2 PAK 2 PAK Staatssecretaris vraagt S.E.R.-advies over het arbeidsmarktbeleid Rebellenleider Moelele gedood volgens Tsjombe VOORDEEL-AKTIE VOORDEEL-AKTIE VAN VOOR 1?° BESPREKINGEN MET DE E.M.S. ONBEVREDIGEND, ZEGT H0RECAF VAN VOOR 15° FABRIEK EN VAKANTIECENTRUM WERDEN DOOR BRAND VERWOEST TWEEDE NEDERLANDSE EXPEDITIE EIND DEZE MAAND NAAR HIMALAYA DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Beleid overheid en bedrijfsleven op elkaar afstemmen Het opspatten van regenwater tegen (Van onze Haagse redactie) de voorruit van een vrachtwagen Dinsdagavond 1 september. 18.57 uur, heeft gisterochtend op de Basisweg te kan een historisch ogenblik worden Amsterdam een kettingbotsing ver- voor de Nederlandse recl3me-wereld oorzaakt, waarbij acht wagens be- t.v.-Noordzee zal dan. indien alles vol trokken raakten. Twee Duitse vrou- gens plan verloopt, de eerste reclame spot uitzenden. Het ligt Richten op optimale economische groei verre de vraag naar arbeidskrachten en het bestaande en in de nabije toekomst beschikbaar komende arbeidspotentieel qua omvang, samenstelling en spreiding op elkaar zullen kunnen worden afge stemd. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, dr. J. F. de Meijer, heeft aan de Sociaal- Economische Raad verzocht om het^arbei'dsnia'rktbéiëld"nog' een advies over het te voeren ar beidsmarktbeleid. De staatssecretaris gaat er van uit, dat het vraagstuk van de economische groei zowel nationaal als internationaal steeds meer de aandacht vraagt. Teneinde een optimale groei te verzeke ren dienen het beleid van de overheid en van het bedrijfsleven onderling zo goed mogeljjk op elkaar te worden af gestemd. De arbeidsmarktpolitiek vormt hierin een belangrijk element. Hoewel in het huidige arbeidsmarktbe leid elementen aanwezig zijn, die reeds tot de bevordering van de economische groei bijdragen, zoals de industrialisatie- politiek, de scholing en omscholing van volwassenen en het aantrekken van bui tenlandse arbeidskrachten, doet zich de vraag voor, aldus de staatssecretaris, of dit beleid niet in nog sterkere mate op deze doelstelling kan worden afge stemd. De verschuivingen welke zich in de structuur van de werkgelegenheid en de daaruit resulterende vraag voordoen, voltrekken zich immers in een zodanig tempo en in een zodanige omvang, dat het gewettigd lijkt na te gaan in hoe- Bezit van familie Johnsonbijna 3,5 miljoen dollar Het vermogen van de Johnsons bedraagt in totaal 3.484.098 dollar. Dit blijkt uit een accountants rapport dat op verzoek van de president is opgemaakt en dat gisteren in Washington is gepu bliceerd. Het vermogen is als volgt ver deeld over de leden van het ge zin: Johnson: de president be zit 378.081 dollar en zijn vrouw 2.126.289 dollar. Zijn dochters Lynda Bird en Luci Baines be zitten resp. 490.141 en 489.578 dollar. Johnson besloot de vorige maand een balans van zijn ver mogen en dat van zijn gezin te laten opmaken door een onaf hankelijk accountant in verband met de verspreiding in het open baar van tegenstrijdige cijfers. Er waren schattingen van zijn vermogen gepubliceerd die va rieerden van 4 miljoen tot ruim 17 miljoen dollar. In het accoun tantsrapport wordt gezegd, dat de belangen van de Johnsons in de televisiemaatschappij van Austin 2.543.000 dollar bedragen. Pe ranch van Johnson in Texas en andere eigendommen in de zuidelijke staten vertegenwoor digen een waarde van iets meer dan 500.000 dollar in het vermo gen van de Johnsons. De rest wordt gevormd door diverse waardepapieren en contanten. De staatssecretaris vraagt nu aan de S.E.R. te willen nagaan in hoeverre door wyziging in de toepassing van de bestaande maatregelen of door toevoe ging van geheel nieuwe maatregelen kan Kettingbotsing van acht auto's 6 licht gewonden T.V.