Goese christelijke ulo met vijf klassen in barakken Gasthuis Badbedrijf Vlissingen ontving 35000e bezoeker OVERBRUGGING MOEILIJKHEDEN RUIMTEPROBLEEM VOOR 1 JAAR MARKTBERICHTEN WALCHEREN AEG AGENDA EXAMENS DINSDAG 11 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 B. en w. willen vereniging helpen Om de christelijke uloschool van Goes de helpende hand te bieden bij het oplossen van een nijpend ruimteprobleem willen b. en w. de barakken van het kortgeleden gesloten Gasthuis aan de Oostvval aan het bestuur van de schoolvereniging beschikbaar stellen om daarin vijf klassen onder te brengen. De zes andere klassen van de in totaal elf voor het komende schooljaar zouden dan nog in het oude gebouw aan de Westwal moeten blijven. In het laatste jaar voor de opening van een geheel nieuwe christelijke uloschool in het Goese plan ..Zuid" zit de vereniging plotseling bijzonder moeilijk om alle 317 leerlingen te huisvesten. Er hebben zich 44 leerlingen meer aangemeld dan voor de vakantie de school bezochten. De dependances waarvan tot nu gebruik werd gemaakt kunnen voor het komende cursusjaar niet meer worden benut. Voor de gemeente komt deze htilp in de nood neer op een uitgaaf van achtduizend gulden. Daarvoor nu wordt van de raad in zijn vergade ring van volgende week woensdag 19 augustus een krediet ge vraagd. In de barakken van het Gastnuisziekenhuis zouden 5 school klassen kunnen worden onderge bracht. Maar voor het zover is zul len daar nog de nodige voorzienin gen moeten worden aangebracht: tussendeuren, bordstellingen, t l.-ver lichting, toiletten, kapstokhaken, het verwijderen van wanden, bijwerken van plafonds en vloeren in drie zalen. Kortom, karweitjes, die samen op 5260 worden geraamd. Met de verhuizing van leermiddelen en sehoolmeubelen, schoonmaakkosten, zonwering en rilwielstalling mee komt men aan achtduizend gulden. Aan de wens van de schoolvereniging om het gehele voormalige Gasthuis met barakken voor de christelijke ulo be schikbaar te stellen opdat bereikt zou worden dat de school nu eindelijk eens op één punt kan worden geconcentreerd, kan volgens b. en w. niet worden tege moetgekomen. Het college stelt daar tegenover. dat de grote onrendabele ruimten in het Gasthuis een onevenredig wijs. is verder de mening van b. en w. Voor de barakken ligt de zaak iets an ders. ook al omdat deze zich gemak kelijker lenen voor eenvoudige verande ringen. Het college wil de moeilijkhe den. die er voor het personeel zijn ver bonden aan het onderwijs geven op uit een liggende plaatsen zeker niet onder schatten. Maar gezien de korte tijdsduur een jaar voor de volledige over gang van de school naar een nieuw ge bouw in „Zuid" vinden b. en w. deze bezwaren niet onoverkomenlïjk. Temeer niet daar bovendien een heel eind aan de bezwaren tegemoet gekomeD kan worden op roostertechnische manier. In twee brieven aan het gemeentebe stuur heeft het bestuur van de Vereni-1 Actie „Sport steunt Goese winkel ontving gouden ging voor christelijk ulo in Goes kort geleden de moeilijkheden uitvoerig uit eengezet. „We hebben geen ruimte meer voor zes klassen. 130 leerlingen. Kunt U ons er aan helpen", was de eerste noodkreet. En later deed het bestuur de suggestie het oude Gasthuis volledig voor de ulo beschikbaar te stellen. Het bestuur had in zijn brieven ook de be zwaren van pedagogische aard duidelijk naar voren gebracht. Doordat de leer-! llngen verspreid zitten en iedere 45 mi nuten van leerkracht moet worden ge wisseld zijn de kinderen regelmatig eni ge tijd zonder toezicht. De jongelui voe len zich niet meer in het grote geheel van de school opgenomen en onmisken baar treedt er een zekere verruwing op. Als voornaamste factor werd daar bij verder vermeld de schadelijke in-1 vloed op het leerproces, waardoor de zwakkere leerlingen het kind van de rekening worden. Omdat de wat grotere leermiddelen alleen in het hoofdgebouw te gebruiken zijn ondervinden de leer lingen, ondergebracht in de dependances daarvan nadeel. De christelijke uloschool heeft aan de lokalen, waarvan er enkele van geringe afmeting zijn. Op 16 mei van dit jaar bezochten 273 kinderen de school, nu zullen het er per september 317 zijn. Er is eigenlijk ook al een leerkracht te kort. De Prinses Margrlctschool en de la gere landbouwschool, waar tot voor kort dependances waren ingericht van de christelijke ulo. kunnen deze ruimten niet meer afstaan, omdat zij zelf ook een grote toeloop van leerlingen hebben. Voor de overbrug ging van een jaar moeilijkheden deed het bestuur van de christelijke ulo- vereniging dus dit beroep op de