Vlissinger kreeg f 100 boete wegens ,rare capriolen" op de openbare weg ZUID-BEVELAND „Wekblokken" maken een motorvoertuig niet onbestuurbaar MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MET AUTO IN SLOOT EDDIE C0NSTANTINE EN DORIS DAY DIT WEEKEINDE TE ZIEN BROMMER IN DUITSLAND IS NOG GEEN BROMFIETS IN NEDERLAND Geen beste beurt Ernstige zaak AXEL VIERT BEVRIJDING Badmintontopspelers naar Middelburg bij opening van sporthal Wissel Zeeuvvs~V laanderen VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 WISSEL SCHOUWEN WISSEL BEVELANDER ROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT KANTONGERECHT OOSTBÖRG GOES Ds. C. van Duin leraar aan Goese vakschool YERSEKE Dubbel jubileum hervormde kleuterschool mandant van de rijkspolitie te Oost burg. „Eigenlijk was het onsportief", meende B., die overigens toegaf, wat nonchalant te hebben gereden, „de man kwam op me af, of hij me een pak slaag wilde geven". „Dat ver dient iemand die zo rijdt in principe ook wel meende mr. Moolenburgh, die de eis van de officier, f 25 subs, vijf dagen, verminderde tot f 20 subs, vier dagen. Voor het Oostburgse kantonge recht diende donderdag voor de tweede maal de aangehouden zaak tegen de Vlissinger A. C. B., die op 11 april 1963 op de provinciale weg onder IJzendijke bijzonder rare capriolen had uitgehaald bij het passeren van een voor hem rijden de bestelauto. Doordat een tegen ligger naderde moest B. zijn wa gen te snel weer de rechter rijbaan opsturen, waardoor hij in de weg berm terecht kwam. Van daar schoot de wagen schuin de weg over naar links om ten slotte via het rijwielpad in de sloot terecht te komen. Dit alles speelde zich af vlak voor de juist gepasseerde wa gen en VOOr de aanstormende te-|p naas{"hem in de auto gezeten tien dagen. De kantonrechter oordeel- genllgger. ihad, verklaarde ter zitting, dat haar de conform. De zaak was indertijd verdaagd, man goed rechts gehouden had en,G. C. H. had op 23 mei 1964 op de niet, zoals de getuige mejuffrouw S. splitsing Lange Herenweg-Provincia- de M. uit Sluis verklaarde, zo nu en(leweg Oostburg-Zuidzande niet tijdig dan met de linkervoorwielen de as gestopt om voorrang te verlenen aan van de weg overschreed. leen van rechts komende landbouw- H. D. uit Parijs, die verstek had latentractor. Conform de eis kostte hem gaan, werd veroordeeld tot een geld-dat f 20 subs, vier dagen. boete van f 30 subs, zes dagen omdat hij op 24 mei te Retranchement de snelheid van zijn auto niet voldoende had aangepast aan die van het ove rige verkeer, waardoor een aanrij ding was ontstaan. De bestuurder van de aangereden auto, de heer J. K. uit Brussel, kreeg een vordering van 2200 Belgische franken toegewe zen. A. A. G. uit Aardenburg had op 13 mei te Oostburg op de parkeer- *,r -.tt i, i .i plaats op het Ledelplein een aanrij- J B M. tm Hoofdplaat kraag een d veroorzaakt m« een personen- geldboete van 22,50 subs a da- auto G bewee,.de dat op het gen omdat b„ runderen dte zunlmomc„t van de botsing stilstond, eigendom waren, levenae larven waardoor hij dus zou zijn aangere- van de runderhorzelvheg waren de„ De zaak w„d daa'rom aange. aangetroffen. ler van zijn dieren j houden voor het horen van de be vertoonden bulten. M zei, de be- stuurder van die auto. de Belg A. B. stnjdingsmiddelen wel te hebben:u,t Brugge toegepast, maar later geen con- trole meer te hebben uitgeoefend. A.an e„rzaa an «r Een en ander leverde een overtre- ö.ie J» J6 Januari op de Bllndewes In Aardenburg tegen een boom was ge reden, zat beslist een luchtje. H. had verklaard, dat niet hij de auto be stuurde, maar R. S. uit Sint Laurijns. Onder ede verklaarde S. ter zitting, dat II. inderdaad de bestuurder was e; dat de valse verklaring was af gelegd om de woede van zijn moeder te sussen, die eigenares van de auto was. H. was overigens niet ter zit ting verschenen. In een rapport, dat de Belgische politie had opgemaakt werd hij een „ongeloofwaardig per soon" genoemd. De officier eiste te gen hem een boete van f 75 subs, vijf- Ds. C. van Duin uit Blokzijl, die met in gang van 1 september is benoemd tot woensdag 2 september a leraar bijbelkennis en levensvragen aan|u|ijke hf.r<jentting plaatshebben ter ge- de vakschool voor meisjes te Goes, zal [0)ïenheid van hei 40-jarig jubileum dei zondagmiddag om half drie zijn ambts- Nederlands bediening als dienstdoend predikant bij de algemene Doopsgezinde Sociëteit neerleggen en afscheid nemen van de doopsgezinde gemeente van Blokzijl. Cornells van Duin werd 17 december 1927 te Oegstgeest geboren. Hij stu deerde theologie aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1950 zijn kandi daats- en in 1952 zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Van Duin van oktober 1952 tot februari 1953 bij ds. J. W. Schokking. predikant van de zee varende gemeente te Rotterdam, stage had gelopen, en in