Amerikaan na 43 jaar per ongeluk terug in geboortestad Brouwershaven Plan Sloe-vliegveld remt kansen Haamstede Geuzen en poorters kregen sleutel van Middelburgs burgemeester Eerste tanker voor Dow Terneuzen BILT Bij afscheid in New York te lang aan boord gebleven KEURMEESTER L. J.POLFLIET VAN VEILING TE GOES GEHULDIGD Heiwerk gestart voor Zierikzees nieuwe fabriek Nog geen antwoord op vragen over Vogelwaarde fin» ALMANAK Alles echt, jeugd, heel Vindingrijk VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 AUGUSTUS 1964 De tot Amerikaan genaturaliseerde Nederlan der Jan Pleune, die 43 jaar geleden zijn ge boortestad Brouwershaven verliet en naar Amerika emigreerde, heeft op een zeer on verwachte manier een bezoek aan zijn moe derland gebracht. Vorige week bracht de nu 66-jarige Pleune zijn vriend, de Rotterdammer en globetrotter ;,oom Jack" in New York aan boord van het schip, dat „oom Jack" naar Rotterdam zou brengen. In diens hut werd uitvoerig een af- scheidsborreltje gedronken. Na dit „afscheid" zocht Pleune de weg op naar boven om het schip te verlaten. Groot was zijn verbazing, toen hij merkte in volle zee te zijn. De kapitein, die uiteraard van het ge beurde op de hoogte werd gesteld, besliste, dat de man tot Rotterdam aan boord zou moeten blijven. Via de scheepsradio werd zijn echtgenote, die niet beter wist of haar man was „even" een vriend wegbrengen, ingelicht. De vrouw zond wel zijn papieren op, maar geen cheque voor de overtocht. Inmiddels was de vreemdelingenpolitie in Rot terdam van een en ander op de hoogte ge steld, die zich bij aankomst van het schip over de „verstekeling" ontfermde. De familieleden van „oom Jack", een tand artsenfamilie uit Rotterdam, kreeg echter medelijden met de onvrijwillige passagier. Zij betaalden zijn overtocht en stelden zich ga rant, zodat hij de cel, waarin hij door de vreemdelingenpolitie na zijn aankomst was ondergebracht, kon verlaten. Van zijn vrijheid heeft hij uiteraard gebruik gemaakt door gisteren een bezoek te brengen aan Brouwershaven, dat hij bijna een halve eeuw geleden had verlaten. Bij zilveren jubileum Waardering voor moeilijke taak Er is in de afgelopen twaalf jaar heel wat fruit, bij de Goese veiling aange voerd, door de handen van keurmees ter L. J. Polfliet gegaan. Voor de ma nier, waarop hü de vruchten steeds „onder de loep nam" en voor het werk, wat hü vanaf 1939 tot 1952 voor de veilingvereniging „Zoid-Beveland' heeft gedaan, werd de heer Polfliet maandagmiddag in de kantine van het veilingcomplex aan de Goese Fruit- laan gehuldigd. Al was er wel eens verschil van mening het bestuur, de telers en de handel konden veel waardering opbrengen voor het werk van de „zilveren" keurmeester. De voorzitter van de veilingvereniging de heer J. Kakebeeke, maakte daar in zijn felicitatietoespraak op de re ceptie ter gelegenheid van het jubi leum gewag van. Hij bracht in her innering, dat de heer Polfliet een groot gedeelte van de opbouw van de veiling heeft meegemaakt en de ver anderingen, die zich voltrokken. Met name wees hij daarbij op de verbete ringen in de sociale positite van de werknemers. ,,U had de laatste twaalf i'aar als keurmeester geen gemakke- jke taak", vond de heer Kakebeeke. „Het is in uw positie niet altijd juist als alle betrokken partijen tevreden zijn", lichtte hij toe. „Uw chefs zijn tevreden over U en dat spreekt meer" meende de heer Kakebeeke. De voorzitter attendeerde ook op de veranderingen, die de fruitkeuringen in E.E.G.