Zes Nederlandse finales Europese roeiploegen naar kampioenschappen Twee jonge Duitsers horen 2 1\2 jaar eisen V.V.Hulst' heeft weer een compleet bestuur Succes voor de vijf Tokio-kandidaten In november viering van 40-jarig bestaan NIEUW INSTRUMENTARIUM VOOR FANFARE VAN KATTENDIJKE SPONTANE HULDE BIJ JUBILEUM OPPERWACHTMEESTER DE VISSER METSEL- EN TIMMERCURSUS IN TERNEUZENSE WERKPLAATS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE C OU RANT ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1964 NOG NOOIT EERDER GEHAALD.... De dag der herkansingen werd een Nederlandse dag. Na de reeks te leurstellingen van donderdag volgden vrijdag bij de herkansingen van de Europese roeikampioensclmppen op de Amsterdamse Bosbaan triomf na triomf. In zes van de zeven finales van zondag zullen de oranje-roeiers starten, een record in de geschiedenis van het vader landse roeien. Zelfs leek het even, dat ook die zevende eindstrijd be reikt zou worden. De gestuurde vier van Laga bedreigde in de laatste fase van de herkansing der vieren de Poolse ploeg geducht, kwam zelfs even met de vier uit Wroclaw gelijk te liggen en scheen de over winning veilig te gaan stellen. Helaas, met een uiterste krachtsinspan ning zorgden de sportstudenten uit Polen voor een laatste sprint die hen een half tafje voorsprong bezorgde. Zes finales dus voor Nederland, een on gekend succes voor een klein land, dat wat plaatsen in de eindstrijden betreft de gezamenlijke Duitse ploeg evenaart en slechts Rusland, dat goed bleek voor alle zeven plaatsen, moest laten voor gaan. Op prachtige wijze hebben de Ne derlandse roeiers zich gerevancheerd voor de magere donderdag. De eerste twee internationale Bosbaanrecords, die tijdens de kampioenschappen verbeterd werden kwamen dan ook op naam van Nederlandse roeiers. Misleidend Verrassend was vooral de wyze waarop debutanten Rouwe en Hartsuiker een maand geleden buiten Utrecht nau welijks bekend bij de gestuurde tweeën triomfeerden. De ploeg die vori ge maand in Essen plotseling naam maakte door wereldkampioen Neurs- Jordan Jordan heeft dezer dagen met de al even bekende Zumkeller een nieu we twee gevormd te verslaan, toon de dat die overwinning geen toeval is geweest. Met grote overmacht wonnen de Utrechters hun herkansing. Al snel werd het duidelijk dat het internationale baanrecord, met 7.18.8 in bezit van Njord, ernstig in gevaar kwam. Finse rivalen. Bijzonder snel waren de Nederlanders ditmaal. Het baanrecord, dat met 6.51.4 sec. In hun bezit is. werd zelfs lange tijd bedreigd. De Nereus- ploeg kwam echter 0,3 seconden tekort singen der ongestuurde tweeën gingen de nummers één en twee over naar de eindstrijd bereikten de finales. Het kon niet op Zoals gezegd, het kon niet op. Zelfs na dat alle vijf voor Tokio aangewezen ploegen hun prachtige proeve van kwaanihcid voor Simon de Wit, de chef de mission van de Nederlandse delegatie hadden afgelegd, kreeg Nederland nog een zesde finaleplaats waarvoor de acht van Nercus-De Laak verantwoordelijk was. Slechts zeven ploegen hadden voor het nummer van de achten ingeschreven, zodat slechts een enkele ploeg de finale zou moeten missen. In de herkansing van vijf teams, die volgde zou dan ook alleen de laatst-aankomende uitgescha keld worden. Toch zou het onjuist zijn de prestatie van de Nereus-De Laak com binatie daardoor laag aan te slaan. Na dat vaststond dat Zwitserland de eind strijd wel moest missen is de Nederland se ploeg onverdroten in de aanval geble ven. Het succes bleef niet uit: met de laatste haal passeerden de Nederlanders nog juist de acht van de Azzurri die de klokken precies 0,01 seconde later deed stilstaan. Zeker, de uitslagen