Amsterdamse Benrs alles O kan met OEli Plannen voor markt onderhandse leningen Klanken uit de ether k O J Reclameuitgaven in 1963 bijna ƒ800 miljoen PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer »p G a r d e n V o o r d n n 9 Bell TV /iïWTTK Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schriftelijke handel START WAARSCHIJNLIJK IN NOVEMBER Plannen zijn uitgewerkt tot op richting van een vereniging ge naamd: Vereniging tot Bevorde ring van de Handel in Onderhand se Leningen, gevestigd in Amster dam. De vereniging zal ten doel hebben het bevorderen van de ver handelbaarheid van en de handel in bestaande onderhandse lenin gen. Aldus werd gisterochtend op een persconferentie bekendge maakt door prof. dr. J. Engelfriet, voorzitter van de commissie van initiatiefnemers. Het doel zal de vereniging trachten te bereiken door het organiseren van een markt, waartoe een reglement is Tariefsverhogingen in korte lijnvaart In de laatste maanden zijn aanzien lijke loonsverhogingen toegekend aan havenarbeiders, scheepsbemanningen en anderen, werkzaam in de korte lijnvaartsector, hetgeen, te zamen met de invoering van een kortere werk week, een scherpe stijging van de exploitatiekosten tot gevolg heeft ge had. Deze kostenverhogingen hebben betrekking op alle landen welke de Internationale Association of Short Sea Liner Services bestrijkt, name lijk: België, Ierland. Frankrijk, Duits land, Groot-Britannië en Nederland. In een onlangs gehouden vergadering van deze association heeft men de sterke invloed van deze verhoging der kosten grondig bestudeerd en is men tot het besluit gekomen de thans geldende vrachttarieven te verhogen, ten einde de regelmatige lijndiensten te kunnen blijven onderhouden. Tevens werd besloten, dat door alle bij de association aangesloten lijn diensten in beide richtingen vracht tarieven zullen worden berekend op een basis van 1000 kilo per ton. Teneinde de afladers zo lang mogelijk van te voren van deze beide verande ringen in kennis te kunnen stellen, werd bepaald, dat zij eerst per 1 janu ari 1965 van kracht zullen worden, terwijl de kennisgeving omtrent de specifieke vrachtverhogingen door de betrokken conferences dan wel in die gevallen waarvoor geen conference overeenkomst bestaat door de rede rijen zelf zal geschieden voor 1 okto ber 1964, aldus meldt The Internatio nal Association of Short Sea Liner Services. ontworpen, hetwelk de bepalingen in zake de handel bevat. Men heeft de weg gekozen van een schriftelijke handel, zodat de bij de handel be trokkenen niet, zoals bij de effecten beurs, al of niet via een vertegen woordiger, bü de verhandeling aan wezig zijn. De kosten van de vereniging en van de markt worden geraamd op ca. 66.000 per jaar. het aantal leden op 380. Naar schatting zal de markt be gin november kunnen beginnen. Zij zal eenmaal per week worden gehou den. Voorgesteld zal worden de Kas- Associatie in Amsterdam te benoe men tot centrale instantie. De initiatiefnemers zijn zich er van bewust, dat de vereniging haar werk zaamheden aanvangt in een geld- en kapitaalmarkt, die als zeer moeilijk getypeerd kan worden. Een vereni ging als deze richt men echter op voor een zeer lange termijn. Zekere tijd zal ook nodig zijn om de vele belanghebbenden vertrouwd te ma ken met de mogelijkheid, die verhan delbaarheid van de onderhandse le ningen kan bieden. De initiatiefne mers menen dan ook, dat de markt voor onderhandse leningen een nuttig instituut in de Nederlandse geld- er kapitaalmarkt kan vormen. Naar prof. Engelfriet meedeelde, werd reeds geruime tijd in brede kring de behoefte gevoeld de han del in onderhandse leningen, die de afgelopen jaren is ontstaan, verder te stimuleren en hieraan een bredere basis te geven door het oprichten van een speciaal in stituut hiervoor. De behoefte aan