Overdekt zwembad of bij Middelburg of bij Vlissingen LIGA Woonoord Souburg en Pyramidehoeve OUWERKERK BOEIDE DE TOERIST MET ZIJN RECENTE HISTORIE AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Frontale botsing bij Statendijk Wielerwedstrijden te Waarde WEDVLUCHTEN RAAD IJZENDIJKE BEZORGD OVER VEILIGHEID OP RONDWEG vrachtwagenchauffeurs monteurs hulpmonteurs/bijrijders MARKTBERICHTEN donderdag 20 augustus 1964 Wissel Zeeuws'Viaanderen PROV1NOIALE ZEEUWSE COURANT Grondboringen moeten beslissing brengen De Walcherse commissie, die sinds februari van dit jaar de mogelijkheden bestudeert van een overdekt zwembad, is thans zover met haar werk gevorderd dat nu moet worden nagegaan op welke plaats het zwembad zou moeten worden gevestigd. De commissie heeft in over leg met het stedebouwkundig bureau Schut twee terreinen op het oog, namelijk de plaats waar thans het woonoord Vlieg veld Souburg is gevestigd tus sen Souburg en Vlissingen, als mede een terrein achter de boer derij „De Pyramïde" aan de Nieuwe Vlissingseweg nabij Middelburg. Het eerste terrein is rijkseigendom, het tweede is thans nog particulier bezit, maar de gemeente Middelburg heeft met de eigenaar reeds ,een overeenkomst gesloten om de grond in eigendom te verkrij gen. Belangrijk voor de keuze tussen de beide terreinen echter met name de gesteldheid van de bodem, die aan bepaalde eisen moet voldoen. Mede ter bepaling van een definitief standpunt zullen thans grond boringen worden gedaan. Zoalb men weet werd op 21 februari jl. te Middelburg een commissie ge ïnstalleerd. welke tot doel had de mogelijkheid van een overdekt zwem bad op Walcheren te onderzoeken. De instelling van deze commissie was een gevolg van het rapport, dat het departement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel had uitgebracht in november 1963 over de mogelijkheden van overdekte zwembaden in Zeeland. Als voorzit ter van de commissie werd aange wezen ir. G. Kranen uit Middelburg, als secretaris fungeert de heer G. K. Brouwer, directeur van de „De Ruy- terschool" te Vlissingen. De com missie heeft verschillende malen ver- faderd en is thans zover gekomen, at zij de plaats van vestiging nader wil vaststellen. Uiteraard gaat het hier om een advies, maar men mag aannemen dat de colleges van de belangrijk ste gemeenten, die by dit project zijn betrokken (Middelburg, Vlis singen en Souburg) zich zullen conformeren aan dit advies. Indien er voorstellen moeten worden ge daan aan de raden der gemeenten. Er is een terrein nodig van onge veer drie hectare. By de studie van dit project wordt nauw sa mengewerkt met de Verenigde Sportfondensbaden N.V. De stedebouwkundige' adviezen gin gen aanvankelijk uitsluitend in de richting van het nabij Middelburg gelegen terrein, maar later werd ook de plaats van het Souburgse woonoord in de overwegingen betrok ken. Het kamp wordt thans bewoond door zestien Ambonnezen (vrijgezel len). Verwacht mag worden dat de com missie volgende maand weer bijeen komt. Het is namelijk noodzakeiyk zo spoedig mogelijk met een afge rond advies te komen, dit In verband met eventuele subsidies. Expositie V.V.V. geslaagd Veel belangstelling in kleuterschool Bevestiging en intrede kand. J. C. Weststrate Kandidaat J. C. Weststrate van Borssele die het beroep naar de ger. gemeente te Meliskerke aannam heeft dinsdag zijn classicaal examen afgelegd te Middel burg. De datum van bevestiging en intree werd vastgesteld op 3 september te 2.30 en 7 uur. Bevestiger is ds L. Rljksen van Rotter dam. SINT-PHILIPSLAND Extra kerkdienst Vandaag, donderdag 20 aug, zal in de Ger. Gemeente te St. Philipsland ds. Karens van Nieuwerkerk voorgaan. Advertentie doodt direct elk irnekt! grote spuitbus voor maanden lang gebruik! UIT HET VERTROUWDE ERDAL HUIS VANDAAG. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 9—22 uur. Abdij: klank- en licht spel. 20.30 en 21 uur. Van BenUiem en Jutting: Expositie Verenigde Nederlan den. kaarten van provincies en gezich ten van steden. 9—18 uur. Zeeuws Mu seum Wagenaarstraat 1: Expositie teke ningen en schilderijen Deltawerken door Rien v. d. Brink. 1017 uur. Provinciale bibliotheek: Tentoonstelling eerste oor logsperiode 1914, 1012.30 en 13.30 18 u. Molenwater: Folkloristische dag 818 uur. Jeugd-Vakantle-Vreugd: Laan van Nieuwenhove, rolschaatsen, 'teil lopen, 9.30 uur. Vischmarkt: tekenen en schil deren. 