ge meente. Zonneveld" Te bate van de actie ..Sport Steunt Zonneveld" speelden de Noormannen te Westkapelïe tegen een elftal van G.P.C. te Vlissingen. De Noormannen wonnen met 21. V.V.V. organiseerde spelmiddag Daar het weer niet bijzonder fraai was, kon het voor zaterdag geplande strandfeest te Westkapelïe geen door gang vinden. In de plaats daarvan organiseerde de V.V.V, Westkapelïe onder leiding van haar secretaris, de heer A. Huibrechtse, in het vereni gingsgebouw Westkapelïe Herrijst" een spelmiddag. Ruim 200 kinderen waren aanwezig. Er werden allerlei ispelletjes gedaan, o.a. touwtrekken, stoelendans, ballonnenspel, vlaggetjes- spel enz. Aan het eind van de middag reikte de heer Huibregtse een aantal mooie prijzen uit. Concert O.K.K. Het fanfarekorps O.K.K. ;e Westkapel ïe gaf, onder leiding van haar dirigent de heer P. de Roolj, een concert op de muziektent. Ondanks het minder gun stige weer, was de belangstelling toch goed te noemen. ZOUTELANDE Zomeravondstilte Woensdagavond 19 augustus %vordt in de hervormde kerk te Zoutelande de1 vijfde en laatste zomeravondstilte van dit seizoen gehouden. Muzikale mede werking verleent het trio Dick Boon. uit Middelburg. De heer H. Mennes orgel, mej. Haarsma cello en de heer Dick Boon fluit. tientjeals een s (nicer... Misschien heeft nog wel nooit iemand een gouden tientje voor zo weinig tegenwaarde in bezit ge kregen als de Goese winkelier, die het in zijn kassa kreeg als een stuiver De man heeft het zeld zame muntstuk van voor de oor logsjaren eerlijk als gevonden voorwerp bij het politiebureau aangegeven. En daar is het nog niet afgehaald, zo leert de lijst van gevonden voorwerpen over de voorbije maand juli, die de Goese politie heeft gepubliceerd. MIDDELBURG Auto na klapband in struikgewas Zaterdagmiddag raakte mejuffrouw exDloitatieiast zullen gaan var- M- C. H. uit Amsterdam mei haar men Bovendien lenen deze ruimten zich auto in het struikgewas langs de eigenlijk in het geheel niet voor onder-1 Nieuwlandseweg ter hoogte van de begraafplaats, in Middelburg. Mejuf frouw H. raakte de macht over het stuur kwijt toen een band van haar auto sprong. Toen zij wilde remmen draaide de wagen een hele slag en kwam in de struiken terecht. Geen van de inzittenden liep letsel op. Een kraanwagen moest de personenauto wegslepen. Lampionoptocht in Oostkapelle VREEMDE VANGSTEN VAN VLAAMSE HENGELAARS IN KANALEN VAN GENT Honderden Belgische sportvis- I sers uit Oost-Vlaanderen heb- I ben zaterdagmiddag in de dwars door Gent lopende kanalen op een bijzonder originele wijze ge- protesteerd tegen de verontrei- niging van hun viswater. Het water van deze kanalen is na melijk de laatste jaren door fa brieken en rioleringen zodanig vervuild, dat geen vis nog kans ziet hier in leven te blijven. Te gen die verontreiniging moet maar eens massaal worden ge- demonstreerd, besloten de Oost- vlaamse hengelaars, die meteen een protestbetoging gingen orga niseren. Nu is hel evenwel in Gent verboden om tijdens de weekenden protestbetogingen te houden. „Dan gaan we vissen", zeiden de Belgische hengelaars, die zaterdagmiddag met honder den de kanaaloevers bezetten en hun vislijnen in het vieze water deponeerden. Uiteraard werd er geen visje gevangen, maar dat was ook niet de bedoeling van de demonstranten. Wel haalden zij met hun versterkte vistuigen potten, pannen, stoelen, bedden, fietsen en enige damescorsetten naar boven. Zij hielden zich ver der strikt aan de politieverorde ning, die zegt, dat alles wat uit de kanalen wordt opgevist, niet meer teruggegooid mag worden. Dus deponeerden de Belgische hengelaars alles achter zich neer. Deze originele wijze van protesteren tegen vervuiling van viswater trok in Gent uiteraard de nodige belangstelling. De Bel gische sportvissers wachten nu maar af of deze ongewone wijze van demonstreren enig effect zal sorteren. Advertentie AUTOMATIC TOASTER f69.50 Middelburg City: Spoedcursus Franse lief de. 20 uur, a.l. Provinciale bibliotheek: Expositie eerste oorlogsperiode 1914, 10- 12,30 en 13 30-18 uur. Van BenUiem en Jutting: Expositie verenigde Nederlan den. kaarten van provincies en gezich ten van steden. 9-18 uur Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-22 uur Zeeuws Museum, Wngenaarstraat i: Tentoonstel ling schilderijen en tekeningen Delta werken door Rien v d. Brink, 10-17 uur Trefpunt: Expositie werkstukken vrije expressie. 14-17 en 19-21 uur. Vlissingen Luxor" Goud voor de heersers. 14 j.. 8 uur Alharahra: Auch leb bin nur cine Frau 14 J.. 8 uur Kunsthan del Bikker Tentoonstelling tekeningen Herman Goetheer Dishoek - Circus Kinsbergen. 