Prof. Jan Zeevaart was een week in Baarland Kapelaan Opgenoordt bouwpastoor Souburg G.A.K. - gebouw in Goes „op hoogte" BILT SLAMAT DJALAN Amerikaanse systeem gaf hem mooie kans.... Zeeuwse ALMANAK MIDDELBURGSE MARJAN DEKKER GING JAAR OP SCHOOL IN V.S. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 HOOGLERAAR IN CANADA JAN ZEEVAART heeft voor het eerst na vier jaar Baarland weer eens gezien en z'n Nederland se vrienden opgezocht. Prof. dr. ir. Jan A. D. Zeevaart, hoogleraar in de planten-fysiologie aan de Mc. Master-universiteit van Hamilton, Ont. (Canada). Enkele weken gele den woonde hij in Engeland drie congressen bij en toen was het nog maar een klein stapje naar het huis van zijn moeder aan de Hel- lenburgstraat in het Bevelandse dorp. „Well", zegt hü telkens met een duidelijk Amerikaans pauze- woordje, „het is hier allemaal wel erg klein, erg dicht op elkaar. Nee, ik kom echt niet meer terug naar l|Iolland om me er te vestigen. Dat is een algemene ervaring bij wie een tijdje in Amerika heeft doorge bracht. Je raakt snel ingeburgerd in het leven en werken van dat contingent en dan voel je niet zo veel meer voor het Europese sys teem Voor Jan Zeevaart (34) was het Amerikaanse systeem aan de uni versiteiten er een van prettige kan sen. In 1960 als gepromoveerd landbouwkundig ingenieur uitge zonden naar de Verenigde Staten kwam hij binnen drie jaar in de gelegenheid om zogenaamd „as sociated" professor te worden aan een Canadese universiteit, veertig mijl van de grens met de V.S. Het is een post geworden, die hem en zijn vrouw wel aan de overkant van de Atlantische Oceaan zal hou den. „Het was aanvankelijk de be doeling, dat ik maar een jaar in de States zou blijven. Aan het In stitute for Technology te Pasadena (Zuid-Californië). Maar het beviel goed, het werk was er leuk. Er kwam een jaartje bij. En nog een. Van weerskanten beviel het goed. Daarna kwam die aanbieding van het professoraat in planten-fysiolo gie aan de universiteit in de Cana dese staalstad. De „professor uit Baarland" zal U honderduit vertellen over de opbouw van het Amerikaanse ho ger onderwijs. „Het is beslist niet eenzijdig: er wordt gedoceerd in twee periodes (terms) en die lo pen zo van oktober tot half decem ber en van begin januari tot april. Ongeveer 25 weken. Verder kan men zich dan wijden aan research" Dat kwam Jan Zeevaart bijzonder goed van pas. Research, theore tisch gericht laboratoriumwerk dat is zijn hobby! De States-men, die een afschuw hebben van lopen, keken professor Zeevaart met een vreemde blik achterop als hij op zondag, in de weekenden van win ter en voorjaar de woestijn introk om planten te bestuderen. Zelf had hij er veel aardigheid in. Hij vond het leuk voor het onderwijs. Hij was dan in de natuur, die hem be roepshalve om te beginnen al boeit. Een paar weken Nederland dat is voor Jan Zeevaart weer genoeg. Dan heeft hij het weer gezien. In de loop van deze week vertrekt hij weer naar Canada om in okto ber present te zijn als de colleges aan de universiteit beginnen. O m -H CD ro 4* CJI VERWIJDERT SPOORLOOS EN PIJNLOOS EELT, LIKDOORNS ENZ. PROF. ZEEVAART Een kleine twintig jaar terug was hij leerling van het Goese Lyceum, tien jaar terug student aan de landbouwhogeschool in Wa- geningen. Nu zitten er in Hamil ton (Ont. Canada) studenten tegen over hem in de collegezaal. „In Amerika kun je er voor wer ken om hoogleraar te worden. Het systeem is lang niet zo statisch als in Nederland, waar deze pos ten maar voor gelukkige enkelin gen zijn weggelegd". Prof. dr. ir. Zeevaart heeft er geen spijt van, dat hij het in 1960 eens voor een jaartje" in de Verenigde Staten ging proberen. IN EERSTE KWARTAAL '64 2268 WONINGEN IN UITVOERING IN ZEELAND SS' - in uitvoering, aan 456 hiervan was bouw in het eerste kwartaal van dit jaar begonnen. In het eerste kwartaal zijn 430 woningen ln Zeeland gereed gekomen. Sinds 1945 zijn tot en met deze