JOHN. F. KENNEDY-waardig bondgenoot, waardig tegenstander specialiteitenrestaurant aan zierikzees havenplein Tijdelijke premier in Zuid-Vietnam benoemd De Gaulle en de Angelsaksen (11) Een nieuw begin - maar met dezelfde onvermijdelijke afloop Ageeth Scherphuis terug bij A.V.R.O. Vrouw deed parathion in limonade: neefje werd slachtoffer PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 (Door David Schönbrun). Qeneraal De Gaulle kende de naam van de man die zijn nieu we bondgenoot of tegenstander zou zijn voordat John F. Kennedy wist dat hij gekozen was. De senator, uitgeput door het lange waken, was om vier uur in de morgen naar bed gegaan, toen de einduitslag nog niet vaststond. Twee uur later, toen het nieuws van zijn overwinning door de wereld ging, was hij in diepe slaap verzonken. Maar Charles de Gaulle was klaar wakker, want in Parijs was het rond twaalf uur 's middags en De Gaulle was al bezig aan het opstellen van een felicitatietelegram. Meer doornen ,De Gaulle houdt van militair vertoon en zijn bezoeken aan de provincies hebben dan ook meestal een militaire 'manifestatie ter begeleiding-. Op deze foto: de president voor het stadhuis van Sedan. Geheel rechts: parachu tisten-generaal Massu, die door De Gaulle na de opstand in Algiers werd ..opgeborgen" in deze uithoek van Frankrijk. Berlijn en Laos Laat In de namiddag, nadat Kenne dy een ovenvinningstoespraak had uitgesproken en in de familiekring een partijtje trefbal gespeeld, nam hij gelukwenstelegrammen door, en kele ervan voor nauwgezetter lezing en overweging apart leggend, zoals die van Charles de Gaulle en Niklta Kroesjtsjew. Kennedy wist dat hij met geen machtiger en gevaarlijker tegenstan der te maken zou krijgen dan de Sow- jet-leider. Hij wist ook dat hij geen naijveriger en wantrouwiger bondge noot zou hebben dan de man die Frankrijk was. Hij interesseerde zich speciaal voor De Gaulle als de klas sieke figuur die weigert een neder laag toe te geven; hij was lange tijd een van de helden geweest in Kenne dy's particuliere galerij van lichten de voorbeelden in onverschrokken heid. Hij v.ond De Gaulles boodschap be moedigend, vooral de uitdrukking van de hoop erin dat de nieuwe ge neratie ,,bij het aanvaarden van de grote taak van leiderschap, de tradi tionele banden van vriendschap tus sen onze beide landen zou bevorde ren". Kroesjtsjews boodschap intri geerde Kennedy het meest. De Rus sische leider schreef dat hij hoopte dat de betrekkingen tussen Amerika en Rusland ..opnieuw zouden worden wat ze in de tijd van Roosevelt wa ren". Kennedy vroeg zich af of dit slechts een algemene wens voor vriendelijke betrekkingen was, of dat Kroesjtsjew een speciale relatie voor ogen stond. Hij merkte op dat Kroesj tsjew en De Gaulle nadruk hadden ge legd op verbetering van betrekkin gen; hij wist dat dit geen toeval was: Kennedy zou ontdekken dat Algerië maar één doom was; er waren er nog veel meer die beide partijen on afgebroken zouden irriteren. De be trekkingen tussen Kennedy en De Gaulle zouden nog moeilijker worden door de veranderende aard van eco nomische krachten en de verschui ving in het machtsevenwicht in de wereld. Tegen 1961 was Europa economisch op de been, terwijl Amerika leed aan een dollarafvloeiing en een daling van de goudvoorraad. Van deze dol larafvloeiing tot de mislukte landing op Cuba april 1961, werd president Kennedy besprongen door het ene on geluk na het andere. Generaal De Gaulle werd be sprongen door conflicten die hun climax bereikten in de staatsgreep van Algiers op de avond van 21 april, twee dagen nadat de invasie op Cuba was mislukt. Op een ver schrikkelijk