Studentenwerk bij „Hellenburg" Trompetinstrument met lange geschiedenis In Aardenburg verrijst een broederschapshuis Aanbesteding brug naar Goese industrieterrein BILT Arabisch student redde 2 broertjes in Vlissingen van verdrinking Lading van truck kraakte sooorboom ALMANAK Terneuzen gaat 696 Prontohuizen bouwen Concerteren in vakantie Chauffeur nam twee bochten te weinig PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 AUGUSTUS 1964 GABER AHMED avond met twee v makkers het volkslied heeft maandag- daar tussendoor wat gezelligheid on- i zijn Egyptische der elkaar. De Stichting „Hellenburg", die zich enigde Arabische Republiek gezon- enkele jaren terug ontfermde gen. In een bollenschuur te Baarland. En toen z(j daarmee klaar waren eens schoven ze achter twee donkere Al- nesse was, wil Baarland gerynen om de hymne van deze U hier een nuttige en tevens een prettige, interessante tijd zult mee maken. Om mee te helpen aan het doel van onze stichting: het conser ve grondvesten van wat veren en vervolgens het restaureren igelegd historisch reservaat ^hel- «VY8? eon k,"ine deputatie van of- ficials naar het kampement geko- n: burgemeester W. X. van Liere -i Zjjn plattegrond van Baarlan<1 net zijn wethouders en Turkse volkslied gebracht en ten tevoorschijn is gekomen, geeft'daar- «km "tT8,e<len„ X811 de stichting, toe een prachtige gelegenheid. Het is allemaal teruggevonden: de woon- OOK toren, de binnenplaats, de slotmuren, de hoek- en andere torens. Over- nieuwe natie te ondersteunen met pen. Compleet met slotgrachten hun zware bassen. Even eerder was een verzorgd voorterrein. De „Hei wat aarzelend de Marseillaise en het lenburg", zoals die ii slotte by orgelmuziek van de gram mofoonplaat was daar het Wilhel mus. Op een kilometer afstand het dorp moet het de e bij ganger allemaal wat buitennissig zichtelijk en volledig zoals maar wei- voorgekomen zijn. Of eigenlijk ook nig voorkomt, weer niet: h(j wist er natuurlyk van! De stichting, de „pioniers" van het orige week was er in het modderige terrein bij de kas- teelresten al aardig wat werk verzet. De noordkant van de opgraving wordt in de komende weken aange- 195S in het leven 'SlLf 1' weer met: nil win er natuurlijn van: uc suuiuug, 111 in nei leven Baarland heeft de komende weken geroepen, heeft daar vijftigduizend ^,ach'e" worden internationaal gezelschap binnen zijn gulden voor over. De helft van dit be- stenen worden veel territoir. Het zijn de twintig studen- drag is al besteed. En nu, met dit ten. die er wroeten in de nog wat initiatief van de Stichting Interna- vormeloze, onder onkruid verstopte tionale Werkkampen gooit men er restanten van het middeleeuwse kas- 3400 tegenaan. Om een flinke por- teel „De Hellenburg". '~:IJ- af gebikt. De mannen van de „Hellenburg" zijn blij, dat ze het studentenwerkkamp in Baarland hebben kunnen huisves- allemaal even tie werk verzet te krijgen. Want de ten. Eerst was het niet de bedoeling ervaring is, dat zulke werkkampen dat het nog dit jaar zou komen! uitstekende resultaten geven. Dat er Maar plotseïii Gisteravond waren ze allemaal even u"f/'c"vc"^ Icau"-fLe." seven, uai er maar plotseling was alles in kannen aan het woord Hetwas cte officiële e?thou®last en plezierig wordt ge- en kruiken. Met kunst- en vliegwerk aan nei woora. net was ae onicieie nlr.PtPT-H r.m u-topt» i-rü^ k.,t kwam het voor elkaar. De studenten zullen in de komende weken nog een paar uitstapjes ma ken. Ze krijgen een filmavond aange boden en er wordt een lezing gehou- ÜSEitf hev StoSlïA.8».TG^ReS5S Vnend „we hebben in U een grote de rijksdienst voor oudheidkunde bo- vriend gevonden", aldus jhr. Van demonderzoek zal daarvoor zorgen. opening van hun werkkamp. En als er dan officiële toespraken zijn ge houden, zoals de voorzitter van de Stichting „Hellenburg", jhr. L. E. D. S. van