaamslag, A. Jansen, Sluiskil: M. W. school Riemensstraat. de heer J. Heida,Scheele. Terneuzen: J. J. Mol, Zaamslag: zei daarna onder meer, dat hij nooit eenjc. A. van 't Hof. Terneuzen: E. van Dort. vergeefs beroep deed op de heer Van1 Terneuzen: A. N. S. Hamelink. Sluiskil: Overbeeke. De heer B. Trouwbos sprak P. F. Scheele. Terneuzen: J. C. de Zeeuw, als schoolcollega, waarna tien leerlin-1 Terneuzen; A. C. w. de Bokx, Terneuzen; gen in een orkestje onder leiding van dejj. F. D. Dekker. Terneuzen; S. C. de Bree. heer Trouwbos musiceerden. Terneuzen. J. M. van Schalk. Sluiskil. Ch. J. Na de pauze bood de heer W. van Ves-van Vlist. Terneuzen: A. J. P. van Dronge- sem namens de leerlingen en oudleerlin-len. Terneuzen: C. Klaassen, Terneuzen: M. gen een bandrecorder aan. Riny HaakSimons. Terneuzen: M. P. de Vriend. Ter- overhandigde namens het schoolbestuur i neuzen: J. G. Nieuwelink. Sluiskil: A. J een fiets aan de scheidende hoofdonder-Meeuwse. Sluiskil: J. Hamelink. Zaamslag: .aan:, _.F)e heeT ,Van OverbeekeT. A. Snep. Terneuzen: E. Beeldens, Axel: J. G. de Oude. Biervliet: J. M. Scheele Bier vliet: J. Pladdet, Biervliet; P. E. Kiel. Hoek; E. A. van de Wege. Hoek. P. M. Lantsheer. Hoek; P E van Dixhoorn. Hoek: E. J Kos- ttense. Biervliet: E. M. Mannaart. Terneuzen: wórdt op 1, 2 èn 3 september een cur- J M- J- de Jonge. Biervliet; J. A. Oostdijk. sus voor gezinshelpsters gegeven. Dins-'Ter°suzen: S. A. Vinke, Axel. J. Schoot, dag sprak dr. J. J. Okker Óver „De strijd Axel: C. P de Ruijsscher, Biervliet: H de sprak ten slotte een dankwoord. Cursus gezinshelpsters Op het vormingscentrum „Hedenesse" in het leven". Daarvoor opdrachten geweest naar aanleiding van de film „Op de drempel van het leven". Vandaag, woensdag spreekt zuster A. Vooren, districtsverpleegster Dienst Geestelijke Volksgezondheid te Middel burg over „Hoe leeft de gestoorde mens". Donderdag worden er gespreks groepen gevormd over het onderwerp „Wat versta ik onder het leven?" Autobus botste auto tegen Dinsdagavond om kwart voor zes ont stond er op het Raadhuisplein te Oost burg een aanrijding tussen een Belgi sche autobus en een Belgische personen auto. De autobus, bestuurd door G. C. uit Oostende, reed na passagiers te heb ben ingeladen tegen de achteruitrijden de auto, die vanaf de parkeerplaats kwam. Deze auto werd bestuurd door M. G. V. uit Knokke. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Zeeuw. Sas van Gent: A. M. Faasse. Ter neuzen; J. J. Verduyn. Breskens: M. H. Faes. Oostburg; R. A M. F. Gruson. Oostburg: S. A. Kegel. Aardenburg: M. C. F. Claessens. Oostburg; M. M. Rotsaert, Eede: M. E. C. Rotsaert. Eede; M. Robijn, Groede: J. C. Verstraete. Schoondijke: M. Th. A. de Wolf. IJzendijke: S. S. Lako. Schoondijke: M. A. Vercruysse, IJzendijke: G. A. E. van Tigge- len, IJzendijke: A. L. M. Boonman. Oost burg; A. E. Bogaert, Oostburg; E. D. A. var Poecke. Sluis: M Schelstrate. Sas van Gent: E. J. van Baal. Schoondijke: M. R de Beer. Terneuzen; G. G. C. Taalman. Philippine: R. Renique. Sas van Gent; P. J. C. de Regt. Terneuzen; J. de Jonge. Terneuzen: D. L. M. Bagheijn. IJzendijke; R. M. A. Zeegers. Hoofdplaat: R. W. A. van Duysse. Terneu zen: J de Jonge. Terneuzen: M. Verboom. Terneuzen: J. Oele, Zaamslag: M. J. van Swaal-Weststrate. Terneuzen: .1. Slabbe- koorn. Biezelinge: A. J. M. Mollet, Hoofd plaat: L. M. E. van de Bossche. Oostburg; J. de Zwart, Zuidzandc. M. C. Goedegebuur, Zuidzande; E. S. de Hulster, Zuidzande; de Vos, Assenede (B.