GELD Goede prestaties bij ringrijden in Vlissingen LENINGEN LEZERS SCHRIJVEN AGENDA WALCHEREN Bungalowterrein voor Twentsche Bank WEDVLUCHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN U ZOEKT GELD" likdoorns Burgerlijke Stand De P LC, hei meest gelezen dagblad in Zeeland. OPRUIMING LEVER'S ZEEP-MAATSCHAPPIJ N.V. VLAARDiNGEN ARBEIDERS vaste dienst woningen MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De zaterdag In Vlissingen gehouden ringrijderij is weer een \olledig suc ces geworden met zowel in de vrye wedstrijd als in de strijd om de derde klas-titel uitzonderlijk goede presta ties. „Het sclujnt dat het parkoers en de entourage in Vlissingen telkens weer inspireren tot goede prestaties" aldus de heer Joosso uil Gapinge, secretaris van de Zeeuwse Ringr\J- ders Vereniging. Ook de voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser uit Kleverskerlte, toonde zich enthou siast en voldaan over het verloop van de wedstrijden in Vlissingen. Burgemeester B. Kolff van Vlissin gen zag in de grote deelname aan deze wedstrijden door ringrjjders uit alle hoeken van Walcheren weer eens de bevestiging, dat Vlissingen wel degelijk bij Walcheren hoort. Minderhoud Sam Minderhoud uit Westkapelle was de enige die in de vrije wed strijd alle dertig ringen stak. Wim Maljers uit Veere, de grote kansheb ber op het definitieve bezit van de hoofdprijs, de zilveren wisselbeker van de gemeente Vlissingen, miste in de 28ste beurt. Derde klas B. Brasser uit Koudekerke werd met 24 ringen kampioen van de derde klas en voor een jaar be zitter van de wiss-dbeker van de gemeente Grijpsxerke. A. Feijnier- se Mz., ook uit Koudekerke, werd reserve-kampioen in deze klas. Joh. Koets uit Biggekerke verwierf de wisselbeker van de gemeente Vlis singen, de hoofdprijs. Deze rijder, die in totaal 27 ringen stak, moest hier om in de grote finale strijden met S. Minderhoud en F. Langebeeke. Koets was echter de enige van de drie, die in de eerste ommegang beide ringen stak. Na de eerste beurt tus sen Minderhoud en Langebeeke was de stand nog gelijk. In de tweede beurt miste Langebeeke zodat S. Minderhoud winnaar werd van de tweede wisselbeker, die van de V.V.V. Vlissingen. F. Langebeeke won de derde prijs, de P.Z.C.-wisselbeker. Vervolgens gin gen de prijzen naa: A. de Visser jr. (de Van den Hemel-beker), C. Hou terman (de eerste Heineken-beker), A. Maljers (tweede Heineken-beker) en W. Maljers (Breda Bier-beker). Aan de vrije wedstrijd namen 48 rij ders deel. J. Koole uit St.-Laurens moest verstek laten gaan wegens drukke werkzaamheden in de land bouw. Hij had dit jaar in het defini tieve bezit kunnen komen van de eerste Heineken-beker. Leen Minder houd, die wegens familieomstandig heden niet kon meedoen, had de tweede prijs, de wisselbeker van de V.V.V. Vlissingen, definitief kunnen winnen. Deze beker ging nu naar zijn broer Sam, die de beker voor de eerste maal won. Pollepel De strijd om de pollepel, waar voor in aanmerking kwamen de rijders, die tussen de tiende en de vjjftiende beurt geen ring hebben gemist, ging tussen D. Willemse, W. Maljers, F. Langebeeke, C. Houterman, A. de Visser, M. Goedhart en S. Minderhoud. D. Willemse uit St.