Visvakantie! Garantie voor klanten van de reisbureaus? Geheimzinnige cijfertelegrammen blokkeerden telexlijn naar Bali Schulden nationalisatie zijn niet ter sprake gekomen .Niet naar huis zwemmen ZES MENSEN ZWAAR GEWOND BIJ ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Turken overwegen opzegging van Lausanneverdrag WONINGBOUW NIET ACHTER OP PROGRAMMA FRANSE POLITIE PAKT BENDE NEONAZI'S Drie Israëli's in Rusland uitgewezen PROFETESALICE AAN VERLIEZENDE HAND IN „HEILIGE OORLOG ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1964 PROVINCIALE ZEEUW EB COURANT 9 MR. LUNS GAAT TOT AAN GRENS VAN ZIJN MANDAAT (Van onze speciale verslaggever in Indonesië) Een etmaal lang vanaf woensdagnacht tot donderdagavond is het eiland Bali praktisch van de buitenwereld geïsoleerd geweest voor iedereen die niet tot de officiële Nederlandse of Indonesische delega ties behoorde. De enkele telexlijn van Tampak Siring naar Djakarta waarover vrijwel alle telegrammen moeten lopen, bleek volledig ge blokkeerd te zijn ten behoeve van spoedeisende codetelegrammen, die beide delegaties naar hun regeringen moesten verzenden. Terwijl de telegrammen van de journalisten zich ophoopten, zwoegden Indonesische P.T.T.- ambtenaren urenlang met de ein deloze cijferreeksen die met de hoogste prioriteit naar Djakarta en Den Haag getelext moesten worden. Vervolgens moest dezelfde lijn weer vrij gehouden worden voor de retourtelegrammen, die opnieuw gecodeerd in cijfers de geheime richtlijnen bevatten waarmee de beide delegaties weer rondom de conferentietafel kon den plaatsnemen. Paniek De plotselinge noodzaak voor minister Luns om Den Haag ervan op de hoogte te stellen, dat hij tot de grens van zijn mandaat wilde gaan en ruggespraak wilde houden, gaf aanleiding tot ko mische situaties. De Nederlandse code ringsambtenaar, beladen met geheime documenten en apparatuur bij bui tenlandse zaken als het heiligste aller heiligen beschouwd, mogelijk nog heili ger dan de „top secret" tegrammen zélf bleek gehuisvest te zijn in dezelfde kamer waarin ook twee Nederlandse journalisten hun onderkomen hadden ge vonden. Toen woensdagmiddag de rap portering van de delegatie aan het ka binet in code moest worden gezet, ont stonden in de kamer herhaaldelijk pa niektoestanden, wanneer de journalisten hun blocnote of zwembroek kwamen halen. Gezien de ellenlange reeksen van volstrekt onbegrijpelijke cijfers die in de kamer werden opgesteld, kon toen reeds verwacht worden dat alle pers telegrammen sterk vertraagd zouden worden. Een vrees die helaas bewaarheid werd. Vruchtbaar overleg Terugblikkend op h< 0_ verblijf op Bali mag wel gezegd worden, dat de contacten tussen bei de delegaties in uitstekende en vriendschappelijke sfeer verlopen zijn. Reeds woensdag was duidelijk dat beide ministers op grond van het vruchtbare overleg bereid waren tot de grenzen van hun mandaat te gaan. Van Nederlandse zijde was er klaarblijkelijk een bereidheid tege moet te komen aan de door Soeban- drio uitgesproken hoop dat Neder land grootmoedig zal zijn en niet zal verlangen dat meteen al volgend jaar een begin met de betaling van de schulden gemaakt zal worden. Men nam toen echter wel aan, dat Neder land een zeer behoorlijke regeling voor de toekomst r~ (Van onze speciale verslaggever) De vriendschappelijke sfeer waar in Indonesiërs en Nederlanders op Bali met elkaar verkeerden, werd donderdag afdoende geïllustreerd toen de ministers, mevrouw Luns en enkele delegatieleden aan het witte palmenstrand een verfris send bad namen. Toen minister Luns zich wat te ver in zee be gaf, trok minister Soebandrio hem ijlings achterna om hem te waarschuwen. Over zijn schouder riep hij mij toe: „Er is voor hem geen enkele aanleiding om nu al naar huis te zwemmen het gaat immers veel te goed Alleen leningen Minister Luns verklaarde: „zeer veel zal afhangen van het gesprek, dat ik aan het eind van de week nog met president Soekamo