w Nederlanders toch op de derde en laatste plaats Schoondijke won derde „Oogsttoernooi" Goede prestaties in Knokke AGENDA WALCHEREN Wethouder P. L. Vis Westerschouwen overleden ZUID-BEVELAND MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A N 1 6 Europese Handboogkampioenschappen Hoewel de Nederlandse ploeg bij de Europese handboogkampioenschappen op de staande wip, zondag in Knokke, een uitstekende prestatie heeft geleverd, eindigden onze landgenoten toch op de laatste plaats. België werd Europees kampioen en Frankrijk eindigde In het zonovergoten gemeentelijk sportpark te Knoklce op de tweede plaats. De ploegen, die uit 24 man bestonden, konden ieder maximaal 50 punten bjj elkaar schieten (een punt voor een ge wone vogel, twee voor een kal, drie voor een zijvogel en vier voor de hoogvogel). De Nederlanders, die eerst moesten schieten behaalden 46 punten. Hierna kwam het veel zwakker geachte Frank rijk aan de beurt. Na drie ronden stonden de Fransen al voor met 25 tegen 22 punten. De volgen de twee ronden kwam Frankrijk weer achter te staan op de Nederlandse ploeg, die uit twaalf Zeeuws-Vlamingen en twaalf Zuidbevelanders bestond. In de laatste series schoten de Fransen echter zo goed, dat de voorsprong allengs klei ner werd en veranderde in een achter stand. De Fransen bereikten tenslotte 48 punten. De schrik was bij de Belgen kennelijk om het hart geslagen. Be stuursleden en andere prominenten van de Belgische boogschuttersbond riepen de leden van de nationale ploeg ijlings bijeen en begonnen druk te confereren over de te volgen tactiek. Hiervan kon den de enkele honderden toeschouwers gedurende de eerste series de resultaten echter nog niet zien. België raakte steeds meer achter op de twee concur renten. Ook hier werd het pleit in de laatste ronden beslecht en de Belgen kwamen in de 7e en 8e ronde gelijk met Frankrijk, waardoor een barrage nodig was geworden. Hierbij kreeg iedere schutter een beurt. De Fransen, die eerst schoten, haalden acht kleine vogels naar beneden en de Belgen tien, waar door de overwinning evenals vorig jaar in Ovezande bij onze zuiderburen belandde. Hard hoofd Toen de Nederlanders een zo goed resultaat hadden kwamen vele Bel gen en Fransen hen gelukwensen met de overwinning, die zij naar ve ler mening reeds hadden behaald. De heer \V. N. van Liere, burgemeester van Oudelande en in Knokke leider van de Nederlandse ploeg, had er reeds vanaf hei begin een zwaar hoofd in. Zijn vermoedens zijn helaas bewaarheid gebleken. Vorige jaar in Ovezande behaalde Bel gië het Europees kampioenschap met 42 punten, terwijl Nederland met 38 punten toen op de tweede plaats eindigde. Nic. Vereecken uit Kloosterzande behaalde voor Nederland de beste prestaties met in totaal zes punten (reeds met zijn eer ste schot haalde hij de hoogvogel naar beneden), C. Lous uit Oudelande ver zamelde vijf punten, E. Jonkheim uit Kloosterzande en L. Vermue uit Heln- kenszand schoten beiden vier punten bij elkaar en L. de Jonge uit 's-Heerenhoek en C. D Raas drie. Een verrassend klein aantal schutters heeft deze middag ..lek" geschoten: in totaal drie. Bij de keïzerschieting. die zordagmid- dag op hetzelfde veld werd gehouden Middelburg City: Tripoli. 20 uur. 18 Jaar Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-22 uur. Van Benthem en Jutting: Tentoon stelling verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 uur. Zeeuws Museum. Wagenaar- straat 1: Expositie schilderijen en teke ningen Deltawerken door Rlen v. d. Brink. 10-17 uur. Provinciale Bibliotheek" Tentoonstelling eerste oorlogsperiode 19M. 10-12 30 cn 13 30-18 uur. VUsslngen Alhambra: Donna Clara, 8 uur. 14 jaar Luxor. Het geheim van de wit te spion. 8 uur. 14 laar Bergen op Zoom - Roxy: De Beatles, hier zijn we. 8 uur. a.I. Luxor: Een laatste ontmoeting. 