-Laurens werd ten slotte winnaar van de pollepel en de daarbij behorende kist si garen. De prijs voor de meeste volgringen was voor S. Minder houd, de kampioen van de eerste klas. De extra-prijs voor de 680- ste ring was voor H. Wondergem en die voor de 770ste voor P. Peper. Voor de vrije wedstrijd op de Stenen Beer en voor de derde klaswedstrijd in de Wilhelminastraat, die beide des morgens om acht uur waren begon nen bestond de hele dag grote be langstelling. Afgezien van enige re gendruppels was het gunstig weer voor de rijders en bleek het een trek pleister voor de toeristen, voor wie het geen ideaal strandweer was. Keuring Aan het begin van de wedstrijden had een keuringscommissie bestaan de uit mevrouw T„ J. C. Mets-Ra- maut, mevrouw J. Strabbing-Dorge- lo, mevrouw J. Punt-Van Osnabrug- ge en mejuffrouw C. Bijl de versie ring van de 89 paarden gekeurd. Hierbij gingen de prijzen achtereen volgens naar de paarden van D. Cop- poolse, L. Huyszoon, .Jac- de Witte, J. van Eenennaani, C. Coppoolse, A. Maljaars, D. de Visser, A Brasser, Joh. Kodde en L. Boone. Tegen de avond kon voorzitter P. Brasser overgaan tot de prijsuitrei king. Vooral verwelkomde hij burge meester mr. B. Kolff van Vlissingen, de heren P. Priester en C. G. Tim merman, respectievelijk voorzitter en secretaris van de V.V.V. Vlissingen. De heer Brasser dankte het gemeen tebestuur van Vlissingen voor de royale medewerking bij de organisa tie van deze wedstrijden en hij sprak de hoop uit nog vaak een ringrijderij in Vlissingen te mogen meemaken. De voorzitter dankte het damescomitéé voor het omvangrijke werk, dat zij hadden verricht bij het keuren van 89 paarden. Ook bncht hij dank aan de gemeentepolitie van Vlissingen en aan de dienst gemeentewerken van deze stad. z J. A. Bruggeman te Goes overleden 1 Op de leeftijd van 44 jaar is zaterdag middag overleden de heer J. A. Brug geman uit Goes, verificateur op het regionaal kantoor Goes van de Agra risch Sociale Fondsen. Sedert augus tus 1957 was de heer Bruggeman daar werkzaam en speciaal op het terrein van de personeelsorganisaties genoot hij in Goes bekendheid. Zo was hij administrateur van de Algemene Bond van Steenhouwerspatroons, af deling Zeeland. Geruime tijd bekleed de de thans overledene het voorzitter schap van de Federatie van Perso neelsverenigingen in Goes. Hij was ook voorzitter van de personeelsver eniging bij het kantoor A S F. De heer Bruggeman was afkomstig uit Sou burg. Hij heeft ook een aantal jaren bij de Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen en bij het G.A.K. te Goes gewerkt. De heer Bruggeman overleed zater dagmiddag aan een hartverlamming, toen hij aan het veer Vlissingen-Bres- kens stond te wachten. Hij laat in Goes een vrouw en zes kinderen ach- Prijzen Vervolgens reikte burgemeester Kolff de wisselbeker van de ge meente Vlisisngen uit aan Joh. Koets. De burgemeester sprak zijn waardering uit voor de goed verzorgde ringrijderij in zijn stad en vertelde, dat het gemeente bestuur dit evenement graag ieder jaar terugziet in Vlissingen. De heer N. Priester overhandigde de V.V.V.-wisselbeker aan S. Min derhoud, die hij een goede afge vaardigde van zijn broer Leen noemde, die deze beker al twee maal heeft gewonnen. Vervolgens reikte de heer Brasser de P.Z.C.- beker uit aan F. Langebeeke en daarna de overige bekers aan de bovenstaande winnaars. Een troostend woord had hij voor W. Maljers, die bijna de beker van de gemeente Vlissingen in eigendom had gekregen, maar nu toch in ieder geval de beker van Breda Bier voor een jaar mocht meene men. De heer Brasser noemde de twee jonge kampioenen van de derde klas, B. Brasser en A. Reijnierse, goede opkomende ringrijders, van wie hij zei nog veel te verwachten. De voorzitter overhandigde B. Brasser de wisselbe ker van de gemeente Grijpskerke en A. Reijnierse de beker van de N.V. Zandstraal maatschappij. Winnaar van de kleine finale bij de derde-klassers was A. Lous. J. Kodde werd hier tweede. De prijs voor de meeste volgringen ging naar B. Bras ser met 11 ringen. A. Reijnierse won de pollepel met het kistje sigaren. Uitslagen De uitslag van de vrije wedstrijd was als volgt: 3. Minderhoud, 30 ringen; W. Maljers, 29; Joh. Koets, 27; F. Langebeeke, 26; C. Houterman, 26; A. de Visser jr., 26; D. Willemse, 25: M. Goedhart, 25; J. Minderhoud. 