Stak Zierikzeese brand in onbewoond café? GEBR. KUNST ,Begrotingsconilict' CS. en Bruinisse nu opgelost ZITTING RECHTBANK MIDDELBURG De Vey Psstdagh AGENDA Auto remde, slipte en kantelde Loodsen ontruimd ZUID-BEVELAND DE KERMIS IS WEER IN GOES PHILIPS TELEVISIE MARKTBERICHTEN LEUK PROGRAMMA KLAAR VOOR GOESE KINDERVAKANTIE ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1964 WISSEL DEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 RAADSMAN: RECHTSTREEKS BEWIJS VAN DADERSCHAP IS ER HELEMAAL NIET „Het is veel voor iets dat ik niet gedaan heb". Dit zei de van brand stichting verdachte weduwe L. G.- P. uit Zierikzee vrijdagmorgen tot mr. B. S. Sieperda, president van de rechtbank te Middelburg. Het gold als een antwoord op de vraag wat ze te zeggen had op de inhoud van de requisitoir van mr. A. W. Rosingh. officier van justitie. Tien maanden celstraf met aftrek, waarvan vijf voorwaardelijk er toezicht van het Leger des Heils: zo luidde deze eis. Tijdens de be handeling van de zaak ontkende verdachte in allerlei toonaarden de hand te hebben gehad in het be wuste geval van brandstichting. ,.lk weet er niets van", kregen de le den van de meervoudige strafkamer van de rechtbank op verschillende vragen tc horen. De zaak waar alles om draaide, speelde zich op 21 april af in Zierikzee. In een onbewoond café op de hoek Lange Nobelstraat- St.-Antoniesdam brak brand uit. Bij nader onderzoek kwamen merkwaar dige dingen aan het licht: in de muur tussen het café en het aangrenzende huis van de vrouw werden vier gaten aangetroffen, die daar pas geleden waren gemaakt. Een ander aankno pingspunt bij het zoeken naar brandhaard vormde de ontdekking, die gedaan werd in een muurkast bij verdachte. Op een van de kastplan ken waren schroeivlekken ontstaan. Ze toonden aan, dat de brand vanuit de woning van mevrouw G. moest zijn ontstaan. Verder was er een kachelpookje ge vonden, waarmee het begin van brand kon zijn veroorzaakt. De sporen we zen uit, dat met het doorsteken van een gloeiend pookje door het gat in de muurkast de zachtboordbetimmering van de muur van het café had vlam Advertentie M 0 S A THEE- EN KOFFIESERVIEZEN Nu eerst kijken bij Bellamypark 45-58, Vlissingen VANDAAG Middelburg Provinciale Bibliotheek: expo sitie eerste oorlogsperiode 1914. 1012.30 uur. Zeeuws Museum. Wagenaarstraat 1: tentoonstelling schilderijen en tekeningen Deltawerken door Rien van den Brink. 10—17 uur: Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 922 uur: Van Benthem Jut ting: expositie Verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9—18 uur; Vischmarkt: amateur- kunstmarkt vanaf ongeveer half elf: Ci ty: Wedren met de ooievaar. 20 uur. 14 jaar: Electro: Geheim agent O.SS. 117 19 en 21-15 uur. 18 Jaar club- en buurthuis 't Trefpunt: expositie werkstukken vrije expressieweek. i417 Vlissingen Alhambra: Wedren met de ooie vaar. 14 j., 7 en 9 uur. Luxor: De zwaard vechter van Castilië. 14 J„ 7 en 9 uur Kunsthandel Bikker: Tentoonstelling te keningen Herman Goetheer Vecre - Bovenzaal Schotse Hutzen: Schil derijen In privé Veers bezit. Circus Kins- bergen. 21 uur Goes Grand: Wedren met de ooievaar. 14 Waarde Garage Schrier: Gladiolenexposl- Zlcrikzcc 's-Grnvensteen: Expositie Zui derzeewerken en Deltaplan, 912 en 14 17 uur Burger Weeshuis: Expositie Afri kaanse kunst, 1017 uur. Omverkerk Kleuterschool: Foto-expositie V.V V 19.30 tot 21 uur. Scharrndijke Koepelstrand' Vuurwerk reünie De Wijde Wereld. 21 uur. Sint-Maartensdijk Bioscoop De Gouden Leeuw, De koelbloedige sheriff. 19.30 uur Haamstede Bioscoop Bom: Moonlight me lody. 20 uur. a 1 Bergen np Zoom Luxor: De bruid is niet i giste 18 1 MORGEN Middelburg: Molenwater: Miniatuur Walche ren. 9—22 uur: City: Wedren met de ooievaar 14 30 en 20 uur. 14 Jaar. Electro: Geheim agent O.S.S. 117 15 30 en 19 30 uur. 18 Jaar Vlissingen Alhambra: Wedren met de ooievaar, 14 J„ 3. 7 en 9 uur. Luxor: De zwanrdvechter van Castilië. 14 i„ 3 en 8 Veere - Bovenzaal Schotse Hulzen" Schil derijen in prlve Veers bezit. Goes Grand: Wedren met dc ooievaar. 14 Grand Theater: De liefde van Her cules. 15 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: Liefde in de are na. 2 uur. Goliath en de slavin. 14 J., 4 uur. De bruid is niet van gisteren. 