8 uur. 18 jaar. Terncuzeo Luxor" Tarzan wordt getart. Bas van Gent Olymplatheater: Paradijs der liefde, 7.45 uur. 18 Jaar. Hulst - Bioscoopgebouw: Summer Holiday. Oosthurg - Lcdeltheater: Sing aber splel nicht mit mir, 8 uur. a.I. Westdorpe - Troutzaerte: Tentoonstelling schilderijen van Relmond Kimpe Goes - Grote Kerk: Tentoonstelling ..150 Jaar Bijbel". 1012 en 13.3016 uur. Zierikzee - 's-Gravenstecn: Expositie Zui derzeewerken en Deltaplan. 912 en 14— 17 uur. Burger Weeshuis: Expositie Afri kaanse Kunst, 10—17 uur. De heer A. van Loo uit Wol- phaartsdijk heeft als enige Ne derlander tijdens het te Knokke gehouden individuele kampioen schap van Europa op de staande wip de hoogvogel naar beneden gehaald. Hier ziet men de heer Van Loo zich concentreren alvo rens zijn pijl los te laten. (Foto P.Z.C.) werd Fr. Cools uit Deurne „keizer van Europa". Van elk der deelnemende lan den mochten er 72 schutters aan deze in dividuele kampioenschappen deelnemen. Zoals bekend is het bij een keizerschie- tlng de bedoeling de hoogvogel te raken. Hiervoor kreeg in eerste instantie iede re schutter drie kansen. Slechts elf wisten deze te benutten: acht Belgen, twee Fransen en de heer A. van I,oo uit Wolphaartsdijk als enige Neder lander. Deze elf gingen hierna net zo lang door tot een van ben de hoogvogel had afgeschoten en dit gelukte het eerst aan Fr. Cools In de derde ronde, zodat hij zich keizer van Europa mocht noe men, aangezien van de resterende schut ters niemand kans zag deze prestatie te herhalen. De voorzitter van de Belgische bond, de heer N. van Assche, reikte na afloop de prijzen uit. 's Morgens hadden alle schutters en ge nodigden deelgenomen aan een met mu ziek opgevrolijkte optocht door Knokke. Men is toen ook ontvangen door burge meester en schepenen van de stad Knok- ek. Onder deze genodigden bevond zich ook burgemeester N. W. M. Mooyman, die lid is van de „Willem Teil" uit Ove zande. Ook burgemeester Mooyman heeft een kansje gewaagd bij de keizer- schieting. De schrik sloeg wel even om het hart van de mensen, die reeds jaren lang trainen, toen zij een van de scho ten van Ovezandes burgemeester rake lings langs de hoogvogel zagen scheren, ook hem lukte 't niet deze naar beneden te halen. Dit was eveneens het geval bij burgemeester Van Liere. die een aantal goede schoten van zijn boog liet komen. Deze Europese kampioenschappen vorm den het hoogtepunt van een driedaags hoogschuttersfestyn in Knokke. Zowel zaterdag, zondag als maandag houdt men daar een aantal zogenaamde „vrije schietingen". FINALES VAN DOMBURGSE JEUGDTENNISTOERNOOI Op de tennisbanen van de Stichting Badplaatsbelangen te Domburg zyn za terdag de finales gespeeld van het jeugdtennistoernooi, dat daar vanaf woensdag gehouden werd. Het toernooi is zoals ieder jaar byzonder vlot verlopen, was de mening van de orga nisatoren, mevrouw Rost Onnes en de heer Selman. De deelnemers hebben veel medewerking verleend, bijvoorbeeld bij het droogmaken van de banen, woensdag, toen de regen spelbreker dreigde te zyn. In het enkelspel voor jongens van 14 lot en met 17 jaar was het de favoriet voor de eerste plaats, Huib Prey uit Rotterdam, die beslag wist te leggen op de P. J. Eloutbeker. Het was de derde maal In successie, dat hij deze won en hij kan hem dan ook nu definitief zijn eigendom noemen. Hij versloeg in de fi nale D Cornelissen uit Den Haag. De jhr.-Louis-de-Geerbeker, voor de meis jes van 14 tot en met 17 jaar, werd gewonen door Lucie van Thiel uit En schede. Tweede werd M. Mathiji uit Breda In de categorie tot en met 13 jaar was het een overwegend Zeeuwse aangele genheid. In het jongensenkelspel won Mario Legein uit Vlissingen van R. H. Géronne uit München-Gladbach. In de finale van het meisjesenkel versloeg Hilje Visser uit Middelburg Jet de Haas uit Goes. In het meisjesdubbel was de eerste plaats voor Marja en Christien Hermsen uit Vlissingen, die wonnen van Vera Molkenboer uit Oidenzaal en Monique de Charro uit Tilburg. Mario Legein uit Vlissingen en Joost Bellaart uit Middelburg versloegen in het jon- gensdubbel