oe BILT Vier tot vijf uur wachten! Brandweerlieden spoten water(polo) Kabelbaan Grevelingen komt nu in bedrijf Bouw winkelpand Stadhuisplein had instemming raad Vlissingen EXAMENS Zevende kraan voor Haven Vlissingen Smokkelaar met auto en boter in N.-Namen gepakt B.B.-C0MMAND0P0ST OOSTBURG WELLICHT MEI 1965 KLAAR ALMANAK Vijfdaagse week openbaar onderwijs in de maak Oriënteringsritten niet op toeristische routes WOLSCHIP IN HAVEN VLISSINGEN BOOTREIS RODE KRUIS ZEEUWSE PATIËNTEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1964 Schouwse veren overbelast Het einde van de bouwvakvakan tie was vrijdag vooral duidelijk te merken aan de veerhavens on Schouwen-Duiveland. Zowel bij Zierikzee als bij Zijpe veroor zaakte de stroom van de ver trekkende vakantiegangers lan ge files bij de boten, waardoor wachttijden tussen de vier en vijf uur ontstonden. Bij De Val was omstreeks negen uur 's avonds nog sprake van enige honderden wachtende auto's, gedurende de loop van de dag waren de voor Zijne wachtende files aangegroeid tot Oudedijk. On een gegeven moment was de file 2 tot 3 km lang. Ook avonds bleef het hier lang druk. Het veer Zierikzee-Kats heeft het grootste deel van de dag met drie boten gevaren. Pas in de Iood van de avond werd de „Noord-Beveland" uit de dienst genomen. De „Oosterschel- de" en de ..Koningin Emma" bleven toen nog doorvaren. Men SDrak de verwachting uit, dat omstreeks twee uur. half drie 's nachts de laatste wachtenden naar de overkant zouden ziin gebracht. Naar Schouwen-Duive land gingen ook veel vakantiegan gers. maar lang niet in dezelfde mate als het tegenovergestelde verkeer. Anna-Jacoba meldde zelfs voor vrij dag een aanmerkelijk kleinere drukte dan gedurende de rest van de afge lopen week. De veerboten tussen Vllssingen en Bres- kens konden de drukte, die hier niet buitengewoon was. goed aan. De der de boot is slechts voor enkele reizen in de vaart moeten komen. De vrij dag was er veel minder druk dan de donderdag, op dit veer altijd een hoogtijdag in verband met de Mid delburgse markt. De Zeeuwse ver- keersslagader. rijksweg 58, was zoals dagelijks goed druk. Gedurende een uur of drie was er zelfs sprake van een grote drukte, maar moeilijkheden deden zich niet voor. Zowel in ooste lijke als westelijke richting was er veel verkeer, enerzijds mensen voor wie de vakantie er na dit weekeinde opzit, anderzijds de mensen die er nog aan moeten beginnen. Deze laatsten waren vooral de voorlopers van de stroom van Duitse bouwvak kers, die met ingang van vandaag hun vakantie krijgen. Afscheid van bode van Hoek Zes waterstralen spoten vrij dag de eenden en de twee zwa nen uit de brandvijver in 's- Heerenhoek, opdat zes brand weerlieden een onderlinge wa- terpolowedstrijd in deze vijver konden spelen. Deze wedstrijd was één van de evenementen op de extra feestdag, die dit jaar voorafging aan de kermis in 's- Heerenhoek, die vandaag (za terdag) begint. De brandweerlieden kwamen in hun wagen met loeiende sirene naar de vjjver gereden voor een evenement, dat, volgens het programma, nog nimmer elders is vertoond. Aan beide zijden van de vijver stond een doel en in het midden lag een bal. Aan iedere kant stonden drie brandweer lieden, die moesten proberen met ge richte waterstralen de bal in het doel te krijgen. In een bootje op de vjjver peddelde de heer F. de Vos rond, die als scheidsrechter fungeer de. Het bleek evenwel voor de brand weerlieden