Goese christelijke ulo met vijf klassen in barakken Gasthuis Badbedrijf Vlissingen ontving 35000e bezoeker OVERBRUGGING MOEILIJKHEDEN RUIMTEPROBLEEM VOOR 1 JAAR MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AEG haarverzorging EXAMENS dinsdag ii Augustus 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROV I NO 1 ALB ZEEUWSE COV RANT 6 B. en w. willen vereniging helpen Om de christelijke uloschool van Goes de helpende hand te bieden bij het oplossen van een nijpend ruimteprobleem willen b. en- w. de barakken van het kortgeleden gesloten Gasthuis aan de Oostwal aan het bestuur van de schoolvereniging beschikbaar stellen om daarin vijf klassen onder te brengen. De zes andere klassen van de in totaal elf voor het komende schooljaar zouden dan nog in het oude gebouw aan de Westwal moeten blijven. In het laatste jaar voor de opening van een geheel nieuwe christelijke uloschool in het Goese plan „Zuid" zit de vereniging plotseling bijzonder moeilijk om alle 317 leerlingen te huisvesten. Er hebben zich 44 leerlingen meer aangemeld dan voor de vakantie de school bezochten. De dependances waarvan tot nu gebruik werd gemaakt kunnen voor het komende cursusjaar niet meer worden benut. OD. Al£ bij ver vloed Carillonconcerten Goese winkel onfting go uien in Sluis ging voor christelijk ulo in Goes kort geleden de moeilijkheden uitvoerig uit eengezet. „We hebben geen ruimte meei voor zes klassen, 130 leerlingen. Kunt U ons er aan helpen", was de eerste noodkreet. En later deed het bestuur de suggestie het oude Gasthuis volledig voor de ulo beschikbaar te stellen. Het bestuur had in zijn brieven ook de be zwaren van pedagogische aard duidelijk naar voren gebracht. Doordat de 1 lingen verspreid zitten en iedere 45 nuten van leerkracht moet worden ge wisseld zijn de kinderen regelmatig ge tijd zonder toezicht. De jongelui Ten zich niet meer in het grote geheel van de school opgenomen en onmisken- treedt er een zekere verruwing Als voornaamste factor werd daar- verder vermeld de schadelijke in- d op het leerproces, waardoor de zwakkere leerlingen het kind van de rekening worden. Omdat de wat grotere leermiddelen alleen in het hoofdgebouw te gebruiken zijn ondervinden de leer lingen, ondergebfacht in de dependances daarvan nadeel. Voor de gemeente komt «leze hulp in1 wijs. is verder de mening van b. en w. De christelijke uloschool heeft aan de de nood neer op een uitgaaf van Voor de barakken ligt de zaak iets an- lokalen, waarvan er enkele van geringe achtduizend gulden. Daarvoor nu ders, ook al omdat deze zich gemak- afmeting zijn. Op 16 mei van dit jaar wordt van de raad in zyn vergade- keiijker lenen voor eenvoudige verande-1 bezochten 273 kinderen de school, nu ring van volgende week woensdag ringen. Het college wil de moeilijkhe- zullen het er per september 317 zijn. 19 augustus een krediet ge- den, die er voor het personeel zijn ver- Br is eigeniyk ook al een leerkracht te- vraagd. In de barakken van het bonden aan het onderwijs geven op uit- kort. Gasthuisziekenliuis zouden 5 school-een liggende plaatsen zeker niet onder klassen kunnen worden onderge- schatten. Maar gezien de korte tijdsduur bracht. .Maar voor het zover is zul- een jaar voor de volledige over- len daar nog de nodige voorzlcnin- gang van de school naar een nieuw ge- gen moeten worden aangebracht: bou,w in „Zuid" vinden b. en w. deze tussendeuren, bordstellingen, t.l.-ver- bezwaren niet onoverkomenlijk. Temeer lichting, toiletten, kapstokhaken, liet! niet daar bovendien een heel eind aan verwijderen van wanden, bijwerken! de bezwaren tegemoet gekomen kan van plafonds en vineren in drie zalen, i worden op roostertechnische manier. Kortom, karweitjes, die samen op In twee brieven aan het gemeentebe- 5260 worden geraamd. f stuur heeft het bestuur van de Verenï- Met de verhuizing van leermiddelen en schoolmeubelen, schoonmaakkosten, zonwering en rijwielstalling mee komt men aan achtduizend gulden. Aan de wens van de schoolvereniging om het gehele voormalige Gasthuis met barakken voor de christelijke ulo be schikbaar te stellen opdat bereikt zouj worden dat de school nu eindelijk eensi op één punt kan worden geconcentreerd, kan volgens b. en w. niet worden tege moetgekomen. Het college stelt daar-| tegenover, dat de grote onrendabele Er begint meer tekening te komen in ruimten in het