A. en M. Corré uit Dom burg. bij het meisjesdubbel voor Jos Gasllle en Clara Zietse uit Vlissingen, door een overwinning op Lieneke en Hilje Vis ser uit Middelburg. In het jongensdub- bel versloegen H. Prey uit Rotterdam en D. Cornelisse uit Den Haag W. Sel man uit Geleen en P. Rohmberg uit Maastricht. Het gemengde dubbel ten slotte leverde een eerste plaats op voor L. van Eijzeren en P. Vreeke uit Dom burg, die in de finale Joke de Pagter en Joost Bellaart uit Middelburg als hun tegenstanders hadden. Aan het eind van de middag werden in het Badpaviljoen de prijzen uitgereikt door de heer F. Elout. Twee aanrijdingen op de Goese rijkswegtraverse In Goes hebben zich het afgelopen week einde enkele verkeersongevallen voor gedaan, waarvan lichte verwondingen bij drie personen het gevolg waren. Zater dagmiddag tegen half vier werd op de oversteekplaats voor voetgangers bij „De Koepoort" op de Westwal, de 80- jarige mevrouw IC. T. uit Goes aange reden door een scooter, met aan het stuur C. T. A. M. S. uit Breda. De bejaarde vrouw bekwam verwondingen aan benen en hoofd. Met de surveillan ce-auto van de politie werd zij naar huis vervoerd. Zondagavond om kwart over zes ont stond er op de rijkswegtraverse door Goes bij de zogenaamde Tiende Schuur een aanrijding tussen een auto. die linksaf sloeg, de 's-Heer-Hendrikskin- derendijk op en een inhalende scooter. Er kwam op dat moment een file uit de richting Middelburg en daarin be vonden zich beide auto s. De bestuurder van de auto, J. v. d. W. uit Middelburg, reed door en vertelde later bij aanhou ding, niets van de aanrijding te heb ben gemerkt. De scooterberijder J. P. E. uit Bergen op Zoom en zijn duopas- sagiere werden licht gewond. .^2 O.- EN W.-SOUBURG Taptoe met drie muziekkorpsen Op het verlegde sportveld aan de Spoorstraat in Oost- en West-Souburg zullen drie muziekverenigingen zater dagavond 29 augustus een taptoe hou den. Het zijn het Souburgse „Vlijt en Volharding" met de drumband, ,,Uit het volk, voor het volk" uit Breskens en „Ons Genoegen" uit Vlissingen eveneens met drumband. Verder ver leent medewerking de drumband van „Oranje Nassau" uit Vlissingen. De taptoe begint om acht uur. Vrijdagmorgen omstreeks acht ontstond er te 's-Gravenpolder een aanrijding op de hoek Raadhuisstraat Dorpsstraat, tussen de auto bestuurd door A. F. L. uit Hoedekenskerke en een vrachtauto van de firma S. uit Tholen bestuurd door J. H. uit Tholen. De auto verleende geen voorrang aan de vrachtauto welke in de richting Ovezande reed. De personenauto werd aanzienlijk beschadigd. GR1JPSKERKE Raad Grijpskerke dinsdag bijeen Dinsdag 25 augustus a.s., des voor middags half tien, komt de raad van Grijpskerke in vergadering bijeen om o.m. akkoord te gaan met een voorge stelde vakantieregeling van de winke liers en bakkers, behandeling van een voorstel om de herstrating van de Jac. Catsstraat en de Nieuwstraat op te dragen aan de fa. Boone Besuij- nen, en een voorstel tot wijziging van de begroting 1964. MIDDELBURG B. en w. adviseren negatief over beroepschrift Burgemeester en wethouders van Mid delburg adviseren de gemeenteraad, die op maandag 31 augustus zal vergaderen, een beroepschrift door de heer A. P. Maas te Middelburg tegen een besluit van b. en w. ingediend, ongegrond te verklaren. Het beroepschrift betreft een weigering van b. en w. tot het verlenen van vergunning voor de bouw van een g, ge met poort naast de woning van de heer Maas. Het college is met de Pro vinciale Zeeuwse Schoonheidscommissie van mening, dat de door adressant gewenste prefab-garage, opgetrokken uit eternit-boardplaten, onaanvaardbaar is en dat slechts een esthetisch verant woorde oplossing is te verkrijgen, zo de garage gebouwd zou worden van steen en gedekt met dakpannen en ook verder identiek zou worden uitgevoerd aan de garage van het belendende perceel. Wat betreft een aantal punten, door de heer Maas genoemd, met betrekking tot si tuaties