MIJNWERKERS PAS OVER 3 DAGEN TE BEREIKEN Twee man instorting nabij Nieuwe rijksweg NieuwIand-VIissingen wordt belangrijke verbinding China gekant tegen communistische „top"' Schilderij ontdekt Rembrandt in Japan? REDDINGSACTIE IN CHAMPAGNOLE ERNSTIG VERTRAAGD Leider van ingesloten groep bang dat dynamietexplosie beschermend dak zal doen instorten Brandkastkraak in Hengelo (83 mille buit) opgelost Invitatie afgeslagen Zijn maatregelen mogelijk tegen Fiësta Tours KAASCONFLICT BESLECHT LEGER CONTRA L0EMPASEKTE VAN PROFETES ALICE LENSJINA tlijn Renesse en Weslkapelle Verlichting voor Stationsbrug Ook voor verbinding Vlissingen-Sloe Over ruim 2 jaar gereed Toegangsprijs voor Scheveningse pier werd verdubbeld 207e jaargang no. 178 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. P. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: Walstraat 68-60 tel 2355 (b g.g, red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 61, tel. 3841 (b.g e. 2911. Zierlkzee' red. tel 2425, adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm Min. p. adv. ƒ4,80. Ingez. med 3 :t. Bureaus: Vllsalngen: 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen Areenaalstraal 2. tel. i. regel min. ƒ1.60). „Brieven bur, van dit blad" 25 ct. meer. Giro ZV.C'f» P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 31 juli 1964 Station verdwijnt in Lewedorp Pagina 2 De leiders van het reddingswerk bij de kalkgroeve onder de Mont Rivel bij Champagnole hebben gisteren plannen afgelast om met springstof een horizontale gang te maken naar de negen arbei ders, die sinds maandag door een instorting van de buitenwe reld zijn afgesloten. De voorman van de ingesloten groep, André Martinet, had laten weten, dat zijns inziens het werken met dy namiet de zoldering van hun schuilplaats naar beneden zou brengen. Ook zei hij dat drie van zijn mannen de instorting nabij waren. Onder hen zou zijn broer Michel zijn, die pas enkele maan den in de mijn werkt. Volgens de leiders van het red dingswerk zou er geen gevaar voor de ingeslotenen bestaan, als er springstof zou worden gebruikt. Men had het plan echter toch op gegeven met het oog op het de moraliserende gevolg van de ont ploffingen voor de ingeslotenen. Nu zal het wellicht nog drie of vier dagen duren, voordat de man nen via een nog te boren verticale schacht naar de oppervlakte kun nen worden gebracht. Het boorwerk is inmiddels gisteravond om half acht begonnen. Als de buis ge reed is, zullen de mannen met een stalen capsule met een doorsnede van een halve meter kunnen worden opgehesen. Door een buis met een kleine, middellijn hebben de ingeslotenen al enige dagen contact met de buitenwereld. Een arts heeft de mannen aangeraden zoveel mogelijk in beweging te blijven. Twee boren Een reusachtige 80 ton wegende boor installatie is gisteravond om half acht begonnen met het boren van een schacht. SPUITGASTEN TE GAST OP WILLEM RUYS Een scholier uit Roermond zal morgen aan de Roermondse brandweer de „Willem Ruys" laten zien. Het is de veertien jarige zoon Ton van kapitein Van den Heuvel, commandant van het passagiersschip „Wil lem Ruys". Hij is gek op alles wat brandweer is. hij heeft zelf een brandweeruniform en wordt als er 's nachts in Roermond, waar zijn familie woont, brand is, evenals de burgemeester op gebeld, waarna hij zijn uniform aantrekt, op de fiets springt en meehelpt blussen als een soort honorair lid van het korps in zijn woonplaats. Tegenover dit unieke privilege moet Ton zaterdag iets stellen. Hij zal namelijk morgenochtend voordal het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd aan een nieuwe vakantiereis be gint, de Roermondse brandweer het schip van zijn vader laten zien. Kapitein Van den Heuvel zei te gen hem, toen de Roermondse brandweer had laten doorsche meren dat het de „Willem Ruys" wel eens zou willen be zoeken: „Ton, ik heb zo kort voor de afvaart geen tijd, maal