Bönninghausen tot Herick- Grote vriend... tenlands student je wordt er met een studentikoos ge baar een fles bier kapotgeslagen en over een steen uitgegoten. Dan luis- teravond klaar Bönningn; - waren ze i ter je opnieuw naar een s gis- En op 27 augustus wordt het kampe voor! Met negentien ment. waar nu allerhande talen door man sterk. Het wachten was nog op elkaar worden gehaspeld weer de laatste studentendeelnemers: vier woon een bollenschuur. werken per dag en daarna en meisjes dat U f een Engelse. „Wij zyn blij gekomen bent. Wij hopen dat tanten van het kasteel aan het werk. (Foto P.Z.C.) aiuurci i, IITOII. iiliiaiiui omstreeks drie uur twee se jongentjes van de verdrinkings dood gered. De twaalfjarige Maar ten Stroo was samen met zijn broertje Peter aan het Nolle- strand aan het spelen, toen eerst genoemde in diep water terecht kwant. Het elfjarige broertje kwam hem te hiilp maar kwam eveneens in moeilijkheden. De heer Allaou, die zjjn vakantie doorbrengt in Vlissingen en op dat ogenblik op het N'ollestrand was, kwam beiden te hulp en bracht de jongetjes op het droge, waarna hij eerste hulp verleende. Maarten Stroo moest worden overgebracht naar het ziekenhuis Bethesda, omdat hij water had binnengekregen. Hjj zal daar en kele dagen moeten bljjven. De elektrische installatie en één der bo men van de spoorwegovergang aan de Nieuwlandseweg te Middelburg zijn gisteren aanzienljjk beschadigd door truck niet oplegger. Tijdens het passeren van de overgang raakte één van een serie balken van ruim 20 meter, waarmee het voertuig- geladen was, bij het nemen van de bocht één der spoorwegbomen. Deze werd ont zet, terwijl bovendien de elektrische in stallatie beschadigd werd. De dienst weg en werken van de N.S. uit Goes heeft later op de dag de schade her steld. Het verkeer, zowel op de weg als op de spoorbaan, ondervond geen ver traging. Tussen de bossen van de Aarden- burgse Elder schans vordert, de bouw van een doopsgezind broederschaps huis. Tussen de bijna gereedgeko men slaapvleugels wordt, nu het hoofdgebouw opgetrokken. Men hoopt het huis met Kerstmis in ge bruik te kunnen nemen. Foto P.Z.C.) (Advertentie) Afterdinner? DROSTE pastilles altijd welkom! GEEN VOORRANG: Oostburgse expositie AUTO'S BOTSTEN in N.T.S.-journaal Op de kruising VogelzangswegJ. D. van Mellestraat te Goes heeft zich zondagavond omstreeks kwart voor negen een aanrijding voorgedaan tus sen twee personenauto's. Het was een voorrangskwestie, waarbij de gebrui kelijke kapitale fout werd gemaakt, die twee beschadigde personenwagens als effect had. J. M. B. uit Goes na derde de kruising op hetzelfde mo ment als P. T. uit Goes dat deed. De laatste liet voor de eerste de weg niet vrij en toen ging het mis. Er waren overigens geen persoonlijke ongevallen te rapporteren. De Philipstentoonstelling „Kijken luisteren", die woensdag jl. in de Bur gerzaal van het Oostburgse stadhuis werd geopend, en die zal duren tot 28 augustus a.s., blijkt zelfs landelijke be langstelling te trekken. Een team var de N.T.S.-journaaldienst zal hedenmor gen dinsdag om half negen ir Oostburg opnamen maken van deze unieke tentoonstelling. De opnamen zullen vanavond in het N.T.S.-journaal van acht uur worden uitgezonden. Zo als reeds eerder gemeld geeft deze spe- schiedenis en ontwikkeling van het licht, de geluidsweergave en de beeld overbrenging. Bestelauto slipte bij Vlakebrug Op de rijksweg ouder aan de Vlakebrug is de heer J. B. uit Bergen op Zoom maandagmorgen met zjjn personenauto aan het slippen geraakt doordat hjj plotseling moest uitwjjken voor een voor hem rydendo tractor met aanhangwa gen. De heer B. bemerkte het voor hem rijdende verkeer te laat doordat hij schrok van een blaassignaal van een treinbestuurder die juist passeerde en die B. van vroeger kende, toen hij ook bij de spoorwegen werkzaam