14 uur. Noord' olwerk: Zeepkisten race. 19 uur Vischmarkt: Zeeuwse kunst markt. 11—17 uur Nieuwe Kerk. Orgel concert Ineke de Wit. 15—16 uur Vlissingen - Alhambrn: De man met de vijf paspoorten i Charade). 20 uur. 14 Jaar. Weslkapelle Voetbalwedstrijd Noormannen- Badgasten, 19.30 uur. Goes Grote Kerk- Tentoonstelling Ned. Bij belgenootschap, 10—12, 13.30—16 uur. Wolphaartsdijk Roelwcdstrljden m de land- bouwhaven, 19 uur. Wcstdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ten toonstelling schilderijen van Retmond '«-GravensteenExpositie Zuiderzeewerken en Deltaplan. 10-12, 14-17 uur. Zlerikzrc Burgerweeshuls: Expositie Afri kaanse Kunst. 10—17 uur. Carillonconcerten in Sluis ten te Sluis, die iedere donderdag ven worden door prof. E. Delmotte, luidt deze week. Middagconcert: Ein- zug der Gaste (Wagner); Les feuilles mortes (Kosma); Choral: Een vaste Burcht (Luther); Destiny (Baynes); Menuetto (Beethoven); Volksliederen; La Traviata (Verdi); Elisire d'amore (Donnizetti)Hymne a l'amour (Mo- not); Paillasse (Leoncavallo). Avond concert; Le calife de Bagdad (Boel- dieu); Gebet an Rienzi (Wagner)Ge lijk de mist in de bergen (X); Three O'clock in the morning (Robledo); Hu moreske (Dvorak): Volksliederen; Deep River (Foster); Wagneriana (Delmot te); Jerusalem (Adams); Cavaleria Rusticana (Mascagni). WALCHEREN ''LOSSING EN Twee gewonden bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt President Rooseveltlaan-Vredehoflaan te Vlissingen werden woensdagavond omstreeks tien uur twee dames, in zittenden van een Duitse personen auto gewond. Eén van hen liep een armbreuk op, de ander kreeg snij- wonden in het gezicht. Het ongeluk gebeurde, toen de auto mobilist A. J. A. uit Vlissingen geen voorang verleende aan een door de Duitser W. P. B. bestuurde personen auto. De Duitse wagen werd zwaar, de Nederlandse vrij zwaar bescha digd. Een bewoner van de President Rooseveltlaan vervoerde beide gewon den naar Bethesda, waar zij verbon den werden. VROUWENPOLDER Concert in hervormde kerk te Vrouwenpolder Donderdagavond werd in de Ned. herv. kerk te Vrouwenpolder een concert ge geven door Paul v. Belzen, trompet en aJa Hekhuis, orgel. De talrijke aanwe zigen hebben kunnen genieten van een mooi en goed uitgevoerd programma. De organist speelde werken van Bach, Pepping en Corkee, terwijl Paul v. Bel zen werken van Stanley, Clark, Rob- bi ns en een sonate da Chiessa van Daan "^nneke ten gehore bracht. De jonge uwse musicus Daan Manneke wiens ovengenoemde sonate aan Paul v. Bel zen is opgedragen, was eveneens op dit concert als toehoorder aanwezig. WESTKAPE LLE Wedvluchten „De Zwaluw" De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" te Westkapelle nam met 91 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit St. Quentin, over een afstand van 188 kilometer. De eerste tien prij zen werden gewonnen door: 1, 2 en 5 P. Lous, Zoutelande; 3 K. Roelse, West kapelle; 4 R. J. Minderhoud, Westka pelle; 6 E. J&nse, Zoutelande; 7 L. Pee- ne, Westkapelle: 8 D. Stroo, Zoutelande; 9 Th. van Alphen, Westkapelle; 10 K. Houmes, Westkapelle De eerste duif had een snelheid van 1395 meter per minuut. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 18-8: Saggat van Gent, Seawtjf van Vlissingen-rede. -Mandy van Gent, 19-8: Bastion van Londen. Vlissingen vertrokken op 18-8: Saggat naar Narvik. Agnete-Billner naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 18- 8: Andijk van Le Havre. Eems van Boston. 19-8: Alcor van Mombasa, Fivel van Londen Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op la s'. Teun naar St.-Malo. Bornriff naar Cardiff/ Terneuzen. Ivoorkust naar Amsterdam. An- tilla naar zee. Daphnis naar Amsterdam. Zus naar Dahonnet. Hulst naar Lissabon. Muider- kerk naar Rotterdam. Seabreeze naar Lon den/Gent. Marathon naar Amsterdam. 