zal hebben". Volgens onze informaties betreft de schulden kwestie uitsluitend de voor de oorlog en de door Nederland na de soevereini teitsoverdracht verstrekte leningen. Het zou thans niet gaan om de schade loosstelling van de nationalisatie. Tot de resultaten, die al spoedig op Bali wei den bereikt, behoorde ook het openen van een consulaat-generaal in Parama ribo. Indonesië achtte dat noodzakelijk omdat in Suriname zestigduizend Indo nesiërs verblijven. TWEE MENSEN IN LEVENSGEVAAR Auto vermorzeld door trailer met oplegger Op rijksweg 12 in de gemeente Driebergen is gistermorgen vroeg een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij zes personen zwaar zijn gewond. Twee der gewonden, die zijn opgenomen in een ziekenhuis „Niet roken" in de restauratiewagens van de N.S. Begin augustus zullen de Nederlandse Spoorwegen in alle restauratieafdelin gen en restauratierijtuigen van de trei nen „niet roken"-bordjes laten ophan gen. Het treinpersoneel en het personeel van Wagons-Lits hebben de opdracht, gekre gen nauwlettend toe te zien op dc hand having van het rookverbod. Het was vrijdag een grote dag voor de heer A. Novotny, die uit Tsje- cho-Slowakije komt en sinds 19-'f9 in Zaandam woont: voor het eerst in zestien jaar zag hij zijn moeder weer. Mevrouw Vera Novotny- Hornova heeft toestemming weten te verkrijgen van de Tsjechische autoriteiten om een bezoek van en kele weken aan haar zoon en zijn Nederlandse vrouw te brengen. La ter hoopt zij met. haar man nog eetis naar ons land te kunnen terugke- Uit regeringskringen in Istanboel is gisteren vernomen dat de Turkse gering een herziening van het a drag van Lausanne overweegt, als de besprekingen in Genève over de kwes- tie-Cyprus voor Turkije ongunstig zouden uitvallen. Volgens politieke knngen in Ankara is dit Turkijes laatste poging om de Grieken te bewegen tot het bijschui ven aan de conferêntietafel, waarna een invasie van Cyprus een realiteit zou kunnen worden. Het verdrag van Lauanne regelt de positie van de 80.000 Grieken met Turkse nationaliteit in Turkije, en van het Grieks-orthodoxe patriarchaat in Istanboel. De Turkse regering heeft als ruim duizend Griekse onderdanen uitgewezen, en 500 op een lijst voor uitwijzing geplaatst. Turkijes eenzijdige opzegging van het Turks-Griekse verdrag van residen tie, handel en scheepvaart dat op 16 september afloopt, zal het Turkije mo gelijk maken de resterende elfdui zend Grieken „en masse' uit te wijzen, aldus een recente verklaring van het Turkse ministerie van buitenlandse zaken. Turgse vlooteenheden zijn intussen gistermorgen voor de kust van zuid- oost-Turkije, tussen Iskenderoen en Mersin, manoeuvres begonnen. Aan de oefening nemen ook straaljagers deel, terwijl in het gebied van Isken deroen ook een oefening van infante- rie-eenheden gaande is. De vlootma- noeuvres duren tot 6 augustus. te Utrecht, verkeren in levensge vaar. Op de rijbaan Utrecht-Arnhem werden twee auto's, die geparkeerd hadden ge staan en juist bezig waren met optrek- ken, aangereden door een achteropko mende trailer met oplegger. Een van de auto's werd in de middenberm gedrukt, de andere werd door de trailer 'volko men vermorzeld. Van de zes inzittende werden er twee uitgeslingerd. De vier overigen werden door de te hulpgeroepen brandweer uit de wrakstukken bevrijd. De inzittenden waren de familie Pannemans uit Utrecht, bestaande uit vijf personen, als mede een 14-jarig jongetje. Van hen werden de moeder en een dochtertje zeer ernstig gewond, Voor hun leven wordt gevreesd. De overigen werden min of meer ernstig gewond. De chauf feur van de trailer. Van H. uit Rotter dam, kreeg een shock. Op de rijbaan ontstond een geweldige ravage, mede doordat de lading van de auto's, voornamelijk uit kisteren bestond, op de weg terechtkwam. Voor woningwetwoningen is in 1964 De Franse politie heeft een bloei ende neo-nazibeweging die voorna melijk geleid werd door jonge mensen, opgerold