NIEUWE VERSIE VAN DE ANTI R.E.M.-WET Strekking blijft: „invullen" van een „dreigend vacuüm" recht en gezag Cleo" trof Haïti - ruim 100 doden Onderhandelingen over metaalionen afgebroken „Concurrentieplan" ministeralarm in mosselwereld Parlement krijgt medezeggenschap Makarios is vóór „Enosis" Zelfs titel werd gewijzigd - „Wet installaties Noordzee" Kleine verbouwing JOHNSON WIL HUMPHREY ALS VICE- PRESIDENT R.E.M. wilde uitleveringsverdrag Oost Duitsland laat gevangenen vrij Verhouding van kwekers-handel nu toegespitst Aan lot over.... 207e jaargang - no. 201 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN DirectieF. van de Velde. F. B. den Boer en W. de Paster. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 78 cent per week, ƒ0,76 per kw., franco per post ƒ10.- p. kw. Loste nummers 15 ct. Bureaus: Vlltaingen. Walst raat 58-80, tel 2355 (b.s.g. red 3508. adv. 3647/3843): Middelhuis: Markt 51. tel. 3841 (b.gg. red. 2078/3180. adv 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 <b,g~ v""-' 2. Donderdag 27 aug. '64 Race tegen de klok naar Middelburg Pagina 2 2911; Zlerikzee: red. tel 2 tel. 2094 Adv, j In. p. adv. ƒ4.80. Ingex. med 3 x 8 regels! 32 ct. p. regel n (Van onze Haagse redactie) Er is een hele nieuwe versie verschenen van de zogenaamde „Anti-R.E.M."-wet. Dit gewijzigde ontwerp omvat tien artikelen: drie meer dan de oorspronkelijke opzet, terwijl er vier volledig zijn herschreven in vergelijking tot de eerste formulering die op 9 mei 1964 werd getekend door koningin Juliana. Verreweg de belangrijkste aanvulling lijkt de bepaling, dat een algemene maatregel van be stuur waarmee wordt gedecreteerd welke wette lijke voorschriften op eventuele installaties van toepassing zijn, binnen drie maanden na de in werkingtreding dient te worden gevolgd door een voorstel van wet aan de Staten-Generaal. Hiermee wordt mogelijk gemaakt, dat het parle ment ook enige zeggenschap krijgt over het „in vullen" van het vacuüm dat de regering op het gebied van recht en gezag wenst op te heffen. In een zeer omvangrijke memorie van antwoord delen de ministers van. justitie en buitenlandse zaken mee, dat de voorgestelde veranderingen en uitbreidingen geen betrekking hebben op de eigenlijke bedoeling van deze raamwet. De strekking der wijzigingen is „mede gezien de reacties die de aanvankelijke tekst in en buiten het parlement heeft opgewekt" het weg nemen van een aantal gerezen misverstanden met betrekking tot de grondslag en draagwijdte. Nu, de regering heeft haar Remwet- je wél bijgespijkerd. In de bouw wereld is deze methode de laatste ja ren al ingeburgerd: men spreekt non chalant van een kleine verbouwing, maar ondertussen haalt men zelfs de fundamenten van het oorspronkelijke gebouw uit de grond om dan een zeer dagavond in Washington meoge- ("„'SnS-'n d«dd, da, hij senator Hubert XfttTSE/S Humphrey heeft gekozen als de- er eigenlijk een heel nieuw geval op ta- r fel gekomen. Vermoedelijk zal de re- President Johnson heeft woens- Zoals bekend is een commissie van advies inzake volkenrechterlijke vraagstukken over deze moeilijke materie geconsulteerd. Uit het eveneens gisteren gepubliceerde rapport blijkt, dat de leden geen bezwaar hadden tegen de bedoeling van het in eerste aanleg uitgebrachte ontwerp, maar dat alleen de tekst wat accurater diende gesteld. Zelfs werd aangeraden een andere titel te kiezen, nl. „Wet installaties Noordzee" in plaats van „Wet installatie continentaal plat", welke suggestie inderdaad is over genomen. van installaties in volle zee binnen een bepaalde afstand van onze kust met het voorbehoud van de mogelijkheid tot ont heffing (voor booreilanden en dergelij ke). Maar dit alternatief is om diverse redenen verlaten, waarvan de belang rijkste is dat een dergelijk verbod op zichzelf nog geen grondslag biedt voor een eventueel