6.45 en 9 uur. 18 Jaar. gevat. In deze zaak deelde de adju dant van de rijkspolitie te Zierikzee, de heer M. A. S. en de getuige des kundige C. P. A. K. hun bevindingen mee. De officier van justitie achtte de vrouw schuldig aan het ten laste ge legde. Gevallen van brandstichting zijn altijd moeilijke zaken voor politie en justitie. Als het goed gaat blijft er namelijk weinig over en is alles moei lijk te onderzoeken. In dit geval is echter de brandstichting maar ten dele gelukt en is het een en ander ont dekt", zo zei mr. Rosingh, die ver volgens nog eens een samenvatting gaf van de resultaten van het onder zoek. Daarbij wees hij voorts nog op het feit, dat mevrouw G. alleen thuis was toen de brand uitbrak. Bij het bepalen van de strafmaat wilde hij rekening houden met het psychiatri sche rapport, waarin de vrouw niet ten volle aansprakelijk werd genoemd. Geen bewijs Raadsman mr. H. Bruin gaf onmid dellijk toe dat er sprake van brand stichting is geweest. Een antwoord op het hoe en waarom was even tevoren al gegeven. Toch vond hij dat er voor wat zijn cliënte betrof een recht streeks bewijs van daderschap ont brak. ,,Er is geen aanwijsbaar mo tief", stelde de verdediger vast. „Het is in deze zaak ook niet aan te nemen dat het ging om een wraakneming of het bemachtigen van verzekerings penningen". De officier, die daarna weer het woord nam betoogde dat het gezien de geestesgesteldheid van verdach te niet vreemd is dat zij zich aan een dergelijk feit zou hebben schul dig gemaakt. Bovendien: voordat deze brand ontstond had zij al meermalen gesproken over het rui ken van brandlucht", zo kon mr. Rosingh daar nog aan toevoegen. Hij persisteerde bij zijn vordering. Tentoonstelling Reimond Kimpe in Westdorpe schilderyen, kunsthandel Troutzaerte De schilderijen van de nu 78-jarige schilder Reimond Kimpe, zijn op het ogenblik te zien in de kunsthandel Troutzaerte" te Westdorpe. De Kimpe- minnaars in Zeeuwsch-Vlaanderen kun nen dus opnieuw kennismaken met het oeuvre van deze vitale kunstenaar. De zo bekende koppen en gestalten van Kimpe treft men ook hier weer In overvloed aan. zonder dat het echter eentonig wordt. Dit werk van Kimpe vraagt om een intens genieten, vooral van het koloriet. Het lijkt ons, dat de sprankelende kleuren van ander wefk van Kimpe zo langzamerhand plaats gaan maken voor ingetogener tinten. Maar dit komt zeker ten goede aan het geheel, we worden zelfs nog meer op de kleurenrijkdom geattendeerd. Een prachtig voorbeeld hiérvan is „fenêtre bleue". Naar onze mening een hoogte punt van de tentoonstelling. De twee gezichten, die door het raam naar bui ten staren, het gloeiend blauw van het kozijn, in tegenstelling met de matte kleuren van de gezichten. Elk schilderij is wel het bewonderen waard. Ook „urbanisme moderne". Dit schilderij is bijna non-figuratief. Maar het leunt nog zo tegen het andere fi guratieve werk van Kimpe aan. dat men het toch bij het werk rekent. Daar om is het des te opvallender, dat het enige abstracte werk van Kimpe met de nietszeggende titel „abstract" eigen lijk uit de toon valt. Het is een klein doek, men ziet een enkele streep, een vlak, enkele lichte kleuren, maar dat is ook alles. Men zou bijna geneigd zijn te zeggen, dat Kimpe dit schil derij als scherts heeft bedoeld. Wij beschouwen de tentoonstelling dan ook in zijn geheel als bijzonder geslaagd. Deze expositie is tot 1 september in „Troutzaerte" te bezichtigen. A. V. Woensdag over een week wordt er in deze zaak uitspraak gedaan. Twee feiten waren E. V. P. D. Koewacht ten laste gelegd: rijden on der drankinvloed en roekeloos rijden in de bocht. In deze toestand en onder deze omstandigheden achter het stuur zittend raakte D. op 23 juni op de Axelseweg bij Terneuzen met zijn auto in een slip. Bij deze manoeuvre belandde de wagen in een sloot. Een van de drie passagiers raakte ernstig gewond Een maand gevangenisstraf en zes maanden ontzegging eiste de officier in deze zaak. GOES Donderdagavond moest de automobi list J. O. uit Goes met zijn bestelwa gen zo krachtig remmen op rijksweg 58, bij Krabendijke, dat de wagen slip te, omkantelde en op het fietspad te recht kwam. De chauffeur bleef onge deerd, zijn wagen werd licht bescha digd. YERSEKE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de rijkspolitie te Yerseke zijn inlichtingen te bekomen over de navolgende aangegeven ge vonden voorwerpen: zwarte regen broek, houten duimstok, jongenswind jack met bruine portemonnee, inhoud 1,25, damespolshorloge met gevl. bandje, badhanddoek en rood vest, rood kinderbroekje, polshorloge met grijs bandje, blauwgrijze regenjas, blauw-wit kinderrokje, rode badtas met kinderondergoed, blauw nylon kinderrokje, klein model damespols horloge met zwart bandje, psalmboek (oude berijming) blauw jongensfietsje en een zonnebril. Spaarnieuws Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Yerseke werden in de maand juli 221 inleggingen gedaan tot totaal bedrag van 39.456.09 en 55 uitbetalingen tot een bedrag van 23.614,84. Bij het kantoor te Krui- ningen bedroegen de inleggingen 182 tot een bedrag van 24.999,16 en 44 uitbetalingen tot een bedrag van 21.900,18. Als voorbereiding voor het werk aan de nieuwe haven te Yerseke zijn de ze week de loodsen, die in het haven plan vallen, ontruimd en is reeds be gonnen met afbraak. Ook is er mate riaal voor dat werk zal worden inge zet naar Yerseke gekomen. Collecte De collecte voor de vereniging fakkels" te Amsterdam heeft te Hein- kenszand 43,39 opgebracht. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 89 jonge duiven deel aan een wed vlucht vanuit Breteuil, afstand 238 km. De uitslagen zijn: 1 C. Langen- berg, 2 en 3 P. I. Butler, 4 A. Arre- bout, 5 J. M. C. Poley, 6 P. M. Kuyper 7 F. Janssens, 8 en 9 Jac Schrier, 10 M. P. v. Oeffelen. Vanuit Breteuil werd ook met 24 oude duiven deelgenomen. Winnaars daar van werden: 1 A. J. L. Luteijn, 2, 3, 9 B. Ridderhof, 4, 5 en 8 J. H. C. Poley en 6 P. M. Kuyper. De concoursbond Zuid-Beveland orga niseerde voor de bij haar aangesloten leden een wedvlucht voor oude duiven vanuit Breteuil. Er werden 206 die ren in concours gebracht die gelost werden met n.w.-wind. De uitslagen zijn: 1 en 2 D. v. d. Vrede, Krabben dijke, 3 J. Stoutjesdijk, Sint Maartens dijk, 4 A. J. L. Luteijn, Kapelle, 5 en 8 B. Ridderhof, Kapelle, 6 M. Blauw- kamer, Krabbendijke, 7 E. Mollet, Hansweert, 9 J. v. d. Plasse, Yerseke en 10 Jac. J. Oele, Yerseke. Vanuit dezelfde plaats werd ook ge vlogen met jonge duiven Voor deze vlucht werden niet minder dan 1515 duiven ingekorfd. Prijswinnaars wer den: 1 en 3 M. Christochowitz, Hans- weert, 2 W. van Velzen, Kruiningen, 4 K. Tjarks, Yerseke. 5 C. Langen- berg, Kapelle, 6 en 10 P. I. Butler, Biezelinge, 7 A. Verschuure, Goes, 8 H. Poley, Kruiningen, 9 M. Visser, Wemeldinge. De postduivenhoudersvereniging „Dc Blauwe Doffer" uit Kats hield een dvlucht met jonge en oude duiven uit Mons. De uitslag luidt: jonge dui ven: J. C. Priester 1 en 4. C. Schip pers 2, J. Goulooze 3, A. de Fouw 5, W. Filius 6, P. J. Verburg 7, A. Bou- terse 8, A. Versprille 9, L. v. Liere 10. Oude duiven: J. Verwey jr. 1, J. C. de Fouw 2, A. Abrahamse 3 en 8, J. Verwey sr. 4 en 5, A. de Fouw 6 en 7. TENNISTOERNOOI TE DOMBURG In het herenenkelspel van het Homburg- se badgastentoemool zijn de twee Zeeuwse vertegenwoordigen!, Paul Hermsen uit Vlissingen, de Zeeuwse kampioen, en Willem Sandberg uit Mid delburg, gestrand. Hermsen moest zich eerst na een bijzonder spannende strijd Sewonnen geven tegen K. Beel, nadat e Vlissinger de eerste set met 61 ge wonnen ha<l. De twee volgende sets ver loor hy met 63 en 7—5. Sandberg moest zijn meerdere erkennen In Ben Baard, die met 62 en 75 won. Verdere uitslagen in het herenenkel zijn: Tierolff—-H W den Ouden 3—6. 36; Ko KortewegF. Verdaasdonk 61, 61; KleinjungC. van Rossem 6—1, 6—2; H. Lotz—P. Vreeke 6—1. 6—0. In het gemengd dubbel hadden de Zeeuwen weinig moeite zich te handha ven Hier waren het Rina van der Hage en Marcel Nordlohne. die met 60 en 62 mej. Van den Bos en Van Eekhen versloegen en daarmee een weg baan den naar de volgende ronde Bij het gemengd dubbel won de combi natie mej Sonius-Walhof van mej. Ehlich-LUrken 63. 63 Verdere uit slagen waren hier mej Gaslllc-Gasille tegen mevrouw Knipschtld-Knipschild 64. 75; mej. Salomé-Salomé tegen mej. Vogelaar-Bevsens 810. 75. 60 Herendubbel: Baard-Korteweg tegen Bierman-Vaarties 61. 86. Ouwerling- Talboom tegen A. Boone sr.-A. Boorie jr. 64, 64 Hermsen-Karamov tegen de Kort-Redeltik 61. 61. Beel-Lotz tegen den Ouden-van Rossem 46, 6 1. 6—3. Bij het damesenkel moest de Amster damse Tosca Salomé de overwinning la ten aan mej. M. Hirtz. Hier waren de setstanden 46. 46, Andere uitslagen waren: mej. M van Glabbeek-niej. G. de Pesters 61. 61 Mevrouw Géron- ne-mej. Vogelaar 60, 61. Damesdubbel: mevrouw Visch-mej. Viscta tegen mej. van de Bos-mej. van Eeghen 108, 36, 63. Mevrouw Rietkerk-jkvr. Sandberg tegen mevrouw Staab-Westpalm van Hoorn 75. 61. Mevrouw Gasille-mej. Gasille tegen mej. Sonius-mej. van Steenbergen 61, 62. Mevrouw Dormanns-mevrouw Gé- ronne tegen mevrouw Coert-Koets 6 3. 6—1. Wanneer U TORENHOGE Bctalingsservice. LAN GE DELFT 68 MIDDELBEK»» TELEFOON 2471 Feike Asma gaf orgelconcert in Serooskerke (W.) Vrijdagavond gaf de bekende organist Feike Asma een zeer geslaagd con cert in de gereformeerde kerk in Se rooskerke IW.). De organist begon met een fantasie van psalm 42 van zichzelf en speelde vervolgens Ciacon- na in d-mo! van Joh. Pachelbel. aria in f-dur, allegro in g-dur en „Wachet auf. ruft uns die Stimme" van J. S. Bach, en maestoso allegro in b-dur van G. F. Handel. Daarna bracht hij ten gehore variaties en fuga „Waer dat men sich al keert of wendt' Willem Mudde. Tevens speelde Feike Asma nog „Springsong" van A. Hol- lins, Toccata van R. Renzi en „Prière et berceuse" van A. Guilmant. De or ganist besloot met drie bewerkingen van Jan Zwart, te weten psalm 66. gezang 179 en psalm 68. Wat Asma uit dit toch betrekkelijk kleine orgel wist te halen ging alle verwachtingen te boven, de bijna 400 toehoorders waren enthousiast over het gebodene. Dit concert werd georganiseerd door de Stichting Orgelcentrum. jeugd maakte reisje De jeugd van Scherpenlsse kreeg van de N.B.V. een reis aangeboden naar Antwerpen. Men maakte in Antwerpen een rondvaart, bezocht de dierentuin en ging ten slotte nog naar de speel tuin. ZONDAG 9 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk: Goes veilinggeb. 