Overdekt zwembad of bij Middelburg of bij Vlissingen Stadhuiscarillon van Tholen speelt weer LIGA Woonoord Souburg en Pyramidehoeve doodt direct elk insekt! AGENDA OUWERKERK BOEIDE DE TOERIST MET ZIJN RECENTE HISTORIE SCHOUWSE KORFBALCOMPETITIE IS VRIJWEL AFGELOPEN RAAD IJZENDIJKE BEZORGD OVER VEILIGHEID OP RONDWEG MARKTBERICHTEN DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 WISSEL SCHOUWEN PROV IKOIALE ZEEUWSE OOURAKT 0 Grondboringen moeten beslissing brengen Zoals men weet werd op 21 februari jl. te Middelburg een commissie ge ïnstalleerd, welke tot doel had de mogelijkheid van een overdekt zwem- De Walcherse commissie, die sinds februari van dit jaar de mogelijkheden bestudeert van een overdekt zwembad, is thans zover met haar werk gevorderd dat nu moet worden nagegaan op welke plaats het zwembad zou moeten worden gevestigd. De commissie heeft in over leg met het stedebouwknndig bureau Schut twee terreinen op het oog, namelijk de plaats waar thans het woonoord Vlieg veld Souburg is gevestigd tus sen Souburg en Vlissingen, als mede een terrein achter de boer derij „De Pyramide" aan de Nieuwe Vlissingseweg nabij Middelburg. Het eerste terrein is rijkseigendom, het tweede is thans nog particulier bezit, maar de gemeente Middelburg heeft met de eigenaar reeds een overeenkomst gesloten om de grond in eigendom te verkrij gen. Belangrijk voor de keuze tussen de beide terreinen echter met name de gesteldheid van de bodem, die aan bepaalde eisen moet voldoen. Mede ter bepaling van een definitief standpunt zullen thans grond boringen worden gedaan. i gevolg van het rapport, dat het departement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel had uitgebracht in november 1963 over de mogelijkheden van overdekte zwembaden in Zeeland. Als voorzit ter van de commissie werd aange wezen ir. G. Kranen uit Middelburg, als secretaris fungeert de heer G. K Brouwer, directeur van de „De Ruy- terschool" te Vlissingen. De com missie heeft verschillende malen ver gaderd en is thans zover gekomen dat zij de plaats van vestiging nader wil vaststellen. Uiteraard gaat het hier om een advies, maar men mag aannemen dat de colleges van de belangrijk ste gemeenten, die bi) dit project zjjn betrokken (Middelburg, Vlis singen en Souburg) zich zuUen conformeren aan dit advies, indien er voorstellen moeten worden ge daan aan de raden der gemeenten. Er is een terrein nodig van onge veer drie hectare. Bij de studie van dit project wordt nauw mengewerkt met de Verenigde Sportfondensbaden N.V. De stedebouwkundige adviezen gin gen aanvankelijk uitsluitend in de richting van het nabij Middelburg gelegen terrein, maar later wen ook de plaats van het Souburgse woonoord in de overwegingen betrok ken. Het kamp wordt thans bewoond door zestien Ambonnezen (vrijgezel len). Verwacht mag worden dat de com missie volgende maand weer bijeen komt. Het Is namelijk noodzakelijk zo spoedig mogelijk met een afge rond advies te komen, dit in verband met eventuele subsidies. ZUID-BEVELAND Wielerwedstrijden te Waarde Zaterdagmiddag om drie uur zullen in de Dorpsstraat te Waarde veertig nieu welingen van start gaan voor de ronde van Waarde. Deze nieuwelingen zullen 75 kilometer moeten rijden Het par cours is als volgt: Dorpsstraat, Haven straat. Weelweg, Molenweg, Plasseweg, Hoofdstraat. De lengte van de ronde is 3600 meter. Om twee uur starten 22 adsplranten voor een wedstrijd over 25 kilometer, s Avonds zullen bij goed weer de plaat selijke muziekverenigingen „Vooruit" en „Excelsior" uit Kloetinge concerteren op de muziektent te Waarde. Kerkconcert Op woensdag 26 augustus a.s 's avonds om acht uur, zal in de Ned Hervormde Kerk te 's-Heer-Arends- kerke een concert gegeven worden door de heer S. Gunst, orgel, met me dewerking van de heer Ph. Feij, hobo Het programma vermeldt werken van Walther, Felemann, Mendelssohn Franek, HSndel en Bach. Bevestiging en intrede kand. J. C. Weststrate Kandidaat J. C. Weststrate van Borssele die het beroep naar de ger. gemeente te Meliskerke aannam heeft dinsdag zijn classicaal examen afgelegd te Middel burg. De datum van bevestiging en intree werd vastgesteld op 3 september te 2.30 en 7 uur. Bevestiger is ds L. Rijksen van Rotter dam. SINT-PHILIPSLAND Extra kerkdienst Vandaag, donderdag 20 aug, zal in de Ger. Gemeente te St. Philipsland ds. Karens van Nieuwerkerk voorgaan. geen vlekken grote spuitbus voor maanden lang gebruikl UIT HET VERTROUWDE ERDAL HUIS VANDAAG. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 922 uur. Abdij: klank- en licht spel. 20 30 en 21 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie Verenigde Nederlan den. kaarten van provincies en gezich ten van steden. 9—18 uur. Zeeuws Mu seum Wagenaarstraat 1: ExposlUe teke ningen en schilderijen Deltawerken door Rien v. d Brink. 10—17 uur Provinciale bibliotheek: Tentoonstelling eerste oor logsperiode 191-1. 10-12 30 en 13.30 18 u Molenwater: Folkloristische dag 818 uur. Jeugd-Vakantie-Vreugd: Laan van Nieuwenhove. rolsohnatsen. steil lopen 9.30 uur Vlschmarkt: tekenen en schil deren. 14 uur Noord1 olwerk. Zeepkisten race 19 uur Vischmarkp Zeeuwse kunsl markt. 11—17 uur Nieuwe Kerk- Orgel concert Ineke de WH. 1516 uur Vlissingrn - Alhambra De man met dt vijf paspoorten Charade i. 20 uur. 14 jaar Westkapellr - Voetbalwedstrijd Noormannen Badgasten. 19 30 uur Goes - Grote Kerk- Tentoonstelling Ned. Bij belgenootschap. 10—12, 13.30—16 uur Wolphaartsdijk Roeiwedstrljden in de land- bouwhaven. 19 uur. Westdorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ten toonstelling schilderijen van Relmond Kimpe 's-GravenstecnExpositie Zuiderzeewerken en Deltaplan. 10-12. 14—17 uur. Zïerikree BurgerweeshuisExpositie Afri kaanse Kunst, 10—17 uur. Zaterdag eerste concert Na een jaar stilzwijgen HET carillon van Tholen speelt weer Op de volle uren, de halve uren en de kwartieren. En aan staande zaterdag, 's middags van half drie tot half vier, zal beiaar dier Chr. J. van den Boom uit Bergen op Zoom ~r ter gelegenheid van de vijfde „Floratho" een con cert op geven. Na een jaat. onge veer te hebben ..gezwegen", strooit het klokkenspel in de stad huistoren aan de Hoogstraat zijn klanken weer over het stadje aan de Eendracht. De mannen van de gieterij Eijsbouts te Asten hebben de euvelen verholpen, die zich na de restauratie van het carillon in 1957 hebben voorgedaan. In dat jaar, bij de totale restaura tie van het Tholense stadhuis, kreeg het klokkenspel in de toren een geheel nieuw elektrisch hart. De oude trommel werd eruit ge haald, het inwendige destijds door de bekende carillonbouwer Michael Burgerhuis gebouwd. Tholen zoekt nog steeds naar een mogelijkheid om aan die oude speeltrommel een bestemming te geven. Het ligt er maar en het zou het bijvoorbeeld in een museum goed doen. Op de ten- NOORD 7F,ELAND NOORDWELLE Wielrijdster tegen auto Bij een aanrijding met een automobiel werd dinsdagmiddag te Noordwelle de wielrijdster mevrouw W. uit Renesse licht gewond. Zij verzuimde op het kruispunt Stoofweg-Wellandweg voor rang te verlenen aan een door Van P. uit Breda bestuurde auto De automo bilist probeerde nog de wielrijdster te ontwijken, maar slaagde hierin niet. Het rijwiel werd zwaar, de auto licht beschadigd. OOSTERLAND Bouwrijp maken van uitbreidingsplan Op 3 september aanstaande zal namens de gemeente Duiveland worden aanbe steed het bouwrijp maken van het uit- breidinsgplan van Oosterland. Dit zal bestaan "uit het leggen van rioleringen, verharden van de in het plan te maken wegen, alsmede het benodigde grond werk ten behoeve van deze werkzaam heden. Zoals bekend werd vorig jaar reeds een gedeelte weg. lopende vanaf de Molenweg in de richting van de Bur gmeester Van der Havestraat, aange- egd en met klinkers verhard. Kandidaat Boogert nam beroep aan Kandidaat H. M. Boogert te Oosterland, die vorige week voor een beroep naar de Ned. herv. kerk van Hoge Zwaluwe heeft bedankt, heeft het beroep naar Ophemert in de classis Tiel aangeno men. Het is de tweede zoon van de familie L. W. Boogert Mz die binnen kort zal worden bevestigd als Ned. herv. predikant. De oudste zoon ds. M. H. Boo gert. dient de Ned. herv. gemeente van Aarlanderveen in het predikambt reeds verschillende jaren. toonstelling ,,van speeldoos tot pie rement" in Utrecht heeft de oude trommel enkele jaren terug als ex positiestuk gefungeerd. De bekende draaiorgelliefhebber mr. Romke de Waard gaf er toen een toelich ting bij. Er zijn nog meer verhalen aan