19-8: Tycha naar Londen. Steenbergen naar Le Havre. Atlas naar Rotterdam. Korendijk naar Rotterdam. Dutch-Engeneer naar Rotterdam Globe naar Le-Legue, Eems naar Dublin. maand de toerist laten kennit met zyn recente historie. De periode, die op 1 februari 1953 inzette en die het dorp over heel de wereld In de dreigt dat allemaal alweer in het i te raken. En daarom Fe V.V.V. van Ouwer- de toerist er nog eens bh te moeten bepalen na is In de kleuter school een geschenk van de in ternationale Tafelronde voor de laatste maal een expositie te bezich- Zeehen gelwedstrijd te Hoofdplaat Zondag aanstaande organiseert de hen gelsportvereniging „De Schelde" te Hoofdplaat de 6e Internationale Zeehen- gelwedstrijd aan de Westerschelde te Hoofdplaat. De wedstrijd begint om 1 uur n m. en eindigt om 4 uur n.m. Deze wedstrjjd telt mee voor het Scheldekam- ploenschap 1964. Verwacht wordt dat plm. 500 binnen- en buitenlandse vis sers zullen deelnemen. Na afloop van de wedstrijd zullen de voorzitters van de diverse deelnemende verenigingen ontvangen worden op het gemeentehuis door het gemeentebestuur van Hoofdplaat. Hierna worden de voor zitters Vein het gemeentehuis afgehaald door de muziekvereniging „Oefening man zal in het clubgebouw de prijzen bekendmaken. Om half acht zal er in café „De Vriendschap" gelegenheid tot dansen worden geboden. Viswedstrijden voor de jeugd Vrijdagmiddag worden de viswedstrij den voor de schoolgaande jeugd uit Sluis voortgezet. Die middag wordt de finale gehouden van de wedstrijden, die deze maand georganiseerd werden voor de jeugd met vakantie onder ausDiciën van de plaatselijke r.-k. jeugdraad. Personenauto vloog uit de bocht Op de provinciale weg Schoondijke- IJzendijke is woensdagavond de Ter- neuzenaar P. A. V. met zijn auto uit de bocht gevlogen en in de naast de weg gelegen bermsloot terecht geko men. Het ongeluk gebeurde om half acht ter hoogte van de Zeven Hofste- denstraat. De bestuurder reed met zijn personenauto in de richting Schoondijke. Vermoedelijk door de te hoge snelheid raakte de wagen in de berm, slipte en kantelde ten slotte in de sloot. De auto werd zwaar bescha digd, de bestuurder kwam met de schrik vrij Op de provinciale weg IJzendijke- Schoondijke heeft zich woensdagmid dag een frontale botsing voorgedaan tussen twee personenwagens, die daarbij beide werden vernield. Slechts één van de bestuurders, de heer H. uit Hilversum, liep lichte verwondingen op, die door dokter J. Lockefeer uit IJzendijke werden behandeld. Het on geluk gebeurde doordat een auto, be stuurd door de heer K. uit Rotterdam, die de richting Breskens uitreed, even voor de Statendijk slipte, in volle vaart een tegenligger ramde en daar na in de bermsloot terecht kwam. In de uit Hilversum afkomstige wagen zaten behalve de heer H. ook zijn vrouw en vier kinderen. Geen van hen overkwam enig letsel. Zaterdagmiddag om drie uur zullen ln de Dorpsstraat te Waarde veertig nieu welingen van start gaan voor de ronde van Waarde. Deze nieuwelingen zullen 75 kilometer moeten rijden. Het par cours is als volgt: Dorpsstraat. Haven straat. Weelweg. Molenweg. Plasseweg. Hoofdstraat. De lengte van de ronde is 3600 meter. Om twee uur starten 22 adspiranten voor een wedstrijd over 25 kilometer, 's Avonds zullen Dij goed weer de plaat selijke muziekverenigingen „Vooruit" en Kerkconcert Op woensdag 26 augustus a.s. 's avonds om acht uur, zal in de Ned. Hervormde Kerk te 's-Heer-Arends- kerke een concert gegeven worden door de heer S. Gunst, orgel, met me dewerking van de heer Ph. Feij, hobo. Het programma vermeldt werken van Walther, Felemann, Mendelssohn, Franek, Handel en Bach. geworden. Nadat burgemeester A. A. van Eeten haar op 24 juli jl. officieel had geopend, hebben op twee avonden in de week gemiddeld vijftig toeristen er een bezoek ge bracht. Ze kregen er van V.V.V.- functionarissen toelichting by de fo to's en de herinneringen aan de be wogen maanden in 1953. de spontane hulp van alle kanten en de wederop bouw later. In dikke plakboeken konden de expositiebezoekers de kranteknipsels uit allerlei binnen- en buitenlandse bladen vinden, waarin Ouwerkerk het onderwerp was. De inzendingen naar dit V.V.V.-evene ment waren afkomstig van particu lieren ln het dorp, belangeloos afge staan. Het was een uitstekend middel om de toerist nog eens even te bepalen 'hoenixcaissons als logge monsters sinds een jaar een gedenksteen. Daar heeft het waterschap „Schouwen- Dulveland" voor gezorgd. Maar veel bezoekers van Ouwerkerk willen meer weten over de ramptljd en het herstel. Dat had de nieuwe V.V.V. van Ouwerkerk al snel door. Daar om heeft zij dit jaar speciaal de be langstelling van de gasten daarop gericht. In de kleuterschool waren fotoreportages te vinden van de strijd in het dljkgat, er waren lucht foto's van de dorpen voor en na de ramp, foto's van de geschenken uit de adoptiesteden- Centraal hing een groot wandkleed over het onderwerp „Dijken Dicht", gemaakt en aange boden door zeemansvrouwen van de Kon. Rotterdamse Lloyd. Er waren voorts enkele schilderijen te bezich tigen. Wat ook veel aftrek heeft gekregen was een situatieschets van de vier Phoenixcaissons met een verklaring van de werkmethode, die rijkswater staat by het dijkherstel heeft moeten toepassen. Het wordt in Ouwerkerk steeds drukker met toeristen. De camping trekt steeds meer bezoe kers. V.V.V. heeft zich onmiddellijk actief betoond. Uitslagen wedvluchten vanuit Arras. „De Eendracht". Terneuzen. 