Terneuzenaar reed zonder rijbewijs met autowrak door zijn woonplaats Ontspanningsdag Rilland-Ba th BADHUIS KLOETINGE SLUIT PER 1 JANUARI ZIJN DEUREN DE VEY MESTDAGH AGENDA ZILVEREN CHEF-AQUISITEUR VAN P.Z.C. WERD GEHULDIGD MARKTBERICHTEN Zeeuws woordenboek nadert voltooiing WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B KANTONGERECHT TERNEUZEN Woonwagen had wel remkabels maar geen remmen Niets, maar dan ook helemaal niets deugde er van de personenauto, waar mee de Terneuzenaar P. P. op 8 mei van dit jaar op de Axelsestraat van zyn woonplaats reed. De kantonrechter in Terneuzen, nir. A. Berkhout, las dins dagmorgen een waslijst van gebreken voor, variërend van ondeugdelijke rem men, ondeugdelijke ruitenwissers, slech te gasnfvoer, versnellingsbak, een stuurinrichting, die er maar net door kon, tot een totaal doorgeroeste bodem en deuken over de gehele carros serie. Daarbij kwam dan nog, <iat de bestuurder niet in het bezit van een ry- bewys was, alles bijeen voldoende om de kantonrechter de uitlating te ont lokken: ,.U was net zo gevaarlijk als iemand, die met een geweer loopt te zwaaien". De officier van justitie, mr. Th. Lebret, vond de zaak al even bedroevend: „U hoorde niet in de auto en de auto hoorde niet op de weg", zo stelde hij. De ge- eiste boetes waren er ook naar f 100, subs. 20 dagen voor het rijbewijs, f 50, vpor de remmen en voor de andere fei ten boetes van driemaal f 10,en een van f20,in totaal f200,— subs. 40 dagen, alsmede onttrekking van het autowrak aan het verkeer De kanton rechter maakte van de eerste boete f75,— subs. 15 dagen maar oordeelde verder comform. „De auto kan ik dus voor de sloop verkopen?", informeerde P. nog eens. „Niets daarvan, die bent U kwijt", deed de kantonrechter de zaak af. De woonwagenbewoner F. K. uit Breda had op 15 juli over de Graafjandijk te Westdorpe gereden met een personen auto. waarachter een woonwagen hing. waarop geen remmen waren aange bracht. Toen K. moest remmen was de hele zaak als een schaar „dichtgeklapt" ten koste van een lantaarnpaal, een afras tering, een schuur en een tegemoetko mende auto. alles tezamen een schade, die in de duizenden liep. K. die niet verzekerd was, zei niet te weten, dat er op de wagen geen remmen zaten, om dat hij hem pas gekocht had. Wel wa ren er remkabels aangebracht, die de indruk wekten, dat er normaal kon zelf misleid te zijn. „Welja", zei mr. worden geremd. K. bcweprde daardoor Berkhout, „als ik een kat koop kijk ik eerst in de zak". Dat had U ook maar moeten doen". De officier, die de manier van rijden van K. onvoorzichtig noemde eiste f 60,subs. 12 dagen, een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan den met een proeftijd van twee jaar, met de voorwaarde, dat K. zich zou la ten verzekeren. „En mijn eigen schade van f3500.informeerde de ver dachte. „Daar moet U niet over kla gen", stoof mr. Berkhout op, „het is voldoende, dat het tot U doordringt, dat U op een rare manier over de weg reed". Hij eiste conform. nog wel doen", suste de kantonrechter de opgewonden verdachte. De zaak werd aangehouden tot de volgende zitting. A. L. W uit Hulst kreeg conform de eis een boete van f40.subs. 8 da gen, omdat hij op 23 april bij het ach teruitrijden op de Markt te Axel een aanrijding had veroorzaakt. A. M. uit het woonwagenkamp bij Bre da had op 22 april bij het wegrijden in de Julianastraat te Axel een per sonenauto beschadigd. De officier eiste daarvoor f30.— subs. 6 dagen en toe wijziging van de schadevordering van f135,— Mr. Berkhout maakte van J* boete f 15.subs, drie dagen, ore het maar een klein foutje was. Roekeloos J. A. uit St. Jansteen had op april bij het linksafslaan op de As- daalseweg te Hulst een aanrijding veroorzaakt met een achterop ko mende autobus. Hij zei op goed ge luk te hebben afgeslagen, omdat de spiegel beslagen was. „Roekeloos", vond de officier, die f75,subs. 15 dagen eiste. De kantonrechter oordeelde conform. R. J. P„ een bij de DOW werkzame Amerikaan, had op 9 april op de Nieuw Neuzenpolderweg door onvoorzichtig wegrijden een aanrijding veroorzaakt. Conform de eis kostte hem dat f 50, subs. 10 dagen. R. F. uit Antwerpen werd bij verstek veroordeeld tot f35, subs. 7 dagen, omdat hij op 22 april bij het wegrijden in de Nieuwediepstraat te Terneuzen een bestelauto had bescha digd, Hij werd tevens veroordeeld tot betaling van de schade ad f133,Zijn landgenoot, A. de B. uit Gent-Brugge, had op 27 juni in de