onweerstaanbaar om niet de bal maar de scheidsrechter als mikpunt van hun stralen te kiezen... Overigens toonden de spuitgasten bij dit balspel over voldoende doelge richtheid te beschikken om de bal een aantal malen tussen de palen door te spuiten. De scheidsrechter was ten slotte zo nat, dat hij zwem mend zijn arbriterende activiteiten voortzette. V- at deze waterpolowedstrijd be gon hanteerden een aantal dames en heren pijl en boog bij het gaaischie ten op de liggende wip. Alle deel nemers ontvingen, naast de afge schoten vogels, ook een eend. Me vrouw P. van Loo uit Wolphaarts- dijk schoot de hoofdvogel. De tweede prijs was voor de heer L. Verdonk, die de beide zijvogels afschoot. De heer G. Raas schoot de beide hoofd- kallen af en ook het hoogste aantal vogels: negen. Bij de viswedstrijd voor jongeren was de eerste prijs voor J. Werri en de tweede voor J. Vermeulen. Aan deze wedstrijd namen 67 jongeren deel. Bij de viswedstrijd voor personen boven de 16 jaar ging de eerste prijs, een wisselbeker, naar de heer F. van Craenenbroeck. De tweede prijs was voor de heer J. Bordui en de derde voor burgemeester R. O. M. Waelput. (Foto P.Z.C.) Z.L.M.-bestuur „Zierikzee-Kats" ook straks weer varen Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij is bijzonder ingenomen met de „zomerdienstregeling" voor de vakantiemaanden juli en augus tus op het veer Zierikzee-Kats. I)aar varen thans drie veerboten, die samen bereiken dat uit beide havens om de veertig minuten een pont kan vertrekken. De goede er varingen die het verkeer van en naar Schouwen-Duiveland met de ze dienstregeling de afgelopen maand heeft gehad zün voor het Z.L.M.-bestuur aanleiding geweest om zich met een verzoek te rich ten tot het college van Gedepu teerde Staten, ook na afloop van het vakantieseizoen een goede ver binding tussen de Beveïanden en Schouwen-Duiveland te blijven onderhouden. De Z.L.M. dringt er op aan van september af in de wintermaanden ten minste een uurdienst te onderhouden. Tot begin juli werd hier een twee-uur- dienst gevaren met 's morgens en 's middags op de spitstijden enke le extra boten. Voor het toelatingsexamen van de H.T.S. te Dordrecht slaagde de heer P. Goedegebuure, voor het einddiplo ma aan de christelijke uloschool te Bergen op Zoom slaagde Maaike Elenbaas, voor het middenstandsexa men slaagde de heer K. Moerland, allen uit St.-Annaland. (Vervolg van pag 1) gelijk in de lus tussen twee stalen to- Naar het voorbeeld van de spoorwegen is een bloksysteem met stoplichten ont worpen om te voorkomen dat deze vei ligheid wordt overtreden. Wordt een gondel op zijn rit totale duur twintig minuten opgehouden, dan moet de bestuurder zijn cabine in het portaal van de stalen toren „parkeren". Binnen dit raam van mogelijkheden heeft de Deltadienst voor de „operatie kabelbaan" een zogenaamd stortschema opgesteld. Nijvere cijferaars hebben op grond van peilingen berekend hoeveel materiaal er over bepaalde tevoren uit gezette afstanden in het water moet worden gesmeten. Men heeft opgeteld, hoeveel gondeltochten dat ongeveer vergt boven zo'n vak. Een andere voor waarde voor het uitzetten van bepaalde vakken al is dat dan op papier is dat de gondels hun materiaal al zwe vende lossen. „De mannen krijgen dus op, waar ze moeten beginnen met stor ten en op welk punt ze los moeten zijn", verduidelijkt ir. Biezeveld. „En om dat in een boekje aangegeven vak te „vin den" krijgen ze