„Scheldebad"109.000 ste bezoeker Tholens muziekkorps „Concordia" 80 jaar Philips Terneuzen opent op 3 september Kritiek op toestand in het zwembad van Hulst Verhoging Havendam Breskens vordert goed BILT ALMANAK Zeeuw won zilveren medaille in Lissabon op beroepenwedstrijd Rijschoolcombinatie wj „Walcheren" hield een puzzelrit EXAMENS Vlissingen enige tijd zonder stroom PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1964 Vrijdagmiddag om even over half drie passeerde langs de kassa's van J(, nvem|,aj i„ e bezoeker (of in au gevai eigennjK Dezoekster) in dit seizoen. Het was het tienjarig meisje Coby Steketee uit de Hondius- straat 22 in Terneuzen, die volko men verrast opkeek toen do sport ambtenaar van de gemeente, de heer J. B. Joliannisse, haar verzocht even te willen wachten. Nog meer verrast bleek zij, toen loeo-burgeineester M. de Vos, haar vertelde, dat zy de hon derdduizendste was, die sinds het be gin van het zwemseizoen 1964 een be zoek bracht aan het fraaie „Schelde bad". „jy bent maar een boffer", zei de heer De Vos. die Coby namens het gemeentebestuur gelukwenste en naar bovendien een gratis abonne ment vocir het gehele seizoen 1965 en nog een waardebon van 25 aanbood voor de aankoop van zwembenodigd- heden. Het personeel van „Schelde bad", dat eigeniyk al de gehele week op de 100.000ste zat te wachten, bood haar een boeketje bloemen aan. En Inderdaad, gerekend naar het gemiddeld bezoek per dag, zat de komst van de 100.000ste er al lang in. Maar „Scheldebad". dat op de topdagen 12 en 13 juni res- pectïeveiyk 2631 en 2612 bezoe kers registreerde, moest het sinds eind voiige week toen het weer belangrijk minder werd doen met een dagelijks aantal van tus sen de 100 en 200 bezoekers. Dat het nieuwe Temeuzense zwem bad voldoet aan een grote behoefte, moge blijken uit een paar cijfers. Het bad werd officieel geopend op 17 mei 1963, waarna het seizoen kon wor den afgesloten met 85.000 bezoekers. Daarmee was de exploitatieopzet eigenlijk al bijna rond zo vertelde wethouder De Vos ons. Dit jaar zette de stroom van bezoekers eerst goed door, namelijk 25.000 op 2 juni, de 50.000ste op 24 juni, de 75.000ste op 29 juli en nu op 14 augustus de 100.000ste. Wel een duidelijk bewijs, dat een goed geoutilleerd zwembad in deze snelgroeiende gemeente hard nodig was, zo zei de heer De Vos, Met het badpersoneel was hij van mening, dat het toch eigenlijk jam mer is een dergeiyke zweminrichting acht maanden per jaar gesloten te moeten houden. (Foto P.Z.C.) Twee zwaargewonden bij verkeersongeluk te IJzendijke Door tot nu toe onbekende oorzaak is vrijdagavond omstreeks kwart over zes de 73-jarige mecanicien D. K. H. G. uit Brugge op de rondweg te IJzendijke met zyn auto in de naast de weg gelegen sloot terecht gekomen. Zowel de T>e- stuurder als zijn echtgenote werden na ter plaatse door een arts behandeld te zijn met zeer ernstige verwondingen per ambulance naar het St.-Antonius- ziekenhuis te Oostburg vervoerd. De personenauto werd aan de voorzijde zeer zwaar beschadigd. Auto's botsten bij Biezelinge Twee personenauto's zijn vrijdagmid dag omstreeks twaalf uur op rijksweg 58 bij de kruising Smokkelhoek te Bie zelinge op elkaar gebotst. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Uit de richting Goes kwam de heer W. H. J. van O. uit Tilburg ge reden. Deze wilde bij de kruising links afslaan. Het uitzicht voor Van O. werd echter belemmerd door een voor hem rijdende vrachtauto. Toen hij de rijksweg wilde verlaten bemerkte hij te laat de uit tegenovergestelde rich ting naderende personenauto, be stuurd door J. J. A. uit Rilland-Bath. Een botsing was toen niet meer te voorkomen. Beide voertuigen liepen flinke materiële schade op. Doordraai tomaten in Middelburg tot het verleden De „doordraai" van tomaten, het gevolg van enkele byzonder warme