het Tholense carillon verbonden. Uit de oorlog: toen het, ondanks bescherming als een stuk openbaar kunstbezit, toch uit de toren van het stadhuis werd gehaald. Het schip, dat de lading speelklokken toen vervoerde, werd op het Am sterdamse IJ in de grond geboord. Na de bevrijding heeft men het daar met de lading gevonden. En dank zij de merktekens van de klok kengieter, konden de klokken hun oude eigenaresse worden terugbe zorgd, de gemeente Tholen. In 1957 werd het carillon ook uitge breid. Het telt nu ruim dertig bel len. Maar de restauratie bleek niet afdoende. In het systeem waren en kele kinderziekten te overwinnen en het carillon had in Tholen ook last van corrosie. Dat werd zo erg, dat meer dan een jaar geleden het klokkengetingel op het stadhuis verstomde. Maar nu is het er weer. En ook de concerten komen terug. Zaterdag middag de eerste dus. Met de Ber gen op Zoomse beiaardier heeft de gemeente Tholen een contract voor vijf maal een bespeling per jaar Ook al om de vreemdelingen wat te bieden en vooral omdat het carillon toch een frequenter ge bruik verdient, zal dit aantal in de naaste toekomst wel worden opge voerd.... Wandelpad werd geasfalteerd Raad Krabbendijke vergadert vrijdag De raad van de gemeente Krabben dijke krijgt in zijn vergadering van a.s. vrijdag de gemeentebegroting 1964 en de begroting 1964 van het ge meentelijk woningbedrijf aangeboden. Tevens komt aan de orde een voorstel van burgemeesters en wethouders tot het voteren van een bedrag, groot 12.000,50 benodigd voor de aankoop van gronden voor de realisering van een nieuwe aansluiting van de West- weg op de rijksweg. In de loop van het volgende jaar zal rijkswaterstaat overgaan tot de aan leg van een nieuwe aansluiting van genoemde wegen. Deze nieuwe weg zal worden aangelegd*over een per ceel grond ten westen van de be graafplaats. Een gedeelte van deze weg zal in eigendom van de gemeen te moeten komen omdat het rijksei gendom eindigt op plm. 60 meter uit de as van de rijksweg. In verband hiermede dienen in eigendom der ge meente te komen een pereeel van 510 m2 van de diaconie der N.-H. Kerk tegen een prjjs van 892,50 en een pachtschadevergoeding van 460, alsmede een perceel var- gendom van de Maatschappij tot Ex ploitatie van de hofstede ..Welgele gen" te Krabbendijke, gevestigd te Kloetinge, voor de totaalprijs, inclu sief winstderving, van 10.407, Met de overschrijvingskosten ad 241 komt dit op het totaal te voteren be drag ad 12.000,50. Verder is er een voorstel van b. en w. tot opheffing van de burgerlijke instel ling voor maatschappelijke zorg te Krabbendijke met ingang van 1 janu- Het met de burgemeester Van der Have-|fri 196^- .- straat parallel lopende wandelpaadje te |In verband met het per cue datum m Oosterland is dezer dagen van een bitu-1 werking treden van de algemene bij- .g flinke laag steenpuin opgebracht, het geen met ae twee lagen bitumen thans solide geheel maakt. Op verschei- maar met puin, schelpen of anderszins zijn verhara, hetgeen met nat weer wel eens minder comfortabel is gebleken. Te recht meende dan ook het gemeente bestuur dat een teerlaag beter zal vol doen, vooral omdat dergelijke paden door de overvloedige beplanting en ve getatie moeilijker droog worden dan weggedeelten waar de zon bij kan ko- stellingen van weldadigheid als zoda nig hun taak niet meer voortzetten. Verder is er een voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een nieuw uitbreidingsplan west. Momenteel wordt gedacht aan een uit breidingsplan dat aan de ene zijde wordt begrensd door het bestaande uitbreidingsplan west en aan de an dere zijde door de Parallelweg. oostzijde wordt begrensd door sportvelden en het terrein van veiling. Expositie V.V.V. geslaagd \t 111 i 11 ces geworden. Nadat burgemeester Veel belangstelling AA. van Beten haar op24juii jL officieel had geopend, hebben op in Hpnitwcrhnnl twee avonden in de week gemiddeld III KICliLCloGIIUUl vijftig toeristen er een bezoek ge bracht. Ze kregen er van V.V.V functionarissen toelichting bij de fo to's en de herinneringen aan de be- het afgelegen Duivelandse plaatsje vlak tegenover het laatste en moei lijkste stroomgat van <!e ramp. Nu dreigt dat allemaal alweer in het vergeethoekje te raken. En