een instrumentje in de gondel hangen, dat als een kilometer teller werkt. Zijn er nog vragen, dan behoeven ze maar naar de mobilofoon te grijpen, die in verbinding staat met een commandopost op de wal bij het laadstation Veiligheid Er is natuurlijk ook gedacht aan de vei ligheid van de mannen. Om te beginnen al met een dubbele cabinebezetting. Ver der is aan boord: een brandblusapparaat Centrale verwarming S AWE MA h.V. Nedefstfüt 19 - Middelburg - Tel. '01180-2962 en een zogenaamde stopchute, springtouw, dat de bezettende m langzaam naar beneden kan laten zak ken. Op het water zal constant een vlet ronddobberen om assistentie te verle nen. Achttien uur per dag dus straks activi teit boven het laatste sluitgat in de Gre- velingendam. En daar tussendoor zijn er dan nog zes uren voor onderhoud aan de baan, voor controle en niet te vergetenvoor peilingen. Die zijn name lijk van vitaal belang om' elke dag te kunnen nagaan hoe het onder water met de dam in aanleg er voor staat. Er zal vflf dagen per week worden „gedraaid" met de kabelbaan. Er zal ongeveer honderd man nodig zjjn om de gang erin te houden. Twee ploegen in de gondels en twee ploegen „grondper soneel". Op de vrachtwagens, die het stortmateriaal aanvoeren, in het zand- bedrjjf dat de zakken moet vullen. En zo komt er dan nu toch beweging in het kabelbaanexperiment boven het laatste stuk, dat nog ontbreekt tussen Schouwen-Duiveland en het nu vasteland van Goeree-Over- flalckee. VEEL BEZOEK AAN HET VOORLICHTINGSCENTRUM VEERTIEN dagen nu staat er op de kop van de Grevelingen- dam een voorlichtingscentrum. En het is er redelijk, druk. De initiatiefnemers mochten er de afgelopen week gemiddeld 160 bezoekers per dag ontmoeten en vertellen van de dam, die straks hun eiland uit het „gesukkel" met veerdiensten moet halen. Halverwege de vier kilometer lange dijk, die van Bruinisse uit zijn kop in de Grevelingen steekt, staat sedert de opening van het voorlichtingscentrum een doorlaatpost. Daar kunnen belangstellenden in de pendèl-" bus stappen, die regelmatig van Zijpe naar het kabelbaan-expe riment rijdt en de passagiers brengt bij wat ze willen zien. Het gaat goed, daar in het voor lichtingscentrum. Er is zelfs be sloten om de toegangsprijs in clusief busrit te verlagen tot f 1,25 voor volwassenen en drie kwartjes voor kinderen En dan zal er natuurlijk in de ko mende weken nog veel meer te beleven zijn voor kijkers: het kabelbaanproject gaat er echt „draaien". Het gemeentebestuur van Hoek en het voltallige secretarlepcrsoneel heb ben vrijdagavond na afloop van de raadsvergadering officieel afscheid genomen van de gemeentebode, de Voor de tweede maal in één week heb- heer A. Vermeulen, die wegens het yen douaneambtenaren van de cen- bereiken van de 6o-jarige leeftijd met traje post Axel een smokkelauto met pensioen gaat. boter in geslag genomen. Donderdag- Dit betekent echter niet dat ae heer avon(j |aat siaagden zij erin een per- Vermeulen uit het gemeentehuis ver- sonenauto. geladen met 300 kg boter, trekt, omdat hij na zijn pensionering |n de grensplaats Nieuw-N'amen aan op 1 augustus als arbeidscontractant te houden, in dienst van de gemeente blijft. Bur gemeester A. F. Hanssens, schetste de gemeentebode, die al 22 jaar op het gemeentehuis van Hoek dienst doet, als een trouw en nauwgezet ambtenaar, die altijd voor iedereen klaar staat, ook buiten de normale werkuren. „De raadsleden hebben uw werk zeer