ais jij gastheer wilt zijn, vind ik het best;". Nou, Ton vond het best. En zo zal morgen de groot ste brandweerauto die Roer mond rijk is, beladen met brandweermannen, het geheel onder leiding van commandant Van Meurs, naar Rotterdam komen. De Roermondse dele gatie wordt nog versterkt door burgemeester mr. HÖppener, de vicaris van het bisdom Roer mond, mgr. Van Odijk (wegens ziekte van de bisschop) en de garnizoenscommandant, overste Van Allst. De commandant van de Rotterdamse beroepsbrand weer, de heer J. A. C. Honig, en zijn medebestuurslid van de Ne derlandse Vereniging van Brandweercommandanten, de heer Van Stelten, zullen er ook zijn. Het ziet er naar uit, dat het er Limburgs zal toegaan. Moskou nodigt 26 partijen uit De Chinese Communistische Par tij heeft in een brief aan de Rus sische zusterpartij, gedateerd 28 juli, laten weten nog steeds gekant te zijn tegen het houden van een communistische wereldconferen tie. In deze brief, aangehaald door het persbureau „Nieuw China", laakt de Chinese partij de „machinaties van de Russische partijleiding, die er op gericht is scheuring in de internatio nale communistische beweging te weeg te brengen door het bijeenroe pen van een internationale conferen tie". De Russische partijleiders heb ben daarvoor een revisionistisch po litiek programma opgesteld, aldus de brief verder. Laat in de middag zijn de onvermoeibare redders gereedgekomen met het instal leren van de zware boor die stukje bij beetje is vervoerd naar de top van de heuvel waaronder de kompels zitten op- fesloten. Tit Orléana is een olieboorinstallatie onderweg naar Champagnole. Deze boor zal naast die uit het steenkoolgebied van Merlebach in Lotharingen worden geplaatst om evenwijdig aan de eerste schacht een tweede boorput naar de in gesloten mijnwerkers te graven. Horizontale schacht Aan de voet van de heuvel zjjn meer dan 100 redders bezig met het graven van een horizontale schacht. Dit karwei vordert slechts langzaam omdat het puin ruimen met de hand en met behulp van houweel dient te geschieden in ver band met het gevaar voor nieuwe in stortingen. Bulldozers bereikten gister morgen de hoofdgang aan het eind de mannen zitten opgesloten. Weer geluiden in Champagnole Donderdagavond om 21 uur zijn in de omgeving waar de negen mijn werkers zijn opgesloten nieuwe ge luiden gehoord, zo is van bevoegde zijde vernomen. In verband met deze ontdekking zouden 's nachts nieuwe geluidsproeven worden ge nomen teneinde vast te stellen of de geluiden afkomstig zijn van twee van de vijf vermiste mijn werkers. De geluiden kwamen uit een gebied waar, volgens de ingesloten mijnwer- ker Martinet, de mannen mogelijk aan het werk waren. De burgemeester van Champagnole zei, S dat de geluiden geen antwoord op klop- S signalen van boven de grond waren, j „De geluiden zouden kunnen zijn ge- S maakt door iemand die zijn aanwezig- heid kenbaar wilde maken", zo zei hij. De arrestatie van de 35-jarige Duit ser A. Z., geboren te Bremen, door de Haagse politie onlangs verricht op verzoek van de rijkspolitie in Laag- Keppel, heeft geleid tot opheldering van de in september gepleegde brand kastkraak in de boerenleenbank in Hengelo, waarbij 83.000 verdween. Aanleiding tot de arrestatie was een poging tot inbraak bij de boeren leenbank in Laag-Keppel. Uil het on derzoek dat de rijkspolitie daar in stelde, kwam het nummer van een huurauto tevoorschijn, die deze Duit ser had gehuurd. Toen bleek dat de inbraak in Laag-Keppel overeenkomst vertoonde met de vorig jaar septem ber gepleegde kraak in de boeren leenbank in Hengelo, ging de Henge lose politie meteen over tot de ar restatie van de Hengeloer D die naar men wist een goede vriend van de Duitser was. Men bleek raak te hebben geschoten. Uit langdurige verhoren van de beide ruien bleek dat de Duitser ook de inbraak in de bank in Hengelo op zijn geweten had en dat beide man nen samen