Ongelukken bij Rilland veroorzaken grote file „Zevibel" is bezig vuist te maken AGENDA AARDENBURG EN TERN. BOYS IN FINALE VAN EENH00RNT0ERN00I Zwemwedstrijden jubileumfeest van 40-jarig ,,'t Sas" in Goes MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 DRUKTE IN HET WEEKEINDE AUTORIJ VAN MIDDELBURG TOT VOORBIJ NIEUW-EN SINT-JOOSLAND Het afgelopen weekeinde was waar- st-hijnlyk één van de laatste van dit seizoen, waarin de wegen van Zeeland een buitengewone verkeersstroom te venverken kregen. De drukte begon za terdagochtend al vroeg omdat in Bel gië Maria Hemelvaart voor de mees ten een vrije dag betekent. Vanaf 10 uur zaterdagmorgen tot ongeveer 6 uur *s avonds vormden zich op rijks weg 58 files. By Middelburg bleek de brug weer de grote veroorzaker van deze files. Zaterdagmiddag groeide de file aan tot voorby Nieuw- en St.-Joos- land. Een ander groot knelpunt bleek echter zowel zaterdag als zondag de Kreekkranulam bij Rilland-Bath te zyn. Zaterdagmorgen stond er vanaf Rilland een file tot Roosendaal. De auto's wer den hier echter ook opgehouden door verschillende aanrijdingen, die zich tus sen half elf en half twaalf op de Kreekkrakdam voordeden. Bij een inhaalmanoeuvre op de dam verloor de automobilist G. N. K. uit Breda de macht over het stuur en kwam hij in botsing met de wagen van H. K. uit Mönchen-Gladbach. Beide wa gens liepen hierbij aanzienlijke schade op. Toen de Duitse automobilist S. M. K. uit Krefeld-Urdingen in de file moest remmen, botste J. C. E. v. D. uit Aalst er met zijn wagen achterop. Door de schok vloog de wagen van de Ne derlander tegen twee bomen langs de weg en kwam vervolgens op een lager gedeelte naast de weg terecht. Beide wagens moesten worden weggesleept. De Belgische automobilist L. E. uit Boekhout reed in de file achterop de wagen van de Roosendaler M. A. E. B. Beide wagens werden licht beschadigd. De wagen van J. A. M. W. uit Gilze werd aan de achterkant geraakt door de wagen van P. J. L. uit Roermond. Ook in dit geval lichte schade. Botsingen Op de rijksweg bij de kruising Vier- wegen ter hoogte van Kapelle werd zaterdagmorgen de bestelwagen van V. d. B. uit Kruiningen aangereden toen hij voorsorteerde om linksaf te slaan. De Duitse automobilist D. G. uit Viersum, die aan het inhalen was, merkte te laat dat dit niet meer mo gelijk was en botste met zijn wagen op de bestelwagen. Beide wagens werden beschadigd In Goes ontstond zaterdagmorgen op de Wilhelminastraat bij de spoorweg overgang hotel Ockenburgh een botsing waarbij drie auto's schade opliepen. Twee Duitse auto's, bestuurd door auto mobilisten uit Berlijn en Mönchen- Gladbach, werden het slachtoffer van het feit, dat een derde auto, bestuurd door P. M. J. V. uit Roosendaal niet tijdig kon stoppen in een file De wa gen reed op de auto uit Berlijn af en deze schoof weer achter tegen de eerste auto. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De wagens liepen schade op. Het verkeer leverde bij Goes overigens geen moeilijkheden op. Hoe wel het ook hier zaterdag de hele dag druk was, kwamen er geen opstoppin gen voor. In Zeeuwsch-Vlaanderen waar zaterdag veel Belgische toeristen naar de kust kwamen, ontstond voor de automobilis ten vooral oponthoud bij het kruispunt Potjes by Cadzand. Overigens had het drukke verkeer van zaterdag een vrij soepel verloop. Zondag was het verkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen normaal. De automobilist R. R. uit Pirmasens (Did.) werd zaterdagmiddag zwaar gewond toen zijn auto op de provin ciale weg SchoondykeIJzendijke ter hoogte van Zevenhofstedeweg bij een Inhaalmanoeuvre in een slip raakte en enkele malen over de kop vloog. Dok ter A. E. Lievens uit IJzendijke verleen- Middelburg City: Charley Chaplin-festi val, 20 uur, a-1. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 922 uur. Van Benthom en Jutting: Expositie verenigde Nederlan den, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9—18 uur. Zeeuws Museum, Wagenaarstraat 1: Tentoonstelling schil derijen en tekeningen Deltawerken, door Ricn v. d. Brink, 10—17 uur. Provinciale Bibliotheek: Tentoonstelling eerste oor logsperiode 1914, 1012.30 en 13.3018 u. "Vllsslngcn Alhambra; Sing aber spiel nicht 1 jat Vcere - Bovenzaal Schotse Huizen: Ten toonstelling schilderijen in privé Veers Tcmeuzen Luxor: Paris when in sizzles. 20 uur. n.l. Ilulst - Bioscoopgebouw: Mannequins voor Scotland Yard. 20 uur. 14 jaar. Sas van Geut Olympiatheater: 1000 ster- Oosthurg Ledeltheater: Försterehristl. ro mance van een keizer 20 uur. a.l. Wcstdorpe Kunsthandel Troutzaerte- Ten toonstelling schilderijen Reimond Kimpe Zierikzec Burgerweeshuis: Expositie Afri kaanse kunst, 1017 uur. 's-Gravensteen: Expositie Zuiderzeewerken en Delta- plar —12 Bergen op Zoom Roxy: De vruchten zijn rijp. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Hier met de poet. 20 uur, 18 jaar. de eerste hulp en liet hrt slachtofer overbrengen naar het St.-Antoniuszie- kenhuis in Oost burg. Zaterdagavond ontstond op de Rondweg te IJzendijke een aanrijding toen een onbekend gebleven Belgische automobi list de auto van zijn landgenoot G. J. uit Niel, die aan het inhalen was. rechts passeerde. De auto van de laatste werd aan de zijkant aangereden en bescha digd. De dader hiervan reed echter door. Zondagavond bij de uittocht van de vele Belgische en Duitse toeristen vormde zich weer een file vanaf de Kreekkrak dam tot aan de „Morgenster" bij Woensdrecht. Tot laat in de avond duur de het, voordat het verkeer hier nor maal kon doorstromen. In Kamperland ontstond zondagmiddag een botsing tussen twee personenauto's. De automobilist B. J. M. uit Middelburg reed vanuit de richting Vrouwenpolder over de provinciale weg en ging voor sorteren om de Banjaard in te slaan. Toen hjj hiermee bezig was passeerde de automobilist A. N. N. uit Wassenaar hem aan de linkerkant en ontstond een botsing. Laatstgenoemde reed ook nog een verkeerszuil om. Beide wagens kre gen schade. Voor de oversteekplaats aan de West- wal in Goes stopte zondagavond C. W. V. uit Wissenkerke met zijn auto. Ach- Zaterdag, bij de „intocht" van va kantiegasten in Zeeland, vormden zich. op de rijksweg 68 overal files auto's. Vanaf het knelpunt stations- brug in Middelburg stond de rij wachtende en traag voortkruipende auto's tot voorbij Nieuw- en Sint- Joosland, waar deze opname werd gemaakt. (Foto P.Z.C.) ter hem stopte P. J. A. L. uit Tilburg. P. J. M. S. uit Tegelen stopte echter niet met zijn wagen en reed achterop de wagen van L. uit Tilburg, die op zijn beurt weer doorschoof tegen de wa gen van V. Alle wagens liepen schade op. Veren Ook aan de Zeeuwse veren was het druk in het voorbije weekeinde, hoe wel, met uitzondering van het ZijpeAnna Jacobapolder, nergens lange wachttijden voorkwamen. Za terdag stond ongeveer de hele dag door een file van 3 kilometer té wachten vanaf Anna Jacoba. De wachttijden bedroegen toen 4 5 uur. Zondag was het rustiger. Bij het veer ZierikzeeKats was het zater dag aan beide kanten druk. Slechts enkelen moesten een boot wachten. Zondag kwam voor dit veer de drukte vooral van de kant van Zie rikzee. Ook bij de veren Kruinin- ze nPerkoolder en Terneuzen— Hoedekenskerke was het weliswaar drukker dan in andere weekeinden, maar toch kon men alles normaal verwerken. Het drukst was het even wel voor de overtocht Vlissinsen