>; F. van der Mede, Terneuzen; M. J. E. de Jonge, Ter- Provoost, Biervliet; J. W. Als U in de buurt moet zijn voor een boodschap, laat dan uw auto thuis, neem de fiets U blijft er fit by". KLAASSEN Kerkdreef 18 AXEL ZATERDAG 5 SEPTEMBER a,s. VEE EN VLEES. STATIONSWEG 4 - HULST. iaar v. (I. Hout dames- en herenkapsalon. Noordstraat 29. telef. 586, AXEL. De Bokx, 1.55; 3. Van den Dries 1.45; 4. Van de Bulck, 1.35; 5. De Grave 1.25. Kogelstoten: 3. De Bokx 11.76 2. Denekamp 11.67; 3 Van den Dries, 10.10; 4. De Grave 8.00; 5. Van de Bulck, 7.91. Zeshonderd meter: 1. Van den Dries 1.28.9; 2. De Bokx 1.33.8; 3. Van de Bulck. 1.34.9; 5 De Grave 1.38.4. Totaal 1. De Bokx 3985; 2. Van den Dries 3936; 3. Denekamp, 3023; 4. Van de Bulck 2933, De Gra ve 2162. Mullaert, Hoek. Voor het middenstandsdiploma algemene handelskennis: mej. E. Baard. Terneuzen; mevr. C. Bakker. Hoek: mej. D. L. M. Beg- heijn, IJzendijke; mej. R. Renique. Sas van Gent: dhr J. Fieret. Terneuzen. Voor het diploma Nederlandse handelscor respondentie mej. N. de Putter, mej J. A, Vermeulen, mej. A. J. van der Klooster, mej. C. N. van Hecke, allen Terneuzen; mej. M. J. van de Vrede. Zaamslag: Mej. T. Dekker. Zaamslag; mej. P. M. J. de Vriend, Ter neuzen. mej. G. P. M. Maart. Sluiskil, dhr. T. Huisman. Terneuzen Voor het diploma stano: mej B. Clemminck. Terneuzen: mej. J. L. A. Quaak. Axel. mej C .N van Hecke. Terneuzen: mej M N. J de Poorter, Hoofdplaat: mej. N. E. C. de Putter en mej. A. M. de Putter, beiden Ter neuzen, mej. T. Dekker. Zaamslag; me]. M. van Houcke. Terneuzen. Voor het diploma Engelse handelscorres pondentie: mej. A. J. van der Klooster, mej. P. M. J. de Vriend, dhr. A. A. Verschelling, allen Terneuzen. Voor het diploma algemene vorming en kan toortechniek v. h. secretaresse-diploma: mej. C. N van Hecke. Terneuzen: mej. A. J van der Klooster. Terneuzen; mej. G. P M Meert. Sluiskil: mej. A C. Claeijs. Biervliet. Het Zeeuw» woordenboek nadert zijn voltooiing. Binnen afzienbare tijd zal het derde, tevens laatste deel van de persen komen. (959 en 1961 verschenen respectieve lijk de eerste en tweede aflevering, nadat in 1929 de eerste stappen wer den genomen voor dit lexicon van de Zeeuwse dialecten. i eindredactrice van het woordenboek is zoals bekend opgetreden me juffrouw dr. H. C. M. Ghiisen uil Domburg, die ter voorbereiding var de werkzaamheden lndert(jd subsidies kreeg van de Nederlandse organisatie voor zul ver-wetenschappelijk onder zoek, ZWO. De uitgave van het woordenboek is on der meer bekostigd door de ZW.O. en door de provinciale staten van Zeeland Doel is geweest te komen tot een w> denhoek van de streektaal, dat alle plaatselijke idiomen zou omvatten van het gehele Zeeuwse taalgebied met inbegrip van Goeree-Overflak- kee. In 1939 omvatte de gereedgemaakte ko pij de letters a tot en met g. Bij de brand van Middelburg ging op 17 mei 1940 het