-verband te wachten staan. „Het is van belang, dat een goed keurmeester zich dan weet aan te passen. Alleen hij moet niet aan de onderkant van de grens blijven", vond de heer Kakebeeke. Een van de vele werkzaamheden, die de heer Pol fliet naast zijn functie van keurmees ter aan de veiling te Goes verricht, kreeg nog nader de aandacht van de heer Kakebeeke: zijn hobby als brandwacht, waar de Goese veiling garen bij spint: „Want het is bijzon der plezierig als er iemand is, die van wanten weet als er brand uitbreekt de regels kent". Brandweer Dat er tussen de brandweer van Goes en de veiling in dit opzicht een uitstekend samenspel is, ver klaarde de commandant van het brandweerkorps, de heer D. Taeke- ma. ..Uw langdurige staat van dienst bij de brandweer bewijst dat U een ruim sociaal gevoel hebt", aldus de heer Taekema tot de keurmeester- brandwacht. En tot het veilingbe- stuur: „We stellen het bijzonder op prijs, dat U het altijd mogelijk maakt, dat de jubilaris van de par tij kan zijn, als er ergens brand uitbreekt onder diensttijd". Felicitaties voor de jubilerende keur meester waren er van verschillende kanten. Van directie en personeel bij monde van plaatsvervangend direc teur M. J. C. Moens „U hebt uw taak van keurmeester twaalf jaar lang zeer nauwgezet uitgevoerd" van het erebestuurslid van de vei lingvereniging „Zuid-Beveland", de heer C. Nijsse, van de Zeeuwse ver- zendhandel, voor welke instantie de heer J. Hoogstrate de Bad het woord voerde en van de heer M. Walrave namens de kleinhandel. De jubilaris sprak ten slotte een dankwoord. Op het industrieterrein van Zierikzee is vorige week het heiwerk begonnen voor een nieuwe fabriek: die van de N.V. Handelsonderneming W. Hagen te Scheveningen. Het gaat hier om de verplaatsing van een bedrüf. dat zich bezig houdt met de vervaardiging van instrumenten op elektronisch gebied, zoals registratie-apparaten, tape-re corders. Voor een gebouw met een oppervlak van 3500 vierkante meter gaan hier op het terrein aan de Roompotstraat en de Slikweg de komende weken 133 palen de grond in. Er was reeds een begin gemaakt met eer, laag neven gebouw, dat men over een maand ge reed denkt te hebben. De bouw van de fabriek wil men tegen het eind van dit jaar opgeleverd hebben. In het ne vengebouw zal straks met de produk- tie worden gestart en zal een kern groep van personeel de uitbouw van het bedrijf ter hand nemen. Directie, staf en werknemers zullen zich in Zie rikzee vestigen. Minister-president Marijnen, optre dende als minister van binnenlandse zaken a.i. deelt zoals gisteravond bekend werd gemaakt de Kamer mede, dat hij niet in staat is, de vra gen van het P.v.d.A.-Kamerlid dc heer Franssen over de liquidatie van de Westerschelde-textielfabrieken te Vogelwaarde binnen de gebruikelijke termijn te beantwoorden. De heer Franssen had gevraagd, of het juist was, dat de gemeente Vogel waarde in grote financiële moeilijkhe den is gekomen door de liquidatie van deze fabriek, aan welke onderneming zij een lening van 1.800.000 had ver strekt. Ruim 2300 bezoekers voor scheepvaarttentoonstelling De scheepvaarttentoonstelling, die de vereniging Oud-Terneuzen van 1 tot en met 15 augustus in hotel Centraal te Terneuzen heeft gehouden heeft 2307 betalende bezoekers getrokken. Ruim 70 procent daarvan waren toeristen. Een groot aantal bezoekers was afkomstig van Zuid-Beveland en Walcheren. Advertentie Reumatiek TO GAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Leeuwse Auto's Nu de auto zo'n vrijdvertakt ver voermiddel ia geworden, bereik baar voor Jan en Alleman, sterft hij ale statussymbool een vredige dood. In Haagse kringen getuigt het al van exclusiviteit zich als wielrijder uit te geveneen ver momming natuurlijk, waarin men direct opvalt door ademnood en "en onwennige sit. Een subtiel snobisme is dan, het zadel zo te '.aten afstellen, dat men als loiel- rijder ook na veel oefening