verhandelbaarheid komt voort uit de wenselijkheid ener zijds om onderhandse leningen liqui de te kunnen maken, anderzijds om de mogelijkheid van rente-arbitrage te kunnen benutten. De handel kan ge schieden in gehele leningen of welk gedeelte daarvan ook. De uitkomsten van de handel worden in een door de vereniging uit te geven prijskrant gepubliceerd. Buitenlandse handel in juli Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voor lopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in juli 1961 2.302 min. (vm ƒ2.272 niln.), terwijl voor een waarde van 1.751 min (vm ƒ1.777 min), werd uitgevoerd. De uitvoer bedroeg 76% van de invoer (vm 78%). De toeneming van de invoer in juli 1964 ten overzichte van juli '63 was weer groter dan die van de uitvoer, nl. 419 min of 22% tegen 191 min. of 12%. Newyorkse beurs Veel op de Newyorkse effectenbeurs verhandelde aandelen zijn gisteren j tegen het einde van de dag iets afge-< brokkeld. De handel was ongeani meerd. Slaalwaarden bewogen zich binnen nauwe grenzen. In de autowaardenI gaf American Motors de toon aan met een stijging van bijna 1 punt. Du Pont en Dow Chemical waren in mineur ge-i stemd, maar Eastman Kodak hand-' haafde zich op een iets hoger peil.] I.B.M. liep terug na een aanvankelijke stijging waarbij een eerder koersver-l lies van 2% punt geheel werd goed-| gemaakt. Control Data boekte een' bescheiden winst. De omzet was 3.300.000 aandelen. In to- taal werden 1.311 fondsen verhandeld, waarvan 424 hoger en 611 lager werden fenoteerd. De omzet van de American xchange was 980.000 aandelen. Met de omzet in obligaties was 7.190.000 dollar gemoeid. Er waren geen noteringen voor A.K.U. en Unilever. A.K.U. was ook gisteren on- •enoteerd, terwijl Unilever sloot op 40- s. Philips Elec. en Royal Dutch/Shell noteerden respectievelijk 41-!i. Plasticbouw De Bataafse Petroleum Maatschappij N.V., een der maatschappijen van de Koninklijke Shell groep, en de Holland Building Corporation te Laren, welke maatschappij gelieerd Is met Rote-West- zaan X.V., hebben besloten tot samen werking over te gaan. Teneinde dit te bewerkstelligen heeft de B.B.M. een 50 procent belang in de Holland Building Corporation verworven. Deze samenwerking beoogt in de eerste plaats de voortzetting van ontwikke lingswerk betrekking hebbende op het H.B.C.-bouwsysteem, een nieuwe gepa tenteerde bouwzijde, waarbij door pre- fabricage van bouwelementen een indus- trieële aanpak en uitvoering van o.a. woning- en scholenbouw mogelijk wordt gemaakt. Dit systeem biedt tevens goede mogelijkheden om nieuwe bouw materialen toe te passen die gebaseerd zijn op plastics en epoxyharsen, mate rialen die door maatschappijen van de Koninklijke/Shell groep op grote schaal worden gefabriseerd. Over de toepas sing van deze materialen in de bouw nijverheid is in het Koninklijke/Shell Plastics laboratorium te Delft reeds veel research- en ontwikkelingswerk verricht. De samenwerkende maatschappijen ver wachten op deze wijze een bijdrage te kunnen leveren tot de versnelling en ra tionalisatie van de bouw, waarvoor niet slechts in Nederland, doch ook in het buitenland grote interesse bestaat. Drie olie maatschappijen boren gezamenlijk in N.-Holland Drie grote oliemaatschappijen, de Mo bil Oil, de British Petroleum en de Gulf Oil, zullen binnenkort gezamen lijk een proefboring in Noord-Holland ondernemen. Do boring, die zal plaats vinden bij Obdam, zal worden uitge voerd door de B.P. Volgens officiële cijfers is in 1963 in Ne derland een bedrag van 677,8 miljoen gulden uitgegeven aan reclame. Aan dit bedrag ontbreken echter cijfers over en kele belangrijke categorieën, zoals pro- duktiekostcn persreclamc en de uitgaven voor sales promotion, display cn ton- toonste.llingskostcn, aldus een artikel In het gisteren verschenen nummer van „Revue