DRIE GLOEDNIEUWE ZEEUWSE ZWEMRECORDS IN BRESKENS Zwemclubs bijna drie kwartier sneller! Neville neemt Nederlands elftal onder zijn hoede Skiffeuze Meike de Vlas ontnam Russische kampioene bijna goud SCHELDESTROOM OVERTUIGEND WINNAAR VAN KRINGCOMPETITIE Zilver en brons voor Nederland Rinus Hoo"erland le in Sackineen VAN DEN KLOOSTER EERSTE IN DE RONDE VAN 0UD-V0SSEMEER MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 THEO VERVOORN NAAR 1.21 OP VLINDERSLAG GERTIE HOGERHEIDE SNELLER OP 400 METER DE klinkende zege van Schehléstroom uit Breskens is niet de groot ste verrassing geworden van de Zeeuwse zwemcompetitie, die zater dag in het Wilhelminazwembad van Breskens werd besloten. Die zege lag namelijk geheel in de lijn der verwachting; daarvoor zwom de enthousiaste formatie van trainer Bondewel dit seizoen te sterk voor de andere Zeeuwse clubs. Wel verrassend waren echter de drie nieuwe Zeeuwse records, die de provinciale zwemelite uit Bressiaans water trok. Voor deze met enorme geestdrift begroete verheugende presta ties zorgden Gertie Hogerheide van het Aardenburgse Starters die op de 400 meter vrije slag dames de chronometer bij 6.14.3 liet stoppen; Theo Vervoorn van Middelburgs Luctor, die met zijn 1.21 ruimschoots onder de limiet voor de 100 meter vlinderslag heren bleef; en ten slot te de Luctor-estafetteploeg op de 4 maal 100 meter vrije slag, die tot een knappe tijd van 4.47.2 kwam. Het kwartet van Luctor, dat een nieuw Zeeuvjse record zwom op de 4 maal 100 meter vrije slag: v.l.n.r. Bram Voluierk, Lodewijk Bouwense, Theo Vervoorn en Wim van Kr m- ningen. (Foto P.Z.C.) T.V.-reclame zoals het niet moet Dit weekeinde hebben de toe schouwers bij de Europese roei- kampioenschappen voor dames op de Bosbaan een voorproefje gekregen van reclame in de te levisie. Tijdens de directe uit zendingen van de N.T.S. werden gelijktijdig op het gesloten cir cuit op de Bosbaan ook reclame boodschappen geprojecteerd. Vaak op de ongelukkigste ogen blikken. Zo misten de toeschou wers de start van de dubbel- twee, omdat juist op dat belang rijke moment de „spot" van een genotmiddel op het scherm kwam. Ook de N.T.S. zelf had enkele „missers". Toen de eerste fina le, de vier met stuurvrouw, werd gestart toonde het scherm nog het Eurovisietestbeeld en later, bij het vertrek van de dubbelvieren, liet de regisseur ons genieten van enkele ver veeld op een hekje leunende be zoekers OOST-DUITSLAND TASTTE DE Hollandse molen RUSSISCHE SUPREMATIE AAN weer voor Rusland Het betekende voor de ploeg, be staande uit Bram Volwerk, The Vervoorn, Lodewijk Bouwense e: Wim van Krtiiningen, een gemiddel de van nog geen 1.12 per zwemmer. Vooral de laatste man, die het water indook, Wim van Kruiningen, heeft er enorm hard aan getrokken. Zijn tijd schommelde rond de 68 seconden, dat was ruim onder het gemiddelde! Verheugend is bovendien, dat het Luctorkwariet tot een steeds sterker teamverband komt. In korte tijd zelfs. Want met hun 4.47.2 hieven de Middelburgse zwemmers ruim 10 se conden beneden hun eigen en ou de record, dat ze met 4.57.9 op 11 juli jl. in Sas van Gent vestigden! Meer sprinters viertal tot redelijke Zeeuwse tijden op de sprint. De nieuwe selectie zwemmers op de 100 meter vrije slag drukt de tij den steeds verder naar de 1.10 toe: zo joegen de Scheldestromers Wim Jong man en Dani de Wir.de elkaar zaterdag naar 1.11.2 en 1.12.3. Recordhouder Mi- chiel de Pooter moet (als die opgaande lijn zich voortzet binnen niet al te lan ge