Oranjestraat te Axel bij het links afslaan een aanrij ding veroorzaakt met een motorrij der, die hem op dat moment passeerde. De officier eiste f 15,subs. 3 dagen. De kantonrechter maakte er f 10, subs. 2 dagen van. omdat de motorrij der evenveel schuld aan de aanrijding had. J. van der W. uit Clinge had op 23 juli hij het wegrijden in de Gravestraat te Clinge een wielrydster op zijn motor kap geschept, die daarbij zwaar letsel opliep. Hy had even een praatje ge maakt en was plotseling „weggespron gen". „Op de grens van een misdrijf" vond de officier, die een boete va: f 75,sobs. 15 dagen en een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan den met een proeftijd van twee jaar eiste. De kantonrechter vonniste i form. Geen auto M. van E. uit Axel stond terecht, om dat hij op 23 mei met zyn bromfiets de bocht Julianastraat-Oesterstraat zo ruim had genomen, dat hij in botsing kwam met een van rechts komende personenauto. „Allemaal niks van waar", zei de verdachte, „ik heb geen auto gezien". „Waarom bent t an gevallen", informeerde, de kantonrech ter belangstellend. ,Dat was een heel eind verder, omdat ik tegen de trot toirband reed", antwoordde de verdach te. Toen de kantonrechter nadrukkelük de getuigenverklaringen had voorgele zen. waaruit bleek, dat verdachte in derdaad tegen een auto was gereden, omdat hij de bocht te snel en te ruim had genomen, bleek Van E. zich toch iets van een auto te herinneren: „Maar die kwam met een snelheid van wel 80 kilometer aanrijden en de bestuur der heeft mij niet gezien, want hij keek naast zich. De dame naast hem moest eerst zeggen: pas op daar komt een bromfiets aan, toen remde hy pas". „Hoorde U dat?", vroeg de kantonrech ter verbaasd. „Nee, maar ik keek in de auto en ik zag het", verklaarde ver dachte met rotsvaste overtuiging. De officier bleek overigens van zijn schuld terdege overtuigd en eiste f30,— subs. 6 dagen, waarop de Axelaar onmiddel lijk inging met de kreet: „Ik ga in ho ger beroep, de getuigen moeten maar eens onder ede komen". „Dat wil ik Dank zij de gToelende samenwerking tussen ae diverse verenigingen in RiT- land-Bath kon zaterdag jl. een ontspan ningsdag worden georganiseerd. Aan deze dag werkten mee de muziekvereni ging „Rillandia", de chr. jongerenvereni ging, de gymnastiekvereniging „Willen is kunnen de voetbalvereniging „Ril- landia", de algemene ontspanningsver eniging en de Oranjevereniging „"Julia na'Het programma begon op nalf tien met een optreden van de muziekvereni ging „Rillandla" die met de drumband een muzikale wandeling door de kom der gemeente maakte. Van 10 tot 12 uur waren er op het gemeentelijke sportveld kinderspelen onder leiding van de CJ.V. waarvoor grote belangstelling bestond van de zijde der kinderen. Er was onder meer ringrijden op de fiets voor de gro teren en voor de Kleineren leuke hinüer- niswedstrijden. 's Middags was er een jeugdcursus, waarvoor de „Oranjever eniging „Juliana" had gezorgd, 's Mid dags maakte „Rlllandia^" nogmaals een muzikale rondgang door het dorp. Om vier uur zou er een voetbalwedstrijd zijn tussen een ploeg van Dosco uit Bergen op Zoom en Rillandia I. Dit is voor „Ril landla" een fiasco geworden en tevens voor het talrijke publiek. wat gerekend had op een spannende wedstrijd. Een half uur voor de aanvang der wed strijd belde „Dosco" dat men verhin derd was. Toen speelden twee elftallen van „Rillandia" een wedstrijd. Tevens gaf de gymnastiekvereniging deze mid dag verschillende gymnastiekdemonstra- ties. De muzikale 'omlijsting van deze middag was natuurlijk ook op het sport veld in handen van ae muziekvereniging „Rillandia". Deze geslaagde ontspan ningsdag werd besloten met een gezellig bal onder leiding van de „The Gold Stars" uit Bergen op Zoom. Aan het einde van deze avond werd een kort woord van dank gesproken tot allen die hadden meegewerkt tot het welsla gen van deze ontspanningsdag; door wet houder D. Midavaine, die hierbij de hoop uitsprak dat er nog meer van deze ont- spanningsdagen in de toekomst gehou den zullen kunnen worden. Des middags werd op het sportveld een kort woord gesproken door locoburgemeester M. A. Francoys. De opbrengst van deze dag was bestemd voor de bejaarden. R.B.C. hield jaarvergadering Dezer dagen hield de biljartclub R.B.C. uit Rilland-Bath haar jaarvergadering in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland onder leiding van penningmeester M. van den Klooster. In zijn openingswoord