OM DE ERKENNING VAN FRANKRIJKS GRANDEUR De Gaulle en de Angelsaksen (6) Natie versterken - naar binnen en naar buiten SPORT EN GOOCHELEN BESLOOT VAKANTIESPELWEEK MIDDELBURG JEUGDRONDE WEST-BRABANT LEERSCHOOL PEDAALRIDDERS RAAD MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF PLEIT IN EEN RAPPORT VOOR REGIONALE TELEVISIERECLAME Ageeth Scherphuis naar V.P.R.O. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1964 (Door David Schoenbrun) DE REDEN waarom John Fos ter Dulles in juli 1958 door Eisenhower naar Parijs werd ge stuurd, was niet alleen om een eerste contact te leggen zoals de officiële berichtgeving luidde maar vooral omdat Eisenho wer wist, dat het westen op kor te termijn militair zou moeten in terveniëren in het Miden-Oosten. Hij was het op dit punt eens ge worden met MacMillan en het was van essentieel belang te we ten of de Gaulle er behoefte aan zou voelen al dan niet in de on derneming mee te doen om dat aan een grote amphibische operatie zeer ingewikkelde pro blemen van aanvoer, verbin dingslijnen en dergelijke ten grondslag liggen. Dulles deelde De Gaulle onmiddel lijk mee, dat er „zeer waarschijnlijk in de Levant militair zou moeten wor den ingegrepen". Hij zei, dat de Ver enigde Staten van mening waren, dat het belang van Frankrijk en van alle andere betrokkenen er het meest mee gebaat was, wanneer Frankrijk af zijdig zou blijven. Hij bood aan de motieven hiervoor nader uiteen te zetten als de Franse president hier om zou verzoeken. President De Gaulle dankte Dulles voor zijn beleefdheid. Hij vroeg niet om een toelichting. Hij zei slechts: „Als het ter verdediging van de Wes terse belangen noodzakelijk is in de Levant op te treden, zal Frankrijk niet aan de kant blijven staan". De Gaulle en Dulles waren het er over eens, dat hun regeringen in deze zaak nauw contact met elkaar en met Engeland moesten blijven houden. Dulles zei dat er niets belangrijker was dan dat men volledig op de hoog te was van alles wat de geallieerden afzonderlijk bezighield en dat de zorg van de één de zorg van allen was. Zij waren immers bondgenoten van elkaar! Met deze welgekozen, van respect getuigende woorden, vroeg de minis ter aan president De Gaulle een be oordeling van de algemene positie van Frankrijk in het licht van „re cente gebeurtenissen" in Noord-Afri- ka. Generaal De Gaulle antwoordde dat Frankrijk één van de meest gespan nen momenten in zijn geschiedenis beleefde. De gebeurtenissen in Al giers waren verschijnselen van een diepliggende wond. Het Franse volk had lichamelijk en geestelijk veel ge leden door de gang van zaken in In- do-China. Het gevaar was niet denk beeldig dat het moreel het zou bege ven, tenzij dit werd behoed en ge sterkt om wat in Afrika stond te ge beuren te kunnen dragen. De Gaulle zei dat de kans bestond dat het land uiteen zou vallen onder de spanning die werd veroorzaakt door de liqui datie van het Franse rijk in Afrika, wanneer het volk die zou beschouwen als een nieuwe nederlaag in plaats van als een constructieve ontwikke ling. Grandeur „Daarom is er op dit kritieke ogen blik", aldus De Gaulle, „niets wat meer telt voor het Franse volk als het geloof dat Frankrijk weer een grote mogendheid is". De Franse president zei dat „grandeur" geen romantische frase was, maar een realiteit, een meespelende factor in het streven van een natie. „De Fran sen", zei hij, „voelen de behoefte in zichzelf te geloven en hebben het recht om zichzelf te geloven". Dulles merkte op dat hij begreep dat de Fransen er behoefte aan had den aan hun land te denken