9.15 ds. Goethals, Grote Kerk 10 ds. Janssen, 7 ds. Van Woerden. Oosterkerk 10.30 ds. Goethals, Jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 wika Hiensch. 's-Heer-Abtskerke 9.30 ds. Hamminga. 's-Heer-Arandskerke 10 dhr. Allewijn, 2.30 ds. Janssen. s-Heer- Hendrikskinderen 9 en 10.30 ds. Van Dijk. Kattendijke 10 mej. Stok. Kloetin- ge 9 en 10.30 ds. Don. Wilhelminadorp 10 ds. v. d. Waa. Wolphaartsdijk 10 dhr. Kraak, 2.30 ds. Brummelkamp Baar land 10.30 ds. Kooren. Borssele 9.30 en 2 ds. Wiilandt. Driewegen 10.30 ds. v. Daan. Ellewoutsdijk 9 ds. Kooren. 's- Gravenpolder 9.30 en 2 ds Kluiver. Heinkenszand 10 ds. Kwakkelstein 2.30 ds. Kooren. Hoedekenskerke 2 ds. Kwak- De kennis is weer in Goes. Vandaag kelstein. Lewedorp 10.45 ds. Bartlema. (zaterdag) wordt zij geopend en zy Nieuwdorp 9.30 ds. Bartlema 6 ds. Ham- duurt tot aanstaande dinsdag. Half de-, minga Nisse 9.30 ds. v. Woerden. Oude- 7.e week zijn de eerste exploitanten op de Grote Markt begonnen met het op bouwen van hun attracties. Opvallend is dat er ditmaal voor Goes wat nieuwe re kermisattracties zyn in tegenstelling tot de laatste jaren, toen steeds weer dé traditionele tenten en gelegenheden hun deuren openden. Men kan er dus van vandaag af terecht in achtereenvolgens: een balcorotor, Deense hoogvaart, schiettent, gebak kraam, bussensport, autoscooter, draai molen, bumper, suikerspin, golfbaan, rupsbaan, sensatiebaan, lunapark, nou- gatkraam en palingkraam. Voor het verkeer neeft het gemeente bestuur verschillende maatregelen ge lande 9.30 en 2 ds. Jonker. Ovezande 9 ds. Van Daan. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Sieders. Hansweert 9.30 ds. v. Leeuwen. Kapelle 10 en 2.30 ds. Bergkotte. Krab bendijke 9.30 en 2.30 dienst. Rilland- Bath 10 en 2.30 ds. Blok. Waarde 9.30 ds. I Geref. Kerk: Goes Westerkerk 10 ds. De Kluis 5 ds. Kats. Oosterkerk 9 ds. Kats 5 ds. De Kluis. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Mintjes. Baarland 9.30 en 2 ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 ds. Van Aller. Driewegen 9.30 leesd. 2.30 ds. De Kluis. 's-Gravenpolder 10.30 ds. Kats 5 ds. Mintjes. Heinkenszand 10 ds. Eikelboom. Lewedorp 9.15 en Beestenmarkt waar dan vanzelfsprekend SSTC Zr, ook geen auto's kunnen worden neerge-1 d;ns.e in en 2 zet On He lfermi<jfino-en zal er eror He 1 zet. Op de kermisdagen zal er over de Grote Markt ook praktisch geen rij- verkeer mogelijk zijn. 's-HEER-ARENDSKERKE Geslaagd Aan de modevakschool ENSAID te Breda slaagde voor tailleuse mej. Schrijver te 's-Heer-Arendskerke. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Goes: dokter J. B. V. Weiten. Oostsingel 132. tel. 5306; Wolphaartsdijk. Heinkenszand en ■s-Heer-Arendskerke: dokter A. J. Zonnevijl- le. 's-Heer-Arendskerke. tel. 01106—202: Krui ningen. Hansweert. Krabbendijke en Ril- land-Bath: dokter J- de Beij. Hansweert, tel. 01180344; Hoedekenskerke en Kwadendam- rae: dokter S. E. J. Wöstmann. Ovezande, tel. 01195—450; Borssele en Nieuwdorp: dokter H. M. J. Kiviet. Borssele, tel. 01105203; Kloetinge, Kapelle en Wemeldinge: dokter A. J. Eckhardt. Wemeldinge, tel. 01192438, Driewegen en "s-Heerenhoek: dokter J. H. Lucas Luljckx. 's-Heerenhoek. tel. 01105 280: Kapelle en Biezelinge: dokter I. J. Ris- seeuw. Kapelle. tel. 01102290. Chirurgendienst Goes: dr. J. Gosses. tel. 5208. Apotheek Goes: De Zeeuwsehe apotheek, Grote Markt 10. tel. 5255. Ziekenauto Goes: tel. 5619 en/of 7695. DIERENARTSEN. De praktijk van dokter M. Gakeer te Ove zande en dokter A. A. Elzerman te Goes, wordt waargenomen door dokter A. Boone- schanser te Kruiningen. tel. 0113A—233 Ook dokter A. C- Noordenbos te Heinkenszand tel. 01106—290. heeft dienst. -ö5 ds. C. W. Keur. Rilland-Bath 10 en 2.30 dienst. Wemel- Hoogkamer. Yer-; soke 9.30 en 2.30 ds. Meijer. Geref. Kerk (Vrygem.): Goes 10 kand. Venhuizen. Geref. Gemeente. Goes 9 30. 2 en 6 kandidaat A. Bregman, Krabbendijke 9.30 H. Avondmaal. 6 H. Doop ds. W. Suyker2 leesdienst. Kruiningen 9.30 2 en 6 ds. L. Rijksen. Kortgene 10 en 2.30 ds. A. F. Honkoop. Wolphaarts dijk 9.30, 2 en 6 leesdienst. Borssele STICHTING KATHOLIEKE TOERISTENZORG IN ZEELAND Haamstede: 7.30, 9, 10.30 en 19 uur in toeristenkerk; Renesse: 8. 