elders in de gemeente, delen b. en w. mee, dat deze niet in aanmerking kunnen worden genomen bij de beslis sing op het door hem ingediende beroep. Het college stelt verder, dat de bij de adressant kennelijk bestaande opvatting, als zou het bouw- en woningtoezicht in de gemeente Middelburg niet op voor elk justitiabel gelijke wijze worden uitgeoe fend, onjuist moet worden geacht Kampvuur slot van badseizoen Ter afsluiting van het badseizoen orga niseert de V.V.V. Zoutelande dinsdag avond morgen op het terrein aar. de Randduinweg te Oostkapelle een kampvuur. Medewerking zal verlenen de muziekvereniging „Crescendo" met het tamboerkorps. Benoeming leerkrachten aan „De Dunenburch" B. en w. van Middelburg stellen de raad voor, te benoemen tot onderwijze res in vaste dienst aan de openbare lagere school „De Dunenburch", mejuf frouw W. S. Taal en tot onderwijzer in vaste dienst aan dezelfde school de heer K. van den Berge, beiden met ingang van 1 september 1964. Herziening van uitbreidingsplan „Breeweg" Bij de nadere bestudering van de plannen tot de bouw van een kerk in het uitbreidingsplan Breeweg te Mid delburg is het noodzakelijk, dat het hiervoor bestemde terrein in het uit breidingsplan op enige punten wordt herzien. Van deze gelegenheid is even eens gebruik gemaakt, om enkele kleine herzieningen, welke bij de rea lisering van het plan wenselijk bleken, in te passen. Er zijn geen bezwaar schriften ingediend, zodat het college van b. en w. de gemeenteraad voor stelt, tot vaststelling van de herzie ning over te gaan. Officiële publikatie MIDDELBURG. Afsluiting Ter Hoogestraat. en w. van Middelburg maken bekend, de Ter Hoogestraat tussen de Banckert- at en de Joost dc Moorstraat wegens het verrichten van bestratingswerkzaamlieden •oor alle rijverkeer zal worden afgesloten 'an 25 augustus t/m 18 september a.s. of zoveel langer of korter als nodig zal blij ken. Middelburg. 21 augustus 1964. B. en w. voornoemd. Ie secretaris. de burgemeester, r.g. F. Hofstraat. w.g. J. Drijber. VERWERVING VAN GRONDEN VOOR UITBREIDINGSPLAN De Middelburgse raad zal in de op maandag 31 augustus te houden raads vergadering een besluit moeten vast stellen aangaande de verwerving van gronden achter de Oude Vlissingseweg die nodig zijn voor de realisering var het uitbreidingsplan Zuid. Na langdu rig onderhandelen heeft het gemeente bestuur overeenstemming bereikt met de eigenaar van de gronden, de heer Gideonse. Deze wil ae aan de Oude Vlissingseweg grenzende gronden in eigendom behouden, terwijl hij ter af ronding van deze percelen enkele stuk jes grond van de gemeente wenst te verwerven. De grondtransactie Is vervat in een ruilovereenkomst, waartoe door het col lege van b. en w. kan worden besloten. Aangezien echter alleen de raad kan besluiten omtrent het bouwrijp maken van de gronden langs de weg. hetgeen voor rekening van de heer Gideonse komt, is de gehele overeenkomst in één besluit samengevat. Extra subsidie voor openbare leeszaal Het dagelijks bestuur van de openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg, heeft het gemeentebestuur verzocht voor 1964 een extrabijdrage uit de ge meentekas te verstrekken ter grootte van f 4000. voor het op peil houden van de boekenvoorraad. B. en w. stel len de gemeenteraad voor, deze extra subsidie te verlenen onder voorwaarde dat de exploitatierekening 1964 vóór 1 april 1965 ter goedkeuring ean b. en w, wordt overlegd en dat het bestuur de aanwijzingen opvolgt, die het college aan de exploitatie van de leeszaal bibliotheek zullen verlenen. Geslaagd judo toernooi in Groede Zaterdagmiddag werd bij het Duinpavil joen te Groede een Judotoernooi gehou den. waaraan werd deelgenomen door Breskens, Middelburg en VHsaingen. De heer P. Hoste, voorzitter van de V.V.V. Groede, zei, verheugd te zijn, dat men ook dit jaar naar Groede had willen komen voor het houden van dit toer nooi. Hij was de Breskense Judosport vereniging erkentelijk voor