heette hij alle aanwezigen van harte wel kom en wierp een terugblik in het af gelopen jaar. waarin hij als zyn mening uitsprak, dat het in alle opzichten een goed jaar is geweest. Het verslag van de pennigmeester sloot met een batig saldo. Vervolgens werd de puntenverdeling be kendgemaakt voor de leden betreffende de komende onderlinge competitie. In totaal zijn er thans 27 spelers voor de A- ,De fraude-risicoverzekering voor de ge- f.n B-ploeg die aan de komende onder- meente en de Instelling voïr maatschSp- ''"S« competitie e.ulen deelnemen. Deze ?lt,fS)WC"dS°°&2°V=s he°V8«"ï! wnre» aftredend de he- 'erband met de sluiting van het bad- vergoeding van 350,— toegekend we-|mene stemmen herkozen. Vervolgens gens toegebrachte schade aan n perceel had de prijsuitreiking plaats van de in i. to.r-.ve door ratten, die afkomstig zijn van het afgelopen jaar gehouden onderlinge de aangrenzende vuilnisstortplaats. competitie Deze luidde als volgt: voor vrouw C. C. Schouten-den Hamer kreeg ^gl^eds' volgendiaarnuJrtmet de IIn ^roeP werd'de biljartque uitgereikt beginnen. Dit schrijven was een KNVB-bondsinsigne voor S. van der Zee in Goes De heer J. J. Platteeuw, lid van het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond afdeling Zeeland, heeft dinsdag aan de heer Sjaak van Zee te Goes het bondsin- signe van deze bond uitgereikt. Deze korte plechtigheid ten huize van de heer Van Zee werd o.m. bijgewoond door enkele bestuursleden van de voetbalvereniging Goes. De heer Van Zee kreeg dit bondsinsigne, omdat hij een kwart eeuw deel heeft uitgemaakt van commissies en bestuur van de voetbalvereniging Goes. Wegens ziek te moest de heer Van Zee zich kort geleden uit de voetbalsport terug trekken. Vanwege zijn verdiensten in het belang van de voetbalvereniging Goes werd de heer Van Zee in de on langs gehouden algemene jaarverga dering reeds benoemd tot erelid. Douches in gemeentewoningen In maart begin bouw 20 woningwetwoningen In verband met de sluiting van het huls per 1 januari, waartoe de raad Kloetinge maandagavond besloot, deelde, tar.ve door ratten, die afkomstig zijn burgemeester mr. H. N. Sehimmelpen-de aangrenzende vuilnisstortplaats, ninck van der Oye mede, dat goedkeu- j medegedeeld, dat Kloetinge in plaats v groep A le prijs: J. Verweij, biljartqui 2e prijs P. Meesters 7,50, 3e prijs Jai Traas 5, 4e prijs A. Traas 2,50.. De woning van de heer E. J. Mieras aan de Nieuwst raat 21 werd geruild tegen een perceel bouwgrond in het uitbrei dingsplan. De gereformeerde stichting voor kerkelijk j sociale arbeid op Noord en Zuid-Beveland kreeg een subsidie van 118,35. een prachf- sortering potterij in geheel nieuwe vormen. Kom eens kijken bij Bellamypark 45 - 58 Vllssingen VANDAAG. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9-22 uur Van Benlhem en Jul- ting: Expositie verenigde Nederlanden kaarten van provincies en gerichtcn van steden. 9-18 uur City: Waar revolvers regeren. 20 uur. 14 laar Vllssingen - Alhnmbra: Tussen kogels en granaten, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De riro- boepatroullle, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Zeven meisjes op een eiland 20 uur, 14 Jaar. Grote Kerk: Expositie Ned. Bijbelgenootschap. 1012. 13.3016 Oostburg Ledelthcater: Het geheim van de zwarte koffer. 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Yeali. yeah. yeah. hier zijn we. 20 uur. alle leeftijden. Bergen op Zoom Roxy: Het bloed kruipt, 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Drift en begeerte, 20 uur. 18 Jaar. DRIEWEGEN Oriëntatierit „De Zingende Bougie" Zaterdagavond hield de M A-B.C. „De Zingende Bougie" te Driewegen haar 4e oriëntatierit, welke meetelt voor het clubkampioenschap. Er gingen 22 auto's en slechts 3 bromfietsen van start. Het was een goed verzorgde rit en erg moei lijk, hetgeen blijkt uit de vele straf- punten die de meeste rijders hebben opgelopen. Daar het grootste gedeelte van de rit in donker moest worden ge reden, waren sommige oriëntatiepunten wel wat erg moeilijk te vinden. De uitslag is ten slotte als volgt: Auto-klasse: 1 M. C. Duijnhouwer, Ka- pelle. 70 strafpunten; 2 H. Rijk, Ove- zande. 121 strafpunten: 3 C. Nieuwen- huize, Nisse. 