grootste deel van dit afge werkte materiaal, dat in de provin ciale bibliotheek was ondergebracht, verloren. Door andere oorlogsomstandigheden, de evacuatie en inundatie van Walche ren, moest het werk in 1943 geheel worden stopgezet. In 1947 kon men weer beginnen. Eind 1956 kreeg de uitgave van het Zeeuws woordenboek In samenwer king met de provinciale besturen var Zeeland en Zuid-Holland zijn beslag Toen was men tot de letter s gevor derd. De afgewerkte kopij omvatte toen de letters a tot en met n. Werkbezoek commissaris der koningin aan Polder Walcheren De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, bracht een werkbezoek aan de Polder Walcheren. Na een ontvangst door het dagelijks be stuur. onder leiding van de voorzitter, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozen burg op het Polderhuis, nam het gezel schap enige zwakke plaatsen in de zee wering van de polder in ogenschouw. In het bijzonder toonde de commissaris grote belangstelling ttoor de plannen tot versterking van de zeewering btj Oran jezon. alsmede voor de boulevards Ban- ckert en Evertsen te Vllssingen- Voorts besprak men de dijkverbetering tussen Westkapelle en Zoutelande met de daar aan verbonden problemen van de pro vinciale weg. die bij Westkapelle over de zeedijk loopt Te Westkapelle kreeg de commissaris een aquarel, vervaar digd door duinwachter Rottier (nage schilderd van een prentbriefkaart) van het oude polderhuis in Westkapelle aan geboden. De commissaris heeft indertijd, toen hij pas burgemeester van Westka pelle was, tijdelijk gewoond in dit oude polderhuis. Auto's botsten Op de splitsing Antwerpsestraatweg Guido Gezel] el aan te Bergen op Zoom had dezer dagen een aanrijding plaats tussen een auto bestuurd door G. d. K. uit Bergen op Zoom en een auto be stuurd door A. v. d. B. uit Vlissingen. De aanrijding ontstond, doordat v. d. B. zonder voor te sorteren naar links vanaf de Antwerpsestraatweg de Guido Ge- zellelaan op wilde rijden op het moment dat K. hem links inhaalde. Beide auto's liepen schade op. IJzendijke leent geld voor zwembad De gemeenteraad van IJzendijke heeft aandagavond besloten 325.000 te le- ,.»n van de Bank voor Nederlandse Ge meenten. Dit geld zal gebruikt worden voor de aanleg van een zwembad. De heer P. J. F. van Hijfte (k.v.p.) sprak er zijn teleurstelling over uit, dat voor de gehele elektrificatie van de bui tenwijken geen tijd en geen geld is. Bur gemeester J. J. M. Ficq deelde mee, dat dit niet aan de gemeente Hgt. Hij wees er op, dat hij verschillende malen met het raadslid A. E. Salomé (vrije pro testantse lijst) bezoeken aan de mensen in de betreffende wijken had gebracht, maar het aan de bewoners zelf ligt. Verschillende garanfieverklaringen zijn nog steeds niet binnen. Op voorstel van b. en w. ging de raad akkoord met de aankoop van de wo ningen Zuidstraat 4 (ƒ5000), 8 (ƒ4500) en 10 (ƒ3000). Hiermee is een zijde van de Zuidstraat, die in het sanerings plan valt, eigendom van de gemeente geworden. Men zal zo spoedig mogelijk aan de afbraak beginnen. Postcommandant Sluiskil met pensioen /-i -ij I machtsmiddelen heeft gebruikt Ueen machtsmiddelen het anders kon en dat hij nooit ge bruik heeft gemaakt