van de fi nales zullen de waarde van de overwin ningen van vrijdag nader moeten bepa len. Vast staat nu toch wel overduide lijk dat de Nederlandse roeibond over een groter aantal ploegen van interna tionaal formaat beschikt. Een uiterst prettige omstandigheid. Zeker nu de: olympische roei-regatta op de Toda- baan bij Tokio zich steeds nadrukkelij ker gaat aankondigen NA ROOFTOCHT DOOR NEDERLAND Waslijst Het comité „DE BEVELANDEN" van V.V.V. te Goes viert in nauwe samenwerking met de Provinciale Zeeuwse Courant zijn eerste lustrum van de traditionele FRUIT- WANDELTOCHT. Voor de EERSTE maal echter zal deze wandeltocht onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsport Bond worden georganiseerd. Vlet deze tocht, men weet het, streven de organisatoren twee doeleinden na: PROPAGANDA VOOR ZEELAND ALS FRUITLAND EN PROPAGANDA VOOR DE WANDEL SPORT. De deelnemers zullen al wandelende kunnen genieten van Zeeland als fruitland. De organisatoren hopen, dat vele wandel- en gymnastiekvereni gingen scholen, padvindersgroepen, kortom alle verenigingen en clubs, aan deze vijfde fruitwandeltocht zullen meedoen. Voor al ook voor de individuele wandelaar is deze wandeltocht bij zonder ahntrekkelyk. Voor iedere deelnemer wordt een speciale medaille beschikbaar gesteld. De groepen zullen worden beoordeeld voor de prijzen, beschikbaar gesteld door de P.Z.C. en de V.V.V. Wij zullen pro beren U een onvergetelijke dag te bezorgen en wensen U een prettige wandeling. M. HAASDONK, V.V.V. B. TH. MATZINGER, Z.W.B. G. SCHOUT, P.Z.C. Comitéleden: J. van de Parel A. C. Veenis C. J. van Weele INSCHRIJFFORMULIER T.C. Z.W.B. 64 09 05 07 WASLIJST VAN STRAFBARE FEITEN: ONDER MEER GEPLEEGD IN VLISSINGEN Bijna had een misleidende claxon, toen de Triton twee met vele lengten de fi nish naderde het baanrecord nog gered. De Nederlanders lieten de boot een tien- Een schroevetlraaier was vrijwel tal meters voordat de aankomstlijn was het enige stuk gereedschap, dat nog juist in de recordboeken- te leiden, dat zijn cliënt afkomstig uit een gezin „op het a-sociale ai waarvan de moeder de vader was al vroeg overleden uit de ouderlijke macht werd ontzet. Financiële moeilijk heden waren ook K. noodlottig gewor den. „Dat alles geldt niet als een ex- - i"w» s1"cuus, maar tot op zekere hoogte als een den heeft gekost Desontla^a kwam dë twee jonge Duitsers Wilhelm K, «Mjgtaji ™»r fc nr.,lü,t vnn naam van de jeugdige twee met 7.17.04 (19) en Peter Siegfried H. (20) Lo geëiste gevangenisstraf juist daar- met succes hebben gehanteerd, tij-1 om zo zwaar vond. omdat een voor- dens hnn phmdertoeht door land. Het jeugdige tweetai, dat I lijkheid zal worden. Woensdag over een - -i„ week zal de rechtbank uitspraak doen gisteren te Middelburg voor dei,jere zaai;. rechtbank moest verschijnen is wekenlang uit roven gegaan. Toen de politie hen begin juni iu Roosen daal in de kraag greep, was de per sonenauto, waarmee de jongelie den van stad naar stad trokken, Rob Groen Zowel Rob Groen als Blaisse-Veenemans hebben zich op de tweede wedstrijddag, waarop de herkansingen werden ver werkt, prachtig hersteld. Rob Groen, nu leidend van start tot finish, won zoals hy wilde. Zelfs een „tempo" als men dat woord tenminste nog kan gebruiken van 29 slagen per minuut was in de laatste fase voldoende om debutant Da- mir Trlaja tenminste een drietal leng ten achter zich te houdeu. De Nederlan der wilde zich kennelijk niet forceren en deed zelfs geen poging het baanrecord te verbeteren, wat binnen zijn bereik moet hebben gelegen. Ook Blaisse-Veenemans zorgde voor een opmerkelijk revanche na de teleurstel ling van donderdag. Een tempo van 44 slagen per