tevens betrokken waren bij inbraken in enkele benzinesta tions in Hengelo, een jaar tevoren. JAAP FRIJL1NG KREEG IN FRANKRIJK EEN LIFT NAAR SPANJE De Spaanse politie heeft thans enige kleine aanwijzingen over de toedracht van de moord op de 17-jarige Jaap Frü- ling uit Leiden. Zij is in de eerste plaats tot de conclusie gekomen, dat de jonge man in Frankrijk een Lift naar Spanje heeft gekregen en dat hij bij de passen- controle in San Sebastian niet uit de wagen is geweest waarin hij meereed. Men beschikt ook over vingerafdrukken van de vermoedelijke dader, namelijk op de met bloed bevlekte geldstukken die zrjn gevonden in het koffertje dat aan het slachtoffer heeft toebehoord. De bloedvlekken op het geld zijn niet van Frijling en blijkbaar van de moordenaar, waaruit men afleidt dat aan de moord een worsteling vooraf is gegaan. Ook tijdens de nacht gaat het red dingswerk door in Champagnole. Meter voor meter baant de boor zich een weg naar de galerij, waai de ingesloten mijnwerkers verke ren. KAMERLID VRAAGT Het Eerste-Kamerlid, de heer Po lak (p.v.d.a.) heeft in schriftelijke vragen aan de ministers van justi tie en van economische zaken ge vraagd of in het gebeurde rond het reisbureau Fiësta Tours voldoende termen zijn gevonden voor straf vervolging en-of voor enige maat regel van de overheid om burgers zo veel mogelijk tegen verkeerde praktijken van reisbureaus te be schermen. Inmiddels is in de affaire van het reisbureau Fiësta Tours een akkoord bereikt tussen de Engelse directeur van het bureau, Henry Whitfield en de organisatie van Britse reisagenten (Abta). Abta zal 30.000 pond sterling fourne ren en, Whitfield zal 7500 pond op tafel brengen. voorzitter van Abta, Ernest Gar ner, zei na de besprekingen: „de men sen die via Fiësta Tours voor een vakantie hebben geboekt en betaald, krijgen die vakantie. Zij die hebben geboekt voor een vertrek in het ko mend weekeind, zullen normaal in het vliegtuig kunnen stappen". Whitfield, die eerst openbaar had ge maakt dat hij niet over liquide mid delen beschikte, vertelde aan de pers dat hij om zich aan de afspraak met, Abta te kunnen houden speciale schik kingen moest treffen voor zijn 7500 pond. Whitfield zei dat zijn accountants be zig waren te zoeken naar 44.000 pond sterling die niet waren verantwoord toen hij Fiësta voorwaardelijk over nam van een Rotterdamse firma op 9 juli. De Chinese partijleiding-verzet zich tegen „elke haast bij het uitschrijven van een communistische topconferen tie". „Gezien het ernstige karakter van het ideologisch geschil, kan een haastig bijeengeroepen internationale confe rentie van broederpartijen niet tot goede resultaten leiden", aldus het slot van de brief. De Chinese leiders zeggen voorts: „wij geloven stellig dat de dag waarop uw zogenaamde bijeen komst wordt gehouden de dag zal zijn waarop U in uw graf stapt „De lange, scherpe en vaak met spot doorkruide brief vormt een antwoord op een schrijven van het Russische centrale partijcomité van 15 juni en is in de ogen waarnemers in Peking een open lijke uitdaging aan het adres* van de Russische leiders, de breuk in de internationale communistische beweging tot een feit te maken. Er blijkt uit, dat de Chinese leiders de vaste overtuiging hebben dat zij aan de winnende hand zijn en vastbe sloten zijn, hun pogingen om de lei ding van het internationale commu nisme over te nemen voort te zetten. Communistische kringen in Moskou zeiden gisteravond, dat de Sowjet- Unie binnen zes weken een voorbe reidende internationale communisti sche bijeenkomst wil doen houden ter bespreking van het Russisch-Chinese ideologisch geschil. In de eerstkomen de dagen zouden daartoe uitnodigin gen worden verstuurd aan zesentwin tig communistische partijen. Mexicaans asiel voor zuster Castro De Mexicaanse regering heeft woensdag het verzoek om politiek asiel, dat Jua- nita Castro, de zuster van de Cubaanse premier, maandag had ingediend, inge willigd. Juanita Castro was eind juni uit Cuba naar Mexico uitgeweken. De permanente vertegenwoordigers van de zes E.E.G.