25; Chr. de Visser. 24; Joh. Langebeeke. 23; A. Maljaars. 23: A. J. Volkers, 23; L. Timmerman. 23; C. Coppoolse, 21; J. Reijnierse, 21; C. Langebeeke, 21; P. Cevaal, 20; J. Wisse. 20; P. Poppe. 20; J. Maljers, 20; D. de Buck, 20; P. Peper, 20; D. van Eijkeren. 20 en H. Krijger, 20. De uitslag in de derde klas was: B. Brasser, 24; A. Reijnierse, 21; M. Reijnierse, 20; A. van Sluijs, 20; Joh. Kodde, 19: W. de Kam. 19; J. Roelse, IS: D. Wielemaker, 17; P. Meranus. 17: J. Langebeeke, 17; A. Lous, 17; Joh. Vos, 17; Z. Cevaal, 17; F. Bak ker, 16: W. v. d. Heiden, 16: C. de Visser. 14: P. Wijkhuis, 14; R. Gel- jon, 14: M. Louwerse, 13: J. Harpe, 13; C. Dingemanse, 13: Jac. de Witte. 13: J. v. cï. Bosse. 12; H. Brand. 12 en M. Davidse, 12. Middelburg Molenwater: .Miniatuur Wal cheren. 9-22 uur. Van Bcnlhcm en Jut ting: Expositie Verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 uur. City. Geef ze de ruim te. 20 uur. al. Vlissingen - Alhambra- Nog nooit zo ge lachen. 8 uur. 14 Jaar Bikker: Tentoon stelling tekeningen Herman Goetheer. Westdorpe Troulzaerte: Tentoonstelling schilderijen Reimond Kimpe. Ilulst Bioscoopgebouw: Het zwaard van de veroveraar, 8 uur, 14 jaar. Tcrncuzcn Luxor: Op glad Ijs, 8 uur, a l. Oostburg Ledelthoater. Mariand! is ver loofd, 8 uur, a-1. Bergen op Zooni Luxor: De onbevredig- den, 8 uur. 18 jaar. Zlerikzee Burger Weeshuis: Expositie Afrikaanse kunst. 10-17 uur. Haamstede Raadhuis: Start V V V.-auto- rally voor zomergasten. 14 uur. MIDDELBURG Sociëteit naar Dam 10 De leden van de sociëteit De Vergenoe ging te Middelburg zullen in de toe komst een ander pand voor hun bijeen komsten betrekken, namelijk het. heren huis Dam 10, waar vroeger mr. J. L. Andreae woonde. Het is de bedoeling, dat dit pnnd geschikt gemaakt wordt, in september a-s. door de sociëteits leden betrokken wordt. De sociëteit heeft dit nieuwe onder komen gekocht, omdat het te lang zou duren eer men de beschikking zou heb ben over het sociëteitsgebouw aan de Markt. Zoals bekend is dit pand aan gekocht door de Twentse Bank N.V., die er haar kantoren in zal vestigen. Met de bank was het bestuur aanvan kelijk overeengekomen, dat de boven verdieping in de toekomst dienst zou doen als onderkomen voor de sociëteit. Nu echter de bouwvergunning gesplitst is in twee delen één voor de boven verdieping. waarin de bank gehuisvest wordt, en één voor de bovenverdieping, waarbij de Twentse Bank voorrang ge noot meende het bestuur van de sociëteit dat de verbouwing te lang zou duren, zodat men naar een ander pand heeft uitgezien. VLISSINGEN Lichte materiële schade bij drie aanrijdingen Drie aanrijdingen veroorzaakten zater dag en zondag materiële schade in Vlis singen. Zaterdagmorgen raakte de Bres- kense vrachtautobestuurder W. V. op de Koudekerkseweg de macht over het stuur kwijt. De auto ramde achtereen volgens een bermpaaltje, een Ijzeren paal en een lichtmast. Een Duitse auto kwam gistermiddag even na drie uur op de Coosje Buskenstraat in botsing