van zijn dienst- 1 IiJ 1„ pistool, omdat hij de mening was toe- alS het anders Kan gedaan „ik schiet niet op dingen, maar op mensen". „U was een burger Het korps gemeentepolitie van Ternen- onder de burgers, die de gemeen- zen heeft maandagmiddag in de boven- schapszin zo goed mogelijk wilde zaal van de brandweerkazerne in Sluis- dienen", aldus inspecteur Van Ooijen. kil officieel afscheid genomen van de postcommandant te Sluiskil, hoofdagent Tot slot bood hij namens het korps een C. A. Bracke, die met ingang van 1 sep tember niet pensioen gaat. Het was voor de scheidende hoofdagent de eerste van de twee bijeenkomsten, die waren be legd, want na het officiële afscheid van 's middags vond er 's avonds opnieuw een bijeenkomst plaats oni de bevolking van Sluiskil in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen van hoofdagent Bracke, die geboren en getogen is in Sluiskil en die een vertrouwde verschij ning is geworden voor de Shiiskillena- ren. Burgemeester mr. H. Rijpstra van Ter neuzen, die op de officiële bijeenkomst aanwezig was. wees in zijn toespraak op de bijzondere relaties tussen hoofdagent Bracke en Sluiskil. „U bent aangesteld om te waken over de belangen van de bevolking van Sluiskil en daarin bent U goed geslaagd", zo meende de burge meester, die er voorts op wees. dat hoofdagent Bracke. ondanks het feit, dat h(j midden tussen de bevolking stond, die eenzaamheid heeft leren kennen, die inherent is aan het ambt van een goed politieagent, omdat men. als het er op in komt, alleen staat. De burgemeester rak als zijn vaste overtuiging uit, dat de heer Bracke met „zijn twee goede nanden" ook verder zijn weg wel zal vin den. Met een geschenk onder couvert on derstreepte de burgemeester nog eens de waarderende woorden, die hijaan het adres van de heer Bracke had gericht. horloge aan, terwijl er voor Bracke bloemen waren: „omdat U ten slotte een soort onbezoldigd ambtenares was", zoals de inspecteur het uitdrukte. Namens de r.-k. politiebond „St.-Mi- chaël" sprak opperwachtmeester A. Wegenwijs uit St.-Jansteen, die als blij vend aandenken een barometer over handigde en een plant aan mevrouw Bracke. Voorts spraken nog de oud-ge meenteontvanger van Terneuzen, de heer J. C. Olijslager, de oud-adjudant van po litie, de heer J. C. Sol, opperwachtmees ter G. van Suijddam van de groep Axel van de rijkspolitie, opperwachtmeester, W de Visser van de groep Sas van Gent. de heer Verpoorte uit Sluiskil, een ex- collega van de heer-Bracke en de brand weercommandant van Sluiskil, de heer J. Hamerlink. De heer Bracke sprak een dankwoord. Tijdens de avondbijeenkomst die zich gedeeltelijk voor de brandweer kazerne in de openlucht afspeelde, over handigde de heer H. Colsen, „de burge meester van Sluiskil", een fiets namens de bevolking van Sluiskil en een doos sigaren. Hij vroeg inspecteur Van Ooijen een opvolger te benoemen, die dezelfde mentaliteit bezit als hoofdagent Bracke. Een wens waarmee de inspecteur reke ning mee beloofde te houden D KI'RA BE RICHT MARKT GOK» 1 september. Granen en peulvruchten- 1 wc. bun 17"''. boerenachoon af bocrC 3333.30 per ICO Gemt. boerenachoor boerderij 27—29-2S per 100 lef Groene ten. boerenvhoon af boerderij 30—39 100 kf. Schokker», boerenachoon al boert! 