der reclame-expres" Zonder meer mag dan ook worden gesteld, dat do werkelijke Nederlandse reclame-uit gaven in 1963 dichter in de buurt van de 800 miljoen dan van de 700 miljoen gulden zulien hebben gelegen, In 1962 werd volgens officiële cijfers een bedrag van 647.1 miljoen gulden in Ne derland uitgegeven aan reclame, zodat, berekend naar deze cijfers, gesproken kan worden van een stijging van de reclame-uitgaven in een jaar tijds met 4,75 De totale reclame-uitgaven hebben de vrij geprononceerde stijging van het na tionaal inkomen niet kunnen volgen. Dit laatste steeg nl. met 9% ten opzichte van 1962 tegen de reclame-uitgaven 4?i Ten gevolge daarvan daalde het percentage van de reclame-uitgaven van 1,67 tot 1,60. Wel overtrof het stijgings percentage der reclamegelden dat van de bevolkingsaanwas, zodat per hoofd der bevolking uitgaven van 54,38 op 56,29 konden komen. Het aandeel van de persreclame, de bui ten- en vervoersreclame en de bioscoop reclame in de totaaluitgaven vertoonde in 1963 een stijging, evenals de radio reclame, de gerichte reclame zag haar aandeel teruglopen. Bij de laatste cate gorie was zelfs sprake van een lichte, absolute daling ten gevolge van een te ruggang in de uitgaven voor direct mail. Een dergelijke absolute daling deed zich ook voor in de sector affichage en bor den. De grootse relatieve stijging vertonen de gratis verspreide bladen (17.5%), de lichtreclame (14%), de radiozendtijd (10%) en de tijdschriften (9%), aldus het artikel. Laatste Utrechtse sigarenfabriek staakt produktie De directie van de Utrechtse sigarenfa briek Denova N.V., die in 1919 werd ge sticht door de heer G. Witteveen Sr. en op het hoogtepunt in de vooroorlogse jaren ruim 700 man personeel had, heeft besloten de produktie te staken en over te brengen naar het filiaalbedrijf in de Belgische grensplaats Arendonk, ten zuiden van Eindhoven. Onvoldoende aanwas van jeugdig per soneel ligt aan dit besluit ten grond slag. vooral nu steeds meer blijkt dat het vak van sigarenmaker in Utrecht niet meer populair is. Niel voldoende aandelen Pluvier aangemeld Met betrekking tot het aanbod tot over name der aandelen motorenfabriek Plu vier 20 wordt bekendgemaakt dat dit aanbod wordt ingetrokken aangezien niet voldoende aandelen ter zijn aangemeld. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD De stemming voer de Internationale waa. den ia woensdag praktisch de gehele bcur*- duur. licht verdwtd gewee*t. Met de lagere slotkoersen dinsdag in WaJlstreet had Am sterdam dinsdag reeds rekening gehouden, zodat ze gisteren niet van invloed waren op de stemming voor de hoofdfondsen. Op het wat lagere openingsniveau bestond wat be langstelling voor de Philipsaandelen. ook van ouitenlandse zijde, waardoor de prijs kon aantrekken van 152.60 tot 15230. tegen dinsdag als slolprlj* 152.50. Unilever, welk fonds dinsdag in Wallslrect hoger Moot. ver beterde een halve gulden tot 145.20. Daar entegen moest Kon. Olie twintig cent prijs geven op 16310. Verder waren AKU en praktisch onveranderd op resp '•'71 iracuc oencaen nci sioinivcau vein ainr.- dag. Dit was ook het geval voor de leidende cultuuraandelen. De staatsfondaenmarkt ga! den weliswaar nog deld op ca. 43« zeer klein. In de Amsterdamse wisselmarkt 50% l 596 Wallstreet sloot dinsdag lager, vooral voor de industrie-aandelen. Hierdoor daalde het Dow Jonesgemiddelde voor genoemde aan delen enkele punten. Evenals dinsdag gaven ook gisteren de overige Europese beurzen geen veranderingen van enige betekenis te 4.N P.-C.B.8- UEL'RSINDICES. van de grote hypotheekbanken Is sterk aai het afnemen, nu er ook 6 procent obligate- a pari verkrijgbaar zijn. Zo bestond e gedaan cn bieden; i gedaan e Staatsleningen '55 3(4 '37 3 boek '46 1% 85V* 90'-- 90 v« 3 996% L '37 91V. 92 Len. '57 101A 101% Amst. rubb. H V.A. AJC.