Gasthuis een onevenredig het programma voor de herdenking van hoge exploitatielast zullen gaan vor- de bevrijding te Axel, terwijl ec ook men. Bovendien lenen deze ruimten zich grote belangstelling voor blijkt te be- eigenlijk in het geheel niet voor onder- staan. De Poolse generaal Maczek komt er speciaal voor over uit Edin burgh. Ook zullen de Poolse oudst rij ders uit Londen een deputatie naar Axel zenden om de herdenking bij te wonen. Het Axelse comité, dat zich met de organisatie van de herdenkingen en feestelijkheden belast, heeft inmiddels voorlopig programma opgesteld. j Het programma voor de belde carillon- concerten van donderdag a.s. te Slula luidt: Middagconcert 4 uur: Suite Oriëntale (Popy); American Songs (Delmotte); Choral: Kommt Seelen (Bach): Dinah (Akst); Twee Volksliederen; For me and my gal (Meyer); New Moon (Rom berg). La Belle "de Cadix (Lopez); Lea dragonds de villars (Maillard). Avondconcert 8 uur: Ballet Egyptien (Lulgini); Ouverturen suite (Delmot te); Choral: Indulci jubilo (Bach); Guillaume Teil musette (Rossini); Twee Volksliederen; Souvenir (Drdla) Oster- mann-Album (Delmotte); J'al perdu, mon Euridice (Gluck); Vlolettes Impe riales (Scotto); Werther. clair de lune Massenet .„Apollo" naar België De muziekvereniging „Apollo" uit Sluis heeft een uitnodiging gekregen om me dewerking te verlenen aan een muziek feest op zondag 6 september tc Middel burg in Vlaanderen. „Apollo" zal daar samen met een drietal Vlaamse harmo- niën concerteren. Botsing tussen tractor en personenauto Op de rijksweg van Sluis naar Draai brug vond een aanrijding plaats doordat B. met zijn tractor met aanhangwagen via een aam naar het bouwland wilde afslaan, juist toen hij genaderd werd door een achteropkomende personenau to, bestuurd door B. uit Draaibrug. De ze laatste kon een aanrijding met meer tientje als een stuiver Misschien heeft nog wel nooit iemand een gouden tientje voor zo weinig tegenwaarde in bezit ge kregen als de Goese winkelier, die het in zijn kassa kreeg als een stuiver De man heeft het zeld zame muntstuk van voor de oor logsjaren eerlijk als gevonden voorwerp bij het politiebureau aangegeven En daar is het nog niet afgehaald, zo leert de lijst van gevonden voorwerpen over de voorbije maand Juli, die de Goese politie heeft gepubliceerd. De Prinses Margrietschool en de gore landbouwschool, waar tot voor kort dependances waren ingericht van de christelijke ulo. kunnen deze ruimten niet meer afstaan, omdat zjj zelf ook een grote toeloop van leerlingen hebben. Voor de overbrug ging van een jaar moeilijkheden deed het bestuur van de christelijke ulo- ia- Combine in brand AXEL PROGRAMMA HERDENKING BEVRIJDING AXEL VREEMDE VANGSTEN VAN VLAAMSE HENGELAARS IN KANALEN VAN GENT Honderden Belgische sportvis sers uit Oost-Vlaanderen heb ben zaterdagmiddag in de dwars door Gent lopende kanalen op een bijzonder originele wijze ge protesteerd tegen de verontrei niging van hun viswater. Het water van deze kanalen is na melijk de laatste jaren door fa brieken en rioleringen zodanig vervuild, dat geen vis nog kans ziet hier in leven te blijven. Te gen die verontreiniging moet maar eens massaal worden ge demonstreerd, besloten de Oost- vlaamse hengelaars, die meteen een protestbetoging gingen orga niseren. Nu is het evenwel in Gent verboden om tijdens de weekenden protestbetogingen te houden. „Dan gaan we vissen", zeiden de Belgische hengelaars, die zaterdagmiddag met honder den de kanaaloevers bezetten en hun vislijnen in het vieze water deponeerden. Uiteraard werd er geen visje gevangen, maar dat was ook niet de bedoeling van de demonstranten. Wel haalden zij met hun versterkte vistuigen potten, pannen, stoelen, bedden, fietsen en enige damescorsetten naar boven. Zij hielden zich ver der strikt aan de politieverorde ning, die zegt, dat alles wat uit de kanalen wordt opgevist, niet meer teruggegooid mag worden. Dus deponeerden de Belgische hengelaars alles achter zich neer. Deze originele wijze van protesteren tegen vervuiling van viswater trok in Gent uiteraard de nodige belangstelling. De Bel gische sportvissers wachten nu maar af of deze ongewone wijze van demonstreren enig effect zal sorteren. HULST V.V. „Hulst" verhoogde entree en contributie In de jaarvergadering van de v.v. „H.V.V. '24" (Hulst), is besloten de entree voor het bijwonen