30—46 per 100 kf Kapucijner», boerenacl: af boerderij 35—40 per 100 kf Uien. Onaffcutaart aan de aorteerinrichtlng geleverd 13—13% eert per kf. Hooi Lucernehool 95—105 per ".MO k* Wel- dehool 80'.CO per 1000 kf Dljkhooi 65-70 per 1000 kf. Veld beemd 40— 55 per 1000 kf Zwenknoorten 40 per 1000 kf. Tarwe» tro 47.50 per 1000 kf van focdc kwaliteit- Win- terleverlnf 62-50 Geratcatro 50 per I00O kf van goede kwaliteit Winterlevertng 62-50. Erwtenstro «klein groeni 62 50 per 1000 kg Wlnterlevertng 70. Vlas. Voor vlas van «ie nieuwe oogst was de notering voor goede partijen van 1900 2250 per ha. uit de schelf geleverd. De prijs per kg bedroeg 21—25 cent op auto gele\ Voor 2e kwaliteit vlas worden prijzen 1500—1300 per ha betaald, terwijl een prijs van 15—21 cent werd genoteerd. De handel verloopt traag. Eieren. De elerprljs bedraagt 1.80—1.84 per kg VEILING KRAUBENDIJKB. 1 september. Appels. James Grieve 1 85-90 23, 80-85 26. 75-80 27—28. 70-75 26—27 65-70 23 2 85-90 18. 80-8# 19—24 75-80 21-25 70-75 22—28, 65-70 19—22. 2D 60-65 1 2-16, 2D SS' 6—12, 2D 6, 3 grof 6—17. fijn 0—11. kroet 6. Rode J. Grieve 1 85-90 21. 80-85 26. 75-80 28, 70-75 27, 65-70 21. 2D 11. Elliot Oranje 1 90-95 20, 85-90 21. 80-85 23, 75-80 25. 70-75 24. 65-70 20. 3 grof 15. kroet 6. M. Codlln 1 65-70 15. 60-65 12, 2 75-80 17, 70-75 17 65-70 15. 2D 6. Tijdeman E. W. 1 80-85 38 75-80 39—45, 70-75 40—48. 65-70 34—41. 60-65 22—25, 2D 6. 3 grof 21—26. fijn 6. kroet 6. Peren: Tr. de Vlenne 1 85-90 41—13. 80-85 42—14. 75-80 43—48. 70-75 4649 05-70 4948 60-65 41—43. 2 90-95 31. 85-90 37—42. 80-85 37—15. 75-80 42—48. 70-75 43—50. 65-70 41—16. 60-65 37. 2D 27—33. 3 grof 31—39. fijn 23-31. kroet 711. Pruimen: R- Cl. d'Althan 1 107. 2 63- Reine Victoria 1 86-100. 2 58—96. 3 grof 57. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3585 kg. 81—144 Handelsgar- nalen 139 kg. 72—99 Schar 9 kg. Bot 82 kg. Tong 23 kg Paling 161 kg. Ongesorteerde vis 18 kg. VEILING THOLEN. Doré bonken 5.10. gewone 10.80 Bintjes bon ken 13JO—14. gewone 8.6010.20 Eigenhei mers bonken 7.30. gewone 11.601250. poters 6J0 Aanvoer 40 ton. VEILING «TAVENISBE. Bintjes gewone I 19.80—10.90. D WJO. bon ken 13.4013.59. Eigenheimers gewone 13.80. Aanvoer 70 ton. VEILING ST.-MAARTEN8DIJK. Uien bonken 22.29. middel 40-70 19J0. drie lingen 22.98. plcklers 23.98. Aardappelen Do- ré 9.607.la Eigenheimers 13 80—9,60. Bintje 10.50—9.40. bonken 13.30—12.50. VEILING ST-ANN A LA ND 1 september. Do ré gewoon 8.30—11.90. bonken 5.80. Eigenheimers gewoon 13.55. bonken 950 Bintjes gewoon 10.78. bonken 14 Aanvoer 220 MARKT 8 INT-ANN ALAND. Marktberichten van de Cavetho te Sint-An- n al and. De tarwe was ook heden flauw ge stemd. de meelfabrieken zijn niet bereid meer te betalen dan 1 34.60 franco levering. BrauwgersL Onveranderd. Het C.B.K. Is nog aan de marlet voor 33,70. Levering Janóari 34.voor februari a.s. Het la evenwel van plan de inkoopprijs nogmaals te verlagen. Kippegerst weinig gevraagd tot 29.—. Maal- gerst eveneens flauw gestemd tot 28. Peulvruchten blijken weinig gevraagd Drie procent erwten deden 46.