het intlatlef. dat zij in deze heeft genomen. De vele aanwezigen hebben van een spannende strijd kunnen genieten. De uitslag luidt: junioren: Breskens- Vlissingen 10-20, Mlddelburg-Breskens 25-5, Middelburg-Vlissingen 17-10. Mid delburg kwam in het bezit van de wis selbeker met 42 punten. Vlissingen ver zamelde 30 punten en Breskens 15. Senioren: Breskens-Vlissingen 22-12, Middelburg-Vlissingen 27-10, Breskens- Middelburg 10-30. Ook hier kwam Mid delburg in het bezit van de wisselbe ker. met 57 punten. Breskens had 32 punten en Vlissingen 22. De heer Hoste reikte na afloop de wedstrijden de bekers uit. Hij zei hierbij, te hopen, dat volgend jaar weer op een dergelijk toernooi mag worden gerekend. De voorzitter van de Bres kense vereniging, de heer I. de Hulster, dankte de judoka's voor hun opkomst en voor de mooie wedstrijden. Hij sprak verder zijn waardering uit voor de gi4ote belangstelling en hoopte, volgend jaar met nog meer verenigingen een dergelijk toernooi te kunnen houden. KRABBENDIJKE Uitbreidingsplan van zeven hectare is nu in voorbereiding De gemeenteraad var Krabbendijke is vrijdagavond akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. in voorbe reiding te verklaren een nienw uit breidingsplan west van ongeveer ze ven hectare. Momenteel wordt ge dacht aan een plan, dat aan de éne zijde wordt begrensd door het be staande plan West en aan de andere zijde door de Parallelweg. De oostzij de krijgt als begrenzing de sportvel den en de terreinen van de veiling. Het raadslid A. J. Rietdijk (vrije lijst) informeerde of rekening is ge houden met uitbreidingen van de vei ling. Burgemeester L. Cnossen wees -op. dat het nog slechts de voorbe reiding van het plan betreft. De raad voteerde 1200 voor aankoop van gronden ten behoeve van de aan sluiting van de Westweg op de Rijks weg, waarmee rijkswaterstaat vol gend jaar zal beginnen. Van de her vormde diaconie werd grond voor 392,50 aangekocht met als pacht- schadevergoeding 460 en van de Mij. tot exploitatie van de hofstede Wel gelegen te Krabbendijke, gevestigd te Kloetinge werd grond voor 10.407 aangekocht. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een geldlening van 50.000 aangegaan. Verder ging men akkoord met het voorstel tot het verlenen van mede werking aan het bestuur van de vere niging tot het verstrekken van lager, uitgebreid lager en kweekschoolonder- wijs op gereformeerde grondslag te Krabbendijke. De subsidie-aanvraag omvatte aanschaf, voor de uloschool, van twaalf leerlingensets voor 762 en de aanschaf, voor de lagere school, van een bureau met opzetlessenaar en nog enkele meubelstukken en land kaart voor totaal 370. YERSEKE MINISTER BIESHEUVEL OPENT MESTKUIKENBEDRIJF IN YERSEKE Minister B. W. Biesheuvel zal op 8 september a.s. bij zijn bezoek aan Yerseke, des middags kwart voor twee, het mestkuikenbedrijf „De Ken tering" van de heer J. Bol officieel in gebruik stellen. Na afloop zal het gemeentebestur in hotel Nolet voor de genodigden een receptie houden. KLOETINGE Blauw Wit Kloetinge houdt toernooi De korfbalvereniging Blauw Wit uit Kloetinge houdt op 29 augustus een toernooi waaraan 26 twaalftallen en acht achttallen zullen deelnemen. De wedstrijden zullen worden gespeeld op het gemeentelijk sportterrein te Kloetinge 's Morgens zijn er wedstrij den voor adspiranten en pupillen ter wijl 's middags de senioren aan de beurt komen. Enkele deelnemende verenigingen zijn onder meer Luctor uit Terneuzen, Animo uit Souburg, TOGO uit Goes en Tjoba uit 's-Heer- Hendrikskinderen. Het gemeentebe stuur van Kloetinge heeft voor dit toernooi een wisselbeker beschikbaar gesteld. 's-HEERENHOEK Raad 's-Heerenhoek vergadert morgen De raad van 's-Heerenhoek zal mor genavond (dinsdag) om acht uur ver gaderen, onder andere om te beslis sen over een voorstel tot het vaststel len van verkoopbepalingen voor gron den. In die sfeer liggen deze avond nog enkele agendapunten. Zo moet een besluit worden genomen tot onteige ning van gronden in het uitbreidings plan „oost". Ook moeten worden her zien de hypotheek in verband met aankoop van gronden van de r.