als aan het grote land dat het al zo lang was, dat dit mede in het hoogste belang van alle Franse bondgenoten was. „De geest van Frankrijk is de geest van de Westerse beschaving", zei Dulles, eraan toevoegend: „het is ze ker in ons belang dat deze geest le vendig gehouden wordt". Hij sprak vervolgens als zijn mening uit dat zich een botsing van nationale aspira ties zou kunnen voordoen als Frank rijk, strevend naar het behoud van de status van grote mogendheid, de schijn zou wekken dat het zich af zonderde van, en plaatste boven Duitsland en Italië. Minister Dulles wees erop dat Duitsers en Italianen hun eigen emotionele problemen had den en dat zij de Franse beweegrede nen verkeerd zouden kunnen begrij pen, wantrouwig worden; en daarbij ernstige spanning veroorzaken in het gehele Atlantische bondgenootschap. Generaal De Gaulle antwoordde dat hem de problemen waarvoor Duitsers en Italianen zich gesteld zagen, niet geheel vreemd waren. Hij legde uit dat Duitsland en Ita lië in de hele geschiedenis in wezen Europese mogendheden waren ge weest, geen wereldmachten zoals Frankrijk. Duitsland was zeker een grote natie, maar men moest de macht van Duitsland en zijn gees telijke en culturele bijdrage aan Europa, niet verwarren met de macht van Frankrijk en zijn gees telijke en culturele bUdrage aan Europa en aan de wereld. De Gaul le zei dat het kleine Engeland, klei ner dan Duitsland en veel kleiner dan de Verenigde Staten, lang een van de grootste mogendheden ter wereld was geweest. Hij signaleer de dat niemand op de gedachte was gekomen van een mogelijk Itali aans en Duits wantrouwen jegens Britse wereldmachtpretenties en dat er evenmin protesten rezen te gen de status van Groot-Brittannië als atoommogendheid. Generaal De Gaulle besloot zijn commentaar op de situatie in Europa met de Amerikaanse minister op de hoogte te brengen van Frankrijks wens om de betrekkingen met zijn continentale buren te verbeteren en de weg op te gaan naar een duurza me, constructieve verzoening, maar niet ten koste van Frankrijks belan gen en verantwoordelijkheden elders. „Frankrijk, meneer, heeft een we reldwijde roeping". President De Gaulle besloot met de verklaring dat de Vijfde Republiek, uiteraard, de verdragen zou eerbiedigen die Frank rijk had Men denkt wel eens dat de reizen van De Gaulle door de Franse pro vincies louter een verkiezingsaspect hebben. Het is eerder zo, dat de Franse president zich bij het volk wil manifesteren als de aanwezige krach tige leider van een krachtige staat. Hij smeedt daarmee voortdurend aan de nieuwe interne eenheid van Frank rijk, de natie die hij liefheeft bovenal en die hij opnieuw naar een plaats op de eerste rang in de wereld wil voeren. de „Uncivil War" zond Generaal De Gaulle nota's, boodschappen en ge heime brieven uit op een manier zo als een militaire commandant een spervuur van granaten legt alvorens een aanval te ondernemen. Binnen twee maanden na zijn on derhoud met Dulles, stuurde De Gaulle een depêche naar Eisenho wer, die de eerste was in een reeks geheime brieven welke het opval lendste voorbeeld van oorlogvoe ring per brief in de moderne diplo matieke geschiedenis is geworden. In dit soort vechten-op-briefpapier is generaal De Gaulles pen machti ger dan het zwaard van zijn tegen standers, vooral omdat zij hun zwaard niet kunnen gebruiken in een „Uncivil War": een fenomeen dat niet ontsnapte aan de aandacht van de president van Frankrijk. Want Charles de Gaulle is, après tout, een geletterd man. (Copyright 1964 Opera Mundi) (WORDT VERVOLGD) De