van wedstrij den van het eerste elftal te verhogen van 1,tot 1,25. De contributie voor leden werd verhoogd tot 1,50 per maand. In deze vergadering, die tot half één 's nachts duurde en waar van wij zaterdag reeds uitvoerig ver slag brachten, zijn voorts niet minder dan vier commissies ingesteld. Eén w daarvan, de financiële commissie Dat begint met een herdenking van de heeft een ontwerpbegroting opgesteld gevallenen. waarbH bloemen zullen wor-die een tekort aangeeft van 6000,-. september!' rerwacht men de «Snst van IKS'ÏÏÏ'ÏS het stuntteam van straaljagers. Op de- te interesseren_ voor dekking van een AUTOMATIC TOASTER f69.50 ze „militaire dag" zal ook een militai re kapel acte de presence geven. Fees telijkheden zijn er volop op de 18e au gustus. Het programma vermeldt para chutespringen, brandweerdemonstraties, een volksbal met optreden van de Blue Diamonds, een jeugdvoorstelling en wedstrijden voor de jeugd en waar schijnlijk een bezoek van de zeemacht kapel uit Oostende. Op de slotdag, za terdag 19 september zullen bevrijdings- wandeltochten worden gehouden, een concours van drumbands, rondvluchten per helikopter boven Axel en de ka- naalwerken, terwnl de feestelijkheden zullen worden besloten met een groots vuurwerk. Verder zal gedurende de feestdagen een lunapark staan op het Szydlowskiplein. ..En het programma groeit nog steeds", zo is ons van de zij de van het feestcomité medegedeeld. Engelse schoolkinderen bezochten Axel Dezer dagen heeft een groep Engelse schoolkinderen een bezoek gebracht aan het Axelse stadhuis. De kinderen, die afkomstig zijn van „The well lane primary school" uit Birkenhead, ver blijven in de jeugdherberg „Bleye Haghe". De kinderen overhandigden het gemeentebestuur een boodschap van de burgemeester van Birkenhead en een ..handbook" over deze stad. Het hoofd van de school, die voor de derde keer met een groep leerlingen de vakantie in Axel doorbracht, wees in zijn toespraak op de nauwe vriend schap tussen beide steden. De ge meentesecretaris, de heer P. G. v. d. Bosse van Axel, sprak namens het gemeentebestuur tot de kinderen. Daarbij memoreerde hij enkele bijzon derheden over Axel. Ook verzocht hij de kinderen een schriftelijke vrien- schapsboodschap te overhandigen aan de burgemeester van Birkenhead Ter herinnering aan dit bezoek ont ving het hoofd der school een ingelijste foto van het Axelse stadhuis. RETRANCHEMENT Verkoop woonhuis Ten overstaan van notaris A. J. Her- dink uit Sluis is maandagavond in café „De Zon" te Retranchement voor de er ven A. A. de Bert in het openbaar ver kocht het woonhuis met erf en tuin Ter hofstede Z 38, groot 2.69 are. Hoogste insteiier was de heer ft. C. r'"'- Sluis met een bod van 17.500. Aange zien niemand van de vele aanwezigen dit bod verhoogde werd genoemd woonhuis voor de ingestelde prijs verkocht aan de heer Driessens. bedrag van 2000,Het resterende bedrag van 4000,zal worden ge vraagd van de gemeente Hulst. Mocht het desbetreffende verzoek aan de ge meente worden afgewezen, dan zal het bestuur een geldlening aangaan voor dat bedrag. Tien van de vijftig aanwezige leden konden zich met dit voorstel niet verenigen en stemden tegen. Voorts werd besloten een jeugd trainer aan te trekken om de presta ties, van de jongere voetballers op te voeren. Verder zullen diverse finan ciële acties op touw worden gezet. In gesteld werden voorts een technisch commissie, een commissie materiaal en een pers- en propagandacommissie. Raad Hulst komt vrijdag bijeen i vele onderhandelingen is het de gemeente Hulst gelukt overeenstem ming te bereiken over een perceel, eigendom van de commissie van Open bare Onderstand te Gent, benodigd voor de realisatie van het uitbrei dingsplan Noord II te Hulst. De koop som bedraagt ruim 4000,Aan de raad van Hulst, die op vrijdag 14 au gustus a.s. in openbare vergadering bijeenkomt, zal worden voorgesteld het perceel grond van 3.39.60 ha voor de tijd van een jaar en voor een prijs van 400,te verpachten aan de heer G. van den Bergh. Aan de raad wordt voorgesteld, te bepalen, dat de partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen Zuid I wordt voorbereid. Op een begrotingswijzi ging komt een post voor van 8500, voor aanschaf van een bedrijfswagen, anex montagewagen ten behoeve van het gemeentelijk gasbedrijf. Een post van 38.760,is opgenomen voor