Breskens. Zaterdag was de drukte zc groot dat men de hele dag met drie boten heeft gevaren, zodat hier prak tisch geen wachttijden voorkwamen. Zondag heeft men de drukte met twee boten kunnen opvangen. Wedstrijden op laag peil Volgende week de tweede ronde De eerste wedstrijden n het Eenhoorn- toernooi van de sportvereniging „Oost- borg", dat vijf jaar geleden door de toemallge secretaris de heer M. J. Ki- burg in het leven is geroepen, die zater dag op het gemeontelyk sportterrein te Oostburg werden gespeeld waren zonder uitzondering een slechte reclame oor het voetbalspel. Zowel in de eerste ontmoeting tussen Aardenburg I en Jong Ambon I (eindstand 1-1 ook na verlenging, waarna Aardenburg door strafschoppen won), als in de daarop- olgende wedstrijd tussen Oostburg I en Terneuzense Boys I (uitslag I7) was van goed voetbal geen sprake. Wel kan worden gezegd, dat de spelers uit Ter- neuzen op het merendeel van de niet :o'n grote getale aanwezige belang stellenden nog de beste indruk maakten. In de wedstrijd Aardenburg-Jong Am- bon waren de spelers uit de grensstreek technisch zeker iets beter dan de rode shirts spelende Vlissingers, maar laatst genoemden stelden hiertegenover een grotere snelheid en meer beweeglijkheid, waarbij echter de fout werd begaan te veel te pingelen en de combinaties te ver door te voeren. De eerste speel- helft, waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, werd met een 10 stand afgesloten, dank zij een doelpunt de 27e minuut door Th. de Backere, die bij een schot van dichtbij de Ambon- doelman geen kans gaf. Reeds in de 6e minuut van de tweede helft was de stand weer gelijk (11) toen Mickie Titelay de bal achter de overigens be trouwbare Aardenburg-doelman depo neerde. Laatstgenoemde kreeg even la ter ue kans zyn kunnen te demonstre- toen hij de bal van Je voet van de alleen doorgebroken Telehala wegpikte. Tegen het eind kreeg Jong Ambon enig veldoverwicht en in deze periode mocht Aardenburg zeker niet over geluk kla gen bjj enkele goede schoten van de Ambon-voorwaartsen die rakelings over of net naast het doel gingen. Ook in de door de 11 eindstand noodzakelijke verlenging van 2 maal 7Vè minuut kwam in dez estand geen verandering al hal een schot van Telehala tegen de paal beter lot verdiend zodat door het nemen van strafschoppen de overwin naar aangewezen zou worden. Hierin toonden de Aardenburgers zich bekwa mer, zodat zij naar de aanstaande za terdag te spelen winnaarsronde over gaan. Gedurende de eerste 10 minuten uit de tweede wedstrijd, die tussen Oost burg en Tem. Boys, leek het er op, dat dit een aantrekkelijke partij zou worden, omdat beide ploegen in deze jammer zo kort .urende begin periode aardig spel Heten zien. Doelpunten leverde di. niet op, wel kreeg de Oostburg-midvoor R van Pa- melen hiertoe enkeel goede kansen, die hij echter evenzovel; malen niet wist te benutten. Toch was hij het die in de 15e minuut score opende met een goed diagonaal schot (10). Hierbij zou het voor Oost burg blijven. De feller op de bal zittende Terneuzenaars voerden de stand nog voor de rust op tot 14. met doelpun ten van J. de Jonge, D. de Kubber en J. Geensen (2 x). Ook na de thee toon den de Boys zich iets sterker dan de steeds meer afzakkende Oostburg-ploeg en wisten door doelpunten van D. de Kubber, J. de Jonge en J. Geensen, van wie laatstgenoemde met In totaal drie doelpunten de hattrick verrichte, eindstand op 17 te brengen. Door deze uitslagen komen aanpstaande zaterdag om 4 uur Oostburg en Jong Ambon tegen elkaar uit in de verliezers ronde, terwijl om 6 uur in de winnaars- ronde Aardenburg en Terneuzense Boys zullen uitmaken wie dit jaar in het be zit komt van de voor dit toernooi be schikbaar gestelde wisselbeker. Ten slotte kan nog worden vermeld, dat de vooraf gesueelde wedstrijd tussen de Oostburg A-jnioren en die van Ter neuzense Boys In een 83 overwinning voor de Oostburgers eindigde. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hengelwedstrijd O.N.I. Zaterdagavond werd langs de Schelde bij Terneuzen weer de traditionele zee- hengel wedstrijd van de Terneuzense hengelclub „Ontspanning Na Inspan ning' gehouden Dit keer was de wedstrijd alleen voor de leden, wat ook wel te zien was aan het aantal deelnemers, 64. De vangsten van de hengelaars waren zeer matig. De voorzitter van O.N.I., de heer v. d. Broek, reikte na afloop de izen uit in het clublokaal, café „La fle Vue". De uitslag luidt als volgt: 1. D. Bos 67 punten; 2. J. DIeleman 48 p.; 3. Joh. Harms (Hoek) 46 p., 4. A. v. d. Plank 40 p.; 5. Cor de Back 38 p.; 6. A. de Waele 35 p.; 7. D. van Hecke 12 p.; f jsellng melink 30 p.; 12. C. Vergouwe 28 p.. 13. J. Romeijnse 25_p.; 14. R. van Waes p.; 15. F. van Tatenhove 24 p.; 16. de Roo 24 p.; 17. K. Florussen 23 p.; F. Donze (Othene) 23 p.; 19. B. Smolenaers 22 p.; 20. J. van Es 22 p. Aanwinsten bibliotheek Aanwinsten van de chr. openbare bibliotheek te Axel Studieboeken: J. Alnaud, De Romaanse schilderkunst; M. Andrieux, Zo leefde het Rome der pausen in de 18e eeuw; J. Assa, De vrouw in het ou de Rome; W. Augustlny, Ga heen en ver kondig; J. H. Bavinck, Ik geloof in de Hei lige Geest: H. L. T. de Beaufort, Gijsbert Karei van Hogendorp; H. R. en W. G. Over- bosch Blankestcljn, Een hut om in te schui len: J. Burton, Meer dan moed: C. Canby, Geschiedenis van de raket en de ruimte vaart; A. L. Constandse, Cuba: E. Crank- shaw, Rusland-China; een wereldconflict: D. L. Daalder, Wormcruyt met suyeker; An- thonie Donker, De dichter en de muze; W. B. Emery, Het oudste Egypte; H. Eesink, El- seviers Judoboek; Evolutie: L. Giltay- Nijssen, Juwelen; U. Guttmann, Prachtige paarden, J. Ph. van Helsdingen-Boelemans ter Spill, Ziek.... en tóch bezig: Keur uit de kerkelijke pers (dl. 4): J. L. Koole, De tien geboden: R. C. Kwant, Femenologie van de taal: K. Lange. Egypte: leven en werken in Nederland 18131963: R. Mayne, De ge meenschappelijke markt: W. Meilink. Het poppenspel: J. G. Neihardt, Zwarte Eland spreekt: R. Ortigao, Holland 1883; Michel van der Plas, Uit het rijke Roomsche leven; Plutarchus. Het leven van Anthonius: E. van Raalle, Het Nederlandse parlement: H. van Riessen en J. Firet. Moderne algemeenheid: T. Ruperti en M. Ruperti. Alles over uw vriend Bengo: F. Sassen. Descartes: R. S. Sayers. Het moderne bankwezen: J. W. Schulle Nordholt, Als de minste der men sen; C. W Stants. Dieselmotoren voor auto mobielen: C. Thepass. Vliegers maken; Een 10 voor de 10-ers (dl. 5): H. Treece. De kruis tochten: I H. de Vey. De algemene bijstand- wet Buitenlandse romans: G. K. Chesterton. The Incredulity of Father Brown; A. Dumas. La tulipe Romans: J. van Arkel Zegwaard. Vrouwenarts, trilo gie, L. Benede t ti, Man a Isabel: Willy Cor- sari. Wiek wint: J. H. Eekhout. Rechter Steele fdet): A. Hepple, Priscilia staat haar man: D. Hollatz. De zeven gelukkige dagen: S. Japrlsot. Couchette 224 (det): Edith Mi- keleitis. Saskia; C. J. Ooms-Vinckers. Het huis met de twee lampen; J. H- Peck, Pillen, poeiers en pioniers; B. van der Plaats, Mijn bootje is van dun riet; M. A. M. Renes- Boldingh, Vrouwe Rixt van Ameland: A. Solzjemtsin. Het verhaal van een dag: Th. Visser, De geschonden neus van de sfinx. Jengdboeken: J. P. Baljé, Ratje Verheul op school; O. Bin der. De maan onze buurvrouw: A. van Bre da, Het grote vouwboek; D. Bruna, Nijntje in de