— F A.S. levering septembgr. Zes procent erwten t 44,50 op monster van 34,— tot 43,—. Drie procent schokkers 58.— F.A.S. levering september. Vijf procent schokkers 55.op monster van 45,tot 52.Karwei zaad. Prima doorsneekwaliteit 1 101.Blauw maanzaad idem 100.voor september en 102,voor oktober en november. VEILING BERGEN OP ZOOM. 1 september. Appelen: Manks Codlln 1022. James Grieve 10—32. Peren: Beurré Louise 32—44. Beurré Merode 16—19. Clapps 36—42. Triomph de Vienne 4257. Juttepeer 15—27. VEEMARKT ROTTERDAM NOZEMS Namens de Siuiskilse nozems Petrus Lammens, uit wiens woorden bleek, dat ook de jongeren hoofdagent Bracke een warm hart toedragen. Een allerliefst no- zeminnetje de achttienjarige Lenie Kint Ook de inspecteur-korpschef van de uit Sluiskil, bood namens deze „bevoi- VERENIGD Temeuzense politie, de heer D. Ooijen. meende dat alle eigenschap pen. die een goed politieman moet hebben in de heer Bracke verenigd zijn. „U hebt U zelf ontwikkeld, zon der opleiding. Dat ging blijkbaar zon dermeer", aldus inspecteur Van Ooijen. De inspecteur wees op. dat de hoofdagent kings groep" een enorm schilderij De Siuiskilse fanfare ..Franciscus van Assisië" bracht ten slotte een serenade, terwijl de leider de heer J. Simons een cadeau aanbood Daarna defileerde jong en oud langs de heer Bracke. die zich met zijn familieleden had opgesteld voor - voortsde brandweerkazerne Een gezellig sa- nimmer menzijn besloot de huldiging. TREINEN KWAMEN TOT STILSTAND VOOR AUTO Dinsdagmiddag geraakte een auto op de spoorlijn naast de overweg gelegen ir rijksweg 58 bJJ de gemeente Krabben- dijke. Uit de richting Bergen op Zoom naderde een Belgische personenauto de spoorwegovergang op het moment dat de rode waarschuwingslichten van de overweg begonnen te werken waarop de bestuurder zijn auto langzaam afremde. De bestuurder van de achter hem ko mende bestelauto met vierwielige aan hangwagen zag de stoplichten van de voor hem rijdende personenwagen op lichten maar lette niet op de waar schuwingslichten van de overweg. Toen hij deze op het laatste moment zag. pas seerde hjj om een botsing te voorkomen de voor hem staande auto en schoot daardoor naast de rijbaan dwars op de spoorlijn, waardoor beide spoorbanen werden gestremd. De bestuurder van de bestelwagen K. J. uit Tholen en de naast hem zittende 15-jarige J. C. even eens uit Tholen vluchtten direct, nadat de auto tot stilstand kwam. var spoorbaan. Vlak daarop naderden treinen uit beide richtingen. De bestuurders hiervan merkten tijdig op dat de rails geblok keerd waren en konden hun treinen voor de auto tot stilstand brengen. De spoorwegrecherche heeft daarna de baan vrij laten maken. Beide treinen hadden 10 minuten vertraging. De auto was door het stoten op de rails licht be schadigd. Zuiddorpes eerste burger trad in het huwelijk In Zuiddorpe is dinsdagmoren het bur gerlijk en kerkelijk huwelijk voltrokken tussen A. J. M. Kesbeke, burgemeester van Zuiddorpe en mej. J. A. C. van den Berg. Van veel huizen in de gemeente was ter gelegenheid hiervan "de vlag uitgestoken. Tijdens een receptie, dif 's middags in café „Centraal" werd ge houden, ontvingen de heer en mevrouw Kesbeke veel belangstellenden. Hieron der waren behalve de inwoners