Ganze promoveert niet naar de 4e klas De waterpoloclub „De Ganze" uit Goea heeft donderdagavond in Den Haag de tweede en tevens laatste promotiewed strijd tegen D.E.S. uit Den Haag verlo ren met 127. Door dit resultaat pro moveert D.E.S. naar de 3e klas K.N.Z.B. Dit resultaat heeft D.E.S. te danken doordat deze ploeg taktischer speelde een betere balbehandeling had. In de eerste speeltijd nam D.E.S. door 3 doelpunten een voorsprong, maar door een snelle uitval van Albert van Oost kwam de eindstand van de eerste speel tijd met 31 voor D.E.S. In de tweede speeltijd overrompelde D.E.S. de Ganzevesting en voerde de stand op tot 71. Door een handig doelpunt van Adrie Bakker werd de eindstand in de tweede speeltijd 72. In de derde speeltijd speelde de Ganze wat vrijer en kon de stand door Ad Fokke opvoeren tot 73. Maar DJE.S. kwam terug en door twee fraaie doel punten werd de eindstand in deze speel tijd 93 in het voordeel van D.E.S. In de laatste speeltijd kon de Ganze het eigen spel ontplooien. Door 4 fraaie doelpunten van A. Bakker en nog 3 doelpunten van D.T.S. kwam de eind stand van 127 in het voordeel van D.E.S. De scheidsrechter was een oud-lid van D.E.S. en men kreeg de indruk, dat hij niet geheel onpartijdig was. Door dit resultaat spelen Ganze I en Ganze II allebei in de 4e klas vai K.N.Z.B. De opstelling van de Ganze I van het afgelopen seizoen is: doel: Chris Boogaard; achter: Ad Fok ke, Albert van Oost, Carels; voor: Adrie Bakker. Wim Baarends, Hans van Oost; wissels: Leen Jumelet, Johan Boogaard. het olympisch dorp zijn dinsdag drie nieuiue restaurants met een totale capa citeit van 8000 personen geopend. Men verwacht, dat er gedurende de 50 dagen, dat het olympisch dorp geopend is, 661.000 maaltijden zullen worden genut tigd. .v sS i Y'-a a 1 s •S=NOl n»"* Totaal verschil Dit gesprek tussen De Gaulle en Dulles brengt fundamentele verschil len van strategieën en filosofieën aan het licht die beider landen sindsdien verdeeld gehouden hebben. Alle con flictstof is hier in de kiem aanwezig: Amerika's standpunt dat Frankrijk slechts een continentale mogendheid is op gelijke voet met Duitsland en Italië, tegenover De Gaulles visie die Frankrijk ziet als wereldmacht; De Gaulles idee van grandeur als een psychologische onontkoombaarheid voor het Franse volk, plus een histo rische traditie en recht; Amerika's standpunt inzake samensmelting geallieerde strijdkrachten tegenover De Gaulles onwrikbare overtuiging, dat volledige onafhankelijkheid van optreden koste wat kost moest blijven gehandhaafd. De elementaire kenmerken van de „Uncivel War" komen tot uiting in de op deze episode volgende boosheid der Amerikanen over het verwijt dat zij de Fransen niet hadden voorge licht en geraadpleegd, terwijl Dulles het hele vraagstuk uitputtend met De Gaulle had behandeld. Een hoogge plaatste Amerikaanse regeringsfunc tionaris zei mij onlangs: „De Franse klachten over ons falen om hen te raadplegen, zijn in feite klachten over ons falen om het met hen eens te zijn". Er moge een element van waarheid in deze cynische opmerking zitten, groter waarheid is dat De Gaulle politieke oorlogvoering be drijft in overeenstemming met de spelregels van totale oorlog. Hij maalt er niet om wat zijn tegenstan ders van hem denken. Hij had zijn eigen redenen om tegen Dulles te zeggen dat Frankrijk niet langs de kant zou blijven staan wat het op treden in Libanon betrof, om dit daarna niet gestand te doen. Dit is maar één voorbeeld van vele geval len waarin De Gaulle naliet te doen wat hij de geallieerden beloofd