tijd op concurrentie rekenen, als is zijn 1.04.5 nog vrij onaantastbaar. Theo Vervoorn sprong een gat in het water, nadat hij zyn nieuw record had afgeleverd. Als eerste Zeeuw was hij onder dc limiet van 1.24 gebleven. Tij dens de Zeeuwse zwemkampioenschap- pen was hij er met zyn 1.24.3 al dicht by geweest en onder het motto „nu of nooit" was de 20-jarige verkoper in het water gedoken. De eerste 50 nieter ging enorm luid en in de tweede 50 meter kon hij zyn goede tijd consolideren. Een fraaie vertoning voor het doorzettings vermogen van Vervoorn, die er dit sei zoen hard voor getraind heeft. Niet aan gedacht Gertie Hogerheide keek een beetje verbaasd toen bekend werd dat zij het 400 meterrecord van de in We- meldinge wonende maar nog voor S.Z.V. zwemmende Tiny van Velzen- Daalhuizen, in 1960 op 6.17.8 ge bracht, had gebroken. De 17-jarige typiste uit Aardenburg was helemaal niet met de gedachte aan een nieuw record aan haar acht baantjes begon nen. Maar na „halfweg" kregen ingewijden in de gaten, dat er wat gebeuren ging. Na 300 meter verloor Geitie wat ruimte, maar dank zij een sterke' eindsprint en onder luide aan moedigingen bleef zij precies 3'/s se conde onder het oude record. TEMIDDEN van al die vreugde om de nieuwe records dreigde de prolongering van het clubkampioenschap van Schei- Een brede lach mocht er best af bij deze Zeeuwse zwemster en zwem mer: de Aardenburgse Gertie Ho gerheide, die een nieuw Zeeuws re cord zwom op de J/0C meter vrije slag dames, en de Middelburger Theo Vervoorn, die een kersvers Zeeuws record afleverde op de 100 meter vlinderslag heren. (Foto P.Z.C.) reed kon zijn met de einduitslag, geestdrift in het Bressiaanse kamp was er evenwel niet minder om. Onaantastbaar Want ook zaterdag in eigen huis was de Scheldestroomjeugd weer oppermach tig: ze won zeven van de dertien com petitienummers, waaronder één twee-; voudige en twee drievoudige overwin-1 ningen. Luctor kwam met drie eerste1 plaatsen op de tweede plaats. Starters, Schelde uit Terneuzen en Bruinvis uit Sas van Gent behaalde elk één zege. Met een voorsprong van 1110 punten op nummer twee, Luctor, was de positie van Seheldestroom bovenaan onaantast baar. En tot het eind toe bleven de jon gelui uit Breskens de overwinningen op de diverse nummers, waarmee ze al van het begin af een onoverbrugbare kloof sloegen voor de andere clubs, met enor me geestdrift begroeten. Nogmaals ga ven ze blijk een prachtige eenheid te vor men, momenteel de sterkste in Zeeland! FELLE gevechten werden er vaak ge voerd in de wedstrydbanen, waarbij zwemmers en toeschouwei's aan de kant voor de juiste sfeer zorgden. Op de 100 meter vrije slag jongens 14-15 jaar leek Wim Jongeman van Seheldestroom on- I bedreigd óp de zege af te gaan. Op de eerste 50 meter had hij zich een flinke voorsprong verschaft, maar op i de „terugweg" ondernam ploeggenoot Dani de Winde ec-n enorme aanval op de eerste positie. Wim Jongman hield nog geen meter over: tijdens 1.11.2 en 1.12.3. Piet Nicolai, ook van Sehelde stroom. werd 3e in 1.15. Sjaak Lee man van Schelde 4e in 1.15.6. na felle gevechten met Ad Koopman van Luc tor en Hans Lambregts van Starters, die beiden 1.16 noteerden. Constante vorm De 15-jarige Ad. Koopman bewees weer zijn constante vorni op de 100 meter rugslag, die hij in 1.24.2 won, al moest hij er een felle slotaanval van Sehelde- stroom-man Piet v. d. Heuvel (1.27.3) voor afslaan. Het ziet er naar uit, dat het Zeeuwse record van Piet Rotte (1.19.9) niet zo