dagen in de afgelopen zomerperiode, behoort al weer enige tijd tot het verleden. Giste ren werden er aan de veiling te Middel burg weer behoorlijke partijen tomaten geveild tegen een prijs van 40 tot 45 cent. Levensverzekering schadeverzekering Bouwland geveild Notaris F. van Dissel te Goes heeft vrijdagmiddag in hotel ,,De Kroon" te Wissenkerke op verzoek van de heer J. Lous te Kamperland enkele percelen bouwland geveild. De uitslag een perceel van 2.78.90 ha. in de Kam perlandpolder werd voor 34.304,70 verkocht aan de heer J. Prins te Geersdijk. Hoogste inschrijvers: de heren D. Markusse en J. Filius te 's-Heer Abtskerke voor 33.805,46. Hel tweede perceel, 61 are bouw land, in de Mariapolder was voor een bedrag van 7462,13 voor de heer A. Sandee uit Kamperland, tevens hoog ste inschrijver. Een stuk bouwland van 1.55.80 ha. ging ten slotte voor 20.409,80 naar de heer J. Noord- hoek te Kamperland q.q., nadat de heren Markusse en Felius voor een bedrag van 16.094.14 als hoogste in schrijver uit de bus waren gekomen. Leeuwse Onderschriften Het blad „Televizier" eet ons deze week in een foto-onderschrift voor: 13Er staan voor de nabije toekomst nog grotere veranderin gen te wachten, zoals blijkt uit dit model van een atoomauto, waar Ford zich op het ogenblik mee be zighoudt." Op de foto ontwaart men dan een aantal, naar vAj uit het bokke- hoorntje op de helm opmaken, Pruisische officieren, die zich om streeks de jongste eeuwwisseling met ernstige gezichten in een au tomobiel ophouden, een mooi, open model, compleet met huif en voor zien van het laatste snufje, de car bidlamp. Het ergste wat men als opmaak redacteur kan overkomen: het vemoisselen van foto-onderschrif ten. Men kan inderdaad, een wei nig verder, bij de afbeelding van een zeer futuristische auto lezen, dat reeds in 1900 hoge officieren de auto gebruikten „om door hun manoeuvregebied te snorren". Persoonlijk vinden wij, dat der gelijke verwisselingen de leesbaar heid van een dagblad in niet ge ringe mate verhogen. Nog deze week voerden wij het onder schrift: ,JJu een overbodig bord. Van het staatsgeheim van weleer is niets meer over." Men zag daarbij een drietal sluiswachters, die zonder veel ambitie een kar retje voortduwen. Een landelijk dagblad vermeldde bij de foto van een aanvallige ve dette eens, dat de nieuwe blus- eenheid uitstekend bleek te vol doen, maar een in Gelderland ver schijnend blad sloeg alles, toen het zich aan de levensloop va n een ju bilaris waagde, een man die gedu rende veertig jaar in semi-over- heidsdienst een onduidelijke post bezet had gehouden. De redactie meende de lezers een gelijkend portret niet te mogen onthouden over twee kolommen zag de mam de abonnees overtui gend aan, een welwillendheid en een vastberadenheid, die zelfs niet week bij het onderschrift ,&o stelt men zich het monster van Loch Ness voor." Delen wij ten slotte mee, dat de landbouwer Chr. Janse te Nieuw en St.-Joosland een aardappel heeft gerooid van twaalf ons. Pro ficiat, heer Janse! De heer D. Linthout uit Hoede- kenskerke heeft op de internatio nale beroepenwedstrijd in Lissa bon een zilveren medaille be haald in de afdeling schilderen. De wedstrijd was een internatio nale wedslryd voor ambachts lieden, variërend van timmerlie den tot zilversmeden. Nederland heeft in totaal drie zilveren en drie gouden medailles gewonnen, Japan spande de kroon met twaalf gouden medailles. In to taal namen twaalf landen aan de wedstrijd deel. OP 5 SEPTEMBER FESTIVAL VEEL MEDEWERKING VAN GEMEENTE EN INWONERS De rijschoolcombinatie „Walcheren" heeft gisteren een vrije middag ge nomen om met de instructeurs, van wie velen vergezeld van hun echtge note, een puzzelrit te houden. De in structeurs van deze combinatie zien elkaar overigens wel vaker: eenmaal per maand komen deze riileraren van de