minuut bracht de Nereus- twee direct al aan de kop van het veld. Wel poogden Veli Lehtela en Toimi Pit- kanen. de Finse veteranen-twee die al in 1952 aan de olympische spelen deel nam en acht jaar later op liet Lago di Albano bij Rome goed bleek voor het brons, de Nederlanders van de eerste plaats te verdrijven, doch vrijwel de ge hele 2000 meter had de Nereus-ploeg ten minste herschapen in een rijdend arse naal. Daarin bevonden zich siera den en goederen die buit waren ge maakt bij inbraken in Utrecht, Apeldoorn, Den Haag Blerick, Arnhem en Vlissingen. Er waren de Duitsers slechts drie in braken ten laste gelegd: twee te Vlis singen, waar ze in een consumptietent op de Boulevard Bankert in een heren- kledingniagazyn aan het Bellamypark aan zelfbediening deden, en één in Arn hem, waar bijouterieën werden wegge haald, Twee en een half jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest, zo luidde de eis van de officier van justi- lengte voorsprong op de tic, rar, A. W. Rosingh. In zyn requlai- itoir wist de officier te melden, dat K. en H. in Duitsland ook al het nodige op hun kerfstok hadden. Omdat hen daar de grond onder de voeten te heet was geworden, waren ze de grens overge gaan. „Op dergelijke vreemdelingen zijn we helemaal niet gesteld" zo merkte de officier op. Zwemwedstrijd over 1200 meter in Oosterschelde Zondagmiddag zullen in de Ooster schelde bij Bergen op Zoom 140 zwem mers en zwemsters van start gaan voor een 1200 meter zwemwedstrijd. Aan deze wedstrijd doen ook Zeeuwen mee. Het zijn: de dames L Jasperse, M. Kingmans, D. Franke en F. Slae- gart en de heren F. Vervoorn. B. Bol werk, W. van Kruiningen en A. Koopal van „Luctor et Ernergo" uit Middel burg, de heren L. van Doorn, J. Lee man. K. Weijland en M de Poorter van „De Schelde" uit Vlissingen en de heer H. Frantzen van „De Ganzen" uit Goes. De muziekvereniging „Oefening en Uitspanningte Kattendijke heeft vrijdagavond haar nieuwe instru mentarium iu gebruik genomen. Met een aantal pittige nummers bliezen de muzikanten, onder lei ding van directeur F. Smit, de in strumenten in. (Foto P.Z.C.) JONGETJE (5) VERDRONK BIJNA IN KANAAL BIJ KUST VAN NIEUWVLIET wenst, deel te nemen met personen aan de tocht over Waarde van deze door de P.Z.C. beschikbaar gestelde bon 0,50 per persoon; geldig tot en met 29 augustus 1964. Afstanden: 5 km. minimum leeftijd 8 jaar 10 km. minimum leeftijd 10 jaar 15 km. minimum leeftijd 12 jaar 25 km. minimum leeftijd 14 jaar Inschrijfgeld; tot en met 15 jaar bedraagt 1,50; vanaf 16 jaar bedraagt 1,75. Hierop is tegen inlevering van bovenstaande reductiebon slechts eenmaal 0,50 verlaging van toepassing PER PERSOON (zie geldigheidsduur) Inschrijfadres: C. J. van Weele, Leliestraat 33, Goes. Gironum mer 539138. Inschrijving uitsluitend schriftelijk, terwijl wordt verzocht het verschuldigde bedrag in losse postzegels bij te sluiten of te stor ten op bovengenoemd gironummer. Met nadruk wordt er op gewezen dat de organisatie op de dag zelf geheel in handen is van V.V.V. en de Zeeuwse Wandel sport Bond. Moeilijkheden voorlopig opgelost i liet bestuur i i de De moeilijkheden voetbalvereniging „H.V.V. '24" (Hulst) zijn voorlopig opgelost» Tijdens de vrij dagavond gehouden jaarvergadering van de nieuwe Zeeuwse eerste klasser, kon in de diverse vacatures worden jje.t clunplad Jeugdcommissie. De resultaten in deze sector werden zeer behoorlijk genoemd. Hoogtepunt was het gestaagde jeugdtoernooi van enkele maanden geleden. Clubblad i de voetbalvereniging ;oörzie.iT Oudgediende Leon M. Freij- 'Huist zal opnieuw verschijnen, nadat dé er, die 40 jaar geleden de club nog uitgave om financiële redenen moest heeft