Zierikzees land-en tuinbouwschool in september open voor één klas Afwerking vergt enkele maanden meer dan men aanvankelijk had verwacht AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN WEDVLUCHTEN MARKTBERICHTEN plasUc- N.V. DE HOOP TERNEUZEN donderdag 13 augustus 1984 Wissel 7.eeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT UITGEBREID Z.L.M.-COMPLEX „DE KLUUT' „HET zal nog wel een rommelig jaartje worden", zegt de heer D. Eveleens, directeur van de lagere land- en tuinbouwschool van de Z.L.M. in Zïerikzee, als hij met ons door de gangen en de lokalen van het nieuwe complex „De Kluut" op de hoek van de Caustraat en de Mulockstraat loopt. De school, die straks het tand- en tuinbouwonder- wijs op Schouwen-Duiveland eindelijk dan centraal en op één plaats zal moeten huisvesten, is beslist nog niet „af". „Maar toch zullen we in september al één klas leerlingen provisorisch in dit gebouw on derdak moeten geven. De barakken aan de Zelke zijn dan niet langer meer voor ons beschikbaar". Al zal het dus nog wel een aantal maan den vergen eer men zover is, dat de modern opgezette school in Zie- rikzee officieel kan worden geopend, toch zal met ingang van het ko mende schooljaar „De Kluut" al worden „bevolkt". nBBHBHBBi Dit is de nieuvje aanblik van Zie rikzees lagere land- en tuinbouw school van de Z.L.M.die de naam „De Kluut" heeft gekregen. Foto P.Z.C.) Het wordt steeds meer een gewoon te in de bouwwereld, dat projecten geruime tijd na de aanvankelijk gedachte datum gereedkomen. Het nieuwe complex van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij in Zierik- zee maakt op deze stille traditie geen uitzondering. Kon bij de diplo ma-uitreiking in mei jl. nog de mededeling worden gedaan dat er In „De Kluut" per september les gegeven kan worden, evenwel zon der dat „alles er piekfijn uitziet" de verwachting zal maar voor een fractie uitkomen.... De meeste leerlingen van de heer Eveleens en zijn staf zullen het voor lopig nog met het vooruitzicht op een keurige huisvesting moeten doen. Maar dat vooruitzicht is dan ook de moeite waard! Aannemer L. W. Boo- gert uit Oosterland heeft de tekenin gen van het Bouwbureau voor de landbouw te Middelburg met veel vak manschap werkelijkheid gemaakt. Zie- rikzee krijgt een lagere land- en tuin bouwschool met een comfortabele, uit stekend geoutilleerde inrichting. En dat zal voor de nu zeventig leerlingen en hun docenten een verademing zijn na jarenlang in allerhande noodge- bouwtjes, verspreid in alle hoeken van de stad, les te hebben gekregen en gegeven. De veel te kleine, voor malige landbouwschool aan de Gracht- weg met zijn rustiek voorkomen, heeft een uitbreiding van 36 meter lengte gekregen, die in feite op nieuwbouw neerkomt. Het bestaande pand met zijn drie lokaaltjes krijgt straks in het totaal alleen nog maar een onder geschikte, aanvullende functie. Er zal nog één leslokaal en een zoge naamd melklokaal in overblijven. De rest van de schoolaccommodatie wordt ondergebracht in het nieuwe complex. Daar zullen straks ook de ingang, de hal en het trappenhuis te vinden zijn, aan de Caustraat. Een royale entree met rechts de „eerste steen", die altijd zal herinneren aan pionier Eveleens voor deze school en op de muur links een schildering van de Amsterdamse kunstenaar Vaar- zon Morel. Een werkstuk dat betrek king heeft op de landbouw. Aan de an dere kant van het gebouw in de tus- sengang van het oude naar het nieu we deel van het complex komt nog zo'n muurschildering. De tuinbouw zal daarvan het motief zijn. Kweekkas Op de begane grond van wat nu het hoofdgebouw van de school moet wor den zullen straks een leslokaal, een natuurkundelokaal met 15 aanslui- VANDAAG. Middelburg City: De dwaze recruut. 20 uur. alle leeftijden Molenwater: Minia tuur Walcheren. 9—22 uur. Abdij: Klank en lichtspel. 20 30 en 21 uur- Van Ben- them en Jutting: expositie verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9—18 uur. Zeeuws Museum. Wagenaarstraat 1: tentoon stelling schilderijen en lekenlngen Del tawerken door Rlen v. d- Brink. 1017 uur. Provinciale Bibliotheek: Tentoon stelling eerste oorlogsperiode 1914. 