-landen hebben gisteren in Brussel overeenstemming bereikt over vraagstuk van de invoer van Tilsit- kaas uit Denemarken in VVest-Duitsland. Dit punt had tot dusver de goedkeuring door Bonn van de in Brussel getroffen regeling voor gemeenschappelijke voor schriften ten aanzien van zuivelproduk- ten in de weg gestaan. Het thans gesloten compromis houdt in. dat de Deense Tilsit-kaas in een andere categorie zal worden ondergebracht dan oorspronkelijk door de ministers van landbouw der E.E.G.-landen was afge sproken. Volgens conferentiekringen zullen de invoerrechten op deze kaas thans iets lager worden. De ministers moeten de nieuwe regeling nu nog formeel goedkeuren, doch vol gens genoemde kringen zal dit automa tisch het geval zijn. Hiermede is thans de weg geeffend voor het in werking treden op 1 september van een gemeen schappelijke regeling voor rijst en op 1 november voor zuivelprüdukten. POSITIEVE AANWIJZINGEN Onderzoek gevraagd door Nederlandse deskundigen Een inwoner van Kyoto, de hoofd- De eigenaar, de 63-jarige Jultsji Mits- stad van de gelijknamige Japan- jagami, heeft reeds ruim honderd van dit instituut, Konzo Toisji, heeft medegedeeld dat op het In 3956 in Japan gekochte schilderij een in 1806 door een Japanse schilder geplaatste aantekening staat, waarin déze ver klaart dat het schilderij „volle maan" van de hand van Rembrandt is. se provincie, heeft acht jaar ge leden een schilderij, dat de' naam .Volle maan" draagt, ge kocht. Hij heeft nu Nederland se deskundigen verzocht te wil len nagaan of het hier wellicht een werk van Rembrandt be-, treft. Infra-rode en met x-stralen van het schilderij genomen foto's zijn toege zonden aan dr. A. F. E. van Schen- del, hoofddirecteur der afdeling schilderijen van het rijksmuseum te Amsterdam, aldus een mededeling van het te Tokio gevestigde instituut voor nasporingen naar waardevolle culturele zaken. jagami, heeft reeds ruim honderd Japanners, die deskundig zijn op een of'ander met schilderijen in verband staand gebied, geraadpleegd. Hier- De Noordrhodesische regeringstroepen hebben gistermorgen een offensief ingezet tegen de fanatieke aanhangers van de „Loempa"-sekte van de negerin Alice Lensjina, die sinds enige tjjd in het noordelijke district Sjin- sali bloedige incidenten veroorzaken. De actie heeft volgens de eerste be richten aan zestig rebellen het leven gekost, terwijl er honderd gewond werden. Onder de militairen vielen slechts twee gewonden. Vrouwen en kinderen die een toevlucht hadden gezocht in de „Loempakerk" een voormalige uit steen opgetrokken graanschuur, werden met traangas daaruit verdreven. Aan de actie tegen de sekte nemen in totaal tweeduizend man politie en militairen deel. Waar Alice, de „profetes" zoals zij zichzelf noemt, zich bevindt is niet bekend. uit zijn de volgende gevolgtrekkin gen gemaakt: het schilderii kan er een zijn geweest van de 21 Neder landse schilderijen, die de gezagvoer der van een Nederlands schip in 1663 aan de toenmalige sjogoen de sjogoens waren militaire leiders, die zeer lang in Japan het feitelijke ge zag hebben uitgeoefend ten ge schenke heeft gegeven. Het schilderij moet ongeveer driehon derd jaar' geleden zijn vervaardigd. Dit blijkt onder meer uit de stand van de maan, van een sterrenbeeld en het verloop van de melkweg. Voorts zijn het doek van het schil derij en de gebruikte verf ook onge veer driehonderd jaar oud. De Japanse deskundigen zijn ook tot de slotsom gekomen dat het schilderij „Volle maan", door een Nederlandse of Scandinavische schilder moet zijn vervaardigd, dit in verband met de kleurencompositie ervan. Grote diefstal van juwelen in Zwitserland In de nacht van woensdag op donder dag zijn van een tentoonstelling van horloges en juwelen, die