optreden ter plaatse. Vrijheid van zee Om te beginnen geeft de memorie van antwoord een opsomming der gehanteer de uitgangspunten. Het wetsontwerp „nieuwe stijl" gaat allereerst uit van de vrijheid der zee, maar is niet gebaseerd op het verdrag inzake het continentale plateau (al wordt er wel naar verwe zen). Niet in de bedoeling ligt een stuk van genoemde volle zee in te lijven bij ons grondgebied. En bedoeld verdrag kent aan de kuststaten niet meer of an dere soevereine rechten toe dan die wel ke betrekking hebben op de exploratie en exploitatie van de natuurlijke rijk dommen van het plat. Verder wordt geen partij gekozen in de controversiële vraag of het oprichten van installaties voor willekeurige doeleinden in beginsel is te beschouwen als een volkenrechtelijk be schermd of als een volkenrechtelijk ver bonden dan wel als volkenrechtelijk (nog) ongeregeld gebruik van de zee. De nieuwe wet maakt geen inbreuk op de erkende rechtsmacht van andere staten en schept geen precedent waaraan enige andere staat een argument zou kunnen ontlenen ter rechtvaardiging van maat regelen die schadelijk zouden zijn voor de belangen van het koninkrijk of een der rijksdelen afzonderlijk. De juristen hebben zich bij het voorbe reiden van dit ontwerp afgevraagd of niet simpelweg zou kunnen worden vol staan met een verbod tot het oprichten De minister van justitie mr. Y. Scholten heeft een aanbod van een „R.E.M.-delegatie" om daders van eventuele misdrijven op het platform van T.V.-Noordzee aan de Nederlandse justitie uit te le veren, van de hand gewezen. Dit aanbod werd verleden week donderdag gedaan, toen mr. H. Minderop, gedelegeerd commissa ris van de N.V. R.E.M.. de heer D. W. Dettmeyer en bankdirec teur drs. Fehniers uit Amsterdam de R.E.M.-belangen bij hem kwa men bepleiten. De minister is van oordeel, dat met een firma geen uitleverings verdrag kan worden gesloten. Bo vendien is de Nederlandse straf wet, zolang zulks niet uitdrukke lijk in de nationale wet is vastge legd, op hot platform niet van toe passing. De officier van justitie en de rechter zouden zich met een misdaad op het platform dus niet kunnen bei R.E.M.-eiland Uit alles blijkt, dat de regering wel degelijk van plan is op te gaan treden tegen het R.E.M.-eiland. En wel zo dra de wet zal zijn aangenomen en te zauien op dezelfde dag met de algemene maatregelen van be stuur zal worden afgekondigd in het staatsblad. De ministers Scholten en Luns geven in de memorie van ant woord nog niet aan hoe zij zich voor stellen dit te doen. Daarbij moet men bedenken, dat het onderhavige wetsontwerp alleen betrek king heeft op kunstmatige eilanden, maar zich nog niet bemoeit met de „aan De Amerikaanse actrice Carol Channing, die aan het begin van de democratische- partij-conventie in Atlantic City he+ schone lied „Hello Lyndon" galmde, toont hier het nieuwste nieuwtje dat in de stad op de markt is verschenen: de „Lyndon-lolly". Na de Johnson- hoeden, -speldjes-sjaals e.d. een lekkere afwisseling.... boord daarvan" uit te oefenen activitei ten. De Nederlandse strafwet zal krach tens de voorgestelde wet op zo'n instal latie van kracht zijn. De regering kan verder bijvoorbeeld overwegen ook een ander deel van onze rechtsorde van toe passing te verklaren. Voor de hand ligt en dat staat ook genoemd in de toe lichtende tekst in dit verband natuur lijk de telegraaf- en telefoonwet. Het R.E.M.