gewaardeerd", aldus de burgemees ter tot de heer Vermeulen. Namens de raad bood hij een vulpenset en een bloemetje aan. De gemeentesecreta ris, de heer J. Dregmans, sprak waarderende woorden namens het secretariepersoneel en deed deze ver gezeld gaan van een boekwerk. De heer Vermeulen sprak tot slot een dankwoord. „Hieraan ging een knap stuk speur werk vooraf", zo meldde de inspectie op invoerrechten en accijnzen te Ter- neuzen. De bestuurder van de smok kelauto trachtte bij de aanhouding de vlucht te nemen, maar de douane mannen wisten hem na een achtervol ging in de kraag te grijpen. Het bleek de 26-jarige arbeider M. uit het Bel gische Laarne te zijn. Voor verder on derzoek en verhoor in deze smokkel- zaak werd hij in arrest gesteld en op gesloten in het politiebureau te Axel. De auto voorzien van valse Belgi sche nummerplaten en de boter bleken een waarde te vertegenwoor digen van ruim 1500. Rijk draagt 75 procent bij in de kosten Decentralisatie rijksbrandspuiten De nieuwe commandopost voor de Zeeuvvs-Vlaamse kring van de Bescher ming Bevolking zal waarschijnlijk reeds in mei of juni van het volgend jaar in gebruik kunnen worden genomen. Door diverse gunstige omstandigheden ligt men by de bouw van dit object, in de nabijheid van Oostburg, vóór op het schema. Over circa 3 maanden gaat de commandopost „dicht", waarna men gaat beginnen met de inrichting erv. Dit zei het hoofd van de Bescherming Bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer W. I. Catsman, woensdagmorgen tijdens de kringvergadering in het ge meentehuis in Terneuzen. Tijdens deze vergadering kon ook nog worden meegedeeld, dat de voorlopige bijdrage van het rijk in de kosten is be paald op 75 procent van 567.370 of wel 425.528. De kringraad benoemde met algemene stemmen tot assistent- hoofd Bescherming Bevolking de heer G. Rosenkamp uit Roosendaal. Het hoofd van de ABC-dienst, dhr. M. Launs- pach, heeft namelijk een benoeming el ders aanvaard. Het dagelijks bestuur van de kring meende, dat de opvolger van hem beter tot assistent-hoofd kon worden benoemd. In verband met de grote toename van werkzaamheden was zelfs de gedachte uitgegaan naar twee assistenten, maar, daar één der kandi daten zich op het laatste moment had teruggetrokken, kon slechts één ge schikte persoon worden voorgedragen. Er zal alsnog een nieuwe oproep worden geplaatst. Brandspuit De heer Catsman deelde voorts mee, dat het in de bedoeling ligt de 8 nu in Terneuzen gestationeerde rijks brandspuiten te decentraliseren. In gevallen van nood ter plaatse of in de streek, zouden deze spuiten be- HONORAIR CONSULAIR AGENT VAN FRANKRIJK TE VLISSINGEN De heer W. M. van Aller is eervol ontheven van zijn functie van hono rair consulair agent van Frankrijk te Vlissingen. Ingevolge koninklijke machtiging is de heer G. A. Kemper thans erkend en toegelaten, op de voet van Nederlander, als honorair consu lair agent van Frankrijk te Vlissingen, IN VAKANTIESAMENSTELLING BIJEEN Zeeuwse Verwant Toen minister Luns deze week zo onbevangen in Indonesië werd ontvangen, schoot ons een aardige geschiedenis in gedachten, die zich, toen Djakarta nog Batavia heette in het Bandoengse heeft af gespeeld, waar een ondernemende Terneuzenaar als planter tot aan zien was gekomen. In zijn Nederlandse jaren had hij liefde opgevat voor een Amster damse wasvrouw en schoon zij een lieve, toegewijde echtgenote was. werd over haar afkomst niet ge sproken de planter kirde z'n partijtje mee in het koor van de plaatselijke society en z'n vrouw hield met vrucht de schijn op van de soorie te zijn. Totdat, ongeluk kigerwijs, een uit de koers gesla gen gezelschap matrozen onbe voegd een cocktailparty binnen dringt. De plantersvrouw krijgt een schok: onder de varensgasten is een verre verwant, die haar uit bundig begint te naderen. ,JHé Kerrie'." praait hij joviaal. ryRet spijt me, maar ik ken U niet..." Jk begrijp het hoor. 