ïn het paleis Beaulieu in Lausanne wordt gehouden, juwelen tot een waarde van naar schat ting twee miljoen Zwitserse franc (ruim anderhalf miljoen gulden) gestolen. Van de vijftien vitrines werden er twaalf volkomen leeggeroofd. Eerst Renesse, waar Jonge kampeer ders de boel op stelten hebben ge zet, nu weer Westkapelle, waar er moeilijkheden met jongelui zijn geweest. De barre en boze jeugd van tegenwoor dig? Wellicht kan het troostend werken iets te citeren uit het onlangs versche nen rapport van de staatscommissie- Valentgoed over de Jeugd in de bedrij ven. Daarin wordt er namelijk op ge wezen dat er van oudsher wordt ge klaagd over „de jeugd van tegenwoor dig", de Chinese keizers deden het zo'n vierduizend jaar geleden al. later was het Socrates en nog weer verder ln de tijd kwam Luther (om er eens enkelen te noemen) klagen over de tuchteloos heid en de ongemanierdheid van de jeugd. Helemaal nieuw is het verschijn sel Renesse en Westkapelle dus niet. Overal waar jonge mensen opgroeien treden botsingen op tussen hen en nor men, die ouderen hun voorhouden. En in omstandigheden waarin de jeugd een bijzonder groot stuk vrijheid krijgt zoals in vakanties zullen die botsin gen vaak een heviger accent hebben, omdat die jeugd of "een deel ervannog niet heeft geleerd met de vrijheid om te gaan. Trouwens, vele ouderen kunnen dat niet eens. waarom zouden jongeren dan wel over die eigenschap beschik ken? Zou dat in Renesse en Westkapelle niet de kern van de zaak zijn: de onmo gelijkheid van sommigen om de vrijheid te gebruiken Deze jeugd beschikt over allerlei attributen, die haar in een (wat men zou kunnen noemen„gezagsloze" sfeer plaatsen. Zij heeft brommers, waarmee zij zich snel en zonder veel beperkingen kan ver plaatsen en die bo vendien een soort machtsgevoel met zich meebrengen. Deze jongeren hebben radio's, waarmee ze hun eigen muziek op elk gewenst tijdstip van de dag uit allerlei delen van Europa kunnen pro duceren. zij houden vakanties in tenten en zijn aldus baas in eigen huis. zij be schikken over geld en kunnen de prik kels aanschaffen die zij ook de ouderen zien gebruiken: alcohol, nicotine. Zij komen in groepen samen en ontmoeten leeftijdsgenoten uit allerlei streken van Europa, met wie ze dan hun eigen mo raal vaststellen. Velen van hen werken in hun woonplaats in bedrijven en voelen hun vakantie als een volstrekt vrije periode tussen tijdvakken, waarin zij zich (vaak niet zonder moeilijkheden) moeten schikken in een disciplinair ver band. Ziehier een poging tot het ver staan van deze situatie, een poging tot begrijpen van deze jongeren, die de illusie hebben van volstrekte vrijheid. Sommigen hunner menen nu, dat aan deze illusie alles onderworpen is en komen prompt in botsing met de nor men, die buiten hun eigen kleine we reldje gelden. En op dat moment realise ren zij zich dat hun vrijheid inderdaad een illusie is, beseffen zij dat zij nog niet met de vrijheid weten om te gaan. Laten we daarom van deze incidenten geen opgeblazen drama's maken. In Westkapelle is de zaak naar ons ge voel binnen de juiste proporties afge handeld: kampkaarten afgenomen, de belhamels op de trein gezet. Gebeurte nissen als deze vestigen echter wel weer de aandacht op de verantwoordelijkheid van hen, die rechtstreeks zijn betrokken bij dit massaal jeugdtoerisme. Zij voor al zullen beseffen, dat in hun werk an dere normen gelden dan alleen die van een goede exploitatie. Diegenen bijvoor beeld, die aan baldadige en uitgelaten jongelui alcohol verkopen, nemen het naar ons gevoel met deze verantwoor delijkheid niet ernstig. En zij. die logies aan jongeren verstrekken en niet ingrij pen als er redelijke normen worden overschreden, zijn naar ons gevoel er eveneens naast: zij versterken bij de be wuste jongeren het gevoel van absolute vrijheid in plaats van hen te laten mer ken. dat er wel degelijk regels in acht moeten