en negen perso nen gearresteerd. De arrestaties werden de afgelopen dagen verricht in Parijs, Rheims. Clermont-Ferrand, Le Puy en Mar- het aantal verleende machtigriniren tot:seiu aMus „gsjieden bij'de politie gunning, zowel m absolute als in re- Ook werde„ „an-lttluar en imble- latieve zin, gunstiger geweest dan enige voorgaande jaren. Voor 1964 be draagt dit aantal (in de periode va januari t.m. 30 juni) 19.379 tegeno 14.286 in diezelfde periode in 1963 en 15.835 in 1962. Op grond hiervan is het niet juist te stellen dat de woning- wetbonw ver hij het programma ten achter blijft. Dit zegt de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamer lid, de heer Bommer (p.v.d.a.) betref fende de uitvoering van het woning- bouwprogramma 1964. Het aan de Staten-Generaal overge legde woningbouwprogramma 1964 luidt: 45.000 woningwetwoningen, 25.000 premiewoningen en 20.000 a 25.000 ongesubsidieerde woningen. Daarnaast heeft de minister, na over leg met zijn ambtgenoot van finan ciën, de mogelijkheid geopend de in 1963 opgelopen achterstand in de wo ningwetsector alsnog in 1964 in te lo pen. Dat aan de ongesubsidieerde sec tor in het eerste halfjaar relatief meer is toebedeeld dan de helft van het geprogrammeerde aantal, wordt ver oorzaakt doordat, mede ter bestrij ding van het onbenut blijven van bouwcapaciteit, is afgestapt van de afgifte van rijksgoedkeuringen in evenredige maandelijkse gedeelten, in beperkte mate extra contingenten zijn toegewezen, woningen onder de 16.000.alsmede „vrijetijdswonin- gen" buiten de contingentsverdelingen worden gehouden en omdat ter sti mulering van voor de woningbouw nuttige initiatieven voor diverse proef- woningen in de ongesubsidieerde sec tor extra contingenten ter beschik king zijn gesteld. Het beleid, zo zegt de minister, is er op gericht met de beschikbare capa citeit een zo groot mogelijk aantal woningen te bouwen, waardoor in de ongesubsidieerde sector een bouwkos- tengrens van in het algemeen 35.000 per woning is gesteld. Als gevolg hier van is het mogelijk een in absolute zin groter aantal woningen in deze sector in uitvoering te nemen. De tot nog toe over 1964 bekend zijnde gegevens heb ben de bewindsman, versterkt in zijn :vertuiging, dat het woningbouwpro gramma 1964 zal worden berealiseerd, zo zegt hij A.V.O.R. HEEFT PLAN IN OVERWEGING Plan: gezamenlijk voor moeilijkheden oplossing vinden men gevonden. Het bestaan van een groep Franse leden van de ..Wereld Unie van Nationaal-Socialisten" Wuns) waarvan Lincoln Rockewell van de Amerikaanse afdeling en Colin Jordan van de Britse afdeling de lei ders zijn, werd in juni aan het licht gebracht toen extrcem-rcchtsc ele menten een rel in een Parijse bioscoop ontketenden. Een van degenen die ge arresteerd werd was Patrick Lemai- -.- - u <- re. die m rijn Hat papieren had die de van deze organisaüe zich verbm- Het bestuur van de A.V.O.R. (al gemene Vereniging van Organisa toren van Reizen) heeft een plan in overweging, waarbij de leden In Rheims ontdekten mannen van Surëte National tegelijkertijd een cel van 13 jonge neo-nazi's, onder wie een 20-jarige Spanjaard, Jesus Monsegur genaamd. Achttien jongeren vrijwilligers naar Columbia Vanochtend zullen van Schiphol weer achttien jonge mensen, uit gezonden door het Jongeren Vrjj- willigersprogramma, naar Colum bia vertrekken. Hiermede komt het totaal van de Nederlandse vrijwilligers in dat land op 34. Een en twintig van hen zullen werkzaam zijn in het departe ment El Meta ten zuidoosten van Columbia's hoofdstad Bogota. Ze zijn ingeschakeld bij een project van de Columbiaanse „Accion Comunal". Onder de leden van dit team bevinden zich huishoudkun digen, verpleegsters, onderwijzers en onderwijzeressen, landbouw kundigen, technici en een admi nistrateur. Het tweede team werkt in het zui delijke departement Narino. Ook hier zijn tie vrijwilligers ingescha keld bij een programma van de „Accion Comunal" en