16 en 20 uur Goes Grand" De liefde van Hercules. 14 8 uur Terneuzen - Luxor De dolle verhuizers a.l.. 8 uur Hotel Centraal: Scheepvaart- tentoonstelling Oud-Terneuzen Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte Ten toonstelling schilderijen Reimond Klmpe Oostburg Ledellhealer- Das schóne Ahen- teuer. a.l.. 8 uur Hulst Burgerzaal stadhuis: Tentoonstelling schilderijen Reimond Kimpe en Guido Metsers. Zierikzee 's-Gravensteen: Expositie Zui derzeewerken en Deltaplan 9—12 en 14— 17 uur Burger Weeshuis- Expositie Afri kaanse kunst. 1017 uur. Bergen op Zoom Luxor: De grote Laruso. 14 J., 8 uur. Dierenshow Woensdag 19 augustus zal de vereni ging „Dieren in Nood" te Middelburg, in samenwerking met de Vakantie Jeugdcommissie een dierenshow hou den. Op deze show zullen honden, kat ten, konijnen, duiven en parkieten op hun verzorging worden gekeurd. Er zijn prijzen voor de best verzorgde dieren. BIGGEKERKE Big Smash hield weer tennistoernooi De tafeltennisvereniging „Big Smash" uit Biggekerke hield voor de tweede maal in dit seizoen een tafeltennis- avond voor de badgasten van Bigge kerke, Zoutelande en omstreken. Er werd op prettige en sportieve wij ze achter de groene tafels gestreden. Opvallend was o.a. het mooie spel van mej. A. Ritsen, waarmee zij de oud tweedeklasser W Hom na een zeer spannende wedstrijd (1821 25 23 21—19) wist te verslaan. De oud kampioen van „Big Smash" C. A. Stroo die eerst mej. A. Ritsen ver sloeg en daarna de eveneens goed spelende P. Bosman uit Utrecht op de knieën dwong, ontmoette in de fi nale Th. v. d. Slikke die hij in drie games wist te verslaan. Th. v. d. Slikke had tevoren verrassend van Hillebrand uit Duitsland gewonnen. De eindstand was dus: 1 C. Stroo, Th. v. d. Slikke, en op een gedeelde derde plaats Hillebrand en Bosman. Vanwege de grote belangstelling voor deelneming aan deze wedstrijden, ligt het in de bedoeling om op vrijdag a.s. nogmaals een tafeltennisavoncl voor de badgasten te houden De wedstrij den worden gespeeld in zaal Midden dorp te Zoutelande. KOUDEKERKE Spannende strijd van ringrijders Niet minder dan eenendertig ringrij ders kwamen uit in de zaterdag te Koudekerke gehouden ringrijderij voor gehuwden, die een spannende strijd om ae eerste plaats te zien gaf tussen de rivalen J. Reijnierse en J. van Sluijs. In de 36 beurten staken zij 27 ringen; J. Reljnierse toonde zich by het kampen de eerste plaats te zien gaf tussen de rivalen J. Reijnierse en J. van Sluijs. In de 36 beurten staken zij 27 ringen: J. Reijnierse toonde zich bij het kampen de sterkste. Hoezeer zij aan elkaar ge waagd waren bleek wel bij de strijd om cle bekers: hier ging de eerste wis selbeker, die van burgemeester Dreg- mans naar J. van Sluijs (5 ringen uit zes beurten) en kwam J. Reijnierse (4 ringen) op de tweede plaats. De ove rige bekers gingen naar L. de Pagter (3 r.l, A. de Pagter (3 r.) en D. v. d. Voorde (3 r.). De meeste volgringen werden gestoken door winnaar J. Reij nierse (13), die eveneens met de polle pel naar huls ging. De volledige uitslag was: 1. J. Reynierse 27 ringen, 2. J. v. Sluys 27, 3. J. Osté 23. 4. Jac. Wisse 23. 5. A. de Pagter, 6. L. de Pagter 21, 7. M. Vos 21. 8. D. v. d. Voorde 21. 9. M. v. d. Heydcn 20. 10. Jac. de Witte 20. 11. J. P. Reynierse 20, 12, D. Vos 18. 13. A. Francke 18. LL A. v. d. Heyden 17, 15. Luteyn 15, 20. W. Brasser 14, 21. K. Osté 13, 22. L. Verhage jzn. 12, 23. W. Koole no. 121 12, 24. A. Övaa 12, 25. P. Jobse 12, 26. Jac. Slmonse 11. 27. D. Jasperse 9. 28. L. Verhage 9, 29. J. Pop- pe 9. 30. Jac. Vos 8, 31. P. C. v. d. Hey den 8. OOSTKAPELLE Evangelisatiesamenkomst Dinsdagavond wordt op de camping „Dennenbos" te Oostkapelle een evan- gelisatiesamcnkomst gehouden. Spreker is ds. Bouwknegt uit Den Haag. Het ger. evangelisatiekoor en het Ambon- nezenkoor uit Middelburg verlenen me dewerking. De samenkomst begint om zeven uur. De Oostkapelse V.V.V. heeft vrijdag avond de traditionele lampionoptocht gehouden. Deze keer is dit jaarlijks eve nement door het slechte weer echter letterlijk in het water gevallen. De mu ziekvereniging „Crescendo" uit Oostka pelle verleende aan deze optocht haar medewerking. De jury kende de volgende prijzen toe: Versierde wagens: .Oosters tafereel", J. den Hollander: „Donald Duck", P. de Rijke; 3. „De Vissers", „Ipenoord": 4. Camping de Bongerd. A. Coppoolse. Gekostumeerde groepen: 1. „Engeltje en Bengeltje", gezin Lie- vaart; 2. ..Spaanse danseressen", Fran- kie Versluijs en Kea Louws; 3. „Bloe menmeisjes". Marjanne Mesu en Hannij Wattel; 