't Is ook zo'n eind van de was teil naar de cock- teil". L» De N.V. Haven van Vlissingen krijgt eind september de zevende hijskraan sinds de oorlog. iDt wordt tevens de grootste kraan, met een spreiding van 31 meter. Het is een mobiele kraan, ver- SfSrt'TL/Kr/lTLS'S'LÏ vakantiesamenstelling bijeen - vermogen van io ton in de hoogste vijf van de éénentwintig raadsle- stand en van 2 ton op 31 meter. De kos- jen warpn afwezigheeft de pe ten van deze nieuwe kraan bedragen aen wa envezl& neert ae 500.000. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de organisatoren van oriënte- rings-, puzzel- en soortegljjke ritten schriftelijk verzocht om gedurende de periode mei tot en met september zo veel mogelijk te vermijden, dat de we gen, die opgenomen zijn in door de A.N.W.B. uitgezette toeristische rou tes, samenvallen met de rittentrajec- ten. De A.N.W.B. heeft Ged. Staten name lijk meegedeeld, dat het is voorgeko men, dat in de parcoursen voor derge lijke ritten een deel van een toeristi sche route was opgenomen, hetgeen tot moeilijkheden op de trajecten heeft geleid. Het karakter van deze betrekkelijk smalle wegen, die mede om deze reden slechts in één richting bewegwijzerd zijn, gedoogt geen sa menvoeging van toeristisch verkeer met weggebruikers, die een bepaalde prestatie moeten leveren. Ten einde dergelijke moeilijkheden in de toekomst te voorkomen heeft de A.N.W.B. het provinciaal bestuur ver zocht te willen bevorderen, dat zoveel mogelijk wordt vermeden, dat bij de oriënterings- en andere ritten het ge kozen traject geheel of gedeeltelijk sa menvalt met een toeristische route. ;G.S. verklaren zich met de zienswijze jvan de A.N.W.B. te kunnen verenigen. 'Vandaar hun verzoek aan de clubs. meenteraad van Vlissingen zich vrijdagmiddag in iets meer dan een uur door de lijvige agenda van 35 punten heengewerkt. Slechts een enkel voorstel wierp wat vragen en opmerkingen op. Geen enkel raads lid voelde er voor de plezierige va kantiestemming te verstoren, ze ker niet toen bleek, dat het V.V.D.- raadslid, de heer E. T. Oosterhuis jarig was en deswege op koek trak teerde Toch waren er nog enkele voorstellen, waarover de raadseden hun licht lie ten schijnen. Onder meer was dat het geval, toen het voorstel van b. en w. aan de orde kwam twee per celen grond, totaal 2016 vierkante meter te verkopen aan de N.V. com- binatiebouw Amsterdam voor een be drag van 189.000. De grond is gele gen aan het Stadhuisplein en is be stemd voor de bouw van een winkel galerij. Op dit punt had de heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) nog een tweetal vra gen over de toegang tot de Bad huisstraat en de afbraak van enkele panden aan deze straat. Overigens was de heer Knoop verheugd met een begin van bouw langs het Stadhuis plein. Met hem toonde ook de heer P. Bikker (c.h.) zich ingenomen over de verkoop en de heer I. Filius (a.r.) sprak zelfs woorden van lof aan het adres van b. en w. Bij de heer Bik