-k. wo ningbouwvereniging „St.-Willibror- dus" te Goes. Verder zijn de raad voorstellen voor gelegd met betrekking tot enkele ver ordeningen. De politieverordening moet worden gewijzigd op het punt van de regeling van parkeerruimte en de sluitingsuren voor cafés. Er moet een verordening op rioolbelasting wor den vastgesteld. Onder de benoemin gen vallen die van vertegenwoordi gers in het algemeen bestuur van de bestuursschool Zeeland en in de com missie van beheer van de schoolart- sendienst op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland (west). ZEEUWSCH-VLAANDEREN KLOOSTERZANDE Demonstratie machinale slootreiniging De landbouwstudieclub zal op donder dag 17 september a.s. te Kloosterzan de een demonstratie geven met ma chinale slootreiniging. Zij die hierin belangstelling hebben, kunnen dit werk zien in de sloten gelegen langs de percelen bouwland aan de Hulster- weg van de landbouwers Verbrugge en Verschueren te Walsoorden. Voorbereiding speeltuincorso De voorbereidingen voor het speel tuincorso, dat zaterdag 29 augustus a.s. te Kloosterzande zal worden ge houden zijn in volle gang. Het corso, dat te 3 uur namiddag vanaf de Groe nendijk aanvangt, wordt begeleid door niet minder dan 10 muziekgezelschap pen. Het corso zal ongetwijfeld iets moois worden, aangezien minstens 9 buurtverenigingen vertegenwoordigd zullen zijn. In de avonduren zal René van Vooren, in de grote loods van de fa. Boogaert te Hoek en Boch een variété programma opvoeren, waarin ,a. optreden Cisca Peeters met di- •erse songs; de Osmani's en diverse andere artisten. NOORD-ZEELAND Z1ER1KZEE Verkoop pand Dam 16 in Zierikzee Vrijdagmorgen is In het „Huis van Nassau" te Zierikzee onder grote be langstelling het pand Dam 16 van wijlen A. Fondse verkocht. Het pand werd onder de hamer gebracht door notaris J. J. van den Ende, die het verkocht als winkel en woonhuis. Voor een bedrag van 37.900 werd eigenaar van het pand q.q. de Zierikzeese met selaar-aannemer L. J. van den Hou ten. Reeds eerder deze week werd de inboedel van dit pand in de graan- beurs geveild voor tuin 33.000, het betrof hier een unieke antiekveiling. Het pand Lammersmarkt 15, dat ook vrijdagmorgen in het openbaar ver kocht zou worden, werd niet gegund. Op het Veerse Meer bi) Wol phaartsdijk gijn saterdag en zon dag de jaarlijkse int er national' zeilwedstrijden, georganiseerd door de R.Y.C.B., de. J.C. Veere en de W.8.V. Wolphaartsdijk, ge houden. De foto toont em aantal deelnemers »n de O.K.-klasse vóór de haven van Kort gene (Foto P.Z.C.) Zeilwedstrijden bij Wolphaartsdijk Op z(Jn boerderij „Mon Plaislr" te Haam- stede bi zondagmorgen vrij plotseling overleden de heer P. L. Vis, wethouder van de gemeente Westerschouwen en een vooraanstaand figuur in landbouw-1 kringen en op organisatorisch terrein. Begunstigd door prachtig weer hielden Hjj bereikte de leeftijd van 65 jaar. De de Hoval Yacht ('lub de Belgiquc. de begrafenis is vastgesteld op a.s. woens-, X®ere *1,4* W*«"»portvw- niging Wolphaartsdijk zaterdag en zon dagmiddag om drie uur op de algemene :daf, hun International'" zeil begraafplaats te Haamstede. I wedstrijden oj> het Veeree Meer MJ Wolpliaartedllk. Aan deze wedstrijden Pieter Lieven Vis trad in 1931 in de ge- nanu.„ 43 boten in de eenhrldsklnssen, meentepolitiek naar voren. Hu kwam. 16 in de B.o.K.C.-klassen en een platbo- in dat jaar voor de liberal'- party In de dem deel. gemeenteraad van Haamstede en werd een jaar later tot wethouder gekozen. Dat bleef hij tot 1948. Iu 1956 kwam de heer Vis terug als wethouder om de plaats van de toen overleden heer Th. L. Jonker in te nemen. In J961 b(j dc tot wethouder van de gemeente Wester schouwen. In de bijna 25-jarige wethou dersperiode heeft de heer Vis regelma tig net burgemeesterschap waargeno- Za terdag werden met een behoorlijke wind drie wedstrijden in de eenheids- klassen gevaren, terwijl in de R.O.R.C.