met een Nederlandse personenauto, toen de Duitser W. L. uit Remscheid ter hoogte van de Spuistraat een door de Vlissinger C. B. bestuurde auto wilde passeren. B. wilde op dat moment juist naar links de Spuistraat in gaan. Lichte materiële schade aan beide voertuige- was het gevolg. Gistermorgen om streeks kwart over tien ontstond er in de Brouwenaarstraat een aanrijding, toen C. H. W. U. uit Brunsum, die met zijn auto geparkeerd stond, weg reed, op het moment dat een auto. bestuurd door T. C. J. M. V. uit Breda passeerde. Ook hier ontstond er lichte materiële schade. Zaterdagmiddag heeft de Twentsche Bank aan de Jonge Jan Boeijesweg in Haamstede een bungalowpark in ge bruik genomen. Mr. H. Vlug. één van de hoofddirecteuren, verrichtte de of ficiële opening. De Twentsche Bank heeft een ver droogde boomgaard van tweeëneen- halve hectare gekocht. Een derde ge deelte hiervan is thans in gebruik. In elf weken is deze boomgaard omge toverd tot een park, dat is voorzien van asfaltwegen en dat volkomen is geëgaliseerd. Men heeft hiertoe eerst 3000 bomen moeten rooien. Op het ogenblik staan er op dit terrein 13 grote caravans, maar in de toekomst komen hier vaste gebouwen van het bungalowtype. Deze caravans en ge bouwen zijn bestemd voor de em ployés van de bank, die hier hun va kantie kunnen doorbrengen. Bij de opening bood burgemeester H. P. Everwijn namens het gemeentebe stuur zijn gelukwensen aan bij de in gebruikname van dit terrein. Ook de directeur van de Twentsche Bank in Zierikzee, de heer C. van der Vliet, toonde zich verheugd over dit fraaie complex. ZUID-BEVELAND Organist J. Lokerse uitbundig gehuldigd Zaterdagavond is in „Ons Dorpsle ven" in 's-Gravenpolder de heer J. Lokerse gehuldigd, die op 1 augustus 55 jaar organist was van de Neder lands hervormde kerk in 's-Graven- polder. Het hoogtepunt van de huldi ging was het moment, waarop wet houder A. Hoogesteger de jubilaris de versierselen opspeldde behorend bij de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Namens het kerkbestuur bood de heer J. de Schipper zijn gelukwensen aan. Hij noemde het een uniek verschijnsel dat iemand 55 jaar organist is en steeds ln dezelfde kerk. Hij dankte de heer Lokerse voor zijn trouwe dienst in al die 55 jaren. Namens het kerk bestuur bood de heer De Schipper de organist een lederen fauteuil aan. Ds. J. H. Kluiver opende deze avond, die verder onder leiding stond van de heer J. Lokerse jr., zoon van de jubi laris. Ten slotte dankte de organist allen en met name het kerkbestuur, dat er steeds voor heeft gezorgd dat het orgel ln perfecte conditie ver keert. Vol spanning volgen de vele toeschouwers de prestaties van één van de 89 nngrijders die saterdag in Vlissingen uitkica- (Foto P.Z.C.) ter. RADIO NOORDZEE „Tijdens het reces van de Kamers' heeft de heer Verolme niet stil ge-! zeten Wat is er gebeurd? Radk> Noordzee is in de ether gekomen om zich al wat populair te maken, door middel van radiouitzendingen cn later gevolgd door t.v.