-eiland krijgt dan de status van clandestiene zender, en de ervaring leert dat die wordt „opgerold". In de memorie van antwoord gaan de ministers uiteraard in op het eveneens nogal uitvoerige voorlopige verslag van de bijzondere commissie welke over het ontwerp-in-eerste-instantie heeft gerap porteerd. Zo wordt gesteld: „Het ter dis cussie staande wetsontwerp strekt er niet toe de organisatie van de omroep hier te lande of de verdeling van de beschikbare zendtijd te regelen. Dat het nabij de Nederlandse kust ter hoogte van Noordwijk gebouwde kunstmatige eiland is bestemd voor de exploitatie van een commerciële televisiezender is in zoverre irrelevant dat de wenselijkheid of zelfs de noodzaak van wettelijke voorzienin gen zich evenzeer zou doen gevoelen waneer het om een geheel andere be stemming ging". En verder: „De motie ven van hen die een installatie in zee oprichten worden niet beslissend geacht voor de beantwoording van de vraag of wettelijk moet worden opgetreden. Maar het is niet van belang ontbloot of de ves tiging al dan niet geschiedt met het oogmerk zich te onttrekken aan de king van elke nationale wet". Uitvoerig wordt ook ingegaan op de vele mocratiseh kandidaat voor vice-presidentsehap. het gering daarvoor wel de naam „wijzi ging" bedenken, maar dat is dan wel eufemistisch. Twee punten vragen nu jom een beoordeling: wat te denken Johnson en Humphrey waren per van deze gang van zaken? En voorts: is er nu een sluitend geheel gekregen.' helikopter van het Witte Huis naar Ten aanzien van het eerste punt moe de luchtmachtbasis Andrews ge- 1 ten harde woorden wqrden gespro- ken. De nu gevolgde procedure is een vlogen om daar het liegtuig te ne-' schoolvoorbeeld van ondoordacht en AtionH/-. r-iff TWn hei- slordig beleid. Het aanvankelijke wets- men naar Atlantic City. loen ne on.werp Werd pas in mei van dit jaar j^Antliin an de ingediend, terwij! de zaak waarom net ging veel en vee! eerder bekend was. president begaven, stelde Johnson de senator aan de wachtende jour- af te doen het optreden van de [Rem maakte de kwestie urgent nalisten voor als „de nieuwe vice-1 waardoor naar buiten de indruk werd gewekt alsof het hier om een soort noodwetgeving ging. De Kamer liet zich in zoverre niet door dit verzoek be- invloeden, dat zij toch zorgde voor een omvangrijk voorlo pig verslag, waarna de regering op haar beurt weer moest vaststellen dat zij niet de mogelijk heid had nog vóór het reces op dit uitvoerige stuk te reageren. Toen pas werd aan de commissie-Frangois ad- vies gevraagd (alsnog) over volfcen- rechtelijke aspecten, omdat de rege ring kennelijk niet ai te slecht besla gen ten ijs wilde komen. Dit advies is nu met het gewijzigde ontwerp be kendgemaakt. Wanneer men die nieuwe tekst bekijkt, dan is slechts de conclusie mogelijk dat de regering het 'advies van de commissie-Francois De cycloon „Cleo", die over de kust van héél goed gelezen heeft. Resultaat het zuidelijk schiereiland van Haiti dus: een wetsontwerp, waarin accen- heeft geraasd. heeft aan ruim 100 men- |*en anders zijn gelegd, dat zonder wn het leven srekost i twijfel minder verzet in de Kamer zal ontmoeten, maar wel onmiddellijk Duizenden mensen zijn dakloos. Alle de vraag doet rijzen: waarom is het verbindingen zijn verbroken. De aud niet direct zó gegaan' De vraag stel- r, o, 'len 1S haar aldus beantwoorden: om- Cayes zou voor de helft verwoest ;dat het regeringsbeleid op dit stuk van zijn. Openbare gebouwen, ziekenhuizen, zaken aan al]e kanten heeft geram- scholen en kerken zouden voor het imeld. Geremmeld, zou men nog be- grootste deel zwaar beschadigd zijn. ter kunnen zeggen. Nogmaals, ondoor- Zware regenval na de doortocht van de [dacht en slordig, cycloon maakte een schatting den zich naar het toestel president". schade vanuit de lucht onmogelijk. te berde gebrachte volkenrechtelijke pecten van deze aangelegenheid. Het richten van een installatie op zich is uit dat licht bezien niet formeel verboden. Maar de omstandigheid dat een staat eigenaar van zo'n installatie zou zjjn. Zie slot pag. 3 kol. 4) Nu in Duitsland de schoolvakanties zijn afgelopen wordt rond het West- duitse stadsdeel Steinbriicken het IJzeren Gordijn dagelijks weer op een kiertje opengezet. Steinbrücken een enclave m Oostduits