175 strafpunten; 4 J. Wirtz, Oudelande, 179 strafpunten; 5 P. Ver- mare, Ovezande, 320 strafpunten; 6 W. T. van Riet, Goes, 408 strafpunten; 7 C van Viegen. Oostkapelle, 455 straf punten; 8 C. Korstanje, Oudeiande, 546 strafpunten; 9 J. Plouvier, Goes, 547 strafpunten; 10 H. Boudens, Goes, 554 strafpunten. Bromfiets-klasse: 1 A. Goeman, Drie wegen, 194 strafpunten; 2 J. P. Spruijt, Driewegen, 208 strafpunten; 3 J. Lal- kens, Breskens, 282 strafpunten. Bekerschieting te Kwadendamme De handboogvereniging „Victoria" te Kwadendamme hield dezer dagen haar jaarlijkse bekerschieting op de staande wip. Er waren 71 schutters van 18 verschillende verenigingen aanwezig. Uitslag: hoofdvogel C. Westdijk van Vios te 's-Heerenhoek; 1ste zijvogel A. de Jonge jr. van Soranus te Hein- kenszand; 2de zij vogel A. de Jonge van Willem Teil te Ovezande; 1ste bo- venkal G. Nagelkerke van Vooruit gang te Kwadendamme; 2de boven- kal Iz. v. Wingen van Zorgvliet te El- lewoutsdijk; 1ste onderkal G. Geense van Edele Handboog te Oudelande; 2de onderkal J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; 1ste klep A. de Jonge van Soranus te Heinkens- zand; 2de klep H. A. Mol van Willem Teil te Kapelle; 3de klep J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwadendamme. De meeste kleine vogels en de meeste punten waren voor J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande. Wolf aartsdijk speelde drie oefenwedstrijden Zaterdagmiddag speelde de voetbalver eniging Wolphaartsdijk 3 oefenwed strijden tegen Kloetinge. Wolphaarts dijk III, dat voor hef eerst aan de competitie zal deelnemen, leed de ver wachte nederlaag tegen Kloetinge III/ IV, waarbij gezegd dient te worden dat deze nederlaag wel geflatteerd uit viel (29). Ongetwijfeld kan dit elftal nog sterker opgesteld worden, zodat betere resul taten te verwachten zijn. Wolphaarts- dijk II, dat voor het eerst in de 2e klas zal uitkomen, behaalde een verrassende 4-3-overwinning op Kloetinge II, wat dus een belofte inhoudt voor de toe komst. Ten slotte behaalde Wolphaartsdijk I een gemakkelijke, zij het enigszins ge flatteerde. 61-overwinning op Kloe tinge I. De voorhoede van Wolphaarts dijk voldeed, in de nieuwe samenstel ling, goed, terwijl de achterhoede, in de oude beproefde samenstelling, vrijwel geen kansen weggaf. twee eersten reeds een biljartque hadden ontvangen. Deze vervalt dan reglemen tair aan de derde, le prijs H. Verberk 15, 2e prijs C. Duivenvoorde 7,50, A. van Hoek Jz. biljartque, L. van Kaam 5, A. van Hoek sr. f 2,50. woord op een door de raad aanj_ motie, waarbij er bij de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid op werd aangedrongen om meer woningen aan Kloetinge beschikbaar te stellen. Burgemeester mr. H. N. baron Schim- melpenninck van der Oye toonde zich zeer verheugd over deze snelle reactie. Een uitgebreide discussie ontstond over het voorstel van b. en w. om 12.210 be schikbaar te stellen voor de betaling van de verpleegkosten van een natuurlijk kind in een inrichting te Goes. Bij mon de van de heer H. J. Colijn werd hierte gen mede namens de financiële commis sie bezwaar gemaakt, omdat de moeder van dit kind In deze kosten niets bij draagt. De heer Colijn vond de houding van de moeder immoreel en getuigen van elke afwezigheid van verantwoorde lijkheid. De voorzitter zeide de mening van de commissie ten volle te kunnen de len. Hij wees erop, dat de gemeente hier de verplichting heeft te betalen. „Indien Directie en personeel van de P.Z.C. de raad weigert om de benodigde gelden en van de fa q w den Boer te Mid- beschikbaar te stellen, legger G. S. de delburg hebben dinsdagmorgen in de uitgaaf op aldus spreker. De heer Co- bovenzaal van het Nederlands Koffie- SSISS h»is -6e?r. J; Witte, chef-aquisi- pleegkosten zou betalen tot een bedrag i wat het kind zou hebben gekost indien l TREINEN KWAMEN TOT STILSTAND VOOR AUTO Dinsdagmiddag geraakte een auto op de spoorlijn naast de overweg gelegen In rijksweg 58 bij de gemeente Krabben- dijke. Uit de richting Bergen op Zoom naderde een Belgische personenauto de spoorwegovergang op het moment dat de rode waarschuwingslichten van de overweg begonnen te werken waarop de bestuurder zijn auto langzaam afremde. De bestuurder van de achter hem ko mende bestelauto met vierwielige aan hangwagen zag de stoplichten van de voor hem rijdende personenwagen op lichten maar lette niet op de waar schuwingslichten van de overweg. Toen hij deze op het laatste moment zag, pas seerde hfj om een botsing te voorkomen de voor hem staande auto en schoot daardoor naast de rijbaan dwars op de spoorlijn, waardoor belde spoorbanen werden gestremd. De bestuurder van de bestelwagen K. J. uit