10— 12.30 en 13.30—18 uur. Trefpunt: Expositie werkstukken vrije expressie. 14—17 en 19—21 uur. Nieuwe Kerk: Orgelconcert Jan Rijn. 15 uur. Vllsslngen Alhnmbra: Profiteur tegen wil en dank. 20 uur. 18 jaar. Vecrc Bovenzaal Schotse Hulzen: Ten toonstelling schilderijen In privé Veers bezit. Terncu7.cn - Hotel Centraal: Scheepvaart tentoonstelling „Oud-Terncuzen". Wesldorpc Kunsthandel Troutzaerte: Ten toonstelling schilderijen van Reimond Hulst Burgerzaal Stadhuis; Tentoonstel ling schilderijen Reimond Kimpe en Guido Metsers. Axel Het Centrum: Opening gladiolen- show. 10 uur. Zlcrlkzcc Burgerweeshuis: Expositie Afri kaanse kunst, 10-17 uur. 's-Gravensteen: Onderwijsexposltie Zuiderzeewerken en Deltaplan, 9-12. 14-17 uur. Bergen op Zoom Luxor: Sexy. 20 uur. tingen op gas en zwakstroom een docentenkamer en een garderobe te vinden zfjn. De zogenaamde tussen- gang zal worden ingericht tot kweek kas. Directeur Eveleens heeft ons aan gewezen. „Kijk, hier komen buizen de centrale verwarming uit de leslokaal en een aula, waarin voor tachtig personen zitplaatsen zullen ko men. Een uitkomst voor de Z.L.M.- school bij ouderavonden en eindles- sen. De zaal is ook handig te gebrui ken als overblijfruimte voor de leer lingen van buiten Zierikzee. Er is een keukentje aangebouwd En mocht het leerlingental in de toekomst nog flink stijgen op het ogenblik signa leert de heer Eveleens een daling dan kan deze aula met een vouw wand in twee leslokalen worden ver deeld. Dan is er in het complex nog een dwarsvleugel van veertig meter lengte aan de Mulockstraat. Daarin is aan het eind een groot vak- en hand vaardigheidslokaal te vinden. Een ruime zaal met machines en gereed schap op een vloer van zogenaamde teertegels. Die hebben het voordeel dat olie en smeer er geen vat op heb ben en dat de leerlingen er een bei tel op kunnen laten vallen zonder dat grond en op verschi^nde punten t7- bietten van een meter of tien voor I bouwv.3euge.] -^en dienstingang, een de kastuinbouw. Deze ruimte, schakel tussen oud en nieuw met een glas wand uitziend op binnenplaats en tuin en daartegenover een muurschildering heeft dan meteen een nuttige functie gekregen. Op de verdieping van het nieuwe hoofdgebouw, waar op het ogenblik te gelzetters in de galerijgang druk be zig zijn, komt voor de scholieren een Fietsenrekken, een royaal plein en een grote tuin completeren de ac commodatie van het in carré ge plaatste nieuwe complex voor Zie rikzees lagere land- en tuinbouw school van de Z.L.M., waarop al vrolijk een bord met de nieuwe naam „De Kluut" prijkt. Nieuw meubilair chr. school TERNEUZEN AANLEG VERKEERSTUIN IN TERNEUZEN GESTART In het Zuidersportpark te Terneuzen is dezer dagen een begin gemaakt met de aanleg van een jeugdverkeerstuin. De verkeerstuin komt op een perceel grond ter grootte van 0.85 hectare ge legen tussen de Bellamystraat en de schaatsvüver. Het terrein is vorige week geheel schoon gemaakt en deze week is men begonnen met het graven van een groot aantal sleuven van en kele decimeters diepte, waarin later de „verkeerswegen" zullen worden aangelegd. Zoals reeds eerder gemeld, is enkele jaren geleden een stichting in het le ven geroepen, die zich zal belasten met de aanleg en de exploitatie van de jeugdverkeertuin. De stichting waarvan de inspecteur-korpschef van gemeentepolitie, de heer D. van Ooyen voorzitter is beoogt de be vordering van de verkeersveiligheid met name onder de jeugd Gedacht is daarbij onder meer aan een meer praktische afronding van het ver- keersonderwijs op de scholen. Verder gaan de gedachten uit naar het opne men van bezoeken aan de verkeers tuin door scholen (vakantietrips, schoolreisjes en dergelijke). Het ligt verder in de bedoeling ook een thee huis of restaurant nabij de verkeers tuin te bouwen. De leiding in de tuin en het onderhoud van materieel zal in handen worden gegeven van een be heerder De jeugdverkeerstuin in Ter- neuzen, is de eerste in Zeeland. Er zijn er trouwens nog maar enkele in Nederland, met name in Arnhem, As sen en Deventer. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van gemeentepolitie te Ter- neuzen zijn Inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: deken en lakentje van kinderwagen, witte kinderschoentjes: halsketting met kruisje: zonnebril: rol tekeningen: schop met steel; 3 groentekisten: kruisje met rozenkrans; ballpoint: zwembroek in bruine handtas: pa raplu: Jongenspolshorloge: 2 autopeds; on derdeel sorteermachine; 2 zonnebrillen, strandbal en ceintuur regenjas; geldbedrag; zwarte regenbroek: vulpen; bril; witte da mesportemonnee met inhoud: ballpoint, zon nebril: 2 houtbeitels: Jongensbrll: gele kin derportemonnee met inhoud: sleutel: werp hengel met molen en vaste visstok; rubber laars: huissleutel no. 77: alpinomuts. wiel dop B.M.W.. rode step. zwarte herenregen jas: bruine rijwleltassen; penning enting hondsdolheid no. 260307 Aan het bureau van politie. Schoolplein 2. bevinden zich de volgende voorwerpen: sleutel no. 10; badtas met etenswaren, plas tic boodschappennet: 2 sleutels aan ring, no- 65 en 87: combinatietang: kabelslot: bruine dameshandschoenen; bos met sleutels; blau we regenjas; paspoort G. van Belzen. Vlis- singen: dameshandschoen: handdoek; was handje en zeep; sjaal; wit babyschoentje; autosleutel aan Caltexring: witte lap. jon gensjas; portemonneetje: groen regenjack; grijze paraplu: kinderportemonnee met inh.: blauw collier: Lipsslcutel no. 634500. bruine herenschoenen; 2 sleuteltjes van DAF: hand doek; rijwieltas met strandgoed; armbandje (naam Hermina): contactsleutels; plastic wasmand; hulssleutel; kindergymschoenen; regenpijpen en -jack; zilvergrijze spatbor- Binnenkort zal de christelijke school te Hoofdplaat worden ingericht met nieuw meubilair. Van gemeentewege werd Ingevolge de lager-onderwijswet 1920 financiële medewerking verleend voor de aan schaffing van 20 enkele schoolsets com pleet met stoel, een bureau met stoel en een opbergkast. Voorts zal net schoolgebouw worden voorzien van nieuwe stalen ramen in de beide klaslokalen, hetgeen het aanzien van de school zal verfraaien. HULST Schieting te Hulst houden sAleting van „Elk zijn is als volgt: hoogvogel: J. Vinck. Clln- Bï-Waes, België: le zijvogel: C. van amme. Hulst: 2e zijvogel: J. van Hels- land. Huist: grootste aantal kleine vo gels: P. Zwartlee, Koewacht, met drie stuks. Er waren 34 schutters. Uitslagen wedvluchten vnuit Doornik van zondag 9 augustus. ..De vrede". Sas van Gent. 40 jonge duiven. I G. Vermeulen 1326 m p. m.; 2. 3 en 6 A. Claeijssen; 4 en 10 E- Neyt; 5 J. Snelders; 7 H. Marqulnie. 8 W. Wlnne; 9 Th. van Zeele. 82 oude duiven: 1 Ed. van de Putte. 1Ï78 m p. m.; 2 H. Marqulnie; 3 P. Fermont, 4 J. Snelders: 5 en 7 G. Vermeulen; 6 en 8 E. Neyt: 9 G. Begijn: 10 H. Stubbé. „Nieuw leven". Koewacht. 72 jonge duiven. 1 V. de Block. 1396.6 m p. m.; 2 A van Hooije. 3 P. Hamerlinck: 4 en 10 P. de Wae- le; 5 P. Goossens: 6 H de Bock; 7 en 9 A. van Rumste: 8 A. Goossens Oude duiven- 1 en 3 L. Seghers. 1365.2 m p. 6 Haf Martens; 4 R. de LaurueUe: 5 A. Romboul: 7 Cam. de Bock: 8 J. Stroo- winder: 9 en 10 L. Belaert. ..De herleving". Kloosterzande. 60 oude dui ven. 1 en 4 E. Aarssen. 1356.2 m p. m.; 2 en 9 F. Colpaert.; 3. 8 en 10 J. de Bakker; 5 J. de Bruijn; 6 B. van Goethem: 7 R. van Goe them. 59 jonge duiven. 1 J. de Bakker. 1361.3 m p. m.: 2 R. van Goethem. 3 en 6 Th. de Kort: 4 J. de Bruijn: 5 en 9 G. Pauwels; 7 J. Par don: 8 J. Sponselee: 10 E. Aarssen. ..C.C.", Hulst. 68 jogne duiven. 1 F Riské, 1387.3 m p. m.2 L. van Gimste; 3 L Freij- ser: 4 en 9 H. Everaerd; 5 A. Crombeen; 6 Gebrs. Kramers; 7 J. Antheunis; 8 P. An- theunis; 10 B. de Booij. „De snelle duif". Terhole. 60 Jonge duiven. 1 A. Vermeulen; 2 en 6 H ColBen; 3 J. Bis schop; 4 J. Asselman: 5 en 10 J. Verdurmen: 7 en 9 A. Kouijzer: 8 All. Dobbelaer. 26 oude duiven 1. 3 en 8 H. Colsen. 1421 m p. m 2 en 5 W. Cambeen. 4 J. Hillaert: 6 en 9 C. van Eetvelde; 7 Jac. de Brouwer. 10 A Vermeulen. „De eendracht". Terneuzen. 124 jonge dui ven. 1 L. Koch. 1324 m p. m-: 2 en 6 Meyer- Van de Berge: 3 P Pladdet: 4 en 5 W. de Kraker: 7 en 10 J- Harte. 8 J. van de Graaf: 9 H. Koch. 39 oude duiven. 