Gemeentebestuur Sint-Maartensdijk pleit voor behoud kernfaciliteiten Eiland Tholen heeft nog tekort aan arbeidsplaatsen: 1000 pendelaars ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA ep.n reserve benzinenomnbeiiieniie GARAGF R R VISSER, MARKTBERICHTEN NIEUW FILIAAL IN TERNEUZEN VAN AXELSE BOERENLEENBANK VLOTTE HEREN WEEKENDERS donderdag e augustus i»64 bisset Zeeuws-Vfaonderen PROVINCIALE ZEBUWEB COURANT NOTA AAN TWEEDE KAMER EN GS. Het gemeentebestuur van Sint-Maartensdijk heeft zich in een nota gericht tot drs. J. A. Bakker, staatssecretaris van economische zaken, tot de Tweede Kamer, tot het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland en tot het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland over het industriespreidingsbeleid. Zoals bekend heeft drs. Bakker jn zijn jongste nota. over dit beleid onder meer bepaald, dat de kern faciliteiten voor Sint-Maartensdijk in de periode 1965 tot en met 1968 een aflopend karakter hebben, tot deze faciliteiten in 1969 voor deze gemeente geheel zijn opgeheven. Het gemeentebestuur meent dat dit beleid gezien de uitzonderingspositie van Sint-Maartensdijk en liet eiland Tholen voor deze plaats niet goed is en verzoekt dan ook wijziging in de beslissing van de staatssecretaris te brengen. Burgemeester en wethouders schrij ven in hun nota: „Het eiland Tholen, met een nog steeds belangrijk tekort aan arbeidsplaatsen, heeft geen en kel nut van de nu overblijvende Zeeuwse kerngemeenten (Terneuzen en het Zuid-Sloe), zulks door de geo grafische gesteldheid, terwijl de nieuwe kern Bergen op Zoom al evenmin nut voor de werkgelegen heid zal hebben. Bij de streekbewo- ners bestaan tegen het werk in Ber gen op Zoom overwegende bezwaren, zodanig dat men ook nu veel liever naar Rotterdam pendelt, dan in Ber gen op Zoom gaat werken. In feite is de oorzaak hiervan naar onze me ning wel het zeer grote mentaliteits- verschil tussen het eiland Tholen en N oord-Brabant". Het Sint-Maartensdijkse gemeentebe stuur is het volkomen eens met de staatssecretaris als deze schrijft, dat de industriële aanzet van Zeeland zich nog in een beginstadium bevindt: „Juist om dat het voor een kleine gemeente van 2700 inwoners, met een ten opzichte van de randstad enigszins excentrische lig ging, meer aanlooptijd zal vergen om een redelijk industrialisatiepeil te berei ken, stemt het in het bijzonder voor St.- Maartensdijk tot tevredenheid, dat ook van regeringswege wordt erkend, dat de industriële ontwikkeling pas is begon nen". Duizend bendelaars Vervolgens wjjzen b. en w. erop, dat juist op het eiland Tholen nog steeds een ernstig tekort aan werkgelegenheid be staat, als gevolg waarvan op dit mo ment nog meer dan 1000 pendelaars op het gewestelijk arbeidsbureau zijn Inge schreven. „Anderzijds is het begrijpe lijk", aldus het gemeentebestuur, „dat dit aantal te gering van omvang is om belangrijke invloed uit te oefenen op een landelijk gevoerd beleid". Het aantal pendelaars heeft zich de laatste jaren echter nog in een stijgende lijn bewo gen. „ondanks het feit, dat in dezelfde periode een honderdtal mannen en ruim schoots een gelijk aantal vrouwen in plaatselijke industrieën kon worden te werkgesteld", aldus b. en w. Juist nu de industrialisatie in Sint- Maartensdijk zich duidelijk gaat afteke nen (naast 8 bestaande industrieën zijn momenteel 2 fabrieken in aanbouw, ter wijl 3 aanvragen voor nieuwe vestigin gen en 1 aanvrage voor uitbreiding wachten op de nodige goedkeuringen en er voorts meerdere bouwplannen in voorbereiding zijnl betreuren b en w. het. dat de officiële aanwijzing als in dustriekern zal vervallen. ook nu nog onverminderd aanwezig is". B. en w. merken op, dat de juistheid van de zienswijze van de staatssecretaris in Sint-Maartensdijk beslist niet aantoon baar is. Nu met slechts kleine investe ringen een zeer aantrekkelijke sfeer voor industrieën en ook een ruime uit breiding van de industrieterreinen mo gelijk is. ligt hier financieel reeds een aanzienlijk voordeel boven vele grotere gemeenten, zo meent het gemeentebe stuur. Meer inwoners „De ontwikkeling van deze gemeente", aldus b. en w., „die zo gunstig begon, verdient ook hierom de bijzondere aandacht, omdat het eiland Tholen steeds een vrij afgesloten gebied is geweest met een verouderende auto chtone