Tholen en de naast hem zittende 15-jarige J C. even eens uit Tholen vluchtten direct, nadat de auto tot stilstand kwam. van de Vlak daarop naderden treinen uit belde richtingen. De bestuurders hiervan merkten tijdig op dat de rails geblok keerd waren en konden hun treinen voor de auto tot stilstand brengen. De spoorwegrecherche heeft daarna de baan vrij laten maken. Belde treinen hadden 10 minuten vertraging De auto was door het stoten op de rails licht be- Auto's botsten Op de splitsing Antwerpsestraatweg Guïdo Gezellelaan te Bergen op Zoom had dezer dagen een aanrijding plaats tussen een auto bestuurd door G. d. K. uit Bergen op Zoom en een auto be stuurd door A. v. d. B. uit Vlissingen. De aanrijding ontstond, doordat v. d. B. zonder voor te sorteren naar links vanaf de Antwerpsestraatweg de Guido Ge zellelaan op wilde rijden op het moment dat K. nem links inhaalde. Beide auto's liepen schade op. Auto reed tegen bromfiets Maandagavond had een aanrijding plaats op het kruispunt Jacob Catslaan Au gust al aanPrinses Beatrixlaan Casper Fagellaan te Bergen op Zoom, tussen een auto bestuurd door H. v. O. te Goes en een bromfiets bestuurd door A. V. te Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat de bromfietser V. die vanaf de Casper Vagellaan het kruis punt opreed geen voorrang verleende aan de autobestuurder Van O. die vanaf de Jacob Catslaan het kruispunt opreed. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd. de verwondingen waren van lichte aard. Schieting op staande wip in Kapelle De handboogsociëteit „Willem Teil' te Kapelle hield zaterdagmiddag een schietwedstrijd op de staande wip. Er werd door 51 schutters van 12 so ciëteiten aan deelgenomen. De uitsla gen zijn: hoofdvogel J. de Jonge-Rijk, .Willem Teil", Ovezande: le zijvogel P. Timmerman, „Eensgezindheid", s-Heerenhoek: 2e zij vogel L. de Jon ge, „Concordia", 's-Heerenhoek; le hoofdkal J. Smallegange, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; 2e hoofdkal J. Goed heer, „Juliana", Ovezande; le onder kal L. de Wilde, „Juliana", Oudelan de; 2e onderkal J. Driedijk, „Doel naar Hoger", Wolphaartsdijk; le klep J. Smallegange, „Zorgvliet", Elle woutsdijk; 2e klep P. Vermeulen, „Eensgezindheid", 's-Heerenhoek; 3e klep J. Westveer, „Juliana", Ovezan de. „Een praktisch psycholoog" Veel gelukwensen voor ie heer J. E. Wilfc en familie het normaal zou zijn geweest. „Aan het voorstel zoals het nu' ligt zal ik mijn! lukwensen tot mevrouw Witte en tot de (eveneens aanwezige) be jaarde ouders van de jubilaris. De heer C. P. Buijs, administrateur van de P.Z.C. dankte de heer Witte mede namens de collega's van de kantoren te Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen voor de prettige samenwerking. Hij hoopte op besten diging van deze goede onderlinge ver standhouding. De felicitatiewoorden gingen vergezeld van een rokertje. Gelukwensen kwamen er ook van de stem niet geven", aldus de heer Coliin. Boer- directeur van de P.Z.C., de ju- 1 hïlaris als een gewaardeerde en waar devolle medewerker, een goed verko per. die ook in zijn klantenkring een uitstekende reputatie geniet. vrouw Witte bloemen waren aange-l boden, beschreef de heer F. B. den'personeelsvereniging, waarvoor de BEURSBERICHT MARKT GOES 1 september- Granen en peulvruchten Tar- |TobÜ< we. basis 17*». boerenschoon af boerderijVette 33—33 50 per 100 kg- Cent. boerenschoon af I Vette boerderij 27—29.25 per 100 kg. Groene erw- J u.rv v ten. boerenschoon af boerderij 3039 per de0 4 100 kg. Schokker*, boerenschoon af boerderij 3046 per 100 kg. Kapucijner», boerenschoon af boerderij 35—40 per 100 kg. Uien. Onnfge*taart uan de sorteerlnrlchttng geleverd 13—131* cent per kg. Hooi. Lucernehooi 95105 per 1000 kg Wel- dehool 80—100 per 1000 kg Dijkhooi 65—70 per 1000 kg Veld beemd 10 -:-J per 1000 kg Zwenk*oorten 40 per 1000 k>; Torwestro 47.50 per 1000 kg van goede kwaliteit Win- terlevering 6250 Gerstcstro 50 per ÏOO kg van goede kwaliteit. Winterlevcrlng 62.50. Erwtenstro (kiem groen62-50 per 1 UX> kg. Wintcrlevering 70. Vlas. Voor vla* van de nieuwe oogst was de notering voor goede partijen van 190— 2250 per ha. uil de schelf geleverd De prtj* per kg bedroeg 21—25 ccrtt op auto geleverd Voor 2e kwaliteit vla» worden prijzen van 1500—1800 per ha betaald, terwijl een kg- pnjs ran 15—21 cent werd genoteerd De handel verloopt traag Eieren De cierprtjs bedraagt 1.80-1-84 per VEEMARKT ROTTERDAM. VEILING KRABBENDMKE. 