sneeuw; M. Bruyn, Heggeranken (dL 1); M. Bruyn. Heggeranken (dl. 3); Door de wijde natuur <dl. 2): W. Durian. Robber: N. O. Franzén. Agaton Sax en de diamant dieven: F. Hagers. Goed zo. Marjolein I: N. van Hlchtum. Jelle van Sipke-Froukjes: T. Hill, Davy Crockett: G. A. Hogarth. Dat malle geval; F. Kelk. Voor jezelf en ande ren; J. Krilss, De vuurtoren op de Krabben- klip; A. Krijbolder, Frats de clown; Clare Lennart, Rinus Spoormus; P. Lynch, Zo be gon het: N. Morel. Wat speel ik alleen; J. H. E. Reeskamp. Trams; J. H. E- Reeskamp. Verkeersfotoboek voor de jeugd; L. Rogge veen, Daantje doet boodschappenI- Rogge veen, Daantje past op het huls; Chr. Schef- fer. Puntje en Spido gaan naar de stad; Chr. Scheffer. Puntje gaat weg uit het grote bos; C. Swaan-Koopman, De nieuwe schoen tjes; W. F. H. Visser, Niku de koerier: W. F H. Visser. Robie en de tovenaar: L. de Vries en C. van Rijsinge. Lees eens mee over tele visie; A. Winkler-Vonk, Een baantje bij de krant. WALCHEREN VL1SSINGEN Zwemexamens Leden van de Vllaaingae zwemclub heb ben vrjjdagavond gezwommen voor de diploma» van de Koninklijke Neder landse Zwembond. Geslaagd voOr het diploma „Bewijs Zwemproef': meisje». Ingrid M. Ha mers, Geertrulda J. M. Burlage, Magda- Maria Vooral jeugd kwam aan trekken i Mil nr. na Cla ma J. Bal jeu. Nelly Vergouwe, Jacobs Hulisman. Leonla C. M. de Zwart de Nooijer, YVilhelmlna M. igdalei - - - (Vervolg van pag 1 „Ons Belang", de heer C. Kosten. Het tekort aan bemanningsleden baart de vissers veel zorg. Er liggen al vier vaartuigen stil. De heer Kos ten was in deze pessimistisch. „De kanaalzone trekt als een magneet en misschien moeten wjj ODze visserij feesten nog wel eens wijzigen In fa- brieksfeesten", zo zei hij. Ontvolking Deltawet zo uiterst moeizaam verloopt. Tot de vorige sprekers zei hij niet al te zwaar te tillen aan die zuig krachten. „Zeeland heeft nog 3000 pendelaars en daarvan komen er zelfs uit ie kerngebieden. Dat kan gelukkig nog in een vrij land", aldus de commissaris, die ook de toekomst van Bres kens niet zo somber zei in te zien. „Zij hebben al eerder bewe zen een tegenslag te kunnen opvan gen", aldus de commissaris. Ook Breskens' burgemeester J. A. Eekhout sprak over de tegenslagen op de garnalenvloot. „Voorkomen moet worden dat de nu keurig gesa neerde vloot ontvolkt wordt". Hij maakt van deze gelegenheid gebruik nog eens te wijzen op de „ingeklem de" positie, die West Zeeuwsch- Vlaanderen inneemt tussen de ka naalzone en het Sloe. Zyns inziens bestaat het Westerscheldebekken waarover zo veel wordt geschreven, niet alleen uit die twee gebieden. West Zeeuwsch-Vlaanderen moet daarvan kunnen meeprofiteren. De exodus van mensen uit dit gebied moet voorkomen worden en alles zal in het werk moeten worden gesteld om de nu al merkbare vergrijzing van de streek tegen te gaan. Hij stel de in dat verband een vraag ter overdenking. Toepassing van een zelfde ontwikkelingsschema voor alle 14 West Zeeuwsch-Vlaamse gemeen ten. Zij zullen in de toekomst als ge lijkwaardige partners van de andere delen van Zeeland moeten kunnen op- reden. „Voor het provinciaal bestuur is het probleem van de visserij langzamerhand een drama gewor den", zen de commissaris der ko ningin tot de Zevibel-leden. Hy noemde dat zeer te betreuren om dat de vissers zijns inziens beho ren tot de beste en meest sympa- tieke bewoners van de provincie. Maar daarnaast wilde hij toch dui delijk stellen dat het provinciaal be stuur ook de grootste bewondering heeft voor de Deltawerken. Hij zei het erg te betreuren dat de werking van het bekende artikel 8 van de Wimpel Daarna reikte hij de groen-rode vis serijwimpel uit aan de bemanning van de „BR. 