bevolking en een stilstaand, zo niet achteruitgaand bevolkingsaantal sinds eeuwen. Reeds nu blijkt de indus trialisatie hierop een grote invloed ten goede uit te oefenen. Meerdere vestigin gen van elders brengen nieuwe opvat tingen en andere ideeën bjj de bevolking, die reeds nu hun weerslag geven. Ook is nu voor het eerst gebleken, dat zich over de gehele linie in praktisch alle gemeenten op het eiland Tholen een stij ging van het aantal inwoners heeft in gezet, waarvan uiteindelijk ook in deze streek een gezonde bevolkingsopbouw en normale bevolkingsgroei het gevolg zal zijn". Het gemeentebestuur stelt, dat de in-' dustriële ontwikkeling in Sint-Maartens- dijk niet slechts kans van slagen heeft, doch gegarandeerd zdl slagen. Groeiend is het aantal nieuwe vestigingen en het aantal belangstellenden naar vestiging in Sint-Maartensdijk, „maar het is veel moeilijker om de nodige goedkeuringen voor de bonw van een fabriek te ver krijgen dan om een industrie te doen besluiten zich hier te vestigen", aldus de gemeentelijke nota. AXEL Collecte voor Polen De vereniging „Axel Polen" organiseert' in september a.s., omstreeks het vierde lustrum van de bevrijding, weer een in zameling onder de bevolking voor de Polen in Nederland. Plan West te Axel m aanleg Dezer dagen is de aannemersmij. M. P. Hol uit Hulst begonnen met 't bouwrijp maken van plan-West in Axel. Behalve de riolering wordt ook een aantal nieu we straten aangelegd in deze wijk. Ge zien de grote behoefte aan bouwgrond in Axel, voorziet plan-West in een aan tal riant gelegen percelen. De westelijke kant van het plan zal worden afgesloten door een nieuwe singel, genaamd West singel, welke aansluiting geeft op de Zuidsingel. 'JZEND1JKE Pols gebroken De scholier P. V. te Uzendijke kwam het spelen te vallen. Een ontboden lokter constateerde dat zijn rechterpols was gebroken. De jongen werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. TERHOLE Onderscheidingen voor leden „Excelsior" bij 60-jarig bestaan De fanfare „Excelsior" uti het kerk dorp Terhole, gemeente Hontenisse, heeft zaterdag en zondag met een festival zijn 60-jarig bestaan gevierd. Bij deie gelegenheid ontving de heer J. Wesepoel de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, wegens zijn 50-jarig lid maatschap. De heer Th. van Osta, secretaris-pen ningmeester van de katholieke bond van fanfare- en harmoniegezelschap pen in het bisdom Breda, reikte na mens de bond onderscheidingsmedail les uit aan de heren M. Vonk, P. de Blok en A. de Theije die allen 40 jaar lid zijn. Wedvluchten Wedvlucht Vertrouwen .Steeds Sneller" IJzendijke. Prljsvlucht vanuit Clermont met 224 jonge duiven. Vfstand 232 km. Snelheid eerste duif 1002 m. 1, 5 en 8 dokter Lievens, 2 en 3 G. Claeys. 4 en 10 A. G. Calon, 6 L. van de Velde. 7 P. Neve, 9 J. Boeye. Oude duiven, 34. Snelheid 926 m. 1, 6. 8 en 9 C. de Putter. 2 J. de Préz. 3 en 4 V. Claeijs, 7 M. Notschaele, 10 A. Mus- sche. Niet alleen is het belangrijk, dat er ver schillende malen gebruik kon worden gemaakt van de premie- en prijsreduc tieregeling, maar de officiële erkenning als industriekern is van nog groter ge wicht. „Juist die erkenning namelijk! blijkt een sfeer van vertrouwen te scheppen, die het mogelijk maakt met vrucht aan de industrialisatie te wer ken", aldus b. en w. Dit blijkt ook uit het feit, dat sedert de Uemaanwijzing voor 4 nieuwe ves tigingen en 1 uitbreiding premie van rijkswege is toegezegd en dat daar naast 3 vestigingen en 3 uitbreidin gen zonder premie tot stand kwa men of in aanbouw zijn. Zonder om vangrijke investeringen kunnen nog vele fabrieken worden geplaatst, om- dat het huidige industrieterrein op zeer eenvoudige wijze voor aanzien lijke uitbreiding vatbaar Is. Er blijkt voor de gemeente Sint-Maartensdijk een grote belangstelling te bestaan bij vele kleinere en middelgrote in dustrieën. „Voor de gemeente Sint-Maartensdijk is' de grootste teleurstelling gelegen in de gewijzigde zienswijze, dat gestreefd: moet worden naar grotere concentraties, waarbij worden genoemd gemeenten, die binnen enkele jaren kunnen uitgroeien tot 50.000 Inwoners en met het omlig gend gebied zelfs tot 100.000 inwoners", zo schrijven b. en w., die voorts stellen: „De motieven voor de aanwijzing van Sint-Maartensdijk hielden veel meer verband