9 30, 10.30 en 19 uur in kerktent aan de Zeeane- moonweg; Zierikzee: 7.30 en 10 uur in parochiekerk; Goes: 7.30, 9, 10.30, 12 en 19 uur in parochiekerk; Kam perland: 8 en 10 uur in de schuur van K. J. Schippers nabij camping Molenhoek"; Veere: 8 en 9 uur in bij kerk; Vrouwenpolder: 8, 9.30 en 19.30 uur in noodkerk nabij café-restaurant Duvekot; Oostkapelle: 9 uur kam peerterrein „Dennenbos", Domburg: 8 en 9.30 uur op recreatieterrein en 19 30 uur in bijkerk; Westkapelle: 8, 9.30 en 19.30 uur in toeristenkerk; Zou- telande: 8, 9.30 en 19.30 uur in toeris tenkerk, Dishoek: 8, 9.30 en 19.30 uur in toeristenkerk; Vlissingen: 7.30, 9 10.30, 12 en 19 uur in parochiekerk Middelburg: 7, 8.30 en 11 uur in paro chiekerk; Cadzand: 8, 10 en 19 uur in toeristenkerk; Groede: 7, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk: Breskens: 7, en 10.30 uur in parochiekerk; Oost burg: 7, 8.30 en 10.30 uur in parochie kerk. Van 17 tot 21 augustus Jeugdgemeenschap weer paraat De Goe.se schooljeugd van negen jaar en ouder rekent er al weer op: in de laatste week van deze zomer voor de opening van de schooldeuren is het Comité Kindervakantieweek weer in actie om de kinderen zes dagen lang bezig te houden. Welnu, het pro grununa ligt klaar. De maandenlan ge voorbereidingen lopen af en op maandag 17 augustus zullen de kin deren van de lagere scholen in de stad elkaar voor de eerste keer in het „Schuttershof" treffen. De lei ding van het comité zal hen In groe pen verdelen en elk van deze over geven aan de zorgen van een groep- aanvoerster of -aanvoerder. Het programma voor de kinderen, die zich opgeven voor de kinderva kantieweek. ziet er aanlokkelijk uit Zit het weer een beetje tegen en mocht het niet mogelijk zijn naar buiten te trekken, dan zullen de or ganisatoren van de Goese Jeugd gemeenschap de kinderen in twee za len samenbrengen: het „Schutters hof" en de schouwburgzaal „Julia na". Er staat in deze kindervakan tieweek te Goes weer heel wat te gebeuren. Er is een valkenjacht, cr zijn straattekenwedstrijden en rid derspelen, er is handenarbeid, een reis per trein door Zuid-Beveland, een puzzelrit en een filmvoorstelling, er komt een sprookjesverteller en een goochelaar en als klap op de vuurpijl vrijdagmiddag 21 augustus: een optocht. Iedere morgen om ne gen uur worden de kinderen ver wacht, zo staat er in een brief van het comité aan de ouders, s Middags om vijf uur zijn ze weer thuis. Het is de bedoeling, dat ieder kind zijn brood en een kopje of een kroes mee brengt. Tussen de middag wordt er namelijk met de groep een pick-nick De organisatie van deze Kinderva kantieweek heeft ervoor gezorgd, dat voor elke tien kinderen een leider of leidster plus een assistente aanwezig is. De aanmeldingstermijn voor deel name is nog verlengd. Bij mejuf frouw J. Wischmann (tel. 7249), de heer L. V. de Kok (tel. 6085) en wika D. E. Hiensch (tel. 7206) kan ieder schoolkind boven negen jaar nog terecht. Maanden heeft liet comité al gewerkt aan de voorzieningen. Zo is er onder meer een grote en bijzonder geslaag de ollebollenactie op touw gezet om de kosten te drukken. Het Comité Kindervakantieweek van de Goese Jeugdgemeenschap is er klaar voor. 9.30, 2 en 6 leesdienst. 's-Gravenpol- der 9.30, 2 en 6 leesd. Hoedekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd. Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd. Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesd. Waarde 9.30, 2 en 6 leesd. Wemeldinge 10 en 4.30 leesd. Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd. Rilland Bath 9.30, 2 en 6 leesd. Extra diensten: Colijnsplaat 13 augus tus 7.30 ds. A. W. Verhoef. Nieuwdorp 14 augustus 7.30 ds. J. Karens. Nisse 11 augustus 7.30 ds. L. Rijksen. We meldinge 14 augustus 7.30 student G. J. v. d. Noort. Yerseke 12 augustus 7.30 ds. L. Rijksen. Oud-Geref. Gem.: 's-Gravenpolder 9.30. 1.30 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk: Biezelinge 10 en 2.30 leesd. Goes 10 en 5.30 student Maris te Apeldoorn. Vry Evang. Gem.: Goes 10 en 5 ds. Ka- relse. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Brucks. Ver. van Vrijz. Herv.: Goes geen dienst. Leger des Heils: Goes 10 Heiligings- dienst 7.45 Verlossingsdienst, Yerseke 10 en 6 samenkomst. Vrije Evang. Gemeente. Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jonge. Ned. Herv. Kerk: Colijnsplaat 2.30 dr. De Bruin. 6.30 ds. v. d. Ban; Geersdijk 10 de heer Louwerse, 2.30 de heer Kraak; Kamperland 9 30 ds. v. d. Ban, 2.30 ds. De Gelder; Kats 10 ds. Hansen, 2 ds. Visbeek; Kortgene 10 ds. Vis boek. 2.30 eerw. heer Bakker; Wissen- kerke 10 ds. De Gelder, 2.30 ds. v. d. Ban. Geref. Kerk: Colijnsplaat 10 en 5 30 ds. v. Rheenen; Kamperland 9.30 en 2.30 ds. De Jong; Geersdijk 10 en 2.30 ds. Van Aller: Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. Wilgenburg. Geref. Gem.: Colijnsplaat 10. 2 en 6 leesd.; Kamperland 9.30, 2.30 en 6 lees dienst; Kortgene 9.30, 2.30 en 6 ds. Hon koop. VEILING ..WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 7 augustus Tomaten, export per 6 kg: AI 168—170. BI 184. Cl 165 «n doordraai. Toma ten per 12 kg: AH doordraai. BH 406 CU cn CCII doordraai. Fruit: Yellow Transparent 70-75 3943 65-70 35—39. 60-63 25—31. 55-60 22—28, 111 grof 23. Ill fijn 14—20. Stark Earliest «3-70 65—18. «i- 65 63—64. 55-60 37—53 Clapp's Favourite 55- 60 4445. IID 28. Perzikrode Zomerappel 70- 75 25—29. 65-70 25—27. 