Gezellige mensen halen Heineken in huis Zierikzee: 7Zeg ken jij de mosselman?' >avavavavavavavavAS ONDERWIJZER D0W-PIER TERNEUZEN WACHT OP EERSTE TANKER LEVEN HAD VOOR SOUBURGER (65) PLOTSELING GEEN WAARDE MEER Jos van der Vleuten vijfde in Ronde van Canada Bondshockeyploeg speelt tegen Japan BESTUURVANDE K.L.M.-VLIEGERS AFGETREDEN 'n Vrouw kiest 'n Man keurt 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1964 Stijfsei-en Glucosefabrtfv •Sas van Gent- Sa» van Gent S i heeft gelegenheid tot plaatsing van een MEDEWERKER VOOR DE MECHANISCHE ADMINISTRATIE Op deze afdeling wordt de loon- en magazijnadministratie behandeld. Wij zoekeii hiervoor een jongeman tot ongeveer 25 jaar. die zijn militaire dienstplicht heeft vervuld. Bezit van tenminste een einddiploma MULO Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring, te richten aan de Sociale Dienst van de N.V. Stijfsel- en Glucoselabriek "SAS VAN GENT", te Sas van Gent, SCHOOLBOEKEN en SCHOOLBEHOEFTEN GYMNASIUM H.B.S. H.T.S. Z.T.I. KWEEKSCHOOL vlugge en accurate levering. ALGEM. BOEKHANDEL J. DE JONGE - GOES Lange Kerkstraat 33 - Telefoon 01100-5309 GEMEENTE RILLAND BATH. Burgemeester en wethouders van Rilland-Bath roepen sollicitanten op voor de betrekking van: der openbare lagere school (4-mans-school). Het bezit van de akten j en r strekt tot aanbeveling. Rilland-Bath is een plattelandsgemeente, van 3000 inwoners, met goede trein- en busverbindingen. Verplaatsingskostenbesluit en premiespaarregeling zijn van toepassing. Voor de verkrijging van woonruimte zal zonodig alle medewerking worden verleend. Sollicitaties binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad aan de burgemeester. Het eerste schip met grondstoffen voor Dow's Chemisch Complex in Terneuzen wordt om streeks 15 augustus aanstaande aan de Schelde- pier (foto) verwacht. De „Stolt Wilmina", een 13.000 ton metende Noorse tanker zal een uit Freeport, Texas, afkomstige lading in Terneu zen lossen. Hierbij zal voor de eerste maal ge bruik worden gemaakt van het op de Schelde- pier aangebrachte buizensysteem, dat het laden en lossen van tankschepen in korte tijd mogeUjk maakt. De aankomst van de eerste tanker met grondstoffen uit de V.S. betekent tevens dat de Dow Scheldepier medio augustus definitief in gebruik wordt genomen. (Luchtfoto Peeters en Slagboom) VfaggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggttgtgMtMItMMIMtlttMMtMMMMMMMt/MMIMMMIM/MttJMMMIMMMMtMgggi Kantonrechter Middelburg „Ik zet me voor de trein" Het kan woensdag: 9 september op het kantongerecht te Middelburg nog wel eens druk worden, want dan krijgt een niet alledaags zaakje waar schijnlijk haar beslag. Gisteren kre gen de heren achter de groene tafel al een indruk van de affaire. Hoofd rolvertolker was de Souburger A. W. D. Hij moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij op 11 april op het station te Middelburg had gewei gerd om zich te verwijderen van de spoorwegovergang tussen het eerste en tweede perron. Aanleiding tot deze moeilijkheden was het niet tijdig ver strekken van een vrachtbrief aan D. voor het verzenden van honden. Dit had opzienbarende gevolgen. D. snelde de dienstdoend ambtenaar ach ter het loket, die voor de in aantocht zijnde trein uit Vlissingen de slag bomen moest neerlaten, achterna, on dertussen kreten slakend, die moeilijk in een kranteverslag kunnen worden opgenomen. Er ontstond even later op het tweede perron een woorden wisseling, waarbij aan de ene zijde geduwd en aan de andere kant gesla gen werd. Op terugtocht naar het eer ste perron bleef D. op de spoorrails staan. Een verzoek /an een N.S.