-uitzendingen. De po pulariteit is dan wel praktisch verze- Gevolg: niemand zal direct zo'n pira tenzender durven aanvallen, mocht de verkiezingsstrijd eens anders uitval len. Eer er een wetswijziging is ge komen na het reces, is men wel weer een half jaar verder en zit ook deze piratenzender weer vast in het zadel door zijn populariteit. Bij de jongeren zijn deze zenders enorm in trek, wat niet te verwonderen is, daar andere programma's, te weten Hilversum I en II wel eens te kort schieten. Waar om niet zoals in België een 3e FM programma van lichte en klassieke muziek zonder reclame? Nu is het nog een beetje sensationeel, maar jaren verder, als men gewend is aan dergelijke uitzendingen, zal men onpasselijk worden van die re clamespots. Deze horen ln tiagbladen thuis en in weekbladen, dan is men vrty ze te lezen en niet noodgedwon gen ze op de koop toe te nemen, als men eens een licht of klassiek pro gramma wil beluisteren. Denk niet, dat ik een verstokte vrijgezel ben. wat de jongeren wellicht bij het lezen van het bovenstaande zullen oenker:. Men mag volgens mij bent een keer uit de band springen en de program ma's mogen ze, wat programmalel- ding aangaat, best voortzetten. Edoch, zonder reclame. Daar is praktisch nie mand mee gediend, of het nu gaat om klassiek licht of zelfs een beetje ruig, het gaat vooral bij de jongeren om ontspanning door middel van mu ziek. Vandaar deze populariteit. Voor mijzelf geloof ik, dat het gaat om een beter inzicht in program malen: mg. gericht op de jeugd. De jeugc is de toekomst. Dus in ruil voor deze zen ders een zelfde zender doch dan zon der reclame!! Vlissingen. C. F. de Vos De Lannoystraat 5 ben. Uitslagen wedvluchten vanuit Breteull van zondag 26 Juli. Verwachting. Axel 290 Jonge duiven 1 en 2. 3. 6. 7 en 8 J. de Visser. 4 Eug, van Dorsselaar. S J Dieleman. 9 Ch Tieleman. 10 P. den Engelsman 65 oude duiven: 1 en 2 D Hauler. 3 Th. Vink. 4 M. Dieleman. 5 en 10 Ch. Tieleman. 6 A- Knol, 7 M. van Beveren. 8 en 9 M- de Smet Sluiskil. Combinatie Rapenburg-Hengsiöijfc-Bosehka- pelle. 288 jonge duiven 1. 3. 8 en 10 J V.'ent- zler. 2 A. Schelfhout. 4, 6 en 3 R. Maas. 5 P. van Doorn. 7 C- Dobbelaer, 9 R. de Cock. 19 oude duiven: 1 en 9 J. Wauters, 2 en 8 J. Cappendijk, 3 J Rijk. 4 E. Pietore. 5 en 10. J. de Klerk. 6 P. Dobbelaer, 7 D Dobbe laer ..De reisduif'. Philippine. 145 jonge duiven. 1. 2. 5 en 6 A de Krijger. 3 Joh Plalteeuw 4 W. Lauret. 7 J Rammeloor. 8 H. Cornells 9 Em. Lauret. 10 R. Everaerd 69 oude duiven 1. 3. 5 en 8 R Lippens, 2 en 7 H. van de Hemel, 4. 9 en 10 L. Taalman. 6 Art. Bombelijn. ..De Volharding". Westdorpe. Arras. 213 Jon ge duiver.: 1. 2. 8 en 9 Em. Backe, 3 en 4 gebrs. Audenaerde. 5 G. Gijsel. 6 A- de Krij ger, 7 Joh. Gijsel. 10 P. Heijbloem. 59 oude duiven: 1 en 2 F Slock. 3 A Mar tens. 4 P Heijbloem. 5 A. van Mol. 6 W.Ver- hagen, 7 en 10 gebrs. Audenaerde. 8 Kouse- Kamoen. 9 R. van Acker. TERNEUZEN Speeltuinfeest nu dinsdag Door de minder gunstige weersomstan digheden moesten de spelen die het speeltuincomité „Oranjekwartier" voor zaterdag jl. had uitgeschreven en waar aan alle Terneuzense kinderen tussen 6 en 12 jaar konden meedoen, worden uitgesteld. Ook het concert door de „Harmonie Terneuzen" 's avonds in het feestelijke verlichte Wilhelminaplant- soen kon geen doorgang vinden. Zowel de spelen als het concert zullen bij goed weer morgen (dinsdag 4 augus tus) plaats hebben. Daar ae meeste van de organisaioren dan weer aan het werk zijn, wordt de leiding van de kin derspelen overgenomen door een aantal tuinvereniging „Oranjekwartier" hebben ongeveer honderd tekeningen over „de speeltuin" ingezonden. Zij waren zater dag te bezichtigen in lunchroom „Mau- rits". De jury heeft de volgende inzenders een prijs toegekend: Kinderen van 3 en 4 jaar: 1. J. Elbertse; troostprijzen: Joh. v. d. Hooft; Lieda den Hartog; Paula Geldof; Juliette de Barbonson. Kinderen van 5 jaar: 1. Carla Dieleman; 2. Joost de Barbanson; 3. Nicole Haas. Kinderen van 6 jaar; 1. Paul