4a. „Ku Klux Klan", dames Ma- ranus; 4b. „Kabouter Kandelaar", ge zin Maranus; 5. „Badgasten 1900 en 1964", kinderen Bimmel: 6. „Winnitou en Old Shatterhand", Sisje Klok en Cor Bimmel. Een groot aantal individuele deelnemers kregen ook een pry's- WESTKAPELLE Inbrekers op het strand Op het badstrand bij de Joosjesweg, tegenover de kampeerterreinen ,,'t Hoekje" en „Zuiderduin" te Westka pelïe gebeurt het regelmatig, dat strandhuisjes worden opengebroken. Zo ook het afgelopen weekend. Er wa ren diverse sloten vernield, evenals enkele strandstoelen. Men vermoedt dat dit het werk is van nozems, die op de kamoeerlerreinen vertoeven. Badgasten voetbalden tegen de Noormannen In een spannende wedstrijd hebben de vakantiegangers, die een wedstrijd speelden tegen een elftal van de Noor mannen, gewonnen met 52. Als bij zonderheid mag nog vermeld worden dat Trudel Stofkens als de enige voet balster meespeelde. Kinderbal V.V.V. Donderdagavond organiseert dt V.V.V. Westkapelïe in „Westkapelïe Herrijst" een kinderbal. Officiële publikatie VLISSINGEN". Het hoofd van hel gemeentebestuur var Vlissingen. brengl ter openbare kennis: I. dat het besluit vnn de raad dezer ge meente van 31 januari 1964. nr. 22. tot vast- i stelling van oen partiele herziening van hel tot het „Uitbreidingsplan Vlissingen 1953' behorende „Uitbreidingsplan in onderdelen |West" (het gebied utssen de Pres. Roosevelt- Iaan en de Vondellaan), en lot wijziging van de bij dat uitbreidingsplan behorende bebouvvïngsvoorschriften. is goedgekeurd door Gedep. Staten van Zeeland bij besluit van 21 juli 1964, nr. 1926/271, 3e afdeling: II. dat het onder I genoemde raadsbesluit vanaf 12 augustus 1964 voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter gemeentesecreta rie, 2e afdeling (kamer 1): III. dat belanghebbenden, die bezwaren te gen het onder I genoemde raadsbesluit bij de raad hebben Ingediend, binnen een maand na de onder II genoemde datum tegen v melde goedkeuring bij H.M. de Koningin beroep kunnen instellen. Vlissingen, 6 augustus 1964. VLISSINGEN. BOUWVERBOD SPUISTRAAT EN OMGEVING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlis singen. brengt ter openbare kennis. dat het besluit van de raad der gemeente Vllssmgen d.d. 17 april 1964. no. 5. tot vast stelling van de tot hel saneringsplan behoren- Verordening, houdende verbod tot aan- w of herbouw van gebouwen op de in de omgeving van de Spuistraat gelegen gron den, waarop straten en pleinen zijn gepro jecteerd (Bouwverbod Spuistraat en omge- 'ing)". met de daarbij behorende kaart Is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 21 juli 1964. no. 2434/2S4. 3 afdeling: II. dat belanghebbenden binnen 30 dagen, te rekenen vanaf 12 augustus 1964. tegen 'oormelde goedkeuring bij H.M. de Ko ningin voorziening kunnen vragen. Vlissingen. 6 augustus 1964. VLISSINGEN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit van de raad dier gemeen te d.d. 20 maart 1964. nr. 11-IV tot vaststel ling van de ..Verordening bijzondere rooilij- Nieuwe Markt en omgeving" Is goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Zee land bij hun besluit van 21 Juli 1964, nr. 2120/273, 3e afd.; II. dat belanghebbenden binnen 30 dagen, rekenen vanaf 12 augustus 1964. tegen voormalige godkeuring bij H.M. de Koningin voorziening kunnen vragen. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken 8-8: Mariperla naar Antwerpen: Hilda naar Antwerpen: Casllllo Ampudia naar Pasajes: Stanwear naar Ha vana: Troja naar Thyboron: Magdalena naar South Nelson; 9-8: Cydonia naar Avllos. Maas naar Londen: 10-8 Daring naar U-S.A. Gepasseerd naar Antwerpen 8-8: Thaletas van Faro: Jozina van Londen: Attis van Bremen: Sirlus van Londen: Seabreeze van Londen: Crescendo van Yarmouth: 9-8: So crates van Hamburg; Dutch Engeneer van Grangemouth: Ares van Lissahon; Dolores van Christiansand naar Gent; Gabonkust van Hamburg: Oldekerk van Hamburg: Meeuw van Londen: Donau van Goole: Harry van Uddevalla naar Gent: Aarden- burgh van Gothenburg; 10-8: Sagilta van Tilbury: Goote van Liverpool: Joma van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 8-8: Deneb naar Santo Domingo: Asmediske naar St.