ogenblik leek het alsof De Gaulle zou moeten vechten te gen Fransen, in plaats van als gebruikelijk tegen de Angelsak sen. Maar tegen 25 april had De Gaulle de zaak weer in de hand en was de opstand neergeslagen. Generaal De Gaulle kreeg veel be- tuigingen van solidariteit en aanbie- t dingen van hulp van president Ken- - nedy. De Amerikaanse publieke hul- t de aan generaal De Gaulle op het - ogenblik van zijn overwinning was te - genereuzer zo kort na Kennedy's - eigen vernederende nederlaag. De hoop op een einde aan de „Uncivil War" steeg snel, toen president Ken- betrekkingen van beiden met!nedy en zijn vrouw de harten van de Eisenhower waren tot verbreking toe Fransen wonnen op hun staatsbezoek «en v< gespannen geweest. !aan Parijs od 31 mei. Een normaal Kant 11 lang tevoren tot de conclusie geko men dat dit de kern van de zaak was. Hij geloofde dat alle specifieke con flicten over de Europese eenheid, At lantische integratie en een nucleaire parate macht, af te leiden waren van of in essentie verwant met De Gaul les vastbeslotenheid om een even gro te stem te hebben als de Angelsak- Kennedy stelde De Gaullt voor dat zij het doodspoor over deze kwesties zouden openbreken door zich te be perken tot de meest spoedeisende en meest kritieke bedreigingen van de wereldvrede: Berlijn en Laos. Hij stelde oprichting voor van een drie- mogendhedencommissie van hoge mi litairen om gezamenlijk plannen voor die gebieden te ontwerpen. De Gaul le was het er onmiddellijk mee eens dat dit een reusachtige stap voor waarts op de weg naar zijn doel was. Hij zei dat hij zijn ministers van Bui tenlandse Zaken en Defensie op dracht zou geven stafregelingen te treffen opdat een dergelijke confe rentie zo spoedig als mogelijk was zou kunnen worden gehouden. Zoals in alle voorgaande gevallen van soortgelijke akkoorden met Eisenhower, zette De Gaulle zijn plan voor gezamenlijke strategie inzake Berlijn en Laos niet door. Hij heeft nooit een Franse vertegenwoordiger benoemd die deze kwesties met de Angelsaksen kon bespreken. Kenne dy stond net als zijn voorganger voor raadsels door deze kloof tussen De Gaulles woorden en daden. Hij vroeg aan ambtenaren en journalis ten met veel ervaring verklaringen over deze houding. Ik was van gevoe len dat De Gaulle niet was geïnteres seerd in militaire conferenties, ook niet op top-niveau, omdat er geen be slissingen uitkomen zolang ze onder regeringsniveau liggen en, voor alles, altijd in het geheim gevoerd worden. De Gaulle wil openbare erkenning, in een organisatie die op gezette tij den ministersvergaderingen kent, zo doende Frankrijks status als Grote Mogendheid bevestigend. Dit komt rechtstreeks voort uit zijn overtuiging dat Frankrijk een psychologische be hoefte heeft aan „grandeur". President Kennedy voelde niet voor deze redenering. Ze was lo gisch genoeg, vond hij, maar een beetje te grof. Hij vermoedde dat De Gaulle deze theorie had ontwor pen om zijn eigen diepliggende wens voor grootheid te rationalise ren, met of zonder de moreel-ver- hogende waarde voor het volk, en dat hij geloofde in grandeur om-de- grandeur. Kennedy was gefrus treerd en teleurgesteld door die ge dachte, want hij wist dat er geen hoop bestond om elementaire ge schillen op te lossen, als De Ganlle met niets minder akkoord zon gaan dan met een gelijke stem in we reldstrategie en gezamenlijk optre den, vooral op atomair gebied. (WORDT VERVOLGD) Terneuzen verloor in Zelzate: 2-4 De eerste twee elftallen van de voetbal vereniging Terneuzen hebben zondag middag een uitwedstrijd gespeeld tegen teams van de Belgische club Zelzate. Hot Terneuzcnse eerste elftal verloor