Neufegli- se; 2. Johnny van Swaal; 3. Robby Verbeek. Kinderen van 7 jaar: 1. Marijke van Waardenburg; 2. Akkie v. d. Hooft. Kinderen van S jaar: 1. Frank van Cleemputte; 2. Evert Elbertse; 3. Rob Vlieger. lnderen van 9 en 10 jaar: 1. Piet Don- 2. Wijnand v. d. Wynckel; 3. Ronnie d. Bilt. Kinderen van 11 en 12 jaar: 1. Ria El bertse; 2. F. Rijnhout. Promotie inspecteur D. van Ooijen De inspecteur-korpschef van gemeen tepolitie te Terneuzen, de heer D. van Ooijen, is op zaterdag 1 augustus jl. bevorderd van ambtenaar 3e klas tot ambtenaar 2e klas. Voor Terneuzens burgemeester mr. H. Rijpstra was dit aanleiding om zaterdagmorgen in een kleine kring van genodigden, in de raadszaal van het stadhuis even stil te staan bij deze bevordering. „Omdat Terneuzen thans is gelijkgesteld met andere soms kleinere gemeenten waar de korpschefs getooid zijn met drie sterren", aldus mr. Rijpstra. „Drie sterren beantwoorden trouwens meer aan de waardigheid van een ge meente, die in het komende najaar z'n 18.000ste inwoner hoopt te kunnen be groeten", zo voegde hij er een beetje trots aan toe. Hij sprak de hoop uit dat de heer Van Ooijen, door in Ter neuzen te blijven, nog eens politie commissaris zal worden van de groot ste stad van Zeeland. Mr. Rijpstra noemde inspecteur korpschef Van Ooijen een man die voortreffelijk leiding geeft aan het on der zijn bevelen gestelde korps ge meentepolitie. „Na drie jaar kunnen wij zeggen dat het een gelukkig idee is geweest U weg te halen bij de rijks politie", zo vervolgde burgemeester Rijpstra. Namens het korps zei adjudant E Russchen dat er in de afgelopen drie jaar veel is gebeurd in het Terneu zense politiekorps, soms prettige maar ook nare dingen. Namens de le den van het korps bood hij de inspec teur-korpschef gelukwensen aan. In een kort dankwoord prees inspec teur Van Ooijen de bijzonder prettige verstandhouding tussen gemeentebe stuur en politie en de goede samen werking in het korps zelf. Hij verze kerde door te gaan met het voeren van een open en eerlijk beleid. Na mens het gemeentebestuur werden mevrouw Van Ooijen bloemen aange boden. „De reisduif'. Philippine. Arras. 281 Jonge duiven 1 en 6 J. Haak. Hoek. 2 en 10 R Eve- aerd. 3 cn Em. Lauret. 4 Ed van Vooren, 5 G Seghers. 7 en 8 Cyr de Klerk. 125 oude duiven- I en 3 R Lippen*. 2 en 4 A.-Ji. Bombelijn. 5 H. Cornell». 6 H. van de Hemd. 7 en 9 J Haak. 8 Cam. de Clercq. 10 Andre Bombelijn „Zondags vermaak". Sint Jansteen. Quievrain 115 Jonge duiven 1 en 10 P. de Moor. 2 C. van Heistand. 3 en 8 Alph- Thuy. 4 en 7 All. Dhondt. 5 F. Audenaerde. 6 Ach. Sturm. 9 P. de Moor. 45 oude duiven. 1. 3 en 9 C. Bacrt. 2 en 8 Ed. Roeland. 4 R. Joziasse, 5 en 7 G. van Dors- selaer, 6 en 10 Alph. de Bakker. „De Voorwaarts", Zaamslag-Vcer. Neufvllles 90 duiven: 1 J. Smallegange. 2 en 3 F. Schee- Ie, 4 H. de Feijter, Axel. 5 J. Willeinsen. 6 C. M Cornel iwen, 7 en 9 C. van Boven. Axel. 8 en 10 J. de Fcijler. Axel. Oude duiven: 1 en 4 C. van Doorn. 2 en 3 H. de Feijter .JEMM". Terneuzen; 163 Jonge duiven. 1 en 2 A. Sctieele, 3 A. Smallegange. 4. 5 en 6 W. van Hoeve. 7 D. Deurwaarder. Zaamslag, 8 P. van de PetJL 9 P Scheele. 10 J Dhaeze. Wedvluchten vanuit Breteuil. ..De Zwaluw". Sint Jansteen. 221 Jonge duiven; 1 P Rot tier, 1164.1 mpm- 2. 4 en 5 B Plasschaert, 3 G. Kernwijzer. 6 Arth de Block. 7 Aug Ver- straeten. 8 J. Pauwels, 9 A. van Remortel, 10 J. Pauwels. „De reisduif". Graauw. 145 duiven. 1, 3, 4, 8 en 10 B. Plasschaert, 1151,9 m-pm- 2 Th. Bisschop, 5 A. de Block, 6 H. van Campen, 7 J. van Vliem be rgehen. 