heel lang meer zal stand houden. Koopman zwom al rond de 1.23 terwyl Chiel de Kam van S.V.V. Sou burg (zaterdag niet van de partij) met 1.20-6 dit seizoen zelfs heel dicht het record benaderde. Op de 100 meter schoolslag meisjes 14- 15 jaar liet Annie Brugge van Sehelde stroom zien, dat ze na de vakantieperio de al wat van haar oude vorm terugge kregen had. Al was haar 1.39.7 zeker niet haar snelste seizoentijd. Naast de Breskense zwemster stelde Marie-Jean- ne Rijnders van Bruinvis alles in het werk om Ria de Vriend van Schelde (die in een andere serie had gezwommen) van de 2e plaats te verdrijven. Het lukte net niet: 1.44.2 en 1.44.3 Veelbelovend FEL TROK de kleine 11-jarige Joke Fe- nijn van Seheldestroom op dc 200 meter schoolslag dames van leer tegen geves- tigde reputaties van Tiny van Velzen (S.Z.V.) en Diny Francke (Luctor). Via een enorme finish trok Joke naar 3.35, j Veelbelovend, vooral omdat ze tijdens j de training al tot 3.30 kwam. Tiny van Velzen noteerde 3.39.3 en Dieny Francke 3.43.7. De Zeeuwse amateurwielrenner Rinus Hoogerland uit Kapelle, heeft een uitste kende prestatie geleverd met een klin kende zege in een internationaal crite rium over 100 ronden in Sackingen, een plaats vlak by Basel. Met nog 7 ronden voor de boeg liet Hoogerland de concur renten zijn pedalen zien en finishte met een voorsprong van 200 meter als over winnaar. Wim de Wilde, die eveneens aan deze wedstrijd deelnam, werd uitgeschakeld toen hij door een klapband kwam te vallen. Gewond o a. aan een been werd De Wilde in een ziekenhuis opgenomen. Na toestemming te hebben verkregen van de doktoren zal Wim de Wilde van daag (maandag) onder de goede zorgen van Willem Rejack naar huis worden terugvervoerd. De Oostduitse roeisters kenden hun vreugde niet. Natuurlijk, Rus land won tijdens de Europese roeikampioensehappeu voor darnes in Amsterdam voor de elfde maal in successie dc Hollandse windmolen, natuurlijk, de gestuurde vier, het skifnummer en de duhhcl twee wa ren voor het land dat vorig jaar op alle fronten ongenaakbaar bleek. Tweemaal moest echter op de winderige Boshaan het wat sombere Russische volkslied plaats maken voor het „O, freude schönste got- terfunken" uit Beethovens negende symfonie, de „(rationale hymne" van de gezamenlijke Duitse ploeg. Niet alleen triomfeerden de Oost duitse leden van de gezamenlijke equipe in de dubbel vier, ook de acht het hoofdnummer van de titelstrijd was voor Oost-Duitsland. De Nederlandse successen waren, hoe kon het anders, van bescheide ner aard. Het zilver van Meike de Vlas werd echter nauwelijks min-' der geestdriftig ontvangen dan het goud van de Russinnen en de Oost duitse roeisters. evenals de bron zen medaille, waarvoor de qua druple van Nereus zorgde. Jam mer, dubbel jammer, dat een vuile klap van Elsbeth Sprangers in de sprint om de derde plaats van de dubbel tweeën een twede bronzen meidaille juist aan Nederland deed ontgaan. Record verbeterd Hoe verbluffend goed Meike de Vlas, j de 21-jarige nationale kampioene uit1 Groningen, geroeid heeft leert een en kele blik op de tabel der recordtijden. Nog een Bressiaans zwemstertje, dat voor goede dingen kan zorgen, is Pa tricia Erasmus", eveneens 11 jaren jong. Op de 50 meter vrije slag meis jes TO-11 jaar roffelde ze de baan af in 36.2 en dat was liefst 1.2 seconde sneller dan vorige week tijdens de juniorenkampioenschappenPloeg- genootje Magda Cambier kwam op 40.2 toch ook nog vrij snel binnen. Ella Dooms van Schelde nam de 50 