met het structurele tekort aan werkgelegenheid in de eigen streek, dat Burgerlijke stand AXEL. Geboren: Judith S„ d. v. C. KoraanGroene- •eld: Magdalena D.. d. v. A. J. Verstraten de Bokx: Aaltje P. S.. d. v. P. N. v d. VredeHuissen: Frans R.. z. v. A. E. Lensen Jonkman; Marieke D.. d. v. A. Corduwe- ner—Rintjcma; Imelda M. C„ d. v. M. E. de PoorterKox. Ondertrouwd: P. A. de Feijter 22 J. en H. Westera 18 J. F. C. Provoost 23 j. en C. P- de Feijter 24 j. T. A. Vermeulen 22 J. en C. M. Wieland 21 j. J. P. Dogge 31 J. en M. J. Heijdens 22 j. Getrouwd: E. F. de Smit 23 j. en G. M. van de Vijver 21 J. L F. Reuter 22 j. en E. S- Marthéze 19 J. Overleden: N. J. Dieleman 60 J. HOOFDPLAAT. Geboren: Bianca. d v. J. M. BondewelTor- 'ujn: Miranda, d. v. M. C. v. d. Velde— de Maillie. Getrouwd: A. C. Sutln 22 j. en E. T. van Zeele 21 J. W. A. Dees 26 j. en M. A. Bou wer 25 j. GROEDE. Geboren: Izaak P., z. v. J. M v. d. Hooft Houdersteijn; Pieter L., z. v. S. M. Scheele de Jonge. Getrouwd: H. A. de Kant. 24 j. en L A. d. Broeke 24 J. F. L Th. Baarends 19 j. en R. M. L Ras 17 j. Overleden: S. M. Adnaanse 87 j. K. W. de Bruijne 68 j.. e-v. L Basting: S. Zajc. 63 J., e. v. A. Verhage; M. P. Bouwens 55 j.. e.v. M. Verstraaten. De vereniging van postduivenhouders „De Grensvliegers" te Aardenburg nam in samenwerking met de p.v. „De Bonte Duif" deel aan de prijs- vlucht uit Clermont met 32 oude dui ven. De snelheid van di eerstaanko- mende duif was 954 meter per mi- nutt: 1 en 7 R. de Windt; 2 en 6 A. Verstraete; 3. G. Dezutter; 4. W. Ek- kebus, 5 Alw. Temmerman, 8 en 10 O. Quekelberghe, 9 A. Klaaijsen. Aan dezelfde vlucht werd deelgeno men met 244 jonge duiven. De snel heid van de eerstaankomende duif was 992.3 meter per minuut. 1 J. Cat- toor, 2 en 6 B. Dezutter, 3 O. QuekeL- berghe, 4 R. Galle, 5 Cl. Rodts, 7 A. Reijniers, 8 A. Breijaert, 9 B. Her man, 10 G. Dezutter. De p.v. „De Getrouwe Duif" te Cad- zand nam zondag met 8 oude en 199 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Clermont, waarvan de uitslagen luiden: oude duiven: 1 J. Pleijte (hoogste snelheid 846 meter per minuut). 2 en 3 D. Erasmus. Jonge duiven: 1 J. A. Vas- seur (hoogste snelheid 995 meter per minuut), 2 J. J. M. van de Plasse, 3 G. J. Schrier, 4 en 9 D. P. van Houte. 5 H. van de Walle. 6. 8 en 10 A. J. Duininck, 9 A. P. de Putter. Uit het zakenleven KAPSALON MANGOLD GRONDIG VERBOUWD Dezer dagen werd te Axel de geheel verbouwde kapsalon van K. Mangold in de Weststraat feestelijk geopend. De oude winkel met de herenkapsalon is nu een geheel geworden. De verkoopruimte bedraagt nu ca 40 m2. Aan beide zijden in de winkel zijn de parfumerieartikelen overzichtelijk opgesteld. Voorts werd een nieuwe pui aangebracht. Aan de Kaaiwal, waar voordien de tuin lag. is nu de nieuwe herenkapsalon verrezen. Tussen de winkel en de kapsalon be vindt zich de damesschoonheidssalon. Bij de heropening, waar tal van zaken relaties aanwezig waren, gaven de vele bloemstukken de gemoderniseerde win kel een feestelijk aanzien. Middelburg Provinciale Bibliotheek: ex positie eerste oorlogsperiode 1914. 10 12,30 en 13 3018 uur; Zeeuws Museum. Wagenaarslraat 1: tentoonstelling schil derijen en tekeningen Deltawerken door Rien van den Brink, 1017 uur; Minia tuur Walcheren: 9—22 uur: Van Benthem Jutting: expositie Verenigde Neder landen. kaarten van provincies en ge zichten van steden, 918 uur: Abdij: klank- en lichtspel. 21 en 2130 uur: Vischmarkt: kunstmarkt en vrije expres siewedstrijd door jeugd: City Wedren met de ooievaar. 20 uur. 14 Jaar. VUssingen Alhambra: Wedren met de ooievaar. 20 uur. 14 J. Kunsthandel Bik ker. Bdhuisslraat 15' Tentoonstelling te kenineen van Herman Goetheer. Vecre Bovenzaal Schotse hulzen: Schilde rijen In privé Veers bezit. Terneuzen Hotel Centrnol: Scheepvaart tentoonstelling „Oud Terneuzen". Oostburg Ledeltheater: Mijn vriend Ka zan, 15 uur. Jeugdvoorstelling Burgerzaal stadhuis: Tentoonstelling ..Kijken en luisteren". Hulst Burgerzaal stadhuis: Tentoonstel ling schilderijen van Relmond Kimpe en Guido Metsers. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ten toonstelling schilderijen van Relmond Zierikzee-Nleuw Haven en Havenplein: Vis serijdag 1964: feestprogramma van 9.30 's-Gravensteen: Expositie „Zuiderzeewer ken en Deltaplan". 