60-65 17-26. !!D 14— 17. HI grof 19—25. in fijn 12 Précoce de Tré voux 65-70 45-54 60-65 37-54. 55-60 36—45. 50-55 16—43. nD 10—24. III grof 29- 35. IU fijn 15—38. Meloenen: Oranje ananas 120— 186. net 20—113. suiker !28. ogen 3>-84. kar bonkel S3. Pruimen: Czar 83—118. Reine Cl. d'Ouillins 48—73. Washington 1469. Ontario 35—97 Earley Laxton 25—70. Aardbeien per doos 62—69. Perziken 2—45 Druiven 217— 265. Rode bessen per doos 17—21. Bramen 30 —45. Groenten: Bloemkool 4 per kist <2—7'. Idem 6 per kist 24—50. Idem 8 per kist 12-36 Sla 2—30. Andijvie 8—9 Dubbele bonen 36- 87. StoksnUbonen 30—60. Postelein 19-23 Prei 48—65 Rode kool 4—21 Spitskool 9—16 Kro- ten 8—13 Was peen 11—37 Rabarber 11—19 Komkommers wit 10-13. Komkommer» groen 75 31—34 60-75 27—33. 50-60 17—28. 40-"l 10- 18 35-40 1 0—14, krom per kg 10—18 Pronk benen 48—62 Uien 16—27. Bos poen 12—52. Sa vooiekool 7—20. Spinazie 30—37. VEILING V.V.Z.B. GOES 7 augustus. Yellow Tranparer.t KL. I 70-75 34—35 65-70 27-28. 60-65 21. KL II 65-70 25, 60-65 13—19. 55-60 11—14. grof 10—15. fijn 10 Stark Earliest KL. I 75-80 70. 70-75 68 65-70 61 60-65 39—41. 55-60 20. IID doordraai. KL II 75-80 41, 70-75 65. 65-70 34—41. 60-65 21—22. 55-60 16. grof 10—24 en doordraai, fijn door draai Perzikrode Zomerappel KL I 75-80 12. 70-75 16—17. 65-70 17—18. «0-65 15. nD door- draal. KL II 70-75 10. 65-70 12. 60-65 13. grof en fijn doordraai. Zigeunerin KL. I 75-80 17. 70-75 18—28. «5-70 10. 60-65 11. KL II "5-00 12 70-75 11. 65-70 10. IID 10. fijn doordraai. Manks Codlln KL II 70-75 16. 65-70 13-15. Diverse appelen, kroet en va) doordraai. Précoce de Trévoux KL. I 70-75 48. 65-70 51. e0-65 40.20—41.90. 50-55 27.20—27.60, KL. II 70-75 43. 65-70 44. 60-65 39. 55-60 35—35.60. 50-55 25. D 15.50—16.20. grof 15—32. fijn 6— 24. Clapp's Favourite KL I 70-75 52. 65-70 48. 60-65 43. KL II 65-70 43. 60-65 3: Dubbele prir.sessenbonen I 40—43. II 3031 Bramen :n doosjes per kg I 140—146. n 122—130 Era- men <4 kg per krat) I 106—111. II 85. III 50- Pruimen: Czarpruïmen I 5293. tl 17—51. grof 30—73. fabriek 6—42. Ontario I 43—89. 11 22— 32. grof 21—94. fabriek 6—44. gescheurd 46. Washington 1 43-65. n 16-30. grof 16-42. fabriek 18—31. Witte Wijnpruimen I 39—54. II 7—9. grof 817. Belle dc Louvain I CS—73. II 36. grof 23—64 Mons. Hative I 107—124. grof 31—1W Diversen: Frankenthaler I 260270 Perziken per stuk I 10—10. II 6—18 Aardbeien per docs I 74—81. n 43. Rode bessen 1 45—71. per doos I 26. II 20—23. Bramen per docs I 23—40. Frambozen per doos I 7495. II 59. Totale aanvoer hard fruit 7100 kisten. Groenten: Komkommers AI 2031. All 18. BI 11—21, BH 10—16. Per stuk: Bloemkool An 2043. Bil 12—22. afwijkend 12—22. Krop sla I 12—17. II 4—11. Cl 4—6 Meloenen I 53—129. H 63, afwijkend 35—60. Per bos: Wor telen II 12. Peterselie 3-5 Selderij 6. Per kg: Aardappelen, bonken 1217. grote 914. drielingen 3—11. Snijbonen I 53. II 40—61. afwijkend 3015. Preludebor.en I 35. H 30. Pronkbonen I 45—49. n 37. Dubbele prinses- senbonen I 33-43. U 31—41 Stokprlnsessen- bonen X 56. Tomaten AI 3642. All 3433. BI 33—39. Bil 36-37. Cl 33. Was peen I 23— 45, Augurken A 70—72. B 5053. C 3437. C 15. Kroten I 13—20. Postelein 13—20 An dijvie I 20—22. H 8. Uien afwijkend 5—6. VEILING THOLEN. Doré. bonken 6 20. gewoon 14 2014 50. poters 6.80. Bintjes, bonken 14 50—15.40. gewoon 10.1011.10, poters 5.50. Eigenheimers, bon ken 7.60. gewoon 13.10—14.40. poters 7.70. Aanvoer 50 ton. Raad gerustgesteld „Middelburg" tevreden met dekkingsmiddelen Nu de raad van Bruinisse middelen heeft aangegeven om het tekort op de begro ting voor het jaar 1963 te dekken, be schouwen Gedeputeerde Staten het „con flict" daarover tussen „Middelburg" en dit Schouwse gemeentebestuur als afge daan. Vrijdagavond kon burgemeester C. H. van de Linde de raadsleden de brief van het provinciaal college voorlezen, waarin de begrotingswijzigingen over 1963 en de begroting over 1964 als goed gekeurd worden beschouwd. Zoals men weet is het gemeentebestuur van Brui nisse onlangs heftig op de vingers ge tikt, omdat het zïc-h uitgaven zou heb ben veroorloofd, die de onderste regel de begroting gevaarlijk hoog had den gemaakt. Bruinisse heeft daarop fel gereageerd en nog weer eens duidelijk aange voerd. dat het zich met de dreiging voor de mosselarij in een bijzonder moeilijke positie bevindt. De raad was bijzonder geplqueerd over de te rechtwijzingen van Gedeputeerde Sta ten, maar de heren konden toen niet anders doen dan op verschillende be grotingsposten ernstig besnoeien. Het provinciaal bestuur heeft Bruinisse nu geschreven dat het heeft gezien met welk een ernst het gemeentebestuur het begrotingstekort heeft trachten te ver kléinen. Vandaar de goedkeuring thans. Overigens wordt ook In deze jongste brief vanuit „Middelburg" nogmaals de vinger opgeheven: „U mag niet uit het oog verliezen, dat de dekkingsmiddelen van thans geen basis zijn voor het be