daarom heeft de jonge V.V.V. van Ouwer- kerk gemeend de toerist er nog eens nadrukkelijk bij te moeten bepalen. Woensdagavond is in de kleuter school een geschenk van de in ternationale Tafelronde voor de laatste maal een expositie te bezich tigen geweest, waarin deze verse his torie was neergelegd. Deze fototentoonstelling is een sue- Beslissingen op één na gevallen ZATERDAG BESLISSING BURGH-ZEE1EEUWEN In de competitie van de Schouwen-Dui- velandse-Korfbal-Bond zijn nu op één na alle beslissingen gevallen. Alleen de kampioenen van groep A en B, Burgh en Zeemeeuwen, moeten a.s. zaterdag nog een beslissingswedstrijd spelen om het kampioenschap van Schouwen-Dul- eland. In de le klas stelde ZSC in haar laatste twee wedstrijden hevig teleur, waardoor haar kans op de titel teloor ging. De uitwedstrijd tegen het voortreffelijk spelende Brouwershaven werd met een 71 nederlaag zelfs min of meer een debacle. De laatste wedstrijd die de be slissing moest brengen tussen WIK en ZSC beide teams konden nog gelijk komen met Burgh dat reeds was uitge speeld eindigde in een 11 gelijk spel Burgh kon hierdoor dit jaar weer Burgh al enige tijd zeker van de titel. Met een verrassend goede eindspurt slaagde DES er nog in beslag te leggen op de 2e plaats waardoor zij volgend seizoen kans maken uit te komen m de le klas. In haar voorlaatste wedstrijd slaagde DES erin kampioen Burgh II haar enige nederlaag in eigen huis te bezorgen (4—6). De competitie werd af gesloten met een 81 overwinning op de reserves van Brouwershaven. Zeer waarschijnlijk zal de nog resterende wedstrijd Noad en SKNWK hier niet meer worden gespeeld. De stand 1,1 Burgh II DES tz WIK n 12 Dosko 12 SKNWK II 11 Br.haven II 12 Noad jen op de kampioenstitel. De ziet er als volgt uit: 80—30 ,0 beslap eindstE Burgh ZSC ii WIK 12 Br.haven 12 SKNWK 12 Zeemeeuwen 12 Unitas 12 1 1 10 26—vo In de 2e klas waren de reserves van 48—39 5045 57—56 5 1 6 47— In de 3e klas zijn de reserves van ZSC er ongeslagen in geslaagd beslag te leg gen op het kampioenschap, waardoor zij zullen promoveren naar de 2e klas. De twee nog resterende wedstrijden eindig den beide in een overtuigende zege. WIK n moest met 70 het onderspit delven, terwijl van DES n met maar liefst 111 werd gewonnen. Renesse stelde in haar voorlaatste wedstrijd wel hevig teleur door te Zierikzee met 64 van Unitas IT te verliezen. De stand is hier momenteel: Acht ongevallen in één week IJzendijke mag gymlokaal bouwen rondvraag in de dinsi vergadering van de IJzendjjkse gemeen teraad gewezen op het groot aantal on gelukken op de rondweg van IJzendijke. Hp uitte hierover zijn grote bezorgdheid en vroeg zich af hoeveel doden er nog moeten komen, eer er wat zal worden gedaan om deze weg veiliger te maken. De voorzitter zei dat de gemeente hier reeds meermalen bij de prov waterstaat op heeft geattendeerd Deze week zijn er 8 ongevallen geweest. De raad besloot nogmaals met klem de aandacht bij de bevoegde instanties hierop te vestigen. De heer Van Hijfte zei dat het plaatsen van een bord slipgevaar bij de bocht Ze- venhofstedestraat, toch wel het minste is, dat de prov. waterstaat zou kunnen doen. De heer J. van Cadzand vroeg of de be jaardenwoninkjes reeds zijn verdeeld. De voorzitter zei dat er 6 van de 10 zijn klaargekomen, doch met de verdeling is men nog doende. De belangstelling hier voor is zeer groot. In de raadsvergadering werd voorts be sloten toe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling Bestuursschool. Als ver tegenwoordiger in deze bestuursschool werd benoemd burgemeester J. J. M. Flcq en als plaatsvervanger secretaris J. L. C. V. I. A. Dierikx. Het Wit-Gele Kruis Hoofdplaat-Biervliet krijgt voor 5 gezinnen uit IJzendijke subsidie, daar deze gezinnen door hun 'igging gunstiger de zuster uit Hoofd plaat kunnen hebben De stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg «rijgt een extra subsidie in hun exploitatietekort over 1963, groot 509. De Stichting Fruitteeltproefbe drijf te Philippine krijgt een eenmalig subsidie van 100. Een begrotingswijziging betreffende de aanleg van een gemeentelijk plantsoen bij de" molen, deed bij de heer Pr. van Hijfte de vraag rijzen hoe men dit plantsoen zal onderhouden. De voorzit ter deelde mede dat op het ogenblik 50 woningzoekenden staan ingeschreven. B. en w. deelden mede dat IJzendijke in aanmerking komt voor de bouw van een gemeentelijk gymnastieklokaal in serie- bouw. De kosten bedragen 250.000 waarvoor men dan jaarlijks rjjksnitke- ring krijgt. De plaats waar deze zaal zal komen moet nog worden bekeken. 