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie 123.30 12330 595 597 152 90 152.70 144.60 145.15 163.30 163.10 Sch. luebtv. H.A.L. 133 1044* KLM. 62.40 61.20 K.N.SM. 148* J48«» Kon. Paketv. 150 149 St. MO Ned. Niev Goud. v Ommeren Ron. U. Schv. Unie Alb. Heijn Am. droogd. Berg Jurg. Berk Pat Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr. Suik. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken K.N. Papier K. Zout Muller Ned Dok. Ned. kab. Netam Nij verdal Rott- Dr. Dok Schelde N.B. A'd. Bank N.H Mij. R'd Bank Tw Bank Ned M Bank Amerlk. aand. Am Enka 61 I Am. mot. Beth. St, Cit. Serv. Curt. Wr. Z.-H0JI. '57 Z -Holland '59 DONDERDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 meter. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht in strumentaal ensemble. 14.00 Blokfluit en clavecimbel: moderne muziek. 14.20 Kinderkoor met pianobegelei ding. 14.45 Voordracht. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Schakeringen: voordracht en klassieke en moderne grammofoon muziek. 17.00 Minjon. 17.55 Kasba. 64, gesproken brief uit Marokko. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte orkestmuziek. 19.00 Sportparade. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonisehe uit zending: Radio-Filharmonisch orkest: klassieke muziek. 21.05 Bondig bulle tin: wekelijkse kunstnotities. 21.20 Wiener Festwochen 1964: Sopraan en piano: Klassieke liederen (opn.) 22.15 2798. Majoor Steiner zorgde er angstvallig voor, dat de afstand tussen zijn groep en de achtervol gers niet groter of kleiner werd. Nog slechts weinige uren en de on gewenste bezoekers zouden een minder prettige verrassing aange boden krijgen in de vorm van on telbare brokstukken kosmische materie. De Asteroïdengordel, die met recht het mijnenveld van de ruimte genoemd mag worden. Stei ner vroeg zich af, waar de IP-vloot zich op dat moment zou bevinden. Hij durfde Grishow niet meer op te roepen, uit angst, dat de vijand daaruit voortijdige conclusies zou trekken. Het succes van de grote tegenaanval moest in de verrassing liggen. De robuste majoor was, evenals zijn manschap pen, vervuld van trots, dat hij in dit ontegen zeggelijk historische gebeuren, zo'n belangrijke rol mocht vervullen. Het speet hem nu niet pqdaaz ap uba paooq ubb laiu fiq iep 'jaaui zat op weg naar onbekende avonturen. Hij be nijdde Arend Storm niet meer, die noodge dwongen zijn koers moest blijven volgen, ter wijl hier straks de poppen aan het dansen gingen. O, wat zou die vechtjas woedend zijn! De radaralarms rinkelden schel en enkele ogenblikken later stormden de vijf IP-schepen recht op de voorposten van de gevaarlijke As teroïden toe, de niets vermoedende Naugish achter zich aanslepend! feuilleton door paula allardyce 99 16 Als Amanda op de rest van haar fami lie leek, zou het een knap meisje zijn, maar Sherrys gedachten dwaalden weer af van Amanda naar dat donkere, slecht gehumeurde kleine heksje met haar harde handen, dat zij, anders zou hil geen knip meer voor zijn neus waard zijn. 't koste wat 't koste op haar knieën zou krijgen als straf voor de wijze waarop zij hem behandeld had. Maar ja, dat kwam nog wel. Hij be- wong zijn gedachten en schonk zijn aan dacht weer aan de jongen, die voor hem stond. Het gaf een zekere bittere vol doening dat de haat die legen hem ge koesterd werd, hier zo overduidelijk te zien was. Kevin wilde niet glimlachen. De hand die hij Sherry gaf was kil als of hij de aanraking weerzinwekkend vond. Hij stond daar slungelig, woedend en met een koppig gezicht. Sherry die graag een verzoening wenste zei tegen hem; ,.U hebt hier de prach tigste paarden die ik ooit gezien heb. Zijn die uit uw eigen stallen? Onmiddellijk voelde Sherry dat de at mosfeer veranderde. Hij herinnerde zich nu, dat diezelfde onschuldige opmerking n