- klas.sen en platbodem klasse één wed strijd naar „De Plet" en terug werd ge zeild, Zondags werden in de eenheids klassen twee wedstrijden gezeild, de grote schepen zeilden een wedstrijd naar Vrouwenpolder en terug. De wind was toen echter afgenomen, het geen een verlate prijsuitreiking ten ge volge had. De uitslagen waren: Finn: 1. M. Hupin, Antwerpen; 2 R. Orinx, Antwerpen; 3. R. van den Bosch, Rotterdam. Flying Junior: 1. R. Breur, Rotterdam; mejuffrouw H. Tieterinckx, Antwer- Laatatelijk nog negen maanden, na het j overlijden van burgemeester jhr. R. H. Q. Röell en voor de komst van de nieuwe burgemeester, de heer H. P. vaurien: 1. A. Bergwerff, Rotterdam; Everwijn. (2. W. Wittoeck, Antwerpen; 3. R. Le- rrwn Brussel. 1945. in het bestuur van het water schap. Eerst als gezworene van het waterschap „Schouwen", later van het waterschap „Schouwen-Duiveland". Op het gebied van de landbouworganisatie bekleedde hij verschillende functies: sinds 1945 was hij voorzitter van de coöperatieve landbouwvereniging „C et C" te Haamstede-Burgh. HIJ was enige jaren hoofdbestuurslid van de Z.L.M. en had tot zijn dood zitting in het kring- bestuur voor Schouwen-Duiveland van deze landbouwmaatschappij. Ook in het bestuur van de Coöperatieve Aan- en Verkoopverenig. „Schouwen-Duiveland" bezette hij een post. Sedert 1925 was hij bestuurslid en sedert 1945 voorzitter van de Coöperatieve Raiffeisenbank in Haamstede. Van de Koninklijke harmo nie „Witte van Haemstede" was de heer Vis ere-voorzitter, na van 1929 tot 1935 van deze muziekvereniging de voorzit tershamer te hebben gehanteerd. Een kwart eeuw terug was hij mede-oprich ter en sedertdien penningmeester van de landbouwsociëteit „Ons Genoegen" te Burgh. Ook was hij nog voorzitter ach tereenvolgens van de afdeling Haam stede-Burgh van het „Groene Kruis", van de kiesvereniging voor de V.V.D. in Westerschouwen. vice-voorzitter/se- cretaris van de afdeling Zierikzee van de Kon. Nederlandse Jagersvereniging en bestuurslid van de vogelwacht ..Schou wen-Duiveland". Beuningen, Antwerpen. 3. J. Snoe- cken, Antwerpen; 4. W. Ha verhals, Antwerpen. Zaterdag R.O.R.C. I en II: 1. Baart- mans, Ossendrecht; 2. H. Jennes, Dlls- seldorf. R.OJt.C. Hl: 1. G. A Provoost, Dordrecht: 2. W. de Klerk, HansweerL R.O.R.C. IV: 1. P.. Verheijen. Antwer pen: 2. K. W. Dekker. Veere. 3. A. de Kimpe, Gent. Platbodems: 1. R. van den Broek. Antwerpen. Zondag: R.O.R.C. I en II: l.J. Claes- sens, Antwerpen; 2. Baardmans, Os sendrecht. R.O.R.C. IU: 1. W. de Klerk. Hansweert; 2. A. Moorkens, Antwerpen. R.OR.C. IV: 1. W. Kakebeeke. Ril land; 2. R. Verheijen. Antwerpen. Platbodems: 1. R. van den Broek, Ant werpen. De Zandkreekplaquette. geschonken door dra. F. V. de Grooff te Goes, een wisselprijs voor de beste deelnemer in de OJC.-klasse, werd gewonnen door P. Rens, die tevens een beker won, ge schonken door de burgemeester van Wolphaartsdijk voor de best geklas seerde deelnemer beneden de 18 jaar. De heren Peeraer, bestuurslid van de R.Y.C.B., en G. de Jager, bestuurslid van de watersportvereniging Wol phaartsdijk. reikten na afloop de prij zen uit. Zaterdag heeft men in het Dorpshuis een diner en een zeilereba! gehouden. ORGANISERENDE VERENIGING ZEGEVIERDE Groede op de tweede plaats Slechts een gering aantal toeschouwers was er zondagmiddag getuige van hoe het eerste elftal van voetbalvereniging „Schoondijke" het door haar zelf geor ganiseerde Oogsttoernooi won. Dit ge beurde doordat de Schoondijkenaren in de Minnaarsronde tegen de streekrivaal Groede op het nippertje, maar wel ver diend wonnen met 8-2. Dat het tassen bepaalde streekrivalen soms niet erg zachtzinnig en ook niet altijd even spor tief toegaat, bleek ook in deze wed strijd, waarin vooral In de tweede helft de gemoederen enigszins verhit werden, Doordat de scheidsrechter de