van de Belgen mot 4-2, nadat Geelhoed en Meijer na de rust het veld waren gelopen. Dit gebeurde na een meningsverschil met de Belgische scheidsrechter, dat voortkwam uit een aanval van de Belgi sche midvoor op de Terneuzense keeper, nadat deze een aanval had gevangen. De scheidsrechter stelde de thuisclub in het gelijk, waarmee de genoemde spelers niet akkoord gingen. Het met negen man spelende Terneuzen moest daarna nog tweemaal de bal uit het net halen. Voor de rust had de wedstrijd een vrij gelijkmatig verloop. Na een voorzet van Dissel plaatste Doorns het eerste doelpunt voor de Temeuzenaren. Het tweede doelpunt was afkomstig van de rechtsbinnen Piet Gilde, die met een diepte-pass de Belgische stopper wist te passeren. Het tweede elftal won met 4-2 van de Belgen. Anneke Grönloh's aanslaande echtgenoot licht gewond Het huwelijk vandaag van Wlm Jaap van der Laan met Anneke Grönloh is bijna in de war gestuurd door een ver keersongeval dat Annekes aanstaande, is overkomen. In de nacht van zaterdag op zondag is zijn auto op de Schipholweg te Haar lem in botsing gekomen met een sta tioncar. Van der Laan liep een hoofdwonde op en werd per taxi naar het St. Eliza- bethgasthuis vervoerd. Na verbonden te zijn kon hij weer naar huis gaan. Zijn toestand is van dien aard dat de plechtigheid vandaag doorgang zal vinden. „HOORNWIJCK" GEOPEND DR. NGOEYEN XOEAN OANH Generaal Khanh moet voorlopig rust houden Generaal-majoor Ngoeyen Khanh heeft dr. Ngoeyen Xoean Oanh, een vroegere docent in de econo mie aan de universiteit van Har vard, tot tijdelijke eerste minister in zijn regering benoemd. Zelf zal generaal Khanh geruime tijd moe ten worden verpleegd wegens gees telijke en lichamelijke overspan ning. i Parijs op 31 mei. Een normaal ceremonieel staatsbezoek werd door. Mr verleden of toekomst? s* kna"pe -ion8e pa" een vrc" De Russisch-Amerikaanse betrek kingen waren praktisch verbroken door het incident met de U-2, als ge volg waarvan de Parijse topconferen tie in mei was mislukt. Generaal De Gaulle had met Eisenhower de ruzies over de conflicten uit de tijd van Roosevelt voortgezet. Het viel Ken nedy plotseling op dat De Gaulie re kende op de nieuwe generatie, ter wijl Kroesjtsjew terug wilde naar de dagen van Roosevelt. Hij barstte in lachen uit en zei: „In ieder geval is één ding zeker: ik kan ze niet allebei gelukkig maken". Kennedy zei me dit enkele weken later in de loop van een „achter grond-interview" in New York. Hij peinsde over de vooroordelen van het verleden: „Hoe belangrijk is eigen lijk dit zogenoemde trauma van De Gaulle?". Hij vroeg zich daarnaast af of er sluimerende ressentimenten waren over zijn rede in de senaat in 1957, waarin kritiek werd geuit op de Franse politiek in Algerië. Ik zei er aan te twijfelen of De Gaulle een per soonlijke wrok uit het verleden zou1 gebruiken tegen iemand anders in het heden, maar ik voelde dat de aard van De Gaulles conflicten van het ogenblik met de Angelsaksen onge twijfeld beïnvloed waren door trau matische ervaringen uit het verleden Kennedy was het er mee eens en zei dat hij besloten was De Gaulles wan trouwen te overwinnen en helemaal van voren af te beginnen. Dit gesprek vond plaats op 8 janu ari 1960, twee weken voor Kenne dy's beëdiging tot president. Frank rijk was op dat ogenblik veel in het nieuws, omdat de stemming was be gonnen over het referendum inzake zelfbeschikking voor Algerië. Kenne dy zag dit probleem als de vitale fac tor in de toekomstige Frans-Ameri kaanse betrekkingen. „De Gaulle kan niets instructiefs ondernemen totdat hij dat vuur heeft gedoofd". Daarna, grijnzend: „Ik ben erg blij dat mijn