-NOORDZEE BEGINT OP 1 SEPTEMBER MET RECLAME-UITZENDINGEN een der bestuurders en drie kin deren werden licht gewond naar het W. G. in Amsterdam vervoerd. De auto's reden achter elkaar in de richting Amsterdam, toen door een tegenligger water tegen de voorruit van de achterop rijdende vrachtwagen spatte. Daardoor werd de chauffeur het uitzicht belemmerd en zag hij niet dat de file voor hem ging rem men. De vrachtwagen schoof de zeven voor hem rijdende personenwagens in elkaar. De wagen die juist voor de vrachtwagen reed, ging geheel ver loren. De andere wagens liepen zwa re materiële schade op. ,1Ug Hirer »v»ii|| Deen-se VJJ.-militairen hebben stel- afgestemd op de bevordering i Ungen betrokken in de heuvels rond van een optimale economische groei. de dorpen Lymbia e Cyprus. erder in de bedoeling van de „R.E.M." de eerste week van september minstens 45 mi- minuten reclame uit te zenden. Tot nu toe heben ongeveer vijftig tot zestig adverteerder bij de „R.E.M." zend tijd laten boeken voor een totaal be drag van rond 700.000 gulden. Ook van de zijde van buitenlandse adverteerders zijn bij de „R.E.M." aanvragen binnengekomen om recla me-zendtijd te willen boeken. Volgens de heer Brandei huldigde de „R.E M." aanvankelijk het standpunt, dat dergelijke adverteerders slechts via hun Nederlandse importeurs of viz d Nederlandse reclamebureaus zend tijd kunnen reserveren. Sedert kort heeft de ..R.E M." echter ook recht streeks onderhandelingen met buiten landse adverteerders aangeknoopt. Rapport over de vuilverwerking „Het vraagstuk van de verwerking van afvalstoffen is een voorwerp van toenemende zorg voor de gemeente besturen", aldus een studiecommissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in het dezer dagen ver schenen rapport over „vuilverwer king". „Het probleem spitst zich meer en meer toe", zo wordt in het rapport opgemerkt. Overal ziet men een toe name van de hoeveelheid huisvuil per hoofd van de bevolking in ver band met de stijgende welvaart, waardoor meer gebruiksgoederen worden aangeschaft en deze eerder worden afgedankt". De studiecommissie, die werd geleid door ir. L. A. H. Peters, burgemees ter van Bergen op Zoom, heeft zich onder meer beziggehouden met de bestudering van de drie methoden van vuilverwerking, te weten het storten, het composteren en het ver branden. LICHAAM GEVONDEN IN DORP Ton voor herder, die tip gaf in de treinroofaffaire Voor zeker één man heeft de op zienbarende treinroof in Engeland van vorig jaar augustus een ge lukkige nasleep. De 33-jarige John Maris, herder van beroep, heeft bericht ontvangen van de „Midland Bank" dat hem binnen enkele dagen een cheque van tien duizend pond sterling (ruim hon derdduizend gulden) zal worden toegezonden als beloning voor het verschaffen van de inlichtingen aan de politie, die leidden tot de ontdekking van de schuilplaats van de bende: een boerderij in Leatherslade. Maris heeft na het vernemen van het goede nieuws direct gezegd, dat hij van werk zal veranderen en zich een klein huis en een auto gaat aanschaf fen. Het Wereldgebeuren Oude olifant icnhan; Zo heeft Vrijwel zeker geen televisiedebat Johnson-Goldwater Premier bereid tot gesprek met Boeroendi en Brazzaville Premier Tsjombe heeft gister avond tegenover de pers in Leo- poldstad zijn overtuiging uitge sproken dat opstandelingenleider Pierre Moelele dood is. Zijn lichaam, zo zei hij, is dinsdag ge vonden in een dorp in de provincie Kwiloe door militairen van het Kongolese leger. Ook werden zijn persoonlijke bezittingen, waar onder zijn paspoort, aangetroffen. Pierre Moelele, minister van onderwijs in de regering-Loemoemba, was de organisator van de opstand in de oostelijke provincie Kwiloe. Toen destijds Loemoemba werd gearres teerd had hij zitting genomen kere Over de activiteit van Moelele in die jaren is maar weinig bekend. Na korte tijd in Cairo en „ergens in Europa" te hebben vertoefd is hij naar men denkt in Peking geweest waar hij een oplei ding zou hebben gekregen in revolutio naire tactiek en guerrillaoorlogvoering, die hij later in Kwiloe en andere Kon golese gebieden in praktijk bracht. De Amerikaanse Senaat heeft zich dinsdagavond uitgesproken voor hand having van de bepaling in de wet op het radio- en televisiebestel volgens