ker rees er nog een vraag: „Het mid denstuk hebben we verkocht, maar zullen we nu de hoeken gemakkelijk kwijt kunnen?" Ook de heer Oosterhuis juichte een winkelgalerij toe, maar hij vroeg zich met „angst en bezorgdheid" af wat hiervan de invloed zal zijn op hel tem- van de sanering in de binnenstad. Ontruimen In antwoord op de opmerkingen van de verschillende sprekers zei wethouder F. G. Smit (p.v.d.a.), dat de hoekoplossing voor de Bad huisstraat op het ogenblikt wordt bezien. Ten aanzien van de tweede vraag van de heer Knoop, merkte hij op. dat het soms gemakkelijker is voor het gemeentebestuur wo ningen te verwerven dan te doen ontruimen. Met enkele huizen aan de Badhuisstraat zit men met dit probleem. Overigens was hij van oordeel, dat er in de toekomst wel een oplossing voor zal worden ge vonden. e heer Bikker kreeg ten antwoord, dat aan het Stadhuisplein wel het middenstuk moest worden verkocht, omdat de naastgelegen stukken grond nog slechts gedeeltelijk in eigendom zijn bij de gemeente. De heer Ooster huis vernam van wethouder Smit, dat er in het saneringsplan binnenstad goede vorderingen worden gemaakt. Nieuwbouw is in enkele gevallen reeds aangevangen of staat op het punt te beginnen. Hij noemde daarbij de na men van een zestal winkels. Op een vraag van de heer Oosterhuis hem ingegeven door een opmerking van de wethouder of het toch de bedoeling is de sanering in de binnenstad voort te zetten, antwoordde de heer Smit, dat de sanering zonder meer een continu-verloop zal hebben, hoewel het op een gegeven moment, bijvoor beeld om financiële redenen, wel eens kan zijn, dat men geen vorderingen ziet. Nieuwe rijksweg Ten behoeve van de aanleg van de rijksweg NieuwlandVlissingen ver kocht de raad een perceel grond van 16.480 vierkante meter, gelegen bij de Oostsouburgseweg aan het rijk. Eveneens werden twee percelen groot 6350 vierkante meter, aan het rijk verkocht in verband met de aanleg van een tijdelijk tracé. De heer Oosterhuis sprak zijn vol doening uit over het feit, dat er een nieuwe rijksweg komt, „vooral ge zien ook de verkeersproblemen bij de brug in Middelburg," zoals hij zei Spreker vond het beangstigend, dat de wegaanleg 26 maanden duurt. „Daar zitten precies twee zomers in. Zou het niet mogelijk zijn om het werk in 21 of 22 maanden tot stand te bren gen, zodat de weg juist vóór de zo mer van 1966 gereed komt?" zo vroeg hy zich af. „Mogelijk, zo dacht hij, zou het ge meentebestuur van Vlissingen, even tueel met dat van Middelburg er bij rijkswaterstaat op kunnen aandrin gen, dat de periode van 26 maanden wordt verkort. Wethouder Smit zegde toe, dit te bevoegder plaatse ter spra ke te zullen brengen, maar hij ver onderstelde, dat er weinig aangedaan zal kunnen worden. De heer Filius ten slotte zag een mogelijkheid in het be pleiten van een tijdig éénrichtingver- keer. Niet remmend De raad besloot voorts aan de N.V. Metaal- en Bouwmaterialenhandel „Het Sloe" te Vlissingen 300 vierkan te meter grond, reeds in optie bij de N.V., te verkopen voor reeds eerder vastgestelde prijs van 5 de vier kante meter. De heer Van Leeuwen (a.r.) vroeg of de gemeente zich hier bij geen strop op de hals zal halen, omdat op kosten van de gemeente nog riolering moet worden aangelegd. Inderdaad," zo gaf wethouder Smit oe, „is het best, mogelijk, dat de ge meente er wat bij zal inschieten. Maar dit kan worden opgevangen door ver hoging van het resterende deel van