9-12 en 14-17 uur. Burger Weeshuis' Expositie Afrikaanse Kunst. 10-17 uur. Haamstede-Raadhuis: Start middagwandcl- tocht „De Zeemeeuwen" en V.V.V. Bergen op Zoom Luxor: De bruid is niet van gisteren, 20 uur. 18 jar. RUILVERKAVELINGEN .STOPPELDIJK" EN „WALSOORDEN". De plaatselijke commissies voor ruilverkaveling „STOP- PELDUK" en „WALSOORDEN" maken bekend, dat ten kantore te TERHOLE zitdagen en spreekuren ge houden zullen worden op de 2e en 4e maandag van elke maand vanaf 9.30 uur tot 12.uur en vanaf 13.15 tot 17.— uur ter voorlichting en doen van mededelingen aan belanghebbenden, die bij voornoemde ruilverkave lingen zijn betrokken wij kunnen plaatsen die tevens als reserve-nachtwaker en taxichauffeur dienst kan doen. 45-urige werkweek. WALCHEREN WESTKAPELLE O.K.K. geeft concert Zaterdagavond geeft de muzlekveren ging O.K.K. uit Westkapelle haar rijfde concert in dit seizoen. Het programma begint om acht uur en staat onder lei ding van de heer P. de RoeïJ. O.K.K. zal de volgende werken uitvoeren: „Hoch und Deutschmeister" van Erti- Spaan; „De Vikingen" van Henri Vi- lette; „Auf der Wacht" met een cornet solo van P. Dierig; „Land of hope and glory" van E. Elgar; „Juwelen van de muziek" een selectie uit werken van verschillende grote componisten: „Fan tasy in yellow and black" van J. van Vugt en „The Nelson touch" van Ph. Hood. OOSTKAPELLE Uitvoering „Crescendo Zondagmorgen, 9 augustus geeft de muziekvereniging „Crescendo" Oostkapelle om acht uur een uitvoe ring bij het C.N.V.-vakantieoord „Bos en Duin". Lampionoptocht De jaarlijkse lampionoptocht in Oost kapelle voor badgasten zal vrijdag a.s. gehouden worden. De organisatie be rust bij de plaatselijke V.V.V. V oetbal wedstrijd Vanavond, donderdag, spelen een elf tal van de camping „De Bongerd" en een elftal van de voetbalvereniging „Oostkapelle" op het sportterrein te Oostkapelle een wedstrijd. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de commissaris van politie te Middelburg zijn inlichtingen te bekomen omtrent de aldaar in het tijd vak van 29 juli tot en met 4 augustus 1964 als gevonden aangegeven voorwer pen, t.w. verschillende handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder Inhoud, duif, blauwe jon gensblazer, 4 plastic wasmanden, blauw kinderjasje, ijzeren standaard, witte trui, enkele zonnebrillen, biljet van 100 j B. frank, doos met paar jongenssanda len. parkiet, babysokje, blauwe overall, snelbinder van rijwiel, blauw jack. 2 tennisrackets, sierduif. nieuwe grijze pantalon, fototoestel, kinderparaplu, wit kinderschoentje met dito sokje, honde ketting, achterlicht van auto Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald gelieve men daarvan ken nis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 28 juli tot en met 3 augustus zijn de navolgende voor werpen als gevonden aan het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd. Diverse sleutels, rose sjaal, pak bou ten en moeren, portefeuille met foto's, zwembroek, kinder portemonnee, bad handdoek, badhanddoek met zwem broek, damesslippers, spijkerbroek met paar slippers en sokken, wit kin derschoentje, beige portemonnee en diverse rijwielen en autopeds. En. dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen omtrent de adressen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: damesportemonnee, damespolshorloge, 2 jonge hondjes, zonnebril, herenregenjas, wit dames- vest, met groen damesbadpak, verre kijker, 1 paar witte damesschoenen. „De Scheldevliegers" De p.v. Scheldevliegers Vlissingen hield een wedvlucht vanuit Orléans. In con cours waren 81 duiven. Afstand 412 km. De uitslag is als volgt: 1 W. Daane sr. 2, 5 en 8 L. A Lievense, 3 J. M. Nag- tegaal. 4 en 6 C. L. Berting, 7 P. J. Ale- bregtse, 9 A. Rijkse en zn., 10 M. Moes. Scheepvaartbenchten Vlissingen aangekomen op 4-8: Herm Kiepe Vlissingen vertrokken op 4-8: Herm Kiepe n. Middelburg. Gepasseerd naar Antwerpen op 4-8: Senang v. Dublin: Mynias v. Sevilla: Auriga-G v. Vlaardlngen Deneb v. Hamburg; 5-8: Jong kind v. Rotterdam: Donau v. Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 4-8: Zaankerk n. Amsterdam; Zephyr n. Londen-Terneuzen: Ammon n. Amsterdam: 5-8: Seabreeze n. Londen-Gent; Randfontein n. Rotterdam; Duurt II n. Duinkerke-Terneuzen. ZUID-BEVELAND YERSEKE Extra kerkdienst Ds. C. Hegeman, predikant der gere formeerde gemeente Sioux-Center (V.S.) die tijdens zijn verlof in Neder land geruime tijd wegens ziekte was opgenomen in een ziekenhuis te Zwol le, is thans zover hersteld dat hij a.s vrijdagavond 7 augustus hoopt voor te gaan in een extra kerkdienst van de gereformeerde gemeente te Yerseke in het kerkgebouw aan de Oude Bo gaardstraat. De dienst begint om half acht. BIEZELINGE Bezoek van tamboers en pijpers „Nicoleen" Het tamboers- en pijperskorps „Nico leen" uit Kamperland zal zaterdag, op uitnodiging van haar zustervereniging „Jonge Kracht", een bezoek bregen aan Biezelinge. Beide korpsen zullen zich bij deze gelegenheid zowel afzonderlijk als gezamenlijk doen horen. Aanvan gend om half acht wordt een rondwan deling door het dorp gemaakt, gevolgd door concerten cm het recreatieterrein bij de „Zwarte Weel", die met een even eens aldaar te geven taptoe worden be sloten. Nederlandse fiets „niet in vorm" De Nederlandse fletsenindustrle blijft achter by de vormgeving. De laatste tientallen Jaren Is er vrijwel niets veranderd ln de vor men van de Nederlandse flets. Dit Is de mening van de keoze- commlssle van de raad voor In dustriële vormgeving, die de ten toonstelling „Op wielen" In het centrum voor industriële vorm geving (In de beurs) te Amster heeft samengesteld. maar ook deze fietaen werden door de keuzecommissie qua vorm niet geschikt geacht om een plaats te krijgen op de tentoon stelling, waar nu een Franse fiets staat Volgens de jury zijn de Nederlandse fabrikanten ln vele jaren niet verder gekomen dan het versieren van de fiets als een kerstboom, zonder aan het model werkelijke wijzigingen aan te brengen. „Men besteedt meer aandacht aan status- en nozemproblemen in de fietsenin- dustrie", aldus het oordeel van de commissie. Overigens zijn er toch Nederlandse fietsen op de tentoonstelling te zien. namelijk de ontwerpen van de leerlingen van de academie voor Industriële vormgeving in Eindhoven voor speelgoed- en sportfietsen. VEILING „WALCHEREN" G.A. MI Dl) LLIIt'KG 5 augustus. Tomaten, export per fl kg AI 170 —171, BI 185. O 165 en doordraai. tomaten An. Bil. CII en CCH doordraaL Fruit: Appelen: Yellow Transparent 70-75 20—31. 65-70 2333. «0-45 26-27. SS-«I 15—22. IID 10. m grof 10—15. Manled 75 55—06 70-75 «0. 65-70 «1. Hl grof 18 Prècoce de Trévoux 60-65 43—47. SS-60 34—49 50-55 25—38. IID 14—19. in grof 21—2». Ill fun 10—30. Perzi ken 2—45 Rode beeaen per don. 16—32 Me loenen: 20—109. oranje ananas 115—17? sui ker 136. ogen 26—110. Perzikrode Zomcrappel 70-75 21—23. 65-70 2329. 60-65 1 8—27 55-60 12—16. IID 10—11. III grof 11—20. III fijn 15—17. Stark Earliest 60-65 64—71. 55-60 30— 58. IID 23 Pruimen: Czar 55—117. Ontario 43—108. Washington 48—90 Earlcy I-axton 38—90. Reine Claude d'Ouillina 73. Bramen 4018. Kruisbeken 15—35. Druiven 230—269 Aardbeien per doos 64. Groenten: Bloemkool 3 per kist 39—€3 idem 4 per kist 23—«0. Idem 6 per kist 18—55 Idem 8 per kist 13—31. Uien 15—31. Sla 433- An dijvie 8—13. Prei 31—«3. Postelein 14—4». Stoksnljbonen 46-87. Dubbele bonen 30—6» Bospeen 28-35. Waspeen 32—66 Breekpeen 11—20. Komkommers wit 75 24. €0-75 15—31. 50-60 1 8—28. 40-50 17—24 35-40 12—21. krom Komkommers groen 75 30—23. €0-75 22—31. 50-60 1 8-28. 40-50 17-24 35-40 12-21. krm per kg 10—20. Kroten 11—18 Spinazie 47 Pronkbonen 74. Spitskool 22-31. Savooiekoo! :s—33 Rode kool 5—15 Witte kool 10—11. Boskroten 11—16. Kassntjbonen 80—82 Au gurken A 97—111. B 64—93. C 39—60. D 14 —19. Burgemeester Rijpstra verrichtte opening Collecte De te Aardenburg gehouden collecte ten bate van Sonnevanck en Zonne gloren bracht 235 op. Bankinspecteur: „succes is bij voorbaat verzekerd" Burgemeester rar. H. Rijpstra heeft woensdagmorgen in de Axel- sestraat te Terneuzen de officiële opening verricht van het bijkan toor van de boerenleenbank Axel, aangesloten bij de centrale boeren leenbank te Eindhoven. Namens het gemeentebestuur van Terneu zen zei mr. Rijpstra trots te zijn op deze nienwe aanwinst- Zijns in ziens krijgt de Axelsestraat te Terneazen steeds meer de allure van een zakenstraat, ln zijn toe spraak tot de genodigden wees hij onder meer op de vertrouwde klank, die de boerenleenbanken in de loop der jaren hebben weten te verwerven, hetgeen hij voor een belangrijk deel toeschreef