welke radio- en televisiestations in de V.S. die zendtijd beschikbaar len stellen voor presidentiële kandi date. deze tijd gelijkelijk over alle kandidaten, die van de kleinste poli tieke partijen inbegrepen, moeten vei delen. Een door de Republikeinse senatoren gesteund voorstel om deze bepaling voor de komende campagne der pre sidentsverkiezingen buiten werking te stellen, werd door toedoen van de De mocratische meerderheid in de se naat met 44 tegen 41 stemmen ver worpen. Hiermee is de mogelijkheid van een 1 televisiedebat tussen president John- lige Franse kolonie) en uit Boeroendi son ajs deze door de Democratische Kongo moeten verlaten vanwege dehulppariij voor een nieuwe ambtstermijn die hun landen aan de opstandige bewe-kandidaat wordt gesteld, en de Re- republiek' «ÏUi te j P"blikemse presidentiele kandidaat, r I senator Goldwater, vrijwel uitgeslo- I ten. Men verwacht namelijk niet dat Amerikaanse televisiestations hun zeer kostbare tijd ook ter beschikking ging in Kongo burgers uit de lijst toegevoegd. de burgers van deze drie nationaliteiten op te halen. Zij werden bijeengebracht op een terrein, waar zij werden inge schreven. De eersten van hen zouden vanochtend reeds per veerboot naar Brazzaville, aan de overzijde van de Kongorivier, worden uitgewezen. Uitwijzing Een woordvoerder van de Kongolese regering heeft gisteren verder meege deeld dat waarschijnlijk ongeveer 25.000 mensen uit Kongo zullen worden uitge wezen. Eerder op de dag was in een regerings- communiqué bekendgemaakt dat bur gers uit Kongo-Brazzaville (de voorma- Het storten, zo luidt de conclusie van de commissie, is in het algemeen uit hygiënisch en esthetisch oogpunt al leen onder zeer strenge voorwaarden aanvaardbaar. Compostering is mits mechanisch een hygiënisch verantwoorde me-l thode van vuilverwerking. De renta-! biliteit van een compostbedrijf is sterk afhankelijk van de afzetmoge lijkheden van de compost. De eigenaar van twee Amsterdamse Verbranding, zo leert het rapport dancings (Lucky Star en Caramella) verder, is wel de meest radicale me- heer p- Brocrse heeft verklaard thode voor vuilverwerking. Verbran- fat ,1V0.0l7aa" weer iedereen toegang ding levert evenwel weer nieuwe pro-heeft tot zun zaken. Dit geldt Alle kleurlingen weer toegelaten tot dancings Onderhandelingen? willen stellen van de presidentiële kandidaten van kleine partijen. Men neemt aan dat zij wel bereid zouden zijn geweest deze tijd uit te trekken voor de kandidaten van de twee grootste partijen, dus senator Gold water en vermoedelijk president Johnson. Premier Tsjombe liet gisteravond echter weten dat hij bereid is met de regeringen van Kongo-Brazzaville en van Boeroen- Generaal Johann Adolf von Kielmannsegg, di te onderhandelen en de uitwijzings- de W'estduitse bevelhebber van de land- maatregelen tegen hun onderdanen opstrijdkrachten van de N A.V.O in Centraal te schorten, op voorwaarde dat deze Europa, heeft zaterdag bij een auto-ongeluk landen de bevoorrading en de bewape- '"j Montereau ten zuidwesten van Parijs ning van de opstandelingen stop zetten, zware verwondingen opgelopen. ONMACHTIGE RAAD VAN BESTUUR Verlangens Rutecks- dukten op, te weten de slakken as, die overblijven in de oven na ver branding van de afvalstoffen. Deze vormen een hoeveelheid van onge veer 33 procent van het gewicht en van ongeveer acht procent van het volume van de in de oven gebrachte hoeveelheid. Vuilverbranding is hy giënisch het meest aanvaardbaar, zo merkt de commissie op. In het rapport wordt gesteld, dat voor het merendeel der gemeenten die tot verbranden of composterer willen of moeten overgaan, samenwerking met naburige gemeenten is aan te beve len. oor alle kleurlingen. De heer Broer- se had zijn portiers opdracht gegeven een selectie toe tc passen, ten einde lastige elementen te weren. Hoewel de politie geen onderzoek zal instellen omdat hel niet om een stel selmatige weigering van kleurlingen ging, doch om een selectie, heeft het hoofd van de afdeling algemene za ken