het industrieterrein". Een bedrag van 238.25C voteerde de raad voor de bouw van een stand aard-gymnastieklokaal in het uitbrei dingsplan Pauwenburg. „We hebben er juist maar één gevraagd, omdat de bouw hiervan geen invloed zal heb ben op de plannen voor de stichting van een sporthal", zo stelde wethou- mand kunnen worden met personeel, dat zich verbonden heeft als vrij willige BB-er. Voorts werd vanuit de kringraad nog fepleit voor gebruik van de BB-sirenes ij normale branden omdat de plaatse lijke brandsirenes vaak van geringe ca paciteit zijn. Volgens de heer Catsman stuit dit evenwel op technische moei lijkheden. De BB-sirenes zijn bestemd voor waarschuwingen tegen fall-out, hebben andere tonen, terwijl de BB- alarmering per kring gaat, aus in de toekomst vanuit de nieuwe commando- KUNST T entoonsteïling tekeningen van Herman Goetheer Een kleine, maar evenwichtige sa mengestelde tentoonstelling kan men op het ogenblik bezichtigen bij kunst handel Bikker in Vlissingen. In de bovenzaal van de kunsthandel expo seert Herman Goetheer tekeningen van Zeeland en enkele van Limburg en Ameland. Het werk ligt op gelijk niveau, is ook getekend in eenzelfde styl. Goetheer zou men schools kun nen noemen, schools in die zin, dat men precies kan zien wat de tekening voorstelt. Men herkent onmiddellijk de voorstelling, maar niet alleen door die nauwkeurige weergave, maar eveneens door de sfeer, die hij vaak goed weet te treffen. Dit valt vooral op bij zijn tekeningen over de afbraak in Vlissingen. De ont redderde en onttakelde stad heeft hij kennelijk willen weergeven en daar is hij volgens ons in geslaagd. Zodra hij echter landschappen gaat tekenen leid zij neiging tot een exacte weergave niet altijd tot geslaagde resultaten. Goetheer lijkt Fernard Léger na te volgen in de manier, waarop hij zijn vlakken fors omlijnt. Daardoor is het echter onmogelijk een bepaald detail weg te laten en juist dat weglaten van een detail kan een oplossing zijn voor een tekenkundig probleem. Kan deze trant van tekenen in stadsgezichten voldoen, zodra echter Goetheer land schappen tot onderwerp neemt, schiet hij wat te kort. De ruimte, de onein digheid laat zich moeilijk vastleggen in een systeem, dat Goetheer op dit ogenblik heeft gekozen. De tekeningen zijn opgezet in enkele tinten, waarbij bruin, zwart en grijs het meest voorkomen. Dit geeft het geheel een wat droefgeestige toets die overigens wel voldoet bij tekenin gen als „scheepswerf De Schelde". De roetbeslagen fabrieksgebouwen, de kranen, die het silhouet van Vlissin gen beheersen, zijn sfeervol weerge geven. Deze interessante expositie zal tot en met 8 augustus te bezichtigen zijn. A. V. Het Rode-Kruishospitaalschip ,,J Henry Dunant" zal in de tweede week van september weer een boottocht maken met de chronische invaliden uit Zeeland. De tocht voor de pa tiënten gaat ditmaal door het Zijpe naar Oud-Beijerland, vandaar over Rotterdam naar Vianen, verder over Utrecht en Amsterdam naa.r IJ mui- den. Deze havenstad aan de Noordzee zal het keerpunt van de reis zijn. De terugvaart loopt via Vreeswijk en Schoonhoven naar de Zeeuwse wate ren. Op 7 september schepen de patiënten uit Zeeland zich in. 