113 Jonge dui ven. 1 J. Harte. 975 meter per minuut: 2 C. Oppeneer; 3. 5 en 9 J. van de Graaf: 4 en 7 L. Verlinde: 6 F. Temmerman; 8 J. Peeman: 10 H. Koch. 53 oude duiven. 1 en 7 combinatie Meijer- Van de Berge. 978 m p. m.: 2 A. Verpoorte; 3 O. Hofman: 4 J. de Smidt: 5 J- Willemsen: 6 P. Harms: 8 L. Koch: 9 H. Koch; 10 J. Dooms. „De Herleving". Kloosterzande. 108 jonge duiven. 1 en 7 L. StallaerL 940.6 meter per minuut: 2 J. van Goethem: 3 R- van Goe- them: 4 J. Everaerd: 5 R. de Booij; 6 J. de Bruijn: 8 E. Aarssen; 9 J. Valck; 10 E. Bou- choute. 91 oude duiven. 1 J. Scheerders. 932 m p. m.; 2 en 3 F. Colpaert; 4 F. Maas; 5 L. Blom- maert: 6 R. Hendriks: 7 J. Pardon: 8 J. de Jonghe: 9 B. van Goethem; 10 Th. Verschu- „De snelle duif". Terhole. 87 duiven 1 W. Cam been 998 m p .m.: 2 G. Vioen: 3 L. Plat- jouw; 4 AU. Dobbelaer; 5 L. Seghers; 6 J. van Eetvelde: 7 A Vermeulen: 8 J. Eijsac- kers: 9 en 10 H. Colsen. „De Volharding". Westdorpe. 91 jonge duiven 1 Raf. Gijsel. 1002 m p. m 2 G- Gijsel; 3 G. de Hulsters: 4 P Slock: 5 en 7 combinatie Adam-Goethals: 6 Joh. Gijsel; 8 M. Thomas. 9 R. Audenaerde: 10 gebrs. Audenaerde. 52 oude duiven. 1 G Gijsel. 1003.2 m p. m.; 2 Em. Baecke: 3 en 7 gebr. Audenaerde: 4 J. Gijsel; 5 en 9 D. F. de Bock; 6 M. de Smet; 8 M. van Lent: 10 Kouse-Kamoen. „Verwachting", Axel. Jonge duiven. 1 en 10 Alb Peersman, 971 m p. m 2 Joh. Giele, 3 en 4 Eug. van Dorsselaar; 5 P. Ortelee. 0 All. de Waele; 7 A. Knol: 8 Joh. Wieland; 9 J. Vasseur. Oude duiven. 1 en 7 Ch. Tieleman. 1012.1 m p. m-: 2 W- de Putter; 3 C. van Drongelen: 4 en 10 D. Haulez: 5 Ed. van Ecke: 6 D. Goos sen-. 8 G. Peersman: 10 P. Ortelee. „De Vrede". Sas van Gent 60 jonge duiven. 1. 2 en 3 L. van de Berghe, 979 m. per mi nuut: 4 en 5 H. Marquinie; 6 en 8 W Tim merman; 7 en 9 Th. van Zeele: 10 M. Houte pen. 40 oude duiven. 1 Ed. van de Bergen. 1039 m p. m.: 2 en 5 Fr. Mollet, SuiskU; 3 Geo. Ver meulen: 4 Ed. van de Putte: 6 H. Marquinie; 7 J. van Oppen; 8 L. van de Berghe. 9 E. Neijt; 10 A. Lampo. „Nieuw Leven". Koewacht 84 jonge duiven 1 A. de Kind. 993.3 m. p. m.; 2 A. Goossen. 3 V. de Block: 4 A Mariens: 5 H. de Bock: 6. 7 en 9 Aug. van Hooïje: 8 A. van Gijsel: 10 Em. Hamerhnck. 20 oude duiven. 1 en 2 L Seghers: 3 L. Be- laert. Zuiddorpe: 4 Raf Mariens: 5 V. de Block: 6 F. Kips: 7 L. Belaert: 8 Ed. de Voe: Th. Gijsel: 10 C. Stroowinder. Zuiddorpe. ,CC", Hulst. 88 duiven, t en 7 J. van de Laan. 930.1 m p. m.; 2 en 3 All. Pieters; 4 R. Acht ongevallen in één week IJzendijke mag gymlokaal bouwen Wethouder P. van Rnen heeft tydens de rondvraag in de dinsdagavond gehouden vergadering van de IJzendykse gemeen teraad gewezen op het groot aantal on- golukken op de rondweg van IJzendijke. ij uitte hierover zijn grote bezorgdheid en vroeg zich af hoeveel doden er nog moeten komen, eer er wat zal worden gedaan om deze weg veiliger te maken. De voorzitter zei dat de gemeente hier reeds meermalen by de prov. waterstaat Internationaal transoort- en expeditiebedrijf VERBRUBGE vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties schrifteiyk of telefonisch. Industrieweg 37, Terneuzen, telefoon 345L op heeft geattendeerd. Deze week zijn er 8 ongevallen geweest. De raad besloot nogmaals met klem de aandacht bij de bevoegde instanties hierop te vestigen. De heer Van Hijfte zei dat het plaatsen van een bord slipgevaar bij de bocht Ze- venhofstedestraat, toch wel het minste is, dat de prov. waterstaat zou kunnen doen. De heer J. van Cadzand vroeg of de be jaardenwoninkjes reeds zijn verdeeld. De voorzitter zei dat er 6 van de 10 zijn klaargekomen, doch met de verdeling is men nog doende. De belangstelling hier voor is zeer groot. In de raadsvergadering werd voorts be sloten