10 0 7 2 6 2 5 3 3 3 3 3 0 1 10 55—26 45—30 4442 3S—37 31—37 2941 18—33 ZSC n Renesse WIK m Velocitas Zeem. H Unitas II DES H Noad II 14 13 1 13 10 1 12 1 0 11 0 107—23 2 101—35 6 5446 7 41—59 8 4S—67 34—54 33—68 tltie kon Burgh beslag leggen op kampioenschap. ZSC bleef hier zonder winstpuntjes, daar het de twee puntjes welke het wist te behalen, in mindering kreeg, daar men eenmaal bij een vast gestelde wedstrijd verstek liet gaan. De eindstand ziet er uit: Burgh 8 7 0 1 2612 WIK A 8 3 4 1 21—12 SKNWK 8 3 2 3 15—15 Br.haven B 10 6 0 4 17—18 ZSC 8 0 2 6 8—24 2 punten in mindering. In groep B bjj de adsplranten behaalde Zeemeeuwen op wel bijzonder overtui gende wijze, zonder een enkel verlies- puntje. het kampioenschap. Hoewel Uni tas nog moet uitkomen tegen Noad kun nen zij de laatste plaats niet meer ont lopen. De stand: Zeemeeuwen 10 10 0 Br.haven B 10 Dosko 10 Noad 9 WIK B 10 Unitas 6 0 4 3 1 2 0 1 17—18 12—14 15—12 3—31 0—29 Met nog twee te spelen wedstrijden, bei de tegen Noad, is in de competitie voor de pupillen het team van ZSC reeds ze ker van de kampioenstitel. Noad, dat er zelfs in deze competitie nog niet in is geslaagd een doelpunt te scoren, kan de Laatste plaats niet meer ontlopen. De stand is (1^ competitie): ZSC 10 9 1 0 27— 5 Zeemeeuwen 12 8 1 3 269 Br.haven 12 5 2 5 2419 WIK 12 3 2 7 13—21 Noad 10 0 0 10 0—32 ulp van alle kanten en de wederop bouw later. In dikke plakboeken konden de expositiebezoekers de kranteknipsels uit allerlei binnen- en buitenlandse bladen vinden, waarin Ouwerkerk het onderwerp was. De inzendingen naar dit V.V.V.-evene ment waren afkor-"- lieren in het dorp, staan. Het was een uitstekend middel om de toerist nog eens even te bepalen bjj het ontstaan van hel krekenge- bied. dat hem nu zo aantrekt. De nieuwe bosaanleg, de plassen en de omgeving van de hier zo ingewikkeld geconstrueerde dijken met daarin de Phoenixcaissons als logge monsters sinds een jaar een gedenksteen. Daar heeft het waterschap „Schouwen- Duiveland" voor gezorgd Maar veel bezoekers van Ouwerkerk willen mee weten over de ramptijd en het herstel Dat had de nieuwe V.V.V van Ouwerkerk al snel door. Daar om heeft zij dit jaar speciaal de be langstelling van de gasten daarop gericht. In de kleuterschool waren fotoreportages te vinden van de strijd in het dijkgat, er waren lucht foto's van de dorpen voor en na de ramp. foto's van de geschenken uit de adoptiesteden. Centraal hing een groot wandkleed over het onderwerp „Dijken Dicht", gemaakt en aange boden door zeemansvrouwen van de Kon. Rotterdamse Lloyd Er waren voorts enkele schilderijen te bezich tigen. Wat ook veel aftrek heeft gekregen was een situatieschets van de vier Phoenixcaissons met een verklaring van de werkmethode, die rijkswater staat bij het dijkherstel heeft moeten toepassen. Het wordt in Ouwerkerk steeds drukker met toeristen. De camping trekt steeds meer bezoe kers. V.V.V. heeft zich onmiddellijk actief betoond. (Advertentie) Voor baby, kleuter en schoolgaand kind. ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN VEILING KAPELLE- 19 augustus. Industrie- en exportveiiln*. Appelen en peren. Zigeunerin 80 16. 1 75 21. 1 70 21. 1 65 18. 2 80 14. I 75 14—15. 2 70 14. 2 65 12. 2 D 10. 3 frof 10. 3 fijn 6. Tyde- mann E. W. 1 85 77. 1 80 74. 1 75 75. 1 70 66. 1 65 41. 2 80 52. 2 75 53. 2 «0 46. 2 «5 35. 2 60 17. 3 grof 18 Benonl 1 80 86. 1 75 92. 1 70 90. 1 65 79—80. 1 60 48. Stark Earliest 1 70 54. 1 65 46, 1 60 29. 2 55 10 Manks Cod I in 1 75 17. 1 70 16—17. 1 65 13. 1 60 II. 2 75 17. 2 65 12. 2 60 6.50—10 2 D 6.50 3 grof 6.50 3 fijn 6. James Grieve I 80 40. I 75 35— 41. 1 70 36—39 2 80 81-33. 2 75 28- 30. 2 70 28- 29. 3 grof 17—20. 3 fijn 10—13 Early Vlet or la 2 70 16. 2 «0 13. 2 D 6. 3 fijn 6. Perzikappel 2 70 13. 2 65 11. 2 60 10. J D 3 grof 10. 3 fijn 6. Codlln Keswick 2 70 17. 2 60 10. 2 D 6 3 grof 6. 