1 september Appels James Grieve 23. 80-85 26. 75-80 27-28. 70-75 26- 23. 2 85-90 18. 80-85 19—24. 75-80 21 Prijzen tresp. voor le. 400-423 37O-300 355-370 310-323 290-310 25Ö-290 ■or le. 2e cn 3e kwaliteit) Kalf- Plnkcn Vette ko aanvoer kleiner handel levendig, prtjz geheel prijshoudend iets ruimer, handel stug. prijzen gedrukt. Nuchtere kalveren aanvoer let* meer. han del stroef, prijzen vooral niet hoger Lopers en biggen, aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen iet» gedrukt- Slachtpaarden: aanvoer ais vorige week handel zeer kalm prijzen «6-7011 25 70-75 22—26. 65-70 19—22. 2D 60-65 12—18. 2D 55-00 8-12. 2D 6. 3 grof 6-17. fijn 6—11. kroel I ,ea?u?t- 6 Rode J Grieve 1 85-90 21. 80-85 26 75-30 23. 70-75 27. 65-70 21. 2D 1! Elliot O.-anJt 99-95 20. 35-90 21. 80-85 23. 75-80 25 70-75 24. 65-70 20. 3 grof 15. kroel 6- M- Codlln 1 65-70 15. 60-65 12. 2 75-80 17. 70-75 17 65-70 15. 2D 6. Tijdeman E. W 1 30-85 38. 75-80 39—45. 70-75 40—48. 65-70 34—41. 60-65 22—23. 2D 6. 3 grof 21—26. fijn 6. kroel 6. Peren: Tr. de Vienne 1 85-90 41—43. 80-85 42—44. 75-80 43-48. 70-75 46-49, 65-70 45—48 60-65 41—43. 2 90-95 34. 85-90 37—42, 80-85 37- 75-80 42—48. 70-75 43—50, 65-70 41—46 60-65 37, 2D 27—33. 3 grof 31—39, fijn 22—31. kroet 7—11. Pruimen: R. Cl. d'Althan 1 107. 2 63. Reine Victoria 1 86—100. 2 58—96. 3 grof 57. 1 minder, handel «troef prijzen vooral niet hoger Kalf- en melkkoeien: aanvoer lealrn prljzei goed prijshou dend Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel slepend prijzen niet geheel prijshou dend Vaarzen cn pinken aanvoer gewoon, handel lui. prijzen onveranderd- VISMIJN COL1JN8PLAAT. Exportgarnalen 3585 kg. 81—144. Handelsgar nalen 139 kg, 72—99. Schar 9 kg. Bot 82 kg. Tong 23 kg. Paling 161 kg. Ongesorteerde vis 18 kg. VEILING THOLEN. Doré bonken 5,10. gewone 10.80 Bintjes bon ken 13.20—14. gewone 8.60-10.20 Eigenhei mers bonken 7.30. gewone 11.60—12.50. poters 6.20. Aanvoer 40 too. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewone I 10.80—10.90. H 10.30. bon ken 13.4013.50. Eigenheimers gewone 13.80. Aanvoer 70 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien bonken 22.29. middel 40-70 19.30 drie lingen 22.93. picklers 23.96. Aardappelen Do ré 9.60—7.10 Eigenheimers 13.80—9.60. Bintje 10.50-9.40. bonken 13.30—12.50. VEILING ST.-ANN ALA ND. 1 september Doré gewoon 3.30—13.90. bonken 5.80. Eigenheimers gewoon 13.55. bonken 950. Bintjes gewoon 10,70. bonken 34- Aanvoer 220 MARKT 8 INT-ANN ALAND. Marktberichten van de Csvetho te Sint-An- naland. De tarwe was ook heden Qauw ge stemd. de meelfabrieken zijn niet bereid meer te betalen dan f 34.60 franco levering. BrauwgersL Onveranderd Het C.B.K- is nog aan de markt voor 33.70 Levering Januari f 34,— voor februari as Het is evenwel van plan de inkoopprijs nogmaals te verlagen Kippegerst weinig gevraagd tot 1 29.—. Maal- gerst eveneens flauw gestemd tot f 2 Peulvruchten blijken weinig gevraagd Drie procent erwten deden 1 46,— F.A.S. levering september. Zes procent erwten f 44.50 op monster van 1 34— tot 43.—. Drie procent schokkers 58,F.A.S. levering september- Vijf procent schokkers 55— op monster 45.— tot 52.Karweizaad. Prima doorsneekwaliteit 101.- Blauw maan: idem 100.— voor september en 102.voor oktober en november. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 september Appelen: Manks Codlin 1022. James Grieve 1032. Peren: Beurrë Louise 3214. Beurré Merode 1619. Clapps 3642 Triomph de Vienne 4257. Juttepeer 1527 De heer H. G. Jung (a.r.) vond, dat hier de wet misbruikt wordt Hij zou ook zijn stem aan het voorstel onthouden. Drs. S. Duvekot zag ook geen mogelijkheid om van de betalingsverplichting onder uit te komen. Hij stelde voor om de moe der van het kind op haar laakbare houding te wijzen. Nadat wethouder D. Schipper nogmaals had gewezen op de verplichting van de gemeente ook te be talen, werd tot stemming overgegaan. Met de stemmen van de heren Jung en Colijn tegen werd het voorstel met vijf stemmen voor aangenomen. Het voorstel van b. en w. om 750, een vloerkleed voor de trouwzaal aan te schaffen in verband met het stuklopen van de parketvloer met naaldhakken, ontmoette bij de financiële commissie bezwaren. De commissie was van me ning, dat het goedkoper is de vloer te repareren. De voorzitter betwijfelde dit. H(j zegde toe deze aangelegenheid in de vergadering van b. en w. nogmaals te bespreken. Voor deelname met 'n praal wagen