helpen oprichten, verklaarde zich j worden gestaakt. Na enkele tegenwer- bereid het secretariaat voor één jaar P'n&fn iilt de ver^dering werd besloten op zich te nemen en werd als zodanig alle leden verplicht abonné te doen ivo njet grote meerderheid van stemmen den a raison van 2,60 per jaar. H« gekozen. De nieuwe secretaris stelde evenwel duidelijk, dat op de volgende jaarverga dering een jongere kracht zijn functie zal moeten overnemen. Eveneens werd met grote meerderheid van stemmen tot gekozen de heer J. plaats van de twee af getreden bestuursleden P. Peeters en J. van de Velde werden gekozen de heren W. Warnier en A. Reijns, die de functies van respectievelijk tweede penningmees ter en wedstrijdsecretaris op zich zullen nemen. Voorzitter G. Boddaert werd met algemene stemmen als zodanig her kozen. Hij bracht hulde aan oud-secreta ris H. Veraart en oud-penningmeester A. Taalman voor het voortreffelijk werk dat zij voor de Hulsterse voetbalclub hebben verricht. xydag 13 en zaterdag 14 november a net onder meer een toneelavond, een re ceptie en verdere feestelijkheden. Bewogen De bestuursmoeilijkheden kwamen ook tot uiting in het jaarverslag, dat zelfs gewaagde van een bewogen jaar. Zoals bekend kon in die perio de niemand worden gevonden om de veelomvattende taak van oud-secre taris Veraart over te nemen. Er dreigde toen zelfs een totale be stuurscrisis. „Maar het kampioen schap van de tweede klasse en de promotie naar de hoogste amateur afdeling heeft veel goedgemaakt", aldus het verslag. Het jaarverslag van de penningmeester maakte gewag van een verbetering in de moeilijke financiële positie, waarin de club heeft verkeerd. De komende jaren zullen evenwel van de leden nieu we financiële offers moeten worden ge vraagd. Een financiële commissie zal richtlijnen samenstellen zowel voor de penningmeester als voor de leden. Di kascontrolecommissie kon geen verslas, van bevindingen uitbrengen om de een voudige reden dat geen controles wer den verricht. De commissie had name lijk tot tweemaal toe verstek laten gaan. Dit verzuim zal zo spoedig moge- Twee jongens licht gewond bij botsing Donderdagmiddag werden in de Ter- neuzensestraat in Zaamslag de twee 14-jarige Tilburgse jongens, H. v. d. W. en F. G., licht gewond toen zij door een personenauto, bestuurd door de heer M. F. J uit Amsterdam, werden geraakt, op het moment dat zij achter een hooiwagen de weg wilden over steken. Van de W. kwam met de auto in aanraking en nam in zijn val G. mee. Zowel de fietsen als de auto wer- Het 5-jarig jongetje Theo Wittens uit den beschadigd. 's-Hertogenbosch, met vakantie in de, camping „Pannenschuur" te Nieuwvliet, is donderdag omstreeks het middaguur bijna verdronken. Het ventje was aan het strand in de buurt van zijn ouders aan het spelen. Opeens werd de jongen vermist. Het bleek, dat hy in een dwars over het strand lopend afwateringska naaltje van ruim een meter diep terecht was gekomen. Het ventje was reeds en kele malen onder water geweest, toen men hem ontdekte en uit het kanaal haalde. Daar de knaap er vrij ernstig Nieuwe zuiger voor kanaalwerken in Sas van Gent Het materieel in Sas van Gent van aannemer J. G. van Oord uit Utrecht, is donderdagmorgen uitgebreid met een nieuwe zandzuiger. De zuiger aan toe bleek te zijn, werd door een „Utrecht", die ingezet zal worden op tandarts daa,r toevallig met vakantie'het gedeelte Sas van Gent-Sluiskil, hartmassage toegepast. De jongen heeft niet minder dan 4000 pk ter be- werd per brancard naar de camping schikking. De beide pompen worden en later per^ ambulance naar het zie- elk aangedreven door motoren van Moeilijke jeugd Beide verdedigers vestigden in