rede werd gehouden voor De Gaulle aan de macht terug was. en opge lucht dat hij nu een politiek voert die we kunnen onderschrijven. We moeten in staat zijn die doom uit ons vlees te halen". lijk publiek feest. Onder de indruk De werkvergaderingen waren e ernstig als de sociale verplichtingen vrolijk waren. Generaal De Gaulle was onder de indruk van Kennedy, die er heel anders uitzag dan als een stamelende jongeman die juist een pak slaag heeft gehad. Dt verliezer van Cuba toonde geen adembene mend ontzag voor de overwinnaar van Algiers. Kennedy was onderda- nog noch scherp afwerend. Het jonge staatshoofd toonde respect voor de grote oudere staatsman, maar hij was op rustige manier vol zelfver trouwen, kijkend en handelend als een man die weet welke macht hij vertegenwoordigt. Als leider van een westers land werd generaal De Gaul le gerustgesteld; als de kampioen van de Franse belangen wist hij dat hij tegenover een waardige opponent stond. Generaal De Gaulle koesterde geen illusies over zijn eigen „zege" in Al giers. Het Franse leger had zich nog niet hersteld van de schok en was nog niet betrouwbaar; het Franse volk bleef gevaarlijk verdeeld en ge schokt. Meer dan ooit geloofde De Gaulle in wat hij in 1958 tot John Foster Dulles had gezegd' hij moest het vertrouwen van het volk herstel len door op zijn gevoel van grootheid te werken; en hij moest het leger een doel en een wapen gever die me de zouden helpen de crisis te over winnen. De Gaulles houding jegens Kennedy werd door deze eisen inge geven. Hij bleef Kennedy's solidari teit in het uur van beproeving waar deren, maar zijn hartelijke dank mocht geen invloed hebben op zijn onderhandelingspositie. Hij was staatshoofd en de staat heeft motie ven die het hart vreemd zijn. In de geest van Truman kon president De Gaulle zeggen: „Dit is het punt waar het hart ophoudt te voelen". De Gaulle en Kennedy gingen op hun eerste werkvergadering de hele geschiedenis na varr alle overleg met Eisenhower over een driemogend- hedenorganisatie voor gezamenlijke, wereldwijde strategie. Kennedy was Ngoeyen Xoean Oanh bij de Ame rikanen bekend als Jack Owen deelde op een persconferentie mee dat generaal Khanh nog steeds pre mier is. Goedingeliehte kringen in Saigon verwierpen berichten dat ge neraal Khanh door de twee andere le- den van het driemanschap aan de is_gezet. Volgens deze kringen Inmiddels is het dagelijkse leven in Saigon weer wat rustiger geworden. De gewapende benden, boeddhisten, katholieken en straatslijpers, die twee dagen lang met elkaar slaags zijn geweest, zijn door politie en militairen verdreven. Het aantal doden dat hier bij viel wordt geschat op 20. terwijl er zeer veel gewonden waren. Uit de middcn-Vietnsmese stad Hue kwam zaterdag het bericht, dat daar een revolutionair volks comité is opgericht door een groep boeddhistische hoogleraren aan de universiteit van de stad. Het doel van het comité zou zijn de vorming van een nieuwe burgerregering. De leider van de groep zou zijn dr. Le Khac Goeyen, die vorig jaar de campagne van hoogleraren en studenten tegen de regering- Diem leidde. Volgens een mededeling van het Zuid- vietnamese ministerie van binnen landse zaken zijn sedert vrijdagavond Weer charges tegen grote groep nozems in Amsterdam DR. NGOEYEN XOEAN OANH in verband met de ongeregeldheden in Saigon meer dan vierhonderd per sonen gearresteerd. Onder hen be vonden zich elf leden van de commu nistische Vietcong en 155 personen die geen blanco strafregister hadden. Zaterdagavond is het v evenals voorafgaande avonden verschil lende malen charges met de gummistok moeten uitvoeren tegen ongeveer 300 