had te zullen doen. Om resultaat en geschiedschrijving Mijn mening is dat De Gaulle zijn opponenten met opzet in het onzekere laat. Het gaat hem slechts om het re sultaat en de geschiedschrijving. De Gaulle heeft een zeer bijzondere op vatting over geschiedschrijving. Hou ding in het openbaar is voor hem van vitaal belang, omdat wat is geregis treerd door journalisten, de stof wcrdt waarvan toekomstige geschied schrijvers uitgaan. Zijn optreden in privé is even belangrijk, niet zozeer om wat hij zegt als hij spreekt, maar meer om wat hij zegt op schrift. In Laatste zonnige dag DIT JAAR RECORDAANTAL DEELNEMENDE KINDEREN De laatste dag van de Middelburgse kantiespelweek hebben de jeugdige deel nemers onder meer besteed aan de ken nismaking met een groot aantal spor ten, die in de Zeeuwse hoofdstad zoal bedreven worden. De hele ochtend was het op de sportvelden aan de Nadorst- weg een druk heen- en weergeloop van groepjes kinderen, die zich om het half uur naar een ander deel van het terrein begaven, waar telkens enige sportbe oefenaren gereed stonden om hen in te wijden in de allereerste beginselen van „hun" sport. Veel afwisseling dus, en zodoende een aantrekelijk programma voor de kinde ren, mooi weer en daarom was het een plezier om buiten te vertoeven. Voor de instructrices en instructeurs, die vrij willig hun tijd beschikbaar stelden, was er het voldoening gevende feit, dat er in iedere groep wel een paar kinderen waren, die er „feeling" voor hadden die in het eerste half uur, dat ze met een bepaalde sport kennismaakten, al duidelijke vorderingen maakten. Voor de kinderen van 5 tot en met 7 jaar, de jongste categorie, waren er allerlei spelletjes, hoepelen en blokjesrapen bijvoorbeeld en diverse kringspelen. De ouderen hielden zich met de „echte" sportbeoefening he- zig. Voor de acht- tot en met elf jarigen was dat voetbal (voor de jongens), gymnastiek (voor de meis jes), korfbal, hockey en een aantal onderdelen van de atletiek, zoals hardlopen en vèrspringen. Voor de oudste categorie, 12 tot en met 14 jaar, was het handbal, volleybal, tennis (voor de meisjes) en voetbal voor de jongens. Ongeveer 375 kinderen hadden zich gis termiddag verzameld in het zonnige openluchttheater „Toorenvliedt", waar een sprookjesverteller en een gooche laar hen de geschiedenis van „Het ver keerde been van Birabau" kwamen uit- leenzetten. Zowel de vertelling als het Gevangenisaalmoezeniers uiorden rijksambtenaar De reserves die het r-k. episcopaat in ons land lange tijd heeft gehad tegen het opnemen van gevangenisaalmoeze niers in ambtelijke dienst, dus met de status van rijksambtenaar, zjjn opgehe ven. Mgr. H. A. J. A. Verheggen is vrijdag bij K. B. benoemd tot hoofd aalmoezenier bij de inrichtingen het ministerie van justitie, waarmee zijn status ais rijksambtenaar ingaat. Mgr. Verheggen is reeds sedert 1954 hoofdaalmoezenier bij deze inrichtin gen. Hij werd toen aalmoezenier zonder in ambtelijke dienst zijn functie uit te oefenen. Venvacht wordt thans, dat ook de overige 35 gevangenisaalmoezeniers door gewone benoemingen in de ambte lijke dienst zullen worden opgenomen. De uitzonderingspositie, zoals die ii 1954 werd ingesteld, werd gevolgd, om dat het r.