juli 1953 na een te Utrecht gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk en var. september 1953 tot november 1954 werkzaam was geweest als vicaris, werd hij bevestigd als predikant van de her vormde gemeente Blokzijl. Een en ander leverde een overtre ding op van de bepaling tot be strijding van de runderhorzelvlieg. De officier eiste daarvoor f 30 subs, zes dagen. Rechtshouden De zaak tegen de Belg A. P. uit Dein- ze, die op 27 april in de Nieuwstraat te Sluis niet voldoende rechts zou hebben aangehouden, waardoor bij het rechtsafslaan een aanrijding ont stond, werd aangehouden voor het horen van de bestuurder van de aan gereden wagen. De echtgenote van omdat B. beweerde, dat bij de macht over het stuur was kwijt geraakt door de ter plaatse in de wegband aangebrachte betonnen „wekblokken", die enkele centi meters boven het wegdek uitsteken. Een wachtmeester van de ver- keersgroep Terneuzen verklaarde echter, dat de wekblokken alleen een bonkend geluid veroorzaken, maar geen invloed hebben op de goede bestuurbaarheid van de anto. De bestuurders van de tegemoet komende en van de gepasseerde wagen verklaarden beiden dat B. met grote snelheid en gewaagde passeermanoeuvre uitvoerde, waarna hij schielijk naar rechts moest om een aanrijding te voor komen. De kantonrechter, mr. J. Moolen burgh, meende dat capriolen als dit van B. op een drukke weg niet mogen voorkomen en ernstige gevolgen kun nen hebben. De officier noemde de wijze van rijden van de gedaagde abnormaal en eiste een boete van f 100 subs. 20 dagen en voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor een tijd van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. „Dat is allemaal veel te zwaar. Ik heb absoluut geen schuld aan het on geval", meende B. De kantonrechter dacht er anders over: „Er hadden doden kunnen vallen", zei hij. De uit spraak was conform de eis van de officier. De Belg C. D. uit Gent had op 1 mei 1964 in Sluis bU het achteruit rijden een landgenote van hem aan gereden. Hij liet zich ter zitting ver tegenwoordigen door een Belgische advokate, die de kantonrechter er te vergeefs van probeerde te overtui gen, dat haar cliënt geen enkele schuld aan het ongeval had, omdat het slachtoffer op de rijweg liep en bovendien helemaal niet in Sluis mocht zijn, omdat het in de Belgische ziektewet „liep". Mr. Moolenburgh vond, dat dit er allemaal niets mee te maken had: „Achteruitrijden is een abnormale rijwijze", meende hij, waarbij men extra goed moet uitkij ken". Ook de officier bleek deze me ning toegedaan. Eis en uitspraak luid den f 30 subs, zes dagen. Mejuffrouw C. M. M. uit Sas van Gent had op 19 mei onder Biervliet een personenauto bestuurd zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Weliswaar reed zij onder toezicht van haar vader, maar deze kon in geval van nood niet bij de handrem. Me juffrouw M. was toen al een keer ge zakt voor het rij-gedeelte van het examen. Zij verklaarde ter zitting, dat zij nog wat had willen oefenen, alvorens een tweede keer examen af te leggen. De officier meende dat het hoe langer hoe meer de gewoonte wordt om, na voor het rijexamen gezakt te zijn, toch maar weer de weg op te gaan. Hij eiste een boete van zestig gulden subs, twaalf da gen, waarvan de kantonrechter veer tig gulden subs, acht dagen maakte, omdat mejuffrouw M. inmiddels haar rijbewijs had gehaald. „En rij vooral nooit hard", vermaande hij haar bij het weggaan nog eens vaderlijk, „want daar ontstaan de meeste on gelukken door". Duiven J. de J. uit Waterlandkerkje kreeg conform de eis een boete van f 15 subs, drie dagen omdat hij rond 21 april in strijd met een bepaling van b. en w. zijn duiven had laten uitvlie gen. T. B. uit Oostburg was op 6 juni met zijn bromfiets te snel door een bocht in zijn woonplaats gereden, waardoor hij op het linkerweggedeel te kwam en bijna in botsing kwam met een tegemoetkomende wagen. Hij had bepaald pech, want deze auto werd bestuurd door de groepscom- NIEUWVLIET Raad kocht 170 vuilnisemmers In de dinsdagavond onder voorzitter schap van burgemeester Everaars ge houden openbare vergadering van de Nienwvlletse raad werd in verband met de modernisering van het ophaal- systeem voor huisvuil besloten tot aan koop van 170 vuilnisemmers. Ook zal een overeenkomst worden aangegaan met het makelaarskantoor „Vlissingen" inzake de bouw van een drietal zomer woningen in hot uitbreidingsplan Nieuwvliet-Bad. Tevoren was de r.