van de gemeente en de wederzijdse vrienden en familie ook een groot aantal collega- burgemeesters en raadsleden uit de om liggende gemeenten. De persoonlijke ge lukwensen gingen vaak vergezeld van fraaie bloemstukken. Auto reed tegen bromfiets Maandagavond had een aanrijding plaats op het kruispunt Jacob Catslaan Augustalaan— Prinses Beatrixlaan— Casper Fageliaan te Bergen op Zoom. tussen een auto bestuurd door H. v. O. te Goes en een bromfiets bestuurd door A. V. te Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat de bromfietser V. die vanaf de Casper Vagellaan het kruis punt opreed geen voorrang verleende aan de autobestuurder Van O. die vanaf de Jacob Catslaan het kruispunt opreed. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd. de verwondingen waren van lichte aard. Lammer* Kalf- en Vare ko< 875 flauw, prijz«n invoer even minder, handel tl* Etaleren. Vette kalveren: handel levendig, prijten niet geheel prljahoudend. Graakalveren aanvoer iets ruimer, handel a tug. prijzen gedrukt. Nuchtere kalveren: aanvoer lel» meer. han del stroef, prijzen vooral niet hoger, lyjpcrs en biggen: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen let» gedrukt. Slachlpaarden: aanvoer als vorige week, handel zeer kalm. prijzen iets lager. Schapen en lammeren, aanvoer even minder, handel atroel. prijzai voor»! niet hoger. Kalf- en melkkoeien: aanvoer redelijk, handel kalm. prijzen go«.-d prijshou dend. Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen niet geheel prijshou dend Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel lui, prijzen onveranderd. VEILING GOES. 1 sept. Export- en industrlevelUng. Appels: James Grieve 1 85-90 24—26. 30-85 23—77. 75-80 28—33. 70-75 25.60-». 65-70 22.70—27. 60-65 14-18. 2 85-90 23 80-85 26. 75-80 19- 27. 70-75 23—27. 65-70 18—23. «0-65 18. 2D 10. grof 718. fijn 612. Tydeman» E. W. i 85- 90 40—42. 80-85 38—H. 75-80 41—46. 70-75 43— 49, 65-70 22-39. '75-65 'S 2D 14. 2 80-85 31. 70-75 26. 65-70 21. grof 22—27. fijn 6—12. Zigeunerin 1 80-85 11. 75-80 14. 70-75 14. 65-70 12. 2 80-85 10—11. 75-80 ÏO—11. 70-75 11. 65-70 10. 2D 7,50. grof 6—7». fijn 6—7». Mank» CodUn 1 75-80 19. 70-75 18. 65-70 17. ff>- 65 15. 2 75-80 15. 70-75 15. 65-70 14. 60-65 12. 2D 8». grof 7—11. fijn 7»—8. Transp. de Cron- ccls 1 85-95 18. 75-85 20. 65-75 16 2D 7. 2 85- 95 16. 75-85 1 6. 65-75 1416. grof 8—14. fijn 8. Ellisons Orange 1 85-90 22. 80-85 25. 75-80 29. 70-75 32 <3-70 25. 2 75-» 20. 70-75 16. 65-7» 6. grof 7—18. Laxton Fortuna 1 90-85 35. 75-60 41. 70-75 44 65-70 24. JaC. Lebel 1 85-95 17. 75-85 17. €5-75 14. Benonl 1 «5-70 51. 60-65 33. 55-69 21. Peren: Triomphe «Ie Vienne 1 85-90 41—43. 00-85 44—45. 75-» 47—62. 70-73 5156. 65-70 49—57. fO-65 46—49 2D 35-38. 2 85-90 36—11. 60-85 38-43. 73-» 41—46. 70-75 4419. 65-70 43—45. 60-6S 30— 42. grof 25—39. fijn 20—30. Clapps Favourite 1 70-T5 38. 65-70 33—39. «-65 36—38. 55-00 31— 35, 2D 18. 2 70-75 33. €5-70 34. 60-05 36. 55-60 X'. grof 24. rijp 3154. Seigneur d'Esperen 70-75 6269, 65-70 59—65 60-65 54—65. 55-60 3141. 2D 29. grof 39—21. fijn 9. Beurre d'Am&nlis 2 75-» 20. 70-75 22 65-70 26. 60-66 25. 2D 15. grof 17. fijn 12—13. Beurre Lebrun 1 70-75 27 65-70 27. 