een gebrekkige verschijning blijft. Toch is het nog maar enkele jaren geleden, dat een bemiddeld student in Vlissingen de auto duidelijk als een kasteteken werd aangewreven. Hij had zich in een wij/c van be scheiden allure gevestigd en was in zijn straat de enige autobezit ter. Hoewél hij er een voorzichtig gebruik van maakte en het ding regelmatig liet inschakelen voor het verlenen van hand- en span diensten, werd hij nimmer geheel geaccepteerd. Bovendien kwamen al zijn vrien den, die hij ongelukkigerwijs vrin den noemde, ook met auto's, wat in het straatje zowel voor als ach ter de gordijntjes nogal wat be roering verwekte. Omdat hij de sfeer wenste te ont laden, informeerde hij bij een buurman naar de reden van het onbehagen. „Goede man, wat schort er an' trad hij hem onbevangen tege moet. „Ach" zei de man, „wat zou er aan schorten. Wie zegt er nou, wat zou er aan schorten. Grote woor den, die heb je genoeg. En dan dat intellectuele gedoe met die auto's." Melden wij ten slotte, dat onver laten in het nachtelijke Burgli „Van je hoempa, hoempa, tèderë" op de muziektent hebben gezon gen, een verregaande ontwijding. „Op verschillende plaatsen knipte men de lichten aan en werden ver wensingen geuit" zo meldt men ons uit Burgh. Voegen wij daar nog aan toe, dat ten slotte de gemeentebode met verversingen rondging. (Vervolg van pag 1 zoeken. Er is aan de andere kant natuurlijk wel een ongunstige invloed van het nieuwe plan op Haamsteeds kansen te verwachten". Belangrijkste argument voor een her opening van „Haamstede" achtte prof. Langman nu dan ook de „toeristische functie". Maar hij vroeg zich af, of dit wel een vol doende basis mag heten om een ren dabel vliegveld op te zetten Ook de Zeeuwse Landbouw Maat schappij oriënteert zich op het ogen blik op de mogelijkheden voor een punt. waar Zeeland luchtverkeer kan ontvangen. In eigen kring werkt ook daar een commissie aan het „lucht vaartprobleem". Er zijn al bepaalde contacten gelegd, maai- tot een con clusie is deze commissie nog niet ge komen diept. „Er moet een volledige vlieg veldaccommodatie komen, met per soneel. Dat kost handen vol geld. U kunt wel op de vingers natellen, dat we daarbij niet het afvallen van oor spronkelijk belangstellenden kunnen opvangen". Burgemeester Everwijn zag de kansen voor Haamstede nu zo liggen: „We moeten zien of we voor het toerisme nog uit een of andere bron in Haamstede op luchtverkeer kunnen aansturen. Misschien is de industrie in Zie rikzee bereid iets te doen. Maar daar staat tegenover dat straks de vaste oeververbinding de af standen over land zoveel korter maakt. En van die kant bekeken lag in Schouwens isolement de kracht. voor een vliegveld!" Visserijwimpel was voor gebr. Marijs De „Br. 47", het vissersvaartuig dat de groen-rode wimpel veroverde wegens het maken van de hoogst ge middelde besomming voor in Bres- kens aangevoerde garnalen, is van de gebroeders Marijs en niet van de ge broeders Fenijn, zoals gisteren abu- brs. Fenijn, zoals gisteren abusie velijk werd vermeld. De commissaris der koningin overhandigde zaterdag de wimpel aan de bemanningsleden, de gebroeders .T. en D Marijs en T de Reu. Later hees de commissaris de erewimpel in de mast van de Br. 47. GROOT VAKANTIESPEL BEGONNEN Waarnemend burgemeester A. J. Berenpas van Middelburg heeft gistermiddag een enorme sleutel van de stadspoort over handigd aan geuzenhoofdman Cor Simons En dat betekende ten eerste, dat de stad zonder één druppel tje bloed door de Spaanse sol daten aan de geuzen was over gegeven, en ten tweede, dat daarmee het grote spel voor de Middelburgse jeugd, georgani seerd door het comité Jeugd- Vakantie-Vreugd, was begon nen Deze laatste zin zal