-k. stichting voor de gekend van 3 cent en de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurig zie ken van 1 cent per inwoner. De bond tegen het vloeken zag haar subsidiever zoek afgewezen. Als vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de Zeeuw se bestuursschool werd benoemd burge meester Everaars en als zijn plaatsver vanger wethouder Adr. Brakman. Aan het gemeentepersoneel werd ingaande 1 juli 1964 compensatie toegekend in verband met de huurverhoging. Ook werd de salarisverordening herzien in verband met de wijziging van de bezol digingsmaatregelen voor het jeugdig ad ministratief personeel. Voor de aanschaffing van een transistor radio ten behoeve van het onderwijs aan de o.l. school kende de raad een krediet toe van 200, doch de aanschaffing van een filmprojectieapparaat stuitte op moeilijkheden van financiële aard. Ove rigens was de raad van oordeel, dat wanneer te zijner tijd schooltelevisie wordt ingevoerd, aanschaffing van een televisietoestel voorkeur verdient boven aanschaffing van een filmprojectie apparaat. Tot lid van de woonruimtecommissie werden herbenoemd de vijf leden van de raad, die geen wethouder zijn. De bijdragen in de kosten van open bare werken, uit te voeren in het uit breidingsplan Nieuwvliet-Bad werden in verband met gestegen lonen en materiaalprijzen nader vastgesteld. Met het makelaarskantoor „Vlissingen" zal een overeenkomst worden aange gaan inzake de bouw van een drietal zo merwoningen. Dit kantoor zal. voor eigen rekening, een gedeelte van de straat aanleggen dat zijn bouwterrein ontsluit, alsmede de noodzakelijke riool leidingen. Te zijner tijd zullen de kosten hiervan worden verrekend met de ver schuldigde bijdrage per m2 bouwgrond. Bij de rondvraag wees de heer Quaars op de minder gewenste toestand, dat voor permanente bewoning geschikte woningen slechts enkele weken in het seizoen aan badgasten worden verhuurd, terwijl de eigenaren hiervan niet bereid zijn de woningen te verhuren voor per manente bewoning aan hen. die op de lijst van woningzoekenden zijn geplaatst. In de eerstvolgende vergadering zullen burgemeester en wethouders hun stand punt terzake kenbaar maken. Tot slot bepleitte de heer Quaars de wenselijkheid voor de Sïnt-Bavodrjk een snelheidsbeperking voor motorvoertui gen in te voeren tot 50 km per uur. Aan gezien deze openbare weg op het grond gebied van Groede ligt, zegde de voor zitter toe deze aangelegenheid te zullen bespreken met het dagelijks bestuur van deze gemeente. AXEL Carillonconcert door W. Harthoorn Zoals bekend werd zaterdag jl. het carillon van Axel in gebruik genomen. Het eerste concert wordt zaterdag 2f aug. '64 gedurende de wekelijkse markt van 3-4 uur verzorgd door de stadsbei- aardier van Goes, de heer W. I. Hart hoorn. Middelburg Provinciale Bibliotheek: Ex positie eerste oorlogsperiode 1914. 10— 12.30 en 13.3018 uur Zeeuws Museum Wagenaarstraat 1: Tentoonstelling schil derijen en tekeningen Deltawerken door Rien van den Brink. 1017 uur. Molen water: Miniatuur Walcheren, 922 uur Van Benthem en Jutting' Expositie Ver enigde Nederlanden, kaarten van pro vincies en gezichten van steden. 9—18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel. 20 30 en 21 uur. City: Jouw hcurl. sehatje, 20 uur. 14 jaar. Electro: Jerry, de schrik van het bataljon. 19 30 uur. 14 jaar. Vlissingen Alhamhra. Försterchristel, 20 uur 14 Jaar Luxor' Slaapkamerge heimpjes. 20 uur. 14 laar Oostburg Ledellheater: Freddy en de mil jonair. 20 uur. a.l. Terneuzen Luxor: Hier met de poet, 20 uur. 14 jaar Bergen op Zoom Luxor: Wie past er op de winkel. 20 uur. 14 J. Goes Grand: Maclste. gladiator van Rome 20 uur. 14 Jaar. Grote Kerk: Expositie Ned. Bijbelgenootschap. 10—12 en 13.30 —16 uur. Grote Markt: Provinciale Kleln- veefokdag. 10 uur. Zlerikzee - Burgerweeshuls: Expositie Afri kaanse Kunst. 1017 uur. 's-Graven- steen: Expositie Zuiderzeewerken en Deltaplan. 10—12 en 14—17 uur. NOORD-ZEELAND SCHERPENISSE De landbouwer P. N. te Scherpenisse raakte dezer dagen met zijn auto op de Randweg van de weg af. waarna het voertuig in de sloot belandde. Toen de wagen weer op de kant was ge haald, bleek, dat de materiële schade groot was. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het dochtertje van de heer H. te Scher penisse heeft dezer dagen haar pols ge broken. Het ongeluk gebeurde, toen het meisje door de hond van haar vader ten val werd gebracht. SINT-ANN ALAND Beroepen predikant bezoekt gemeente De door de kerkeraad der hervormde gemeente St.-Annaland beroepen pre dikant, ds. W. van Tuyl te Rijssen. zal woensdag 2 september een bezoek bren gen aan de gemeente St.-Annaland. Doel is met verschillende kerkelijke colleges kennis te maken en bezichtiging van kerkgebouw met pastorie, 's Avonds half acht zal ds. Van Tuyl in een extra kerkdienst voorgaan. Na deze kerk dienst is er gelegenheid kennis te maken met de nieuw beroepen predikant in het consistorie der kerk. Materiële schade bij aanrijding In de Vierwegen onder Kapelle zijn woensdag omstreeks vier uur twee per sonenauto's met elkaar in botsing geko men. Uit de richting 's-Gravenpolder kwam de heer P. J. C. uit Goes aange reden die in de scherpe bocht bij het perceel van de heer Ganseman een te genligger moest passeren. Deze tegen ligger, de heer v. B. uit Breda week om de bocht te nemen teveel naar links, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Beide voertuigen liepen flinke materiële schade op. VEILING OOP.S. 27 augustus. Export en ir.dustrleveillng ap pels: Zigeunerin KI 1 75-80 17. 