1 en 8 H. Koch. 1312 ,-n p. m 2 M. de Roo: 3 J. Peeman: 4 P Harms: 5, 7 en 9 L. Koch: 6 gebrs. Buijze; 10 J. Rouw Uitslagen Dourdan. „De reisduif'. Graauw, 43 jonge duiven 1 en 2 Ed. Matlheijssen, 1031,2 m p. m.. 3 P Bou- wens; 4 Em. Verstraeten: 5, 8 en 10 P. Lee- raert: 6 en 7 G. van Dalen; 9 P. Matthijssen „De snelle duif'. Terhole. 87 jonge duiven. 1 A. Ongenae. 1071 m p. m.-, 2. J. Verdur men; 3 J. van Sikkelarus: 4 G. Vloen: 5 en 8 A. Kouijzer; 6 en 7 L. Seghers: 9 J. van de Veecken: 10 J. Complet. „C.C.", Hulst. 160 jonge duiven. 1 J. de Lij- ser. 1058.6 m p. m.: 2 L. Wentzler; 3 Th. Olie- slger; 4 J. van de Laan; 5 A. de Nijs: 6 J. de Lijser: 7 A. Everaerd; 8 Joh. Koemans: 9 Aug. Verstraeten: 10 C. Daalman. Nieuw leven". Koewacht 148 jonge duiven I en 7 P. de Waele. 1140.4 m p. m 2 en 5 J. Verschueren; 3 F Bonne: 4 P- van Goethem: 6 H. Mannens. 8 L. Seghers: 9 A. Goossen: 10 A. Kind-Rombouts. ,De herleving". Kloosterzande. 70 Jonge dui ven 1 R. van Goehem, 1030.6 m p. m-: 2 J. Sponselee: 3 R- Hendriks; 4 G. Pauwels; 5 J. Neteson: 6 L. Stallaert; 7 F Maas; 8 J. Scheerders; 9 P. Verschuren: 10 Th. Marl- Stiefbeen jr. naar Goes (Van onze radio- en Lv.-redactle) Volgende week vrijdag, 21 augus tus, presenteert de N.C.R.V.-radio in het programma voor oudere luisteraars „In 't zilver" de derde uitzending vanuit een bejaarden centrum ergens in Nederland. Ditmaal staan de microfoons in huize „Randwijk" in Goes. De be woners zullen kennis maken mei Piet Romer als Stiefbeen jr., het accordeonduo „De Pico's" en „De Spelbrekers". Het programma be vat ook de laatste ronde van de prijsvraag ..Wie wat weet, wie wat wint". Het programma wordt vrijdagmiddag aanstaande opge- genomen. Uitslag kringvlucht „Kring Centrum" van uit Dourdan. In concours 1016 jonge duiven I Th. de Poorter. Rapenburg: 2 J. Bakker. Zaamslag: 3 en 10 R. Maas. Rapenburg. 4 R van de Veeke, Zaamslag: 5 M. Soomers, Ter neuzen; 6 A. Blommaert. Axel; 7 J. de Smidt. Terneuzen: 8 Gebrs. Audenaerde. Westdorpe: 9 D. Dobbelaar. Boschkpelle. Zelfde vlucht met 101 oude duiven. 1 H Marqulnie. Sas van Gent: 2 E. Neyt. Sas van Gent; 3 J. Snelders. Sas van Gent. 4 F de Bkker. Terneuzen; 5 E. van Dorsselaer. Axel: 6 en 9 J- Weesepoel. Axel: 7 en 8 J. Wieland. Axel: 10 J. Stallaert. Boschkapelle. „Zondags Vermaak". Sint-Jansteen. Quié- vrain. 70 jonge duiven- I en 5 J. de Moor: 2 en 7 J. Danckaert: 3 J. Jansen; 4 A. Jansen; 6 A. Sturm; 3 P. de Moor; 9 F. Audenaerde; 10 C. van Helsland. 30 oude duiven. 1 J. Herrewegh: 2 en 6 J. Pauwels; 3 C. Baert: 4 A. Strobbe: 5 P. de Moor: 7 en 10 L. Heijmans: 8 L. van Dorsse laer: 9 R- Joziasse- „De snelle duif". Chnge. 71 jonge duiven. 1 J. de Letter: 2 J. de Wit: 3 Gebrs. Colsen; E. Pilaet: 5 Em. Verstraeten: 6 H. Brugge- man: 7 C. de Block: 8 J. van de Branden; 9 P. Nachtegaal; 10 G. Werbroeck. II oude duiven- 1 Gebrs. Seghers: 2 J. Goo- vaert; 3 E. Pilaet: 4 E. Willaert; 5 S. Wil- laert: 6 R. Willaert. Vanuit Dourdan met 55 jonge duiven. 1 en 7 A. de Nijs: 2 J. Moens: 3 en 10 C. Hageman; 4 Pr. Verstraeten: 5 Gebr. Colsen: 6 S. Wil laert 8 E. Willaert: 9 C. van Goethem Wij delen hierdoor me de dat, ten gevolge van een ongeval, plotseling uit ons midden is weg genomen, onze collega en vriend, de heer IZAAK FAAS. Zijn heengaan heeft ons diep geschokt en wij zullen hem steeds blijven gedenken. Personeel Fa. P. J. van Strien- de Koning Terneuzen, 11 aug. '64 VRUDAG 14 AUG. a-s. wegens jubileum GESLOTEN. ESSELBRUGGE, Noordstraat 15 - Axel. TE KOOP DOOR INRUIL V.W. de Luxe 19G2 Fiat 1100 Neckar de Luxe, radio 1959 Citroen 2 cv 1959 Ford Taunus 17M '58 Morris Minor 1954 Simca Aronde 1959 Simca 1000 1962 SIMCA GARAGE ANDRÉ DEES, V-v Steenbergen laan 27 TERNEUZEN Tel. 2065. OOK VOOR buizen dakgoten golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. NAAR AFD. PLASTICS Te!. 01150-2744 Wethouder P. Scheele uit Hoek overleden Woensdagmiddag omstreeks drie uur is in Terneuzen plotseling overleden de heer P. Scheele, landbouwer te Hoek en sinds vele jaren lid van de gemeente raad aldaar voor de Anti-Revolutionaire Partij. De heer Scheele voelde zich in de Dijkstraat te Terneuzen plotseling onwel worden. Hij werd een café bin nengedragen, waar de inmiddels te hulp geroepen dokter J. van de Griek alleen de dood vermoedelijk een hartver lamming kon constateren. De heer Scheele bereikte de leeftijd van ruim 68 jaar. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 15 augustus om half drie te Hoek. Oni-gemeentesecretaris Sas van Gent begraven Op de begraafplaats te Sas van Gent is woensdagmorgen het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen de' heer F. P. J. Stubbé. oud-secretaris ontvanger van deze gemeente. De heer Stubbé, die ridder was in de or de van Oranje-Nassau, overleed zon dag jl. op bijna 90-jarige leeftijd in het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil. De be grafenis werd bijgewoond door onder andere loco-burgemeester van Sas van Gent, weth<- iaer C. L. de Maaijer, gemeentesecretaris G. A van den He mel, enkele raadsleden, een vertegen woordiging van bet secretarieperso- neel en van verenigingen, waarvan wijlen de heer Stubbé lid is geweest. Op de begraafplaats werd niet gespro ken. Duitse minister bezoekt Schoondijke Schoondijke krijgt vandaag (donder dag) bezoek van een Duitse minister, t Het is de minister van arbeid en so- |ciale zaken uit Nordrhein-Westfalen, de heer Grundman, die op uitnodiging van de Evangelische kerkgemeen schap Smachtendorf een bezoek brengt aan een Duits vakantieoord in Sasput (gemeente Schoondijke). Tot dat doel werd een voormalige wagen- makerij in Sasput omgebouwd tot een vakantieverblijfplaats voor Duitse jon geren. Gemiddeld verblijven 35 a 40 Duitse jongeren per week in het kantieoord. Aan de minister, die ook met de jeugdzaken is belast, is enige tijd ge leden door de evangelische kerkge meenschap in zijn land gevraagd om een subsidie voor dit werk. De be windsman werd verder gevraagd zich persoonlijk eens met het jeugdwerk op de hoogte te komen stellen. Dat gaat hij nu vandaag doen. In verband met vakantie van burge meester J. C. Hoftijzer zal loco-burge meester J. de Feijier de Duitse bezoe ker in Sasput begroeten namens het gemeentebestuur van Schoondijke. VOORLOPIGE OOGSTRAMING KOOLZAAD. KARWIJZAAD EN ONGEREPELD VLAS Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de uitkomsten gepubliceerd van de voorlopige oogstraming van koolzaad, kar wij zaad en ongerepeld vlas, welke eind juli jl. werd gehou den. Voor koolzaad wordt een gemiddelde opbrengst per ha verwacht van 2650 kg, hetgeen 5 hoger ligt dan het cij fer van verleden jaar en het tienjaar lijks gemiddelde. Als gevolg van de areaalvermindering wordt de totale produktie geraamd op ruim 9700 ton tegen 9990 ton in 1963. De produktie van karwijzaad wordt geschat op 7960 ton, dit is 40% hoger dan in 1963. Deze stijging moet zowel worden toegeschreven aan de vergro ting van de beteelde oppervlakte als aan de te verwachten rendementsstij ging van 17 t.w.: 1963 1490 kg/ha; 1964: 1740 kg/ha. Ook voor ongerepeld vlas kunnen ho gere produktiecijfers worden ver wacht dan in 1963. Van het toegeno men vlasareaal wordt nl. een op brengst per ha verwacht van ruim 8300 kg (1963: 8150 kg), waardoor de totale vlasproduktie wordt getaxeerd op 254.700 ton of te wel 18 hoger dan die van 1963. Per boot, bus of trein, loot de P.Z.C. uw reisgenoot zijn. GEMEENTE IJZENDIJKE. BEKENDMAKING Het gemeentebestuur van IJzendijke maakt bekend, dat i.v.m. de r.-k. feestdag Maria ten Hemelopneming, op zaterdag 15 augustus 1964 DE WEKELIJKSE MARKTDAG NIET DOORGAAT. Van onze adverteerders Inwoner 's-Heerenhoek winnaar ran nationale „Kroon"-kleurwedstrijd Een jeugdige inwoner, de 13-jarige Piet v. d. Dries is winnaar geworden van een nationale kleurwedstrijd, die de organisatie van Kroon"-levens- middelenbedrijven heeft gehouden. WoensdaLavond kreeg hij er de belo ning voor. Vertegenwoordigers van de organisatie kwamen hem opzoeken om hem een koelkast en een luchtbed aan te bieden, de prijzen voor zijn prestatie. Hij kreeg ze tijdens een gezellige bijeenkomst bij de familie Van den Dries uit handen van de heer C Nijssen van de firma Kriense Wessel uit Goes. Daarbij was onder meer ook aanwezig de Kroonwinke- lier te 's-Heerenhoek, de heer P. Martens. Burgerlijke stand HOEK Geboren: Janetta A-. d- v. M. DekkerBaaij- Patrick A., z. v. F. Th. A. ConenVer durmen: Manila C-, d. v. C. E. HaakVer schelling Ondertrouwd: T. P. A. Neve. 21 jaar en M. Th. de Wmne. 18 jaar. J. E. i Opdorp, 68 jaar. e. v. VEILING ROTTERDAM 11 augustus. Aardappelen 914 per kg. An dijvie 7—15 per kg. Bloemkool IA 6 <3—62. Idem 8 37—«2. Idem IIA 6 30—43. Idem 8 2330. alles per stuk. Dubbele bonen 37—71. Pronkbonen «5—«3. Snijbonen I 78—106. Spitskool 12—17. Gele kool 10—13. Rode kool IA 11—19. alles per kg. Sla IA 15—25. idem IIA 4—12 per krop. Spinazie 19—27 per kg. Komkommers 70-80 23—38. 