hun pleidooi de aandacht van de leden van de meervoudige strafkamer onder pre sidium van mr. B. S. Sieperda op de moeilijke jeugd van verdachten. Mr. A. J. Peèek, die H. bijstond, noemde de straftoemeting niet eenvoudig, omdat het in dit geval ging om een aantal as pecten, die om een nadere beschouwing vroegen. Miin cliënt is een Oost-Duit se vluch teling. Hij stond op vijftienjarige leeftijd al praktisch alleen op de we reld. In februari 1961 raakte H. door een verschrikkelijk ongeluk voor ze ven maanden in de jeugdgevangenis. Financiële moeilijkheden, die daarna rezen, deden hem nog dieper wegzin ken in het moeras der misdaad", al dus het relaas van mr. Peeck, die de rechtbank ten slotte dringend ver zocht om de gevangenisstraf voor H.. ter voorkoming van nieuwe finan ciële moeilijkheden, zo kort mogelijk te maken of zoals de raadsman daar nog aan toevoegde „liever nog korter dan mogel(jk is", te la ten uitvallen. kenhuis te Oostburg vervoerd. Collecte De collecte „De fakkels bijeen" voor de christelijke blindenhulp bracht te Re- tranchement 55.88 op. 1600 pk terwijl voor de cutter e.d.. nog eens 800 pk overblijft De afmetin gen van het enorme werktuig zijn 12,00 x 60,00 m. De „Utrecht" is ge bouwd op een van de scheepsw: van Verolme, Overgedragen door mr. dr. A. J. J. M. Mes Oude instrumenten waren meer dan een halve eeuw oud In gemeentehuis Sas van Gent Veel woorden van Onstabiele lucht Boven Engeland ligt een lage drukgebied waaromheen enkele buien circuleren. Plaatselijk kwam er vrijdagavond in Zee land en Brabant een regen- en onweersbui voor. Vandaag breekt ook de zon weer door, maar de temperatuur komt niet veel hoger dan twintig graden. Het genoemde lagedrukgebied lost langzaam op, waardoor het algemene weerbeeld wel zomers blijft. Boven Scandinavië is de luchtdruk gaan stijgen, waar door ook bij ons de wind later weer naar zuidoost kan draaien. Scheepvaart op kanaal Gent naar Terneuzen In het kanaal van Gent naar Terneu zen zijn in maand juli voor wat de zeevaart betreft in totaal 669 schepen geschut met een gezamenlijke tonnage van 771.608 brt. In Terneuzen zijn ge lost of geladen 87 schepen te zamen 81.224 brt, op Terneuzen rede 4 sche pen te zamen 48.109 brt. te Sluiskil 9 schepen (13.807 brt.) en te Sas van Gent 17 schepen (18.448 brt.). Voor wat de binnenvaart betreft zijn in de maand juli in totaal 4967 schepen ge schut met een totaal van 2.227.519 brt. Te Terneuzen zijn 377 binnenschepen gelost of geladen, gezamenlijk 183.624 brt. Op Terneuzen rede 38 schepen, gezamenlijk 41.757 brt, te Sluiskil 333 schepen (175.124 brt.), te Sas van Gent 228 (93.899) en te Axel Sassing 41 (13.317). De fanfare „Oefening en uitspanning" uit Kattendyke kan zich sinds vrijdag avond verheugen in het bezit van een splinternieuw instrumentarium. Tijdens een bijeenkomst in „Ons Blokhuis" droeg mr. dr. A. J. J. M. Mes. lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, in zijn functie officieel de Kattendykse musici x. Het Anjerfonds heeft namelijk voor ongeveer de helft bijgedragen in de kos ten van vernieuwing van de bezetting, die totaal ongeveer 13.000 gulden bedra gen. De vereniging heeft verder een renteloos voorschot aan de gemeente gevraagd, groot 3500.waarmee de gemeente raad heeft ingestemd. Gewacht wordt nu alleen nog op goedkeuring van G.S. De rest van de som willen de leden zelf bij elkaar brengen. Daartoe is onder meer een werkactie op touw gezet. In hun vrije tijd werken de leden op het land om zo zelf hun bijdrage te leveren >or de nieuwe instrumenten. Dat het instrumentarium hard aan vernieuwing toe was. bleek wel uit de woorden, die de voorzitter van de muziekvereniging, de