periode in totaal 30.057 woningen gereedgeko men. In de eerste drie maanden zqn 79 woningen zonder rijkssteun tot stand gekomen. Het aantal woningen ver meerderde in 't eerste kwartal met 261 woningen tot een totale woningvoorraad van 85.940. In het eerste kwartaal van dit jaar werden 5 onbewoonbaar ver klaarde woningen ontruimd. In het ge hele jaar 1963 waren er dat 40. In de eerste drie maanden werd voor 55 eigen woningen en voor 53 huurwonin gen een premie toegekend ingevolge de aantal inlichtingen vóór de wedstrijd. Er werd in drie categorieën geploegd. De uitslag van de paardeploegers was: 1 D. Vos, Koudekerke, 545 punten, 2 J. Te- vel, Koudekerke, 537. Trekker-wentel- 'oegen: 1 A. Wielemaker. Koudekerke. 10 punten, 2 D. Gideonse, Veere, 539, 3 Verhage, Koudekerke. 492, 4 J. de orte, Meliskerke, 472. Rondgaande trekkerploegen: 1. W. Mesu, Vrouwen polder, 536, 2 K de Witte, Zoutelande, 506. Na afloop gaf de jury nog een kor te toelichting op het geleverde ploeg- werk. Zij was van mening, dat over het algemeen goed werk verricht was. Uit elke categorie mogen de twee besten aan de provinciale wedstrijd deelnemen, die op 5 september in de Wilhelminapolder gehouden zal worden. premie- en bijdragebeschikking woning bouw 1960. Voor 517 woningwetwonin gen in Zeeland werd machtiging tot gunning gegeven in het eerste kwartaal. Op 31 maart 1964 waren in Zeeland 29 woningen in systeembouw in uitvoering. Er kwamen tot die datum 9 systeem woningen gereed. Man bij aanrijding ernstig gewond Op de Hulsterweg te Terhole, nabij Rustwat, werd de 78-jarige wielrijder B. uit Zaamslag, bij het plotseling oversteken van de rijbaan in de rich ting van de Havendijk, door een per sonenauto bestuurd door de heer K. uit Zierikzee gegrepen. De pogingen om de man te ontwijken faalden, B. sloeg tegen het wegdek, bekwam ern stige verwondingen aan het hoofd en bleef bewusteloos liggen. De gewaar schuwde dr. Yesing uit Hulst verleen de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis te Terneuzen overbrengen. De toestand van B. bleek kritiek te zijn. Door de rijks politie werd een onderzoek naar het gebeurde ingesteld. Net als Jan Wij weten niet of Cornelia Baa tiaan hiervan op de hoogte ia maar Cornelia Baatiaan zon eigen lijk op de hoogte moeten zijn, nu een Middelburgse boekhandel, die kennelijk nog over ee> partijtje Avonturen van Cornelia Baatiaan Vaandrager" beschikt, deze goed zichtbaar in de etalage heeft op getastmet ter aanmoediging, het kaartje Net zoiets als Jan Cre- P loegwedstri j den in Serooskerke De gezamenlijke landbouworganisaties op Walcheren hielden zaterdag te Se rooskerke een ploegwedstrrjd op het ter rein van de heer Melis. De heer AL Wat- Belg verleende geen voorrang: autobotsing Op de hoek Walstraat-Burg. Geillstraat te Terneuzen heeft zich maandagavond om zes uur een aanrijding voorgedaan, waarbij een kleine, lichte personenauto, bestuurd door J. H. F. uit Terneuzen zwaar werd beschadigd. De botsing ont stond toen een Belgische personenauto, bestuurd door P. M. uit Antwerpen geen voorrang verleende aan de van rechts uit de richting Scheldekade, ko mende personenauto van de heer F. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gemeente-buitendag in bossen bij Veere Do Vereniging van vrijzinnige hervorm den te VILssingen, de Vereniging van vrijzinnige hervormden te Goes, en de Rëmonstrantengroep Midden-Zeeland houdt zondag 13 september een gemeen te-buitendag in het bos van Staatsbos beheer bij Veere. De dag wordt geopend met een kerkdienst in de kantine (in het bos gelegen), in welke dienst ds. J. Laforet, remonstrants predikant te Rot terdam zal voorgaan. Na de koffie en de lunch zal een sport-, spel- en ontspan ningsprogramma worden afgewerkt on der leiding van de heren De Vries en Mondeel. 