jongeren. De jongelui waren deze avond bijzonder luidruchtig. Zij zongen, hosten en begon nen als een politiewagen voorbijreed te schreeuwen en met fietsbellen te gooien. Aanvankelijk bleef het hierbij en be hoefde de ook in burger aanwezige poli- litie niet op te treden. Toen echter tegen halftien een achttal jongeren een gepar keerde auto van een buitenlandse toerist optilde en deze ging jonassen en de straat opsleurde, waardoor het verkeer belemmerd werd. greep de politie krach tig in. Een 5-tal jongelui werd meegeno men naar het bureau Warmoesstraat: waar zij later door hu» ouders konden worden afgehaald. Rassenrelletjes in Philadelphia door politie bedwongen In de Amerikaanse stad Philadelphia hebben tot gistermorgen toe negers slag geleverd met de politie. Bij de gevechten raakten 70 mensen gewond, onder wie negen politieagenten. Er werden 98 ar restaties verricht, waardoor het totaal aantal arrestaties sedert het begin van de relletjes, vrijdagavond, op 225 is ge komen. Het totaal aantal gewonden be draagt 197, van wie 41 politieagenten. Er moesten meer dan 1500 agenten wor den ingeschakeld om een eind te maken aan de relletjes en de plunderingen. Er is voor ongeveer 1 miljoen dollar schade aangericht. Zaterdagmiddag kondigde de burge meester van Philadelphia, James Tale, een uitgaansverbod af voor de negerwijk van noord-Philadelphia, waar ongeveer 600.000 mensen wonen. Gezien de onge regeldheden van zaterdagavond heeft men zich niet veel van het verbod aan getrokken. Na het invallen van de avond werd op grote schaal geplunderd en waagden grote groepen negers zich in gevechten met de politie. Om vier uur gistermorgen verklaarde burgemeester Tate dat de orde was her steld in de negerwijk precies 29 uur na het eerste uitbreken van de ongere geldheden. ZIERIKZEE heeft sinds vrijdag middag op het horecapalet een nieuwe tint: een specialiteiten-res taurant. Het is gevestigd in een statig pand aan het Havenplein vroeger bewoond door de heer A. J. Argelo en rond wat er aan exquise gerechten en dranken op tafel wordt gebracht, heeft de eigenaar, de heer W. E. L. te Meij uit Rijswijk een intieme, gezellige sfeer geschapen met een interieur in de Windsorstijl. Het is een bijzondere gelegenheid voor Zierikzee, dat restaurant „Hoomwyck". Alle ruimte in het royale herenhuis is benut om de gasten te ontvangen. Men kan er even voor een hartig hapje binnen lopen, het, is ook mogelijk er een vergadering of een partijtje te or ganiseren. En dat alles in prettig gekozen en met veel zorg en oog voor antiek schoon samengestelde zitjes. Op de begane grond vindt de bezoe ker van dit restaurant „Hoorn- wijck", filiaal van een motel osder dezelfde naam in Rijswijk, een ge moedelijke taveerne. Onder kope- Vrouw bekent na 7 jaar moord op haar kind Zeven jaar, nadat zij haar pas geboren baby in een emmer met water om het leven heeft gebracht, heeft de thans 25-jarige M. F. uit Haarlem zich vrij dag bij de politie in haar woonplaats gemeld. Zij beschuldigt de thans 62- jarige magazijnbediende T. B., die de vader van het kind zou zijn, ervan haar tot deze daad te hebben gedwon gen, wat T. B., die evenals de vrouw door de politie is aangehouden, even wel ontkent. De verdrinking van het kind in een emmer water werd overi gens door hem bevestigd, evenals de andere feiten, die de vrouw de politie heeft verteld. Zo bekende hij de vrouw te hebben geholpen het lichaampje in een met stenen verzwaarde tas in de Ringvaart van de Haarlemmermeer te werpen. De vrouw was in 1957 zijn was toen zeventien jaar dienstbode bij de magazijnbediende. Het kind werd zonder enige hulp en in het geheim