60-70 23—31, 50-60 18—25. alles per stuk. Prei 32—36 per kg. Selderij 2—5 per bos Peterselie 2—5 per bos. W«speen 16—19. Uien 16—24. Kroten 10— 21. Frankenthaiers 210—230. Reine Claude d'Ouillln* <0—66. Csar 48— 81. Ontario 46—83. Alles per kg Perziken 18—43 per stuk. To maten IA 230—235. IB 210-215. IC 215—225. alles per bak. Aanvoer 6300 bakken. Netme- loeneri 6 73—96. Idem 8 7171. Oogmelocnen 6 74—33. Idem 8 66-79 Oranje-ananasmeloe- nen 6 96115. Idem 8 8496. Suikermeloenen 6 122—146. Idem 8 114-^130. alles per sUik- Stark Earliest IA 43-74. IB 35-54. IC 21— 30. Yellow Tr. IA 33—44. IB 23-29. IC 16-22. Beauty of Bath IA 29-31. IB 26—27. IC 19- 20. Précoce de Trévoux IA 4660. IB 3545. IC 2933. Aanvoer 30.000 kg. James Grieve IA 52—64. IB 46—57. IC 46—59. N.H. suiker peer IB 20-26. IC 16—24. Perzikrode zo: appelen IA 21—34. IB 18—24. IC 10-16 Clapp» Favourite IA 43—58. IB 36—46. IC 28—34. VEILING MIDDELBURG 12 augustus. Tomaten export per 6 kg: Al 223—244, BI 236-239. Cl 170. CC1 165. To maten per 12 kg: A2 416. B2 4 25. C2 door- draal. Fruit: Zigeunerin 75- 25—28. 70-75 12 19. 65-70 1 5—30. 60-65 14—18. 55-60 14. 2D 13. 3 grof 13—19. 3 fijn 10—14. Perzikrode Zo- merappel 70-75 21—28, 65-70 20—25. 60-65 15— 25. 55-60 12—16. 2D 11. 3 grof 1C>14. 3 fijn 1014. Yellow Transp. 70-75 42. 65-70 33. 60- 65 19—29. 55-60 20. 2D 11. 3 grof 17. 3 fijn 20 Clapp's Favourite 70- 47. 65-70 4245. 60-65 "5-60 3133. 2D 20—24. 3 grof 31—54. 3 fijn 23-32. Précoce de Trévoux 65-70 44. 60-65 37—43. 55-60 33-39. 50-55 13-31. 2D 21— 36. 3 grof 19—37. 3 fijn 15—27. Pruimen; Ontario 46—78. Washington 29—68, Witte Wijn 67. R. CL d'Oullllns 46—74. Czar 46— 76. B Louvain 73 Meloenen: net 20118. suiker 71—181. oranje ananas 98157 ogen 35—105. Perziken 3—52. Bramen 27—50. Drui ven 239296. Rode bessen kg 76—78- Aard beien doos 6162. Groenten: Bloemkool 3 per kist 63. 4 per kist 33—73. 6 per kist 19—53. 3 per kist 14— 29. 10 per kist 13 Sla 4—21. Stoksnljbonen 4063. Sav. kool 7—16- Spinazie 30—41. Prei 40—61. Pronkbonc-n 4156. Kroten 4 16. Waspeen 13—39. Rode kool 5—13. Komkom mers wit 13—23. Rabarber 8—14. Komkom mers groen 75- 19-26. 60-75 10-19, 50-60 10—15. 40-50 10. krom per kg 10—11. Postelein 53—54. Uien 19—34. Andijvie 7%. Dubb. bo nen 30—70. Stokprinses5en 74. Bospeen 21— 51. Spitskool 4—24 Augurken 10—113 Wit te kool 4. Boskroten 3—11. VEILING GOES. 12 augustus. Export- en industr levelling. Appels: Manks Codlin 1 70-75 21. 65-70 13. 60-65 15. James Grieve 1 80-85 51, 75-80 53— 54. 70-75 4748. Zigeunerin 1 80-85 27 75-80 31, 70-75 30. 65-70 25, 2 80-85 18, 75-80 20. 70-75 20. 65-70 18. D 17. Slark Earliest 1 70-75 71, 65-70 53-54. 60-65 30. 55-60 10. 2 75-U 47. 70-75 41—43. 65-70 25—26. 60-65 16. 55-60 6 Perzikrode Zomerappel 1 75-80 1314. 70- 75 15. 65-70 14—16. 60-65 6—12. 2 80-85 15. 75-80 12. 70-75 10. 65-70 6. 60-65 6. 2D 6. Benoni 1 75-80 81. 70-75 85. 65-70 77. 60-85 42. Peren: Précoce de Trévoux 1 65-70 60-65 47. 55-60 42. 55-60 42. 50-55 32. 2D 16. 2 65-70 50. 60-65 45. 55-60 41, 50-55 30. Clapp' Favourite 1 70-75 47. 65-70 40. 60-65 35. 55-60 28. 2 70-76 42. 65-70 38, 60-65 33. 55-60 27— 28. 2D 17. Diversen: Dubb. pr. bonen 1 2 30. Bramen in doosjes per kg 1 115130. 2 Bramen voor de industrie 1 111132. 97. Gewone veiling: Stark Earliest 3 grof 3427. 3 fijn 10. Perzikrode Zomerappel 3 grof en doordraai, fijn doordraai. Zigeunerin 3 grof 10—16. 3 fijn 10. Benoni 3 grof 23. 3 fijn 15. Précoce de Trévoux 3 grof 133i. 3 fijn 11—17. rijp 33—35. Clapp's Favourite 3 grof 22—31. 