's-Middags om drie uur zal de heer L. Heijmans, kunstschilder te Middelburg iets laten zien van- en ver tellen over de kunstuitingen van deze tfld. Aanrijding Zondagavond had op het kruispunt Williamstraat v. d. Rijtstraat te Bergen op Zoom een aanrijding plaats tussen een auto bestuurd door W. L. uit Ber gen op Zoom en een bromfiets bestuurd door W. A. wonende te Oud-Vossemeer. De bromfietser die over de William straat reed, verleende geen voorrang. Beide voertuigen werden beschadigd doch niemand werd ernstig gewond. Te gen W. A. uit Oud-Vossemeer werd proces-verbaal opgemaakt. Leerlingen Outward Bound school legden elektrisch licht aan in hangars De leerlingen van de Outward- Boundschool in Renesse hebben de zer dagen elektrisch licht aangelegd in de diverse hangars en gebouwen van de zweefvliegclub V.Z.A.C. in Re- nesse. Van de 21 leerlingen mochten er zeven meevliegen in de zweefvlieg tuigen. Gezamenlijke dienst van rechtzinnige en vrijzinnig hervormden Een gemeenschappelijke kerkdienst van rechtzinnige en vrijzinnige her vormden in Middelburg zal zondag 13 september het begin vormen van het kerkelijk winterwerk. Ds. D. van Boven, zal in deze kerk dienst, die 's morgens om tien uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt gehouden, de liturgie verzorgen. Ds. A. van Santen, vrijzinnig hervormd predi kant, zal de predikatie verzorgen. Geldkist gestolen in Bergen op Zoom Ecu geldkist met als inhoud enige polis sen <-n een geldbedrag is dit weekeinde gestolen uit het kantoor van de machi nefabriek C.S. aan de Zcelandhaven te Bergen op Zoom. Het Is de derde achter eenvolgende inbraak ln deze Brabantse gemeente, die in het weekeinde is ge pleegd. De dader heeft zich via een aangrenzend gebouwtje toegang verschaft tot het kantoor, waarvan een ruit werd Inge drukt. Bromfiets reed in op meisjes Op de provinciale weg bij Hoedekens- kerke heeft zich zondagavond een on geluk voorgedaan, waarbij een meisje uit Kwadendamme een ernstige her senschudding heeft opgelopen. Zij mej. M. N. wandelde met haar vriendin mej. D. van L. eveneens uit Kwadendamme aan de rechterkant van de weg. Zij werden aangereden door een achterop komende bromfiets, bestuurd door H. L. E. uit Middel burg: de bromfietser had de meisjes niet tijdig gezien, omdat hij juist moest dimmen voor een tegemoetko mende auto. E. liep verwondingen aan zijn lip op en moest met mej. N. naar het ziekenhuis „St. Joanna" in Goes worden vervoerd. Mej. Van L. liep enkele kneuzingen op. Floratho werd groot succes De Florathotentoonstelling in Tholen is een groot succes geworden. Het was met een totaal aantal betalende be zoekers van ruim 2400 belangrijk drukker dan andere jaren. Ditmaal was ook de reclame voor deze ten toonstelling intensiever geweest. Ón der de vele bezoekers waren vrij veel Belgen en Duitsers. Zaterdagmorgen bezochten de bewo ners van rusthuis „Ten Anker" de tentoonstelling. Na de bezichtiging werd een kopje koffie gebruikt, waarna nog een kor te rit met hen over het eiland werd gemaakt. Zaterdagmiddag klonken bovendien over Tholen de klanken van het carillon, dat voor de eerste maal na de reparatie weer werd gebruikt. Mocht dit voor de Tholenaren nog niet voldoende aansporing zijn de Flo ratho te gaan bezoeken dan deed' „Concordia" er nog een schepje bo venop. Na een korte rondgang door Tholen marcheerde het muziekgezel schap naar de tentoonstelling, waar nog enkele nummers gespeeld wer den. Zaterdagavond heerste er in de tentoonstellingruimte voldoening, bij de standhouders over de gedane za ken, bij de organisatoren vanwege de enorme ontvangen medewerking en ook over het aantal bezoekers, dat de financiële kant rond maakte, maar tevens vanwege de gunstige reactie van de bezoekers. De Floratho 1964 heeft bij velen een zeer goede indruk gemaakt. PAROCHIE ST. MART1NUS IN OPRICHTING r«: lljfe "V.;/ i In kader van American Field Service Amerikaanse jeugd interesseert zich voor de politiek „Een ervaring, die ik voor geen goud gemist zou willen hebben", meent de 18-jarige Marjan Dek ker uit Middelburg over haar verblijf van een jaar in de Ver enigde Staten van Amerika. Na dat zij aan de rijks h.b.s. te Mid delburg haar diploma h.b.s.