de oningewij- den wel heel wat duidelijker ge maakt hebben wat burgemeester Berenpas nu te maken had met de geuzenhoofdman. Want. het is slechts een vakantiespel, waarin enkele honderden Middelburgse jongens en meisjes het beleg en ontzet van de stad, zoals dat en kele eeuwen geleden gebeurde, uitbeelden. Bijzonder echt en hoe! Het waren echte geuzen, die Tdstad Mede-organist benoemd De heer L. Schalje uit Driewegen is be noemd tot mede-organist van de Neder lands hervormde kerk te Borssele. Nachtelijk rumoer in Burgh In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben een aantal jongelui, voorzien van bromfietsen, nogal opschudding veroor zaakt in Burgh. In de muziektent te Burgh zongen zij populaire liedjes en op de Burghse ring reden zij daverend rond jmet hun bromfietsen. Toen iemand uit; de omgeving aanstalten maakte de po litie te bellen, verdwenen de jongelui. In diezelfde nacht werden verschillende verkeersborden dubbelgevouwen en wer den diverse aanduidingsborden verwij derd. Bij enige huizen werden de luiken van de muren gelicht en op de grond geplaatst, vuilnisemmers werden verwis seld en soms midden op straat geplaatst. de straten van de hoofdstad rond- poorters en póorteressen, die de geu zen met vréugde aan de stadspoort begroetten. In vele gevallen was het verbazingwekkend te ervaren hoe de jongens en meisjes, ook de hele klein tjes, zich met vaak heel eenvoudige middelen (een gordijn of een lapje stof, een stuk hout of wat ijzer en karton) tot aanvaardbare middel eeuwers hadden omgetoverd. Er liep zelfs een heks tussen het gezelschap rond, kortom de Middelburgse jeugd gaf blijk heel vindingrijk te zijn, 's Morgens vroeg was het beleg van de stad (en het begin van het spel) aangekondigd door tam boers en hoornblazers van de pad vindersband, die op verschillende plaatsen in de stad „alarm" blie zen. Zelfs de klok van de Lange Jan kwam er aan te pas: hij beier de, dat het een lieve lust was, zo dat het gehele spel in stijl begon. Advertentie Geef uw lievelingsvogel het beste: iSjuis verpakte vogelvoeders! Geldgebrek Op het punt van prioriteiten staan de beide Zeeuwse vliegveldplannen met evenveel rechten naast elkaar,1 zo verzekerde men ons bij de Haagse rijksluchtvaartdienst. Bij de realise ring zag men geen enkele moeilijk heid voor Haamstede. Maar wat „Den Haag" niet zag, dat was het gebrek aan middelen om de kostbare voorzieningen aan het Haamsteedse vliegveld uit te voeren. „Willen we het vliegveld hier ge schikt maken voor de sportvliegerij en voor kleine personentoestellen clan moet er nog heel wat gebeuren. En daar hebben we op het ogenblik geen centen voor", zei ons openhartig burgemeester Everwijn. Hij voegde evenwel aan toe, dat hij zich nog Jonnerre de Breskens' eerste in zeilwedstrijden van B.R.Y.C. De Brusselse jachtclub B.R.Y.C. hield zondag vanuit Breskens een zeilwed- stryd over 26 mijl. De route liep zuid- westwaarts tot voor Het Zoute en 'andaar weer terug naar Breskens. Door een volkomen ontbreken van de wind was het eerste deel van de wedstrijd een drijfpartij, later werd er doordat er een lichte noordoosten wind opstak, wat meer vaart gelopen, De terugtocht gaf een spannende strijd te zien tussen de „Tonnerre de Breskens" van P. Vroon en de „Cly- d~" van de Brusselaar Etienne. Beide jachten gaven elkaar slechts weinig toe en nu eens lag de één, dan weer de ander voor. Het pleit werd ten slot te beslist in het voordeel van de „Ton nerre", die de overwinning in klas I en II in de wacht sleepte in een tijd van 4 uur en 58 minuten Op twee mi nuten volgde de „Clyde" en derde werd Pegasus" van de heer Stobbe- laer uit Antwerpen. De verdere uit slagen waren: klas III: 