leiding strak in handen hield kon echter alles binnen de perken worden gehouden. De strijd tussenn beide elftallen ging vrijwel gelijk op, al kan gezegd wor den dat de thuisclub wel iets beter voet balde, ook al ontbraken hier nog snel heid en verrassende combinaties. Na de aftrap door Groede nam Schoondijke al direct de aanval over en met een beetje meer geluk had het toen al 1-0 kunnen zijn, want een uitstekend schot van linksbuiten De Ruijsscher beland de tegen de lat De eerste minuten van terreinverkennen gaven overigens wei nig doelrijpe kansen te zien. Toen er echter In de 10e minuut wel een goede kans voor Schoondijke ontstond, aar zelde Jaap Seen dan ook geen moment om deze via de onderkant van de lat te benutten (1-0). Eenmaal had ook de Schoondijke doelman J. v. d. Broec- ke het geluk aan zijn zijde toen hij een hard schot van B. Hofman niet on der controle kon krijgen en de bal met effect net aan de voor hem goede kant van de paal caramboleerde. Toch kwam voor Groede de zeker verdiende gelijkmaker en wel in de 35e minuut, toen C. Provoost uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke Groede-aanval kon doelpunten (1- 1). Het werd zelfs even later nog 1-2 door een doelpunt van B. Hof- man. Met deze stand ging de rost in Toen In de 7e minuut van de tweede helft R. de Muijnck met een kopbal de stand op 2-2 had gebracht, werd het bij sommige situaties iets minder vrien delijk in het veld, maar gelukkig kon de scheidsrechter door handjes laten geven en uitdelen van zelfs ook nog een min of meer officiële waarschu wing aan een Groedespeier, erger on heil voorkomen. Gelijktijdig zakte ech ter ook het spelpeil aan beide kanten. Toch was het Schoondijke dat nog eenmaal kon doelpunten via midvoor R. de Muijnck. Een beslissend doelpunt zo als later bleek, dat door slecht wegwer ken van de bal door de Groede-achter- hoede nagenoeg cadeau werd gegeven. Schoondijke dat over het geheel geno men iets beter voetbal had laten zien. won met deze eindstand dit streekduel en daarmede tevens het prachtig ge slaagd toernooi. De wedstrijd in de verliezcrsronde, tus sen Breskens II en Zeeland Sport II werd door eerstgenoemd elftal, dat deze. middag het beste speelde van alle vier de elftallen met 6-1 gewonnen. Reeds in de 6e minuut na de aftrap nam Breskens door C. Hertog een 1-0 voorsprong, welke stand echter in de 11e minuut door J de Hondt werd ge lijk gemaakt (1-1). Breskens deed het echter met snelle open aanvallen over de gevaarlijke linkervleugel veel beter dan de reserves van Zeeland Sport, waardoor doelpunten niet konden uit blijven. Nog voor de rost werd het 3-1 door doelpunten van W. Aalbregtse en H. Fenijn. Ook na de rost wijzigden de beide ploegen hun speelwijze niet. zodat Breskens met aanvallen over de vleu gels veel gevaarlijker bleef dan de te genstanders die het tot In het oneindige probeerden met diepte-passes naar mid voor J. de Hondt. In de 10e minuut had H. Fenijn reeds succes (4-1 na een kwartier gevolgd door de goed snel cn de J. Hoefnagel 5-1terwijl linkshalf C. Hertog ten slotte in de 35e minuut het halve dozijn vol maakte. Na afloop reikte burgemeester J. C. Hoftijzer van Schoondijke. die tevens voorzitter van de voetbalvereniging in zijn gemeente is. de prijzen uit IN 1965 DIRECTE DIENST VLISSINGEN- AUSTRALIË Volgend jaar zal de scheepvaartmaat schappij „P. O. Orient Lines" weer een aantal vaarten met passagiers schepen vanuit Vlissingen op Austra lië en Nieuw Zeeland maken. De „Or- cades" vertrekt 12 januari, 21 juni en op 2 januari 1966 uit Vlissingen; de „Arcadia" begint op 16 april en 23 september vanuit Vlissingen aan een reis naar Australië. Viermaal komt volgend jaar een schip van deze maat schappij vanuit Australië en Nieuw Zeeland in Vlissingen aan: op 10 sep tember de „Iberiaop 30 september de „Himalaya", op 13 november de „Orcades" en op 20 december de „Orsova",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5