het bouwrijp maken van de gronden in het exploitatieplan bungalows Glacisweg en Zandstraat. Een combine van de firma de Feijter uit Sluis raakte door onbekende oor zaak op de weg van Sluis naar Draai brug in brand. Enige manschappen van de plaatselijke vrijwillige brandweer konden, de brand vrij snel bedwingen. De combine leed door het brandje grote schade. CADZAND Avondwandeltocht te Cadzand organiseerde dezer da gen in samenwerking met de wandel sportvereniging uit Oostburg een twee de avondwandeltocht, waaraan onge veer 150 wandelsportliefhebbers deelna men. De wandeltocht startte op het parkeer terrein nabij het dagjescentrum en kwam vervolgens langs Vlamingpolder weg. Zwartepolderweg, Strijdersdijk, Ringdnk-Noora in Caazand aan, waar de deelnemers een lampion in ontvangst konden nemen. De tocht ging daarna met brandende lampions, de rijkspolitie te paard en de drumband uit IJzendijke voorop vanaf Cadzand-Dorp via Bal- huisweg. Duinpad. Duinlaan en Boule vard en Wielingen terug naar het par keerterrein in het dagjescentrum, op de finish aan. Burgemeester J. A. Leenhouts reikte hierna de prijzen uit. Zweefvliegcursus Volksuniversiteit in Haamstede Nadat zaterdag de Nijmeegse zweef- vliegclub bekend onder de naam „Nij.AC." de Haamsteedse grasmat van het vliegveld vaarwel heeft ge zegd, meldden zich zondag in de loop van de middag weer al nieuwe gasten. Het zijn ditmaal leden van de volks universiteit te Witmarsum. Deze da mes en heren en vele jongeren sloten zich aaneen onder de naam „Vor mingscentrum in Gemeenschapsoord" Vinea Domini" met een overwe gend Europeese oriëntatie De leden maken elk jaar zeiltochten, Europese reizen, bergtochten z.g. „kletter"- tochten en skireizen. Ieder jaar wor den nieuwe tochten georganiseerd en zo kwam dit jaar het plan ter sprake om een aantal leden die hier voor voelden veertien dagen lang in de ge heimen van de zweefvliegsport in te wijden. Het bleek dat Haamstede het meest geschikt was voor het gestelde doel. Haamstede heeft geen motor- vliegsport en is bijzonder rustig. De groep staat onder leiding van de heer. Te Boekhorst uit Bolsward. OOSTBURG Optreden „Amicitia" met wandelconcerten De koninklijke muziekvereniging „Amicitia" uit het Belgische Eekloo was zaterdag op uitnodiging van het streekcentrum „Oostburg" de gast voor het verzorgen van een tweetal wandelconcerten. Dit prachtig geüni formeerde, ruim 60 leden tellende harmoniekorps trok 's middags er 's avonds tijdens de muzikale rond gang door het centrum een goede be langstelling. Zowel de eigen bevolking als de vele hotel- en pensiongasten stelden deze muzikale show, welke werd gegeven in het kader van het V.V.V.-zomerprogramma, zeer prijs. Collecte De collecte ten bate van de christelijke blindenhulp heeft in Ovezande 17,50 opgebracht. Druk toeristenseizoen in Vlissingen SLUIS AGENDA Middelburg City: Spoedcursus Franse lief de, 20 uur, a l. Provinciale bibliotheek: Expositie eerste oorlogsperiode 1914. 10- 12.30 en 13.30-18 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie verenigde Nederlan den. kaarten van provincies en gezich ten van sleden. 9-18 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9-22 uur. Zeeuws Museum. Wagenaarstraat l: Tentoonstel ling schilderijen en tekeningen Delta werken door Rien v. d. Brink, 10-17 uur. Trefpunt: Expositie werkstukken vrije expressie. 14-17 en 19-21 uur. Vlissingen Luxor: Goud voor de heersers, 14 j 8 uur. Alhambra: Auch leb bin nur eine Frau. 14 8 uur. Kunsthan del Bikker: Tentoonstelling tekeningen Herman Goetheer. Dishoek Circus Kinsbergen, 16 en 20 uur. Goes Grand: De liefde van Hercules. 14 j.. 8 uur Terneuzen - Luxor: De dolle verhuizers, a 1 8 uur Hotel Centraal: Scheepvaart tentoonstelling Oud-Temcuzen. Wcsldorpc Kunsthandel Troulzaertc. Ten toonstelling schilderijen Reimond Klmpe. Oostburg Ledeltheater: Das schóne Aben- tcuer, a.l„ 8 uur. Hulst Burgerzaal stadhuis: Tentoonstelling schilderijen Reimond Klmpe en Guido Metsers. Zicrikzec 's-Gravensteen: Expositie Zui derzeewerken en Deltaplan 912 en 14 17 uur. Burger Weeshuis: Expositie Afri kaanse kunst. 