gebied is te klein voor een eigen school en dus moet de jeugd iedere dag weer een tocht over vreemd ge bied" maken. Foto: Een Oostduitse grensbeambte opent de slagboom voor een jon gen uit Stewibrücken. Enfin, het „verbouwde" ontwerp ligt nu ter tafel, Kern van de zaak is. JACHT VAN AGA KHAN OP ROTS GELOPEN Het jacht van de Aga Khan. de „Ama- loun" is woensdag nabij Sassari (Sardi nië) op een rots gelopen. De Aga Khan en zijn gasten, onder wie prinses Mar garet en haar echtgenoot, lord Snowdon, verlieten het vaartuig nadat het slagzij begon te maken. Zij werden opgehaald door twee uit Porto Cervo afkomstige boten. Prinses Margaret en lord Snowdon ver toefden drie weken aan de kust van Sar dinië. als gasten van de Aga Khan. Zij vertrokken woensdag met hun gast heer voor een pleziervaart langs de kust. Bij het ongeluk, dat plaatshad nabij het eilandje Sofia, werd een gat in het jacht geslagen. Het water was vrij ondiep. De onderhandelingen in de vak- raad voor de metaalindustrie over een loonsverhoging zijn gister avond afgebroken. De werknemers eisten een inhalen van de achter stand, die zij op 2,6 procent fixeer den. De werkgevers waren van dat de regering het Verdrag van Ge- nève, dat op 29 april 1958 werd geslo ten inzake het continentale plateau, niet meer als een essentieel punt in de formulering van het ontwerp noemt. Die formulering was om meer dan een reden onbevredigend, o.a. om dat dit Geneefse verdrag (notabene na zes jaar) nog steeds niet aan het Nederlandse parlement ter ratifica tie is aangeboden. In het gewijzigde ontwerp wordt nu het regeringsuit gangspunt beter duidelijk, namelijk dat een vacuüm aan recht en gezag dicht buiten de landsgrenzen onduld baar is. Terwijl in het oorspronkelijke stuk nog werd gesDroken :n artikel 1 j aangegeven om te bereiken dat de ach- over „soevereine rechten" inzake het terstand zou worden weggewerkt, voor continentaal plateau (weliswaar de werkgevers niet aanvaardbaar waren, siechts in verwijzende en niet in nor matieve zin, maar juist daardoor zo De werkgevers hadden van hun ver- verwarrend) wordt nu nadrukkelijk tegenwoordigers in de Stichting van in het regeringsantwoord betoogd, dat den Arbeid vernomen, dat het een j men niet de indruk wil vestigen dat openbreken van de c.a.o. zou zijn, ons land soevereine rechten op het wanneer het pariteitsbeginsel voor .continentaal plat wil uitoefenen of dit VAKVERENIGINGEN VOOR EEN KEUS Werkgevers: geen openbreken c.a.o. kosten verzekering zou worden verla ten. De heer Van der Pols vond voorts dat de werkgevers niet konden in gaan op een wijziging van het sys teem voor regeling van de onderne mingsgewijze differentiatie. opvullen van een vacuüm aan recht en gezag. Maar bovendien wordt nu voorgesteld om elke maatregel, waar mee men dit doel wil bereiken, alsnog aan het parlement ter goedkeuring voor te leggen. Alles bijeen moet men erkennen, dat de regering de zaak In Oost-Duitsland worden de laatste tijd vrij veel inwoners van West-Duitsland en West-Berlijn vrijgelaten, die wegens „politieke misdrijven" tot langdurige ge vangenisstraffen waren veroordeeld. De Van werknemerszijde is meegedeeld, dat mening, dat de achterstand in de de werkgevers nog een voorstel ter ta- 'hans „sluitend" heeft weten te ma- fel hebben gebracht over de verdeling ken: een commissie van deskundigen metselmdustrie een procent be- van de premie voor sociale verzekerin- steunt haar in de opvatting dat net draagt, maar dat het inhalen ervan Sf d-iU volkenrecht zich niet verzet teren, op- Blijft echter het feit, dat bij s ding van deze wet de regering wel Geruchten over een mogelijke staatsgreep President Makarios van Cyprus heeft gisteren de nieuwe Griekse ambassadeur op het eiland, Menelaos Alexandra kis, verwelkomd en zich duidelijk uitgespro ken voor „Enosis" (een unie van Cy prus en