aangesloten rijscholen bijeen om nieuwe rij methoden te bestuderen, nieuwe wetten en de toepassing daar van te bezien en ervaringen uit te wisselen. Deze rijschoolhouders zijn er van overtuigd door deze samen werking tot (nog) betere rijlessen te komen. Onder andere in Friesland zijn door deze wijze van samenwer king in een combinatie al opmerke lijke resultaten behaald bij het les geven. Gistermiddag waren de wa gens van de rijschoolcombinatie „Walcheren" echter niet beschikbaar voor de leerlingen, maar zochten de instructeurs ontspanning in een puz zelrit, een behendigheidswedstrijd en ten slotte bij een diner 's avonds in Domburg. Vanzelfsprekend was het niet een „gewone" puzzelrit: diverse verkeerstheoretische en rijtechnische problemen moesten ook opgelost wor den. Het traject liep van Vlissingen naar Westkapelle, waar vier behen- digheidsproeven moesten worden af gelegd. Daarna maakte men een ge zamenlijke tocht over het eiland langs verschillende dorpen naar Domburg. De uitslag van de wedstrijd was: 1. G. Jopse uit Oostkapelle; 2. Vader uit Middelburg; 3. Ten Hoope uit Vlis singen; 4. Treffers uit Middelburg en 5. Hameeteman uit Vlissingen. Op de zesde plaats kwam het eerste dames team: mevrouw Van Zweeden en me vrouw Koetsenruyter. BELGISCH-NEDERLANDSE ONTMOETINGSWEEK OP HEDENESSE Drieëntwintig jongelui hebben de afge lopen week deelgenomen aan de Bel gisch-Nederlandse Ontmoetingsweek op het vormingscentrum „Hedenesse". De deelnemers en deelneemsters waren af komstig uit geheel Nederland. Voorts waren er twee afkomstig uit België en was er een woonachtig in Frans-Vlaan- deren. Hoewel met name de deelname uit België beneden de verwachting is (ebleven is de week zodanig verlopen, Jat wika A. J. Dales, die de leiding van deze week had. vast van plan is volgend jaar weer iets dergelijks te organiseren. Wellicht zelfs uitgebreider. Gedurende deze week hebben de deelnemers excur-1 3ies gemaakt naar de k anaalverbre-1 dingswerken bij Terneuzen, Gent, de Oosterscheldebrug en naar Brugge. Tij- dens de excursies naar België heeft men een aantal vraaggesprekken gehouden I met inwoners van België over de Vlaam se kwestie en daarmee samenhangende kwesties De deelnemers zelf werden over deze zaken voorgelicht door de heer L. de Poorter uit Gent. Te Middelburg slaagde mejuffrouw R. IJzerman uit Scherpenisse voor het di ploma bejaardenverzorgster. Zij was werkzaam in het rusthuis Schild en Hof te Goes. Voor het textielbrevet A en B slaagde te Rotterdam mevrouw H. Goedege-I buure-van Dijke te St.-Annaland. Bij het te Bergen op Zoom afgenomen examen machïneschrijven systeem „Groote" slaagde mejuffrouw Ineke Kopmels te Waarde. Ze kunnen over enkele weken aan hun trekken komen, de muziek liefhebbers van de stad en het eiland Tholen. Op zaterdag 5 september wacht hen in het stadje aan de Een dracht een klinkend festival van de •ijf Thoolse en Fliplandse en enkele Vestbrabantse muziekkorpsen. De aanleiding ertoe? In september rondt de Thoolse harmonie „Concordia" haar tachtigjarig bestaan af. Tachtig jaar is „Concordia" actief om fees telijke gebeurtenissen muzikaal luis ter bij te zetten. En hoe kan een eigen jubileum beter tot zijn recht komen dan met muziek? 's Middags gebeurt dat door een muzikale rond wandeling door het stadje, later door concerten op de Thoolse Markt. Er blijft voor „Concordia" op haar tachtigste verjaardag weinig te wensen over. Het korps hééft het allemaal; uniformen, sinds het 75- jarig bestaan. Nieuwe instrumen ten. Zelfs het predikaat „konin klijk" ontbreekt niet. En het be langrijkste „bezit": de sympathie van de inwoners heeft men ook. Daarvan zijn bewijzen te over. Bracht de gemeente de subsidie dit jaar niet van 600 op 1000? En leverde een enveloppeactie on der de inwoners voor het festival vorige week niet een bedrag van