-k. episcopaat het om redenen van hiërarchische aard niet wenselijk achtte geestelijken tot rijksambtenaar te doen benoemen. De hoofdpredikantcn en predikanten z(jn al in ambtelijke dienst. De status van rijksambtenaar houdt in, dat de fjeestelijken onder de normale financië- e en sociale voorzieningen voor rijks ambtenaren vallen. Bij toepassing van uitzonderingsregel wordt subsidie gegeven. Leerschool voor pedaalridders: dat is In de internationale jeugdronde de internationale jeugdronde van West-Brabant, die dit jaar alweer voor de achtste keer zo'n 300 jon gens tussen elf en zestien jaar een dag of vijf lang in het fietszadel houdt. Roosendaal is deze week op nieuw het dorado voor al die wie lersport-enthousiasten. Vandaar uit peddelen ze iedere dag een etappe over West-Brabants wegen rond. Die „ze" komen van alle kanten: van Koewacht en Lamswaarde, van Nijmegen en Breda, maar ook van Den Haag en Grotebroek. Complete ploegen uit Duitsland. Frankrijk en een tussen Nederland se renners verzeild geraakte Belgi sche knaap geven het sportieve ge beuren op touw gezet door de Roosendaalse V.V.V. en het plaat selijk wielercomité een interna tionaal tintje. Wie het bonte spek takel voorbij ziet trekken zal het onmiddellijk beamen: Ome Joops „Tour de frats" al jaren toon aangevend op jeugdrondegebied is er kleuterspel bij. West-Brabant gaat alles net echt. Er is een sprint, een tijdrit, een heuse bergetappe. Ook een recla mekaravaan en een junior-miss ontbreken niet. De miss is er om iedere dag bij het uitreiken van de gele- en de pechtrui op gepaste wij ze te kunnen „ingrijpen". Als het even meezit komt Jan Janssen morgen naar Roosendaal om de winnaar te helpen bij het aantrekken van zijn veroverde tri cot. Maar zo ver is het nog niet. Vandaag moet er nog een etappe van bijna 45 km onder de banden doorglijden. En verder zullen de jeugdige renners in een ploegen tijdrit nog moeten laten zien wat ze waard zijn. Morgen, zondag, staat hen nog een individuele tijdrit te wachten. „T.v.-reclame moet aan drie voorwaarden voldoen" Enige mogelijkheid „gelijk voor een :e-kansenbeleid" Televisiereclame zal een belangrij ke invloed hebben op de economi sche belangen van het midden- en kleinbedrijf. Ingeval er televisie reclame komt zijn eigen methoden voor bet gebruik van televisie voor reclame door het midden- en klein bedrijf noodzakelijk. Regionale programma's, althans voor wat re clame betreft, zijn dan voor het midden- en kleinbedrijf onmisbaar. Dit zjjn enkoio conclusies uit hot ont- werprapport over televisiereclame van de raad voor het midden- en kleinbedrijf. De raad zal, in zijn (openbare) verga dering op woensdag 16 september dit rapport behandelen. „Moordenaar" zonder moord De Amsterdamse recherche bevindt zich in een moeilijk parket. De 25-ja- rige vertegenwoordiger J. O. uit Al melo heeft zich namelijk gemeld met het verzoek hem in te sluiten wegens moord gepleegd in de Belgische bad plaats Knokke. Een onderzoek via Interpol en de Belgische politie heeft echter uitgewezen dat de vertegen woordiger daar geen moord kan heb ben gepleegd. In Knokke heeft men zelfs geen on opgeloste moord te boek staan. De man blijft hardnekkig bij zijn verkla ring: „Ik heb in Knokke een man vermoord". Het blijkt dat de „moor denaar" onder behandeling is van een psychiater. De Amsterdamse politie zal hem in staat stellen de moord te bewijzen. Hoewel de vertegenwoordi ger op vrije voeten is gesteld, blijkt hij er prijs op te stellen nog een poos je op het hoofdbureau door te bren gen. Gistermidag. toen dat al niet meer hoefde, zat hij er nog Telcvisie-omroepster mevr. A. Sprenke- Drie voorwaarden De raadscommissie heeft zich bezigge houden met de vraag, welke invloed te levisiereclame zal hebben op de econo mische belangen van het midden- en kleinbedrijf. Geconcludeerd wordt o.m. dat televisie als medium voor reclame bruikbaar is, mits