1017 uur. Ben, -n op Zoom Luxor: De grote Laruso, 14 8 uur. Expositie Omer van Vosselen in Sluis expositie van schilderwerken geopend van de Belgi sche kunstschilder Omer van Vosselen uit Beveren-Waas. In totaal zijn op de expositie ruim 30 doeken te bezichtigen fiortretten en stillevens. De tentoonstel- ing is tot en met 23 augustus iedere dag geopend van 10.3018.30 uur. Gemeente Terneuzen Openbaar kleuteronderwijs Bij voldoende belangstelling zal begin september tot opening van een tweede openbare kleuterschool in Ter neuzen worden overgegaan, welke mettertijd aan de Dokweg zal worden gebouwd. De leerlingen zullen 1 jaar worden ondergebracht in een lokaal van het gebouw Leeuwenlaan 19, waarin de christelijke lagere school is gevestigd. Aanmelding van kleuters kan ge schieden ter gemeentesecretarie, afdeling bevolking, ingang Markt 4. Het gemeentebestuur. TANDARTS FIJN VAN DRAAT Terneuzen. Praktijk hervat. Adverteren doet verkopen INAAR KAPSALON VlooswIJkstraat 4 Tel. 2465, Terneazen Onde traditie in ere hersteld Het Vlissingse badbedrijf heeft maandagmorgen de 35.000e be zoeker ontvangen. Het was me vrouw M. Ouwehand-Hartree uit Rotterdam, die het 35.000e kaartje in dit seizoen kocht. Wat confuus bekeek ze de vele heren, die op haar toekwamen en haar met vriendelijke woorden allerlei ca deaus overhandigden. De eerste was de heer C. J. de Jonge, chef-badbedrijf, die me vrouw Ouwehand namens de bad- stranddirectie een bos bloemen en een fraai ingelijste foto van Vlissin gen overhandigde. „Dat vind ik leuk", zei mevrouw Ouwehand, die vertelde, dat haar man geboren is in Vlissingen waar zijn vader ge zagvoerder van de mailboot „Zee land" was. „Hij is gezagvoerder bij de Rotterdamse Lloyd en hij zal deze foto ongetwijfeld meenemen op zee", aldus mevrouw Ouwehand. De directeur van de Vlissingse V.V.V., de heer W. Huibregtse bood namens V.V.V. mevrouw Ouwe hand een tocht naar keuze door de provincie Zeeland aan. Verder kreeg mevrouw Ouwehand een blik boterbabbelaars. De heer Hui bregtse constateerde met vreugde, Vlissingen heeft maandagmiddag de 35.000e bezoeker van het badstrand ontvangen. De gelukkige was me vrouw M. Ouwehand-Hartree, die op de foto van de heer De Jong, chef- badbedrijf, enkele cadeaus ontvangt. (Foto P.Z.C.) dat het bezoek aan Vlissingen dit jaar bijzonder groot is. „Zo groot zelfs, dat wij haast geen kamers meer hebben om iedereen te her bergen". De heer Huibregtse maakte van deze gelegenheid ge bruik om Vtissingers, die nog vrije kamers hebben, op te roepen zich aan te melden bij V.V.V. „Opdat we niemand hoeven teleur te stel len", aldus de heer Huibregtse. Hierna bood dë heer H. Roelse na mens de gemeente mevrouw Ouwe hand een fraaie legpenning aan. Namens het bestuur van de V.V.V. waren aanwezig de heren E. T. Oosterhuis en F. v. d. Velde. Aandacht Het is dit jaar voor hel eerst sinds vele jaren, dat men weer aandacht heeft besteed aan de komst van de 35.000e bezoeker. Voor de oorlog was dit altijd een evenement. Het getal 35.000 heeft men gekozen, omdat dit aantal in ee normaal seizoen haalbaar is. Dat is de laat ste jaren niet meer het geval ge weest, maar algemeen is de ver wachting, dat dit jaar als het weer meewerkt de 40.000 ge haald kan worden. VEILING GOES. 10 augustus Zigeunerin 1 80-85 25, 75-80 30. 70-75 32. 65-70 2 75-80 11. 70-75 15. 65-70 12—13. 2D 17. groi 14—22. fijn 19-18 en doordraai Perzlfcrode Zomrrsppel 1 75-80 12. 70-75 17. 65-70 17. '0-63 15. 2 75-80 13. 70-75 13. 65-70 13. «0-65 12. grof 12. 2D en fijn doordraai, Yellow Transparant 2 70-75 23. 65-70 18—27. 60-65 10-22, 55-00 1 0-13. grof 15—24. fijn 11. SUrk Earliest 1 75-30 68— 73. 70-75 «8-71. 65-70 61. C0-'-5 34. 55-60 10— 15 2 75-80 50. 70-75 51. 65-70 31—42. £0-65 21—26. 55-60 11. grof 28—41. fijn 20. Manlui Codlin 2 70-75- 15. 85-70 15 James Grieve 2 75-80 4955. 70-75 52. Early Victoria 2 70-80 12—14. 60-70 10. Clnpp'n Favourite 1 70-75 50—51. 85-70 40. 60-65 37. 55-60 26. 2 70-75 44. 65-70 41. 60-65 34. 55-00 27. 2D 12. grof 22—25. fijn 17—19. Précoce de Trévoux 1 65-70 50—42. 60-65 44 55-80 37—30. 50-55 29 —31. 2D 16-17. 2 7075 53. 60-65 40. 5S-«0 35. 50-55 28. grof 18-28. fijn 4-16- Super Trr- voux 1 75-80 45 Diverse appels val en kwt doordraai. Dubb. pr. bonen 2 43—45. 2B 30. Bramen In doosje* 1 154—160. 2 127-130- Bramen «4 kg per kr> 1 124—130. 2 107. Totale aanvoer bard fruit 57(0 kisten Pruimen: Czarprulmcr. l 36—67. 2 842 grof 23-55. fabr 6—19 Ontario 1 33—74. 2 ï«l—42. grof 22—54. fabr 8—16. gewh a Washington I 38—657. 2 7—12, grof 18—51. fabr. 6—23. Belle de Louvain I 49—65. 