was. ken de en hiermede een groet wilde bren gen. Ten einde een aanrijding te voor komen week B. naar links uit, maar ging daarbij aan het slippen en kwam op het rijwielpad tegen de spoordijk met zijn auto tot stilstand, waar het vore- tuig kantelde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bestelauto werd licht beschadigd. Leeuwse Ogenblik Een lezer uit Middelburg heeft zich gestoord aan een passage in het saterdag gepubliceerde artikel over professor Kuiper, de passage ,JHet vak boekhouden bijvoorbeeld leerde hij in anderhalve dag." We hebben hiervoor alle begrip: klager i-9 boekhouder. Minder be grijpelijk is, dat hij zich tot ,JDe redacteur van de Zeeuxcse alma nak" richt; dit is toch echt geen postje om pro memorie in dit hoek je te laten opnemen. „Uw blad van zaterdag", schrijft hij, „heeft wellicht vele all-round- boekhouders het schaamrood op de wangen gebracht.' Onder „all round-boekhouder" versta ik iemand met S.P.D. of M.O. zie pag. 7, Se kolom, regels S6-S8. Eti dan te weten, dat daarvoor nor maal vier zes jaar staat!" Bet is ons bekend. Eén onzer ken nissen werkt al txcaalf jaar vruch teloos fn die richting en omdat hij zich nog altijd bedient van het be kende spiekblaadje credit is rechts, debet is links", geven wij hem nog wel txcaalf jaar. En nu duikt er plotseling iemand op, die, het is om de boel er bij neer te gooien, aan anderhalve dag voldoende heeft. En U, beste inzender, houdt dit voor onmogelijk. Waarschijnlijk hebt U het artikel niet verder gelezen. Want aanslui tend op deze 88ste regel van de 5e kolom op pagina lezen we in regels 89 tot en met 1,6: „Cerrit was een doorzetter. Hij reisde met de fiets naar Noorwegen om een zonsverduistering te bekijken. Toen hij daar aankwam, was de bewolking zo dicht, dat er niets te zien xaas. U begrijpt welke te leurstelling hij op dat ogenblik te verwerken kreeg." Het was een post onvoorzien, waarvoor Ae man, hoe schrander ook, geen kolommetje had openge- hoxiden. Er staat ook niet bij, hoe lang dit ogenblik van teleurstelling duurde. We kunnen het U wel zeggen. Anderhalve dag. Het zogenaamde Pronto-woningbouw- plan, waarover het gemeentebestuur van Terneuzen langdurig heeft onder handeld met diverse instanties is rond. Het Rotterdamse aannemings maatschappij Van Vliet en Van Duist zal de 696 woningen gaan bouwen met arbeidsbesparende methoden. Het be treft hier 344 woningwetwoningen (waarvan 176 flatwoningen), die voor rekening van de woningbouwvereni ging zullen worden gebouwd. Voorts gaat de Rotterdamse firma voor eigen rekening 112 premie- en 240 vrijesec- torwoningen bouwen. In een van de eerstvolgende raadsvergaderingen zul len inzake dit plan de nodige voor stellen tot grondverkoop en het ver lenen van garanties aan de orde wor den gesteld. De betrokken aannemer zal de 696 woningen in het plan Zuidpolder bou wen in de tijd van drie jaar. Men hoopt hieraan nog voor het invallen van de winter te beginnen. De Ter- neuzense aannemingsfirma Gebroe ders De Bokx is enige tijd geleden reeds begonnen met het bouwrijp ma ken van de benodigde terreinen tus sen Terneuzen-zuid en Driewegen. B. en w. van Terneuzen hebben de leden van de gemeenteraad persoonlijk in kennis gesteld van de bereikte over eenstemmingen. Concert Paul van Belzen en Jan Hekhuis Jan Hekhuis, de organist uit Vrou- vrenpolder zal samen met de trom- J pettist Paid van Belzen enkele con- j certen geven in Vlissingen en Vrou- wenpoider. De jonge Vlissingse trompettist Paul van Belzen is met vakantie uit Wenen, waar hij trompet studeert aan de „Akademie für Musik und Darstellende Kunst". Paul van Belzen, die er vier van de zes jaar studie op heeft zit ten, laat zijn vakantie in Zee land niet ongebruikt. Hij neemt de gelegenheid te baat om voor zijn provinciegenoten muziek te maken. Hij zal vier concerten geven. Het