3 fijn 6 Kroet- appel* wil 6. Clapp* Fav 1 70 33—2'" 1 65 31 50-32 90 1 60 30 60—32 10 1 55 27 •«- 29 30. 2 75 32. 2 65 29. 2 60 28. 2 SS 26. 2 D 17.20—17.60. 3 grof 18.90—2220 3 fijn li 10— 12. Clappe Fav. rijp 1 70 3»-3? 1 65 73. 1 60 32. 1 55 26 Pr. de Tr. 1 65 49 60 16. v 38—39. 1 50 30, 2 D 16. 3 grof 13 3 fijn 12 Juttepeer I 50 59—68. 2 45 33—39 2 D 13-14 Br. d' Amanlis 2 65 22, 2 60 22. 2 D 9 50- 15. 3 fijn 7 50. 3 grof 13. Prulmenvelling. Belle de Louvain 55—70, 2 26—34 grof 28-51. Victoria 1 74—114. 2 27—42. grof 44—72 R. Cl. d' Ouillins 1 54— 77. 2 23—34. grof 31—55 R Cl d' AHhan I 82—109. 2 39—55. grof 47—81. Mons. Hallve 1 89. 2 34. grof 59—76 Jefferson 1 47—65. 2 37 grof 44 Reine Claude Verte 1 104 2 47. grof 78—84. Boerewitle grof 37—46. Czar- prulm 1 4353. 2 22—28. grof 32. Klrki» 1 104—109 grof 80. Pruimen blocveillng. Fabr. wit 9.50. fahr blauw 10 en doordraai gescheurd wil door draai. gescheurd blauw 8.50 en doordraai. Diversen. Bramen in kratten van 4 kg per kg 1 101—113. 2 94—101- Bramen in dozen voor verse consumptie per kg 142. 2 101 102. Bonen per kg 1 33. 2 30. Tomaten In kratten van 6 kg 1 A 216, 1 B 228. 1 BB 224. 1 C 189. 1 CC doordraai. 2 A 242, 2 B 232. Rode bessen per doos van 250 gram 1 18. 2 36. Rode bessen per kg 2 re- Aardbeien per doos van 250 gr. 1 61—75 2 33 Kas perziken per stuk 1 B 14 Bramen per doos van 250 gr 2 23—36 Groentevel! ing. Kropsla 10—18. Andijvie 11 —18. Sav kool 14. Snijbonen 4261. Pronk benen 37—42. Komkommers 15 Augurken A-B 31—39. C-D 8 Witte kool 58. Spits kool 7—7.50 Rode kool 10 Prei 50 Aardappelveillng. Bonken II13. 1 9.5012. 2 8. drielingen 6.50. VEILING MIDDELBURG. 19 aug Tomaten export per 6 kg A 1 196. B 1 232—235. C 1 813—187. CC 1 doordraai Tomaten per 12 kg A 2 425 B 2 442. C 2 400 t. Appelen: Zigeunerin 80 19—19 75-80 5. 70-75 13—20. 65-70 10—24. 60-65 II .5-60 10—14. 2 D 10. 3 gr- 10-14. 3 f 10. James Grieve 80 50. 75-80 40—46. 70-75 Si— 45. 3 gr 22—36. Tydemann E- W. 80 60. 75-80 53 70-75 55. 65-70 51—59 Perzikrode zomer- appel 70-75 26—28 65-70 29. 60-65 24—28 55-60 11—14. 3 gr 17. Peren: Pr. de Trévoux 65-70 35, 60-65 2332. 55-60 27—36. 50-55 '.5—22. 2 D 21—23 3 gr 24—25. 3 f. 10—21. Clapp* Fav 75 49. 70-75 23—41, 65-70 27—37. 60-65 29—37. 55-80 23- 33. 50-55 25—27. 3 gr 25—32. 3 f- 18. Meloenen: net 1175. oranje ananas 26142. ogen 11—83. suiker 28—162. carbonkei 100 Pruimen: Ontario 2356. Washington 24 53. Reine Victoria 44—72 R Cl. d' AHhan 42—86 R. Cl. d' Ouiliins 11—67. R- Cl Verte 6382. Czar 5270- Dubb. boerewitte 3866 Belle Louvain 33—62. Druiven 259292 Aardbeien 3344. Bramen 23—40 Perziken 3—33 Groenten. Bloemkool 4 per kist 5390. f p kist 47—68 8 per kist 26—44 Andijvie 8-50 andijvie 2 doordraai Sav. kool per 100 kg 8.40 Stoksmjbonen 5475. Sla 4— 25. Bospeen 1260 Pronk'-onen 48 Stam- snijbonen 51 Spinazie 34—55. Komkommers groen 75 22. 60-65 26—30. 50-60 1 4—20 40-50 11—22 35-40 11—14. krom per kg 15—23 Prei 1422 Dubb, honen 51—88 Komkommer* 1231 Kroten 4.5014. Rode kool 7—13 Bos- kroten 5—13. Augurken 9128. Witte koot 12—18. Uien 12—24 Postelein 56—62 Rabar ber 514. Waspeen 2642. VEILING BERGEN OP ZOOM 19 augustus. Sla 4—26. Andijvie 3?18 Bloemkool 1293 Sav kool 7—17 Rode kool 513. Snijbonen 3664. Dubbele bonen 30— Staakpr 7295. Komkommers 11—29 Kroten 12. Waspeen 1226. Uien 5—22 Aardappelen 913. Selderij 1172. Prei 37— 41. Netmeloenen 29100. Czar 1061 Reine Claude 69 M. Hative 35—52. Clapps 6—51. Précose 3348 N.-H suikerpeer 13, James Grieve 15—31. Perzikappel 22 Reine Victoria 1080. Reine Claude d' Althan 49—71. Zi geunerinnen 14. Washington 2465. Ontario 17—69 Reine Claude Verte 62—75. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. 19 augustus. Eiemotenngen van de coöp. Wouw se melkinrichting Bergen op Zoom Ingaande donderdag 20 augustus 196» Prijs klasse 0 19 et. id 1 18 ct.. ld 2 17 ct ld. 3 15 ct-, ld 4 12 ct-. id 5 10 ct Heden overleed in het Gasthuis te Middel burg mijn innig gelief de man, onze vader, groot- en overgrootva der PIETER SCHOUT in de ouderdom van 85 jaar. Koudekerke, Der Boede: wed. W. Schout- v. d. Voorde Koudekerke: W. de Potter Middelburg: J. de Potter M. de Potter- Driegen Wimpje Koudekerke: Willy de Potter Koudekerke. Der Boede. 