-b gehaald had, trok zij in het ka der van de American Field Ser vice naar Charlottesville in de staat Virginia. Zij werd daar op genomen in het gezin van het hoofd van de „School of Educa tion", de onderwijs-faculteit aan tie kantoor aan de L. P. van de Spie gelstraat in Goes naar „de top" ge- nadat directeur houw staat op hoogte. Achttien ter boven de grond neemt de nieuw bouw een dominerende plaats in langs souterrain be- dat naar een ontwerp van architect J. A. de Bruij- ne uit Goes wordt opgetrokken. Nu ae bouwvakkers van het aannemingsbe- lrHf D. van der Poel utt Oudelandë het ;ebouw op hoogte hebben, is het vol gende onderdeel van de bouw: de dak- ickledlng leggen. Daarna wordt het complex wind- en waterdicht gemaakt, waarna de afwerking binnen nog rest. Het vlot tot nu toe goed met de bouw, op de hoek van de Dam en de Van de Spiegelstraat. Men heeft het schema vrijwel kunnen volgen, vertelde ons architect De Bruijne. Hij verwacht, dat alle werk is samengebundeld. En van die situatie is het tegenwoordi ge G.A.K. ver verwijderd. Her en der door Goes verspreid liggen de kantoor ruimtes, waar het werk op het ogen blik zijn beslag krijgt: een afdeling bo ven de Bank voor Zeeland aan de Grote Markt, een kantoor in het C.J.M.V.-ge bouw aan de Wijngaardstraat, een b, rak aan de Parallelweg. (Foto P.Z.C. de University of Virginia, en be zocht de Lane High School. Zij volgde het laatste studiejaar aan dit 1400 leerlingen tellende instituut. „Met zijn 1400 studenten is Lane nog niet eens een erg grote school", ver telt Marjan, daarmee meteen een be- ijk verschilpunt met het Neder- e onderwijs aanstippend. „In de eindexamenklas zaten 170 leerlin gen, en ik was er trots op, dat ik ze aan het eind van het jaar allemaal bq naam kende". Deze grote klassen ma ken het mogelijk, in tegenstelling tot de Hollandse middelbare scholen, dat zo'n klas een echte organLsatie Is, met een eigen bestuur. Dit Is voor de Amerikaanse scholier de eerste stap op de weg van zyn vorming tot actief staatsburger, een status, die daar veel intensiever ont wikkeld wordt dan hier liet geval is. De jeugd op de Amerikaanse scholen interesseert zich over het algemeen sterk voor do politiek. Amerikaanse geschiedenis is bijvoorbeeld een ver plicht vak op de scholen. Er wordt door de jongeren zeer se rieus en vaak gedebatteerd over al lerlei politieke onderwerpen, verla ging van het kiesrecht tot 18 jaar is bijvoorbeeld een vaak geuite wens. „Ik weet nu van de Amerikaanse re gering veel meer, dan van de Neder landse", zegt Marjan, om deze situatie te illustreren. Zij had ook de Amerikaanse staats inrichting als één van haar vier keu zevakken, de andere vakken waren Engels, Spaans en spreken in het openbaar. Hieraan besteedde z(J zes uur per dag. In tegenstelling tot haar Amerikaanse klasgenoten had zij geen verplichte vakken te leren. Veel verschillen Niet alleen het onderwijssysteem was voor het Middelburgse meisje een belangrijk verschil met Nederland, vrijwel op alle andere terreinen van het leven in Amerika, gaat het an ders toe. „Ik had zelf gedacht, dat npp 7nn vnllpn" y.effX 7e. uitgestrektheid van het land en de ruimte, die je daar dus hebt, maken het vanzelfsprekend, dat je er hele maal „in de auto leeft". Anderzijds waren er bijvoorbeeld in het sociale vlak bepaalde opvallende punten, zo als het feit, dat in Amerika het ge zin niet zozeer een middelpunt vormt, als dat hier het geval is. Het zijn vooral de school en de kerk, die het sociale leven bepalen en die activitei ten ten toon spreiden, die hier uit gaan van allerlei verschillende ver enigingen. Aan het eind van het Jaar maakte Marjan Dekker met andere buiten landse studenten (in totaal 42, uit 23 landen) een busreis, die drie weken duurde, door Virginia. Tenessee, Ken tucky en Ohio naar New York, waar onder meer de wereldtentoonstelling bezocht werd. Na in deze stad vijf dagen vertoeft te hebben, werden ook nog vijf dagen doorgebracht in Wash ington, waar in totaal 2842 A.F.S.