me- ging het bijzonder vlot, te snel Theunie de Winde van Seheldestroom, die 49.5 noteerde. Jan Westdorp en Frans Vei'planke hielpen Seheldestroom aan de tweevoudige zege op de 100 me ter rugslag jongens 12-13 jaar (1.44.1 en 1.48.1), hoewel Hans Stoelhorst van S.Z.V. een felle aanval ondernam om zich er tussen te wringen (1.48.2). Sjaak Brugge (ook van Seheldestroom) won de 50 meter schoolslag jongens 10-11 jaar in 50.3. Zoals reeds verwacht heeft Seheldestroom Breskens met duidelijke cijfers zijn kampioenschap van de Zeeuwse zwemcompetitie gepro longeerd. Uit de puntentelling, die T.C.-secretaris W. Buijs uit Sou burg samenstelde, blijkt evenwel een voor de Zeeuwse zwemsport nog verheugender resultaat. Want een vergelijking met vorig jaar mo gelijk, omdat zowel vorig als dit seizoen hetzelfde programma is ver- zwommen leert dat er een grote vooruitgang te bespeuren is! De totaaltelling van alle deelnemende ploegen met uitzondering van het Zierikzeese Zeepaardje, dat dit jaar voor het eerst inschreef luidt voor het huidige seizoen 125.371,7 punten en voor het vorige jaar 127.884,1, waarbij de seconden omgewerkt zijn tot punten. Dat betekent, dat de deelnemende clubs: Seheldestroom, Luctor Middel burg, Starters Aardenburg, S.Z.V. Souburg, Schelde Terneuzen, Bruin- via Sas van Gent, Zeehond Vlissingen, Ganze Goes en 't Vrije Sluis in totaal 2590.8 punt wonnen. En het betekent eveneens, dat de Zeeuwse zwemmers over dezelfde afstand als vorig jaar dit jaar 43 minuten en 10.8 seconde sneller zwommen! Seheldestroom, de winnaar, had voor de totale afstand 701.6 seconde, dus 11 min. en 41.6 sec. minder nodig, terwijl Starters nog sneller was. De Aardenburgse jongens en meisjes wonnen in vergelijking met vorig jaar liefst 840 seconden, dus 14 minuten precies! Starters behaalde in de competitie dan ook de grootste winst: het sprong van de vijfde naar de derde plaats: Bruinvis was de grootste verliezer: het duikel de van de derde naar de zesde plaats. Schelde noteerde eveneens een forse winst, namelijk van 723,7 seconden, dus van 12 minuten en 3.7 sec. Luctor bleef tweede, waarbij het ruim 5 minuten op de tijden van vorig jaar won. 50.6 onl nale baanrecord. Wel heeft Meike dit seizoen die fameuze tijd al enkele keren benaderd, doch een verbetering leek nauwelijks mogelijk. Een tempo van 40 slagen per minuut maakte dat het on mogelijk geachte echter verwezenlijkt I werd. Gelina Konstantinova. de Euro- ipese skifkampioene uit Moskou, kwam er zelfs ernstig door in gevaar in haar laatste meters die haar van de gouden medaille scheidde. Met een taflenrte zegevierde het blonde meisje uit Mos- jkou nog in 3 min. 44.70 sec. De 3 min. 45.17 sec. van Meike maakte echter dat het. oudste nationale Bosbaanrecord maar liefst 5.5 seconde scherper werd gesteld. Meike de Vlas heeft haar supporters lange tijd in bange onzekerheid ge laten, De Hunzeskiffeuze lag zelfs na 200 meter in zesde en laatste positie. De Russische Gallna Konstantinova en de oud-kampioene uit Praag Ale- ne Postlova schenen de strijd te gaan beheersen, ijf volle seconden lag Meike toen de 'j0 meterlijn werd gepasseerd, op de 1 Russische achter. Op aat moment was i de Nederlandse kampioene Frankrijk en 1 Duitsland al voorbijgegaan. Nog was het niet genoeg, het tempo ging om hoog. Ook Penny Chuter. de Engelse kampioene moest er 300 meter voor de finish aan geloven. i totalen van vorig 1. Seheldestroom (1) 15.909,7 (16.611,3) 2. Luctor (2) 17.050.1 (17.365,7) 3. Starters (5) 17.596.7 (18.436.7) 4. S.Z.V. Souburg (4) 18.017.8 (18.326.0) 5. Schelde (6) 18.287.2 (19.001.0) 6. Bruinvis (3) 18.556.7 H8.056.7) 7. Zeehond (7) 19.962.5 (20.085.8) 8. Ganze Goes (8) 20.322.2 (20.362.4) 9. 