dergelijk effert gehad had op mr. was hier iets interessants aan de hand, interessant voor hem en misschien ook wel voor de gedeputeerde. Sir Patrick zei vlug. maar niet vlug genoeg, „O nee. meneer wij zijn maar arme lieden hier. Zulke prachtige paar den zijn niet voor ons soort mensen. Het zijn schitterende dieren, dat verzeker ik U en ze komen ook wel uit Dublin maar ze z(jn niet voor ons. Voor de Graaf van Cork of voor Lord Mountnorris ja, dat is wat anders. Maar de O'Byrnes maken moeilijke tijden door. Ik weet wel dat ze mij een piraat noemen en dat ben ik ook. ja dat ben ik, maar het schijnt, dat het beroep van piraat niet meer in de mode is en er valt praktisch niets meer te plunderen. Kijk maar eens om U heen, meneer. Wij leven in het verleden en hebben geen geld om iets te vernieuwen". Sherry keek om zich heen. Het verleden inderdaad, en al vond h(j het er somber en ongezellig, toch blonk er zilver in de kasten, hadden de wapens aan de wan den met juwelen ingelegde scheden en ontvingen de bedienden die daarbuiten zo hadden staan giechelen, waarschijn lijk wel hun loon. Zachtzinnig zei hij: „Och. het lijkt my dat U een zeer be hoorlijke staat voert. Maar ja. ik ben slechts een arme Engelsman, die alleen over een paar kamers in een zijstraat beschikt". „Geen enkele Engelsman is arm", on derbrak Kevin hem abrupt. „Hun zak ken zijn vol met Iers zilver en hun maag met Iers voedsel. De Engelsen leven van ons, die ellendelingen. En wat de Lord Gedeputeerde betreft, die man, waarover mijn vader zo dier baar praat, dat is de meest gehate man in heel Ierland en door mij in het bijzonder". Mr. Scholey, die tot nu toe nog geen woord gezegd had voornamelijk omdat hij volgens Sherry daartoe nog geen gelegenheid had gekregen kwam nu opeens tussenbeide. Ge streng zei hij: „Dit is verraad, me neer Kevin. Houd onmiddellijk uw mond!" Kevin keek hem gemeen aan en zweeg. Sherry kreeg, toen hij ze daar allemaal zo zag staan, de indruk dat alles wat hij gehoord had, zelfs mr. Sholey's uitval, deel uitmaakte van een herhaaldelijk gerepeteerd toneel stuk. Hij zei „Ik kan het heus niet helpen dat ik zo'n belangstelling heb voor die prachtige paarden, meneer. Ik ben altijd dol op paardenrennen geweest en in Londen ben ik er heel vaak naar toe geweest. Laatst nog in Newmarket won ik 50 pond en in Croydon, een paar weken daarvoor, over de 100. Hebt u hier ook rennen?" „Of we hier rennen!" zei Kevin die zijn wrok vergat; zijn gezicht straal de van enthousiasme en dit gaf zijn gezicht zulk een schoonheid dat bij Sherry, terwijl hij haar de vuirige, donkerblauwe ogen keek, opeens een vreselijke verdenking opkwam, zo vreselijk dat hij er pijn in zijn maag van kreeg. Hij vocht er wanhopig te gen, terwijl hij dacht Nee, dat kam niet, dat is onmogelijk, absurd, be-1 Ook in uw omgeving is een Bell-dealer. Hij heeft de nieuwste typen in voor raad. U bent welkom om een demonstratie bij te wonen. Imp.: 1MTRA BREDA tel. 41487 Even puzzelen iilB++-hH-+-biiii lacheljjk. Maar het was niet weg te denken. Het moest zo zijn. Hij hoor de nauwelijks wat Kevin zei, iets over de Wicklowse wedrennen met hinder nissen en iets over een bruin paard dat Skibbereen heette. Hij mompelde binnensmonds: „Maar een vrouw zo als zij, zou toch niet". Ondanks zich zelf moest hij weer naar Kevin kijken om daar het antwoord helder en dui delijk te leven in zijn blauwe ogen, in zijn zwarte haar, in de goed gelijn de mond die nu onzin uitkraamde over 5 jaar oude merries en over een ander paard dat gemene streken uithaalde. Sherry zei tot Sherry „Zie maar dat je hier.uitkomt, jongen!" Vervolgens onderbrak hij Kevins betoog en zei kort en duidelijk „En waar is mejuf frouw Amanda. Sir Patrick? Ik beken u dat ik er erg naar verlang kennis met haar te maken". Hij was zich er vaag van bewust dat