- ers bijeen waren. Dim. werden diverse bijeenkomsten gehouden, tqdens een „meeting" op not grasveld van het Witte Huis sprak president Johnson de buiten landse studenten toe. Op de laatste dag hield ook Robert Kennedy nog een toespraak, die bijzonder veel in druk maakte. Sinds enkele weken is Marjan weer terug in Nederland, ze is eerst met vakantie geweest en sinds een paar dagen weer in Middelburg terug. Het is nu weer even aanpassen aan de gang van zaken hier te lande: „Ik heb pas voor het eerst weer eens gefietst, het viel me mee dat ik het nog kon". Op Mijnwerkerszoon wil midden tussen de mensen staan Rooms-katholiek Souburg krijgt 'n eigen pastoor. Het is de 47-jarige kapelaan M. Opgenoordt C.M., die zondag jl. de eerste drie heilige missen voor zijn 900 leden tellende parochie in oprichting opdroeg. Ka pelaan Opgenoordt heeft van de bis schop van Breda de opdracht ge kregen in Souburg een zelfstandige parochie te stichten. Het in 1938 in Souburg geplaatste stenen bij kerkje (met 100 zitplaatsen aan de Kerklaan) zal voorlopig als geeste lijk centrum voor de zelfstandige parochie dienst blijven doen. Maar het ligt in de bedoeling over een jaar oÉ twee een nieuwe kerk te bouwen. De sterk groeiende r.-k. gemeenschap van Souburg (in 1963 nog 550, momenteel al 900 perso nen) heeft die hard nodig. Souburg heeft jarenlang gefun geerd als bijkerk van de parochie Vlissingen. In de pastorie van Vlis- singen hangt in de ontvangkamer het bewijs, dat de Souburgse pa rochie al enige eeuwen oud is: een aquarel met de grote, oude St. Martinuskerk, zoals die er uitzag in de vijftiende eeuw. rozen Kepalaan Opgenoordt fungeert dus als bouwpastoor voor een parochie die al beschikt over een (te klein,) kerkgebouw. De r.-k. parochianen vormen een levende gemeenschap, waarin al veel is opgebouwd. Er is een Stichting katholiek Souburg en een financiële commissie, een voor jongens en meisjes, een lagere school en een kleuterschool. De gemeente beschikt al over een eigen zangkoor en een Stichting jeugdbelangen. „Wat dat betreft zit ik als nieuwe pastoor eigenlijk al een beetje op rozen", zegt kape laan Opgenoordt, die verwacht dat zijn officiële installatie als patoor van de nieuwe gemeente over om streeks vijf maanden zal plaats vinden. Dat zal dan waarschijn lijk gebeuren door deken C. P. M. Holtkamp uit Goes, onder welk dekenaat de nieuwe parochie Oost en West-Souburg van St. Martinus ressorteert. Voor die tijd moet heel wat werk worden verzet: het zor gen voor een afbakening van de parochiegrenzen. „Er is door Vlis singen al enorm veel werk ver zet", zegt de aanstaande pastoor. Met „Vlissingen" bedoelt hij de sterk met hem meelevende pas toriebewoners, de Vlissingse pas toor en de kapelaans. Kapelaan M. M. Pijnenburg A. A„ die met in gang van dezelfde datum dat kape laan Opgenoordt naar Souburg gaat, is benoemd tot aalmoezenier voor het milieuapostolaat in Breda, heeft tot nu toe de r.-k. Souburgse gemeenschap verzorgd Mede door zijn activiteiten en door zijn initiatieven "uit de gemeen schap zelf, is de basis voor de nieuwe parochie al voor een be langrijk deel gelegd. KAPELAAN OPGENOORDT: evangelie doordeweeks... jaar geleden was. Toen speelde al les zich af binnen vaste grenzen van de parochie. Een woonplaats is tegenwoordig dikwijls voor een heleboel mensen: ze slapen er al leen nog, het werk ligt buiten die gemeenschap en wat het geestelijk leven betreft, dat speelt zich vrij wel alleen nog af op de zondag. Ik geloof, dat dat in Souburg ook veel het geval is. Je kunt de men sen niet alleen maar bereiken via de preekstoel 's zondags. Je moet ze opzoeken, door de weeks, in het verenigingsverband en op