70-75 1617. 65-70 14. 28 6—10 KI. 2 80-85 11. 75-80 12, 70- 75 13. 65-70 grof 6—12. fijn 6.50. Manies Cod- lln KL 1 75-30 19. 70-75 21. 65-70 17. «1-65 12- 13. KI 2 80-85 14. 75-80 16. 70-75 15. «5-70 14— 15. 60-65 11. 28 7. grof 7 11. ftjn 7 Benoni KI. 1 85-90 40. 80-&5 43. 75-80 45—52. 70-75 40- l- I 49. 05-70 3919. 60-65 23 - 27, 38 10 KI 2 85- w 90 3338. 80-85 35—41. 75-60 32. 70-75 37. <5-70 •jarig jubileum der ji. «o-as 22. Early- Victoria Ki 2 70-bo 12—14. hervormde kleuterschooleo-"o 10—11. 28 6 Jame* Grieve ki 1 85-90 .De Schelpjes" en het 40-jarig jubileum (29, so-as 27- 20. 75-80 23.»- 52. 70-75 2830— .rr. de hoofdleidstcr mej. S. Duinkerke. «5-70 27.60—32. d 60-«5 2:. 2d 17. Ki - VEILING ST.-ANNALAND Ruilbeurs speldjesclub Zaterdag 29 augustus a s. zal de speld jesclub te Goes in café „De Landbouw" óp de markt weer een ruilbeurs orga niseren. Burgerlijke stand GOES. Geboren: Johannes G. P. z v. A. Geensc Dobbelaar: Sandra, d- v S. Weljers—Dams- Maria. d. v. A. Dekker—v. d Linde: Jolanda. d v. K. Cohen—Vogel: Maria K d. v. J. ZuidwegTraas. Quinten. z. v. C. v. d. VrieBoutens: Martin, z v. M. Goos- sens—Eskesen; Ole, z. v. M. Goossens—Es- kesen: Catharina J„ d v G. Lagendijk Bergs: Jan J. M.. z. v. J. Roessingh—Hiske- muller; Janna M-. d. v. M. de Dreu—Tram per; Jan M., z. v. S. Verdonk—de Kok. Ondertrouwd: A- de Waard, 24 j. en C. van Dalen, 21 J. Getrouwd: H. de Koster 21 j. en D. Wessel 21 J. C. de Marco, 26 j, en C- Koole, 18 j. W. Lankester. 25 j. en M. Hordijk. 21 j. Overleden: A. Korstanje. 78 J. M. Sarton, 70 J. M. Wagenaar. 79 j.. wedn. v. K. Deinum. Dit dubbele jubileum verdient vooral aandacht, omdat mej. Duinkerke 40 jaar aan deze Yersekse kleuterschool is ver honden, dus meteen van de oprichting af. Des middags zullen de kleuters deze jubilea feestelijk vieren in de kleuter school, terwijl vele genodigden en ouders der leerlingen dit 's avonds in „De Ha ven" hopen te doen. Vele oud-leerlingen van vóór 40 jaar zullen dus 's avonds komen, nu als ouders van nieuwe leerlingen om allerlei herinneringen op te halen, die in óf in dichtvorm naar voren komen. 's-HEER-ABTSKERKE Collecte De collecte voor de Kankerbestrijding (Kon Wilhelminafonds) heeft in 's- Heer-Abtskerke opgebracht 86.5!> WEMELD1NGE Wedvluchten „De Postduif" De postduivenvereniging „De Postduif' te Wemeldinge nam deel aan de volgen de vluchten: vanuit Creil:. afstand 273 km uitslag: 1. J. Vleugel. 2 en 3. C. Lamper: 4. 8 en 10. M. Oudeman; 5. 11 en 12. A. op 't Hof: 6. P Oudeman: 7. Fr. Timmerman en 9. A. Oudeman. vanuit Angouleme afstand 710 km: 1 gebr Beenhakker: 2 en 3 A op 't Hof; 4. M. Oudeman. vanuit Orleans afstand 428 km: 1 en 2. C. Lamper; 3. Fr Timmerman; 4. J. Vleugel; 5 en 6. A. op 't Hof. vanuit Vilveerde met jonge duiven af stand 72 km: 1, 3 en 5. J. Vleugel; 2. M. Oudeman; 4. J. Feytel; 7 en 8. Fr. Tim merman; 9 en 10. C. Lamper. met oude duiven vanuit Vilvoorde: 1. 6 en 7. M. Oudeman; 2 en 3, J. Vleugel; 4 en 5. Gebr. Beenhakked; 8. C. Lamper; 9. P. Vuijk. Films in Zeeland JERRY LEWIS DE KLUCHTSOLDAAT Eddie Constantine is vanavond, zater dagavond en zondag weer in actie te zien op het witte doek van City in Mid delburg. Als de legendarische detective Lemmy Caution gebruikt hij zijn vuis ten. zjjn revolver en aanzienlijke hoe veelheden whisky bij de opsporing van een geleerde, die samen met zijn ver loofde is ontvoerd. „Jouw beurt, sehatje" is toelaatbaar voor 14-jarigen en onde- Electro, Middelburg, vertoont vanavond, zaterdag en zondag Jerrv de schrik van het bataljon". Jerry Lewis is de kluchtsoldaat, die zijn superieuren de wanhoop nabij brengt. Majoor Shelton. een vrouwelijke afgevaardigde van het instituut voor psychologisch onderzoek. Kantongerecht Middelburg Bergenaar zag zijn ploflertje woensdag voor het laatst Wat volgens Duitse maatstaven brommer wordt genoemd is volgens Ne derlandse begrippen nog geen bromfiets. Deze pijnlijke ervaring deed woensdag C. C. M. uil Bergen op Zoom op, toe hij gisteren voor de kantonrechter mi J. Moolenburgh te Middelburg moest verschijnen. Alsof er geen vuiltje aan de lucht was had M. met een ploffertje, dat meer weg had van een forse scooter het rijwielpad bereden. De politie con stateerde echter, dat het vervoermiddel bij de motorrijtuigen diende te worden ingedeeld. Alleen een bezitter van een rybewijs voor het besturen van motoren zou dus alleen ongestraft op een derge lijke „brommer" kunnen ryden. Deze overtreding kostte de Bergenaar 12.50 omdat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De „brommer" zag hij voor het laatst: die werd verbeurd ver beurd verklaard. J. H. uit 's Graven polder moest voor eenzelfde feit voor de kantonrechter verschijnen. De behande ling van zijn zaak was op 29 januari uitgesteld om af te wachten of H., zijn rijbewijs zou halen. Gisteren kon hij dit kostbare papiertje tonen. Dat leverde hem de teruggave van zijn tweewielig motorrijtuig op. Omdat hij destijds ech ter zonder rijbewijs een motorrijtuig had bestuurd werd hém een geldboete van 30,opgelegd. De eis luidde 50, subs. 10 dagen. De Domburgse rijinstructeur C. T. H. maakte op 19 juni niet zo'n beste beurt. Onoplettend en zonder reden of doel" zo stond te lezen in de ten laste legging, was hij met zijn wagen bij Aagtekerke over de kop gegaan. Ten H. weet de rare capriolen aan het gladde wegdek, waar op de wagen aan het slip pen was gegaan. „U zult wel te hard gereden hebben" veronderstelde de of ficier van justitie mr. K. P. Doedens die met het oog op het beroep van ten H. een geldboete van 100,subs. 20 da gen vorderde. Omdat mr. Moolenburgh van mening was, dat het gladde wegdek de auto mobilist toch ook parten moet hebben gespeeld werd de man veroordeeld tot een geldboete van 75.subs. 15 dagen. L. de N. uit Vlissingen had weer eens te diep in het glaasje gekeken. „Ik zou graag van de drank afwillen" zei hij woensdag tot de kantonrech- De officier besloot hem een kans te geven. Hij vroeg naast een geldboete van 50.subs. 10 dagen een voor waardelijke celstraf van drie dagen met als bijzondere voorwaarde, dat de N. in de proeftijd van twee jaar zich zal gedargen naar de richtlij nen va nhet Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Er werd con form de eis gevonnist. C. B. mocht in zijn handen klappen dat hq het ongeval van 16 mei te 's Heer Arendskerke nog in geuren en kleuren kon navertellen. Op die dag was hij met zijn brommer rijksweg 58 opgereden, juist op het moment dat er een personenauto kwam aanstormen. De brommer werd gegrepen: de man bleef ongedeerd. De officier eiste voor het niet verlenen van voorrang ƒ40,— boete. „Eigenlijk is geen boete groot genoeg voor een dergelijke overtreding. Op zo'n manier breng je niet alleen je eigen leven maar ook dat van een ander in gevaar", zo merkte de kantonrechter op, die tenslotte conform de eis vonniste. De bijrijder J. C. C. uit Veere had op 9 juni gedaan wat werk is voor een chauf feur: een vrachtwagen besturen. In het bezit van een rijbewijs was hij niet. Zijn onvoldoende rijvaardigheid kwam dui delijk aan het licht toen de vrachtwa gen op een gegeven ogenblik een muur ramde. „Ik vergiste me in de breedte va nde wagen" zette de jonge man uit een. „Ik vrees dat U al meer achter het stuur hebt gezeten" dacht de kanton rechter hardop, „nee, helemaal niet" sprak C. reso luut. „Ja, dat zou te mooi zijn om waar te zijn", klonk het van achter de groene tafel. moet proberen van Jerry toch een echte soldaat te maken. Het loopt er tenslot te op uit, dat Jerry om een luchtmacht basis te beschermen naar een woestijn kamp in Noord-Afrika wordt gezonden, Ook hier raakt hij weer in moeilijkhe den. Maar het loopt goed af als Jerry in een bar de knappe danseres Zita ont moet, op wie hij stapel verliefd wordt. Toegang boven 14 jaar. „Maciste, gladiator van Rome", is zaterdag en zondag in Grand, Goes, te zien. De slaaf Maciste, die over een enorme spierkracht beschikt, is met de vierjarige prinses Giael de enige overlevende by een slachting onder een koninklijke familie in het Romeinse keizerrijk. Bij een gladia- torentoernooi wordt Maciste de grote triomfator en redt hij de prinses vlak voordat zy voor de leeuwen zal wor den geworpen. Toegang 14 jaar. Zon dagmiddag draait in Grand „Zeven meisjes op een eiland". Toegang 14 jaar. In Luxor, Vlissingen. draait vandaag, zaterdag en zondag „Slaapkamerge- heimpjes" met in de hoofdrollen Rock Hudson en Doris Day. Rock Hudson is in deze film een liedjesdichter en Doris Day een binnenhuisarchitecte. Omdat zij een gemeenschappelqke telefoonlqn hebben ontstaan er regelmatig moeilqk- heden. De talloze verwikkelingen zorgen voor een film, waarin, ondanks alles, veel gezongen wordt. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag draait in Lüxor „De: rimboe-patrouille" met in de hoofdrollen Laurence Harvey en Richard Todd. Een Engelse patrouille in de rimboe van Birma, tqdens de tweede wereldoorlog, wordt overvallen door een tropische re genbui en zoekt een schuilplaats. Van- daaruit ontdekken zij, dat ze in de nabij heid zijn van een kamp van Japanners, die hen tenslotte omsingelen en allemaal nm het leven brengen. Toegang 14 jaar. Mhambra. Vlissingen. brengt vandaag, zaterdag en zondag „De romance van een keizer". Deze film Is gemaakt naar de bekende operette „Die Försterchris tel" Het is het romantische verhaal van een ontmoeting van keizer Franz Jo seph met de dochter van de boswachter, die hem