Griekenland). „U bent de derde Griekse ambassadeur die op Cyprus wordt geaccrediteerd. Ik hoop van harte dat U de laatste zult zijn en een zeer korte ambtstermijn zult ver vullen het is mijn hoop dat de onvoor waardelijke unie van Cyprus en Grie kenland binnenkort een feit zal z^jn", verklaarde hij toen de ambassadeur zijn geloofsbrieven overhandigde. De voornaamste Grieks-Cyprische bla den maakten gisteren melding van een plan om de regering van aartsbisschop Makarios omver te werpen en een „dic tatoriaal regime" in te stellen. De Cypri sche regering zou positieve berichten over de voorbereidingen van een staats greep hebben. Van officiële zijde is niet gereageerd op deze geruchten Wel zijn er na de ver spreiding ervan politiemaatregelen geno men in Nicosia. De bewaking van open bare gebouwen is versterkt. rekening treden (zo nodig met machtsmiddelen) alleen kon geschieden middels een van j*e werkgevers worden genomen en tegen installaties als het Remeiland, zou de overige 5.3 pet op basis van pari- er js nu bij gebrek aan internationale formeel openbreken van de lopen-; teit moeten worden voldaan. De werkne-1 regels een redelijk fundament gecon- d0 c.a.o., waaraan zij niet 5S'J5S£feer4 m de •N'ed"la"ds« meewerken. I kere d daarmee gingen zij niet ak- Beide partijen stellen, dat de achter stand in de metaalindustrie (met meer i -t-, - - - dan 190.000 werknemers) is ontstaan als V 00T MUS ':an «Wieden tegen de Rem. maar met gevolg van het feit, dat de c.a.o. voor de :_eSen Veronica Bij deze zender gaat metaal het eerst tot stand kwam. De De heer Baarda deelde mee, dat de vak-e* immers om een schip en in oat vrijgelatenen hebben nu hun terugkeer j reële loonsverhoging bleef daardoor verenigingen voor 'n keus staan: of toch |6®val he: ontwerp niet van toepss- meegederld, dat zij niet begenadigd zijn achter bij de gemiddelde reële loonsver- er op aansturen, dat de can wordt sing, terwijl evenmin gesproken kan doch dat de rest van hun straf voor- hnmno- rii» <ii» jaar tot stand kwam. opengebroken, of de eisen voor het inha- worden van een rechtsvacuüm. Boven- len van de achterstand incalculeren by dien is de regering van mening dat AHof nnmmnrilhnnr de voors,elIen voor de komende loonon- een zeevarende natie als Nederland illel uuillliuruuuur derhandelingen. Hij realiseert zich, dat bijzonder voorzichtig moet zijn met de vakverenigingen binnenkort zullen het scheopen van precedenten op dit De voorzitter van de werkgeversdelega- moeten beslissen ook omdat de mogelijk- gebied. Daarom wil zij nog steeds In politieke kringen in Bonn neemt men aan, dat er tussen de vrijlating van genoemde gevangenen in Oost-Duitsland en het op vrije voeten stellen van de Oostduitse uitgever Günther Hofe ver band bestaat. tie, ir. K. van der Pols, deelde mee. dat heid bestaat, dat een loonstop voor het de wegen, die de vakbeweging hadden komende jaar wordt afgekondigd. MEN VERWACHT ER EEN CHAOS VAN.. De minister van landbouw en visserij, mr. B. W. Biesheuvel, heeft de Zeeuwse mosselwereld met zijn plan om de vrije con currentie in deze sector te her stellen, in staat van groot alarm gebracht. „Het wordt een chaos, een hopeloze toestand. De prijs van de mosselen zal zeker drie tot vier gulden per kilo kelde ren. Vijftig procent van de mos selkwekers zal het hoofd niet meer boven water kunnen hou den, de overigen zullen ook zwaar worden gedupeerd. Der tig jaar geleden heeft de rege ling van centrale verkoop, de stichting van het zogenaamde „mosselkantoor" redding ge bracht. Opheffing ervan zou ons op hetzelfde punt brengen, waar we toen zijn begonnen Zo denken de mosselkwekers er over. Ze vinden liet een ongeluk kige maatregel, die de minister aan het produktschap van vis- en visprouukten heeft voorgelegd. Maar als men de meningen over de voorgestelde wending is een nu der tig