-Lawren- ce; Meerkerk naar Rotterdam: Herta naar Goole: Whitsun naar Londen: Diannel naar Londn: Ursa Minor naar Goole; 9-8: Alm- kerk naar Hamburg: Aigorab naar Rotter dam. Canada naar Horsens van Gent; Wit- marsum naar Houston: Lea naar Londen: Schiedijk naar Boston: 10-8 Main Lloyd naar Rotterdam. Kozakken zingen Russische liederen in Vlissingen Liefhebbers van Russische liederen kunnen vanavond, dinsdag, terecht in hotel „Britannia" te Vlissingen, waar het Schwarzmeer Kozakkenkoor onder leiding van Nikolai Tripolitoff zal op treden. Dit koor is na de eerste we reldoorlog opgericht en bestaat uit Russische vluchtelingen. Onder Kozak ken verstond men in het Rusland van de tsaar bepaalde groepen van de be- Ivolking, die ruiterij voor het leger leverden. Het woord Kozak is van Tataarse oorsprong en betekent „vrij zwerver". De Kozakken hebben aan alerlei opstanden tegen de tsaar mee gewerkt en juist die opstandigheid spreekt vaak uit hun muziek, die soms zwaarmoedig en langzaam, dan weer heftig en opzwepend klinkt. Het pro gramma van dinsdag omvat kerkelij ke gezangen, waaronder van Tschai- kowsky, volksliederen en populaire Russische liederen van alle tijden. J. de Pagter won hurgemeesterheker voor derde maal Bij de zaterdag in Ritthem gehouden ringrijderij heeft J. de Pagter Jz., voor de derde achtereenvolgende maal de be ker van de burgemeester gewonnen. De ze beker is nu zijn eigendom. P. Cevaal won de beker van Van de Berge uit Middelburg. J. Dellebeke Jz. won de beker van de Hengelose Bieren. De pol lepel was voor P. Cevaal Wz. J. Delle beke Jz. stak de meeste volgringen (19). Men maakte 40 beurten. Er bestond veel belangstelling voor de ringrijderij. Ondanks het feit, dat men enige tijd moest sloppen voor de regen, hadden de wedstrijden een vlot verloop. De uitslag van deze rinerijderij waaraan 17 rilders deelnamen luidt" 1 J. de Pag ter Jz.. 36 ringen, 2. J. Dellebeke Jz.. 34, 3. P. Cevaal Wz., 34. 4. Filius 20. 5. J. Dieleman 20. 6. L. Wisse 18. 7. A. Breel 16. 8. W. Maas 16. 9. J. Cevaal 15, 10. W. Cevaal 15. 11. A. Cevaal 14, 12. J. de Lange 13, 13. A. Goedhart 13, 14. J. de Visser 9. 15. P. Dieleman 9, 16. J. Cevaal 7. 17. H. v. d. Bosse 5 ringen. Collecte De collecte ten bate van de christelijke blindenhulp heeft in Ovezande 17,50 opgebracht. Druk toeristenseizoen in Vlissingen VEILING GOF.S. 10 augustus- Zigeunerin 1 80-85 23 75-80 30. 70-75 32. 63-70 30. 2 75-80 11. 70-75 15. «5-70 12—13. 2D 17, grof 14—22. fijn 10—18 doordraai. Perzikrode Zomerappel 1 75-80 12. 70-73 17. 65-70 17. 60-63 li. 2 73-80 13. 70-75 13. 63-70 13. 60-65 12. grof 12. 2D en fijn doordraai. Yellow Tran»parant 2 70-75 23. 65-70 1 8—27. 60-63 10—22. 55-60 1 0-13. grof 15-2». fijn 11. Stark Earliest 1 75-80 C3- 73. 70-75 68—71. 65-70 61. 60-tt 34. 53-60 IO- 15. 2 73-80 50. 70-75 51. 85-30 31—42. CO-C6 2!—26. 55-60 grof 28fijn 20. Manks Codlin 2 70-75 15, 63-70 15. James Grieve 2 75-80 49—55. 70-75 52. Early Victoria 2 70-60 •2—14 60-70 10. Clapp's Favourite 1 70-73! 50—51. «5-70 .0. 60-63 37 55-60 28. 2 70-75 44, 65-70 41. 60-65 3-1. 55-60 27. 2D 12. grof 22—25. fijn 17--19. Précoce d<~ Trévoux 1 65-70 5052. 60-05 44. 55-60 37—39. 50-55 25) -31. 2D 16—17. 2 7075 53. 60-65 40 53-60 35. 50-55 28. grof IS—23. fijn 6-16- Super Tré voux 1 75-80 43. Diverse appels val en kroel doordraai. Dubb. pr. bonen 2 41—45. 2B 30. Bramen in doosjes l 154—160. 2 177—130- Bramen (4 kg per kr.) 1 125—130. 2 107. Totale aanvoer hard fruit 5700 kisten Pruimen: Czorpruimen 1 36—67. 2 842. grof 23—55. fabr. 6—19 Ontario 1 33—74, 2 16—42. grof 22—54. fabr. 8—16. gesch 8 Washington 1 36-657. 2 7-12. grof 18-51. fabr. 6—25 Belle de Louvaln 1 49—65 2 30— 41. grof 33—51. fabr. IS—18 Monsieur Hatlve 1 62—63. grof 44—61. fbar 24 Dubb. Boeren- witte 1 32—48. 2 7—10. Diversen" Frankenthaler 1 290. 2 270 Rode bessen per doos 1 25—28. Bramen per doos I 38—39, 2 31. Aardbeien 2 80. Groenten: Per stuk: Bloemkool A2 1441. B2 19. afw. 12—28. Kropsla 1 814, 2 410. Cl 56 Komkommer? Al 1430. A2 13—23. BI 13—18. B2 ÏO—16. Meloenen 1 58-126. 2 4376. afw. 40. Per bo«" Wortelen 2 13—15 Peterselie 9—10. Selderij 8-11 Uien 1 17- 18. Per kg: Aardappelen bonken 12—14. grote 1113. drielingen 611. Snijbonen 1 59. 2 32—64. Pronkbenen 1 47 —50. 2 38 Dubb. pr. bonen 2 3046. Stokpr. bonen 1 83 Groe ne flnv. kool 1 10. 2 5—9 Spitskool 2 12. Rode kool 89. Tomaten Al 3840. A2 33—38. BI 38—41. B2 3335. Cl 33 Andijvie 1 17— 27. 2 13-15. Postelein 1 Kroten 1 16— 24. Waspeen 1 36—39. 2 13. Augurken A 67—78. B 40—58. C 18—37. D 14. E 3. VISMIJN COLIJN8PLAAT. Exportgamalen 1845 kg. f 1.41—f2.50. Han- delsgarnalen 187 kg. fl.36-11,69. Schar 63 kg. Bot 100 kg. Schol 165 kg. Tong 18 kg. Paling 299 kg. Herder 13 kg. Rog 5 kg. Tarbot 1 kg. Ongesorteerde vis 25 kg. VEILING TERNEUZEN. 10 augustus. Bloemkool A2 25"0. B2 13 37. Sla 10.60—22.90. Gronee komkommers 15—27. Witte komkommers 22. Meloenen 1 97—112, 2 68—74. 