ter wereld gebracht. Voordat het kind werd vermoord, lag het enkele dagen in een schuur achter de woning van de magazijnbediende. AMNESTIE IN SYRIË Syrië heeft besloten een algemene amnestie te verlenen aan alle politie ke gevangenen, zo heeft de presiden tiële raad vrijdagavond in Damascus bekendgemaakt. ren luchters, in de plafonds luid sprekers met gedempte muziek, met in de langste wand een antieke tegenschouw, waarop het wapen van Zierikzee, met gesneden sier- planken aan de muur en met een uitzicht op het belangrijkste plein van Zierikzee. Een trapje naar beneden gunt de restaurantbezoekers een glimp van de keuken, die in de witte gang er heen wordt gemarkeerd met kope ren pannen aan de wand. Een tien treden tellende trap omhoog voert j naar het eigenlijke restaurant, op een soort sloependekje. Rustig en teruggetrokken, maar niet geheel afgezonderd kan men daar een maaltijd gebruiken. Eer. trap ho ger komt ten slotte uit op een ge zellig zaaltje aan de voorkant van het pand, waar het meubilair in dezelfde Windsorstijl eveneens glimt onder elektrische kaarsen kronen. Op de stoep kan men behalve via de hoofdingang het restaurant „Hoomwijck" in de kelder betre den. Een breed smeedijzeren hek omheint de trap naar dat wijn proeflokaal beneden de straat. Daar ligt de wijn in exquise voor raden legerend op de clientele te wachten. Er is een kleine bar en er zijn enkele zitjes, omringd door flessenrekken. Kaarsen in verschil lende hoeken van de kelder zullen, er de wijn doen glinsteren. Zie rikzee heeft er een specialiteit bij., waar het onder de zorgen van be drijfsleider G. Th. M. van Mierlo en zijn echtgenote goed toeven is. Televisieomroepster Ageeth Scherp huis, die kortgeleden Het aankondigen dat zij als omroepster en samenstelster van documentaires op free lance-basis van de A.V.R.O. naar de V.P.R.O.-te- levisie zou overgaan, heeft de V.P.R.O. verzocht haar van haar contract te ontslaan. De V.P.R.O. heeft dit ver zoek ingewilligd. Onder aanbieding van verontschuldi gingen voor de wijze waarop zij ruim een week geleden de A.V.R.O. verliet, heeft mevrouw Spr enkeling-Scherp huis daarop de A.V.R.O verzocht haar werkzaamheden bij deze omroepvereni ging te mogen hervatten. De directie van de A.V.R.O. is hiermee akkoord gegaan. Volgens de V.P.R.O. bestonden er bij Ageeth Scherphuis „kleine misverstan den met een principieel karakter" over de inhoud van het contract, zodat bij nader inzien voor haar de voorwaarden ontbreken om bij de V.P.R.O. in dienst te treden. Waaruit het misverstand zou hebben bestaan, wilde de V.P.R.O. op verzoek van de betrokkenen niet meedelen. Onze landgenoot prof. dr. G. P. Kuiper, directeur van het labora torium voor maan- en sterrenkun de van de universiteit van Arizo na, is zaterdag uit New York op Schiphol aangekomen met de eer ste officiële atlas van de maan. In die atlas zijn op een formaat van S0 x 20 centimeter de eerste 200 foto's afgedrukt, die nog geen maand geleden door camera's van de Ranger 7 naar de aarde zijn geseind kort voor dit ruimtevaar tuig op de maan te pletter viel. Prof. Kuiper, die van de gelegenheid gebruik maakte om een kort be zoek aan familie tn Eindhoven te brengen, kon maar een dag in ons land blijven, omclat hij vandaag in het gebouw van cle sterrenwacht te Hamburg de atlas officieel zal overhandigen aan de astronomische unie, die daar haar 3-jaarlijkse in ternationale vergadering houdt. Op de foto: prof. Kuiper voor een van de maanfoto's van de Ranger 7 tijdens de persconferentie op de luchthaven. (Van onze correspondent) Op een verjaardagsfeestje van haar zoontje heeft in de gemeente Loon op Zand