eerste is op 12 augustus in de Johanneskerk in Vlissingen samen met de organist Jan Hekhuis. Dit concert valt in het kader van het werk van de culturele sectie bjjzon- der kerkewerk en maakt deel uit van dc zomerprogramma's. Het tweede concert is in Vrouwenpolder, even eens met Jan Hekhuis. De twee an dere concerten, in Yerseke en Bergen op Zoom gaan samen met Daan Man neke. Wanneer die concerten zijn, weet Paul van Belzen nog niet pre cies. „In Yerseke eind augustus en in Bergen op Zoom waarschijnlijk be gin september", zegt hij. Oud De trompet is een oud instrument. De bybel spreekt er al van in het vierde boek van Mozes. „Maak L: twee zilveren trompetten en zij zullen U zyn tot de sanienroeping der ver gadering en tot de optocht der le gers". Hier de trompet dus in nauw verband met de oorlogvoering. Dat is een tijd zo gebleven. Ook in de middeleeuwen. In het Roelands lied wordt gesproken van een oli fantstrompet; een instrument, dat uit de slagtand van een olifant werd ge maakt en in die tijd deel uitmaakte van de wapenuitrusting van een rid der. Roeland waarschuwde namelijk door het gebruik van een trompet Karei de Grote voor een naderend ge vaar. Hier is de trompet dus gebruikt als singnaalinstrument, niet als mu ziekinstrument. Dit instrument was een buis met aan het begin een mond stuk en aan het eind een trechter vormige beker. De hierop te spelen tonen waren zogenaamde natuur tonen; tonen, die de eigenschap heb ben in de hogere „posities" steeds kleinere toonafstanden te voi De ambachtslieden van de zestiende eeuw hebben, gebruik makend van deze wetenschap, een natuurinstru- ment ontwikkeld, dat geschikt was om hoge tonen te laten klinken. Dit nieuw vervaardigde instrument werd de „clarino" genoemd. De clarino be reikte zijn grootste hoogte ongetwij- schroef voor de clarinovirtuoos Gott fried Reiche veel clarinopartijen. Over de door Bach gebruikte trom petten bestaan overigens nogal wat meningsversch i llen. Er zijn aanhangers van twee opvat tingen. De eerste is, dat in Bachs tijd de trompetblazers de kunst ver stonden om hoge natuurtonen te bla zen. De andere partij zegt, dat in de tijd van Bach andere instrumenten werden gebruikt behorende tot de z.g. „zinken". Om de trompetpartijen van Bach te kunnen uitvoeren heeft men kleine trompetten in D gebouwd, die ook door veel moderne componis ten worden gebruikt. Het bespelen van de barokmuziek voor trompet is ook met de heden daagse geperfectioneerde trompetten moeilijk. Weinig trompettisten bij voorbeeld zijn in staat (of hebben zin) de hoge piccolopartij van Bachs Tweede Brandenburgerconcert te bla zen. Het bespelen van zo'n piccolo trompet vergt zoveel kracht, dat zelfs het optreden van storingen in de bloedcirculatie niet uitgesloten blijft. I De trompet was. voordat het ventiel werd uitgevonden, een primitief in strument. De hoge trompetpartijen moesten tijdens het baroktijdperk nog met trefzekerheid van de lippen wor den gespeeld, tegenwoordig komt men door middel van ventielen het embouchure, de aanblaastechniek. te hulp. De werking van het ventiel is eenvoudig. De lengte van de trompet buis is bepalend voor de toonhoogte. Hoe langer de luchtweg, hoe lager de klank. Door die ventielen kan die luchtweg worden verlengd. Dit is wel de laatste verbetering geweest van de trompet. Men is nog bezig met het ontwerpen van een zogenaamde „onharmonische trompet". Deze trompet is een combinatie van schuit en ventieltrompet. Of deze trompet in de verre toekomst een succes zal worden, valt te bezien. Voorlopig moeten we het met de trompet doen, zoals we die nu kennen. Trooische zaden bij Westenschouwen aangespoeld Op het strand bij Westerschouwen ont dekten de badgasten maandag grote hoeveelheden ricinuszaden, die daar aangespoeld zijn. De ricinusplant stamt uit India, waar hij tot 12 