wordt voldaan aan drie voorwaarden. De kring van werke lijke kijkers moet voldoende overeen stemming vertonen met de potentiële af nemers die men wü benaderen, de bood schap moet voor de televisie geschikt zijn en op een voor het medium verant woorde wjjze worden opgezet en de kos ten aan het gebruik van net medium ver bonden moeten (kunnen) worden ge compenseerd door voldoende (meer) op brengsten. De reclameboodschap, zo leert het rap port, zal duidelijk en sprekend moeten zjjn en eenvoud en indringendheid zijn geboden. ders bieden voor televisiereclame. „Ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf die als regel een lokale markt bedienen, hebben meer mo gelijkheden de televisie als reclame medium te gebruiken naarmate het rayon, dat door een zender bestreken wordt, kleiner is", zo wordt opge merkt. Reclametelevisie zal voor vele onderne mers in het midden- en kleinbedrijf bruikbaar zijn als van regionale zenders gebruik gemaakt kan worden. Hieraan wordt toegevoegd, dat de individuele ge bruiksmogelijkheid voor het midden- en kleinbedrijf betrekkelijk klein zou zijn als over een landelijke zender reclame boodschappen zouden worden uitgezon den, zuks als gevolg van de verspilling ling-Scherphuis, bij de kijkers beter be- bij uitzending over bijna twee miljoen ken<l als „Ageeth", heeft zich als free- over het gehele land verdeelde toestel-1 lanccmedewerkster aan de V.P.R.O.-te- levisiedienst verbonden. Mevr. Sprenkc- ling, dio woensdag moeder is geworden, zal uiterlijk september met haar werk zaamheden beginnen. Tot voor kort trad zij hoofdzakelijk voor de A.V.R.O.-televisie- en radiodienst op. Bij de V.P.R.O. komt zij voorlopig in afwisseling met mevr. Dixon-Swaneveld op de beeldbuis en verder zal ze ook eni ge journalistieke bijdragen leveren voor de v.P.R.O.-t.v.-programma's. Het bericht dat Ageeth Scherphuis zal gaan medewerken aan de televisiepro gramma's van de V.P.R.O. kwam voor de A.V.R.O. als een volkomen verras sing'. Deze verrassing is des te groter, zo zei een woordvoerder van de A.V. R.O., omdat er in de omroepwereld een procedure bestaat, krachtens welke de omroeporganisaties elkaar tevoren en dan zo vroeg mogelijk, op de hoogte stellen van sollicitaties van medewer kers over en weer. Dat is in dit geval niet gebeurd, wat voor een deel de ver rassing verklaart. Daarnaast heeft Ageeth Scherphuis de A.V.R.O. pas be gin deze week voor het eerst medege deeld een aanbieding van de V.P.R.O. te hebben gekregen. Van klachten ten aanzien Gelijke kansen Anders zou dat liggen indien de regio nale zenders (Lopik, Smilde, Markelo, Roermond, Goes en straks ook Wierin- gen) elk hun eigen programma met re clametelevisie zouden hebben of wel een landelijk programma, waarin de recla me regionaal (per zender) verschillend kan z(jn. „Regionae reclame is de enige moge lijkheid iets van een gelijke-kansen be leid ten aanzien van het midden- en kleinbedrijf in het televisiebestel te rea liseren". zo wordt opgemerkt. „Regionale televisiereclame is goedko per dan landelijke televisiereclame". Er is als gevolg daarvan meer kans dat re gionale televisie reclame dienstbaar ge maakt kan worden aan de economische belangen van het midden- en kleinbe drijf. Regionale televisiereclame heeft bovendien een bereik dat overeenstemt met de markt waarin de meeste onderne mers in deze bedrijfstakken hun goede ren en diensten aanbieden". „By regionale televisiereclame is de mo gelijkheid groter, omdat de kleine onder nemer op gelijke voet met het grootbe drijf toegang tot het medium krijgt", aldus de commissie. A.V.R.O. bleek bij navraag geen. sprake te zijn, hetgeen ook begrijpelijk is, aldus A.V.R.O.