-be- ambte om zich te verwijderen, zodat de reeds half neergelaten spoorbomen nog verder konden worden neergela ten, werd in de wind geslagen. „Het leven voor mij heeft nu toch geen waarde meer: ik zet me voor trein" riep de Souburger, meteen de daad bij het woord voegend. Hierna werden de spoorbomen gesloten, want de tijd van vertrek .oor de trein naar Goes was inmiddels aangebroken. De bestuurder gaf een waarschu- wingssein en zette de trein in bewe ging. D. bleef echter waar hij was. Toen de trein tot minder dan een af stand van een meter was genaderd moest de bestuurder de remmen werking stellen. Eerst toen werd a gekondigd. dat er politiehulp was in geroepen, verliet D. zijn plaats tussen de rails. Het vertrek van de trein was door de handelwijze van de Souburger met ongeveer twee minuten ver traagd. „Dit is absoluut onwaar" betoogde D. nadat kantonrechter mr. J. Moolen- burgh de schriftelijke getuigenverkla ringen had voorgelezen. ,Ik heb niets strafbaars gedaan. Ze hebben me niet 1 keer gesommeerd van de spoorbaan af te gaan. Ik ben op bevel van de be ambte op de spoorwegovergang blij ven staan: Hij zei: durf eens voor de trein te gaan staan, dan rijden we je morsdood. Ze hadden natuurlijk niet verwacht dat ik het zou doen", aldus D. „Geen weldenkend mens zou zoiets opvatten als een bevel", vond mr. Moolenburgh. D. zag het echter hele maal anders. „Het lijkt me het beste om de heren van de spoorwegen eens hier te laten komen", zo sprak de of ficier van justitie mr. K. P. Doedens. Bepaald werd ten slotte, dat de behan deling van deze zaak op 9 september 's morgens om elf uur zal worden voortgezet. Gustav Schur stopt met wielrennen De Oostduitse wielrenner Gustav Adolf Schur heeft woensdag officieel bekend gemaakt zijn actieve loopbaan te zullen afsluiten. „Taeve", zoals hij in de wan deling genoemd wordt, heeft in zijn lan ge carrière vele opvallende successen behaald. Onder meer werd hij tweemaal achtereen wereldkampioen op de weg bij de amateurs. De Belg André Dhaene heeft de elfde etappe van de Ronde van Canada op z(jn naam gebracht. Hij finishte als eer ste van een kopgroep van twaalf man, waarbij zich als enige Nederlander de Brabander Jos van der Vleute.n had aangesloten. De in deze wedstrijd zo sterk rijdende Van der Vleuten kwam als v(Jfdc bln- De overige Nederlanders zaten allen in een peloton van ongeveer twintig man, dat een achterstand op de winnaar had van nog geen drie minuten. Door de overwinning van Dhaene hebben de Belgen nu vrijwel alle sleutelposities in handen. Dhaene staat eerste in het alge meen klassement, zijn landgenoten De- locht en Seghers zijn respectievelijk der de en vijfde. In het algemeen klassement is België eveneens eerste. Nederland is vierde. De uitslag van de elfde etappe, van Joliette naar Trois Rivieres over 160 km: 1. Dhaene (België) 3.43.34. 2. Fornal- czyk (Polen) 3.44.15, 3. Kulibine (Rus land) 3.44.35, 4. Delocht (België) z.t.. 5. Van der Vleuten (Ned.) z.t., 22. Ad van Kemenade (Ned.) 3.47.31, 29. Jan Boog (Ned.), 30. Eddy Beugels (Ned.) beiden z.t- Het algemeen klassement: 1. Dhaene (België) 45.10.04. 2. Palka (Polen) 45.11 02. 3. Delocht (België) 45.11 24. 4 Kulibine (Rusland) 45.13 43. 5. Seghers (België) 45.14.31. 7. Beugels (Ned 4514'-'0. 10. Van der Vleuten (Ned) 45.17.25. 20. Van Kemenade (Ned.) 45.29.36. 40. Boog (Ned.) 46.35 40. De bondshockeyploeg, die vrijdag avond 14 augustus in Amstelveen te gen Japan speelt, is als volgt samen gesteld Doel: Boks (Amsterdam): achter: Leemhuis (S.C.H.C.) en Elffers (H.G. C); midden: Fokker (Laren), Mijn- arends (Amsterdam) en Van Rossem (H.H.IJ.C.); voor: Ooster van Voor hout (Amsterdam), Van 't Hooft (Hil versum), Fr. Zweerts (S.C.H.C.), N. Spits (Amsterdam) en Krol (Leiden). Op 22 augustus speelt een selectie van selectie van de Tokioploeg tegen het Nederlands c-elftal. De samenstelling van de selectie is: doel: Veentjer (H.D.M.); achter: Leemhuis (S.C.H. C.) en Van Gooswilligen (S.C.H.C.) midden: Fokker (Laren), Fiolet (H.D.M.) en Terlingen (Amsterdam): voor: Krol (Leiden), Van 't Hooft (Hilversum), Van Vroonhoven (S.C.H. C.), Voigt (Amsterdam) en De Key- zer (Breda). HONGAARSE TENNISSERS UIT VICHY VERDWENEN Twee tennissers, Laszlo Kovats en Csa- ba Gadi, die met de Hongaarse ploeg naar Vichy in Frankrijk waren gereisd om deel te nemen aan de finale van het toernooi om de Galea-beker, zijn sinds dinsdag spoorloos verdwenen. De moge lijkheid wordt niet uitgesloten geacht dat de beide spelers naar West-Duitsland zijn gegaan om daar politiek asiel te vragen. De overige leden van de groep zijn woensdagavond-laat nog uit Vichy vertrokken met bestemming Boedapest. Te Nieuw-Delhl ls van officiële zijde ver nomen dat de president van India, dr. Radhakrisjnan. vanaf 11 september as een officieel bezoek van tien dngen aan Mos kou zal brengen, waar hij besprekingen zal voeren met premier Kroesjlsjew en de voor zitter van de opperste Sowjet, ZIERIKZEE heeft woensdagavond zijn yisseryfeest-1964 aan de bevolking en de toeristen geproclameerd. Met herauten in poorterspak, met klom pen-dansende vissers, niet het ge- knisp van verse mosselen op de Nieu we Haven en met een vrolijke drukte in het centrum. Vandaag donder dag zal in de stad en op de gepa- voiseerde vloot de mosselprinses liaar visnet zwaaien, zal Neptunus de (of ficiële) eerste mosselen van het nleu- j we seizoen opduiken buiten de haven, zal de bemanning van de ZZ-kotters ervoor zorgen dat een opmonterend, exclusief feest wordt opgebouwd. I Een feest dat duizenden naar de stad zal trekken. Mt mosself eest is gisteravond met een pittig „aperitiefje" Ingeluid. Eigen lijk kan men wel zeggen, dat Zierik-j zee anderhalve visserijdag heeft, wantl 's middags al werd op het sportter rein aan de Zuidhoek de jeugd met| spelletjes prettig beziggehouden door het visserijcomité. En aan het begin van de avond kwamen ze opgemarcheerd: de herauten van de visserijdag. Ze maakten het eerst halt en front op de bevlagde Nieuwe Haven, waar dampende pannen met verse mosselen snel „soldaat" werden gemaakt. Het draaiorgel Btroolde er vrolijke muziek rond. .Zeg ken jij de mosselman" was het volksliedje, waarmee een groepje in witte klompen voortstappende vissers en vissersvrouwen op een tocht door de stad overal de aandacht wist te trekken. Ze zongen erbij en een man aan het klavier begeleidde hen. Zo dra ze zwegen klonken er dan drie klaroenstoten en plotseling trad de stadomroeper Renler de Mossel (Joop KouHzer) naar voren om zijn feest- proclamatie te ontrollen. Een stoere aankondiging van de visserijdag las hij voor en dertien „geboden" voor de feestgangers van vandaag, uimen voor goed weer. Niet op gere serveerde plaatsen gaan zitten. Niet mopperen als er iets mis mocht gaan. Niet voor de neus van kinderen gaan staan". Zo trok de ploeg „kwartier- j makers" voor de visserijdag door de itad. Op heel wat straathoeken werd halt gehouden. En telkens weer: „Zeg ken jij de mosselman?", in 't Luitje, waar een eskader vakan tiejachtjes lag afgemeerd, kreeg het gezelschap een lawaaierig echo van ..hoi-geroep" en toeterende scheeps hoorns. „En nu naar de Nieuwe Ha ven, waar U voor een kwartje mos selen eten kunt", riep Renier de Mos sel uitbundig. Ei is bij deze inzet van Zierikzees vis- serljdag-1964 al een druk gebruik van gemaald (Foto P.Z.C.) ERNSTIGE ONENIGHEID OVER ONTSLAG VOORWAARDEN Onder de K.L.M.-vliegers heeft ernstige onenigheid over on I slagvoorwaarden in de nacht van dinsdag op woensdag on verwacht geleid tot hot en bloc aftre den van het uit zes leden bestaande be stuur der vereniging van K.L.M.