grotingsbeleid voor 1965" De raad maakte er vrijdagavond niet veel woor den meer aan vuil. Men was tevreden dat de zaak thans is opgelost. Later op de avond kwam evenwel nog even naar voren, dat Bruinisse zich in de toekomst niet zal neerleggen bij het afremmen van allerlei activiteiten om dat hier en daar de mening heeft post ge vat dat Bruinisse zijn beste tijd heeft gehad. Het gemeentebestuur houdt op het ogenblik wel degelijk rekening met mogelijkheid dat de mosselvissers s uit het dorp moeten verdwijnen Daarom onderzoekt zij kansen voor nieu we impulsen. In industrie en recreatie bijvoorbeeld. Kort geleden immers is daarover een rapport van het gemeente bestuur en het E.T.L voor Zeeland ver schenen. En met het oog daarop treft de gemeente reeds thans voorzieningen. Maatregelen, die de gemeente niet gedwarsboomd wil zien. Burgemeester Van de Linde stelde he dan ook principieel vrijdagavond „Als bet gaat om fundamentele zaken zullen we niet aarzelen door te duwen, moeten we niet bang zijn om tegen be slissingen in beroep te gaan als dat no dig is. We mogen nu eenmaal het hoofd niet In de schoot leggen Structuurplan De raadsleden waren het er roerend mee eens. En in deze sfeer toonden ze ook waardering voor de samenstelling van het structuurplan „Drleprovinciëndam". dat onlangs is uitgekomen. Een opdracht van veertien gemeentebesturen op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden en in West-Brabant. Men had het werkstuk van prof. Wieger Bruin en ir J. Schut op tafel. En al lag het zwaartepunt in dit plan beslist niet bij Bruinisse, al komt Bruinisse er niet zo zeer aan zijn trek ken, In het algemeen gezien achtte men de studie van grote waarde. Zo althans formuleerde de heer J v Velde (p.v.d.a.) het. Hij vulde er overi gens bij aan. dat Bruinisse zich recht streeks op de recreatie zal moeten rich ten en daarvan plannen zal moeten ont wikkelen In industrie zagen de raads leden wel een mogelijkheid om de pendel te verminderen, al was men ervan over tuigd dat deze pendel moeilijk uit te roeien zal zijn. Bruinisse heeft op het ogenblik een verzoek bij rijkswaterstaat gedepo neerd tot aanleg van een strandje in een hoek hij de Grevelingendam. Mocht dit niet worden gehonoreerd, dan denkt men aan het ontwerpen van een ïnstruetiebad in het dorp. en w. hebben al een bezoek gebracht aan de gemeente Schoondtjke. waar men iets dergelijks bezit. Het college bracht vrijdagavond verslag uit aan" de raad van zijn bevindingen. Voorlopig zal men het idee „achter de hand houden" Een bijzondere moeilijkheid kwam deze avond nog op tafel- de trage afbouw van een aantal woningwetwoningen De betreffende aannemer had deze reeds per november vorig jaar moeten opleve ren, maar nog steeds zit er geen schot in de bouw En al had de raad dan in vorige vergadering beslist de zoge naamde ..boeteclausule" nog niet dwin gend toe te passen, nu was men er wel van overtuigd, dat niet langer compas sie verleend kan worden. „Het kost de gemeente steeds meer. We zijn ten slotte geen filantropische instelling", aldus burgemeester Van de Linde. VEILING KRABBENDIJKE 7 augustus- Yellow Transparent 1 TO-73 32 65-70 23. 60-65 16. 51-60 10. II 80-35 11. 73-80 14. 70-75 16. 65-70 14. 60-65 10. 55-eO doordraai. UD doordraai. Ill fro! doordraai, T door draag kroct doordraai. Perztkrode Zomer appel I 80-75 15. 75-30 16. 70-75 14. 65-70 14. 60-65 12. HD doordraai. Ill trot doordraai, F doordraai, kroet doordraai- M. Codlln 70-75 13. 65-70 13. Earley Victoria H 70-80 14 60-70 10. HD doordraai. Hl grof 13. F doordraai. Stark Earliest 1 70-75 54 65-70 50. 60-63 35. 55-60 16. IID 10. Ill trot 13. F doordraai kroet doordraai. Clapp'» I 70-75 45, 65-70 42 60-65 I 37. IU trot 20. Précoce de Trévoux I 65-70 54. 60-65 41—44. 55-60 37. 50-55 26. IID 15. HI grof 19-22. F 3-10. kroet 7. Pruimen: Ontario 1 65-89. II 26—76. II» trot 3148. F II—28. Czar I 66-61. II 44—50. Ill fijn 28. Washington I 43-60. II 28. Ill fljn 27. Bremen I 34-39 per doos. Abrikozen I 75 cent per kilo. Dubbele bonen I 34—38. H 30. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Dor* 13.90—11.10. bonken Eigenheimers 14 so13.30. bonken 6.00. Bintjes 10 80—8-80. bonken 15.40—14.90. Aanvoer 5600 kisten. VEILING BT.-AXNALAND. Doré gewoon 14.IO-14.ÏO. bonken 6.70, drie lingen 6.30. Eigenheimers gewoon 14.10— 14.50, bonken 6.40—7.60. drielingen 6.70—7. Bintjes gewoon 10.60—10.70. bonken 15.10— 15 50. drielingen 5—540- Aanvoer 310 ton. VEILING STAVENIMF.. Doré gewone 13.80. Bintjes gewone 1 10.8O— 11. gewone 2 9.90-10 :0. bonken 15JO-1S30. drielingen 5.20. kriel 15-80 Eigenheimers ge- wone 13.8014.60. bonken 6S0, drielingen 6. Aanvoer 78 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 7 augustus. Sla 415. Snijbonen 3047 Dub bele bonen 30—60. Staakprlnsessen 43—123. Bospeen 27 Was poen 13—32. Uien 6—17. Aardappelen 916. Netmeloenen 20131. An dijvie 813. Komkommers 12—27. Bloemkool 12—52. Savooiekool 3—13. Prei 17—26 Rode kool 7. Pronkbonen 32. Selderij 642 Peter selie 7—19. Rode bessen 35. Yellow 264X James Grieve 32—52. Clapps 36—43. Précoce 12—42. Pruimen 27—1.07. Perziken 12—42. VEILING ROTTERDAM 6 aug. Aardappelen 7-14; Bloemkool IA 6 31-49. 