toe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling Bestuursschool. Als ver tegenwoordiger ln deze bestuursschool werd benoemd burgemeester J. J. M. Ficq en als plaatsvervanger secretaris J. L. C. V. I. A. Dierikx. Het Wit-Gele Kruis Hoofdplaat-Biervliet krijgt voor 5 gezinnen uit IJzendijke subsidie, daar deze gezinnen door hun ligging gunstiger de zuster uit Hoofd plaat kunnen hebben De stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg krijgt een extra subsidie in hun exploitatietekort over 1963, groot 509. De Stichting Fruitteeltproefbe- drijf te Philippine krijgt eeD eenmalig subsidie van 100. Een begrotingswijziging betreffende de aanleg van een gemeentelijk plantsoen bij de molen, deed bij de heer Pr. van Hijfte de vraag ryzen hoe men dit plantsoen zal onderhouden. De voorzit ter deelde mede dat op het ogenblik 50 woningzoekenden staan ingeschreven. B. en w. deelden mede dat IJzendyke in aanmerking komt voor de bouw van een gemeentelijk gymnastieklokaal in serie- bouw. De kosten bedragen f 250.000 waarvoor men dan jaarlijks rijksuitke ring krijgt. De plaats waar deze zaal zal komen moet nog worden bekeken. I Blommaert: 5 All. Boogaert: 6 gebr*. Kra mers; 8 W. de NtJs; 9 W. Blommaert: 10 L. van Gimste. „De Reisduif", Philippine. Jonge duiven. 1 en 6 H. Cornells; 2 H. van Vooren: 3 J. Ver hagen; 4 en 5 J. Haak, Hoek; 7 L van Cra- nenbroeck; 8 A. Gommers; 9 en 10 L. Bosma. Oude duiven. 1 AU. Ploegaert; 2 A Ram- meloo: 3 A. Lauret: 4. 7 en 10 C. de Clercq: 5 André Bombelijn; 6 en 8 J. Haak: 9 L. Rogiest. ..De Voorwaarts". Zaamslag-Veer. Noyon. 60 Jonge duiven. 1 J. van de Voorde. 1001 t m.; 2, 6 en 10 M de Visser. Axel; 3 D. Bare- man: 4 en 7 F. Scheele: 5 en 8 H. de Feijter. Axel: 9 M. C. Cornelissen. Oude duiven. 1 en 2 M. C. Cornelissen: 3 J. Willemsen. „Zondags Vermaak", Sint-Jansteen, Qule- vraln. 68 jonge duiven. 1 en 6 J. de Moor; 2 en 9 P. Uitendael; 3 Alph. Sturm; 4 C. Helsland; 5 J. Danckaert: 7 Alb. Jansen:" 8 J. Jansen: 10 P. de Moor. 32 oude duiven. 1 E- Strobbe: 2 en 6 C Helsland: 3 en 10 L. HeIJmans: 4 CL van Remortel; 5 E. van Vlierberghen7 en 8 J. Pouwels: 9 C. Baert- „De snelle duif", Clinge. 78 duiven. 1 gebrs. Colsen. 1200 m p. m.: 2 Pr. Verstraeten: 3 R. WUlaert: 4 C. van de Branden; 5 Th_ Goethem: 6 en 7 H. Brugge man: 8 Ed. de Bodt: 9 en 10 Th. Casteels. De snelle duif", Terhole. Loochrlstie. 24 dui ven. 1. 2. 4. 7 en 10 H. Colsen. hoogste snel heid 1202,1 meter per minuut: 3 A. Ongenae; 5 A. Ongenae: 6 en 9 J. de Brouwer; 8 L. Brand. „C.C.", Huist- Uitslag koppelkoers vanuit Philippine met een deelname van 118 koppels. 1 W. de Nijg; 2 P Haulez: 3 J. Tassaert: Schelfhout; 5 J. Antheunis: 6 L. van Hels land: 7 A. van Helsland: 3. L. van de Vliesch; 9 J. d'Hondt: 10 All. d'Hondt. De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis deed met 124 Jonge duiven mee aan een vlucht uit Beaumetz. De hoogste snelheid bedroeg 1007.4 meter per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 J. Wage: 2. 7 en 9 J. van Ommen: 3 C. van der Walle: 4 F. Coppens; 5 en 8 P. Maenhout; 6 M. Baeri: 10 P Goossen. Bij de oude duiven was de snelheid 1076 meter per minuut en luidt de uitslag: 1 J. van Ommen: 2. 5 en 9 A. le Clerq; 3 i O. de Meijer; 4 C. van der Walle; 6 en Wage; 10 J. de Lijzer. Uitslag wedvlucht vanuit Arras. „De Reis duif". Graauw. SO duiven, hoogste snelheid 853.1 meter per minuut- 1 A. Blanckaert: 2 en 4 A. Boogaerd: 3. 5 en 7 Eug. Ma'theljs- sen: 6 en 10 Ed- Mattheijssen: 9 A. de Block; 8 Th. Weemaes. ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN Voor baby, kleuter en schoolgaand kind. VEILING KAPELLE. augustus. Industrie- en exportvrllln*. Appelen en peren. Zigeunerin 1 80 16. 1 7S 21. 1 70 21. 1 65 16. 2 80 14 2 75 14—15, 2 70 I. 2 65 12. 2 D 10. 3 grof 10. 3 fijn 6 Tyd*- ...ann E. W. 1 85 77. 1 80 74, 1 75 75. 70 66. 1 65 41. 2 80 52. 2 7S 53. 2 70 46. 2 65 35. 2 60 17. 3 grof 18. Benoni 1 80 86, 1 75 92. 1 70 90. I 65 7980. 1 60 46. Stark Earliest 1 70 54. 1 65 46. 1 60 29, 2 55 10 Manks Codlln 1 75 17. 1 70 16—17, 1 65 13. 1 60 11. 2 75 17, 2 65 12 2 60 6.50—10. 2 D 6.50. 3 grof 6.50. 3 fijn 6. James Grieve 1 80 40. 1 75 35— 41. 1 70 3639. 2 80 31-33. 2 75 28—30. 2 70 28—29 3 grof 17—20. 3 fijn 10—13 Early Vü'teria 2 70 16. 2 60 13. 2 D 6. 3 fijn 6 Perzi'kappel 2 70 13. 2 65 li. 2 80 10 2 D 6. 