worden genomen. Én met die regels zijn niet alleen wettelijke voor schriften of aansprakelijkheden bedoeld. Wij erkennen overigens dat er over het algemeen geen grond tot klagen is en dat deze verantwoordelijkheden in de Zeeuwse recreatiegebieden meestal ern stig worden genomen. Toch wijzen Re nesse en Westkapelle er op. dat zich kortsluitingen kunnen voordoen. Het zou nu te eenvoudig zijn in dergelijke eevallen de oude dooddoener „de jeugd van tegenwoordig" te gebruiken: ook de ouderen zijn hier in het geding. In eerste instantie zal rijkswater staat het definitieve plan nog niet laten uitvoeren. In dit definitieve plan zijn namelijk in de nieuwe rijksweg twee projecten opgeno- T ijdelijk OVER RUIM twee jaar om precies te zijn 26 maanden zal de nieuwe rijksweg van Nieuwland naar Vlissingen, aan sluitend op rijksweg 58 vanaf Bergen op Zoom, gereed moeten zijn. Deze nieuwe, ongeveer ze ven kilometer lange weg is om drie redenen van belang. In de eerste plaats betekent de weg een belangrijke verlichting van het steeds groeiende verkeers probleem bij en rond de Middel burgse Stationsbrug. Via deze nieuwe weg en de gedeeltelijk reeds gereed gekomen Sloeweg die aansluit op de nieuwe rijksweg krijgt Vlissingen een goede verbinding met het Zuidsloegebied, terwijl de Schel- destad bovendien een snellere verbinding krijgt met Midden- Zeeland en verder. De nieuwe weg wordt autoweg vooralsnog vanaf Souburg tot Nieuwland. Vlissingen-Souburg eerst tijdelijk men, die om financiële redenen voorshands nog niet gerealiseerd kunnen worden. Dat is in de eer ste plaats een viaduct, waarmee de nieuwe weg de Sloeweg en de doorgaande verbinding naar Sou burg zal kruisen. In de tweede plaats zal de nieuwe weg in de toekomst de spoorlijn in Vlissin gen moeten kruisen via een tun nel. Nu het viaduct en de tunnel nog niet gebouwd kunnen worden, zal de nieu we rijksweg van Vlissingen tot even achter Souburg een tijdelijk karakter krijgen. In het kort is dit werk aan de nieuwe rijksweg dan ook als volgt te omschrijven. De verbinding Vlis singen-Souburg wordt bijgeschaafd en gebruikt als rijksweg totdat de de finitieve weg mét viaduct en tunnel aangelegd kan worden. De kosten van het huidige werk zijn geraamd op ongeveer vijf miljoen gulden. Nader uitgewerkt lioudt het werk voor de tijdelijke verbinding Vlissin gen-Souburg het volgende in. De Óude Vlissingseweg zal vanaf de Prins Hendrikweg (bij het kantoor van rijkswaterstaat Vlissingen) tot aan de spoorwegovergang in weste lijke richting verlegd worden. Ver- Zie slot pag. 2 kol. 6) De toegangsprijs voor de Scheveningse pier is verdubbeld. De prijsverhoging kwam van de ene op de andere dag zon- der voorafgaande aankondiging tot stand. Vrijdag kostte het pierewaaien nog twee kwartjes, zaterdag moest er een gulden per persoon voor worden neergeteld. De prijsverhoging werd door E.M.S.- j Continental N.V. tot gistermiddag nog niet bij het ministerie van economische zaken gemeld. Particulieren lichtten het I ministerie in door de vraag te stellen: ..wat is dit voor een schandaal" Het mi- nisterie heeft daarop per brief E.M.S.- Continental om opheldering gevraagd. Vermoedelijk geval van hondsdolheid bij Heerenveen Onder Heerenveen heeft zich waar schijnlijk een geval van hondsdolheid voorgedaan. Een man, die in een weiland langs de Aengwirderweg met een zoge naamde mollenhond aan het werk was, is door het plotseling agressief geworden dier aangevallen. De man wist zich de letterlijk schuim bekkende hond met een hooivork van het lijf te houden. Het dier vluchtte ten slotte de rijksweg 32 op waar het door een passerende auto werd over reden. De gemeentepolitie heeft het dier daarna doodgeschoten. Het ka daver is opgezonden naar de veeart- senijkundige dienst te Leeuwarden ivoor doorzending naar de rijksserum- inrichting te Rotterdam voor nader onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1