3 38—41. Selderij 12- Peen 11. Eerstelingen I 7.40—12.00. Bintjes 8.00- 16,50. Eigenheimers 11.40—J 2.40. Andijvie 7— 15. Stoksnijhonen 6369. Prinscssenbonen 1 4547. 2 3043. Kroten 10—16. Rode kool 23. Spitskool 9—17. Sav kool 10—30 Witte kool 17 Waspeen 10—18 Prei 64—70 Toma ten A 33'j35. B 34—36 Uien 13—26 Poste lein 13—2!. Augurken 6—55- Rode bessen per doos 2 915. Bramen 2335 Oza 2 66— 80. Washington 1 74—76. grof 57. fijn 50. Ontario 1 84—88. grof 77—83. fijn 41—45 Reine Claude d'AIthan 5477 Appelen: Pré- cose 1 65 48, 60 41-43, 55 36. 50 25. 2D 1617. 3 grof 24, fijn 17. Perzikrode Zomer appel 2 70 22. 65 17. 60 17. 2D 10. 3 grof 18. fijn 10. Stark Earliest 1 75 53. 70 54. 65 30- 42. 60 3032. 55 10 2 70 49. 65 37. 60 33. 5S 16. 3 grof 1826. 3 fijn 10—13. Clapp's 1 45. 65 40. 60 35—37. 55 28. 3 grof 28. 3 fijn 1! VEILING BOTTERDAM. 7 augustus. Aardappelen 6—14. Andljvf 10-17 Bloemkool I A 6 35—53. 8 25- 10 14—22. 2 A 6 24-39. 8 12—27. 10 12- Dubbele bonen I 5868 Pronkbenen 53- Snijbonen 96—116. Spitskool 13-16 l 5—9. Sla 27—34. 1 A 14—25. 2 A 10—2 nazie I 18—25. Komkommers 70-80 27—33. 70 29-31. 60-60 19—26. 40-50 14—19 Pret 36. Selderij 2—6. Waspeen 18 Uien tl- Kroten 9—14. Tomaten A 1 175—180 B 1 T 180. I 165 Aanvoer 4500 bakken. Tom; 175. B 1 zaterdag 3-8 '64 163. Aar bak kt 25. VEILING „WALCHEREN". Tomaten export per 6 kg: Al 195, BI 235— 241. Cl 173—185. Tomaten per 12 kg: A2 413, 12 438, C2 en CC doordraai. Fruit: Yellow Transparant 70-75 45— 5165-70 - 23-33. 55-00 20—25 2D 16. 3 grof 1024. 3 fijn 14. Zigeunerin 75- 24 70-75 25. Precoce de Trévoux 65-70 48. 60-65 40— 45. 55-60 31—43, 50-55 28—37. 2D 15—27, 3 30. 3 fijn 20—26. Stark Earliest 70-75 5-70 6068. 60-65 42—60. 55-60 41—17. 3 grof 42. Perzikrode Zomerappel 75- 2931. 70-75 25—34. 65-70 28. 60-65 16—28, 55-00 12— 16. 2D 15—13, 3 grof 17—29, 3 fijn 10 Clapp's Favourit 65-70 51. 60-65 43. 55-60 38. 3 grof Czar 6491. Ontario 4184. Washington 52—83. R. Cl. d'Ouillins 40—75. Early Laxton 48. Mons. Hatlve 82. Belle Louvain 87 Drul- 260—272 Bramen 3»»3. Meloenen: net 24117. suiker 86—170. oranje ananas 105— 163. ogen 3482. karbonkel 100110 Aard beien ds. 3953. Perziken 244 Rode bes sen kg. 81. Groenten: Bloemkool 3 per kist 79—81, 4 per kist 38—85. 6 per kist 30—75. 8 per kis' 17— 40. Komkommers wit 2027. Waspeen 14 41. Prei 53—69. Spinazie 4053 Postelein 24 37. Stoksnijbonen 36—73 Rode kool 816. Sav. kool 12—23 Witte kool 4—7. Spitskool 10—19 Kroten 14—23. Komkommer? groen 75- 33-34. 60-75 24—31. 50-60 15—25 40-50 12—23. 35-40 12. krom per kg 1517 Bospeen 12—57. Andijvie 8—12. Sla 4—27. Uien 20— 33. Dubb. bonen 5083. Pronkbonc-n S372. Boskroten 12—15. Angurken 8—109. Breek- peen 24. Oude traditie in ere hersteld Het Vlissingse badbedrijf heeft maandagmorgen de 35.000e be zoeker ontvangen. Het was me vrouw M. Ouwehand-Hartree uit Rotterdam, die het 35.000e kaartje in dit seizoen kocht. Wat confuus bekeek ze de vele heren, die op haar toekwamen en haar met vriendelijke woorden allerlei ca deaus overhandigden. De eerste was de heer C. J. de Jonge, chef-badbedrijf, die me vrouw Ouwehand namens de bad- stranddirectie een bos bloemen en een fraai ingelijste foto van Vlissin gen overhandigde „Dat vind ik leuk", zei mevrouw Ouwehand, die vertelde, dat haar man geboren is in Vlissingen waar zijn vader ge zagvoerder van de mailboot „Zee land" was. „Hij is gezagvoerder bij de Rotterdamse Llovd en hij zal deze foto ongetwijfeld meenemen op zee", aldus mevrouw Ouwehand. De directeur van de Vlissingse V.V.V., de heer W. Huibregtse bood namens V.V.V. mevrouw Ouwe hand een tocht naar keuze door de provincie Zeeland aan. Verder kreeg mevrouw Ouwehand eet. blik boterbabbelaars. De heer Hui bregtse constateerde met vreugde, Vlissingen heeft maandagmiddag de 35.000e bezoeker van het badstrand ontvangen. De gelukkige was me vrouw M. Ouwehand-Hartree, die op de foto van de heer De Jong, chef- badbedrijf, enkele cadeaus ontvangt. (Foto P.Z.C.) dat het bezoek aan Vlissingen dit jaar bijzonder groot is. „Zo groot zelfs, dat wij haast geen kamers meer hebben om iedereen te her bergen". De heer Huibregtse maakte van deze gelegenheid ge bruik om Vlissingers, die nog vrije kamers hebben, op te roepen zich aan te melden bij V.V.V. „Opdat we niemand hoeven teleur te stel len", aldus de heer Huibregtse. Hierna bood de heer H. Roelse na mens de gemeente mevrouw Ouwe hand een fraaie legpenning aan BURGEMEESTER RIJPSTRA OPENT OP 5 SEPTEMBER SPORTPARK TERNEUZEN Burgemeester rar. H. Rijpstra zal op za terdag 5 september aanstaande de offi ciële opening verrichten van het Zuider