3 fijn 10—17. Rode bessen 42. per doos 2 2021. Bramen per doos 29, 2 25—27. Frankenthaler I 280. Perzi ken per sluk 1 10—20, 2 5. Pruimen: Czar- pruimen 1 41—57. 2 16—35. grof 1549. fa briek 615. Ontario 3 42—76. 2 9—31. grof 2449. fabriek 10. Washington 1 406 9—25. grof 17—49. fabriek 6—27. Witte Wijn pruim 1 13. 2 610. Belle de Louvain 1 64 71, grof 24—58. fabriek 6—24 Mons. Hative 1 52—93. 2 60. grof 42. fabriek 18. Dubbele Boerenwitte 3 32—42. 2 6—13. grof 41, fa briek 10. Groenten: Per stuk: Bloemkool A2 1342. B2 .517, afw. 1225. Komkommers Al 17- A2 17-22. 31 17—21. B2 13—19. Cl 10—11. Kropsla 1 6—10. 2 4—10. Meloenen 1 60—124. 45—73. afw. 34. Per bos: Peterselie 3%— Selderij 3%6. Kroten 4. Per kg: Aard appelen bonken 1216. grote 12—14. drie lingen 911. Snijbonen 1 62. 2 4661. fw. 37. Prelude 2 41. Dubb. pr. bonen 1 61. 2 31—54. Pronkbonen 1 45—48. 2 3658. Saxa- bonen 2 42. Groene sav. kool 1 63. 2 4%, Rode kool 1 10. 2 7—9. Uien 1 15. afw, 2%— 4. Andijvie 1 10—19. 2 8—11. Postelein 2 44. Kroten 1 13—18, 2 8—9. Augurken A 70—81, 46—55. C 18, E 4. Wspeen 1 36-41. 2 10. Prei Al 56. Tomaten Al 38—42, A2 38, BI 33—44. B2 35—50. Cl 33. VEILING KRABBENDIJKE. 12 augustus. Appels: Stark Earliest I 75-80 59. 70-75 66. 65-70 57. 60-65 14—31. 55-60 10. 2 65-70 33. 60-65 24 55-60 10. 2D doordraai. 3 grof 21, fijn doordraai, fcroet 10. Pr. Zomer appel 1 80-85 13. 75-80 17. 70-75 11—15. 65-70 •65 12—14. 2D. 3 grof. fijn er. kreet doordraai. Zigeunerin 2 85-90 15. 80-85 15. 75-80 16, 70-75 18. 65-70 17. 2D 12. 3 grof 10. fijn en kroet droodraai- M. Codlin 1 70-75 65-70 21 .3 grof 13. Yellow 2 60-65 17. 2D doordraai Manled 3 grof 2845. James Grieve 1 90-95 34 85-90 38. 80-85 45. 75-80 49—50. 70-75 49—50. 2 80-85 49. 75-80 55. 70- 3 grof 33—37. kroet 11—18. Pr. de Trévoux 1 70-75 47. 65-70 41—42. 60-65 35— 37. 55-60 28 2D 16. 3 grof 25. fijn 13. kroet doordraai. Pruimen: Ontario 1 4860. 2 33 57. 3 grof 22—38. fijn 13. Czar 1 48. 2 29. Washington 1 4749, 2 29—33. Bramen 1 32 per doos. Rode bessen 1 19 per doos. Dubb. bonen 1 48 VEILING BERGEN OP ZOOM. 12 augustus. Andijvie 8—13. Sla 412- Bos peen 1726. Waspeen 932. Rode kool 5— 34. Bloemkool 12—56. Sav. kool 7—12. Snij bonen 30—43. Staakprinsessen 72103. Dub bele bonen 3042. Netmeloen 42123. Uien 6—17. Aardappelen 9—18 Selderij 76—132. Prei 3239. Komkommers 1025. Kroten 10—12. Rode bessen 35—48. Pruimen 33—82. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 13 augustus 1964. Prijsklas 0 17 cent. 1 16 cent, 2 is cent. 3 14 cent. 4 11 cent. 5 9 cent. VISMIJN COLIJKSPLAAT. Exportgarnalen 2417 kg. f2.21—f2.95. Han delsgarnalen 137 kg. f 1.24. schar 50 kg. Bot 83 kg. Schol 57 kg. Tong 20 kg. Paling 126 kg. Tarbot 4 kg. Zalm 1 kg. Ongesor teerde vis 42 kg. VEILING TERNEUZEN. Bloemkool A 43—74, B 23—36, C 12 afw 1245. Sla 350—1420 Groene komkommers 1022. Witte komkommers 1015. Meloenen —117 Selderij 5—35. Peen 2 10. Kroten 4—5. Peterselie 6. Eerstelingen 1116—1570. 3intjes 1200—1570- Andijvie 7—9 Stoksnlj bonen 4976. Prinsessenbonen 1 4647. 2 Kroten 414. Rode kool 79. Spits kool 1416. Sav. kool U26. Waspeen 1049. Prei 47—64. Rabarber 8. Tomaten A 33% 40. B 3941. Pronkbonen 26—34. Uien 17—25. Postelein 20—26 Augurken 17—55. Rode bes per doos 2 18—20. Bramen 2 19—27. Witte druiven 394—344. Czar 2 47—68. Wash ington grof 74. Ontario 1 94. 2 61. grof 76— 84. Reine Claude d'Althan 2 59. grof 51—81. Appelen: Stark Earliest 1 70 63. 65 50. 60 23. 55 10. 2 70 40. 65 23. 60 14. 55 6. 2D doordraai. 3 grof 10. 3 fijn doordraai. Yellow 3 grof •22, 3 fijn 142'.. Perzikrode Zomerappel 2 65 16—21. Précoce 1 65 49—52, 60 4546. 55 40, 50 27—32. 2D 18—21. 3 grof 25—33. 3 fijn 20—22. Clapp's 1 70 42—45, 65 39, 60 32—34. 3 grof 26—32. VEILING KAPELLE. U augustus. Industrie- en exportveiling. Appelen en peren. Manks CodU.n 1 75 22. 70 24. 65 20. 2 70 21. 65 18. 3 grof 10. 3 fijn 6. Early Victoria 2 70 16. 60 13—14. 2D 6%. 3 grof 6—10, 3 fijn 6. Perxlkappel 1 7J 10. 70 16. 66 13—16. 60 10—11. 2 70 65 10. <0 6. 2D e. 3 grof doordraai. 3 fijn 6. Kcewi- k 2 70 16. 60 12. 2D 8. 3 grof 6. 3 fijn 6 Yellow Transparant 1 70 S3. 