mr. Scholey kwaad naar hem keek, dat Kevin verstoord was over zijn af-j gebroken betoog en dat de atmosfeer' zich plotseling weer verdichtte. Maar de oude heer antwoordde vriendelijk genoeg: „Ik geloof dat ik haar er al; aan hoor komen. Ze zal op de boerde-, rij gewerkt hebben. Ziet u meneer, we hebben zo weinig geld dat we zelf het landwerk moeten doen. Mijn meis je ja, het is een goed kind en ze! kan alle boerenwerk aan want ze is; sterk en gezond en heeft geen last van valse schaamte Wat zeg ik, ze gaat met alle die ren op de boerderij om alsof ze er tussen geboren was. Het is jammer j dat de Lord Gedeputeerde haar niet kan zien. Het zou hem zeker verdriet j doen als hij zag hoe mijn dochter haar mooie handen ruw en rood werkte, zij. die toch niet voor zulk werk ter we reld is gekomen". (Wordt vervolgdj. Licht instrumentaal ensemble. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.05 Stereofoni-| sche uitzending: Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 398 meter. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Deze week. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassiek strijkkwartet (gr.). 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Mars muziek (gr.). 14.30 Filmmelodieën (gr.). 14.50 Kamerorkest en soliste: klassieke muziek. 15.25 Vocaal en semble: klassieke en moderne mu ziek. 15.25 Vocaal ensemble en koper ensemble: klassieke en moderne mu- :iek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klassieke en moderne kamermuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 18.15 Sportagenda. 13.20 Lichte mu ziek (opn.). 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Koorzang. 19.30 Radio krant. 19.50 Eurolight: lichte muziek (opn.). 20.30 De N.V. Vaarwel, hoor spel. 21.20 Stereofonisehe uitzending: Promenade orkest en zangsoliste. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespre king. 23.00 Licht pianospel (gr.). 23.10 Zomeravondcabaret. 23.35 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 15.0015.45 Voor de vrouw. 16.0016.15 Voor de kleuters. 19.30 Voor het eerst naar de Middelbare School, gesprek. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Muziek uit Zuid-Amerika met toelich ting. 21.20 De macht van nul, t.v.- spel. NTS: 22.3522.40 Journaal. EXP. UITZ. OP HET TWEEDE NET (kanaal 27) KRO: 20.30 Tam-Tam: ballet. 20.45 Muziek uit Tivoli, amusementspro gramma. 21.15 De erfenis van West minster, reportage over India. 22.00 22.50 De "dame in het park, speel film. FR.-BELG. TV-PROGR. 19.00 Nieuws. 19.03 Canada Magazine 19.15 Kookpraatje. 19.30 Dernier Re- cours, feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 La guerre de Troie, film. 22.10 Le carroussel aux images, nieuwe films. 22.40 Journaal. VL.-BELG. TV-PROGR. 19.30 Tijd voor U; Deense jongens re construeren een hoeve uit het ijstijd- perk. 20.00 Nieuws. 20.25 De Flint- Mlt-H-fl-M—ÜB Rumoer in Gasselte boeren werkten op zondag Boeren van Gasselte hebben zondag het dorn danig in beroering gebracht door op die dag oogstwerkzaamheden te gaan verrichten. Burgemeester G. 4. te Loo die dit ter ore kwam gaf de rijkspolitie opdracht tegen deze boeren proces-ver baal op te maken wegens In t overtreden van de zondagswet. In artikel zes van deze wet staat: „het is verboden op 7. dag zonder geno bare rust door i drijf te verstoren". De rijkspolitie, die zelf een onderzoek heeft ingesteld naar de motieven van de boeren, bevond dat het voor verschil lende percelen hooi en koren noodzake lijk was, dat het gewas direct werd bin nengehaald. Daar de boeren kampen met gebrek aan personeel en de weersom standigheden in ons land vaak zeer on berekenbaar zijn. is na overleg tussen politie en justitie besloten geen vervol ging tegen de boeren in te stellen. stones, tekenfilm: Freds nieuwe baas. 20.50 Vreemde hartstochten, komi sche speelfilm. 