ruim 1000 op? Penningmeester J. Quist schrijft de /aardering in de gemeente voor .Concordia" voor een belangrijk deel toe aan het feit, dat het korps zo aak klaar staat „als er wat opdoet". „We zijn geen vereniging, die veel naar concoursen gaat, de hoofdzaak is voor ons dat we voor de gemeen schap kunnen optreden," verklaart hij. Bijna dertig leden telt „Concor dia" nu. En daar komt een tien man sterke drumband bij. Vijf jaar gele den lag het ledental wat hoger. Ook op Tholen is de verminderde animo voor het verenigingsleven voelbaar. Maar de jubilerende vereniging kan, wat de bezetting aangaat, haar par tijtje best meeblazen. Nóg vroeger Eigenlijk had „Concordia" in 1964 een jubileum kunnen vieren, dat nog sterker aanspreekt dan een Bejaarden uit „Randwijck" voor de radio Ruim zestig bejaarden hebben vrijdagmiddag in het beiaarden tehuis „Randwijck" te Goes ge keken en geluisterd naar arties ten, die voor hen optraden. Dit in het kader van het 40-jarig be staan van de N.C.R.V. Deze om roep heeft besloten om ter gele genheid van dit jubileum drie be jaardentehuizen in Nederland te bezoeken en van daar uit een ra dioprogramma te brengen. „Vanaf oktober 1958 kent de N.C.R.V. al een bejaardenprogramma", ver telde ons de leidster van dat pro gramma, mr. Julie Boer, „name nt k het programma „In 't zil ver" De N.C.R.V. besloot de drie programma's op te nemen in deze rubriek. Huize „Noorder licht" in de Wieringermeerpolder en het hervormd rusthuis in En schede kregen reeds bezoek. Nu stond dus „Randwijck" op het programma. Voor deze uitzen ding waren enkele populaire ar tiesten naar Goes gekomen, na- imitator Peter Piekos. Verder werkte een zangkoortje van „Randwijck" aan het programma mee. Fragmenten uit deze mid dag zullen vrijdagochtend 21 aug om 11.15 uur worden uitgezon den. 80-jarig bestaan: het 120-jarig ju bileum. Want in 1844 is Tholen al een muziekgezelschap rijk weest. Toen werd er een korps „Concordia" opgericht. Maar dat verdween in 1872, omdat de ani mo bij de leden er uit was. De trots van de Thoolse muzikanten is het vaandel. Een Frans vaandel namelijk, dat in 1888 werd aange schaft. Het werd besteld in Lille en toen het klaar was gingen twee be stuursleden dit sieraad ophalen. Bijna 240 kostte het pronkstuk. En de reis naar en het verblijf in Frankrijk van de twee leden kwam de vereniging op 15,16 te staan, zoals de nig bewaarde verteerbriefjes van penningmeester Quist tonen. Het vaandel gaat dus ook bijna 80 jaar mee, als de „muziek" door de stra ten trekt. Overigens: het is aan een opknapbeurt toe. Of dat er van zal komen hangt af van de financiële re sultaten van het jubileumfestival, dat aanstaande is. Een moeilijke periode voor „Concor dia" vormde de tijd vlak na de oor log. Het korps kwam er „zwaar ge havend" uit. liet was de heer J. Quist, die het gezelschap toen weer nieuw leven heeft ingeblazen. Direc teur is de heer E. Witte. En nu gaal het voortreffelijk. Dat is met name de vijf afgelopen jaren duidelijk ge bleken. Er werd in die periode, naast het bestaande muziekkorps, een drumband opgericht, een signaalafde ling en een mandolinevereniging. Er kwam geld 9000 voor nieuwe uniformen bij elkaar 18.000 voor nieuwe instrumenten, inclusief trommen en signaalhoorns. Het zijn stuk voor stuk tekenen, dat er „le ven" zit in „Concordia". En dat geldt ook op het financiële vlak. Onder meer dank zij de activiteiten van de heren H. Nelissen en P. Otteyanger, die maandelijks een papieractie door Tholen bezielen. „Soms vragen de mensen zich af, waarvoor dat geld toch allemaal no dig is," aldus de heer Quist. „Maar je moet als vereniging in de toe komst kfjken. We zijn nu al weer vol op aan 't sparen voor nieuwe unifor men. Ten slotte zijn ze al vijf jaar oud...." En dat bewijst het duidelijk: „Concordia" is met haar 80 jaar