van de gemeente, mr. P. J. Hoo- genboom de politie gevraagd een rapport van de gebeurtenissen te ma ken. Op grond hiervan zullen schriftelijke vragen die twee raadsleden over deze kwestie heben gesteld, door b. en w. van Amsterdam moeten worden be antwoord. Voor de rest beschouwen de politie en mr. Hoogenboom het in cident als gesloten. EETLUST. Vissers in Arecife op de Kanarische Eilanden hebben in de maag van een haai een blikje sardientjes ge vonden. personeel per brief kenbaar gemaakt (Van een onzer verslaggevers). „Onbevredigend", noemde de heer J. Wagener, voorzitter van het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Hotel, Café en Restaurant- personeel, het onderhoud dat hij dinsdag in Den Haag heeft gehad met de raad van bestuur van de Exploitatie Maatschappij Scheve- ningen (E.M.S. Het onderhoud was aangevraagd door de heer Wagener. als vertegen woordiger van de drie bij de bond aangesloten organisaties, naar aan leiding van grote ongerustheid die er heerst onder het personeel van de Rutecksbedrijven in ons land sinds het zeker is, dat de heer Reinder Zwolsman die bedrijven gaat sluiten, verkopen of een andere bestemming geven. Tijdens het onderhoud hoopte de heer Wagener een duidelijk in zicht te krijgen op welke wijze door de heer Zwolsman rekening zou wor den gehouden met de belangen van het Ruteckspersoneel. „Het resultaat van het onderhoud met de heren zonder de heer Zwolsman was onbevredigend", deelde de heer Wagener ons mede, ..Mij werd duidelijk te verstaan gegeven dat zij de liquida- teuren zijn, terwijl de heer Zwolsman de beslissing neemt. Hoewel zij ten aan zien van het personeel van de Rutecks bedrijven geen enkele toezegging kon den doen vinden zij persoonlijk de gang van zaken verschrikkelijk" Een Inwoner van de gevangenis van Dart- inoor in Engeland die was ontsnapt uit een groep die buitenwerk had gedaan, hield zijn duim op om een lift naar de vrijheid te krij gen. De lift kreeg hij, maar niet naar de vrijheid. De auto die stopte was van een ci pier die vrijaf hud. Brief „Wanneer de heer Zwolsman meent door bepaalde maatregelen verkoop van bedrijven zijn aandeelhouders te moeten begunstigen, dan mag het personeel van de Rutecksbedrijven daar van toch beslist niet het slachtoffer worden. Het lijkt mij als voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Hotel. Café en Restaurant- personeel alleszins redelijk, dat tegen over de begunstiging van aandeelhou ders bepaalde sociale voorzieningen ten opzichte van het personeel worden ge troffen", zo besloot de heer Wagener. Eens de trots van de fabriek, glan send in de lak en blinkend van het chroom nu als waardeloos afval aan de kant gezet door de eigenaars die er geen brood meer in sagen. De politie verzamelde de wrakken op het terrein van de oude gasfabriek aan de Haarlemmermeerweg; er blijken echter zoveel oude auto's in Amsterdam te zijn. dat het terrein regelmatig geleegd moet worden: daar gaan se dan. op een dekschuit een onzekere toekomst tegemoet. Onzeker, want zelfs de sloper heeft weinig interesse gebieden I nogal een» willekeurige grenzen K<*rok- Icen. Ze verdeelden noma volkwen. bij elkaar behoorden en ze den an der e volkeren in bepaalde landstreken 'of gebieden bijeen zond. ~j keren een aanwijsbare t 1 toonden Vooral Engeland had en h' koloniale liquidatie vrij voel 1 willekeurige grenzentrekkeri; het than» moeite met de fee luiste en het moet gezegd worden, dat die federatie niet hecht in elkaar zit. President Soekarno mag dan h<-t groot ste ongelijk van de wereld hebben mot zijn agressie jegens MaleUtfe. het reit blijft desondanks bestaan, dat Noord- Borneo eigenlijk nx-t thuishoort ln een i federatie met Malakka. Met de „wordende" Zuidarablache fede ratie heeft Engeland ook al moeilijk heden en het t* een open vraag of 69ÉHI gefedereerd zuidelijk d<-«-] van het Ara- schiereiland het lang zal kunnen Egypte» slukking volhouden tegen het geweld vai premier Naaser. Een volledige federale moesten de Engelsen accepteren Sn het