sportpark te Terneuzen. Hoewel een aantal speelvelden en sportgebouwtjes in dit fraaie park reeds enkele jaren in gebruik zijn, kon pas van de voltooiing van dit sportveldencomplex worden ge sproken toen kortgeleden de tribune en het hoofdgebouw gereed kwamen. Voor de officiële opening is een programma ontworpen met als hoogtepunt een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tus sen het eerste elftal van Terneuzen (tweede klasse) en dat van Vlissingen (eerste klasse). De aftrap voor deze wedstrijd zal worden verricht door bur gemeester Rijpstra. Vooraf is er een Bijeenkomst voor genodigden in de raad zaal van het stadhuis. De junioren van verenigingen, welke ter reinen en lokalen in het Zuidersportpark gebruiken zullen ter gelegenheid van de officiële opening vlagen in top hijsen. Tijdens de rust van de voetbalwedstrijd zullen op de sintelbaan van het hoofd- veld loopnummers worden gehouden over 100, 400 en 3000 meter. Na afloop van de sportwedstrijd volgt een officiële ontvangst van het gemeen tebestuur in de raadszaal De sportlie den en genodigden zullen daarna aan zitten aan een koffiemaaltijd De Ter- neuzense muziekvereniging zal gevraagd worden aan het openingsfeest enige luis ter bij te zetten. Koffers gestolen uit Duitse auto In de nacht van zondag op maandag zijn uit de personenauto van de Duitse toerist J. H. uit Krefeld in de Burge meester Bosselaarstraat in Aagtekerke 129 R Czar 7293. R. CL d'Outllln 72—93. Oranje Ananas meloen 36—124. Suiker 101. Net 46—68. Ook 61-113. Perziken i:—48. Yellow Tramp. 1 A 33—»'/. 1 B 23—29. 1 C 12—18 Précoso 1 A 46—52. 1 B 36—41. t C 27—32 Perz rode zomerappel 1 A 16—23, 1 B 16-22. 1 C 8—13 Ciappo 1 A SO-S6. 1 B 43—»9. 1 C 32—W Siark Earliest 1 A 49—59. t B 3633. 1 C 12—19 N H. suikerpeer 1 A 18—39. 1 B 1426. Oomskinderen 1 A 70—73. 1 B 626». I C 42—43 GRAANBKUR8 ROTTERDAM. Maandag werden op de Rotterdamse graan- beurs de volgende prijzen genoteerd: Tarwe, doorsnee kwaliteit ba«is 17 pet vocht schokkers, franco Rotterdam tot f 52. VEEMARKT ROTTERDAM. 10 augustus. Totale u.nnvoer 1680 Vette koelen en ossen 1084. Varkens 596. Prijzen resp voor Ie. 2e cn 3e kwaliteit: Vette koelen In ets per kg 400—430. 375—39$. 355—375 Varkens (levend gew.j in ets per kg 200 295. 190- Vette koeien aanvoer Iets ruimer, handel kalm. gedrukt tn prijs, prima's boven note ring. worstkoelen 345—365 per kg Varkens (lev gew.) aanvoer Iets korter, hnndc) zeer kalm. prijzen als vorige week. prima vlees varken? hoven notering, zware varkens 175— 177 p. kg. Slachtzeugen 155—160 per kg. COÖP. VELUW8E EIERVEIUNC. 10 aug. Aanvoer 183.640 stuks, handel vlug. Prijzen per 100 sL: eieren van 4C-53 gr 6.29 —8.11, deren van 54-59 gr. 9.11—11.02, c:cren van eo-65 gr. 11.20—1310. VEILING TIIOLEX. 10 augustus. Eerstelingen bonken 14,20. ge woon 12.30. Doré. bonken 7.60. gewoon 13.80 —14 20. Bintje», bonken 15.70. gewoon 11.30— 1170. poters 14 Eigenheimers gewoon 11.30— 14.20, poters 5-50 Aanvoer 37 ton. VEILING STAVENIS8E. 10 augustus. Doré. gewoon 14.40—13.40. drie lingen 8.40. Bintjes, gewoon 1 12—12.10, 2 11.60. bonken 15.60—15.40. drielingen 5, kriel 15. Eigenheimers gew. 13.70. Aarsv. 35 ton. VLA SM AR KT ROTTERDAM. 10 augustus. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.70 tot f 1.95 middensoorten van f 2XO lot f 223. best vlas van f 2.30 tot f 2.50- Dauwrootvlas van f 1.60 tot 2.00. Breekvlas van f 0.90 tot f 1.50. afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van t 0.60 tot f 0.95. Daar het weer in de afgelopen week gunstig waa voor het binnenhalen van de nieuwe oogst en daarvoor alle beschikbare arbeids krachten ingezet moesten worden, bleef de produktie van waterrootvlas van weinig be tekenis De enkele partijen die aangeboden werden waren van lagere- en mlddenkwa- llieiten. Van de betere merken was geen aan bod. Voor alle soorten bestond een rustige belangstelling, zodat maar enkele partijen verkocht werden. De prijzen konden zich moeilijk handhaven cn lieten een daling zien. Van dauwrootvlas en breekvlas was geen aanbod. Door de geringe vlasproduktle is het aanbod van gezwingelde lokken verminderd, de pro duktie kon slechts gedeeltelijk verkocht worden, de prijzen bleven onveranderd. VEILING 8 INT-ANN ALAND. Doré gewoon 1366—1400, bonken 530. Eigen heimers gewoon 1480—1520. bonken 750 drie lingen 780. Bintjes gewoon 1210—1220. bon ken 1570—16»0. drielingen 500. Aanvoer 148 Namens het bestuur van de V_V V jtwee koffers gestolen De heer' H.. die warer, aanwezig de heren E. T. met zijn echtgenote een vakantie op Oosterhuis en F v d Velde. Walcheren had doorgebracht en in een pension in Aagtekerke verbleef, wilde A /i-ns-1 svs^Tti maandagochtend vroeg vertrekken Hij t\anaacni Md daarom zondagavond reeds zijn ba gage in de auto gelegd Behalve een Het is dit jaar voor het eerst sinds koffer met kleren is er ook een koffer- vele jaren, dat men weer aandacht tje met sieraden, ter waarde van ruim VEILING KAPELLE-B1EZELINGE. 