springlevend... Bijna drie jaar nadat in Terneu zen de eerste spade in de grond ging voor een nieuw spreidings- bedrïjf van de hoofdindustrie- groep Licht, zal de N.V. Phi lips deze Zeeuwse fabriek offi cieel in gebruik nemen. Dat ge beurt zoals gemeld op donderdag 3 september aan staande. De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. O. de Casembroot, zal de openings plechtigheid verrichten, in te genwoordigheid van tal van ge nodigden. Van de zijde van de N.V. hoopt onder anderen de president, ir. F. J. Philips, acte de présence te geven. De vreugde waarmee zowel Terneu zen als Philips de gereedkoming van de nieuwe, zogenaamde parelstel- fabriek begroeten, zal onder andere gestalte vinden in een aantal festivi teiten, dat rond de feitelijke opening is „geborduurd". Een van de hoogtepunten belooft on getwijfeld te worden een fotowed strijd, waaraan de gehele bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen kan deel nemen. Het ligt in de bedoeling, de bewo ners in de gelegenheid te stellen een aantal nog nader aan te wijzen ob jecten vast te leggen op de gevoelige plaat. Deze objecten, die over het Zeeuws-Vlaamse land verspreid lig gen men denkt onder andere aan punten in Oostburg, Hulst en Ter neuzen zullen daartoe eerst door Philips flink in het licht worden gezet met behulp van de in de nieu we fabriek vervaardigde Photofjux- lampen. Zodra de plannen voor deze wedstrijd nader zijn uitgewerkt, zullen meer bijzonderheden volgen. IN FLOODLIGHT Verder ligt het in de bedoeling om zowel de watertoren als het raadhuis van Terneuzen in floodlight te zetten. Ook zal een gedeelte van de tentoon stelling, die op het ogenblik in het gemeentehuls van Oostburg wordt gehouden, voor deze gelegenheid naar Terneuzen worden overgebracht. De eigenlijke openingsplechtigheid zal in de kantine van het bedrijf plaatsvinden, waarbij behalve de commissaris der koningin, ook de burgemeester van Terneuzen. mr. H. Raadslid Stolte: „de maat is vol" idrHfsl de hee Gezagscrisis Kledingdiefstal Bad te 7dein Hulst heeft de igavond kritiek uitgeoefend op de toestand in het zwem bad, die volgens dit raadslid zeer slecht is. Hy wees erop, dat de positie van de badmeester zo langzamerhand wel on houdbaar is geworden door de geregelde inmenging in diens zaken door een se cretarie-ambtenaar. De mensen weten op den duur niet meer wie daar de baas is, aldus de heer Stolte, die duidelijk wilde stellen, dat het badpersoneel in deze geen blaam treft. Voorts zei hij, dat er in het zwembad te veel kleren zoek ra ken en zelfs gestolen worden en dat het had eigenlijk te klein is voor Hulst. De maat is nu vol, zo vervolgde de heer Verder zei de heer Stolte, dat er in Hulst veel klachten zijn over de verde ling van bouwvolumen en de verkoop van gronden. Hij zou die zaken gaarne eens openbaar zien behandeld. In ver band met de te korte tyd van inwerken vond de eerst kortgeleden geïnstalleerde burgemeester P. J. G. Mollhoff het wat prematuur om deze zaken, waarvan hij gedeeltelijk al had vernomen, in een openbare vergadering te behandelen. De heer Stolte ging er mee akkoord, dat de kwesties in een volgende vergadering aan de orde zullen worden gesteld. De afwerking van de agenda verliep bij zonder vlot. Besloten werd een perceeltje ;rond benodigd voor de realisering van .iet uitbreidingsplan Noord II aan te ko pen van de commissie van openbare on derstand te Gent. Voorts werd besloten te bepalen, dat de partiële herziening van het uitbreidingsplan Zuid I wordt voorbereid. Een bedrag van 600 trok de raad uit als bijdrage in een mozaïek, dat te Axel zal worden geplaatst als een herinnering aan de samenwerking der dertien Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeen ten op het gebied van de ratiobouw van 960 woningen. Een subsidie over 1963 ten behoeve van Oost werd