8 27-31. 10 19-24 IIA 6 15-31. 8 12-23, 10 12-19; Dubbele bonen 6 57-63. ZI 30-53; Pronkbonen 46-66: Sn ij bon n I 108. 11 76-96; Spitskool 12-16; Rode kool 5-7; Spinazie 21-40; Gele kool 10-12; SU 28-34: SU IA 13-15. 1IA 5-8; Komkommers 70-80 30-43. 80-70 27-33, 50-60 23-27. 40-50 18-20. Prei 23-35; Selderij 2-5: Peterselie 3-7: Waspeen 14-27: Uien 17-24 Kroten 9-16; Tomaten AI 165-170. BI 165-170. Cl 165: Aanvoer 6000 bakken. Rode bessen 62-87: FrankenUialers 210-250: Annantsmeloe- nen 67-128: Oog meloen 38-124: Neuneloca 47-96: Ontarla 55-96: Czar 75-117; Vroege Tolse 138: Perziken 13-44. Précose IA 40-67. IB 30-58. IC 25-53; Perzikrode Zomerappel IA 22-40. IB 17-24. IC 10-16; Yellow Transpa rant IA 28-44. 1B 23-29, IC 11-18; Stark Ear liest IA 56-72, IB 32-48. IC 11-27; James Grie ve IA 45-65, IB 74. IC 54-61: Clapps Favourite IA 46-59. IB 39-48, IC 28-30; Oomaklndercn IA 97. IB 72-79, IC 55-59. VEILING KAPELLE 7 augustus. Industrie- en exportveHlr.g' Ap pelen en peren: Perzikappel I 75 14. 70 17. 65 15—17. 60 15. H 70 12—14. 65 13. 60 13. IID 10 en doordraai. 3 grof 10. 3 Djn doordraai. Earley Victoria I 70 19. 60 11—12. H 70 18. 60 10 en doordraai. UD doordraai. 2 grof doordraai. 3 fijn doordraai. Yellow Transpa rent I 70 34 65 29, 60 22, 55 10. II 70 25 65 24. 60 II—18. 55 doordraai. IID doordraai, 3 grof doordraai. 3 fijn doordraai. Stark Earliest I 70 61—70. 65 46—58, 60 30—33. 55 18. II 70 37. 65 22—33. 60 16—26. 55 1 3—19. nD door draai. 3 grof 1321. 3 fijn doordraai. Zigeu nerin I 75 26. 70 29 €5 27. H 75 21. 70 18. 65 IX HD 16. 3 grof 10 en doordraai. 3 fijn door draai. CUpp's Favourite I 70 53, 65 49-50. 60 44. n 65 41. 60 35. 3 grof 33, 3 fijn 13. extra 65-70 76 Benom I 70 67. 65 50. 75 76. 60 36. 55 20. Précoce de Trévoux I 65 44—51. 60 40— 43,30. 55 33—39,40 50 27.80—28.30, H 65 45 60 40. 55 37. 50 27. IID 16—17, 3 grof 21-22. 3 fijn 11 Précoce de Trévoux rijp I 60 41. 55 38. 50 28. Diversen: Bramen In kratten van 4 kg voor Industrie I 108111. II 35. Bramen in doosjes voor verse consumptie I 124145, 11 100—111. Dubbele prlnses«enbonen I 30—31. n doordraai. III doordraai Tomaten, export in kratten van 6 kg: IA 170 IB 184. IBB 187. IC 165—166 en doordraai. ICC doordraai. HB 170. Frambozen per doos I 6467. II 32—17. Loganbessen per doos I 44—50. Rode bessen per doos 1 1314. H 11—14. Rode bessen per kg I 3670. n 35 en doordraai. Perziken per stuk extra AA 37. extra A 24. extra B 15. IC 11. Abrikozen per 6tuk I 8V4—10. Idem per kg II 6971. Zure morellen per kg I 77. Pruimenveiling- 'aanvoer 7S ton): Czarpruï men extra 107—112. I 64—105 H 22—53 grof 2463. fabriek 10—29 Ontario I 38-66. II 16— 43. grof 1674. fabriek 6—17. Reine Claude d'Ouillins I 38—66. II 16—33. grof 31-48. fa briek 813. Mons. Hative extra 125. I 84 118. II 27. grof 87. fabriek 16—29 Utility I 96. II 29. grof 67 Vroege Tolse I 93 Belle de Louvain I 77. Tollenaarsprulm I 69. Gesch. pruimen 6—24. Aardappelveiling: bonken IIIX I 9(411. II "Ij10. drielingen 2sj. Groentenveiüng: Kropsla 810 Bloemkool 1531 Komkom mers 1026. Snijbonen 55—67. Boeselderij 6 7 Uien 9%16. Augurken 25—41 Bospeen 24. Stokprinsessen bonen 66. Pronkbonen 51- Waspeen 10. Andijvie 15. VEILING TERNEUZEN Sla 12—22.90. bloemkool All 15—50. BH 19- 29. CII 15. afwijkend 1831. groene kom kommers !026 witte komkommers 2223. meloenen I 77—107 II 47—67. III 1941 peen II '011. Barlma 1 13.30—14.50. drielingen 6.20 Eerstel inxen 1 10—14 90 drielingen 6.10. Bintjes 1 8.80—10.90. Eigenheimers 1 11,50. andijvie 9—18 «toksnljbonen I 45—51. II 25. prtnsessenbonen I 46, H 30—36 spitskool 6 12. savooiekool 17 waspeen 10—14. tomaten A 33';31. B pronkbonen 2732 uien 20-22 augurken 26. Czar I 82—86. II 63—76. Washington grof 83. Ontario I 91—99 II 72. grot 77—90. pruimen II 11—18. appelen Yel low 1 65-75 26—28. I 55-65 23—24. II «0-70 25-26 IID 10. UI grof 17-29. IU fijn 1L Stark Earliest I 75 42—59. 1 70 52—63. 1 65 35—48 I 60 27—34. I 55 14—15. II 70 45, H 65 31-41. II 60 20-22. II 55 15. UI grof 10—19, III fijn doordraai. Perzikrode Zomerappel II 70 14—24. II 65 21-23, II 60 11-12. UD door- draal HI grof 13, HI fijn doordraai Peren: Précoce de Trévoux I 65 46—48. I 60 4112. 1 55 36—37 I 50 25—26. HD 14—22. IU grof 24—26. IH fijn IX Clapps l 65 40—44. IH grof 32 De Proviuciale Afzetcom- missie voor fruit in Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dat kunnen worden aangevoerd vanaf: maandag 10 augustus 1964 CODLIN KESWICK Zondagsdienst Taxi's Middelbars TRIO TAX. telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17