meter hoog kan worden. In onze streken wordt de pland circa twee en een halve meter hoog. Uit de zaden, die ongeveer de grootte van een koffieboon hebben, wordt een soort wonderolie gemaakt. Vermoedelijk zijn de zaden afkomstig uit de lading van een schip. De heer J. P. C. Boot uit Burgh, een amateur-bioloog en voorzitter van de Schouwse vogelwacht, heeft als eerste de aangespoelde zaden gedetermineerd (Vervolg van pag 1) dat dit broederschapshuis in Nederland in een behoefte z< voorzien. Voorts kampt vooral met een gebrek aan voldoende ruimte j voor het houden van conferenties e.d. Een aardige bijzonderheid is nog, dat by de bouw een aantal jonge vroïnven en mannen zyn ingeschakeld door bemidde ling van de M.V.S. (Mennonite Volon- tary Service), een Amerikaanse orga nisatie met een secretariaat in Kaisers- lautern. Aanvankelijk werden jongeren i verschillende nationaliteiten via de- organisatie ingeschakeld voor hulp verlening in Europese landen. Later heeft dit zich uitgebreid tot alle we relddelen. Reeds eerder werden tien van deze jongeren ingeschakeld by de werk zaamheden van de Van Eeghenstieh- I ting te Aardenburg, namelijk bij de cam- i pingaanleg. X'u werken vijftien Zweed- Duitse, Engelse en X'ederlandse isjes en jongens ve laatste week mee aan de bouw x Vele talen De Vlissingse trompettist Paul van Belzen zal deze maand eti begin september vier concerten geven in samenxcerking met Jan Hekhuis en Daan Manneke. Op de foto de jonge trompettist, die nog bezig is aan rijii studies in Wenen. De passage Heerengraeht-BIokken- Havenstraat te Terneuzen is er een met bijzonder veel bochten. Overdag is de passage niet eenvoudig, des avonds is het oppassen geblazen, maar met name 's nachts hebben sommige automobilisten echt moeite om alle bochten goed en op tüd te ne men. En om er zonder schade of kleerscheuren door te komen is het wel gewenst om ze allemaal te nemen. Dat ondervond de Terneuzense chauf feur J. C, van de W., die er in de nacht van zondag op maandag twee te weinig nam. Hij moet kennelijk hebben gedacht, dat hij de Markt al opreed. Maar zo als reeds gezegd, rlat. was twee hoch- ten verder. De chauffeur reed frontaal bureau gemeentepolitie. In de grondig ver nielde personenauto was eerst bewe ging te krijgen toen zij in de takels van een kraanwagen hing. De gevel van het huis werd licht ontzet. De chauffeur knapte van de botsing een stuk op Brand in machinefabriek le Bergen op Zoom Een brand in dc N.V. Machinefabriek „Holland" aan de Havendijk te Bergen op Zoom heeft maandagmiddag zeer grote materiële schade veroorzaakt. Omstreeks half twee brak in deze fa briek brand uit in een tank met ruim duizend liter benzol en teer. De oorzaak stond opgesteld, was dan ook in korte tyd een vlammenzee. De brandblusin- stallatie van dc fabriek kon de brand (niet aan. De brandweer ging even later met groot materieel het vuur te lijf. Na ruim een uur had men de brand onder |de knie. Goes is thans zover gevorderd met de ontsluiting van zijn ha- venindustrieterrein- dat de bovenbouw voor de brug over het kanaal Goes-Goese Sas voor de spoorlijn en de westelijke weg erheen kan worden aanbesteed. Voor een bedrag van bijna een half miljoen 440.000 willen b. en w. de opdracht onder hands verlenen aan Lubbers Constructiewerkplaats en Machine fabriek „Hollandia" N.V. te Krimpen aan de IJssel. Het gaat hier om het vervaardigen, leveren en bedrijfsklaar monteren van de brugbovenbouw met volledige mechanische en elektrische installatie ten behoeve van de hefinrichting. Bij het ingenieursbureau Witteveen en Bos te Deventer is op 23 juni voor dit project een onderhandse inschrijving van tevoren uit genodigde aannemers gehouden. Het bedrag, waarmee „Hollandia" inschreef, lag belangrijk lager dan de kostenraming. Het krediet ervoor werd door de Goese raad reeds in 