't Vrije Sluis (9) 20.322,2 (20.362.4) 10. 't Zeepaardje 20.322,2 Boord aan boord De Russische roeiploeg heef' voor de elfde maal in successie, de „Hollandse Windmolen", de teamprijs van de dames gewon nen. Deze eeuwig durende wis- selprijs werd in 1954 ter gelegen heid van de Europese kampïf,en- schappen op de Amsterdamse Bosbaan door de Nederlandse roeibond uitgeloofd. De eindstand luidt: 1. Rusland 381-. pnt; 2. Duitsland 30% pt; 3. Nederland 20 pnt; 4. Roemenië 17 pnt; 5. Tsjccho- Slowakije 16 pnt. Galina Konstantinova zag haar con currente Meike was in de laatste 500 meter maar liefst vier seconden sneller dan haar tegenstandster steeds dichter naderen. Een Neder lands tempo van 38 slagen bracht Galina's titel steeds meer in gevaar, te meer daar de tribune en de toe schouwers langs de baan zich met FINALE-UITSLAGEN VAN EUROPESE ROEITITELS Dc finale-uitslagen van dc Europese roel- kamplocrischappen luiden Vier met stuurvrouw: 1. c-n kampioen van Europa Rusland 3-35.19 2. Duitsland 3.39.91. 3 Roemenië 3.40-20; 4. Hongarije 3.4153; 5. Tsjecho-Slowakije 3.46 00; 6. Nederland (IVIllem 3) 3.56.83 Skif: en kampioene van Europa Galina Konstantinova (Rusland) 3-44.70. nieuw In ternationaal baanrecord, oude record 1964 Karen Ulrich Wolf (W.-Dld.) in 3.47.2: 2. Meike de Vlas (Nederland) 3.45 1". nieuw na tionaal baanrecord, oude record 1954 A gries Reuter met 3.50.6. Dubbel vier: 1. en kampioen van Europa. Duitsland 3.22,11 (nieuw internationaal baan record. Oude record: 3.27.0. Rusland in 1954): 2 Rusland 3.23 61: 3. Nederland (Nereus) 3.28 54 (nieuw nationaal baanrecord. Oude record 3 29.1, De Vliet in 1958); 4 Hongarije 3.29 45, 5. Roemenië 3 37 07; 6. Frankrijk 3 44.91. Dubbel twee: 1. en kampioen van Europa Rusland 3.32 43 2. Tsjeeho-SIowakjje 3.34 70: 3 Hongarije 3.38.23: 4. Nederland (Elsbeth 1 SprangersIneke Brans) 339.615. Bulgarije 3.41 70; 6. Duitsland 3.44.47. De uitslag van de laatste finale, die in het nummer van de achten, luidt- 1 en kampioen van Europa; Duitsland 3.10.63 (nieuw inter nationaal record. Oude record: 314.5, Rus land in 1954): 2. Rusland 3.13.77: 3 Roemenië 3.19.90: 1. Nederland (Argo) 3.23.47; 5. Tsjecho-Slowakije 3.26.39. 6 Groot-Brittan- nië 3.31.21. lagen de belde boten vrijwel boord aan boord. Een bijnn uitgeputte Ga lina perste het laatst.- beetje kracht Dit haar spieren. Een klein tafj" kwam de Russische sklf naar vo ren. Het zilver was echter ruim schoots voor Nederland. Het was, ondanks de kille temperatuur, een mooie dag voor Nederland. Voor het eerst in de 13-J»rige geschiedenis van de Europese dameskampioenschap pen hadden leden van de nationale ploeg zich immers geplaatst in alle vijf fina les, een prestatie die slechts roeiwereld- maehten Rusland en Duitsland eve naarden. Winst voor Nederland in de herkansingen van de skifs en de dubbel tweeën, alsmede een derde plaats van de vier van Willem 3 ln de vier m-t stuurvrouw waren daar zaterdag oor zaak van. Vooral Elsbeth Sprangers en Ineke Brans zorgden er voor dat de va derlandse roelkolonie de finaledag met groot optimisme tegemoet zag. Nadat Rusland het internationale re- blonde combinatie in de repechages kans die snelste tijd met 4.45 sec. te verbeteren. Een Elsbeth Sprangers en Ineke Brans in deze glanzende vorm