noordelijk deel van Zufd-Afrika. Daar voegden ze Noord-Khoo'-në. Zuid- Rhodeelfc en Nyassaland au men in een federatie, die kort geleden uiteengespat is Ze Herschiepen toen Noord-Rhodesië en Nyassaland ln zelfstandige neger- republieken en ze lieten de staat Zuid- Rhodeaië voorlopig ln de oude vorm voortbestaan. Die oude vorm betekende, dat het land wordt bestuurd door een blanke regering en door een parlement, dat in hoofdzaak gekozen wordt door de blanke minder heid (220.000 zielen). Bij het uiteenspatten van de federatie verdween een van de meest schil derachtige Engels-Afrikaanse figuren tijdelijk van het politieke toneel. Dat 1 was Sir Roy Welinsky die woedend was op de Engelse regering orndat zij de federatie liquideerde en die daarnaast diep teleurgesteld was in de blanke be volking van Zuid-Rhodcsi'-. omdat ze I het vertrouwen in hem opzegde. Die be- volking bezorgde namelijk aan de partij van lan Smith de meerderheid bij de verkiezingen en dus moest Welinsky als premier het veld ruimen voor Smith. Maar de woede van de heer Welinsky is niet van lange duur gebleken. Hij kon het niet laten zich kort geleden opnieuw in de politiek te storten en nu heeft hij de oprichting aangekondigd van een nieuwe partij in zijn geliefd Zuki-Rho- desië de Rhodesiscne partij die hem kandidaat zal stellen voor een opengevallen parlementszetel en die straks zal pogen de partij van Ian Smith het Rhodesisch front een beentje te lichten. De ruzie tussen de heren Smith en We linsky is begonnen als een broedertwist, want ze waren beiden Frontleden en bijzonder conservatief. Ze wilden beiden het blanke bestuur over Rhodeslë onverkort handhaven. Toch was Welinsky een ietsje vooruitstreven der en dat bezorgde hem nu juist de nederlaag bij de verkiezingen in Rhode- sië en het kon hem geen succes bezorgen bij de Engelse regering in Londen, die de federatie uiteen liet spatten. Blijkbaar heeft Sir Roy heel ernstig nagedacht over de afwijzende hou ding van de Engelse regering. Hij is daarbij tot de enig mogelijke conclusie gekomen, dat men een heden daagse Engelse regering alleen maar meekrijgt als men zegt dat een minder- heidsbestuur in een land niet deugt en in zon land een meerderheidsbe- stuur moet komen ook al gaat dat ten koste van de blanke bevolking in zon land. Men heeft dat ook in Londen vrij duidelijk aan Sir Roy gezegd. De En- Rhodesië onder een blanke regering, in dien een snelle toekenning van democra tische rechten aan de negerbevolking gegarandeerd zou worden. vandaar dat hij zijn nieuwe partij voorzag van een meer vooruitstrevend program. Volgens dat program moet Zuid-Rhodesië in het Britse Gemenebest blijven. Het stemrecht voor de negers moet geleidelijk uitgebreid worden, waarbij Sir Roy in de eerste plaats denkt aan de oudere negers, omdat onder de jongeren een groot gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel voorkomt. De partij keert zich tegen openbare rassen discriminatie en zij is voor gelijkberech tiging bij sollicitaties. Het program ziet er voor een gewezen conservatief als Welinsky tamelijk vooruitstrevend uit. In regeringskringen te Londen is men er zelfs enthousiast over en men noopt, dat bij de komende algemene verkiezin gen de huidige oppositiepartij de Rhodesia National Party zich zal willen oplossen in de nieuwe partij van Sir Roy, waarna Sir Roy een redelijke kans zou hebben die verkiezingen te win nen en Ian Smith met zijn Frontaanhang te verslaan. Ian Smith is namelijk geneigd de En gelse regering in Londen zo maar het r; T nakijken te geven en Zuld-Rhodesië des- V(lRIITltlPrPTlfTlim noods op eigen houtje onafhankelijk te unuimctciui ui er klare nals men :n Lord-n al te veel - j - o 1 omstreeks half vijf'pretenties mocht hebben. Hij ls ook niet geheel gevuld met een ondoordring- ss het vakantiecentrum „He: Tref- zo bijzonder gehecht aan het Britse bare zwarte rook. die het blussmgs- punt" te Norg door brand ver-woest. Gemenebest. Dè terugkeer van Sir Roy werk onmogelijk maakte. Zonder de- Het centrum werd het vorige jaar in de politieke arena heeft hij met wei- ze rookontwikkeling zot de brand gebruik genomen. Het hac 110 bed- niS enthousiasme begroet Hij zei on beter te bedwingen zijn geweest. De den. Nagenoeg niet'- heeft men kun- Langs in een toespraak: ..Ais een man 120 personeelsleden konden nu niets nen redden. Van 28 gasten gingen ook nns in wegtreedt zullen we met hem anders doen dan zo snel mogelijk de de persoonlijke bezittingen in vlam- afre!