gevangen neemt omdat hq on bevoegd op keïzerlqke grond loopt. Toe gang 14 jaar. De officier vond het een ernstige zaak: „Als er voetgangers hadden gelopen zouden zij bekneld zijn geraakt". Mr. Doedens kwam tenslotte tot een vorde ring van 75,voor het rijden zonder rijbewijs en 50,voor het onvoorzich tig ryden. „Hoe zou ik dat moeten be talen. Als wat ik verdien gaat op aan het bekostigen van mijn studie", jam merde de jongeman. Daar had mr. Moo- lenbergh wel een oplossing voor: „U zou kunnen gaan zitten. Je studieboeken mag je meenemen". „Daar heb ik helemaal geen tijd voor" antwoordde C. De geldboete voor het rij den zonder rijbewijs liet mr. Moolen- bergh voor wat die was: de geldboete voor het veroorzaken van de aanrijdii werd teruggebracht tot 30,subs dagen. De Middelburger J. W. H. moest zich verantwoorden voor het feit, dat hq als rij-insli'ueteur ec-n leerling een aanrij ding met een bromfietser had laten ver oorzaken. Het gebeurde op 4 april op de Seisweg in Middelburgh. De wagen van H. kwam by het passeren van en kele stilstaande wagens op het andere Je tegenovergestelde richting F. L. uit Meliskerke naderde. Blqkens zijn uit eenzetting op de zitting was L. ook niet helemaal vrq van schuld, want hq had nogal om zich heen zitten kqken. Als getuige werd gehoord hoofdagent J. de K. De overtreding kwam H. op 20, te staan. Omdat H. de even „afwezige" bromfietser niet door een claxonsignaal attent op zqn komst had gemaakt kreeg hy daarnaast een geldboete van 5, Er werd conform de eis gevonnist. 0-40—10 60. boo- A An voer 280 V 26 80-85 24 75-80 25—28. 70-75 25.60—26, 63-70 2 80-85 44—51. 75-80 47-51. 70-75 48—54 65-70 -47 60-65 27. 2d 10. grof 32 Luxton Tortu- Kl 2 80-85 24—25. 75-80 26- 28 70-75 23- 27 65-70 21—24. grof 17. fijn 10. Peren: Trl- omphe de Vlenne KI. 1 95-100 45, 90-95 44. 35- 90 40—42. 80-85 42—51. 75-80 45—51. 70-75 48— •70 45—52. KI. 2 90-95 44, 85-90 39. 80- 85 40. 75-80 4243. 70-73 4^-44. 65-70 29—43 Clapp'e Favourite KI. 1 75-80 29. 70-75 3!. f5- 70 31. '0-6$ 30. 55-00 26. 2d 19 KI 2 70-75 27, 1-70 29. 60-65 31. 55-60 26. grof 24—2S, fijn 1—22. rijp 23. Beurre d'Amanll* KI 2 75-80 70-73 20. 65-70 20. 60-65 21. 2d 15. grof jn 3. Beurre de Merode KI. 1 70-75 26—28. >-70 24—27. 60-65 24—», 2d 33—17. C*of 8- J. fijn 36- Beurre Lebrun KI. 1 70-75 34, 65-70 23. «0-65 17. 2d 6. KI. 2 70-75 22. 65-70 27. grof 14. Seigneur 70-75 58. 65-70 51—59. 60-65 48. 55-60 41. grof 24. Bon Chr. iWillam* KI. 1 75-80 21. 70-75 22. 65-70 29. 60-65 31. 55-60 27. 2d 6—14. KI 2 70- 75 18. 65-70 28. 60-65 30, 55-60 27. grof 6—7. fijn 6. Bon. Chr. Wl»lam«-R<x>d KI 1 70-75 17 85-70 21. 60-65 19. 55-60 16 KI. 2 70-75 5. 65-70 17, 60-65 14 55-60 15 2d 6, grof 6.50. Diversen: Bramen per kg In doosjes 1 151. 2 120—122 Bramen 14 kg per krat) 1 101, 2 93. Totale aanvoer hard fruit 9300 kisten Gewonevcillng: Perziken per stuk 1 1826. 2 9 Bramen per doos 1 40. 2 30. Druiven 1 190 200. Prulmenveiling: Belle d eLouvaln 1 83- 2 6266. grof 8392. fabriek 37—62. Rel Victoria 1 85—119. 2 40—55. grof 61—96. fabriek 21—60. Reine Cl. d'Althann 1 118—139. 2 39—75. grof 66119. fabriek 31. Jefferson 1 54—90, 2 '.8—59. grof 78—82. Reine Claude Verte grof 77—100- Abrlkooeprulmen grof —67, fabriek 27—31. EILING KAPELLE 27 augustus. Industrie en exportveiling: Ap pelen en peren: Beurre Lebrun I 70 29. 65 26. 27. 55 23. 2 70 24 65 22. 60 16. 55 2d 10. 3 grof 16. 3 fijn 12. Clapps Favo- 1 70 31, 65 30. 60 27—28. 55 25—26, 2 70 29. 85 29, 60 26. 55 24. 2d 20. 3 grof 24 3 fijn 16. Clapps Favorite rijp 1 70 30. 65 30. 60 27. 55 25. James Grieve 1 85 26. 80 29—30. 75 27.70 ,50. 70 27,60—29.10. 6$ 25,10—26.70. 2 80 26. 75 24—26. 70 26. 65 23. 2d 60 20. 2d 55 grof 18. 3 fijn 1012 Jack Lebel 1 75 18, 65 13. 2d 6.50. 3 grof 11. 3 fijn 6.50. Manks Codlln 1 75 21. 70 21. 65 16—19. 60 13. 2 75 16. 70 14. 65 1 2. 60 11. 2d 6.50, 3 grof 14. 3 fijn 8. Early Victoria 2 70 14. 60 13. 2d 6. 3 grof 6 Zigeunerin 1 30 14. 75 20—2! 70 20. 65 1 5. 2 30 75 10. 70 10. 65 10. 2d 8. 3 grof 10. 3 fijn 6. Tydeman Early Worchester 1 80 50. 75 53. 70 55. 65 45. 60 22. 3 grof 20. Trlomphe de Vienne 1 85 42. 80 43. 75 47. 70 50. 65 50. 2 85 38. 30 41. 75 43, 70 46. 63 45. 3 grof 33-31. 3 fi;n 23—26. Beurre de Merode 1 75 31. 70 31. 65 29. 60 23. 2d 17. 3 grof 16, 3 fijn 11—12 James Grieve Lired 2 28. 75 29. 70 19. James Grieve Nue- mann 2 80 23—31. 75 24—31. 70 24—30. «5 21. 2d II. 3 grof 20. 3 fijn 12- Precoee de Trevoux 1 65 31. 60 26. 55 20. 50 15. James Grieve rijp en geel 1 70 35, 65 28—29, 2 70 75 31. Rode Bonne Chretien iWUiam 1 65 19 60 13. 55 16. 2 65 16, 60 17, 55 15, 2d 9.50. Geplukte kroet- appels 6. Valappelen 6. Diversen: Bramen In dustrie in kratten van 4 kg 1 101, 2 93. Bra men per odos van 250 gram 1 3639. 2 20. Rode bessen per doos 2 19. Zure morellen doordraai. Dubbele prlnsentenhonen 1 3541. 