wel een landbouwkundig en technisch project. Onder dit team bevinden zich enige verpleegsters, een so ciaal werkster en een onderwijzer. De gehele groep Nederlanders, waarvan de eersten eind mei zijn vertrokken, staat onder leiding van een coördinator in Bogota. welke oorzaken dan ook in moei lijkheden verkeert, gezamenlijk een oplossing te vinden om de schade voor het publiek tot een minimum terug te brengen. Dit werd meegedeeld door de voorzitter van de A.V.OJt., de heer M. J. M. Brug man. Aanleiding tot dit initiatief waren de moeilijkheden die dezer dagen rond de reisorganisatie Fiësta zijn gerezen en die bij het publiek nogal wat verontrusting hebben gewekt. Geen ervaring De heer Brugman vindt deze verontrus ting overigens hier en daar wel wat mis plaatst. In het reisbureauwezen, zo be toogt hij, duiken vaak enthousiaste per sonen op met een enigszins avontuur lijke instelling die reizen gaan organise ren. Dit is altijd al zo geweest Oplich ters zijn dit praktisch nooit, doch met hun enthousiasme geloven zij zo stellig in het succes van hun eigen opzet dat daardoor de commerciële en financiële mogelijkheden te veel vervagen. Hoofd zaak is echter dat zij absoluut elke er varing missen, waarbij komt dat ze zon der enige grond aannemen dat als zij met een mooie en extra goedkope reizen aan de markt komen het publiek wel in de rij zal staan om te boeken. Avontuurlijke geest Het feit dat reizigers van Fiësta, we tende dat hotels hen niet zullen opne men. toch vertrekken «ijst er al op dat de cliënten van dit bureau eigenlijk on geveer dezelfde avontuurlijke geest heb ben als deze reisorganisator. Men heeft elkaar dus gevonden, zo meent de heer Brugman. Onbeschermd is het publiek intussen niet. Bjj de A.V.O.R. en de Vereniging van Passage- en Reisbureaus zijn heti merendeel der reisorganisatoren en bo nafide passagebureaus aangesloten. Geen dezer leden zal het publiek aan grote risico's blootstellen. Ten slotte is daar nog de reiskamer. waarvan het bestuur wordt gevormd door leden uit de besturen dezer beide organisaties en de grote reisverenigin- gen. De bonafide bureaus kunnen een erkening krijgen hetgeen het publiek enige zekerheid geeft. Mocht toch iets aan de vakantieuitvoering gehaperd heb ben en men komt niet tot een vergelijk dan heeft men beroep op een speciale klachtencommissie. Naar in Tel Aviv is vernomen, zijn on langs drie toeristen uit Israël in Moskou aangehouden en na een weck hechtenis uit de Sowjet-l'nie gewezen Volgens de. Russische autoriteiten zouden zjj „onder Russische Joden propagandama teriaal hebben verspreid". Dit jaar gaan vele Israëlische toeristen naar de Sow jet-Unie. De autoriteiten zouden met lede ogen aanzien dat deze toeristen contact hebben met geloofs genoten. Over vier weken ook reclame via radio-„Noordzee" Radio „Noordzee" zal over vier weken beginnen met reclameteksten uit Te zenden vanaf het R.E.M.-eiland. Hiertoe is besloten na vele aanvragen om reser- ering van zendtijd. zowel uit de reela- H het be- Het Wereldgebeuren Blokvorming De Verenigde Staten en Engeland zijn volgens goedingelichte kringen niet bijzonder te spreken over het ver drag dat kortgeleden is gesloten tus sen Turkije, Perzië en Pakistan. Deze drie landen, die gerekend worden tot de op het westen georiënteerde lan den in Azië en het Midden-Oosten heb ben te zamen een bevolking van 150 miljoen zielen 'Zij vormen een be langrijke gordel, die Azië via het Mid den-Oosten met Europa verbindt. Het feit dat deze landen een overeenkomst zijn aangegaan, verontrust Engeland en Amerika omdat deze laatste twee staten reeds in de Centrale Verdrags- organisatie met Pakistan, Turkije en 3'erzië verbonden waren. Het stichten van het nieuwe Islamietische pact. dat qua zielental anderhalf maal zo groot is als de Arabische Liga, wordt door Engeland en de V.S. beschouwd aLs een bewijs van wantrouwen in het westen. Men meent dat de initiatief nemer van het