1. „Scaldis", Provoost, Dordrecht; 2. „Petit Prin ce", Doutrep, Gent; 3. „La Licorne" Van Stappen, Brussel. Klas IV: 1 „Njord", R. Verheyen, Antwerpen. Grensbord op Slaakdam een slag gedraaid Het grensbord Zeeland-Brabant op de meest noordelyke toe gangsweg naar deze provincie rijksweg 18 van Steenbex-gen naar Anna-Jacobapolder heeft het afgelopen weekeind ongetwijfeld heel wat voorbij snellende automobilisten in ver warring gebracht. Wie dacht, dat hij Zeeland binnenreed kreeg plotseling het bekende blauwe bord met de witte letters op de Slaakdam voor zich, dat Nooi-d-Brabant aankondigde. En wie van de pont Anna-Jacoba- polder komend naar Steenber gen stevende ontmoette op de zelfde Slaakdam nog eens het bord met „Zeeland". Welke „grapjas" het anders zo nuttige aanduidingsbord heeft omge keerd, is niet bekend. Maandagavond rond half acht is in Terneuzen gearriveerd de dertiendui zend ton metende tanker „Stolt Wilini- het eerste schip met grondstoffen voor het chemisch complex van Dow Chemical in de Nieuw-Neuzenpoldcr. De geheel afgeladen Noorse tanker had een lading ruwe styreen aan boord, bestemd voor de st.vronfabriek van Dow, die om streeks eind september zal gaan draaien. De styreen grondstoffen zijn afkomstig uit Freeport in Texas. Het was omstreeks zes uur, toen de met vlaggen versierde tanker voor de nieuwe Scheldepier van Dow rond zwaaide. Geassisteerd door de vier sleepboten „Scaldis". Jean Claude",, „Leon Letzer" en „Holland" en door een motorvlet van de Temeuzense bootlle- den, werd het schip uiterst voorzichtig naar de nieuwe los- en laadpier gema noeuvreerd. Een karwei, dat ongeveer anderhalf uur in beslag nam, maar ove rigens geheel zonder moeilijkheden werd uitgevoerd. Naar men ons van Dow-zijde mededeel de. zou nog maandagavond een begin worden gemaakt met het lossen van de eerste tanker met grondstoffen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een spe ciaal daartoe aangebracht buizensy steem, dat het mogelijk maakt, de der tienduizend ton grondstofen in vier uur tijd te lossen. Voldoet dit systeem, dan kan de Noorse tanker hedenmorgen al weer zee kiezen. De grondstoffen zullen voorlopig worden opgeslagen in tanks, totdat de styronfabriek in werking wordt gesteld. Het was gisteren, maandag, precies vijftieneneenhalve maand geleden, dat mr. J. S. Rice, ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland, de eerste paal heide voor de Terneuzcnse Dovv- fabriek. Dat nu reeds de eerste tanker niet grondstoffen kan worden gelost, is wel een bewijs, dat in de Nieuw-Neuzen- polder op typisch Amerikaanse wijze wordt gewerkt. (Foto P.Z.C.) MR. H. v. d. BELT OVERLEDEN In het Julianaziekenhuis te Temeuz is zondag op 62-jarige leeftijd overleden mr. H. van den Belt, in leven kanton rechter in Terneuzen en Oostburg. De heer Van den Belt werd op 22 febru ari 1902 in Zwartsluis geboren en be zocht het gereformeerde gymnasium in Kampen. In 1926 slaagde hij aan de vrije universiteit in Amsterdam voor meester in de rechten. Van september 1926 tot 13 oktober 192S was hij daarna werk zaam op een advokatenkantoor in Am sterdam. Op laatstgenoemde datum werd hij bij Koninklijk Besluit benoemd tot griffier van het kantongerecht in I-Ioogeveen. In juli 1934 kwam mr. Van den Belt naar Terneuzen, waar hij be noemd was tot griffier bij het kanton gerecht. Van juni 1941 tot december 1942 werd hij door de Duitsers gegij zeld. waarbij hij onder meer verbleef in St. Michielsgestel. Haren en Buchen- wald. Bij K.B. van 10 juli 1953 werd nir Van den Belt benoemd tot kantonrech ter in Zierikzee en bij K.B. van 5 sep tember 1956 tot kantonrechter te Ter neuzen, waai'bij hij tevens werd belast met de waarneming te Oostburg. Buiten