hadden zondag waarschijnlijk zelfs een zilveren pink veroverd. Helaas, ln de eindstrijd lukte het niet. De ploeg roeide minder regel matig en moest, zoals gezegd, zelfs het brons nog afstaan. Climax drama Tsjecho-Slowakije. Rusland en Ineke Brans-Elsbeth Sprangers voerden direct al het veld aan. Veel heeft de PoseidonWillem 3-combinatie in die eerste fase van zichzelf gevergd. Enkele honderden meters voor de finish werd dat al duidelijk. Het duo dat zaterdag zo'n grootse indruk maakte roeide nu ineens minder re gelmatig. De climax van het drama kwam op amper honderd meter voor de aankomstlijn. In een boord-aan-boord-gevecht met dc Hongaarse dubbel twee maakte Elsbeth ■Sprangers de fout van haar leven. Bij de herëtelhaal raakte het blad van haar roeiriem het water, de „Christina" kwam bijna stil te liggen. Zonder moei te greep Hongarije daardoor toch nog het brons. Een ontgoochelde Elsbeth verborg het hoofd even later in de hun- den. Dapper maakte de blonde slagroei- ster even later achter Rusland, Tsjecho- Slowakije en Hongarije de en-ronde. Tranen en een nerveuze glimlach voch ten bij haar om de voorrang. Weer verrassing Een strijd NederlandHongarije gaf ook de wedstrijd van de dubbel vie ren te zien. De Nereu.s-quadruple, gecoached door oud-skif kampioene Marian Luderus, lag halverwege de race in vierde positie. Bijna een volle lengte voorsprong hadden de Hon garen. Met een tempo dat in de eind fase de 40 zelfs overschreed werd dat verschil toch nog overbrugd, zo dat opnieuw de Nederlandse verte genwoordigsters aan het erevlot mochten meren. Dat de vier van Willem 3, Nederlands minst-sterke ploeg, bij de vier met stuurvrouw slechts in de achterhoede van het veld kon eindigen stond eigen lijk al bij voorbaat vast. De zesde en laatste plaats van de Amsterdamse Opwindend OPWINDEND was de strijd op de estafettes. Starters leek onbedreigd cle viermaal 100 meter wisselslag jongens 14-15 jaar te winnen. Maar Scheldestroomman Dani de Winde maakte op de vryo slag tot slot een achterstand van meer dan 10 meter j goed: een hand eerder dan de piep-, jonge Theo Haars was hij er: 6.16.9 en 6.17.1. Achter de sterke Luetorploeg die tus sen haakjes tijdens de onlangs in Fol kestone gehouden wedstrijd bij fellere tegenstand reeds tegen de 4.40 aanleun de vochten de kwartetten van Schel de en Seheldestroom een enorm duel uit op de viermaal 100 meter vrije slag. Ook hier stopten de chronometers bijna ge lijktijdig: 5.12.5 en 5.12.7, en de beste tijd was dan voor de Scheldeplneg, gevormd door Leo van Doorn. Sjaak Leeman, Ka- rel Woyland en Mieiiiel de Pooter. Carel Godin de Beaufort ernstig gewond bij training De Nederlandse coureur, Carel Godin de Beaufort, heeft zaterdag ernstige verwondingen opgelopen bij een oi geluk tijdens de oefening voor auti races om de Grand Prix van Duits- land. Volgens een woordvoerder van de or ganiserende A.V.D. motorsportclub is de Nederlandse coureur uit zijn vier- cylinder Porsche gevlogen toen de wagen bij een bocht van het Nurburg- ringcircuit tegen een bekading botste. De coureur is buiten levensgevaar deelden de behandelende artsen zon dagmiddag in het ziekenhuis ie Ko blenz mede. De doktoren hebben ge constateerd dat Carel Godin de Beau fort een schedelkneuzing heeft, terwijl zijn rechterdij been is gebroken. Te vens is er een borstwervel gebroken,! waardoor de coureur uit Maarsbergen' gedeeltelijk is verlamd. Grote voorsprong op peloton Uitslag équipe in de matige tijd van 3.56.83 was echter een teleurstelling. Voor de Argo-acht was er in het sterke veld een alleszins aanvaardbare vierde plaats. Tsjecho-Slowakije en Engeland liet de équipe uit Wageningen nog ruim schoots achter zich. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft in de vacature van trainer/coach voorlopig voorzien door de Engelsman Dennis Neville, die in vaste dienst is van de eerste-dïvisieverenigiug Holland Sport, te belasten met de training en het coachen van het Nederlands elftal, dat in de komende maanden tegen België (4 oktober), Albanië (26 oktober) en Engeland (9 december) in bet veld komt. Van de zijde van het be stuur tan S.H.S. is in deze de volle medewerking verkregen. Neville zal het elftal in overleg met de T.C. en enkele door hem aan te wijzen adviseurs samenstellen. Hoe in de training na december zal worden voorzien is momenteel nog niet bekend. Wel hebben zich enkele solli citanten gemeld, die in 1965 beschikbaar zijn. Tegenactie kwam veel te laat De Rotterdammer Van den Kloos ter heeft zaterdag de ronde van Oud-Vossemeer in zijn voordeel beslist door in de eindsprint de Amsterdammer Van Hilst op ge decideerde wijze te verstaan. Deze twee renners hadden na half-koers j een behoorlijke voorsprong opge- bouwd voor de rest van het pelo- ton. Na 13 van de 65 ronden ging de Zuid- lander Bertus Minnekus alleen aan de haal. Zijn eerste positie behield hij tot even na half-koers, toen zes anderen, onder wie Van den Klooster en Van Holst 'op hem neerstreken en deze beide renners samen verder aan de haal gin gen. Minnekus, Drop, Minneboo en Kan selaar probeerden nog de achterstand teniet te doen. doch de twee koplopers gingen samen bijzonder hard door In het peloton werd de tegenactie pas in de laatste 15 ronden ingezet, met name door Van Geel, Koremans en Brugel. Minneboo was inmiddels door pech gedwongen af te stappen. Kansehuir was ver teruggevallen. Al leen Minnekus en Drop konden zich aanvankelijk handhaven, terwijl Ko remans, Brugel en Van Geel toch nog aansluiting met dit tweetal tot stand wisten te brengen. Maar de twee koplopers bleven onbereikbaar. Alleen Koremans is nog ontsnapt uit het achtervolgende groepje, maar kon de aansluiting niet tot stand brengen. Ook Jan Moerdijk moest de strijd we gens pech opgeven. Aan de finish no teerden Van den Klooster en Van Holst een voorsprong van 45 seconden op Ko remans. Harry Deegens uit Kapelle ging in het peloton als 15e over de finish. De uitslag luidt: 1. M. van den Klooster, Rotterdam; 2. D. van Holst, Amsterdam; 3. P. Koremans, Breda; 4. A. Drop, Vlaardingen; 5. J. van Geel, Breda; 6. C. Brugel, Zevenbergen; 7. B. Minnekus, Zuidland, 8. G. van Hemert, Nieuwen- dijk; 9. W. Aarts, Gilze; 10. J. van der Kloot, Zundert. Zaterdag is de Ronde van Oud- Voxsemeer gehouden, die door de Rotterdammer Van den Klooster is gewonnen. Op de foto het moment, dat de renners van start gaan. Beun tweede in Deurne De Biervlietse wielrenner Jacques Beun leverde het weekend een fraaie prestatie. Hij behaalde een tweede plaats in een selectiewedstrijd over 83 km in Deurne. Samen met dc Bel gische renner Van Parijs had hij een voorsprong voor het peloton. Een ge sloten overweg vlak voor de finish was er oorzaak van dat Beun in de laatste fase van de strijd he: contact met Van Parijs verloor Van Parijs werd winnaar. Wim Dubois werd vijf de. Hij behoudt de leiding in de wie- Iercompetitie met twee punten voor sprong op Van Parijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3