heer L. C. Nieuwenhuijse. aan het begin van de avond sprak. ..Vierenzestig jaar ge leden", vertelde hij, „werd de ver eniging opgericht met tweedehands instrumenten". En hot waren deze zelfde instrumenten, die men onlangs kon afdanken, zij het dat er enkele waren vervangen. Mr. dr. Mes zei het. verheugend te vinden, dat het in een kleine gemeenschap als Kattendijke mogelijk is, een muziekge zelschap van een dergelijke grootte in stand te houden. „Ik vind het bijzonder", zei hij. Nadat hij de wens geuit had. dat het nieuwe instrumentarium mag bij dragen tot grotere bloei van het muziek gezelschap. droeg hij de Instrumenten svmbolisch over. Burgemeester P. J. Evers, die evenals de belde wethouders tot de aanwezigen behoorde, stelde in zijn felicitatie, dat de vereniging hoog staat aangeschreven in Kattendijke. „Ook bij het gemeentebe stuur en de gemeenteraad", zo zei hij. De gemeenteraad had dan ook direct goedgevonden, een renteloos voorschot te verstrekken. Hij feliciteerde bestuur en muzikanten en sprak de hoop uit, dat men veel en prettig gebruik zal maken van de nieuwe instrumenten. De fanfare liet vervolgens een aantal nummers horen onder directie heer F. Smit uit Kortgene, waarna de leden van de muziekvereniging en de genodigden nog enige tyd genoegljjk by- een bleven in „Ons Blokhuis". waardering Opperwachtmeester W. P. de Vis ser, rayoncommandant en plaats vervangend groepscommandant van de rijkspolitie te Sas van Gent, is vrijdagmorgen gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Dit gebeurde in bet gemeen tehuis te Sas van Gent, in het bij zijn van zijn gezins- en familiele den en van tal van gemeentelijke en politie-autoriteiten. Van diverse zijden werden woorden van lof toegezwaaid aan liet adres van de jubilerende operwachtmces ter, die naast de gebruikelijke ju bileumcadeaus, diverse stoffelijke blijken van waardering in ont vangst mocht nemen Ook me vrouw De Visser werd door divc sprekers herhaaldelijk in deze hul de betrokken. „Omdat de vrouwen van rijkspolitiemensen eigenlijk zo'n beetje onbezoldigd in dienst staan van het korps", aldus kapi tein J. C. Warneker, toegevoegd officier aan de districtscomman dant te Middelburg. Kapitein Warneker verheugde zich over het feit dat het meer en meer gebruikelijk wordt de jubilea van po litiemensen in gemeentehuizen te her denken. De opperwachtmeester De Visser noemde hij een man met een goede conduitestaat, die zijn strepen nog wel eens zal verwisselen voor ad- judantsstippen. Hij deed zijn geluk wensen vergezeld gaan*van de gebrui kelijke enveloppe met inhoud. het juist, dat een politieman bij dergelijke gelegenheden eens uit zijn „glazen kastje" wordt gehaald en in de openbaarheid wordt ge bracht. Namens de groep bood hij de jubilaris enkele cadeaus en me vrouw De Visser bloemen aan. Burgemeester A. F. Hanssèiis van Hoek, die het woord mede voerde na mens de burgemeesters van West- dorpe en Philippine, weer onder meer op de bijdrage, die de jubilaris heeft geleverd bij de totstandkoming van het Braakmanrecreatieoord. Ten slot te werden gelukwensen aangeboden door hoofdagent J. de Zeeuw uit Ter neuzen namens de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vla anderen van de bond van christelijke politieambtenaren, door waarnemend korpschef van de gemeentepolitie Terneuzen, de adju dant E Russchen en door wachtmees ter J. Piessens, namens de reserve- rijkspolitie Sas van Gent. In een dankwoord zei opper De Visser, terug te kunnen zien op een prettige diensttijd, waarin hij de hem opge legde taak getracht heeft zo goed mo gelijk uit te voeren. Bij de huldiging waren verder aanwezig de burgemees ter van