1963 beschikbaar gesteld en is daarna bij de begroting voor 1964 gebracht. Op 28 april van dit jaar heeft de directeur-generaal voor de Industrialisatie en Energievoor ziening zijn goedkeuring gehecht aan de bestekken, die het Deventer ingenieursbureau voor de brugbouw had opgemaakt. (Advertentie) feld bij Johann Sebastian Bach. Bach de zaden zal onderzoeken. Weekend-party? DROSTE pastilles altijd welkom i\^. loog prof. Heijmans uit Amsterdam, die Vf Eerst hebben zij achter het gebouw een schuur gebouwd en maandag middag waren zij bezig met de aan leg van een toegangsweg naar het gebouw. Hun enige beloning is voe ding (die zij zelf bereiden) en huis vesting in een van de bijna gereed gekomen slaapvleugels. Hun vrije tijd besteden zij met discussies, excursies etc. De leiding van deze groep jongeren berust bij een Hol lands meisje en een Engelse jongen. „Zij hebben wel eens moeilijkheden mét de talen, maar zij begrijpen elk aar toch beat", aldus ds. Vis. e Van Eeghenstichting is genoemd naar een in de zeventiende eeuw uit België naar Nederland gevluchte familie Van Eeghen, die in de geschiedenis van de doopsgezinde gemeente Aardenburg en de doopsgezinde broederschap in Ne derland een belangrijke rol heeft ver vuld. Een vertakking van deze familie heeft steeds met nadruk de culturele vorming in verschillende delen van Ne derland voorgestaan. Het ontwerp van het broedersehapshuis is van architect Jac. Faas uit Oostburg, naar een idee van ds. Vis. De bouw is opgedragen aan de aannemersfirma gebr. W. en B. Christiaansen uit Oost burg. Grondwerker gedood bij grondverschuiving De 64-jarige gehuwde grondwerker A. Janse uit Heinkenszand is maandagmid dag by graafwerkzaamheden te Kapelle op tragische wijze om liet leven geko men. By het kruispunt Djjkwelseweg- Biezelingseweg was de heer J. samen met een groep andere mensen voor de firma Visser en Smit uit Papendrecht bezig met het leggen van een waterlei dingnet voor de waterleidingmaatschap pij „Zuid-Beveland". Hiervoor wordt een gleuf getrokken van twee meter breedte en drie meter diepte. De heer Janse stond In de gleuf te werken toen er plotseling een kleine grondverschui ving plaats had, waardoor de grondwer ker tot aan zijn borst in de narde kwam te zitten. Zijn ploegmakkers staakten onmiddellijk het werk en begonnen met het uitgTa- ven van hun collega. Het vermoeden be stond toen al dat de heer Janse was overleden. Dokter E. F. Facee-Schaef- fer die spoedig ter plaatse was kon slechts de dood constateren. Of er mo gelijk voldoende veiligheidsmaatregelen zijn genomen tegen grondverschuivin gen wordt door rijkspolitie en arbeids inspectie onderzocht. HFT WEER IN EUROPA Kopenhagen, zwaar bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, half bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Nice, onbewolkt MUnchen, zwaar bewolkt Zurich, zwaar bewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, geheel bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Rome, licht bewolkt Mallorca, half bewolkt 19 graden C. 20 graden C. 18 graden C. 22 graden C. 27 graden C. 16 graden C. 17 graden C. 26 graden C. 21 graden C. 17 graden C. 28 graden C. 30 graden C. VERWACHT. OP DE MEESTE PLAATSEN DROOG Zonnige perioden en slechts op enkele plaatsen een bui: in het noordoosten van het land meer bewolking. Zwak ke, af en toe matige wind uit noor delijke richtingen. Dezelfde tempera turen als gisteren, of iets hogere. STRANDVERWACHTING. (Van onze weerkundige medewerker) Hoge druk versterkt zich boven Scan dinavië en de Noordzee. Hierdoor sta bieler en zonniger strandweer. Zwakke, maar noordelijke wind. In de middag ruim 20 graden. Zeewater 19 graden. VOORUITZICHTEN. Rustig strandweer met enige stijging van temperatuur. ZON EN MAAN 12 augustus Zon Maan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2