huis bezoek. Het mag niet alleen maar zijn het „geloven op zondag". De toepassing van het evangelie komt juist in de week. De godsdienst is er niet alleen voor de zondag, maar die is er op kantoor, op de fa briek". De toekomstige pastoor van Sou burg heeft bq zijn zielzorg dus vooral het oog op het toerusten van zijn parochianen voor een daadwerkelijk christen zijn door de week. Daarbij denkt hij ook aan het contact met de andere ker ken. Wat dat betreft zegt hij: „Op dit moment moeten we vooral kij ken naar wat bindt, met bijvoor beeld de hervormden en de gere formeerden en niet naar de ver schillen of misschien mag ik hier het woord scheiden gebruiken. En dat moet je je mensen vooral le ren: niet dat zuilengeval. Als je de wereld bijvoorbeeld, eenvoudig gezegd, zou verdelen in mensen die vóór of tégen God zqn, dan moet je als christelijke groepen één front maken. Misschien mag ik daarbij ook de missie noemen. Het. gaat erom de boodschap van God aan allen te geven, of ze nu in Middelburg of Afrika of Ame rika wonen. Het is „Gaat en on derwijst..." Manier De toekomstige pastoor van Sou burg, pater van de congregatie der Lazaristen, die zich voornamelijk bezighouden met missiewerk, hoopt de gedachten van het Vaticaans concilie levendig te houden en langzaam verder tot leven te bren gen. Over de oecumene zegt hij: „ik geloof, dat je beter aan oecu mene kunt doen door je manier van leven, door de contacten, meer dan dat je „strijdbaar*^ bent. Het is de methode van leven van elke dag. Ik ben blij. dat ik de idee heb, dat men in Souburg niet zover van elkaar afstaat als kerkmensen. Echt niet." Inleven „Mijn eerste taak wordt in Sou burg het leggen van contacten met de mensen. Zij moeten mq leren kennen en ik hen, het gaat erom ons helemaal in te leven", zegt deze zoon van een mijnwerker uit het Limburgse Süsteren, die sinds 1954 in Eindhoven en het stads deel Woensel kapelaan was bij een bouwpastoor. De ervaringen voor de oprichting van een parochie deed hij daar op. „Als pastoor moet je aan de opbouw van een parochie richting geven, er zijn natuurlijk diverse dingetjes, die je graag veranderd zou zie, je wilt natuurlijk proberen je eigen ideeën te realiseren, maar dat. doe je sa men met je parochianen". „Je staat als jastoor niet bóven je mensen, maar er midden tussen in. Paulus zegt: „Uit de mensen genomen en voor de mensen aan gesteld". Aan de andere kant moe ten de parochianen je ook als mens kunnen zien. Als je met een pries ter te doen hebt, heb je nu een maal ook met een mens te doen. Een priester moet gewoon zichzelf kunnen zijn. De mensen moeten zich dus ook niet over de fouten van de pastoor verwonderen". Opzoeken „Wat mijn ideeën over een paro chie zijn? Een parochie is niet meer een gemeenschap, zoals die er, laten we zeggen, zo'n vijftig HET WEER IN EUROPA HET WEER IN EUROPA Kopenhagen, regen Londen, zwaar bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Parijs, half bewolkt Niee, licht bewolkt München, zwaar bewolkt Zürich, zwaar bewolkt Locarno, half bewolkt Wenen, licht bewolkt Innsbruck, licht bewolkt Rome. regen Mallorca. onbewolkt 22 gr. 26 gr. 27 gr. 22 gr. 22 gr. 21 gr. gr. 23 gr. 30 gr. VERWACHT... MINDER WIND In het noorden van bet land veel bewol king met aanvankelijk nog lüer en daar wat regen. Matige zuidwestelijke wind en weinig verandering in temperatuur. In het zuiden van liet land droog en Iets warmer weer met afnemende bewolking. Matige tot zwakke wind tussen zuidwest en zuid. STRAND VERWACHTING. VANDAAG blijft een zuidwestelijke luchtstroom zachte, maar vochtige lucht aanvoeren met nog vrij veel be wolking en weinig of geen regen. Mati ge wind. In de middag 19 A 20 graden. Zeewater 18 graden. VOORUITZICHTEN: verspreide opkla ringen en een vrij aangename tempcia- tuur. ZON EN MAAN 25 augustus Zon op 05.40 onder 19.43 Maan op 21.03 onder 07.53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2