9 Ed. Mattheijssen. „CC.". Huls», 335 duiven: 1 cn 5 D.-. W. Colsen. 1166,- m.p.m. 2 H. Everaerd. 3 Alph. de Nijs, 4 Joh. Koemans. 6 J. Everaerd, 7 L. Freijser. 8 A Hendriks. 9 L. van Lande- ghem. 10 F. de Bruün. „De snelle duif' Terhole. 140 duiven: 1 en 6 J. Verdunnen. 1155.- mpm 2 G. Vioen. 3 J Compiet. 4 en 5 P de Vree. 7 W. Kuipers, 8 er. 10 i. Bisschop. 9 Fr. Pardon. Wedvluchten vanuit Breteuil ..Nieuw Leven" Koewacht 365 jonge duiven 1, 2 en 8 P. de Waele. 3 W. Verbiest, 4 en 5 A. v. Hooije, 6 en 7 P. v. Goethem. 9 F Rogiest, 10 J.Ver- schueren. Oude duiven: 1, 2 en 4 R. Marlens. 3 en 6 A. v. Romste, 5 C. v. Hoeke, Jaarlingduiven. 1 R. Martens. 2 A- v. Romste. 3 L. Belaert, 4 W. Verbiest, 5 C. v. Hoeke 21 duiven vanuit Doornik. 1. 3 en 8 P Go os sen, 2 A. v. Hooye. 4 F. Klps. 5 en 7 E. v, Laere. 6 W. Verbiest. 9 Fr. Klps, 10 F de Maaier- De postduivenhoudersverenigingen V.V.S. en E.J.B. uit Schoondijke hiel den gezamenlijk een wedvlucht vanuit Albert. De uitslagen luiden als volgt: I. A. de Poorter, 2. Gebr. Calon, 3. P. de Huilu, 4. G. Dobbelaere, 5. Gebr. Poorter. NOORD-ZEELAND S1NT-PHILIPSLAND WEDVLUCHT De P.V. „De Reisduif te St. Philips- land hield een wedvlucht vanaf Ncuf- ville. In concours waren 304 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1191.48 en van de laatste 832.77. De aankomst was respectievelijk 10.50.48 en 11.36.48. Abr. Verwijs Jzn. 1 en 9. J Zuldweg 2, J. Geense 3 cn 7, A. Kot 4, J. Quaak 5 en 6, J. Bakker 8, Th. Bakker 10. Marktberichten VEILING ROTTERDAM 31 Juli. Aardappelen 3IS- Andjjvie 1 8—:; Bloemkool IA 6 19—42. 8 14—27. 2A 6 20—30. 8 12—22 Dubbele tuinbonen 1 4867. 2 30— 43. Pronkbonen 4666 Kas-nijbor.tr. 80— 106. 2 47—72. Rode kool 0—15 S'.a 11—8. IA 9—17, 2A 4—7. Komkommers 70-60 22—32. «0- 70 2028, 50-60 14—26. 40-50 14—16. per kg 19—20. Ananasmei oenen 120—134 Netme- loemen 5886. Oogroeloenen 63—129. Selderij 6—11. Peterselie 8—15. Pre* 45—52. Kroten 15—22 Spitskool 10- Rabarber 1 16—17 Fran- kenthalere 270—230. Black Alicante 270—290. Perziken AA 26-48. A 16—28. B 9-14. C 6— 10. Golden Japan 120160. Ontario kas 120 180. Early Laxton 90-104. Czar 1 70-141, Tomaten Al 165—180. BI 165—175. Cl 163. Aanvoer 5000 bakken. Voorverkoop voor zaterdag Tomaten Al 180. BI 165, Cl 165. Aanvoer 6000 bakken. St. Earliest 1AA 40 58. IA 27—54, JB 21—38. IC 10—16. Yellow Transparant 1AA 34—39. IA 29—31. 1B 16— 21. Perz. appel IA 18—35. 1B 21—24. Oocce- kinderen IA 66—73. 1B 56-67, IC 28—13- VBUNG KRABBE.VD1JKE. 31 Juli. Appels: Stark Earliest 1 80-85 41. 75-80 43, 70-75 36—16. 65-70 37. 60-65 26—27. 55-60 18—20. 2 75-80 31. 70-75 31—34. 65-70 27—23. 60-65 1 6—19. 55-60 15. 2D doordraai. 3 grof 10—15. 3 fijn doordraai, kroet door- draal. P. R. Zomerappel 1 75-80 12. 70-75 16. 65-70 17. 60-65 15. 2 75-80 12. 70-75 14. 65-70 12. 60-65 12, 2D doordraai, 3 grof 10, 3 fijn doordraai, kroet doordraai. Yellow 1 75-80 25—26, 70-75 25—26. 65-70 23—25. 60-66 10—11, 55-60 doordraai, 2D doordraai. 3 grof door- draal. 3 fijn doordraai, kroet doordraai. Pre- cose de Trevoux 1 70-75 45. 65-70 47. 00-« 40. 55-60 29—32. Minted 3 grof 21. 3 ftjn 10. Beauty of Bath 2 70-75 13. 65-70 13. 60-05 12. 55-60 doordraai. 3 grof doordraai. 3 fan doordraai, kroet doordraai Verpakt: Manted 1 75-80 44. 70-75 49. 65-70 38. 19. Onta rio 1 79—133. 2 52—104. 3 grof 35—48. 3 fijn 6—37. Bramen 1 34 per doos. Dubb. bonen 1 38. 