2 30— 41. grof 33—51. fabr. 15—18. Monsieur Hativc 1 62—83 grof 44—61. fbar. 24. Dubb. Boeren- wltte 1 32—48. 2 7—10. Diversen Frankenthaler 1 260. 2 270. Rode bewen per doos 1 2528. Bramen per doe* 1 38—39. 2 31. Aardbeien 2 BO. Groenten: Per stuk: Bloemkool A2 1441, B2 19. afw 12—28. Kropsla 1 8—14. 2 4—10. Cl 56. Komkommers Al 1430. A2 13—23. BI 13—18. B2 10—18. Meloenen 1 58—126, 2 43—76. afw. 40. Per bos: Wortelen 2 13—15. Peterselie 9-10. Selderij 8—11. Uien 1 17— 18. Per kg: Aardappelen bonken 1214. grote 1113. drielingen 611. Snijbonen 1 59. 2 3264. Pronkbenen 1 47—50. 2 35 Dubb. pr bonen 2 3046. Stokpr. bonen 1 83 Groe ne sav. kool 1 10. 2 3—9. Spitskool 2 12. Rode kool 8-9. Tomaten Al 33—40 A2 33-38. BI 38—41. B2 33-35. Cl 33. Andijvie 1 17— 27. 2 13—15. Postelein 1 38. Kroten 1 16— 24. Waspeen 1 3639. 2 13. Augurken A 67—78. B 40-58, C 18—37. D 14. E 3. VISMIJN COLIJN8PLAAT. Exportgamaien 1845 kg. f I 41—f2,50. Han- delsgamalen 187 kg. fl.36-fl.69. Schar 63 kg. Bot 100 kg. Schol 165 kg. Tong 18 kg Paling 299 kg. Herder 13 kg Rog 5 kg Tarbot 1 kg Ongesorteerde vis 25 kg. VEILING TERNEUZEN. 10 augustus. Bloemkool A2 2570, B2 18 37. Sla 10.60—22.90 Gronee komkommers 15—27. Witte komkommers 22. Meloenen 1 97—112. 2 68—74. 3 38—41 Selderij 12- Peen 1L Eerstelingen I 7.40—12.00 Bintjes 8.00— 16.50. Eigenheimers 11.40—12.40. Andijvie 7— 15. StoksnlJb«men 6369. Prlnsessenbonen 1 45—47, 2 30—43. Kroten 10—16. Rode kool 23. Spitskool 9—17. Sav kool 10-30 Witte kool 17. Waspeen 10—18. Prei 64—70. Toma ten A 33'i—35. B 34—36- Uien 13—26 Poste lein 1321. Augurken 655 Rode bessen per doos 2 915. Bramen 2835. Oza 2 66 80. Washington 1 7476. grof 57. fijn S0. Ontario 1 84—86, grof 77—83. fijn 41—15 Reine Claude d'Althan 5477. Appelen: Pré- cose 1 65 48. 60 41—13, 55 36. 50 25. 2D 16—17. 3 grof 24. fijn 17. Perzikrode Zomcr- appel 2 70 22. 65 17. 60 17. 2D 10. 3 grof 18. fijn 10 Stark Earliest 1 75 53. 70 54. 65 30— 42. 60 30—32. 55 10. 2 70 49. 65 37. 60 33. 55 16. 3 grof 18—28. 3 fijn 10—13. Clapp's 1 70 45, 65 40. 60 35—37. 55 28, 3 grof 28, 3 fijn 15— 25. VEILING „WALCHEREN". Tomaten export per 6 kg: Al 195 BI 235— 241. Cl 173—185 Tomaten per 12 kg- A2 413. B2 438. C2 en CC doordraai. Fruit: Yellow Transparant 70-75 4 5—5:. 65-70 35—47. 60-65 23—33. 55-60 20—25 2D 16. 3 grof 1024, 3 fijn 14. Zigeunerin 75- 24, 70-75 25. Précoce de Trévoux 65-70 48, 60-65 40— 45. 55-60 31—43. 50-55 28—37. 2D 15—27. 3 grof 30. 3 fijn 20—26. Stark Earliest 70-75 73. 65-70 60—66. fö-65 42—60. 55-60 41—47 3 grof 42. Perzikrode Zomerappel 75- 2931. 70-75 25—34. 65-70 28. 60-65 16—23. 55-60 12— 16. 2D 15—18, 3 grof 17—29. 3 fijn 10. Clapp's Favourit 65-70 51. 60-65 43. 55-60 38, 3 grof 32. Czar 6491. Ontario 4184. Washington Cl. d'Oulllins 40—75. Early Laxton 48. Mons. Hative 82. Belle Louvain 87. Drui ven 260—272. Bramen 3443. Meloenen: net 24117. suiker 36170. oranje ananas 105— 163. ogen 3482. karbonkel 100—110. Aard beien ds. 3953. Perziken 244. Rode bes sen kg. 81. Groenten- Bloemkool 3. per kist 79—81, 4 per kist 38—85. 6 per kist 30—75. 8 per kis* 17— 40 Komkommers wit 20—27. Waspeen 14 41. Prei 5369- Spinazie 4053. Postelein 24 37. Stoksnijbonen 3673. Rode kool 818 Sav. kool 12—23. Witte kool 4—7. Spitskool 1019. Kroten 1423. Komkommers groen 75- 33—34. 60-75 24—31, 50-60 15—25. 40-50 1223. 35-40 12. krom per kg 15—17 Bospecn 12—57. Andijvie 8—12. Sla 4—27 Uien 20— 33. Dubb. bonen 5083 Pronkboncn 53—72. Boskroten 1215. Angurken 8109. Breek- peen 2—4. VEILING ROTTERDAM. 7 augustus. Aar<lappelen 14 Andijvie t 10-17. Bloemkool 1 A 6 36—53. 8 2V-31, 10 14—22. 2 A 6 24—39. 8 12—27. 10 12-18. Dubbele bonen I 58—68 Pronkboncn 53-73 Snijbonen 96-116. Spitskool 13—16. Rod-- kool 5—9 Sla 27- 34. 1 A 14—25. 2 A 10-12 Spi nazie 1 18—25. Komkommer* 70-80 27—31. 00- 70 29—31. 50-60 19-26. 49-50 14—19. Prei 27— Kroter. 9-14. Tomaten "a 1 175-180 B 175— 180. C I ICS- Aanvoer 4500 bakken. Tomaten A 1 voorverkoop 175. B 1 zaterdag 5-8- 84 165. Aanvoer 23CO bakken. Rode bessen 78— 96. Ontario 61129. R. Cl. Washington 4888, Czar 72—93. R. CL d'Oulllln 72—93 Oranje Ananas meloen V124. Suiker 101. Net 4668, Oog «1—112 Perziken 1548. Yellow Transp. I A 23-49. 1 B 23-29. 1 C 12-18. Prtcose 1 A 48-52. 1 B 36—41 I C 27—32. Perz. rode zomerappel I A 15—28. I B 15-22. 