aan de leiding vanuit de plaatselijke ge meenschappen. Later, tijdens een uitstekend verzorgd diner in hotel „Rotterdam", wees hij nog op de goede relaties, die het gemeentebe stuur van Ternenzen altijd heeft; gehad met de agrarische bevol-1 king. Voorzitter M. L. M. IJsebaert. sprekend' namens het bestuur van de bank, noem-j de de opening een mijlpaal in de ge schiedenis van de Axel se boerenleen bank. Voorts wees hij op het feit dat ook niet-agrariërs het nut van de boeren leenbanken steeds meer zijn gaan in zien. Axel zei hij te willen zien als een toekomstige forensenplaats van het dy namische industriemiddelpunt Terneu- De heer J Oosterwaal, districtsinspec teur van de centrale bank te Eindhoven, wees er onder meer op dat de boeren leenbanken hun beslotenheid van vroe ger steeds meer prijsgeven om hun stem in het bankwezen duidelijk te doen ho- Hoewel tegenwoordig het openen van nieuwe bankgebouwen regelmatige gebeurtenissen zijn geworden, wilde hij de nieuwe Terneuzense vestiging als een bijzonderheid beschouwen. „In deze zich dynamisch ontwikke lende stad is het succes voor ons bij voorbaat verzekerd", aldus de heer Oosterwaal. Het nieuwe bijkantoor van de Axelse boerenleenbank aan de Axelsestraat te Terneuzen, dat (jus teren officieel werd geopend door burgemeester H. Rijpstra van Ter- Ook deze bankvertegenwoordiger bracht de bankfusies van de laatste tijd even ter sdrake. Hij noemde het typisch, dat in Terneuzen. waar zich de parel van de Utrechtse Raiffeisenbanken bevindt, een andere boerenleenbank zich durft te gaan vestigen. Hij wees daarbij op de eigen diensten, die elke baak haar clien tèle meent te moeten bewijzen. Een fusie tussen de Utrechtse en Eindhovense ban ken leek hem uitgesloten. Felicitaties Felicitaties werden voorts aangeboden door de burgemeester van Clmge, de heer P. V. M. Vercauteren. namens de centrale landbouworganisaties. Namens de coöperatieve boerenleenbank Terneu zen (Raiffeisenbank) zei directeur mr. C. Wabeke te verwachten, dat de nieuwe vestiging vermoedelijk zijn eigen hoofd kantoor te Axel wel zal gaan overvleu gelen. Ietwat kritisch voegde hij eraan toe, dat er enige sprake zou kunnen zijn van misverstanden, omdat sommige mensen denken, dat de nieuwe vestiging een fi liaal is van de Terneuzense boerenleen bank. „Het zal uw en onze taak zijn de mensen wijs te maken, dat het hier twee heel verschillende banken betreft", aldus de heer Wabeke. De heer Oostervvaal geloofde niet erg in die misverstanden. „De mensen weten in het algemeen bij zonder goed bij welke bank zy moeten zyn", dacht hy. Ten slotte werd nog het woord ge voerd door de advocaat-procureur mr. G. Tichelman, die de nieuwe bank veel succes toewenste en daarnaast op uitvoerige wijze zijn eigen visie gaf over de ontwikkeling, die Ter neuzen de laatste jaren meemaakt. Hij liet daarbij duidelijk blijken, dat niet alle Terneuzenaren warm lopen voor de prognoses van stedebouw kundigen en planologen, die denken aan een stad van 50.000 en nog meer inwoners. Ten slotte maakten tijdens een receptie in de middaguren velen gebruik van de gelegenheid het bestuur van de Axel- se boerenleenbank geluk te wensen met de nieuwe vestiging in Terneuzen PARKEERTERREIN tern'EL ZEN tel. 01150-2300-2400 fPOItTHUIS VAM MOORDEN OOST BURG, TEL (01170)-2820 J. JANSSEN, dierenarts. AFWEZIG. van 7/8 t.m. 22/8 1964. Waarneming door J. F. de Haas. Zaamslag, tel. 01153- 366. tevens verklaringen en C. Cysouw, Sas van Gent. Tel. 01158-588. STICHTING WENST KLINIEKEN EN ZIEKENFONDS VOOR DIEREN )e Stichting Practische Dierenbescherming zal op de zaterdagmid- ag 29 augustus in het dierenpark Amersfoort te houden „dieren rienden-dag 1961" plannen bespreken voor de instelling van een zie- :enfonds voor dieren, voor het laten rijden van diergeneeskundige klinieken, bemand met dierenartsen (doel: gratis operaties om on tbreidelde uitbreiding van vooral de kattenstand tegen te gaan; voor een kruistocht voor praktische dierenbescherming, achtereen volgens in eigen land, in Europa en ten slotte in de gehele wereld en voor massale inschakeling van de jeugd als praktische dierenbescher mers. Hiervoor denkt men aan de instelling van een z.g. „ere-orde-dieren- vriend" met „bronzen, zilveren en gouden leeuwen" voor verricht dierlievend hulpbetoon. De in 