2 3L rr op hypotheek met jaren lange vaste rente. Kredie ten op alle objecten. Makelaarskantoor L. A. van Opstal Zoon, Jacoba van Beierenstraat 1 te Goes, telefoon 5405 (b.g.g. 5375 en 7376). Opgericht ic 1914. verwijderd met WONDEROLIE mesjes. Een nieuw vloeibaar nlddel. NOXACORN. neemt ae pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. jodium cn het pijn stillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.70 bespaart U veel ellende Attentie Mevrouw, voor lompen cn papier geven wQ goede prijzen. Ook voor uw oude kachels. Lompen-, papier- en me taalhandelaar Fa. v. Wijngen Telefoon 01180-3910 Wagenplein 8 MIDDELBURG TERNEUZEN. Geboren: Francois A. z. v. M. S Dieleman- van Doezelaar: Calharina M. d. v. G. C. 't Gilde-Camphens; Erik R. B. z. v. S. M. J. Cardon-de Coene: Carla J. d. v. M J. Wondergem-Rijksc. Antoine C. z. v. C. A. KooOman-Meeuse. Sarien d. v. M. de Pooter-Mechielsen: Erminio F. A. z. v. R. M. Kegels-v- d. Bos; Cornells M z. v. D. C. Koekkoek-de Kraker; Adrlaan K. J. IV. M. Hoefnagel-Schonacker; Johanna i. v. A. Wieles-KoliJn; Jaap C. z. v A. L. Hanekamp-v d. Vroede; Cornelia J. d. v. R. Verhelst-KaOser; Egbert J. z. v. E. Bramer-van Langevclde; Anja d. v. H. Beeldens-Fleret. Ondertrouwd: A. A. Camonler 22 Jaar en M. C. Zaal 19 jaar; A. Bouman 75 jaar en S. Leunis 53 jaar: S. L. Meeusen 25 Jaar en M. W. de Brurjne 26 Jaar: H. H. Bergsma 26 jaar en M. H. de Koeijer 20 Jaar. Getrouwd- J. Dooms 22 jaar en E. J. Boers aar; D E. Tollenaar 23 Jaar en C. A. Dieleman 19 Jaar; A J. Buyck 26 Jaar en M. E. van Doorn 22 Jaar; A. D 't Gilde jaar en E. J. van Espen 61 Jaar: L. Th. H. Klaassen 25 Jaar en S. van Gelderen 25 jaar; F. H. Spaas 29 Jaar en R. M. Eckelaer 20 Jaar; K. J- Dees 24 jaar en A F. Scheele 22 Jaar. Overleden: E H de Jager 73 jaar wed- v. F- Blok: M. L. C. C Sarazijn 72 jaar wed v. F. Cortvriendt: T M. van de Wege 59 jaar e. v. P W. van Langcvelde; L. P. M. de Smet 71 jaar: E R. C. van Leemput 70 jaar e. v. G. J M Verbiest; M. Vermue 67 Jaar e. v. M de Jonge. SCHOONDIJKE. Geboren: Hendrik J. z. v E. J. Velthuis- Jansen; Elisabeth S. d v. E. M. de Feijter- Leenhouts; Andrea E A. d. v. L. E. de Smit- Sutin; Mare B. J. z. v. A. van 't Westeinde- Verdonk: Saskia S. d. v. S. J. van Houte- C1 irissen YERSEKE. Geboren: Flip J. z v. D. Paauwe-Zoetewejj. Ondertrouwd P. Huissen 22 jaar en G. van Stee 21 jaar. Getrouwd: M. van Oosten 48 Jaar en G Keqzer 38 jaar. tot f2000.— direct beschikbaar voor ambtenaren en employées met vaste aanstelling geheel schriftelijke behandeling CREDIEl SERVICE BANK inlichtingen ORANJESINGEL 74 NIJMEGEN Tel 08800-20264 Gevraagd in doktersgezin FLINK MEISJE. Liefst voor hele dagen. Mevrouw TI DEM AN, Kloetingseweg 82 - Goes. opruiming EN VAN DE LAATSTE OPRUIMINGSSTOFFEN VANAF DINSDAG 4 AUGUSTUS voor 1,40 per meter, 90 breed 250 METER RESTANTEN NU VOOR 98 CT. PER METER, 90 BREED S. LANGE KERXSTRAAT 44 Têwcuzet MEUWSTRAAr 6-8 WMMMMMMMMMMMMMMUUMMMMi In ons bedrijf is plaats voor die, bij gebleken geschiktheid, in kunnen worden aangesteld. Dit houdt in. dat van bedrijfsz.jde voor kan worden gezorgd. Leeftijd tot plm. 45 jaar. Inlichtingen en aanmelding bij het gewestelijk arbeidsoureau te Zierikzee Nieuwe Bogerdstraat 56. Op woensdag 5 augustus a.s.t 's avonds tussen 7 en 8 uur. zal een vertegenwoordiger van het bedrijf op bovengenoemd bureau zitting houden. I VA KAN TIE? CAPRI PRESENTEERT: verfrissende eau de colognes PARFUMERIF. CAPK1 - Segeersstraat 4 (naast Bjjou) - MIDDELBURG 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5