3 grof 10 3 fijn 6. Codlln Keswick 2 70 17. 2 60 -.0. 2 D 8. 3 grof 3 fijn 6 Kroet- appels wit 6. Clapp* Fav 1 70 3336 65 3150-32 90. 1 60 30.60-3210 1 55 27.50- 29.30. 2 75 32. 2 65 29 2 60 28. 2 55 26. 2 D 17 20—17 60 3 grof 18.90—22.20 3 fijn 11.10— 12. Clapps Fav. rijp 1 70 3639. 1 65 33. 1 60 32. I 55 26. Pr. de Tr. 1 65 49 1 60 46. 55 33—39. 1 50 30. 2 D 16. 3 grof 13. 3 fijn 12. Juttepeer 1 50 59—66. 2 4 5 38—39 2 D 13 -14. Br. d' Amanlls 2 65 22. 2 60 22. 2 D 9.50- 15. 3 fijn 7.50. 3 grof 13. Prulmenveillng Belle de Louvain 1 55—70. 2 26—34. grof 2851. Victoria 1 74—114. 2 27—42. grof 44—72 R Cl. d' Ouilllns 1 54— 77. 2 25—34. grof 31—55 R Cl. d' Althan 1 82—109. 2 39—55. grof 47—81 Mons Hattve 89. 2 34. grof 59—76. Jefferson 1 476.4. 2 37. grof 44 Reine Claude Verte 1 104 2 47 grof 78—84 Boerewitte grof 37—46 Czar- pruim 1 43—53, 2 22—28. grof 32. Kirkis 1 104—109. grof 80 Pruimen blocvelling. Fabr. wit 9J0. fabr. blauw 10 en doordraai gescheurd wit door draai. gescheurd blauw 8.50 en doordraai. Diversen: Bramen ln kratten van 4 kg per kg 1 101—113. 2 94—101. Bramen in dozen voor verse consumptie per kg 142. 2 101— 102. Bonen per kg 1 33. 2 30. Tomaten ln kratten van 6 kg 1 A 216. 1 B 228. 1 BB 224, 1 C 189. 1 CC doordraai. 2 A 242. 2 B 232 Rode hessen per doos van 250 gram 1 18, 2 38. Rode bessen per kg 2 36. Aardbeien per doos van 250 gr. 1 6175. 2 33 Kasperziken per stuk 1 B 14. Bramen per doos van 250 gr. 2 33—36, Groenteveiling. Kropsla 10—18. Andijvie 11 18. Sav. kool 14. Snijbonen 4261. Pronk- bonen 37—42- Komkommers 15. Augurken A-B 31—39. C-D 8. Witte kool 5—8. Spits kool 77.50. Rode kool 10. Prei 50- Aardappelveiling Bonken 1113, 1 9.5012. 2 8, drielingen 6.50. VEILING MIDDELBURG. 19 aug Tomaten export per 6 kg A 1 198, B 1 232—235, C 1 813—187. CC 1 doordraai Tomaten per 12 kg A 2 425. B 2 442. C 2 400 Fruit Appelen: Zigeunerin 80 1919. 75-80 13—25. 70-75 1 3—20. 66-70 10—24. 60-65 11 13. 55-60 1014 2 D 10. 3 gr. 10-34. 3 f 10. James Grieve 80 50. 75-80 4046. 70-75 33 45. 3 gr. 22—36. Tydemann E W. 30 90 75-80 58. 70-75 55. 65-70 51—50 Perzikrode zomer- appel 70-75 26—28. 65-70 29. 60-65 24—28. 55-60 11—14. 3 gr 17. Peren: Pr- de Trévoux 65-70 35 60-65 2832, 55-60 77—36. 50-55 1 5—22. 2 D 21—28 3 gr 24—25, 3 t 10—21. Clapps Fav. 75 49. 70-75 28—41, 65-70 27—37. 60-65 29—37. 55-60 23- 33. 50-55 25—27. S gr. 25—32, 3 t 18. Meloenen: net 1175. oranje ananas 26—142. ogen 11—83, suiker 28—162. carbonkel 100. Pruimen: Ontario 23—56. Washington 24— 53. Reine Victoria 44—72. R_ Cl. d' Althan 4286. R. CL d' Ouilllns 11—67. R. Cl. Verte 6382 Czar 5370. Dubb. boerewitte 38—06. Belle Louvain 33—62. Druiven 259292. Aardbeien 3344. Bramen 23—40 Perziken 3—38 Groenten. Bloemkool 4 per kist 5390 6 kist 47—68. 8 per kist 2644 Andijvie 1 850. andijvie 2 doordraai. Sav. kool per 100 kg 8 40. Stoksnijhonen 5475. Sla 25. Bospeen 1260- Pronk'-onen 48. Stam- snljbonen 51. Spinazie 3455. Komkommers groen: 75 22. 60-65 26—30. 50-60 14—20 40- 1122. 33-40 '.114. krom per kg 1523. Prei 1422. Dubb. bonen 5188. Komkommers wil 12—31. Kroten 4.60—14. Rode V-nol 7—13. Bos- kroten 513. Augurken 9— Tl Witte kool 12—18. Uien 12—24. Postelein 55—62. Rabar ber 514. Waspeen 26—42. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 augustus. Sla 426. Andijvie 3648. Bloemkool 1293 Sav. kool 717 Rode kool 5—13 Snijbonen 3664 Dubbele bonen 30 60. Staakpr. 7295- Komkommers 11—29 Kroten 13 Waspeen 1226. Uien 522 Aardappelen 913. Selderij 1172. Prei 37 41. Netmeloenen 29—100 Czar 1061 Reine Claude 69. M. Hative 35—52. Clapps 6—51. Précose 3348. N.-H. suikerpeer 13. James Grieve 1581. Perzikappel 22. Reine Victoria 10—80. Reine Claude d' Althan 49—71. Zi geunerinnen 14. Washington 2465. Ontario 17—69. Reine Claude Verte 62—75. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. 19 augustus. Eiernoteringen van de coöp. Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom Ingaande donderdag 20 augustus 1964. Prijs klasse 0 19 ct. id- 1 18 ct. ld. 2 17 ctid. 3 15 ct. id. 4 12 ct. id. 5 10 ct Heden overleed in het Gasthuis te Middel burg mijn innig gelief de man. onze vader, groot- en overgrootva der PIETER SCHOUT in de ouderdom van 85 jaar. Koudekerke, Der Boede: wed. W. Schout- v. d. Voorde Koudekerke: W. de Potter Middelburg: J. de Potter M. de Potter- Driegen Wimpje Koudekerke: Willy de Potter Koudekerke, Der Boede. 