's Morgens in IVe- meldinge komen de reizigers Zeeuwsch-VIaanderen, Walcheren de Beveïanden aan boord, 's Middags voegen zich te Zijpe de patiënten van Schouwen-Dniveland, Tholen en Sint- Philipsland bij hen. Op 12 september 's morgens tussen half negen en half elf is de totale ontscheping te VVemel- dinge geprogrammeerd. der W. Poppe (a.r.) de heer Adriaanse (k.v.p.) gerust. Vijfdaagse schoolweek Vrijdagmorgen is in de Buitenha ven in Vlissingen het zesde schip met wol aangekomen. Het was de .lekhaven", die ongeveer S00 ton wol vanuit Argentinië aanvoerde. Deze wol werd nog dezelfde dag gelost en opgeslagen in een loods bij de haven, De N.V. Wolmaat schappij Hart uit Amsterdam heeft deze loods, met een opper vlakte van 1600 vierkante meter en een hoogte van 6 meter, ge huurd tot het einde van dit jaar. Om het lossen te bevorderen heeft men in het dak van de loods een gat aangebracht, zodat de hijs kranen hun last onmiddellijk via dit gat in de loods kunnen depo neren. De thans opgeslagen wol wordt volgende week met vracht auto's naar een wolkamnxerij vervoerd. Foto P.Z.C.) J Een VERZEKERING sluiten ZEKERHEID kopen V. Crtltml.ul 9 - SINT IAURSNS Ttl. 011804148 f HET WEER IN EUROPA Londen zwaarbewolkt. 25 gr. Parijs half bewolkt. 28 gr. Nice onweer. 28 gr. Milnchen onbewolkt. 30 gr. Locarno halfbewolkt. 29 gr. Innsbruck regenbui. 32 gr. Rome onbewolkt. 33 gr. Madrid halfbewolkt. 33 gr. Mallorca onbewolkt. 34 gr. VERWACHT. VEEL WIND In do rondvraag informeerde de heer J. J. Kempe (p.v.d.a.) of er gewerkt wordt aan de totstandkoming van een vijfdaag se werkweek voor het openhaar lager onderwijs in Vlissingen. Hy verklaarde,1 dat de protestants christelijke scholen hiertoe reeds hebben besloten niet in-1 gang van september. „De maatregelen zyn in een vergevorderd stadium", gaf wethouder W. Poppe (a.r.) dit raadslid te verstaan. „Een nieuw leerplan is ter goedkeuring aan de inspecteur van het opgezonden. Mogelijk begint het icnhaar lager onderwys in september, j de aanvang van de nieuwe cursus, Veranderlijke bewolking i niet een vijfdaagse schoolweek", zo sprak lijk enige regen. Matige tot krachtige hy de veronderstelling uit. langs de kust mogelijk harde wind Op oen vraag van de heer Filius deelde tussen zuidwest en west. Weinig ver- de raadsvoorzitter, burgemeester mr. B. andering in temperatuur. Kolff mede, dat het niet in de bedoeling ligt de raadsleden uit te nodigen voor STRANDVERWACHTING de opening van het Zuid-Sloe, gezien hetI karakter, dat het bezoek van hare ma-U an onze weerkundige medewerker) jesteit koningin Juliana aan het Sloe'Tijdens het weekeinde frisser strand- UUT' Van Leeuwen kreeg op weer met tijdelijk een krachtige zuid een vraag te horen, dat subcommissies WPC;f enunnrt hard wuiW aan de plannen «nor een Kt ia J overdekt zwembad. De raadsvoorzitter gTaden graden, zeewater net plaatse- verwachtte, dat de commissie in sep tember tot conclusies zal komen. De lieer Van Leeuwen wees voorts op de opeenstapeling van hout en vuil op het z.g. tweede strand voorbij het Nollen- strand. Uit de opmerkingen van wethou der Smit bleek, dat het tweede strand op grondgebied van Koudekerke ligt. Van de zijde van b. en w. werd toegezegd, dat dit punt met het gemeentebestuur van Koudekerke zal wórden opgenomen. De heer Adriaanse kreeg te horen, dat de kwestie van het parkeren in de stad 3 augustus en met name de Spuistraat nog eens na- Zon op 05.04 der zal worden bekeken. Maan op 00.25 VOORUITZICHTEN Voorlopig een wat te sterke weste lijke luchtstroom met te fris strand weer. ZON EN MAAN 2 augustus Zon op 05.03 onder 20.29 Maan op onder 15.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2