1 C 8—13. Ctsjrps 1 A SO—58. 1 B 43-49. 1 C 32—40. Stark Earliest 1 A 49- 59. 1 B 2683. I C 12—19. N.H suikerpeer 1 A t$—30. I B 14—26. Oomskinderen 1 A 70-73. 1 B 62—64. 1 C 42—48. GRAANBBl'RS ROTTERDAM. Maandag werden op de Rotterdamse grian- i beur* de volgende prijzen genoteerd: Tarwe, doorsnee kwaliteit basis 17 pet vocht levering eind augustus. franco bestemming f 34.00: zomergerst. volgens monster f 77— f 23: groene erwten, franco Rotterdam f «1; schokker*, franco Rotterdam tot f 52. VEEMARKT ROTTERDAM. 10 augustus. Totale oanvoer 1680. Vette koelen en ossen 1084. Varken» 596. Prijzen resp. voor Ie. 2e en 3e kwaliteit: Vette koelen in Cts per kg 400—430. 375—395. 355373 Varkens (levend gcw.l in cts per kg 200. 295. 190. Vette koeien aanvoer Iets ruimer, handel kalm. gedrukt In prijs, prima's boven note ring. worstkoelen 345365 per kg. Varkens (lev. gcw.) aanvoer iets korter, handel zeer kalrn. prijzen als vorige week. prima vlees varkens boven notering, zware varkens 175— 177 p. kg. Slaehtzeugen 155—160 per kg. COOP. VELUWBE KIER VEILING. 10 aug. Aanvoer 183.640 stuks, handel vlug. Prijzen per 100 et.: eieren van 46-53 gr. 29 —8.11. eieren van 54-59 gr. 9.41 11.02. eieren van 60-65 gr. 11.20—13.10. VEILING THOLBN. 10 augustus. Eerstelingen bonken 14.20. ge woon 12 30. Dort. bonken 7.60. gewoon 13 30 —14.20. Bintjes, bonken 15.70. gewoon i: .to ll 70. poters 14. Eigenheimer* gewoon 11-80 14.20. poters 5-50. Aanvoer 37 ton. VEILING 8TAVENISSE. 10 augustus Do ré. gewoon 1440—'.3 40. drie lingen 8.40. Bintjes, gewoon 1 12—12.10. 2 11.60. bonken 15.60—15 40. drielingen 5. kriel 15. Eigenheimers gew. 13.70. Aanv. 35 ton. VLASMARKT ROTTERDAM. 10 augustus. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.70 tot f 1.95. middensoorten van f 2XO tot f 2.25. best v:as van f 2.30 tot f 2.50. Dauwrootvlas van f 1.60 tot 2.00. Breekvlas van f 0.90 tot f 1.50. afhankelijk van kwaliteit en bewer king Gezwingelde lokken van f 0.60 tot f 0.95. Daar het weer in de afgelopen week gunstig was voor het binnenhalen van de nieuwe oogst en daarvoor alle beschikbare arbeids krachten ingezet moesten worden, bleef de produktie van waterrootvlas van weinig be tekenis. De enkele partijen die aangeboden werden waren van lagere- en middenkwa- litciten Van de betere merken was geen aan bod. Voor alle soorten bestond een rustige belangstelling, zodat maar enkele partijen verkocht werden. De prijzen konden z:ch moeilijk handhaven en Heten een daling zien. Van dauwrootvlas en breekvlas was geen aanbod- Door de geringe vlasproduktle is het aanbod van gezwingelde lokken verminderd, de pro- duklie kon slechts gedeeltelijk verkocht worden, de prijzen bleven onveranderd. VEILING 8INT-AXNALAND. Do re gewoon 1360—1400. bonken 530. Eigen heimers gewoon 1480—1520, bonken 750. drie lingen 780. Bintjes gewoon 1210—1220. bon ken 1570—1640. drielingen 500. Aanvoer 148 BURGEMEESTER RIJPSTRA OPENT OP 5 SEPTEMBER SPORTPARK TERNEUZEN Burgemeester mr. H. Rijpstra zal op za terdag 5 september aanstaande de offi ciële opening verrichten van het Zuider sportpark te Terneuzen. Hoewel een aantal speelvelden en sportgebouwtjes in dit fraaie park reeds enkele jaren in gebruik zijn, kon pas van de voltooiing van dit sportveldencomplex worden ge sproken toen kortgeleden de tribune en het hoofdgebouw gereed kwamen. Voor de officiële opening is een programma ontworpen met als hoogtepunt een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tus sen het eerste elftal van Terneuzen (tweede klasse) en dat van Vlissingen (eerste klasse). De aftrap voor deze wedstrijd zal worden verricht door bur gemeester Rijpstra. Vooraf is er een bijeenkomst voor genodigden in de raad zaal van het stadhuis. De junioren van verenigingen, welke ter reinen en lokalen in het Zuidersportpark gebruiken zullen ter gelegenheid van de officiële opening vlagen in top hijsen. Tijdens de rust van ae voetbalwedstrijd zullen op de sintelbaan van het hoofd- veld loopnummers worden gehouden over 100. 