47" van de gebroeders Ma rijs, omdat zij met hun gemiddelde prijs van ƒ2.20 per kg de beste ge middelde besomming hebben gemaakt voor de in Breskens aangevoerde gar nalen. Ten slotte vroeg hij nog de aandacht voor twee zaken, namelijk of er niet een mogelijkheid kan wor den gevonden voor het bewaren van garnalen-overschotten en om de vis- produkten te doen distribueren via de middenstand. „Men houdt zich met deze zaken reeds bezig", zo kon de heer Lockefeer hem gerust stellen. Namens „Zevibe1" en „Ons Belang" werd in de grote ha! van de vismijn een bijzonder goed verzorgde koffie maaltijd aangeboden aan een groot gezelschap van genodigden- en hun dames. Ook mevrouw de Casemgroot en de visserijkoningin Colette van Houte en haar hofdames hadden zich daar bij het gezelschap gevoegd. Op verzoek van „Ons Belang" reikte de visserijkoningin daar de prijzen uit aan de bemanningen van de mooist versierde schepen. De wisselbeker voor de le prijs ging naar de „BR. 20" van de Gebr. De Baare, de 2e prijs raar de „BR. 46" van schipper A. v. d. Broecke. de 3e was voor de gebreoders Fenijn van de „BR. 14" en de 4e prijs voor schip per J. de Nobel van de „BR. 42". La ter hees de commissaris de visserij- wimpel in de mast van het winnende schip waarna de reünie van „Zevibel" werd besloten met een rondvaart op de Westerschelde op schepen van de gepavoiseerde vissersvloot. [uljsi I. L. Zwarte, Erna ■PWHHu 1L Mom- maas. Magdalena P. Tevei, Adriana Schillemans. Wouterdien A. E. Wljffe», Gabriëllle de Kaart. Jongens: Adriaan Clarisse, Johan C. W. Blaasse, Gustaaf H. J. P. Dewulf, Ro nald Moens, Jacky Schweertman, Mein der! M. C. Eland, Willem G. de Wit, John L. Schweertman. Frank Petri Geslaagd voor het „diploma geoefend zwemmer": meisjes: Berdina J. Schuit. Jacoba Kriek, Elisabeth L. 8. Laport, Stieneke Jozlasse, Helena C. M. Louwer- se. Anneke M. S. Benski, Emmy J. AL Valckx, Magdalena E. de Korte Jongens: Jacob Vergouwe, Ronald Nleuwpoort, Donald Nieuwpoort, Johan J. Jacobs, Johannes M_ de Hollander, Anthonie J. Holtkamp,' Jacob van Hui zen. Geslaagd voor het „zwemvaardigheida- diploma I": Cornells A. A. Fontaine, diploma III": Adriaan van Zweed en. WESTKAPELLE Wielrijder kreeg hersenschudding na botsing met brommer Vrijdagavond tegen half twaalf had op de weg Westkapelle-Zoutelande ter hoogte van de Melseweg een ver keersongeval plaats, waarbij de wiel rijder A. v. S. uit Zoutelande een her senschudding opliep. De wielrijder begon plotseling over de weg te slin geren toen hem de bromfietser C. K. uit Eindhoven tegemoet reed. Bij de botsing die volgde, liep de wielrijder een hersenschudding op en de brom fietser enige verwondingen aan zijn gezicht. Dokter H. Frima verleende eerste hulp en bracht de wielrijder naar huis. De fiets en de bromfiets werden ernstig beschadigd. R1TTHEM Ds. J. C. Nennie nam afscheid Zondagmiddag nam ds, J. C. Nennie. Ned. hervormd predikant te Ritthem af scheid van zijn gemeente. Als afschelds- tekst had ds. Nennie gekozen Lucas 17 vers 15: „En één van nen keerde terug toen hy zag, dat hij genezen was, met luider stem God verheerlijkende". Spre ker wees erop, dat Lucas achter aeze melaatsen een door God verlaten schep ping ziet met een roep om uit de be nauwende engte bevrya te worden en in de ruimte gezet te worden door Gods gena.de. Daarom is deze tekst een goe de tijding van bevrijding der benauwd heden. Niet allen zien dat. Deze bevrij ding gaat over in verheerlijking. Na zijn prediking sprak ds. Nennie een woord tot de gemeente, de zieken, de provinciale vergadering, de classis, de ring, de kerkvoogden en notabelen, de organist, de koster, de catechisanten, het gemeentebestuur en