19 augustus 1964, De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 24 augustus a.s. te 12.45 uur op de algemene begraaf plaats te Koudekerke. Heden overleed onver wachts. in de hope des eeuwigen levens, onze e' efae vader en broe der ÜOBNEUS CE VAAL m de ouderdom van 84 jaar. A. Cevaat S. P. Cevaal A. Cevaal O.- en W.-Souburg, 19 augustus 1964, Ritthemsestraat 52. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 22 augustus a.s. Vertrek om 12 uur vanaf het sterfhuis. Algemene kennisgeving. Heden overleed, onver wachts, in zijn Heer en Heiland, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader. IZAAK TANGE. in de ouderdom van 83 jaar. Gezang 27. O- en W.-Souburg: L. van Soelen-Tange S. van Soelen. Wed. M. Tange- Suurmond. Zaamslag: L. A. Tange. J. Tange-Hameling. O.- en W.-Souburg: C. Tange-Haeck. A. C. Haeck. Bergen op Zoom: A. Tange. J. Tange-de Kroo O- en W.-Souburg: J. Tange-Klap. C. Klap. M. Tange-Wisse L. Wisse. Canada: I. Tange. E. Tange-de Kroo Tholen: Coudekerke: P. Tange. M. Tange-Rfindera Klein- en achter kleinkinderen. O.- en W.-Souburg, 19 augustus 1964. Oranjeplein 48. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 22 augustus a.s. Vertrek des voor- middags om 11 uur, vanaf het sterfhuis. VEILING ROTTERDAM. 18 aufutlu»- Aardappelen 11—14- Andijvie 12 per kg Bloemkool I 6 4067. I 6 34—52, II e 37—62. U S 35 per «tuk. Dubbele bo- 85—96. II 32—83. Pronk bonen 52-E7. Snljbonen I 99-110. II 73 -93 Rode kool 7— !9 per kg. Sla I 16—21. II 32—52 per «tuk. Sla 1935. Spinazie II 32—52. I 52-56 per kg. Komkommer» 70-60 22—34 60-70 20-25. 50-60 20—22 per «uk. Selderij 3—8 Pcter*elle 2—7 per boe. Gele kool 7-21. Spitskool 21—24. Uien 10—21 Kroten 13—19. Sjalotten 19—20. Peen 2837. Komkommer* 13—19 Franken- thalen 16O-210. Black Alicante 2)0 Ontario 48—88. R Claude d'Oulliln» 42—89. Czar 47— 104 R. Victoria 106—116. R Claude d'Althan» 51—94 per kg. Sulkerroeioen 95—148. Oojtme loen 61 115 Ananas meloen 86—122 Netroe- toen 52—87 per «uk. Tomaten A 195205. B >25. C 175—185 per bak- Aanvoer tomaten roco bakje* Pennken IAA 2816. IA 1528. 1B 12—21. IC 8—8 per «uk Jame* Grieve IAA 3556. IA 3>-54. IB 35-18. IC 30-37. Yellow IA 28—36. IB 18—27. IC 10-14. Beno- IAA 73-03. IA 64—85 IB 41-67. IC 42—43. Tljdeman* IAA 55-06. IA 48—66. IB 27—36. Clappe Fav IAA 38—46. IA 35—45. IB 28—15. IC 24 39. PrecO*e de Tr IAA 47—56. IA 42— IB 32—47. IC 27—31. Zigeunerin IAA 20— 26. IA 18—25. IB 17—22. IC 14—17. Sterk Ear. eat IAA 43-5'J. IA 40—47. IB 34—40. IC 17— 5. Perz. appel LA 18-24. IB 14-22. IC 10-16 per kg. VEILING GOES. 19 augustu*. Export- en industrieveiling ap pels Zigeunerin 1 80-85 18. 75-80 21. 70-75 20—22. 65-70 16. 2 85-90 12. 80-85 13. 75-80 14. 70-75 13. 65-70 11. 2 D 10. grof 10—It. Oja 6. James Grieve 1 80-85 36. 75-80 39. 70-75 40. 2 80-85 33, 75-80 34—35 70-75 33. Mar.ka Codlln 1 75-80 18. 70-75 17. 65-70 16. 60-65 12. 2 75-80 15—16, 70-75 14. 65-70 12. 60-65 10. 2 D 6. grof 6—14. fijn 6. Sterk Earlie« 2 75-80 42. 70-75 40—46. 65-70 31—35. 00-65 18 —23. grof 2431. fijn 20. Perzikrode zomer- appel 1 70-75 II. 65-70 6—13. 60-65 10. 2 75-80 11. 70-75 10. 65-70 10. 60-65 6. grof en fijn doordraai. Benoni 2 80-85 57—68. 75-80 72— 73. 70-75 64—76. 65-70 51—S3. 60-65 20—48. 55-60 30. grof 24. fijn 10. Tydeman* Early Worcester 1 85-90 59. 80-85 57—60. 75-80 59 —63. 70-75 5459. 65-70 32—42. 00-65 23—27. 2 85-90 43. 80-85 40. 75-80 53. 70-75 45. 65-70 45. 2 D 12—13. grof 25—31. fijn 15. Early Mack In tosh 1 80-85 39. 75-80 45. 70-75 46. 55-60 20. 2 D 12. grof 23. fijn 10. Alton I 70-75 35. 65-70 31. 60-65 28. 55-60 21. Peren: Prtcose de Trevoux 1 65-70 46—47. 60-65 44—45. 55-60 40—47. 50-55 29—41. 2 D 12—14. 2 60-65 39. 55-60 36. 50-55 2S. grof 22—26. fijn 16. rijp 27—29. Clapps Fav. 1 75- 80 38. 70-75 36, 65-70 33.40—33.90, 60-65 32— 32.40. 55-60 28 2 D 18. 2 75-80 32, 70-75 32. 65-70 28-31. 60-65 30. 55-60 26. grof 20—29. fijn 11—14. rijp 27—36. Br. d' Amanlls 1 75- 80 28. 70-75 28. 65-70 25. 60-66 21—22. 2 D 12—17. grof 21. fijn 16. Jutten 1 50-55 41— 57. 45-50 37. grof 33. fijn 14—15. Diversen. Bramen ln doosjes per 4 kg 1 142. 2 131. Bramen. 4 kg p. krat 1 113, 2 94—101. Dubb. pr. bonen 2 59. 2 3 30 Totale aanvoer hard fruit 6800 kisten. Gewone veiling. Bramen per doo* 1 36. 