22.20 50 Jaar Zwitser se kunst. 22.50 Nieuws. VRIJDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 meter. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- genmnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water, een informatief programma voqr weg- en waterweg gebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Klein Radiokoor: klassieke liederen. 10.10 Viool en piano: klassieke en mo derne muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Zij die van de zon leven, vakantiedagboek (herhaling van 1 aug. jl.). 11.35 Lichte grammo foonmuziek. 12.00 Stereofonisehe uit zending: Grand Gala-orkest. HILVERSUM II. 298 meter. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek, praatje voor de vrouw, toeristische tips en program ma voor de kinderen. 9.50 Klassieke grammofoonmuziek. 10.15 Amuse mentsmuziek (gr.). 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Klassiek pianospel (gr.). 12.00 Angelus. HORIZONTAAL: 1. dringend verzoek, 4 loot. 7. sport beoefenaar, 10. dit is, 11. bijwoord, 13. voorzetsel. 14. staat in Afrika. 16. ver dwijn!, 17. bloedvat, 19. plezier, 21. kaasstad, 22. spoorijzer, 23. delen van halmen. 25. hoofdstad in Europa, 27. reeds, 28. bijzondere prestatie, 29. slede. 30. luwte. 31. klaar. 32. vast van kleur. 39. droogoven, 40. slang. VERTICAAL: 1. dierengeluid, 2. voegwoord, 3. landb. werktuig. 4. lengtemaat, 5. achter, 6. ten afscheid. 7. lastig, 8. zwemvogel, 9. orde. 10. lantaarnplaatje, 12. knaag dier, 14. kring v. bloemen. 15. anders dan anderen, 18. plaats op Veiuwe. 20. I rivier (Sp.), 23 paling, 24. kostbaar, 26. grond om boerderij, 33. deel v. kachel, 34. boom. 35. do, 36. getij, 37. compagnon, 38. uitroep v. vreugde. ABBEKERK 23 100 zzw. Finisterre ACTEON 25 150 m wnw. Freetown ALAMAK 25 130 m zo. Horte ALCOR 25 v. Mombasa te Amsterdam ALUDRA 24 p. Recife AVEDRECKT 25 aaïik. Yokohama BURL S WATSON 25 150 m nw. Muscat CALTEX AMSTERDAM 25 te Lourenco Marques CALTEX NEDERLAND 27 dw. Algiers n- R'dam CA MI TI A 24 €00 m no. DRENTE 25 dw. v. ET 14 boei GORREDIJK 25 200 m w. SciUy ell. GROOTEKERK 24 V Bomhay te Mormugao GULF HOLLANDER 26 te Manilla verw GULF ITALIAN 25 tn Golf v. Eraan n. Mena al Ahmadi GULF SWEDE 25 70 m W. Kaap St-Vincent HERCULES 24 200 m n. Flores HOLENDRECHT 24 v. Karachi te Durban JOHANNES FRANS 26 te Chaneral verw. KATSEDIJK 24 S70 m nw. KELLETIA 26 te Baltimore KINDERDIJK 24 200 m ono Kaap Hatteras KOXINGSWAARD 24 v. Rouaan te Puerto KÖRENIA 25 150 m nw. v. Medan LIMBURG 25 aank. Manilla MA1NLLOYD 24 900 m o. Bermuda MIJDRECHT 23 v. Duma! te Shlmolsu MYLADY 19 v. Duala n. Libreville NA ESS COMMANDER 25 360 m ono Saigon NAESS LION 25 p Little Quoin n Abadan NISTA 25 te Reykjavik NOMADISCH ÏS p. Ktelerkanaal P.G. THULIN 24 370 m PHILINE 26 te Transmere ROTTE 25 500 m ozo. Aeoguleo SERVAASKERK 25 v. R'dam n. Antwerpen S1NOUTSKERK 25 te Aden STAD KAMPEN 25 ter hoogte van Algiers STRAAT CHATHAM 22 13.27 z. 60 46 o. STRAAT SOENDA 26 te Monrovia verw. STRAAT TORRES 24 te Port Swettenham STREEFKERK 25 v. Ar.tW. n Rotterdam TAMARA 24 459 m zw. Karachi TELAMON 25 le Le Havre TOWA 24 39 m n. Tunis VAN DER HAC.EN 24 130 VAN LINS'CHÓTENP2S 210 m o.tn Durban VI ANA 25 95 m o. Cap. Pasaero WESTERTOREN 25 V. Singapore n. Miri WILLEM RUYS 24 17.13 z. 10.15 o. WONOGIR1 25 te Rangoon WORLD HEATH 26 v Sineapore te Bandar Ma«bur WORLD HILL 25 335 m z t w Bombay ZA^NKERK 25 te Kaap- 28 augustus Vlissingen Terneuzun Hanswecrt Zïerikzee Wemeldtnge HOOG EN LAAG WATER nap nap uur meter uur meter 17.14 2.11 11.22 1.80 17.45 2.26 11.56 1.97 18.18 2.37 0.22 2.43 18.31 1.47 11.52 1.32 19.02 1.79 12.10 1.55 nap uur meter 5.01 2.16 5.37 2.30 6.10 2.43 6.22 1.58 6.48 1.82 nap uur meter 23.50 2.05

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11