de kerkeraad. Vervolgens zong de gemeente de schei dende predikant toe gezang 263 vers 1. Na de dienst werd in besloten kring ds. Nennie toegesproken door de heer Adr. Osté namens de kerkeraad, de heer W. Cevaal namens de kerkvoogdij en door ds. Kloosterman, consulent, namens verschillende kerkelijke instanties. Aan wezig waren ook afgevaardigden uit Brielle, welke een begroetingswoord spraken. Van de geref. kerk uit Souburg waren ook afgevaardigden aanwezig. De jongestc deelneemster aan de jubilcumwedstrijden ton de 40-jari ge zwem- en badclub ,.'t Sas" in Goes teas saterdag de 6-jarige Jopie tan Berk tiif Goes. Zij kreeg uit handen t>on voorzitter E. W. Carets een prijs voor haar prestatie op de 50 meter schoolslag. (Foto P.Z.C. De Goese zwem- en badclub ,,'t Sas"! heeft zaterdag zijn veertigjarig be-' staan gevierd. Het was een jubileum feest, dat veel leden in het water doorbrachten: het bestuur had een aantal onderlinge wedstrijden uitge schreven. En die sloegen met name bij de jeugd aan. Tientallen jongens en meisjes van vijf tol vijftien jaar trokken er zaterdagmiddag een (wed strijd) baantje voor, daar aan het Goese Sas. En de zon zorgde ervoor.I dat ook de niet-deelnemers nn en dan gr.et van Oost zich de sterkste in een de wal verwisselden voor een verkoe- t:;d van 22 min. 5 sec. Bij de heren lende duik in het bavenkanaal bij de werd Bernhard van Oost winnaar, in Oosterschelde. 20 "tin- 54 seconden. Rest nog te vermelden, dat wethouder Geea offuncle, i^oolscheepse tesuyi- c. B.jreer na^ens de gemeente Kat- tettert mts van t Sas" bi, bet;»0-,a-tendijke blijk gaf van zijn belangstel- ng bestaan, maar .gezellige wedstri,-; ,ing dat er "oor alle deelnemeTs-le- oen „oneer ons Vijftig meter sehoot-lden aan de verschillende wedstrijden slag, vijftig meter vrije slag tn SO ptijs u d d i Big BIGGEKERKE Smash hield badgastentoernooi De tafeltennisvereniging Big Smash uit Biggekerke heeft zaterdag voor de der de en laatste maal van dit seizoen een toernooi voor badgasten gehouden, die in Biggekerke of omgeving verblijven. De finale ging tussen R. Merkelijn uit Vlissingen, W. Hom uit Hilversum. Na dat Merkelijn de eerste twee games met respectievelijk 21-10 en 26-24, zag hij kans de derde met 21-19 en de vierde mte 23-21 te winnen. In de beslissende game bleek Hom over de sterkste ze nuwen te beschikken. Merkelijn wist nog wel een 16-12 achterstand om te zet ten in een 18-17 voorsprong, maar meer punten kon hij toch niet scoren: 22-18 Hom had tevoren mejuffrouw A. Rit sen met 21-19, 19-221 en 14-21 uitge schakeld. De einduitslag luidt: 1. W. Hom, 2. R. Merkelijn, 3. P. Bimmel en 4. mejuffrouw A. Ritsen. Voor dit toernooi, dat in „Middendorp" te Zoutelande werd gehouden was grote belangstelling. NOORD-ZEELAND SINT-ANNALAND Strowagen kantelde Tijdens de oogstwerkzaamheden reed de zoon van de weduwe M. den E., aan de Pelweg te Sint-Annaland met een wagen stro de boerderij op. toen op een gegeven moment de wagen kantelde. Zijn zus, die bovenop het stro zat, kwam zodanig te vallen, dat ze met gebroken arm en voet meteT gekostumeerd zwemmen. Dat waren, in verschillende leeftijdsgroe pen, de nummers, waarop de liefheb bers hun bekwaamheid konden tonen. Oorspronkelijk had het bestuur ook gekostumeerd schoonspringen en een gekostumeerd kussengevecht op de evenwichtsbalk op het programma gezet, maar daarvoor was in deze va kantietij d te weinig animo. Was de hoofdmoot van de festivitei ten dus alleen voor de leden van ,,'t Sas", de club had toch ook om de zwementhousiasten buiten de vereni ging gedacht door een volkswedstrijd over één kilometer in te lassen. En daaraan kon iedereen meedoen. Twin tig