jaren bestaand systeem peilt, dan komt er nog iets anders naar boven: het toegespitste verschil van mening over de bescherming van de beide takken van het mos- selbedrijf, de producent en de han del. Er is een grote variatie in het ondernemerschap rondom dit Zeeuwse zeebanket. Daar zijn de kwekers, daar zijn de kwekers handelaren, daar zijn de kwekers, die als een grote groep een grote handelsonderneming drijven en dan zijn er de mosselhandelaren-sec. En daarbij moei men dan nog voe gen de verwerkende industrie. De mosselhandelaren (sec) voelen zich al jaren achteruitgesteld bij de overige ondernemers in de raos- selarij. Lang hebben ze ervoor ge werkt om voor de handel een re geling van dezelfde stringente al lure in handen te krijgen als de kwekers bezaten. Een regeling, die het zo zou moeten maker, „dat ook de handel in mosselen een goede boterham zou kunnen verdienen". Vertegenwoordigers uit de sector van de handel vinden dat zij de laatste jaren steeds meer in een hoek zijn gedrukt door de mossel kwekers. Ze beschuldigen de kwe kers van een volkomen gebrek aan medewerking bij het streven naar een regeling voor de mosselhandel (sec) Uit dezelfde hoek hoort men. dat de prijsverhogingen van de mosselen verkeerd zijn besteed. Dat ze zijn gebruikt om wie zich alleen op de mosselhandel wierp, maar helemaal uit te rangeren. En dan kijkt men van deze kant vooral met gefronste wenkbrauwen naar de N.V. „Solidair", waarin de mosselkwekers van Zierikzèe en Bruinisse hun handel hebben geconcentreerd. „Die kwekers zijn in hun bedrijf beschermd en door hun handelsorganisatie hebben zij zich ook bij de afzet een soort mo nopolie-positie bezorgd. Zij wilden daarom niet meewerken aan een regeling voor de mosselhandel (sec). Die werd aan zijn lot over gelaten. Kijk maar naar de uitslag van de stemmingen erover binnen het produktschap voor vis- en vis- produkten" gaf men van de zijde van de mosselhandel (sec) te ver staan. En dan zal men U %'ertel- len, dat op een van de laatste ver gaderingen .een conceptregeling werd geproduceerd „die niet eens is doorgelezen...." De mosselhandel (sec) vindt hel jammer, dat de minister een eind wil maken aan een systeem dat voor de kwekers altijd goed heeft gewerkt. Maar diezelfde mossel handel ziet geen enkele andere op lossing om op dit stuk van zaken tot een akkoord te komen. „Het gaat erom: óf beide takken van het bedrijf beschermd óf geen enkele". Vandaar dat men in de hoek van de mosselhandel het herstelplan voor een vrije concurrentie ziet als „alarm". ..De kwekers worden er (Zie slot pag. 2 kol. 2) afwachten totdat een internationale overeenkomst tot stand is gekomen, waarin de nationale bevoegdheden in zake dergelijke piratenzenders op schepen wordt geregeld. De praktijk zal dus vermoedelijk zijn: wel de bijl voor de Rem, voorlopig niet voor Ve ronica. Welnu, het geheel overziende dit geheel van weinig loffelijk re geringsbeleid en het noodgedwon gen meten met twee maten voor Rem en Veronica moet men constateren dat de Nederlandse regering deze pro blematiek heel omslachtig wil oplos sen. In noordelijke landen heeft "men het eenvoudiger gedaan: daar is het medewerken aan en het contracteren met dergelijke zenders strafbaar ge steld. Maar waarom zou men het zo makkelijk doen als het veel ingewik kelder kan en het resultaat zo ver deeld is? En wat te doen als de Rem op een schip gaat zitten? Extra zendtijd op tweede net .Mr. V. G. M. Marijnen. minister van o., k. en w. ad interim, heeft de N.T.S. op haar verzoek 30 extra uren zendtijd voor het doen van experimentele uitzendin gen via het 2de net toegewezen. Bij de voorlopige zendtijdbeschikking 2de tele visienet werd de N T.S. vanaf 1 maart tot 1 oktober 19&4 maximaal 150 uur zendtijd toegewezen. Dit wordt dus nu 180 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1