<enen. En als het een oude olifant De'landweer" van Wijchen het mogelijk no'gT^reddeï wat'èr te 5J i'™"0 aie vermoedelijk is on!- Die vergelijking met een oude olifant ia redden viel, maïr moesten gauw hun;""" 'n een slaapkamer, werd nie-niet onaardig wanneer men weet dat ooeineen rim tot het hart van de mand gewond De wind ivas gunstig. Sir Roy een fora gebouwd man Is, die in brand door te drineen staken Ziibe-'zodat st'en schade ontstono aan de 1926 bokskampioen (zwaargewicht) van S?kfen'1ieh%«mhg|f'nSlS^Jv'S 1t££1fa£eE»™M hel H'J p6bok"r ongeveer 4 miljoen schade Eltinks Meubelindustrie N.V. te Wijchen is gisteren geheel afge brand. Slechts een houtloods ach ter het eigenlijke fabrieksterrein viel niet aan de vlammen ten prooi. De brand ontstond gistermiddag om streeks half vijf. toen bij de repara tie van een luchtleiding een vonk, oversprong op een partij schuimrub ber. In een oogwenk was de ruimte;Gistermiddag GROTE BRANDEN IN WIJCHEN EN NORG In Wijchen voor Fier miljoen Een kleine partij meubels kon nog uit de fabriek gered worden, als mede het grootste deel van de pa pieren. De directeur van de onder neming, de heer Eltink schatte de schade op ongeveer vier miljoen gulden. Het gemeentebestuur van Wijchen enkele ondernemingen hebben ruimte beschikbaar gesteld, waarin de fabriek tijdelijk kan worden ge huisvest. 0 Het Amerikaanse weekblad Time schat het vermogen van senator Barry Goldwater en diens echtgenote op ongeveer 1.7 miljoen dollar. Volgens het blad heeft Goldwater het vorig jaar een inkomen genoten van 65.000 dollar, waaronder 37.600 dollar uit aandelen en obligaties en 2500 dollar uit hoofde zijn functie v; oanecge-o:héo.oeo: :é29i Besloten werd. dat de heer Wagener in een brief aan de raad van bestuur van de E.M.S. bepaalde verlangens naar voren zou brengen. Op grond daarvan meenden de heren makkelijker overleg te kunnen plegen met de heer Zwols man. Die. verlangens zijn o.a. het vast-1 stellen van rechten op pensioen, uitbe taling vakantiegeld en schadeloosstel- ONDER LEIDING VAN JAN BOON Onbestegen top van 7100 meter het doel Eind deze maand vertrekt 1 Schiphol onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Alpen- Vereniging de tweede Ne- lerlandse Himalaya-expeditie inder leiding van de cineast en journalist Jan Boon (Kitzbü-, hel). Voorts zullen eraan deelnemen de stu denten A. J. Driessen (Delft). J. G. de Lint (Rotterdam) en F. C. Du- four (Delft), alsmede de Oostenrijk-1 se berggids en skileraar H. Schriebl. De heren Boon en Schriebl zijn reeds tweemaal in de Himalaya geweest,] de drie studenten beschikken alleen over Alpenervaring. e eerste Himalaya-expeditie vond plaats in 1962. onder leiding van prof. Egeler en dr. De Booy. Toen werd de ruim 7000 meter hoge Nil- giri in de Nepalese Himalaya door de drie broers Van Lookeren Cam pagne voor de eerste maal beste gen. -maal is de ruim 7100 meter hoge Himlung Himal, eveneens in de Ne palese Himalaya en nog onbeste gen. het doel. Ter voorbereiding uilen drie passen tussen vier- en jfduizend meter worden overschre den. Tijdens de tocht zullen foto's en 'ilms van de Mongoolse bevolking en iaar omgeving worden gemaakt. Vertrekpunt van de expeditie is de Nepalese hoofdstad Kathmandoe. wordt financieel gesteund door de Nederlandse Hoogalpiene Stichting, bijdragen zjjn ontvangen van o.m. het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen, het Prins Bernhard Fonds, de Koninklijke Nederlandse Alpen-Vereniging en het Molengraaf f fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3