-vlie gers. Dit geschiedde in het verenigings gebouw te Amstelveen aan liet eind van •en in minder prettige sfeer verlopen •ergadpring van liet bestuur niet de le denraad. Het bestuur, dat over de verdere ont slagprocedure van vliegers, alsmede over de ontslagvoorwaarden in principe met de directie van de K.L.M. volledige over eenstemming had bereikt, moest vol gens de statuten van de vereniging al vorens het vergelijk definitief met de directie af te sluiten eerst de goedkeu ring daartoe verkrijgen van de leden raad. die men als het parlement van de vliegers moet zien. De ledenraad sprak over het voorstel echter zijn afkeuring uit, hetgeen het bestuur aanleiding gaf op staande voet af te treden. In 1962 sloot het toenmalige bestuur een contract met de directie, volgens het welk de K.L.M. slechts vliegers mocht ontslaan, wanneer deze ongeacht wel ke andere inkomsten ook een ronde som van 3 Va jaar salaris meekregen plus voor ieder dienstjaar nog eens twee maanden en de pensioenbijdrage. Wel vloeiden in de afgelopen twee jaar vele vliegers vrijwillig af (die een over bruggingstoelage kregen van 2 jaar sa laris), doch de K.L AL zond geen enkele vlieger met gedwongen ontslag, zodat de regeling nimmer werd toegepast. De nieuwe K.L.M.-directie deelde het be stuur vorig jaar reeds mede, dat zij de regeling niet wenste te handhaven en dat zij deze zodra er twee jaar zouden zijn verstreken (in april van dit jaar) zou opzeggen. Het bestuur stelde zich echter op het standpunt, dat het con tract niet aan een bepaalde tijdsduur was gebonden en niet eenzijdig kon wor den opgezegd. Hierover werd langdurig met de direc tie van gedachten gewisseld. Naar het bestuur in de vergadering aan de leden raad mededeelde gingen ten slotte zowel de directie als het bestuur akkoord met een voorstel de zaak door arbitrage te laten beslissen. Zou de arbitragecom missie tot de slotsom komen, dat het contract na twee jaar geen geldigheid meer zou hebben, dan zouden nieuwe af- vloeiingsvoorwaarden moeten worden opgesteld en daaraan waren bestuur en K.L.M.-directie intussen al begonnen. De nieuwe voorwaarden hielden evenals de oude in, dat bij gedwongen ontslag de overbruggingstoelage overeen zou komen met 3',è jaar salaris, nu echter met aftrek van eventuele andere inkom sten uit een nieuwe betrekking. Daar naast toonde de K.L.M. zich bereid alle studiekosten te vergoeden, eventueel nodig voor overschakeling van een vlie ger naar een geheel ander beroep. Bij vrijwillig ontslag zou volgens de nieuwe voorwaarden de vergoeding van twee jaar vol salaris gehandhaafd blijven. De ledenraad verklaarde zich wel ak koord met het voorstel voor arbitrage, ioch wees de nieuwe ontslagregeling van de hand. Het hoofd van de Franse examencommis sie, Jarry, is op wachtgeld gesteld en zal waarschijnlijk een andere functie knjgen. Onder hem ressorteerden Daniele Maurel, die verantwoordelijk is voor het verdwijnen van de opgaven voor liet baccalaureaats- examon De beslissing is het gevolg van een onderzoek, dat persoonlijk werd geleid door de minister van onderwijs. met zorg wat zij op tafel brengt. Van alles het beste. Dus ook: Heineken! Heerlijk, helder Heineken. Een gulle dronk bij het eten. Daarmee verrast u uw man, daarmee trakteert u uw gasten. En zelf drinkt u toch ook een pittig pilsje mee! Of een glaasje Oud Bruin als u een zoeter en zachter bier prefereert. met graagte: lekker eten en heerlijk, helder Heineken. Goed gekozen. Al leen Heineken smaakt als Heineken. Heineken wordt gebrouwen volgens 't eeuwenoude geheime brouwrecept! Daarom wordt het zoveel gevraagd. Zóveel, dat het elke week vers-van-de» brouwer wordt aangevoerd. Het is dan ook begrijpelijk dat uw man de voorkeur geeft aan Heineken. MÜNCHENER- EXTRA STOUT PILSENER - OUD BRUIN -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4