aan het fruitcorso te Goes werd een krediet gevoteerd van 600, De heer Den Boer herinnerde aan de moeilijke jaren waarin „papierbeper- kende bepalingen" de omvang van de krant limiteerden. „Voor een adver tentie-acquisiteur was een dergelijke beperking niet prettig, maar gelukkig is er een tijd gekomen waarin je je capaciteiten weer ten volle kon ont plooien", aldus de heer Den Boer. Mede namens directeur F. van de Velde jr., uit Vlissingen bood spreker ten slotte een aantal geschenken aan. Directeur W. de Pagter noemde de heer Witte als verkoper een „prak tisch psycholoog". Hij prees de ju bilaris voor zijn goede inzichten als verkoper: „Je weet dat het ook om het belang van de klant gaat". De heer De Pagter hoopte dat de heer Witte nog vele jaren in goede gezondheid aan zijn werk tevens zijn hobby zou kunnen wijden. De heer De Pagter richtte ook ge- Het Zeeuws woordenboek nadert voltooiing. Binnen afzienbare tijd zal het derde, tevens laatste deel van de persen komen. In 1959 en 1961 verschenen respectleve- heer L. J. Breel het"woord voerde. De! lijk de eerste en tweede aflevering. heer Witte wimpelde al die compli mentjes voor zijn werk af met woorden: „Ik had het nooit kunnen doen, als de directie niet achter me had gestaan en ik niet over een perfecte samen werking met prettige collega's kon beschikken. Zij allen hebben ertoe bijgedragen dat deze resultaten be reikt konden worden", aldus de ju bilaris in zijn dankwoord. Vervolgens kreeg men de gelegenheid om de heer Witte te feliciteren, waarna het zeischap nog enige tijd in genoeglijke stemming bijeenbleef. Er waren ook gelukwensen binnengekomen van re laties van de heer Witte. Deze foto werd genomen op het moment, dat de heer F. B. den Boer, directeur van de Provinciale Zeeuwse Courant de echtgenote van de heer J. E. Witte zijn gelukwen sen aanbiedt. Zittend naast de heer Witte, de vader van de zilveren" chef-aquisiteur, (Foto P.Z.C.) nadat in 1929 de eerste stappen wer den genomen voor dit lexicon van de Zeeuwse dialecten. Als eindredactrice van het woordenboek is zoals bekend opgetreden me juffrouw dr. H. C. M. Ghrjsen uit Domburg, die ter voorbereiding van de werkzaamheden indertijd subsidies kreeg van de Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onder zoek. ZWO. De uitgave van het woordenboek is on der meer bekostigd door de Z.W.O. en door de provinciale staten van Zeeland. Doel is geweest te komen tot een woor denboek van de streektaal, dat alle plaatselijke idiomen zou omvatten van het gehele Zeeuwse taalgebied met inbegrip van Goeree-Overflak- kee. In 1939 omvatte de gereedgemaakte ko- 1940 het grootste deel van dit afge werkte materiaal, dat in de provin ciale bibliotheek was ondergebracht, verloren. Door andere oorlogsomstandigheden, de evacuatie en inundatie van Walche ren. moest het werk in 1943 geheel worden stopgezet- In 1947 kon mén weer beginnen Eind 1956 kreeg de uitgave van het Zeeuws woordenboek in samenwer king met de provinciale besturen van Zeeland en Zuid-Holland zijn beslag. Toen was men tot de letter s gevor derd. De afgewerkte kopij omvatte toen de letters a tot en met n. Werkbezoek commissaris der koningin aan Polder Walcheren De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. bracht een werkbezoek aan de Polder Walcheren. Na een ontvangst door het dagelijks be stuur, onder leiding van de voorzitter, jhr. mr. G. C. D Rutgers van Rozen burg op het Polderhuis, nam het gezel schap enige zwakke plaatsen in de zee wering van de polder' in ogenschouw In het bijzonder toonde de commissaris grote belangstelling voor de plannen tot versterking van de zeewering bij Oran jezon, alsmede voor de boulevards Ban- ckert en Evertsen te Vlissingen. Voorts besprak men de dijkverbetering tussen Westkapelle en Zoutelande met de daar aan verbonden problemen van de pro vinciale weg. die bij Westkapelle over de zeedijk loopt. Te Westkapelle kreeg de commissaris een aquarel, vervaar digd door duinwachter Rottier (nage schilderd van een prentbriefkaart) van het oude polderhuis in Westkapelle aan geboden De commissaris heeft indertijd, toen hij pas burgemeester van Westka pelle was. tydelijk gewoond in dit oude polderhuis. 'KILING GOES. I nept Export- en Industrl«-veiling. Appels: James Grieve I 85-90 24—26. 80-85 23—27, 75-80 28—33. 70-75 0—30. C5-70 22.70-27. 60-65 14—38. 2 85-90 23. 80-85 26. 75-30 19— 27. 70-75 23-27. 