alsnog verhoogd van 2306 tot 2492. De raad keurde voorts een aan- 'swijzigingen goed. Alleen ie post van 3070 ten be hoeve van de uitvoering van het reeds Een gedeelte van Vlissingenheeft het vrijdagmorgen ongeveer driekwartier zonder elektriciteit moeten stellen. Oor zaak hiervan was de beschadiging van een hoogspanningskabel aan de Prins Hendrikweg, door graafwerkzaamheden van een dragline. Na driekwartier wist de P.Z.E.M. via andere kabels geleide lijk aan de stad weer van elektriciteit Jongetje zeer zwaar gewond bij ongeluk te Halsteren Op de rijksweg van Bergen op Zoom naar Steenbergen is vrijdagmiddag on der de gemeente Halsteren de tienjarige Cor de Bakker uit Lepelstraat zeer zwaar gewond. De auto bestuurd door de heer G. W. S. uit Steenbergen en een bestelauto bestuurd door A. M. uit Stel lendam kwamen met elkaar in botsing. Door de schok schoof de auto van S. door een greep Cor de Bakker, die op zijn fietsje over de rijksweg reed. Het jongetje kwam onder de auto en werd levensgevaarlijk gewond per ziekenauto naar net Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor het le ven van het kind wordt gevreesd. Tot onbezoldigd ambtenaar van de bur- gelyke stand werd met negen van de tien stemmen benoemd burgemeester Molthoff. Di dit verband wilde de heer Stolte weten of oud-burgemeester A. L. S. Lockefeer wel ontslag heeft genomen als ambtenaar van de burgelyke stand. Daarover wilde burgemeester Molthoff slechts nadere mededelingen doen in een besloten zitting. Van de heer W. J. R. Boon (afwezig) was bericht ontvangen, dat hij wegens vertrek naar elders met ingang van 15 augustus ontslag heeft genomen als raadslid. Over de hoofden van de raads- wat hij voor de gemeente Hulst heeft gedaan. Bij de aanvang van de verga- lering bracht burgemeester Molthoff ook zijn dank voor de wijze waarop Hulst hem en zijn gezin heeft willen ont- dag vai vangen op de c Deze foto geeft een beeld van de verzwaringswerkzaamheden aan de West havendam te Breskens. Voor de winter zal door deze verzwaring de golfslag in de Breskense Han delshaven belangrijk zijn afgeno men (vooral bij sterke westenwind) en zullen de binnenschepen een vei liger ligplaats hebben in deze haven. (Foto P.Z.C.) (Vervolg van pag 1) bezig met het aanbrengen van as- faltlagen aan beide zijden van de dam. Eerst een onderlaag van 15 centimeter dikte, waarop nog een deklaag van 8 centimeter komt. De asfaltbekleding begint een meter boven het gemideld hoogwaterpeil en loopt over de gehele dam heen. Onderaan de dam is een bekleding van steen en een kraagstuk van rijshout aangelegd. Op de dam komt een leuning van een meter hoogte, zoals bij de veerhavendam, omdat het paal hoofd te allen tijde bereikbaar moet zijn. Voorts moeten op de dam ontluchtingspijpen worden aangebracht. In het zandlichaam van de dijk zit namelijk lucht, die bij vloed door het langzaam bin nendringen van het water, omhoog wordt geperst en dus een uitweg moet hebben. Bij het vallen van het water moet de lucht weer kun nen toetreden. Pantserstaai Voordat met het werk kon worden begonnen, moest eerst een aantal overblijfselen uit de laatste oorlog worden opgeruimd. Op de dam stond namelijk nog een comman- dobunker met een dak van bijna vier meter dikte. Daarin hadden de Duitsers een geschutskoepel van 35 centimeter dik pantserstaai afkomstig uit de Maginotlinie aangebracht. Voorts stonden op het damhoofd nog twee gevechtsbun kers. Het slopen van deze oorlogs herinneringen heeft ruim vier maanden in beslag genomen. Vermeldenswaard is nog, dat de stalen geschutskoepel met een ge wicht van zeventig ton, verkocht is aan de Combinatie Oosterschelde brug, die het gevaarte wilde ge bruiken voor verankering van bok ken, werkschepen en dergelijke. Het puin van de bunkers is aange kocht door het waterschap „Het Vrije van Sluis" voor