2 Prulmenveiling: Reine Victoria 1 90— 123. 2 4261, grof 5585. Belle de Louvain 1 86—105. 2 49—69. grof 48—84- Jefferson 1 64—01. 2 37—47. grof 55. fabriek 38 Kirkes 1 147143. grof 48. Abrikoospruim grof 4661. fabriek 28 Reine Claude d'Althan 1 100—133 2 3952. grof 6934. Warwick Droper 1 76— 78. 2 31. grof 4061. Reine Claude Verte grof 67. Pruimen op de bloc Reine Victoria fabriek 21. Belle de Louvain fabriek 25. Gescheurde pruimen 23. FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 27 augustus. Appelen: Perzik rode zomerap- pel doorgedraaid. James Grieve 1535. Tyde man Early 30—53. Zigeunerinnen 10—22. Peren: Triumph de Vienne 4356. Clapps Favoriet 2233. Dokter Jules 16—27. Precose de Trevoux 1832. Pruimen' Reine Claudes •1.21. Reine Victoria 43-92 VEILING 8TAVENIME. MARKTBERICHT BARNEVEI.B. Coóp. Vfluwif eltrvrillng. P.dr. Weekaanv?cr 324.068 «tuks. handel ruitig. Prijzen ir. f per 100 stuk» Prijzen in gulden per 100 «tuk»: Eieren van 44-51 gr. 6 25-9 37. 51-57 gr 9 82 06. 58-62 gr. 1230—13.29. 62-« gr 12.97 45. 68-74 gr. 13.53—14.55. Elc lelllng 8.B.E. 2-60 gr. 10-18 ■72 gr. 12.74 112—9.25. 66- 9 42— Eiermarkt Barnevrtd. Aanvoer 2.350000 stuks, handel grote kalm. re redelijk. Prijzen In gulden per 100 «tuk* eieren van 60-65 gr. 12.75—13.75, alg. prijs 13.15. kg-prij» 212 op basui 62 gram. eieren van 45-59 gr. 6.75—12 50. alg. kg prij» IJO—2.12. SINT-MAARTENSDIJK. Uien bonken 22 50. middel 40 x 70 20.71. drie lingen 22.10. plckler* 22.50. Aardappelen: Doré 1230—180. Eigenheimer» 13.90—12.60. Bintjes 10-80—9. bonken 13-40—12.80. VEILING KRABBF.NDI4KE. 27 augustus Appel». James Grieve 1 35-90 26—29. 80-85 29-». 75-80 28-33, 70-75 28—30. 65-70 26—29. 2 80-85 22—21. 75-80 22—27. 70-75 24—27. 65-70 20-26. 2d 60-65 16—21. 2d 55-60 10—11. 2d 16—18, 3 grof 16—20. fijn 6—14. kroet 8. Manks Codlln 1 70-75 15. 65-70 14. 60- 65 12. 24 6. Stark Earliest 2 75-80 13. 70-75 12. 65-70 10. 60-65 10. 2d doordraai. 3 grof door- draal. kroet doordraai. TIJdeman E.W. i 85- 90 4046. 80-85 40—53. 75-80 32—56 70-75 31— 57. 65-70 47. 3 grof 34. fijn kroet II. Beno- 70-75 71. 65-70 57. «0-65 38. 55-60 31. Rode J. Grieve 1 83-90 28. 80-85 26—». 75-80 26—33. 70-75 26—33. 65-70 27—29. 3 grof 17—20 Zi geunerin 1 85-90 13. 80-85 16. 75-80 15. 70-75 16. «5-70 31. Peren: Tr. de Vienne 1 85-90 46— 48. 80-85 46—51. 75-30 48—19. 70-75 51—52. 65- 70 48—51. 2 85-90 42. 30-85 43. 75-80 45. 70-75 i-70 44. 3 grof 3336, kroet 17. Br. de Le brun 1 70-75 27. 65-70 29. 60-65 28. 55-60 23. 2 75-30 24, 70-75 26. 65-70 29. 60-65 27 55-60 22. 2d 6—11. 3 grof 15, fijn doordraai. Clapp's 1 75-80 31. 70-75 33, 65-70 31, 60-63 28. 55-60 26. 2<1 16. 3 grof 14. fijn 6. Br. de Merode 1 85-90 23. 80-85 27. 75-80 28. 70-75 26. 65-70 20. 60-65 17. Pruimen: Reine Victoria 1 92—102. 2 81. 3 grof 64. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgaraalen 23» kg 75—1.2:«char 85 kg; V, kg. «chol 217 kg: tong 15 kg: palmg 105 kg: tarbot 12 kg: rog 2 kg: ongesorteer de vis 33 kg. Axel gaat het vierde lustrum van zijn bevrijding weer grootscheeps vieren. Op 16 september aanstaan de zal het twintig jaar geleden zijn, dat de eerste bommen en granaten van de geallieerden op Axel vielen. Toen begon de aanval, welke drie dagen zware strijd zou betekenen. Na deze drie dagen was Axel be vrijd. Het was toen 19 september 1944. Twintig jaar geleden, van 16 tot De badmintonclub „Avanti" kreeg dezer dagen bericht dat door het bondsbeu- reau de volgende spelers en speelsters naar Middelburg afgevaardigd worden om de opening van de sporthal bq te zetten. Het zijn bq de dames: Imre Riet veld (18), nationaal kampioene 1961, '62 en '63 en Agnes Geene (17). natinaal jeugdkampioen 1963. Bij de heren zijn het: Gerard Stellaard (17), nationaal jeuedkampioen 1963 en Herman Leïdelmver (17), nationaal jeugdkampioen 1963. Verder komen de herendubbelkampi- oenen 1963 naar Middelburg. Zy spelen een demonstratiewedstrijd teegen het kampioensduo van 1961. Op het speelprogramma staan: 1 dames- en een herenenkelspel, een gemengd- dubbel en 2 herendubbelpartijen. Aanleg leidingen voor aardgas In aanvulling op ons artikel over de voorbereidende maatregelen in Souburg voor de levering van aardgas. (P.Z.C. van 26 augustus), moet ter voorkoming van misverstand nog worden medege deeld. dat de kosten voor vernieuwing van de binnenleidingen voor rekening van de eigenaar blqven. Wanneer men de kosten moeilijk kan dragen, dan valt er echter altijd te praten over de ter mijn waarin de betaling dient te ge schieden, zo verklaarde ons i. W. R Sweep, directeur van de G.M.Z Ook wat betreft de termijn waarin de met 19 september 1964, gaat Axel nieuwing moet plaatsvinden, wordt de deze bevrijding opnieuw herdenken I nodige soepelheid betracht, en vieren. Het feestcomité vergadert J intensief en voert allerlei besprekin gen. Niet