10 augustus. Industrie- en exportveiling: Appelen en peren: Perzikappel 1 75 14. 70 16. 65 18, 60 14 2 75 14. 70 13—14, 65 12. 60 12, 2D 10. 3 grof 10, 3 fijn doordraai. Early Victoria 2 70 15, 60 12—13. 2D doordraai. 3 grof doordraai. 3 fijn doordraai- Mank's Codlin 1 75 21. 70 23. 65 19. 2 70 13 65 12. 3 grof 11. Yellow Transparant 1 70 37. «5 34. 60 27. 55 14. 2 65 28. 60 2!—24. 55 12. 2D doordraai. 3 grof 10 Stark Earliest I 70 71. 65 61. 2 €5 44—49. 70 45—62. 60 19-33. 5$ 10— 14. 3 grof 11—26. 3 fijn doordraai Zigeunerin 1 80 26. 75 23, 70 24—28. 65 13—19. 2 80 19. 75 18. 70 15. 65 13. 2D 10, 3 grof 10. 3 fijn door- draal James Grieve 1 80 40. 75 48. 70 4647. 2 80 41. 75 43. 70 46. 3 grof 29 Precoce de Trévoux I 65 al. 60 41—42. 55 38^0—39. 50 23—23 30. 2 65 45. 60 42 55 37. 50 27. 2D 14. 3 grof 22. 3 fijn 10. Précoce de Trévoux rijp 1 60 46. 55 33—40, 50 23. Clapp's Favou rite 1 70 51. 65 4243. 60 36,50—38 30. 55 26.10—27.60, 2 70 43. 65 40. 60 34 55 25. 2D 23. 3 grof 23. 3 fijn 12. Prulmenvelllng: Czarprulm extra 81—98. 1 52—37. 2 21—45, grof 29—52. Ontario 1 70— (M. 2 38—36, grof 47—79. Reine Cisude d'Ouillins 1 43—67. 2 21—33. grof 26—43. Utility 1 72. 2 28. Golden Japan 1 69. 2 27. Reine Cl2ude d'AIthan 1 96 Belle de Lou- vlan 1 53—73. 2 27—33. grof 37—48 Mons. Hatlve 1 83—111. 2 33—39. grof 68-65 Wijn pruim 1 43. 2 25. Boert Witte 1 37—42. 2 21— 29. grof 26. Diversen: Bramen Industrie ln kratten van 4 kg per kg 1 125—130, 2 107 Bramen in doosjes voor verse consumptie per kg 1 123 -13S. 2 UI Bonen per kg 1 49—51. 2 33—40. Tomaten per krat van 6 kg IA 202. IB 205. 1BB 205 IC 172. ICC doordraai Kasperriken per stuk Ex. AA 35. Ex A 23. Ex B 17. Frambozen per doos van 250 gram 2 55 Ro de bessen per doos van 250 gram 1 20 2 15. Rode bessen per kg 2 44 Loganhessen per doos van 250 gram 1 56—65. Moreilen per kg 2 39 -103 Abrikozen 1 per stuk 38!i, 2 per kg 55 Aardhelen per doos van 250 gram 1 75—94. 2 32—46. Pruimenvelllng bloc: fabriek wit 6. fabriek blauw 11—12. gescheurd 7 Groenteveiling" Kropsla 6!5- Bloemkool 12—20. Snijbonen 61-71 Komkommers 17— 24 Kroten 5 Stokprinsesser.honen 53 Rode kool 6 Andijvie 27. Sav kool 18. Aardappelveiling: bonken 12—13, 1 10—13. 2 9(410. drielingen 514. VEILING KRABBEXDIJKE. augustus. Appels: Pr de Trévoux 1 60-65 41. 55-60 37. 50-55 27 2D 15. 3 grof 20. fijn 12. fcroet doordraai Zigeunerin 1 30-35 29. ,75-80 30. 70-75 25. 3 grof 10 Clapp's 1 70-75 19. 65-70 29, 60-65 35. 55-60 29. 2D 19 3 grof 23. fijn 13. kroet 6—10 Stark Earliest 1 60-65 34 55-60 16, 2 75-70 27 70-75 37—44 65-60 27—47 60-65 28, 55-60 1 2-13, 2D doordraai, 3 grof 1314. fijn doordraai kroet doordraai. P R Zomerappel 1 75-80 14 70-75 15—17. 65-70 15—17. 60-65 12—14 2D doordraai. 3 grof 11. fijn doordraai kroet doordraai. Yellow 1 70-75 3". 65-70 24 60-55 17 55-40 10 3 grof 10 M. Codlin 1 70-75 15 65-70 14. J Grieve I 80-85 36 75-70 45 70-75 50. 3 grof 23 Pruimen' Ontario 1 64. 2 26—67. 3 grof 40. fijn 21—62 Czar 1 66—7! 2 36—43 Washington I 50. 2 26. Bramen 1 34 per doos. Dubb. bonen 1 41. 2 30 heeft besteed aan de komst van de 35.000e bezoeker Voor de oorlog was dit altijd een evenement. Het getal 35.000 heeft men gekozen, omdat dit aantal in ee normaal seizoen haalbaar is. Dat is de laat ste jaren niet meer het geval weest. maar algemeen is de ver wachting, dat dit jaar als het weer meewerkt de 40.000 ge haald kan worden. duizend gulden, ontvreemd Men heeft zich door het forceren van een portier raampje toegang tot de auto verschaft Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. Voor het examen bloemschikken en -binden slaagde te Aalsmeer mej. C. Wieland uit Axel. VEILING BERGFN OP ZOOM. 10 augustus Sla 4—23. Bloemkool 12—56. Sav. kool 815. Bospeen 22—32. Waspeen 9—22 Andijvie 8—13 Dubbele bonen 22— 62 Staakprlnsessen 62—103 Snijbonen 33 57 Prei 1832 Komkommer 10—32 Net- meloen 23—116 Uien 10—26 Rode sool 6. Aardappelen 2—16. Tomaten 165—217 Czar 56—92 Ontario 43—52 Croes 23—37 Washlng- 2849 Beurre de Louvaln 35—43 M. Ha tlve 62—83 Yellow 13—37 Perzikappel 12—33. James Grieve 27—45. Early 10. Précoce 23 37. Clapp's 37—46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5