19 augustus 1964, De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 24 augustus a.s. te 12.45 uur op de algemene begraaf plaats te Koudekerke. Heden overleed onver wachts, in de hope des eeuwigen levens, onze teliefde vader en broe der CORNEUS CEVAAJL in de ouderdom van 84 jaar. A CevaaJ S. P. CevaaJ A. Cevaal O.- en W.-Souburg, 19 augustus 1964, Ritthemsestraat 52. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 22 augustus a.s. Vertrek om 12 uur vanaf het sterfhuis. Algemene kennisgeving. Heden overleed, onver wachts, in zijn Heer en Heiland, onze geliefde vader, behuwa-, groot- en overgrootvader, IZAAR TANGE, in de ouderdom van 83 jaar. Gezang 27 O- en W.-Souburg: L. van Soelen-Tange S. van Soelen. Wed. M. Tange- Suurmond. Zaamslag: L. A. Tange. J. Tange-Hameling. O.- en W.-Souburg: C. Tange-Haeck. A. C. Haeck. Bergen jp Zoom: A. Tange. J. Tange-de Kroo. O- en W.-Souburg: J. Tange-Klap. C. Klap. M. Tange-Wisse. L. Wisse. L Tange. E. Tange-de Kroo. Tholen: J. Tange-Tsnge. W Tange. 'oudekerke: P Tange. M. Tanee-Rilnders Klein- zn achter- Kleinkinderen. O.- en W.-Souburg, 19 augustus 1964. Oranjeplein 48. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 22 augustus a.s. Vertrek des voor middags om 11 uur, vanaf het sterfhuis. VEILING ROTTERDAM. 8 augustus. Aardappelen 1114- Andijvie —12 per kg. Bloemkool I 6 4067. I 8 3652, II 37—62. II 8 Zó36 per stuk. Dubbele bo ss—96. II 32—83 Pronk bonen 52—67. bonen I >9-110. II 73-93. Rode kool 7— rr kg Sla I 16—21. II 32—52 per atuk. Sla .9-35 -Spinazie II 32—52. 1 52—54 per kg. Komkommers 70-80 22—3!. 60-70 JO-25. 50-60 22 per stuk Selderij 3—8. Peterselie 2—7 per bos. Gele kool 7—21. Spitskool 21—24. Uien 10-21. Kroten 13—19. Sjalotten 19—20. Peen 2337 Komkommer» 1319. Franken- thalcn 180—210. Black Alicante 210. Ontario i8—88 R. Claude d'Ouillin» 42-89 Czar 47— 104 R Victoria 106—116. R Claude d'Altham 51—94 per kg. Suikermelocn 95143 Oogme- 61—115 Ananasmeioen 86—122 Netroe- 52—87 per 'stuk. Tomaten A 195—205, B C 175—185 per balt- Aanvoer tomaten bakjes Perziken IAA 26—46. IA 15—28, 12—21. IC 6—8 per stuk. James Grieve IAA 35—56. IA 2Ï-54. IB 35—48. IC 30—37. lów IA 25-39. IB 16—27. IC 10—14. Bervo- iAA 73-93. IA 64—84. IB 41—67. IC 42—45. Tljdemans IAA 55—56. IA 48-56. IB 27—36. Clapps Fav. IAA 38—48. IA 35—45. IB 28—45. IC 2! 39. Pree'«e de Tr. IAA 47—56. IA 42— 52. IB 32—47. IC 27—31. Zigeunerin IAA 20— 26. IA 18—25. IB 17—22. IC 14—J7. Stark Ear- IAA 48-56. IA 40—47. IB 34—40. IC 17— 25. Perz appel IA 18—24. IB 14—22. IC 10—16 per kg. VEILING GOES '.9 augustus. Export- en lndustricvelllng ap pels Zigeunerin 1 80-85 18. 75-80 21. 70-7» 20—22. 65-70 16. 3 85-90 12. 80-85 13. 75-80 14. 70-75 13. 65-70 11. 2 D 10. grof 10—11. 6Jn 6. James Grieve 1 80-85 36. 75-80 39. 70-75 40. 80-85 33. 75-80 34—». 70-75 3Manks Codlln I 75-80 18. 70-75 17. 65-70 16. 80-65 12. 2 75-80 15—16. 70-75 14 65-70 12, 60-65 10. 2 D 6. grof 6—14, fijn 6. Stark Earliest 2 75-80 42. 70-75 40—46. 65-70 31—35. 60-65 18 —23. grof 24—31. fijn 20. Perzikrode zomer- oppc-l 1 70-75 11. 65-70 6—13. 80-65 10. 2 75-30 11. 70-75 10. 65-70 10, 60-85 6. grof en fijn doordraai. Benonl 2 80-85 57—68. 75-80 72— 70-75 64—76. 65-70 51—58. €0-65 29—48, 55-60 30. grof 24. fijn 10. Tydemans Early Worcester 1 85-90 59. 80-85 57—60. 75-80 59 —63. 70-75 54—59. 65-70 32—42. 60-65 23—27. 2 85-90 43. 80-85 40. 75-80 53. 70-75 45. «5-70 45 2 D 12-13. grof 25-31. fijn 15 Early Mack Intosh 1 50-85 39. 75-80 45. 70-75 46. 55--0 20. 2 D 12. grof 23. fijn 10. Alton 1 70-75 35 63-70 31. 60-65 28. 35-60 21. Peren: Précose de Trevoux 1 6S-70 4647. 60-65 44—45. 55-80 40—47. 50-55 29—41. 2 D 12—14. 2 60-65 39, 55-60 36. 50-55 25. grof 22—26. fijn 16. rijp 27—29. Clapps Fav. 1 75- 80 38, 70-75 36. 65-70 33.40—33 90. 60-65 32— 32.40. 55-60 28. 2 D 18. 2 75-80 32. 70-75 32. 65-70 28—31. 60-65 30. 55-60 26. grof 20—29. fijn 11—14, rijp 27—36- Br. d' Amanlis 1 75- S0 23. 70-75 23. 65-70 25. 60-95 21—22. 2 D 12—17. grof 21. fijn 16. Jutten I 50-55 41— 57. 45-50 37. grof 33. bjn 14—15. Diversen- Bramen in doosjes per 4 kg 1 143. 2 121. Bramen. 4 kg p- krat 1 113. 2 94—101. Dubb. pr. bonen 2 59. 2 B 30- Totale aanvoer hard fruit 6300 kis ter. Gewone veiling. Bramen per doos 1 36. 