65 30. «O 26. 2 70 27. «0 18—19. 65 26. 55 6. 2D 6. 3 grof 12. 3 fijn Stark Earliest 1 65 35, 60 23. 55 28. 2 70 28. 65 28. 60 1 8—20. 55 10, 2D doordraai. 3 grof 13—13, 8 fijn doordraai. Zigeunerin 1 80 18. 75 17 70 15—16. 65 16. 2 75 14—15 70 10—11. 65 30. 2D 12. 3 grof 10. 3 fijn 6. James Grieve 1 80 41—48. 75 51—53, 70 45-50. 2 80 35. 75 43. 70 41. 3 grof 19—21. Clapp'» Favourite 1 70 41—42. 65 36. 60 3290—3310. 55 27.50—28 20. 2 70 4 2. 65 37. 60 31. 55 77- 28. 2D 1690—18 20. 3 grof 22. 3 fijn 13—15 Pré coce de Trévoux 1 65 52. <0 47 —48. 55 43 40- 43.80. 50 32. 2D 16. 3 grof 24. 3 fijn 15 Pré- co»e de Trévoux rijp 1 65 53. 60 50. 55 43. 50 33. Pruimenvelllng: Czarprulm extra 7387. 1 57—75. 2 2340. grof 25—48. Reine Claude d'Oulllins I 50—79. 2 24—33, grof 28—53. On- tario 1 €269. 2 2038. grof 31—68 Mont llative 1 98—110. 2 37. grof 44—83 Belle de Louvain 1 64—79. 3 31-37. grof 39-56- Vlo- torla 1 71—29. Reine Claude d'Allhan i 77— 95 Boere Witte 2 23. Pruimen blocvelllng: fahr.ek wit 8%. fabriek blauw 14. gescheurd 12. Diversen; Bramen Industrie In kratten van 4 kg per kg 1 111—132. 2 97. 3 door- draal. Bramen in doo«)e* voor verse con sumptie per kg 1 128. 2 117. Bonen per kg 1 128, 2 117. Tomaten per krat van 6 kg IA 215. IB 227. 1BB 213. IC 174. ICC door draai. Rode bessen per doos van 250 gram 2 12—15. Rode bessen per kg 1 37—64. 2 34— 39. Frambozen per doos van 250 gram 1 60, 2 35. Logan bessen per doo» van 250 gram 1 55. 2 42—43. Kaspcrziken per «tuk Ex. AA 33. Ex. A IB 15. Abrikozen per kg 2 54. Groenteveiling: Kropsla 7—14. Bloemkool 12—21. Snijbonen 36—55. Andijvie 3 Uien 1019 Augurken A-B 4850. C-D 20 Kom kommers 11—16. Kussa 3 Sav kool 8%—14. Waspeen ie. Rode kool 5'/>. Pronkbonen 38. Splstkoo) 7%—6 Aardappelvelllng: bonken 1215, 1 1014, 2 414—7%. drielingen 5%. VEILING THOLEN. 12 augustus. Eerstelingen gewoon 12.50. po ters 5.90. Doré bonk 6.10—8.CO. gewoon 10— 13.90. Bintje bonk 1550—16.10. gewoon 9.40— 11.10. poters 4.50. Eigenheimers bonk 7.20. gewoon 12—1450. poters 850. Aanvoer 96 ton. VEILING ST.-ANN ALAND. 12 augustus. Doré gewoon 135013.90, bon ken 5.90 Eigenheimers gewoon 14.50—1430. bonken 7.90—8.40. drielingen 8.00. Bintje ge woon 10.60—10.90, bonken 1550—15,70. drie. llngen 5.30—8.10 Aanvoer 325 ton. VEILING STAVENISSE. 12 augustus. Doré gewoon 13.9013.30. Bintje» gewoon I 11.1011.30. II 10.80—10.70. bonken 15.8015.90. kriel 15.30- Eigenheimers gewoon 13.30—14.80. bonken 8,00. drielingen 6.80. Aanvoer 96 ton. VEILING ST.-MAARTEN8DUK. 12 augustus. Doré 12.10—1150. bonken 8.30. Eigenheimer 14—1250. bonken 850. Blntj» 10.80-9.10. bonken 1550—14.60. Aaxvoex 6000 ven wij kennis van overlijden van onze dierbare broeder, zwa ger en oom FIETER SCHOT, P. Nïeuwenhuyzen. B. Nieuwenhuyzen- Schot en kinderen. Tholen. 12 augustus 1964. Hoogstraat 26. Heden overleed, na een noodlottig ongeval, on ze innig geliefde, zorg zame man en vader, zoon, behuwdzoon, broeder, behuwdbroe- der en oom, de heer IZAAK FAAS, op de leeftijd van 45 jaar. F. Faas-Blaakman Sjaak Anke De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 14 aug. a_s., des namiddags 3.30 uur, op de algemene begraaf plaats te Breskens. Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg onze geliefde en zorg zame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der ELISABETH HAMELINK, echtgenote van D. Goethart, In de ouderdom van 67 jaar. N.- en St.-Joosland: D. Goethart. 's-H.-Arendskerke J. Dobbelaar- Goethart A. Dobbelaar. Eindhoven R. Goethart. A. Goethart- van Oorschot. Dikkie en Ellen. N.- en St.-Joosland, 12 augustus 1964. Achter de kerk 1. De begrafenis zal plaatsvinden op 15 augustus te 12 uur te N.- en SL-Joosland. Algemene kennisgeving. Heden nam de Heere plotseling tot Zich on ze gehelde man, va der. behuwd- en groot vader. broeder, be- huwdbroeder en oom echtgenoot van Cornelia Dleteman, Uit aller naam. C. Scheele-Dieleman Kinderen en kleinkinderen. Hoek. 12 augustus 1964. Goese Polder E 13. De teraardebestelling zal plaatshebben aan staande zaterdag 15 augustus des namid dags 2.30 uur te Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13