alleen dit comité maakt plannen, maar ook in diverse straten is men weer druk bezig. Gedurende de feestdagen zullen weer vele stra-1 ten feestelijk versierd en verlicht Bij Koninklqk Besluit van zijn- Dat de bevolking meeleeft is reeds ge bleken uit de behoorlijke opbrengst var. de huis-aan-huis-collecte, en blijkt nu weer uit de drukke bezigheden van de bewoners van, verschillende straten. Ook de etalages van de winkeliers zullen weer specïaa3 verzorgd zijn. Vele malen zal men hier de Poolse kleuren kunnen tegenkomen. Op het centrale punt van de herdenking van de gevallenen, bij het Poolse monu ment aan de Oranjestraat, zullen school kinderen. verenigingen, corporaties en particulieren weer een schat van bloe men leggen om de nagedachtenis van hen, die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding, te eren. Als verdere bq- zonderheden staan op het programma onder meer de komst van generaal S. Maczek, rondvluchten per helicopter, optreden van de Blue Diamonds, enzo voorts. HERBENOEMING BURGEMEESTERS augustus 1964. no. 13, zqn, met ingang van 1 september a.s., opnieuw benoemd tot burgemeester van Kapelle. de heer H. G. van Suijlekom; Sint-Philipsland. de heer L. J. de Jonge; Yerseke, de heer A. C. Willemsen. Personenauto reed bromfiets aan Donderdagavond is te Zaamslagveer dé 17-jarige bromfietser J. F. uit Zaam slagveer bij het oversteken van de Pro vinciale Weg Zaamslag-Hulst aangere den door een personenauto komende uit de richting Zaamslag en bestuurd door Th. F. de D. uit Sint-Jansteen De bromfietser had geen voorrang verleend aan de personenauto F. liep een diepe beenwond op, die door dokter M Elen- baas uit Zaamslag werd behandeld Bei de voertuigen werden licht beschadigd. BURGEMEESTER ZIERIKZEE STREEKCOMMISSARIS R.T.M. In een buitengewone vergadering van aandeelhouders van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij is dezer dagen burgemeester mr. Th. Dijckmeester van Zierikzee tot streekcommissaris be noemd. De reden voor deze keuze ligt in het feit, dat de R.T.M. haar arbeids terrein ook in haar commissariaat tot uitdrukking wenst te brengen. Pannekoekproef bij brugbouw geslaagd De Operatie Pannekoek" bij de Oos- terscheldebrug is geslaagd. Zoals ge meld: de bouwers van Europa's lang ste brug hebben er binder van, dat veel zand rondom de pijlerpoten in de Oosterschelde wordt weggespoeld door de sterke stromen, vooral in diep ater. Het betekent, dat er belang rijk meer materiaal nodig is, als men bij de palen gaat werken met zink- stukken, dan oorspronkelijk wat ge dacht. Om dit euvel op te lossen heb ben de brugbouwers proeven geno men met betonnen ringen in de m van pannekoeken rondom de pijlerpoten. Het bleek een oplossing, die voldeed. Er werd geconstateerd, dat uitschuring slechts een derde deel was van de ontgronding, die zich rond de pijlerpoten voordeed als er geen „pannekoek" omheen zat. Het gevolg is, dat talrijke pijlerpoten in diep water van dertig meter en meer, een dergelijke ring buiten diameter 12 meter, binnendiameter 4.35 meter, dikte 6 cm rondom zich krijgen. Dat zal met name aan de Schoiiwse kant het geval zijn. In totaal zullen waarschijnlijk dertig pa len 10 pijlers dus zo tegen het wegspoelen van zand beschermd wor den. De bok „Ir. G. Snip" zal dat kar ei voor zijn rekening nemen: als er een brugpaal wordt geplaatst, zal de bok enkele uren daarna al een derge lijke ring leggen. Een of twee weken later kan men dan de bezinkingswer- ken uitvoeren, zonder dat er extra materiaal wegens sterke uitschuring nodig is. Met deze maatregel wordt tweederde van de kosten van extra bezinking bespaard. Ploegwedstrijden voor Oost- Zeeuwsch- Vlaanderen Op het bedrijf van de heer Westerbeebe op Stoppeldijk-4 vinden zaterdag aan staande de traditionele ploegwedstrijden voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen plaats. Ongeveer vijftien deelnemers uit de di verse landbouworganisaties, de land- bouwjongerenorganisaties. de landarbei dersbonden en de B.O.V.A L. zullen elk aar bekampen om het kampioenschap van Oost-Zeeuwsch-Vlaandêren. Er wordt geploegd in twee categorieën: met de rondgaande ploeg en met de wentelploeg. Aan de wedstrijd, die om één uur begint, is een show van land bouwwerktuigen verbonden. Kerkeliite mutaties NED HERV. KERK Beroepen te Els* <U): H. Zethof te Kockenenge: te Hoge- Zwiluwe: J. C. Schoneveld te Geraard«bergen (België): te Beusiehem: J ter Stege, cand. te Oosterwijtwerd (Gr.). Aangenomen naar Hoogwoud-Aarts woud: S. G. Oostrhof. cand. te Wolter- sum. Bedankt voor Hulst: G. E. Huizing te Waarde. UITSTEL AFSCHEIDSDIENST DS. W. F. HUGO VAN DALEN. In verband met ziekte is de afscheids- dienst van ds. W F. Hugo van Dalen op 30 aug. a s. om 7 uur in de Ned. herv. kerk te Oostburg uitgesteld tot een na der te bepalen datum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13