60-65 24—25. 55-» 22. 2D 11, grof 14. fijn 7—8. Rode Bon Chr. Williams 2 75-» 16. 70-75 18. 65-70 18. 60-65 15. 55-» 12. Op monster: Transp. de Croncels ongesor teerd 10. Manks Codlin ongeaorteerd a Donderdag worden partijen Transp. de Cron cels met hagelschade op monster geveild voor de industrie. Bramen in doosjes per kg 1 138140. 2 116 122. Bramen (4 kg per krat) 3 92103. 2 77. Totale aanvoer hard fruit 8900 kisten. Gewone veiling: Bramen per doos 1 3637, 2 28. Pruimen: Belle de Louvain 1 9699, 2 4467. grof 5896, fabriek 3071. Reine Victoria 1 97—127. 2 48—70. grof 64—112. fabriek 20— 53. Reine Claude d'Althan 1 116—149, 2 51— 106, grof 128, fabriek 38—77. Jefferson 1 89— 127, 2 48-87. grof 80—103, fabriek 58—66. Kirkue 2 81. grof 129. Abrikoosprulm grof 5177. fabriek 3050. Warwick Dropper 1 99—110, 2 37. grof 52—62, fabriek 39. VEILING KAPELLE. 1 september. Industrie- en exportveilbig. Appelen en peren: James Grieve 1 85 24. W 25—26, 75 26—28. 70 26—27. 65 23—24. 2 80 17— 19. 75 23. 70 21—22. 65 19. 2D li 2D 55 7. 3 grof 13, 3 fijn 8.30. James Grieve Llred 1 M 19—23. 75 1930, 70 19—31. 65 17—26» 2 21—22. 75 20. 70 18—27. 65 15—19, 3 grof 15—21. Jacques Lebel 1 75 17. 65 17. 2 75 35. 65 13. 2D 8. 3 grof 10. Manks Codlin 1 75 16. 70 17. 65 16. 60 13. 2 75 15. 70 14. 65 13. 60 10. 2D 8. 3 grof 10. Manks Ctxilin ongesorteerd 8.10. Transparant de Croncel 1 85 18. 75 19. 65 16. 2D 8. 3 grof 10. Zigeunerin 1 75 12. 70 12. 65 12. 2 7H. 75 10. 70 10. 65 10. 2D 8. 3 grof 8. 3 fijn 8. Early Victoria 2 70 13, 10. 2D 754. 3 grof 7%, 3 fijn 754. Dr- Julius Gu- got 1 70 20. 65 22. 50 14. 55 12. Beurré Lebrun 1 70 23. 65 25.60-25-70. 60 25.10—25.60. 55 21» —23.10. 2 70 20, 65 22. 60 20. 55 15. 2D 9. 3 grof 13-14. 3 fijn 7. Bon Chretien William 1 70 39. 65 20—25. 24. 55 24. 2 70 17. 65 19. 55 IS. 2D 665j. 3 grof 854—11. 3 fijn 7-0. Triomphe de Vienne 1 85 38. 43. 75 46. 70 4319. 65 48. 42—43. 2 80 40, 75 42. 70 44. 65 43 GO 40. 2D 29—36. 3 grof 29—31. 3 fijn 19. Triomphe de Vienne rijp 1 «6. 75 50. 70 48. 65 44. 2 43. 75 46. 70 45. GS 41. 36. Clapps FavoorMe 1 70 35. 65 38. 37. 55 33. 2 65 29—31. 60 31—33. 55 23. 2D 18. 3 grof 23. 3 fijn 18. Beurré de Merode 1 75 32. 70 65 23. 24. 2D 19. 3 grof 18. 3 fijn 11. Seigneur d'Esperen 1 65 66. 55. 55 32. 2D 6. 3 grof 10. 3 fijn 6. Juttepeer 1 50 SO. 2D Precoce de Trévoux 1 00 32 Val appels 8.10. Kroetappels 8.10. Diversen: Bramen in dustrie in kratten van 4 kg. per kg 1 96— 103. 2 77. Heden overleed in het St.-Joannaziekenhuis te Goes ons zoontje JOOST ABRAHAM JOOSSE. J. H Joosse-Paauwe. Middelburg. 1 september 1964. Koestraat 2. Algemene kennisgeving. In Jezus ontslapen, on ze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader in de ouderdom van bij na 84 jaar- Souburg J. Polderman- Jacobse. Middenmeer: P. J. Pouwer- Polderman. Bruinisse: J. P. de Waal- Polderman Souburg: C. M. van de Putte- Polderms P. A. van de Putte. Klein- en achter kleinkinderen. Oost- en O.- en W.-Souburg. 1 september 1964. Spoorstraat 12 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 4 september a-s. Vertrek Spoor straat 12 des namid dags 2 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15