3 1315- Bramen per kg 2 55. Rode bessen per doos 2 1321 Frankenthaler 1 190—210. Pruimen Reine Claude Verte 1 9596. grof 96. Reine Claude d' Althann 1 67—69. 2 6— 24. grof 51—76. fabr. 6—18. Reine Victoria 1 74—95. 2 38—51. grof 56—81, fabr. 29—34. Belle de Louvain 1 49—70, 2 25—40. grof 30 46, fabr. 1827. Washington 1 55—63. 1 ver pakt 72—73. 2 15—30. grof 30—50. fabr. 6— 41. Jefferson l 51—65 2 6. grof 31. fabr. 2L Czarpruiroen grof 3244. fabr. 7—17. Ontario grof 3044 MonR Hative grof 71. Klrkus 1 90. Groenten Bloemkool A 2 33—64. B 2 19. afw. 10—27. Kropsla 1 13. 2 6—19. C 1 6. Komkommers A 1 10—24. A 3 14—18. B 1 '.6 -20. B 2 11—15, afw 10. Meloenen 1 44— 116. 2 40—73. afw 20 Wortelen 2 17—23 Sel derij 910. Uien 20- Kroten 6 Aardappelen •on ken t3—14. grote 12—13. drie linger, 6— 7 Koopman* Blauwe 15- Snijbonen 2 4766, afw. 30. PronksnIJbonen 1 46—50. 2 31—41. Speksnijbonen 63 Prélude 1 4049. 2 3141. Dubb. pr. bonen 1 52—64. 2 31—48. Trospr. bonen 1 70. Wagenaars 1 3537. Groene eav. kool B 1 6—9 Rode kool 1 10. 2 7—8. To maten A 1 35—39 A 2 35—38 B 1 38—39. B 2 33—29. bonken 33. Prei 1 3641. 2 26—36. Uien 2 3 afw. 3. Andijvie 1 8—13. Kroten B 1 6—8 Waspeen B 1 37—41. 2 18. Augurken A 1 89—94. B 1 35—62. C 16—19. D 14. E 4. VEILING STAVENI8SE. Doré gewone .4.60—11. Bintjes gewone I 1390 14.10. II 13.2010 50. bonken 16.10—15.90. drie lingen 4. kriel 15. Eigenheimers gewone 14— 15.20. drielingen 8.60. Aanvoer 55 ton. VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewone 14,30 Eigenheimers gewone 15,20 —15.80. bonken 9,20—9.50. Bintjes gewone 13 1380. bonken 1590-16.40. drielingen 290-450. kriel 15.40. VEILING THOLEN. Doré bonken 6. gewone 1190—12,90. Bintjes bonken 17—17.30 gewoon 1190—14 poters l. Elgenhe:--.ers bonken 8.40. eewoon 13.30—24.40, poter? 7.60 Asr.voer 42 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 19 aug James Grieve i 35-90 23. 30-85 33. I 34 40- 34 80 70-75 31.70- 32 40. 2 30-86 75-80 21 -37 70-75 21—41. 3 gr 22 kr. 6. Manks Codlln 1 75-80 7, 70-75 17 65-70 1 5. •63 11 2 D 6. 3 gr 6. f- 6 kr 6 Zigeune rin I 85-90 10 30-85 15. 75-80 18 70-75 17. 65-70 1 3 2 D 10. 3 er. 6. f. 6. kr. 6. Benonl -80 79 70-75 83 65-70 (S. 60-65 37 55-60 21. 75-80 50 70-75 49. 65-70 41. 60-65 30 55-60 18. 2D 11 3 gr 15—32. f 16. kr Tydemann E. W 1 85-90 54 80-85 62. 75-80 73. 70-75 71. '0 49. 60-65 25 3 gr 25 f 15 Pr de Tr. 5-70 45 60-6.5 43 55-60 39 50-55 31. 2 D 22. 3 gr 1431. f. 10—22. kr. doordraai. Stark Esrlies: 2 78-75 27. 65-70 26. 60-S5 IS. 55-60 12 3 gr. 6. f 6 Perzikrode zomerappel 2 70-75 12 65-70 1 3. 60-65 6. 2 D 6. Clapps Fav 1 75-80 38. 70-75 37. 65-70 34. 60-63 32 55-60 23. 2 D 17 3 gr 23. f. 10. kr door draai Br d' Amanlis 2 85-90 24. 80-85 26. 75-80 27. 70-75 27 65-70 24 60-65 21. 2 D 17. 3 gr. 18. f. 13. kr. 6. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 995 kg. 188—242. schol 19 kg. bot 116 kg. tong 1 kg. paling kg. herders 16 kg. uislever 2 kg. kreeft 1 kg. ongesorteerde vis 9 kg. VEILING TERNEUZEN. Bloemkool A 2 63. B 2 15—51 afw. 14—55. Sla 83016 Knolselderij 12 Groene kom kommers 11—22 Witte komkommer» 1112. Meloenen 62—115 Selderij 1013 Peen 10. Eerstelingen 8 10--16- Meerlanders 12 90—13. Bintjes to-14 50 Andijvie 7—17 Stoksnlj- bonen 5682 Prins bonen 2 39 40 -51.10. Saho 30 Kroien 10--17 Rode kool 820. Sav. kool 25—31 Wltle kool 1 Waspeen 1016. Prei 40—58 Tomaten A 33.50—36. B 33.50 'lier 10—25 Aueurken grof 53. fijn 90. ncn 10 26 Washington 2 4950 Reine Victoria 2 53 55 3 61-70 fabr 35 Belle Auvercne 47 -61 fabr 34 —50 Reine de d" AHhan 2 52 Anoelen' Stark Ear- liesl 70 40 85 31 I 60 25. 1 55 11. 2 5 2 »'0 12 2 55 doordraai 2 D door- i 3 grol 10 3 fijn doordraai Tyde- n 30 62. 1 75 67 1 70 71 I 65 43. 1 50 30 2 80 54 2 75 53. 2 70 '4. 2 ES 36. 60 29 3 grof 27 James Grieve 1 75 35. 80 33—35. 1 75 36—38. 1 70 36- 39. 7 85 22. 30 23—27 2 7S 25—30 2 70 23-33. grof 21 Benonl 3 grof 49. 3 fijn 26 Manks God- lin 2 60 15—16. Peren: Précose de Tr 2 D 15, 3 grof 23. 3 fijn 10. Clapps 1 70 34—35. 32—34. 1 60 30—32. 1 55 25—23 grof 10. 3 fijn 15 Juffer»-»" VEILING ST.-MAAIt 1 Doré 14.50- Eigenheimers 15.90—.; oj-u* 14—12.70. bonken 16—14,30. Aanvoer 3600 kis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17