bij Tilburg de 39-jarige mevrouw M. B. van der H. haar vijfjarig neefje André Brader vergiftigd. Dit is eerst vrijdagavond aan het licht gekomen na een langdurig justiticël onderzoek. Do vrouw hooft een volledige beken tenis overgelegd. Over het motief tot deze daad tast men nog In het duister. Het jongetje overleed na het drinken van limonade, waarin een hoeveelheid parathion was gedeponeerd. Vorige week zondag vierde het zoon tje van mevrouw B. een verjaardags feestje. André Brader en zijn twee zus jes waren voor deze verjaardag uitge nodigd. De kinderen kregen een gias limonade. André had kort na het drin ken van de limonade last van hevige maagkrampen. Ook toen hij later thuiskwam bleef' hij erover klagen. Een 's avonds gewaarschuwde arts ge lastte onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis, waar het kind dezelfde nacht nog overleed. Jozef Blankenaar kampioen dammen van Nederland De strijd om het clubkampioenschap van Nederland dammen is zondag in de tweede beslissingswedstrijd beslist. Het tiental van het Amsterdamse Jo- zelf Blankenaar versloeg in Leiden het team van het Residentie Damgenoot- schap uit Den Haag met 13—7. De eerste beslissingswedstrijd was in 10 10 geëindigd. Jozef Blankenaar is thans kampioen van Nederland. Donderdag 3 sept. ho pen onze geliefde ou ders, behuwd- en groot ouders N. TRAMPER hun 45-jarige echtver eniging te gedenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinde ren. St.-Laurens, Noordweg 272. Receptie 5 sept. van 4.30-5.30, van Citter- straat no. 64, St.-Lau- Met ingang van 1 sept. sluiten wij onze zaak in zui- velprodukten. Wij danken allen die ons zovele jaren hun vertrouwen hebben ge schonken. A. Vermeulen J. W. Vermeulen- van Wallenburg Kade 59, Veere. Dr. W. A. BAX, clürurg te Vlissingen, praktijk hervat. Heden is na een lang durig lijden voor altijd ingeslapen, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader op de leeftijd van 65 jaar. Vlissingen: A. Lijnbach-Boon. Rotterdam: H. C. Pouwelsc- Lijnbach. A. Pouwelse. Vlissingen: H. J. Lijnbach. W. L. Lijnbach- Roelse. Baarle Hertog: A. Zon-Lijnbach. H. Zon. Schiedam: G. Lijnbach. J. Lijnbach-Rost. En kleinkinderen. Vlissingen, 29 augustus 1964. Irislaan 184. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 2 september a.s. om 12.45 uur van af Irislaan 184. D. C. BOM, arts te Vlissingen, HEDEN AFWEZIG. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, de heer MARINES KOOLE, in de ouderdom van ruim 77 jaar. De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 1 sept. a.s., 14.00 uur, vanaf Molenweg 20. Heden overleed, onver wachts, onze vader, be huwd-, groot- en over grootvader op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam, fam. P. A. Marijs. Souburg, 30 augustus 1961. Bermweg 25. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 1 sept. 1964 op de algemene begraaf plaats te Goes om 1 u. Heden overleed, na een kortstondig lijden, on ze lieve, zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JANNETJE VAN DALEN, weduwe van Paulus Klap, in de gezegende ouder dom van bijna 80 jaar. Uit aller naam, D. de Kraker-Klap. O.- en W.-Souburg, 28 augustus 1964, Dwarsstraat 1 Condoleantieadres Tuinstraat 18. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 1 september as. des namiddags 2 uur vanaf Tuinstraat 18. De overledene ligt op gebaard in het St.-Jo- sephziekenhuis. Bij de opheffing van mijn bedrijf per 1 september a.s. dank Lk langs deze weg al mijn klanten voor de vriend schap en het jarenlang ge noten vertrouwen. N. Jillcba- van den Berge Walstraat 59, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 6