1962 opgerichte stichting, die tot voor zitter heeft de heer L. Fokkema, directeur van de Stichting Neder landse Export Combinatie (N.E.C.), is van mening, dat het huidige systeem van dierenbescherming heeft gefaald. De stichting wil daarin verbetering brengen door de jeugd op te voeden tot dierenvrienden. Heden overleed, zeer plotseling, tot onze die pe droefheid, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader. Waarde: M. van Koeveringe- de Waard. Ztlrich (Gr.): D. G. Tramper— van Koeveringe. L. Tramper. Waarde: M. van Koeveringe. A. van Koeveringe Koster. Waarde: H. G. van Koeve ringe En kleinkinderen. Waarde, 5 augustus 1964. Havenstraat 27. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 8 augustus as. Vertrek van het sterf huis 12.00 uur. VEILING ROTTERDAM augustus. Aardappelen 1115. Andijvie ■ia. Bloemkool 1 6 42—48. 8 31—34. 10 26— 29. 2 6 22—38. 8 22—34. 10 12—21. Dubbele 5965. 2 33-54. Pronkbonen 50— 71. Snijbonen 80—94. Gele kool 10-14. Splta- kool IJ—16. Rode kool 5—14. Spinazie 29—46. I A 17—21. J A 10—17. Komkom mer* 70-80 33—42. 60-70 27—41. 50-60 23-29, 40-50 17—24. 35-40 1 6-18. Prei 34—46 Sel derij 2-* Peterselie 7. Waspeen 1 A 15— 24. Uien 17—24. Kroten 12—21. Tomaten A 1 18O-190. B 1 170-185. C 1 165. Aanvoer 8M0 bakken Ontario 51—130 Golden Japan 59— 126. Burbank 58—108. Czar 87—118. Oranje ananas meloenen 68—)30 Oogmeloenen 46— 121. Netmeloenen 38—81 Perziken 12—49. Rode beaaen 70—98. Appelen: Yellow Tr. 1 A 28—52. I B 27—23. 1 C 12—21. St. Earliest 1 A 50—73. I B 22— 48. I C 1628. Early Vic. 1 A 20-22. 1 B 18 C 13—17. Pen rode 1 A 30—36. Zo- merappel I B 26-30. I C 14—24 Prteos* A 49-83. 1 B 39—49, 1 C 31—4» Beauty of Bath 1 A 36-50, I B 24-31. 1 C 14-19. N H. aulkerpeer I A 25-29. 1 B 23—26. 1 C 18—20. Oomsklnderen 1 A 60—81. I B 58— 68. I C 41—54. Clapa fav. 1 A 60. 1 B 54. C 32. VEILING KRAHBENDIJKF. 5 augustus. Appelen: Yellow I 75-80 32. 70-75 36. €£-70 32. 60-65 20. 55-60 10. II 7»-»0 25. 70-75 19. 65-70 doordraai. «0-65 doordraai. Ill grof doordraai, fijn doordraai Pré roe» de Trevoux I 65-70 57 60-65 49 55-60 37.10-31.50. SO-55 2450—25.49. IID 16. III grof 20-23. fijn :0—12. kroet 8—8. B. of Bath I 70-75 28. 85-70 23. €0-65 19. 55-00 14. IID doordraai. III grof doordraai, fijn doordraai, kroet doordraai. Perzikrode Zomcrappel I 80-85 15. 75-80 17. 70-75 21. «5-70 22. 60-65 18. IID 10. II! grof 12. fijn doordraai, kroet doordraai. Stark Earliest I 75-80 61. 70-75 66 65-70 62. 60-65 43. 55-60 23, IID 10. Ill grof 26. fijn doordraai, kroet doordraai. Pruimen: Ontario I 5983, H 22—68. IH grof 39—52. fijn 22—26 Czar 62—1j0«. II 22. fijn 42 Bramen I 34 per dooa. Dubbele bonen I 47—59. II 3032. VEILING V VJ5B GOE* 5 augustus. Stark Earliest KL. I 75-80 87—70. 70-75 €878. 65-70 «0-68. 60-65 41—45. 55-60 20-24. KL. II 75-80 42. 70-75 49. 65-70 34. 60-65 55-60 16, IID doordrasl. grof 13—27, fijn 10. Perzikrode Zomcrappel KL I 75-80 20. 70-75 23-24 65-70 24—25 60-65 19—20. KL. II 75- 80 16. 70-75 17. 65-70 19. 60-65 16—17. IID 10— 12. grot ÏO—12, fijn 10 en doordraai Zigeu nerin KL I 80-85 26. 75-80 31. 70-75 32. 65-70 2é2. IID 19. grof 11—12 Earley Victoria KL n 70-30 16—18. 60-70 11—15. Yellow Trans parent KL I 70-75 39. 65-70 26—33. 80-85 18— 22. 55-60 13. grof 24. fijn 12. Maniet KL II 80-90 59. 70-80 «2. 80-70 33. grof 43 Prècoce de Trévoux KL I 70-75 59. 65-70 59. «0-65 43.80 —19.70. 55-60 36.20Tl.60. 50-55 24.60-25. KL n 65-70 49. «0-65 45. 55-60 33. 50-5S 22. HD 16. grof 21—31. fijn 8—25. Super Trévoux KL I 30-85 88. 75-80 66. 70-75 58. 65-70 53. DK-erae appelen, val on kroet doordraai. Dubbele prinsesaenbonen I 5051. n 372039.20 Bra men ln doosje» per kg I 160—161. n 135- Bra men (4 kg per krat) I 132. II 85. Pruimen: Czarpruimen I 87108. I 2361. grof 5072, fabriek 18—53. Ontario I 34—101. H 12—70. grof 41—78. fabriek 20—38. gescheurd 45. Dubbele Boeren wit te. grof 22—53. fabriek 33. Washington I 56—72. II 42. grof 16-68. fabriek 15—37. Tollenaar» I 10—13. Diversen: Rode bewon II 3661. per doos II 2022. Frankenlhaler I 260270. Perziken per stuk I 1843, II 641. Bramen per doos I 38—42. I 128—31. Frambozen I 77. II 52—58. Totale aanvoer hard fruit 5200 kisten. Groenten' per stuk: Bloemkool Al 38, AH 1323. Bil 1221. Komkommer» AI 20—22. An 10-22. BI 16—18. BU 15-16. Cl 11—IS. Meloenen 34—101. Per bos: Wortelen II 14— 16. Peterselie I 4—8. Selderij 13. Uien 18. PeT kg: Aardappelen, bonken 1216. grote 1318. drielingen 412. Uien 610 Snijbonen I 74—75. II 30—61. Prelude II 21. Dubbele prinsesser.bonen I 43. II 30—30. Pronkbonen I 42—45. II 37—39. Groene eavoolokool I 7— 11. II 6 Rode kool I 9 Tomaten Al 3842. An 34—39. BI 37—39. BII 34—10. Cl 33—34. Witte kool 7. Andijvie I 21—24. Postelein II 27—31. Kroten I 14—16. n 10 Augurken A 60—97. B 45—85. C 14—38. D 14. VEILING KAPELLE 5 augustus. Industrie- en exportveiling Ap pelen en peren: Stark Earley ex 70 73. ex. €0 46. I 70 68. 