65-70 18—23. «0-65 IS, 2D 10, grof 7—18. fijn 8—12. Tydeman* E. W 1 85- 90 40—42 80-85 38—14 75-80 41—46. 70-75 43— 49. 65-70 22—39. 60-65 2D 14, 2 80-85 31, 70-75 26. 65-70 21. grof 22—27. fijn 6—32. Zigeunerin 80-85 11. 75-80 14.'70-75 14. 65-70 12. 2 80-85 10—11, 70-80 10—11. 70-75 11, 65-70 10. 2D 7.50. grof 6—7,50. fijn 6—7.50. Manks Codlln 1 75-80 19, 70-75 13. 65-70 17. eo- 65 15. 2 75-30 15. 70-75 13. 65-70 14. 60-65 12. 2D 3.50. grof 7—11. fijn 7.88—8. Transp. de Cron- cels 1 35-95 18. 75-85 20. 65-75 16. 2D 7, 2 85- 95 16. 75-85 16, 65-75 14—16. grof 8—14. fijn 8. Ellisons Orange 1 85-90 22. 80-85 25. 75-30 29. 70-75 32. «5-70 25. 2 75-80 20. 70-75 18. 65-70 6. grof 7—18. Laxton Fortuna 1 80-35 35. 75-80 41. 70-75 44 65-70 24. Jac. Lebel 1 85-95 17. 75-85 17. 65-75 14. Benoni 1 65-70 51. 60-65 33. 55-60 21. Peren: Trtomphe de Vienne 1 85-90 41—43. 80-35 44-^55, 75-80 47—52. 70-75 51—56. 65-70 49—57. 60-65 46—49. 2D 35—38. 2 85-90 36—41. 80-85 28—53 75-30 41—46. 70-75 4419. 65-70 43—45. 60-65 39— 42. grof 25—». OJn 20—30. Clappe Favourite 75 33. 65-70 38-50. 60-65 36—®. 55-60 31— 35. 2D 13. 2 70-75 33. 65-70 34 60-65 36 55-50 grof 24. rijp 3454. Seigneur d'Eeperen 70-75 6209. 65-70 59-65, 60-65 54-65. 55-60 34—41. 2D 29. grof 19—21. fijn 9. Beurre d'Amanlis 2 75-80 20. 70-75 22. 65-70 28. 60-65 2$. 2D 15. grof 17. fijn 12—13. Beurre Lebrun 70-75 27. eS-70 27. 00-65 24—25. 55-60 22. 11, grof 14. fijn 78 Rode Bon Chr. WUliams 2 75-80 16. 70-75 18. 65-70 18. 60-65 15. 55-60 12. Op monster: Transp. de Croncels ongesor teerd 30. Mank* Codlln ongesorteerd 8. Donderdag worden partijen Transp de Cron cels met hogelsehade op monster geveild de Industrie. doosjes per kg 1 138—!40. 2 115— 122. Bramen (4 kg per krat) 1 92103. 2 77. Totale aanvoer hard fruit 89CO kisten Gewone veiling: Bramen per doos 1 35—37, 2 Zi. Pruimen: Belle de Louvaln 1 9699. 2 44—67. grof 58—96, fabnek 3071. Reine Victoria 1 97—127, 2 48—70. grof 64—112. fabriek 20— 53. Reine Claude d'Althan 1 116—149. 2 51 106. grof 123. fabriek 35—77 Jefferson 1 89— 127. 2 48—87. grof 80—103. fabriek 58-66. Kirkus 2 81. grof 129. Abrlkoosprutm grof 51—77, fabriek 30—50. Warwick Dropper 1 99—110, 2 37. grof 52—62. fabriek 39. VEILING KAPELLE. september. Industrie- en exportveiOng. Appelen en peren: James Grieve 1 85 24. 30 25—26. 75 28-28, 70 28—27, 65 23-24. 2 80 17— 19. 75 23. 70 21—22, e5 19. 2D 60 IS, 2D 55 7. 3 grof 13. 3 fijn 8 30. James Grieve Lired 1 80 19—23. 75 19—30. 70 19—31. 65 17—26. 2 80 21—22. 75 20. 70 18—27. 63 15—19. 3 grof 15—21 Jacques Lebel 1 75 17. 65 17. 2 75 15. 35 13. 2D 8. 3 grof 10. Manks Codlin 1 75 16. '0 17. 65 16. 60 13. 2 75 15. 70 14. 65 13. 60 10. 2D 8. 3 grof 10 Manks Codlin ongesorteerd 8.10. Transparant de Cronoel 1 85 18. 75 19. 63 16. 2D 3. 3 grof 10- Zigeunerin 1 75 12. 70 12, 65 12. 2 80 714. 75 10. 70 50. 65 10. 2D 8. 3 grof S. 3 fijn 8. Early Victoria 2 70 13, 60 10. 2D 7'A. 3 grof 7'j. 3 fijn 7H. Dr. Julius Gu- got I 70 20. 65 22 60 14. 55 12. Beurré Lebrun 1 70 23. 65 2S.60—25.70. 60 25.10—25.60. 55 21.50 —23.10. 2 70 20. 65 22. 60 20. 55 15. 2D 9. 3 grof 13—14. 3 fijn 7. Bon ChréUen William l 70 19. 65 20—25. 60 24. 55 24. 2 70 17. 65 20. 60 29. 55 18. 2D 66'.j. 3 grof 84—11. 3 fijn 7—9. Tr-ioniphe de Vienne 1 85 38. 80 43. 75 46. 70 4349. 65 48. 60 42—43. 2 80 -4>. 75 42. 70 44. 65 43. 60 40. 2D 29—36. 3 grof 29—31. 3 fijn 19. Triomphe de Vienne rijp 1 80 48. 75 50. 70 48. 65 44 2 80 43. 75 46. 70 45. 65 41. 60 35. Clapps Favourite 2 70 35. 65 33. 60 37. 55 33. 2 65 29—31. 60 31—33. 55 23. 2D 18. 3 grof 23. 3 fijn 18 Beurré de Merode 1 75 32, 65 23. 60 24. 2D 19. 3 grof 28. 3 fijn IL Seigneur d'Esperen 1 65 68. 60 55. 55 32. 2D 3 grof 10. 3 fijn 6. Jultepeer 1 50 60. 2D Précoce de Trévoux 1 60 32. Val appel* 8.10. Kroetappels 8.10. Diversen: 3ramen in dustrie in kratten van 4 kg. per kg 1 96— 103. 2 77. Heden overleed in het St.-Joannaziekenhuia te Goes ons zoontje J. Joosse. J. H Joosse-Paauwe Middelburg. 1 september 1964. Koestraat 2. overgrootvai CORNELIS POLDERMAN, Souburg J. Polderman- Jacobse Middenmeer: P. J. Pouwer- Polderman Bruinisse: J. P. de Waal- Polderiiian -Souburg: C. M. van de Putte- Polderma; P. A van de Putte Klein- en achter kleinkinderen. Oost- en O.- cn W.-Souburg, 1 september 1964. Spoorstraat 12 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 4 september a.s Vertrek Spoor straat 12 des namid dags 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13