Westdorpe, de loco-burge meester van Philippine, gemeentese cretarissen, vertegenwoordigers van df rijkswacht en gemeentepolitie te Zelzate, van de Koninklijke Mare chaussee van de dienst invoerrechten en accijnzen en tal van collega's, 's Middags tijdens een receptie maak ten nog velen gebruik van de gelegen heid, de heer De Visser en diens gezin geluk te wensen. Geen aanbod in metaalsector Metselopleiding al begin september r vakopleiding aan de senen, die de cursus volgen. Daar o.a. het districtsbureau voor de arbeids voorziening er alles aan gelegen is om het centrum voor vakopleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen in stand te hou den is in overleg met de directie voor Industrieweg te Terneuzen zal naast de arbeidsvoorziening in Den Haag de opleidingsmogelijkheïd voor eeninaar UItbreidingsmogelijkheden vak in de metaalsector in de toe-; ee komst uitgebreid worden met een se!- en een timmerafdeling Dit werd, ons gisteren meegedeeld tijdens del maandelijkse persconferentie van het! districtsbureau voor de arbeidsvoor- Gent s burgemeester R. A. ziening in Zeeland te Middelburg. J. den Boer weer op de voortreffe lijke staat van dienst van de opper wachtmeester, die van zijn 25 dienstjaren er 22 in de groep Sas van Gent heeft doorgebracht. Ad judant J. Deelen, commandant van de groep Sas van Gent. noemde Door de belangrijke industriële ont wikkeling in de kanaalzone is er mo menteel hoegenaamd geen aanbod voor de opleiding in de metaalsector, waarmee de Terneuzense werkplaats gestart is. Er zijn thans zeven volwas- Heden overleed ten gevolge van een droevig on geval onze geliefde én zorgzame man, vader en opa JOHANNES RUISSEN in de leeftijd van ruim 77 jaar. Psalm 43 vers. 3. Wemeldinge: M. Ruissen-Donkersloot. G. M. Dekker-Ru issen. P. J. Dekker. A. J. Ruissen. J. Ruissen-Korstanje. Apeldoorn: Oost-Souburg: Wemeldinge, 7 augustus 1964. Dorpsstraat 20. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 11 augustus a.s. te Wemeldinge om 13.30 uur. Begin september a.s. zal het Ter neuzense centrum starten met een metselopleiding. waarna over een half jaar begin 1965 met een timmeropleiding begonnen wordt. De instructeurs voor de nieuwe op leidingen zyn reeds aangetrokken. Belangstelling De heer C. J. Buissing, de secretaris van het D B A. te Middelburg, zei te verwachten, dat er zeer zeker belang stelling voor deze omscholingscursus sen zal zijn. De heer Buissing baseer de zijn verwachting op het feit, dat er tot nu toe voor de bouwvakopleiding in de Middelburgse werkplaats een grote belangstelling uit Zeeuwsch-Vlaande- ren bestond, ondanks de bezwaren van de langdurige reis. Het bestuur van de hervormd christelijke school te Biezelinge geeft met leedwezen kennis van het plotseling overlijden vair het hoofd der school, de neer B. J. J. R. WALRECHT Ruim 25 jaar heeft h(j de school met grote trouw en ijver gediend. Het bestuur voornoemd. Geheel onverwachts nam God tot zich, mijn lieve man, onze lieve vader en grootvader, de heer BERNARDUS J. J. R. WALRECllT, op de leeftijd van 61 jaar. Biezelinge: A. Walrecht-Ploeger Rotterdam: M. Zuurmond-Walrecht C. Zuurmond an kinderen Eindhoven: A. Walrecht E. Walrecht.-Hamelink en kinderen Eindhoven: P. Walrecht E. Walrecht-de Jong Emmeloord: A. Muntjewerff-Walrecht J. Muntjewerff Bergeijk: B. van Rangelrooy-Walrecht M. A. van Rangelrooy en kinderen Biezelinge K. Walrecht Dordrecht: H. Walrecht Biezelinge, 7 augustus 1964, Abdijstraat 11. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 11 augustus a.s. op de algemene begraafplaats te Biezelinge. Vertrek vanaf Abdijstraat 11 om 1.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4