zijn ambt van kantonrechter was mr. Van den Belt lid van het college van curatoren van het Petrus Hondïus- lyceum in Terneuzen en was hij verschil lende malen ouderling in de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt). De begrafe nis vindt plaats op donderdag 20 augus tus aanstaande om 14.00 uur op de al gemene begraafplaats te Terneuzen. Met een enorme sleutel tan de stadspoort, die geuzenhoofdman Cor Simons van waarnemend burge meester A. 7. Berenpas van Middel burg kreeg, opende Cor de stadhuis deur, waarmee hij het symbolisch startsein gaf van de vakantie-spel- week voor de Middelburgse jeugd. (Foto P.Z.C.) En 's middags arriveerde de „geuzen bende" bij de stadspoort van Middel burg, de Nieuwe Poort aan de Koren dijk. De strijdkreten waren niet van de lucht en er werd vervaarlijk met sabels en dolken gezwaaid Een koerier werd uitgestuurd om te horen of de Spanjaarden de stad goedschiks wilden veriaten. Iedereen wachtte in spanning af. En ja hoor, de koerier kwam met het bericht terug, dat de burgemeester had bemiddeld by de Spaanse commandant, waardoor de inname van de stad zonder bloedver gieten kon gebeuren In optocht trokken geuzen en poor ters vervolgens naar het stadhuis. „In naam van de prins van Oranje éis ik de onvoorwaardelijke overgave van de stad en daarbij de sleutels van de poort", verklaarde hoofdman Cor Simons, terwijl hij onvervaard naar voren gestapt was. Uitgekiend Burgemeester Berenpas zei heel bljj te zjjn, dat de geuzen zonder vechten in de stad waren geko men. „Jullie hebt het prima uit gekiend: de enige stadspoort zon der deuren is de Nieuwe Poort", merkte hjj op. De heer Berenpas betoogde verder, dal de gehele vroedschap heel bljj is, dat de stad nu van het Spaanse juk bevrijd is. „Jullie hebt ze met grote over macht verslagen", feliciteerde hjj de geuzen. De burgemeester hoop te tot slot, dat de geuzen de ge hele week goede vrienden zullen blijven met de poorters en poor teressen. Vervolgens kreeg hoofd man Simons de grote sleutel, waarmee hjj de stadhuisdeur Er waren nog heel wat jongens en meisjes, die na dit alles gezien te hebben met het vakantiespel wil den meedoen. Allemaal kregen ze een plaatsje bij de geuzen of de poorters, nadat eerst de hoofdlieden van beide partijen in een touwtrekwedstrijd uit gemaakt hadden of de nieuwkomers poorters dan wel geus zouden zijn. De uitslag van de verkleedwedstrijd voor de inval van de geuzen was als volgt: jongste categorie (6, 7 en 8 jaar): eerste prijs Ellen Laroes en Elke Kempen; tweede prijs: Saskia Boon; troostprijs: Carolijn Visser. Tweede categorie (9, 10 en 11-jari- Derde categorie: 1 Corrie Heysteck, 2 Cor Simons (geuzenaanvoerder). HET WEER IN EUROPA Kopenhagen, zwaarbewolkt, Londen, regenbui. Brussel, haltbewolkt. Luxemburg, onweer. Parijs, onbewolkt. München. onbewolkt, Zilrich, onbewolkt. Locarno, zwaarbewolkt. Wenen, halfbewollct, Innsbruck, onbewolkt. 16 gr. 23 gr. 29 gr. 19 gr. 29 gr. 25 gr. 28 gr. 28 gr. 2-1 gr. 29 gr. 29 gr. (Advertentie) Geef uw lievelingsvogel het beste: 'Slab verpakte vogelvoeders t MINDER WARM Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Matige tot krach tige zuidwestelijke wind. Lagere tem peraturen dan gisteren. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Depressie trekt van Engeland naar de Noordzee met vandaag wat koeler weer. Een matige, tijdelijk krachtige zuidwesten wind. Plaatselijk nog een bui, maar ook opklaringen. In de middag temperatuur 22 graden, zee water 18 graden. VOORUITZICHTEN Afnemende zeewind, licht onstabiel met opklaringen. ZON EN MAAN 19 augustus Zon op 05.30 onder 19.56 Maan op 18.20 onder 01.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2