6564. 00 42. 55 24. II 70 60. 65 53-55. 60 33—33. 55 15-19. ÜD 10 en door- draalin grof 21. m fijn doordraaL Yellow Transparent I 70 41. 85 40—44. 60 20—21, 55 13. II 65 29. 60 18, 55 10, nD doordraai. HI grof 10. in fijn doordraai. Earley Victoria I 70 20. 60 15. n 70 18, 60 1 0—13. nD door-s draai. III grof doordraai, in fijn doordraai. Perzikappel I 75 18—23, 70 23—24. 65 24—26. 60 19—21. U 75 18. 70 16—17. 65 12—16. 60 12— 14. HD 1012. in grof doordraai. ID fijn doordraai. Zigeunerin I 75 24. 70 27. 65 1 6. n 75 21. 70 20. 65 17. HD 10. Hl grot 14. UI fijn doordraai- Prècoce de Trévoux I 65 60 SI. 60 47.90—48.60. 55 37.50—38.80. 50 25—26.40. I 60 47. 55 37. 50 23—25. IID 1390-16.20. Hl grof 2022. TH fijn 8®Vj. Prècoce de Tré voux rijp I 60 58 55 52. 50 35. Oomskinderen- peer n 55 55. 50 47. IH grof 38. N.H. Suiker- peer I 55 14, IID 10—12. in fijn 8—9. in grof 10. Br. Herepeer I 55 12—14, 50 12. UD 6— IH- Pruimenveiling: Czarpruiro extra 1.261.35. I 93-1.22. II 47—68, grof 48—92. fabriek 19— 34. Ontario I 71—1.01. II 27—62. grof 53-80. fabriek 14—36. Reine Claude d'OuiUln» I 63— 31. n 24—37. grof 42—70. fabriek 10—21 Vroe ge Tolse extra 1-32. Mons Hative I 1.361.43. 3el!e de Louvain I 77. Utility I 110- Tol- 'enaanprnlm 812. Pruimen, gescheurd 10 '9 Tonneboer industrie per kg 23. Diversen Bramen Industrie in kratten van kg 1 1,32. n 85. Bramen in doosjes voor verse consumptie per kg I 1.35—1.88. H 1.20 1.23 Bonen per kg I 35—47. n 32.30—33.10. III doordraai. Frambozen per doos van 250 gram I 6973, II 3961. Loganbeasen per doos van 250 gram I 64. n 47 Rode bessen per doos van 250 gram I 17. II 1617 Rode lessen per kg I 7686. H 30—75. Aardbeien per doos van 250 gram I 8299 n 4956. Mo rellen per kg 98. n 74 Abrikozen per stuk 1 10. n 8'A Kasperzlken per stuk ex. AA 34. ex A 32. ex. B 28. Tomaten per krat van 6 kg LA 185. IB 1.84—189. IC 1.68. ICC doordraai. IBB 1.87. 1IA 1.65. nB 1.72. Groenteveiling: Kropsla 1218. Bloemkool 1618. Snijbonen 6771. Augurken A-B 38 41, C-D 14—18 Komkommers 1014. Savooie kool 12. Kussa 4. Pronkbonen 58. Rode koot 6. Andijvie 16. VEILING THOLEN 5 aug. Do ré bonken 8.40. gewoon 1480-15.10. poters 9.10. Bintje bonken 15-1550, gewoon 9-1090. poter» 690 Eigenheimers gewoon 12.30-13 70. poters 6.10. Aanvoer 50 ton VEILING 8 INT-ANN ALAND 5 aug. Doré gewoon 14.90. bonken 8.20-8,30. Eigenheimers gewoon 13.60-1390. bonken 7.30-7.70. drielingen 8.40-8.90. Bintje gewoon 10.40-10,70. bonken 16-15.40. drielingen 8 Aan- VEILING STAVENISSE 5 aug. Doré gewoon 13-1490. Bintje gewoon I 10 90-10 60 II 9.90-10.20 bonken 15 60-1590. drielingen 590. kriel 15-15.10. Eigenheimers gewoon 13.80-15, drielingen 7.60 Aanvoer 75 ton. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 5 aug. Dore 14-11.10. bonken 8.40. Eigenhei mers 14-13.20. bonken 7.80. Bintje 1090-890, bonken 15.80-15.20 Aanvoer 5800 kisten. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 augustus Sla 5—15 Andijvie 8—13. Bloem kool 1247 Savooiekool 313. Uien :3—17. Snijbonen 30—57 Dubbele bonen 3051. Staakpnnsessen 351.02. Prei 3282 Kom kommer» 1627. Aardappelen 10—13. Net- meloenen 5283. Waspeen 1227. Selderij 26—43. Rode bessen 33—56. Yellow 26—42. Stark Earley 3664. Earley 10—12. Prècoce 1263. Pruimen per stuk 917. Perziken per stuk 9—42. Scare 45—1.17. Ontario 35—95. Washington 2762. Clapps 4261. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoterlngen van de Coöp. Wotwm Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande donder de a.g 6 augustus 1964. Prijsklasse 0 17 cent. idem I 16 cent. idem 2 35 cent. Idem 3 14 cent, idem 4 11 cent. Idem 5 9 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13