verbetering van polderwegen, zodat deze oor logsrestanten toch nog een nuttige bestemming hebben gekregen. Voor de verhoging van de haven dam was een hoeveelheid zand no dig van circa 30.000 kubieke meter, afkomstig van een der Wester- scheldezandplaten. Verder een hoeveelheid klei van bijna 7500 ku bieke meter. Het asfalt wordt door een Belgische firma vervaardigd het voormalige kanaaleiland zuiden van Sluiskil. Het wordt met afgesloten vrachtwagens en geheel op temperatuur aangevoerd. Het aannemingsbedrijf N.V. J. de Ou de uit Biervliet, dat het werk aan de havendam heeft aangenomen voor de som van f 979.400, denkt dit karwei voor de komende winter te kunnen opleveren. de installatie. Tilburgenaar Simons won badrit in Zoutelande Bij de op 12 augustus te Zoutelande gehouden badrit behaalde de Tilbur genaar de heer A. C. Simons met als kaartlezer ir. Vos eveneens uit Til burg de eerste prijs. De start van deze rit was op het parkeerterrein aan de Bosweg te Zoutelande. Van daar uit ging de route langs het prachtige landschap van Walcheren 'aardoor de 81 auto's en motoren over wegen kwamen waar normaal slechts sporadisch autoverkeer is. De MAC „Scheldegouwen" en met name de heren T. A. Blanken en A. de Pree hebben met het uitzetten van deze rit bijzondere eer behaald. De gasten werden door enkele leuke en listig verzonnen punten in de rit beet genomen. Bij de prijsuitreiking des avonds in „Middendorp" bracht de heer H. H. Tomesen dank aan het adres van de hotellerie, de midden stand, de kampeerterreineigenaars en anderen voor het beschikbaar stellen van de prijzen. Daarna werd van ach ter naar voren begonnen met de prijs uitreiking. Dé wissèlbeker Van de ge meente reikte waarnemend burge meester J. de Pree aan de winnaar de heer Simons uit, terwijl de wisselbe ker van V.V.V. door de heer F. H. L. van 't Westende werd overhandigd aan de heer E. Stamhuis. De spe ciale prijs van de burgemeester voor de verst komende deelnemer werd ge wonnen door de heer M. Brandsma uit Haren (Groningen). Zowel de heer De Pree als de heer Van 't Westende brachten dank aan de organisatoren, de heren Blanken en De Pree van Scheldegouwen en de heren K. Stroo en H. I-I. Tomesen. De uitslag was als volgt: 1. A. C. Simons, Tilburg 16 strafpunten, 2 M. Grootjans, Vlissingen 22. 3 ir. G. Baar, Rotterdam 30, 4 Mol, Roosen daal 36, 5 F. G. Slits, Gemert 53, 6 L. v. Donk, Zetten 64, 7 Quadvlieg, St. Joost Maasbracht 70, 8 Hoogewe- gen, Wassenaar 73, 9 P. Schijft, Zun- dert 74, 10 Wisse, Scherpenzeel 74, 11 Siebelink, Kampen 80. 12 M. A. Reyerse, Goes 108, 13 R. Braun, Den Bosch 115, 14 H. Vesters, Waalwijk 129, 15 Selten, Ulvenhout 133. Centrale verwarming SAWEMA n.v. Nedenhaai 19 - Middelburg - Tel 01180-2962 HET WEER IN EUROPA Kopenhagen, zwaar bewolkt Londen, half bewolkt Brussel, onbewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, half bewolkt Nice, regen Miinchen, onbewolkt ZUricli, licht bewolkt Locarno, licht bewolkt Wenen, half bewolkt Innsbruck, half bewolkt Rome, licht bewolkt 19 graden C. 19 graden C. 22 graden C. 22 graden C. 23 graden C. 25 graden C. 23 graden C. 25 graden C. 25 graden C. 22 graden C. 24 graden C. 31 graden C. VERWACHT. PLAATSELIJK WOLKENVELDEN Droog weer met zonnige perioden, maar plaatselijk, voornamelijk in de kustgebieden. ook wolkenvelden. Zwakke tot matige wind, draaiend van noordoost naar noord. Weinig ver andering in temperatuur. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Droog met opklaringen en een zwak ke noordelijke wind. In de middag 17 tot 19 graden, zeewater 18 graden. VOORUITZICHTEN Vrij rustig, maar aanvoer van iets frissere lucht. ZON EN MAAN 5 augustus Zon op 05.25 onder 20.02 Matin op 15.27 onder 23.51 augustus Zon op 05.27 onder 20.00 Maan op 16.31 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2