400 en 3000 meter. Na afloop van de sportwedstrijd volgt een officiële ontvangst van het gemeen tebestuur in de raadszaal. De sportlie den en genodigden zullen daarna aan zitten aan een koffiemaaltijd. De Ter- Koffers gestolen uit Duitse auto In de nacht van zondag op maandag zijn uit de personenauto van de Duitse toerist J. H. uit Krefeld in de Burge meester Bosselaarstraat in Aagtekerke twee koffers gestolen. De heer H., die met zijn echtgenote een vakantie op Walcheren haa doorgebracht en in een pension in Aagtekerke verbleef, wilde maandagochtend vroeg vertrekken. Hij had daarom zondagavond reeds zijn ba- e in de auto gelegd. Behalve een fer met kleren is er ook een koffer- met sieraden, ter waarde van ruim duizend gulden, ontvreemd. Men heeft zich door het forceren van een portier raampje toegang tot de auto verschaft. Van ae dader! s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. Voor het examen bloemschikken en' •binden slaagde te Aalsmeer mej. C.l Wieland uit Axel. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 10 augustus. Industrie- en export velling: Appelen en peren: Perzikappel 1 75 14. 70 16. 65 18, 60 14 2 75 14. 70 13-14. 65 12. 60 12. 2D 10. 3 grof 10. 3 fijn doordraai. Early Victoria 2 70 15, 60 12—13. 2D doordraai. 3 grof doordraai. 3 fijn doordraai. Mank's Codlin 1 75 21. 70 23. 65 19. 2 70 13. 65 12. 3 grof i: Yel'ow Transparant 1 70 37. 65 34. 60 27. 55 14. 2 65 28. 60 21—24. 55 12. 2D doordraai. 3 grof 10. Stark Earliest 1 70 71, 61. 2 65 44—49. 70 45—62, 60 19—33. 55 10— 3 grof 11—26. 3 fijn doordraai. Zigeunerin 80 36. 75 28 70 24-28. 63 16-19. 2 30 19. 75 70 15. 65 13. 2D 10. 3 grof 10. 3 fijn door draai. James Grieve 1 80 40. 75 48. 70 46—47. 41. 75 43. 70 46. 3 grof 2?. Précoce de Trévoux 1 65 51. 60 41—42. 55 3820—39. 50 -28.30. 2 65 45. 60 42. 55 37. 50 27. 2D 14. 3 grof 22. 3 fijn 10. Précoce de Trévoux rijp 1 60 46. 55 39—40. 50 28. Clapp's Favou- 1 70 51. 65 42—43. 60 36-50-38 30. 55 26 10—27.60. 2 70 43. 65 40. 60 3». 55 25. 2D 13. 3 grof 23. 3 fijn 12. Pruimen veiling «Tzarpruim extra 81—98. 1 5287. 2 2145. grof 2952. Ontario 1 70 94 2 38—3e. grof 47—79. Reir.e Claude d'Oulllins 1 43—67 2 21—38. grof 26—43. Utility 1 72. 2 28 Golden Japan 1 69. 2 27. Reine Claude d'Althan 1 96 Beile de Lou- vian 1 53—78. 2 27—33. grof 37—48. Mons. Hative 1 33-'.!!. 2-33—39. grof 68—85. Wijn pruim 1 43. 2 25. Boere Witte 1 3742. 2 21 29. grof 26. Diversen: Bramen industrie tn kratten van 4 kg per kg 1 125—130. 2 107. Bramen in doosjes voor verse consumptie per kg 1 123 '•35. 2 111. Bonen per kg 1 49—51. 2 3340. Tomaten per krat van 6 kg IA 302. IB 205. 1BB 205, IC 172. ICC doordraai- Kasperzlken per stuk Ex. AA 35. Ex. A 28. Ex. B 17. Frambozen per doos van 250 gram 2 55. Ro de Hessen per doos van 250 gram 1 20. 2 15. Rode bessen per kg 2 44. Logan bessen per doos van 250 gram 1 5663. Morellen per kg 2 89—103. Abrikozen 1 per stuk 8—3',. 2 per kg 55 Aardbeien per doos van 250 gram 1 75—94. 2 3246 Pruimenveitlng bloc fabriek wit 6. fabriek blauw 11—12. gescheurd 7. Groenteveiling: Kropsla 615. Bloemkool 1220. Snijbonen 61—71. Komkommers 17 24 Kroten 5. StokprinsessenNmen 53. Rode kool 6. Andijvie 27. Sav. kool 18. Aardappelveiling: bonken 12—13. 1 10—13. 2 9'j10. drielingen 5"i- VEIL1NG KRABBENDIJKE. 10 augustus. Appels: Pr. de Trévoux 1 60-65 41. 55-60 37. 50-55 27 2D 15. 3 grof 20. fijn 12. kroet doordraai. Zigeunerin 1 80-85 29. 75-80 30. 70-75 25. 3 grof 10. Clapp's l 70-75 49. 65-70 39. 60-65 33 55-60 29. 2D 19. 3 grof 23. fijn 13. kroet 6—10 Stark Earliest I 60-65 34 55-60 16. 2 75-70 27. 70-75 37—44. 65-60 37—47 60-65 28, 55-60 12—13. 2D doordraai. 3 grof 1314. fijn doordraai, kroet doordraai. P. R. Zomerappel 1 75-80 14. 70-75 15—17. 65-70 15—17. 60-65 12—14, 2D doordraai. 3 grof 11. fijn doordraai, kroet doordraai. Yellow 1 70-75 31. 65-70 24. 60-65 17. 55-60 IC 3 grof 10. M- Codibl 1 70-75 15. 65-70 14. J. Grieve 1 80-85 36 75-70 45. 70-75 50. 3 grof 23. Pruimen: Ontario 1 64. 2 26—67. 3 grof 40. fijn 21—62 Czar 1 «6—71. 2 36—43. Washington 1 50. 2 26. pramen 1 34 per doos. Dubb. bonen 1 41. 2 30. VEILING BERGEN OP ZOOM. 10 augustus. Sla 423 Bloemkool 12—56. Sav kool 815. Bos peen 22—32. Waspeen 9—22 Andijvie 8—13. Dubbele bonen 32— 62. Staakprinsessen 62—103. Snijbonen 33— 57. Prei 1832- Komkommer 10—32. Net- meloen 23—116. Utcn 10—28. Rode kool 6. Aardappelen 2—16. Tomaten 165—217 Czar 56—92. Ontario 43—52 Croes 23—37. Washing ton 2859. Beurre de Louvain 35—43. M. la- tive 62—63. Yellow 13—37 Perzikappel 12—33. James Grieve 27—45. Early 10. Précoce 25 37, Clapp's 37—46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11