8 1315. Bramen per kg 2 55. Rode beeeen per doos 2 13—21 Franken thaler 1 190—210. Pruimen. Reine Claude Verte 1 9596, grof 96. Reine Claude d' Althann 1 67—69, 2 6— 24. grof 5176. fabr. 618. Reine Victoria 1 74—95, 2 38—51. grof 58-81. fabr. 29—34. Belle de Louvain 1 4970. 2 2540. grof 30— 46. fabr. 18—27. Washington 1 55—63. 1 ver pakt 72—73. 2 15—30. grof 30—50. fabr. 6— 41. Jefferson 1 51—65. 2 6. grof 31. fabr. 2L Czarpruimer. grof 32—44. fabr. 7—17. Ontario grof 3044. Mor» Hative grof 71. Klrkus 1 90. Groenten Bloemkool A 2 39 64. B 2 19. afw. -.0—27. Kropsla 1 13. 2 6—19. C 1 6. Komkommers A 1 lO—24. A 2 14—18. B 1 16 —20. B 2 11—15. afw. 10. Meloenen 1 44— 116. 2 4073. afw 20. Wortelen 2 17—23. Sel derij 910. Uien 20. Kroten e Aardappelen bonken 13—14. grote 12—13. drielingen 6— 7. Koopman* Blauwe 15. Snijbonen 2 4766, afw. 30. Pronksnijbonen 1 46—50. 2 31—41. Speksnijbonen 63. Prélude 1 40—49. 2 31—41. Dubb. pr. bonen 1 52—64 2 31—48. Trospr. bonen 1 70. Wagenaars 1 3537. Groene sav. kool B 1 6—9. Rode kool 1 10. 2 7—8. To maten A 1 35—39. A 2 35—33, B 1 35—39. B I 33—39. bonken 33. Prei 1 36-41. 2 26—36. Uien 2 3. afw. 3. Andijvie 1 8—13. Kroten B 1 6—8. Waspeen B 1 37—41. 2 18. Augurken A 1 89—94, B 1 35—62. C 18—19. D 14. i VEILING STAVENIS8E. Doré gewone 14.60—11. Buitjes gewone I I3S9 14.10. H 13.20—10.50. bonken 16.10—15.90. drie lingen 4. kriel 15 Eigenheimer» gewone 14— 15,20, drielingen 8.60. Aanvoer 55 ton. VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewone 1430. Eigenheimers gewone 15.20 —15,80, bonken 9.20—950. Bintje» gewone 13 13,80. bonken 15,98—16.40. drielingen 250—450, kriel 15.40. Aanvoer 190 ton. VEILING THOLEN. Dort bonken 6. gewone 1150—12.90. Bintjes bonken 17—1750, gewoon 1158-14, poters L Eigenheimer» bonken 8.40. gewoon 13 30—1440, poters 7.60. Aanvoer 42 ton. VEILING KRABBEND UK E. 19 aug Jame» Grieve 85-90 28. 80-85 33. 75-80 34 40-34.30. 70-75 31.70-32.40. 2 80-83 20—30. 75-80 21-37. 70-75 21—41. 3 gr. 22 kr. 6. Manks Codlln 1 75-80 17. 70-75 17. 65-70 15. 60-65 11, 2 D 6. 3 gr. 6. f. 6. kr. e Zigeune rin 1 85-90 10, 80-85 15. 75-80 18. 70-75 17. 65-70 13. 2 D 10. 3 gr. 6, f. 6. kr. 8 Benoni 1 75-80 79 70-75 33. 65-70 68. 60-65 37 55-60 21. 75-80 50. 70-75 49. 65-70 41. 60-65 30 55-60 18. 2 D 11. 3 gr 15- 32. f. 16, kr. 6. Tydemann E W. 1 85-90 54 30-85 62. 75-80 73. 70-75 71. 65-70 49. 60-65 25 3 gr 2S f 15. Pr de Tr. 1 65-70 45. 60-65 4 3 55-60 30 50-55 31. 2 D 12. 3 gr 1431. f 10—22. kr- doordraai. Sterk Earliest 2 "0-75 27. *5-79 26. 60-65 19. 55-60 12. 3 gr. 6. f 8. Perzikrode zomerappe! 2 70-75 12. 65-70 13 60-65 6. 2 D 6. Clapps Fav 1 75-80 38. 70-75 37 65-70 34 60-6$ 32. 55-60 28 2 D 17. 3 gr 23. f. 10. kr door draai Br d' AmanliB 2 85-90 24. 80-85 26, 75-80 27 70-75 27. 65-70 24. 60-65 21. 2 D 17. 3 gr. 18. t 13. kr. 6. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 995 kg. 188242. schol 19 kg. bot 116 kg. tong 1 kg. paling 218 kg. herders 16 kg. visiever 2 kg. kreeft 1 kg. ongesorteerde vis 9 kg. VEILING TERNEUZEN. Bloemkool A 2 63. B 2 15—5! afw. 14—55. Sla 8.5016 Knolselderij 12. Groene kom kommers 11—22. Witte komkommers 1112. Meloenen 62—115 Selderij 10'-3 Peen 10. Eerstelingen 9:0-16. Meerlanders 12 90—13. Bintjes 10—14 50 Andijvie 7—17. Stoksnij honen 56—82 Prins honen 2 39.40 -51 10. Saho 30 Kroten 10 -17 Rode kool 8—20. Sav. kool 2531 Witte kool 4 Waspeen 10—16. Prei 40—58 Tomaten A 33.50—36. B 33.50 -33 Uien 10 -25 Augurken grof 53 'ijn 90. Bramen 10- 26 Washington 2 49—50 Reine Victoria 2 53--55. 3 61-70 'ahr 35 Belle de Auverrne 3 47—61 fabr 34—50 Reine Claude d' Althan 2 52. Appe'en' Sterk Ear liest 70 40 65 31. 1 60 25. 1 55 II, 2 65 24—25. 2 60 12 55 doordraai 2 D door draai. 3 grot io 3 fijn d irdraai. Tyde- n 80 62. I 75 67 1 70 71 1 65 48. 30 2 80 54 2 75 53. 2 70 '4. 2 65 36. 2 60 29 3 grof 27. James Grieve I 75 35. 1 80 33—35. 1 75 36—33. 1 70 36—39. 2 85 22. 2 80 23—27. 2 75 23—30. 2 70 23—33. 3 grof 21. Benoni 3 grof 49. 3 fijn 26 Mank! God- 2 60 1516. Peren: Precose de Tr 2 D 15. 3 grof 23. 3 fijn 10 Clapps 1 70 34—35, 1 65 32—34, 1 60 30—32. 1 55 25—28, 3 grof 18—20. 3 fijn 15 Jutteperen 3 fijn 30. VEILING ST.-MAARTENSD1JK Doré 14.50. Eigenheimers 15.90—14.40. Bintje 12.70. bonken 16—14,30. Aanvoer 3600 kis ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15