deelnemers verschenen ervoor aan de start. Bij de dames toonde Mar- ZUID-BEVELAND Hengelconcours in Wissenkerke mers en zwemsters in de volkswed strijd het jubileuminsigne van de club kregen aangeboden. De leiding van de verschillende wedstrijden was in han den van voorzitter E. W. Carels en secretaris C. J. Bal. Resultaten De uitslagen luiden: 50 m schoolslag jongens tot 10 jaar: 1. Gertjan van Oost 1 min. 8 sec.; 2. Ate de Bourgraaf 1 min. 10 sec. 50 m schoolslag jongens 10 t/m 12 j.: 1. Jaap de Bad 56,4 sec.; 2. Dré Roest 59,9 sec. 50 m vrije slag jongens 13 J. en onder: Groep I: 1. Wim Boelman 35,2 sec.; 2. Piet Schop 37,1 sec. Groep II: 1. Piet Pieterse 37,6 sec.; 2. Hans de Schipper 38,2 sec. 50 m jongens gekostumeerd: 1. Piet Pieterse (Schots kostuum); 2. Sjaak Grootjans; 3. Jan Dekker. 1 kilometer volkswedstrijd heren: 1. Bernhard van Oost 20 min. 54 sec.; 2. Piet Schop 21 min. 10 sec.; 3. Wim Boelman; 4. Kees Joosse; 5. Jaap de Bad; 6. Theo de Jonge; 7. Erik de Vries Robles; 8. Leo Joziasse; 9. Jo han Voogdt; 10. Sjaak Grootjans. 50 meter schoolslag meisjes tot 10 J.t 1. Liesbeth Bal 1 min. 2,4 sec.; 2. Syl via van Oost 1 min. 8,2 sec. De Noord-Bevelandse hengelsportvereni- ging hield zaterdag in de Zandkreek te 1 Wissenkerke een hengelconcours, de vierde competitiewedstrijd van dit sei zoen. Niet minder dan veertig deelne mers namen deel aan het concours. De x vangst was slecht. De heer H den En- 50 m schoolslag meisjes Ï0 t/m 12 j.t gelsman uit Colijnsplaat won de eerste Groep I: (10 en 11 jaar): 1. Evina prijs met 660 punten. In totaal zijn er Dekker 59,- sec.; 2. Yvonne de Bour ns competitiewedstrijden. graaf 59,2 sec. Groep II (11 en 12 jaar): 1. Corrie de Jonge 49.4 sec.; 2. Annemarie de Bourgraaf 54.- sec. 50 m vrije slag meisjes 13 j. en ouder: 1. Margriet van Oost 40,6 sec.; 2. Le- ny van Wel 51,2 sec. 50 m meisjes gekostumeerd: Het tamboers- en pijperkorps „Nico- 1. Corrie de Jonge (mooiste, lieve- leen" uit Kamperland heeft zaterdag heersbeestje»; 2. Annemarie de Bour- een bezoek gebracht aan haar'zuster- graaf (origineel, telefoon): 3. Ellen vereniging „Jonge Kracht te Biezelm- van der Linde 4 Liesbeth van ge. Het uitwisselingsprogramma begon Weizen (boertie) des avonds met een muzikale rondwan- -• KAMPERLAND „Nicoleen" bezocht Biezelinge deling van belde torpsen door het don,. Vervolgens ging het naar het dit jaar;,' gereedgekomen en aangelegde receratie-o gebied „De Zwarte Weel" waar de ver- Ü°Pgste deeln - 9 laar>: 4- Mevrouw enigingen op het achter de vijver aan- gelegde plateau elk afzonderlijk enkele muzieknummers ten gehore brachten. Het optreden werd besloten met een ge- zamenlijke taptoe. Zowel het concert als de taptoe trok veel publieke belang stelling. den. Zijn broertje en een vriendje kwa-1 men in de sloot terecht, maar liepen be- halve een nat pak, geen letsel op. Mutaties bij rijkspolitie Collecte De extra collecte in de Nederlands her vormde kerk te Sint-Annaland, bestemd I voor het ziekenhuis ter plaatse heeft I 208,15 opgebracht. H.). Per gelij"ke datum is de wachtmees-, ter le klas A. G. Clement van Meerkerk overgeplaatst naar Groede. Onder leiding van de voorzitter van de Tweede Kamermr F. J. P. M. van Thiei, is zaterdag een uit ze ventien man bestaande delegatie uit het Nederlandse parlement vertrok- ken naar Suriname voor een bij eenkomst van parlementariërs uit alle drie delen ven het koninkrijk. Foto: op de trap ihb het vliegtuig geheel links dr. R'. L. P. M. de Kort, naast hem mr. Van Thiel, der de van rechts mr. G. J. P. Cammel- beeck, tweede van rechts de heer H. J. Lankhorst van de P.8.P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5