pact de president van Pakistan. Ajoeb Khan is. Khan heeft al verscheidene malen blijk gegeven van zijn ontevredenheid over Amerika en Engeland, omdat deze landen In dia militaire steun hebben verleend tijdens het Chinees-Indiase conflict. Pakistan beschouwde dit als partijdig heid in de kwestie-Kasjmir. Anti-wes terse politici hebben Khan een tijd lang onder druk gezet om met net westen te breken en uit de Centrale Verdragsorganisatie te treden. Tur kije en Perzië hebben nu verklaard dat zij de Pakistaanse aanspraken op Kasjmir onderschrijven. Op zijn beurt heeft Ajoeb Khan zich uitge sproken voor het Turkse standpunt in de kwestie-Cyprus, eveneens een geschil, waarin de westerse Cenvo- partners geen duidelijke uitspraak hebben gedaan, omdat ook Grieken land tot de N.A.V.O- behoort. Per2ie steunt in beide geschillen nu dus ook Turkije en Pakistan. Het ligt voor de hand dat de drie landen als groep zullen trachten grotere invloed te krijgen op de internationale gebeur tenissen. Engeland en Amerika ko men daardoor in een moeilijk parket te verkeren en de Cenvo dreigt aan kracht te zullen inboeten, wanneer het binnen dit pact tot ernstige con troverses mocht komen. Hoewel een woordvoerder van de Turkse regering heeft verklaard, dat de belangen van het „Moslim- blok" parallel zullen lopen aan die van de Cenvo, vrezen Engeland en Amerika toch dat moeilijkheden niet zullen uitblijven. Trouwens officiële Turkse uitlatingen laten er geen twij fel aan bestaan of de drie verbonden landen zullen niet nalaten hun stem te laten horen als belangrijke beslis singen genomen dienen te worden. De Turken spreken zelfs van een geza menlijke buitenlandse politiek Voorlopig is men het eens geworden over samenwerking op het gebied van bankzaken, verzekeringen, investerin gen, scheeps- en luchtverbindingen, handel, toerisme, streekontwikkeling, landbouw en culturele aangelegenhe den. Er is ook een plan in studie dat voorziet in een verlaging van de onderlinge posttarieven. Het verdrag is dus vooral ook een economisch ver drag en het is mede voortgevloeid uit de ontevredenheid, die in Tur kije, Pakistan en Perzië heerst met betrekking tot de ontwikkelingshulp welke door de westerse landen wordt gegeven. De drie landen, die de po litiek van het westen altijd hebben gesteund, menen uit hoofde van die steun rechten te kunnen laten gelden op voorrang bij de financiering van economische projecten. De Cenvó- partners zijn geen van allen te spre ken over het trage tempo waarmee ontwikkelingsplannen tot stand ko men. President Ajoeb Khan is er voor stander van dat ook het neutrale Afganistan tot het „moslim blok" zal toetreden, zodat het pakt ook nauwe betrekkingen zal onderhouden met een land dat niet in een bestaand wes telijk defensie verbond is opgenomen. Dat er aan het belang van de Cenvo in Turkije steeds minder waarde wordt gehecht bleek onlangs uit een artikel geschreven door de schoon zoon van premier Ismet Inoenue, Me- tin Toker. in het blad van de re publikeinse regeringspartij „Akis". Token vergelijkt hierin de Cenvo met het mislukte Balkanpact. Nietetgen- staande het feit dat Cenvo-officials niet geloven dat de drie moslimleden van de verdragsorganisatie zullen uittreden, tonen zij zich verontrust over de grote onderlinge saamhorig heid der drie landen en over de na druk die wordt gelegd over het onaf hankelijke karakter var het pact. Tussen 1956 en 1958 maakte de Cenvo, toen nog bekend als Baghdadpact, een ernstige crisis door. Na het uit treden van Irak in 1958. dat zich on der het zeer linkse bewind van gene raal Kassem in een westelijk defensie pact niet meer thuis voelde, werd het hoofdkwartier gevestigd in Ankara en keerde de rust terug. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat de onafhankelijke houding van het „moslimblok" de westelijke defensie •Turkije is ook lid van de NAVO) ernstig zal kunnen verzwakken zon der dat hiertegen veel kan worden ondernomen. Het publiek stroomt echter niet masse binnen, doch het is een kleine minderheid die zoekt zover en zolang %olill|S ™?gelÜ£ «J* vakantie te gaan met „.ewereld als van de zijd, het geld dat men ter beschikking drijfsleven. zijn ontvangen, heeft. Velen begrijpen zelf niet goed Radio „Noordzee" heeft na twee dagen hoe men zon reis kan aanbieden voor uitzenden ruim vijfduizend enthousiaste een dergelijke lage prijs en men denkt reacties van luisteraars uit alle delen van te voren al dat er wel het een Ivan Nederland en uit Duitsland binnen en ander aan zal ontbreken. gekregen, aldus de R.E.M. Noordrhodesische regeringstroepen in offensief Gebod voor Loempa s: zult niet aan deelnemen „Gij politiek „Paspoort" Noordrhodesische regeringstroe pen hebben thans het hoofd kwartier in handen van de „Loempa kerk", een fanatieke sekte die wordt geleid door een „profetes" genaamd Alice. Met ratelende machinegeweren drongen, ruim tweeduizend soldaten twee Noordrhodesische dorpen in de huurt van Chinsali binnen, om de „heilige oorlog" te onderdrukken die was ver klaard dobr mevrouw Alice Lensjina, de hogepriesteres van een zwarte Ten minste 60 krijgers aan wie een „paspoort voor de hemel" was be loofd als ze voor Alice zouden ster ven werden gedood toen zij blinde lings op de machinegeweren toelie pen. Ten minste honderd personen en waarschijnlijk veel meer heb ben het leven gelaten in de strijd van de overheid tegen de Loempa. Waar de „profetes" zelf zich bevindt is nieti bekend. Premier Kenneth Kaunda had bevel ge geven de troepen de bolwerken van de Loempa te laten aanpakken toen vier grote missieposten door de sekte werden bedreigd en al 35 dorpen in as waren gelegd. Vluchtelingen zeiden i kinderen Mevrouw Lensjina, een dikke, maar dy namische huismoeder van 45 jaar, stichtte haar sekte in 1953. Zij be weerde dat zij was gestorven en naar de hemel was gegaan, waar zij twee goden had aangetroffen de ene zwart en de andere blank. „De grote god was de zwarte god". De zwarte god had haar 12 geboden gegeven en haar naar de aarde teruggestuurd. Uiee nam de naam Lensjina aan. dat „de koningin" betekent en noemde haar kerk Loempa, hetgeen zo onge veer „inderhaast" betekent. Zij liet een halve kroon voor een doop beta len en wist snel velen weg te lokken uit de christelijke kerken. Autoritei ten schatten dat de Loempa drij vend op een mengelmoes van my stiek. uiterlijk vertoon en politiek 100.000 leden heeft. De 12 geboden van Alice bevatten aan maningen als: gij zult in de kerk geen snuif gebruiken; gij zult niet zo veel mowa (een inheemse drank) drinken dat gij er dronken van wordt, behalve misschien bij uw huwelijk; jrj zult Alices kerk niet verstoren door te drinken, roken of spuwen. Andere geboden bevatten meer con- centionele regels tegen moord, dief stal overspel en de aanbidding van ondere goden" lice beweert ook superieur te zijn aan medicijnmannen een machtig lok middel en heeft onlangs nog een belangrijk gebod uitgegeven: gij zult niet deelnemen aan politiek. Regelmatig wordt een aftandse grammofoonplaat gespeeld met wat de stem van god heet te zijn De plaat is er een met een redevoering die Sir Winston Churchill tijdens de oorlog heeft uitgesproken. AJOEB KHAN initiatiefnemer... OPRAPEN WANDELSTOK KOST MAN HET LEVEN Het oprapen van zijn wandelstok, die on der een stilstaande vrachtwagen was ge raakt, heeft gistermiddag het leven ge kost aan een nog onbekende circa «0- jarige man. De vrachtwagen stond in de Zeiistraat te Amsterdam voor de geopende brug te wachten. Op het moment dat de brug weer ging zakken, stak de man de weg over. Daarbij verloor hij zijn wandelstok, die onder de wagen terechtkwam. Hij kroop eronder om zijn stok te pakken. Intussen kwam het verkeer weer op ?ang. Ook de vrachtwagen ging weer rijden en sleurde de man tientallen me ters mee. Hij was praktisch op slag dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3