-woordvoerder, want waar enerzijds de A.V.R.O. zeer met haar werk was ingenomen, heeft ze harer zijds bij deze omroeporganisatie haar carrière kunnen maken, zeer tot ge noegen van het publiek. Regionaal Uitvoerig gaat de commissie in op de mogelijkheden, die de regionale goochelgedeelte van de voorstelling werden met aandacht aangehoord en bekeken door het jeugdige publiek, dat in de loop van de middag ook nog ge trakteerd werd. De voorstelling vormde een waardig be sluit van de in alle opzichten uitste kend geslaagde vakantiespelweek, die ook dit jaar weer werd georganiseerd door het comité Jeugd-Vakantie-Vreugd, Een recordaantal ^Middelburgse kinde ren in totaal 246 heeft dit jaar gebruik gemaakt van de gelegenheid, één week van de vakantie op een bijzonder aardige en gevarieerde wjjze bezig te zjjn. Ongeveer 375 kinderen uit Middel burg hebben gistermiddag in het openluchttheater „Toorenvliedt'' te Middelburg geluisterd naar ,flet jerkeerde been van Birabau". Deze middag in het openluchttheater, waar behalve de verteller van Jlet ■jerkeerde been van Birabau" ook nog een goochelaar optrad, vormde het besluit van de Middelburgse vakantiespelweek. (Foto P.Z.C.J Nieuwsbladjoumalisten klagen over onderwaardering De sectie nieuwsbladjonrnalisten van de Federatie van Nederlandse journa listen heeft op een in Utrecht gehou den vergadering met algemene stem men een motie aangenomen, waarin wordt gesteld dat de salarisvoorstellen van de N.N.P. (Nederlandse Nieuws blad Pers) blyk geven van een ernstige onderwaardering van dc nieuwsblad- journalisten. De salarisvoorstellen zijn onder protest aanvaard om geen volslagen rechtsonze kerheid te doen ontstaan en op voor waarde dat de onderhandelingen over de c.a.o. 1965 op zo kort mogelijke ter mijn beginnen, waarbij met kracht diént te worden gestreefd naar het weg nemen van de onderwaardering. Èr wordt op gewezen dat de nieuwsblad journalisten veelal de van overheids wege toegestane trendmatige verhoging 10 procent niet hebben ontvangen. „Lach eens even tegen de foto- graaf" schijnt moeder Ageeth tegen haar enige dugen oude dochtertje j Esther te zeggen. Het dochtertje van de Amsterdamse fotograaf Bert Sprenkelink en de t.v.-omroepster j Ageeth Scherphuis werd woensdag ia een Hilversums ziekenhuis gebo- j British Enkalon Het bestuur van Britisli Enkalon Ltd., de Noordierse dochteronderneming van A.K.U. wil de capaciteit van haar fa briek te Antrim zodanig uitbreiden, dat te zamen met de reeds in uitvoering zijnde uitbreiding de produktic van En kalon textielgaren in het voorjaar van 19C6 verdrievoudigd zal zjjn. Voorts ligt het iu de bedoeling in 1965 te beginnen met de produktic van tapijtgaren. Voor de financiering van deze uitbrei dingen zal een lening met een looptijd van tien jaar worden gesloten, die sa men met reeds gesloten leningen het door de maatschappij geleende bedrag tot pounds 8.600.000 zal doen oplopen. Heden overleed in het ziekenhuis „Bergzicht." te Goes, na geduldig gedragen lijden, onze innig ge liefde en zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom, MARENUS WAGENAAR, weduwnaar van Klaske Deinum, op de leeftijd van 79 jaar. Voorschoten: F. A. Wagenaar M. Th. Wagenaar-Zalme Kleinkinderen en verdere familie Goes, 21 augustus 191 Huize „Ranawijck". De crematie zal plaatsvinden te Nieuw Etjken- duynen te 's-Gravenhage, op woensdag 26 aug. a.s. te 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4